PDA

View Full Version : Florentin Petre (fotbalist!)



steaua_86
31st August 2005, 15:29
Sunteti de acord cu convocarea sa repetata la nationala?

vlad1607
31st August 2005, 15:35
DA
nu mai fi atat de frustrat

Paul
31st August 2005, 15:45
momentan nu avem alta solutie pe partea dreapta ;
ceea ce este clar (si trebuie sa o recunoastem) este ca Fl . Petre nu va mai juca vre`odata la un turneu final de Campionat Mondial si European.

Are o varsta , si il asteapta un trasnfer spre Est , adica ingroparea sa definitiva.

Sincer , daca tot se vrea reconstructie , ar trebuie sa sa arunce un ochi si pe Tibi Balan si pe Banel Nicolita ...

steaua_86
31st August 2005, 16:05
DA
nu mai fi atat de frustrat
Grupul suporterilor stelei care au castigat 2 trofee europene, au jucat inca o finala europeana, au participat in grupele Ligii Campionilor si ale cupei UEFA saluta grupul cainilor cu covrigi in coada! :ok:

delaparis
31st August 2005, 16:10
Solutie ar fi Contra avansat iar Ogararu in locul lui

cip_81
31st August 2005, 16:20
Iar cu Ogararu fundas dreapta? Pai, n-a mai jucat cu Olanda si s-a facut de ras, iar Piturca si-a pus toata lumea in cap? Cauta un fotbalist pe postul de fundas dreapta, nu Ogararu.

Utilizator
31st August 2005, 16:32
Petre nu mai e in forma de altadata, dar fata de Contra de ex. (vad ca-l mentioneaza cineva) e mult mai bun.
Daca judecam ideal, ca sa ajungem sa luptam de la egal la egal cu marile puteri din fotbal n-ar trebui pastrati in lot mai mult de 2-3 din cel actual. Dar din pacate nu sunt prea multe solutii in fotbalul romanesc actual.

stefanm14
31st August 2005, 19:17
Grupul suporterilor stelei care au castigat 2 trofee europene, au jucat inca o finala europeana, au participat in grupele Ligii Campionilor si ale cupei UEFA saluta grupul cainilor cu covrigi in coada!

doamne :headbang: cata prostie...de ce era vorba in threadu asta ... :headbang: .............nu e alta solutie acum...si oricum la cati cheama pitzi degeaba, care nu joaca ...macar asta joaca...

sun
31st August 2005, 20:41
Teoretic , Petre este depasit fizic de orice adversar direct pe banda dreapta. PARADOXAL , VITEZA LUI APARENTA ESTE INSELATOARE . PETRE ARE O CADENTA UIMITOARE IN ALERGARE , INSA DIN CAUZA INALTIMII REDUSE NU-SI DEPASESTE IN VITEZA ADVERSARII . :rolleyes:

Sa nu uitam ca Piti l-a crescut , acuma va merge cu el pana la capat . :ok:

Paul
31st August 2005, 20:47
Petre nu mai e in forma de altadata, dar fata de Contra de ex. (vad ca-l mentioneaza cineva) e mult mai bun.
Daca judecam ideal, ca sa ajungem sa luptam de la egal la egal cu marile puteri din fotbal n-ar trebui pastrati in lot mai mult de 2-3 din cel actual. Dar din pacate nu sunt prea multe solutii in fotbalul romanesc actual.

Vad ca marsati pe ideea Contra in locul lui Petre... aiurea .

SOlutii sunt ...

Banel Nicolita ... are viteza cat Fl. Petre , ma rog nu are chiar tehnica , si nu are experienta ... insa incepe sa acumuleze ;

Ma rog , ar mai fi mijlocasi nebagati in seama ... Cernat , MItea ... pe motiv ca nu joaca titulari;

Asta este , nu are rost sa ne plangem , pana una alta marea gaura la Nationala este in aparare ...
Sunt curios sa`i vad si fara Radoi :jerk:

Lucky_OLD_G's
2nd September 2005, 01:26
chiar daca sunt stelist ....piticu e cel mai tare fratzilor....mic mic da' nu fitzos ...da sufletu pe teren ....e naspa ptr ca si ba(la)nel merita sa joace acolo pe partea dreapta......nush ..da cred ca piticu fae fatza oricui fie ca e de statura lui fie de statura luui.................koller......nu marimea conteaza la urma urmei....e urat ptr ca ptr postu ala sunt atatea solutzii...ogararu contra johny jardel.....si pe partea aialalta nimeni...........doar daca joaca ratz inaintat.....

delaparis
2nd September 2005, 13:13
Vad ca marsati pe ideea Contra in locul lui Petre... aiurea .

SOlutii sunt ...

Banel Nicolita ... are viteza cat Fl. Petre , ma rog nu are chiar tehnica , si nu are experienta ... insa incepe sa acumuleze ;

Ma rog , ar mai fi mijlocasi nebagati in seama ... Cernat , MItea ... pe motiv ca nu joaca titulari;Asta este , nu are rost sa ne plangem , pana una alta marea gaura la Nationala este in aparare ...
Sunt curios sa`i vad si fara Radoi :jerk:

Vorbeam de mijlocasi dreapta

Paul
2nd September 2005, 13:27
Cernat poate juca si pe dreapta la o adica ...

alejandro
6th October 2005, 14:47
iar ne bagam in experimente?:D

Leo_
6th October 2005, 14:56
Cernat poate juca si pe dreapta la o adica ...
In acceptiunea ta, si Wayne Gretzky poate juca hockey pe iarba, nu?
Si Cernat si Mitea sunt jucatori de picior stang si dau randament maxim pe partea stanga. Asa ca n-au ce cauta pe postul lui Petre. Deocamdata, in lipsa altuia mai bun, mergem pe mana piticului...

ronaldinho
7th October 2005, 22:33
ehhh, nici chiar asa leo. Mutulica e de picior drept si da randament maxim pe partea stanga, chiar el a spus-o. parerea mea e ca singurul care-i poate lua locul lui Petre la nationala pe dreapta, e Oprita, si se vede din convocarile lui Piti asta. De cand a venit Piti, Romania joaca cu un singur varf si cu 2 extreme, iar oprita ar fi un excelent creator pe faza de atac. Deocamdata Petre are atuul ca joaca titular la echipa de club si mai ales atuu-ul experientei, dar sunt sigur ca treptat, Oprita e cel ce-i va lua locul pe partea dreapta. Prosatov e putin mai obosit acum, dar cred ca-si va da si el seama de valoarea lui Oprita, intr-un final.

Leo_
7th October 2005, 22:48
Bine ai zis...dar pana nu-l vad titular pe Oprita meci de meci, ma abtin :D

jhon_goodboy
8th October 2005, 14:42
Pentru varsta lui Florentin Petre este un jucator destul de rapid care recupereaza multe mingi astfel incat sa isi puna in pozitii favorabile coechipierii.
Totusi ii lipseste constanta dar acest lucru nu il face pe Piti sa se indoiasca de calitatile sale.
In meciul cu Finlanda nici nu ma gandesc sa lipseasca.

vlad1607
8th October 2005, 14:46
Pentru varsta lui Florentin Petre este un jucator destul de rapid care recupereaza multe mingi astfel incat sa isi puna in pozitii favorabile coechipierii.


destul de rapid? tu vezi meciurile lui cu incetinitorul?

jhon_goodboy
8th October 2005, 14:58
La dinamo e cel mai activ jucator de pe teren nu totdeauna doar cand are pofta de joc...daca tu vezi alti jucatori mai rapizi decat el..poate inafara de bratu..atuncitrebuie sa iti amintesc ca vorbim de divizia a si nu de alte campionate.

ronaldinho
8th October 2005, 16:34
mai sunt cu gramada jucatori mai rapizi decat petre doar la noi in campionat, imi vin repede in minte: Cristea de la steaua, Niculae, Surdu, Burdujan, Grigorie, Banelul, Nesu, Bucur si lista poate continua. Eu zic ca primul lui atu este experienta si spiritul de luptator, apoi.

delaparis
9th October 2005, 00:51
a jucat bine piticul ...

Benny
10th October 2005, 08:37
Florentin a avut ca si altii zile mai bune si mai rele. E drept, ca viteza lui nu e asa mare decat pare, dar are si alte calitati: e bataios (in sensul bun) si un tip cu picioarele pe pamant.

Depinde insa si de colegi: In meciul pierdut cu Cehia l-au jucat de multe ori cu mingi inalte, cand FP avea om langa el de 1,85 cm. Sa vezi atunci preluari la Florentin.

adilie
10th October 2005, 11:18
Priviti detasati evolutiile lui Florentin Petre. E slab tare. Toate atacurile celor de la Everton si a Finlandei erau pe partea lui. Ma refer la fazele periculoase, evident. Contra e catastrofal ca de obicei, dar nici nu a fost ajuta de nimeni pe partea aia. Petre era tot timpul avansat. Treceau si englezii si finlandezii de el ca trenul prin gara (apropo de viteza). Un fotbalist trebuie sa faca ambele faze (de atac si aparare) in fotbalul de azi.

Benny
10th October 2005, 12:14
Contra e catastrofal ca de obicei,
fiindca a jucat la Dinamo? E adevarat ca reprezinta un anumit risc sa joci cu Contra fundas lateral, fiindca ajuta des ofensiva si nu se poate replia la timp. Sambata a si pierdut odata o minge, care nu trebuia s-o piarda. Dar in rest nu am vazut nimic care sa semene a catastrofa. Dublajul cu Tamas a functionat bine (o singura exceptie, cand Tamas a alunecat), iar pe doua centrari de-a lui Contra scria gol (ambele in repriza secunda si la capatul ambelor s-a aflat Mazilu). Acu ca ziceti, mi se pare intr-adevar ca nu a fost ajutat destul de des de catre F. Petre. Dar nici unul din doi nu a fost catastrofa sambata.

george-dinamo
10th October 2005, 12:20
petre a jucat bine sambata seara. s-a vazut in ultimul timp o crestere in evolutiile sale, ca in primavara era iesit total din joc. dar acum chiar se misca din nou. adilie...stai linistit, ce adversari ai vazut tusa traeaca in viteza pe langa petre? poate cand sta pe loc.
@ronaldinho...cand te refereai la grigorie mai rapid decat florentin sau macar pe acolo nu te refereai la stefan grigorie de la DINAMO, nu? n-as vrea sa te dezamagesc, dar fane al nostru e un jucator super lent. sau poate vedem meciurile altfel...

adilie
10th October 2005, 12:22
fiindca a jucat la Dinamo? E adevarat ca reprezinta un anumit risc sa joci cu Contra fundas lateral, fiindca ajuta des ofensiva si nu se poate replia la timp. Sambata a si pierdut odata o minge, care nu trebuia s-o piarda. Dar in rest nu am vazut nimic care sa semene a catastrofa. Dublajul cu Tamas a functionat bine (o singura exceptie, cand Tamas a alunecat), iar pe doua centrari de-a lui Contra scria gol (ambele in repriza secunda si la capatul ambelor s-a aflat Mazilu). Acu ca ziceti, mi se pare intr-adevar ca nu a fost ajutat destul de des de catre F. Petre. Dar nici unul din doi nu a fost catastrofa sambata.

Scuze, cred ca am exagerat cand am spus catastrofal.
Nu are nici o legatura cu Dinamo. Imi place Tamas, Niculescu (care zic ca e mult peste Mazilu), chiar si Pulharc (scuze, nu stiu exact numele).
Mai scurt, despre Florentin Petre, cred ca stagiul lui la nationala trebuie sa ia sfarsit ca sunt altii mai buni si mai utili. Nu e destul sa alergi mult, sa pui suflet. Iar o cursa-doua si o centrare nu e destul.

george-dinamo
11th October 2005, 13:40
si cam pe cine ai pune tu mijlocas pe dreapta?

delaparis
11th October 2005, 14:01
Eu tot pe Contra il vad deocamdata. Mai ales ca fundas nu prea mai are chef sa joace.

Cristi
11th October 2005, 14:13
Problema e ca in ultima vreme suferim pe partea dreapta, dupa ce ani de zile a fost un punct forte. Paradoxal, problema nu e mijlocasul ci fundasul. Contra nu mai e ce a fost si in plus el acum joaca la echipa lui mijlocas dreapta. Fundasi dreapta 'de meserie' si de valoare nu prea avem. Ogararu e chiar mai slab decat Contra pe acel post iar Stoican e in eclipsa de forma de ceva vreme. Radoi ar mai fi o solutie, insa nu a mai jucat acolo de mult si nu mai e nici convocat.

Cuplul ideal ar fi Stoican-Contra, ca valoare dar nu si ca forma sportiva. Pe moment, Contra-Fl.Petre reprezinta cea mai buna alternativa posibila.

Nu sunt de acord cu cei care il denigreaza pe Fl. Petre. Baiatul ala e un exemplu de seriozitate, caracter devotament rar intalnit in fotbalul romanesc. Calitatile lui de fotbalist nu pot fi puse la indoiala (viteza, tehnica foarte buna in regim de viteza, dribling, sut bun, centrari excelente, altruism si... lovitura foarte buna de cap :drak: ). Cred ca are cel mai mic procentaj de meciuri proaste din Divizia A. A si inscris de cateva ori pentru Nationala (era sa o faca si cu Finlanda).

In afara de Contra, NU avem un mijlocas dreapta mai bun ca Petre. Oprita? O gluma proasta. Nicolita? Da, dar nu inca. Lui Banel ii lipseste experienta si asta a costat de multe ori Steaua... poate in campania urmatoare de calificare, daca se tine de treaba si nu ii iau banii mintile.

don_denver
11th October 2005, 14:15
Florentin Petre mi se pare..si nimeni nu-mi va schimba parerea asta..un foarte bun fotbalist - da..mai are si jocuri proaste...nimeni nu e perfect..am mai spus - si un bun exemplu pentru majoritatea fotbalistilor datorita sufletului pe care-l pune pe teren atunci cand joaca, devotament pe care l-am vazut si la Nicolita.

adilie
11th October 2005, 15:29
Florentin Petre mi se pare..si nimeni nu-mi va schimba parerea asta..un foarte bun fotbalist - da..mai are si jocuri proaste...nimeni nu e perfect..am mai spus - si un bun exemplu pentru majoritatea fotbalistilor datorita sufletului pe care-l pune pe teren atunci cand joaca, devotament pe care l-am vazut si la Nicolita.

Si la Petre si la Nicolita am o singura remarca: nu e destul sa pui suflet si sa alergi.
Eu sunt stelist si sunt exasperat de ratarile lui Nicolita.

Utilizator
11th October 2005, 15:34
eu am inceput sa apreciez si sufletul pus in joc. Poate Piticu n-a jucat mereu stralucit, n-a inscris prea mult, dar au fost foarte multe momente cand a tras echipa dupa el (la club).
Il criticam pe Petre dar cu cine a avut ocazia sa joace? La Nationala a fost cam izolat in ultimul timp, nu mai avea pe nimeni care sa vina sa-l ajute din spate. Multa lume a uitat cum juca Petre la Dinamo pe cand facea pereche cu Contra pe partea dreapta. Erau impreuna ca un tavalug, nu prea avea cine sa-i opreasca.

tudi
12th October 2005, 23:25
cred ca un fotabalist ca florentin petre e la nationala are viteza si dorinta de joc pe deasupra mai trage si altii dupa el

APercele79
13th October 2005, 20:50
eu sunt dinamovist infocat si vad ca petre are destule meciuri care lasa de dorit (si la Dinamo si la nationala) dar toti cam repetam acelasi lucru: pe cine altcineva? Nicolita mai are umpic, eu cred ca el va fi viitorul nostru mijlocas dreapta urmatorii 10 ani daca se tine de treaba....
Nu sunt de acord cu cine a spus ca totul se petrece pe partea dreapta a noastra, adica toti il ard pe piticu. cred ca urmarim alte meciuri

phlo
13th October 2005, 21:02
petre e un jucator care pune suflet pe teren iar la dinamo este cel mai important jucator (parerea mea) insa la nationala o "cam da in bara" pt ca este pitic. ce naiba cand l-am vazut in meciul cu cehia sau cu olanda la bucuresti era clar depasit de adversar care erau cu un cap si jumatate peste el. chiar daca e tehnic totusi inaltimea il dezavantajeaza. daca era mai inalt sunt sigur ca pana acum era la o echipa de top din europa.:ok:

remy
16th November 2005, 23:18
Na ca Piticul a dat si gol cu NIGERIA, chiar a jucat bine si cu daruire, ceea ce Dica si Nicolita n-au aratat nimic (oare ce cauta acolo ?), n-au reusit sa dea gol nici din apropierea portii. De ce oare ii baga pe atacantii de lemn de la Steaua, care nu mai dau goluri de 2-3 luni. Si ce sa mai zic de Nesu, care s-a daruit pt. ... Cote D'Ivoire.:rosu:

uti2102
17th November 2005, 00:58
Steaua Steaua shi iar Steaua. Draga Remy, tu eshti obsedat de cea mai buna echipa de fotbal din romania :) Felicitarile mele !

Cristy
17th November 2005, 11:29
la vara pa pa petre de la dinamo

Ravelly
19th November 2005, 02:14
Petre e bun de pus in FIFA 2006 ca rezerva la romania....

Mariusmadmax
17th December 2005, 10:32
juma de buletin nu este ...
bey duelurile lui se termina invariabil cu cazaturi in cap ...
bine bine stiu ca e normal ... avand in vedere distanta pana la pamant a capsorului d-lui electrosocu-pestisor-de-aur

uti2102
17th December 2005, 14:10
Florentin Petre bramburit :
"Să nu exagerăm cu succesele Stelei şi Rapidului, noi am avut cea mai tare grupă" :evil:

Paul
17th December 2005, 14:20
mari echipe.. Herenveen si Levsky ...

sun
17th December 2005, 16:41
Da , petre nu are deloc spirit de Fair-Play. In loc sa felicite S si R , spune ca Dinamo a avut cea mai tare grupa . Cu asta o sa doarma el la iarna , cu asta o sa aiba el vise frumoase :happy

delaparis
17th December 2005, 17:28
In orice caz se pare ca e pe faras cu salariul lui ...
Nu prea mai e util echipei si da semne de nesiguranta in joc. Isi pierde increderea in sine si nu mai are initiativa. Cred ca il asteapta o perioada grea la Dinamo

Paul
17th December 2005, 17:51
momentan Dinamo nu are un MD mai bun ....
insa sunt sigur ca daca vor lua unu mai bun (si sunt multi ) , zboara...
primul pas ar fi inlocuirea lui din Nationala cu Banel ...
NUma ca momentan e copilul lui Pitzy

I AM THA CHAMP
17th December 2005, 18:44
e bun piticu...........e bun si jardel.... ..e bine ca avem solutziii ...e bine ca amandoi sunt buni ...ai de perspectiva e banel

andreiush
17th December 2005, 18:51
Banel e bun la... atletism...

Paul
17th December 2005, 20:24
daca era la Rapid era cel mai meseriash din lume ...
daca e la Steaua , nici sa nu auzi de el

zi`mi un MD mai bun ca Banel si ok ...

andreiush
18th December 2005, 10:30
Ala esti tu mah care ii vede doar pe stelisti ca fiind cei mai buni. Nu cred ca poti sa-mi dai un mesaj de-al meu in care sa probezi ceea ce ai zis...
Banel trebuie sa mai joace la tineret, sa mai creasca. Nu vezi ca se pierde cand ajunge in careu sau cand scapa singur? L-ai vazut si cu Hertha... s-a uitat la arbitru in loc sa se uite la minge... Pe viitor probabil ca va fi o solutie...

Paul
18th December 2005, 12:32
Dupa socoteala ta , un jucator ca sa ajunga valoare trebuie trimis la Steaua II , apoi imprumutat succesiv Pitesti , Galati, Poli Iasi si Pandurii.

Ajunge la 22 de ani , trebuie chemat la trial de catre nea Pitzi , si apoi sa`i zica : o sa te sun eu ...

NU domne ... daca vezi o valoare (Mazilu , Cocis etc ) baga`l tata 10 meciuri si apoi tragi linie: e bun sau renuntam la el.

Sa nu`l uitam pe Loti Boloni care i-a promovat titulari direct pe : Radoi , M. Niculae si mai erau inca 2-3 de genul asta ...

Stii cum a debutat Radoi ...titular intr`un meci cu ITALIA !

Faptul ca Banel a jucat tiular in toate meciurile Stelei (dintre care 10 in Cupele Europene) tinundu-l rezerva pe Fl.Dumitru , arata ca e super valoare si nu e nevoie sa-l mai tii la tineret.

Lui Banel ii este cam greu sa se adapteze, dar cand isi da drumul e meserias.
Si-l imagineaza cineva pe Fl. Petre jucand la Euro2008 ?
Nu , la ce forma arata acum , in permanenta scadere , nu`l vad tragand matza de coada inca 2 ani si jumatate ... :(

Sa intelegem ca i-a trecut vremea ...
Contra , Iencsi , D. Munteanu , Fl. Petre , Pancu , Ganea sunt de domeniul trecutului ...

Viitorul e reprezentat de Cocis , Banel , Ogararu , Goian , Nesu , Paraschiv , Iacob , D. Nicolae , Mazilu , Lazar , Tibi Balan , Prepelita , Tanasa , etc

AxinTe
18th December 2005, 13:50
Sa intelegem ca i-a trecut vremea ...
Contra , Iencsi , D. Munteanu , Fl. Petre , Pancu , Ganea sunt de domeniul trecutului ...

Viitorul e reprezentat de Cocis , Banel , Ogararu , Goian , Nesu , Paraschiv , Iacob , D. Nicolae , Mazilu , Lazar , Tibi Balan , Prepelita , Tanasa , etc
:happy :happy :happy dupa concluzia ta, viitorul e reprezentat de 6 stelisti si 7 de la alte cluburi ? vezi ca i-ai uitat pe lovin, dinita, cristea.. :happy

sun
18th December 2005, 13:58
Paul a fost nitel subiectiv acolo . Tamas sau Vasilache , Marius Constantin sau Ovidiu Petre sunt si ei pe lista .

Dinita nu e viitor , e trecut . :ok:

Paul
18th December 2005, 15:25
:happy :happy :happy dupa concluzia ta, viitorul e reprezentat de 6 stelisti si 7 de la alte cluburi ? vezi ca i-ai uitat pe lovin, dinita, cristea.. :happy

moldovenii sunt ambitiosi;
intr`o zi poate vor juca in Nationala Cristea si Lovin ...

am pus 6 stelisti , fiindca toti sunt <25 de ani , titulari incontestabili la Steaua , cea mai buna echipa din Romania la acest moment ...

AxinTe
18th December 2005, 19:14
Tamas, Moti, Pulhac, Vasilache, Burdujan, Rada?

bob
19th December 2005, 13:05
sa fim seriosi: fl. petre e iesit complet din forma.

Paul
19th December 2005, 15:25
Tamas - da
Moti - sa fim seriosi
Pulhac - dupa turul asta , as tacea din gura
Vasilache - nu e titular la Rapid , ce sa caute la Nationala
Burdujan - idem Vasilache
Rada - hai sa zicem , poate intr`un an sa fie o solutie ... oricum e peste Moti

AxinTe
19th December 2005, 16:29
eu am vorbit pentru viitor, nu solutii imediate.

Paul
19th December 2005, 16:41
eu am vb de solutii imediate:
Si in capul listei ii pun pe Iacob si Ogararu , apoi ii pun pe Ghionea, Goian , Nesu , Paraschiv , Dica , Banel si Bostina

Adik 9/11
Raman 3 pe langa: Radoi (prea bun pentru o nationala slaba ca a Romaniei) , Hamutovsky si

AxinTe
19th December 2005, 17:52
remember romania-olanda cand toata apararea era formata din stelisti.. au jucat perfect meciul ala ..

uti2102
19th December 2005, 18:16
Nu chiar perfect, da' au jucat foarte bine chiar, avand in vedere ca printre ei se afla Petre Marin, un jucator de nivel mediu chiar shi pentru Steaua.

Paul
19th December 2005, 20:14
remember romania-olanda cand toata apararea era formata din stelisti.. au jucat perfect meciul ala ..

gresit.

1. juca P. Marin pe stanga despre care am o parere cel putin proasta
2. juca Chivu ...

Apoi :
Cele 2 goluri cum le-am luat :
- corner (faza fixa , vina lui Ghioane si a portarului)
- contraatac in superioritate numerica

NU vad ce le poti imputa ...

alejandro
11th January 2006, 19:03
Mare caracter si Petre asta,pana acum 2 zile il baga prin toate partile pe nea Becali,acum ii pupa mana:sleep:

Lucky_OLD_G's
11th January 2006, 19:55
unde ai vazut asta ?????? ....unde sau cand l-ai vazut tu pe pitic pupandu-i mana lu geovani??? probabil te uitai la alt buletin de stiri....horoscop meteo alea alea nu la ala de sport.............daca actzionarii au hotarat ca nu-i dau drumu pai nu-i dau drumu .ce vrei sa faca piticu? sa plece de la cl;ub si sa se antreneze pana in vara prin parcuri?..yo l-am vazut doar zicand ceva la ureche......si geovani nu facuse o fatza asa de zambareazta cand i-a soptit piticu ce i-a soptit.......mai mult chiar radea cu pofta cand geovani si-a luat canon sau ce marca era aia in cap pe scari...................a zis ca inztelege ca el are alta functzie acuma numa ca el nu-l mai recunoaste pe geovani de la ism ala care i-a fost alaturi la greu..................nu sunt yo avocatu lu johhny bravo da nu vb aiurea............ca nu e asa........avem si noi tv si am vazut si noi stirile alejandro:):P

relansat
12th January 2006, 15:12
in campeonatu nostru sunt mai buni jucatori mijlocasi dreapta decat florentin ...

poate ca ar trebui chemat insa ca "roata de rezerva" ... sorry petre , dar tre sa

privim in perspectiva

Lucky_OLD_G's
12th January 2006, 17:47
ASTA e altceva.........banel e peste pitic la ora actuala.......insa caracter are piticu ,....nu i-a pupat mana lui geovani cum zicea alejandro.......mic mic da cu suflet si caracter

alejandro
13th January 2006, 10:26
mey lucky,am zis ca i-a pupat mana lui don becali,asa,la figurat,trebuia sa pun " ",greseala mea,n-am crezut ca voi crea atata valva...
eu m-am referit la faptul ca initial cand s-a anuntat micsorarea salariilor,petre a zis ca nu accepta asa ceva,pe urma zice:"daca asa au hotarat actionarii..." (atentie,nu mai stiu daca astea sunt vorbele exacte,ideea e asta:D )...
deci cum ar veni ii "pupa mana" lui geovani...

Utilizator
13th January 2006, 12:25
Petre nu este de acord cu micsorarea salariului dar va sta pana in vara cand ii expira actualul contract. Cred ca a dat dovada de caracter atunci cand a hotarat asta, ar fi putut trece la o echipa rivala din campionatul intern cu siguranta.
Piticu' nu mai joaca precum o facea odata (excelent cand juca cu Contra pe aceeasi parte) dar e omeneste si nu cred ca e cazul sa-l blamam total pentru asta. I-a trecut vremea asta-i tot.

uti2102
13th January 2006, 12:58
Petre nu avea cum sa treaca la o echipa "rivala" decat dupa expirarea contractului. Faptul ca "va ashtepta" pana la vara poate fi vazut ca o masura de auto-protectzie. Oare cum va fi fost el tratat aceste 6 luni la Dinamo daca se va fi shtiut ca s-a mutat la Steaua sau la Rapid ?!
Petre e liber sa negocieze cu oricine acum shi ar fi bine daca shi-ar gasi un club in strainatate. Cine shtie, poate shi-a gasit deja dar nu anuntza...

Utilizator
13th January 2006, 17:45
Alpopa stii cine e impresarul lui Petre asa ca probabil ca i-au gasit deja un club afara si au lansat doar fumigene prin presa. Da bine intr-un fel la suporteri sa arati ca desi il dai afara nu-l lasi la echipele rivale ce 'au tabarat' pe el cu oferte, se mai indulceste tonul acuzelor.

Lucky_OLD_G's
13th January 2006, 19:54
pai nu exista A PUPA MANA CUIVA in ghilimele........esty aiurea tare......nu la menajat delok pe geovani nici inainte nici dupa declaratziile acestuia.......nush unde te uitzi tu...da mai uitate pe la tv..........el( piticu) nu avea nimik de ales..........el sta la dinamo pe salariul actual si din vara pleaka daca nu i se va cere prelungirea contractului pe un salariu decent nun injumatatzit............nu putea sa plece piticu acuma ca zice alpopa din colentina ca i-a pupat mana lui geovani............vb prostii ...cu tot cu ghilimele...tzine-le ptr tine mai degraba decat sa jignesti un jucator ca johny ffreza alpopa ..........pe viitor

Paul
15th January 2006, 13:20
eu cred ca singurul lor scop e sa`i indeparteze pe cei care au o influenta mare asupra suporterilor (adik sunt respectati de suporterii dinamovisti)... printre acestia ando si fl. petre

Urmeaza Vl. Munteanu ...?

Mario Di Lazi
2nd July 2006, 11:31
Sunteti de acord cu convocarea sa repetata la nationala?
Eu sunt de acord. Tu nu esti ?
Este lipsa de respect din parte ta pentru un fotbalist care a pus suflet la Dinamo si la Nationala.

ronaldinho
11th July 2006, 21:10
....poate, dar totusi au fost 5 pagini de discutii....iar parerile sunt impartite, iar daca cineva mai are ceva de adaugat e oricand binevenit :)

Mario Di Lazi
25th July 2006, 11:20
Eu inchid acest therd. Si te rog sa nu-l mai deschizi ...