PDA

View Full Version : Problema TvTunner



D_Wade
20th February 2007, 20:29
Salut am si eu o problema cu TvTunnerul din imagine am instalat tot dar la unele canale nu mere sunetu adica nu se aude ce vb numa sunetu ala se aude cand scaneaza programele si la alte canale se aude clar ce vb deci daca stie cineva care ar fii problema sau daca are cineva asa TvTunner ca si all meu si ii se aude fiecare program pls sa ma ajute :(

YoYoyOi
20th February 2007, 20:45
nu are acolo in settings pe fiecare canal in parte acord fin, sau ceva de genul?

Adica unde iti arata frecventa canalului respectiv sa poti sa misti ceva pe acolo ca sa-l muti pe frecventa...

Kainsashiki
20th February 2007, 20:54
daca tot e vorba de probleme cu tv tunerul..am si eu o problema.

am un tv tuner winfast si nu merge sa salvez programele in ordinea pe care o doresc eu...adica de la 1 la 8 n-am nici un program salvat, de la 11 pana la 32 am...si dup-aia pauza pana la 70..:mda:

YoYoyOi
20th February 2007, 20:58
la mine le memorez asa: inatai le scaneaza automat toate canalele, apoi il selectez pe fiecare in parte, dau click dreapta pe imagine si apare acolo "memo chanel" si ii spun pe ce nr sa mi-l salveze.

D_Wade
20th February 2007, 21:03
nu are acolo in settings pe fiecare canal in parte acord fin, sau ceva de genul?

Adica unde iti arata frecventa canalului respectiv sa poti sa misti ceva pe acolo ca sa-l muti pe frecventa...

ba are acolo cu fine tune cum zici tu dar degeaba ori dispare imaginea si mai incolo intra sunetul de la canalul respectiv zic inca odata am canale care merg bine totu e ok cu el dar sunt si proigrame la care am imaginea dar nu se aude ce vb uite poza unde pot face setting la canal dupa mine ii prea mare frecventa ce setez la canal si nu pot face un fine tuning ca sa mi se aude sunetul bag pl in el de tunner ii duc inapoi la magazin sa imi zica de ce nu am la fiecare canal sunet
am mai avut mai demult un alt tunner mai vechi cu ala nu am avut nici o problema merea fain .........dar cu asta nou nu stiu ce sa fac ca sa am sunet :(

YoYoyOi
20th February 2007, 21:07
vezi la setarile de sunet de la softul tunerului ce-i pe acolo.
Eu am la TV la telecomanda un buton pe care poti sa schimbi setarile sunetului si pe unele canale se aude, pe altele nu. Poate si la tunerul tau e tot asa.

TaciAcolo
20th February 2007, 21:09
am si eu o probleme :(:( nu se aude sonorul :(:( decat un bazait puetrnic

D_Wade
20th February 2007, 21:14
robyyy si la mine la unele canale numa un bazait puternic se aude :(

D_Wade
20th February 2007, 21:16
vezi la setarile de sunet de la softul tunerului ce-i pe acolo.
Eu am la TV la telecomanda un buton pe care poti sa schimbi setarile sunetului si pe unele canale se aude, pe altele nu. Poate si la tunerul tau e tot asa.

nu are nimica la telecomanda unde as putea sa schimb setarile sunetului :groggy:

YoYoyOi
20th February 2007, 21:20
si nici la soft, la settings?

D_Wade
20th February 2007, 21:28
nimic nu este numa atat cand pun programu sus de la tuner cere video source si audio source la audio source bag audio line in si atat si nu am la toate programe sunet normal la unele bazaie urat:( na nu-i nika da-l draq de tunner imediat incepe Realu :D

YoYoyOi
20th February 2007, 21:33
macar pe prot tv ai sunet?

D_Wade
20th February 2007, 21:34
am la televizor da nu la TVTunner :D

D_Wade
20th February 2007, 21:35
Ori cum am garantie pe el nu de mult l-am luat il duc inapoi si ii intreb pe aia de ce nu imi merg la toate canalele sunetul k-lumea:D

YoYoyOi
20th February 2007, 21:37
asa sa faci :ok:

Sorin Blaj
20th March 2007, 12:03
Acum am vazut si eu.

Tv Tunnerul este OK.

Ai undeva optiunea de tara. Daca schimbi tara, merge si sunetul.

Poate mai vorbim.

Andreiy
7th June 2007, 12:26
am tunnerul de peste 10 ani si n-am avut nicio problema cu placa sau asa ceva ;)
Pixel View Station am :D

in schimb, nush dc unele posturi (ce noroc pot sa am ca nu cele importante la care ma uit eu) se vad destul de prost...cu niste purici...dar merge...oricum...in fine...:P

Adrian81
8th August 2010, 11:11
nu folosesc .deci nu stiu