PDA

View Full Version : E Timpul Sa Facem Ceva !



ricky
30th August 2005, 20:49
De ce trebuie sa asteptam mereu rezultatul unui meci pentru a putea face urmatorul pas ?
De ce trebuie sa "inghitim" din nou promisiunile jucatorilor si ale lui SANDU & CO pentru ca sa ne dam seama, mai tarziu, ca oamenii acestia isi apara DOAR locul de munca ?
De ce...?
De ce...?

Suntem in pragul unui meci; un altul bate deja la usa !

Daca vom castiga ?!

SANDU va iesi in fata si cu un zambet ironic dublat de un piept bombat ne va sufla : "v-am spus eu !"
Printre alte banalitati nu va uita sa ne aduca aminte : "voi candida la toamna, iarna; voi candida in veci ! "

DUMITRU DRAGOMIR, cu privirea-i "gingasa", ne va povesti cum el a pronosticat rezultatul exact al meciului ! Nu ! Nu pe OLS ! La una mica cu un prieten !

EVZ, Pro Sport si Gazeta Sporturilor il vor lauda pe DORINEL pentru cea de-a 126 selectie si ni-l vor afisa pe Mutu cu sotia sau Contra cu logodnica !
EVZ il va critica aspru pe PITURCA pentru ca n-au uitat dansi de atunci, de cand nu i-a luat si pe ei in avion si au fost obligati sa zboare pe ...jos (adica pe banii firmei) !

Daca vom pierde ?!

SANDU se va lega de teren (de smocul de iarba din dreapta portii adverse), va aminti ca am avut ghinion ca ne-a arbitrat ASTA care a gresit la 2,5 faze !
Nu va uita sa spuna ca nu se pune problema schimbarii antrenorului.
De necaz, se va retrage in sediul FRF unde vor incepe discutiile pentru...UN NOU INCEPUT !

DRAGOMIR, cu ochii iesiti din orbite, ne va spune ca arbitrul ne-a furat pe fata si pe dos !
Asta e : "nimeni nu ne vrea !"

PITURCA va da vina pe CONTRA si pe (re)CONTRA !

Cele doua surate de "sport" vor gasi martori care sa jure cu mana pe sticla de votca : "domnilol...hääc...i-am vaz't...hääc...intr-un bar...hääc !"

A doua zi (sau luni), noi ne vom repezi la chioscurile de ziare pentru a citi cele scrise de X-ulescu si Y-ulescu pentru a ne confirma, INCA ODATA, ca...am avut dreptate !

Am avut dreptate ca, INDIFERENT DE REZULTAT, IN FOTBALUL ROMANESC NU SE VA SCHIMBA NIMIC PENTRU CA..."NU VREA MUSCHII LOR !"

HAI ROMANIA !

sun
30th August 2005, 21:46
Echipa Nationala e ca o cu**a , care dupa ce a secat puterile naivilor ( care INCA CRED IN CALIFICARE ) , aplica lovitura de gratie cu vorbe de genul : "ii batem sigur " sau " si ei au doua maini si doua picioare " - una din favoritele mele - , pentru ca in final sa stoarca banii clientului cu " Am avut ghinion " " DUmnezeu n-a tinut cu noi "

Nationala Romaniei nu se va califica vreodata cu Lobont , Codrea , Petre si in special cu Piti .

ricky , e timpul sa facem si noi ceva : SA IGNORAM FENOMENUL ECHIPEI NATIONALE

saphicus
31st August 2005, 01:22
Tot ce se intampla in fotbal, la ora asta nu este decat rezultatul unei stari
fiziologice a natiunii: FOAMEA!! FOAMEA cronica de permanenta inavutire a bosilor fotbalului de la FRF si LIGA,
a celor ce au prins mucegai pe scaune, de care nu se dezlipesc sub nici o forma, viciind atmosfera cu anacronismul, derizoriul, automultumirea, bascalia, ignoranta, caderea in desuetudine, platitudinea, iluzoriul toate amestecate
intr-un ghiveci cu emanatii nocive!!
FOAMEA de inavutire imediata a unei intregi generatii de fotbalisti cu potential
mediocru, consecinta a unei educatii si a unei instruiri indoielnice, la care
capatuiala prin solicitarea de salarii enorme este cu mult mai importanta decat ceace dau pe teren!!
FOAMEA NEMASURATA de inavutire a samsarilor, care inseala increderea
clientilor din afara, prin prezentarea unor fotbalisti mediocri ca fiind de "certa
valoare(?!)",pretinzand sume care nu au nimic in comun cu realitatea (dar au in comun cu propriul lor buzunar) si se stie ca marea majoritate a acestor clienti au luat plasa.
FOAMEA BOLNAVICIOASA a celor cateva ziare pseudo-sportive de a-si
vinde maculatura, in care max 20% sunt lucruri serioase ,restul umplutura abjecta, de zazanie, scandal, batjocura, rea intentie, minciuna, toate
alcatuind un conglomerat de mizerii, care polueaza eterul publicistic.
In acest context: FOAMEA DE PERFORMANTA ?? Asa ceva nu exista la noi si probabil nu va exista atata timp cat ne INSELAM PE NOI INSINE si MIMAM ADEVARUL IN FOTBAL !!
Calificari? Nici vorba de asa ceva!! Nici in 2006, nici in 2010, nici in 2100, cu asemenea mentalitati!!
Cand FOAMEA DE PERFORMANTA va deveni prioritara, iar toate celelate stari
fiziologige da foame ale natiunii se vor subordona STRICT acestui scop,
atunci vom putea vorbi de REALIZARI si de SATISFACTII IMPLINITE!!
Pana atunci, numai hazardul si realizarile aleatorii vor stapani plaiurile mioritice!! :ok: :ok:

Gabriel28
31st August 2005, 09:51
Ricky: :)))))))))))))))) mare dreptate ai, bine zis :))))))))))))))

defapt toti aveti, sau mai bine zis avem dreptate. e nevoie de o noua revolutie, insa de data aceasta in fotbal. serios vorbind, eu i-as lua la pietre pe cei de la FRF si LPF.

niste javre.

baubau
31st August 2005, 10:45
E timpul ca EI sa faca ceva!Noi am zis,am contestat,dar pana va aparea bunul simt la nivelul conducerii federatiei,conducerii tehinice si chiar a jucatorilor noi nu putem face nimic




ps:Aa...nu exista "daca pierdem" exista doar am pierdut la un scor multimitor,sa fim sinceri avem prea mult pretentii de la aceasta echipa si sa nu uitam in ce grupa valorica am ajuns.

claudio25ro
3rd September 2005, 17:06
mentalitatea bosilor..a fost..este..si va ramane de comunism....de kkt...niste jigodii....vom ajunge exact ca si Ungaria....ce era si ce a ajuns...

ricky
21st September 2005, 22:18
Suntem in pragul unui meci; un altul bate deja la usa !

Daca vom castiga ?! (CU CEHIA.2-0 n.m)

SANDU va iesi in fata si cu un zambet ironic dublat de un piept bombat ne va sufla : "v-am spus eu !"
Printre alte banalitati nu va uita sa ne aduca aminte : "voi candida la toamna, iarna; voi candida in veci ! "

Am avut dreptate ca, INDIFERENT DE REZULTAT, IN FOTBALUL ROMANESC NU SE VA SCHIMBA NIMIC PENTRU CA..."NU VREA MUSCHII LOR !"


Cand am scris acele randuri, ATUNCI (inainte de CEHIA) n-am putut crede ca exista atata...
OK !
Mai bine tac !
Simt o sila fara margini !
As vrea sa-i vad pe toti aceia care au semnat fel de fel de petitii impotriva arbitrului,...noroiului si impotriva lui...DUMNEZEU, as vrea sa-i vad, zic, sa faca si ceva pentru fotbalul romanesc !
Sa cerem DEMISIA ACESTUI UZURPATOR AL FOTBALULUI NOSTRU !II

In fiecare minut, in fiecare secunda sa trimitem MAILURI, sa ne imbracam cu tricouri pe care sa scrie DOAR : SANDU-DEMISIA !

t.b.
21st September 2005, 22:53
M. Sandu profita de orice, de victoria nationalei, de calificarea echipelor de club, de saracia echipelor din ligile inferioare, de orice, numai pentru a ramane el in fruntea fotbalului romanesc. Ce are de castigat, numai el poate sti...

Eu chiar speram ca o sa renunte dar se pare ca a promis ca va renunta doar pentru a scapa de gura lumii... Rusine :no:

alejandro
7th October 2005, 17:50
Cum ce are de castigat?:rolleyes: Salariul (care presupun ca e mare:thinkso: )si statutul de vedeta:D daca se retrage cine va mai vorbi de el?nimeni! da' asa toata lumea are ceva de zis despre maria sa:jerk: nu pleaca el:nah: nu se tine de cuvant:no:

jhon_goodboy
8th October 2005, 15:31
Nu numai in fotbal ci in toate domeniile de activitate din Romania nu se face mai nimic doar se urmareste interesul personal de a baga in buzunar cat mai multi bani si se ajunge in situatia care este in momentul de fata.
Mircea Sandu poate ar trebui sa plece dar nu cred ca asta rezolva problema fotbalului din Romania.Daca ne apucam sa-i schimbam pe toti asa mai rau facem si nu se va face vedea nici o schimbare majora.
Trebuie sa ii schimbam pe cei care fac selectiile la juniori.Acestia se lasa impresionati prea mult de driblingurile acestor incepatori si nu le descopera calitatea aceea de fotbalist pe care trebuie sa o aiba tot timpul.
Multi jucatori din prima divizie actuala ar trebui sa evolueze in b dar daca atat poate produce fotbalul romanesc in acest moment nu avem ce face.
Toate aceste deficiente se reflecta din pacate in rezultatele echipei nationale.