PDA

View Full Version : Reuseste Farul cel putin performantele de anul trecut in acest sezon?



ady51a
30th August 2005, 01:49
Care este parerea voastra despre finalul sezonului 2005-2006 pt Farul?

ady51a
30th August 2005, 01:53
Eu am votat da pentru ca am incredere in echipa si in antrenor si in general sunt un optimist.

tchibos
30th August 2005, 01:56
din ce in ce mai bine merge si tre sa mearga sper sa fie si la final cel putin pe pozitia pe care se afla acum iar finala cupei sa fie tot farul - dinamo ca sa ne luam revansa

ca un pronostic...
FINALA CUPEI FARUL - DINAMO 3-0 :ok:
si cand va veni momentul sa imi amintesti sa ma uit aici ca sa stiu cat am pus sa vezi ce tare sunt :ok:

ady51a
30th August 2005, 01:58
Sa te auda cine trebuie tchibos! :ok:
Hai Farul!!!

Seahawk
30th August 2005, 05:56
desi e prematur... cred ca Da... si motivele le'am mai zis... avem lot valoros (zic eu), omogen... jucatori polivalenti dar cu randament bun.. antrenor cu picioarele pe pamant... conducere buna.. galerie pe masura... un pic mai mult de suport din partea publicului ar fi excelent... dar merge si asa... prevad un loc 3-4 cu castigarea cupei..

tchibos
30th August 2005, 17:19
si in sezonul trecut vorbeam cu prieteni care nu erau faristi si care tot asa credeau ca e prematur sa vorbim de performate la farul, ba chiar cu unul care era stelist inrait am pus un pariu pe 500.000 - el a zis ca imi da banii daca ia farul cupa romaniei si eu ca ii dau banii daca ia steaua cupa uefa, si dintre noi el a fost cel care a avut morcovul bine infipt pana la final. Eu zic ca atata timp cat bosanceanu stabileste un obiectiv adevarat sunt convins ca farul chiar daca nu il va atinge macar se va apropia de el. Eu am o teorie conform careia farul nu a facut performanta tocmai datorita faptului ca nu a vrut bosanceanu ca sincer vorbind conditii pentru rezultate au fost dintotdeauna echipa e aceasi in linii mari ( e adevarat ca a mai fost putin imbunatatita ) antrenorul a fost acelasi, fanii si galeria aceasi, staful acelasi doar ca obiectivul era altul asa ca sunt 80% convins ca farul termina anul asta in primele 3 sau face o figura buna in cupa... una din doua si tot e bine

desdemona
30th August 2005, 17:32
Si eu cred ca este prematur sa te exprimi pe o astfel de tema - nu pentru ca cei care considera ca este prematur sa se pronunte nu ar crede in posibilitatile reale ale echipei, dar iau in calcul si alte lucruri... pana la sfarsit intervin o gramada de variabile si nu poti afirma raspicat "da" sau "nu". Poti spune doar ca speri/crezi/pare un lucru cert si alte de-astea :)

Asta ca sa explic cum vine treaba cu "prematurul" - nu este din rea-intentie sau pentru ca respectivii nu sunt suporteri adevarati. Eu cred ca sunt doar obiectivi (sau incearca).

on-topic: da, cred ca Farul e in stare sa-si atinga obiectivul pe acest sezon. Ramane sa o si faca :ok:

Rechinul Ucigas
30th August 2005, 18:48
eu cred ca anual asta vom juca intr-o cupa europeana , fie ca vom lua titlul , cupa sau terminam pe 2...

Seahawk
30th August 2005, 20:25
corect desdemona... perfect d'accord...
pana la urma asa e... daca reusim sa ramanem cu picioarele pe pamant, sa fim realisti si sa ne uitam in jurul nostru... avem echipa de top. ramane doar sa confirmam.. sa nu visam la cai verzi pe pereti... dar nici sa ne lasam batuti la prima infrangere...

GeKuRA
2nd September 2005, 21:17
"Reuseste Farul cel putin performantele de anul trecut in acest sezon?"
cel putin e putin spus :D:D

eu sper sa ia si Cupa si Campionatul...
sa ajunga in Cupa UEFA...:ok: :ok:

tchibos
2nd September 2005, 23:48
noi ne multumim cu una din doua (cupa sau campionatul) desi amandoua ar rupe gura targului

Paul
2nd September 2005, 23:49
Cel mai simplu pentru Farul este sa:
- se califice in finala CUpei
- sa joace cu Steaua finala Cupei
- Steaua sa ia si titlul

==> Farul in UEFA

tchibos
2nd September 2005, 23:51
Cel mai simplu pentru Farul este sa:
- se califice in finala CUpei
- sa joace cu Steaua finala Cupei
- Steaua sa ia si titlul

==> Farul in UEFA

e perfect si scenariul asta :ok:

Paul
2nd September 2005, 23:53
ooops , anul trecut era sa se intampla cu DInamo in locul Stelei;

PS. Daca vreti in UEFA ca mai trebuie niste plombe ... vb serios

ady51a
3rd September 2005, 00:11
Poate la iarna. In primul rand speram sa nu pleca nimeni. Eu zic ca e bine si asa.

tchibos
3rd September 2005, 12:29
Poate la iarna. In primul rand speram sa nu pleca nimeni. Eu zic ca e bine si asa.

clar e bine mai ales daca ne uitam la celelalte echipe. eu cred ca cu lotul pe care il avem putem prinde un loc in uefa doar ca asa cum am mai spus atunci neaparat tre sa ne intarim ca in europa nu mai tine

Seahawk
4th September 2005, 02:52
doi fundasi de valoare si un mijlocas cu clasa ne'ar mai trebui... asta desigur in conditiile in care nu pleaca nimeni...desi ar fi stupid sa le dai drumul sa plece tocmai acum... si plus... ce rost are sa joci pentru dinamo... de ex daca'i poti bate cu Farul...
desigur conteaza si banii ... dar mai bine ar fii sa plece in afara... in romania nu fac mare branza daca se transfera... nu vedeti ca oricum in liga campionilor nu reusim sa intram...

ady51a
8th September 2005, 15:54
Steaua insista pentru Pascovici, 500.000 $. Ei spun ca in iarna l-au luat. Dar pana acum nu a avut nevoie? A trebuit sa piarda cu Rosenborg ca sa-si dea seama JJ ca nu are fundas stanga. Cei de la Farul spun ca daca va pleca cineva, acela nu vapleca in Divizia A.

Laur_Farul
20th January 2007, 17:28
Eu nu cred ca va face performantele din sezonu' trecut dar macar sa fie in primele 10 locuri :ok: !

danny del corco
21st January 2007, 05:51
Cam departe de sezonul trecut, insa sper sa urcam cat mai sus in campionat.

kerosene
21st January 2007, 13:50
Orice e posibil.Sa speram ca vom ascensiona.Cu 3-4 victorii la rand la inceput de retur,altfel va sta treaba.