PDA

View Full Version : Simpatii si antipatii la Farul



ady51a
29th August 2005, 23:56
Lansez acest Thread pentru a va exprima opiniile despre persoanele din anturajul echipei - jucatori, antrenori, conducatori, sefi de galerie, pe care ii simpatizati sau antipatizati si eventualele motive pentru statulul fiecaruia.

Seahawk
30th August 2005, 00:02
Simpatizez.. in ordinea asta: Grigoras, galeria, Gurita-Barbu-Schiopu.. jucatorii experimentati... de altfel scheletul echipei... acestia in mod special dar bineinteles si restul.. si nu in ultimul rand pe Bosinceanu.. care s'a tinut de promisiuni si dintr`o echipa care se batea la retrogradare a facut o echipa cu potential de cupele europene si titulari in echipa nationala...
antipatii... deocamdata nu prea am... poate doar Baicu care desi e talentat n-a confirmat deloc la noi... de altfel cred ca si este timpul ca el sa plece...poate in iarna...

ady51a
30th August 2005, 00:09
Simpatii: Gurita, Grigoras, Pascovici, Barbu, Schiopu, Voiculet(sper sa-si revina cat de curand).
Antipatii: Senin, Farmache, intr-un timp si Curca (acum e asa intre 2 ape).

tchibos
30th August 2005, 00:12
la simpatii top trei e urmatorul:


1. Guritza care l-a varsta lui da clasa si ar putea fi un model ptr toti pentru cata daruire arata pe teren
2. Pascovici care e un super jucator cu toate calitatile necesare
3. Grigoras care chiar si atunci cand castiga meciuri importante da dovada de o mare modestie in declaratii

ps: LOCUL 0: ECHIPA FARUL

la antipatii stau mai slabut, dar ma streseaza situatiile in care galeria ii striga numele lu' bosanceanu in mod repetat. inteleg baga bani in echipa si ajuta galeria in multe feluri dar sincer cand farul mergea prost nu imi aminteam sa il fi injurat astia din galerie pentru rezultatele slabe ci tot pe jucatori si antrenor

Seahawk
30th August 2005, 00:19
eh cu bosinceanu e cum mai e... le da si lor acolo un banut... nu poate sa'si bata joc de om..pana la urma nici nu e vina lui cand pierdem... si nici cand castigam... dar ii striga numele in semn de recunostinta... demult n'am mai avut un investitor de genul lui... aduceti'va aminte de Garabet.. armeanu' care vindea TOTI jucatorii buni ai Farului.. v'ar place sa mai avem pe cineva ca el? eu cred ca nu.. asa ca Bosinceanu are si el un mare merit pt ca Farul a ajuns unde a ajuns...

ady51a
30th August 2005, 00:21
eh cu bosinceanu e cum mai e... le da si lor acolo un banut... nu poate sa'si bata joc de om..pana la urma nici nu e vina lui cand pierdem... si nici cand castigam... dar ii striga numele in semn de recunostinta... demult n'am mai avut un investitor de genul lui... aduceti'va aminte de Garabet.. armeanu' care vindea TOTI jucatorii buni ai Farului.. v'ar place sa mai avem pe cineva ca el? eu cred ca nu.. asa ca Bosinceanu are si el un mare merit pt ca Farul a ajuns unde a ajuns...
Corect.

pirlinho
30th August 2005, 00:31
Simpatii: Schiopu, Gurita, Todoran, Pascovici
Antipatii: Farmache, Barbu (ambii cam slabi), Lungu cateodata, Apostol cateodata si Senin desi la inceput mi-a placut de el + galeria care-i cam penibila in unele momente

tchibos
30th August 2005, 00:35
eh cu bosinceanu e cum mai e... le da si lor acolo un banut... nu poate sa'si bata joc de om..pana la urma nici nu e vina lui cand pierdem... si nici cand castigam... dar ii striga numele in semn de recunostinta... demult n'am mai avut un investitor de genul lui... aduceti'va aminte de Garabet.. armeanu' care vindea TOTI jucatorii buni ai Farului.. v'ar place sa mai avem pe cineva ca el? eu cred ca nu.. asa ca Bosinceanu are si el un mare merit pt ca Farul a ajuns unde a ajuns...

eu ma bucur ca baga banii in fotbal bosanceanu si sper sa isi tina promisiunea dar parca imi amintesc ca si cand mergea farul prost tot el era si nu facea nimic atuci de ce nu striga galeria sa ne lase daca nu face treaba cu echipa?

Rechinul Ucigas
30th August 2005, 18:56
nu sh eu in primul rand cand merg la meci merg in galerie si timp de 90 de min cant pt farul ! legat de bosanceanu nu am nimic cu el nici nu ma intereseaza , pe mine ma intereseaza echipa si galeria atat !

ady51a
1st September 2005, 00:05
Dupa ultima declaratie pe care a dat-o, si dupa golul din meciul cu Dinamo in trec si pe Dinu Todoran la simpatii.

tchibos
1st September 2005, 00:39
ce a declarat todoran ca vreau si eu sa il simpatizez

ady51a
1st September 2005, 00:50
Interviu cu Dinu Todoran in SPT:
Coordonatorul Farului, Dinu Todoran, spune ca increderea in vestiarul Constantei este maxima dupa inceputul de sezon. Mijlocasul crede ca echipa de pe Litoral se poate bate pentru titlul de campioana. Fotbalistul crede ca evolutiile sale il vor propusa in echipa nationala.

reporter: Credeai ca o sa aveti un start de asa de bun in campionat?
Dinu Todoran: Nu ne asteptam sa fim asa de sus, mai ales ca īntīlneam Dinamo la ea acasa. Speram sa fim undeva pe locul 4 sau 5, īnsa, spre bucuria noastra, a iesit cu mult mai bine decīt ne-am fi asteptat.
Acum crezi ca va puteti bate pentru titlu?
Este prematur sa vorbim despre titlu. Totusi, īncrederea noastra a crescut considerabil dupa victoria cu Dinamo. Chiar am discutat īn vestiar cu colegii dupa acel meci si ne-am dat seama ca putem īnvinge orice echipa, pe orice teren.

Crezi ca arbitrii pot avea rolul lor īn lupta pentru titlu?
Arbitrii din Romānia au valoare, iar greselile lor sint omenesti. Se creeaza o prea mare presiune asupra lor dupa fiecare partida, iar acest lucru cred ca īi face sa mai si greseasca uneori, dar fara intentie. Īn ceea ce ne priveste, daca vom continua sa jucam asa cum stim, nimeni nu ne poate opri. Doar greselile noastre ne pot priva de o pozitie fruntasa, nu arbitrii.
Ai inceput deja sa te gīndesti la echipa nationala?
Ma voi gīndi īntotdeauna, deoarece este visul meu si cred ca al oricui fotbalist sa fie pe teren atunci se cinta imnul national. Cred ca am avut evolutii bune īn acest sezon si cine stie, poate mi se va īmplini visul.
Farul dovedeste īnca o data ca poate deveni o forta a campionatului. Credeti ca selectionerul ar trebui sa va acorde mai multa atentie?
Domnul Piturca stie cel mai bine de ce jucatori are nevoie. La echipa nationala se va ajunge doar prin valoare si cred ca daca noi vom dovedi ca meritam sa fim selectionati, acest lucru se va īntīmpla mai devreme sau mai tīrziu. La partida cu Andora am avut doi jucatori convocati dar cine stie, numarul poate va creste. Depinde doar de noi.
__________________

tchibos
1st September 2005, 00:53
:ok: gata todoran a fost trecut in topul simpatiilor la egalitate cu grigoras...deci locul 3 pentru declaratia de mai sus :ok:

desdemona
1st September 2005, 00:53
Todoran e printre putinii pe care-i simpatizez de la Farul, in afara de Grigoras (pentru care am un respect deosebit si in afara stadionului) :ok:
Nu stiu ce declaratie a avut "micul dinamovist" dupa ultimul meci cu Dinamo, dar eu am avut o satisfactie deosebita in fata prietenilor mei dinamovisti (care stiau ca Todoran e preferatul meu) si tocmai el le-a tras-o... fara a-i mai ajuta involuntar, de data asta :ok:

ady51a
1st September 2005, 01:01
Se pare ca avem "prieteni" comuni dinamovisti.
Declaratia am postat-o acum mai sus. :D

desdemona
1st September 2005, 01:06
Am vazut dupa aia, dar nu am mai editat mesajul ca mi-e prea lene dupa o zi de munca :rolleyes:

P.S.
@ieppy - sorry, daca vezi vreodata acele randuri :kiss:

ady51a
8th September 2005, 14:54
Cosmin Pascovici - unul dintre cei mai simpatizati jucatori de la Farul!!!

ady51a
9th September 2005, 08:50
Vasilica Cristocea

ady51a
9th September 2005, 20:33
:D :D :D

ultrasblueshark
14th September 2005, 11:06
cel mai tare... in ultimu' timp

ultrasblueshark
14th September 2005, 11:10
...facuta la ultima intalnire cu suporterii...

Sper ca data viitoare sa veniti mai multi... :ok:

ady51a
19th September 2005, 20:30
In continuare Farmache ramane cal mai antipatizat jucator de la Farul.

tchibos
22nd September 2005, 00:08
clar asta

Tibor Moldovan insa urca tare in topul simpatiilor :ok: , nu zic nu e ca Gurita care sta acolo sus detasat, dar de Moldovan imi place mult cum arata ( are aliura de jucator profesionist), e inalt si in plus e si tanar, vad ca mai nou incepe sa devina si eficient in fata. Am zis si ma repet daca ii da credit Grigoras asta devine mare jucator... sper doar sa nu il ia altii cum s-a mai intamplat pe la noi :headbang:

Seahawk
24th September 2005, 07:31
Tibi creste si-n ochii mei. Sa fie oare sezonul lui... dupa ce Liviu a clacat? Sincer, sunt un admirator al lui L. Mihai insa mi se pare ca omul asta n-are ambitie deloc.. De cand tot joaca la noi si pe degeaba.. la calitatile lui si tehnica pe care o are ... daca ar fi avut si ambitie putea juca demuuuult la o echipa mai buna...dar asa s-a lasat mereu pe o ureche.. Acum cand a devenit si competitia pt. un loc in echipa mai tare, a clacat. Pacat pentru el. Dar daca Moldovan confirma...asta e.. la revedere Liviule.. pana la urma ti-ai facut datoria pt. Farul...Si pe viitor sper sa confirme si Apostu.. sa fie urmasul lui Gurita sau al lui Baicu.
Si de ce nu, daca ne indeplinim obiectivul...si odata cu trecerea timpului... sa se maturizez si Moldovan indeajuns pt. echipa nationala. Pt ca talent, tehnica...are slava domnului...si il avantajeaza si varsta. Daca a reusit Mazilu de ce n-ar face-o si el.
Bineinteles acum vb in viitor. Deocamdata sa confirme si sa le mai dea o boaba si bacauanilor sa venim cu 3 puncte de'acolo. FORZA FARUL!!!

ady51a
24th September 2005, 08:49
Sper sa creasca in topul nostru al simpatiilor si Vorculet care a aratat ca stie fotbal in cele 3 meciuri jucate anul trecut dar mai ales prin golul marcat la Pitesti.
El a revenit dar a fost lasat acasa de Grigoras pt a jucat la Farul II.

Seahawk
24th September 2005, 09:00
sa-si revina... a avut hepatita saracul. Avem nevoie de el, doamne fereste daca s-o accidenta vreunul e bine sa avem rezerve capabile sa inlocuiasca titularii. Noi avem un nucleu de jucatori polivalenti care daca o sa stea sanatosi o sa faca ravagii in sezonul asta. Un fundash daca am mai aduce ar fi perfect :ok:
Ah, si de ce prin unele ziare Stanca este dat ca titular... inca nu si-a revenit Georgica?...

desdemona
25th September 2005, 13:46
Pai la meciul cu Bacaul astia il dadeau inca nerefacut pe Curca, dar totusi citisem ca a revenit la pregatiri (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=371163&postcount=8).

ady51a
25th September 2005, 17:21
Eu stiu ca Grigoras a plecat cu 3 portari la Buzau si Bacau: Stanca, Curca si Vlas, iar pe foaie in ambele meciuri au fost trecuti doar stanca si Vlas.

Quartz@nu
25th September 2005, 19:09
pentru mine antipaticul este : Liviu Mihai :rosu: ....! la ora actuala nu face fata nici div b .
in rest Fortza Farul !!!

tchibos
1st October 2005, 18:45
chiar daca nu e in topul simpatiilor trebuie sa recunosc ca o data cu revenirea lu'Curca echipa e mai sigura

Seahawk
1st October 2005, 19:42
ce v-am zis eu.. cu Georgica in poarta, altfel joaca baietii... e mai sigur...e altceva :ok:

Kooler
5th October 2005, 06:22
Simpatii: Curca, Lungu, Pascovici, Gurita
Antipatii: Doicaru

ady51a
5th October 2005, 09:57
Pai de Doicaru am scapat. Acum e la Piatra Neamt.

tchibos
5th October 2005, 21:19
e acum nu mai are omul antipatii... mai bine

Kooler
5th October 2005, 21:47
Bun atunci sa il trecem la antipatii pe Apostu si Voiculet

ady51a
5th October 2005, 22:00
Pai ce ai cu Voiculet saracu ca a jucat 2 3 meciuri anul trecut, a dat un gol la Pitesti iar apoi a fost accientat pana acum.? :mda:

b3bito
18th October 2005, 20:13
nu simpatizez dinamo,steaua si rapid!forza faru unica amore

tchibos
19th October 2005, 00:14
asta e buna... antipatii la Farul...Steaua, Dinamo, Rapid:headbang:

Kooler
20th October 2005, 20:33
Pai ce ai cu Voiculet saracu ca a jucat 2 3 meciuri anul trecut, a dat un gol la Pitesti iar apoi a fost accientat pana acum.? :mda:

Nu stiam ca a fost acidentat....:) Credeam ca nu il mai baga Grig...:ok: Ca sa fie simpatizat de suporterii trebuie sa joace chiar si in postura de rezerva, sa fie atent la accidentarii

ady51a
20th October 2005, 21:16
A avut hepatita de tip B si nu a mai jucat de anul trecut de la meciul cu Fc Arges de la Pitesti cand a marcat pt 1-1. Ciar ma miram de ce l-at trecut la antipatii, credeam ca-l cunosti si ti-a facut ceva.

tchibos
22nd October 2005, 19:33
saracul Farmache ...cand sa mai creasca si el in topul simpatiilor, a avut si ghinion de i-au anulat astia ambele goluri, valabile dupa mine

ady51a
27th October 2005, 22:46
Personal cred ca l-am criticat cel mai mult pe aici pe Farmache. Dupa ultimele 2 meciuri jucate, putin mai avansat parca, un fel de mijlocas de banda dreapta, incepe sa urce putin in topul simpatiilor. Se pare ca i-a priit sederea pe banca de rezerve timp de 2 etape dupa meciurile extrem de slabe de pana atunci.
Sper sa continue tot asa mai ales ca a marcat si primul sau gol sezonul asta pt Farul in meciul de cupa cu Rapid II. :ok:
Poate ar trebui sa aplice metoda cu 2 etape pe banca mai des si pt alti jucatori
Vad ca Florea este putin iesit din forma in acest moment :no:, daca se reface Pascovici cu siguranta o sa primeasca o pauza de la Grigoras.
Poate si Curca? :mda:

tchibos
27th October 2005, 23:02
nu cred ca numai noi l-am criticat, cred ca omul si-a facut si autocritica si rezultatele s-au vazut; a fost o critica constructiva..iar pe Curca nu cred ca il scoate Grig dar poate ar fi bine sa "il traga de atentie" ca in ultimul timp gafeaza ca un incepator

Iron Maiden
13th December 2006, 19:43
asta e buna... antipatii la Farul...Steaua, Dinamo, Rapid:headbang:

Ce parere crezi ca o sa aiba SORIN MIHAILESCU cand o sa vada ca ati trecut Steaua la antipatii...
:rosu:

tchibos
13th December 2006, 20:08
o parere buna :)

Iron Maiden
13th December 2006, 20:27
o parere buna :)

Nu prea cred!:) .... Se stie ca tipul(Sorin) e stelist de cand lumea! :evil: ... chiar daca nu recunoaste el!... Zi si mie : ce cauta in fata la stadionul lui iRrael madrid atunci cand vindea fulare cu steaua???:o: nu zi ca facea omul comert!.... daca ar fi mare comerciant... ar vinde si la dinamo sau crrapid!...:ok:

the lion king
13th December 2006, 20:31
ala de era la televizor...?:o: l-am vazut....e sefu vostru?si vindea fulare cu steaua?:o: :ras-plans: :ras-plans: Moaaaicaaaa:D

Iron Maiden
13th December 2006, 20:33
ala de era la televizor...?:o: l-am vazut....e sefu vostru?si vindea fulare cu steaua?:o: :ras-plans: :ras-plans: Moaaaicaaaa:D

Zat de aici!!!!!:rosu: ... daja simt miros de praz!:evil:

bahaus_84
13th December 2006, 23:14
Gurita e preferatul meu,apoi urmeaza Todoran,ambii mi se par ca joaca cu sufletul...de asemenea imi mai placeau f mult Pascovici si Cristocea,insa din pacate au plecat....cel mai antipatic imi este Curca..e un portar valoros,insa e un mare vanzator

StiL
13th December 2006, 23:38
ala de era la televizor...?:o: l-am vazut....e sefu vostru?si vindea fulare cu steaua?:o: :ras-plans: :ras-plans: Moaaaicaaaa:D

a fost! Sa speram ca nu o sa mai vb despre el ca despre liderul galeriei :)

tchibos
14th December 2006, 10:23
da a fost da multi nu inteleg.. omul a zis ca a terminat cu sefia in galerie.. mai mult intrebari de genul ce parere are X sa Y mi se par nepotrivite. Eu am parerea mea si asta conteaza. Se pare ca pot sa scrii de o mie de ori ca lucrurile se schimba incet dar se schimba si ca multi nu mai tin cu steaua sau alta echipa. Din ce in ce mai multi devin "solo Farul" adica tin doar cu Farul. Restul sunt doar simpatii pe care orice om le are fata de un jucator, un antrenor s.a.m.d

Iron Maiden
14th December 2006, 23:11
da a fost da multi nu inteleg.. omul a zis ca a terminat cu sefia in galerie..


Sorin a zis ca pleaca de nustiu cate ori!....:o: :happy

tchibos
14th December 2006, 23:17
Alo chiar nu intelegi ca ce spui tu s-a spus de cel putin 10 ori? Renunta, ca nu inventezi tu roata. Daca ai ceva de spus zi pe un subiect care e de actualitate daca nu, lasa-ne!

Iron Maiden
14th December 2006, 23:25
Alo chiar nu intelegi ca ce spui tu s-a spus de cel putin 10 ori? Renunta, ca nu inventezi tu roata. Daca ai ceva de spus zi pe un subiect care e de actualitate daca nu, lasa-ne!

/OLE/ Forza Farul! /hello

tchibos
14th December 2006, 23:41
e asa e mai bine.. Forza Farul :ok:

Iron Maiden
14th December 2006, 23:53
e asa e mai bine.. Forza Farul :ok:

Forza Farul!
/OLE/
Vreau sa intelegeti ca nu am nimik cu Farul!:) ..../hello! doar e echipa mea preferata..... si nici cu voi, chiar imi sunteti simpatici!

danny del corco
6th January 2007, 05:15
Antipatia pe care o am fata de actuala formula de conducere ar putea fi inscrisa in cartea recordurilor,fara nici un fel de exagerare. La polul opus s-ar situa Panduru.

bianco_azzurro
11th January 2007, 20:34
Simpatizez cu Panduru, Gurita, Tibor, Todoran si Vlas, pe de alta parte Curca :no: !

dorryn
12th January 2007, 04:00
Panduru,Todoran,Pacuraru << simpatii
Conducerea,intreg personalul din cadrul clubului si o parte din restul jucatorilor << antipatii

bianco_azzurro
12th January 2007, 12:35
Panduru,Todoran,Pacuraru << simpatii
Conducerea,intreg personalul din cadrul clubului si o parte din restul jucatorilor << antipatii
Nu vad cu ce ar fii de vina medicii, maseorii sau injurijitorul stadionului pentru insuccesele echipei sau pentru transferurile perfectate :D .

danny del corco
12th January 2007, 18:46
Da cine ii da accidentati pe aia care nu trebuie ? Asta ca o remarca. Stie toata lumea ca au fost si astfel de cazuri.

danny del corco
12th January 2007, 18:50
Iar despre ingrijitori, acum multi ani cand mai poceam si eu o mingie pe la Farul, era unul cu un halat a carui culoare nu se putea de termina. Noi, care, acasa,ne uitam la alb-negru, l-am poreclit Madigan, acesta fiind un personaj de serial politist, si cu care omul respectiv semana leit.

dorryn
13th January 2007, 06:38
Ingrijitorul stadionului imi este antipatic de anul trecut de cand,suparati fiind pentru rezultatele slabe ale echipei,eu si niste prieteni am mers la stadion inainte de antrenament si am agatat de gard un mesaj de protest,bineinteles decent.Omul s-a uitat la noi din magazie nu a schitat nici un gest,totul parea ok si dupa ce am plecat si am ajuns sus in dreptul tribunei oficiale si ne-am uitat spre mesaj acesta era dat jos de catre acest individ.Si nu era vulgar,era un simplu semnal de alarma pe care jucatorii ar fi trebuit sa-l vada si sa se gandeasca de 2 ori inainte sa mai mimeze fotbalul.Normal,ne-am intors inapo sa cerem explicatii,dar a disparut dupa niste usi in club si nu l-am mai vazut.
Cat despre maseori...cam au obiceiul sa traga la masea.(asta doar din auzite)
Iar restul se complac in situatia astadau din umeri arunca fiecare vina pe celalalt,nimeni nu poate face nimic dar toti ar vrea.SANKI ...Nu vor decat sa-si ia salariul si atat.

danny del corco
13th January 2007, 12:56
Ideea mea despre magazioneri a fost ca sunt niste personaje cat de cat pitoresti. E mai mult decat evident ca nu sunt nici pe departe ingeri. Si vorba ta Dorryn, isi iau salariul si atat.