PDA

View Full Version : Universitatea Craiova, pe punctul de a fi eliminata din Divizia B



Mishumacher
29th August 2005, 22:00
Oficialii Universitatii Craiova au declarat in nenumarate randuri ca reprezentanta Olteniei va reveni la anul in primul esalon, dar formatia din Banie este in pericol sa fie eliminata si din Divizia B. Banatenii de la CSM Resita au de primit 206.800 de euro de la Universitatea, indemnizatie pentru formarea fundasului Cristi Chivu, iar Comisia pentru statutul jucatorului si Comisia de recurs federala au dat dreptate fostului club, transformat de Dinel Staicu, pentru o perioada, in "satelit".

De fapt, actualul patron al oltenilor, Adrian Mititelu, are de tras de pe urma ingineriilor financiare facute de fostul boss din Banie, Dinel Staicu. Hotararea luata de Comisia de recurs din cadrul FRF la mijlocul lunii iulie preciza ca oltenii nu au dreptul de a fi programati in Divizia B si nici de a efectua transferuri pana la data la care isi vor achita datoriile fata de CSM.

"Din partea mea, Universitatea poate ajunge si in Liga Campionilor, dar nu trebuie sa lasam ce este al nostru.



Toate comisiile FRF ne-au dat dreptate si, cum Craiova nu a facut recurs la Lausanne, ultimul for la care putea sa se adreseze, atunci, in mod normal, oltenii puteau evolua in "B" doar daca noi primeam suma ce ni se cuvenea din indemnizatia de formare a lui Cristi Chivu", sustine secretarul resitenilor, Robert Benczik, care a inaintat cererea la FRF pe 16.05.

2005, impotriva clubului SC Stiinta Craiova SA.

Presedintele Comisiei pentru statutul jucatorului, Ion Turculeanu, a precizat: "Nu mai e ce a fost si, daca Universitatea nu da suma respectiva, atunci vor fi retrasi din competitie fara probleme. Pe 6 septembrie se va intruni comisia, si se va discuta si o revizuire cu care au venit oltenii. Acestia au gasit un act cum ca CSM ar fi renuntat la drepturile banesti pentru Chivu".

Declaratiile lui Turculeanu se bat cap in cap cu decizia Comisiei de recurs, ale carei hotarari sunt definitive. In cazurile Corvinul Hunedoara si UMT, deciziile comisiei conduse de Mugur Filipescu au dus din start la neprogramarea acestor echipe in competitiile in care participau.

Secretarul acestui for, Mircea Constantinescu, a spus ca decizia exista, este valabila, dar ca dosarul a fost depus la Comisia pentru competitii si traseul ulterior nu il mai cunoaste. Membru al comitetului executiv al FRF, Adalbert Kassai a driblat raspunsul, declarand ca nu are act de toate litigiile care exista in forul condus de Mircea Sandu, cu toate ca a primit o instiintare pe 17.08.2005.

"Daca as sti de toate astea, as ajunge la nebuni", a precizat Kassai.

Patronul Stiintei, Adrian Mititelu, a spus ca, din cate stie, acest litigiu este deocamdata pe rol si asteapta o noua sedinta: "Eu am preluat aceasta problema de la vechiul proprietar si nu i-am dat mare atentie. Dar daca vom avea o decizie negativa, vom plati banii si cu asta basta.

Ce sa facem acum? Spun ei ca formatia noastra nu trebuia programata, dar ce vor acum, sa ne desfiinteze?".

Adevarul, Sorin Ion, 29 aug 2005

dragosblue
29th August 2005, 23:14
Se cauta din nou un motiv pentru declansarea unui scandal la Craiova. Nu cred ca va tine de data aceasta.

inter
29th August 2005, 23:44
pai cum sa se vanda ziarul in Oltenia? :D:D ... decat cu ajutorul unor "bombite" !

t.b.
29th August 2005, 23:52
Ce-i drept povestea cu Chivu e veche, din experienta ultimelor ani in B chiar se recurge le neprogramari...
Pana la urma cui ar trebui sa plateasca Mititelu bani? Actualei FCM Resita, care insa nu prea are multe in comun cu fosta CSM?

EDMOND_
29th August 2005, 23:57
Problema este ca Turculeanu ala care face declaratii pe la liga si federatie este amicul lui staicu... de ce nu o fi luat banii anul trecut dupa ce chiar Staicu a primit banii de la Roma nu se intreaba nimeni... de ce se pune pe tapet problema tocmai acum !? De ale oficialilor din fotbalul romanesc....

Gonzo
30th August 2005, 01:39
las ma sa se agate si petrolistii de o speranta ca pe teren o sa le fie imposibil :evil:

Pacala
30th August 2005, 01:47
de curiozitate, cine este acum patron la noua resita?

petrolistii saracii..... :no: :D

Mishumacher
30th August 2005, 09:40
http://site.neogen.ro/mischumacher/images/img_483416.bmp

Mishumacher
30th August 2005, 09:41
pai cum sa se vanda ziarul in Oltenia? :D:D ... decat cu ajutorul unor "bombite" !
Daca te uiti mai atent , nu e vorba despre presa din Craiova.Articolul a aparut in Adevarul!!!

inter
30th August 2005, 09:49
tocmai la asta ma refeream ...

Siljanoski
30th August 2005, 10:38
Ar fi chiar simpatic sa nu fie programati...

Mishumacher
30th August 2005, 11:49
Ar fi chiar simpatic sa nu fie programati...
Mie imi spui....!!!!!
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

be@
30th August 2005, 12:09
Ar fi super sa se intample asa .

Mishumacher, a cui e mesajul:
"Voi presa pe craiova plangeti neincetat
De U Cluj, Petrolul, UTA...ati uitat ?"

P.S : bafta Petrolul,sper sa promovati !

micutzu
30th August 2005, 12:11
http://site.neogen.ro/mischumacher/images/img_483416.bmp


MARE DREPTATE ARE CINE A SCRIS ASTA !!!

Cand a cazut UTA, in 1982, presa nu a plans atat, in schimb multe inimi de microbisti s-au intristat.

Nu vreau ca u. Craiova sa se desfinteze, departe de mine gandul, dar nici asa mare tam-tam pentru ca a retrogradat...

Mishumacher
30th August 2005, 13:07
MARE DREPTATE ARE CINE A SCRIS ASTA !!!

GALERIA "LUPII GALBENI"

Siljanoski
30th August 2005, 13:12
Vorba lui Ionut Popa "zici ca-i Imperiul Roman Craiova asta, asa se preocupa toata lumea de retrogradarea ei"

bogho
30th August 2005, 13:27
Din cate stiu eu, echipa CSM Resita, cea care trebuia sa obtina respectivii bani de formare pentru Chivu, acum 1 an a fuzionat, prin absortie, practic respectivul club, CSM Resita, s-a desfiintat. Deci actual club din Resita, nu are nici o legatura cu CSM Resita, ceea ce ar insemna ca Universitatea Craiova nu are nici o astfel de datorie invocata de resiteni.

t.b.
30th August 2005, 13:33
Si la noi a fost un banner cu exact acelasti text... Speram ca aceste 3 echipe sa se reintalneasca in A cat de curand

Gonzo
30th August 2005, 14:01
GALERIA "LUPII GALBENI"

moaika, ce tari sunt astia... apropo, cu ce au trimis bannerul la stadion? :evil:

p.s. mai misuner, in locul tau nu mai scoteam capul 2 luni din casa dupa meciul Petrolului de sambata... lupii galbeni sunt multumiti?

Darkslowstar
30th August 2005, 14:42
Din cate stiu eu, echipa CSM Resita, cea care trebuia sa obtina respectivii bani de formare pentru Chivu, acum 1 an a fuzionat, prin absortie, practic respectivul club, CSM Resita, s-a desfiintat. Deci actual club din Resita, nu are nici o legatura cu CSM Resita, ceea ce ar insemna ca Universitatea Craiova nu are nici o astfel de datorie invocata de resiteni.


Daca au fuzionat au mare legatura Bogho. Prin fuziune prin absorbtia noua echipa preia toate drepturile si obligatiile vechii echipe. Deci datoria voastra ramane in picioare si Mititelu e bun de plata.

Gonzo
30th August 2005, 14:57
nu ai inteles... Resita in campionatul trecut a fost Universitatea II... Resita actuala nu are nici o legatura cu Resita aceea... este o echipa total noua... dar nu va mai bateti capul, acestea sunt inginerii marca Dinel si nu le va descurca nimeni... a trecut el universitatea prin vreo 5 societati pana i-a pierdut urma... la fel a facut si cu acea Resita... eu unul nu cred ca Mititelu va plati vreun ban pt ca Universitatea II este a lui :D

bogho
30th August 2005, 16:11
Daca au fuzionat au mare legatura Bogho. Prin fuziune prin absorbtia noua echipa preia toate drepturile si obligatiile vechii echipe. Deci datoria voastra ramane in picioare si Mititelu e bun de plata.

echipa CSM Resita care l-a format de Chivu nu mai exista din iunie 2004. Prin absortie, de fapt CSM Resita s-a desfiintat. Indemnizatia de formare a lui Chivu, in acel moment, trebuia platita de Universitatea Craiova catre... Universitatea Craiova, echipa care "a absorbit" pe CSM Resita. Daca FC Brasov ar fi "absorbit" pe CSM Resita atunci indemnizatia trebuia platita catre FC Brasov.

Noua echipa din Resita nu are, legal, nici o legatura cu CSM Resita exceptand, desigur, orasul de origine.

inter
30th August 2005, 16:14
corect bogho :ok:

dark ... credeam ca stii asta, in general erai "bine informat"! :evil:

ASP
30th August 2005, 16:36
CE MESAJE NE TRIMIT alde be(h)eaaa si coiotzii galbeni. pai mai baieti cui sa-i pese de uta petrolul si iasi? daca spuneti si voi un singur exemplu in care aceste echipe sa fi reprezentat cu cinste numele Romaniei in cupele europene sau sa se fi pus de-a curmezisul in fata clonelor comuniste mai ziceam, dar asa....anonimatul va prinde perfect. trei sferturi din suporterii vostrii tin si cu alte echipe asa ca voi ramaneti cu partea calului.

Darkslowstar
30th August 2005, 18:29
Dragi prieteni olteni, am zis daca a fuzionat prin absorbtie nu se pierd drpturile si obligatiile vechii echipe ci le preia echipa care a absorbit-o pe cealalta. Nu sunt la curent cu smenrariile lui Dinel, voi le stiti mai bine pt ca va intereseaza. Daca Stiinta a absorbit pe CSM Resita nu-i mai datoreaza nici un sfant actualei Resita.

ASP, habar n-ai de istoria fotbalului romanesc. UTA a avut rezultate de exceptie pe plan extern, ceea ce nu se poate spune si de U Cluj. Si Petrolul este o echipa muult mai prestigioasa decat U. Mai bine te gandesti de 2 ori pana sa scrii atare gugumanii.

Mishumacher
30th August 2005, 19:32
Dragi prieteni olteni, am zis daca a fuzionat prin absorbtie nu se pierd drpturile si obligatiile vechii echipe ci le preia echipa care a absorbit-o pe cealalta. Nu sunt la curent cu smenrariile lui Dinel, voi le stiti mai bine pt ca va intereseaza. Daca Stiinta a absorbit pe CSM Resita nu-i mai datoreaza nici un sfant actualei Resita.

ASP, habar n-ai de istoria fotbalului romanesc. UTA a avut rezultate de exceptie pe plan extern, ceea ce nu se poate spune si de U Cluj. Si Petrolul este o echipa muult mai prestigioasa decat U. Mai bine te gandesti de 2 ori pana sa scrii atare gugumanii.

Zi-le tu Darkslowstar ca eu acum m-am trezit!!!
Oltenii astia cred ca ei sunt cei mai tari din tara.In mintea lor cred ca nimeni nu a mai fost ca ei!
Tin sa le reamintesc prietenilor olteni,ca Petrolul a invins pe Ilie Oana pe Liverpool cu 3-1(chiar daca pe urma au fost eliminati) si este ultima echipa din provincie care a luat un trofeu(Cupa Romaniei 1995)!

:rosu: U craiova :rosu:

Darkslowstar
30th August 2005, 19:55
Si mai are si cateva titluri de campioane si vreo 2 cupe, nu?

apparte
30th August 2005, 20:11
Intere,ce naiba i-a apucat pe ai vostri(suporteri)?La Corabia au intrat pe teren in min 27 dupa ce au rupt gardul(am aflat de la radio,stii tu care,care a transmis meciurile in direct-toate)!

Mishumacher
30th August 2005, 20:17
Si mai are si cateva titluri de campioane si vreo 2 cupe, nu?

Campioana 1957-1958 1958-1959 1965-1966(a mai castigat in 1929-1930 dar sub un alt nume)

CUPA ROMANIEI 1962-1963 1994-1995

Petrolul a fost prima echipa romaneasca care a ajuns in primavara europeana!!!

micutzu
31st August 2005, 10:22
CE MESAJE NE TRIMIT alde be(h)eaaa si coiotzii galbeni. pai mai baieti cui sa-i pese de uta petrolul si iasi? daca spuneti si voi un singur exemplu in care aceste echipe sa fi reprezentat cu cinste numele Romaniei in cupele europene sau sa se fi pus de-a curmezisul in fata clonelor comuniste mai ziceam, dar asa....anonimatul va prinde perfect. trei sferturi din suporterii vostrii tin si cu alte echipe asa ca voi ramaneti cu partea calului.

Ce trofee aveti voi? (UTA 6 campionate si 2 cupe)
Unde s-a jucat fotbal prima data in Romania? (intrebare pentru orice proaspat initiat in ale fotbalului)
Cine a eliminat prima data o detinatoare a Cupei Campionilor? (indicatie : vezi cu cine joaca Rapidul in cupe acum)
Tocmai comunistii au distrus-o pe UTA si voi tocmai in anii 80, cand era comunismul in floare, ati avut cele mai bune rezultate.
M-am plimbat putin prin tara asta si cine auzea ca sunt din Arad ma intreba imediat despre UTA asa ca mucles Nea Marine.
Voi ati fost umflati de presa si atat.

ASP
31st August 2005, 17:32
asa se poate spune de orice echipa din perioada interbelica cand se juca fotbalul fara offsaid si cu mingea umpluta cu par de cal ca au avut 100 de titluri si ca eliminau amatorii din vest.
petrolul si uta doua echipe aparute accidental in fotbalul romanesc.toata lumea stie ca erati sclavii lui dinamo. ambele echipe faceati jocul internelor. jucatorii vostrii la nationala din toate timpurile pot fi numarati pe degetele de la o singura mana. (de fapt erati buni dar aveau aia ceva cu voi si nu va bagau in seama). spre surprinderea ta Craiova este singura echipa care avea si rezervele la nationala.
Unde s-a jucat fotbal prima data in Romania? (intrebare pentru orice proaspat initiat in ale fotbalului)---zici tu. sunt multe dovezi cum ca acest fapt s-a petrecut la Timisoara. U Cluj a facut ceva unic in istoria sportului romanesc: In timpul ocupatiei horthyste din Ardeal, a refuzat sa joace in campionatul ungariei sub numele de koloszvar si a ales sa joace in exil la Sibiu. Acest gest demoleaza toate caricaturile voastre de trofee si duble manse accidentale prin protocupele europene.

micutzu
31st August 2005, 18:02
Esti slab pregatit. prima data s-a jucat fotbal la Arad Intre doua echipe universitare di Romania si Anglia. Intreaba pe oricine.
Zici ca am aparut accidental? :) Nu mai accidental decat voi. Am fost prima echipa privata postbelica.
Si ti-as mai zice multe dar mie frica ca ti se incinge creierasul.

ASP
31st August 2005, 22:20
tot ce ai zis pana acum sunt povesti spuse la gura sobei de vreun bunic mai vorbaret si care obisnuia sa le mai umfle...vin-o cu date nu cu baliverne si legende...

ASP
31st August 2005, 22:27
. Am fost prima echipa privata postbelica.
.
si ce ti se pare asa de delirant???cu putine exceptii in perioada interbelica mai toate erau private. pana in 1947. tot nu te-ai convins ca nu reprezentati nimic-->> ionut popa: "nimeni nu plange dupa uta cum se plange dupa Craiova, nimeni nu a considerat retrogradarea utei o tragedie..." oare de ce?
Exemplu: Craiova prima echipa privatizata pe actiuni dupa Revolutie iesind astfel de sub tutela organelor judetene.

Siljanoski
1st September 2005, 10:17
A iesit ia de sub tutela organelor judetene, dar a avut niste patroni...sa-i traiasca. Totusi, cred ca mititelu conduce la capitolul catastrofe. Asta dupa ce rateaza promovarea o duce si in C!

micutzu
1st September 2005, 11:06
tot ce ai zis pana acum sunt povesti spuse la gura sobei de vreun bunic mai vorbaret si care obisnuia sa le mai umfle...vin-o cu date nu cu baliverne si legende...

15.08.1899 - primul meci oficial de fotbal din Romania; sursa : http://www.cityinfo.ro/arad/infogen.php :rosu:
Copilas mai invata si mai studiaza altfel ramai repetent.
Papa mai mult praz baietas sa cresti mare si dupa aia sa vii sa-mi dai mie lectii.
Ionut Popa e un frustrat. :ciocan: Vorbeste si el sa-si auda glasul.

Gonzo
1st September 2005, 12:37
A iesit ia de sub tutela organelor judetene, dar a avut niste patroni...sa-i traiasca. Totusi, cred ca mititelu conduce la capitolul catastrofe. Asta dupa ce rateaza promovarea o duce si in C!

inceteaza cu aiurelile ca voi nu ati vazut echipament Nike decat in poze :D

Siljanoski
1st September 2005, 13:44
Bine ca aveti echipament. Ca echipa sa-l imbrace, mai putin. In plus, ce relevanta are daca e Nike sau Lotto? De fapt, se confirma faptul ca fiecare grup are liderii pe care ii merita. In cazul vostru, genialul domn mititelu...

ady_azzuro
1st September 2005, 17:47
http://site.neogen.ro/mischumacher/images/img_483416.bmp
N-avem nevoie sa planga presa dupa noi, dinspre partea noastra, am vrea sa nu mai scrie nimic daca vor sa scrie numai scandaluri!

tocmai comunistii au distrus-o pe UTA si voi tocmai in anii 80, cand era comunismul in floare, ati avut cele mai bune rezultate.
Adica vrei sa spui ca tocmai din cauza comunismului am avut noi cele mai bune rezultate!?!?! :happy Inseamna ca habar n-ai de fotbal micutze, mi se pare mie sau chiar ne confunzi cu dinamo si steaua, dar nu imi e de mirare atata timp cat ati fost si veti mai fi, slugile catzeilor! :rosu:

micutzu
2nd September 2005, 14:23
Inseamna ca habar n-ai de fotbal micutze, mi se pare mie sau chiar ne confunzi cu dinamo si steaua, dar nu imi e de mirare atata timp cat ati fost si veti mai fi, slugile catzeilor! :rosu:
Slugile cui?
Iar esti afon despre UTA.
Daca eram slugile lor crezi stateam 11 ani in B? :rosu:
mai meseriasu revino-ti ca ai probleme la cerebel.
hai sa ne intrebam asa : Cand a fost "craiova maxima" si dupa aia sa-mi dai raspuns. Cand s-au saturat sa se impiedice de UTA in castigarea titlurilor, Steaua si Dinamo au retrogradat-o.
daca eram slugile lor ne tineau pe acolo pe langa retrogradare. Noi, din contra, am fost un ghimpe pentru ei asa ca vezi ca vorbesti multe prostioare.
Asa ca liniste, pana la palmaresul nostru intern mai aveti.
Vedeti sa nu va desfintati. :ciocan:

inter
2nd September 2005, 14:26
micutule.... delirezi?
in momentul de fata atat voi cat si noi suntem "istorie" ... diferenta e la suporteri .... si e mare rau!

cat despre desfiintare ... relax sunteti lideri incontestabili ...!

Paul
2nd September 2005, 14:28
pana sa se desfiinteze Stiinta , mai intai are terenul suspendat ;
postaru` face legea !

inter
2nd September 2005, 14:31
ne luminasi paule ... daca nu mai postai si tu aici o stire antica ...

postaru? asta-i din vechiul centru cultural al Bistritei?

micutzu
2nd September 2005, 14:33
micutule.... delirezi?
in momentul de fata atat voi cat si noi suntem "istorie" ... diferenta e la suporteri .... si e mare rau!

cat despre desfiintare ... relax sunteti lideri incontestabili ...!

Anul asta nu promovati - Mititelu se supara si pleaca - gata banutii = DESFINTAREA !!! :happy
La noi catinel, catinel incepem sa ne punem pe picioare. :yeah:
Asa ca ssssssss ca sperii pestii... :evil:

inter
2nd September 2005, 14:36
aia din Mures?

cred ca ai probleme majore ... sunteti in "umbra" Timisoarei si asta va roade ... pe voi astia "alb-rosii", numai cand vad culorile astea imi vine sa vars!

asa ca ciocu mic!

WILD WEST
2nd September 2005, 14:36
Poate incep idiotii cu masuri radicale si exemplul o sa fie Craiova

inter
2nd September 2005, 14:38
si ce daca Wild , nu ne temem de niste handicapati care sunt efemeri prin FRF si LPF ... cum de altfel nici voi ... o vor lua in mana!

WILD WEST
2nd September 2005, 14:58
Ar fi pacat de voi ca in A am ramas cam putini care nu stau cu :jerk: la ,granzi,.Asa ca bagati viteza si hai inapoi! /hello

Danok the Great
3rd September 2005, 13:49
Poate sa mai ramana cativa ani in B,ca nu deranjeaza pe nimeni acolo.
Toata lumea stie
Echipa din banie
E-n a doua divizie.

be@
3rd September 2005, 14:26
@ASP : Pai cine e sclavul lui dinamo, mah? Eu cred ca voi, ca de cativa ani le tot faceti echipa, si v-au adus in situatia sa jucati cu niste scolari in meciul cu ei . :drak: :lol:

A, si vezi ca dezinformezi lumea. Popa era nemultumit ca "nimeni nu plange dupa UTA cum se plange dupa craiova, nimeni nu a considerat retrogradarea UTEI o tragedie..." .Nu era o lauda la adresa voastra, stai linistit...

@ inter : De cand sunteti voi lideri incontestabili, mah ? :lol: :lol:

dragosblue
3rd September 2005, 14:29
http://site.neogen.ro/mischumacher/images/img_483416.bmp
O sa scrie azi despre echipele mentionate, dupa rezultatele obtinute de ele :headbang:

RedBaron
3rd September 2005, 18:15
Discutii inainte si dupa meciurile din aceasta etapa, pe acest subiect. Exceptie, daca exista meci considerat derby si care are subiect separat, se va discuta acolo.

Etapa 4 (10 septembrie)

Liberty - ISCT
Gaz Metan - CS Deva
FC Bihor - UTA Arad
FCM Reşiţa - Minerul Lupeni
Armătura Zalău - Unirea AI
Unirea Dej - Gloria II
CFR Timişoara - "U" Cluj
Olimpia SM - Sânnicolau

Angelina Jolie
3rd September 2005, 21:24
OOOO CFR Timisoara, aia-s de-ai nostri.
HAI CFR CLUJ si TIMISOARA!

t.b.
3rd September 2005, 21:48
Hai nu ma innebuni, io stiam ca pe acolo ii presedinte Dobos, "U"-ist pana la moarte, asa ca sunt convins ca nu o sa joace prea multi de la Poli. Etapa viitoare ne consolidam primul loc, Bihorul face egal cu UTA, Gazul egal cu Corvinul, restul nu conteaza.

Angelina Jolie
3rd September 2005, 23:08
Poa sa fie si Cremes presedinte ca eu oricum sustin orice adversar al vostru.
FORZA CFR CLUJ si TIMISOARA!

t.b.
4th September 2005, 01:22
Se pare ca pana acum te-au cam dezamagit adversarii nostri, si asa o sa fie tot sezonul asta...

Suntem pe primul loc si asta conteaza, cei care ne doresc raul sunt nesemnificativi si nu merita bagati in seama

Triphat
4th September 2005, 01:43
t.b. te duci la TM ?

Gloria 2 joaca bine ? Are sanse Unirea ?

t.b.
4th September 2005, 01:53
Inca nu stiu daca o sa merg, depinde de anumite lucruri, vad eu...

Gloria 2 din ce-am auzit sunt slabi, au o echipa de juniori, joaca la Beclean din cate am inteles...

Am pus niste poze de la meciul de azi pe threadul ala cu poze din subforum... vizionare placuta :D

Angelina Jolie
4th September 2005, 04:16
Nush ce te face sa crezi ca esti mai semnificativ decat mine, dar nici nu ma intereseaza.
HAI CFR CLUJ si TIMISOARA!

ASP
4th September 2005, 15:29
deci: uta si iasi sunt undeva pe la periferia fotbalului si ca performante si ca suporteri. uta mai are cate o dubla mansa [I][U]accidentala cu vreo echipa maricica(iar palmaresul intern sa vi-l comparati cu ripensia, chinezul, venus s.a), iasiul are o mare multime vida....voi la uta nu va puteti lauda decat cu acel meci din 1800 toamna, pe care multi il contesta ca fiind primul.
daca ati avut echipe asa mari precum vi le imaginati voi dati-mi cate 3 exemple de jucatori de nationala dati de echipele voastre in toata istoria lor. pentru fiecare exemplu al vostru eu dau 3 exemple de jucatori de la Craiova.
sunteti tot timpul undeva in josul paginii de ziar, daca apareti vreodata. poli iasi si uta lautarii fotbalului romanesc.

LuckyLuciano
4th September 2005, 16:36
cum e posibil sa tii cu 2 echipe aflate in acelasi esalon fotbalistic,deci adverse(trebuia totusi sa mai adauge tipu' pe dINAMO sau sTEAUA)???!!!mereu alaturi de ele cica.asta le e mentalitaea unora.

ASP
4th September 2005, 19:26
@ASP : Pai cine e sclavul lui dinamo, mah? Eu cred ca voi, ca de cativa ani le tot faceti echipa, si v-au adus in situatia sa jucati cu niste scolari in meciul cu ei . :drak: :lol:

A, si vezi ca dezinformezi lumea. Popa era nemultumit ca "nimeni nu plange dupa UTA cum se plange dupa craiova, nimeni nu a considerat retrogradarea UTEI o tragedie..." .Nu era o lauda la adresa voastra, stai linistit...


ce a zis popa a zis de ciuda, nu am zis ca era o lauda, dar chiar si cretinul de popa are uneori dreptate.

Siljanoski
5th September 2005, 10:00
Liberty - ISCT x
Gaz Metan - CS Deva x
FC Bihor - UTA Arad 1 clar!
FCM Reşiţa - Minerul Lupeni 1, ca numai acasa ii ajuta pe lupeni arbitrajul
Armătura Zalău - Unirea AI 2
Unirea Dej - Gloria II 1
CFR Timişoara - "U" Cluj 1, pentru ca primul loc nu e de nasul vostru!
Olimpia SM - Sânnicolau x

zuzubuoy
5th September 2005, 10:28
Liberty - ISCT 2
Gaz Metan - CS Deva 1
FC Bihor - UTA Arad 1
FCM Reşiţa - Minerul Lupeni x
Armătura Zalău - Unirea AI 1
Unirea Dej - Gloria II 1
CFR Timişoara - "U" Cluj 1
Olimpia SM - Sânnicolau x

micutzu
5th September 2005, 11:00
deci: uta si iasi sunt undeva pe la periferia fotbalului si ca performante si ca suporteri. uta mai are cate o dubla mansa [I][U]accidentala cu vreo echipa maricica(iar palmaresul intern sa vi-l comparati cu ripensia, chinezul, venus s.a), iasiul are o mare multime vida....voi la uta nu va puteti lauda decat cu acel meci din 1800 toamna, pe care multi il contesta ca fiind primul.
daca ati avut echipe asa mari precum vi le imaginati voi dati-mi cate 3 exemple de jucatori de nationala dati de echipele voastre in toata istoria lor. pentru fiecare exemplu al vostru eu dau 3 exemple de jucatori de la Craiova.
sunteti tot timpul undeva in josul paginii de ziar, daca apareti vreodata. poli iasi si uta lautarii fotbalului romanesc.

6 TITLURI
2 CUPE
CEL MAI TARE PALMARES DIN PROVINCIE

Darkslowstar
5th September 2005, 11:15
@ASP, din cate stiu eu palmaresul UTA este peste al vostru :)

Gonzo
5th September 2005, 11:50
acesta este palmaresul nostru pe scurt si este inscris pe spatele tabelei de marcaj a stadionului Ion Oblemenco....

http://www.gruppo-maxima.ro//images/stories/tabela%20noua1.jpg

pana o sa joace Uta 14 finale ale Cupei Romaniei sau o sa ajunga in semifinalele Cupei Uefa o sa mai curga multa apa pe Jiu :D :D :D

EDMOND_
5th September 2005, 12:13
@ASP, din cate stiu eu palmaresul UTA este peste al vostru :)

presupun ca la palmares se tine cont si de cel extern.... si de jucatorii dati nationalei,. etc.... dar fiecare trage de el cum vrea... in ansamblu , tinand cont si de premierele externe facute de Stiinta cred ca palmaresul nostru este superior.... Posibil sa putem adauga si altele.... cam in genul asta:
"prima echipa care a eliminat o echipa germana"... poate si una engleza.... nu sunt chiar sigur, nu vrei sa verifici tu Dark si apoi sa faci o analiza !!?? :)

Darkslowstar
5th September 2005, 12:21
Eu consider ca titlurile de campion sunt primul lucru de remarcat dintr-un palmares. In ceea ce priveste reprezentarea externa, jucatorii la nationala, cupa romaniei stati mult mai bine, dar la titlurile de campion nu. Si nici la vechime in fotbalul romanesc si implicit la traditie. fara suparare :)

Gonzo
5th September 2005, 12:25
existau pe vremea aceea Steaua si Dinamo? au castigat 6 titluri cand jucau singuri... da mare fala...

dark tu poti sa zici ca 2 campionate fac mai mult decat 4 cupe si 8 finale jucate? :mda:

EDMOND_
5th September 2005, 12:27
pai nu spusei..fiecare cum crede... eu zic ca o semifinala de cupa europeana face cat trei titluri de campion in Romania.... chiar as vrea sa nu mai luam niciodata titlu dar sa joc la fiecare trei ani o semifinala de cupa europeana...
In plus nu poti compara ... vorbim de perioade diferite, noi am prins o epoca in care se furau campionate...si eu stiu cate campionate ne-au fost furate , dar nu mai deschid vorba , sa mai iasa iar scandal pe aici...

Darkslowstar
5th September 2005, 12:34
Ai dreptate, e dificil de comparat perioadele, dar e cu dus si intors si ei ar putea argumenta la fel de bine. Dar sa-i lasam pe utisti sa se apere singuri.

Am vazut si eu Craiova sambata dim, nu e o echipa rea. Daca e lasata sa creasca in liniste si nu pleaca iar la Dinamo juma de echipa ar putea sa faca performanta in 2-3 ani.

Gonzo
5th September 2005, 12:41
Am vazut si eu Craiova sambata dim, nu e o echipa rea. Daca e lasata sa creasca in liniste si pleaca iar la Dinamo juma de echipa ar putea sa faca performanta in 2-3 ani.

tu iti bati joc de noi?

EDMOND_
5th September 2005, 12:46
Gonzo, Dark spuse ca i-a placut echipa...uita sa puna un "nu"....acolo la chestia cu Dinamo...

Darkslowstar
5th September 2005, 12:47
Nu-mi bat joc de voi, suferi tu de teoria conspiratiei. N-a jucat rau Craiova si mi-au placut catva jucatori, Dina, Stoica, Bornescu.
Amigo, daca noi stam cativa ani in B, nimic nu ma va incalzi. Nu le am cu fazele astea cu capra vecinului. Din partea mea puteti sa ajungi si campioni, o sa fiu printre primii care o sa va felicit (din toata inima).

Gonzo
5th September 2005, 12:48
pai sa nu mai faca greseli din astea grave... cu asta nu e de glumit, deja mi se ridica paru-n cap :D :D :D

Darkslowstar
5th September 2005, 12:51
Ai si tu dreptate Gonzo aici, nu-i bine sa vb de funie in casa spanzuratului :). Am rectificat sa nu poarte ghinion. :D
Din cate am vazut pana acuma, daca nu se intampla vreo minune olteneasca, o sa fiti deja promovati la sfarsitul turului.

Gonzo
5th September 2005, 12:54
pai si dupa calculele mele la fel rezulta... depinde numai de noi... daca ne castigam cele 5 meciuri grele de acasa... poate sunt eu nebun dar cel mai greu e cel cu Dunarea Giurgiu, iar apoi cel cu Mioveniul... cel cu Petrolul este cel mai usor :D

Darkslowstar
5th September 2005, 13:10
Daca nu promovati va fi numai si numai vina voastra. Se pare ca nici Petrolul, Sibiul sau Urziceniul nu vor/pot sa promoveze. Desi dupa 3 etape din 34 e cam riscant sa faci prognoze, acum asa pare.

Cu Dunarea Giurgiu!!! De ce?

Gonzo
5th September 2005, 13:17
pt ca au o echipa omogena si ne-au dat 5-1 in amicalele dinaintea sezonului... :D :D :D

Mioveniul ne-a batut si la Craiova si la Mioveni...

dar cum un meci nu seamana cu altul, iar noi atunci eram abia la inceput si lotul nu era complet.... acum orice se poate intampla... vedem miercuri in cupa daca trecem peste complexul "Mioveni" :D

Robi
5th September 2005, 13:37
Liberty - ISCT X
Gaz Metan - CS Deva 1
FC Bihor - UTA Arad X
FCM Reşiţa - Minerul Lupeni 1
Armătura Zalău - Unirea AI 1
Unirea Dej - Gloria II 1
CFR Timişoara - "U" Cluj 2
Olimpia SM - Sânnicolau 1

micutzu
5th September 2005, 13:48
Liberty - ISCT 1
Gaz Metan - CS Deva 1
FC Bihor - UTA Arad [ma abtin (se bat cap in cap subiectivismul cu obiectivismul)]
FCM Reşiţa - Minerul Lupeni 1
Armătura Zalău - Unirea AI X
Unirea Dej - Gloria II 1
CFR Timişoara - "U" Cluj 2
Olimpia SM - Sânnicolau 1

Robi ma bucur ca esti optimist :)

RedBaron
5th September 2005, 13:55
Sa vedem Lupeniul, daca bat astia la Resita va fi interesant... Probabil trag tare acu in tur, iar in retur sa aiba posibilitatea de a mai "organiza" niste puncte.
Oricum bataie mare va fi in mai toate meciurile, iar UTA, UTA tre sa vina cu un punct... cumva. Altfel urmatorul meci de acasa daca nu il castigam suntem in plop.

micutzu
5th September 2005, 14:09
Si plopul pe Marte :headbang:
Vine Resita, daca nu gresesc, si apoi mergem la Zalau.
Ar trebui sa luam 6 puncte din treaba asta.
Daca nu mutam plopul in alta galaxie :ciocan:

Siljanoski
5th September 2005, 14:20
Sorry, dar la noi chiar n-aveti sanse.

jorgensen
5th September 2005, 14:45
Liberty - ISCT x - echipa din Salonta va fi obosita dupa partida din Cupa cu Bihoru'
Gaz Metan - Corvinul 1 - din pacate nu cred ca Gazul se poate impiedica pentru a doua oara pe teren propriu
FC Bihor - UTA Arad 1 solist fara suparare, suntem mai buni
FCM Reşiţa - Minerul Lupeni x - la cat de nashpa joaca Lupeniul 0-0
Armătura Zalău - Unirea AI 2 - Unirea trebuie sa castige pentru a parasi coada clasamentului
Unirea Dej - Gloria II 1 - Gloria 2 nu e echipa de fotbal, e adunatura de asa-zisi fotbalisti
CFR Timişoara - "U" Cluj 1 - daca nu dai gol pe teren propriu cu Dejul, ce sa zic de gol in deplasare :drak:
Olimpia SM - Sânnicolau 1 - Oaspetii au castigat etapa trecuta pentru ca ambele echipe sunt din TM.

Ar trebui sa facem un concurs. Cine nimereste cele mai multe rezultate...

t.b.
5th September 2005, 15:00
Liberty - ISCT X - un 0 - 0
Gaz - Corvinul, tot un X, gazul nu mai are aceeasi forta de anul trecut
Bihor - UTA 2, in situatia in care e acum UTA o sa dea totul pe teren si o sa castige, bihorenii sunt prea cu nasul pe sus, o echipa care a fost invinsa de o nou-promovata nu poate sa aiba pretentii prea mari :drak:
Resita - Lupeni 1, 2 echipe care se apara, totusi cred ca o sa castige Resita
Armatura - Unirea 2, zalaul e o echipa care nu o sa reziste in B3, Unirea o sa castige dar nu la o diferenta prea mare
Dej - Gloria 1, meci intre 2 echipe satelit, primii sigur nu o sa mai joace cu jucatori de la o anumita echipa de divizia A, Gloria 2 din ce-am auzit are un lot format din juniori
Poli II - "U" 2, o sa fie un meci usor, gazdele nu cred ca o sa joace cu jucatori de divizia A, asa ca o echipa nou promovata nu poate sa incurce liderul seriei
Olimpia - Sinnicolau 1, echipa oaspete e condamnata la retrogradare anul asta

jorgensen
5th September 2005, 15:19
Nu te obisnui sa faci asocieri intre Lider si cluj. Nu e sanatos pentru tine. S-ar putea sa suferi prea mult

DEX: Lider, lideri. substantiv masculin, din engl. leader = FC Bihor

Darkslowstar
5th September 2005, 15:19
tb, o nou promovata tocmai a incurcat fostul lider, vezi sa nu patiti si voi la fel :). Deocamdata U nu a demonstrat inca foarte clar ca are echipa de promovare, meciurile tari nici n-au fost inca.

HIV
5th September 2005, 15:23
Liberty - ISCT X
Gaz Metan - CS Deva 1
FC Bihor - UTA Arad 2
FCM Reşiţa - Minerul Lupeni 2
Armătura Zalău - Unirea AI x
Unirea Dej - Gloria II 2
CFR Timişoara - "U" Cluj 2
Olimpia SM - Sânnicolau 2

zuzubuoy
5th September 2005, 15:26
Bihor - UTA 2, in situatia in care e acum UTA o sa dea totul pe teren si o sa castige, bihorenii sunt prea cu nasul pe sus, o echipa care a fost invinsa de o nou-promovata nu poate sa aiba pretentii prea mari

CFR Timişoara - u Cluj 1 - fiindca o echipa, care in doua meciuri primeste 3 goluri si nu da nici 1(!!!), nu poate emite pretentii...

t.b.
5th September 2005, 15:28
Sambata am jucat cu o echipa de divizia A, care n-a facut altceva decat sa se apere tot meciul.
jorgensen cine-i pe primul loc, fara infrangere?

zuzu, nu am primit decat un singur gol in campionatul asta, ca si voi de altfel, diferenta e ca noi nu am pierdut nici un meci

Siljanoski
5th September 2005, 16:37
diferenta e ca voi ati jucat numai cu prastii si n-ati intalnit nici o echipa mai acatarii. mai vorbim mai incolo....

t.b.
5th September 2005, 16:47
Voi ati jucat cu 2 nou-promovate noi numai cu una...

zuzubuoy
5th September 2005, 17:05
Mda...
Jumatate din echipa Lupeniului de acum, au promovat anul trecut cu Jiul in A.....

t.b.
5th September 2005, 17:20
Serios :o: chiar nu stiam....

Oricum anul trecut pe Jiul i-ati batut la ei acasa, asa ca asta nu-i un motiv

Gonzo
6th September 2005, 13:07
Volintiru: „CSM Resita a cesionat drepturile federative ale lui Chivu Universitatii“

Fostul secretar general al Universitatii, Cornel Volintiru, a declarat: „Cei de la Resita, cei care se pretind asa-zisii urmasi ai CSM, sint intr-o eroare. De fapt, ei cunosc situatia reala, dar incearca marea cu degetul, cum se spune. CSM Resita a cesionat toate drepturile federative pentru Chivu si alti jucatori catre Universitatea, patron fiind atunci Dinel Staicu. Asta pentru ca dl. Staicu a realizat unele investitii importante la stadionul din Resita, iar cei de la CSM nu au avut bani sa le plateasca, aceptind, repet, sa cesioneze drepturile federative pentru Chivu in favoarea Universitatii. Acest act l-am depus la FRF si cu asta ar trebui sa se incheie cazul, controversat doar in presa. Dupa ce CSM Resita a cesionat aceste drepturi, s-a produs si actul de absorbtie al clubului din Resita, locul echipei CSM fiind luat de Universitatea II, dar aceasta problema nu are legatura cu banii pentru Chivu. Actul de cesiune este clar, iar cei care pretind acum banii, o adunatura de oameni de prin Resita, n-au nici un fel de temei legal“.Gazeta de Sud

Darkslowstar
6th September 2005, 13:13
In cazul acesta e clara situatia. :)

bogho
6th September 2005, 13:15
oricum azi, comisiile de la FRF, ar trebui sa dea un raspuns. deoarece asa au promis.

EDMOND_
6th September 2005, 13:41
In cazul acesta e clara situatia. :)

Nu este clara , pentru ca este o suma mare in joc si cativa oameni din Resita au facut un plan cum sa puna mana pe bani.... au reinventat un CSM Resita , spunind se pare ca sunt mostenitorii adevaratului si istoricului CSM.. cica nu ala care a fuzionat... o aiureala , nu mai inteleg nici eu nimic...

va castiga cine va plusa mai mult la liga, sau federatie, unde se va judeca ....

esku
6th September 2005, 23:40
nu avem noi norocu' asta sa vedem Craiova-n C :D

Maximus
7th September 2005, 09:29
Da' pitestiul in B sigur mai prindem :ok:

fia
7th September 2005, 09:36
Poate va intalniti la anul :evil:

EDMOND_
7th September 2005, 11:27
Asa .. Povesteste tu, Fia, ca ai experienta..... te-ai chinuit destul cu vitamina B.

Cra10veanu
8th September 2005, 00:54
MARE DREPTATE ARE CINE A SCRIS ASTA !!!

Cand a cazut UTA, in 1982, presa nu a plans atat, in schimb multe inimi de microbisti s-au intristat.

Nu vreau ca u. Craiova sa se desfinteze, departe de mine gandul, dar nici asa mare tam-tam pentru ca a retrogradat...
pai cum sa planga pentru UTA care este o echipa nesemnificativa in fotbalul romanesc :rolleyes: pe langa Craiova, o echipa cu palmares :cool:

t.b.
8th September 2005, 01:06
In cazul in care nu stii, UTA are mai multe titluri de campioana decat Craiova... de fapt e echipa din provincie cu cele mai multe titluri castigate...

Adrian
8th September 2005, 01:13
Despre UTA ai dreptate, numai ca nu cred ca vreun suporter al Craiovei isi doreste toata publicitatea asta (care evident ca este numai negativa) in presa! OLS, Gazeta si Prosport scriu pentru ca nu au altceva ce scrie si evident numai de rau.
Tu nu vezi astazi pe OLS?
Cupa Romaniei - un link
Dacia Mioveni - Craiova - alt link.De parca meciul asta era din Cupa UEFA!
Si daca si OLS iubeste Stiinta....

EDMOND_
8th September 2005, 01:14
t.b. Si care e problema!? Este o echipa moarta!

Cra10veanu
8th September 2005, 01:16
ma lasi, pai voi erati campionioni inaintea lu Iisus cristos, sa fim seriosi, campioni in epoca de piatra cand se juca fotbal cu mingea de BCA :D

t.b.
8th September 2005, 01:25
t.b. Si care e problema!? Este o echipa moarta!

Nu e tocmai o echipa moarta, doar putin bolnava :)

Raspunsul meu a fost la acest post

pai cum sa planga pentru UTA care este o echipa nesemnificativa in fotbalul romanesc pe langa Craiova, o echipa cu palmares

Nu pot sa fiu de acord ca UTA e o echipa nesemnificativa... este cea mai titrata echipa din provincie, mai ales ca se facea comparatie intre palmarese
La fel ca si Craiova si UTA a avut o perioada de dominatie in fotbalul romanesc...

stefanm14
8th September 2005, 01:38
UTA nu este si nu a fost niciodata un fenomen ! A castigat titluri in epoca romantica a fotbalului..ca palmares intr-adevar este cam egala cu U Craiova (Craiova are mult mai multe cupe..compensand diferenta de 2 titluri)...asa si Ripenisa sau Chinezul Timisoara au fost mari echipe... :ok:

EDMOND_
8th September 2005, 02:14
t.b .... nu citii de la inceput , dar nu vad ce legatura are UTA cu subiectul asta.... in plus UTA , cum am spus, este istorie.... Chiar daca este putin bolnava, cum zici, este greu sa o compari cu Craiova..... Universitatea are suporteri in toata tara, imi pare rau sa o spun , insa UTA nu se poate lauda ... cred ca suporterii din afara Aradului ii numeri pe degete....

on topic !? Si, care este problema? Ne vreti in C? Credeti ca este o solutie si ca se va schimba ceva? Ca echipa nu va fi la fel de iubita?
Craiova nu moare si nu va muri niciodata! Nu o lasa iubirea noastra ! Suporterii o vor face sa renasca iar si iar....

t.b.
8th September 2005, 13:32
Pai nu are nici o legatura e drept, insa nu puteam sa fiu de acord cu cineva care a spus ca UTA e o echipa nesemnificativa in fotbalul romanesc.

Sincer eu imi doresc ca sa reveniti in primplanul fotbalului romanesc si e regretabila situatia in care ati ajuns acum, numai ca nu va face bine sa-i priviti de sus pe toti ceilalalti.

EDMOND_
8th September 2005, 14:39
Pai nu ii privim de sus. Este doar o reactie de aparare la permanentele provocari de care avem parte.... :)

In rest,sincer, as dori sa revina si U Cluj in A....

BornWild
8th September 2005, 14:49
Haideti sa fim seriosi si obiectivi........nu are rost sa comparam Craiova cu absolut nici o echipa.......ea este un capitol aparte in fotbalul romanesc si asa va ramane.......chiar daca ( asa cum zicea Edmond anterior) echipa va retrograda, si in Judeteana, ea va ramane iubita de aceiasi patimasi suporteri.
Este stiut faptul ca aceasta echipa totdeauna a deranjat forurile "superioare" (vezi Doamne) si de aceea a avut si o sa mai aiba probleme in continuare.

be@
8th September 2005, 15:03
@ Rev :
Bla bla bla....Zi-mi si mie unde erau acei patimasi suporteri la ultima etapa din divizia A,cu Otelul, cand au asistat 150 de spectatori?

On topic: se pare ca mititelu e bun de plata.

<<Craiova plateste sau cade in C

Sustinuta puternic de mai multi oficiali din Casa Fotbalului, Universitatea evolueaza in esalonul secund si a putut face transferuri chiar daca au interzis pana la plata datoriilor .Legalitatea sau ilegalitatea existentei clubului oltean in "B" a agitat spiritele in Casa Fotbalului.

Universitatea Craiova, echipa patronata de Adrian Mititelu, nu avea drept sa evolueze in a doua divizie.

Cu o luna si doua saptamani inainte de debutul formatiei antrenate de Ovidiu Stanga in esalonul secund, pe 04.07.2005, Comisia de Recurs Federala din cadrul FRF a dat o decizie definitiva si irevocabila prin care soma clubul oltean sa plateasca 206.800 euro resitenilor de la CSM, avand in acelasi timp 10 zile pentru a face recurs la tribunalul de la Laussanne.

Faptele v-au fost prezentate la finalul lunii august in Adevarul, iar in acest timp oficialii de pe Valea Jiului au incercat sa atace decizia la Comisia pentru Statutul Jucatorului lucru imposibil conform regulamentelor FRF, dar posibil in cazul Universitatii.

Presedintele Ion Turculeanu, profesor de drept la o facultate din Craiova, a acceptat o revizuire introdusa de olteni. Noua sedinta, care a avut loc acum doua zile dupa ora 19.00, a dat dreptate din nou banatenilor, Universitatea riscand suspendarea daca nu va plati cei peste 200.000 de euro plus penalizarile care se ridica la peste 15.000 de euro.

"Chiar daca si Turculeanu, si unul dintre vicepresedinti sunt olteni se pare ca au lasat sentimentele deoparte si au mers pe mana legii", a spus secretarul resitenilor, Robi Benczik. De fapt, discutiile de acum doua zile asupra acestui litigiu sunt nule tocmai datorita actului care va este prezentat in facsimil. Influenta oltenilor in cadrul forurilor FRF a ramas destul de puternica.

Chiar daca actul, prezentat in exclusivitate de Adevarul, a fost trimis la Comisia de Competitii, membrii acestui for, condus de Dumitru Mihalache, au facut "pierduta" decizia si au dat unda verde clubului craiovean pentru a se inscrie in competitie.

Echipa patronata de Mititelu trebuie sa plateasca banii pana pe 20 septembrie, iar in cazul refuzului ei urmeaza sa nu mai fie programati.

Daca trec doua etape in care nu vor mai juca in Divizia B, atunci ei vor fi direct retrogradati, urmand ca toate partidele jucate de Universitatea sa fie trecute in conturile adversarilor, cu 30. Se pare ca patronul "Stiintei" va plati el facand rost de bani din vanzarea unor terenuri din Craiova firmei detinute de sponsorii echipei FC Arges, PIC.

Conform cotidianului "Gazeta de Sud", Mititelu a declarat ca a dat spaga in valoare de 20.000 de dolari consilierilor locali pentru a putea realiza aceasta tranzactie.

BornWild
8th September 2005, 15:07
Credeam ca marea parte dintre utilizatorii acestui forum sunt rai cu tine, dar acum m-am convins ca ai ratacirile tale destul de dese.
Daca poti intreba despre acel meci in care a fost o forma de prostest impotriva acelui mafiot fara minte, atunci da-mi voie sa ma retrag pt ca nu pot avea schimburi de replici cu oameni ca tine.Deja e prea mult.....

be@
8th September 2005, 15:27
Proteste se puteau face si in alt mod.Eu un lucru stiu: echipa nu se paraseste niciodata.Mai ales la greu.

Gonzo
8th September 2005, 15:29
Dinel Staicu rupe tacerea in „cazul Chivu“
„FRF a dat o hotarire de rea-credinta“


Despre „cazul Chivu“ Staicu a afirmat: „Sint surprins de aceasta hotarire, iar de acum inainte o sa ma ocup personal de rezolvarea acestuia. Cea mai mare surpriza a mea este insa legata de pozitia domnului Ion Turculeanu din Craiova, presedintele Comisiei pentru Statutul Jucatorului: cum de a putut sa dea o asemenea hotarire, una de rea-credinta? Reamintesc, cind s-a judecat litigiul Frunza vs FC Vaslui, dinsul, fiind din Craiova, s-a abtinut, ceea ce ar fi trebuit sa faca si acum. Ar fi fost un gest elegant. Am aflat ca, dupa ce a dat aceasta hotarire, repet, de rea-credinta, a solicitat in mod expres ca sa fie redactata imediat, pina seara, ceea ce nu se prea obisnuieste. Acum? Sint obligat sa ma implic si voi demonstra nu numai domnului Turculeanu, dar si altora, ca eu, adica Universitatea, avem dreptate. De fapt, banii catre CSM Resita i-am platit in urma cu citiva ani, iar acea asociatie sportiva - care solicita acum banii - nici nu mai are voie sa activeze in fotbal. Exista hotarire definitiva in acest sens! Nu mai are drept de semnatura la FRF. Exista act de creante pentru Chivu si Oprita in favoarea Universitatii. Dl. Volintiru v-a dezinformat in acest caz, adica nu este vorba despre lucrari efectuate de mine la CSM Resita si in contul carora as fi obtinut banii de la transferul lui Chivu. Altu-i adevarul: cei de la asociatia din Resita aveau o obligatie de 800-900 de milioane, bani vechi, catre antrenorul Dan Firiteanu, obligatie cuprinsa intr-o hotarire irevocabila si definitiva a Curtii de Apel. FRF a obligat Resita sa plateasca acea datorie. Precizez ca Firiteanu nu a fost niciodata angajatul societatii CSM Resita, ci al asociatiei. Universitatea, prin mine, a platit acea datorie catre antrenorul Firiteanu, dar cu o conditie, aceea ca drepturile viitoare de la jucatorii Chivu si Oprita sa revina Universitatii. Eram atunci si presedinte al CA de la CSM Resita. S-au semnat acte de cesiune de la CSM Resita catre Universitatea in acest sens, iar atunci Universitatea si-a asumat un risc. Pentru Oprita, dupa cum se stie, n-am luat nimic, dar la Chivu a dat Dumnezeu si banii au venit. Legal, acesti bani au intrat intr-un cont al Universitatii“.
Dinel a completat: „Cum v-am explicat, banii catre CSM Resita i-am platit atunci cind am achitat datoria catre Firiteanu. Oricum, acum nu-l las pe Adrian Mititelu sa se lupte cu aceasta situatie nedreapta, ma ocup eu, mai ales ca acesti bani au intrat intr-un cont ce nu are legatura cu societatea lui Mititelu care finanteaza acum Universitatea. Banii de la Chivu au intrat in contul unei societati care acum nici nu este afiliata la LPF si FRF, ci este ramasa la mine, ca sa spun asa. Cea pe care i-am dat-o lui Mititelu e alta! Cred ca in acest moment, sint vreo patru societati pentru Universitatea, doua are Mititelu, iar eu alte doua. Instantele fotbalistice din România pot judeca litigiile doar dintre societatile afiliate la LPF si FRF. Daca cei care au judecat acest „caz Chivu“ ar fi sesizat contul in care au intrat banii pentru Chivu, cred ca nu ajungeam aici. Oricum, dreptatea este de partea Universitatii“.

Sursa: "GdS" :drak: :drak: :drak:

Darkslowstar
8th September 2005, 16:14
Cred ca nici dracu nu mai dezleaga toata incurcaturile facute de Dinel la voi. Societati peste societati, drepturi plimbate in toate partile. Probabil numai Parchetul poate face lumina si spune daca actuala Resita are vreun drept pt banii din Chivu, bineinteles certificata de o hotarare a unei instante. Rau face FRF ca se implica in cazul asta. Ar trebui sesizata justitia si lasata sa-si faca datoria. Abia dupa aceea ar trebui hotarate eventuale sanctiuni, depunctari, retrogradari, etc.

Gonzo
8th September 2005, 16:22
nu degeaba si-a dat el doctoratul din "economie subterana" :headbang:

dragosblue
8th September 2005, 17:44
Cred ca nici dracu nu mai dezleaga toata incurcaturile facute de Dinel la voi. Societati peste societati, drepturi plimbate in toate partile. Probabil numai Parchetul poate face lumina si spune daca actuala Resita are vreun drept pt banii din Chivu, bineinteles certificata de o hotarare a unei instante. Rau face FRF ca se implica in cazul asta. Ar trebui sesizata justitia si lasata sa-si faca datoria. Abia dupa aceea ar trebui hotarate eventuale sanctiuni, depunctari, retrogradari, etc.
Perfect de acord, totul este o treaba de justitie si nu a FRF-ului.
Oricum se va ajunge acolo (judecatorii).

privind userul bea: de ce nu-l ignorati ?

RedBaron
9th September 2005, 21:05
DEX: Lider, lideri. substantiv masculin, din engl. leader = FC Bihor :D asta e tare
maine la ora 13 vedem daca la DEX "scrie bine".
Ori facem rezultat bun maine ori luam o caruta... cale de mijloc nu o fi.

t.b.
10th September 2005, 12:58
Rezultate la pauza:
LIBERTY SALONTA 0-0 IS CÂMPIA TURZII
GAZ METAN MEDIAŞ 3-0 CORVINUL HUNEDOARA 15' V. Stoica, 28' Boaru, 43' Petre /
FC BIHOR ORADEA 1-1 FCM UTA ARAD 30' Miculescu (pen) / 43' Nădăban (pen)
FCM REŞIŢA 1-0 MINERUL LUPENI 24' C. Bar /
ARMĂTURA ZALĂU 1-0 UNIREA ALBA IULIA 31' Farcas /
UNIREA DEJ 0-0 GLORIA II BISTRIŢA
CFR TIMIŞOARA 0-2 UNIVERSITATEA CLUJ / 25' 45' Jula /hello
OLIMPIA SATU MARE 1-1 UNIREA SÂNNICOLAU MARE

t.b.
10th September 2005, 14:02
Reultate finale:
LIBERTY SALONTA 0-0 IS CÂMPIA TURZII
GAZ METAN MEDIAŞ 3-0 CORVINUL HUNEDOARA 15' V. Stoica, 28' Boaru, 44' Petre /
FC BIHOR ORADEA 1-2 FCM UTA ARAD 30' Miculescu (pen) / 43' Nădăban (pen), 50' Sintejudean
FCM REŞIŢA 2-0 MINERUL LUPENI 24' C. Bar, 51' Cl. Balaci /
ARMĂTURA ZALĂU 1-3 UNIREA ALBA IULIA 31' Fărcaş / 51' Scarlat, 77' Muzac, 85' Raţă
UNIREA DEJ 0-0 GLORIA II BISTRIŢA
CFR TIMIŞOARA 0-3 UNIVERSITATEA CLUJ 25' 45' Jula, 90 Giurgiu
OLIMPIA SATU MARE 3-2 UNIREA SÂNNIC. M. 12' 66' Tempfli, 75' Neacsa / 3 Tulcan, 71' Feneş


Clasament :D
1 "U" Cluj
2..16 restul

jay
10th September 2005, 14:28
Hehe, t.b., se pare ca pronosticul tau e pe cale sa se adevereasca, "U" si FC Brasov nu se vor intalni la anul in Divizia "B", voi sunteti lideri in B3 si ma bucur pentru voi! Vad ca ne apropiem si noi de varful clasamentului in B1. Ce frumos ar fi sa promovam si noi si voi, iar la anul sa ni se alature in "A" UTA.
Arad - Cluj - Brasov, prietenie intre galerii si respect reciproc forever! Cand am spus Cluj m-am referit desigur la fanii "U"nicei echipe de sub Feleac.;)

t.b.
10th September 2005, 15:22
Liberty - ISCT X - un 0 - 0
Gaz - Corvinul, tot un X, gazul nu mai are aceeasi forta de anul trecut
Bihor - UTA 2, in situatia in care e acum UTA o sa dea totul pe teren si o sa castige, bihorenii sunt prea cu nasul pe sus, o echipa care a fost invinsa de o nou-promovata nu poate sa aiba pretentii prea mari :drak:
Resita - Lupeni 1, 2 echipe care se apara, totusi cred ca o sa castige Resita
Armatura - Unirea 2, zalaul e o echipa care nu o sa reziste in B3, Unirea o sa castige dar nu la o diferenta prea mare
Dej - Gloria 1, meci intre 2 echipe satelit, primii sigur nu o sa mai joace cu jucatori de la o anumita echipa de divizia A, Gloria 2 din ce-am auzit are un lot format din juniori
Poli II - "U" 2, o sa fie un meci usor, gazdele nu cred ca o sa joace cu jucatori de divizia A, asa ca o echipa nou promovata nu poate sa incurce liderul seriei
Olimpia - Sinnicolau 1, echipa oaspete e condamnata la retrogradare anul asta

Se pare ca am nimerit 6 rezultate, la unul chiar si scorul corect :)

Cateva citate din bihoreni:


Sorry, dar la noi chiar n-aveti sanse.

FC Bihor - UTA Arad 1 solist fara suparare, suntem mai buni :)


DEX: Lider, lideri. substantiv masculin, din engl. leader = FC Bihor
Asta a fost chiar simpatica, da` avea o varianta cam veche de DEX :evil:

RedBaron
10th September 2005, 15:28
Pune si clasamentul t.b. daca il ai sa vad pe ce loc e si UTA. :p

t.b.
10th September 2005, 15:43
1 Universitatea Cluj 4 3 1 0 8 1 10
2 Gaz Metan Medias 4 3 1 0 7 1 10
3 Minerul Lupeni 4 2 1 1 4 3 7
4 FC Oradea 4 2 0 2 8 3 6
5 ISCT 4 1 3 0 5 4 6
6 CFR Timisoara 4 2 0 2 3 7 6
7 Unirea Dej 4 1 2 1 6 2 5
8 FCM Resita 4 1 2 1 3 2 5
9 UTA 4 1 2 1 3 4 5
10 Libety Salonta 4 1 2 1 2 3 5
11 Gloria II Bistrita 4 1 2 1 2 4 5
12 Unirea Alba-Iulia 4 1 1 2 3 5 4
13 Olimpia Satu-Mare 4 1 1 2 6 7 4
14 Unirea Sinnicolaul Mare 4 1 1 2 5 8 4
15 Corvinul Hunedoara 4 0 2 2 5 9 2
16 Armatura Zalau 4 0 1 3 1 8 1


Sper ca n-am gresit nimic

RedBaron
10th September 2005, 21:54
Daca Oradea are 6 puncte si noi 5, e posibil sa ii depasim in clasament deoarece ei au "afara", noi "acas", urmatoarea etapa. Bine, acuma nici eu nu cred ce zic dar... maine e duminica ;)

micutzu
10th September 2005, 22:13
Baroane, frate cine a zis ca noi batem la ei?
pai atunci de ce sa nu sarim peste ei in clasament?
Intai sa batem noi, si apoi sa vedem ce mai fac altii.
Oricum promovarea e departe pentru ei daca se agata de arbitraj cand "v-am batut cu rezervele, va dam o caruta de goluri cu titularii". poate nu e chiar 100% reproducerea dar ideea de baza cred ca subanteles.

Oricum au sa zica ca " vai ce sar aradenii acum !!!"
Pai nu avem de ce ? :P :yeah:

RedBaron
10th September 2005, 22:41
Avem! Vreau sa putem sari si sambata! Reintra Sziller? Dar Radu Andone ala mai e in lot? E accidentat sau ce se mai aude de el?

zuzubuoy
12th September 2005, 09:56
Pai aveti de ce!!! Felicitari! :ok:
Ai nostri au fost penibili!!! :ciocan: Pai astia cred, ca daca tinta e promovarea, atunci toate echipele se vor da laoparte???!!! :ciocan:
Doua zile n-am fost bun de nimic! Dar se pare ca mi-am revenit. :D Campionatul e lung, insa partida asta va cantari mult la sfarsitul campionatului... Insa... Mai stiu echipe care au promovat, dar in campionat au fost batuti de doua ori de noi... :drak: in concluzie, in retur vom pierde cu 3-0 :happy

micutzu
12th September 2005, 10:22
Baroane asta e ultima lui etapa de suspendare.
Radu Andone e accidentat, cred ca la fel ca si Bota. cu Bota mai sunt discutii (ar fi pacat sa nu semneze). Oricum mai are pana isi revine la forma lui.

RedBaron
7th November 2005, 21:19
Discutii (pronosticuri) despre etapa pe acest subiect.

Etapa 13 (12 noiembrie)

FCM Reşiţa - Unirea Dej
FC Bihor - CFR Timişoara
Gaz Metan - Sânnicolau
Liberty - "U" Cluj
ISCT - Gloria II
Corvinul - Unirea AI
UTA Arad - Minerul Lupeni

Olimpia SM sta.

RedBaron
7th November 2005, 21:24
FCM Reşiţa - Unirea Dej: 1
FC Bihor - CFR Timişoara: cred ca va fi X, desi Bihorul ar trebui sa castige deoarece inca cred ca au un lot superior calitativ. Imi doresc insa 2 ca m-a cuprins simpatia fata de timisoreni :D
Gaz Metan - S&#226;nnicolau: 1
Liberty - "U" Cluj: asta da meci. Teoretic 2, practic vedem ce o fi.
ISCT - Gloria II: 1
Corvinul - Unirea AI: X
UTA Arad - Minerul Lupeni: aici e aici! Nu avem echipa, nu avem valoare, nu stiu cum o sa batem minerii cu lamapshul mare. Precizez ca nici bani nu avem. Inchei cu fraza rasuflata: daca nici etapa asta nu batem... :)))

Ozzy76
7th November 2005, 22:15
FCM Re?i?a - Unirea Dej x aici oricum e greu de dat exact un pronostic, la cat de ciudate sunt echipele astea
FC Bihor - CFR Timi?oara 1 ar fi cazul sa mai bata si bihorul pe cineva.
Gaz Metan - Sânnicolau 1 meci usor pt gozeri
Liberty - "U" Cluj x prea multe probleme, si cu plecarea lui Iasko la poli, si altele, ca sa luam 3 puncte.
ISCT - Gloria II 1 desi si aici poate sari un iepure interesant
Corvinul - Unirea AI x corvinul nu joaca bine acasa..
UTA Arad - Minerul Lupeni 1printre ultimele sanse ale uta-ei de a se scoate...

t.b.
7th November 2005, 23:12
FCM Reşiţa - Unirea Dej x
FC Bihor - CFR Timişoara 1 altfel bihorenii ajung in zona fierbinte :evil:
Gaz Metan - S&#226;nnicolau 1 meci usor pentru gaz care o sa ramana pe primul loc si dupa etapa asta :(
Liberty - "U" Cluj sper sa obtinem 3 puncte da` o sa fie greu de tot...
ISCT - Gloria II 1
Corvinul - Unirea AI 2
UTA Arad - Minerul Lupeni 1, Lupeniul joaca bine doar in deplasare...

zuzubuoy
8th November 2005, 09:40
FCM Reşiţa - Unirea Dej 1x2
FC Bihor - CFR Timişoara 1x2
Gaz Metan - Sânnicolau 1x2
Liberty - "U" Cluj 1x2
ISCT - Gloria II 1x2
Corvinul - Unirea AI 1x2
UTA Arad - Minerul Lupeni 1x2

Sper ca n-am greSHIT nici unul...:D

dragos_popa17
8th November 2005, 10:15
Ba ai gresit. Olimpia Satu Mare sta. :D

micutzu
8th November 2005, 10:38
zuzu-le, de la mine, pe o scala de la 1 la 10, ai 25 de puncte.
Sa revin. Nu mai dau pronosticuri ca iese ca curul, mai ales pentru noi.


Haide UTA !!!

omul
8th November 2005, 16:49
FCM Reşiţa - Unirea Dej X
FC Bihor - CFR Timişoara 1 - trebuie
Gaz Metan - Sânnicolau 1 - fara miza
Liberty - "U" Cluj 1X - Liberty joaca mai bine in deplasare, dar totusi
ISCT - Gloria II 1
Corvinul - Unirea AI 1X2 - derby-ul etapei :)
UTA Arad - Minerul Lupeni X - nu-i e bine UTA-ei

jorgensen
8th November 2005, 17:33
FCM Reşiţa - Unirea Dej 1 - Resita a avut o etapa libera, sunt mai odihniti
FC Bihor - CFR Timişoara 1 - suntem pe val
Gaz Metan - S&#226;nnicolau 1 - gazul ramane pe primul loc
Liberty - "U" Cluj 1 - salontanii vor lucra la arbitrii, SPER !
ISCT - Gloria II 1 - sarmarii nu au voie sa se impiedice de doua ori consecutiv :drak:
Corvinul - Unirea AI 2 - degeaba au cumparat hunedorenii locul in B, vor retrograda in acest an
UTA Arad - Minerul Lupeni 1 - Forza UTA, rupeti-i pe mineri !

micutzu
9th November 2005, 10:26
Multzam de sustinere jorgen. Sper sa ne ajute ca avem nevoie de puncte ca de aer.

makeG
9th November 2005, 12:21
Eliberati Romaniidin Bulgaria

micutzu
10th November 2005, 10:50
[mod] fara quote/citat integral la mesajul precedent (vezi regulamentul)

Mah, tu, ala! Ai sters thread-ul asta de praf :D
Oricum, intentia a fost buna.
Ar trebui sa faci un thread cu treaba asta, daca nu e facut deja de altii.

jorgensen
11th November 2005, 12:05
Minerii merita sa se intoarca acolo unde le este locul: SUB PAMANT !

RedBaron
12th November 2005, 15:57
Round 13 • (12 November 2005)

FCM Resita - Unirea Dej 0 - 1
FC Bihor Oradea - CFR Timisoar 1 - 0
Gaz metan Medias - Unirea San.Mare 3 - 0
Liberty Salonta - Universitatea Cluj 0 - 0
Ind.sarmei C.Turzii - Gloria Bistrita II 1 - 0
Corvinul Hunedoara - Unirea Alba-Iulia 0 - 0
FC UTA Arad - Minerul Lupeni 2 - 0
*Olimpia Satu-Mare - didn't play

'The table of Divizia B, Serie III

Serie III Pd W D L F - A Pts
1. Gaz metan Medias 12 8 2 2 22 - 8 26
2. Universitatea Cluj 12 6 5 1 15 - 5 23
3. Liberty Salonta 12 6 4 2 12 - 6 22
4. Industria sarmei Campia-Turzii 12 5 6 1 15 - 8 21
5. CFR Timisoara 13 6 1 6 13 - 17 19
6. FC Bihor Oradea 12 5 2 5 17 - 11 17
7. Gloria Bistrita II 12 4 4 4 9 - 10 16
8. Unirea Dej 13 4 4 5 14 - 16 16
9. Minerul Lupeni 12 4 3 5 10 - 11 15
10. FCM Resita 12 4 3 5 9 - 11 15
11. FC UTA Arad 12 3 4 5 12 - 13 13
12. Unirea Sanicolau-Mare 12 3 4 5 8 - 17 13
13. Unirea Alba-Iulia 12 2 5 5 8 - 13 11
14. Olimpia Satu-Mare 12 3 2 7 9 - 18 11
15. Corvinul Hunedoara 12 1 5 6 12 - 21 8
16. Armatura Zalau 0 0 0 0 0 - 0 0

mai sunt 2 etape si tragem prima "linie"

Etapa 14 (19 noiembrie)
Unirea Dej - sta
CFR Timişoara - FCM Reşiţa
Sânnicolau - FC Bihor
"U" Cluj - Gaz Metan
Gloria II - Liberty
Unirea AI - ISCT
Minerul Lupeni - Corvinul
UTA Arad - Olimpia SM

Etapa 15 (26 noiembrie)
Olimpia SM - Unirea Dej
CFR Timişoara - sta
FCM Reşiţa - Sânnicolau
FC Bihor - "U" Cluj
Gaz Metan - Gloria II
Liberty - Unirea AI
ISCT - Minerul Lupeni
Corvinul - UTA Arad

Ozzy76
12th November 2005, 19:20
Trebuia sa joc la pronosport, ca numai rezultatul meciului de la Resita nu l-am nimerit. :)

t.b.
12th November 2005, 20:11
Mda, inca un 0-0 :headbang: sper ca in iarna sa se schimbe cate ceva ca altfel o sa aiba un orasel de 50.000 de locuitori echipa in A :rolleyes:

Angelina Jolie
12th November 2005, 23:19
Bravo Salonta. Mare echipa.

jorgensen
13th November 2005, 17:23
Bihorenii multumesc bihorenilor. Cu toate ca stiu ca au ceva impotriva noastra. Dar salonta a castigat si cu Gazul, a facut egal cu clujul. asa ca nu suntem foarte suparati pe ei dupe ce ne-au batut.

t.b.
13th November 2005, 17:39
Pe-aci prin Cluj circula un zvon cum ca ati fuziona cu ei in iarna...

Despre meciul cu Salonta, un punct e un rezultat bun in conditiile in care atat bihorenii cat si CH4 au luat-o de la echipa firmei de bingo, aia nu au primit nici un gol acasa sezonul asta si au facut doar 2 egaluri cu NOI si cu Sarma...

jorgensen
13th November 2005, 19:02
pe la voi prin Cluj numai bazaconii circula !

t.b.
13th November 2005, 19:21
Pai ma gandeasc ca nu o sa joace aia in A, ca nu au stadion... asa ca o sa joace la Oradea, pe stadionul vostru si la echipa o sa-i zica FC Bihor Liberty Oradea, evident mostenitoare a echipei campioana nationala in Ungaria si Romania...

jorgensen
13th November 2005, 19:26
ha ha ha
Esti amuzant. Asta nu se va intampla. Oricum nu vor sa promoveze. Castiga in tur ca sa aiba ce vinde in retur. Atunci sa vezi meciuri vandute la Salonta. Iar chestia cu palmaresul, am mai discutat-o, nu o mai reluam.

omul
14th November 2005, 03:52
Pai ma gandeasc ca nu o sa joace aia in A, ca nu au stadion... asa ca o sa joace la Oradea, pe stadionul vostru
Pai nici voi daca promovati nu aveti stadion care sa indeplineasca toate conditiile pt A. Va asteptam la Oradea:evil: sau poate ... preferati Gruia!?

p.s. : cupa are si Bistrita

t.b.
14th November 2005, 18:36
Noi punem 7000 de scaune si putem juca ;) nu-ti fa griji, in stadionul nostru incape toata po****tia "orasului" Salonta :)
Macar stadionul nostru are forma de stadion spre deosebire de cel renovat de catre Martorii lui Iehova pe care joaca o echipa (a se citi fundatie) din divizia A...
Oricum daca se va pune problema sa jucam in alt oras cu siguranta vom alege sa jucam la Alba-Iulia...

omul
14th November 2005, 19:45
Oricum daca se va pune problema sa jucam in alt oras cu siguranta vom alege sa jucam la Alba-Iulia...

Sincer, mi se pare umilitor pentru tine sa-ti chiar pui problema jucarii intr-un alt oras. Te compatimesc.
Apropo' , si la noi intra toata po****tia "municipiului" Salonta, stai linistit. Sunt ceva mai mult de 19000 de capete.

t.b.
14th November 2005, 19:52
Rectific: Presupunem prin absurd ca o sa fim nevoiti sa jucam in alt oras, absurdul asta ar putea fi concretizat doar daca M. Sandu castiga alegerile pentru presedintia FRF, pentru ca o sa trebuiasca sa ii multumeaca celor mai aprigi sustinatori, ********ul iulia muresan si pletosul finantator al fundatiei ecomax...

Oricum noi am mai jucat o data in alt oras, la Sibiu, ala a fost un gest de mare patriotism ;) spre deosebire de altii care au iesit campioni in tara cotropitoare...

zuzubuoy
14th November 2005, 20:55
Hmmm.....
Sa presupunem prin absurd, ca o sa promovati! Tu chiar crezi ca o sa va lase sa jucati pe "stadionul(???)" in care "incape toata po****tia "orasului" Salonta "???!!!:happy

PS: La Alba Iulia n-aveti sanse...(intreaba-l pe del piero de ce...):headbang:

t.b.
14th November 2005, 21:05
Promovarea noastra e axioma :P

Si, da, o sa putem juca pe al 3-lea stadion ca marime din tara, tre` sa punem doar 7000 de scaune, ceea ce nu-i o mare problema, sunt stadioane in A cu mult mai jalnice, ex: Mioveni, Dunarea, Tg. Jiu, Vaslui, stadionu regionalei de trenuri situat pe un deal de pe langa Cluj...
Am mai spus, putem avea probleme doar daca-si baga dracu` ******** coada :ciocan: sper ca o sa castige G. Popescu presedintia FRF si atunci nu o sa avem probleme...

jorgensen
14th November 2005, 21:11
Aici trebuie sa te contrazic. Sper sa castige Sandu alegerile, ca daca pune Becali mana pe Federatie, e jale. A pus mana pe Dinamo, a pus mana pe Poli, are mai mult de jumatate din div A. Dintre doua rele, il prefer pe cel mai mic.

Asteptam pana pe 21 nov si o sa vedeti ca Sandu iese CAMPEON !

t.b.
14th November 2005, 21:19
Eu prefer raul care nu a fost lins in partile dorsale de nici un ******** pe numele sau iulia muresan :mda:
De Becali, Dinamo, Poli nu ma doare pe mine capul, daca va iesi Sandu presedinte (din nou) o sa trebuiasca sa-i multumeasca fidelului aliat si aprig sustinator...

jorgensen
14th November 2005, 21:24
pot de pe acum sa pariez ca va iesi sandu

zuzubuoy
14th November 2005, 21:24
Promovarea noastra e axioma :P

Si, da, o sa putem juca pe al 3-lea stadion ca marime din tara, tre` sa punem doar 7000 de scaune, ceea ce nu-i o mare problema, sunt stadioane in A cu mult mai jalnice, ...

Tu chiar crezi ce spui???!!!
Te-am mai "rugat" sa-mi citesti "semnatura"...!

t.b.
14th November 2005, 21:35
pot de pe acum sa pariez ca va iesi sandu

Sper sa iti iasa si pariul asta cum ti-o iasit ala cu promovarea Bihorului :)


Tu chiar crezi ce spui???!!!

Te referi la prima sau la a 2-a parte???

PS: Citeste si tu semnatura mea :P (prima parte)

zuzubuoy
14th November 2005, 21:42
Las-o moarta!

(oare de ce am crezut ca pruncii din ziua de azi sunti mai emancipati...?)

t.b.
14th November 2005, 21:45
oare de ce am crezut ca pruncii din ziua de azi sunti mai emancipati...?

Tu vorbesti codat, ca nu intelege nimeni ce vrei sa zici...

zuzubuoy
14th November 2005, 21:54
Daca te crezi "nimeni", n-ai decat...!

t.b.
14th November 2005, 21:57
Esti cumva turc de nu intelegi sensul cuvintelor :o: scoti niste perle de nici tu nu mai stii ce-ai vrut sa zici, in fine, probabil ratarea promovarii si numirea ca antrenor a lui Sapaliga v-o afectat cam tare...

zuzubuoy
14th November 2005, 23:20
Sau pur si simplu.....(ma abtin)

omul
15th November 2005, 02:03
Rectific: Presupunem prin absurd ca o sa fim nevoiti sa jucam in alt oras, absurdul asta ar putea fi concretizat doar daca M. Sandu castiga alegerile pentru presedintia FRF

t.b. tu nu prea intelegi cum sta treaba. Daca te pune cineva sa-ti faci stadionul decent, NU inseamna ca iti face un rau sau ca iti pune bete in roate sau ce stiu eu ce-ti mai trece tie prin cap. E CEVA NORMAL sa fie scaune in tribune si buda la stadion. Sau la voi la Cluj, in aceasta metropola burik al Pamantului, va ajunge ce va ofera ruina-potcoava !?

Dotarile stadioanelor este un capitol care trebuia sa fie incheiat de mult, dar M Sandu l-a tras de par pana acum si acum promite solemn ca-l incheie si-i sperie pe toti t.b.-ii din CJ care vor sa simta gadilaturile cuielor din banci in funduletz.

AAAAA, acum m-am prins; tu nu vrei sa fie scaune sa nu stea lumea jos, sa para galeria mai mare :D

p.s.: uita-te si la stadionul lui tiraspol, pana si-n mama Basarabia...

t.b.
15th November 2005, 02:31
Nu-i vorba ca iti face rau, alea 7000 de scaune o sa se puna ca nu-i asa mare lucru, problema-i ca un intelijent cu nume de sapun turcesc a declarat ca stadionul municipal al Clujului nu o sa primeasca aprobare nici cu acele scaune, ori sa fim seriosi exista stadioane pe care se joaca meciuri de A bine-mersi si nu comenteaza nimeni.
CH4 nu o sa poata juca pe stadionul ala ca nu au decat 6000 de scaune iar in conditii e specificat minim 7000, chiar crezi ca nu o sa primeasca aviz. Sau caricatura de stadion al regionalei de trenuri situat in panta, ala nici parcari nu are, s-au amenajat parcari pe un teren de zgura, sa nu mai vb de stadioanele nou-promovatelor Vaslui, Tg. Jiu, Petrosani....

Spre deosebire de bihoreni, noi prin galerie nu intelegem toti cetatenii care stau in picioare si mananca seminte, galeria noastra incurajeaza echipa 90 de minute + prelungiri, si suntem destui si de calitate superioara nu tarani ca Rebelii vostri :)

omul
15th November 2005, 03:05
suntem destui si de calitate superioara nu tarani ca Rebelii vostri :)

Iti dau dreptate in leg. cu rebelii, ti-am mai spus, ii ignor (apropo' este o noua galerie acum), cat despre voi injurati mult prea mult ca sa fiti de calitate superioara, fara suparare

Darkslowstar
15th November 2005, 13:48
Ultimile noutati in cazul Chivu: GSP, deci o sursa nu foarte credibila:

"U Craiova obligată să plătească Reşiţei suma datorată &#238;n urma transferului lui Cristian Chivu
Comisia de Recurs a FRF a decis astăzi respingerea recursului clubului S.C. UNIVŞTIINTA FOTBAL CRAIOVA S.A.. Astfel, se menţine &#238;n totalitate hotar&#226;rea CSJ nr.2/14.06.2005 şi se obligă gruparea olteană să achite suma datorată clubului CSM Resiţa, ca indemnizaţie de solidaritate pentru transferul jucătorului Cristian Chivu la AS Roma."

Cra10veanu
15th November 2005, 16:53
o sa se mai dea mult cu curu de pamant si tot nu vor primii nici-un ban, e cu totu alta societate noua resita alta echipa, cealalta a falimentat adio nu mai are nici-un drept pe Chivu.

t.b.
15th November 2005, 20:47
Nu cred c-ai vazut galeria noastra anul asta, in anii trecuti e drept se injura prea mult, dar de anul asta nu mai auzi injuraturi decat f. rar... las ca o sa te convingi peste o saptamana...

stefanm14
27th February 2006, 00:15
Vineri, 3 martie 2006, ora 17:30
Intrare generala : 40.000 lei

Universitatea - locul 1, 33 puncte
Rapid II - locul 12, 16 puncte


Iata ca "interminabila" pauza de iarna se apropie de sfarsit. Vom juca primul meci din retur in compania unui adversar cotat destul de modest. In tur, pe stadionul din strada Veseliei a fost 1-0 pt noi, gol marcat de Orac. Hai baieti cu dreptul ! :P

stefanm14
27th February 2006, 13:14
Conform celor afirmate de Marius Mitran, director executiv adjunct al Universitatii, TV Sport nu agreeaza ora disputarii meciului, 17.30, ei propunând alta ora pentru transmiterea in direct, orele 19.00 sau 20.00.

„Inca se mai discuta cu cei de la TV Sport problema transmiterii in direct a partidei de vineri. Este certa ora de disputare, 17.30, iar daca nu se ajunge la o intelegere, suporterii Universitatii care nu ajung la stadion pot urmari meciul inregistrat, la 3TV“, a spus oficialul oltean.

(c)gds

phlo
27th February 2006, 13:42
"U" - rapid2 4-0 (sper)

corto
27th February 2006, 16:14
Ia te uita ce ne iubesc dinamovistii ... De unde frate 4 goluri? Sau nu stii cine e in atacul nostru? Nici o problema, nici Stanga nu stie. Ca i-a trimis la Primavara pe toti. Bine ca nu s-a infiintat "Ghiocelul Craiova". Totusi, sa fim optimisti si sa zicem ca marcam de 4 ori ... Hattrick Piturca! Plus un gol cu capul inscris chiar de Stanga! Parca vad ca ne rugam pe undeva prin minutul 80 de "proaspat intratul" Gane sa dea macar el un gol. Mai on-topic: Universitatea - Rapid II 1-0 gol Ionescu. Hai Craiova!

phlo
27th February 2006, 16:25
mai desteptule jaber se pare ca revine la prima echipa iar piturca nici cu poarta goala nu da gol......

fia
27th February 2006, 16:35
Eu sunt convins ca Rapid II ca razbuna infrangerea din tur chiar pe oblemenco.
Hai Rapid si Rapid II!

nr.zece
27th February 2006, 17:17
mai fia, ce ai vere? te-au sarit baietii de la gruppo maxima de la ultima bauta de esti asa inversunat impotriva craiovei?

fia
27th February 2006, 17:22
Asta ti se pare inversunare? Am zis si eu ce cred.... rapid 2 trebuie sa se salveze de la retrogradare si are nevoie ed cat mai multe puncte.
Mai fac si eu trafic pe aici ca sufla vantul pe forumul asta :D

don_denver
27th February 2006, 17:36
iete ca vantul ma aduse si pe mine pe-aci...cred ca bate craiova..am eu ase o presimtire ...:D

corto
27th February 2006, 18:18
mai desteptule jaber se pare ca revine la prima echipa iar piturca nici cu poarta goala nu da gol......

E hai nu-mi spune ca te-ai suparat pe mine ... Doar pentru ca te-am facut dinamovist? Probabil ca fiind din Craiova te-ai atasat prea mult de Niculescu si nu te-a lasat sufletul sa te dezlipesti de el cand a fugit la Dinamo. E alegerea ta. Nu stiu de unde ai aflat ca Jaber va juca in prima echipa, dar chiar daca intra marele "golgheter" al Craiovei pe teren, ramane cum am stabilit: 1-0. Desi sunt sigur ca ceferistii ai mici si conservatori o sa traga tare sa-i demonstre lui Lucescu ca merita si ei sa vada Germania nu doar de pe numerele de inmatriculare ale masinilor cu care suporterii vin la meci. Hai Craiova! (si Dinamo Phlo, si Dinamo)

joao pinto
27th February 2006, 22:03
Desi e buna si o victorie cu 1-0, parca tot as vrea sa vad mai multe goluri date de ai nostri. Ar fi cazul sa incepem sa inscriem mai consistent. Sa ne pregatim atacantii cu echipele astea din divizia B.

stefanm14
27th February 2006, 22:13
Hai ma ce atata pesimism, eu cred ca vom arata in meciul asta adevarata fata a echipei, care nu este cea din amicale :P

@phlo, vii si tu la meci ? :D

P.S : ia-uite mah, 10 posturi asa de rapide, haideti cresteti traficu.:D
P.S 2 : threadul o sa fie mutat la divizia B, see you there :P

Swisstec
28th February 2006, 00:05
Meciul asta il voi vedea si eu!:D Sper sa bata rapidistii!!! Craiovenii nu prea au impresionat in amicale, ba dimportiva...

inter
28th February 2006, 00:40
mai fia, ce ai vere? te-au sarit baietii de la gruppo maxima de la ultima bauta de esti asa inversunat impotriva craiovei?

PIMP ... da ce acid ai devenit de la o vreme ... urata e "mancatoria" asta ... sa ajungi sa condamni un rapidist din cauza unui .. "of" ... nu se cade!:rolleyes:

sa fiu on-toppic ... bate stiinta .. cu cat .. poate sa fie si 100-99 ... ca nu conteaza/hello

nr.zece
28th February 2006, 12:33
off topic: ce sa fac daca oful astra nu ma lasa sa dorm, as vrea sa ling si eu unde scuip luni la rand, dar nu pot si ma oftic :)
de asta ma ocup cu "mancatoria", al dracu sa nu fiu daca nu imi fac si eu un forum .....................
on topic: nu pot sa nu remarc toti fanii al unor echipe care nu au contat niciodata cat de inversunati sunt cand e vorba de craiova
ce or avea alde jiul, iasi.... si alti sateliti cu fenomenul nu stiu, dar nici ei nu cred ca stiu

dragosh_vl
28th February 2006, 12:57
Rapid 2 poate fura de la Rapid ceva si bat si ei pe Craiova .

stefanm14
28th February 2006, 13:02
Eu zic sa nu fure cateva goluri bune :P

dragosh_vl
28th February 2006, 13:08
eee poate si asta .

Cat a fost la Bucuresti scorul ?

nr.zece
28th February 2006, 13:12
0-1 :)

stefanm14
28th February 2006, 13:13
0-1, gol marcat de Orac, vezi ca scrie si in primul post de pe thread.

Iata si brigada de arbitrii : Iosif Erdei din Slatina, ajutat de asistenţii Adrian Lungu din Alexandria şi Dan Niţu din Turnu Măgurele.

Darkslowstar
28th February 2006, 13:43
Egal, Craiova demareaza mai greu in retur dar isi revin pe parcurs. Totusi eu imi doresc sa bata Stiinta pt ca nu-i vreau la baraj. Foarte simplu.

marcel
28th February 2006, 20:59
castigam! dar mai stam o saptamana..........:headbang: :headbang: :headbang:

inter
28th February 2006, 21:10
Frozen .. chiar ca ma bagasi la idei .. Tolstoi si Dostoievski sunt mici copii pe langa tine in expunerea ideilor ... sa nu il amestec si pe Gogol pe aici :D

nu pricepui mare lucru .. da nu-i nimic, sunt perseverent! .. nu te supara ca n-ai de ce :D

on-topic ... mey dark ... nepotul lui "capra neagra" .. cred ca visezi ... in loc sa te gandesti la meciul cu plaiesii , vii sa ne aburesti pe aici .. cu juniorii lui Copos :P

stefanm14
28th February 2006, 21:14
Na ca se amana. Inchideti si deschideti threadu dupa aia :D

Darkslowstar
28th February 2006, 22:22
Intere, asa simt eu :D, dar simt si ca promovati direct si ca merem la meciurile directe din A impreuna :ok:

nr.zece
1st March 2006, 12:28
Frozen .. chiar ca ma bagasi la idei .. Tolstoi si Dostoievski Gogol

astia unde au jucat? :drak:
stii ca nu sunt suparacios, dar si cand se intampla nu dau inapoi ca ametesc

inter
1st March 2006, 22:21
Intere, asa simt eu :D, dar simt si ca promovati direct si ca merem la meciurile directe din A impreuna :ok:

mey .. parca ai fi romel ... ce intuitie ai :D:D si batranul Sepp ar fi invidios pe tine :P

BrasovFans
10th March 2006, 18:25
Nu Stiu Ce Sa Zic. Cred Ca Va Face Egal Craiova. Hai Rapid. Forzza Steagu!!!

inter
10th March 2006, 18:57
penibila evolutia favoritilor mei pana in acest moment ... nimic nu joaca .. ma ia somnul!:headbang:

vad ca le prinde bine critica :evil:

Swisstec
10th March 2006, 19:25
Da' tu de ce nu esti la meci??? Nu esti din Craiova?

_Razvi_
10th March 2006, 19:40
are cineva idee cat e la Astra cu Valcea ? Multumesc anticipat

desdemona
10th March 2006, 19:56
Intere, asa simt eu :D, dar simt si ca promovati direct si ca merem la meciurile directe din A impreuna :ok:
Lasa ca mergem pana atunci si la astea din B impreuna :P Zici ca mergem de exemplu la ala de dinaintea femeului? :D

Hai ca intre timp a venit si al doilea gol ;)

si apoi inca unul... :ok:

inter
10th March 2006, 20:46
vad ca in a 2-a repriza .. isi mai detera drumul la joc .. ASA DA!/hello

desde@: ne vedem acolo :D:D
swisstec@: sunt din Craiova, da am "emigrat" , si intamplator mai si lucram in timpul primei reprize:mda:

dragosh_vl
10th March 2006, 21:02
batura cu 4-0

desdemona
10th March 2006, 21:12
desde@: ne vedem acolo :D:D

Pai ashe, domnu' moderator :yeah: ... si acolo si dincolo /hello ;)

4-0 :D Dar le era dor, nu gluma :cool:

Cra10veanu
10th March 2006, 21:25
baturam 4-0 hai ura ofticatii

stefanm14
10th March 2006, 21:52
Meci bun facut de "studenti", inceput in tromba si 3 puncte pretioase. Asteptam maine greseli de la contracandidate. :P

_Razvi_
10th March 2006, 21:54
Maine joaca Valcea?

stefanm14
10th March 2006, 21:56
Da, nu stiu de ce mi se pare si de unde am auzit ca joaca in nocturna. Stai ca verific acu' :)

Later : ia uite ca meciu deja s-a jucat : Astra-Valcea 0-0, hihi 2 puncte pierdute de marea contracandidata a noastra :P

dragosh_vl
10th March 2006, 22:27
da din pacate asa e. (din pacate pt noi):)

Darkslowstar
11th March 2006, 01:50
Oricum Valcea nu era o contracandidata serioasa, nu au echipa, infrastructura sau bani suficienti. Urziceniul poate fi un pericol, dar nu cine stie ce.