PDA

View Full Version : Google Talk



Paul
29th August 2005, 16:33
Dupa ce anul trecut Google si-a lansat serviciul Gmail , acum intra pe piata cu un nou messenger : Google Talk

http://www.google.com/talk/

Acum sa vedem lupta dintre Microsoft (www.hotmail.com , msn ) , Yahoo (www.yahoo.com , YM) , Google (www.google.com , www.gmail.com , GT)

Cine vrea invitatii pentru Gmail (implicit G talk) , va rog sa`mi dati prin mail adresa voastra de mail si va trimit invitatie .

Primii 90 sositi , primii 90 serviti.

fia
30th August 2005, 10:07
L-am folosit deja. Interfata e destul de saracacioasa, dar Google promite inbunatatiri in scurt timp. Am facut si voice chat pe el si se aude binishor. Nu stiu daca va fii un mare succes de paita, totusi are concurenti seriosi in Y! si Skype, dar oricum goolge continua politica de adaugare de servicii siteului, care devine pe zi ce trece un portal (de dimensiunile Yahoo-ului de exemplu)

Paul
30th August 2005, 11:16
eu nu l-am folosit ca nu am avut cu cine ... :D

Pos74
2nd September 2005, 20:28
Nici eu nu am cu cine sa-l folosesc.
Totusi e enervant ca tot trimite invitatii la toti din buddy list..
Nu se lasa pana nu primeste raspuns.. Si imi trimite si mie rapoartele...
E enervant..

Sharkie
3rd September 2005, 14:55
L-am luat si io aseara si nu mi se pare cine stie ce........

stefanm14
10th September 2005, 11:58
e exact aceeasi chestie cum este cu telefonia mobila sa zicem ...pai cine mai reuseste acum sa intre serios pe piata, cand connex si orange stapanesc clar piata...asa si cu astea, Yahoo Messengeru e clar detasat, si nu vad ce ar face sa nu ramana mult timp in frunte...

bogho
10th September 2005, 12:02
dar, ca orice companie care se respecta, avand in vedere ca au google.com, gmail.com e un pas normal sa scoata si un gtalk. Momentan e doar la versiunea 1 (spre deosebire de YM care e la 7). In timp il vor moderniza, mai mult ca sigur, in functie de parerile clientilor.
Eu il folosesc cat de cat. Nu are o super interfata, dar il bate rau de tot pe YM la "voice".

fia
10th September 2005, 12:03
dar oricum goolge continua politica de adaugare de servicii siteului, care devine pe zi ce trece un portal (de dimensiunile Yahoo-ului de exemplu)
Asta zisesem si eu :)
Intradevar la voce e mult mai bun ca Y! dar inca e mult sub Skype

Pos74
10th September 2005, 18:15
GT (banuiesc ca asa se va prescurta pana la urma ... :D )e pentru cine vrea un im care sa ocupe resurse putine..
Oricum eu am YM cu toate optiunile de vreme, bursa, jocuri etc. scoase... Sunt inutile oricum...
Pe de alta parte mai este si vorba de nickuri. Gmail fiind nou, cam toata lumea si-a pus nickul pe care l-a vrut, spre deosebire de Y! unde cam toate erau luate...

mblue
12th April 2006, 13:16
mda, dar eu raman tot la ymes, ma bucur ca pt moment au disparut mesajele de genul....yahoo mess se inchide bla bla bla

Mihai
12th April 2006, 13:24
De ce te bucuri? Erai ingrijorat? :thinkso:

Datenshi
12th April 2006, 14:16
Hehe, alea cu inchisul erau aberatii, se mai plictiseste lumea pe la servici.
Fata de YM se aude mai bine, dar prefer Skype totusi.

tuxie
29th April 2006, 16:45
Asta zisesem si eu :)
Intradevar la voce e mult mai bun ca Y! dar inca e mult sub Skype
E Jabber pana la urma :)
Din ce m-am lamurit eu, moduleaza in G.711-ulaw, daca i-ar explica cineva de un G.723 probabil s-ar imbunatati calitatea. In rest, e ok.

mblue
10th May 2006, 14:22
De ce te bucuri? Erai ingrijorat? :thinkso:
deloc, doar ca nu imi placea sa le explic tuturor cat de stupizi is , acum au aparut mesajele cu telefoane gratuite. doamne ce naivi sunt unii ...:no: