PDA

View Full Version : Banderola de capitan



CFR1907
19th February 2007, 11:08
CFR CLUJ Gruparea din Gruia are īn lot pentru sezonul de primavara 12 jucatori straini, dar niciunul nu pare tentat momentan de postura de capitan de echipa

Liderul informal al jucatorilor straini de la CFR, portughezul Pedro Oliveira, este de parere ca banderola de capitan trebuie sa ramāna tot pe bratul unui romān.

Venirea din vara a primul portughez la Cluj, cāt si urmatorul val din iarna, nu au schimbat ordinea capitanilor la CFR. Minteuan, Jula si Anca au ramas numele īndreptatite sa conduca echipa din teren. Doar ca, dupa ultimele transferuri, ultimii doi risca sa-si piarda īn sezonul de primavara locurile de titulari īn prima garnitura a ardelenilor. Iar cum numarul strainilor de la CFR Cluj a ajuns deja la 12, acestia ar putea fi īndreptatiti sa ceara ca unul dintre ei sa se numere printre capitani. “Nu am vorbit de asa ceva, pentru ca nu s-a aratat niciunul dintre noi ca ar fi interesat de banderola de capitan. Ce am putea face noi īn plus cu ea? Cred ca de la noi, jucatorii straini, lumea asteapta sa jucam bine, nu sa ne batem pentru banderola. Asta nu īnseamna ca daca antrenorul va decide sa-i dea unuia dintre noi banderola o va refuza careva. Eu unul, sincer, as fi extrem de onorat, dar cred ca Minteuan este cel care merita acum acest statut”, a marturisit liderul informal al strainilor, Pedro Oliveira.

Actualul capitan al ardelenilor, Alin Minteuan, nu vede īnca propice momentul ca un portughez sau un alt strain sa poarte banderola de capitan la CFR. “Noua ne place de ei si suntem constienti de plusul valoric pe care īl ofera echipei. Totusi, eu zic ca mai au de muncit pāna sa vina momentul īn care vor putea cere acest drept. Inca mai sunt la CFR jucatori care au facut mai mult pentru aceasta echipa decāt ei. Deocamdata, niciunul dintre noi, cei care suntem «de-ai casei», nu vom renunta la banderola”, a declarat, extrem de ferm, actualul capitan al clujenilor.

Nu e problema conducerii cine e capitan la CFR. Se ocupa jucatorii si antrenorul de asta. Toti cei care sunt mandatati acum sa detina banderola o merita
Iuliu Muresan, presedinte CFR Cluj

Sursa: prosport




Voi cine credeti ca ar trebui sa detina banderola de capitan?

Parazitu'1919
19th February 2007, 12:05
eu

CatEye
19th February 2007, 14:31
eu
mah asta chiar e un copil
nu ia nimic in serios:(

forza_CFR
19th February 2007, 20:03
eu zic ca Oliveira
ever :)

Dark Horror
19th February 2007, 21:01
Stancioiu

Parazitu'1919
19th February 2007, 22:36
mah asta chiar e un copil
nu ia nimic in serios:(


ma bag si eu inseama :))
ce puii mei vrei sa iti raspund la threadu asta ?? si stiu eu cine merita sa fie la voi capitan .....

forza_CFR
20th February 2007, 06:52
ma bag si eu inseama :))
ce puii mei vrei sa iti raspund la threadu asta ?? si stiu eu cine merita sa fie la voi capitan .....

vrei sa faci 2000 de posturi

Parazitu'1919
20th February 2007, 10:11
si daca am 2000 de posturi sau am 1700 nu'i tot una?

TURCAS CAPITAN !!!

CFR1907
20th February 2007, 10:14
Eu zic ca cel mai mult merita Anca banderola de capitan, deoarece el a fost alaturi de echipa inca decand aceasta juca in ligile inferioare si el ne-a ajutat mult sa promovam in prima divizie. Sunt curios cine va purta banderola in meciul din weekend-ul asta....

forza_CFR
20th February 2007, 14:26
EU tot pe Oliveira ma bazez

Dark Horror
20th February 2007, 16:14
Eu sunt aproape sigur ca Anca o va purta pentru ca Minteuan se pare ca nu joaca,dar ash vrea sa fie capitan Stancioiu

CatEye
20th February 2007, 20:13
minteuan!clar!fara rival!insa daca e accidentat mizez pe coroian

Dark Horror
20th February 2007, 20:29
coro nici nu e sigur ca va juca titular...

Ultras CFR
21st February 2007, 16:55
Jula va fi capitan sambat.Eu ilprefer pe Coroian dar va fi Jula.

m8k
21st March 2007, 19:14
Anca sau Minteuan! Eu sunt emblematici pentru echipa!

cocostegar
21st March 2007, 20:22
Eu zic sa fie alu "Surdu"! Ca e Brasovean!