PDA

View Full Version : Etapa a cincea: FC National - CFR Cluj



Bancaru
29th August 2005, 11:04
Abia peste doua saptamani ne mai intalnim cu divizia A. Sambata, 10 septembrie 2005, un nou meci in Cotroceni. Ne viziteaza revelatia cupei Intertoto, CFR Cluj. Va fi un meci greu. CFR-ul are orgoliul ranit, lafel si Dorinel, iar noi cred ca inca nu am uitat acel egal chinuit din sezonul trecut. Avem timp berechet sa ne dam cu parerea. Ca si stire de ultima ora, pun si ora de disputare a meciului, precum si postul teve care il transmite: Telesport, spre disperarea multora. Sincer sa fiu, ma intereseaza mai putin cine televizeaza meciurile de acasa. Mai trist este pentru cei care iubesc echipa de la distanta. Telesport - nesimtiti.

krapulax
29th August 2005, 16:40
revelatie, ok, dar nu e din cartelul pedesere, asa ca nu accept decat victorie (impotriva echipelor din cartel, in anumite conditii, ma multumesc si cu egal). nu-l mai avem pe cara, sa egaleze in ultimul minut, dar cfr-ul cred ca a trecut de varful de forma si pana il ating iar, i-am fript. daca e sa ma joc de-a landi, zic: nae- thwaite, mehmetovic, burca, bazzi- abi, shroj, lita, chiacu- sapun, savu...dar se pare ca sapun n-o sa mai joace atacant niciodata.

kurany
29th August 2005, 17:53
revelatie, ok, dar nu e din cartelul pedesere, asa ca nu accept decat victorie (impotriva echipelor din cartel, in anumite conditii, ma multumesc si cu egal). nu-l mai avem pe cara, sa egaleze in ultimul minut, dar cfr-ul cred ca a trecut de varful de forma si pana il ating iar, i-am fript. daca e sa ma joc de-a landi, zic: nae- thwaite, mehmetovic, burca, bazzi- abi, shroj, lita, chiacu- sapun, savu...dar se pare ca sapun n-o sa mai joace atacant niciodata.


Cartelul pedesere?!?
Sper ca nu e vorba de politica..poate am inteles gresit..

kurany
29th August 2005, 17:54
:)), am inteles acum..:))

Bancaru
29th August 2005, 21:36
Sapun? Pai de ce sa joace atacant? Joaca foarte bine fundas. Eu nu as schimba echipa. Poate doar sa-l pun pe Panc in locul lui Mozacu, sau sa-i faca loc si lui Bazzi. Nu e cinstit pentru Iliuţă. Dar daca ii faci loc lui Ilie, atunci trebuie sa-i faci loc si lui Griffith. Pe banca. Cine merge la atac? Chiacu? Si atunci il bagi pe Bundea. Dar daca il bagi pe Bundea ce faci cu Lita? Iar se supara asta. Mai bine ca nu sunt Landi... Eu ii bagam pe toti odata.

be@
29th August 2005, 23:45
:)
Si eu, bancare, sa stii.

Angelina Jolie
30th August 2005, 03:11
Va fi meci greu pentru noi, dar sper la cel putin un egal in meciul asta.
FORZA CFR!

Bancaru
30th August 2005, 10:10
Orice rezultat e posibil. Nu trebuie sa ne uitam ca Nationalul a invins in deplasare, iar Clujul, pe langa punctul castigat, poate sa spuna ca a pierdut un meci acasa. Singurul lucru castigat e punctul, ca jocul e pierdut. Dupa meciul cu noi sper ca CFR-ul sa bata tot. Vreau 3 puncte!!!

bancar100%
5th September 2005, 12:47
Va fi un meci foarte greu, dar poate se vor mobiliza baietii nostri si vor castiga. Ar fi pacat sa pierdem puncte acasa.

Bancaru
5th September 2005, 17:08
Ete sh'pa 100%!!! Bine ai revenit! Mai bine mai tarziu decat niciodata.

Dark Horror
6th September 2005, 00:48
Io sper ca va fi un meci frumos shi CFR sa castige!

Bancaru
6th September 2005, 10:01
Sper sa ramai numai cu prima ta dorinta.

Dark Horror
6th September 2005, 22:45
Orice va fii voi shi cu Sportul sunteti singurele echipe din Bucureshti care merita respectate

Bancaru
7th September 2005, 10:14
Multumim. Asta ar trebui sa fie un sentiment generalizat, numai ca sunt multi care nu se pot apropia de el pentru ca nu pot renunta la anumite cutume.

kurany
7th September 2005, 17:38
http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=75171&p=1

Argentinianul Gonzalo şi australianul Shore, buni de joc


În primele patru etape ale Diviziei A, Roberto Landi nu s-a putut baza pe argentinianul Gonzalo, dar şi nici pe australianul Sam Shore. Cei doi nu aveau drept de joc din cauză că nu primiseră încă permise de muncă. Oficialii “bancari” au rezolvat însă problema săptămâna trecută, atacantul şi fundaşul fiind apţi pentru meciul cu CFR Cluj. De asemenea, pentru etapa a cincea au mai fost recuperaţi Burcă, Panc şi Roberto Iancu.

Sa vedem ce stiu si baietii!

Bancaru
7th September 2005, 21:49
Nu cred ca ii baga pe astia doi in teern titulari. Asa cred eu. Sper ca nu e cazul sa faca experimente acum.

krapulax
7th September 2005, 21:55
daca e ceva de lopez, ar putea sa-l bage in locul lui griffith. shore, doar daca pierde thwaite avionul (si burca metroul).

Bancaru
8th September 2005, 10:56
Da. Ce e cu Burca? Eu nu cred ca linia de fundasi mai poate suferi schimbari, decat in masura in care se modifica ceva in fata. Adica iese Mozacu si intra Ilie Bazzi, dar pleaca Ryan pe banca. Si pe cine bagam varf? Opaaaaaaaaaaaa... nu prea avem. Il luam pe Cursaru?

be@
8th September 2005, 16:01
FC Naţional - CFR Cluj, ora 17:00
Arbitri: Augustus Constantin - Sorin Megheşan, Florin Buzărnescu - Eugen Roşu
Observatori: Ion Turculeanu, Nicolae Grigorescu

andrei_cj
8th September 2005, 16:11
CFR vine la Victorie la Bucuresti si sper sa faca acest lucru!!!!!! In rest sper sa fie un meci frumos si sa castige cine e mai bun! Ne vedem la meci!

Bancaru
8th September 2005, 16:23
Mi se pare normal sa nu vina la pierzanie. Ca doar ati bagat ceva bani in echipa. Eu sper sa veniti la victorie si sa plecat invinsi. Sa fie un meci frumos!

andrei_cj
10th September 2005, 23:35
Se pare ca am plecat invingatori si nu la limita!!!! Oricum eu zic ca am meritat victoria si va doresc succes mai departe sa-i bateti pe restu' de sa le sune apa in cap :yeah:

Virus
11th September 2005, 08:32
Succes mai departe in campionat.

Bancaru
11th September 2005, 09:46
Va felicitam! Trebuie sa recunoasteti ca, desi sustinatorii nostri au avut ceva de impartit cu jucatorii bancari, voi ati fost aplaudati. Iata un stadion civilizat in Bucuresti. Speram sa se civilizeze si jucatorii nostri.

Dark Horror
11th September 2005, 12:43
Este adevarat ca bucurat faptul ca am vazut stadionul aplaudandu-i pe jucatorii CFR-ului.Am mai spus-o FC National shi Sportul sunt singurele echipe din Bucuresti care merita respect.Succes mai departe in campionat!

Forza CFR!

andrei_cj
11th September 2005, 23:04
Corect succes mai departe capitala din pdv fotbalistic pt mine este reprezentata cu cinste de FC National si Sportu Studentesc restul sunt doar niste badarani si niste blatisti etc..etc... (ma refer la Steaua Dinamo si Rapid)

be@
12th September 2005, 08:13
Sa le fie rusine pentru ce-au facut.
Sunt cateva meciuri care ridica mari semne de intrebare...
Ma refer aici la steaua-national 5-1, steaua-National 4-0
u craiova-National 3-0...
National-CFR 0-4.

Bancaru
12th September 2005, 10:06
Be@, te-au eliberat? Noi am cerut aici eliberarea ta.

krapulax
6th August 2013, 13:10
le-a venit si lor randul sa piarda cu 4:0. la toti le vine vremea.

miril
6th August 2013, 13:49
Ce chestie, la asta m-am gandit si eu. Si cum cliclul ar trebui sa se repete... Not, cum zice englezul.

Zamo
6th August 2013, 17:27
Atunci astept cu nerabdare sa ii vad pe altii cum pierd cu 6-0 :P

krapulax
4th February 2015, 14:38
s-au dus pe copca si astia pana la urma!