PDA

View Full Version : Etapa 5: Poli Timisoara - Gloria



andreiush
28th August 2005, 23:27
Sambata, 10 septembrie 2005: Poli Timisoara - Gloria, ora 20,00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
28th August 2005, 23:42
bate Poli sau pleaca Oli ...
Una din 2

FcPoliFan
28th August 2005, 23:58
Cel mai important este sa joace convingator. Mai ales dupa abrambureala cu Rapid.

andrushka
29th August 2005, 00:41
sa` ndraznesc sa spr la un rezultat bun din partea gloriei?? ::thinking:: nope.....vreau doar sa fiu realista.....ramane doar cu 4 pcte.......bate POLI !!! mizez pe gazde :ciocan:

Sergio
29th August 2005, 02:25
Avem nevoie mare de 3 puncte dupa 3 meciuri fara gol. Daca nici acum...

Cristy
29th August 2005, 02:30
bat fratii :P :P

Sergio
29th August 2005, 02:37
La noi te referi? :drak: Sa fie cum zici tu atunci.

Cristy
29th August 2005, 02:40
v-am incurcat ? nu sunteti voi de la timisoara care ati avut meci greu azi in Giulesti :P?

Sergio
29th August 2005, 02:45
Noi suntem. Doar ca nu eram asa sigur care mai e pozitia unora vizavi de infratiea asta. De asta am intrebat.

scor 2-0. :D

Cristy
29th August 2005, 02:48
din partea mea frati sa moara clonele , si azi au dovedit ca respectul si infratirea sunt prezente inca ....
normal ca bateti, slaba bistrita pacat de sabau ....

t.b.
29th August 2005, 02:48
O sa castige Poli, clar, bistrita sezonul asta e mai slaba ca niciodata, ce-i drept nici nu trebuie sa-si bata prea mult capul, retrogradeaza doar 2 echipe iar cele 3 nou-promovate se pare ca au prima "sansa"...

Angelina Jolie
29th August 2005, 06:51
Hai ma tb. Nu noi avem prima sansa la retrogradare?
Daca nici acum nu bate Poli va fi deranj mare pe acolo.

old lord
29th August 2005, 10:17
3-0
timisoara va obtine in sfarsit inca o victorie, destul de importanta in lupta pentru titlu :D

WILD WEST
29th August 2005, 10:29
Batem,daca nici pe ashtia atunci pe cine

leku
30th August 2005, 01:53
castigam sigur, acuma chiar cu prapaditi din astia, Gloria, Poli iASI, Vaslui si alti mineri nu ne-ncurcam!!! Exceptia a fost Bacaul, dar aia intareste regula!!!!!!

be@
30th August 2005, 02:08
Prapaditi?
Dar voi ce sunteti, ma? O echipa de pluton,de mijlocul clasamentului. :drak:
Asa ca ssshhhttt.

leku
30th August 2005, 02:38
mdaaa, ma asteptam la o reactie de la "suma frustrarilor"! probabil ca mesajele tale, alea editate, erau incarcate de remarci urate la adresa noastra, si nu-nteleg de ce, avand in vedere ca de aproape 90 de ani ne straduim sa gazduim cateva zeci de mii de "voi".

La jumatatea clasamentului, da, dar lasa-ma sa-ti reamintesc:
POLI TIMISOARA- poli iashington 3-0!!!

Cu Bistrita ar trebui sa castigam pt. ca ar fi culmea, "chiar cu prapaditi din astia, Gloria, Poli iASI, Vaslui si alti mineri sa ne-ncurcam".

Servus!!!

be@
30th August 2005, 12:01
Bine , ma .Ia uite ce-a zis Marius Constantin dupa meciul cu voi :"După cītă publicitate li s-a făcut, au jucat ca o echipă de provincie. S-au pus pe două linii, au bubuit toate mingile şi au mers la 0-0".

Aaa, si-ti mai recomand inca ceva:

<<Rapid si Poli Timisoara, doua gogosi umflate

Rapid si Poli Timisoara au facut multa galagie la inceputul sezonului, dar primele etape de campionat arata ca totul a fost asemenea unor gogosi umflate. "Euro-Poli" e in continuare o echipa de pluton, in timp ce Rapid a demonstrat din nou ca nu are o formatie cu care sa atace performanta.

"Euro-Poli", coplesita de atata atentie

"Euro-Poli", echipa pe care toata lumea o vedea in capul mesei cu cele mai bune bucate din Liga Campionilor, e o crunta deziluzie pentru cei care au crezut in ea. Din punctul nostru de vedere - nu, si asta pentru ca nu am crezut de la inceput in "proiectul Poli".

E adevarat, Timisoara se poate mandri acum cu o echipa care nu mai are grijile retrogradarii, dar in nici un caz cu una care ataca titlul.

Managerul Cosmin Olaroiu, tehnicianul care acum isi trimite "asistentii" sa cheme pe cineva de la incalzire, vorbeste despre lipsa de omogenitate a formatiei sale. "Cel putin 12 din cele 16 echipe ale campionatului sunt mai omogene ca noi", decreteaza antrenorul.

Serios? Dar Marius Popa, Olah, McKain, Canu, Caramarin, Gigel Coman, Ovidiu Petre (sapte jucatori din cei 11 de baza, adica aproape 70% din echipa) nu au jucat cumva ani de zile impreuna la FC National?

Noi credem ca da, iar daca au schimbat tricoul asta nu inseamna ca si-au uitat automatismele... Iar acesti jucatori despre care se spune ca trag la titlu cu "Euro-Poli" nu au reusit niciodata acest lucru la National, desi acolo presiunea era alta, se putea lucra mult mai linistit, iar intre timp au mai trecut si anii...

Din pacate, presiunea pusa asupra celor de la Poli actioneaza ca un bumerang, iar Viorel Moldovan pare a fi exemplul cel mai bun. Extrem de nervos, facand gesturi pe care probabil ca in trecut nu le-a mai facut niciodata, uitand de etape bune drumul spre gol, "Moldo-Gol" ilustreaza cel mai bine Poli de acum: o echipa umflata de presa, de sponsori, de suporteri, dar sufocata dupa numai cateva etape...>>

Sergio
30th August 2005, 12:13
Sa revenim la meciul cu Bistrita si sa lasam "prapaditii" in treaba lor.

vagus
30th August 2005, 21:28
un antrenament mai usor pentru Poli in care jucatorii isi vor imbunatatii relatiile de joc la constructie si atac ...
Rezultatul: 2-0 ... /hello

Paul
30th August 2005, 23:28
Sa revenim la meciul cu Bistrita si sa lasam "prapaditii" in treaba lor.

daca crezi ca meciul e usor te inseli ...
nu iti recomand sa vezi ce`i poate pielea lui sabau ... :evil:

Sergio
30th August 2005, 23:32
Nu ma refeream la Bistrita ca sunt prapadti. Urmareste toata discutia sa-ti dai seama despre ce era vorba.

WILD WEST
31st August 2005, 11:31
Au programat meciul vineri si se pare ca nu joaca McKAIN si Paez care vin dimineata de la nationalele lor.Avand in vedere ca "am vazut ce-i poate pielea lui Nelu" nu o sa avem probleme iar de acum castigam tot(sa speram) :yeah: .
Be@,tu esti unic reprezentant al plaiesilor(sau razesilor) in publicarea de articole de presa anti Poli? :rosu:

Sergio
31st August 2005, 12:40
Batem si fara ei! :yeah:

dany@
3rd September 2005, 00:40
Ce liniste deplina aici......... :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

inter
3rd September 2005, 00:43
eu zic sa "votati" scorul si aia de la Bistrita nici sa nu mai vina ... ca degeaba vin :D:D

Sergio
3rd September 2005, 17:52
Noi ne respectam adversarii indiferent de nume si trecut. :P

Vad ca au votat cu Bistrita nonbistriteni. :drak: Unde sunt faimosii suporteri ai Gloriei? :rolleyes: :D

krapulax
3rd September 2005, 19:16
Au programat meciul vineri si se pare ca nu joaca McKAIN si Paez care vin dimineata de la nationalele lor.

vineri dimineata? australia are meciul al doilea marti, pe la pranz (ora romaniei). ar trebui sa apara cel tarziu joi. meciul de azi la http://www.footballaustralia.com.au/public/article/show.asp?articleid=8422&menuItemID=

Cristy
3rd September 2005, 20:15
e na lipseste paez , aproapo asta cine mai e ?
mckain nu mi s-a parut asa de bun pana acum, deci poate fii inlocuit de radoi fara probleme.
oricum nu stiu cum de va ffaceti probleme cu gloria care e ...

FcPoliFan
4th September 2005, 12:17
McKain e cat se poate de important ;)
Desi acel 1-0 cu UMTu de ieri a confirmat faptul ca rezervele nu sunt optiuni viabile pentru prima echipa (adica nu exista competitia pe locuri, de care vorbea Oli), tind sa cred in continuare ca Bistrita nu va fi o piedica. Cel putin in mod normal.

politim
5th September 2005, 15:37
5-0

Sergio
5th September 2005, 15:49
La pauza sau final? :drak:

politim
5th September 2005, 18:17
La final. Primul gol pica in minutul 80 :o: dupa aia /OLE/

be@
6th September 2005, 21:58
Meci de 1.
Nu-mi pun prea multe sperante in Gloria.Desi tare as vrea sa ma insel..... :D

Sergio
6th September 2005, 22:31
Imi pare rau ca vei fi indispusa dupa meci, dar asta e. Nu le poti avea pe toate. :P

baez
7th September 2005, 01:40
daca crezi ca meciul e usor te inseli ...
nu iti recomand sa vezi ce`i poate pielea lui sabau ... :evil:
tu ai vazut? spune-ne si noua, ce-i poate pielea lui Sabau? nu cumva il confunzi pe Sabau jucatorul cu actualul antrenor al celei mai hulite echipe din tara?

THE HUN
7th September 2005, 03:00
Imi pare rau ca vei fi indispusa dupa meci, dar asta e. Nu le poti avea pe toate. :P
Lasa,sa nu-ti para rau,daca va fii indispusa inseamna ca avem cu trei puncte mai mult si Be@ va mai face niste reclama banatenilor in vreo trei postari de ale ei.Prin anii 40-50 si compania producatoare auto Ford a apelat la contrareclama ca sa-si mareasca vanzarile de masini si chiar a reusit.

Sergio
7th September 2005, 10:47
tu ai vazut? spune-ne si noua, ce-i poate pielea lui Sabau? nu cumva il confunzi pe Sabau jucatorul cu actualul antrenor al celei mai hulite echipe din tara?
Nu cred ca Bistrita e cea mai hulita din tara. Mai sunt cel putin doua mult mai hulite. :rolleyes: :drak:

Intr-adevar si rreclama negativa e buna, dar cu masura... :D

baez
8th September 2005, 03:35
alea doua nu "se pune", ele "se stie" care este :drak: sau care a fost? ori care au fost? sa le ia :drak:

saphicus
8th September 2005, 05:32
Meciul are o favorita certa, Poli Timisoara!! Cred ca nici tata Jean, nici Nelutu
Sabau nu au ce face in mod normal, mai ales ca Poli a terminat cu "incalzirea"
de la inceputul acestui campionat!!
O "bomba" ar face ca Oli sa zboare spre alte zari, dar eu cred ca nu e cazul !!
Sa asteptam finalul partidei! :ok: :ok:

NY_giants05
8th September 2005, 21:17
Poli n-ar trebui sa aibe probleme in fatza unei echipe de div. B, mai ales k joaca acasa.
Dak tot speratzi la castigarea campionatului ( ceea ce cred k e aproape imposibil la cum joaca timishorenii ), ar trebui sa trecetzi lejer la cel putzin 2 goluri diferentza...
3-0 pt. timisoara

micutzu
9th September 2005, 11:39
La cat rateaza poli nu m-ar mira un "x"

Delt@
9th September 2005, 12:15
Gloria.... gloria... LUPTA si vei Castiga !!!!!!!!

politim
9th September 2005, 13:07
La cat rateaza poli nu m-ar mira un "x"

Micutzule, vezi ca l-am angajat pe Norber Varga sa-i faca masaj la Caramarin :evil:

GeKuRA
9th September 2005, 13:50
@politim ... tu esti din septembrie 2003 pe forum si ai doar ... 71 de posturi ??? :o: :o: :o:

probabil bate Poli... desi Gloria incearca sa se schimbe si o prima schimbare ar fi sa bata in deplasare...

Sergio
9th September 2005, 15:30
Nu stiai ca nu conteaza cantitatea, ci calitatea posturilor? :rolleyes:

Vad ca bistritenii ne cam iau la misto, dar o sa le treaca tot chefu dupa meci. Sper. :D

politim
9th September 2005, 15:38
@politim ... tu esti din septembrie 2003 pe forum si ai doar ... 71 de posturi ??? :o: :o: :o:


pe forumul asta sunt mai mult observator decat participant. prefer forumul lui poli

in plus la noi la Beresti internetul se da in rate :drak:

Sergio
9th September 2005, 17:34
Nu prea mult sa nu vi se urce la cap. :D :D

otopic, batem 2-0

Hard
9th September 2005, 18:12
2,3-0 nu se pune problema....2 echipe slabe, dar se joaca la timisoara:)

Sergio
9th September 2005, 21:55
Bine Seby, fie cum zici tu. Nu m-as supara daca am castiga, fie si cu 1-0. :D

Danok the Great
9th September 2005, 22:43
Bistrita trebuie sa bata.

leku
10th September 2005, 02:26
ia uite Cooperativistii cum se sustin unii pe altii!!!
Bate POLI!!!

giro_POLI
10th September 2005, 21:59
Bravo !

saphicus
10th September 2005, 22:00
Echilibru relativ al meciului... rupt din min.75!! Moldo a spart din nou gheata!!
Scor prea drastic, cu aspectul general al jocului!! :ok:

giro_POLI
10th September 2005, 22:07
e bine ca sa marcat , din greseli din actiune nu conteaza 4 goluri e ceva /hello

tuxie
10th September 2005, 22:08
4-0, bafta Poli in meciul cu CFR Koloszvar. Si sa-i dea Dumnezeu sanatate la cel care i-a dat ban reprezentantei descultilor carcotasi care saluta retrogradarea.

vagus
10th September 2005, 22:14
prima repriza intr-un singur sens dominat clar de Poli, o jumatate a doua echilibrata si cealalta jumatate .... stiti si voi /hello
Bine ca Moldo a spart gheata. Urmeaza Bucur ... speram in meciul cu Clujul. :yeah:
De remarcat meciul slabut prestat de Poli care mai trebuie sa faca antrenamente daca vor sa castige campionatul ... :happy Deocamdata suntem pe ... carare

Vadim
10th September 2005, 22:16
Bravo, misto schema cu facutul ghetelor.

THE HUN
10th September 2005, 22:17
A fost 4-0 dar mai este mult pana departe.P.S.Poate nu chiar asa mult dar mai este.

giro_POLI
10th September 2005, 22:20
meciul cu cfr Cluj e un foarte bun test ,asa e Bucur tre sa sparga gheata ,(in toiu veri :D )

ddpurple
10th September 2005, 23:01
Stie careva vreun link de unde sa iau si eu meciu'?Multzam

giro_POLI
10th September 2005, 23:37
si eu am aceiasi problema :headbang: nu le vad decat daca sant pe tvr international sau telesport , restul programelor nu conteaza :sleep: ma mai uit la recursul etapei :rosu: dar vad aceiasi mitici duminica de duminica :thinkso:

ceau
11th September 2005, 01:29
Din cate stiu, fiecare meci se pune pe forumul oficial al echipei. E inregistrat in special pt cei de afara. :)
Asa ca.... aveti putintica rabdare! :P

FcPoliFan
11th September 2005, 01:30
Meciul a avut partile lui bune si partile lui proaste. Acestea s-au grupat la cele doua poluri ale partidei, primele cinspe si ultimele cinspe. Din punctul lui Poli de vedere, se intelege. E bine ca s-a marcat, e rau ca echipa cam sta intr-un singur jucator. Atata timp, insa, cat nu mai are de gand sa ia un rosu, nu-i problema. ;)

Forza Viola! Hai Poli! :)

leku
11th September 2005, 01:39
La cum a jucat POLI cu bijnitza, cu CFR-ul o sa luam o bataie de nu mai stim sa venim acasa.....

Angelina Jolie
11th September 2005, 02:15
Din cate stiu, fiecare meci se pune pe forumul oficial al echipei. E inregistrat in special pt cei de afara. :)
Asa ca.... aveti putintica rabdare! :P
Sa inteleg ca meciul din Gruia il downloadez de pe forumul vostru oficial? Minunat.
HAI CFR!

Catalanul
11th September 2005, 02:50
Sa inteleg ca meciul din Gruia il downloadez de pe forumul vostru oficial? Minunat.
HAI CFR!poate ca n-o sa ai motive ca sa-l downloadezi... cine stie, daca v-o luati si voi ca gloria ? :D

t.b.
11th September 2005, 02:56
La cum a jucat POLI cu bijnitza, cu CFR-ul o sa luam o bataie de nu mai stim sa venim acasa.....

Nici in gluma sa nu zici asa ceva, tre` neaparat sa bateti

@ Catalane
Doamne ajuta, sa le scoateti fotbalul din cap si la astia, cl"U"jenii sunt cu voi

Pacala
11th September 2005, 06:16
rezultat normal si logic

stefanm14
11th September 2005, 11:03
io n-am vazut meciu , a jucat chiar asa prost timisoara ? :rolleyes:

Dark Horror
11th September 2005, 12:21
t.b. sa inteleg ca recunosti ca shtim fotbal adevarat,daca vrei sa ni-l scoata ashtia din cap.Stai relax ca mai degraba promoveaza u decat ne bat ashtia in Gruia,adica niciodata.

Forza CFR!

vagus
11th September 2005, 16:59
eu cred ca poli va bate in Gruia, si sti de ce?
1) pentru cfr, este normal ca dupa victoria zdrobitoare cu Nationalul sa urmeze binestiutul "dus rece" (sau revenirea cu picioarele pe pamant .. :happy )
2) poli are o aparare f. buna si daca ei vor reusi sa inscrie (sper sa sparaga si Bucur gheata) cred ca vor castiga in proportie de 90%.

Sergio
11th September 2005, 17:20
io n-am vazut meciu , a jucat chiar asa prost timisoara ? :rolleyes:
In prima repriza a jucat sub orice critica. Ca si in a doua de altfel, pana cu 20 de minute inainte de final. Mie imi convine sa jucam prost si sa castigam cu 4-0. :D

t.b.
11th September 2005, 17:28
t.b. sa inteleg ca recunosti ca shtim fotbal adevarat,daca vrei sa ni-l scoata ashtia din cap.Stai relax ca mai degraba promoveaza u decat ne bat ashtia in Gruia,adica niciodata.

Forza CFR!

Sa va scoata din cap impresiile cum ca ati sti fotbal, voi deja va vedeti campioni :happy :happy :happy
Si da, exact asa o sa fie cum zici tu, promoveaza "U" si va bate Poli oriunde s-ar juca
Partea buna e ca o sa vedem in sfarsit o galerie adevarata in gruia, cea a lui Poli normal

ADelPiero
11th September 2005, 19:13
victorie clara ! Moldovan & CO , i`a facut KO pe bistriteni ... era cazul ca Timisoara sa se trezeasca :ok:

be@
12th September 2005, 00:23
Mai, dar unde a fost minunatul public?
Cei 30.000 de spectatori? Ca nu prea i-am vazut !
:drak:

Wittmann
12th September 2005, 02:54
Mai, dar unde a fost minunatul public?
Cei 30.000 de spectatori? Ca nu prea i-am vazut !
:drak:
In fiecare zi aceleasi frustrari, asa-i be@? :drak:

deep purple
12th September 2005, 03:47
Mai, dar unde a fost minunatul public?


Interesant e ca mie nu mi-a trecut nici o clipa prin cap sa intreb daca a fost lume la meciul de la Iasi.
Be@, daca esti o reprezentanta a sexului frumos, trebuie sa-ti spun ca nu prea ai incredere in tine si s-ar putea sa-ti dauneze pe mai tarziu. Daca incerci sa fi mai a dracului ca barbatii vei ajunge la mila altor femei. Nu detaliez ca moderatorii astia-s baga nasu'. Intelegi tu ce-ti spun, ca esti mare.

Pacala
12th September 2005, 04:07
fata mare? :D
n-au fost multi dar parca mai multi ca la iesi

be@
12th September 2005, 08:02
Mama, da' ce-ati sarit. Am pus si eu o intrebare nevinovata... :D

Sergio
12th September 2005, 10:55
Nu e nimic nevinovat la tine, ne-am convins toti de asta. In fine, noi sa fim sanatosi, ca de astia ca tine e plin.

Da golul lui Petre l-ai vazut? :cool:

Stefany
12th September 2005, 21:39
Felicitari Poli Timisoara pentru aceasta victorie! 4-0 :yeah: /hello

Sergio
13th September 2005, 10:30
Si voua pt victoria cu Farul. :ok: