PDA

View Full Version : Etapa 5: Poli Iasi - Farul



Pages : [1] 2

andreiush
28th August 2005, 23:24
Duminica, 11 septembrie 2005: Poli Iasi - Farul, ora 16,00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
28th August 2005, 23:27
Offff, alt meci greu.

ce_bine_e
28th August 2005, 23:43
va fi ce va vrea Dumnezeu sa fie!;)

Paul
28th August 2005, 23:49
x2 , sau mai degraba 2

GeKuRA
28th August 2005, 23:53
mai degraba nu mi-ar parea sa pierd cu Farul decat cu Dinamo ... :(
normal ar fi bine sa luam un punct... de fapt sa ia Farul un punct si sa ne bata la ei... ar fi cel mai avantajos pt. ei...
ca sa nu-i incurcam in lupta pt. titlu.
as pierde bucuros cele doua meciuri cu Farul daca as sti ca ia campionatul...
dar cel mai bine pt. Iasi ar fi sa batem la noi si ei sa ne bata la COnstanta...
Farul va avea alt joc decat Dinamo... ne va arata fotbal. :ok:
FORZA IASU' !!!

ce_bine_e
28th August 2005, 23:57
atata bunatate..totusi trebuie sa fie putina rivalitate:)....eu sper sa ii batem pe cei din ct si gata...ei spera sa ne bata pe noi:)..cei mai buni sa castige si sa nu iasa incidente...si sunt sigur ca totul va fi ok...deoarece ei nu sunt javre!;)

Paul
29th August 2005, 00:07
GeK[_]RA , ce facusi nene , mi-ai furat avataru`

Puteai macar sa ma intrebi , aia e poza artistica facuta de mine in Viena , la Belvedere , una erau 3 semne : No dogs , No food , No photo .

Erau pe un gard ...

GeKuRA
29th August 2005, 00:17
scuze :D
imi dai voie sa folosesc avatarul tau... ?! modificat putin..

la Iasi e numai No Dogs... ca ii omor pe astia de prin jurul blocului ca nu ma lasa sa dorm.. :D, dar si pe aia de la stadion de azi :D:D

Paul
29th August 2005, 00:23
lool , acum ar fi culmea sa nu te las atat timp cat impartim aceleasi sentimente :P

Gata cu off topicul ...

Quartz@nu
29th August 2005, 01:01
sper sa nu pierdem in primul rand ....dar daca totul este ok( JOC+VITEZA+NOROC) cred ca vom castiga!!!
ps. pacat ca nu joaca Lungu la noi.

cioc
29th August 2005, 04:02
Tin cu Poli' dar cred ca cei de la Farul sint mai buni si vor invinge.

NY_giants05
29th August 2005, 09:50
Farul are un meci greu cu Poli. Am vazut cu au jucat ieshenii cu dinamo, shi va fi foarte greu pt. rechini.

FORZZA FARUL !!! :yeah:

be@
29th August 2005, 09:53
Si noi credem ca o sa avem meci greu cu Farul .
Respect pentru rechini. /hello

old lord
29th August 2005, 09:58
2-0
poli nu are cum sa mai piarde puncte
deja a avut destul ghinion

Rechinul Ucigas
29th August 2005, 12:06
meci greu , f greu , iasul are nevoie de puncte , au avantajul ca joaca acasa , iar farul va venii cu ganduri mari la iasi , sa speram ca va iesii frumos iar cel mai bun sa castige respect pt ieseni !!!

ce_bine_e
29th August 2005, 13:12
cati venitzi?

vlad1607
29th August 2005, 13:31
RA']

la Iasi e numai No Dogs... ca ii omor pe astia de prin jurul blocului ca nu ma lasa sa dorm.. :D, dar si pe aia de la stadion de azi :D:D

:happy mucles ma :drak:
cred ca o sa se termine egal

DanielAndrei
29th August 2005, 18:32
fara suparare faristilor, dar ulciorul nu merge de 3 ori la apa...ati avut noroc cu Dinamo si Pandurii, dar la Iasi o sa aveti probleme (si la noi aceasi chestie cu ulciorul, dar e faza de ghinion ;) ). O sa jucam cu o ambitie mult mai mare decat in Dinamo

Ultras
29th August 2005, 18:48
Am si eu o intrebare off-topic pentru "rechini": cine de la cine a furat sigla? sau e internationala si poate fi folosita de cine doreste...? :evil:

http://www.portreathafc.co.uk/badge.jpg

http://www.chernomorets.odessa.ua/images/top-05.jpg

http://www.lpf.ro/imagini/C_Farul.jpg

Nu de alta da' cautam si eu o "duda" si uite peste ce am dat...

NY_giants05
29th August 2005, 18:52
A lui Farul a fost prima..ceilalti au furat de la noi..
La Farul anu' e 1920...shi la ceilalti e '36 shi '98
Da' tot a noastra e cea mai mijto....FORZA FARUL !

DanielAndrei
29th August 2005, 18:56
bine ca ai deschis subiectul asta, ultras...pt iesenii mei, stiti unde am vazut o sigla asemanatoarea cu a noastra?? La restaurantul Cornelius (vizavi de T17 in Tudor)--priviti cu atentie :D. Cu prima ocazie fac o poza :P :rolleyes:

Ultras
29th August 2005, 19:11
A lui Farul a fost prima..ceilalti au furat de la noi..
La Farul anu' e 1920...shi la ceilalti e '36 shi '98
Da' tot a noastra e cea mai mijto....FORZA FARUL !

englezii cred ca sigur sunt cu "jula" ramane discutia intre chernomoret si farul. Anul infiintarii nu prea are importanta, pentru ca sigla sigur s-a mai schimbat... Iar avand in vedere ca sovieticii isi cam internationalizau "marcile".... :evil:

ce_bine_e
29th August 2005, 20:03
o sa fie un meci frumos..si alb-albastru:P

GeKuRA
29th August 2005, 20:42
oricum Farul va fi aplaudata la noi ... chiar si daca ne bat...
succes Farului in Campionat si in CUPA !!! luati-le pe amandoua !! :ok: :ok: :ok:

leonardxro
29th August 2005, 21:21
Vor cadea echipele din bucuresti, pe toate posturile numai de ei se vorbeste, chiar daca pierde sau castiga, nu sunt realisti. Daca Farul bate 3 etape consecutiv sa fiti sigur ca ia campionatul. (1. Farul 2. Poli Timis 3. Steaua)

george-dinamo
29th August 2005, 21:49
ce legatura e intre 3 victorii consecutive si castigarea titlului de farul?
ca sa fiu on topic sper sa bata poli ca sa se indeparteze de zona fierbinte si sa le scoata figurile din cap constantenilor. ati vazut ca trebuie doar putin mai multa concentrare si branet sa fie mai atent :D

tchibos
29th August 2005, 21:55
desi o sa imi para rau pentru ieseni cred ca farul nu o sa mai piarda nici un meci cateva etape bune, cel mai rau un egal dar sper sa nu fie cazul etapa urmatoare. Pronostic 1-0 ptr farul si normal Guritza marcator

NY_giants05
29th August 2005, 22:02
RA']oricum Farul va fi aplaudata la noi ... chiar si daca ne bat...
succes Farului in Campionat si in CUPA !!! luati-le pe amandoua !! :ok: :ok: :ok:

Nu stiam k ieshenii se intzleleg bine cu rechinii nostri. RESPECT FOR POLI IASI ! :ok: Sper shi yo sa scapatzi de emotziile retrogradarii shi sa urcatzi cat mai mult in clasament. Da' nu cred k mai tre' sa discutam ce echipe retrogradeaza...k se stiu deja..tocmai promovatele !

Rechinul Ucigas
29th August 2005, 23:25
ce legatura e intre 3 victorii consecutive si castigarea titlului de farul?
ca sa fiu on topic sper sa bata poli ca sa se indeparteze de zona fierbinte si sa le scoata figurile din cap constantenilor. ati vazut ca trebuie doar putin mai multa concentrare si branet sa fie mai atent :D
figuri in cap ai tu bai caine !!! :degete:

blaga
30th August 2005, 00:14
dupa POLI-DINAMO avem ocazia sa ne dregem cu fotbal adevarat "care pe care", cateii vad ca au favoritii lor


ati vazut ca trebuie doar putin mai multa concentrare si branet sa fie mai atent :D

:happy :happy :happy life is soooo, soooo funy

be@ cu timpu vor veni toate........sper sa predomine cele bune :)

Cristy
30th August 2005, 00:40
apropo de portar ce a facut branet in locul lui marc ?

be@
30th August 2005, 00:46
Branet a gresit...Dar etapa asta au fost gafe de portar si mai mari :la Bistrita, Bacau,Cluj...
Apropo, Marc a fost convocat la Nationala de tineret. /hello

Cristy
30th August 2005, 00:48
minca e titular :P:P

arfel
30th August 2005, 09:28
VINERI: 09.09.2005

17:00 FC ARGES - SPORTUL STUDENTESC TELESPORT
20:00 FCU POLI TIMISOARA - GLORIA BISTRITA NATIONAL TV
SAMBATA: 10.09.2005
17:00 OTELUL GALATI - AFC RAPID BUCURESTI TVR 2
17:00 FC NATIONAL - CFR ECOMAX CLUJ TELESPORT
17:00 FC VASLUI - JIUL PETROSANI -
DUMINICA: 11.09.2005
16:00 POLI UNIREA IASI - FC FARUL C-TA TELESPORT
17:00 PANDURII TG JIU - FC STEAUA BUCURESTI NATIONAL TV
20:15 FC DINAMO - FCM BACAU TVR 1

cam asa arata televizarile in etapa 5

ce_bine_e
30th August 2005, 09:54
urmatoarele meciuri a lui poli..urmatoare 4 sunt pe tv sport....bpi canalul asta fantoma!!!!!!!!...oricum eu voi merge si in deplasare, dar sunt multi ieseni care poate nu isi permit, nu au timp etc...cu ei ce facem?!

be@
30th August 2005, 11:43
minca e titular :P:P

Ma, din cate stiu yo,portari la tineret au fost convocati Hutan si Marc .Minca, alta data. :P

Cristy
30th August 2005, 15:36
chiar aiurea a jucat in meciurile trecute si era rezerva si acum cand a aparat cu vardar si poli nu a mai fost convocat in fine ....

DanielAndrei
30th August 2005, 17:38
pt suporterii ieseni, este o casa de pariuri, Blue Bet, situata pe langa Hotel Astoria, unde se pot urmari meciurile lui Poli

ady51a
30th August 2005, 20:12
Iar Telesport. RSC :rosu: . M-am saturat sa ma duc pe la prieteni sa vad si eu un meci. :rosu: :no: :ciocan:

Vi3rme_X
30th August 2005, 20:47
Farul va trece si de Poli Iasi..deci...as inclina la un 2solist

Seahawk
30th August 2005, 21:12
desi logica asta nu are loc in fotbal... uitati ipoteza:
Dinamo - Farul 0-1
Poli Iasi - Dinamo 0-2
____________________________
Poli Iasi - Farul ??? :drak:

insa trebuie sa tinem cont si de alte variabile...cum ar fi... mingea care este rotunda :drak:

mai ce sa zic...cu tot respectul pt ieseni sunt increzator in Farul si de data asta numai e vorba de nici un noroc...o sa castigam la Iasi nu ca anul trecut cand au egalat inspre final.
FORZA FARUL!!! si respect Poli



p.s. nu vi se pare ciudat ca trebuie pe fiecare thread sa se intercaleze asa cate unu-doi caini rataciti =)) acum ca le-a dat farul o lectie in groapa vlad intra peste tot si zice ceva impotriva farului...asa la ciupeala... mah vlade vezi-ti de echipa ta... lasa'ne pe noi in pace.. vorba aia "am fost in groapa... v'am salutat...am luat 3 puncte siiii am plecat..." :drak:

tchibos
30th August 2005, 23:55
Iar Telesport. RSC :rosu: . M-am saturat sa ma duc pe la prieteni sa vad si eu un meci. :rosu: :no: :ciocan:

hai sa mergem la iasi sa vedem meciul :happy .... stii ce frumos e copoul, era acolo un tramvai adus din germania parca din ala de epoca care merge foarte incet si vezi tot copoul de la biblioteca central universitara aia care e pe bancnota de cinci sute ron pe spate si pana in targusor unde e stadionul:D

ps: oare merge galeria farului la meci, au ceva autocare puse la dispozitie?

ce_bine_e
31st August 2005, 00:36
tchibos, te astept;)

Klingon
31st August 2005, 01:34
Moment psihologic pentru Farul: prin castigarea acestui meci (si aproape sigur a urmatorului de la Constanta), Farul devine o candidata foarte serioasa pentru podium, dupa consumarea a 20% din campionat, cu 3 victorii din 3 meciuri in deplasare. Daca pierde acest meci, Farul e ajunsa de pluton. In caz de remiza ramanem sus dar pierdem viteza.

Nu ne permitem sa pierdem puncte daca vrem sa tinem pasul cu Steaua si Dinamo, mai ales cu un program usor ca al nostru (comparati cu adversarii intalniti de Pandurii Tg Jiu de la inceputul campionatului, sau cei ai Poli Tim - la Bacau nu prea castiga lumea). Cred ca trebuie sa uitam ideea ca "e bun si un punct".

Seahawk
31st August 2005, 03:52
Cred ca trebuie sa uitam ideea ca "e bun si un punct".

Mda, au zis-o in repetate randuri si jucatorii si conducerea... Farul abordeaza fiecare joc cu gandul la victorie... s'a dus gandirea aia cu 'si un punct e bun' ...o asemenea mentalitate e valabila cand te bati pt retrogradare nicidecum pentru un loc pe podium/cupa europeana.

Depinde totul cum o sa'i tinem in frau pe ieseni la inceput... dupa aceea o sa ne facem jocul nostru obisnuit si eu sunt convins ca vom castiga...prevad un 3-1... de data asta o sa razbunam ratarile din meciurile trecute :ok:

edit: pana acum 3-4 ani am jucat la juniorii farului...si vreau sa zic ca se face o treaba buna la nivelul acela... si acum aproape in fiecare sezon cel putin 1-2 promoveaza in echipa mare... uitati roadele.. unui centru de copii si juniori cat de cat dezvoltat... si o sa mai vorbim pe viitor de soare, pacuraru... tudorache si multi alti...

iaro
31st August 2005, 04:47
Farul e o echipa omogena si care are sanse de cupa UEFA anul asta (de castigat campionatul poate e prea mult spus, sa fim realisti). Iesenii nu joaca rau ci doar au avut ceva ghinion (speram ca s-a terminat si o sa apara si norocul). Cred ca se va termina x ca anul trecut, probabil 1-1.
Oricum, respect pentru "faristi" care stiu sa fie fair-play. /hello

Klingon
31st August 2005, 06:55
Mda, au zis-o in repetate randuri si jucatorii si conducerea... Farul abordeaza fiecare joc cu gandul la victorie... s'a dus gandirea aia cu 'si un punct e bun' ...o asemenea mentalitate e valabila cand te bati pt retrogradare nicidecum pentru un loc pe podium/cupa europeana.
Da, au zis si ei, si au mai zis ca dupa victoria cu Dinamo au realizat ca pot bate orice echipa pe orice teren. Faptul ca au realizat asta are un mare avantaj (au scapat de orice complexe fata de alde Steaua si Dinamo) dar si un mare dezavantaj (meciurile cu echipe mai mici li se par simple formalitati, si nu se mai concentreaza la fel). Sa speram ca avantajul va fi mai mare decat dezavantajul. Este rolul antrenorului sa-i mobilizeze meci de meci. Daca as fi Bosanceanu as angaja un consilier psiholog pt jucatori, ei fiind acum in faza in care solicitarile psihice sunt cel putin la fel de mari ca alea fizice.



Depinde totul cum o sa'i tinem in frau pe ieseni la inceput... dupa aceea o sa ne facem jocul nostru obisnuit si eu sunt convins ca vom castiga...prevad un 3-1... de data asta o sa razbunam ratarile din meciurile trecute :ok:
Farul a avut si ea niste meciuri in care a marcat gol din primele minute, sa nu uite asta.

Oare cine e rezerva lui Lungu?



edit: pana acum 3-4 ani am jucat la juniorii farului...si vreau sa zic ca se face o treaba buna la nivelul acela... si acum aproape in fiecare sezon cel putin 1-2 promoveaza in echipa mare... uitati roadele.. unui centru de copii si juniori cat de cat dezvoltat... si o sa mai vorbim pe viitor de soare, pacuraru... tudorache si multi alti...
[/QUOTE]
Pai sunt cativa antrenori cu nume acolo, ma bucur ca au decis sa ramana in fotbal in loc sa-si deschida o benzinarie cand au terminat cariera de fotbalisti...

Ma bucura pasii facuti de club pentru a strange legaturile cu suporterii: intalniri bilunare, chat, adrese de email si ce o mai fi. Sper sa nu renunte la ele daca nu dau rezultate imediate. Tin sa le amintesc ca stadionul se umplea la aproape toate meciurile din divizia B in anii '80, si ca a durat ani buni pana cand a ajuns ca azi. Asa ca s-ar putea sa dureze tot ani buni pana se umple din nou. Doua lucruri fezabile ar putea accelera procesul: cateva victorii clare, cu 3-4 goluri diferenta, chiar daca adversarii nu sunt de top, si o participare cu fruntea sus in cupa UEFA.

ady51a
31st August 2005, 14:14
Farul e o echipa omogena si care are sanse de cupa UEFA anul asta (de castigat campionatul poate e prea mult spus, sa fim realisti). Iesenii nu joaca rau ci doar au avut ceva ghinion (speram ca s-a terminat si o sa apara si norocul). Cred ca se va termina x ca anul trecut, probabil 1-1.
Oricum, respect pentru "faristi" care stiu sa fie fair-play. /hello
Cart este ca e meci greu atat pentru Farul cat si pt Poli Iasi.

DanielAndrei
31st August 2005, 15:00
era acolo un tramvai adus din germania parca din ala de epoca care merge foarte incet si vezi tot copoul de la biblioteca central universitara ...

ps: oare merge galeria farului la meci, au ceva autocare puse la dispozitie?

nu cred ca o sa circule tramvaiul respectiv in ziua meciului :P, si inca ceva, e tramvai care circula in Iasi acum vreo 100 si ceva de ani ;)

be@
31st August 2005, 15:07
Cart este ca e meci greu atat pentru Farul cat si pt Poli Iasi.
Corect, ady.Fiti convinsi ca nu veti avea un meci usor la Iasi, dar in acelasi timp,si noi suntem constienti de valoarea Farului.

GeKuRA
31st August 2005, 16:08
care vine la Iasi dintre voi ?
ca sa stiu de cine ma lipesc pt. o gazda :D:D::ok:

Quartz@nu
31st August 2005, 19:15
fara suparare faristilor, dar ulciorul nu merge de 3 ori la apa...ati avut noroc cu Dinamo si Pandurii, dar la Iasi o sa aveti probleme (si la noi aceasi chestie cu ulciorul, dar e faza de ghinion ;) ). O sa jucam cu o ambitie mult mai mare decat in Dinamo
noroc tine cu cei puternici, in primul rand ....dar am si jucat bine . cand am jucat prost am pierdut puncte ( cu sportul).
Asa ca nu te mai lamenta cu ideei de genul asta(ca o dai in "balarii") , ca nu tine cine este mai bun sa castige ! :mda:

DanielAndrei
31st August 2005, 19:25
noroc tine cu cei puternici, in primul rand ....dar am si jucat bine . cand am jucat prost am pierdut puncte ( cu sportul).
Asa ca nu te mai lamenta cu ideei de genul asta(ca o dai in "balarii") , ca nu tine cine este mai bun sa castige ! :mda:

nu e asa cum spui tu...sa iti explic. Mai tii minte meciul din data de 3 octombrie 2004, mai exact cel care a inceput la ora 20:30??? Atunci, cei puternici erau considerati Steaua, si cu toate astea se stie deznodamantul meciului...Cunoscatorii stiu despre ce vb :D :cya:

ce_bine_e
31st August 2005, 22:35
taci bah nu va certati!:D

DanielAndrei
31st August 2005, 22:48
taci bah nu va certati!:D nu mah..stai calm, nu ma cert. Dar asta e adevarul, norocul nu tine cont daca esti puternic sau mai slab. Te ia la intamplare

tchibos
1st September 2005, 21:47
RA']care vine la Iasi dintre voi ?
ca sa stiu de cine ma lipesc pt. o gazda :D:D::ok:

cred ca replica asta am mai "auzit-o" s anul trecut... tre sa fii farist convins ca sa ai o sansa de reusita :evil:

GeKuRA
1st September 2005, 21:51
asa e, cred ca tot eu am zis-o ..:D
eu sa fiu Farist ??
sunt, dar cand nu jucati cu Poli Iasi...
eram farist in meciul cu Dinamo.


ma gazduiesti si pe mine acu ?? :D:D:D

ce_bine_e
1st September 2005, 22:34
off inca o saptamana si 2 zile ....ce naiba atata sacrificiu pt nationala asta de 2 bani?:D

tchibos
1st September 2005, 22:48
RA']asa e, cred ca tot eu am zis-o ..:D
eu sa fiu Farist ??
sunt, dar cand nu jucati cu Poli Iasi...
eram farist in meciul cu Dinamo.


ma gazduiesti si pe mine acu ?? :D:D:D

farist convins = tii cu farul meci de meci indiferent de adversar :ok:

Paul
1st September 2005, 23:13
off inca o saptamana si 2 zile ....ce naiba atata sacrificiu pt nationala asta de 2 bani?:D

lol , cica sacrificiu

ave de grija ca sunt sanse sa o buliti (adica oricum sansele voastre sa bateti sunt miiiiiiiiiiici de tot ... mai degraba x2) si dupa aia incep problemele...

basca ca vin meciuri cu Steaua si Rapid (et 7 si 8)... iar et 6 deplasare

Nu va vad bine ... deloc

ady51a
1st September 2005, 23:25
Stai linistit Paul. Farul bate la Iasi si Iasul nu pica.

Paul
1st September 2005, 23:30
meciul nu e usor , Iasiul nu joaca chiar naspa , iar Farul nu e Real Madrid
Plus ca daca pierd iese iures...
Cat despre picat e prea mare bataia , ca sa pica Iasiul ...
Cel putin Pandurii si Jiul nu au adversar... poate Vasluiul ...

Seahawk
1st September 2005, 23:52
exact, Farul nu e Real Madrid ..adica nu luam bataie de la echipele clasate in subsolul clasamentului ca madrilenii... :drak:

hamsterutz
2nd September 2005, 09:44
hai sa mergem la iasi sa vedem meciul :happy .... stii ce frumos e copoul, era acolo un tramvai adus din germania parca din ala de epoca care merge foarte incet si vezi tot copoul de la biblioteca central universitara aia care e pe bancnota de cinci sute ron pe spate si pana in targusor unde e stadionul:D

ps: oare merge galeria farului la meci, au ceva autocare puse la dispozitie?
ma daca mai avetzi care vretzi sa venitzi si nu stiti pe unde e si nu vretzi sa patiti nimik ca am auzit ca anu trecut unu a luat bataie prin tudor contatati-ma ca ma ofer ghid :). avand in vedere prietenia legata intre cele 2 galerie anu trecut va promit eu ca no sa patiti nimik :)!!!

GeKuRA
2nd September 2005, 09:50
da prin Tudor iti iei bataie vrand-nevrand... ca acolo e locul de intalnire a multora din Iasi. :D:D

DanielAndrei
2nd September 2005, 11:38
v-as sfatui sa veniti prin Bularga, e fain de vizitat aceasta zona a Iasului :P

Seahawk
2nd September 2005, 12:03
cat de necivilizati sa fiti :rolleyes: sa nu poti sa mergi in deplasare la un meci de teama sa nu iei bataie... :happy: ce lume

arfel
2nd September 2005, 12:16
ba nu wa cum intrati in iasi pe la metro primu semafor faceti stanga si urcati pe la penitenciar e mai misto pe acolo :)) :lol:

DanielAndrei
2nd September 2005, 12:18
ba nu mahhh...ei vin dinspre vaslui si cum vin pe acolo, imediat dupa pasarela, dupa semafor, prima la dreapta

arfel
2nd September 2005, 12:24
si ajung in tudor :lol: unde isi iau cafteala si ajung si in bularga :D

be@
2nd September 2005, 12:27
Constanteni, nu va luati dupa ce spun astia, ca ei glumesc.Veti fi bine primiti la Iasi ! :ok:

arfel
2nd September 2005, 12:35
si ce eu am spus ca nu vor fi bine primiti la iasi?...pai eu as zice ca dupa pasarela si faca dreapta si prin tudor sa treaca cu veteza iar din tg cucu sa o stearga repede pe sararie :P

WILD WEST
2nd September 2005, 12:40
Constanteni, nu va luati dupa ce spun astia, ca ei glumesc.Veti fi bine primiti la Iasi ! :ok:
Nasucul tau o sa creasca pana la cer! (vezi pinochio) :drak:

be@
2nd September 2005, 12:43
N-are de ce sa creasca, pentru ca nu am spus nimic neadevarat !

WILD WEST
2nd September 2005, 12:51
Dupa ce este postat se pare ca o sa fie comitet de intampinare :evil: ,deci daca tu nu stii nu este neparat neadevarat.Baietii de la Farul sunt OK,anul trecut am stat cu ei (intimplare) la bere inainte de meci si nu le-am avut treaba :ok: .Sper sa-i bateti ca altfel ajung cam sus iar voi cam prea jos :mda:

inter
2nd September 2005, 13:18
bate Farul ... au echipa .... m-as bucura ca anul asta "rechinii" sa realizeze o performanta , care sa ramana in istoria clubului!

arfel
2nd September 2005, 13:49
Pt suporteri constanteni o mica harta cu un mic traseu spre stadion :ok:

DanielAndrei
2nd September 2005, 14:01
dar ce mic e traseul :D :drak:

p.s. arfele, vezi ca tu ii trimiti prin tesatura si pe primaverii, dar indicat ar fi sa mearga imediat dupa pasarela, prima la dreapta, ca asa trec si prin Bularga, si prin Tudor :D

ce_bine_e
2nd September 2005, 14:11
dupa atatea meciuri in care am zis ca batem batem, si am pierdut....acuma zic ca pierdem..si o sa castigam :evil:
haide sa va zic ceva..sunteti mai in sigurantza in iasi decat in vaslui, galati, bucuresti(bineintzeles) etc...si dacat tot ne intzelegem asa bine cred ca nu vor fi probleme.

GeKuRA
2nd September 2005, 14:25
dar ce mic e traseul
or sa se sature de mers prin Iasi. :D il fac dintr-un capat intr-altu'

ce tot atata Bularga... a fost odata, mai demult, cum erau si Frumoasa, Nicolina, Pacurari... etc.
si Tudorul de cand a devenit asa un cartier periculos ?? ca numai caministi de la tzara pe acolo :D

meci... echilibrat. daca joaca Iasu bine :D:ok:

FORZA POLI IASI !!! /hello

Sergio
2nd September 2005, 17:13
Iasu nu prea se descurca acasa, asa ca o sa aiba mari probleme. Un egal in cel mai bun caz pt Poli.

Quartz@nu
2nd September 2005, 18:44
bate Farul ... au echipa .... m-as bucura ca anul asta "rechinii" sa realizeze o performanta , care sa ramana in istoria clubului!
si nu numai ....si in istoria fotbalului romanesc ....primul titlu la CONSTANTA!!!
dar e drum lung ...si greu pana acolo ....mai ales ca o sa intervina cred si arbitrii,dupa vreo 9-10 etape pentru a ne opri!
dar sa te auda Dumnezeu!!!

tchibos
2nd September 2005, 19:01
farul bate lejer cu 2-0

ps: Dorys vad ca esti sustinator al farului. Intra pe forumul de la suporter >>alte echipe>>Farul, ca sa facem acolo o mica comunitate de faristi convinsi si sa discutam tot ce ne doare

Hard
2nd September 2005, 20:16
forza farul, linistiti-i pe moldovenii astia:))).pronostic 0-2 si cam atat

GeKuRA
3rd September 2005, 17:41
cam putina agitatie pe "Divizia A 2005/2006 - toate meciurile, toate etapele"
probabil ca si din cauza meciurilor... nici un derby . :D
sa vedem rezultatele... pana acu au fost rezultate normale cam fara surprize...

la Iasi oricine ar bate nu ara fi o surpriza prea mare... adik daca ar bate Iasu' :ok: :D

ce_bine_e
4th September 2005, 13:21
[...]nu mai am rabdare pana la meci:D....sper sa batem, cal a meciul cu dinamo am zis ca ma imbat daca invingem...acuma poate chiar reusesc..ma duc mahmur la scoala:D

stelistul16
4th September 2005, 13:53
ar fi bine sa ii incurce poli pe farul dar eu cred ca farul ii mai buna si va castiga
FORZA STEAUACAMPIONI
/hello :happy :yeah:

Stefany
4th September 2005, 19:58
Va fi un meci greu, dar POLI IASI va invinge cu 1-0.
FORZA POLI IASI :yeah:

DanielAndrei
4th September 2005, 21:34
va fi meci greu pt ambele echipe, ar fi fain o victorie dar se va termina egal

FORZA CFR
5th September 2005, 15:02
Castiga Farul Cu 3-1 :yeah:

FORZA CFR :ok:

Sergio
5th September 2005, 15:16
Offff, alt meci greu.
Pt voi toate meciurile sunt grele, dar pana la urma va fi cum vrea Dumnezeu, vorba acestul mic jiji in devenire de pe forum. :drak:

Mai, harta aia sigur e buna? Sau e pusa la deruta? :rolleyes: :evil:

be@
5th September 2005, 15:20
Mai sergio, sa stii ca mi-e mult mai frica de meciul cu Farul,decat de cel cu hibridul !
:drak:

arfel
5th September 2005, 15:26
Mai, harta aia sigur e buna? Sau e pusa la deruta? :rolleyes: :evil:
logicalmente :evil:

ce_bine_e
5th September 2005, 15:49
i am the piccolo jiji!

Sergio
5th September 2005, 15:50
Mai sergio, sa stii ca mi-e mult mai frica de meciul cu Farul,decat de cel cu hibridul !
:drak:
Daca hibridu v-a dat 3, nu vreau sa ma gandesc cate va dau astia... :rolleyes: :evil:

DanielAndrei
5th September 2005, 18:38
Mai, harta aia sigur e buna? Sau e pusa la deruta? :rolleyes: :evil:

e foarte corecta, tinand cont ca pe acolo e intrarea in Iasi dinspre Vaslui, iar constantenii, normal ar fi sa vina prin partea aceea, drumul fiind mai scurt :P


Daca hibridu v-a dat 3, nu vreau sa ma gandesc cate va dau astia... :rolleyes: :evil:

hibridul, cu foarte multa bafta ne-au dat 3 goluri :headbang:, iar noi meritam sa dam un gol, dar de acum e o alta chestie, a trecut, vine returu :drak:


i am the piccolo jiji!

wey ciobane, unde-ti sunt mioarele :D; imi dai si mie 100 $ :D :rolleyes:

GeKuRA
5th September 2005, 20:47
Mai sergio, sa stii ca mi-e mult mai frica de meciul cu Farul,decat de cel cu hibridul !
:drak:
e si normal... cu TM a trecut meciu', cu Farul urmeaza. :ok:

be@ vii la meci tot la Peluza B ??
cu Dinamo pe unde ai stat ?
si sa raspunzi la tel. cand te sun !!! :D:D:ok:

be@
5th September 2005, 20:53
Nu mai, eu ma referam la meciul cu hibridul din Copou... :D
La partida cu dinamo am stat la Tribuna A, si cred ca acolo am sa stau si acum.

GeKuRA
5th September 2005, 21:11
be@ - ma scuzi pt. telefon... nu ma mai gandeam la forum :D(misto voce;))

da cred ca oriunde e mai bine decat la Peluza B... in afara de faptul ca poti sa te adresezi galeriei adversarilor... :D
am niste prieteni care au prins abonamente mai ieftin acolo... si ca sa stau singur...cam aiurea

DanielAndrei
5th September 2005, 23:01
RA']
da cred ca oriunde e mai bine decat la Peluza B... in afara de faptul ca poti sa te adresezi galeriei adversarilor... :D

ai uitat sa spui ca e si umbra :D

GeKuRA
5th September 2005, 23:05
a, da... din punctul asta de vedere e cel mai bun loc !! :ok: :ok:

ce_bine_e
5th September 2005, 23:07
cel mai bun e la oficiala sau la 0:D..pt umbra ma refer

ady51a
5th September 2005, 23:10
Poate o sa ploua cu goluri in poarta lui Branet si nu mai este nevoie de umbra. :D

ce_bine_e
5th September 2005, 23:12
vedem noi in poarta cui va ploua..doar sa nu ninga:D

DanielAndrei
5th September 2005, 23:25
tunetele si fulgerele se vor auzi la vestiare ;), in care din ele, nici asta nu se stie :D

GeKuRA
6th September 2005, 00:10
de la noi nu prea... daca vom juca bine...
nici de la ei, ca au avut meci in deplasare si oricum la ei e liniste de obicei si asta da rezultate...
oricum sper la un spectacol in COPOU... abia astept meciul...
care vine de pe forum sa dea un semn... ca eu si cu Trineo stam langa galeria adversa... poate ne vedem pe akolo :ok: :ok: ;)

DanielAndrei
6th September 2005, 00:42
poate vine si jiji al' micu pe la peluza, sa mai coboare din inaltul tribunei oficiale...sa ne onoreze cu a lui prezenta :drak:

Pacala
6th September 2005, 00:49
maxim meci egal sau 2
poli iasi va lua drumul B-lui impreuna cu Vasluiul din cate se aude pe culoarele federatiei.In plus, Iasul are in acest moment dupa trasferurile pe care le-au facut Pandurii , cel mai subtire valoric lot din Divizia A. Cu cat sint mai multe echipe in A din Moldova, cu atat campionatul va fi mai slab.

be@
6th September 2005, 00:58
Suntem pe 13,dupa meciurile cu dinamo si tm, si la sfarsitul turului vom urca in clasament.

GeKuRA
6th September 2005, 01:00
bazeaza-te tu pe "culoarele federatiei" ... asa era si anul trecut...
sa fie oare campionatul mai slab cu mai multe echipe din Moldova ??!!
gandeste-te cate echipe din alte parti au intrat si s-au facut de ras in div. A, nu au rezistat 1 an macar ...

DanielAndrei
6th September 2005, 01:03
si cu cat sunt mai multi cei ca tine, cu atat nu vom scapa mai rpd de idioti ca tine...tu chiar nu iti dai seama ce spui sau vb in nestiinta de cauza. Te-as sfatui sa mai arunci o privire pe lotul Iasului, poate sa vezi si niste rezumate al meciurilor in care a jucat Iasul, si apoi ma cauti ...asta daca mai gasesti drumul spre Romania

be@
6th September 2005, 01:04
Lasa-l ma, ca a auzit el ce se discuta pe culoarele federatiei de la Kaiserslautern. Penibil!

GeKuRA
6th September 2005, 01:04
bine zis :ok: :D
nu cred ca are rost sa-l bagam in seama... are ceva cu echipele din Moldova.... o fi Oltean :D :happy:

ce_bine_e
6th September 2005, 01:05
hai sic tir :degete:
vb fara sa cunosti si asta ma deranjeaza...poate sa aiba si lot de div judetzana....nu vom retrograda ..spre deosebire de alti, POLI nu are mentalitate de pierzator

DanielAndrei
6th September 2005, 01:07
poate avem pe altii in tara asta cu mentalitate de pierzator :rolleyes:...dar in nici un caz un antrenor ca al nostru :ok: :ok:

be@
6th September 2005, 01:07
RA']bine zis :ok: :D
nu cred ca are rost sa-l bagam in seama... are ceva cu echipele din Moldova.... o fi Oltean :D :happy:
Pai , da, tine cu nestiinta si cu hibridul.Deci ...normal ca moare de oftica fiindca oltenii acum joaca la matineu.

GeKuRA
6th September 2005, 01:08
s-a vazut diferenta de valoare cand am jucat cu Pandurii...
sunt echipe mai slabe ca noi deocamdata... si ne vom intari si mai mult....

DanielAndrei
6th September 2005, 01:09
... fiindca oltenii acum joaca la matineu.

mai nou, la iluminatii nostri dragi, care este oltenii, matineu se numeste ora 20 :D

be@
6th September 2005, 01:10
Normal ca sunt echipe mai slabe ca Poli: Pandurii,Jiul,Vaslui,Gloria cel putin.

Pacala
6th September 2005, 01:11
@be, te rog sa nu ataci persoanele cu care nu esti de acord. N-am spus nimic de tine personal, mi-am exprimat o parere ca oricare alt forumist.
Nu ma apuc sa spun parerea mea despre o fata care se baga intre 7 barbati si incepe sa se jigneasca cu ei.Ce te rog, este ca atunci cand nu esti de acord cu ce spune unul sau altul pe forum, sa te abtii sa il jignesti. Nu stiu de ce moderatorii nu te-au banat pana acum pentru ca nu dai dovada ca esti capabila sa porti un dialog civilizat. Mi-am spus doar o parere, nu esti de acord, vii cu niste contraargumente sau ignori mesajul. Tu, peste tot pe acest forum, nu faci altceva decat sa jignesti, lucru total nepotrivit mai ales pentru o fatuca de 23 de ani.Gasesc iesit din comun, anormal , comportamnetul tau.

Pacala
6th September 2005, 01:14
gekra, nu-mi place echipa pandurii, dar ei il au pe Condescu, si isi tot intaresc lotulde jucatori.

be, Gloria nu o pune intre candidatele la retrogradare pentru ca atata timp cat va fi Jean padureanu la ei, nu vor retrograda la felul in care se desfasoara acest campionat. Nu ca nu as vrea sa retrogradeze Gloria dar sa fim seriosi, nu retrogradeaza.

be@
6th September 2005, 01:15
Pai cu tine e inutil sa port o discutie...Pentru ca se vede ca n-ai nici o treaba cu fenomenul.
Cu ce s-a intarit Pandurii?Cu Nita si Falemi ?Pai Nita a jucat in ultimul timp si la Gloria ?Si ce mare branza a facut?Nimic.
Marele golgeter Raducanu e la Vaslui, si e varza.Asa ca nu conteaza numele din lot, ci echipa ...

DanielAndrei
6th September 2005, 01:17
@man..ala cum io mai zice :D --pai da mahhh...ti-ai dat cu o parere total aiurea; mai intai documenteaza-te si apoi sa intri intr-o discutie. cred ca din cele 33 de posts, 31 sunt doar de cheful de a posta

ce_bine_e
6th September 2005, 01:17
off-topic:bv tatae se pare ca aveam deaface cu un om relativ normal..sigur nu e oltean :evil:
on-topic: parerea ta nu ma intereseaza, si POLI si Bacaul sunt niste echipe care practica un joc frumos! vasluiu sunt de acord cu tine...si chiar daca as fi acuzat...un orash ca vasluiu nu merita echipa in div A....mai bine Suceava, Arad, Oradea, Sibiu, Ploiesti , etc...asta numesc eu descriminare :drak:

Pacala
6th September 2005, 01:19
be, iti repet, mai vezi pe aici o fata certandu-se cu 7-8 ?
ce parere ai avea tu despre o fata care nu face altceva decat sa jigneasca pe toti?
eu nu mai vad o alta fata pe acest forum, facand ce fci tu. Motivele pentru care nu te-au banat imi scapa. In mesajul tau, iar ai inceput cu acuzele la adresa mea. Chiar nu poti sa te abtii sa jignesti? nu-ti convine ce scrie unul sau altul, nu raspunzi sau raspunzi cu argumente despre subiect. Pana la urma, chiar daca esti fata, se vor sesiza si moderatorii si te vor bana, trebuiau sa-ti dea demult o pauza sa te racoresti.

ce_bine_e
6th September 2005, 01:20
serios, nu ai nici o treaba cu fotbalul, u crezi ca Jean Padureanu poate influentza atat de serios?? eu stiu ce zic spre deosebire de tine...a facut gloria blaturi, la fel ca multe echipe din div A(la iasi nici nu se pute problema)...dar daca este sa retrogradeze, pica si cu padureanu, si cu dragomir, si cu mama naibi!

GeKuRA
6th September 2005, 01:21
@manstein.... la cate posturi ai... nu cumva ai fi vreo clona ?
se pare ca ii stii toate posturile lui be@...
zic si eu asa... nu ca as acuza aiurea :D:D:D:D


in legatura cu Pandurii... or sa vina la noi si tot 1-0 cel obisnuit or sa-si ia cu tot cu echipa lor.. si... n-am auzit in viata mea de Condescu... deci nu este cine stie ce.(PUNCT!!!!)


:D

FORZA POLI IASI !!!

DanielAndrei
6th September 2005, 01:23
gekra, nu-mi place echipa pandurii, dar ei il au pe Condescu, si isi tot intaresc lotul de jucatori.

be, Gloria nu o pune intre candidatele la retrogradare pentru ca atata timp cat va fi Jean padureanu la ei, nu vor retrograda la felul in care se desfasoara acest campionat. Nu ca nu as vrea sa retrogradeze Gloria dar sa fim seriosi, nu retrogradeaza.

iar aiurea...si ce daca isi iau jucatori, ca degeaba, le trebuie macar juma de an pt omogenizare; cat despre Gloria, tot aiurea :D; cine e nea Jean, la fel era si Pinalti, si ia uite unde sunt acuma. Dar in afara de asta, o contributie mai mica sau mai mare la jocul unei echipe o aduce si publicul spectator...cunoscatorii stiu la ce ma refer :P, pe cand bistritenii sunt un pom. Oare s-a auzit de fotbal pe acolo :rosu: :rosu:

be@
6th September 2005, 01:25
be, iti repet, mai vezi pe aici o fata certandu-se cu 7-8 ?
ce parere ai avea tu despre o fata care nu face altceva decat sa jigneasca pe toti?
eu nu mai vad o alta fata pe acest forum, facand ce fci tu. Motivele pentru care nu te-au banat imi scapa. In mesajul tau, iar ai inceput cu acuzele la adresa mea. Chiar nu poti sa te abtii sa jignesti? nu-ti convine ce scrie unul sau altul, nu raspunzi sau raspunzi cu argumente despre subiect. Pana la urma, chiar daca esti fata, se vor sesiza si moderatorii si te vor bana, trebuiau sa-ti dea demult o pauza sa te racoresti.
Pai eu spun ca u craiova a facut blat,si 7-8 incep sa ma jigneasca.Ti se pare corect ?Mie nu.
Gata, o seara buna, ca nu am chef sa ma cert cu tine.

GeKuRA
6th September 2005, 01:25
pai publicul spectator...
ia vezi ce a facut publicul spectator la Craiova... si ce a facut la Iasi....
la Iasi au lasat oamenii sa isi faca treaba....

Pacala
6th September 2005, 01:27
mai ...........serios, nu ai nici o treaba cu fotbalul, u crezi ca Jean Padureanu poate influentza atat de serios?? !nu ma leg de limbajul tau suburban..este treaba moderatorilor dar iti raspund la intreabare.
Da, cred ca Jean Padureanu poate influenta foarte mult.
Gloria nu va retrograda cat este el. Asta nu inseamna ca apreciez echipa Gloria Bistrita.
Spuneam doar ca poli iasi este echipa destinata sa retrogradeze pt ca are in acest moment cel mai slab lot de jucatori, pentru ca nu are sponzori puternici si nici persoane cu influente de genul lui jean padureanu. Dezertarea lui Marius Stan nu este intamplatoare, este si ea un semn ca Marius Stan nu vrea sa se compromita facandu-se partaj la o retrogradare sigura.

Este ultimul meu mesaj adresat tie pentru ca, in afara faptul ca jignesti, faci enorm de multe greseli de ortografie grava. Nu ma pot accepta sa discut cu analfabeti.

be@
6th September 2005, 01:32
Dar Condescu ce mare influenta are?Sau Jiul ?
Sau Vasluiul?Pana acum nu s-a observat influenta lui Porumboiu !
Gloria se vede ca joaca corect !

P.S: Uite acum citeam in Gazeta ca M.Stan a plecat pentru un salariu de 5000 de euro, si actiuni la Otelul.

DanielAndrei
6th September 2005, 01:32
...doar ca poli iasi este echipa destinata sa retrogradeze pt ca are in acest moment cel mai slab lot de jucatori, pentru ca nu are sponzori puternici si nici persoane cu influente de genul lui jean padureanu. Dezertarea lui Marius Stan nu este intamplatoare, este si ea un semn ca Marius Stan nu vrea sa se compromita facandu-se partaj la o retrogradare sigura.

iar chestia cu documentarea; esti la pamant :rosu: ; nu vreau sa fac publicitate, dar sponsorul nostru e o firma de IT olandeza; NU TE MAI LUA DE LOTU DE JUCATORI, devii penibil

hamsterutz
6th September 2005, 01:32
domnu asta din germania, daca poli are cel mai subtire inseamna ca tu esti singuru de pe foruul asta care nu are vre leg cu fotbalul, ia uita-te la fc vaslui uita-te la jiu la panduri la bacau la gloria la fc arges. eu zic ca avem un lot peste cele care le-am nominalizat, si anu trecut am avut un lot si mai subtire si am terminat pe 9 asa ca.....nu mai vb aiurea. n-ai avzut meciul cu dinamo si cel cu timisoara asa ca....sorry da nu ai dreptate.
de aceiasi parere cu tine ca gloria nu va retrograda dar nu din cauza lu padureanu ci din cauza ca face ea ceva si tot se scapa...oricum e cam singura echipa care nu are ce cauta in div A.

Pacala
6th September 2005, 01:33
RA']pai publicul spectator...
ia vezi ce a facut publicul spectator la Craiova... si ce a facut la Iasi....
la Iasi au lasat oamenii sa isi faca treaba....la iasi sint foarte putini suporteri, multi dintre ei stelisti si dinamovisti.Inca un motiv pentru care Poli Iasi nu-si justifica existenta.
Spuneai de jucatori, intr-adevar au nevoie de o perioada de acomodare, dar la Iasi nu sint deloc.Lucru si mai grav.
Pe urma , nu compara Jean Padureanu cu Stefan Pinalti. Jean Padureanu este tatal hotilor, el l-a ridicat si pe Pinalti, pe urma cum s-a certat pinalti cu Dragomir, Padureanu si Craciunescu, cum a retrogradat. Imi amintesti?

ce_bine_e
6th September 2005, 01:34
te-am jicnit??? nu sti anatomie?????? ma refeream ca esti intrus:D eu nu am intentzia sa te jicnesc, doarr ca nu imi place sa te iei de echipa mea, intzelegi tu?
on-topic: nu ma complic eu sa iti explic dc a plecat marius stan...bine mai vedem noi la sfarstitul campionatului ce va face POLI IASI, ok?

hamsterutz
6th September 2005, 01:35
iar chestia cu documentarea; esti la pamant :rosu: ; nu vreau sa fac publicitate, dar sponsorul nostru e o firma de IT olandeza; NU TE MAI LUA DE LOTU DE JUCATORI, devii penibil, iar Stan e Bran, om fara onoare :rosu:
trineo pt ca stan a plecat nu trebuie sa-l acuzam ca nu are onoare,e galatean si probabil a vrut sa salveze sit de acolo si de asta......nu uita ca el a facut multe pt club, a adus sponsori juc antrenor!!! eu personal ii multumesc pt ce a afcut si succes in cont!!!

GeKuRA
6th September 2005, 01:35
:D
ce misto...
intra unu peste noi si BOAF !!!! sar 5 Ieseni !!!. :ok: :ok:

@manstein ai inceput aiurea si acu te dai lovit, de parca ai fi tu victima... tu te-ai luat de noi prima data...:no:

be@
6th September 2005, 01:37
la iasi sint foarte putini suporteri, multi dintre ei stelisti si dinamovisti.Inca un motiv pentru care Poli Iasi nu-si justifica existenta.

Inca o prostie.Mai omule,anul trecut am avut a patra medie de spectatori, dupa tm,steaua si rapid.Asa ca taci din gura.
Etapa trecuta am avut cei mai multi spectatori.Deci vezi cum te faci de ras?

ape_2pac
6th September 2005, 01:39
bai oamenilor, trezitzi-va.. poli-dinamo... 0-2..--- BLAT CLAR:)) atzi innebunit?.. era aranjata treaba asta de campionatul trecut :))

GeKuRA
6th September 2005, 01:39
la iasi sint foarte putini suporteri, multi dintre ei stelisti si dinamovisti.
citeste prin presa si ai sa vezi cum au fost huiduiti dinamovistii la Iasi...

be@
6th September 2005, 01:39
Bai, tu cine esti , si ce vrei ? :D

ce_bine_e
6th September 2005, 01:40
/OLE/ victorie in meciul cu FARUL!!!! /OLE/ /hello

Pacala
6th September 2005, 01:40
domnu asta din germania, daca poli are cel mai subtire inseamna ca tu esti singuru de pe foruul asta care nu are vre leg cu fotbalul.nu te puteai abtine sa nu ataci la persoana ?


ia uita-te la fc vaslui uita-te la jiu la panduri la bacau la gloria la fc arges..vaslui este o alta echipa care cade.Pentru ca porumboiu are prea multi dusmani.
Pandurii se tot intaresc, Bacaul este clar o echipa sudata si buna, Argesul are si lot mai bun, este si echipa lui netoiu , nici nu se pune problema sa retrogradeze.Cand veti intelege ca din divizia A nu se retrogradeaza decat dupa reguli mai aparte. Amintiti-va cum a retrogradat ceahlaul sau alte echipe. Priviti echipele care au retrogradat anul trecut, toate trei au retrogradat nu pentru ca aveau loturi mai slabe decat iasul.Au retrogradat pentru ca la Craiova si Brasov patronii au vrut sa retrogradeze iar Alba Iulia devenise echipa nimanui.



de aceiasi parere cu tine ca gloria nu va retrograda dar nu din cauza lu padureanu ci din cauza ca face ea ceva si tot se scapa...oricum e cam singura echipa care nu are ce cauta in div A.
gloria face ce face pentru ca este jean padureanu acolo.

GeKuRA
6th September 2005, 01:41
ape_2pac...
dupa jocul din a 2-a repriza cam chiar asa ar fi...

ce_bine_e
6th September 2005, 01:41
bai oamenilor, trezitzi-va.. poli-dinamo... 0-2..--- BLAT CLAR) atzi innebunit?.. era aranjata treaba asta de campionatul trecut

domnilor moderatori, mie imi stergeti posturile, si cateodata merit, dar cand vezi asa specimene, niste troli, intra numai sa te irite, ce sa fac eu? sa ii dau contra argumente?? degeaba, ca nu are cum sa intzelega:(

DanielAndrei
6th September 2005, 01:43
Spuneai de jucatori, intr-adevar au nevoie de o perioada de acomodare, dar la Iasi nu sint deloc.Lucru si mai grav.

hai ca am sa te iau usor...ca pe un copil prostut si dornic sa afle lucruri noi, despre ce se mai intampla in sportul rege din tara pe care el a parasit-o pt mirajul occidentului....ai auzit de Bordeanu, de Onut, de Adi Ilie (nu Cobra, avem noi unu beton si meserias, de care ai sa auzi destul de rpddd ;) ), de Arhire ??? nu-i nimic copilul tatei, inveti acum. Si stiu ca o sa zici ca sunt niste rebuturi, dar tu nu judeci un jucator dupa ce a fost, ci dupa potentialul pe care il are. E o mare diferenta!!!

Pacala
6th September 2005, 01:43
te-am jicnit??? nu sti anatomie?????? ma refeream ca esti intrus:D eu nu am intentzia sa te jicnesc, doarr ca nu imi place sa te iei de echipa mea, intzelegi tu?
on-topic: nu ma complic eu sa iti explic dc a plecat marius stan...bine mai vedem noi la sfarstitul campionatului ce va face POLI IASI, ok?
nu raspund persoanelor care nu stiu sa scrie corect si fac atatea greseli gramaticale grave.Acele persoane nu merita atentie.Inveti sa scrii si pe urma vorbim.Este ultimul mesaj catre tine, nu suport analfabetii.

hamsterutz
6th September 2005, 01:43
hai ca mai dat gata, brasovu si craiova erau clar peste noi cu toate astea uite rez : craiova - poli 0-0/0-1
brasov - poli 1-2/1-2
si nici un patron din tara nu-i asa idiot inca sa vrea sa retrogradeze echipa, vb in necunostinta de cauza si am sa te rog sa incetezi. si nu ma puteam abtine sa nu ma iau de tine atat timp cat vb prostii!!!

GeKuRA
6th September 2005, 01:44
Bai, tu cine esti , si ce vrei ? :D
iti zic eu... are legaturi adanci cu Poli...
mai intra si tu pe YM. :ok:

DanielAndrei
6th September 2005, 01:44
Inca o prostie.Mai omule,anul trecut am avut a patra medie de spectatori, dupa tm,steaua si rapid.Asa ca taci din gura.
Etapa trecuta am avut cei mai multi spectatori.Deci vezi cum te faci de ras?
incorect...a treia medie de spectatori; am fost peste Rapid /hello /hello

be@
6th September 2005, 01:45
Eu stiu ca a patra.Ma rog, nu conteaza.Oricum,peste u craiova si dinamo.

hamsterutz
6th September 2005, 01:47
oricum la capitolul spectatori nu ducem lipsa .... nu e asta o prob :)

ape_2pac
6th September 2005, 01:49
mai baietzi, in scurt timp o sa auzitzi de Apetroae Andrei.. in copou... va juka pe flancul drept;)... atunci sa va amintitzi ca a zis shi el cate ceva pe forumul asta... Politehnika.. un am ce zice.. e o ekipa destul de curata(eu akuma activez la Poli 2)... dar... Domnul Popa.. un bun strateg.. shi un bun antrenor, e clar ca reprezinta un punct fort al nostru.. insa.. in acelashi timp, NE MANANKA PE NOI, ASHTIA MAI MICI(EU AM 18 ANI)... nu ne baga in seama.. shi atunci... pe langa toate comentariil;e care le facetzi aici... IONCERCATZI SA RASPUNDETZI SHI LA INTREBAREA ASTA" DE CE A FOST CEDAT PALIMARU????????? ;)... va zic eu de ce.... interese:(

Pacala
6th September 2005, 01:50
peste Universitatea Craiova nu aveti nici macar cand ei sint in B.
Poate dupa matematica care o faci cand fugi de la scoala si jignesti oamenii pe forumuri.
N-ai raspuns la intreabarea mea. Daca ai vedea o fata bagata intre 7-8 barbati si se injura cu ei , cum te-am vazut acum cateva minute pe alt thread, ce-ai crede despre acea fata?
Mai ales cand nu iese bine de acolo si hop pe alt thread, incepe iar sa jigneasca.
Nu este normal, mai ales pentru o fata.Ce probleme ai, ce te doare?

ce_bine_e
6th September 2005, 01:52
imi dai si mie un autograf?:P
nu pe bune eu stiu ca nu a fost blat la meciu cu dinamo...convinge-ma ca ma insel:)

hamsterutz
6th September 2005, 01:53
hai ca la afza cu craiova m-ai spart, habar n-ai ce juc are craiova acuma asa ca te sfatuiesc s ataci ca deja te afci de rusine.
iar de bea ce te interesseaza? e tanara si nelinistita treaba ei ai vreo prob?

DanielAndrei
6th September 2005, 01:54
INCERCATZI SA RASPUNDETZI SHI LA INTREBAREA ASTA" DE CE A FOST CEDAT PALIMARU????????? ;)... va zic eu de ce.... interese:(

nu e cedat, e imprumutat. Toti stim ca are potential. Sambata, mister Boca, a fost la Suceava si l-a supervizat; sincer si eu as face urat daca am pierde un aasemenea varf. El si cu Balba ar face treaba in atacul nostru

hamsterutz
6th September 2005, 01:55
balba ar face loc sa treaca asta prin aparare ca in rest ala nu stie nika :D

ape_2pac
6th September 2005, 01:56
HAIDETZI, INCERCATZI SA RASPUNDETZIIIIIIIIII..... Palimaru... a fost colegul meu... shi credetzi-ma.. shuta mai bine la poarta de 2 ori decat Vrajitoarea, decat Vrajitorul din Oz.. shi Baba cloantza(Bilba) la un loc, shi sarea mai bine la cap de 2 ori decat Pacurar, care chipurile e cel mai bun la cap din ekipa +.. era tanar, voia sa demonstreze... totushi, nu a avut loc in copu de vrajitori shi de tzarani de pe la botoshani;)... shi alt exemplu.. Tincu Catalin.. luat de curand in Copou...nu a avut loc in lot NICI MAKAR IN LOT.. la meciul cu DInamo, cu toate ca Rednic era accidentat, Gavatorta nu era in forma shi bogdanovici sufera de calcai.. atunci cand vom juka shi noi? va rog, incercatzi sa raspundestzi shi la provocarea asta.. daca tot iubitzi Politehnika asha de mult:)

be@
6th September 2005, 01:56
mai baietzi, in scurt timp o sa auzitzi de Apetroae Andrei.. in copou... va juka pe flancul drept;)... atunci sa va amintitzi ca a zis shi el cate ceva pe forumul asta... Politehnika.. un am ce zice.. e o ekipa destul de curata(eu akuma activez la Poli 2)... dar... Domnul Popa.. un bun strateg.. shi un bun antrenor, e clar ca reprezinta un punct fort al nostru.. insa.. in acelashi timp, NE MANANKA PE NOI, ASHTIA MAI MICI(EU AM 18 ANI)... nu ne baga in seama.. shi atunci... pe langa toate comentariil;e care le facetzi aici... IONCERCATZI SA RASPUNDETZI SHI LA INTREBAREA ASTA" DE CE A FOST CEDAT PALIMARU????????? ;)... va zic eu de ce.... interese:(
Palimaru ? Cred ca putea ramane in lot, dar nu stiu daca prindea primul 11.Dar lasa, ca are meciuri in picioare la Cetate Suceava, si lucrul asta e bun.

P.S:Cand altii sunt nesimtiti si ma jignesc,nu pot sa stau cu mainile in san.Asa ca le raspund si eu cu aceiasi moneda.

GeKuRA
6th September 2005, 01:57
avand in vedere ca ape_2pac joaca in div. C la 18 ani... si e printre cei mai remarcati de la Poli 2, cred ca pepiniera ieseana va avea ceva de spus in urmatoarea perioada...

chiar nu stiu ce-i cu Palimaru, el abia intrase in echipa mare... si promitea.

DanielAndrei
6th September 2005, 01:57
@hamsterutz -- si tu sa te iei de mana cu d-l mans..(nu vreau sa ii retin nickul)...in caz ca nu stiai, tin sa te informez ca Palimaru a fost titular in lotul national in atacul Romaniei alaturi de Keseru. Cred ca zice multe

ce_bine_e
6th September 2005, 02:02
o fi PALIMARU, jucator bun, dar trebuie sa prinda experiantza;)...si sa schimbe putin mentalitatea

Pacala
6th September 2005, 02:06
hai ca la afza cu craiova m-ai spart, habar n-ai ce juc are craiova ?ma refeream la po****ritatea echipei.Banuiesc ca nu o sa-mi spui ca va poli iasi are mai multi suporteri :D
Nu spusesem decat ca poli iasi este o echipa cu un lot foarte slab, fara sponzori puternici si fara persoane cu influenta si care va scoate maxim un egal in meciul cu Farul. In discutii am spus de ce poli iasi are mai putine sanse sa se salveze decat echipa ca gloria bistrita, bacau,pandurii sau arges.
Voi puteti avea alta paere. Asta nu inseamna ca puteti sa si jigniti. Ce este atacul asta de clone probabil, nu cred sa fiti prea multi cu acelasi stil, comportament si limbaj.
Pentru be: intri ori la Poli Timisoara, ori la Universitatea Craiova si incepi sa jignesti la gramada oamenii, tu o fatuca care ar trebui sa vorbesti frumos si civilizat. La tine este un comportament complet iesit din comun. Eu n-am nimic cu tine dar este a doua oara cand ma trezesc cu tine pe cap jignindu-ma.Dar ce-ai?

GeKuRA
6th September 2005, 02:06
cred ca Iasu are resurse destule ...
echipa din div. C trage la promovare, anul trecut a terminat undeva sus... deci avem de unde sa luam...

ce_bine_e
6th September 2005, 02:10
nu il mai luati in seama pe tipul asta din Kaiserslautern..nu cred ca merita nici macar atata efort....e prea recalcitrant;)

GeKuRA
6th September 2005, 02:24
pai...
nu vezi ca din cauza lui s-au facut 60 de postari :D:D:D
asta e ... daca suntem multi Ieseni...;)

FORZA POLI !!!

Pacala
6th September 2005, 02:34
:lol: buna asta, sint recalcitrant pentru ca mi-am exprimat o simpla opinie, v-am vorbit frumos desi tu ,be cea nelinistita si altii , m-ati jignit.
Faptul ca mi-ai aruncat un apelataiv ca "spermatozoid" iti dovedeste din plin gradul de "civilizatie" si "cultura", la fel si greselile gramaticale ingrozitoare.
Mirifica "inteligenta" si "civilizatie" din "abundenta" Moldova :lol: cu atatea echipe de top: iasi, vaslui, bacau care au insemnat enorm in fotbalul romanesc :D titluri, cupe, performante europene, mari fotbalisti, suporteri numerosi, cinste si corectitudine, folcloriste :D ar fi si pacat sa retrogradeze asa echipa buna ca iasul. :)

DanielAndrei
6th September 2005, 02:39
la un singur lucru gresesti--spectatori numerosi, in rest e adevarat tot

GeKuRA
6th September 2005, 02:39
ar fi pacat pentru noi... suporterii, poate o sa ajungem si noi sa avem ceva prin vitrine ...
pana acu nu am avut oameni de fotbal... lui Simirad(fostu primar, care ne-a tinut in loc vreo 12 ani) ii era indeajuns cultura... ce ne mai trebuie sport:no:

Pacala
6th September 2005, 02:44
ce sa vedeti in vitrine, salamul? va urez sa aveti si bani sa-l cumparati
iar trenul Iasi -Cluj sa nu se mai numeasca trenul foamei si nici Bucuresti-bacau trenul groazei
Despre Poli iasi la fotbal, prefer s-o vad in B

GeKuRA
6th September 2005, 02:48
parerea ta... asta este...
intradevar nu suntem o echipa de apreciat... dar gandeste-te ca avem doar un an... ne straduim si noi... nu stiu cu cine ai ce ai... cu Iasul, cu Moldovenii....
asta e... succes echipei tale... care o fi aia. ! :ok:

ce_bine_e
6th September 2005, 02:48
te-ai suparat creatura?

be@
6th September 2005, 10:36
la un singur lucru gresesti--spectatori numerosi, in rest e adevarat tot

Ba nu,greseste in foarte multe privinte:

1.Lotul nu e cel mai slab.Nici pe departe.Si vreau sa-i amintesc individului,in caz ca a uitat, ca anul trecut am terminat pe locul 9, din 16.Deci aproape de mijlocul clasamentului.Deci sa ne scuteasca cu frazele de genul :"Poli Iasi nu are ce cauta in divizia A".
2.Marius Stan a plecat de al noi pentru ca e din Galati, si acolo i s-a oferit un contract foarte generos, in care sunt incluse si actiuni la club.
3.Public avem.Slava Domnului,nu ducem lipsa.
4.Mai bine sustinem o echipa care nu are performanta, decat un hibrid,asa cum face el.
5.Despre civilizatie,sa nu vina el sa ne tina lectii, din moment ce minunatul public banatean a dat dovada de mai multe ori de rasism.Ca sa nu mai amintesc de "ne pisam pe capitala voastra".

DanielAndrei
6th September 2005, 10:44
5.Despre civilizatie,sa nu vina el sa ne tina lectii, din moment ce minunatul public banatean a dat dovada de mai multe ori de rasism.Ca sa nu mai amintesc de "ne pisam pe capitala voastra".

e roman, asa ca mine, ca tine. ce poti sa ii ceri?! assa suntem noi mai tarani; in plus, de rasism se aude pe toate stadionele; las' ca "ne-am pisat si noi pe capitala lor", odata, prin jiji al' micu.
In alta ordine de idei, imi pare bine ca a plecat Stan, treaba buna a facut, aici a lasat pe Ciulu si pe Boca, care cu siguranta au invatat multe, mai ales cum sa batem pe Farul duminica :rolleyes:

be@
6th September 2005, 11:15
Trineo, ai auzit tu scandand un stadion intreg la Iasi :"tigane" ? Nu cred!

<<"Trebuie să-i responsabilizăm pe jucători"

Dacă despre un barem minim de puncte pe care echipa ar trebui să-l realizeze īn următoarele etape se feresc să vorbească absolut toţi oficialii din Copou, fiecare dintre ei aşteaptă īn schimb evoluţii din ce īn ce mai bune ale fotbaliştilor lui Ionuţ Popa.
Atitudinea celor de la Poli este firească, deoarece ieşenii vor īntīlni īn următoarele trei etape nu mai puţin de trei formaţii care luptă cel puţin pentru o clasare pe podium: pe Farul şi Steaua – pe teren propriu, şi pe FCM Bacău şi Rapid – īn deplasare. "Nu ne stabilim un barem minim de puncte, deoarece ne aşteaptă meciuri foarte dificile, īn care este greu de spus cum ne vom putea comporta. Important este să-i responsabilizăm pe jucători din ce īn ce mai mult, deoarece ratează destul de mult şi primim goluri cu mare uşurinţă. De asemenea, trebuie să-i facem să aibă şi mai multă īncredere īn propriile forţe şi să eliminăm greşelile personale. Dacă vom reuşi, cu siguranţă putem aspira să adunăm puncte şi din aceste confruntări", ne-a declarat tehnicianul Ionuţ Popa. Mai īn glumă, mai īn serios, el spunea că ar fi mulţumit dacă echipa ar juca mai slab, dar ar obţine puncte. "Nu au fost chiar puţine partidele īn care am evoluat bine, dar am părăsit terenul īnvinşi. Aşa că m-aş bucura dacă acum s-ar īntīmpla exact pe dos", a completat antrenorul ieşenilor, care duminică, la meciul din Copou, cu Farul, va putea conta şi pe Bernard, Beceru şi Stanciu, cu toţii fiind complet recuperaţi după accidentările suferite īn ultima perioadă. Conducătorul Sorin Boca este ceva mai pretenţios decīt Popa, sperīnd ca Poli să joace din ce īn ce mai bine şi să obţină puncte şi īn următoarele patru etape. >>

GeKuRA
6th September 2005, 12:29
HAI IASU' !!!
:ok: :ok:

ce_bine_e
6th September 2005, 13:07
rasism, nerasism, eu sunt impotriva echipelor din Bucuresti!

Utilizator
6th September 2005, 13:39
pe ce te bazezi cand esti impotriva? :D
si invers, daca Iasul ar avea vreo 10 campionate la activ si o echipa ce lupta pentru un nou titlu ai mai fi asa de impotriva? :)

be@
6th September 2005, 13:54
Cand spui Bucuresti, spui si Sportul,National.Cu echipele astea ce ai ?
Eu, de exemplu, sunt antisteaua si antidinamo.Cu Rapid n-am nimic.

GeKuRA
6th September 2005, 14:16
pai antibucuresti = impotriva a 5 echipe din bucuresti..
daca erau vreo 3 atunci le luam pe fiecare in parte.
probabil ca daca ar fi 7 echipe din Moldova restul tarii ar cam fi antimoldoveni... dar vezi ca si la 4 sunt cativa antimoldoveni..:)
:D:ok:

Utilizator
6th September 2005, 14:50
de acord cu voi, asta voiam si eu sa subliniez. Antipatia e data de dominatia echipelor din Bucuresti in campionat (dar nu numai ca numar). Daca de ex. Iasul avea doua echipe ce imparteau intre ele titlul erau toti anti-Iasi. Da' fie vorba intre noi, cred ca rau nu v-ar fi parut :D

Sergio
6th September 2005, 14:59
Cu Rapid, Sportu si National n-are nimeni nimic. Doar cu restul, motivele sunt stiute.

GeKuRA
6th September 2005, 15:03
Daca de ex. Iasul avea doua echipe ce imparteau intre ele titlul erau toti anti-Iasi. Da' fie vorba intre noi, cred ca rau nu v-ar fi parut :D
:D
decat doua echipe si sa ma cert cu prietenul meu din cealalta parte a orasului, mai bine una... :D

Utilizator
6th September 2005, 15:09
era o vorba odata pe la noi, sper sa nu te superi: decat mult si fara rost, mai bine putin si prost :D

GeKuRA
6th September 2005, 15:11
:D
pe la noi se mai aplica.:ok:

Utilizator
6th September 2005, 15:16
acum cinstit vorbind: fiecare are motivele lui sa se simta bine ca fan al unei echipe. E inca destul loc pentru toata lumea :ok:

ce_bine_e
6th September 2005, 15:26
prea multe echipe din bucuresti, o fi capitala ROMANIEI , o fi orash mare, dar totul are o limita..si in plus m-am saturat sa fac drumu cel putin de 5 ori pe an:D:D:D

Utilizator
6th September 2005, 15:30
o sa te surprinda dar aici iti dau dreptate. Asa este, dar de vina e dezvoltarea exagerata a acestui oras, ca numar de locuitori si implicit economic. in timp dupa cum vezi se mai ridica si altii si mai slabesc cei din Bucuresti ceea ce nu-i rau de loc. Abia astept sa vad cum e sa fii anti-nustiucareoras :D

be@
6th September 2005, 15:36
prea multe echipe din bucuresti, o fi capitala ROMANIEI , o fi orash mare, dar totul are o limita..

Pai dak ar retrograda steaua si dinamo,si-ar ramane celelalte, ar fi minunat. :D
Eh,vise vise... :drak: .

Utilizator
6th September 2005, 15:38
din punctul meu de vedere daca ar ramane doar Dinamo in Bucuresti nu m-ar deranja :D

ce_bine_e
6th September 2005, 15:51
vreau sa vad un orash din provincie cu 2 echipa in div A:)

Utilizator
6th September 2005, 15:54
a fost Craiova...si Cluj mai de mult... si Timisoara si mai demult

Pacala
6th September 2005, 17:47
si Ploiestiul a avut doua echipe:Petrolul si Astra

Din cate stiu Craiova a avut chiar si doua echipe in cupele europene intr-un an cand Electroputere dupa ce terminase campionatul pe 3 sau 4 juca cu Panathinaikos Atena pe Ion Oblemenco
In epoca in care divizia A se juca pe serii, si Oradea sau Aradul aveau doua echipe.

ce_bine_e
6th September 2005, 17:54
ce echipa reprezinta capitala?? NICI UNA!

DanielAndrei
6th September 2005, 18:15
dar de meciul cu Farul, nu mai spune nimeni nimic?? :d :rolleyes Ce v-a venit sa vb despre explozia demografica in inlforitoarea si curata noastra capitala, si indicele economic din Bucale?! :ciocane:

GeKuRA
6th September 2005, 18:27
FORZA FARU !!.. pardon... IASU' !!! :D

Utilizator
6th September 2005, 18:56
asa e, ai dreptate :ok: si parca te-as cunoaste de undeva :)

da sa revenim on-topic: asta mi se apre unul dintre meciurile cele mai echilibrate ale etapei: Iasul joaca binishor, mai ales acasa, iar Farul e echipa solida. Cred ca va fi meci de x.

GeKuRA
6th September 2005, 21:33
pe mine sa ma cunosti ? :o:
da de unde ?
ca eu nu am fost niciodata aici: "Location: Undeva, departe..." :D:D
meci de x... ca anu trecut... dar sa fie spectaculos... ca anu trecut... de data asta sa revina Farul de la 0-2 :ok: :D

be@
6th September 2005, 21:35
Constanteni, ce se mai aude de Farul? Dati si voi ceva vesti...

GeKuRA
6th September 2005, 21:42
daca vrei sa vorbesti cu ei intra pe Suporter>Alte Echipe>Farul .. ca au nevoie de posturi :D
ca sa nu mai fie un subsub....:D:D:D

Quartz@nu
6th September 2005, 23:54
daca am noroc (cum se aude prin firma) ,sunt chemat la suceava la o sedinta ....... :happy si sigur ajung la iasi sa vad si meciul (victoria a lor mei in deplasare )!
asa ca poate ne intalnim la o bere "frati" ieseni !

ce_bine_e
7th September 2005, 00:18
bem fiule...oricum cineva va fi bucuros;)..vedem noi cine :ok:

desdemona
7th September 2005, 00:50
pe mine sa ma cunosti ? :o:
da de unde ?
Pai si eu te cunosc... tot OLS-ul te stie :D:D
A fost ca un deja-vu cand am dat prima data ochii cu tine (sau cu avatarul tau) :cool:

dante38
7th September 2005, 02:58
haide farul 2-1 sper sa fie un meci frumos si sper ca farul sa castige daca nu asta este viata pt iasi nu imi pare rau daca ia un punct

THE HUN
7th September 2005, 03:06
Meci greu pt. ieseni si nu tocmai usor pt. constanteni,pronostic X.

be@
7th September 2005, 09:06
Declaratii inaintea meciului:


<< Ionuţ Popa (antrenor Poli Iaşi):
"Farul este cea mai valoroasă echipă din ţară"

Reveniţi la pregătiri după cele două zile libere oferite de antrenorul Ionuţ Popa la sfīrşitul săptămīnii trecute, jucătorii divizionarei A din Copou s-au īntors cu gīndul declarat de a obţine cīt mai multe puncte din seria extrem de dificilă care īi aşteaptă īn săptămīnile următoare. Şi chiar dacă despre Farul Constanţa, următorul adversar al ieşenilor, conducerea tehnică a Politehnicii spune că este, alături de Steaua, cea mai valoroasă echipă din ţară, moldovenii speră să-şi mai treacă īn cont trei puncte, după cele obţinute īn runda a doua, la Tg.Jiu, īn faţa Pandurilor. "O victorie īn faţa Farului ar reprezenta pentru noi un adevărat balon de oxigen, după ghinioanele avute cu Dinamo, şi ne-ar aduce şi o stare de linişte, extrem de benefică īnaintea īntīlnirilor cu Bacăul, Steaua, Rapid şi Clujul. Chiar dacă mie īmi este puţin frică de constănţeni, jucătorii speră să furnizeze surpriza şi să obţină un rezultat mare, care să ne īndepărteze de zona retrogradării. Nu mai sīntem īncepători, avem experienţa unui sezon petrecut pe prima scenă şi trebuie să īncercăm să confirmăm", ne-a spus Popa. El crede că pentru a obţine puncte duminică, īn faţa Farului (ora 16), Poli trebuie să evolueze mai bine decīt īn disputa cu Dinamo. Antrenorul principal a mai declarat că niciodată īn carieră nu a avut parte de un program atīt de dificil īn primele etape ale campionatului, aspect care nu-l sperie īnsă, fiind convins că formaţia nu va īncheia seria următoarelor partide cu mīna goală. "Sīnt conştient că avem şanse mici să adunăm prea multe puncte īn următoarele săptămīni, dar pīnă la urmă asta nu e o problemă deosebită, deoarece tot trebuia să jucăm cu fiecare dintre aceste grupări. Avem īntr-adevăr cel mai dificil program īn această perioadă, dar şi dacă scăpăm de el cu bine, sigur vom putea īncepe cu adevărat construcţia acelei echipe care peste un an sau doi să ajungă să joace īn cupele europene", a mai precizat Ionuţ Popa, care duminică nu va putea conta doar pe Arhire, accidentat destul de grav īn partida cu Dinamo.>>


<<Īncă de la īnceputul săptămānii

Antrenorul Ionuţ Popa şi-a băgat jucătorii īn şedinţă

După ce luni seara au efectuat un antrenament uşor, de reacomodare la efort după cele două zile libere, ieri dimineaţă fotbaliştii de la Politehnica Iaşi au fost băgaţi īn şedinţă de antrenorul Ionuţ Popa.Timp de aproape o oră, tehnicianul grupării din dealul Copoului a īncercat să-şi responsabilizeze jucătorii. Īn plus, Popa le-a cerut elevilor săi să evolueze cu mai mult curaj, indiferent de numele adversarului pe care īl vor īntālni. "Le-am spus că nu mai suntem echipa de anul trecut care să tragem cu dinţii de un punct. Īn acest sezon trebuie să jucăm dezinvolt şi să obţinem rezultate. Īn plus, trebuie să dăm dovadă de mai multă responsabilitate, fie că ne aflăm īn careul nostru sau īn cel advers. Cred că sunt destul de inteligenţi să īnţeleagă acest lucru şi totodată să-şi dea seama că putem face o echipă frumoasă la Iaşi. Acesta este obiectivul meu pe termen mediu şi sper să-l pot duce la īndeplinire", a spus antrenorul ieşean, la finalul şedinţei cu jucătorii. >>

hamsterutz
7th September 2005, 09:59
ma refeream la po****ritatea echipei.Banuiesc ca nu o sa-mi spui ca va poli iasi are mai multi suporteri :D
Nu spusesem decat ca poli iasi este o echipa cu un lot foarte slab, fara sponzori puternici si fara persoane cu influenta si care va scoate maxim un egal in meciul cu Farul. In discutii am spus de ce poli iasi are mai putine sanse sa se salveze decat echipa ca gloria bistrita, bacau,pandurii sau arges.
Voi puteti avea alta paere. Asta nu inseamna ca puteti sa si jigniti. Ce este atacul asta de clone probabil, nu cred sa fiti prea multi cu acelasi stil, comportament si limbaj.
Pentru be: intri ori la Poli Timisoara, ori la Universitatea Craiova si incepi sa jignesti la gramada oamenii, tu o fatuca care ar trebui sa vorbesti frumos si civilizat. La tine este un comportament complet iesit din comun. Eu n-am nimic cu tine dar este a doua oara cand ma trezesc cu tine pe cap jignindu-ma.Dar ce-ai?
nu m-am legat de po****ritate, eu ti-am zis doar ca nu stii ce juc are craiova acum.iar panduri e prima echipa retrogradata no spun acum dupa 4 etape ci am spus-o de la inceput!!!

Utilizator
7th September 2005, 20:18
pe mine sa ma cunosti ? :o:
da de unde ?
ca eu nu am fost niciodata aici: "Location: Undeva, departe..." :D:D
meci de x... ca anu trecut... dar sa fie spectaculos... ca anu trecut... de data asta sa revina Farul de la 0-2 :ok: :D

scuze, ii spuneam lui Manstein dar cand am postat intervenisera deja alti useri.

GeKuRA
7th September 2005, 20:53
Pai si eu te cunosc... tot OLS-ul te stie :D:D

da... dar nu personal ;)
cand vin la Constanta poate ai sa ma cunosti.:ok:

DanielAndrei
7th September 2005, 22:45
dupa valoare ar trebui sa bata Farul, dar dupa ambitie ori e egal, ori bate Iasul :rolleyes: :rolleyes:

ce_bine_e
7th September 2005, 23:45
dupa noroc ar trebui sa bata faru:P

Dark Horror
8th September 2005, 01:56
O sa bata Farul la un gol diferenta 1-0 sau 2-1.

saphicus
8th September 2005, 04:48
Farul este una din cele mai solide formatii de la inceputul acestui sezon!
A dovedit-o! Poli Iasi este inca in stare de nesiguranta!! Cu o mobilizare mare, poate scoate un X, insa in mod normal as merge pe un pronostic 2! :ok:

GeKuRA
8th September 2005, 13:42
...insa in mod normal as merge pe un pronostic 2! :ok:
cu Poli IASI e riscant sa fii "normal" :D /hello

ady51a
8th September 2005, 16:37
Dar cu Farul este normal sa fii "normal". /hello /hello :D

ce_bine_e
8th September 2005, 17:33
nimik nu e normal in ziua de azi:D

Pacala
8th September 2005, 17:37
succes farul!

Klingon
8th September 2005, 22:47
Nu imi plac ultimele stiri de la echipa. Cristocea pare sa fi devenit rezerva in acest inceput de campionat pentru ca nu si-a prelungit contractul cu Farul. Iar Bosanceanu a refuzat marirea primelor, ceruta de jucatori. De fapt nu numai ca nu le-a dublat cum vroiau ei, dar nu le-a marit deloc. In aceste conditii, nu m-ar mira ca unii jucatori sa tranteasca meciul la Iasi si chiar si pe urmatoarele, in ciuda asigurarilor date de Grigoras ca nu este nici o problema cu Cristocea sau cu primele. Vom vedea.

dante38
9th September 2005, 02:47
haide farullll

claudio25ro
9th September 2005, 04:57
mi-e frica de meciul asta..baietii si-au luat lumea in cap..ca sunt buni si asta se va vedea pe teren... :( sper sa nu pierdem..respect ptr. iasi dar ca valoare Farul e cu mult peste..

GeKuRA
9th September 2005, 10:02
uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii .... :D da greu va mai treziti si voi, faristii, sa mai spuneti ceva... :)
suntem doua echipe la care le trebuie cele 3 puncte in egala masura... asa ca .... meci greu. :ok:

FORZA IASU' !!!
/OLE/ /OLE/

lucas
9th September 2005, 14:21
Daca nu vom mai rata atunci poate avem norocul sa cistigam. Dar mai degraba un X,2 este mai realist in acest moment.

Quartz@nu
9th September 2005, 23:01
Nu imi plac ultimele stiri de la echipa. Cristocea pare sa fi devenit rezerva in acest inceput de campionat pentru ca nu si-a prelungit contractul cu Farul. Iar Bosanceanu a refuzat marirea primelor, ceruta de jucatori. De fapt nu numai ca nu le-a dublat cum vroiau ei, dar nu le-a marit deloc. In aceste conditii, nu m-ar mira ca unii jucatori sa tranteasca meciul la Iasi si chiar si pe urmatoarele, in ciuda asigurarilor date de Grigoras ca nu este nici o problema cu Cristocea sau cu primele. Vom vedea.
cred ca ai dreptate ...am mai scris pe forum de meciul Farul-Sportul 2-2 si atunci a fost o mica revolta, jucatorii nedorind sa joace pentru a-si majora drepturile de meci castigat ...dar vad ca Bosanceanu are "coloana" si mentine ce a spus atunci . :mad:

ce_bine_e
9th September 2005, 23:02
hai mah facem un blat...dc sa fim no mai fraieri?:D

GeKuRA
9th September 2005, 23:21
da... sa facem un blat sa mearga punctele la care ii trebuie la sfarsitul campionatului :ok: :D:D:D

ce_bine_e
10th September 2005, 00:01
"Dragi moldoveni,

Venim peste voi cu autocarele si o sa facem atmosfera... si dupa ce Farul va bate echipa de divizia G va devastam stadionu.

modificat de syms - te rog invata sa vorbesti civilizat."

http://www.politehnicaiasi.ro/forum/viewtopic.php?t=870

mama ce tzarannnnnnnn!!!:(

***

cititi ce urmeaza...chiar e amuzant :)

ady51a
10th September 2005, 00:23
da... sa facem un blat sa mearga punctele la care ii trebuie la sfarsitul campionatului :ok: :D:D:D
dar sa vedem la sfarsit unde trebuie sa mearga nu acum. Clar la Farul trebuie ca voi oricum nu retrogradati. ce imi este locul 12, ce imi este locul 13. In schimb la noi conteaza daca terminam pe 1 sau pe 2, nu . eu zic sa rezolvam problema de pe acum. :P

Danok the Great
10th September 2005, 12:01
Sunt bacauan, dar tin cu Poli la acest meci.

GeKuRA
10th September 2005, 13:07
MULTUMIM !!! :ok: :ok:
ghici ce ...
si eu tin cu BACAUL in meciul cu Dinamo :evil: :evil: :evil: :ok:

Angelina Jolie
10th September 2005, 23:53
Bate Farul la scor. Hai rechinii!

GeKuRA
11th September 2005, 00:15
tot ce-i posibil... vorbim maine :ok:

Rechinul Ucigas
11th September 2005, 01:24
chiar ca taran constanteanul ala , ori o fi fost beat :)) , lasatii in pace pe nebuni !
respect pt iasi ! nu numai de la mine ci si de la galeria constanteana , mai sunt si unii cu capul dar ce sa le faci :))))))))))))

dante38
11th September 2005, 01:42
haide farul 2-0
nu avem nevoie de scor

wer
11th September 2005, 03:15
1-0 dupa aia megem cu rechini la bere:)

Pacala
11th September 2005, 06:45
succes farul
retrogradati iesenii

ce_bine_e
11th September 2005, 11:57
succes farul
retrogradati iesenii

ce creatura inteligenta!

ddaannyy
11th September 2005, 14:04
... e 2 si am terminat de halit. Pai ce urmeaza? Sa pornim spre stadion. O bere, doua inainte si... HAI POLI! Sa vedem in sfirsit o victorie acasa. Meci greu dar se poate. Poli a jucat bine si pina acum. Nu are de ce sa-i fie rusine... Cred ca nu putem sa ratam in halul asta 4 meciuri la rind.
/OLE/

wer
11th September 2005, 14:04
succes farul
retrogradati iesenii
chiar esti .......

naxos
11th September 2005, 16:38
1-0 ;)

Rechinul Ucigas
11th September 2005, 16:51
pacat ca am avut ocazii , sper sa ne revenim rep 2

tchibos
11th September 2005, 17:13
1-1 :ok:

johnyycaru
11th September 2005, 17:24
Fortza Poli! Hai ca se poate!

tchibos
11th September 2005, 17:25
Gurita Fenomenal :yeah:

Quartz@nu
11th September 2005, 17:29
RCS = Retea de Canalizare Subterana :rosu:

Quartz@nu
11th September 2005, 17:31
poate marcheaza Tibor Moldovan ....daca nu acum ...cand??

maonel
11th September 2005, 17:35
2-1

simi_id
11th September 2005, 17:37
2 - 1 ... na ca s-a facut dreptate :)

johnyycaru
11th September 2005, 17:37
Gool!