PDA

View Full Version : Etapa 5: Pandurii Tg. Jiu - Steaua



andreiush
28th August 2005, 23:23
Duminica, 11 septembrie 2005: Pandurii Tg. Jiu - Steaua, ora 17,00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

SORENSEN
29th August 2005, 00:07
Vom castiga , nu conteaza cu ce scor
Am inteles ca Sandoi a demisionat !?

BlueEnergy
29th August 2005, 00:13
Meci de 2!

Paul
29th August 2005, 00:15
la prima vedere meciul pare usor ...locul 16 vs locul 1

Insa , sa ne amintim de bomba Iasiului din Ghencea de sezonul trecut , tot asa dupa o schimbare de antrenor.
Mie unul mi-e teama de meciul asta , mai ales ca am vazut Dinamo - Pandurii , cand Pandurii nu au jucta rau la 0-0 ...

george-dinamo
29th August 2005, 01:06
la pandurii a venit marele antrenor nae ungureanu. cred ca va bate steaua, dar o surpriza e binevenita... :D

Angelina Jolie
29th August 2005, 05:17
Nu cred ca au sanse pandurii sa faca vre-un punct in meciul asta. Se pare ca anul asta toate cele 3 promovate sunt foarte slabe.

NY_giants05
29th August 2005, 10:08
Un meci usor pt. Steaua...ar fi o MARE surpriza dak Pandurii ar castiga. Yo zic k bate Steaua cu 3-0.

old lord
29th August 2005, 10:15
0-2
noul antrenor de la pandurii nu are cum sa faca minuni

Vand vise
29th August 2005, 10:36
nu o sa primim gol :D
scor 0-3

SORENSEN
29th August 2005, 11:51
Trebui sa castigam dar sa nu uitam ca la 3 zile parca jucam primul meci cu Valerengen

Adrian 23
29th August 2005, 12:26
Meciul nu e chiar asa usor dupa cum pare la prima vedere. Dar sper sa le dam un 2-0 sau 3-0. Ne trebuie moral pt norvegieni

vlad1607
29th August 2005, 13:14
"meciul secolului" :D
dc pierd si acum si etapa viitoare oltenii pot sa se apuce de curling sau de popice cala fotbal sunt varza.

Paul
29th August 2005, 14:07
lol , gresesti !

Pai etapa viitoare cu Steaua , apoi cu Rapidul ...

O sa aiba 6 infrangeri din 6 ...
Ok , dar 3 sunt cu Steaua , DInamo , Rapid + Farul ...adik 4 echipe tari

Eu unul cred ca lupta e incinsa acolo jos ...Pandurii , Jiul si Vaslui pentru a ocupa locul 14 salvator !

vlad1607
29th August 2005, 14:13
Meci de 2!
2-0 pt gazde? :P :D :drak:

sun
29th August 2005, 15:52
de fapt blue a gresit meciul . Meciul de 2 este Dinamo - Bacau :P :D :drak:

Steaua ataca tot meciul si inscrie de 2 ori . Parerea mea

inter
29th August 2005, 16:11
Bat Pandurii ...

be@
29th August 2005, 17:53
Ei nu ma-nnebuni !
Ce, intere,acum te-ai reprofilat pe Pandurii ? :drak:

NY_giants05
29th August 2005, 18:41
Bat Pandurii ...

:happy LOOL !!! :D ..ce sigur esti de victoria Pandurilor !!!
Oricum..nu prea cred k pandurii vor scapa de retrogradare...foarte foarte putzine sanse sa ramana shi anu' urmator in div. A. Shi nici U. Craiova nu cred k o sa faca mare branza in B... Ar fi un dezastru' pt. oltenii sa nu promoveze...

Paul
29th August 2005, 20:16
Bat Pandurii ...

la table :sleep:

uti2102
29th August 2005, 21:01
Va fi destul de dificil. Oltenii se vor pune cu 12 oameni in preajma careului, mingea va sari din teren de-o sa te miri de ce, etc, etc. Sper ca Steaua sa treaca peste toate aceste piedici shi sa cashtige la 2 goluri diferentza. Shi fara gol primit :D
FORZA STEAUA !

apparte
29th August 2005, 23:49
Bat Pandurii ...
A doua gluma pe ziua de azi :D !Tu vrei sa ma faci sa merg si la Targu-Jiu? :D

Pacala
29th August 2005, 23:53
mingea va sari din teren de-o sa te miri de ce
asta se intampla pe steaua, stadionul Pandurii are gazon mult mai bun, nici nu se compara

inter
29th August 2005, 23:59
A doua gluma pe ziua de azi :D !Tu vrei sa ma faci sa merg si la Targu-Jiu? :D

dap ... de mic copil doream asta :D:D

apparte
30th August 2005, 00:00
Gresesti!Chiar acum ma uit la Estrella Amadora cu Boavista si e un teren pe langa care Ghencea-i masa de biliard! :D

baez
30th August 2005, 00:03
Va fi destul de dificil. Oltenii se vor pune cu 12 oameni in preajma careului, mingea va sari din teren de-o sa te miri de ce, etc, etc. Sper ca Steaua sa treaca peste toate aceste piedici shi sa cashtige la 2 goluri diferentza. Shi fara gol primit :D
FORZA STEAUA !
Oltenii de la Steaua cum se vor aseza in teren? Olteanul exponential, Radoi, va fi titular?

STEAUA-MANIA
30th August 2005, 00:04
Pandurii sunt vai de mama lor....astia si vaslui se duc la matineu...Pacat ca pica doar 2 si revenim la 18 echipe.

inter
30th August 2005, 00:08
ce gusturi ai .... ce sadic esti :D:D

Pacala
30th August 2005, 00:08
poate ii ajuta pandurii pe stelisti si ii bat.Poate asa gigi si meme revin cu picioarele pe pamant si cine stie castiga steaua cu valerengii

apparte
30th August 2005, 00:10
dap ... de mic copil doream asta :D:D
Ei bine,n-o sa ti se-ndeplineasca dorinta :D :D !E-n ziua derby-ului vestului,Oradea-UTA(e meciul pe care nu-l ratez orice-ar fi)!

STEAUA-MANIA
30th August 2005, 00:16
Transmite cineva meciul?Sper sa nu fie transmis de tv comunala adica telesport....

uti2102
30th August 2005, 00:17
asta se intampla pe steaua, stadionul Pandurii are gazon mult mai bun, nici nu se compara
E a n-a oara cand o spun : saritul mingii nu prea are treaba cu gazonul, decat pe timp de ploaie!
In timp ce pe Ghencea e trifoi shi la Tg. Jiu zici tu ca e "gazon", ei bine sa shtii ca in Ghencea terenul n-are denivelari, pe cand la Pandurii (ca de altfel pe majoritatea stadioanelor de la noi) tre' sa ai grija unde calci sa nu faci o entorsa ceva...

inter
30th August 2005, 00:18
k, Bafta! ... de fapt cred ca n-aveti nevoie , ca faceti scor cu ei :D

Paul
30th August 2005, 00:21
Transmite cineva meciul?Sper sa nu fie transmis de tv comunala adica telesport....

tot ce e posibil...

Avand in vedere ca nu e in nocturna , sansele sa fim transmisi de TVR 1 sunt 0

Apoi meciul nu se joaca duminica , ci sambata fiindca urmeaza meciul cu norvegienii , deci nici pe National nu ne da (care da un meci vineri -nocturna si unu duminica- lumina)

Ramane fie Telesport , fie TVR2.

Neamtu
30th August 2005, 00:26
Io ma duc la fata locului :D
Nu de alta, dar o sa fiu acasa la Valcea si nu e departe

apparte
30th August 2005, 00:26
S-ar putea sa fie TVR2!Da' si daca-l da Telesportul,mi-l povesteste Safta :D !

Pacala
30th August 2005, 00:26
E a n-a oara cand o spun : saritul mingii nu prea are treaba cu gazonul, decat pe timp de ploaie!
In timp ce pe Ghencea e trifoi shi la Tg. Jiu zici tu ca e "gazon", ei bine sa shtii ca in Ghencea terenul n-are denivelari, pe cand la Pandurii (ca de altfel pe majoritatea stadioanelor de la noi) tre' sa ai grija unde calci sa nu faci o entorsa ceva...
popi, in tara asta in div A si b, un singur stadion are denivelari si n-are gazon, se cheama ghencea ;)

SORENSEN
30th August 2005, 12:38
popi, in tara asta in div A si b, un singur stadion are denivelari si n-are gazon, se cheama ghencea ;)
Faza cu n-are gazon e cam exagerata , cat despre denivalari eu sper ca la meciul cu Padnurii sa nu sara mingea din vreo denivelara direct in poarta voastra , ca vreau ca stelisti sa dea vreo 2-3 si sa nu zica lumea ca a fost noroc :D

SORENSEN
30th August 2005, 20:02
duminica 11 septembrie:
Pandurii Tg Jiu - Steaua (17,00, National TV) OLS

desdemona
31st August 2005, 01:23
Pana la urma o sa fie sau nu Ungureanu antrenor la Pandurii? Citeam nu stiu unde ca n-a primit ok-ul de la Caracal...

be@
31st August 2005, 01:37
@ desde:
http://www.editie.ro/mod.php?mod=stiri&idstire=16309

desdemona
31st August 2005, 02:51
Mersi, be@, esti o draguta :rolleyes: Deci cum citisem si eu...

Partea interesanta e alta:


La finalul conferinţei, Condescu a aruncat bomba, declarând: “Dacă situaţia aceasta nu se va schimba şi nu vom obţine nici un punct în următoarele patru etape, vom desfiinţa echipa, deoarece nu are rost să mai cheltuim bani degeaba”.

Doamne, ce oameni hotarati :D Pacat ca nu-si canalizeaza energiile in directia care trebuie....

t.b.
31st August 2005, 02:58
Da... pai de ce le-a trebuit promovare daca nu pot face fata

Hard
2nd September 2005, 20:21
inapoi in b cu oltenii astia :)))

inter
2nd September 2005, 21:37
mey multinationalule... ia o pauza, ca dupa meci o sa te dai "lovit" ca n-ai avut net sa-i balacaresti pe ai tai!:P

Balaci
3rd September 2005, 00:29
Se termina egal!Jiji e acum mare prieten cu Condeescu,care il ajuta sa construiasca toate casele alea prin Vadu Rosca,asa ca o sa o puna de un egal ca intre prieteni!

Balaci
3rd September 2005, 00:35
Plus ca e primul meci al lui Hizo ca antrenor si trebuie sa inceapa cu dreptul!

Paul
3rd September 2005, 00:54
aha , incepe meciul cu dreptul si il termina cu stangul.
pandurii - steaua 1-5

Pacala
3rd September 2005, 05:25
victoria facila a Stelei, chiar sint putine sanse sa se joace corect. Pandurii nu prea ar avea sanse sa scoata puncte nici jucand, probabil ca in pretul celor 3 tineri de la Steaua si alte intariri intra si un meci in care stelistii sa nu se oboseasca sau accidenteze.
Pandurii incearca sa scape de retrogradare punandu-se bine cu Steaua si Dinamo si prin mijloace extrafotbalistice si cred ca va reusi sa se salveze. Isi intaresc lotul
incep sa semene cu Gloria Bistrita.Probabil vom avea inca o echipa de provincie satelit al cluburilor Steaua sau/si Dinamo care va incerca sa raman in A prin mijloace specifice.

orixontel
3rd September 2005, 11:33
steaua - fc national 4-0 steaua - otelul 4-0 fc arges - steaua 0-1 ...............pandurii - steaua ........voi ce credeti ? eu cred tot un 0-4

vulturu_negru
3rd September 2005, 11:40
Campioni vom fi mereu.Ca asa ne-am nascut.Haide Steaua :jerk:

uti2102
3rd September 2005, 12:26
victoria facila a Stelei, chiar sint putine sanse sa se joace corect
:happy Am auzit-o shi p-asta. E nevoie sa se joace incorect ca sa bata Steaua, auzi tu ! :happy

cip_81
3rd September 2005, 19:10
Din etapa asta nici o echipa nu va mai avea 0 puncte.

Cristy
3rd September 2005, 20:16
sa speram ca va fi adevarat :D

STEAUA-MANIA
3rd September 2005, 20:38
Crry,vezi-ti de echipa ta de pe locul 10!STEAUA ESTE CAMPIOANA in exercitiu + este liderul la zi!Victorie STEAUA!Nu ma intereseaza scoru:) tre sa batem ca sa ne distam la + 4 de dinamo,dupa meciul direct.

Cristy
3rd September 2005, 21:55
Crry,vezi-ti de echipa ta de pe locul 10!STEAUA ESTE CAMPIOANA in exercitiu + este liderul la zi!Victorie STEAUA!Nu ma intereseaza scoru:) tre sa batem ca sa ne distam la + 4 de dinamo,dupa meciul direct.


terminatule cu ce motiv imi scrii asa nicku ?
taran prost ce esti .

Pacala
4th September 2005, 01:15
E nevoie sa se joace incorect ca sa bata Steaua, auzi tu ! :happyn-ai citit sau n-ai intels tot mesajul. E nevoie doar pentru a-si menaja fortele si evita accidentarile. Steaua este echipa cu lotul cel mai valoros in acest moment.

brandacadabra
4th September 2005, 13:49
dc vrea sa mai spere prazu mic nu tre sa piarda meciul asta.

stelistul16
4th September 2005, 13:56
:) iar o sa faca steaua scor :evil: astai fotbalul cel mai bun castiga :ok: adica steaua :evil:

SORENSEN
5th September 2005, 20:17
Vom castiga , sper la scor , dar daca nu se poate si un 0-1 e bun

Ioca10
5th September 2005, 21:14
Da asa e panduriiiiiiiii sunt o forta si steaua trbuie sa se teama mai ceva ca de real madrid de ei sunt de-a dreptul imprevizibili sunt cu adevarat o forta :D(victorie Steaua sper la zero :D )

eddy_steaua
6th September 2005, 11:44
0-2 ...scurt shi la obiect....

be@
6th September 2005, 11:54
Bucurestenii nu vor avea nici o problema sa castige meciul asta.

uti2102
6th September 2005, 12:04
Incet incet Be@ ishi da seama de fortza Stelei. Pana acum terminam pe locul 4-5-6.....acum deh....stelishtii "nu mai au nici o problema" :drak: Nu e chiar asha, dar bine-ar fi sa nu mai avem probleme !

be@
6th September 2005, 12:12
Asta-i adevarul, alpopa.E prea mare diferenta de valoare dintre cele 2 echipe.

alinpetrica
6th September 2005, 15:47
Antrenor nu e Ungureanu, ci Hizo, asa ca imi pare rau ca ati jucat cu pandurii in etapa a 2 a.
Ca altfel...
Steaua oricum bate ca e singura echipa de fotbal din Romania...in rest sunt Varza.
O sa ne revenim si noi, mai ales cu noile achizitzii!!!????

SORENSEN
6th September 2005, 23:49
Cica ar fi venit Falemi la Panduri , asta e bine pt ei

sun
7th September 2005, 15:14
Pandurii nu au chiar nici o sansa sa castige . Steaua are meciul in mana si daca nu castiga va fi din cauza ei , pentru ca Pandurii sunt chiar foarte slabi .

Dar presimt 1.Steaua -------13-------4--1--0-------11--0 Goluri Nicolita si Dica :ok:

baez
8th September 2005, 03:40
Bucurestenii nu vor avea nici o problema sa castige meciul asta.
care bucuresteni? Ogararu? Fl. Dumitru? altul nu mai stiu :D poate meeeme si cu pipereanul, meeeeeme de mic tinea cu Steaua, el injura la misto echipele din Bucuresti cand era la hOtelul :P

baez
8th September 2005, 03:50
Antrenor nu e Ungureanu, ci Hizo, asa ca imi pare rau ca ati jucat cu pandurii in etapa a 2 a.
Ca altfel...
Steaua oricum bate ca e singura echipa de fotbal din Romania...in rest sunt Varza.
O sa ne revenim si noi, mai ales cu noile achizitzii!!!????

1. antrenor nu e nici Ungureanu si nici Hizo.
2. steaua nue singura echipa de fotbal din ro, poate de la tine din garsoniera
3. tu tii cu steaua, zici ca va reveniti, care achizitii, care revenire, ce e in "capul" tau?

saphicus
8th September 2005, 05:04
Nu cred ca exista sanse de vre-o surpriza la Tg.Jiu, desi Steaua a dovedit-o
de nenumarate ori, ca nu joaca bine cu echipe marunte! Totusi diferenta de
valoare pe toate planurile este mare si in consecinta ma face sa nu acord nici o sansa gazdelor!! :ok: :ok: :ok:

sun
8th September 2005, 10:03
care bucuresteni? Ogararu? Fl. Dumitru? altul nu mai stiu :D poate meeeme si cu pipereanul, meeeeeme de mic tinea cu Steaua, el injura la misto echipele din Bucuresti cand era la hOtelul :P

baez , stiu ca Sportul e singura echipa din tara care nu cumpara , ci produce , dar Steaua are destui titulari din propria curte .

Radoi , Nesu , Paraschiv , Oprita ... , well nu sunt foarte multi . Bucurestean este si Dinita :D

vagus
8th September 2005, 22:06
“Protasov vorbeste in 5 cuvinte. Stefan Stoica traduce 3 si noi intelegem doua”, au explicat jucatorii Stelei ... :happy
Si daca alea 2 sunt conjunctii sau prepozitii, atunci este clar ce antrenamente fac ... :happy
Partea interesanta este ca jucatorii incep sa se-ndoiasca de calitatile lui Protasov. Toate vor fi ok pana cand vor incepe sa piarda si atunci toti vor sari cu picioarele la "calitatile" antrenorului si ca urmare Steaua o va lua usor pe topogan ... Sa fie oare meciul acesta? :rolleyes:

andreiush
8th September 2005, 22:10
baez , stiu ca Sportul e singura echipa din tara care nu cumpara , ci produce , dar Steaua are destui titulari din propria curte .

Radoi , Nesu , Paraschiv , Oprita ... , well nu sunt foarte multi . Bucurestean este si Dinita :D
Radoi din propria curte? :sleep: Eu stiam ca l-a adus Piturca de la Extensiv...

Paul
9th September 2005, 01:02
Asta-i adevarul, alpopa.E prea mare diferenta de valoare dintre cele 2 echipe.

Hoho , grupul stelistilor de pe OLS o saluta pe be@ , care in sfarsit nu ne prevede un scor naspa.
Pe cand aceeasi atitudine si la Zapada ...


baez , stiu ca Sportul e singura echipa din tara care nu cumpara , ci produce , dar Steaua are destui titulari din propria curte .

Radoi , Nesu , Paraschiv , Oprita ... , well nu sunt foarte multi . Bucurestean este si Dinita :D

Nop.
Daca vrei produse 100 % STeaua

1) Paraschiv
2) Ogararu
3) Nesu

Oprita , Radoi au fost cumparati !

t.b.
9th September 2005, 01:23
Radoi , Nesu , Paraschiv , Oprita ... ,

Radoi - descoperit de Cartu pe vremea cand antrena Extensiv, adus la Steaua de Piturca
Nesu - asta-i din oradea, ta`su a fost jucator la "U", a ajuns la Steaua pe la 16 ani parca
Oprita - adus de la Resita, se stie intreg scandalul cu Dinel Staicu

Steaua nu are prea multi jucatori crescuti de ei, intotdeauna au preferat sa cumpere, se cunoaste mecanismul de dinainte de `89


On topic, bate Steaua

Pacala
9th September 2005, 01:58
offtopic:
din cei 24 de fotbalisti din lotul stelei, doar 5 sint bucuresteni sau sint nascuti in judetele din jurul bucurestiului: dinita,ogararu,p.marin,paraschiv si fl.dumitru

ogararu si paraschiv sint crescuti de steaua

ontopic: succes Pandurii!

sun
9th September 2005, 15:26
@ Paul , t.b. , Manstein : scuze , tre sa ma mai documentez inainte sa vb :ciocan:

Ontopic : Pandurii - Steaua 0-3 :ok:

Hard
9th September 2005, 18:13
dupa ce am jucat etapa trecuta cu saracii din moldova, acum jucam cu cei din oltenia.acelasi scor 4-0

Paul
9th September 2005, 19:59
offtopic:
din cei 24 de fotbalisti din lotul stelei, doar 5 sint bucuresteni sau sint nascuti in judetele din jurul bucurestiului: dinita,ogararu,p.marin,paraschiv si fl.dumitru

ogararu si paraschiv sint crescuti de steaua

ontopic: succes Pandurii!

mamaaaaa ce exprimare de neamtz;
vroiai sa zici ca in localitatile din jurul Bucurestiului (adik Ilfov)...

Ca din judetele vecine Bucurestiului sunt mai multi Dica (Pitesti - Arges) , etc

Pacala
9th September 2005, 21:33
M-am exprimat corect, asta si vroiam sa spun,Dica nu vine din judetele din jurul Bucurestiului.Judetul Arges nu face parte dintre acestea, pune mana pe o geografie, o harta.Pacat ca nu-ti cunosti tara.
Intr-un interviu televizat pe care l-a dat Dica cand juca pentru Fc Arges stiu ca se lauda ca visa sa joace la Dinamo cand era mic, pe urma a schimbat versiunea cu Steaua, se lauda ca este oltean ca sange, pentru ca bunicii lui sint toti in jud Olt. Pe urma a primit o suma acont de la Gigi Becali, cand Dica inca juca la FC Arges si asa a luat-o spre Steaua si nu spre Dinamo. Tin minte ca tot atunci,conducatorii argeseni erau acuzati prin presa,ca au luat mita de la Gigi becali. Universitatea Craiova si Dinamo oferisera sume mai mari dar potrivit declaratiilor conducatorilor argeseni, a contat mai mult dorinta jucatorului.Ciudat, dar Dica n-a declarat niciodata ca este bucurestean si nici n-a fost desfiintat judetul Dambovita , ai auzit de judetul Dambovita?sta intre Arges si Bucuresti

apparte
9th September 2005, 21:44
Ia zi tu manstein,cati jucatori are K'lautern din propria pepiniera?

DanielAndrei
9th September 2005, 22:05
meci cu invingatorul cunoscut de dinainte; perfect pt pariori

Pacala
10th September 2005, 04:23
Ia zi tu manstein,cati jucatori are K'lautern din propria pepiniera?8
de 4 ori mai multi decat steaua

apparte
10th September 2005, 14:48
Vezi ca habar n-ai?Steaua are si ea 8 jucatori in lot care au terminat junioratul la Steaua(unul dintre ei,Nesu e oradean dar a ajuns la 16 ani la Steaua)!Dintre acestia,3 sunt titulari,2 rezerve iar 3 in lotul largit!

SORENSEN
10th September 2005, 15:00
Victorie ,maine o victorie de moral.

F!x
10th September 2005, 20:42
Steaua va invinge cu un 4-0 cel putin..:D!si va ramane fara nici un gol primit!!!!!!!!

vlad1607
10th September 2005, 20:44
asta e ultima ta viziune? :D

Ioca10
10th September 2005, 21:40
Doar 4-0 cam putin la ce superechipa avem si oricum le dam din iarna 3 jucatori asa ca sper la mai multe sa avem golaveraj tata :D

uti2102
10th September 2005, 22:24
2-0 maine. Ca sa facem 14-0 la golaveraj dupa meciul cu Dinamo.
FORZA STEAUA !!! Hai baietzi ! E o saptamana de foc ! Trebuie sa luatzi 3 victorii !!!

stelistul16
10th September 2005, 23:04
hopa ce meci greu :o: oare cine bate :mda: bineinteles ca steau cu 8-0 :drak: /hello

rhadoo
10th September 2005, 23:18
ce va tot lamentati pandurii astia.in B e locul lor.cine a mai auzit de astia in A?
hai JIU ca azi am batut moldova

wer
11th September 2005, 03:41
Bat Pandurii ...:=)):
DE UNDE STII? :lol: :lol:

wer
11th September 2005, 03:49
Se termina egal!Jiji e acum mare prieten cu Condeescu,care il ajuta sa construiasca toate casele alea prin Vadu Rosca,asa ca o sa o puna de un egal ca intre prieteni!
GIGI :"BA ESTI NEBUN!!":lol:

wer
11th September 2005, 03:53
victoria facila a Stelei, chiar sint putine sanse sa se joace corect. Pandurii nu prea ar avea sanse sa scoata puncte nici jucand, probabil ca in pretul celor 3 tineri de la Steaua si alte intariri intra si un meci in care stelistii sa nu se oboseasca sau accidenteze.
Pandurii incearca sa scape de retrogradare punandu-se bine cu Steaua si Dinamo si prin mijloace extrafotbalistice si cred ca va reusi sa se salveze. Isi intaresc lotul
incep sa semene cu Gloria Bistrita.Probabil vom avea inca o echipa de provincie satelit al cluburilor Steaua sau/si Dinamo care va incerca sa raman in A prin mijloace specifice.
unul care traieste in GERMANIA prin anul 1966 si nu stie ca e sec 21 :lol:
mai tata dar mai ai in tine

Pacala
11th September 2005, 06:40
stelist si moldovean, teribila combinatie, imi pare rau pentru tine de doua ori.
Probabil ca in Iasi se traieste in sec XXI iar in Kaiserslautern nu.
sa ne traiasca moldovenii :)

iti dai seama ce jale mare daca ar pierde steaua vreun punct?
pandurii n-au ce pierde, am spus ca va castiga steaua dar prea mi s-au adeverit toate pronosticurile, n-a strica o surpriza placuta din partea stelistilor, asa de o infrangere,un egal ceva.daca nu s-a aranjat nimic, n-ar fi exclus.

zilele trecute ziaristii stelisti din presa "cacarezisto-transhumanta" se luptau cu ferocitate ca stadioanele timisorenilor si craiovenilor sa fie suspendate si pana la urma, uite ca steaua si-a luat o lovitura de o suta de ori mai dura
potrivit proverbului , cine sapa groapa altuia.....cadeti singuri in ea :)

stefanm14
11th September 2005, 11:05
oricum..ca sa fiu un pic off topic, ca tot adusarati aminte de stadioane suspendate...steaua nu o sa aiba la bacau cati suporteri a avut craiova cu juventus colentina (....si sa stiti ca s-a jucat cu portile inchise ) :D

Balaci
11th September 2005, 11:50
Azi Pandurii o pun de o victorie,orasul fierbe,il simt,e in sfarsit momentul nostru!1-0 pentru Pandurii,gol Nita(asa,de venire la Pandurii)!!!

vlad1607
11th September 2005, 12:50
miroase a egal :D sper :D

wer
11th September 2005, 14:18
[QUOTE=manstein]stelist si moldovean, teribila combinatie, imi pare rau pentru tine de doua ori.
Probabil ca in Iasi se traieste in sec XXI iar in Kaiserslautern nu.
sa ne traiasca moldovenii


in Iasi ai fost ?

sau poate ai o lipsa de personalite

Ultras
11th September 2005, 17:17
Nu se poate asa ceva! Ce aparare e aia, vere? S-a auzit p-acolo de marcaj? :rosu:

apparte
11th September 2005, 17:17
1-0,Nicolita!

t.b.
11th September 2005, 17:22
Slabi rau Pandurii astia, nu inteleg cum au ajuns in A, asta e echipa de mijlocul clasamentului in B

Ultras
11th September 2005, 17:26
Cred ca din echipa care a promovat azi mai sunt vreo 2-3 in teren...

Ce preluare a facut Finu'. Norocul Stelei ca mingea a ajuns la "Desene Animate"...

NEAGA
11th September 2005, 17:50
anunt De Pe Acum!!! Steaua A Castigat Azi Campionatul!!![u]

Paul
11th September 2005, 18:05
Nu se poate asa ceva! Ce aparare e aia, vere? S-a auzit p-acolo de marcaj? :rosu:

Etapa viitoare merg in Giulesti , si vor bifa a 6-a infrangere...

Imediat vor dobori recordul lui Dinamo , poate se ambitioneaza DInamo , si o sa`si mentina ei recordul ...

apparte
11th September 2005, 18:07
1-1 1 fuck!

Ultras
11th September 2005, 18:08
Hopa! 1-1! :mda: Nu va tineti de prostii ca daca pierd banii va blestem! :no:

t.b.
11th September 2005, 18:10
Iar a facut-o lata Radoi :)
Totusi cred ca o sa castige Steaua, diferenta de valoare e totusi mare

Ultras
11th September 2005, 18:16
O recomandare pentru Piti. Avem nevoie de Finu'! Ca sa nu mai avem emotii la Finlanda - Cehia...

Trebuie remarcat ca este primul gol primit de Steaua.

Ultras
11th September 2005, 18:37
Bine ba campionilor... Atentie sa nu luati iar gol ca ma faceti cu nervii... :mda:

Nexus
11th September 2005, 18:40
GOOOOOOOLLLLLL , ce bine e !

Ultras
11th September 2005, 18:45
Ce rau am ajuns! Sa am emotii pentru Steaua... :headbang:

Ioca10
11th September 2005, 18:56
Victorie Steaua !!!Pacat ca am luat gol.

THE HUN
11th September 2005, 18:57
Victorie Steaua !!!
Care-i rezultatul final?

Ultras
11th September 2005, 18:59
Sa nu plesniti de bucurie! Parca ati batut Real Madrid... Gata cu pariurile pe Steaua. M-am invatat minte. Daca v-au incurcat rasii astia nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi meciul cu Valerenga... :rosu:

desdemona
11th September 2005, 19:05
Ce rau am ajuns! Sa am emotii pentru Steaua... :headbang:
:)

Stii ca esti tare simpatic, nu? :P

Ioca10
11th September 2005, 19:06
Atunci nu face un efort prea mare sa te gandesti ca iti spun eu rezultatul dupa meci.Oricum castigam ca de altfel toate meciurile pe care le vom mai avea in campionat.
P.S.2-1 cu astia care sunt un fel de andora e un rezultat bun.

NEAGA
11th September 2005, 19:06
CLASAMENT DUPA MECI

ROMANIA: Divizia A
Clubs P W D L FA Pnt
1 Steaua 5 4 1 0 11-1 13
2 Farul Constanta 5 3 1 1 7-6 10
3 Dinamo 4 3 0 1 9-2 9
4 Cluj 5 2 3 0 10-3 9
5 Sportul Studentesc 5 2 3 0 11-6 9
6 National 5 3 0 2 4-8 9
7 Poli AEK Timisoara 5 2 2 1 7-1 8
8 Bacau 4 2 1 1 2-1 7
9 Arges 5 1 3 1 7-6 6
10 Rapid 5 1 3 1 5-5 6
11 Politehnica Iasi 5 2 0 3 4-7 6
12 Otelul 5 1 2 2 5-11 5
13 Jiul 5 1 1 3 3-7 4
14 Gloria Bistrita 5 1 1 3 3-9 4
15 Vaslui 5 0 1 4 2-10 1
16 Pandurii 5 0 0 5 2-9 0

Ultras
11th September 2005, 19:07
Stiu! :mda: Si nu imi place... :evil:

@Ioca10 Voi ati ajuns mai rau ca mine! Eu sa am emotii pentru Steaua, voi sa va bucurati dupa ce v-au chinuit descultii campionatului... Sa nu se supere Durii dar nu stiu ce a fost in capul conducerii sa schimbe aproape tot lotul. Cu echipa de anul trecut nu aveati emotii in campionatul asta. Era omogena si cu un joc destul de bun...

ADelPiero
11th September 2005, 19:15
am crezut ca din nou ... Steaua se va incurca intr-un meci ... in care nu avea voie sa piarda puncte ... bine ca s`a terminat asa ;)

b3lzebut
11th September 2005, 19:19
e mai greu dupa ce primeste steua gol. noroc ca au fost astia desculti rau, ca alta echipa probabil ca ar fi luat cel putin un punct la cum a jucat steaua azi.
oricum, se mai adauga 3 puncte in clasament.

Paul
11th September 2005, 19:46
Parca ati batut Real Madrid... Gata cu pariurile pe Steaua. M-am invatat minte.

Eu am pierdut in et II , pe Radoi 100 Euro ... :headbang: ... ;
nici nu staim daca sa ma bucur de egalul Rapidului acasa cu Arges ... sau nu

uti2102
11th September 2005, 20:34
Un meci foarte slab al Stelei ! Este in continuare strigator la cer cum se rateaza ocazii monumentale !!! In acelashi timp este nepermis ca la singurul shut pe poarta din ultimele 180 de minute sa primeshti gol !!!
Faptul ca ultimele doua partide le-a disputat in compania unor echipe extrem de slabe ar putea sa-shi puna amprenta foarte mult pe evolutzia Stelei in saptamana ce urmeaza. Sper totushi ca jucatorii sa-shi dea seama ca nu vor mai avea parte in urmatorul meci de adversarii din ultimele 180 de minute. Sunt dezamagit shi ma ashtept la ce e mai rau la Valerenga..... Otzelul shi Pandurii au fost atat de slabe incat mi-e frica ca i-au scos din ritm pe stelishti....
Oricum slabutz meciul. Indarjire dar doar atat......Nu se poate sa ratezi asha....Nu se poate sa gafezi asha in aparare shi sa iei gol la singurul shut periculos......PROTASOV FA CEVA !!!

SORENSEN
11th September 2005, 22:07
Slab , chiar nu ma asteptat la un astfel de meci facut de intreaga echiap , iar ratarile monumentale ...fara comentarii
Ce sa faca Protasov? S-a vazut inca o data ca Steaua nu are MIJLOCAS COORDONATOR.

uti2102
11th September 2005, 22:14
N-are nici o legatura cu mijlocashul coordonator. Motiv pentru care ne cream shi o groaza de ocazii. Alarmanta e lipsa de concentrare in aparare shi la finalizare. Ishi bat joc singuri de munca lor :mda:

SORENSEN
12th September 2005, 01:04
N-are nici o legatura cu mijlocashul coordonator. Motiv pentru care ne cream shi o groaza de ocazii. Alarmanta e lipsa de concentrare in aparare shi la finalizare. Ishi bat joc singuri de munca lor :mda:
Oare asa sa fie ? Pai PAndurii astia erau pe ultimul loc ,ocaziile au fost din cauza unor gafe in apararea lor.Golul victoriei a venit dintr-o faza fixa ...sper sa ma insel ca vine meciul cu Valerengen :mda:

be@
12th September 2005, 08:15
Gafa mare a apararii Pandurilor la golul lui Banel....

saphicus
12th September 2005, 08:30
Se stie si statistica ne-o dovedeste!!
Echipa noastre (si nu numai !), in preajma unui meci foarte important,
lasa pe planul doi concentrarea pentru partida din campionat si...joaca cu
gandul in alta parte, adica in cazul de fata, la ce-i asteapta joi 15 sept.
Eu eram ferm convins ca asa se va intampla la Tg.Jiu! Bine ca am luat 3 pct.
Zic, statistica ne dovedeste acest fapt pentru ca, de obicei, cei care fac un meci slab in campionat, inaintea unei intalniri oficiale europene, se mobilizeaza imediat si scot rezultate bune (probabil consecinta unui impuls psihologic benefic, de mobilizare). Vezi unele meciuri mediocre ale Stelei din editiile precedente de campionat, urmate de meciuri extraordinare din cupe sau chiar exemplul lui Rosenborg( dureros pentru noi!!), ciuca batailor in campionatul norvegian, elimina Steaua printr-o pregatire psihologica dublata de o experienta in C.L.
Tot in acest sens, s-au vazut echipe care spulbera in campionat si imediat,
cand ti-e lumea mai draga, fasaie in cupele europene, tot pe considerente
de pregatire psihologica precara!
Departe de mine gandul sa fac vre-o aluzie la echipa Dinamo, mai ales dupa ultima etapa! :)
Eu am incredere in Steaua, ca nu ne va face de ras, dar regret enorm renuntarea la Dorinel din aceasta vara!
Habar n-am ce scurt-circuite s-au produs in creierul conducerii steliste care a renuntat asa de usor la acest jucator, CAND ERA EVIDENT CA ESTE OMUL POTRIVIT LA LOCUL POTRIVIT!!!!! Sa-l fi pastrat macar inca un an !!
Cu el in echipa, aveam marti 13 sept 2005, primul meci din grupa cu Olympiacos!!! :( :(
Zenga n-a avut inaintas buldozer tip Iacob, desi si-a dorit mereu. Il avea
insa pe Dorinel la mijloc! Acum Protasov il are pe Iacob, dar nu-l mai are pe Dorinel! Ca la nebuni !!
Ce pacat de sansa Stelei din acest an, irosita datorita prostiei! :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Ultras
12th September 2005, 09:13
Chiar asa... Iacob a jucat la Targu Jiu? Ca nu l-am vazut pe teren. L-a menajat probabil pentru meciul cu Valerenga.

be@
13th September 2005, 10:28
In timpul partidei cu Steaua, jucatorii gorjeni au fost in mai multe rinduri surprinsi de dezinvoltura cu care stelistii l-au apostrofat pe arbitrul intilnirii, Sorin Corpodean. Surse din interiorul echipei au declarat: "Am fost socati sa vedem cum ros-albastrii il injura pe Corpodean si n-am putut intelege cum de acesta nu ii sanctioneaza nici macar verbal. Se facea ca ploua! Daca i-am fi zis noi ceva sigur ne dadea galben, dar asta este, noi sintem de la tara, iar ei sint campionii".

P.S . Am citit ca bucurestenii au foarte multi fani acolo, la targu jiu .

Balaci
13th September 2005, 22:00
P.S . Am citit ca bucurestenii au foarte multi fani acolo, la targu jiu .

Minciuni,toata lumea tine cu Universitatea! :D :D :D

Rossi
23rd October 2005, 18:07
In timpul partidei cu Steaua, jucatorii gorjeni au fost in mai multe rinduri surprinsi de dezinvoltura cu care stelistii l-au apostrofat pe arbitrul intilnirii, Sorin Corpodean. Surse din interiorul echipei au declarat: "Am fost socati sa vedem cum ros-albastrii il injura pe Corpodean si n-am putut intelege cum de acesta nu ii sanctioneaza nici macar verbal. Se facea ca ploua! Daca i-am fi zis noi ceva sigur ne dadea galben, dar asta este, noi sintem de la tara, iar ei sint campionii".

P.S . Am citit ca bucurestenii au foarte multi fani acolo, la targu jiu .

NORMAL CA STELISTII ERAU SUPARATI SI INJURAU ..... PAI IL PLATISERA DEGEABA ?!