PDA

View Full Version : De cand tineti cu Farul ?



Laur_Farul
18th February 2007, 19:34
De cand tineti voi cu Farul ?

De un an si ceva :D

sebi_farul
18th February 2007, 21:01
Eu de la 3 ani tin cu Farul... din 1995 cand a batut cu 7-0 pe Poli Iasi.... :yeah: :ok:

dorryn
19th February 2007, 05:30
greu de spus..vreo 12 ani sa tot fie..pare putin dar amintirile si dragostea sunt mari..cam de cand am inceput sa inteleg care-i treaba cu fotbalul..si un mare merit in asta l-a avut nationala la turneul final din '94...si cand eram si mai copil ma ducea tata dar nu intelegeam prea multe..imi placea ca era galagie si multa lume..apoi s-a schimbat radical treaba..incepusem sa ascult meciurile la radio la "fotbal minut cu minut"(cele din deplasare) iar cele de acasa daca nu ma mai ducea tata incepusem chiar sa chiulesc de la scoala cand se juca miercuri si cu banii de pachetel ii dadeam la nash iar de la gara la stadion mergeam pe jos de frica controlorilor..era copilaria mea cand mergeam la tribuna B cu 40-45 de min inainte sa inceapa meciul si imi alegeam linistit un loc pe mijloc(locul victorios) iar cand nu mergea treaba la pauza ma mutam in alta parte din superstitie..apoi am crescut iar in momentul de fata nu pot sta departe de echipa oricare ar fi situatia.amintirile sunt prea multe si prea puternice.
imi amintesc cum,tot in copilarie,am fost la bucuresti la niste rude.intr-o seara se vorbea despre fotbal,unul fiind stelist,unul rapidist iar unul oltean... la un moment dat ma intreaba "dar tu cu cine ti?" nici nu stiti ce mandrie am simtit cand am spus "CU FARUL" !abia daca aveam 12 ani dar acel sentiment n-o sa-l uit niciodata. sunt mandru ca tin cu Farul,am fost mandru de asta si voi fi intotdeauna..

Kooler
19th February 2007, 13:21
Din 2000 de cand a retrogradat din cauza Onestiului. Atunci am relizat aceasta competitie fotbalistica. Mi-a parut rau pentru Farul si de atunci sunt cu inima aprope de Farul.

danny del corco
20th February 2007, 22:39
De circa 40 de ani.

Laur_Farul
20th February 2007, 23:12
Dar tu cati ani ai de tii asa de demult ?

danny del corco
20th February 2007, 23:23
Initial am avut un unchi care juca la Portul. asta se intampla pe cand aveam 3 ani. Mergeam mereu la meciuri, apoi acesta a abandonat activitatea fotbalistica dedicanduse profesiei sale.In aceasta perioada mergeam cu tatal meu, de cate ori era posibil la Farul. Cam pe la 5 ani, eu mutandu-ma din Piata Grivitei in Tomis III, am inceput sa vin regulat la Farul si aici am ramas !

tchibos
21st February 2007, 19:12
Dar tu cati ani ai de tii asa de demult ?

Danny e veteranul nostru. Vezi treadul "Cine sunt faristii" ca a scris acolo :ok:

kerosene
21st February 2007, 20:39
Eu sunt farist de mic.Nush de cand a inceput,dar sigur de prin 94` ,cand aparusera si albumele alea cu divizia a.Din vremea cand la noi jucau butoiu,ciurea,b.oprea,m. dinu.popovici,grigoras,petcu parca si portar nitu.De atunci,din anul in care puteam sa jucam in cupele europene,dar s-a facut manevra cu otelul pt a nu retrograda...Si tot de prin perioada aia,dar cred ca un pic mai incoace,cand jucau carabas,denis serban,tin minte acel meci cu poli iasi,cand am venit cu tata la stadion,meci castigat de noi cu 7-0 care m-a facut extrem de fericit si din cauza caruia am inceput sa merg mai des la stadion,chiar daca eram prin clasa a 3-a,a 4-a.

Intotdeauna FARUL CONSTANTA

LazioRoma
13th March 2009, 05:49
Din 1993