PDA

View Full Version : Etapa 5: Dinamo - FCM Bacau



andreiush
28th August 2005, 23:21
Duminica, 11 septembrie 2005: Dinamo - FCM Bacau, ora 20,15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

george-dinamo
29th August 2005, 01:03
sa pregatim cu o victorie meciul cu everton. cred ca va fi un 2-0 sau 3-0.

cioc
29th August 2005, 03:58
La cum joaca Dinamo acum,nu cred ca luati mai mult de un punct.S-a vazut si in meciul cu Poli Iasi.

Ayrton
29th August 2005, 09:29
Pustii Bacaului merita respect... cel putin eu nu am vazut niciodata echipa Bacaului sa munceasca si sa merite fiecare punct castigat pana acum... Bravo lor... Sper totusi ca cele 3 puncte sa ramana in "Stefan cel Mare" si sa nu pierdem nici unul.
Pronostic: 2-0.

RstInPc
29th August 2005, 09:51
Bacaul joaca surprinzator de bine in acest inceput de campionat si vor trebui tratati cu mare atentie pentru a nu avea surprize neplacute. Totusi cred ca vom castiga.

old lord
29th August 2005, 09:54
nu cred ca dinamo va avea probleme majore in acest meci
sper sa inscriem repede si sa obtinem cele 3 puncte

3-0 pentru dinamo

NY_giants05
29th August 2005, 09:55
Un meci usor pt. Dinamo...asta in caz k Zicu n-o sa mai joace asha "bine" cum a jucat cu Farul. Un pronostic...3-1 pt. Dinamo

be@
29th August 2005, 09:58
Ar fi extraordinar sa va incurce Bacaul , dar nu cred.Moldovenii joaca mai bine acasa, decat in deplasare.

RstInPc
29th August 2005, 10:25
Ba cu National a jucat chiar foarte bine, insa se cam speriau de minge in fata portii !

george-dinamo
29th August 2005, 11:42
pai pe speriatul in fata portii ma bazez si eu, ca la ce forma avem...

Danok
29th August 2005, 11:42
Nu ar fi pentru prima oara cand Bacaul bate pe Dinamo.
Ii batem lejer , nu asa au spus dinamovistii si la Constanta ?

MOLDOVA scufunda Bucurestiul
<<< HAI BACAU >>>

george-dinamo
29th August 2005, 11:55
nu cred ca mai poate rata zicu iar cu poarta goala. si spre deosebire de bacau, farul au ceva echipa. nu grozava dar oricum peste bacau.

vlad1607
29th August 2005, 13:10
ce tot atata Zicu ma aia se intampla la 10 000 de suturi din pozitzia aia gata joc de glezne ca e fumat subiectul!Ce e rau laIannis pt noi e faptul ca e indolent de mult timp !

Bacaul joaca bine dar vom castiga chiar dc nu trecem printr-o perioada fasta.
pronostic :3-0.

Paul
29th August 2005, 13:20
meci de 1 solist , desi Bacaul este capabil de o surpriza - aduc ca argumente jocul bunicel al lor din Cotroceni , victoriile cu Poli si Pandurii , dar mai ales faptul ca de sezoane bune au una dintre cele mai bune aparari din provincie ;

PS. Cat despre Zicu , atata zic: El este singurul jucatori capabil de o asemenea ratare ... ca veni vorba de 1 sut din 10.000 !

Asa este , se mai intampla , insa numai unor jucatori supertalentati , carora le este rusine sa puna latul si sa bubuie o minge pe mijlocul portii !

WILD WEST
29th August 2005, 13:26
Daca nu marcati repede o sa aveti viata grea,1x,si sa speram ca o sa aveti :drak: .

vlad1607
29th August 2005, 13:28
dc marcam repede repejor sau tarziu tot o sa castigam si va lasam pe voi sa va ofticatzi iarasi :drak:

WILD WEST
29th August 2005, 13:35
Va transmite cineva meciul :drak: ? O sa vedem cat de repede repejor urgent si imediat o sa fie scandal la voi cand o sa-l bage afara pe Andone, machidonul sef de la voi :ciocan:

vlad1607
29th August 2005, 13:38
iar visatzi voi cai verzi pe peretzi? :D e meci de 1 solist :D
"o sa-l bage afara" hmmm interesanta expresie :D

RstInPc
29th August 2005, 13:42
Machidonul sef nu are cum sa-l "bage" afara pe Andone din simplul motiv ca nu poate. El poate cel mult sa propuna schimbarea antrenorului consiliului de administratie iar acesta din urma hotaraste daca il schimba sau nu.

cioc
29th August 2005, 13:49
Eu zic ca aveti si voi multe de invatat ca la Rapid ati jucat si unii si altii ca si copii din cartier in spatele blocului.Eu nu va doresc o viata grea,dar nu aveti echipa decit un maxim loc 7.

vlad1607
29th August 2005, 13:51
ce zici tu ciocule?ce rapid buey???

cioc
29th August 2005, 13:56
E adresat lui wild west.

WILD WEST
29th August 2005, 13:57
Corect,nu hotaraste ,el face ce i se spune :drak: ! L-am mai vazut facand duble si pupand steaguri si la alta echipa :no: ! Este un ipocrit,nu pot sa cred ca va convine situatia si shtitzi bine ca-l cauta pe Ando de cand a venit!(vezi situatia Rapid) :ciocan: .Mizez 2 :evil:

george-dinamo
29th August 2005, 15:33
Nu-i Convine Nimanui Situatia Cu Jiovani La Noi Dar Asta Este. Batem Si Bacaul Si Mergem Inainte!!! :D :D :D

Ayrton
29th August 2005, 16:34
L-am mai vazut facand duble si pupand steaguri si la alta echipa :no: ! Este un ipocrit,

Am si eu o intrebare: pe Labaroiu nu l-ati vazut pupand tricoul Nationalului? Pe Moldovan pupand stema lui Dinamo la goluri? Ca atunci, conform teriei tale ar trebui sa-i scuipati si sa-i injurati meci de meci... Si daca nu faceti asta, ce te doare pe tine de Dinamo atat? Nu poti dormi noapte de grija noastra? Nu poti sa-ti vezi tu de ciorba neclaita de Bragadiru ce se acreste prin Banat si sa ai grija de faptul ca pana si Jiul Petrosani are mai multe ocazii decat voi, si sa-i lasi aici sa-si exprime parerile pe dinamovisti si pe bacauani?

DanielAndrei
29th August 2005, 18:46
de la 2-0 in sus, asa se va termina ;)...:rosu: pt ultrasii de la pel B care au sarit la mardeala...pacat ca nu eram pe acolo, si pacat ca am aflat prea tarziu ca erau dinamovisti. :drak:

Paul
29th August 2005, 20:36
Nu-i Convine Nimanui Situatia Cu Jiovani La Noi Dar Asta Este. Batem Si Bacaul Si Mergem Inainte!!! :D :D :D

Las ca va ajutam noi.
Vine etapa a VI -a , si dupa ce pierde derby-ul de familie , poate face Giovanni un gest de onoare.

Pentru voi ar fi muuuuult mai rau , sa`l dea pe Ando afara , fiindca oricum Giovanni mai devreme sau mai tarziu (adica maxim 1 an) va pleca ...

george-dinamo
29th August 2005, 21:32
dupa etapa 6 vezi sa nu ramaneti voi fara antrenor. sunt curios de ce toate articolele de vreo 2 zile sunt anti Dinamo. ieri ca a fost blat, azi ca pleaca ando si vine sabau, apoi cartu, probabil peste 10 min va fi hagi, petrescu, dumitrescu, lacatus, etc., etc., de unde stie cel ce scrie articolul ce se discuta in sedinta actionarilor. pe prima la stirile din sport parca s-a spus ca badea i-a chemat la ordine ca sa nu se mai certe in public si sa nu mai dea declaratii unii contra altora, gen mi-e rusine, etc.

Pacala
30th August 2005, 00:05
poate o sa-i puna pe dinu antrenor principal, borcea antrenor secund si giovani director tehnic :D
hai giovani, du-i pe dinamo in beee sa se faca dreptate :D

george-dinamo
30th August 2005, 00:45
cbc...si cand re-ai trezit era dimineata, nu?

Pacala
30th August 2005, 00:54
Iesi :D

stelistul16
30th August 2005, 10:33
bate bacual 1-0 :evil:

hai STEAUA /hello

vlad1607
30th August 2005, 12:16
bate bacual 1-0 :evil:



cata logica,cata coerentza,cate argumente.....si marmota..... :jerk:

old lord
30th August 2005, 12:49
bate bacual 1-0 :evil:

hai STEAUA /hello

la plimbare :D eventual prin divizia B

ce_bine_e
30th August 2005, 15:26
bacaul castiga:D

vlad1607
30th August 2005, 15:39
altu care da dovada de coerentza inteligentza si ne prezinta si vreo 3 argumente solide :happy :drak:

vezi ma ca ai uitat sa zici 2-1 2-1 2-1 2-1...........2-1 :happy

cioc
31st August 2005, 00:10
Unul ar fi nivelul slab al dinamovistilor la ora actuala,altul luptele internesi al treilea jocul bunicel al bacaului;daca-mi permiti argumentele.

george-dinamo
31st August 2005, 00:31
ti le permitem, dar nu cred ca bacaul e peste iasi. sincer. si in plus jucam acasa. asa ca va fi un meci fara istoric. pe care multi il vor suspecta de blat pt ca bacaul n-a jucat nimic. cand asta joaca.

Cattani
31st August 2005, 10:10
Castiga Bacaul

george-dinamo
31st August 2005, 11:07
altul cu multe argumente...nu va mai saturati, nu?

WILD WEST
31st August 2005, 11:16
Macar egal scoate Bacaul :D , o sa fie greu dar avand in vedere numirea dalmatianului pe post de afumatoare a lui Ando :ok: ,o sa fie greu :evil:

vlad1607
31st August 2005, 14:44
o sa castigam bai disperatzilor si ca sa va ofticatzi voi :drak:

baden
31st August 2005, 21:44
Dinamo are sanse sa castige cu Bacaul numai daca vor fi ajutati de arbitru' ...
Vedeti ca Giovani nu are interes sa-l mituiasca pe arbitru' pentu ca vrea sa-l schimbe pe Ando ... "pe bune" (ii strica siesta dupa ce a luat cu os cu tot o pulpa de caine).
Inca nu am "studiat" astrele ... :P - dar prevad ca Ando mai face un pas mare catre o vacanta meritata :) ...
Astept vesti bune de la sustinatorii lui Dinamo !!! :)
(Se desfiinteaza echipa sau sustinatorii comunismului si ********ii mai au un cuvant de spus ?)

george-dinamo
31st August 2005, 23:22
mai baden daca asta crezi tu despre DINAMO multumim ca ne-ai impartasit si iti spunem la revedere. si nu avem vesti bune pt tine. andone ramane. si o sa batem si bacaul, si mai vedem noi ce mai facem dupa aia. iar afimatia ta ca batem numai ajutati de arbitru ma face sa duc dorul celor care ziceau k facem blat cu adversarii. dar ma rog, stii tu mai bine ce facem, nu? banuiesc ca esti la curent cu tot ce misca la noi in echipa.

baden
1st September 2005, 00:21
nu (banuiesti gresit)
:)
Ne vedem la meci. ("la revedere" - pentru ziua meciului )
Dupa ce luati bataie de la Bacau (cu atat mai mult cu cat Andone ramane inca) chiar nu ma mai intereseaza ce face Dinamo ... desi mi-ar place sa vad Dinamo luptand pentru evitarea retrogradarii.

cioc
1st September 2005, 13:34
N-ar fi osurpriza.

bob
1st September 2005, 15:44
bacauanii sunt luptatori, si cam atit. clasic, se vor apara tragind de un 0-0, vor lua gol, vor incerca sa atace, le mai dam, si gata. apoi o sa vina rapizii si oile sa strige ca a fost blat. se vor enerva, vor acuza, vor injura, iar peste citeva etape mustata si ai lui ii vor casapi pe cei de la stil ostil, mm il va plesni pe un abonat, iar galeria rapidului va primi premiul fair-play. distractiv

vlad1607
2nd September 2005, 08:19
Dupa ce luati bataie de la Bacau .
altu care ne povesteste visele sale :sleep: :D..eu zic ca luatzi minim 2 :ok:

Danok the Great
2nd September 2005, 12:08
altu care ne povesteste visele sale :sleep: :D..eu zic ca luatzi minim 2 :ok:

Minim 2 ce ?
Minim 2 puncte ?
Imi convine.

baden
2nd September 2005, 12:32
bacauanii sunt luptatori, si cam atit. clasic, se vor apara tragind de un 0-0, vor lua gol, .... vor incerca sa atace, le mai dam, si gata. .... samd

Eu sper sa marcheze bacaul ... pentru ca centrul apararii la dinamo e "varza"
:P, parca ii vad din nou cum Andone trimite 6 jucatori sa faca faza ofensiva , iar in timpul meciului ii va pistona si pe aia sa urce in atac ... iar bacauanii vor scapa de 5-6 ori pe contraatac in superioritate numerica.
Dinamo ar avea noroc daca ar obtine un gol in primele minute si ar bloca jocul la centru sau arbitru ar vedea numai "jocul dur" al bacaului si ar scoate cartonasele rosii in primele 10 minute ... altfel nu-i vad bine pe dinamovisti. La un joc de angajament ii si vad pe teren cu lacrimi in ochi si pe suporteri ragnind la conducere.

Eu sper ca bacaul sa lupte pentru un rezultat bun pe dinamo ... pentru a scapa de "lupta pentru evitarea retrogradarii" :)

Danok the Great
2nd September 2005, 14:33
0-1 ca sa nu va stricam golaverajul

WILD WEST
2nd September 2005, 14:46
GOD BLESS YOU!!!!! /hello

george-dinamo
2nd September 2005, 18:04
pacat de unii care isi fac iluzii pe-aici.cred ca sunt cam degeaba, dar, ma rog, nu te poti pune cu parerea omului. probabil ca marii atacantimai bacaului vor semana panica printre tamas (titular la nationala mare) si moti (titular la nationala de juniori). oare or fi asa de buni? ma intreb si eu ca omul care sta si gandeste intai inainte de a scrie tot felul de fantasmagorii, sperante (desarte) si acuzatori de blat. ma mir ca inca n-a spus nimeni ca o sa fie blat. poate de la pauza cand o sa avem deja 2-0 si bacaul n-o sa joace nimic ca de obicei.

vlad1607
2nd September 2005, 20:52
@Danok : minim2 goluri...dc voi putetzi sa luatzi 2 puncte intr-un meci nu mai e nimic de zis :D
George my friend lasa-i ca asta e o adevarata boala pe OLS..de fapt nu-i lasa da-le peste nas :D
P.S.off topic : nu am uitat ca tre sa-ti dau acel "obiect zburator" pe care ti l-am "furat" :D

inter
2nd September 2005, 21:39
dinamo va defila ... asta e!

GeKuRA
2nd September 2005, 22:06
X, daca se apara Bacaul bine...

Paul
2nd September 2005, 23:22
si 2 daca ataca Bacaul bine :D

Pacala
3rd September 2005, 05:30
Prevad o surpriza in acest meci. Bacaul este o echipa care joaca. Iar la dinamo vor fi multe cicniri in culise.Giovani doreste sa-l indeparteze pe Andone, are oamenii lui la club
Netoiu, Borcea si este de urmarit si care vor fi reactiile unora dintre fotbalistii lui Dinamo. A fost aduse Dinu dar nu are puterea pe care o spera Becali. Vor fi multe miscari intestine la Dinamo in urmatoarea perioada.Este foarte posibil ca echipa sa piarda multe puncte in urmatoarele etape, pana cand Giovani ori va pune mama pe putere, ori va fi indepartat. este clar ca atata timp cat vor fi la club si Giovani si Andone va fi un razboi subteran in care vor fi tarati si jucatorii
Nu-i exclusa o victorie a Bacaului

vlad1607
3rd September 2005, 17:28
1 solist !

cip_81
3rd September 2005, 18:57
1 solist ii spunem noi, cotcodacii ii zic blat.

2-0 fara alte comentarii.

vlad1607
3rd September 2005, 18:58
oare aia nu isi dau seama cat de penibili sunt? probabil ca nu.

eu zic 3-0 :D

cip_81
3rd September 2005, 19:02
Cu echipa asta chivorchianista este greu pana ii dai prima boaba, apoi totul devine mai usor, avand in vedere ca echipa asta are un atac foarte slab.

vlad1607
3rd September 2005, 19:06
Cursaru a ajuns la prazu mic?

brandacadabra
4th September 2005, 13:47
castigam si ne pregatim pt meciul f dificil cu Everton

3-0 pt noi :ok:

baden
5th September 2005, 11:48
daca voi spuneti ca dinamo e o super-echipa ... si bacaul nu are voie nici sa spere ... va urez bafta in meciul cu everton (bacaul oricum va va scoate fumurile din cap)

vlad1607
5th September 2005, 18:59
in acest moment Dinamo nu e super-echipa(nici nu am zis asta) dar e mult mai buna ca BC-ul.....nici un fum relax :D :drak:

deko
6th September 2005, 00:57
HAi Bacau!
Poate ajung si la meci, oricum bafta cu everton.

baden
6th September 2005, 08:45
a mai fost buna dinamo si alta data si a luat bataie acasa ... si chiar au condus cu 4-0 si nu a fost suficient ...
daca popovici si-a pregatit echipa pentru hinghereala ... eu cred ca nu va misca nici un caine pe teren

eddy_steaua
6th September 2005, 11:47
bacau nu e farul...plus..nu in fiecare zi e craciun ca unii sa aiba noroc precum a avut farull...dinamo va bate lejer..un 2-0,3-0

vlad1607
6th September 2005, 20:05
badem de obicei bacauanii nu misca nicaieri asa ca eu zic sa te gandesti la urmatorul meci de acasa dc vrei punct/e :D

cip_81
6th September 2005, 21:04
Da, si-a pregatit-o..si-a pregatit-o ca si ultimele 2 dati, cand Popovici cu ai sai tauri comunali au sosit in Stefan cel Mare, incasand nu mai putin de 10 goluri. La mai multe.

vlad1607
6th September 2005, 21:06
remember 7-3 :D :D :D

acuma nu cred sa fie mai mult de 4..eu merg pe 3-0 :ok:

cip_81
6th September 2005, 21:07
Eu ma multumesc si cu un 2-0 scurt (poate scor stabilit inca din prima repriza), urmeaza apoi un meci important cu "evertonii" si nu are rost sa ne obosim prea tare.

vlad1607
6th September 2005, 21:11
de obosit prea tare nu cred sa fie cazul decat dc jucam slab si alergam ca disperatzii dupa primul gol in fatza bacauanilor asezatzi pe 14 linii.....e o verificare buna inaintea meciului f dificil cu Everton sper sa nu se accidenteze vreo "valoare"de a noastra :D

Ioca10
6th September 2005, 21:57
Hmm meci facil pentru dInamo o sa fie un mare X :D Zicu stie de ce :D

Chr1s
6th September 2005, 22:00
Castigam lejer; don't worrry, be happy! :cool:

cioc
7th September 2005, 01:33
La fel de increzatori erati si inaintea meciului cu Farul.Apoi nu v-ati vazut la Iasi,noroc de arbitru,cred ca are acum o masina frumoasa.I-adevarat Bacaul n-are echipa dar si voi va tiriti! Fiti realisti,sinteti deasupra noastra dar n-aveti echipa mai mult de un luc 4-5;si asta daca va agatati de ceva in caderea libera in care sinteti.Probabil ca ne veti bate dar veti vedea pe viitor,Farul nu a fost un accident.

baden
7th September 2005, 09:25
Jucatori buni sunt si pe la Dinamo ... chiar prea multi - cu ECHIPA stau mai prost si cu conducerea (daca iau bataie vor sta rau si cu suporterii :) )

george-dinamo
7th September 2005, 14:18
ba cioc, daca nu ratam in prima repriza si aveam 3-0 la pauza nu te mai auzeam sa comentezi pe aici. decat ca voi echipa de 14-15, mai bine ca noi de 4-5. poate totusi imi spui si mie care echipe sunt peste noi...ca prea le stii pe toate. si ma refer la joc nu la nume. si sper sa nu incepi cu bacaul...:D:D:D . si mai las-o cu arbitrii ca cea mai ajutata de arbitri e steaua, noi mai avem de lucru.
baden, ma mir cum poti sa recunosti ca avem jucatori buni...credeam ca sunt numai pe la alte echipe.

vlad1607
7th September 2005, 18:51
1.Bacaul nu e Farul
2.cioc tu esti frustrat sau esti frustrat?
3.FORZA CAINII ! :D

NY_giants05
7th September 2005, 19:56
1.Bacaul nu e Farul

Asta asha e ! Forza Farul !! /hello
Yo cred k ar trebui sa fim realisti, Bacaul n-are nici o sansa sa bata Dinamo. Dinamovistii au jucatori mult mai buni, shi mai au shi avantajul k joaca acasa.
Shi nu cred k o sa mai rateze asha de mult Zicu..asta e!...se mai intampla....am vazut shi alte ratari din alte campionate, de mureai de ras :)

vlad1607
7th September 2005, 20:39
o sansa are dar foarte f mica :)

cioc
7th September 2005, 23:42
I-adevarat NY.... Bacau-i mai slab,asta-m si zis,dar dinamovistii nu citesc bine.Frustati sint ei de ma ataca.am fost realist,ceea ce ei nu put accepta.

baez
8th September 2005, 04:01
Bacaul va lua portia de dreptate anul asta, din pacate nu au loc de altii:(
Poate mai menajeaza niste titulari, ce mama dracu!

saphicus
8th September 2005, 04:54
Meci de 1 solist!! (asta pana la proba contrarie)!!Sanse infinitesimale de
a apare vre-o surpriza!! :) :ok:

vlad1607
8th September 2005, 08:13
@baez titularii sunt menajatzi cand joaca cu Steaua nu cu noi !
@saphicus:nu suntem la surpize surpize :D

baden
8th September 2005, 10:10
...baden, ma mir cum poti sa recunosti ca avem jucatori buni...credeam ca sunt numai pe la alte echipe.
chiar si asta pot sa recunosc ...
chiar va felicit pentru jucatorii buni pe care ii aveti ... si v-am urat bafta in meciul cu Everton! Stiu ca in meciul cu bacaul nu vor apuca sa joace toti si mai stiu ca sunt supermotivati de andone.
Eu afirm doar ca nu toti jucatorii dinamovisti vor apuca sa-si arate valoarea in meciul asta si sper ca 2 dintre atacantii bacaului sa se trezeasca inainte de terminarea jocului si sa reuseasca sa dea gol. Cam mizez pe noroc pentru ca valoarea bacaului e redusa dar avem nevoie de victoria impotriva lui dinamo pentru a nu intra in lupta pentru "evitarea retrogradarii" :))

vlad1607
8th September 2005, 18:43
sorry pt voi baden da in cazul asta ca sa te parafrazez o sa intratzi "in lupta pentru "evitarea retrogradarii" :D

sun
8th September 2005, 20:16
Meciul acesta e gura de oxigen de care avea Bacau , aa Dinamo nevoie . TEORETIC , Dinamo bate cu 3-0

cip_81
8th September 2005, 20:17
Bacaul este una din echipele carora le vom lua 6 puncte in acest sezon, alaturi de Otelul, National, Poli Iasi, Steaua....si, bineinteles, Fulgerul Bragadiru.

sun
8th September 2005, 20:21
cip81 : nu inteleg pana unde merge antipatia . Ai scos aia cu Steaua in divizia B , dar nici macar la misto nu poti sa zici ca veti lua 6 puncte Otelului :P

be@
8th September 2005, 20:25
ha ha ha Cip, ma faci sa rad !
De cand si pana cand luati voi 6 puncte de la National?

Sa-ti aduc aminte ca in campionatul trecut v-am batut in ambele partide ? :drak:

cip_81
8th September 2005, 23:03
Buuun, sa le luam pe rand.


cip81 : nu inteleg pana unde merge antipatia . Ai scos aia cu Steaua in divizia B , dar nici macar la misto nu poti sa zici ca veti lua 6 puncte Otelului :P

Deocamdata jumatate din cele 6 puncte le-am luat Otelului...ba chiar le-a luat pe caricatura aia de gazon. Deci, afirmatia sta in "picere".


ha ha ha Cip, ma faci sa rad !
De cand si pana cand luati voi 6 puncte de la National?

Sa-ti aduc aminte ca in campionatul trecut v-am batut in ambele partide ?

De cand si pana cand? Din etapa a 14-a pana in a 29-a. Am vazut un meci de-al Nationalului, in Ghencea, cu Steaua...si v-am vazut valoarea. Totusi, am o dilema...nu stiu daca aia va este adevarata valoare, sau ati contribuit la refacerea moralului pascatoarelor. Nu de alta, dar in ultimul timp cand mergeti pe pasune va cam inhibati. Asa ca, pana la proba contrarie afirmatia mea sta in picioare...chiar daca voi, ca satelit al bragadirului, veti face tot posibilul sa ne incurcati.

Duminica prevad un adevarat show in Stefan cel Mare si un adevarat festival de goluri in poarta nefericitului Manea.

baden
9th September 2005, 09:46
sorry pt voi baden da in cazul asta ca sa te parafrazez o sa intratzi "in lupta pentru "evitarea retrogradarii" :D
n-ai inteles aspectul ... va vom bate "in lupta pentru evitarea retrogradarii" :D

sun
9th September 2005, 15:08
cip81 : Spre deosebire de vlad , tu nu iti dai seama de o mistocarie nici daca scrie MISTO pe ea. Afirmatia mea era una absolut haioasa. Fii linistit , la fel ca anul trecut , multe echipe vor ceda 6 puncte lui Dinamo :ok:

Mai putin cele care conteaza , adica ( Steaua , Rapid , Farul , National si Poli )

cip_81
9th September 2005, 17:45
Off-topic:

Am ramas socat cand am vazut pana unde poate merge prostia unora. Stiam de politica eminamente anti-Dinamo a celor de la EvZ, dar nu credeam ca sunt atat de cretini:


http://img183.imageshack.us/img183/4492/untitled11ed.jpg (http://imageshack.us)

Sa speram ca cei din conducere nu vor sta cu mainile in san.

vlad1607
9th September 2005, 18:05
ce dreaq ma? coregrafia asta ce are?????? ce prostii"e"unii....

Hard
9th September 2005, 18:09
nu va fi blat, nu mai sunt blaturi in romania :))

vlad1607
9th September 2005, 18:19
aceleasi ineptzii marca seby0!
3-0 pt noi :ok:

Danok the Great
9th September 2005, 20:39
Steaua va castiga la Bacau. Dar nu impotriva FCM-ului ci impotriva norvegienilor.

Sa vina STEAUA la BACAU

cioc
10th September 2005, 00:10
Asa sa fie,sa se bucure ciinimea.

deko
10th September 2005, 00:19
Felicitari ! E oficial Steaua joaca contra norvegienilor la Bacau, faza e cam nasoala pentru cei din buc deoarece e cam greu de ajuns in zona cu trenul, dar e bine pentru echipa care cred ca va avea un sprijin imens din partea spectatorilor.
Forza FCM BACAU!!!

cip_81
10th September 2005, 00:21
Dar ce ne intereseaza pe noi ca Steaua va juca la Bacau? Aici se discuta de meciul Dinamo, viitoarea campiona - Bacau.

cioc
10th September 2005, 00:51
Rau mai e cip-cirip asta!

baden
10th September 2005, 09:00
... viitoarea campiona - Bacau.
:P imi place cum gandesti, dar cred ca exagerezi ;)

Danok the Great
10th September 2005, 10:53
:P imi place cum gandesti, dar cred ca exagerezi ;)

Daca ai gandi putin ti-ai da seama ca era: meciul Dinamo (viitoarea campioana ) - Bacau

vlad1607
10th September 2005, 14:36
sper sa nu se accidenteze careva FORZA DINAMO !

baden
10th September 2005, 16:05
Daca ai gandi putin ti-ai da seama ca era: meciul Dinamo (viitoarea campioana ) - Bacau
am profitat de o greseala gramaticala (a unui dinamovist) . Am noroc ca nu gandesc putin asa cum imi sugerezi. :P

vlad1607
10th September 2005, 16:10
meciul Dinamo (viitoarea campioana ) - Bacau

aici nu te contrazic catushi de putzin :D

Danok
10th September 2005, 17:01
HA HA HA Cainilor, va sugeram sa nu veniti la Bacau, pt ca nu sunteti bineveniti. Ramaneti in Bucuresti pt ca nu mai e Basescu. Sunteti in siguranta.

simpson
10th September 2005, 17:03
Mare mandrie tre' sa fie... anu' trecut era cat pe ce sa fiti campioni, cu mai mult de 25% din meciurile disputate in campionat infrangeri (ca sa nu mai spun ca aveati tot 8 infrangeri in 21 de etape- las "campionii obisnuiti cu eventuri" sa calculeze rusinosul procent); asta da palmares de echipa campioana!!!
@Danok- ce naiba, chiar n-aveai despre ce scrie, decat de venirea "turmei" la Bacau?? Mie personal mi se falfaie de vizita asta ... chiar e o buna ocazie sa trecem pe nota de plata a scaunelor rupte si pe cele lipsa de-acum :D

vlad1607
10th September 2005, 17:08
HA HA HA Cainilor, va sugeram sa nu veniti la Bacau, pt ca nu sunteti bineveniti. Ramaneti in Bucuresti pt ca nu mai e Basescu. Sunteti in siguranta.

cand ma? la returul meciului de maine?

si ce o sa se intample? :happy
in ultimii 6 ani am fost de 5 ori la BC...nici o grija...gospodari cumintzi erau "taurii furiosi" ! :D :drak:

@Simpson :eu ma refeream la sezonul asta competitional.

wer
11th September 2005, 04:08
:headbang: ma bazez pe zicu lol sigur :) hai BACAU

Pacala
11th September 2005, 06:44
succes bacau

vlad1607
11th September 2005, 10:58
wer si manstein iar o sa fitzi tristi diseara ca a batut DINAMO....:D
vai de capu vostru.

stefanm14
11th September 2005, 11:01
vlad ...de unde stii, s-a apucat si borcica de poker ? :D

vlad1607
11th September 2005, 11:33
stefane seche joaca poker doar cu jiji.....da am intzeles ca si mititelu e pasionat...ma rog...alta divizie....poate la anu sau paote nu :D

cip_81
11th September 2005, 11:36
Iar pleaca astia cu un sac de goluri din Stefan cel Mare....deh, echipa de duzina.

vlad1607
11th September 2005, 11:40
cipriane sincer nu vreau sa plece cu o duzina ca dupa aia creste doza de indolentza si jucam cu Everton totusi .
3-0 e super suficient pt azi :ok:

Paul
11th September 2005, 11:46
cipriane sincer nu vreau sa plece cu o duzina ca dupa aia creste doza de indolentza si jucam cu Everton totusi .
3-0 e super suficient pt azi :ok:

mai bine dati azi o duzina , ca in urmatoarele 2 meciuri sigur luati o duzina ...
9+3 = 12

vlad1607
11th September 2005, 12:01
aceleasi ineptzii debitate de acelasi creier mic cat o pietricica a lui paulica....de unde stii tu asta ma??? esti vizionar???

cip_81
11th September 2005, 12:10
mai bine dati azi o duzina , ca in urmatoarele 2 meciuri sigur luati o duzina ...
9+3 = 12

De la cine luam 9, inconstientule? De la Steaua sau de la everton? Tu esti bun de dus la "Copiii spun lucruri traznite". Am si o poza cu tine (sunt si eu langa tine, chair daca sunt cu spatele).


http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/Te-gandesti-la-ce-ma-gandes.jpg

Ia spune, dar cat se poate de sincer...te gandesti la ce ma gandesc si eu?

O sa batem si Bacaul si pe Everton si pe Steaua. Punct.

vlad1607
11th September 2005, 12:18
super tare poza :D :D paulica ciocu mic :D :D si du-te la laptic :D

dc joaca Ianis diseara da si un gol :happy :happy

stefanm14
11th September 2005, 13:07
in proprie poarta :happy ....

vlad1607
11th September 2005, 13:19
nu cred ca e atat de in forma acum :D :D :D

BIANCO ROSSI ALEEEE...DINAMO VINCERA ! :ok:

Ioca10
11th September 2005, 18:59
Sa vezi ce rad dupa X-ul asta!

Paul
11th September 2005, 19:47
O sa batem si Bacaul si pe Everton si pe steaua. Punct.

hehehe ... sa vedem ... sa vedem ...

baden
11th September 2005, 20:00
sa vedem ...
Pana la Everton si Steaua ... Dinamo are de jucat in seara asta si nu prea ii vad in vana. Si bacauanii par timorati dar sper sa castige.
Ando pare sigur pe el si nu inteleg de ce !? Din cate vad eu bacauanii au pregatit un faras dar nu stiu pentru cine ... pentru Andone sau pentru atacantii si mijlocasii dinamovisti ce vor fi maturati.
Bafta Bacau!!!

deep purple
11th September 2005, 20:18
Dinamo - Bacau?!
Dinamo Bacau... astia cu ce echipa joaca?
O pun de-o miuta intre ei?

BornWild
11th September 2005, 20:23
2.000 de spectatori pe stadionul Dinamo in aceasta seara....cam multi.....cred ca e record de spectatori :happy

Ioca10
11th September 2005, 20:25
2.000 de spectatori pe stadionul Dinamo in aceasta seara....cam multi.....cred ca e record de spectatori :happy
Ce multi pentru dInamo :happy

deep purple
11th September 2005, 20:27
Nu e nici un record. Au pus aia un 0 in plus la numar.

Paul
11th September 2005, 20:31
2.000 de spectatori pe stadionul Dinamo in aceasta seara....cam multi.....cred ca e record de spectatori :happy

2000 , din care 300 la oficiala , si 100 de bacauani ...;

BornWild
11th September 2005, 20:37
Nu stiu cum au loc atati de multi pe imensul stadion pe care il au.
Se calca in picioare stau pe scari.....e o adevarata isterie si o noua lovitura din punct de vedere financiar.

deep purple
11th September 2005, 20:41
Ba Rev, tu chiar vrei sa auzi din nou placa cu cei 90 000 (sau 100 000 parca) de spectatori de la meciul cu Hamburg pe vremea cand majoritatea cainilor de azi erau in saculeti?

habib
11th September 2005, 20:49
de mare clasa golurile lui niculescu. in mod normal ar trebui sa joace la helsiki.

deep purple
11th September 2005, 21:01
In ce decadere de forma e Bacaul dupa un start f bun de campionat. Pacat de ei, sper sa-si revina etapa viitoare la normal... iar la final sa retrogradeze si sa nu mai aud de ei decat cand se opresc in Div. D iar Seche la Sighet.

ce_bine_e
11th September 2005, 21:45
5-0...sabata ora 17, fcm bacau-poli iasi;)

Angelina Jolie
11th September 2005, 22:00
Mama ce o ia Bacaul pe cocoasa.

rhadoo
11th September 2005, 22:12
saptamana asta au luat o pe cocoasa moldovenii.vs de la JIUL PETROSANI shi bacau ce sa mai spun,or fi venit cu o raba sa duca golurile in moldova?
HAI JIU!

baden
11th September 2005, 22:16
6-0 pentru dinmo ... :(
diferenta intre o echipa ce contracte totale de 120.000 de parai si o echipa care are mai mult de 4 jucatori platiti cu aceasta suma.
asta e
:(

Alin12
11th September 2005, 22:16
Meci de antrenament.Urmeaza turma.Sper sa joace Mirela titular ca le comite tot mai des

THE HUN
11th September 2005, 22:19
Azi trebuia sa castige Bacaul dar Dinamo a profitat de singurele 15-20 greseli ale bacauanilor si a marcat de 6 ori.

baden
11th September 2005, 22:57
Bacaul s-a dovedit cea mai slaba echipa din campionat ... iar dinamo le-a aratat tuturor cum poti trece usor de apararea bacaului.

THE HUN
11th September 2005, 23:05
Bacaul s-a dovedit cea mai slaba echipa din campionat ... iar dinamo le-a aratat tuturor cum poti trece usor de apararea bacaului.
Lasa ca o sa mai iasa soarele si pe strada voastra.

be@
12th September 2005, 09:19
Victorie la scor cu echipa care a batut-o pe europoli ! :happy

bob
12th September 2005, 10:02
mai bine dati azi o duzina , ca in urmatoarele 2 meciuri sigur luati o duzina ...
9+3 = 12
am dat o jumatate ca sa-ti bagi tu si "creep purple" unghia-n git. stii melodia cu :'' fraierii scriu zi de zi pe foaie/ fiindca totul in ghencea se bazeaza pe ... oaie!"

cip_81
12th September 2005, 10:11
Victorie la scor cu echipa care a batut-o pe europoli ! :happy

Pai, dar stii care e diferenta? In timp ce in Stefan cel Mare nu-si faceau prea mari sperante, in meciul de pe propriul teren cu "europoli" (mi se face rau cand auda asta...ma scuzati putin, dar tre' sa ma duc la toaleta sa vars) nici nu se gandeau sa nu castige meciul...cand si-au facut un calcul la inceput de sezon au spus clar...meciul cu fruncea il trecem la castigate. Toate echipele ar trebui sa procedeze asa...e o echipa umflata si lipsita de valoare.

Danok the Great
12th September 2005, 12:54
Rusine ! Rusine ! Cea mai buna aparare din A facuta sah mat.
Chiar daca am jucat cu Dinamo, asta nu este o scuza pt cele 6 goluri primite.

george-dinamo
13th September 2005, 10:26
sper ca acum nu mai aveti ce zice . si referitor la nr de spectatori nu mai mancati... ca au fost vreo 5-6000.
si pt purple... baiatule n-a zis nimeni ca au fost 90000 cu hsv. ci 80000, fapt confirmat de toata presa romana si straina. asa ca ciocu mic.

Mario Di Lazi
13th September 2005, 10:32
LINISTE
In Ghencea sambata se stinge lumina
sTeaua - Dinamo 0-5
Visul unei nopti de ... toamna

_______________
FORZA LAZIO

george-dinamo
13th September 2005, 13:13
eu cred ca e realitatea unei seri de toamna.
batem pe steaua dupa ce i-am bnatut si pe everton. o sa incheiem sapt cu un golaveraj de 10-0.