PDA

View Full Version : Astra-Universitatea Craiova



Maximus
28th August 2005, 10:45
Privit in din perspectiva rezultatelor de pina acum va fi un meci foarte greu in incercarea noastra de a promova. Credeti ca avem forta sa invingem Astra la Ploiesti?
Comentarii despre meci aici. Nu uitati sa votati in poll.

Mishumacher
28th August 2005, 10:58
O sa aveti viata grea la PLOIESTI chiar daca lupii galbeni nu cred ca ii vor sustine pe astristi.

vlad1607
28th August 2005, 10:59
primul meci adevarat pt ambele echipe sa vedem ce o sa iasa zic ca mai degraba castiga gazdele

Maximus
28th August 2005, 11:17
Foarte greu meciul dupa 6-1 al Astrei. Aici se va vedea forta echipei. Sper sa ajung la meci si sa plecam cu cel putin 1 punct

vlad1607
28th August 2005, 11:29
acel 6-1 poate fi un mare avantaj(din pacate :D) pt voi...delasarea tipic romaneasca.

napoli
28th August 2005, 14:15
Batem peste tot...
Vlad ciocu cic... echipa cu care tii este a Craiovei.

Paul
28th August 2005, 14:17
Pai atunci tineti si voi cu Dinamo !

inter
28th August 2005, 14:42
paulica...vezi-ti de Cl ... pardon uefa si nu te mai da malai in mamaliga! ... scuteste-ne de comentariile tale de kko ... nici un oligofren nu te putea egala!

EDMOND_
29th August 2005, 22:49
Inter, ti-am mai spus... nu- i mai dati atentie, lasati-l sa vorbeasca singur. Vorbeste de fiecare data doar sa se afle in treaba, doar doar il ia cineva in seama.... lasati-l , ca este nevinovat.

inter
29th August 2005, 22:55
:ok: voievoade :cool:

cipi13
31st August 2005, 15:13
Am votat egal....pentru ca este un meci greu si, desi sper sa vad o victorie, cred ca o sa se termine egal...pentru ca echipele sint oarecum egale...

Gonzo
31st August 2005, 15:16
nu stiu cat sunt de egale... Astra a luat bataie in cupa de la Chimia Brazi :D

be@
31st August 2005, 16:00
Pai Astra a zdrobit pe Rapid II cu 6-1, pe cand voi ati castigat cu un amarat de 1-0.Deci urmeaza sa va luati macel .Logic, nu? :drak:

ASP
31st August 2005, 16:20
deci urmeaza sa-ti facem tie un macel acasa

bogho
31st August 2005, 16:50
Pai Astra a zdrobit pe Rapid II cu 6-1, pe cand voi ati castigat cu un amarat de 1-0.Deci urmeaza sa va luati macel .Logic, nu? :drak:
ala a fost blat! :happy

Cra10veanu
2nd September 2005, 05:15
Pai Astra a zdrobit pe Rapid II cu 6-1, pe cand voi ati castigat cu un amarat de 1-0.Deci urmeaza sa va luati macel .Logic, nu? :drak:
macel iei tu ca la Corabia :yeah:
si amaratul ala de meci a fost castigat cinstit nu blat :D

nr.zece
2nd September 2005, 13:28
moldoveanco tu ai vreo pasiune pentru olteni? ai auzit lucruri "marete" despre noi? ca numai pe aici scrii.
pana si stirea cu suspendare ai scris-o inaintea oricui pe forum

EDMOND_
2nd September 2005, 23:49
e masochista..... :drak:

Mishumacher
3rd September 2005, 10:22
Bai oltenilor!!!
Nu uitati ca Astra a fost carpita cu numai 2 saptamani inainte de inceperea campionatului,deci echipa nu e prea omogena!!
Asa ca in cazul unei infrangeri,dragi olteni,veti fi cea mai penibila echipa din serie!!!!


Hai Petrolul!!!!

inter
3rd September 2005, 11:50
mey lupule ... stai tu flexat si cu ochii in soare .... ai nostri sunt toti aproape copii , nu gloabe ca aia ...si ete ce grija ai de "draci" ... tu esti sigue ca esti lup? sau oi fi vreun pui de drac ? :drak:

si iti mai dau un sfat amical ... nu te mai baga in seama pe aici .. :evil:

Maximus
3rd September 2005, 12:00
Deocamdata avem 1-0 si suntem cu 3 clase peste Astra. Mishume, vezi-ti de blatistii tai...

sonty
3rd September 2005, 13:15
deci be@ a avut dreptate. ne-am luat omor rau de tot. incredibil. ce penibil. io zic asa: daca batem c-un scor sub 5-0 sa consideram c-am pierdut, sa venim aici si sa recunoastem ca suntem o pata pe obrazul imaculat al fotbalului romanesc si sa facem naiba odata romania asta fericita ca se pare ca de atat ma are nevoie sa ajunga la un adevarat orgasm.

dragosblue
3rd September 2005, 13:23
BRAVO SI FELICITARI STIINTA !!!!! :ok:

Gonzo
3rd September 2005, 14:06
3-0 sec si fara comentarii... :D

EDMOND_
3rd September 2005, 14:45
deci be@ a avut dreptate. ne-am luat omor rau de tot. incredibil. ce penibil. io zic asa: daca batem c-un scor sub 5-0 sa consideram c-am pierdut, sa venim aici si sa recunoastem ca suntem o pata pe obrazul imaculat al fotbalului romanesc si sa facem naiba odata romania asta fericita ca se pare ca de atat ma are nevoie sa ajunga la un adevarat orgasm.

Pai be@ acum sta cu ochii iesiti din orbite, se plimba nervoasa si nu isi gaseste locul... nu doarme noaptea si are cosmaruri.... cum naiba de televizeaza astia mai mult pe Craiova decat pe Iasi si cum de scriu ziarele mai mult de Universitatea decat de cele doua echipe cu care cica tine ea.... Si cum naiba de vin 10 000 de oameni la un meci oarecare de divizia B, la Craiova... sincer, grea viata are fiinta asta... abia astepta sa ne bata Astra ca sa defilize si ea triumfatoare pe forumul Craiovei.... a primit insa otrava cu pipeta,picatura cu picatura... daca vom continua asa, fata asta se stinge pana la sfarsitul turului....

PS. Echipa a jucat bine, cu un joc inteligent de pase la mijlocul terenului.... Stanga dovedeste o alegere inspirata... intelege jocul si ca antrenor.... :ok:

stefanm14
3rd September 2005, 14:50
3-0..dar mai ales un joc frumos, deschis, cu pase repetate, si precise...imi placura cum au jucat...nu prea se arata nici un adversar clar dupa rezultate..valcea se va stinge, petrolul nu prea pare o echipa de A, otopeniu a inceput slab...

si un sfat pentru Schumacher asta...du-te si uite-te la formula 1.. :D ...si pt be@ta ..tine-o tot asa :no: :D

aa..si un edit de ultima ora pt schumacher al nostru......nu sariti asa, nimic important, doar ceva normal : LUA BATAIE PETROLU :D

ThunderBlue
3rd September 2005, 15:15
:evil: :evil: Acum ati vazut adevarata fata a Stiintei si sincer sper sa vedem si altele mai frumoase pe viitor , pana atunci .......... :
Hai Romania !!!

inter
3rd September 2005, 15:29
trecuram si de astia, la un scor care le da "frisoane" amicilor nostrii , dar ce e mai important e ca ECHIPA incepe sa lege jocul!
BRAVO! /hello /hello

Che Guevara
3rd September 2005, 15:31
Pentru mine nu exista Romania. FRF este o adunatura de hoti, pungasi si mitocani. :rosu: Liga este parohia celui mai mare Terminator din istoria fotbalului romanesc: Mtitica Corleone Dragomir. :no:

Sper sa va bata Cehia deseara sa va dati demisia toti de la primul pana la ultimul.

Craiova este patria mea. Craiova traiesc, Craiova respir si cu Craiova in gand si in ochi am sa mor. Restul tarii asteia este alcatuit din imbecili.

inter
3rd September 2005, 15:40
:ok: Che ... da ai grija :D:D ... multi olteni de pe aici sunt mici copii fata de tine ...stii la ce ma refer :D:D

Zebrone
3rd September 2005, 16:39
bine jucara micutii maaahhhhh :D :D crescu inima in mine mare cat olita :D :D

be@
3rd September 2005, 17:16
Pai be@ acum sta cu ochii iesiti din orbite, se plimba nervoasa si nu isi gaseste locul... nu doarme noaptea si are cosmaruri.... cum naiba de televizeaza astia mai mult pe Craiova decat pe Iasi si cum de scriu ziarele mai mult de Universitatea decat de cele doua echipe cu care cica tine ea.... Si cum naiba de vin 10 000 de oameni la un meci oarecare de divizia B, la Craiova... sincer, grea viata are fiinta asta... abia astepta sa ne bata Astra ca sa defilize si ea triumfatoare pe forumul Craiovei.... a primit insa otrava cu pipeta,picatura cu picatura... daca vom continua asa, fata asta se stinge pana la sfarsitul turului....

PS. Echipa a jucat bine, cu un joc inteligent de pase la mijlocul terenului.... Stanga dovedeste o alegere inspirata... intelege jocul si ca antrenor.... :ok:

Si ce scriu , ma rog, ziarele despre echipa ta ?Cum se-mbata jucatorii in cantonamente ?Cum oltenii vostri baga oamenii in spitale ? Presupun ca esti foarte mandru de asta, nu-i asa? :drak:

Si ca sa fiu on topic..Va bucurati degeaba pentru o victorie asupra unor babaciuni precum Tinel Petre sau Baldovin,care au plecat de la Iasi de buni ce erau... :evil:

Gonzo
3rd September 2005, 17:27
Si ca sa fiu on topic..Va bucurati degeaba pentru o victorie asupra unor babaciuni precum Tinel Petre sau Baldovin,care au plecat de la Iasi de buni ce erau... :evil:

degeaba dai din gura ca moara stricata... avem 3 victorii din 3 meciuri dintre care 2 in deplasare si nu avem nici un gol primit... am demonstrat ca avem valoare si ca victoriile nu sunt intamplatoare... in acest context adversarul contra caruia jucam nu ma intereseaza din moment ce nu are alta optiune decat infrangerea...

acum ciocul mic si joc de glezne... pregateste-te pt inca o infrangere a favoritilor tai moldoveni si muta canalul pe suporter Iasi... :yeah:

EDMOND_
3rd September 2005, 18:08
Mie imi place de ea !! :drak: Este perseverenta, chiar daca scrie numai aiureli..... :ok:

vlad1607
3rd September 2005, 18:11
am demonstrat ca avem valoare
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

Cra10veanu
3rd September 2005, 18:33
3-0 :yeah: :yeah: :yeah: rezultat de rezultat, ciocu mic restu, ca la anu cashunam pe voi in divizia A :D

vlad1607
3rd September 2005, 18:42
:happy :happy :happy :happy

Gonzo
3rd September 2005, 18:43
:happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

ce razi ma ca ciorba la lautar? avem valoare da... si o sa vezi la anul cum ne distram cu voi... avem 4 meciuri oficiale in care nu am primit gol si le-am castigat pe toate... crezi ca e usor chiar si la nivelul diviziei B?

daca stau bine sa ma gandesc azi la Dinamo 2 au jucat 7-8 jucatori din lotul mare si ati luat bataie de la Dunarea Giurgiu...

abia astept sa dam ochii in cupa sa va scoatem aerele din cap... sa rad putin de Guso, Moti, Dauda si Plesan cand le-o baga Dina sau Ionescu nisip in sort dupa 2-3 driblinguri :D

vedem noi /hello

vlad1607
3rd September 2005, 18:52
avem valoare da... si o sa vezi la anul cum ne distram cu voi...


:happy :happy :happy

uite de aia NU contatzi ca va consideratzi buricul pamantului ca suntetzi mari valori cand de fapt in ultimii 15 ani nu atzi contat ! Va meritatzi soarta ! va laudatzi singuri ! penibil !!!

Gonzo
3rd September 2005, 18:58
cum nu am contat, ma? cate cupe si campionate ati luat cu jucatorii nostrii... i-am crescut pt voi... Craiova a avut, are si va avea resurse, iar de data asta cred ca le vom pastra si va vom scoate fotbalul din cap...

mie sincer in locul tau mi-ar fi rusine sa ma laud cu rezultatele alea obtinute cu fotbalisti furati ca pe vremea lui Ceasca... de fapt scuza-ma tie nu are cum sa-ti fie rusine ca doar esti militian (din cate stiu) si e normal sa simpatizezi cu sefii tai... pe tine chiar nu imi e ciuda... mi-e ciuda numai pe copiii astia din ziua de azi care au asa preferinte masochiste... hai numai bine ca te-am bagat in seama mai mult decat meriti

sper sa nu te apuci acum sa-mi intocmesti un Proces Verbal :D :D :D

vlad1607
3rd September 2005, 19:10
felicitari pt victoria galactica de la Astra Ploiesti :D :D :D :D
totusi cea mai mare realizare de pana acum ramane victoria asupra Caracalului :D

Gonzo
3rd September 2005, 19:12
nu mai imi bat capul cu tine... in afara de 2-3 onomatopee si 2 propozitii simple nu esti in stare de altceva...

aga-du-du-bo-bo ? bu-do-gu? :D :D :D :D

vlad1607
3rd September 2005, 19:14
hai ca va las ca aici e suporter Craiova si nu vrea sa mai stau pe aici ca imi e frica sa ma molipsesc de boala aia de Caracal cum ii zice ceva cu PRO....... :D :D

bafta maxima pentru urmatoarele confruntari galactice :D :D :D

seara placuta si hai Romania ! :ok:

Gonzo
3rd September 2005, 19:15
aga-du-du :ok:

vlad1607
3rd September 2005, 19:18
ce faci ma itzi dai arama pe fatza? juniorule :D

pax :ok:

Che Guevara
3rd September 2005, 21:27
Faptul ca niste descoperitori de comori din Divizia A se intereseaza de soarta noastra si cand jucam in B inseamna enorm pentru mine. Inseamna ca suntem chiar o forta in fotbalul romanesc. Nu ma cobor sa intru in polemici cu adversarii. Pentru mine este importanta echipa mea si nu ma intereseaza ce au adversarii in cap.

In orice caz tradatorii vor fi pedepsiti fiecare la timpul lor.

vlad1607
3rd September 2005, 21:55
dc pt tine inseamna "enorm"ca se face misto de voi comentariile sunt de prisos :D

inter
3rd September 2005, 21:58
vladutze , ma tu esti pui de oltean de tot intri tu pe aici :drak:

te-au incadrat aia ca scooter? :D
mai bine ramai pe inaltimile div.A si nu cobora in mocirla din B! ca s-ar putea sa iesi murdarit :rolleyes:

vlad1607
3rd September 2005, 22:00
hai ma,ma lasi :D

si in A tot mocirla e din pacate! acuma pun furtunu pe voi :D

inter
3rd September 2005, 22:03
cu bere? :D:D ai de gand sa faci cinste? :D:D

vlad1607
3rd September 2005, 22:06
bere va dau dupa ce promoveaza PEtrolul :D ca sa sarbatorim :D

inter
3rd September 2005, 22:09
ete ca promovarea o vom sarbatori Absolut cu Finlandia!

EDMOND_
3rd September 2005, 22:16
De cate ori intra vlad pe aici scade "enorm" nivelul discutiilor pe forumul nostru. Intere, ti se pare vreodata ca spune ceva inteligent!!???
Nu-l prea mai baga in seama nici ai lui si pleaca pe forumuri straine doar doar il ia cineva in serios.... Spune aiureli si apoi se intreaba ce au suporterii nostri cu el...
Nu este in stare sa poarte o discutie... ca si fatuca aia din Moldova nu face decat sa incerce sa va provoace. asta este tot ce stiu cei doi....

BornWild
3rd September 2005, 23:00
Sincer, este o victorie care mi-a redat speranta ca inca se mai poate.
Iar toti invidiosii sa ia aminte:
suntem in divizia B! Si ce? Suntem mai uniti ca oricand, pentru ca ne iubim cu adevarat echipa.Avem mai multi spectatori in B decat alte echipe care joaca in cupele europene, asta inseamna dragostea pentru o echipa! Voi, invidiosilor, va strangeti pe stadion cati se strang suporterii Craiovei cu 2 ore inainte de meci la "Ciuperca" pt a bea o bere.Ciocu' mic! Nu ne veti egala niciodata!
HAI CRAIOVA!!!!

danny_sarari
4th September 2005, 00:57
bah dinamovistule istoria voastra este doar un ordin comunist...nu mai vb tu despre craiova singura mare echipa din romania care si-a facut un nume prin valoare nu prin blaturi si furturi...
Mereu anti buCUResti....
bv Craiova tot asa

vlad1607
4th September 2005, 08:17
Nu ne veti egala niciodata!

cine crezi ca ar vrea sa se coboare la un nivel atat de jos? cine crezi ca ar vrea sa fie atat de penibil?rade o tzara intreaga de voi. :drak:


gata va las ca aici nu e suporter DINAMO si nu are rost +ca dc va baga careva in seama iar va credetzi "cei mai buni dintre romani" :happy
o zi buna

BornWild
4th September 2005, 13:22
A egala ceva, inseamna, a recupera handicapul pe care il ai fata de persoana respectiva.
Insa se pare ca gandirea militieneasca nici acum nu functioneaza.
Am auzit ca antrenorul unei asa-zise echipe, a acuzat suporterii ca sunt "supoirteri de internet"...oare pt ca nu incap pe imensul stadion care il au la dispozitie?