PDA

View Full Version : Steel-Pool



Cristian
18th February 2007, 13:04
Inscrieri pentru pool... doritorii se pot inscrie aici.... atentie pentru sceptici, stati linistiti ca aici nu joaca profesionisti :D Deci va puteti inscrie linistiti. Haideti sa facem un campionat puternic.

starsteel
18th February 2007, 13:21
Eu sunt amator la inscris.....palmaresul meu pe yahoo pool e 24 de meciuri jucate 11 victorii. Parca asa e, sper sa nu gresesc.

Cristian
18th February 2007, 13:39
:D Eu sunt ciuca batailor, da in curand voi avea contracandidat la retrogradare :happy

starsteel
18th February 2007, 13:56
M-am uitat acum pe Yahoo nr. victoriilor e 11 al infrangerilor insa 21 deci am 32 partide jucate si 11 victorii.
Cristi lasa ciuca batailor ca am jucat un amical si ai castigat cu 5-3.
Parerea mea ca era mai frumos daca se scria pool pt. galateni astfel erau mai multi posibili jucatori.....pt. mine nu e problema eu ma simt otelar chiar daca nu 100% in acceptiunea voastra.

otelulgalati
18th February 2007, 16:56
Da vreau sa ma inscriu si eu!!!!

Cristian
18th February 2007, 17:50
Deci suntem 4 pana acum: starsteel, Cristi_Galati, otelulgalati, bada_otelul... mai asteptam si alti doritori

starsteel
18th February 2007, 17:51
Dupa ce ne strangem facem regulamentul....ar fi culmea sa copiem vreunul existent, discutam ne punem de acord si dupa aceea jucam.

starsteel
18th February 2007, 18:03
Am gasit numele....jucam steel-pool sau pool-steel. Cum vreti? :yes:
Dr. Satan vrem numele threadului schimbat in una din cele 2 variante.

Cristian
18th February 2007, 18:07
Indiferent de nume, sa mai vina otelarii... la inscrieri

starsteel
18th February 2007, 18:12
Indiferent de nume adica steel-pool sau pool-steel orice varianta e valabila sa vezi ce-si freaca mainile steelman cand va vedea, insa ii ofer o surpriza....promit sa-l bat! :D
P.S. Surpriza e doar promisiunea despre victorie ramane sa vedem. :P

WOLF_ULTRAS
18th February 2007, 18:33
Va sparg pe toti ma inscriu :D

Cristian
18th February 2007, 18:39
starsteel, Cristi_Galati, otelulgalati, bada_otelul, WOLF_ULTRAS

STEELMAN
18th February 2007, 18:49
pool intre galateni manjiti nu joc.doar pool intre otelari.de aia nu am participat nici la concursul ala cu pronosticuri pe suporter-otelul. va doresc succes

Cristian
18th February 2007, 18:53
Inca ceva, fara Hardliner pe aici... eu unul nu-l accept. De aia am pus POOL PENTRU OTELARI ca sa nu vad urma de Hardliner pe aici.

Dregan
18th February 2007, 20:46
Inca ceva, fara Hardliner pe aici... eu unul nu-l accept. De aia am pus POOL PENTRU OTELARI ca sa nu vad urma de Hardliner pe aici.



Rasism :happy

Hard
18th February 2007, 21:22
vai,mai am putin si plang....

Cristian
18th February 2007, 21:39
Neinteresant....

starsteel
18th February 2007, 22:18
pool intre galateni manjiti nu joc.doar pool intre otelari.de aia nu am participat nici la concursul ala cu pronosticuri pe suporter-otelul. va doresc succes

Bine ma, aplic sloganul cel mai bun cedeaza, daca eu sunt galateanul manjit va doresc succes si joaca placuta.

STEELMAN
18th February 2007, 22:29
daca asta inseamna sa fii destept....in fine... nu vreau sa intru in polemica raducu.

starsteel
18th February 2007, 22:32
Am evitat destept si am spus bun.....nu sunt raducu.

Doctor_Satan
19th February 2007, 08:53
Am gasit numele....jucam steel-pool sau pool-steel. Cum vreti? :yes:
Dr. Satan vrem numele threadului schimbat in una din cele 2 variante.

E bine asa?
Eu nu ma inscriu, ca n-am messenger la lucru si intru de pe meebo si tot asa m-am obisnuit si acasa!

Doctor_Satan
19th February 2007, 09:15
Eu as zice sa faceti etape, sa joace fiecare cu fiecare, apoi primii 4 intra-n semifinale si apoi finala mare si finala mica.
Asta asa, ca o idee!
Daca sunteti cuminti, imi bag si eu messenger acasa si joc si eu in week-enduri!

Cristian
19th February 2007, 09:58
Doctore nu-ti trebuie messenger.. trebuie doar sa intrii la www.yahoo.com apoi pe Games apoi pe POOL...

Doctor_Satan
19th February 2007, 10:14
Hai ca incerc imediat!

Doctor_Satan
19th February 2007, 10:21
Din pacate, nu pot juca de la lucru, ca nu am parola de administrator pentru a putea sa instalez Java Runtime.
Cel mai ciudat e ca stiam ca la mozilla isi instala el plug-in-urile, fara sa le bage prin Program Files, dar vad ca nu e asa cu unele dintre ele!
O sa joc de acasa si o sa va dau ocazia sa ma invatati un pic de biliard!

Doctor_Satan
19th February 2007, 15:30
Tot referitor la regulamentul de joc, eu as avea 2 idei:
1. as zice ca fiecare etapa sa se joace sambata sau duminica (ziua exacta si ora le vor alege de comun acord jucatorii care se infrunta), se vor juca 5 partide si se va posta pe forum scorul.
Pentru victorie se primesc 3 puncte si pentru infrangere, 0.
La final, primii 4 clasati merg in semifinala, care va fi cu tragere la sorti.
In caz de egalitate intre 2 jucatori, se ia in considerare mai intai infruntarea directa.
In cazul in care unul din jucatori nu poate participa la meci, se va face tot posibilul ca meciul sa se dispute in cursul saptamanii urmatoare.
Daca nici asa meciul nu are loc, cel care nu s-a prezentat pierde cu 5-0.

2. Se stabilesc meciurile din fiecare etapa, urmand ca jucatorii sa se intalneasca asa cum stabilesc ei.
Cand toate meciurile dintr-o etapa s-au terminat si au fost postate pe forum, etapa respectiva se declara inchisa.
Fiecare are la dispozitie 1-2 saptamani (asta ramane ca voi sa hotarati) sa se prezinte la meci.
Sistemul de punctare va fi la fel ca la punctul 1.
Etapele nu se joaca in avans. Se trece la etapa urmatoare doar dupa ce s-a inchis etapa curenta.

Ce ziceti si ce adaugari ati mai avea?

WOLF_ULTRAS
19th February 2007, 17:48
Bun ..dar cand incepem :D...sa dam drumu odata

Cristian
19th February 2007, 19:05
Eu zic sa se joace tip tur-retur :D cu clasament, nu tip cupa :D

Hard
19th February 2007, 23:29
va place la greu sa deschideti threaduri :happy
asta e ca ala cu intalnirea intre forumisti,zeci de pagini postate dar nimic concret.pariu ca nu jucati nimic?:lol:

delaparis
19th February 2007, 23:49
daca asta inseamna sa fii destept....in fine... nu vreau sa intru in polemica raducu.


mai , vai ... uite ca acum imi cade lacrima ...

Hai stai un pic mai jos .... te rog ... cand vei avea nivel atunci poti avea pretentii ... :)




PS. ai inteles ? :D

Doctor_Satan
20th February 2007, 08:40
Pana acum s-au anuntat urmatorii: starsteel, Cristi_Galati, otelulgalati, bada_otelul, Wolf_Ultras si Doctor_Satan.
Mai asteptam pana sambata sa vedem cine se mai inscrie si prima etapa s-ar putea juca in week-endul urmator. Hai Vali, ai ocazia sa te razbuni pe SS batandu-l la biliard! E doar un stelist cu care joci, in rest sunt 4 otelari, asa ca eu as zice sa te bagi!

Pana acum unul din voi vrea stil campionat. Astept ca si ceilalti inscrisi sa spuna cum doresc sa se dispute campionatul.

Doctor_Satan
20th February 2007, 08:42
mai , vai ... uite ca acum imi cade lacrima ...

Hai stai un pic mai jos .... te rog ... cand vei avea nivel atunci poti avea pretentii ... :)




PS. ai inteles ? :D

Incearca sa nu agiti spiritele! Discutia era intre SS si Steelman!

Cristian
20th February 2007, 11:10
va place la greu sa deschideti threaduri :happy
asta e ca ala cu intalnirea intre forumisti,zeci de pagini postate dar nimic concret.pariu ca nu jucati nimic?:lol:

Esti liber sa pleci :cya: nu te retine nimeni pe aici...:cya:

WOLF_ULTRAS
20th February 2007, 21:56
Pana acum s-au anuntat urmatorii: starsteel, Cristi_Galati, otelulgalati, bada_otelul, Doctor_Satan.
Mai asteptam pana sambata sa vedem cine se mai inscrie si prima etapa s-ar putea juca in week-endul urmator. Hai Vali, ai ocazia sa te razbuni pe SS batandu-l la biliard! E doar un stelist cu care joci, in rest sunt 4 otelari, asa ca eu as zice sa te bagi!

Pana acum unul din voi vrea stil campionat. Astept ca si ceilalti inscrisi sa spuna cum doresc sa se dispute campionatul.

Da pe mine mai dat afara :headbang:

Hard
20th February 2007, 23:36
pana de Paste poate dati drumul.sau poate nu:)

Doctor_Satan
21st February 2007, 09:08
Da pe mine mai dat afara :headbang:

Gata, te-am bagat!

Hardliner, tu iar o cauti cu lumanarea?

Hard
26th February 2007, 00:31
pana de Paste poate dati drumul.sau poate nu:)

nu cred:)

Doctor_Satan
26th February 2007, 08:41
Hardliner, suferi de schizofrenie? Iti dai quote singur?

Cristian
26th February 2007, 09:43
Suntem 6. Cand incepem ???

WOLF_ULTRAS
26th February 2007, 13:23
nu cred:)

Sufera de dubla personalitate ...are bau bau :lol:

Doctor_Satan
26th February 2007, 17:40
Nu s-a mai anuntat nimeni pentru competitie, asa ca putem incepe!
N-am facut nici o tragere la sorti, asa ca prima etapa va afisa urmatoarele meciuri:
1. Starsteel Vs. Cristi_Galati
2. otelulgalati Vs. bada_otelul
3. Wolf_Ultras Vs. Doctor_Satan

Prima etapa trebuie sa se incheie pana duminica. Rezultatele vor fi postate pe acest thread, dar vor fi acceptate doar daca sunt confirmate de ambii jucatori. Spre exemplu: joc eu cu Wolf si el posteaza ca m-a batut cu 3-2. In acest caz, eu trebuie sa confirm acest rezultat. Daca pana la data terminarii etapei nu confirm (asta doar in cazul in care eu nu sustin ca a fost alt rezultat), atunci pierd meciul cu 5-0. Diferentele de rezultat se rezolva in particular!

S-ar putea ca eu sa nu pot disputa aceasta partida din cauza ca magarii de la rdeesh n-au reusit sa rezolve problema logarii mele de o saptamana!
Bafta tuturor si dati-va mesaje pe pm sa hotarati cand veti disputa partidele!

Cristian
26th February 2007, 19:36
Starsteel cand vrei sa jucam sa anunti, mai bine intra pe messenger.

WOLF_ULTRAS
26th February 2007, 20:18
Hai doctore fa tot posibilu sa joci acest meci daca trec mai departe vreau cu o lupta....

Doctor_Satan
27th February 2007, 08:46
Nu treci mai departe, ca se joaca in stil de campionat!
Eu incerc sa pot juca, dar sunt la mana rdeeshului! Te anunt vineri daca nu-mi revine conexiunea!

starsteel
27th February 2007, 17:42
Trebuia facut in prima faza regulamentul cu precizari referitoare la punctaj, modalitati de judecata la neprezentari, renuntari, termene de joc, criterii de departajare in clasament, etc. .....dupa aceea facut o schema de program ceva de genul asta
Etapa 1
1-2
3-4
5-6
Etapa 2
1-3
2-5
4-6
Etapa 3
1-4
2-6
5-3
Etapa 4
1-5
6-3
2-4
Etapa 5
1-6
2-3
4-5
....astfel functie de un moment de intrare fiecare posta si isi alegea un nr. astfel rezulta programul. Echitabil si corect. Eu as fi venit cu propunerea sa se puncteze 3 puncte pt. victorie, 1 pt. infrangere si 0 pt. absenta.

Hard
28th February 2007, 02:16
stai linistit ca nu incepe anul asta

Doctor_Satan
28th February 2007, 08:47
Trebuia facut in prima faza regulamentul cu precizari referitoare la punctaj, modalitati de judecata la neprezentari, renuntari, termene de joc, criterii de departajare in clasament, etc. .....dupa aceea facut o schema de program ceva de genul asta
Etapa 1
1-2
3-4
5-6
Etapa 2
1-3
2-5
4-6
Etapa 3
1-4
2-6
5-3
Etapa 4
1-5
6-3
2-4
Etapa 5
1-6
2-3
4-5
....astfel functie de un moment de intrare fiecare posta si isi alegea un nr. astfel rezulta programul. Echitabil si corect. Eu as fi venit cu propunerea sa se puncteze 3 puncte pt. victorie, 1 pt. infrangere si 0 pt. absenta.

Am facut precizarile cu sistemul de joc si criteriile de departajare!
Iar ideea cu 1 punct pentru infrangere, nu mi se pare corecta. Am zis ca cel care nu se prezinta pierde cu 5-0.
E adevarat ca schema programului nu am facut-o, asta din cauza ca nu am avut timp. Daca mi-ai da o mana de ajutor la treaba asta, ar fi binevnit!

Doctor_Satan
28th February 2007, 08:48
stai linistit ca nu incepe anul asta

Si ce dai daca incepem cum am stabilit?
Sau iti dam noi suturi in fund?

Hard
28th February 2007, 23:57
:lol:

Doctor_Satan
2nd March 2007, 17:35
Aveti grija ca in acest week-end trebuie sa se termine prima etapa!
Luni dimineata sa vad postate toate rezultatele, cu confirmari (sper ca si al meu cu Wolf, prin bunavointa rdeeshului)!

Hard
3rd March 2007, 00:32
dar a inceput?

Doctor_Satan
5th March 2007, 08:20
S-a incheiat prima etapa (sau ar trebui sa se fi incheiat)!
Sa vedem rezultatele!
In cazul in care s-au disputat toate celelalte meciuri, scorul Wolf_Ultras-Doctor_Satan este 5-0. Daca a mai ramas vreun meci nedisputat, la fel va fi si meciul nostru, ca eu nutresc sperante ca rdeeshul imi va da din nou drumul la sarma!

Hard
6th March 2007, 00:49
:lol: ce comic esti:happy
ce s-a jucat ma?:happy
hai ca zic eu scorurile 5-0 pe linie,dar nu stiu pt cine:lol:

STEELMAN
6th March 2007, 00:59
e prost ala care-i mai raspunde lu hl ! nu vedeti ca doar barfe ieftine si rauvoitoare cauta asta?.nu intrati in jocul lui ,indiferenta e cea mai mare umilinta pt el

Hard
6th March 2007, 01:04
ia sa vedem care e:groggy:

Cristian
6th March 2007, 09:16
Inca nu am jucat, starsteel a luat-o urat pe aratura... I-am dat saptamana trecuta un mesaj in care i-am zis ca sa jucam iar el mi-a raspuns: "campionatul mai intai de toate" La ce te-ai mai inscris si la ce ai propus acest topic daca nu vrei sa joci ???

STEELMAN
10th March 2007, 00:46
edit steaua

Hard
10th March 2007, 01:24
uau:D

Dregan
10th March 2007, 15:22
edit steaua


raspuns corect

Hard
11th March 2007, 01:56
cine a castigat

WOLF_ULTRAS
11th March 2007, 13:36
Eu :d

Cristian
11th March 2007, 15:00
edit steaua

:yeah:

Hard
11th March 2007, 15:44
:yeah:

halal concurs:happy

Doctor_Satan
19th April 2007, 09:01
Vad ca Hardliner a avut dreptate in ceea ce priveste succesul acestui concurs!
Inchid threadul pana se razgandeste lumea!