PDA

View Full Version : Cine va promova sezonul acesta din seria B2?



Pages : [1] 2 3 4

Darkslowstar
28th August 2005, 03:41
Cine va promova sezonul acesta din seria B 2?

Mishumacher
28th August 2005, 14:10
Am incredere ca Petrolul va avea forta anul asta sa promoveze!!!

Poate intra Astra la baraj!!!

Balaci
28th August 2005, 21:41
Universitatea Craiova-bineinteles!

Siljanoski
29th August 2005, 11:24
Din pacate, va intra probabil Craiova, desi nu-mi place gandul, ca prea mi-a facut placere cand i-am vazut picati in B...

jorgensen
29th August 2005, 11:50
CARACAL !!! :drak:

Darkslowstar
29th August 2005, 13:40
Probabil Craiova, mai ales ca Petrolul nu cred ca-si doreste cu adevarat sa promoveze.

Mishumacher
29th August 2005, 13:45
Probabil Craiova, mai ales ca Petrolul nu cred ca-si doreste cu adevarat sa promoveze.

Anul trecut intr-adevar nu se dorea promovarea!
Insa anul asta am observta ca si conducerea si jucatorii se implica mai mult in echipa!!
Ploiestenii isi doresc foarte mult ca Petrolul sa revina in A.

Darkslowstar
29th August 2005, 13:47
Nu ma indoiesc ca toti ploestenii isi doresc sa promoveze, intrebarea este vor Luca si Bercea? Ca acolo e buba mare la voi, ca de obicei. Parca vezi ca iara dac vreo combinatie de neam prost cum au obiceiul. Toata stima pt istoria si traditia Petrolului, in mod clar locul vostru nu e in B.

Mishumacher
29th August 2005, 13:52
Iti dai seama ca nu mai merge faza cu fuziunea.Numai daca....

Sa presupunem ca n-ar avea Petrolul unde sa joace si ar trebui sa foloseasca arena ASTREI.Si s-ar gandi ei mai bine ca n-ar strica o fuziune!!Economie de bani!

Din cate stiu Bercea&Luca nu se mai intelg chiar asa de bine cu Buduru&IONNicolae!!
Chiar daca IOn Nicolae mai are actiuni la Petrolul!!!

Darkslowstar
29th August 2005, 14:02
Pe Ilie Oana nu mai puteti juca pana nu-l renoveaza. Cade dracului stadionul pe voi imediat. Se aude ceva cu renovarea?

dragosblue
29th August 2005, 17:49
Craiova

Gonzo
29th August 2005, 17:55
Stiinta... restul sunt ca sa avem cu cine juca si strange puncte :evil:

Siljanoski
29th August 2005, 18:06
Ce m-as distra sa ratati promovarea...ati fi ca-n bancul ala cu atletul care fuge singur si iese pe locul 2!

dragosblue
29th August 2005, 19:02
Ce m-as distra sa ratati promovarea...ati fi ca-n bancul ala cu atletul care fuge singur si iese pe locul 2!
Un pic de off-topic dupa ce ti-am recitit semnatura: cum poti tine cu Bihorul si cu steaua dupa ce s-a intimplat in '88 la meciul de la Oradea ?

"Stelistii il au pe constiinta pe Mateianu
Steaua era echipa favorita a lui Valentin, fiul dictatorului Nicolae Ceausescu. Toate performantele realizate in perioada 85-89 de echipa militara poarta amprenta acestei asocieri teribile si sint umbrite de politica de forta aplicata in campionatul intern. Meciul FC Bihor-Steaua (2-3), disputat in toamna anului 1988, este relevant pentru felul in care militarii isi indeplineau obiectivele. Istoria acelui meci, povestita chiar de Viorel Mateianu , tehnicianul de atunci al oradenilor, a fost data publicitatii in exclusivitate de Evenimentul zilei.
N-am avut voie sa batem pe Steaua, Dinamo, Victoria. Asta a fost tragedia intregului fotbal romanesc, nota Mateianu. Pe 25 septembrie 1988, FC Bihor primea acasa vizita stelistilor. Formatia oradeana, nou-promovata, fusese deja avertizata sa nu se opuna. Cu toate acestea, Mateianu a indraznit sa sfideze regimul si familia dictatorului. Generalii de la Bucuresti si demnitarii judetului aveau sa devina furiosi constatind ca, in teren, gazdele opun rezistenta! FC Bihor a intrat la pauza in avantaj: 2-1. Repriza a doua a fost de cosmar. In caietele sale, Mateianu rememoreaza acest incident care i-a marcat nefast viata, declansindu-i boala ucigasa. Doresc sa informez opinia publica fotbalistica si pe sustinatorii FC Bihor Oradea ca, in 1988, noi n-am pierdut cinstit jocul cu Steaua, ci numai la ordinul primului-secretar Sorcoiu si al adjunctului acestuia, Vulturar, amenintati la rindul lor de Ilie si Valentin Ceausescu cu pierderea scaunelor.
Arbitrul Gheorghe Constantin primise ordin sa tina meciul pina inscriu oaspetii
La pauza, cind Steaua era condusa, Valentin Ceausescu a sunat la sediul clubului oradean, cerind insistent sa discute cu Mateianu. Pina ca antrenorul sa ajunga din vestiar la telefon, legatura se intrerupsese. Acesta nu a mai asteptat un al doilea apel. Incepea repriza a doua. Mi-am ingaduit, cu de la mine putere, sa joc cinstit cu Steaua, scria antrenorul, care a trait atunci cele mai cumplite ore din viata lui. Vazind ca, in ciuda tututor ordinelor, Mateianu continua sa-si apere sansele, prim-secretarul judetului Bihor si toti generalii de la oficiala au coborit la gardul din spatele bancii de rezerve a gazdelor. De acolo, ei au recurs la amenintari cu moartea la adresa antrenorului. Mateianu a fost supus unui stres insuportabil, amplificat de prestatia oribila a centralului Gheorghe Constantin.
Impinsi de la spate, stelistii au egalat in repriza secunda, dar nu reuseau sa inscrie si golul victoriei. Arbitrul primise ordin sa nu fluiere finalul pina cind militarii nu inscriu! Steaua a invins, pina la urma, cu 3-2, cu un gol marcat de Gabi Balint in minutul 100! Dupa partida, am fost bagat in sedinta. Mi s-a spus, reproduc textual, - Mateianu a incercat o lovitura de stat, sa schimbe Consiliul Judetean de Partid Bihor.
Pina la urma, pe la doua noaptea, Vulturar a recunoscut ca a discutat cu arbitrul Constantin sa nu opreasca jocul pina nu cistiga Steaua, avea sa dezvaluie antrenorul. La aproape doua luni de la acel joc, Mateianu avea sa sufere primul accident vascular cerebral. "

Mishumacher
29th August 2005, 19:35
Pe Ilie Oana nu mai puteti juca pana nu-l renoveaza. Cade dracului stadionul pe voi imediat. Se aude ceva cu renovarea?

Ca deobicei!!
Primaria zice ca face da' in fiecare luna accesul pe stadion e restrictionat din ce in ce mai mult!

Darkslowstar
29th August 2005, 19:39
Nu cred ca va face ceva pana nu se prabuseste o parte din el si iese un scandal monstru. Sper sa nu se lase cu victime. La noi autoritatile locale asigura o buna parte din bugetul clubului.

Siljanoski
30th August 2005, 10:42
dragosblue, Bihorul e echipa mea de suflet si e prima pentru mine, mai importanta decat orice altceva. Cu toate astea, tin si cu Steaua in divizia A si in cupele europene. Episodul ala a fost demult si lucrurile s-au schimbat mult de atunci, si la Steaua, si la FC Bihor.

Gonzo
30th August 2005, 14:08
Ca deobicei!!
Primaria zice ca face da' in fiecare luna accesul pe stadion e restrictionat din ce in ce mai mult!

eu zic sa-ti faci abonament daca mai vrei sa intri.... altfel o sa intre numai primii 10 veniti :evil:

Mishumacher
30th August 2005, 14:12
Ce glumet esti azi!!! :jerk:

Gonzo
30th August 2005, 14:15
si tu esti glumet cand tot zici ca promovati :jerk:

ASP
30th August 2005, 16:40
101% Craiova. sa castige toate meciurile cu 1-0 in minutul 90 printr-un gol suspect de offsaid si hent. restul echipelor pot promova la leapsa.

ady_azzuro
1st September 2005, 02:04
Normal ca Stiinta, alta echipa nu exista in seria noastra. Vom demonstra inca o data ca suntem cei mai buni dintre romani, si vom reveni acolo unde ne este locul, desi militienii si altii care au vrut raul Craiovei ne vor cat mai multi ani in B.

bogho
1st September 2005, 17:42
Au trecut 2 etape.
Cine promoveaza din B2?

Gonzo
1st September 2005, 17:44
bogho mai este un thread :D

bogho
1st September 2005, 17:58
nici nu vroiam sa il scriu. vrusei sa fac un sondaj "cine promoveaza din B2?" cu 1 singura optiune. "Universitatea Craiova".

Mishumacher
1st September 2005, 18:17
Dragi olteni!!
Cum drak in cea mai nasoala serie de B voi va credeti cea mai tare echipa!
NU uitati ca dupa 2 etape nu sunteti pe primul loc fiindca ati fost in asa hal de penibili anu' trecut ca n-ati obtinut un amarat de barem.

La sfarsitul campionatului,in vazul in care va veti situa pe primul loc la minim 15 puncte de locul doi,atunci puteti spune ca nu ati avut cu cine juca.Dar ca toti oltenii voi va considerati cei mai tari de la inceput fara sa stiti in ce va bagati.

wsk
2nd September 2005, 10:55
chiar daca nu imi place exprimarea lui Mishumacher pt ca este cam rautacioasa , inclin sa ii dau dreptate ! Universitatea este favorita doar cu numele , insa nici teoretic nici practic nu suntem favoriti ! Universitatea are un lot nou fata de anul trecut ; lucrul cel mai grav este ca nu prea avem fotbalisti in lot (mai mult de 3-4 nu am vazut in tot lotul ) :( , iar Mititelu se pare ca nu are de gand sa bage bani in viitorul apropiat ! Jocul echipei nu prea este stralucit , asa ca si aspectul acesta ma ingrijoreaza ! In aceasta serie sunt multe candidate la promovare , asa ca lupta va fi stransa !
Dupa multi ani cand s-a anuntat ca Universitatea trage la titlu , anul acesta , obiectivul este cat de cat realist ! Sper ca Universitatea sa promoveze !

apparte
2nd September 2005, 11:48
Un pic de off-topic dupa ce ti-am recitit semnatura: cum poti tine cu Bihorul si cu steaua dupa ce s-a intimplat in '88 la meciul de la Oradea ?

"Stelistii il au pe constiinta pe Mateianu
Steaua era echipa favorita a lui Valentin, fiul dictatorului Nicolae Ceausescu. Toate performantele realizate in perioada 85-89 de echipa militara poarta amprenta acestei asocieri teribile si sint umbrite de politica de forta aplicata in campionatul intern. Meciul FC Bihor-Steaua (2-3), disputat in toamna anului 1988, este relevant pentru felul in care militarii isi indeplineau obiectivele. Istoria acelui meci, povestita chiar de Viorel Mateianu , tehnicianul de atunci al oradenilor, a fost data publicitatii in exclusivitate de Evenimentul zilei.
N-am avut voie sa batem pe Steaua, Dinamo, Victoria. Asta a fost tragedia intregului fotbal romanesc, nota Mateianu. Pe 25 septembrie 1988, FC Bihor primea acasa vizita stelistilor. Formatia oradeana, nou-promovata, fusese deja avertizata sa nu se opuna. Cu toate acestea, Mateianu a indraznit sa sfideze regimul si familia dictatorului. Generalii de la Bucuresti si demnitarii judetului aveau sa devina furiosi constatind ca, in teren, gazdele opun rezistenta! FC Bihor a intrat la pauza in avantaj: 2-1. Repriza a doua a fost de cosmar. In caietele sale, Mateianu rememoreaza acest incident care i-a marcat nefast viata, declansindu-i boala ucigasa. Doresc sa informez opinia publica fotbalistica si pe sustinatorii FC Bihor Oradea ca, in 1988, noi n-am pierdut cinstit jocul cu Steaua, ci numai la ordinul primului-secretar Sorcoiu si al adjunctului acestuia, Vulturar, amenintati la rindul lor de Ilie si Valentin Ceausescu cu pierderea scaunelor.
Arbitrul Gheorghe Constantin primise ordin sa tina meciul pina inscriu oaspetii
La pauza, cind Steaua era condusa, Valentin Ceausescu a sunat la sediul clubului oradean, cerind insistent sa discute cu Mateianu. Pina ca antrenorul sa ajunga din vestiar la telefon, legatura se intrerupsese. Acesta nu a mai asteptat un al doilea apel. Incepea repriza a doua. Mi-am ingaduit, cu de la mine putere, sa joc cinstit cu Steaua, scria antrenorul, care a trait atunci cele mai cumplite ore din viata lui. Vazind ca, in ciuda tututor ordinelor, Mateianu continua sa-si apere sansele, prim-secretarul judetului Bihor si toti generalii de la oficiala au coborit la gardul din spatele bancii de rezerve a gazdelor. De acolo, ei au recurs la amenintari cu moartea la adresa antrenorului. Mateianu a fost supus unui stres insuportabil, amplificat de prestatia oribila a centralului Gheorghe Constantin.
Impinsi de la spate, stelistii au egalat in repriza secunda, dar nu reuseau sa inscrie si golul victoriei. Arbitrul primise ordin sa nu fluiere finalul pina cind militarii nu inscriu! Steaua a invins, pina la urma, cu 3-2, cu un gol marcat de Gabi Balint in minutul 100! Dupa partida, am fost bagat in sedinta. Mi s-a spus, reproduc textual, - Mateianu a incercat o lovitura de stat, sa schimbe Consiliul Judetean de Partid Bihor.
Pina la urma, pe la doua noaptea, Vulturar a recunoscut ca a discutat cu arbitrul Constantin sa nu opreasca jocul pina nu cistiga Steaua, avea sa dezvaluie antrenorul. La aproape doua luni de la acel joc, Mateianu avea sa sufere primul accident vascular cerebral. "
Raspuns la Off-topic:
Dragos,daca te iei dupa ce scriu unii si altii ajungi la tot felul de mizerii!Un lucru iti spun:Steaua e echipa cea mai simpatizata in Bihor!La acel meci(intr-o duminica)stelistii au venit de la un eveniment sarbatorit sambata noaptea la Satu Mare in legatura cu Silviu Lung(nu stiu daca nu cumva a fost botezul juniorului).In oras se vorbea deja ca meciul e aranjat,mai ales ca echipa isi schimbase denumirea in FCA Bihor Oradea(Fotbal Club Armata)!Asta pt ca MApN intentiona sa construiasca noi unitati militare in Oradea!O discutie cu Brukenthal(Silijanovski stie cine e)dupa meci a confirmat ceea ce se zvonise!Ceea ce uita sa spuna gazetarul respectiv este cum s-a jucat meciul respectiv!Bihorul avea 5 jucatori imprumutati de Steaua(in frunte cu Muzsnay) dintre care 4 au fost titulari(rezerva a fost Adi Blid)!La un atac al Bihorului,Muzsnay i-a trecut mingea printre picioare lui Belodedici in aplauzele tribunei.In replica,la faza urmatoare,Belodedici ia o minge de la mijlocul terenului avanseaza pana la 30 de metri si suteaza in vinclu!Gol si tot stadionul aplauda!Muzsnay face doua faze senzationale pe partea lui Ungureanau(spune-mi si mie,daca esti fan Craiova,un jucator care sa-l intoarca pe Nae de 4-5 ori intr-o faza si sa nu fie faultat),la una chiar il trage de mana pe Bumbescu :o: care proteja mingea si intoarce rezultatul pana la pauza!La pauza a venit si telefonul dinspre Stefan cel Mare:30.000 de jucator daca nu pierd(de data asta 2 fosti jucatori confirma)!Dupa pauza s-a jucat numai in jumatatea Bihorului...mingi in tribuna stii f bine cum se tine de rezultat!Steaua nu reusea sa marcheze!Pe cuvantul meu,Bihorul n-a trecut de 2 sau 3 ori centrul terenului in repriza a doua,la una dintre aceste faze Ungureanu a luat galben(azi ar fi luat rosu indiscutabil)pt un fault din spate aproape de mijlocul terenului asupra lui Ovidiu Lazar.La o faza banala in min 87(ne uitam la ceas din minut in minut)o faza petrecuta chiar la peluza unde-am stat(cea de la tabela,unde statea galeria Bihorului)s-a dat penalty!Daca-ti aduci aminte,in 90 primavara,meciul Dinamo-Steaua s-a terminat 2-2,dinamovistii egaland dintr-un asemenea penalty in min.89!A fost o centrare lunga,Lazareanu a sarit dupa minge si a cazut peste Lasconi(dar avea mingea-n brate).S-a dictat 11 m si vreo 3-4 minute nu s-a mai jucat nimic,jucatorii oradeni protestand.La acel dinamo-Steaua,Stangaciu a respins o minge si a cazut peste Vaiscovici,s-a dat 11 m!In opinia mea la nici una dintre aceste faze nu se impunea 11 m!
Cert e ca momentul in care a egalat Hagi(deci s-a executat penalty-ul),era deja trecut de min 90!E o prostie ce se spune,pt ca nu au fost mai mult de 2 atacuri ale Stelei pana la marcarea golului 3!Iar dupa golul 3,Steaua a mai avut o ocazie de gol si un corner!Stii de ce tin atat de bine minte totul?Pt ca practic toata repriza a doua s-a jucat in jumatatea de teren dinspre peluza in care am stat!

Pacala
3rd September 2005, 06:08
Pentru fotbalul romanesc, este preferabil ca Universitatea Craiova sa promoveze fara probleme. Inseamna mult mai mult decat toata seria la un loc

Referitor la ce s-a intamplat la Oradea si ce i s-a intamplat lui Mateianu cred ca niciodata Steaua nu isi va putea spala aceasta pata. Este vorba de viata unui om si unui antrenor care a avut ceva de spus in fotbalul romanesc, sa ne amintim de episodul Baia Mare. Este strigator la cer ca unii suporteri stelisti incearca si la atata timp de atunci sa dezinformeze. Au fost atatea marturi ca meciul s-a jucat, Mateianu a tinut sa joace corect dar a fost strivit de sistemul armata-interne.
ce impresie a avut un stelist care avea impresia ca este inconjurat de stelisti desi tot stadionul huiduia steaua, chiar este lipsist de sens, la fel si zvonurle care circulau inainte de meci. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca desi cucerise CCE in acei ani, steaua era departe de a fi o echipa foarte po****ra.In acei ani, peste tot se discuta despre Universitatea Craiova si Rapid Bucuresti ca despre campioanele po****ritatii. Steaua umplandu-si stadionul cu soldati in teren, acele imagini cu tribunele goale in Ghencea la meciurile de campionat si pline de uniforme kaki la meciurile din cupele europene nu vor putea fi sterse din memorie sau din imaginile de epoca. Cei care atunci aveau 7-8 ani si multi copii nascuti dupa revolutie care n-au traiat acei ani, pot tine cu Steaua.Dar cine stie ce se intampla in acei ani, ii este foarte greu sa stearga cu buretele ce s-a intamplat. Toate acele performante realizate inainte de 89 de steaua si dinamo erau obtinute in baza unui sistem cinic si criminal. Ai pomenit de Musznai , ai uitat sa spui ca desi n-a dorit sa plece la o echipa din Bucuresti, el a fost concentrat potrivit obiceiului epocii si s-a dat o adevarata batalie intre cele doua ministere.

Mishumacher
3rd September 2005, 11:15
Pentru fotbalul romanesc, este preferabil ca Universitatea Craiova sa promoveze fara probleme. Inseamna mult mai mult decat toata seria la un loc.

Pastreaza-ti opiniile pentru tine!!!

dragosblue
3rd September 2005, 14:32
Pastreaza-ti opiniile pentru tine!!!
Zau ?
Atunci tu ce cauti pe aici ? Nu mai scrie pe forum si vorbeste singur.

Gonzo
3rd September 2005, 15:02
desi Universitatea a plecat cu un handicap de 2 puncte, acum avem unul avans fata de Petrolul si Sibiul, doua dintre contracandidatele la promovare...

victorie meritata si la scor a Universitatii pe terenul Astrei... fara gol primit in primele 3 etape si cu jocul in crestere de la meci la meci Stiinta se indreapta spre promovare...

Forza Stiinta /hello

inter
3rd September 2005, 16:33
Dragi olteni!!
Cum drak in cea mai nasoala serie de B voi va credeti cea mai tare echipa!
NU uitati ca dupa 2 etape nu sunteti pe primul loc fiindca ati fost in asa hal de penibili anu' trecut ca n-ati obtinut un amarat de barem.


gazarule sau :drak: -ule , ca nici tu nu stii ce esti ... ciocu mic si joc de glezne ... ca o dadusi in balarii rau de tot :degete: :degete: asta ca sa te obisnuiesti cu "respectul" nostru! :degete:

Mishumacher
3rd September 2005, 21:42
Bai oltenilor!
Nu va mai dati mari si tari ca nu sunteti!!!Daca ati castigat trei meciuri nu inseamna acum ca seria asta e plina de echipe varza si voi sunteti cei mai ai drak!!Pe Astra ,azi o batea cred ca si o echipa de Divizia D.Daca ati vazut meciul nu stiu daca v-a convenit cum a jucat echipa asta a voastra de suflet!
Nu zic ca nu ati batut meritat,dar prea va vedeti cam devreme in Div A.Sper sa mai aveti probleme pana la sfarsit.

Mishumacher
4th September 2005, 12:28
YO AM ZIS CA PUTEM DISCUTA CIVILIZAT!!!
DAR CU OLTENII ,CAM GREU!! :no: :no:

marcel
4th September 2005, 12:40
YO AM ZIS CA PUTEM DISCUTA CIVILIZAT!!!
DAR CU OLTENII ,CAM GREU!! :no: :no:
ai dreptate,lasa-ne!

Mishumacher
4th September 2005, 18:20
BAH!
In thread-ul asta e vorba de seria a 2-a.
Nu e vorba numai de Craiova.
Am dreptul sa-mi sustin echipa favorita care joaca in seria asta!!!
Corekt?

Gonzo
4th September 2005, 18:22
ma scuze-ne nici nu ne daduram seama despre ce e vorba pe threadul asta... la cati olteni postara aici, eu crezui ca e despre Craiova... :evil:

bag de seama ca esti singurul forumist care vrei sa nu intre Craiova :D :D :D

ASP
4th September 2005, 19:29
tine cu ursul soferul gazar...

Ioca10
5th September 2005, 01:27
Hm la cat am asteptat sa pice cRaiova sper sa promoveze oricine altcineva din seria asta.Oricum in viitorul apropiat o sa promoveze si cRaiova(in 20-30 de ani fara numar :evil: )

jay
5th September 2005, 01:43
Pronosticul meu initial s-a indreptat catre gazari, nu credeam ca oltenii vor avea resursele (nu neaparat financiare) pentru a reusi promovarea. Ei bine, dupa primele 3 etape tind sa cred ca lupta va fi mult mai stransa decat am crezut la inceput, iar deja Craiovei ii acord 51% sanse. OK, nu-s Mama Omida.:)

Gonzo
5th September 2005, 02:11
trebuie sa mentionez ca in acest tur avem toate meciurile grele acasa... cu Petrolul, Giurgiu, Otopeni, Mioveni, Urziceni si Dinamo 2... daca luam maximum de puncte din aceste meciuri suntem ca si promovati, la finalul turului avand un avans considerabil fata de contracandidate /hello

Mishumacher
5th September 2005, 10:21
Sper sa nu luati toate punctele!!!

be@
5th September 2005, 12:22
Dupa blatul cu FC Caracal, alt meci al craiovei ridica semne de intrebare.Cel cu Astra, in care fotbalistii echipei gazda au evoluat suspect de slab.

<<„Prea multe greşeli”

"Mă aşteptam să avem un meci mai greu la Ploieşti, dar s-a văzut că jucătorii Astrei sīnt īn urmă cu pregătirea", a declarat după meciul cu Astra antrenorul-jucător al Universităţii Craiova, Ovidiu Stīngă. Prestaţia slabă a ploieştenilor, de nerecunoscut faţă de meciul de acum o săptămīnă cu Rapid II (6-1), l-a pus pe gīnduri pe antrenorul Marin Dună: "Au fost prea multe greşeli īn joc, dar nu cred că unii dintre jucători s-au dat la o parte. Fără dovezi, nu poţi acuza".

„Principalul" ploieştean a explicat şi decizia de a-l īnlocui pe Baldovin, fostul jucător al Craiovei, īn minutul 32: "Pentru experienţa sa, făcuse cīteva greşeli mari, din care puteam primi gol".

De partea cealaltă, preşedintele Adrian Mititelu a negat suspiciunile de "blat": "Cīnd Universitatea Craiova cīştigă la scor şi jucīnd bine, īncepe să deranjeze. Noi jucăm toate meciurile pe teren, nu avem nici o treabă cu speculaţiile!".

„Am luat caseta şi o voi analiza «la rece» pentru că a fost o diferenţă prea mare īntre jocul cu oltenii şi cel cu Rapid II”
Marin Dună, antrenor Astra >>

Gonzo
5th September 2005, 12:38
daca este atat de bun Baldovin cum se asteapta Duna, spune-mi si mie de ce evolueaza la Astra si de ce era fara echipa cu 2 saptamani inainte sa inceapa campionatul?

poate imi explici si de ce Astra a fost eliminata, cu 3 zile inainte de meciul cu noi, de Chimia Brazi (divizionara C)... pt ca au valoare ?

sau Craiova este mai slaba decat Chimia Brazi si nu putea sa invinga Astra :D :D :D

Darkslowstar
5th September 2005, 12:54
Astra e o echipa incropita in graba in vara asta. E normal sa nu fie omogena.

Gonzo
5th September 2005, 12:59
pai da si vine o cunoscatoare a fenomenului si isi da cu parerea... :D :D :D

EDMOND_
5th September 2005, 13:15
asta e din ciclul : "Sa ridem cu be@"... :) .. Iar dormi rau azi noapte.... dupa fiecare victorie a Universitatii fata asta isi baga o unghie in gat.... :) ...

be@
5th September 2005, 13:31
Da,mai...Se pare ca habar n-am .Nici eu, si nici cei de la Gazeta Sporturilor sau Libertatea.

Ia sa vedem ce-au scris ultimii:
<<Stiinta jocului

Universitatea a castigat la Ploiesti,la scor de neprezentare,beneficiind si de ajutorul unor "astristi".

PLOIESTI.Universitatea Craioav a invins ieri pe Astra,scor 3-0,la capatul uni mecipe care "alb-albastrii" l-au controlat cu autoritate.Pe teren n-a fost meci,ci macel.doar Stiinta, coordonata admirabil vreme de 70 de minute antrenorul-jucator Ovidiu Stanga ,a jucat fotbal.Astra,formatie incropita cu doar doua saptamani inainte de startul campionatului, n-a suflat.Daca Voinea,Panait,Dascalescu sau Modoran n-au putut,Baldovin,Malaele si Lingurar nici n-au vrut.De altfel, exasperat de gafele fostului craiovean Baldovin,care i-a pus de cateva ori pe olteni in situatii clare de gol,Duna l-a inlocuit pe stoper la capatul primei jumatati de repriza! {......}>>

Asa ca Edmond , lasa ironiile, ca am dreptate .Nu degeaba spunea mascariciul ala de mititelu c-o sa promovati din tur.Pai daca are de gand sa cumpere toate meciurile...

Gonzo
5th September 2005, 13:51
si voi ati vandut meciul lu' Dinamo si eu nu am venit peste voi sa va bag una si alta pe gat pt ca pur si simplu nu ma interesati... nu contati, intelegi ce spun? :D :D :D

eu ma bucur ca tu vii si postezi mai mult pe la noi si la divizia B... o sa ai un atu in fata colegilor tai forumisti la anul... vei fi obisnuita :D

CoolRain
5th September 2005, 18:17
Off-topic: Be@, ma macina curiozitatea: tu ai permis de conducere? Ca saptamana viitoare o sa ajung prin Iasi si sa nu care cumva...

On-topic: Craiova va termina pe primul loc, iar la baraj va merge CSM Ramnicu-Valcea /hello

Darkslowstar
5th September 2005, 18:19
Dupa steag are probabil prin Finlanda :D. Valcea? Ar fi ceva sa ajunga Chimia inapoi in a dupa atat timp, dar eu sincer ma indoiesc. Craiova prob.

CoolRain
5th September 2005, 18:39
Pai Craiova promoveaza sigur. Dar anul asta locurile 2 din seriile de B vor juca meciuri de baraj intre ele si una o sa intre in A ;)

Maximus
5th September 2005, 18:48
bai e fantastica copila asta! ne da citate din libertatea! mami, mai da ziarul cu 2 pagini in fata si-ai sa vezi rubrica care ti se potriveste. E cea de la pagina 5...

be@
5th September 2005, 18:52
Ha ha ha...Cand nu ai argumente,o dai pe mistori ieftine.Nu-i asa,Maximus? Prosport,Gazeta,Libertatea,toate au vazut blaturile voastre.Asa ca las-o balta.

CoolRain
5th September 2005, 18:58
Be@, te referi la noi ca oameni sau ca suporteri?

Pacala
5th September 2005, 18:59
Am vazut ziarul malaele a fost cel mai bun jucator al Astrei, ciudat articol.Adica reavointa credeam ca are totusi limite,nu stiu cum s-ar fi putut interpreta in felul acesta, chiar si de catre un stelist sau dinamovist fanatic. Probabil sint obisnuite santaje ale ziarelor pentru a stoarce bani de la patronii cluburilor. Vorbesc despre gazeta sporturilor+Antena 1 , Libertatea doar a copiat un pasaj din ziarul lui Ioanitoaia.

Nu stiu de ce va deranjeaza fatuca asta de la Moldova, ea va tachineaza de fapt, poate face cunostiinta cu unul dintre voi, ii plac baietii, prefera oltenii sau timisoarenii
si de asta ii ataca cand pe unii cand pe altii.S-ar putea sa fie o fata draguta, sa puna niste poze cu ea.
In legatura cu promovarea, Universitatea Craiova are o echipa mult prea talentata si tanara , cu acesti copii foarte buni care joaca intr-advar fotbal, imaginea Universitatii Craiova din meciul cu Astra este foarte departe de ceea ce arata Craiova cu Plesan si restul care erau plini de aere si fasoane, tranteau meciurile ca sa se transfere la dinamo sau sa dea antrenorii afara.

Mishumacher
5th September 2005, 22:19
Sa fiu al drak ca nu inteleg ce ati vazut voi asa bengos la Craiova in meciul cu Astra.
Ala n-a fost meci de fotbal!!!Si-mi pare sincer rau ca o echipa din Ploiesti a putut sa joace in halul ala de prost!!!

nr.zece
6th September 2005, 01:24
STIINTA, in ciuda moldovenilor

CoolRain
6th September 2005, 12:11
Moama, ce razboi fu p'aci... Se batura oltenii cu moldovenii toata noaptea. Cat fu' scoru'?

dragosblue
6th September 2005, 17:52
Aviz interesatei:
Baldovin fusese deja schimbat la scorul de 0 - 0 (zero la zero).
libertatea si gunoiul sporturilor nu apartin aceluiasi trust de presa ?

be@
6th September 2005, 17:59
Nu . Nu apartin aceluiasi trust de presa.Din contra,sunt trust-uri concurente.Si nu vorbim numai de Baldovin,ci de mai multi jucatori ai Astrei.

Fii atent aici.Cautam ceva despre Petrolul , si uite peste ce am dat:
http://petrolul.go.ro/stiri/articole/diviziab2006/2.html

Pacala
6th September 2005, 18:43
doar baldovin a fost banuit, desi el saracu a fost banuit degeaba, toate echipele l-au dat afara, inclusiv iasul, daca nici la iasi n-a avut loc, iti dai seama
hazliu bercea mai ales citind declaratia lui dupa ce s-a disputat meciul :lol: si se stie rezultatul :D

Neamtu
10th September 2005, 13:59
petrolul-csm rm. valcea 1-2
Promovaaaaam /hello
:degete: la gazari

Gonzo
10th September 2005, 15:40
si noi ne distantam de principalele contracandidate... ramane de vazut cat o va mai duce Valcea in ritmul acesta... eu m-as bucura pt ei sa prinda barajul si sa promoveze.

ady51a
10th September 2005, 15:47
Sa nu promoveze in locul vostru si sa va chinuiti voi la baraj.

Balaci
10th September 2005, 15:51
Am un vis:
La anu'sa vad 3(TREI)echipe din Oltenia in A:Pandurii,U.Craiova,CSM Rm.Valcea!!!!!!

ady51a
10th September 2005, 15:54
Si Caracal?

vlad1607
10th September 2005, 15:54
ce vise irealizabile ai :happy NICIODATA !

:happy

Gonzo
10th September 2005, 16:01
Sa nu promoveze in locul vostru si sa va chinuiti voi la baraj.

daca reusesc acest lucru fara alte ajutoare si ne bat in meciul direct inseamna ca sunt mai buni... eu nu imi fac griji pt Stiinta nici la baraj... avem clar cea mai buna echipa... /hello

sa nu uitam ca mai sunt destule etape si ca pana acum Craiova nu a primit gol in cele 4 etape... sa nu mai zic ca avem 6 victorii consecutive cu cele 2 din cupa... eu cred ca suntem peste Valcea ca valoare

BornWild
10th September 2005, 22:31
Scoateti din calcul Rm.Valcea........vorbiti total aiurea.Este clar.............Craiova nu are adversara in lupta pt promovare.
Cine vorbeste, vorbeste sa se afle in treaba

tanita
13th September 2005, 18:16
Am un vis:
La anu'sa vad 3(TREI)echipe din Oltenia in A:Pandurii,U.Craiova,CSM Rm.Valcea!!!!!!
TREZESTE-TE!!!
anul viitor oltenia nu va avea nici o echipa in A.
GT :evil:

ozo
14th September 2005, 14:06
Anul trecut au intrat alea cu bani, fiindca in B nu mai e nici o echipa valoroasa. Craiova e pe val si are prima sansa (cat de fan petrolul sau sibiu ai fi, ajunge sa vezi clasamentul), dar echipa trebuie sa creasca mult ca sa faca fata in A; nu de alta, dar se vede ce fac cele 3 nou promovate.

Sper ca sa promoveze echipa care joaca cel mai bun fotbal , indiferent de regiunea pe care o reprezinta; m-am saturat sa vad intrand echipe indoielnice doar pentru ca au bani in spate; vreau sa vad si alte echipe care joaca curat, nu la ciupeala, cum o fac Sportul sau CFR .

micutzu
14th September 2005, 16:55
Eu nu m-as lega de performantele CFR-ului din Cluj (daca la el te referi) pentru ca ai sa vezi ca poate va fi si deasupra lui poli tm sau chiar Rapid (daca nu-si revin). Au echipa tanara, ambitioasa, un antrenor tanar si care vrea sa se afirme. E o echipa frumoasa. Nici sportul nu e de lepadat. sunt altele mult mai slabe

t.b.
14th September 2005, 17:05
Echipa tanara :o: cfr-ul?
dorinel, jula, oncica, anca numa` juniori :happy

dragos_popa17
14th September 2005, 17:12
@micutzu Acuma chiar fara nici o adversitate, CFR nu e echipa tanara, ba chiar din contra. Cred ca mai mult de jumatate din jucatori au peste 30 de ani, iar restul sunt pe-acolo.

micutzu
14th September 2005, 17:29
Ai dreptate cum zicea cineva intr-un film "Domnule, sunt un tampit". Cand am scris ma gandeam la Sportul si am Bagat si CFR-ul in aceeasi oala (m-am gandit la tineretea antrenorului mai mult). Cum zice americanul, negrii mai ales, (sper sa nu scriu gresit :) ) "My bad"
Stai linistit, nu reprezinta adversitate pronuntarea unui adevar evident.
eu am gresit si-mi cer scuze fat de resul postantilor

dragos_popa17
15th September 2005, 12:53
No problemo :)
Da' sa nu se mai intample :D

ozo
16th September 2005, 13:45
vreau sa vad si alte echipe care joaca curat, nu la ciupeala, cum o fac Sportul sau CFR .

...a iesit pe dos :P

De fapt, vroiam sa zic "vreau sa vad si alte echipe care joaca curat cum o fac Sportul sau CFR , nu la ciupeala"

KLMN
17th September 2005, 02:28
Da, Universitatea Craiova va promova, dar v-a vinde locul clubului FC Caracal ptr ca Mititelu sa-si recupereze banii bagati in fotbal.

Gonzo
17th September 2005, 02:45
domnu' daca ati calcat in... http://www.thecpl.org.uk/smilies/shit.gif http://www.thecpl.org.uk/smilies/haha.gif va rog sa nu dati cu el in noi... v-am facut cumva ceva? va rog pastrati curatenia

BornWild
17th September 2005, 03:10
Inchideti ba threadu'..........cum puteti sa va ganditi ca promoveaza alticineva?....chirpicilor ce sunteti....

ASP
17th September 2005, 14:11
suntem in grafic. primul loc ne vine asa de bine.

Darkslowstar
17th September 2005, 14:26
Nu aveti voi fata de B, orice ar zice unii :)

Gonzo
17th September 2005, 14:32
se pare ca un sejur de divizia B ne-a priit... ne reconstruim echipa in liniste departe de mafie si scandaluri inventate... sigur din iarna sau la vara Mititelu va investi in 3-4 jucatori valorosi si vom reveni acolo unde ne este locul... in primele 3 echipe ale diviziei A /hello

BornWild
17th September 2005, 14:46
Ba, deci daca aduce 3 jucatori meseriasi, jucam pt cupele europene........

Sezione_
17th September 2005, 14:49
eu n-am votat pentru ca mi se pare o intrebare tendentioasa , antiCraiova.
Toti care au votat alte echipe au votat pentru ca sint antiCraiova in afara ploiesteanului si a valcenilor care au oarecari circumstante atenunate.
Altfel, era evident raspunsul de la inceput.

ASP
17th September 2005, 16:43
pentru Sibiu au votat 3 oameni si la numarul de voturi apar 12...
ciumegilor ati votat pe ascuns??? :)

Gonzo
17th September 2005, 16:46
e opera lui Dark... m-am luat eu de el :D

cica i-a mutat din seria 3 acolo unde erau la inceput inainte sa se anunte seriile si le-a mutat voturile de acolo :rolleyes:

CAMATARU 9
17th September 2005, 16:53
gonzo frate ce intrebare pusesi?? pai e clar ca revenim in A :evil: singura mea dilema este oare vom lua gol in divizia B?? si gonzo vezi ca te intrebai ceva pe forumul de echipamente poate poti tu sa ma ajuti !! hai craiova /hello 5 etape 5 victorii 11-0 golaveraj>>> ce cautam noi in B???

KLMN
18th September 2005, 22:37
Si Petrolul avea anul trecut 5 victorii din 5 meciuri si un golaveraj foarte bun, iar la final au ocupat locul IV. Aveti un pic de rabdare, Craiova nu a avut parte pana acum de derby-uri, ci doar de meciuri cu ocupantele ultimilor cinci locuri ( exceptia Poiana Campina ). Daca Universitatea scapa cu "fata curata" dupa derby-urile cu Petrolul, FC Sibiu si Otopeni, atunci isi merita locul in prima divizie. Sa nu mai vorbim ca se poate impiedica de Valcea, Dacia Mioveni (la care au pierdut 2 amicale), Dunarea Giurgiu ( 1-5 inaintea campionatului ).

EDMOND_
18th September 2005, 22:57
KLMN ule , vezi ca pe Mioveni i-am batut in Cupa Romaniei, la ei acasa , lasa tu amicalurile alae in care Stinga evalua jucatorii....

In acest moment mai avem patru meciuri in deplasare si sapte acasa.... pana la sfarsitul turului...

BornWild
18th September 2005, 23:05
Lasa-l coane ca incearca si el sa bage batu' printre gard......
Nu trebuie sa ii explici ca te obosesti degeaba.........
Pe noi ne intereseaza acum Cupa Romaniei si ala vorbeste ca am putea sa avem probleme in lupta pt promovare..... :headbang:

Gonzo
19th September 2005, 00:03
gonzo frate ce intrebare pusesi??
ce intrebare pusai? :o:


gonzo vezi ca te intrebai ceva pe forumul de echipamente poate poti tu sa ma ajuti !!
intai spune-mi tu care e firma de echipament a Stiintei... ca eu iti zisai serios si tu ma luasi la baza ca esti destept...

Darkslowstar
19th September 2005, 12:47
eu n-am votat pentru ca mi se pare o intrebare tendentioasa , antiCraiova.
Toti care au votat alte echipe au votat pentru ca sint antiCraiova in afara ploiesteanului si a valcenilor care au oarecari circumstante atenunate.
Altfel, era evident raspunsul de la inceput.


Esti tare coane! :happy :happy :happy
Multumesc ca m-ai facut sa rad dimineata. De fapt este o mica conspiratie impotriva Craiovei, ai inteles tu bine. Ce oameni domne!

EDMOND_
19th September 2005, 13:07
Dark, nu interpreta, nu a spus-o in sensul asta....

Aparu si ofticatul ala de presedinte al Petrolului si cica ei lupat "curat" si asa vor promova , nu ac alte echipe, prin alte mijloace..... ( adica cica de noi era vorba! ).... Chestia este ca dupa fiecare etapa meciurile Craiovei sunt suspecte de blat, pe cand ale celorlalte echipe sunt curate si de aia mai pierd pe ici si pe colo.....

Insa daca cineva va analiza cu atentie si fara rae intentie meciurile jucate de Craiova va observa ca jucam totusi fotbal, nu facem antijoc... avem o aparare destul de solida si o foarte buna posesie a mingii..... este o echipa foarte tanara cu o medie in jur de 22,5 ani , care poate creste frumos. Este probabil foarte mult de munca , dar cred ca suntem pe un drum bun.

Darkslowstar
19th September 2005, 13:19
Edmond, tu ai vazut cine vorbeste de la Petrolul? Bercea, omul care a vandut 7 echipe si zeci de meciuri. Cine il mai baga in seama si pe asta, vorbeste ca sa mai scrie presa de el.

Gonzo
19th September 2005, 13:49
pai de fapt Bercea asta vorbeste numai pt Gsp... ca numai aia il baga in seama ca sunt ca si el :D :D :D

micutzu
20th September 2005, 11:05
Apropos de anticraioveni : eu de exemplu chiar tin cu Brasovul. Si atunci tot anticraiovean ma chem?
Aaaaaaaa ca am avut unele dispute cu craioveni pe tema palmareselor UTA-ei si Stiintei, e cu totul altceva si nu inseamna ca sunt anticraiovean

Edgar
23rd September 2005, 13:13
Sper sa promoveze Craiova. Daca nu reusesc oltenii sa promoveze (m-ar mira), atunci o echipa din Ploiesti. Daca nici ei, atunci FC Sibiu.

Mishumacher
23rd September 2005, 13:41
Mai bine Petrolul!!! /hello /hello

Gonzo
23rd September 2005, 14:38
nici tu nu crezi ce spui :happy :happy :happy

Neamtu
23rd September 2005, 19:16
Dupa cum merg lucrurile se pare ca Stiinta nu va avea nici o problema in acest sezon.
Trebuie sa fim realisti, nu are cine sa-i faca probleme.
Sper ca Valcea sa prinda macar locul 2, desi dupa cum am vazut ca joaca Otopeniul, sunt slabe sanse.

Sezione_
24th September 2005, 06:12
La multi ani Neamtule si striga si tu o data hai oltenii , lasa nemtii... :D
Deci se stie clasamentul:
1.Universitatea Craiova
2.CSM Ramnicu Valcea
3.Dacia Mioveni..sa-i lasam si pe ei pe acolo
4.Minerul Motru
5. sa vina Caracalul :D
restul, de la locul 6 in jos , treaba lor

soreen
24th September 2005, 06:14
Bai in tinereta cand o ardea tata prin ploiesti nu rata nici un meci al marii echipe ploiestene de atunci.Imi povestea ce atmosfera era pe stadion , batranul stadion ilie oana.Era perioada aia cand petrolul iesea campioana.1966 parca (babacu avea 14 ani).A prins shi niste meciuri frumoase in europa.Pacat de situatia actuala a echipei.Sincer nu cred ca are sanse anul asta.Craiova e prea tare.Shi oricum luca shi bercea nu cred ca trag prea tare sa promoveze.Dar totusi puteti sa prindeti locul doi shi sa mai sperati.Eu unul sper sa vad echipa din ploiesti in a.Petrolul bineinteles nu fantoma astra.Shi mai sper sa ajung shi eu macar odata la un meci de a pe Ilie Oana

stefanm14
24th September 2005, 12:31
petrolul - astra 0-1........

cat despre promovare, nu cred ca avem adversar, la locul 2 cred ca o sa se bata petrolul, otopeni, valcea si mioveniu....

soreen
24th September 2005, 22:37
Sezione cred ca o sa fie:
1.Craiova
2.Petrolul
3.Ramnicu Valcea
Am eu presimtirea asta ca valcenii or sa clacheze pe final

ingineru
25th September 2005, 17:04
Uite cabaturam la Mioveni ;)

stefanm14
25th September 2005, 17:56
cat a fost scoru (la Mioveni - Valcea ) :rolleyes:

Gonzo
27th September 2005, 01:36
Bercea recunoaşte: “Universitatea este mai bună!”

Dacă după primele etape acuza că trupa pregătită de Ovidiu Stāngă nu dispută īn mod corect unele partide, acum, preşedintele executiv al Petrolului, Florin Bercea, a recunoscut că alb-albaştrii joacă fotbal şi sunt cei mai buni din serie. Imediat după victoria Petrolului īn jocul cu Astra, meci disputat sāmbătă, după cum susţin surse din oraşul lui Caragiale, Bercea ar fi spus: “Ce să mai, domn’e, Craiova chiar joacă fotbal! Are cea mai bună echipă din serie”, după care a continuat: “Noi ne-am schimbat obiectivul: tragem pentru locul doi. Universitatea va promova direct, iar noi ne vom lupta la baraj”. (M. M.)eso

old lord
27th September 2005, 10:20
dupa cum se vede craiova rupe tot in divizia B
a jucat impotriva bucurestenilor si ia batut pe toti
io unul sper ca craiova sa revina in divizia A
ce ma surprinede mult e viteza cu care si-au construit o echipa, multi spuneau ca craiova va ramane multisor in B

de ce craiova a fost penalizata cu 2 puncte?

Edgar
27th September 2005, 10:58
Pentru ca nu a indeplinit baremul de 22 de puncte.

bogho
27th September 2005, 11:25
cat a fost scoru (la Mioveni - Valcea ) :rolleyes:
3-1 pentru echipa din Valcea

be@
2nd October 2005, 00:19
Video GSP.
Blatul Minerul Motru-u craiova.

NTZ NTZ NTZ......

Leo_
2nd October 2005, 00:22
be@, daca doar atat te duce capul, nu e vina ta...te intelegem...vaya con dios.

nr.zece
3rd October 2005, 00:36
moldoveanco, poti sa ne spui si noua de ce spui ca afost blat la motru?
noi tot incercam de doua zile sa cerem gazetei sa aduca dovezi si nu raspund
poate esti tu mai desteapta decat ziaristii aia la comanda

be@
3rd October 2005, 00:42
In primul rand, eu n-am vazut meciul, pentru ca eram in drum spre Vaslui, sa vad Nationalul.
In al doilea rand,eu am semnalat ce-a aparut pe site-ul Gazetei, si atat.Ai vazut c-am facut alte comentarii?
Ma gandesc ca un motiv ar putea fi Lung.

nr.zece
3rd October 2005, 02:53
numai la motive Luungi te gandesti
inseamna ca batem si pe dinamo ca acolo in afara de andone, borcea si badea toti sunt de la noi, siu pe steaua ca radoi e oltean, pe arges ca e cartu, pe poli ca e sivasan, pe macabi tel aviv ca e trica, getafe ca e craioveanu, as roma ca e chivu, fc moscova ca e soava, rapid ca e rada si stancu, otelul ca e garcea, vaslui ca e raducanu, iasi ca e miclea. suntem campioni ca asa vrea moldoveanca si gsp

Cra10veanu
3rd October 2005, 05:17
NTZ NTZ NTZ......
asta numesti semnalat ? impushca-ti wai :no:

ASP
3rd October 2005, 12:48
ca de obicei gsp isi face numarul de kkt cu blatul pe care doar ei l-au vazut.
Craiova e neinvinsa de 7 etape si ei vad numai blaturi.
Anunt pt. gsp: si cu CFR a fost tot blat!!!!!!!!!!!!!! Eu i-am dat sacu' de bani lu' Dorinel!!!!!!!! ma autodenunt.

corto
3rd October 2005, 17:50
Iar eu i-am cumparat pe cei din Caracal cu o informatie despre cum se scoate o macara dintre blocuri ... Sa vina PNA-ul!

Darkslowstar
3rd October 2005, 18:33
Eu cred ca in afara unei noi minuni oltenesti :D (adica daca nu-si dau cu stangul in dreptul singuri) Craiova nu prea mai are cum sa piarda promovarea. Petrolul si Sibiul sunt slabe rau, iar Valcea e o gluma buna.

be@
4th October 2005, 01:27
ca de obicei gsp isi face numarul de kkt cu blatul pe care doar ei l-au vazut.

Ei, uite ca au mai fost si altii care l-au vazut ! :evil:

http://www.atac-online.ro/archive/2005/octombrie/04/15.php

Pacala
4th October 2005, 01:42
be, tu prezinti rubrica meteo acolo? :D

nr.zece
4th October 2005, 02:30
ce spui tu acolo natasha?

Neamtu
4th October 2005, 08:14
Eu cred ca in afara unei noi minuni oltenesti :D (adica daca nu-si dau cu stangul in dreptul singuri) Craiova nu prea mai are cum sa piarda promovarea. Petrolul si Sibiul sunt slabe rau, iar Valcea e o gluma buna.
O sa vezi tu cand o sa ne intalnim la barajul pentru promovare in A ce glumetzi suntem.:evil: Deocamdata batem tot ce prindem.

Darkslowstar
4th October 2005, 12:00
O sa va intalniti acolo mai probabil cu fratii vostrii ai mai folcloristi. Si nu-ti doresc sa intalniti Brasovul acolo pt ca o sa plecati plangand acasa. Deocamdata ati jucat mai mult cu giorse, sa va vedem cu Craiova ce branza o sa faceti.

EDMOND_
4th October 2005, 12:41
Ei, uite ca au mai fost si altii care l-au vazut ! :evil:

http://www.atac-online.ro/archive/2005/octombrie/04/15.php


daca vreti sa va incepeti ziua frumos, in fiecare dimineata incercati si va imaginati frenezia cu care cauta be@ zilnic, minut cu minut, articole despre Craiova si felul in care i se dilata ochii si ii palpita inima de bucurie atunci cand gaseste vreunul in nu stiu ce publicatie obscura sau de scandal...

Nu o mai criticati, credeti ca pentru ea este usor! Ia puneti-va in locul ei...:drak:


Be@, puisor, uite aici niste argumente, citeste si apoi lumineaza-ne despre ce si cum...
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=1222&page=9

Leo_
4th October 2005, 12:45
Be@, sa stii ca nu uitam ca esti datoare cu niste poale (in brau, nu ridicate :drak: )...

micutzu
4th October 2005, 13:42
Adevaru e ca div. B e slaba in toate seriile. Cine va intra (atat direct cat si la baraj) va avea nevoie de imbunatatiri serioase pentru a nu fi o prezenta trecatoare in primul esalon.

Neamtu
4th October 2005, 17:03
Deocamdata ati jucat mai mult cu giorse, sa va vedem cu Craiova ce branza o sa faceti.
Dimpotriva, am jucat cu cele mai bune echipe ale seriei in afara de Univesitatea: Petrolul, Dacia Mioveni (pe care le-am batut in deplasare) si cu Otopeniul. Pana la finalul turului o sa defilam

stefanm14
4th October 2005, 21:24
sa fim sinceri, programul craiovei a fost mai usor decat al CSM Rm Valcea, dar totusi noi avem jucatori valorosi ..de nivelul diviziei A zic eu ....si cred ca nu avem probleme la promovare ...am mai zis-o si o repet, cred ca petrolul ia locul 2 ....desi as vrea sa ia valcea si sa il bata pe pinalti la baraj :D

nr.zece
4th October 2005, 22:24
ar mai muri un moldovean daca s-ar intampla cum spui

Ravelly
5th October 2005, 02:12
ptr mine nu conteza cine va termina pe 2...conteaza ca voi vedea iar echipa mea la anu' pe stadionul farului...off, greu e fara

KLMN
9th October 2005, 03:51
Aveti un pic de rabdare, Craiova nu a avut parte pana acum de derby-uri, ci doar de meciuri cu ocupantele ultimilor cinci locuri ( exceptia Poiana Campina ). Daca Universitatea scapa cu "fata curata" dupa derby-urile cu Petrolul, FC Sibiu si Otopeni, atunci isi merita locul in prima divizie. Sa nu mai vorbim ca se poate impiedica de Valcea, Urziceni, Dacia Mioveni ,Dunarea Giurgiu .
Craiova a avut primul esec. Eu v-am avertizat, precizand faptul ca nu poate defila la infinit numai cu victorii in campionat. Era firesc cu echipele slabe ( candidate spre Divizia C ) sa obtina rezultate bune. Daca scapa cu fata curata din derby-urile diviziei B, atunci merita sa promoveze.

Balaci
9th October 2005, 12:16
Asta cam asa e,ne-am entuziasmat dupa niste victorii cu echipe medii sau mici,abia de acum incolo incepe greul,ramane de vazut cum se vor descurca baietii,oricum sa speram ca meciul cu Urziceniul a fost un dus rece!

P.S.Mii de multumiri Caracalului!:D

be@
9th October 2005, 12:34
Ce facurati, oltenasi? :lol:
Gata, se terminara banii? :drak:

Neamtu
9th October 2005, 14:08
I-au dat la aia din Caracal

ASP
9th October 2005, 14:52
ho moldi ca e doar o infrangere.
mei mi-ar conveni o infrangere la 10 victorii.
oricum vom defila si in continuare. cand ratezi de nspe ori singur cu portarul e normal s-o furi.
nu-i nimic. HAI CRAIOVA!


Cum n-ati vazut blatul??????????? va zic eu ca a fost blat si de ce. orac i-a dat punctele lu' unchisu'. :)

be@
9th October 2005, 15:13
ho moldi ca e doar o infrangere.
mei mi-ar conveni o infrangere la 10 victorii.

Stai linistit, ca de-acum vin infrangerile.Urmeaza etapa viitoare, cu Petrolul, apoi cu National.:drak: :D

ASP
9th October 2005, 17:33
zi sa n-ai ambitie!!!!
si daca batem in ambele meciuri scrii ca iti pare rau ca in ignoranta ta nu ti-ai dat seama ca U Craiova e singura echipa adevarata din Romania??? te tine??

Ravelly
9th October 2005, 20:27
asteapta infrangerile sa comenteze...si victoriile...le numesc blaturi

be@
9th October 2005, 20:28
zi sa n-ai ambitie!!!!
si daca batem in ambele meciuri scrii ca iti pare rau ca in ignoranta ta nu ti-ai dat seama ca U Craiova e singura echipa adevarata din Romania??? te tine??
Singura echipa adevarata din Romania?:sleep:
Hai,mai,nu ma fa sa rad.

Darkslowstar
10th October 2005, 00:00
Era normal ca Stiinta sa mai piarda si ei, doar jucatorul roman era mentalitate de invingatori si viictoriile multe i se suie la cap. Probabil au crezut ca inving numai daca se prezinta la meci.Lasa ca nu le strica un dus rece si doua suturi in fund de la Stanga.

marcel
10th October 2005, 12:47
alt blat al craiovei?
:degete: :degete: :degete: :degete::degete: :degete: :degete:

andrei_cj
11th October 2005, 00:56
Craiova si Sibiu' la baraj!

Gigel Sportul
11th October 2005, 01:59
Craiova direct si Petrolul la baraj. In rest, nu exita echipe.

Neamtu
11th October 2005, 15:39
Te-ai uitat ma si tu pe clasament? N-ai observat ca mai e o echipa care are acelasi numar de puncte ca si Craiova si care are 3 victorii in deplasare, inclusiv la ploiesti?:degete:

Darkslowstar
11th October 2005, 15:47
Neamtule, esti sigur ca nu-i foc de paie pe la voi pe acolo. Eu sincer n-am prea auzit de jucatorii vostrii (acum nu sunt eu asa de atotstiutor, ce-i drept), le-am vazut numele in prosport si sunt cam necunoscuti. Cu astia credeti voi ca promovati? Aveti bani? Ca Dragomir v-a dat cu flitul asta vara, nu?

Neamtu
11th October 2005, 16:01
Jucatorii sunt tineri in mare parte. N-aveai unde sa auzi de ei. Singurii care au ceva experienta sunt Pufu si Cumpanasu, care au jucat la Astra si au prins cateva meciuri in divizia A si acum l-au adus si pe Alin Savu, care a jucat la Petrolul, dar e valcean la origine.
Sunt promisiuni ca din iarna or sa se mai aduca jucatori cu nume, mai ales ca acum primarul a declarat ca obiectivul echipei a devenit promovarea.
La linia de clasament pe care o avem, avem dreptul sa speram, nu?:ok:

Darkslowstar
11th October 2005, 16:12
Savu e un jucator bun, desi n-a prins prea mult prin A nici el, a plecat imediat in Cipru, parca si de ceilalti am auzit, dar n-au rupt gura targului.
Linia de clasament e buna, dar pana la iarna mai este. Eu zic ca un obiectiv mai realist e barajul, desi acolo ati avea probabil ultima sansa dintre cele 3 participante.

Neamtu
11th October 2005, 16:21
Sunt putine sanse sa depasim Craiova. Conteaza foarte mult meciul din etapa viitoare Petrolul-Craiova si meciul nostru direct cu Craiova de la Valcea.
Oricum, chiar si ocuparea locului 2 ar fi o performanata. La baraj totul e posibil.

Darkslowstar
11th October 2005, 16:28
Aveti sanse, nu-i vorba, dar oare o sa fie Chimia in stare de un parcurs de regularitate? Ati pierdut la Caracal la o echipa care tocmai pierduse aproape 10 jucatori de baza. Eu unul va urez bafta si va doersc sa nu ne intalnim la baraj. ;)

Cra10veanu
11th October 2005, 23:38
Te-ai uitat ma si tu pe clasament? N-ai observat ca mai e o echipa care are acelasi numar de puncte ca si Craiova si care are 3 victorii in deplasare, inclusiv la ploiesti?:degete:
mai o echipa ma dar nesemnificati-va , si sa adaug inc-o infragere la Caracal :evil:

Neamtu
12th October 2005, 17:10
Remarcand modul tau precar de exprimare, iti spun doar ca parerea ta este nesemnificati-va

ASP
13th October 2005, 13:07
asta va fi singura infrangere din tur. in retur ne vom mai permite doua infrangeri pentru ca vom fi deja promovati si vom rula si juniorii (ca echipa mare e tineretul).

Darkslowstar
13th October 2005, 13:19
Nu cred ca va puteti permita sa rulati juniorii, aveti maare nevoie sa cresteti echipa foarte tanara pe care o are Stiinta. In B merge, dar in A este alta mancare de peste

ASP
13th October 2005, 13:25
asa s-a spus si la inceputul acestui campionat ca picam in C, ne desfiintam, gradinita nu stie fotbal etc. uite ca s-au cam inselat marii stiutori de fotbal si la fel va fi si in A. ni s-a indus ideea ca tot timpul la echipa trebuie sa fie fotbalisti cu experienta (adica bosorogi pe la 34-35 de ani) si ca ei fac legea. nu, legea o face antrenorul si jucatorii respecta ce zice el.
iar, jucatorii nostrii au experienta pentru ca au mai jucat si anul trecut in B, joaca impreuna inca de la juniori asa ca nu stiu de ce nu am face fata si in A.
aduci jucatori cu experienta (cica) si aia iti blatuiesc meciurile, se dau loviti, sapa antrenorul etc.
intai sa promovam si vom vedea mai tarziu daca am dreptate sau nu.

ADelPiero
14th October 2005, 22:54
dupa etapa 8, Urziceniul ar merita sa promoveze :lol:

inter
14th October 2005, 23:32
ce glumet esti tu del piero ... apropo ai tai ce fac?:evil:

mama da ce le fractura Ionescu prin driblingurile devastatoare spinarile gazarilor :D:D

Cra10veanu
14th October 2005, 23:36
Craiova nu mai poate rata promovarea. Se tot faceau speculatii bantuieli etc cum ca Petrolu este peste Craiova, iata ca si rezultatul spune contrariul. Astept threadul cu " Craiova-Petrolul blat ? " ;)

confusion
14th October 2005, 23:56
Universitatea Craiova!
Au demonstrat deja ca in B nu prea au cu cine juca...
La baraj CSM Valcea!!! :D
Ga:jerk:zarii mai tarziu :drak:

virus alb-albas
15th October 2005, 01:22
Ce facurati, oltenasi? :lol:
Gata, se terminara banii? :drak:

mai avem, mai avem.... dar se pare ca voi sunteti saraci cu duhu' :no:

(prosport)
Poli Iaşi, la un pas de executare silită
Directorul executiv al Direcţiei Generale a Finanţelor Publice Judeţene (DGFPJ) Iaşi a anunţat azi că fiscul ieşean aşteaptă o notificare din partea ANAF pentru demararea procedurii de executare silită prin răspundere solidară a clubului Politehnica Iaşi.
"La acest moment, avem date potrivit cărora societatea sub care activa clubul de fotbal Poli Unirea Iaşi nu mai funcţionează şi au trecut la altă societate, de altfel cum au făcut toate marile cluburi de fotbal. Am &#238;nţeles că există &#238;n lucru la ANAF (Agenţia Naţională de Administrare Fiscală) un proiect de lege ce are &#238;n vedere aplicarea măsurilor de răspundere solidară &#238;n astfel de cazuri &#238;nsă, p&#238;nă &#238;n acest moment, nu ne-a parvenit nici o informaţie oficială", a declarat directorul executiv al DGFPJ Iaşi, Anton Doboş.

Doboş a subliniat că gruparea ieşeană se află deja &#238;n executare silită: "Clubul ieşean este supus executării silite şi, &#238;n prezent, nu există cadrul legal de acordare a &#238;nlesnirilor la plată. Procedura de executare silită s-a &#238;nceput &#238;n cursul lunii aprilie, iar p&#226;nă &#238;n acest moment s-au trimis somaţii, s-au făcut popriri pe conturile bancare şi s-au pus sechestre pe bunurile aflate &#238;n evidenţa societăţii. Procedura este &#238;n continuare &#238;n curs de execuţie şi următorii paşi constau &#238;n trimiterea de notificări, evaluarea bunurilor şi scoaterea acestora la licitaţie".
Vicepreşedintele grupării Politehnica Iaşi, Neculai Ciulu, declarase la &#238;nceputul lunii octombrie că acest club, &#238;nfiinţat &#238;n luna septembrie 2004, nu are &#238;n prezent nici o datorie la bugetul de stat, &#238;n schimb este obligată să achite datoriile fostei societăţi Poli Unirea Iaşi, estimate la 19 miliarde de lei vechi. :evil:

ADelPiero
15th October 2005, 02:31
ce glumet esti tu del piero ... apropo ai tai ce fac?:evil:

a mei mor de foame :D si nici ei nu mai au bani sa isi intretina familiile :lol:

dar important e ca antrenorul reuseste sa adune 11 jucatori si cateva rezerve :ok:

Pacala
15th October 2005, 04:06
pai "uniriti-va" buzunarele si da-ti-le si lor ceva acolo de un suc si :D
poate promovati si voi

stefanm14
15th October 2005, 12:22
sper din tot sufletu ca valcea sa ia locu 2, pentru ca nu merita asa umflati in pene si asa suporteri sa vada divizia A ...

Utilizator
17th October 2005, 20:17
"....Am īnţeles că există īn lucru la ANAF (Agenţia Naţională de Administrare Fiscală) un proiect de lege ce are īn vedere aplicarea măsurilor de răspundere solidară īn astfel de cazuri īnsă, pīnă īn acest moment, nu ne-a parvenit nici o informaţie oficială", a declarat directorul executiv al DGFPJ Iaşi, Anton Doboş.

Nu stiam ca Dobos a schimbat de la presedinte de club la Poli Timisoara la director DGFPJ Iaşi insarcinat sa 'taie motzul' celeilalte Politehnici din Iasi :D
Chiar e coincidenta de nume sau greseala de editare? :)

Altfel din seria asta cred ca va promova U Craiova.

BornWild
22nd October 2005, 11:11
Rog moderatorii sa inchida acest thread pt ca exista decat o singura echipa si nu ii vad rostul poolului

be@
22nd October 2005, 13:43
Serios? Echipa voastra e varza,baieti !
Putea sa fie 5-0 sau 6-0 pentru D I N A M O Poiana campina, pe putin. :evil:

Apropo,am si eu o intrebare: Cine e pe primul loc? :drak:

Neamtu
22nd October 2005, 14:06
Valcea e, Valcea e /hello

Rossi
22nd October 2005, 14:18
cel mai probabil Petrolu o sa promoveze :ok: dar si CSM are sanse reale

cosmic
22nd October 2005, 14:20
/hello Fortza VALCEA/hello
Hai cu promovarea:yeah:
/OLE/

KLMN
22nd October 2005, 16:46
In seria a II-a nu sunt deloc cartile facute. Stiinta a pierdut sefia, iar Valcea nu se lasa. Din pacate Petrolul se cam indeparteaza de promovare, dar pastreaza sanse alaturi de Otopeni si Urziceni.

spinU
22nd October 2005, 21:19
nu va grabiti...peste 2 etape valcea are meci la campina si n-o sa bata nici ei,o sa vedeti...STIINTA o sa revina pe primul loc...
oricum,CRAIOVA n-are cum sa rateze promovarea...

maldini
22nd October 2005, 21:22
universitatea craiova va promova la pas/hello /hello /hello

ingineru
23rd October 2005, 11:39
Din cate stiu eu "la pas" inseamna lejer. fara probleme, la diferenta mare de puncte etc etc.....si pana acum nu pare sa fie cazul.

ASP
23rd October 2005, 13:39
ba chiar e cazul pentru ca U Craiova a plecat cu 2 puncte penalizare, iar valcea nu a putut profita de acest lucru. a mai fost valcea pe primul loc si a trecut pe 2 fara nici o problema. se vor vedea diferentele in meciurile directe.

ce_bine_e
23rd October 2005, 13:50
haide valcea haide valcea, ole ole ole :D

UrsMeier
24th October 2005, 00:37
Sper sa promovezi Valcea

be@
24th October 2005, 01:14
Dar de ce esti asa de amabil cu baiatul? Si-a spus si el dorinta , sa promoveze Valcea ! Nu vezi ca nimeni nu va suporta ?

micutzu
24th October 2005, 12:42
Se pare ca nu le-a iesit blatul oltenilor la Campina. Nanu nu s-a lasat influientat de Mititelu si ai lui.
Oricum Craiova nu e asa de invincibila pe cum se pare.
Trebuie sa tinem cont totusi ca mai e mult pana departe. Poate in iarna Mititelu sa mai aduca ceva proaspat si sa schimbe datele problemei. Nici dupa ultima etapa din tur nu se va stii sigur cine intra, iarna poate fi un sfetnic bun pentru oricine.

Edgar
24th October 2005, 16:56
Hai sa fim seriosi :) Craiova o sa promoveze, dar asa sunt oltenii - tot timpul aleg calea mai dificila, sa fie mai mare suspansul :D

micutzu
24th October 2005, 17:29
E si asta un punct de vedere.
Le plac sporturile extreme? :D

cheackie
24th October 2005, 17:48
/hello FORZA ASTRA /hello

ASTRA PLOIESTI - DINAMO II BUCURESTI 3-1

DRACII NEGRII /OLE/ /OLE/

Cra10veanu
25th October 2005, 04:10
dar bine mai zici cheakie ;), dar vezi ca astra sa nu mearga in C

cipi13
26th October 2005, 12:53
Craiova promoveaza fara probleme. Chiar daca are o infringere si probabil o sa mai piarda de citeva ori...
Sintem cei mai buni...

micutzu
26th October 2005, 13:06
Are 2 infrangeri si un egal

dragosblue
26th October 2005, 17:50
Are 2 infrangeri si un egal
un egal cu cine, ne spui si noua ???

EDMOND_
27th October 2005, 01:32
micutul asta are o tema favorita.... ca seria lor este mai valoroasa decat asta ... daca ar gandi putin ar vedea ca din seria noastra au fost trei echipe in faza asta a cupei!

micutzu
27th October 2005, 10:39
un egal cu cine, ne spui si noua ???

Mea culpa. Am gresit cu egalul dar am avut dreptate cu infrangerile.

@EDMOND

Fiecare om cu fixurile lui. Te deranjeaza?
Apropos de cupa, de la noi nu stiu niciuna din primele 7, sa zicem, care sa fi jucat cu prima echipa in cupa. Nu a existat la noi in serie interes pentru cupa.

Mishumacher
27th October 2005, 15:21
Mda....petrolul

EDMOND_
29th October 2005, 11:20
Mea culpa. Am gresit cu egalul dar am avut dreptate cu infrangerile.

@EDMOND

Fiecare om cu fixurile lui. Te deranjeaza?
Apropos de cupa, de la noi nu stiu niciuna din primele 7, sa zicem, care sa fi jucat cu prima echipa in cupa. Nu a existat la noi in serie interes pentru cupa.



ha, ha, ha....... buna asta ! asa este, voi aveti ca obiectiv campionatul.... sau poate nu faceti fata pe doua fronturi...
Daca ai gandi putin ai lasa-o mai moale cu blaturile.... Pentru ca au fost meciuri care pe care in care valoarea echipei s-a vazut clar... cu Petrolul, cu CFR Cluj, cu Nationalul. Nu vad de ce o echipa care joaca care joaca de la egal la egal cu CFR si National sa nu poata trece de Minerul Motru ?
Asa pot spu ne si eu ca bruma aia de puncte pe care a strans-o UTA s-a realizat doar prin aranjamente , mai ales ca nu a aratat nimic notabil pana acum. Insa pe mine nu ma interesaza UTA , ma intereseaza echipa mea de suflet. Si ma deranjeaza cand vine unul si face afirmatii fara sa isi puna capul la contributie.

spinU
29th October 2005, 12:15
min. 9 csm valcea - unirea urziceni 0-1

spinU
29th October 2005, 13:24
min 70 petrolul - dacia mioveni 0-1

Maximus
29th October 2005, 13:31
rezultate excelente pentru noi. se vede treaba ca urziceniul si cimpina o sa aiba un cuvint greu in serie

spinU
29th October 2005, 13:32
min 70 csm valcea - unirea 0-2

Maximus
29th October 2005, 13:34
ohoo, si-o ia rau vilcea...daca batem azi suntem campioni de toamna si favoriti 1 la promovare

spinU
29th October 2005, 14:22
gata s-a terminat...
csm rm. valcea - unirea urziceni 1-2
petrolul - dacia mioveni 0-1
CRAIOVA va trece pe prima pozitie chiar si in cazul unui egal,dar cred ca ar fi timpul sa se distanteze de urmaritoare...asa ca VICTORIE!!!

Man_USA
29th October 2005, 19:04
Daca nu se grabeste Stiinta i-o ia Caracalul inainte. Dar nu e nici o problema ca ii cumpara cu loc cu tot. Cred ca la Stiinta e nevoie de un alt antrenor mai experimentat. Uite la Caracal Ungureanu face din nimic bici....

Gonzo
30th October 2005, 01:35
habar nu ai ce vorbesti... mai mult ca Stanga nu facea nimeni...

ASP
30th October 2005, 15:48
Man_USA du-te si spuneti parerea despre steaua ca si asa tii cu stana. lasa vrajelile astea de doi lei ca nu ai vazut in viata ta un meci al Craiovei.

Man_USA
30th October 2005, 20:22
Ei omule sunt oltean si imi pasa de Stiinta mai mult decat crezi tu. Si meciuri pe Central (asa ii zicea inainte daca nu stii) am vazut mai multe chiar decati ani ai tu ca varsta. Cat despre ideea cu Stanga antrenor om trai si om vedea ce antrenor mare este. In divizia A va fi proba de foc.
Din pacate pentru Craiova stana asa cum numesti tu Steaua joaca saptamana viitoare la Sampdoria pe cand Craiova pe la Juventus (dar din Colentina din pacate....) sau pe la Giurgiu. Nu ca vreau sa fiu rautacios dar mai trebuie si vazut lungul nasului cateodata.

Cra10veanu
1st November 2005, 04:55
Din pacate pentru Craiova stana asa cum numesti tu Steaua joaca saptamana viitoare la Sampdoria pe cand Craiova pe la Juventus (dar din Colentina din pacate....) sau pe la Giurgiu. Nu ca vreau sa fiu rautacios dar mai trebuie si vazut lungul nasului cateodata.
ma te plimbi ne lasi ? ba baiatule va cunosc pe voi marii suporteri din state si canada, toti steaua toti dinamo toti poli, toti rapid toti kkt, dar cand se joaca cupa uefa hai steaua hai aia hai aia ca joaca romanii contra lu drecu, ba baiatule daca esti stelist posteaza pe intern eventual ca se desfiinteaza steaua ta :ok: si doi exista si suporter STEAUA, hai pa :ok:

ASP
1st November 2005, 17:50
Ei omule sunt oltean si imi pasa de Stiinta mai mult decat crezi tu. Si meciuri pe Central (asa ii zicea inainte daca nu stii) am vazut mai multe chiar decati ani ai tu ca varsta. Cat despre ideea cu Stanga antrenor om trai si om vedea ce antrenor mare este. In divizia A va fi proba de foc.
Din pacate pentru Craiova stana asa cum numesti tu Steaua joaca saptamana viitoare la Sampdoria pe cand Craiova pe la Juventus (dar din Colentina din pacate....) sau pe la Giurgiu. Nu ca vreau sa fiu rautacios dar mai trebuie si vazut lungul nasului cateodata.
esti oltean si tii cu steaua? te descalifici din postura de om. si ce daca joaca stana cu sampdoria... de-aia nu mai ploua...
si nu te mai lauda cu cate meciuri ai vazut pe Central ca nu tine...

Man_USA
1st November 2005, 18:04
ma te plimbi ne lasi ? ba baiatule va cunosc pe voi marii suporteri din state si canada, toti steaua toti dinamo toti poli, toti rapid toti kkt, dar cand se joaca cupa uefa hai steaua hai aia hai aia ca joaca romanii contra lu drecu, ba baiatule daca esti stelist posteaza pe intern eventual ca se desfiinteaza steaua ta :ok: si doi exista si suporter STEAUA, hai pa :ok:
Dar cine v-a spus ca tin cu Steaua? Sunt oltean si sunt legat sentimental de U Craiova dar asta nu inseamna ca nu sunt rational sa recunosc performantele Stelei. Iar aici nu e suporter Stiinta si e vorba de cine promoveaza din B2 asta e numele topicului. Si totusi ar trebui ca oamenii indiferent ca sunt olteni sau mai stiu eu ce sa incerce sa se exprime civilizat si sa mai accepte si alte opinii. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar parca imi e frica sa postez la suporter Stiinta sau poate nu ma regasesc ca pot face fata la acel schimb de replici mai putin elegant. Pasiunea fie ea si pentru fotbal nu trebuie sa ne faca sa uitam de bunele maniere. SI fiindca trebuie sa revenim in topic eu cred ca U Craiova nu are inca un antrenor competitiv. Iar ca jucatori su majoritatea de la Caracal nu cred ca poateface fata in A. Iar ca si sponsor la fel cred ca nu are puterea financiara sa suporte o echipa puternica in A. Om trai si om vedea.

EDMOND_
1st November 2005, 18:14
Daca nu se grabeste Stiinta i-o ia Caracalul inainte. Dar nu e nici o problema ca ii cumpara cu loc cu tot. Cred ca la Stiinta e nevoie de un alt antrenor mai experimentat. Uite la Caracal Ungureanu face din nimic bici....

aiureli. Ungureanu are rezultate normale. Tu vorbesti din ce auzi sau citesti, noi analizam ce vedem . Adevarul este ca in seria B2 Universitatea joaca cel mai frumos fotbal. Este singura care construieste in fiecare meci si care joaca fiecare meci la castig. Vezi si meciurile din cupa , cu CFR si National. Stinga are rezultate neasteptate si foarte placute pentru suporteri.

fia
1st November 2005, 18:16
Craiova nu va avea nici o problema sa promoveze. Chiar daca prinde doar locul 2 la baraj bate lejer.....

Darkslowstar
1st November 2005, 18:29
Nu as baga mana in foc pt baraj, acolo poate da peste echipe bune ca Forex, de ex, o echipa sudata si care joaca de la zi la zi mai bine. Majoritatea jucatorilor sunt fosti stegari, unii si cu prezente prin A. Unul dintre patronii echipei esti Adi Ilie. Din seria a treia ar putea veni Gazul sau Bihorul, iarasi echipe bune. Ar fi favorita dar ma indoiesc ca ar intra lejer

Man_USA
1st November 2005, 18:48
Nu am spus ca problema este in B. Cum necum Craiova va promova. Intrebarea este daca va putea faca fata in prima liga. Si acolo pentru ce obiectiv se va lupta? Ca in nici un caz nu ar multumi pe nici un suporter sa se bata cu Pandurii sau Vasluiul sau cine o mai fi la anul prin coada pentru ultimele locuri... Stanga nu stiu in ce masura e rodat pentru prima liga. Iar lotul de jucatori ar trebui intarit considerabil..pentru asta trebuie resurse financiare pe care cred ca Mititelu nu le are.


aiureli. Ungureanu are rezultate normale. Tu vorbesti din ce auzi sau citesti, noi analizam ce vedem . Adevarul este ca in seria B2 Universitatea joaca cel mai frumos fotbal. Este singura care construieste in fiecare meci si care joaca fiecare meci la castig. Vezi si meciurile din cupa , cu CFR si National. Stinga are rezultate neasteptate si foarte placute pentru suporteri.
Era o gluma ca ii va lua Caracalul inainte. Dar daca isi pastra jucatorii Caracalul acum poate ca locurile erau inversate in clasament. Oricum Ungureanu face treaba buna la Caracal si dovedeste ca are ceva experienta in a face din ... bici. Sunt echipe cu resurse mult mai mari dar acum sunt in coada B2.

ASP
1st November 2005, 18:56
man_usa uiti ca la Echipa favorita aveai steaua/Craiova????????????
ori tii cu steaua si ne scutesti de parerile tale absolut penibile (cica jucatorii sunt de la Caracal--->>> tu habar n-ai ca toti sunt jucatorii tineretului Universitatii si au jucat un an la Caracal, deci formati, crescuti si educati in spiritul Craiovei.), ori tii cu Craiova si termini odata pentru totdeauna cu coada aia de maimuta steaua.
si nu iti mai da cu parerea despre suporter Stiinta ca habar n-ai ce se discuta acolo si in ce maniera.

Man_USA
1st November 2005, 19:20
man_usa uiti ca la Echipa favorita aveai steaua/Craiova????????????
ori tii cu steaua si ne scutesti de parerile tale absolut penibile (cica jucatorii sunt de la Caracal--->>> tu habar n-ai ca toti sunt jucatorii tineretului Universitatii si au jucat un an la Caracal, deci formati, crescuti si educati in spiritul Craiovei.), ori tii cu Craiova si termini odata pentru totdeauna cu coada aia de maimuta steaua.
si nu iti mai da cu parerea despre suporter Stiinta ca habar n-ai ce se discuta acolo si in ce maniera.
tot nu inteleg de ce atat ura pentru suporterii altor formatii. Sufleteste sunt legat de Craiova dar asta nu ma impiedica sa recunosc ca Steaua a avut performante europene cat toate celelalte echipe la un loc E limpede!
Despre jucatorii actuali ai Craiovei fosti la Caracal e clara ca acolo s-au rodat. Si daca tu sustii ce sunt ai Craiovei atunci de ce s-au mai vehiculat acele sume de bani pentru care au fost vanduti gruparii lui Mititelu numita Stiinta la acel moment? Nu e normal sa dai bani pe ceva ce e al tau, nu-i asa?
Ideea e ca acel Paul Valuta a trecut dintr-o tabara in alta cu jucatori cu tot se pare...dar nu spune ca au fost ai Stiintei de la inceputul campionatului.
Pe de alta parte constat o violenta inclusiv verbala si inclusiv pe Internet a galeriei/suporterilor Stiintei. Este si motivul pentru care evit sa postez lasuporter Stiinta. Viata e scurta, oameni buni. Slow down si canalizati-va energiile spre lucruri constructive si pozitive. E doar un sfat. Ca veni vorba de suporteri ar trebui sa invatam cu totii cate ceva de la cei ai TM. Afirm asta cu riscul ca voi fi facut si suporter Poli. Ne cam lipseste respectul pentru semenii nostri din pacate.
pe de alta parte inconstanta Craiovei e un fapt ingrijorator. Socot eu ca trebuie victorii mai clare de 1-0 contra unor echipe anoste de B ca sa ma convinga Stiinta ca va fi competitiva anul viitor in A. Si unele esecuri cum ar fi Urziceni sau Campina nu mi se par in regula la o echipa cu pretentii.

ady_g
1st November 2005, 21:09
Dupa blatul cu FC Caracal, alt meci al craiovei ridica semne de intrebare.Cel cu Astra, in care fotbalistii echipei gazda au evoluat suspect de slab.

<<„Prea multe greşeli”

"Mă aşteptam să avem un meci mai greu la Ploieşti, dar s-a văzut că jucătorii Astrei s&#238;nt &#238;n urmă cu pregătirea", a declarat după meciul cu Astra antrenorul-jucător al Universităţii Craiova, Ovidiu St&#238;ngă. Prestaţia slabă a ploieştenilor, de nerecunoscut faţă de meciul de acum o săptăm&#238;nă cu Rapid II (6-1), l-a pus pe g&#238;nduri pe antrenorul Marin Dună: "Au fost prea multe greşeli &#238;n joc, dar nu cred că unii dintre jucători s-au dat la o parte. Fără dovezi, nu poţi acuza".

„Principalul" ploieştean a explicat şi decizia de a-l &#238;nlocui pe Baldovin, fostul jucător al Craiovei, &#238;n minutul 32: "Pentru experienţa sa, făcuse c&#238;teva greşeli mari, din care puteam primi gol".

De partea cealaltă, preşedintele Adrian Mititelu a negat suspiciunile de "blat": "C&#238;nd Universitatea Craiova c&#238;ştigă la scor şi juc&#238;nd bine, &#238;ncepe să deranjeze. Noi jucăm toate meciurile pe teren, nu avem nici o treabă cu speculaţiile!".

„Am luat caseta şi o voi analiza &#171;la rece&#187; pentru că a fost o diferenţă prea mare &#238;ntre jocul cu oltenii şi cel cu Rapid II”
Marin Dună, antrenor Astra >>
[mod] cu echipele tale de 2 lei..si de unde [mod] stii tu ca nimeni nu ne suporta.comenteaza mai bine despre anonimii tai de la iesi si national

fara organe va rugam

EDMOND_
1st November 2005, 21:48
Era o gluma ca ii va lua Caracalul inainte. Dar daca isi pastra jucatorii Caracalul acum poate ca locurile erau inversate in clasament. Oricum Ungureanu face treaba buna la Caracal si dovedeste ca are ceva experienta in a face din ... bici. Sunt echipe cu resurse mult mai mari dar acum sunt in coada B2.

Prostii! Pai anul trecut cand jucatorii au fost la Caracal de ce nu au luptat pentru promovare? De ce nu au urcat in cupa cum a facut-o Craiova anul asta? Vorbim doar asa , de amorul artei, fara argumente?

Neamtu
1st November 2005, 23:29
Man USA, gandesti asa cum orice roman ar trebui sa gandeasca. O echipa care isi reprezinta tzara in competitiile europene trebuie sustinuta de orice roman si trebuie apreciata.
De unde atata inversunare, mai frati olteni? Voi va bateti cu mineru motru si aveti tupeul sa vorbiti despre steaua? Voi nu intelegeti ca sunteti cu o clasa fotbalistica mai jos? Daca nu chiar sociala? In loc sa analizati sincopele echipei voastre din meciuri ca cel cu PoianaCampina, voi va legati de Steaua? Nu aveti dreptul moral sa faceti acest lucru. Sunteti prea mici ca sa faceti acest lucru.
Astept cu nerabdare meciul vostru de la Valcea. Asta ar trebui sa fie subiectul vostru de discutie. :jerk:

EDMOND_
1st November 2005, 23:40
Si care este problema ta? deocamdata vedeti ce faceti la Campina, parca vad ca o sa cadeti pe trei..... la cinci puncte de noi.... Iar daca mai batem si la Valcea, gata, s-a stins lumina.

inter
2nd November 2005, 00:08
mey cititorule de scripturi .. ia deschide cartea la "imparati(2 regi)3,4 cu 25" si vezi ce zice acolo:P ... sau trebuie sa-ti traduca jiji :D:D

Man_USA
2nd November 2005, 00:22
Prostii! Pai anul trecut cand jucatorii au fost la Caracal de ce nu au luptat pentru promovare? De ce nu au urcat in cupa cum a facut-o Craiova anul asta? Vorbim doar asa , de amorul artei, fara argumente?
pentru ca Ungureanu a aparut antrenor foarte tarziu (ij retur adica) atunci cand obiectivul devenise salvarea de la retrogradare lucru reusit de altfel. Pana atunci se perindasera o multime de alti asa zisi antrenori care cu acelasi lot de jucatori adica Bornescu &Co ajunsesera pe penultimul loc. Deci concluzia este ca Ungureanu e un antrenor competent.

Cra10veanu
2nd November 2005, 04:12
parerea mea e ca te ataci prea tare :D astea-s jigniri bai fatule, dar am auzit un zvon cum ca tre sa intram cu mastile de gaze in valcea ca s-au spart tevile de apa calda din cauza gerurilor de asta iarna :D :D

Neamtu
2nd November 2005, 04:48
Nu-s jigniri taica, jigniri sunt ce scriu frati de-ai tai pe threadul despre asa-zisa desfiintare a Stelei. Acu am vazut ce va poate pielea aia imbacsita in praz. O sa ne auzim la primavara, Steaua in Primavara europeana ca de obicei, iar voi pe locul 3 sau 4 in seria a doua, caci se pare ca nimeni nu vrea in divizia A.:rosu:

Cra10veanu
2nd November 2005, 05:06
pai nu vor ca stiu ei cine sintem :D pe voi va vor ca sa va poata batjocurii prin divizia A si sa aiba cateva etape asigurate :D

Neamtu
2nd November 2005, 05:10
Din pacate se pare ca ii vor pe urziceni. Au facut macel la valcea. Pana si Orac s-a mirat in ce hal ne-a furat arbitrul. Javrele astea sunt pretutindeni:no:

Pacala
2nd November 2005, 06:24
neamtule, tu esti dintre valcenii aia care umblau spre bucale cu cateaua leaga de caruta? si ce zisesi tu, ia sa te faci tu stelist ca asta poate te faci mai smecher :D nu, vere.... daca erai tare si pe picioarele tale in viata particulara n-aveai nevoie de surogate apeviste .... asculta-ma ce-ti zic...vad ca ai devenit murdar in limbaj..indiferent de subiectul discutat..il abordezi in acelasi fel..ti se clatina oaia fermecata si ramasesi fara consolare in viata? ... :D eu tin cu Universitatea Craiova pentru ca e a oltenilor..si cu Romania pentru ca e a tuturor romanilor........mi se rupe de titlurile stelei si de cine castiga tilurile mondiale..tot cu Romania tin........de "ieniceri" ca tine n-avem nevoie:rosu: :no:vezi ca plange oaia :D care oaia? magaoaia :D cu 8 colturi indoite, de becali vacsuite ......... :D

Gonzo
2nd November 2005, 12:10
Ca veni vorba de suporteri ar trebui sa invatam cu totii cate ceva de la cei ai TM.

nu avem nimic de invatat de la ei... am vazut acum cat sunt de civilizati de cand au si ei un obiectiv... in ceea ce priveste demnitatea, onoarea etc au ei de invatat de la noi... noi niciodata nu am accepta alta echipa decat Universitatea, pe cand ei au acceptat cu bratele deschise o corcitura in timp ce Poli a lor joaca undeva pe maidane... asa ca scuteste-ne de lectii ca in ceea ce priveste atitudinea, cam dam lectii la toti suporterii...


Socot eu ca trebuie victorii mai clare de 1-0 contra unor echipe anoste de B ca sa ma convinga Stiinta ca va fi competitiva anul viitor in A. Si unele esecuri cum ar fi Urziceni sau Campina nu mi se par in regula la o echipa cu pretentii.

poate ai uitat ca Dinamo, Steaua, Rapid, Poli Tim, Argesul, Cfr si altele au avut mari probleme cu echipele din divizia B.... nu cred ca vreo echipa din divizia A ar termina un campionat in B fara sa piarda puncte...

pana in momentul de fata Universitatea a disputat 3 meciuri impotriva unor echipe de divizia A... am batut Sportul si CFR si am remizat cu National (desi i-am calarit tot meciul)... din cele 3 meciuri am fi strans 7 puncte din 9 posibile, puncte care 5 echipe din divizia A nu le au nici dupa 10 etape...

ti-am mai spus, daca nu cunosti fenomenul nu mai posta referitor la Stiinta... discuta despre performantele Stelei si scuteste-ne de aberatii.



De unde atata inversunare, mai frati olteni? Voi nu intelegeti ca sunteti cu o clasa fotbalistica mai jos? Daca nu chiar sociala?

vad ca te jignesti singur, tu fiind din Valcea :happy

Neamtu
2nd November 2005, 12:16
puteai sa-ti dai si tu seama ca m-am referit la suporterii universitatii:jerk:

Gonzo
2nd November 2005, 12:20
te-ai referit la olteni... se vede clar din mesaj :evil:

te inteleg, esti tulburat... esti suporterul a doua echipe care se afla pe locul 2... naspa rau :D

ASP
2nd November 2005, 16:16
mesaj pentru totii mutantii care au impresia ca trebuie sa tinem cu orice echipa care joaca in cupele europene: SINGURA ECHIPA CU CARE TIN TOTI ROMANII ESTE ECHIPA NATIONALA, EA ESTE SINGURA CARE TREBUIE SA SE BUCURE DE SPRIJINUL TUTUROR SUPORTERILOR ROMANI.
echipele de club din cupele europene isi reprezinta proprii suporteri si propria onoare nu pe cea a tarii >>> de aceea i se spune intrecere inter-cluburi.
daca voi mutantilor care tineti cu cate nspe echipe nu va puteti abtine de la a da sfaturi de comportament suporterilor fideli deschideti-va propriul thread si uimiti-va unii pe altii cu cate echipe v-ati mai imbogatit "palmaresul".

Man_USA
2nd November 2005, 19:16
nu avem nimic de invatat de la ei... am vazut acum cat sunt de civilizati de cand au si ei un obiectiv... in ceea ce priveste demnitatea, onoarea etc au ei de invatat de la noi... noi niciodata nu am accepta alta echipa decat Universitatea, pe cand ei au acceptat cu bratele deschise o corcitura in timp ce Poli a lor joaca undeva pe maidane... asa ca scuteste-ne de lectii ca in ceea ce priveste atitudinea, cam dam lectii la toti suporterii...

poate ai uitat ca Dinamo, Steaua, Rapid, Poli Tim, Argesul, Cfr si altele au avut mari probleme cu echipele din divizia B.... nu cred ca vreo echipa din divizia A ar termina un campionat in B fara sa piarda puncte...

pana in momentul de fata Universitatea a disputat 3 meciuri impotriva unor echipe de divizia A... am batut Sportul si CFR si am remizat cu National (desi i-am calarit tot meciul)... din cele 3 meciuri am fi strans 7 puncte din 9 posibile, puncte care 5 echipe din divizia A nu le au nici dupa 10 etape...

ti-am mai spus, daca nu cunosti fenomenul nu mai posta referitor la Stiinta... discuta despre performantele Stelei si scuteste-ne de aberatii.


Cand ma refeream la faptul ca a-ti putea invata ceva de la banateni ma refeream la modul non violent de a se manifesta inclusiv cel verbal.
Asta e si un motiv pentru care nu postez nici la suporterii Stiintei pentru ca cei de acolo mi se par ca practica un dialog cam dur in limbaj (nu vreau sa spun ca denota o lipsa de bun simt).
Evident vei reactiona violent ...nici nu ma astept la altceva mai ales in actualul context al degradarii valorilor morale in tara de bastina. Insa faptul ca esti oltean ca si mine ma face sa te iert. Am remarcat ca cei mai mari dusmani ai oltenilor sunt ...tot oltenii. O strangere a randurilor ar fi benefica cauzei comune...
Suntem aici totusi sa vorbim despre fotbal si se pare ca avem o pasiune comuna adica U Craiova (nu ma pot acomoda cu denumirea de Stiinta) dovada ca sunt suporter al acestora poate cand tu nici nu existai....si nici indemnurile catorva de pe aici, asa zisi suporteri ai Stiintei de a renunta la pasiunea de o viata nu ma impiedica sa simt ceva ce am simtit de o viata ptr aceasta echipa.
pe de alta parte e un lucru evident ca Steaua are cele mai mari reusite din fotbalul autohton. A cucerit trofeul cel mai important din Europa pe cand echipa nationala nimic.
Problema e ca eu personal nu cred ca Stiinta va avea forta necesara pentru a ajunge in topul primei divizii ...pentru ca nu ne multumim cu jumatati de masura asa-i? Ideea e ca acest Mititelu cred ca e prea mic pentru o batalie care va urma in Divizia A si nici nu cred ca va reusi sa ii convinga pe altii sa vina cu bani pentru ca nu vor accepta sa le gestioneze acesta fondurile si in plus mai are si un prost renume. Deci Stiinta are aceasta mare problema. Stiinta va ajunge pana acolo unde ii sunt puterile lui...Mititelu. Din pacate fotbal fara sustinere financiara nu se poateface la inalt nivel.

Neamtu
2nd November 2005, 20:14
Lasa-i Man, nu te mai justifica, cine a vrut sa te inteleaga te-a inteles. Lasa-i in lumea lor, ca stau bine.

EDMOND_
2nd November 2005, 20:29
Problema e ca eu personal nu cred ca Stiinta va avea forta necesara pentru a ajunge in topul primei divizii ...pentru ca nu ne multumim cu jumatati de masura asa-i? Ideea e ca acest Mititelu cred ca e prea mic pentru o batalie care va urma in Divizia A si nici nu cred ca va reusi sa ii convinga pe altii sa vina cu bani pentru ca nu vor accepta sa le gestioneze acesta fondurile si in plus mai are si un prost renume. Deci Stiinta are aceasta mare problema. Stiinta va ajunge pana acolo unde ii sunt puterile lui...Mititelu. Din pacate fotbal fara sustinere financiara nu se poateface la inalt nivel.

Deocamdata e problema ta , nu a Stiintei. Nu ai de unde sa stii ce intentioneaza Mititelu si cine va mai veni alaturi de el din vara. Poate Piturca , poate altul... oricum este o problema care clar te depaseste si nici macar nu isi are rostul o discutie in acest moment. Daca ne-am lua dupa tine ar trebui sa nu mai promovam pentru ca vom avea probleme in divizia A.

Se pare ca tu esti suporterul model al Stiintei. Nu intri pe forumurile suporterilor ( probabil nici pe cel oficial nu ai sa o faci, nu-i asa ?) de teama ca vei intilni un limbaj dur, nu te multumesti cu jumatati de masura si ii acuzi pe altii ca o fac.

Insa mai ai o problema, nu ai nici o solutie. In mod sigur nu ai bani sa investesti in Universitatea si la fel de sigur nu poti sa aduci pe cineva care sa o faca.

Darkslowstar
2nd November 2005, 20:41
Piturca nu cred ca poate veni ca investitor, cam miroase a conflict de interese. Si eu cred ca actuala echipa a Universitatii e prea mica pt Divizia A, mai ales pt ca cei mai multi jucatori sunt foarte tineri si fara experienta. Dar cu cateva plombe de calitate se schimba situatia. Binenteles ca nu sunt Mafalda, si se poate sa ma insel si sa iasa campioana cu lotul asta.

ASP, te rog las-o mai moale cu mutantii, ca n-am chef sa ma apuc sa moderez iarasi tot felul de dispute. Thx

Gonzo
2nd November 2005, 20:58
Suntem aici totusi sa vorbim despre fotbal si se pare ca avem o pasiune comuna adica U Craiova (nu ma pot acomoda cu denumirea de Stiinta) dovada ca sunt suporter al acestora poate cand tu nici nu existai....

asta e gluma secolului... :happy

pai care e denumirea mai veche? Stiinta sau U Craiova? :D

Man_USA
3rd November 2005, 00:02
gata, il facusi de kko :happy
Eu am apucat-o in perioada de glorie U Craiova. Ca inainte a fost numita Stiinta....nu stiu ca eu nu am trait in acei ani ... in perioada de glorie se numeau U iar Stiinta a redevenit in perioada de trista amintire Dinel. Sa nu zici ca tu ai apucat perioada Stiinta de dinainte de U,...poate numai bunicul.

Daca am bani sa investesc la Stiinta? Daca pot aduce sponsori? Poate ca am poate ca nu....si chiar poate mai multi ca Mititelu. Poate ca am posibilitatea sa aduc un sponsor foarte puternic sau sa investesc personal.
Daca ar fi o societate pe actiuni as face-0 chiar. Insa in nici un caz cand sef e unul ca Mititelu. Am dubii serioase...
Dar nu cred ca m-as putea implica in mod direct pentru ca locuiesc in cealalta parte a globului totusi.
Si daca vreti totusi sa stiti noi aici oltenii de peste ocean suntem mult mai uniti ca orice alti romani si chiar decat sunt oltenii in tara.
Ideea e ca sunt atatea alte lucruri de sponsorizat in tara aia inainte de fotbal. Cu nivelul de trai la limita subzistentei fotbalul e un lux se pare.
Insa evit dupa cum se pare atacul si referirea la persoana.
Ma intreb insa de ce oltenii nu accepta un dialog civilizat. As dori sa fim din acest punct de vedere mai aproape de Occident decat de Orient insa cred ca schimbarile trebuie facute in noi insine first. E pacat ca refuzam sa le facem. E mai simplu sa fii prost crescut decat educat. A fi educat presupune sa respecti mai multe reguli.
Revenind la oile noastre sper sa ma insel in legatura cu "puterea" lui Mititelu de a duce U in topul Diviziei A. Si ce e mai grav e ca incearca sa detina controlul alungand alti potentiali investitori. Tare mi-e frica sa nu fie un alt Dinel. Imi doresc din tot sufletul sa ma insel. Singura sansa e ca talentul specific oltenesc la fotbal sa bata forta financiara a altor echipe...e posibil uitandu-ne de exemplu la Sportul Studentesc dar e foarte greu.

Cra10veanu
3rd November 2005, 03:21
ba baiatule, chiar nu ne intereseaza ca ai tu sau are ala sa bage el in Stiinta, daca ai stii despre ce sume se vorbeste in fotbal vei realiza ca nici in 200 de ani de munca in state nu vei aduna bani de 1% din actiuni. Si chiar daca oltenii sint mai fierbinti si mai agresivi asta nu inseamna ca nu sintem uniti, in schimb sintem foarte solidari si respingatori fata de asa-zisi olteni ca tine care ne omoara cu performantele stelei de care sincer ni se rupe ;)

Man_USA
3rd November 2005, 17:35
Tipic romanesc raspuns cu influente orientale....cu referire la bani si atac la persoana.
Ma indoiesc ca 1% din actiunile Stiintei Mititelu ar fi 20.000.000 USD adica 2 miliarde USD total cam cat valoreaza de 3 ori mai mult decat Real Madrid...asa ca slow down cu cifrele...
Ramaneti suporterii Stiintei lui Mititelu. Eam am fost si raman al fostei U, echipa care a murit odata cu arestarea ei de catre militianul Dinel si vanzarea catre "dubiosul" Mititelu.

EDMOND_
3rd November 2005, 18:04
Amice, problema ta este ca generalizezi , te referi la toti oltenii de aici din tara de parca am fi cei mai nenorociti oameni. Sunt convins ca aici in Oltenia sunt multi oameni care traiesc mult mai bine decat tine, cu toti banii pe care zici ca ii ai.
In plus, bagi in carti si spui ca nu investesti sau nu aduci un investitor din cauza lui Mititelu , fara sa amintesti ca Stiinta a fost pe taraba si daca dadeai cateva sute de mii mai mult era a ta!
Las-o balta. De sfaturi suntem satui! Putem sa iti dam si noi ca sunt gratuite.Tipic american, as putea spune!

Man_USA
3rd November 2005, 19:35
Amice, problema ta este ca generalizezi , te referi la toti oltenii de aici din tara de parca am fi cei mai nenorociti oameni. Sunt convins ca aici in Oltenia sunt multi oameni care traiesc mult mai bine decat tine, cu toti banii pe care zici ca ii ai.
In plus, bagi in carti si spui ca nu investesti sau nu aduci un investitor din cauza lui Mititelu , fara sa amintesti ca Stiinta a fost pe taraba si daca dadeai cateva sute de mii mai mult era a ta!
Las-o balta. De sfaturi suntem satui! Putem sa iti dam si noi ca sunt gratuite.Tipic american, as putea spune!
e fix problema mea cati bani am si cum traiesc. De ce romanii trebuie sa vorbeasca doar de bani? Si ce le mai place atacul la persoana. Tipic romanesc as zice... E degradant sa ajungem la discutii de genul asta.
Pe ce taraba a fost Stiinta lui Dinel la vanzare?
Pentru mine U a murit. Stiinta e a lui Mititelu.

EDMOND_
3rd November 2005, 19:58
normal ca este problema ta ! Insa nu mai este problema ta cum traim si ce probleme avem noi. Dupa cum vorbesti si te porti nu-mi dau seama daca mai esti roman sau esti american. Mai slabeste-ma cu "tipic romanesc" ... nu avea nimeni nimic cu tine si nici cu banii tai daca nu ii fluturai pe aici...

Gonzo
3rd November 2005, 19:58
Man_Usa din cate spui tu inteleg ca faci cam 200.000$ pe an... adica 16.000$ luna... nu e rau pt America as putea spune ca e chiar f bine, dar pt ei esti si vei ramane un sclav... fac pariu ca nu ai cu cine sa bei o bere la meci, nu ai cu cine sa razi la un banc cu Bula, te uiti la HBO toata ziua si mananci la Mc... asa ca lasa-ne frate cu bagatia americana a voastra... aici cu 1000$/luna o duci ca pasha Hassan... ai tot ce vrei si nici nu iti rupi cocoasa ca acolo... am trait si eu acolo la voi peste balta si nu m-as mai intoarce nici sa-mi dai banii lui B. Gates...

hai te rog scuteste-ne pe noi de lectii ca daca erai asa de bun traiai aici in tara ca imparatu' nu plecai sa fii sclavul lor departe de locurile unde ai crescut si de familie...

Man_USA
3rd November 2005, 20:10
Man_Usa din cate spui tu inteleg ca faci cam 200.000$ pe an... adica 16.000$ luna... nu e rau pt America as putea spune ca e chiar f bine, dar pt ei esti si vei ramane un sclav... fac pariu ca nu ai cu cine sa bei o bere la meci, nu ai cu cine sa razi la un banc cu Bula, te uiti la HBO toata ziua si mananci la Mc... asa ca lasa-ne frate cu bagatia americana a voastra... aici cu 1000$/luna o duci ca pasha Hassan... ai tot ce vrei si nici nu iti rupi cocoasa ca acolo... am trait si eu acolo la voi peste balta si nu m-as mai intoarce nici sa-mi dai banii lui B. Gates...

hai te rog scuteste-ne pe noi de lectii ca daca erai asa de bun traiai aici in tara ca imparatu' nu plecai sa fii sclavul lor departe de locurile unde ai crescut si de familie...
da multe mai stii tu omule. Eu nu mi-as permite sa fac asa afirmatii despre cineva pe care nu-l cunosc. Dar asa sunt romanii...le stiu pe toate...sunt cei mai destepti si cei mai tari din lume...dupa parerea lor despre ei insisi...
Asta a fost ultimul meu post pe acel topic. Din pacate U a murit. Stiinta lui Mititelu nu poate fi U a lui Balaci.

EDMOND_
3rd November 2005, 20:23
Stiinta este moarta pentru tine! Pentru noi este la fel de vie ca intotdeauna.
Spune-le asta suporterilor care merg in fiecare deplasare sau celor 20 000 care au fost pe stadion la meciul cu Petrolul. Spune-le asta fotbalistilor actuali, toti tineri sau foarte tineri, care dupa fiecare succes canta in vestiar cantecele Craiovei- Maxima.... Sau spunele-o pustilor care vin din urma, lui Ionescu, Stavaru, Gangioveanu , Silviu Lung jr. ....

Lasa-ne pe noi sa o iubim, asa "moarta" cum este. Tu nu te deranja....:)

BornWild
3rd November 2005, 23:01
Edmond.ma faci sa imi schimb parerea despre tine!!!!

Pai ala nu stie cum il cheama si tu incerci sa-i explici?
Ia intreaba-l cum il cheama sa vezi ca nu stie.
Hai ma nea Edmond, ce draq

ADelPiero
4th November 2005, 21:13
ce rezultat zdrobitor in poll in favoarea Craiovei :ciocan:

be@
5th November 2005, 14:02
loooool, mare echipa are craiova. Egal cu ultima clasata. :lol: :drak:

alexxxutzu
8th November 2005, 11:10
Cine dreacu e siljanoski asta, bai frate, si la ce mari meciuri a fost el la viata lui? De CRAIOVA a auzit o lume si a facut isorie in fotbalul romanesc, si vorbesc cretinii de bucuria lor ca nu mai deranjeaza o stea frustrata, un dinamo al mafiei tiganesti si politice, ca sa nu mai zic de rapid...baaai bihor, lasa-ne fratioare, uita-te si tu pe la MECIURI tata, da mailu, ceva, ca-ti trimit io dk vrei imagini cu ce inseamna MECI.... nu ce ai vazut tu

EDMOND_
8th November 2005, 11:34
loooool, mare echipa are craiova. Egal cu ultima clasata. :lol: :drak:


Pai a facut egal si cu National..... dupa logica ta ar insemna ca Nationalul si cu Sibiu sunt cam de aceeasi valoare....
Nu stiu ce o sa fie in continuare, insa in acest moment diferenta reala intre Craiova si urmatoarea clasata este de cinci puncte..probabil asta a influentat si rezultatul sondajului!

be@
8th November 2005, 12:46
Pai a facut egal si cu National..... dupa logica ta ar insemna ca Nationalul si cu Sibiu sunt cam de aceeasi valoare....


Asa este. Iar Poiana Campina e cu doua clase peste FC National. :drak:

EDMOND_
8th November 2005, 13:30
Dupa felul in care gandesti ( oare? ) tu , cam asa s-ar parea.
Noroc ca nu sunt multi ca tine pe aici.... cand vad prostiile pe care le scrii parca il regret pe "gabilove" ala:D .. . Continua te rog asa, trebuie sa ne distram si noi cumva...

be@
8th November 2005, 14:20
Edmond, Edmond....Unde am zis eu ca Nationalul si Sibiul sunt de aceasi valoare? Inventezi si te faci de ras...Pe bune.

EDMOND_
8th November 2005, 14:27
Be@ , stai linistita ca nu ai cum sa intelegi..... a fost o "ironie fina" , tu nu stii decat sa intri cu oistea in gard. Buna aia cu "te faci de ras"...:D

Gonzo
8th November 2005, 14:31
cred ca pe fata asta o excita discutiile cu oltenii... altfel nu-mi explic interventiile ei :D