PDA

View Full Version : Cine va promova sezonul acesta din seria B2?



Pages : 1 [2] 3 4

be@
8th November 2005, 13:33
M-am prins ca a fost o ironie. Si eu am facut una , la randul meu.
Dar mi-a placut mult asta cu "dupa logica ta...". De parca ai sti si cum gandesc, de-acuma. :lol:

Neamtu
8th November 2005, 15:24
Nu stiu ce o sa fie in continuare, insa in acest moment diferenta reala intre Craiova si urmatoarea clasata este de cinci puncte..probabil asta a influentat si rezultatul sondajului!
In acest moment sunt 2 puncte intre Craiova si Valcea, iar Craiova a fost depunctata cu 2 puncte.
Deci.....2+2=5:rosu:
Nu te mai gandi asa mult la Be@, ca uite ce se intampla.:D

EDMOND_
8th November 2005, 15:48
Nu stiu ce socoteli faci tu, nici nu ma intereseaza. Poate ca nu luam in calcul Valcea, poate ca eu consideram Urziceniul echipa care ar putea ridica probleme.... La asta te-ai gandit?

Neamtu
8th November 2005, 18:29
Nu stiu ce socoteli faci tu, nici nu ma intereseaza. Poate ca nu luam in calcul Valcea, poate ca eu consideram Urziceniul echipa care ar putea ridica probleme.... La asta te-ai gandit?
Malitiosule:D ...ai zis clar "urmatoarea clasata". Ma gandeam si io ca te referi la clasamentul seriei a doua din divizia B.. deh, n-am stiut ca esti asa selectiv. Iarta-ma:jerk:

vasi_florescu
8th November 2005, 21:04
Vilcea nu are cum sa promoveze in conditiile in care joaca in teren cu 10(zece)jucatori imprumutati pe un an de la International Pitesti.In al doilea rand clubul este impumutat pana peste cap.In al treilea rand nu reprezinta nimic.In al patrulea rand sunt nou promovati din seria a V-a a diviziei C unde au batut numai cu japca,pe pilele arbitrilor lui Costica Vilcea.
Nu au nici o sansa.
Singura echipa care ar fi putut reprezenta o amenintare pentru Stiinta era Petrolul dar se vede treaba ca nu si-au propun acest obiectiv.
Sunt sigur ca si stelistii asteapta cu nerabdare o echipa care sa le puna probleme in joc si de la care sa ia cateva lectii despre ceea ce inseamna o galerie adevarata.

Neamtu
13th November 2005, 18:39
Tehnicianul sibienilor, Lucian Burchel a declarat: “Am Intalnit cea mai completa echipa din aceasta serie. Valcea are un lot omogen, din care se remarca acest Alin Savu, a carui prestatie a fost, cel putin astazi, incantatoare.”

Etapa viitoare vom vedea intr-adevar cum sta treaba.

Cra10veanu
14th November 2005, 02:52
in etapa urmatoare veti da nasu cu noi si vi se vor taia talentele ;) voi nu aveti cum sa promovati, nici macar la baraj, lasati loc altor echipe care stiu ce e aia fotbal

Mishumacher
14th November 2005, 12:50
in etapa urmatoare veti da nasu cu noi si vi se vor taia talentele ;) voi nu aveti cum sa promovati, nici macar la baraj, lasati loc altor echipe care stiu ce e aia fotbal
Ca de exemplu?

Cra10veanu
14th November 2005, 18:29
Ca de exemplu?
chiar nu ti-e clar ? trebuie sa-ti dau exemple ? trebuie sa-ti desenez ? :D

ady_g
14th November 2005, 23:58
Dupa felul in care gandesti ( oare? ) tu , cam asa s-ar parea.
Noroc ca nu sunt multi ca tine pe aici.... cand vad prostiile pe care le scrii parca il regret pe "gabilove" ala:D .. . Continua te rog asa, trebuie sa ne distram si noi cumva...

edmond ciudat nick gabilove..asta cu cine tine?

ASP
15th November 2005, 13:17
Tehnicianul sibienilor, Lucian Burchel a declarat: “Am Intalnit cea mai completa echipa din aceasta serie. Valcea are un lot omogen, din care se remarca acest Alin Savu, a carui prestatie a fost, cel putin astazi, incantatoare.”

Etapa viitoare vom vedea intr-adevar cum sta treaba.


ca sa vezi cat de mult se pricepe Burchel asta la fotbal: echipa lui e pe ultimul loc....
sa nu aveti soarta sibiului daca v-a laudat.

Neamtu
16th November 2005, 00:45
se pricepe, nu se pricepe, voi n-ati fost in stare sa-i bateti pe sibieni

Cra10veanu
16th November 2005, 03:19
si ? nici steaua n-a fost in stare sa bata cfr , nici dinamo n-a fost in stare sa bata Jiul , orice meci e diferit si bineinteles meciul cu sibiu a fost tratat cu superficialitate. Nu inseamna ca daca noi am facut egal cu sibiul, voi ati batut sibiul voi ne bateti pe voi (imposibil), inductia merge in matematica, nu si in fotbal ;)

litza
18th November 2005, 23:54
se pricepe, nu se pricepe, voi n-ati fost in stare sa-i bateti pe sibieni
O sa va batem pe voi,stai linistit
:drak:

ASP
19th November 2005, 17:41
dupa meciul de antrenament cu valcea se vede clar ca nu poate fi decat o singura candidata la promovare : CRAIOVA. este de departe cea mai buna.

Mishumacher
19th November 2005, 17:50
Dupa meciurile de azi ar fi mai bine ca nici o echipa din seria asta sa nu se duca in Divizia A.
valcea - craiova - meci de divizia C
parerea mea

ASP
19th November 2005, 17:59
tu vorbesti cand nu ati fost in stare sa-i executati pe aia cu care ati jucat.
intr-adevar valcea a jucat ca in divizia c si stadionul e tot de c.
Craiova in schimb a aratat fotbal, nu turca pe care o joaca petrolul si valcea.

Neamtu
19th November 2005, 21:52
Dupa meciul de azi, o vad favorita pe craiova la promovarea directa. Sper ca jocul nostru de azi sa fi fost un accident, altfel nici nu cred ca o sa terminam in primele 3.

treze28
20th November 2005, 00:14
mai lasati'o cu,craiova.sincer atata o tot laudati si nu prea e buna de nimic.sincer va spun...

stefanm14
20th November 2005, 12:16
serios treze 28 ? daca zici tu, te credem pe cuvant ...ai visat azi noapte sau te sculasi azi dimineata si avusasi vreo revelatie ? :D

Ioca10
20th November 2005, 12:33
Sper ca valcea sa promoveze nu de alta da vreau sa mai vad si eu echipe exotice in divizia a ca oricum toate din serie sunt "exceptionale":evil:

ASP
20th November 2005, 15:28
ia canta ceva pe limba muflonilor ca poate iti da gigi b. ceva

ASP
25th November 2005, 21:44
acesta va fi clasamentul si in vara.

$T3@u@
2nd December 2005, 22:56
Din Parerea mea as zice ca "U" Craiova are foarte uroara Serie !!!!!!:evil: eu zic 100% Craioveni Urca an Divizia "A":pace: :pace:

tuxie
3rd December 2005, 11:54
Din Parerea mea as zice ca "U" Craiova are foarte uroara Serie !!!!!!:evil: eu zic 100% Craioveni Urca an Divizia "A":pace: :pace:
Iti punem o pila sa faci ceva meditatie la gramatica limbii romane? :rosu:

maldini
3rd December 2005, 17:55
100% UNIVERSITATEA CRAIOVA PROMOVEAZA IN DIVIZIA A :D de fapt daca nu se bagau militienii netoiu si staicu la CRAIOVA niciodata nu ar fi ajuns echipa in B :rosu:

dragosh_vl
3rd December 2005, 22:35
99,9 % VALCEA si craiova de pe 2 asa e legea :))

ASP
3rd December 2005, 23:05
asa e legea la voi pe mirc poate

Mishumacher
4th December 2005, 18:30
Vivi Rachita a spus ca incearca sa convinga cativa jucatori de la Steaua sa vina la Petrolul!
Se anunta o iarna interesanta!

stefanm14
4th December 2005, 19:00
Oricum, nu stiu ce jucator de la Steaua ar veni in divizia B. Poate cei mai tineri si slab cotati, gen Orac sau Piturca. Oricum, cu o floare nu se face primavara, trebuie sa se integreze in colectiv, ceea ce necesita timp.

dragosh_vl
4th December 2005, 22:30
asa e legea la voi pe mirc poate


mai vedem noi dak asa e legea in UE Valcea in A Si craiova are un lok rezervat am inteles :)))))

Cra10veanu
6th December 2005, 01:37
UE Valcea :happy :happy asa se striga prin tribune cumva ? :happy , legea e urmatoarea, Craiova promoveaza direct, de pe locu 2 deja nu ma mai intereseaza :D

ASP
7th December 2005, 20:40
tot nu ati inchis threadul asta??!?!?! e clar cine promoveaza si cine ia pe cine pe post de hidrant.

dragosh_vl
7th December 2005, 21:10
mai vedem noi pana la final

Cra10veanu
13th December 2005, 05:44
hai ca deja v-am lasat fara atacanti :happy

dragosh_vl
13th December 2005, 21:52
asta e cumparam noi alti :((

ASP
30th December 2005, 13:37
lasa ca poate va aduce mosul niste "giucatori".

Carbyt1985
10th January 2006, 09:58
Era de asteptat ca Universitatea sa se afle in frunte si sunt sigur ca ei vor fi cei care vor urca la sfarsitul acestui retur

dragosh_vl
10th January 2006, 20:48
unde sa urce????????

stefanm14
10th January 2006, 21:53
dragosh_vl tu ai pus intrebarea asta la baza sau chiar nu ti-ai dat seama ?

dragosh_vl
13th January 2006, 20:30
:)))) ma-m gandit ca poate urca sus de tot sti tu unde .........

prietenii stiu de ce :))

ASP
14th January 2006, 15:54
asta inca e in euforia sarbatorilor de mIRC.

dragosh_vl
17th January 2006, 09:42
cum zici tu ........ :))

blue_lion121
2nd February 2006, 22:39
poll fara sens...normal ca universitatea craiova va promova ...n-avem adversar :D

valy_lupul
5th February 2006, 15:07
forza PETROLUL PLOIESTI -- SE VEDE CA SE VREA PROMOVAREA , AU VENIT 2 BRAZILIENI, UN SARB SUPER MESERIAS, AU INCEPUT SA DARAME STADIONUL SI SA SE FACA ALTCEVA SI SE PARE CA USOR USOR SE VREA PROMOVAREA
MA ENERVEAZA CA PRESA PLANGE NUMAI PE craiova SI PE U CLUJ, PETROLUL, UTA , A UITAT :(((
FORZA PETROLUL PLOIESTI - O LEGENDA NU MOARE NICIODATA !!!!!

jorgensen
5th February 2006, 16:11
Pai daca cu noi ati facut doar 2-2, ce mai vreti, sa promovati ?

dragosh_vl
5th February 2006, 16:23
Pe la ei se promoveza si dupa 3 :))


Forzza Valcea

stefanm14
5th February 2006, 17:27
forza PETROLUL PLOIESTI -- SE VEDE CA SE VREA PROMOVAREA , AU VENIT 2 BRAZILIENI, UN SARB SUPER MESERIAS, AU INCEPUT SA DARAME STADIONUL SI SA SE FACA ALTCEVA SI SE PARE CA USOR USOR SE VREA PROMOVAREA


Au inceput sa darame stadionul :D Viitorul suna bine !!! :evil:

FANE
5th February 2006, 18:51
Sunteti cei mai bunii dintre romani..la cules capsunii...Olteniilor..
cu atatia " sateliti" in serie..gen caracal..ar fi o minune sa nu promovati
Am vazut k a declarat Mititelu ca a transferat un australian ..care e viitorul kaka( care e brazilian ) shi...am inteles d la aceelasi mititelu ..k e nascut in Africa d sud..deci..e olandez..
Io zic sa se hotarasca...ce e pan' la urma..."marocanu" ala !
Shi stadionu...e in renovare.."Ilie Oana" !
vezi...la noi primaria ne face stadionu..la voi va ia shi chirie..sa jucati acolo..
Parca p lideru vostru d galeriie..il cheama "blondu" !
Realizez d c.....
!!!
]http://www.lupii.as.ro/poze/2005-2006/05-06%20craiova-petrolul%202-1%20-7-1.htm

stefanm14
5th February 2006, 19:43
Frustrati ca de obicei.

stefanm14
6th February 2006, 15:33
VOI PRESA PE craiova PLANGE-TI NEINCETAT, DE "U" CLUJ, PETROLUL, UTA ATI UITAT ?

Din partea noastra sa nu ne mai planga nimeni. Aa, si partea doua, deh, mai uita omu' :D

FANE
6th February 2006, 19:05
mah...cine a vb de colonii..shi d limbii vb in africa d sud.. !
Eu doar v-am citat patronu..!!
NU cred k are rost..sa polemizez..cu voi...
In fond...sunteti prea in urma..cu fenomenu asta..ultras..din moment ce la meciu cu noi..va rupeati scaunele d p stadion..shi aruncati unii in altii..
Doar sunteti condusi d un blond...:))
o sa vedem...cati o sa veniti la noi..in suburbia asta...cum o numesti u... !

stefanm14
6th February 2006, 19:19
Grupul suporterilor ramasi in urma cu fenomenul ultras saluta grupul suporterilor gazari, care au fost, sunt si vor ramane mereu cel mai tare grup ultras. Coregrafiile si cantecele lor pur si simplu sunt uimitoare.
:happy :happy :happy


Voi vorbiti de meciul de la noi ? Cand prima repriza n-ati facut altceva decat sa injurati si sa scandati "la olteni .... la olteni ", si noi nu v-am bagat deloc in seama ?

Stai linistit, ca o sa vina destui, desi nu va ce e asa important un meci cu o echipa de mijlocul cls. Pa !

ASP
6th February 2006, 20:09
cand o sa venim la "ploesti" n-o sa avem loc pe "mandreata" aia de stadion.
inainte de meci sa scoateti vacile alea care pasc acolo.

FANE
7th February 2006, 19:08
omule...oricat va-ti straduii..nu cred k ajungeti mai mult d 200
Desi imi face deosebita placere...sa polemizez cu Oltenii...ma simt nevoit..sa incheii discutiile in contradictoriu..pt k forumul asta ..este facut pt opinii..nu divergente intre fani..
Asa k..o sa vedem in mai cine a promovat..shi cine nu..
Succes...
CU Lupii pan' la moarte... !

stefanm14
7th February 2006, 19:11
Stai linistit ca forumul e facut si pt discutii in contradictoriu, dar in limita bunului simt, nu cum ai postat tu pana acum.

Incheie discutiile in contradictoriu, pt ca oricum n-ai ce argumente sa aduci. Vom vedea in mai, vorba ta. Si tare mi-e frica ca, in cel mai bun caz, va bat Pandurii la baraj :evil:

dragosh_vl
7th February 2006, 19:32
omule...oricat va-ti straduii..nu cred k ajungeti mai mult d 200
Desi imi face deosebita placere...sa polemizez cu Oltenii...ma simt nevoit..sa incheii discutiile in contradictoriu..pt k forumul asta ..este facut pt opinii..nu divergente intre fani..
Asa k..o sa vedem in mai cine a promovat..shi cine nu..
Succes...
CU Lupii pan' la moarte... !


DAr voi la valcea veniti mai mult de 50 ??:no:

inter
7th February 2006, 22:51
mey dark ... aseara am crezut ca glumesti ... da tu stergi mesajele complet aiurea... fara glume!
deci nimeni nu mai intelege nimic pe aici, lasi niste posturi care de la inceput erau off-topic,, si le razi pe altele care atingeau cat de cat subiectul ... ai grija .. serios vorbind .. margineste-te sa editezi la Seria 1 sau A 3-a ,da pe noi lasa-ne frate sa "dialogam: ca n-au fost injurii cum au fost pe celelalte threaduri.
daca ca nu te intereseaza Seria a 2-a ... da-i "ignore" .. ca e aiurea ceea ce faci!

Lup_Galben
8th February 2006, 10:23
Bah pustiule, cand o sa venim noi la Valcea o sa facem show k in fiecare deplasare de altfel si stai linistit k o sa dominam fondul sonor al arenei.....

stefanm14
8th February 2006, 10:27
Hai zi-mi ca la Craiova ati dominat fondul sonor al arenei ! Ce sa dominati ma voi...

FANE
8th February 2006, 12:32
Pt ultrasii din Valcea...
Voi existati ?..nush...nu cred...nu inteleg..
PT cei din banie.. Nu aveam cum sa dominam fondul sonor la meciu cu voi.. !
A avut Mititelu grija sa lase intrarea libera..ca nu se stie cati luati bilete..!!
inca ceva..mi se pare mie sau barajul se da intre echipele din cele 3 serii d b care termina p 2 ?
asa k..nu prea avem cum sa picam cu "durii" !!

stefanm14
8th February 2006, 12:37
Asa, si , e vreo problema ca a fost intrarea libera ? Si oricat ar fi fost biletul, tot veneau mai multi decat la voi. Apropo, stadionu ala al vostru cand mai cade ?

Cu baraju asa e, o sa fie un turneu intre cele 3 echipe de pe locurile 2. Da' stati calmi, ca nu pupati asa ceva.

stefanm14
8th February 2006, 13:13
Na mey ultrasilor. Uite ce zice statistica spectatorilor din tur, conform gsp. (cifrele oricum sunt mai mici decat in realitate in cazul nostru, spre exemplu cu Caracalul au fost vreo 12.000 conform tuturor celorlalte surse, sau cu Petrolul 18.000. Dar hai sa luam de bune aceste cifre.)

Etapa 2
U Craiova - FC Caracal 12.000
Petrolul - Poiana Campina 1.500

Etapa 4
U Craiova - Juventus Buc. 0 (teren suspendat)
Petrolul - Valcea 1.000

Etapa 6
U Craiova - Dunarea Giurgiu 12.000
Petrolul - Astra 1.000

Etapa 8
U Craiova - Unirea Urziceni 10.000
Petrolul - Minerul Motru 800

Etapa 9
U Craiova - Petrolul 10.000

Etapa 11
U Craiova - Otopeni 0
Petrolul - Dacia Mioveni 1.200

Etapa 13
U Craiova - Dacia Mioveni 0
Petrolul - FC Caracal 1.000

Etapa 15
U Craiova - Dinamo 4.000
Petrolul - Dunarea Giurgiu 200

Deci : Craiova - 48.000/8 = media 6.000 spectatori / meci (media ar fi fost undeva pe la 10-12.000 daca nu aveam terenul suspendat, dar asta-i altceva)

Petrolul - 6.700/7 = aprox. 1.000 spectatori / meci

Deci cam asta e diferenta dintre noi. Capisci ?

P.S : deoarece in gsp nu erau unele date referitoare la vreo 3 etape, am luat nr. de spectatori de pe site-ul clubului in cazul Craiovei, si din alte surse (google) in cazul Petrolului - spun asta ca sa nu fiu acuzat ca am pus cifrele de la mine.

dragosh_vl
8th February 2006, 13:31
pe cam 5000 de spectatorii constant au fost si la valcea . deci petrolul la medie de spectatorii e mult sub Valcea si Craiova.:happy :happy :happy

nr.zece
8th February 2006, 14:27
la meciul cu petrolul de acasa au fost cel putin 15 000, si doar vreo 150 de ga(o)zari

stefanm14
8th February 2006, 14:54
Si acu' hai sa vedem media adevarata a spectatorilor. Cifrele sunt luate de data asta dupa site-ul oficial al clubului, si sunt si mult mai apropae de adevar. Sunt in graba, nu mai scriu si etapele.

U Craiova - FC Caracal 12.000
U Craiova - Juventus 0
U Craiova - Dunarea Giurgiu 12.000
U Craiova - Unirea Urziceni 10.000
U Craiova - Petrolul 18.000
U Craiova - CS Otopeni 0
U Craiova - Dacia Mioveni 0
U Craiova - Dinamo II 5.000

Deci : 57.000 / 8 = 7125
Dar media reala este de fapt : 57.000 / 5 = 11 400 spectatori In medie la un meci cat voi in tot turu baai baieti

micutzu
8th February 2006, 15:17
Trebuie sa recunosc : STIINTA NU MAI ARE "SANSE" SA PIARDA PROMOVAREA.
Nu am vazut nici un meci de al lor dar dupa rezultate nu vad cine iar putea opri.

off-topic : vineri (10.02.06) avem amical cu Stiinta la Craiova.
Daca batem, cumva :D, sa vezi distractie :D (la gluma, bineimteles)

dragosh_vl
8th February 2006, 15:22
CSM-Astra = 2000
CSM-Motru=3500
CSM-Otopeni=5000
CSM-Dinamo2=5500
CSM-Juventus=4500
CSM-Urziceni=6500
CSM-SIBIU=4000
CSM-Craiova=11000
.........................
Total 42000 : 8 = 5250 de spectatori pe meci /hello

stefanm14
8th February 2006, 17:44
@micutzule pai daca nici pe voi nu va batem...:D

micutzu
9th February 2006, 09:57
Pai cred ca ne bateti. S-au schimbat jucatori, nu e sudata echipa.
Ieri am pierdut 2-0 cu Resita, si astia sunt slabi. Vedem peste 3 sapt si un pic.
da si de ciuda va batem maine :D

stefanm14
9th February 2006, 11:14
micutzule, vezi sa va puneti lanturi la microbuz, sau cu ce-oti veni ca ninge pe aci :D Nu de alta da' sa nu ramaneti fara echipa in retur :D

micutzu
9th February 2006, 13:09
Stai cuminte, e un autocar de 80.000 eur, si sofer super profesionist.
Asa ca ciu-ciu :D

inter
9th February 2006, 23:10
pai cica joaca cu copiii de la Primavera ... asa ca .. meci deschis oricarui rezultat!

jorgensen
9th February 2006, 23:33
Aha... Primavera - UTA.... asa sa scrie ziarele de Arad, nu U Craiova - Uta ...
Daca si resita v-au batut.... inseamna ca vor bate si pe Huniversitatea cLUJ in prima etapa... :drak:

micutzu
10th February 2006, 09:50
Jorgensen vezi ca esti pe langa subiect.
E vorbeam cu oltenii despre meciul de azi, iar tu hop cu prima etapa din B3. Mai e mult frate pana acolo si multe se mai pot schimba mai ales ca jucam la I.S.C.T. care si-a vandut aproape toti titularii in iarna asta. La noi echipa e in formare.

micutzu
10th February 2006, 14:04
Alooooooo !!!
Olteniiiii !!!
:D
Care stie ceva de amicalul cu noi ?
Baturam? Baturati? SAu ne imbracisaram ? :D :D

bogho
10th February 2006, 15:31
Alooooooo !!!
Olteniiiii !!!
:D
Care stie ceva de amicalul cu noi ?
Baturam? Baturati? SAu ne imbracisaram ? :D :D

baturati cu 3 - 0

stefanm14
10th February 2006, 15:38
Aloo, aradenii, ne scuzati, da' nu prea ne-a interesat meciu' asta :D Ole, baturati cu 3-0 pe Primavera. Va pregatiti pt meciurile de la anu cu ei :D

inter
10th February 2006, 15:40
stefane lasa-i mey in pace... ca sunt baieti buni ...

Darkslowstar
10th February 2006, 15:42
Parca la voi primavera nu era echipa de seniori? :D Daca seniorii vostri sunt cam pustani, primavera ce varsta are? :drak:

inter
10th February 2006, 15:46
m-ai spart :D, ce asociere .... hai mey ca inca mai avem tineri promitatori ... care vor confirma ...faptul ca "ai mari" au cam aceeasi varsta cu cei de la "primavera" exceptand 3-4 jucatori .. bag seama ca nu starneste decat comentarii malitioase ....noi, ne-am cam saturat sa luam toate "relicvele" si sa tintim promovarea ....
vb. peste vreo 2-3 ani ... si atunci vedem rezultatele :D

Darkslowstar
10th February 2006, 15:50
Da, e clar o miscare buna ca ati scapat de toate ifosele cu pretentii. Nu era un comentariu foarte malitios, mai curand melitios/usor invidios :)

ULTRAPASSION
14th February 2006, 01:37
Iete vere ! Mai voteaza tu craiova... PETROLUL cumpara jucatori ieftini da` buni ... Avem cel mai bun mijloc acum !
Victorie in fatza echipei nr 1 din ungaria ...
Victorie in fatza echipei nr 4 din Polonia...
Sa dea D-zeu sa joace asa cva si in campionat ...
Si ca sa il parafrazez pe monsieur Bercea "cand va veni la PLOIESTI echipa stiinta ...vreau sa nu scape fara 3-4" Eu dk zic asta nu ma crede nimeni dar dk zice asta care are mai multe milioane de lei decat sunt litere pe forumu` asta....vere il cred :-D

valy_lupul
14th February 2006, 04:18
Sa Intre Petrolul In A (acolo Unde Ii E Locul ) Si Sa Castigam Cupa Sa Imi Mai Treca Din Suparare !!!!
Forza Petrolul Ploiesti - O Legenda Nu Moare Niciodata !!!

stefanm14
14th February 2006, 21:58
Poate la alt sport, sau in alta viata, oricum nu returul asta.

Lup_Galben
14th February 2006, 22:59
returu asta o sa fim peste voi si Petrolu va intra in A sezonu asta......

stefanm14
14th February 2006, 23:36
Vom vedea. Asa ati fost si la inceputul sezonului si v-ati furat-o si de la noi si de la Valcea, iar Urziceniu v-a dat meciu.

dragosh_vl
15th February 2006, 09:29
nu ca la meciu cu VAlcea au avut ghinion . :)))))))

/hello /hello /hello

nr.zece
15th February 2006, 11:07
cu noi au pierdut din cauza nocturnei, i-au luat lucsii prin surprindere :)

One-Man Show
17th February 2006, 19:00
:headbang: ce ma atac cu Otopeni...a adus toate petardele la echipa.Favorita e Craiova da' cred ca cei de la Petrolul vor pune serioase probleme oltenilor.

dragosh_vl
18th February 2006, 22:02
Mai sunt 2 saptamani pana la inceperea returului divizia B2

stefanm14
18th February 2006, 22:28
Si eu cred ca Petrolul ne va pune probleme, mi-e cam frica sa nu cada stadionu' ala pe noi :D

dragosh_vl
18th February 2006, 22:37
Pai de ce ?

Eu cred ca o sa aveti probleme cu toate echipele dupa meciurile astea amicale.

aetius
20th February 2006, 12:50
serie 2 B castigata de olteni
1. cei din "capitala" , adica U craiova
2. cei "de la granita", adica CSM Rm. VL.
apropo pentru cei de la CSM sa nu uite ca pe undeva mostenesc trecutul de la Chimia asa ca la anu , dupa 25 ani, e cazu' sa luati cupa Romaniei.

dragosh_vl
20th February 2006, 21:42
E mai mult de 25 de ani , parca sunt 35

aetius
21st February 2006, 08:50
off topic:
corect , din 72 sunt ...35 ani... dupa finala cu galatiul ( dunarea csu) am jucat in cupa cupelor cu glentoran belfast si am reusit un egal 2-2 in zavoi ( daca tin io bine minte !!!)
on topic : dar tot pe 2 terminam si castigam si barajul !!!

dragosh_vl
21st February 2006, 09:14
tu esti din Valcea?

aetius
21st February 2006, 10:35
yeap !
off topic: pina la revenirea echipei in A la echipe favorite scrie FCUM , echipa suporterilor ce nu-l suporta pe M. Blazer patronul lui Manchester United -deci se poate infiinta o echipa si cu sufletul nu doar cu mooney!!!
on topic: sper sa pot veni la meciul cu steaua din zavoi , un test foarte bun pentru csm sa isi arate valoarea.
apropo: la poll thread-ului nu e trecut CSM RM VL? WHY ?

dragosh_vl
21st February 2006, 11:34
Au crezut la inceput ca Csm nu e echipa de primele 6 echipe din B2 cred.
Dar nu inteleg de ce au pus si PEtrolul su AStra.?

Sa intri si tu la alte echipe sa postezi la CSM ;)

Lup_Galben
21st February 2006, 22:49
Au crezut la inceput ca Csm nu e echipa de primele 6 echipe din B2 cred.


itit spun eu de ce nu au trecut valcean in poll.........fiindca valcea nu a reprezentat si nu reprezinta nimic in ceea ce priveste acest fenomen..........totusi....."Valcea, e orasul cu eclipsa, nimic mai mult"
P.S. nu te supara insa asta stie toti microbistii !

aetius
22nd February 2006, 09:55
da si primii care vor fi eclipsati sunt 'pretinii' vostri de la astra.
o cupa a Romaniei -> "nu reprezinta nimic in ceea ce priveste acest fenomen", apropo voi dupa ce mai jucati in semifinale, caci nu-i asa o cupa a Romaniei e o bagatela , ceva neglijabil!!!!
( dl lup galben - rushinica , rushinicaaaaaa!!!)

dragosh_vl
22nd February 2006, 10:20
"Valcea, e orasul cu eclipsa, nimic mai mult"


Dar alta fraza nu mai stii?

nr.zece
22nd February 2006, 12:40
sincer, valcea chiar este un oras frumos, iar ca fotbal nu au performante, dar nici nu sunt atat de patati ca ploiestenii

dragosh_vl
22nd February 2006, 22:12
Da nu avem performante mari (doar o cupa a romaniei) dar suntem si un oras mic fata de Craiova . Insa nu am mai avut o echipa in B sa termine pe locul 2 in tur de multi ani.
Asa ca de ce sa nu avem si noi sperante .Cum a intrat Pandurii Putem intra si noi.(Tg.Jiu fiind mult mai mic ca Valcea.)

be@
23rd February 2006, 12:35
Universitatea Craiova a fost invinsa de o divizionara C

Universitatea Craiova a fost invinsa, miercuri, cu scorul de 1-0, de divizionara C Armata Craiova, intr-un meci amical disputat pe stadionul Tineretului din Banie.

:lol:

NO COMMENT

Si voi vreti sa promovati in A ? Din cate stiu , Urziceniul s-a intarit serios in iarna asta .

King of Hell
24th February 2006, 11:38
In seria 2 se pare ca nu e jucata promovarea...parca a pierdut acum o vreme un amical cu UTA cu 3-0 ....va fi interesant...oricum seria b1 si b2 is slabe de te doare capu'...si b3 ii slaba de te doare capu si mai tare...asta este...divizia B e varza..+jumate din divizia A.

dragosh_vl
24th February 2006, 11:53
Asta este

Leo_
24th February 2006, 12:02
Be@, be@...
faci tu ce faci si calci in strachini...te manaca limba? :D ai chef iar de "meciuri"? just say the word :D
P.S. dupa NO COMMENT de obicei nu mai spui nimic...altminteri...

nr.zece
24th February 2006, 13:58
chiar asa bea, din cate stii? sunt si eu curios

Lup_Galben
25th February 2006, 14:58
PETROLUL si Craiova, din b2 ! Ceahlaul din b1 ! "U" Cluj din b3 ! La anu sper sa vina randul UTA-ei Arad.....

inter
25th February 2006, 21:04
vad ca unii hibrizii moldoveni se dau mari cunoscatori ai fenomenului fotbalistic ...
mey "alba ca zapada" .. cand va lasat Taliba fara geam la cabina comentatorului radio pe Copou ...da, daca nu anul,macar scorul ... ca te vad "campioana in copy +paste" :D:D

ASP
26th February 2006, 12:52
asta chiar o uitasem intere. a fost cred ca faza ultimului secol in fotbalul romanesc.
bey be2 iar te bagi in seama ca cocaina in nasul lu' mutu?

dragosh_vl
27th February 2006, 12:04
Vineri reincepe Div B2 .

cheackie
28th February 2006, 15:31
PARDON !!! DAR EU CRED CA INCEPE SAMBATA PT NOI .NU?? ORICUM VENIT DEGEABA PANA LA PLOIESTI CA NU O SA CASTIGATI NICI MACAR 1 PCT MAI ALES CA E SI IN NOCTURNA . VOI LA VALCEA NICI NU STITI CE E AIA NOCTURNA

/hello /hello /hello /hello FORZA ASTRA /hello /hello /hello /hello

nr.zece
28th February 2006, 15:34
lasa ca nici voi nu stiti ce e aia eclipsa :)
apropo, buduru mai e la voi ca fara el e cam nasol prin 9 mai

cheackie
28th February 2006, 15:41
Mai Sa Stii Ca Mai E In 9 Mai Buduru. Dar Acum Astra E O Alta Echipa Nu Mai Seamana Cu Cea Din Tur Cand Am Terminat Pe 11 .acum Vom Trage Si La Promovare Daca Se Mai Poate Macar De Pe 2 .acum Sa Vedem.

nr.zece
28th February 2006, 15:55
eu va doresc succes mai ales in meciul cu petrolul ca sa nu mai rada toti ca sunteti sateliti, dar ma indoiesc

cheackie
28th February 2006, 16:34
ASTRA NU A FOST SI NU O SA FIE NICIODATA SATELITUL LU' fcp. TOTI CRED CA ASTRA A FOST SATELITUL LU' fcp, DAR SE INSEALA, AU UITAT CAND ASTRA ERA IN A SI fcp IN BB AU UITAT?! ATUNCI fcp ERA SATELITUL LU' ASTRA. SI MAI ALES LA FUZIUNE. CINE PE CINE A FOST ?? CINE A VRUT SA SE FACA FUZIUNEA ?? TOT fcp CA EI URMA SA DE-A FALIMENT SI CE AU ZIS HAI CA FUZIONAM CU ASTRA CA AU BANI. EI AU VENIT SA SE MILOGEASCA IN FATA PRIMARIEI CA ECHIPA SA SE NUMEASCA fcp ===>>>> DECI EI SUNT SCLAVII NOSTRI

ASP
28th February 2006, 19:08
asta cam asa e. are dreptate cheackie.

dragosh_vl
28th February 2006, 21:59
[QUOTE=cheackie]PARDON !!! DAR EU CRED CA INCEPE SAMBATA PT NOI .NU?? ORICUM VENIT DEGEABA PANA LA PLOIESTI CA NU O SA CASTIGATI NICI MACAR 1 PCT MAI ALES CA E SI IN NOCTURNA . VOI LA VALCEA NICI NU STITI CE E AIA NOCTURNA

De parca conteaza ca joaca in nocturna tot va batem.

Forzza Valcea /hello /hello

nr.zece
1st March 2006, 11:24
ete ca nu mai incepe :)

dragosh_vl
1st March 2006, 21:52
Pe nu mai are ce comenta ca doar stie ca o sa ia bataie Si in meciul cu Astra si in cel cu Petrolul

dragosh_vl
10th March 2006, 11:36
INcepe Div B2 astazi cu meciurile:
Craiova-Rapid2
Astra-CSM Rm.Valcea

aetius
10th March 2006, 14:35
Adica Oltenia Redivivus ( ...and Uber Ales)

inter
10th March 2006, 15:30
mde... singurele divizionare B care joaca pe nocturna , altii cu bricheta in mana :D:D (inclusiv in A) :evil:

dragosh_vl
10th March 2006, 21:25
4-0 pt Craiova
0-0 astra-valcea

dragosh_vl
11th March 2006, 15:31
1-1 Petrolul-Urzicenii un rezultat exelent pt Valcea si Craiova

aetius
13th March 2006, 08:51
PARDON !!! DAR EU CRED CA INCEPE SAMBATA PT NOI .NU?? ORICUM VENIT DEGEABA PANA LA PLOIESTI CA NU O SA CASTIGATI NICI MACAR 1 PCT MAI ALES CA E SI IN NOCTURNA . VOI LA VALCEA NICI NU STITI CE E AIA NOCTURNA


ce spuneai ? csm-ul a obtinut ce si-a dorit, adica 1pct.
mai uitate pe clasament. si conform etapei precedente nici voi nici petrolul nu puteti emite pretentii. sa va traiasca nocturna !!!

nr.zece
13th March 2006, 17:35
nu ati inchis acest thread?
cred ca si asta si B1 ar trebui inchis :)

Darkslowstar
13th March 2006, 18:55
PIMP, daca nu stiai, nu promoveaza numai echipele de pe primul loc, mai citeste regulamentul :)

nr.zece
13th March 2006, 19:05
ba stiam nu ma luminezi tu, dar si acolo este clar
csm e a patra

Darkslowstar
13th March 2006, 19:31
Eh nah, si eu care nu stiam. Bine ca mi-ai zis ca altfel ma agitam fara rost pana la sfarsit. Eu as pune pariu ca nici nu ajung la baraj, si daca ajung vor fi ciuca batailor :)

nr.zece
14th March 2006, 11:02
cu placere :)

dragosh_vl
14th March 2006, 11:51
ciuca batailor sa stati linistiti in banca voastra ca sunteti pe 3 in clasament in cea mai usoara divizia B1.

Lup_Galben
14th March 2006, 12:03
stai linistit oltene k valcea va termina pe 4-5.....poate si mai jos.....
apropo de meciul cu astra la care am fost si eu prezent......din pacate dintre cei aproximativ 30-40 suporteri deplasati de la valcea......vreo 8-10 fulare erau cu steaua si vreo 2-3 cu dinamo.......toate aceste se intamplau in randul "suporterilor" vostrii........RUSINE
.....si legat de asta in pauza meciului unul dintre purtatorii fularului stelei si-a luat o flegma in plina fata sub privirile neputincioase ale celorlalti.......
promovarea se va da in 3 : craiova,urziceni si petrolu'. Desi dif dintre Petrolul si Craiova e acum de 9p sunt sigur k vor putea fi prinsi din urma in cele 14 etape care au mai ramas.

dragosh_vl
14th March 2006, 12:23
BA ce mai e de zis la toate estea sia luat o flegma .Tu erai ala care iai dat o flegma .Tie tia placut ce ai facut sau cine a facuto.


ce pot sa zik ca sunteti tigani si mai multe chestii de care dak zic poate o sa fiu penalizat.

Eeu zic ca nai vazut bine fularele ori fi fost ele rosi-albastre dar nu erau ale stelei ci ale Oltchimului. Si oricum de la o nou promovata in B cine se astepta sa fie pe locul 2 . Oricum voua va e frica de Valcea si Urziceni.

Si cei din Craiova sa nu se creada promovati oricum decat sa intre Urziceniul in A mai bine Petrolul.

inter
14th March 2006, 12:31
nu valcene .. nu ne credem .. decat dupa ce va dam de la 3 in sus pe nocturna ... nu cu artificii, brichete, ziare arse .. ca la voi :D:D
lupule .. ce spumele marii facurati mey cu aia ? .. in cupa jucati de nota 11 si cu satelitii ... de mai mare rahatul! enervant si pt. mine , nu numai pt. voi!

nr.zece
14th March 2006, 12:33
l-au suparat pe netoiu intere

inter
14th March 2006, 12:41
asa o fi ...da mai da-l in masa pe javra aia!

apparte
14th March 2006, 12:45
Intere,daca intra Caracalul?:D

inter
14th March 2006, 12:52
ii cumparam .. cu minuni cu tot :D:D

nr.zece
14th March 2006, 13:01
corect, ii mai cumparam odata
macar atat am invatat si noi de la comandant

Darkslowstar
14th March 2006, 13:43
Ciudata echipa e si Petrolul. Dupa cum au jucat in Cupa eu cred ca ar rezista in A, pt ca ar avea multe meciuri tari. Meciurile slabe sunt buba la ei, ca in alea tari joaca bine. Promovarea inca se joaca.

Dragos, suntem pe 4 acum, nu pe 3 :)

Lup_Galben
14th March 2006, 14:29
pai durerea e ca in esalonul secund sunt f multe echipe extrem de slabe insa care se mobilizeaza exemplar in meciuri impotriva Petrolului, Craiovei, echipe cu un nume si cu o traditie in fotbalul romanesc.....
am incredere k vom elimina rapidul, asa cum am facut-o si cu celelalte 3 divizionare A....
ar fi pacat sa promoveze urziceniul.......nu am nmk cu ei asa personal ca echipa insa ar fi penibil sa intre in A un oras care numara cca. 20.000 locuitori..........firesc ar fi sa intre Petrolul si Craiova, dar ce mai e firesc in ziua de azi, in fotbalul de azi......

tudoor
14th March 2006, 14:56
Da asta asa e! si noi am facut 0-0 acasa cu Botosaniu si Targoviste.. si la sfarsitul meciului se bucurau aia de parca ar fi castigat campionatul. si oarecum ii inteleg.
oricum, no ofense, da in seria voastra tin pumni Valcei si Unirii... n-as vrea sa jucam cu voi la un eventual baraj :D

Darkslowstar
14th March 2006, 15:08
Lupule, asta nu-i scuza pe jucatorii vostrii. Dupa ce au batut echipe atata de puternice ar fi trebuit sa stearga pe jos cu codasele din B2. E normal ca echipele mici sa se mobilizeze bine cu noi, pt ca noi reprezentam echipe cu firma in Romania, in trecere prin B, in timp ce ele sunt trecatoare in B.
Nici eu n-as vrea sa picam cu Petrolul la baraj, prefer Urziceniul sau Valcea :). Dar intai sa ajungem noi acolo.

Lup_Galben
14th March 2006, 19:27
sper sa promovam de pe prima pozitie k astfel nu va mai fi nevoie sa ne intalnim la baraj ;) .....mai sunt 14 etape, puncte multe puse in joc......craiova are deplasari la urziceni, otopeni, ploiesti......asa k lupta pentru primu loc nu s-a incheiat. ei au 2 meciuri consecutive in deplasare, noi 2 consecutive acasa.......sincer iti spun k y ovad craiova la sf campionatului pe un loc 3. Primele 2 locuri petrolu si urziceniul, depinde de ordine.....
in schimb, in ceea ce priveste Fc Brasov, mi-e greu sa cred k va mai putea promova de pe locul 1 insa sper sa ajunga la baraj, nu forexul sa ustiu eu ce alta echipa.....

stefanm14
14th March 2006, 20:55
Lupule eu cu parere de rau iti spun ca nu vad Petrolul in primele 4...daca imi spui si mie argumentele pe care te bazezi cand spui ca Craiova nu va termina in primele 2 ar fi bine...eu vad Valcea la baraj...

Lup_Galben
15th March 2006, 10:32
am zis k nu vad craiova in primele 2 locuri fiindca in pauza asta competitionala nu au rupt gura targului prin rezultatele din amicale, in schimb petrolul a remisat cu echipa de pe locul 2 din prima liga maghiara, a batut locul 9 al primei ligi maghiare si a remizat cu locul 4 din prima liga poloneza........in plus au transferat niste jucatori care au marit valoarea echipei. pacat k asta nu s-a vazut si la meciul de debut al returului, insa mai e timp......
iar in ceea ce priveste valcea mi-e extrem de greu sa cred k va termina mai jos de locul 4, sincer iti spun! O sa vb noi dupa 5-6 etape.....
firesc ar fi sa intre petrolul si craiova, dar nu vezi k a ajuns sa "domine" urziceniul, echipa a unui oras de 20.000 de locuitori, urziceni care a batut si al craiova si la valcea si a plecat neinvins de la ploiesti......
sa vedev ce ne mai rezerva viitorul......

Angelina Jolie
15th March 2006, 10:44
As vrea sa intre Petrolul.

dragosh_vl
15th March 2006, 11:49
[ urziceniul, echipa a unui oras de 20.000 de locuitori, urziceni care a batut si al craiova si la valcea si a plecat neinvins de la ploiesti......

La Valcea o furau rau de tot la cum a jucat Valcea atunci . Numai arbitru Bocaneala nea luat 3 puncte elimanandul pe Dumitru in min 30.

Dar ce a fost a fost sa vedem ce se va intampla de acum incolo.

Cl4udiu
16th March 2006, 20:05
degeaba visati voi pe aici.....tot CRAIOVA termina pe 1 .....si o sa fie la cel putin 5-6 pct in fata echipei de pe 2 ;) /hello ...... sincer nu cunosc nici un jucator de la valcea , urziceni sau petrolu.......Petrolu nu cred k prinde baraju :rosu: .....Sa nu uitati k Univ Craiova in vara a plecat de la 0 cu 4 juniori in echipa si a pornit la drum cu niste jucatori f tineri ......acum s-au omigenizat si nu cred k mai poate vreo echipa sa ia puncte Craiovei(poate sa face k valcea , dupa ce a plouat 3 zile la rand sa mia ude si ei terenu k nu era de ajuns:rosu: :o: )
Le urez succes tuturor echipelor pt pozitia 2 :cool:

dragosh_vl
16th March 2006, 21:22
ba dar ce imi placea treceau pompierii cu masinile duceau apa in Zavoi numai eu am vazut ca s-au dus 20 masinii si descarcau apa pe gazon . :))))))))


SUNTETI PENIBILI

B_I_C
20th March 2006, 20:44
Dacia Mioveni, echipa de pe locul nu exista in poll, dar FC Sibiu, lanterna rosie, da. LOL :headbang: :no:

EDMOND_
20th March 2006, 20:50
sper sa promovam de pe prima pozitie k astfel nu va mai fi nevoie sa ne intalnim la baraj ;) .....mai sunt 14 etape, puncte multe puse in joc......craiova are deplasari la urziceni, otopeni, ploiesti......asa k lupta pentru primu loc nu s-a incheiat. ei au 2 meciuri consecutive in deplasare, noi 2 consecutive acasa.......sincer iti spun k y ovad craiova la sf campionatului pe un loc 3. Primele 2 locuri petrolu si urziceniul, depinde de ordine....


:D loool pai avem sapte puncte in fata voastra si pana in etapa opta cand jucam cu voi si apoi cu Urziceniul ( sau invers) este posibil ca sa avem cel putin 11 ( stiu ca tu speri sa pierdem avansul care il avem, dar e foarte greu, crede-ma! )

PS. daca luam in calcul si cele doua puncte cu care am plecat in minus diferenta reala dintre echipele cu care tinem este de fapt 9 puncte! Nu spun ca este imposibil sa castigati seria, insa practic... nu prea este posibil!

inter
20th March 2006, 21:03
As vrea sa intre Petrolul.

mda, de mineri te-ai saturat si vrei petrolisti acu :drak: :drak: nesatulo!:evil:

lup galben@: mai baga ca are efect la al mic ... adoarme instant cum ii "citez dintr-un clasic " ... fratii Grimm erau mici copii pe langa tine :rolleyes:

Darkslowstar
20th March 2006, 23:39
Depinde foarte mult si de ce face Petrolul in cupa. Cat timp mai este inca in lupta pt cupa va juca cu nasul pe sus in B si diferenta fata de olteni se va mari. Petrolul va incpe sa joace numai daca e eliminata de Rapid.

EDMOND_
21st March 2006, 15:38
:D loool pai avem sapte puncte in fata voastra si pana in etapa opta cand jucam cu voi si apoi cu Urziceniul ( sau invers) este posibil ca sa avem cel putin 11 ( stiu ca tu speri sa pierdem avansul care il avem, dar e foarte greu, crede-ma! )

PS. daca luam in calcul si cele doua puncte cu care am plecat in minus diferenta reala dintre echipele cu care tinem este de fapt 9 puncte! Nu spun ca este imposibil sa castigati seria, insa practic... nu prea este posibil!


Se pare ca de fapt sunt noua puncte intre echipele noastre, cel putin asa vazui pe un clasament acum ( daca nu o fi gresit!).
Lupe, zau, sunteti mai aproape de locul 9 ( care parca retrogradeaza!) , nu aveti decat cinci puncte pana acolo.
Noua puncte sunt totusi trei meciuri in care voi ar trebui sa castigati si noi sa pierdem! Cam greu pentru o echipa ( Stiinta) care nu a primit decat 5 goluri de la inceputul campionatului!:P

stefanm14
21st March 2006, 21:30
Retrogradeaza direct de la locul 11 in jos inclusiv, iar locul 10 cu cea mai slaba linie de cls dintre cele 3 serii. Petrolul e la 9 pct de noi si la 9 pct de retrogradare. Asa ca, keep dreaming ! :P

alex_6tm
22nd March 2006, 00:48
Clar intra craiova.O sa fie fain..iar deplasari la craiova:)

Lup_Galben
22nd March 2006, 08:42
daca se tratau meciurile de campionat asa cum sunt tratate cel putin pana acum cele de cupa, ma indoiesc k n-am fi fost pe primul loc.......intr-adevar suntem la 9p de primul loc insa in seara asta va trebui sa va uitati la TV sa vedeti Petrolul intr-un meci impotriva unei sfert-finaliste a cupei uefa! Din pacate, Craiova nu prea a mai fost in ultimul timp in centrul atentie asa cum este Petrolul acum cu aceasta semifinala de cupa......

dragosh_vl
22nd March 2006, 09:26
dute ba posteaza asta la Cupa Romaniei nu aici.

stefanm14
22nd March 2006, 11:22
Ce sa vedem, cum ia Petrolu' caruta de goluri ? Si daca voi acu sunteti in centrul atentiei cum n-am fost noi demult, inseamna ca noi am fost tot timpu' buricul pamantului....

dragosh_vl
22nd March 2006, 11:36
Lasal ma ca el nu are ce sa faca trebuie sa se laude si el peste tot ca joaca Petrolul semifinala :) dar astta trebuie postat la Cupa Romaniei nu peste tot.

ASP
22nd March 2006, 16:50
mai bine spune-ne ce face insecta aia de anternor al vostru.

atdi
23rd March 2006, 12:23
Depinde foarte mult si de ce face Petrolul in cupa. Cat timp mai este inca in lupta pt cupa va juca cu nasul pe sus in B si diferenta fata de olteni se va mari. Petrolul va incpe sa joace numai daca e eliminata de Rapid.
Chiar daca iese Petrolul din cupa nu cred ca mai poate sa recupereze diferenta de puncet. 9 puncte sun destul de mult totusi, tinand conte ca e vorba de esalonul secund, ai nu sunt decat vreo doua trei echipe puternice in afara de cele care se lupta pt promovare. Si Craiova in momentul in care va intra in Divizia A, va trebuie sa faca investitii destul de serioase pt a crea o echipa lipsita de grijile retrogradarii si nu prea cred ca Mititelu are banii necesari pt a tine o echipa de Divizia A, asta e parerea cu toate ca sunt un fan al Universitatii Craiova, infocat nu mai sunt, ci prefer sa privesc realist lucrurile.

micutzu
23rd March 2006, 12:36
@atdi
Poti sa fi fan infocat al unei echipe dar sa fi realist. Si eu sunt fan infocat al UTA-ei (deobicei echipele cu traditie au fani infocati indiferent de situatia de moment) dar sunt realist, nu sunt absurd.
In legatura cu Mititelul cred ca ai dreptate. Dinel Staicu cand s-a bagat la Craiova avea mai multi bani dar i s-au cam terminat, de aia cred ca a vandut el pe Plesan & Co la Dinamo ca sa mai recupereze ceva.
Ma gandesc ca daca promovati tot se mai gaseste cineva sa mai bage bani, reclama in div A e benefica fiindca se perinda oameni din toata tara.

stefanm14
23rd March 2006, 20:48
[QUOTE=micutzu11Dinel Staicu cand s-a bagat la Craiova avea mai multi bani dar i s-au cam terminat, de aia cred ca a vandut el pe Plesan & Co la Dinamo ca sa mai recupereze ceva.
[/QUOTE]

Staicu a castigat, nu a pierdut din Craiova ...

dragosh_vl
23rd March 2006, 21:31
mai bine spune-ne ce face insecta aia de anternor al vostru.

Pe ce ai ma cu el?

EDMOND_
24th March 2006, 00:47
daca se tratau meciurile de campionat asa cum sunt tratate cel putin pana acum cele de cupa, ma indoiesc k n-am fi fost pe primul loc.......intr-adevar suntem la 9p de primul loc insa in seara asta va trebui sa va uitati la TV sa vedeti Petrolul intr-un meci impotriva unei sfert-finaliste a cupei uefa! Din pacate, Craiova nu prea a mai fost in ultimul timp in centrul atentie asa cum este Petrolul acum cu aceasta semifinala de cupa......


looool ! Pai noi suntem in centrul atentiei tot timpul , nu trebuie sa asteptam un meci odata la nu stiu cati ani... pai uita-te , pana si pe onlinesport, dupa fiecare etapa de divizia B e articol special dedicat Universitatii..ba mai trasmit si live cateodata:drak:

daca asta este mare ! Ia pune mataluta si alea doua puncte cu care am plecat in minus si o sa vezi diferenta reala in acest moment intre Craiova si Petrolul = 11 puncte!

OVIDIU 62
25th March 2006, 13:34
Merg in continuare pe mana gazarilor pentru ca am trait acolo 5 ani.

ASP
25th March 2006, 13:40
mergi aiurea.

Lup_Galben
25th March 2006, 14:56
pai craiova e in centrul atentiei k doar tre sa mai rada si lumea cu cascadoru ala de mitttelu, nu vedeti ce declaratii da?
e in centrul atentiei k doar presa a tinut cont de blatul de la motru ("Blat oltenesc")........e in centrul atentiei k reprezinta Oltenia, care numara 7 judete din cate stiu si e firesc sa fie in centrul atentiei cand echipa fanion a Olteniei se "scalda" in mocirla diviziei B........
cum sa nu promoveze cand caracal,motru,mioveni,valcea fac doar act de prezenta la jocurile Universitatii......
oricum nu-mi pierd speranta la primul loc mai ales cand vad ce deplasari are Craiova.....

dragosh_vl
25th March 2006, 15:14
Valcea mai greu
Niste rezultate :)

CSM-Intergaz =1-1
Caracal-Craiova=0-1
Campina-Petrolul=0-1
Urziceni-Otopeni=0-2

Valcea a ratat penalti + 6-7 ocazii de gol . Iar intergaz nu a ajuns la poarta doar ca a sutat de la vreo 20 de m un sut la care Pampea a gafat.

inter
25th March 2006, 15:20
Merg in continuare pe mana gazarilor pentru ca am trait acolo 5 ani.

sa nu te "impiedici" :D:D

lup@: cascador sau nu .. ala baga bani la Stiinta ... asa ca ciocu mic si joc de glezne!

ASP
25th March 2006, 21:31
Lup esti cu "dansul" in pantaloni?

ovi sibiu
26th March 2006, 10:51
FC Sibiu-Minerul Motru 0-0 (Data 25.03.2006)

http://img148.imageshack.us/img148/2591/p10402230kz.th.jpg (http://img148.imageshack.us/my.php?image=p10402230kz.jpg)http://img457.imageshack.us/img457/9915/p10402300no.th.jpg (http://img457.imageshack.us/my.php?image=p10402300no.jpg)http://img296.imageshack.us/img296/6596/p10402337lc.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=p10402337lc.jpg)http://img457.imageshack.us/img457/1539/p10402377ry.th.jpg (http://img457.imageshack.us/my.php?image=p10402377ry.jpg)http://img296.imageshack.us/img296/6290/p10402403qp.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=p10402403qp.jpg)
http://img457.imageshack.us/img457/740/p10402411sy.th.jpg (http://img457.imageshack.us/my.php?image=p10402411sy.jpg)http://img209.imageshack.us/img209/8620/p10402431yh.th.jpg (http://img209.imageshack.us/my.php?image=p10402431yh.jpg)http://img206.imageshack.us/img206/2817/p10402556iv.th.jpg (http://img206.imageshack.us/my.php?image=p10402556iv.jpg)http://img62.imageshack.us/img62/3656/p10402712mm.th.jpg (http://img62.imageshack.us/my.php?image=p10402712mm.jpg)http://img206.imageshack.us/img206/898/p10402703ps.th.jpg (http://img206.imageshack.us/my.php?image=p10402703ps.jpg)

stefanm14
26th March 2006, 11:26
pai craiova e in centrul atentiei k doar tre sa mai rada si lumea cu cascadoru ala de mitttelu, nu vedeti ce declaratii da?
e in centrul atentiei k doar presa a tinut cont de blatul de la motru ("Blat oltenesc")........e in centrul atentiei k reprezinta Oltenia, care numara 7 judete din cate stiu si e firesc sa fie in centrul atentiei cand echipa fanion a Olteniei se "scalda" in mocirla diviziei B........
cum sa nu promoveze cand caracal,motru,mioveni,valcea fac doar act de prezenta la jocurile Universitatii......
oricum nu-mi pierd speranta la primul loc mai ales cand vad ce deplasari are Craiova.....

Aha, 7 judete, iar ai chiulit la ora de geografie....dar in tur ce-ati facut fratilor ? Cat a fost scorul la meciul direct ?

ASP
26th March 2006, 13:19
bine ca nu a bagat toata europa

Lup_Galben
26th March 2006, 16:44
Aha, 7 judete, iar ai chiulit la ora de geografie....dar in tur ce-ati facut fratilor ? Cat a fost scorul la meciul direct ?
pai asteapta sa se joace meciul retur si apoi vedem daca Craiova o sa ia vre-un punct la Ploiesti (vb dupa meci)

stefanm14
26th March 2006, 16:48
De-abia astept, mi-e tare frica ca dupa meciul ala noi o sa fim promovati :P

Lup_Galben
26th March 2006, 16:49
CSM-Intergaz =1-1
Caracal-Craiova=0-1
Campina-Petrolul=0-1
Urziceni-Otopeni=0-2


e doar o chestiune de timp pentru a ajunge pe locul 2. dupa meciul de la Valcea cu siguranta vom fi in spatele Craiovei.......sunt fericit k Petrolul a castigat acolo unde Craiova si Valcea n-au putut. Din pacate etapa viitoare probabil k astra va face doar figuratie la meciul din Banie.......totusi teoretic putem termina pe 1, ramane de vzt......timpul le rezolva pe toate......;)



De-abia astept, mi-e tare frica ca dupa meciul ala noi o sa fim promovati :P
daca Craiova va bate la Ploiesti mai mult k sigur va promova !
etapa viitoare :
Petrolul - Fc Sibiu 1
Craiova - Astra 1
Motru - Valcea 1
Mioveni - Urziceni x

cate un pronostic pentru fiecare dintre cele 4 meciuri.......astept de la voi...

stefanm14
26th March 2006, 18:38
Petrolul - Fc Sibiu 1 lejer
Craiova - Astra 1 si mai lejer
Motru - Valcea X
Mioveni - Urziceni 1 pe Urziceni ii doare in ... de retur, poate doar sa ne mai incurce pe noi o data

ayo
26th March 2006, 21:22
Petrolul - Fc Sibiu x
Craiova - Astra 1
Motru - Valcea 2
Mioveni - Urziceni 1

cheackie
26th March 2006, 23:31
petrolul - FC SIBIU 2
craiova - ASTRA PLOIESTI 2
MOTRU - VALCEA X
MIOVENI - URZICENI X

/hello /hello /hello FORZA ASTRA /hello /hello /hello

KLMN
27th March 2006, 01:21
Petrolul - FC Sibiu 1
Craiova - Astra 1x
Motru - CSM Valcea 1x
Dacia Mioveni - Urziceni 1

Mishumacher
1st April 2006, 09:17
Rusine Astra pentru modul in care au jucat.
Rusine oltenilor ca nu-s in stare sa aiba grija de o amarata instalatie de nocturna si nu-si iau masuri de precautie!

inter
1st April 2006, 11:30
mai usor cu "rusine" ... ca vad ca o echipa de "desculti" face legea deocamdata la Ploiesti :D:D

dtraiansorin
1st April 2006, 13:01
doar 2 la 1 cu sibiul si vreti sa mai bateti echipele favorite
luati-va gandul d ela promovare

dragosh_vl
1st April 2006, 13:18
Motru - Valcea =1-1

Nici o victorie pt Valcea in primele 3 etape doar egaluri.
Sa speram ca la sfarsit Valcea va fi tot pe 2.

mitel4rulmentu
1st April 2006, 13:35
Valcea sa Va pregatiti Ca va viziteaza Brasovul !!!!!cu handbalu!!!FORTZA RULMENTUL*^*^RagaZZi ULTRA

tudoor
1st April 2006, 14:06
lasa mitele handbalu ca ala nu mai conteaza.. deja suntem campioni :ok:
eu sper sa reziste, desi cred ca ii depaseste Petrolu, si sa-i vizitam la baraj!

Lup_Galben
1st April 2006, 14:08
doar 2 la 1 cu sibiul si vreti sa mai bateti echipele favorite
luati-va gandul d ela promovare

nu vorbi daca n-ai fost la meci sa vezi de ce maniera s-a terminat asa meciul.....putea fi 6-1....etapa viitoare, dupa ce o sa batem la Valcea vom fi pe 2 !

dragosh_vl
1st April 2006, 15:49
POsibil dar nu trebuie sa va considerati invigatori de pe acum ::::

Rebellz
1st April 2006, 15:54
Universitate Craiova promoveaza 100%

Lup_Galben
1st April 2006, 17:22
Universitate Craiova promoveaza 100%

probabil......ramane de vazut de pe ce loc k mai sunt atatea etape de jucat si teoretic si Otopeniul are sanse asa k........timpul va decide asta......

enachecosmin
1st April 2006, 17:30
Vad k petrolistii mei si-au cam revenit...nu se mai impiedica:) ...dar craiova bate tot ce prinde...e greu..dar batem la valcea si la craiova...nu ma supar dk ne calificam dupa locul 2...atat timp kt ne calificam..dar tare vreau sa-i batem pe olteni.:evil: :evil: :evil: :ciocan: :ciocan: :ciocan: ..cu lupii pana la moarte..../hello /hello /hello

ASP
1st April 2006, 17:47
alo lupisorii de ce va faceti iluzii ca bateti Craiova cand voi nici nu stiti pe unde sa mai scoateti mingea din poarta?
Craiova joaca de departe cel mai adevarat fotbal plus ca are fotbalisti adevarati nu ca voi "jucatori de fotbal"...

Cra10veanu
1st April 2006, 20:10
valcea tre sa-si pastreze locu 2 si sa se bata la baraj, asa ca la anu sa fie 3 echipe de olteni in A :D

EDMOND_
1st April 2006, 23:48
Rusine Astra pentru modul in care au jucat.
Rusine oltenilor ca nu-s in stare sa aiba grija de o amarata instalatie de nocturna si nu-si iau masuri de precautie!


De mult nu am mai ras asa.:happy
Am vazut ca cei de la Petrolul au mare grija de "instalatia" lor !

Lup_Galben
2nd April 2006, 01:59
De mult nu am mai ras asa.:happy
Am vazut ca cei de la Petrolul au mare grija de "instalatia" lor !

din cate am citit in gsp, riscati sa pierdeti cu 3-0 la masa verde in meciul cu astra asa k........
ar fi nedrept totusi, dar daca asa o vrea D-zeu, asta e......ne bucuram si ptr asta, pica bine daca e......:)

EDMOND_
2nd April 2006, 08:41
Poate cand ai citit tu era 1 aprilie!

Odata ce Astra a intrat pe teren in repriza doua, iar observatorul federal ( fostul fotbalist Lupescu, tatal actualului director de federatie) si arbitrii au permis reluarea jocului nu cred ca vor fi probleme, oricat de mult ar vrea unii.

Ca un fapt divers, contestatia a fost depusa dupa terminarea meciului si dupa ce delegatulul echipei ploiestene, Costel Lazar, a primit un telefon misterios de la Ploiesti, se pare ca din anturajul altei echipe ploiestene... Eu nu mai stiu acum daca unul din oficialii vostri este ruda cu un alt oficial de pe la federatie. Insa la conferinta de presa se discuta faptul ca Astra ar fi primit o suma mare de bani daca ar fi reusit sa impiedice victoria Universitatii , lucru confirmat oarecum si de cei doi antrenori ai echipei cu care am jucat vineri.

Una peste alta Universitatea arata un fotbal superior colegelor de serie, chiar daca este o echipa schimbata in proportie de 100% in urma cu vreo opt luni.
Daca lucrurile continua in modul acesta este posibil ca la meciul cu voi sa nu mai fie de actualitate acest thread, sa trebuiasca eventual sa ii schimbam numele in " Cine va termina pe locul II ? "...

enachecosmin
2nd April 2006, 13:04
Ce a facut urziceniul?Stie kreva kt s-a terminat?Forzzza Lupii!/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

ayo
2nd April 2006, 15:16
a luat bataie cu 3-1 !!!

dragosh_vl
2nd April 2006, 18:45
ceeeeee
serios

enachecosmin
2nd April 2006, 21:36
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: serios...vedeti k etapa viitoare venim peste voi...:evil: :evil: :evil: :evil:

Cra10veanu
3rd April 2006, 02:53
veniti peste cine vreti, locu 2 deja nici nu ma intereseaza :D

remuspur
3rd April 2006, 05:03
cine altcineva decat "U"Craiova

nici nu se pune problema ca stiinta sa nu intre anul asta in A.hai "U" Craiova.

Cra10veanu
3rd April 2006, 07:07
ce e aia sa nu intram ? :D

dragosh_vl
3rd April 2006, 09:24
:evil: :evil: :evil: serios...vedeti k etapa viitoare venim peste voi...:evil: :evil: :evil:

Bine ca veniti . Oricum cele 3 puncte sunt ale noastre. :evil: :evil:

/hello Forzza Valcea/hello

aetius
3rd April 2006, 15:39
daca vl bate petrolul, am scapat practic spre baraj...

dragosh_vl
3rd April 2006, 20:20
ar fi excelent 3 puncte dupa 3 egaluri

Lup_Galben
3rd April 2006, 20:41
ar fi excelent 3 puncte dupa 3 egaluri

si totusi greu de crezut.......
e un meci de x2 garantat !

aetius
3rd April 2006, 22:38
O Sa Aveti Surprize Surprize In Zavoi... Da Nu Cu Andreea... Poate Cu Andrei!!!

Asi
3rd April 2006, 23:18
ia mai bine faceti voi un egal sa nu va suparati :) si sa fie diferenta de 10 puncte, daca prinde valcea barajul si intra si ei nu ma supar ,petrolul altadata:cya:

dragosh_vl
4th April 2006, 09:48
Inseamna ca va e frica de noi de nu vreti sa batem Petrolul.

KLMN
5th April 2006, 00:37
Imi pare rau sa va dezamagesc, valcenilor. O informatie mai mult decat sigura: fratii Lazar nu sunt interesati de promovare. Credeti-ma , ii cunosc destul de bine pe acestia.

Cra10veanu
5th April 2006, 00:47
de ce nu ar fii interesati, ar incasa ceva lovele, mergi inchis ca apa calda

Darkslowstar
5th April 2006, 00:59
Nu sunt interesati pt ca nu au echipa infrastructura si bani sa tina o echipa in A. Asta e destul de evident.

Atomic_LIon
5th April 2006, 01:13
Ceaiova fara dubii(mereu alaturi de voi in Peluza Sud)

Dark tu cine vrei sa promoveze?:evil:

bah lupilor uitati ca atunci cand ativenit in Craiova tremurau chilotii pe voi dupa ce ne-ati injurat

Clar Stiinta promoveaza ???:evil: nu???

Lup_Galben
5th April 2006, 10:18
bah lupilor uitati ca atunci cand ativenit in Craiova tremurau chilotii pe voi dupa ce ne-ati injurat

atunci cand am venit in craiova, v-am facut de ras in propriul stadion.......aparentele inseala rau de tot in ceea ce priveste craiova, k de fiecare data presa abereaza aiurea......
daca tot zici "k ne tremurau chilotii", la ce te-ai referit? k noi am fost aia care v-am tinut la respect, devastandu-va propriul stadion.....ai vzt si u imaginea de final de la meci? cu ce a impresionat craiova k nu inteleg.....aa poate k si-au luat-o pe "carca" de catre jandarmi, poate asa.....
poza asta spune totu.......

Darkslowstar
5th April 2006, 11:48
Voi sau Petrolul, pt ca sunteti echipe de traditie si e pacat ca sa stato on B cat timp in A sunt tot felul de echipe de 2 lei gen Pandurii, Vaslului, Jiul, etc

nr.zece
5th April 2006, 12:24
luPULe? cand ne-ati tinut la respect, ca la sfarsitul va bateati intre voi care sa se urce primul in ratele alea cu care ati venit
mesajul asta al tau cred ca poate concura cu succes la perla forumului :) :) :)

aetius
5th April 2006, 13:06
lupu' ...mai vorbit dupa meciul de la vl, dar aveti grija cum jucati ...
ca va ingalbeneste arbitru.
imi pare rau de voi ca ati abandonat cupa ro , insa la promovare va bateti cu RM VL ( STIAI CA VECHEA ECHIPA A VL -CHIMIA ERA IN B CAND A CASTIGAT CUPA ROMANIEI ?)

Dragos Vl:
La Cat Incepe Meciu Cu Petrolistii?
Daca Au Galerie Turbulenta Ii Trimitem In Petrisor.

dragosh_vl
5th April 2006, 19:35
la 11:00

alb.albastru
6th April 2006, 19:41
UNIVERSITATEA CRAIOVA!:yeah: /hello pe 2 Cracal sau Vâlcea:happy :happy

aetius
7th April 2006, 11:21
adica republika oltenia !!!!

ULTRAPASSION
8th April 2006, 01:01
=))
1.cand era PLOIESTIUL republica nici bunicii nostri nu erau scrisori de dragoste (anul 1870 luna august)
2.in etapa 29 ...Aia de la FRF intra pe acest forum si se uita ce echipa are cele mai multe voturi ....atunci vedem cine promoveaza

EDMOND_
8th April 2006, 01:12
Da mah, mai aveti noua puncte si egalati Craiova! Dar daca or sa fie noua de maine!??

Anonim
8th April 2006, 12:51
Am incredere ca Petrolul va avea forta anul asta sa promoveze!!!

Poate intra Astra la baraj!!! Petrolu prinde maxim locul 3 :drak:
Valcea-Petrolu' 2-1 :happy

Asi
8th April 2006, 13:04
lupule, cam pierdurati :D mai prindeti barajul sau vreti sa-l prindeti la anul?

Lup_Galben
8th April 2006, 13:37
mda cam rusinos dar viata merge inainte.....
probabil k o sa ne multumim la sfarsit cu locul 2........craiova va termina pe primul loc. acum chiar mi-e greu de crezut k va putea fi alta echipa pe primu loc decat craiova.....

ovi sibiu
8th April 2006, 13:55
FC Sibiu-CS Otopeni 0-0
Meci foarte slab. Cat de mult se schimba lucrurile in fotbal! Anul trecut, se juca ceva ce semana cu fotbal,
acum s-a jucat la nivelul diviziei C, in cel mai bun caz.


http://img59.imageshack.us/img59/8400/p10505818dj.th.jpg (http://img59.imageshack.us/my.php?image=p10505818dj.jpg)http://img95.imageshack.us/img95/6969/p10505740tl.th.jpg (http://img95.imageshack.us/my.php?image=p10505740tl.jpg)http://img59.imageshack.us/img59/637/p10505699xq.th.jpg (http://img59.imageshack.us/my.php?image=p10505699xq.jpg)http://img80.imageshack.us/img80/6523/p10505666cq.th.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=p10505666cq.jpg)http://img59.imageshack.us/img59/6602/p10505636br.th.jpg (http://img59.imageshack.us/my.php?image=p10505636br.jpg)
http://img80.imageshack.us/img80/8075/p10505610kd.th.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=p10505610kd.jpg)http://img59.imageshack.us/img59/7045/p10505537bh.th.jpg (http://img59.imageshack.us/my.php?image=p10505537bh.jpg)http://img80.imageshack.us/img80/32/p10505498ok.th.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=p10505498ok.jpg)http://img80.imageshack.us/img80/2509/p10505605at.th.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=p10505605at.jpg)http://img80.imageshack.us/img80/3176/p10505649nr.th.jpg (http://img80.imageshack.us/my.php?image=p10505649nr.jpg)

ayo
8th April 2006, 14:34
EU CRED CA, PETROLUL VA JUCA LA BARAJ...SI NU VA JUCA "MURDAR" SA AJUNGA ACOLO MAI SUNT MULTE ETAPE...NU SE STIE...
CERT ESTE DOAR CA UNIVERSITATEA VA CASTIGA SERIA...JOCUL LOR O SPUNE...

alb.albastru
8th April 2006, 16:10
Vâlcea....UNIVERSITATEA e deja promovata

Lup_Galben
8th April 2006, 17:23
[COLOR="SlateGray"][COLOR="slategray"][COLOR="slategray"][COLOR="slategray"][COLOR="Blue"]EU CRED CA, PETROLUL VA JUCA LA BARAJ...

fara doar si poate.....
eu imi doream sa castigam astazi la valcea k sa putem spera la primul loc.....
asta e.......se pare k o sa ne multumim cu locul 2......
si sper k la anu' petrolu-craiova sa se joace in A...

P.S. anticipam la inceputul sezonului k primele doua locuri vor fi ocupate de petrolu si craiova insa "nu stiam" care era ordinea........acum a maflat...

King of Hell
8th April 2006, 20:17
Petrolule nu abandona lupta...poti prinde locul de baraj!!! Si apoi in A cu voi, ca la anu vreau sa viu la Ploiesti in deplasare. De dragul vremurilor frumoase de alta data.

Cra10veanu
9th April 2006, 04:55
o sa veniti King of Hell la Craiova si la Valcea ;)

UrsMeier
9th April 2006, 12:34
craiova sigur promoveaza si sper si valcea sa intre la baraj si poate cine stie......

aetius
10th April 2006, 10:57
daca batem la otopeni adio petrolul ...

Darkslowstar
10th April 2006, 12:27
Valcea nu are sanse la baraj, pt ca acolo va da peste una dintre cele 2 brasovene si s-a rupe filmul.

Asa Kingule, vrei sa intre Petrolul si nu o echipa din Ardeal? Frumos :)

dragosh_vl
10th April 2006, 12:32
Moama ce echipa are Brasovul . :)

King of Hell
10th April 2006, 12:46
Valcea nu are sanse la baraj, pt ca acolo va da peste una dintre cele 2 brasovene si s-a rupe filmul.

Asa Kingule, vrei sa intre Petrolul si nu o echipa din Ardeal? Frumos :)

pai din punctul meu de vedere realist vorbind, cred ca vom vedea un baraj U Cluj-FC Brasov-Petrolul...si parerea mea sunt sanse 0 sa promoveze U din acest baraj...ma nush ce sa zic, as vrea si Brasovul in A si Petrolul...dar tot sincer zic ca daca U va fi pe 1 la final eu sper ca Petrolul sa vina in A dupa baraj.

mblue
10th April 2006, 14:23
craiova si valcea merge in play off

Darkslowstar
10th April 2006, 15:39
Brasovul are 2 internationali in echipa, Flavius Moldovan si Karamian si pe langa ei jucatori cu experineta si firma ca Bodea (ma rog el nu va juca cateva luni, fiind accidentat), Isaila, Colceag si multi tineri talentati, dubli campioni nationali de juniori. Etapa viitoare vom avea prob 2 juniori in echipa, pt ca sunt foarte talentati si joaca bine. :ok:
Nu cred ca exista comparatie cu valcea, fara suparare. Voi tocmai ce ati promovat din C.
Kingule, eu nu as vrea un baraj cu Clujul si Petrolul, pt aveti echipe mai rodate decat noi. Poate FOREX sa aiba mai multe sanse, pt ca ei joaca de 2 ani in aceasi formula si noi de 2 luni, dar suntem pe drumul cel bun :ok:

inter
10th April 2006, 16:54
las dark nu dispera .. ca si ai nostrii sau incropit asta vara .. si chiar au inceput sa lege jocul , chiar nu ma asteptam ... da vad ca Stanga chiar face treaba ...

corto
10th April 2006, 16:59
Personal n-am nici o preferinta in ce priveste locul doi. Inclin sa cred totusi ca daca Universitatea va fi promovata pana la data meciului cu Valcea, si valcenii vor avea nevoie de 3 puncte ... e posibil sa vedem juniorii nostri pe teren, la "rodaj". Cat despre baraj, acolo echipa cu experienta si tarie de caracter va castiga. Adica echipa care'si doreste cel mai mult sa intre in A. Valcea nu a dat semne clare ca vrea (nu vb de suporteri, ca ei sigur ar vrea), in timp ce Petrolul pare sa nu aiba suficienta forta.

Darkslowstar
10th April 2006, 17:33
Voi ati avut norocul sa va luati din prima un antrenor tanar care a facut treaba. Noi am schimbat in buna traditie romaneasca de 3 ori antrenorul in tur.
Valcea nu cred care are bani pt A, ca sa nu mai vb de echipa, infrastructura, etc.

Universal
10th April 2006, 20:56
Craiova in A ,fara probleme ..dra ramane ea in A?

cheackie
10th April 2006, 22:09
CSM RAMNICU VALCEA - fcp 2-1
bravo valcea pt. ce meci frumos ati facut cu intoarcerea scorului de la 0-1 la 2-1 . Succes in continuare . Voi meritati barajul nu fcp. Fcp e si va ramane o echipa de ratati .
Ne vedem sambata fcp la noi acasa sa ne luam revansa pt meciul "aranjat" de voi din tur .
FORZA ASTRA