PDA

View Full Version : Cine va promova sezonul acesta din seria B1



Pages : [1] 2

Darkslowstar
28th August 2005, 03:28
Cine va promova sezonul acesta din seria B 1?

Darkslowstar
28th August 2005, 03:30
Sper ca va promova Brasovul. Forza Steagu!

jay
28th August 2005, 16:06
Daca nici din seria asta nu promovam, atunci mai bine ne lasam de sportul asta...

Mishumacher
28th August 2005, 16:15
Parerea mea e ca promoveaza Pinalti!!!
Din pacate!
Ar fi bine ca Brasovul sa-i bata sa le sara capacele!

RedBaron
28th August 2005, 16:45
FC Brasov

Marcu
29th August 2005, 02:10
Va promova Ceahlaul, daca-i lasa Craciunescu in pace...Au un start bunicel.

Siljanoski
29th August 2005, 11:23
Cred ca totusi va intra Brasovul. Prea e seria usoara...

jorgensen
29th August 2005, 11:51
FC Brasov, sunt ardeleni !

Mishumacher
29th August 2005, 11:54
Bine ca se revine la doua serii!!!
Seria 1 mereu a fost una slaba.NIci nu se compara cu ardelenii sau cu seria 2!

Darkslowstar
29th August 2005, 13:45
Ar trebui o singura seria, cu 20-22 de echipe si sa intre primele 3-4. Atunci sa vezi lupta si imediat s-ar ridica si valoarea competitiei. Seria I a fost mereu mai slaba pt ca putine echipe doresc sa promoveze. Desi acum e cam la fel si in B3.

Pana sambata as fi zis ca Ceahlaul e devenit principala favorita, dar dupa punctele pierdute la Sacele (au avut mare ghinion ca n-au castigat sacelenii) lucrurile s-au mai schimbat.

Mishumacher
29th August 2005, 13:48
Corect!!
sigur ar fi mai bine cu o singura serie!!!
Cum e si in Italia und SERIE B e destul de valoroasa!!

Darkslowstar
29th August 2005, 13:50
La fel e si in Spania, unde Segunda e peste multe campionate din Europa. Totul e sa se vrea. Sincer ma indoiesc ca Nasul isi va reduce el baza de vot, in conditiile in care B si C ii asigura lui supravietuirea la varful FRF.

dragosblue
29th August 2005, 17:33
Ar fi bine o singura serie de B, dar echipele nu au bani pentru asa ceva.
Nu uitati ca ar fi mult mai mari cheltuielile de deplasare, cazare etc.
Sa ne multumim deocamdata cu cele 2 serii in B, iar peste 9-10 ani poate vom ajunge la una singura.

Darkslowstar
29th August 2005, 17:39
Ai si tu dreptate, dar ar juca CFR Timisoara cu Cetate Suceava, ar trebui sa traverseze toata tara. Dar e singurul mod prin care B-ul poate sa-si ridice nivelul, s-ar concentra valorile. Pot sa ramana mai multe serii de C, ca sa aiba si orasele mai mic fotbal, si sa se promoveze mai greu.

DIXX
29th August 2005, 19:31
E cel mai adevarat cu o singura serie ca in Germania,Italia,Spania,etc.S-ar intarii automat si diviziile C si D.Daca vrei performanta te sacrifici Dark,Timisoara are bani sa ajunga la Cluj sau cu cine sint ei in serie si nu mai au pina la Suceava?
As vrea ca Steagu sa revina in A dar am rezerve mari in privinta lotului si a conducerii.

Darkslowstar
29th August 2005, 19:35
Lotul nu e chiar asa de slab, in schimb conducerea tehnica si mai ales administrativa sunt slabe. Dar speranta moare ultima. :)

t.b.
29th August 2005, 19:40
Brasovul a intrat cu -2 pct, au mai pierdut si meciul direct cu Ceahlaul, nu o sa le fie usor, eu as vrea sa intre Brasovul, ca moldoveni sunt deja prea multi in prima divizie...

Darkslowstar
29th August 2005, 19:53
Numai cu 1 punct, cu 2 a intrat Craiova. Acum avem 2 puncte :), dar ceilalti nu sunt departe. Sunt mult prea multe moldovene prin A, n-ar strica sa se duca pe porumb, prin B cateva (macar vreo 3-4) :D

micutzu
30th August 2005, 13:34
Prin C, zic eu, ar fi mai bine pentru ele ca atunci nici prin ziare nu ar mai scrie si... vorba romanului "ochii care nu se vad, se uita". Doamne ajuta :happy

nicu26
30th August 2005, 13:56
Eu zic sa urmariti atent si Gloria Buzau. Acum a revenit ca antrenor Ioan Viorel. Ultima oara cand a fost antrenor echipa buzoiana a jucat barajul pentru promovare in divizia A, dar a pierdut cu Timisoara (sper sa nu ma insel).

dragosblue
30th August 2005, 16:14
Nu s-a vorbit de un blat in acea "dubla" ?

nicu26
31st August 2005, 11:08
Parca s-a pus problema. Din cate tin eu minte in meciul tur, buzoienii au condus la Timisoara cu 2-0 (sper sa nu ma insel), iar meciul sa se termine la egalitate. La Buzau stiu ca a batut Timisoara foarte clar.
Ce este sigur, dupa acel meci de baraj Ion Viorel si-a dat demisia dupa un scandal cu conducerea clubului (parca acuzase de blat conducerea).

Pacala
3rd September 2005, 06:19
Lupta se va da intre Brasov si Ceahlaul.As prefera promovarea Brosovului.
O promovare a ceahlaului ar face rau fotbalului romanesc. Inca o echipa dintr-o regiune care nu va da niciodata o echipa valoroasa fotbalui romanesc, lumea nu este prea amatoare de fotbal, fotbalistii talentati sint rara avis iar Stefan este recunoscut pentru inclinatiile cooperatiste si pentru intimidarile "kosoviste" sau tentatiile "folcloriste" la adresa arbitrilor.

be@
3rd September 2005, 14:31
Hai Ceahlaul !
:D :yeah: :ok:

SA MOARA ARDELENII DE OFTICA ! :drak:

inter
3rd September 2005, 16:36
Brasovul va promova! ... Ceahlaul nu e echipa de fotbal ... de "folcloriste" ... e :D

Carlos Gambino
3rd September 2005, 16:45
Hai Ceahlaul !
:D :yeah: :ok:

SA MOARA ARDELENII DE OFTICA ! :drak:
Sa inteleg ca si tu ai facut parte din celebrul ansamblu de "folcloriste" ? :drak:

inter
3rd September 2005, 16:47
Prin C, zic eu, ar fi mai bine pentru ele ca atunci nici prin ziare nu ar mai scrie si... vorba romanului "ochii care nu se vad, se uita". Doamne ajuta :happy

cu mintea, sufletul si trupul tau ..in C vei ajunge! /hello

Carlos Gambino
3rd September 2005, 17:27
]cu mintea, sufletul si trupul tau ..in C vei ajunge!

Pe vremea baronului Neumann, se punea doar problema scorului cand venea Craiova la Arad (1946:ITA-FC Craiova 8-0), acum vad ca doriti raul aradenilor mai rau ca noi...sa fie oare din cauza faptului ca au doua titluri in plus fata de voi ? :drak:

inter
3rd September 2005, 17:33
Carlos ... ce cauti tu pe threadul asta? voi cu B-ul n-aveti nimic comun ... va plac literele A sau C ! :drak: asta ca sa vezi ce se mai intampla daca te iei de cine nu trebuie! :rolleyes:

Carlos Gambino
3rd September 2005, 17:41
Asa ai spus-o de parca m-ar durea la 7 metri in fatza Gogului ! :drak: Hai ca m-ai prins in zi buna si va mai las un an in divizia B...pt ca divizia A nici nu intra in calcule ! :drak:

Drops
10th September 2005, 11:33
Lupta se va da intre Brasov si Ceahlaul.As prefera promovarea Brosovului.

In seria B1 sunt 18 echipe, au sanse toate, nu doar Brasov si Ceahlau. In etapa a3a FC Botosani, Tara Pailor, era pe locul 1. Eu zic ca nu o sa intre nici Brasov, nici Ceahlau, nici Cetatea Suceava. Vor fi mari surprize, la unele echipe a ramas doar numele.

dragosblue
10th September 2005, 12:54
In seria B1 sunt 18 echipe, au sanse toate, nu doar Brasov si Ceahlau. In etapa a3a FC Botosani, Tara Pailor, era pe locul 1. Eu zic ca nu o sa intre nici Brasov, nici Ceahlau, nici Cetatea Suceava. Vor fi mari surprize, la unele echipe a ramas doar numele.
18 echipe... :headbang:

Drops
10th September 2005, 22:41
16 echipe ! vasile ai comis'o ! :no: :rosu: :ciocan:

Edgar
23rd September 2005, 13:12
Sper sa promoveze Brasovul sau Braila.

KpaC
23rd September 2005, 13:52
degeaba vb voi aici ca intra ceahlaul in a .. teapa

Carlos Gambino
23rd September 2005, 13:59
Da pi dracu' ! :o: Di undi stii ? :rolleyes: :D

KpaC
23rd September 2005, 15:25
am citit in cafea :)))

Carlos Gambino
23rd September 2005, 15:28
Ai grija la cofeina, am auzit ca dauneaza... :D sau tu doar citesti, nu bei ? :D

KpaC
23rd September 2005, 15:31
nu te teme k nu beau .. ruginesc d la cafea ... totusi daca nu ceahlaul atunci cine ? brasovul ? lol

soreen
24th September 2005, 05:30
ce aveti ba sunteti nebuni?intra targovistea clar /OLE/ .sau nu stiati ca au sponsor un baron al tzuicii la jumate?Alpan bai alcoolistii mei.
Acu pe bune cred ca o sa intre ceahlaul ca doar e pnl-ul la putere shi in plus au folcloriste frumoase pe acolo prin moldova :great:

DIXX
24th September 2005, 10:56
Ce lol bah k ma si enervezi?Sintem la un punct de voi si asta pt avem o penalizare,dar azi sper sa trecem de voi sa nu va mai aud muzicutza.

DanielAndrei
24th September 2005, 11:49
nici una din poll...cred ca cetate suceava va promova

KpaC
24th September 2005, 13:35
ai dreptate soreen .. este folcloriste la greu :))) ... bai dixx , ati uitat ce bataie ati luat de la Ceahlaul ?

jay
24th September 2005, 14:15
De asteptat blatul infect de la Roman, jud. Neamt. Inca doua etape si trecem pe primul loc!

KpaC
24th September 2005, 15:58
ba claudiu da citeste maicata in cafea de unde pm stii k a fost blat ? sa vazut diferenta de valoare .. viseaza in continuare la primul loc .. da in editia viitoare cand ceahlaul o sa fie in a ;)

vlad1607
24th September 2005, 16:05
De asteptat blatul infect de la Roman, jud. Neamt. Inca doua etape si trecem pe primul loc!

blat infect a fost si FC Ceahlaul-FC Brasov : 3 - 0 ? de acum cateva etape?

jay
24th September 2005, 16:41
Nu, ala a fost un accident, noua noastra echipa nu era inca omogena. Nu sunt sigur ca relatiile de joc sunt puse la punct la stegari nici macar acum, dupa 6 etape, cert e ca meciul direct din retur se va disputa la poalele Tampei, iar noi, incet-incet, ne revenim. Suntem favoritii seriei, avem cel mai mare buget dintre toate divizionarele "B", reprezentam un oras adevarat, nu o comuna cu cateva blocuri in centru etc.

Dar ca sa-ti raspund pe acelasi ton, poate ultimul meci din "A" disputat la PN intre razesi si FC Brasov (0-3) a fost blat.:) Si nu m-am prins de ce te doare capul de moldoveni, tu te pretinzi caine, desi aduci uneori a fiinta umana.:)

DIXX
24th September 2005, 17:00
Pai k e moldovean de aia tine ,nu te-ai prins a spus-o chiar el pe theardul de la ceahlaul.Nu stii k moldovenii se transforma in stelisti sau dinamovisti pt k le e rusine de propria identitate,lucraza sub acoperire baietii.Din punctul asta de vedere oltenii sint mult deasupra lor,tin toti cu Craiova si urasc clonatii.Hai mey ciobanesc de la moldova explica-mi si mie cum a fost cu 0-3 in divA la voi acasa daca tot vrei sa te bagi noi in seama,v-am umilit la voi acasa si v-am bagat si in B ce vrei mai mult?

KpaC
24th September 2005, 17:02
ba da te credeam mai inteligent . da vad ca esti varza .. ? ce comuna visezi acolo ? sau vorbesti si tu asa sa te bagi in seama . mai deschide o carte de geografie .. si vezi ca "o comuna" cu 120.000 oameni se cheama oras .. asa ca dute si da de mancare la ursi .. poate te mananca vreo unul .. mult noroc ;)

jay
24th September 2005, 17:09
ba dixx ia dute si tu si da mancare la ursi ma analfabetule
Haios moldoveanul, el care scrie fara cratime (chiar si in postarea asta, "dute" in loc de "du-te") numeste analfabet pe unul cu o ortografie impecabila. Oricum, omul cat traieste invata, nu stiam ca 120 000 de ajutoare sociale se impart in PN.

vlad1607
24th September 2005, 18:01
DIXX tu nu intelegi prea multe se pare....in schimb dai drumul la robinetul cu tampenii...whatever.....
Claudiu mergi vreo 2 zile prin P NT si dupa aia vb...ca sa o faci in cunostiinta de cauza.

jay
24th September 2005, 18:02
Punctual, ca ma grabesc:
1. Nu m-as fi luat de ortografia ta (jenanta), daca nu te gaseai tu sa faci pe Pruteanu. Sunt de parere ca forma e mult mai putin importanta decat continutul.
2. Cam greu sa te ocupi de agricultura in varful muntelui, nu crezi?:) Apropo, nu locuiesc in Brasov.
3. "Valea" sa-i spui eventual mamei tale, altor rude, prietenilor, daca ei iti permit! La re, moldovene!

DIXX
24th September 2005, 18:11
Pai daca ai avea ceva numai cu prostii ai lua bataie de la 120000 de folcloristi.Clau ce pretentii poti avea de la el,de unde nu e nici nu poti sa ceri.
FORZA TRANSILVANIA!!!

vlad1607
24th September 2005, 18:15
uite unde era corectitudinea pura....la echipa la care era Romica PAscu...ma rog..sper sa promovatzi in A ...dupa Ceahlaul :)

KpaC
24th September 2005, 18:18
[]o singura dorinta am sa vad cum stati in b si ceahlaul o sa intre in a si nu o sa mai aveti ce comenta ca "pinalty" nu mai are legatura cu fotbalul , da na trebuia voi sa gasiti ceva de care sa va luati la echipa asta

DIXX
24th September 2005, 19:07
Uite tara cine ma facea analfabet!!!Nu cred ca poate fi adevarat.
Vlad dar ce e asa de neinteles?Poate esti si tu vreun geniu si nu stim noi.

vlad1607
24th September 2005, 19:15
DIXX hai sa o lasam balta (ca din pacate e si la moda cuvantul asta)....ca nu are rost.vb de prezent de divizia B in care se "Scalda" ambele echipe....

FORZA DINAMO ! :ok:

soreen
24th September 2005, 22:24
ba acum sincer ceahlaul vrea sa promoveze.ca shi anul trecut parca vroia dar in retur a cam lasat-o moale.inexplicabil pt mine totushi.au lat bataie la targoviste cu 2-0 dupa un joc in care nu prea s-au chinuit sa faca ceva.deci nu stiu.ramane de vazut

Darkslowstar
26th September 2005, 14:25
Ceahlaul are 3 deplasari in Brasov din care are sanse mici sa ia ceva puncte. Forexul si Precizia sunt echipe bune, iar in retur ne vom lua noi revansa pt meciul din prima etapa.

sorinl
26th September 2005, 15:08
ceahlaul va promova pentru ca asa slabi cum sant,sant totusi cu o clasa peste restul seriei...
jumatate din echipa sant jucatori noi,cand vor fi echipa in adevaratul sens al cuvantului
vor fi si mai periculosi.
au 3 atacanti peste nivelul mediu de b...doar mijlocul cam batraior...

Darkslowstar
26th September 2005, 15:25
Nici vbsa fie cu o clasa peste Brasov, ne-ati prins la primul meci oficial cu o echipa noua in proportie de 80%, nerodata. Cand vom avea mai multe meciuri in picioare nu ne va sta nimeni in fata in seria noastra, cu atat mai piutin Ceahlaul. Focloristii vor promova poate peste 2 ani, dupa ce intra si Forexul in A, la anul. Chiar, eu as paria ca Ceahlaul nu va lua mai mult de un punct, si ala acasa Forex-ului. Peste 2 etape jucati la Brasov cu Forexul si nu va vad bine. La Sacele ati avut noroc cu carul sa nu plecati cu sacul plin.

sorinl
26th September 2005, 16:59
pana veti avea mai multe meciuri in picioare s-ar putea sa fie prea tarziu...

Darkslowstar
26th September 2005, 17:19
Nici vorba, am recuparat deja cele 3 puncte pierdute la PN, mai avem numai punctul penalizare si meciuri cacalau inainte. Si nu uita ca mai veniti si pe la noi in retur. Timp avem si o echipa din zi in in zi mai buna. Si pe deasupra foarte tanara si talentata. Voi noroc ca v-ati luat antrenor brasovean bun, ca altfel ...

sorinl
26th September 2005, 17:49
eu daca as fi brasovean nu as fi asa de bucuros ca meciul direct e sub tampa. e mai greu acasa,cand trebuie sa ataci si terenul va fi asa cum vor fi toate terenurile in luna martie...

t.b.
26th September 2005, 18:17
Numa` sa nu va faca Forexu ala ceva surprize sa va treziti ca promoveaza ei, cum am patit noi :headbang:
Chiar in ce relatii is cluburile din Brasov, mai demult erau o gramada in B. Nu exista rivalitate intre aceste echipe?

Darkslowstar
26th September 2005, 18:27
Nu prea mai exista, pt ca echipele de acum din B, Forex si Precizia sunt mai noi prin B (Precizia are niste ani, dar putini comparabil cu Tractorul sau defuncta ICIM), iar in Brasov TOATA lumea tine cu Steagu.
Mi-e un pic frica de FOREX pt ca au o trupa buna si un antrenor f bun (Adrian Harlab, fosta noastra manta de vreme rea), dar nu cred ca indrazneste Tucunel, patronul lor sa faca ceva, pt ca primarul in special, dar simajoritatea lumii politice locale l-ar sfasia daca ne-ar pune bete in roate. La FOREX e implicat inclusiv Adrian Ilie, din cate se aude.
In general, indiferent pe ce stadion jucam toata lumea, inclusiv galeria adversa tine cu Steagu. Poate la Sacele sa fie un pic diferit, dar nu cred ca se supara ca le vom lua 3 puncte.

Sorinl, inteleg ca voi nu sunteti obisnuiti cu un gazon bun, dar pe Tineretului exista cel mai bun gazon din tara, intreaba-i pe jucatoprii vostrii si o sa te convingi. Daca nu va fi ger o sa fie in stare buna.

KpaC
26th September 2005, 20:38
Darkslowstar tu vrei sa zici ca ceahlaul are gazonul rau ? e printre putinele stadioane din tara care are gazon 100% natural .. totusi numi aduc aminte sa fi vazut vreodata noroi pana in genunchi sai super balti pe teren

micutzu
27th September 2005, 11:25
Veniti si pe la Arad sa vedeti gazon. Trebuie sa ploua vreo 2 zile in continuu precum si in timpul meciului ca sa vezi vreo baltuta. In privinta gazonului ne puten lauda. Arata ca o masa de biliard.

old lord
27th September 2005, 12:22
fc brasov

Darkslowstar
27th September 2005, 13:18
Kpac, la noi toate gazoanele sunt 100% fiind foarte putine echipa care au si terenuri cu iarba artificiala. Nu stiu cum e la voi, dar vazand ca ti-e frica se sozonul ud deduc ca nu stati foarte bine. Noi nu avem emotii pt ca am putea juca biliard pe Tineretului fara probleme.
@Micutzu: acum nu va mai trebuie decat o echipa de A :D. Poate o cresteti anul acesta :ok:

DIXX
27th September 2005, 18:07
A plecat Multescu,sa fie oare o veste buna sau una rea?Unele ziare spun ca vine Manea iar altele spun ca ar veni Bajko inapoi.Oricum echipa nu prea juca nimic asa ca nu avem ce pierde.Kpac te-ai calmat baiatule?
FORZA TRANSILVANIA :yeah:

Darkslowstar
27th September 2005, 18:12
Inca nu-i nimic sigur frate, sa asteptam pana maine sa fie vestea oficiala. Daca ar veni Balint sau Bajko ar fi o veste buna, dar nu si daca vine Manea. Veto!

jay
27th September 2005, 19:37
Bine ca a plecat cainele! Sper sa nu revina Lacatus, tiganul e in relatii foarte bune cu Mandoca...

Intre Nae Manea, Balint si Bajko, clar ca l-as prefera pe ultimul, dar nici cu Balint pe banca tehnica n-ar fi o tragedie. Dar ce-ati zice de un cuplu Barbu - Naghi?:) Astia abia asteapta sa revina acasa, adica acolo unde se castiga bani adevarati, au familiile...

t.b.
27th September 2005, 19:47
http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=77782
Scrie si in prosport... care au fost motivele demiterii? Echipa e pe 2, nu stiu daca-i o decizie tocmai buna

jay
27th September 2005, 19:57
Pai, t.b., trebuia sa fim lideri, nu pe locul 2! In alta ordine de idei, avand in vedere trecutul lui dinamovist, Multescu nu s-a bucurat de sustinerea fanilor. Nu-mi dau seama cine a avut ideea "stralucita" de a-l aduce la Brasov in the first place, dar sunt foarte bucuros ca a fost pus pe liber!

pashpa
27th September 2005, 20:00
Nu stiu cine promoveaza dar mi-as dori sa promoveze o echipa din moldova.

KpaC
27th September 2005, 23:43
bravo pashpa ! esti de`al meu :D

DIXX
1st October 2005, 15:49
Mai vorbim etapa viitoare.
FORZA TRANSILVANIA!!!

KpaC
1st October 2005, 18:34
dixx .. ce sa vorbim etapa viitoare ? ca tot ceahlaul o sa fie pe primul loc ? :P

Darkslowstar
4th October 2005, 15:37
Etapa viitoare nu o sa mai fie loc de blat la Forex. E de asteptat sa o luati in goarna, mai ales ca la Forex joaca multi ex-stegari, care ar vrea sa demonstreze ca merita un loc la echipa-fanion a Brasovului. Uita-te dupa unul Coman, asta o sa o bage in ate. :ok:

KpaC
7th October 2005, 20:47
eu nu as fi asa de si gur de victorie .. ceahlaul bate sigur .. o sa vezi

KpaC
8th October 2005, 14:51
of of nici unul nu am avutdreptate ..oricum tot ceahlaulruzez in seria 1:D ..si hmmm.2 penalty`uri.. cam suspect

DIXX
8th October 2005, 15:30
La cite pinaltiuri ati avut voi n-as mai deschide gura si ca dovada ca intre echipele din Brasov nu e vorba de blaturi poftim scor o-o.Asta e diferenta de mentalitate dintre ardeleni si moldoveni,scorurile vorbesc singure.

vlad1607
8th October 2005, 15:33
scorurile vorbesc singure.

Ceahlaul-Brasov : 3-0 ! :D
hai nu pune botu si nu mai visa cai verzi pe pereti..torturi si alte treburi

KpaC
8th October 2005, 15:49
tot nu mam prins de faza cu mentalitatea.. ce treaba au scorurile cu mentalitatea? si eu nu am zis ca a fost blat ca nici nu am vazut meciul numaa ca e discutabil 2 penalty`uri la acelasi meci pt o singura echipa

Darkslowstar
9th October 2005, 12:05
Voi ati facut niste blaturi penale cy echipe sholdovene, de ex cu Roman 3-5. Noi jucam corect, blatistilor!

DanielAndrei
9th October 2005, 12:25
nici una din poll...cred ca cetate suceava va promova

...sau poate Ceahlaul :D

be@
9th October 2005, 12:31
Voi ati facut niste blaturi penale cy echipe sholdovene, de ex cu Roman 3-5. Noi jucam corect, blatistilor!
Da, sigur. Hai fugi si te culca.
3-0. :drak:
Stim ca muriti de ciuda, dar asta e.:evil:

KpaC
9th October 2005, 13:36
of of lasa ma darkslowstar ca o sa intrati si voi in a .. in vreo 2-3 ani dupa ceahlaul , si care mai sunt pe acolo , nu fi suparat ... si hai lasa vrajeala cu blatistii ca nu`i de tine .. as mai scrie da pe urma iar imi stergi mesajul si nu are rost .. hai pa!

Darkslowstar
9th October 2005, 23:53
of of lasa ma darkslowstar ca o sa intrati si voi in a .. in vreo 2-3 ani dupa ceahlaul , si care mai sunt pe acolo , nu fi suparat ... si hai lasa vrajeala cu blatistii ca nu`i de tine .. as mai scrie da pe urma iar imi stergi mesajul si nu are rost .. hai pa!


Nu iti sterg mesajul decat daca incalci regulementul.M-ai vazut pe mine stergand vreun post cu 3-0, desi nu-mi convin? Nu cred.

N-a fost nici cum ati vrut voi si nici cum am vrut noi. Asta e fotbalul, dar ai sunt multe etape si mai veniti voi sub Tampa.

Gigel Sportul
11th October 2005, 02:01
Brasovul. Din B3 Clujul, din B2 Craiova. Locul de baraj e adjudecat de Petrolul.

DIXX
12th October 2005, 19:00
Bravo Gigele,in sfirsit unul care stie.

be@
15th October 2005, 14:05
Ceahlaul Piatra Neamt-Portul 4-0.Scorul ne scuteste de orice comentariu.
E clar cine va promova din seria I.

Darkslowstar
15th October 2005, 14:06
Probabil e inca unul din seria blaturilor folcloriste. Inca nu e gata campionatul.

be@
15th October 2005, 14:10
Da, sigur.Mare echipa Portul. Ce sa-ti spun...
Voi nici nu vedeti meciul, dar imediat veniti si va pronuntati ca a fost blat? Vad ca la fiecare etapa veniti cu aceiasi placa.Cam penibil! Nu credeti?

Darkslowstar
15th October 2005, 14:14
Lasa ca stim noi cum au scos nemtenii 1 punct pe terenul celor de la Forex, una dintre cele mai bune 3-4 echipe ale seriei, cumparand catva jucatori ai gazdelor. Andrasii II a fost dat afara de la echipa pt "greselile" care au inlesnit 2 goluri nemtene impotriva cursului jocului. Greseli inexplicabile pt un jucator cu experienta si valoarea lui. Explicabile insa prin faptul ca antrenorii nemtenii sunt ambii brasoveni.
Dar de meciul de la Roman ce mai zici, 3-5? Hai sa nu cadem in penibil.

be@
15th October 2005, 14:25
Eu nu citesc ceronicile meciurilor, doar urmaresc rezultatele. Dar sa zici la fiecare meci ca e cumparat... Scuzati-ma....Dar n-o fi Ceahlaul asa de bogata, ca sa plateasca fiecare meci.
Auzi, dar Ceahlaul-FC Brasov n-o fi fost blat? :drak:

GeKuRA
15th October 2005, 15:07
cred ca Ceahlaul sau FC Botosani(as vrea), dar mai greu...

ADelPiero
15th October 2005, 15:29
Ceahlaul Piatra Neamt-Portul 4-0.Scorul ne scuteste de orice comentariu.
E clar cine va promova din seria I.

a batut o echipa nou promovata .. si viitoare retrogradata... si acuma ceahlaul e cel mai tare /hello :evil:

DIXX
15th October 2005, 19:01
Mah yo am zis intotdeauna k daca sinteti voi cei mai buni atunci sa promovati voi nici o problema,noi acum am mai schimbat un antrenor si se vede deja pe tabela.Dupa cum joaca Forex-ul au echipa mai omogena k noi si s-ar putea produce o mare surpriza anul asta si in afara de asta pentru aia 300 de spectatori care vin la stadion nu se prea agita nimeni sa faca echipa.

t.b.
15th October 2005, 19:08
Numa` sa nu patiti si voi ca noi :mda: sa vezi cum se dau o gramada de brasoveni "forexisti" :D de zeci de ani in caz ca ar promova
Si inca o asemanare, numele lor se termina in X ca si ecomax :)

KpaC
15th October 2005, 22:00
ba baiatulke , dar tocmai cu botosani ati pierdut 2 puncte acasa ? cred ca va promova forex in locul vostru ( bineinteles la baraj ) :))

DIXX
16th October 2005, 13:46
Adevarul e ca la la noi conducerea e de kkt,toti fug de tepele din contracte si de neplata banilor la timp pe cind la Forex e cu totul altfel la conducere fiind un fost stegar care se pricepe la fotbal si sare cu banii la timp.Jidanul de Nicolae nu stie sa schimbe decit antrenorii nu prea are multe in cap si nu vede ca lotul e subtire rau,sincer vorbind cu lotul asta imi era frica la inceputul turului sa nu ne varsam in C.

stefanm14
16th October 2005, 15:24
mai bine forex brasov in a decat pinalti :D totusi cred ca ceahlaul are prima sansa, doar e pinalti la putere :D

KpaC
16th October 2005, 19:51
asa ma oltene .. vezi ca stii cum sta treaba .. imi place de tine:))

Darkslowstar
16th October 2005, 22:52
Be@, eu am zis probabil, nu sigur. Si am vorbit de 2-3 meciuri nu de toate. La smecherii blatistice Pinalty e expert pe cand ai nostri mici copii, plus ca la noi nu se mai fac blaturi. Meciul de la Roman a fost o comedie ieftina, nu mai pacaleste pe nimeni. Campionatul este lung, mai e si meciul direct de la Brasov, asa ca mai vorbim.
La meciul din prima etapa Ceahlaul a invins pe merit.

be@
17th October 2005, 01:48
Dark, ai mai vazut tu vre-un blat cu scorul de 3-5?
Hai sa fim seriosi.
Pinalty, daca se tinea de blaturi, nu mai retrograda. Nu crezi?

Darkslowstar
17th October 2005, 11:43
Da, s-au mai vazut regii de neam prost ca astea si coincidenat tot pe la voi pe la Moldova. Tocmai pt ca s-a tinut de blaturi a retrogradat, pt ca atunci cand a trebuit sa joace pe bune n-a mai putut.

sorinl
17th October 2005, 12:38
de ce,nu se mai cade pe bune din a? asta spune ceva si despre retrogradarea voastra,daca o iei asa.
eu spun ca noi-ceahlaul-a cazut fiindca generatia lui marc,ionescu,lefter,axinia,botez si solomon a ajuns la finalul carierei,iar iencsi alistar,fratii goian si burdujan evolueaza in alte parti...
acum construim alta echipa,si se poate ca profitand de nivelul scazut al seriei
sa si promovam...

Darkslowstar
17th October 2005, 12:43
Noi am jucat pe bune de la momentul 0 (cel putin pt unii) pe cand Ceahlaul a mai facut blaturi de atunci, promt semnalate de presa. Inclusiv acum nu se poate spune nimic de nici un meci al Steagului, pe cand la voi exista mai multe suspiciuni de blat si ca au umblat la jucatorii echipei adverse, de ex de la Forex. Fara acele gafe inexplicabile va batea Forexul fara probleme.

sorinl
17th October 2005, 13:03
presa are caii ei de bataie,si ceahlaul e unul din acestia...de exemplu steaua -bacau ,disputat nu de mult a fost clar blat,croitoru declarand candid ca stelistii trebuiesc menajati...s-a sesizat cineva din presa? nu,era in saptamana meciurilor cu valerenga si nu era "patriotic" sa dai in steaua(dinamo,rapid)
in ceahlaul,bistrita sau pandurii se poate da fara frica,sant departe de bucuresti...si nici nu mai joaca in europa...
ca sa spui ca stegarii sant un exemplu de curatenie morala e exagerat,tii minte episodul cu acel 0-7 cand a urcat targovistea cu proca?
un oras intreg l-a linsat -moral- pe regretatul stere adamache (pe drept sau nu,ce mai conteaza?) si contribuind la sinuciderea sa?
dar scandalul de la inceputul anilor 80 cand proca a fost scos din viata sportiva?
stii proverbul" cine locuieste in case cu pereti de sticla sa nu arunce cu pietre?"

Darkslowstar
17th October 2005, 15:02
Am zi de la momentul 0, nu inainte cand am fost si noi demn membru al cooperativei ca toate formatiile din A. Mai citeste o data pls.

Si mai citeste si tu presa, toata a afirmat ca Steaua - Bacau a fost un blat ordinar, si chiar cei mai verticali suporteri stelisti au recunoscut lucrul acesta.

sorinl
17th October 2005, 15:07
da,asa-i si dupa 2 zile toata presa a uitat de steaua-bacau...pe cand ceahlaului i se reproseaza dupa cat,3 ani? acel 1-2 cu dinamo...
sant unitati diferite de masura ,asta ma enerveaza...

be@
17th October 2005, 19:07
Pinalti: “Vom promova!”

După un debut foarte bun în B1, preşedintele de onoare al nemţenilor, Gheorghe Ştefan, se gândeşte deja la meciurile din prima ligă.

PERCUTANT. Marian Măciucă, mijlocaşul Ceahlăului (în roşu), şi-a învins sambătă foştii coechipieri de la Portul, determinandu-l pe Gheorghe Ştefan să îşi dorească mult mai mult promovarea. Dacă la începutul sezonului preşedintele de onoare al Ceahlăului, Gheorghe Ştefan, anunţa că obiectivul principal al echipei de sub Pietricica este reconstrucţia, după etapa de sâmbătă, primarul nemţean spune că a început să creadă puternic în promovare.

Mulţumit de jocul echipei?
Gheorghe Ştefan: Sunt mulţumit de scor, dar şi de jocul echipei, ca angajament, chiar dacă se mai văd unele carenţe. Sperăm însă ca împreună cu Marin Barbu să le rezolvăm cât mai repede şi să ne omogenizăm, pentru a putea spune că reconstrucţia echipei şi-a atins scopul.

“Din retur, jucăm şi noi în nocturnă”
FC Botoşani a ajutat Ceahlăul prin egalul obţinut pe terenul celor de la FC Braşov.
Da, ne-am desprins la trei puncte în clasament de FC Braşov şi datorită celor de la FC Botoşani, care s-au redresat repede după acel moment nefericit, când doi jucători de bază au fost excluşi din lot. Sperăm să ne distanţăm în clasament şi mai mult după etapa viitoare, când noi jucăm acasă cu Dunărea Galaţi, iar FC Braşov merge la Brăila, unde mă aştept ca Dacia Unirea să ia puncte. Speraţi ca Ceahlăul să promoveze la finalul sezonului?
Bineînţeles! Primăria şi Consiliul Local fac investiţii importante la stadion, iar echipa sper să aprecieze asta şi să joace din ce în ce mai bine. Nocturna şi modernizările de la cantonamentul jucătorilor vor fi completate de lucrările de refacere a infrastructurii. Sperăm ca primul meci acasă din retur să-l jucăm la lumina reflectoarelor. Referitor la şefia Federaţiei Române de Fotbal, cine credeţi că va câştiga lupta dintre Mircea Sandu, Gică Popescu şi Ionuţ Lupescu?
Cine va avea programul cel mai bun.

Eroul jocului de sambătă s-a rugat la biserică înainte de meci
Catalogat drept campionul ratărilor pentru Ceahlăul în cele nouă etape scurse până acum, atacantul Cristi Petrache a spart gheaţa sâmbătă, înscriind de două ori. “Nu mă adaptasem încă la Ceahlăul. Încă n-am arătat tot ce pot!”, a declarat Petrache, care fusese trimis la biserică de preşedintele executiv al Ceahlăului, Mircea Crainiciuc, înaintea partidei de sâmbătă. “Poate dacă se mai spovedeşte, îşi spală din păcate şi reuşeşte să înscrie”, a spus Crainiciuc în săptămâna premergătoare partidei cu Portul Constanţa.


Manea, fără obiectiv
Ideea schimbării obiectivului contracandidatei Ceahlăului la promovare, FC Braşov, prinde contur. “Nu-mi explic ce s-a întâmplat. Mâine (n.r. - azi) vom analiza evoluţia echipei din ultimele meciuri. Posibil să renunţăm la promovare în favoarea construirii unei noi echipe”, a declarat managerul general braşovean Vasile Kraila, care a spus că Bodea şi Compania vor fi penalizaţi pentru semieşecul de pe teren propriu, 0-0, cu FC Botoşani. Antrenorul Nicolae Manea, a cărei demisie a fost cerută cu insistenţă de spectatorii prezenţi la partidă, spune însă că, cel puţin până în iarnă, obiectivul rămâne promovarea. “Şi dacă Ceahlăul ar avea un avans mai mare, rămâne varianta locului doi, ce asigură barajul”, a afirmat Manea, care a adăugat că forma slabă a jucătorilor săi a fost moştenită de la vechiul staff tehnic. “Echipa n-a jucat nimic nici până acum. În iarnă sigur vom mai aduce fotbalişti. E clar că avem nevoie. Dacă rămâneau măcar jumătate din jucătorii care au plecat în vară, nu aveam probleme acum”, a declarat Manea.
sursa: PROSPORT

Darkslowstar
17th October 2005, 19:15
da,asa-i si dupa 2 zile toata presa a uitat de steaua-bacau...pe cand ceahlaului i se reproseaza dupa cat,3 ani? acel 1-2 cu dinamo...
sant unitati diferite de masura ,asta ma enerveaza...

N-a fost numai acel meci, ai uitat de intalnirile prietenesti Ceahlaul cu Bacau, Gloria, etc, meciuri etalon pt blaturi, de arbitrii la care umbla cu regularitate, etc. Mai stii de unde ii vine porecla de Pinalty? Ceahalul va ramane etern cu stigmatul de echipa blatista.

be@
22nd October 2005, 13:56
Si Ceahlaul isi continua marsul spre divizia A.

CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ 2-0 DUNĂREA GALAŢI

DACIA UNIREA BRĂILA 0-0 FC BRAŞOV

sorinl
23rd October 2005, 11:12
inca "un blat grosolan " al pietrenilor...ca sa nu spun ca "i-am motivat" si pe braileni...si pe bodu...

be@
23rd October 2005, 12:24
Wow, cum le stii tu pe toate, ca un om mare.

sorinl
23rd October 2005, 12:51
n-ai sesizat ghilimelele?

Marcu
24th October 2005, 01:47
Pana acum, am avut dreptate...

sorinl
24th October 2005, 10:09
e inca devreme de tras concluzii...dar trupa pare a se inchega ,iar noile achizitii (doicaru,petrache,mocanu,maciuca si m.ilie) se incadreaza bine in echipa.

Darkslowstar
29th October 2005, 16:41
In momentul de fata Ceahlaul pare sa fie echipa mai buna. Noi ne batem numai na locul 2. Vai de capul nostru daca promovamin halul acesta.

STEAUA-MANIA
29th October 2005, 16:47
Nu imi vine sa cred..scapam de 2 echipe din moldova..si intra cancerul fotbalului romanesc:ceahlaul :(( Doamne,dc nu se face o singura serie de div B?Oricum nivelul fotbalului din B e mediocru....

t.b.
29th October 2005, 16:56
Mda, din pacate iar o sa aiba un mediu propice, 18 echipe printre care si gloriosii lui padureanu :headbang:
Totusi sper sa-si revina brasovenii...

adriansava
29th October 2005, 22:53
Ceahlaul are cel mai bun lot cu siguranta. Am vazut meciul din prima etapa cu Brasovul si echipa lor este subtire. Odata cu intarirea lotului e normal sa vina si rezultatele. Ceahlaul nu are contracandidata la promovare.

dinero
30th October 2005, 03:58
Mai mult ca sigur va promova Ceahlaul.Este o echipa puternica si nu merita sa retrogadeze. HAI CEAHLAUL!!!/hello /hello /hello /hello /hello

Hai Ceahlaul!!!

Darkslowstar
31st October 2005, 11:57
Inca un blat odios al Ceahlaului, de data asta cu probe. Exista o declaratie a unui jucator neamtean care spune ca au primit 10.000 de dolari si ca au fost asigurati ca-si vor recupera punctele la Suceava. Ceahlaul-Laminorul-Suceava, echipele blaturilor din patria blaturilor - Moldova!
Rusineeeee!

sorinl
31st October 2005, 15:09
n-ar fi mai bine sa postezi dupa meciul midiei cu suceava? ar fi mai fair...

Darkslowstar
31st October 2005, 16:45
Nu vad de ce. Nu e declaratia mea, a aparut in Prosportul de azi si un jucator de la Midia este creditat cu ea. Nu vad ce nu este fair aici!

sorinl
31st October 2005, 17:13
daca midia pierde la suceava i-ti faci mea culpa pe forum? si eu promit sa-mi o fac daca midia bate la suceava

Darkslowstar
31st October 2005, 17:44
Imi fac mea culpa, n-ar fi prima oara cand gresesc, dar iti repet, nu-i afirmatia mea. Sdrobis a lasat 5 titulari pe margine si a trimis in poarta un junior de 17 ani. Ce vrei mai mult?
Acum ca a izbucnit scandal s-ar putea sa schimbe scenariul si sa recupereze punctele la alta echipa satelit, gen Roman, etc.

bmarian
4th November 2005, 18:08
Iar te arunci la gatul unor echipe care nu au nici o treaba cu scenariile tale.
Romanul echipa "satelit" pe care o vezi tu nu este de fapt satelitul nimanui.....Romanul se afla intr-o situatie disperata din punct de vedere financiar... sunt pe penultimul loc ..cu 8 puncte.... ei nu pot sa-si permita sa manevreze puncte catre ceahlaul....Suceava poate isi permite... Eu zic ca mai bine ti-aui vedea de FC Brasov astia ai tai care se cam impelticesc si sa ne spui si noua cum se impart punctele acolo intre echipele din Brasov....... mai degraba acolo sunt scenarii...... insa pina una alta Brasovul nu joaca nimic si inainte sa acuzi jocuri de culise uita-te la rezultatele echipei favorite.......Sambata Fc Brasov va veni la Roman sa ingroape ultimele sperantze ale Romanului de a ramane in divizia B...ramane de vazut ce se va intampla.

Darkslowstar
4th November 2005, 20:27
Marian, nu-mi face sa schimb parerea buna despre tine, pls.
Ai vazut ProSportul de azi cumva? Scandalul cu spaga de 10000 de coco platiti de Ceahlaul ca sa bata la Midia nu-ti este cunoscut?
Echipele brasovene au jucat corect, arata-mi tu un meci in care au facut blat. Daca nu stiai Precizia a incurcat Steagu, tinand-o in sah 0-0, meci care sa jucat foarte tare si fara menajamente. Mai bine vezi de ai tai romascani, care poate nu ajungeau in situatia asta daca nu dadeau 3 puncte Ceahlaului, acel 3-5 de pomina. Sper ca maine sa va batem si sa va treimitem sa faceti scenarii prin C. Numai pe la voi acolo blaturile au ramas in floare. Sper sa vina cineva la FRF care sa asaneze mastina blatista de acolo.

ADelPiero
4th November 2005, 20:48
hai "cia-hla-u`! cia-hla-u`! cia-hla-u`! " :evil: .... hastia intr`adevar au valoarea :D

DIXX
5th November 2005, 12:31
Adevarul e ca cu lotul asta n-avem nici o sansa dar ma bucur ca echipa joaca corect si nu ne poate arata nimeni cu degetul doar sintem ardeleni si vom ramane asa.Chiar sinteti dispusi sa inchideti ochii la toate magariile astea doar din dorinta de a intra in A unde n-aveti nici o sansa?De ce oare o fi asa de huiduit Pinalti pe toate stadioanele din tara daca sinteti asa corecti?

be@
5th November 2005, 14:05
Sper ca maine sa va batem si sa va treimitem sa faceti scenarii prin C. Numai pe la voi acolo blaturile au ramas in floare. Sper sa vina cineva la FRF care sa asaneze mastina blatista de acolo.

dark, LAMINORUL ROMAN 2 - 1 FC BRAŞOV.

Intelegi?

Balaci
5th November 2005, 14:40
Auzi,be@ draga,tu esti cumva de la piatra neamt de iubesti pe cehlauani asa mult?Acum pe bune,ca am si eu niste prieteni de pe acolo!

be@
5th November 2005, 14:46
Nu,draga balaci, dar ma bucur ca merg bine si ca vor promova,fiindca reprezinta Molova. Sa moara invidiosii de ciuda.

Si dark, nu mai veni cu faze din astea, din fituicile colorate de la noi,de genul:"Din surse care vor sa-si pastreze anonimatul...bla bla bla..."

bmarian
5th November 2005, 16:23
Si uite asa marea echipa a Brasovului a trimis pe Laminoru in c. Multumim.... cred ca a fost blat pt ca Romanul avea mare nevoie de puncte..

DIXX
5th November 2005, 16:34
Gata frate s-a conectat toata oastea lui Stefan pe Onlsp.Pai v-am mai explicat odata ca nu avem lot si nici blaturi nu facem ce e asa de greu de inteles.

bmarian
5th November 2005, 19:57
Oastea brasovului ..mai lasati-ma cu astfel de relatari.....Brasovul cea mai corecta echipa......

micutzu
7th November 2005, 10:46
Bine ca e ceahlaul :D (corecta?!?!?!?!?!?!?!)

bmarian
8th November 2005, 18:14
NU ma intereseaza Ceahlaul...nu dau doi bani pe ei.... numai ca ati amestecat Romanul in lupta voastra in concursul care fura mai mult.....romascanii sunt niste amarati care lupta pt ei insisi sa scape de retrogradare...

DIXX
8th November 2005, 18:22
In loc sa te bucuri ca va bagat cineva si pe voi in seama...vezi cum esti?

be@
12th November 2005, 13:52
Inca un blat odios al Ceahlaului, de data asta cu probe. Exista o declaratie a unui jucator neamtean care spune ca au primit 10.000 de dolari si ca au fost asigurati ca-si vor recupera punctele la Suceava. Ceahlaul-Laminorul-Suceava, echipele blaturilor din patria blaturilor - Moldova!
Rusineeeee!
Cetate Suceava-Midia Navodari 4-1.
Rusine tie fiindca ai crezut tot ce se scrie in fituicile colorate de la noi.

DIXX
13th November 2005, 01:15
Dark dar cum poti sa crezi ca in Moldova se fac blaturi...dar chiar asa zau si tu acuma

cristi_sslazio
13th November 2005, 01:32
parerea mea este ca va promova ceahlaul

Darkslowstar
14th November 2005, 11:54
Nu se fac frate Dixx, oamenii aia chiar joaca fotbal. De folcoriste nu s-a mai auzit nimic, probabil e doar o legenda.

Canadianu
15th November 2005, 22:41
tare mi-e ca avem meci greu cu "padurarii":headbang:

ps. salutari de la jay care se pare are mari probleme cu "adminul" care il condamna ca scrie o gramada de "pm"-uri catre "diversi" useri subminand ols-ul!:rosu:

Darkslowstar
15th November 2005, 23:56
Vezi ca e un thread mai jos despre meciul cu padurarii. Am vb cu Jay, chiar asa de rau n-o duce. ;)

remy
19th November 2005, 12:43
Mama, dar ce echipa avea Braila acum 2-3 ani cu Banel Nicolita (Jardel), Dica, Buteseaca, Gheorghe, etc. Dar atunci Iasiul avea bani si arbitrii de partea lor. Astia care detin clubul nu vor sa dea bani la echipa sa intre in A. :rosu: Vor sta mult in B, pt. ca nu se implica nimeni, decat un turc, Hassan, de la o fabrica de Confectii. Daca ramanea echipa de atunci, erau pe la mijlocul clasamentului in DIVIZIA A !:ok:

tu26dor
16th December 2005, 04:51
inca nu e clar pt. toti ca ceahlaul va promova in A?

remy
1st January 2006, 20:47
Poate isi revine Dacia in retur pentru baraj, cu toate ca nu-s bani acolo.

diavol visiniu
2nd January 2006, 16:29
Eu sper sa promoveze Petrolul.Cred ca merita dar e greu ca prazari au cam cumparat toate meciurile

King of Hell
2nd January 2006, 16:48
Si io sper sa promoveze petrolul, atata ca nu ii in seria asta...

lucirvr
5th January 2006, 20:23
Merge Ceahlaul desi speranta mea e ca nu se poate sa promoveze echipa aia de obositi care am vazut-o la meciul cu Forex.dar asta e.Prindem noi barajul si om vedea. (Aduceti-va aminte ca Talnar ne-a mai bagat odata in A. Hai Steagu

Darkslowstar
5th January 2006, 20:47
Si la baraj se poate promova si la fel printr-o fuziune cu Forex, daca ne iau ei fata si promoveaza. Speranta moare ultima.
Sper ca Talnar sa faca treaba, ca acum 6 ani.

inter
5th January 2006, 23:56
cu Forex Dark?
sa aveti patron un Oltean ? :D:D brrrrrrrrrrrr! :P

Darkslowstar
6th January 2006, 03:11
Tucunel e oltean? hai ca pe asta n-o stiam :)

Carbyt1985
10th January 2006, 10:56
Dupa ce s-a terminat turul se cam observa cine va urca si acea echipa va fi Ceahlaul.Ei de la anu vom avea din nou in A pe nea Pinalti

de_kid
22nd January 2006, 11:32
3 meciuri tre' sa piarda ceahlaul inclusiv cel direct pt ca cadea pe locul 2 sau chiar 3...in retur nu vor mai putea cumpara atatea meciuri pt ca echipele care se lupta pt evitarea retrogradarii nu vor mai ceda asa usor...+ ca pe forex si pe precizia nu le pot cumpara asa ca sperante mai sunt...chiar mari cu jucatorii astia noi care au venit la echipa

Darkslowstar
22nd January 2006, 13:10
E greu sa-i mai ajungem pe nemteni din urma, dar nu imposibil. Totul trebuie sa inceapa de la meciul direct, din prima etapa. Daca batem orice este posibil, daca nu, ne pregatim de baraj.

relansat
22nd January 2006, 13:14
100 % ceahlaul piatra neamt ... mare pacat cu patronu , in rest totu e :ok:

Darkslowstar
22nd January 2006, 15:47
Totul e oki, pacat numai de istoria de blaturi si performante 0.

de_kid
23rd January 2006, 14:08
“Blaturi? Evidente!”

Proprietarului clubului din Piatra Neamţ, Gheorghe Ştefan, nu îi este ruşine să pună punctul pe i atunci când este întrebat despre aranjamentele încă prezente în fotbalul românesc.

Laurenţiu MUSCALU
Cristi SOROCEANU
Gheorghe Ştefan e un personaj interesant în peisajul fotbalistic din România. Cunoscut om de afaceri, proprietar al unei echipe de fotbal şi primar, Ştefan a trebuit să facă şi lucruri mai puţin ortodoxe pentru a-şi duce la îndeplinire ţelurile.

E E mai greu la Primărie decât la fotbal?
e Sigur că da. E mult de muncă, iar problemele nu se termină niciodată. La fotbal e mult mai simplu. Dar şi aici trebuie să te implici foarte hotărât pentru a reuşi. Altfel te înghit rechinii.

E Concret, la ce vă referiţi?
e Când vii din liga a doua, e foarte greu să te menţii. Eu am reuşit acest lucru pentru că am fost puternic.

E De unde porecla “Pinalti”?
e Au fost multe partide în care Ceahlăul pierdea pe mâna arbitrilor. Dacă nu mergea pe teren, se dădea un penalty şi gata meciul. La orice interviu aminteam de pinalti, cum spunem noi, moldovenii. Presa a speculat, dar nu sunt supărat.

E Mai sunt partide strategice?
e Da! Urmăresc “spectacolul” din Divizia A cu atenţie. Sunt multe prietenii în fotbalul nostru şi e greu ca acestea să se încheie imediat. Spre final o să apară multe meciuri strategice, care se vor vedea cu ochiul liber.

E Ceahlăul a făcut blaturi în acest an?
e Am mai spus-o şi o repet: eu am respectat momentul zero. În sezonul trecut am jucat pe teren, n-am fost implicaţi în nici un scandal, acum avem opt puncte avans faţă de Forex Braşov, realizate numai pe valoarea lotului."


cat poate sa minta omul asta... in fine nu ma bag , probabil din cauza lui echipa este privita ca o lepra in toata tara...

mitel4rulmentu
29th January 2006, 00:45
Sa veniti la brasov mai moldovenilor sa va vad ciuruiti de ardeleni!!

DIXX
31st January 2006, 22:14
Daca meritam sa promovam,dar daca nu mai bine niciodata decat cu blaturi.

nr.zece
1st February 2006, 13:36
brasovenii din pacate nu au forta sa intre in a si se stie ca promovarile nu se mai fac obligatoriu pe valoare
totusi au sanse si de pe locul 2 si au dovedit de multe ori ca sunt luptatori chiar daca nu au avut voie sa o faca

Darkslowstar
1st February 2006, 13:46
Eu continui sa sper ca dupa meciul din toamna Brasov-Craiova sau Craiova-Brasov o sa facem un mare chef, indiferent unde si vom sarbatori revederea, promovarea sau vom bea pur si simplu fara un motiv anume, cam ca la Casa Jienilor :ok:

nr.zece
1st February 2006, 13:55
serios? niciodata nu a fost dragoste si nici nu cred ca va fi intre cele 2 grupari
inca avem de razbunat niste evenimente de pe stadionul vostru
alea cu evacuari cu interventia jandarmilor ......

Darkslowstar
1st February 2006, 14:03
Eu am facut de mult pace cu oltenii, si mi se pare ca ar trebui sa nu ne mai razboim intre noi. Nu suporterii au pus jandarmii pe voi, asa obisnuiesc aia (garda) sa faca, doar ii stim cu totii.
Asa am putea spune si noi ca sunt evenimente la meciul din tur, de atunci care au ramas nerasplatite.

nr.zece
1st February 2006, 14:50
noi putem bea o bere, nu-i problema, dar stii foarte bine ca la nivel macro vor fi probleme mereu
pana si petrolul cu dinamo s-au incaierat

DIXX
3rd February 2006, 22:34
Inainte de va scoate jandarmii la Brasov s-a mai intamplat cate ceva pe la Craiova dar am uitat pt ca e mai bine asa si nici la nivel macro nu cred ca s-ar intampla mare lucru dar sa nu uitam ca orgoliosi au existat tot timpul.

ben_d
5th February 2006, 00:11
Cu siguranta va promova Ceahlaul deoarece are un lot formidabil si o atmosfera excelenta la club.Cred ca va invinge pe Brasov si in deplasare.

Cosmin Salajan
5th February 2006, 10:51
iar satelitzii echipelor din A sa fie cel mult in C

KpaC
5th February 2006, 17:24
abia astept sa vina momentul adevarului .. sa venim la brasov sa vo dam periculos de tot .. sa se vada adevarata valoare :evil: :evil: cu achizitiile pe care ela facut ceahlaul promovam 100 % .. :yeah: :yeah: :yeah: forza moldovaa

DIXX
6th February 2006, 00:35
La ce?Poate la batut covoare.

de_kid
7th February 2006, 14:20
mii de multumiri celor care au votat FC Brasov , sunt niste oameni care apreciaza valoarea si istoria , nici decum conjunctura si meciurile strategice(cele 2 cuvinte prin care poate fi caracterizata echipa ceahlaul) , probabil cei care au votat cu ceahlaul sunt niste oameni care au ceva in mod special cu echipa noastra , nu sunt nici de cum sustinatori ai echipe mai devreme mentionate... Prietene moldovean , nu inteleg de unde atata entuziasm pe capul tau? aveti toate sansele sa castigati orice meci de divizia B pe diverse cai mai mult sau mai putin cunoscute insa acest meci nu il veti castiga pentru ca daca va fi nevoie voi intra pe teren doar ca sa intrerup meciul . De ce nu intelegi ca a sustine o echipa ca ceahlaul e ca si cum ai spune despre o femeie grasa si urata ca este miss univers...voi nu insemnati nimic in tara asta iar cei care va cunosc , va cunosc doar pentru activitatile extrasportive ale conducatorilor vostri , nu pentru realizarile voastre care sunt egale cu 0 , daca vei avea tupeu sa-mi raspunzi inseamna ca esti un nesimtit , mai bine taci si accepta realitatea ... am o urare pentru Mr pinalti , tinere iti urez "fir intins" daca vrei sa te spanzuri

KpaC
7th February 2006, 16:57
:no: :no: fratica uitate si tu unde se baga mai multi bani in fotbal la ceahlaul sau la brasov ... dar sa lasam asta .. cand o sa aduceti si voi o echipa mare sa joace cu voi .. in cupe nu cum a adus poli pe juve in amical atunci mai vorbim . hai pa :ciocan: si faza cu raspunsul .. iti raspund frate ca nu mie frica de nimic .. si daca noi nu insemnam nimic in tara asta voi tare tari mai sunteti .. si nu mai iau de toti din brasov ca poate nu toti gandesc ca tine .. :yeah:

RaiNMaN
7th February 2006, 17:13
mdaa.. oricum STEAGU promoveaza.. cum sa promoveze moldova ma?? "Moldova sa moara moldova"

RaiNMaN
7th February 2006, 17:22
Kpac.. te intreb aveti 2peu sa veniti la brasov.. ? vorbesc de suporteri..

tudoor
7th February 2006, 17:24
bai da banii de la spritzuri, folcloriste si in general blaturi, se pun la investitii in fotbal???
si de o echipa mare care venit la Brasov in ultimii ani.. n-are rost sa mai amintesc! poate ai uitat pietrene da' noi am jucat in UEFA de curand... si nu ma refer la intertoto ;) de promovat e clar ca o sa prindeti primu loc... pueti juca si cu juniorii, aveti destule puncte deja asigurate in retur!

de_kid
7th February 2006, 17:42
bai zambila de sub pietricica? cu faza asta ai dat dovada de prea putina cultura fotbalistica...tupeul cu care ai raspuns te da de gol si sunt aproape sigur ca nu ai consultat niciodata un clasament all time al echipelor de fotbal din romania , daca nu ma insel voi nu ati intrat nici macar in primii 20 . Iti spun ca eu acum 3 ani am fost pe stadion si lam vazut pe ronaldo cum se incalzea in fata mea...si asta intr-un meci FC Brasov - Inter asa ca ai face bine sa lasi ciocul mai mic...

de_kid
7th February 2006, 17:46
Pimp draga , uita-te mai atent la detalii si ii vei remarca adidasii adidas si blugii kenvelo , asta ma face sa cred ca face parte dintr-o categorie superioara ... am dreptate?

cocostegar
7th February 2006, 17:48
pt olteanu!vezi ca vine garda financiara si va prinde cu prazul fara stampila!si ce ai tu cu ungurii din brasov? inseamna ca noi trebe sa avem cu tiganii de la voi ,nu?

tudoor
7th February 2006, 17:58
dupa hainele de pe asta al tau din poza nu stiu cum iti mai permiti sa ne numesti pe noi rasa inferioara si nespalati
asta la noi ar fi unul de pe langa vreo piata care mai descarca o masina de cartofi mai vinde niste ziare
cat despre prietenii tai maghiari ..................... ria, ria

bah deci am obsevat ca la voi se poarta foitza, geaca de piele si pantofi de manelisti... asta ca mai bine taceai! in poza erau adidasi originali, blugi kenvelo si, ce-i drept, o zdreanta atarnata :yeah:
preteni stegari... e cazu sa nu mai bagam in seama oltenii, moldovenii si altii care sunt complexati si pusi pe scandal! noi trebe sa pastram un ton si limbaj civilizat...doar suntem ardeleni :ok:

tudoor
7th February 2006, 18:41
revenind on-topic..
ai dreptate de_kid! FC Brasov, 38 de sezoane in divizia A... iar Ceahlaul 11, chiar la egalitate cu Scornicestiu... asta cred ca spune tot!

http://www.rsssf.com/tablesr/roemalltime.html

Petrecarescu
7th February 2006, 18:44
:sleep:

DIXX
8th February 2006, 11:00
Asteptam "imensa" galerie Shahlaului la Brasov.Incapeti toti intr-un Cielo sau inchiriati o roaba?

ce_bine_e
8th February 2006, 11:12
Ceahlaul e in A!

Darkslowstar
8th February 2006, 12:10
Cred ca te-ai sculat cu fata la perna ce bine e. E in B toata ziua si mai e un retur intreg. :)

KpaC
8th February 2006, 18:30
RaiNMaN : cu faza ca sa moara moldova te`ai dat de gol ca esti un ... altceva nu iti mai zic ca nu meriti .. o sa venim fratilor .. tineti`va bine .. venim si castigam ..:rosu: :rosu:

Darkslowstar
8th February 2006, 22:34
O sa veniti probabil 10 insi, o sa luati de la 3 in sus si o sa plecati acasa cu coada intre picioare. Asta vara ne-ati prins cu o echipa de copii, care jucau primul joc oficial impreuna. Intre timp s-au mai schimbat lucrurile si avem din nou echipa.

de_kid
8th February 2006, 23:26
sa-ti intre in cap bine ca noi vom castiga , si pentru toti cocotierii care au ceva de comentat la adresa echipei noastre va transmit salutari din partea lui karamian , ne iubeste baiatul asta a zis ca a venit ca sa desfiintam shalau' :D

DIXX
9th February 2006, 12:48
RaiNMaN : cu faza ca sa moara moldova te`ai dat de gol ca esti un ... altceva nu iti mai zic ca nu meriti .. o sa venim fratilor .. tineti`va bine .. venim si castigam ..:rosu: :rosu:
O sa va facem poze sa vada tara cati va adunati la un derby:evil: :D :no:

King of Hell
24th February 2006, 12:40
Sa vedem ce va fi in prima etapa...ca Magiun asta ii o nuca tare :D

Darkslowstar
24th February 2006, 15:25
O nuca poate fi sparta daca o pui intre 2 pietre. Noi am achizitionat mai multe "pietre" in intresezon si per sa-i vina de hac lui Magiun :ok:

de_kid
2nd March 2006, 22:48
asta e tot brasovean...a recunoscut ca echipa lui de suflet e FC Brasov . Din partea mea multa bafta la baraj sau la anul in div B pt magiun :D

Darkslowstar
2nd March 2006, 23:35
Eu l-as fi vrut antrenor la noi, dar nustiu de ce nu se intelege cu Nico. O sa vina el inapoi acasa. :)

de_kid
3rd March 2006, 21:25
daaaaa , o sa vina el odata si odata dar pana atunci nu pot sa zic ca ducem lipsa de antrenori

DIXX
3rd March 2006, 21:49
Pana atunci Talnar e perfect.

my_bogdan
4th March 2006, 12:32
Fc Botosani :D

/OLE/ /OLE/ /OLE/

Darkslowstar
5th March 2006, 02:01
Noi vorbim aici de promovare nu de retrogradare :D

$T3@u@
5th March 2006, 14:51
Aaa brasovul intra 100% prea seria uroara !!!!:mda:

de_kid
7th March 2006, 10:00
parea dar uite ca se pot castiga meciuri si altfel decat pe teren...intreaba-l pe pinalti cum :mda:

be@
7th March 2006, 12:41
Eu nu stiu cum au tupeul astia din Brasov sa comenteze de Ceahlaul ca face blaturi .
De cate ori trebuie sa va mai reamintesc ca v-au batut cu 3-0 ? Daca n-ati priceput , va mai spun inca o data . 3-0 ! ! ! Mai bine nici nu va prezentati la meci ! Dar ce sa faci , se vede de la distanta oftica , invidia si frustrarea voastra . Credeati ca veti promova la pas, asa-i ? Eh, uite ca v-ati inselat !
Tare mi-as dori sa termine Forex pe locul II , si sa castige barajul , ca sa nu mai comentati atata . Oricum , Ceahlaul are o echipa tare ( i-au adus acum pe Baicu & Goian) , si SUNT CA SI PROMOVATI !

DIXX
7th March 2006, 13:39
E greu ca un bumbac ca tine sa-si aduca aminte ca si noi am umilit shahlaulchiar la voi acasa tot cu 3-0 si l-am bagat si in B.Dupa ce ca ai memoria scurta mai ai si virusi,esti prea mic sa fi bagat in zeama.

KpaC
7th March 2006, 14:54
of of ce minte ingusta ai dixx , pacat lasa ca vedem sambata cine o sa castige , pacat ca sa amanat meciul ca nu mai am cum sa vin k is cam departe acum ... deci ramane pe sambata ;)

Darkslowstar
7th March 2006, 15:21
Si noi i-am adus pe Karamian, Flavius Modovan (jucator de nationala, pana acum un an), Colceag si alti catva jucatori tineri si talentati. Baicu e cam terminat si Goian ala e un gafeur celebru. Sa vina blatistii! :)

DIXX
8th March 2006, 01:39
Ziceti ma va trimitem un Lastun in gara sa va aduca galeria la stadion?

Darkslowstar
8th March 2006, 02:02
Sau o motocicleta :D

be@
9th March 2006, 12:21
O sa va facem poze sa vada tara cati va adunati la un derby:evil: :D :no:

Dar voi cati suporteri ati avut la Piatra Neamt in meciul tur ?

DIXX
9th March 2006, 12:58
Nu stiu,dar dupa parerea ta cine crezi ca are galerie mai mare si mai multi suporteri?

be@
9th March 2006, 13:14
Galeria Ceahlaului nu stiu cum mai arata acum , ca nu i-am mai vazut demult , dar am auzit ca prin stadionul vostru cam bate vantul , in ultima perioada . E adevarat ? Cam cati spectatori aveti acasa ?

KpaC
9th March 2006, 15:08
galeria ceahlaului arata bine o sa vina 5 autocare de suporteri + aia care is p eacolo prin oras la facultate

DIXX
10th March 2006, 00:23
Nu se prea deranjeaza lumea doar cu fotbalul,noi mai avem si handbal(vezi Rulmentul) si alte distractii,cand o sa revina in A se va umple iar.
KpaK-ule vrei sa zici la "facultate" la Codlea,aici ai si tu dreptate.

Darkslowstar
10th March 2006, 01:12
Am auzit ca aia de la facultatea de la Codlea au primit liber sa vina la meci, asa ca probabil ai dreptate Dixule :D

DIXX
10th March 2006, 14:07
Numai cei mai cuminti

KpaC
10th March 2006, 15:55
vai cai da grei de cap mai sunteti .. ma refeream la studenti .. da se pare ca nu am ce sa va cer voua .. :headbang:

Darkslowstar
10th March 2006, 16:40
Mai vorbim cand intri si tu la facultate :D
Normal ca nu vorbim aceasi limba. Noi suntem cei care au stopat aproape cu forta blaturile la Bv, inainte de momemtul 0, iar voi sunteti cei care ati inchis ochii la toate blaturile posibile, ba chiar va mandriti cu ele. Nu degeaba vi se spune folcoristi sau blatisti!

BrasovFans
10th March 2006, 18:01
Normal k FC Brasov va promova in divizia A. Maine 11.03.2006 FC Brasov va da peste Ceahlaul (echipa care a facut numai blaturi). Sper k FC Brasov sa-i bata pe moldoveni. Sa nu uite k ultimulor meci din divizia A a fost la ei acasa in compania lui FC Brasov. Atunci FC Brasov a zdorobit Ceahlaul cu 3-0 !!! FORZZA STEAGU'

KpaC
10th March 2006, 20:05
Darkslowstar .. asa informativ afla ca sunt deja la facultate .. :o: keep it real bro ca maine o luati in freza :ciocan: astept reactiile tare pe forum maine la 12:50 ! :yeah:

tudoor
10th March 2006, 23:14
serios??? pai zi noua, cum e viata asa la codlea? :D

lucirvr
11th March 2006, 00:12
zi bah Kpackkk, chiar ai venit la 10 km de kapitala moldovei la facultate la Codlea.Am citit in ziar ca daca esti cuminte vi si tu la meci sa vezi cum ia bataie cheahaliul

Darkslowstar
11th March 2006, 01:53
La ora aia suntem inca pe stadion KpaC, salutam echipa invingatoare :). Haide Steagu!

DIXX
11th March 2006, 02:21
Ba da astia n-au cinci autocare in tot judetul, nu stiu zau de unde au mai scos una ca asta,sunt curios maine sa vad cate autocare au fost.

be@
11th March 2006, 12:41
Nu stiu,dar dupa parerea ta cine crezi ca are galerie mai mare si mai multi suporteri?

Comentatorul meciului :" Ceahlaul are galerie mai mare decat FC Brasov " . No comment !

DIXX
11th March 2006, 13:09
Comentatorul ala e moldovean pe fata,ii dau lacrimile de bucurie cind ataca Ceahlaul.Be@ yo am prins vremurile cand tot stadionul era plin de steaguri si canta tot meciul acum nu mai e interes.Galeria e la handbal unde Rulmentul joaca azi in fata a 3000 de fani(veziTV Sport ora 19)in Challenge Cup.Revenind la meci yo zic ca nici una dintre echipe nu are fata de A,Ceahlaul mai experimentati iar Steagu prea copii dar sa vedem ce ne rezerva repriza a doua.

remy
11th March 2006, 14:23
FC Botosani - Forex Brasov 1-0
FC Brasov - Ceahlaul P. N. 1-1
Dacia Unirea Braila - Altay Constanta 1-0

BOMBA: Midia Navodari s-a retras din campionat, deci cum a fost in tur Midia Navodari - Dacia Unirea Braila 1-0, au in plus 3 puncte Dacia, si e pe locul 2 !!!

1. Ceahlaul 39p
2. Dacia Unirea 30p
3. Forex Brasov 28p
4. FC Brasov 26p
5. FC Botoşani 26p

CE RASTURNARE !

Eu stiu ca asta era regulamentul, daca s-a schimbat, rog pe cineva in masura sa spuna, cu articolul de lege, precum ca nu-i asa ! Nu vreau pareri teoretice.

starsteel
11th March 2006, 14:47
E clar ca revine alta catastrofa in prima liga, Ceahlaul, personal imi doresc pe locul 2 Braila. Dunarea Galati trei puncte impotante, succes in continuare!

starsteel
11th March 2006, 14:56
Rezultatele din tur ale lui Midia au fost omologate cu 0-3 ? Daca nu clasamentul este:
1. Ceahlaul 39
2. Forex Brasov 28
3. Dacia Braila 27
4. F.C.Brasov 26

remy
11th March 2006, 14:58
Alo, domn' Otzel, revino cu picioarele pe pamant !
Ai invatat matematica la scoala ?
Midia Navodari s-a retras din campionat, deci cum a fost in tur Midia Navodari - Dacia Unirea Braila 1-0, au in plus 3 puncte Dacia, deci e pe locul 2 !!!
Ai uitat sa adaugi cele 3 puncte pierdute cu MIDIA ? De fapt a fost singura victorie a Midiei Navodari in tur !!!
Sau nu stii ca Dacia avea 24 p la sfarsitul turului ? Matematica asta e grea.
Ce lupta o sa fie pt. locul 2 !
Intorsatura neasteptata !!!
E mai palpitant asa, la fel ca in seria 3.

apparte
11th March 2006, 15:00
FC Botosani - Forex Brasov 1-0
FC Brasov - Ceahlaul P. N. 1-1
Dacia Unirea Braila - Altay Constanta 1-0

BOMBA: Midia Navodari s-a retras din campionat, deci cum a fost in tur Midia Navodari - Dacia Unirea Braila 1-0, au in plus 3 puncte Dacia, deci e pe locul 2 !!!

1. Ceahlaul 39p
2. Dacia Unirea 30p
3. Forex Brasov 28p
4. FC Brasov 26p
5. FC Botoşani 26p

CE RASTURNARE !
Remy,lasa-te,habar n-ai de regulament!Daca echipa a terminat turul,rezultatele raman valabile,urmand ca toate meciurile din retur sa fie pierdute cu 3-0!Situatia asta a fost acum 3 ani in seria a 3-a!

DIXX
11th March 2006, 15:03
Asa ar fi corect.

starsteel
11th March 2006, 15:03
Alo, domn' Otzel, revino cu picioarele pe pamant !
Ai invatat matematica la scoala ?
Midia Navodari s-a retras din campionat, deci cum a fost in tur Midia Navodari - Dacia Unirea Braila 1-0, au in plus 3 puncte Dacia, deci e pe locul 2 !!!
Ai uitat sa adaugi cele 3 puncte pierdute cu MIDIA ?
Ce lupta o sa fie pt. locul 2 !
Intorsatura neasteptata !!!
Am pus o intrebare asteptam un raspuns, eu nu sunt convins de omologarea cu 3-0 care o mentionezi tu, nu stiu daca ai dreptate.

remy
11th March 2006, 15:05
Eu stiu ca asta e regulamentul de zeci de ani. Ar trebui sa se respecte, doar daca nu s-a schimbat intre timp.
Vom vedea care-i adevarul.
Poate stiti voi mai bine, dar eu nu cred ca e asa.
CE-AR FI SA RAMANA BRASOVUL CU BUZA UMFLATA, PT. CA FC. BRASOV NU ARATA A ECHIPA DE A DELOC.
Forex ar avea ceva sanse.

KpaC
11th March 2006, 15:08
dark..da nu iti vad laudele... ai spus ca ne bateti periculos .. lasa ca e bun si un egal .. pt ceahlaul .. oricum recunoaste ca galeria ceahlaului a fost mai tare ca a voastra .. la tv numai a noastra sa auzit ... incredibil de putini oameni pe stadion .. jenant :rosu: .. calificarea e rezolvata ! suntem in A :happy

starsteel
11th March 2006, 15:08
E clar, doar ai banuit, remy esti varza sunt de aceeasi parere cu apparte.

remy
11th March 2006, 15:13
Bai, tata, pune articolul din Regulament, si atunci cred.
Doar asa a fost regulamentul de zeci de ani, ca echipa retrasa, sa-si piarda toate punctele.
Eu zic ca tu esti varza pana nu dovedesti. Am spus, nu vrem doar teorii aici.
Eu nu pot fi sigur 100%, pt. ca nu stiu noile modificari in Regulament, daca sant.

tudoor
11th March 2006, 15:16
remy... eu stiu de renuntarea Midiei de vreo luna. la inceput si eu mi-am pus problema asta! dar am intrebat si la club si sapt trecuta am citit si in ziar.. clasamentul ramane acelas!!!! doar in retur toate meciurile midiei se vor castiga cu 3-0!

starsteel
11th March 2006, 15:19
Concluzia, daca mai multi iti spun ca esti beat dute si te culca. Punct.

tudoor
11th March 2006, 15:22
dark..da nu iti vad laudele... ai spus ca ne bateti periculos .. lasa ca e bun si un egal .. pt ceahlaul .. oricum recunoaste ca galeria ceahlaului a fost mai tare ca a voastra .. la tv numai a noastra sa auzit ... incredibil de putini oameni pe stadion .. jenant :rosu: .. calificarea e rezolvata ! suntem in A :happy
Aia a fost galeria chealaului??? lolz pai aveau fulare numa cu dinamo si rapid (chiar m-am mirat ca lipseste stelutza :P )... si mai bine taci din gura, voi aveti f probabil cea mai mica medie de spectatori din istorie diviziei A :rosu: :rosu: :rosu: si faza asta mi-a placut la nebunie! sa-l fi vazut pe mosu ala din poza cum s-o dus la pauza direct... la damigeana de vin!!!!! eram toti pe jos de ras :D
http://img50.imageshack.us/img50/2020/picture0306vd.th.jpg (http://img50.imageshack.us/my.php?image=picture0306vd.jpg)

remy
11th March 2006, 15:28
Concluzia, daca mai multi iti spun ca esti beat du-te si te culca. Punct.
Hai, taie-o de pe Forum, ca tu doar jignesti, dupa ce ca nu stii nici gramatica.
Tu doar sa ataci persoana stii ? Vezi si pe sectiunea Suporter-Dinamo cum aberai, numai la subiect nu erai.
Daca eu stiam de aceasta regula de acum multi ani, cu ce am gresit ? Chiar acum studiez regulamentul, se poate sa nu fiu in tema. Asta e.
Revizuieste-ti atitudinea, ca doar ai o varsta, nu esti precum unii copii de pe Forum. Pune odata frana.

KpaC
11th March 2006, 15:44
todor : fie ce o fi .. asta se intampla peste tot in tara .. acum pt un caz nu face tu gat aici .. vezitzi de treaba ta ... oricum numai cu noroc o sa prindeti barajul .. asta e .. poate in 2 ani o sa intrati si voi in a .. si tanand cont de distanta sintre piatra si brasov .. a fost destula galerie .. si voi care sunteti acasa ... era gol stadionul ala .. tragic


Ba da astia n-au cinci autocare in tot judetul, nu stiu zau de unde au mai scos una ca asta,sunt curios maine sa vad cate autocare au fost.


pacat de tine dixx .. asta e cea mai lame faza pe care am vazut-o pana acum .. nu mai vorbi doar asa ca sa scrii si tu in forul ca nu are rost . valoarea ta = 0 :rosu:

tudoor
11th March 2006, 15:50
todor : fie ce o fi .. asta se intampla peste tot in tara .. acum pt un caz nu face tu gat aici .. vezitzi de treaba ta ... oricum numai cu noroc o sa prindeti barajul .. asta e .. poate in 2 ani o sa intrati si voi in a .. si tanand cont de distanta sintre piatra si brasov .. a fost destula galerie .. si voi care sunteti acasa ... era gol stadionul ala .. tragic
hai mah e cazu sa termini cu aberarile!!! asta e primu an cand vad galerie a ceahlaul in Brasov!!! si eu de cate ori am fost la PN era stadionu gol-golut! pana si tuh tre sa recunosti... stadionul nostru o fost azi la fel de plin pe cat era al vostru cand jucati cu steaua in a! asa ca las-o mai moale cu "tragic".. nu de alta dar te faci singur de rasu lumii :ok:
si inca o poza de la meci... asa, ca sa nu ramana oamenii cu o impresie proasta, dupa ce il vad pe moldoveanu ala betiv :D stegarii de maine :ok:
http://img223.imageshack.us/img223/5091/picture0246cv.th.jpg (http://img223.imageshack.us/my.php?image=picture0246cv.jpg)

DIXX
11th March 2006, 22:33
Lasa-l Tudore ca e beat deja,nu-si mai gaseste literele.

KpaC
13th March 2006, 18:34
Acum zicetimi unde vedeti voi alte fulare decat cele cu ceahlaul :




NO comment

http://gelucracana.dasino.ro/poze.php?img=20052006/meciuri/brasov2/DSC02226.JPG
linkul

DIXX
13th March 2006, 19:17
Pai daca ai fotografiat galeria Ceahlaului e normal sa fie fulare cu Ceahlaul,cu cine ai vrea in rest?Ori tragi pe nas ori esti mai greu in exprimari...hai numai bine,mergi cum poti.

KpaC
13th March 2006, 19:21
am scris pt ca cineva au zis ca veam numai fulare cu steaua si dinamo sau asa ceva


Aia a fost galeria chealaului??? lolz pai aveau fulare numa cu dinamo si rapid (chiar m-am mirat ca lipseste stelutza :P )... si mai bine taci din gura, voi aveti f probabil cea mai mica medie de spectatori din istorie diviziei A :rosu: :rosu: :rosu: si faza asta mi-a placut la nebunie! sa-l fi vazut pe mosu ala din poza cum s-o dus la pauza direct... la damigeana de vin!!!!! eram toti pe jos de ras :D
http://img50.imageshack.us/img50/2020/picture0306vd.th.jpg (http://img50.imageshack.us/my.php?image=picture0306vd.jpg)



tudor uitate la poze .. ca poate la meci erai prea beat ca sa vezi si sa distingi culorile

tudoor
13th March 2006, 19:28
glumesti mah??? nu vezi fularu ala cu ultras rapid in poza aia? si m-am mai uitat la cva poze de pe site-ul ala si mai sunt cativa cu fulare cu dinamo.... ati avut si voi fulare cu chealaul ca s-au dat moca inainte de meci... penibil!!!
si k idee.. tu oricum n-ai fost la meci... asa ca nu ma contrazice!