PDA

View Full Version : Cine va promova sezonul acesta din seria B1

Pages : 1 [2]

Darkslowstar
13th March 2006, 19:54
La meci au fost mai multi in galeria blatistilor decat la noi, asta trebuie sa recunoastem, nu cu multi dar au fost. Kpac te-ai dat de gol ca n-ai fost la meci cand ai spus ca n-au fost spectatori. Daca ai fi fost la meci ai fi vazut ca camerele TV Sport erau asezate pe tribuna I si bateau numai pe tribuna II si peluze unde reau vreo 4-500 de oameni. Grosul de cteva mii erau la tribuna I. Asa a dovedit si ziaristul de la GSP ca nu a fost la meci!

Remy, rezultatele din tur se mentin, cele din retur vor fi pierdute de Midia la amsa verde cu 0-3. E clar?
Nu uitati ca Dacia si Botosaniul joaca la noi in retur si nu o sa mai avem noi ghinionul din meciul de sambata, cu o asa gafa de portar. Far greseala lui Colceag acum erati in gaurile voastre si numarati diferenta de puncte din clasament.

tu26dor
14th March 2006, 03:31
dupa cum se vede brasovenilor, nu mai aveti de ce sa va legati decat de galerie...
diferenta de puncte e aceeasi si nu mai aveti cum sa o remontati decat daca stam vreo 4 etape...:rosu:
mai bine ati fi fair-play si ati recunoaste ca anul asta nu puteti mai mult.
pacat. aveam o impresie buna despre voi.:rosu: :rosu: :rosu:
si chiar incercam sa gasesc asemanari intre piatra neamt si brasov...
sper ca nu m-am inselat in privinta oamenilor de pe acolo...
chiar credeam ca sunteti mai civilizati.

Darkslowstar
14th March 2006, 12:00
Cam greu sa gasim asemenari intre noi. Noi am fost primii care ne-am manifestat importiva blaturilor, voi le aplaudati si acum. Diferenat de civilizatie fotbalistica. Ca sa nu mai spun ca spectatorii s-au comportat civilizat fata de galeriea nemteana, desi asta a strigat tot felul de murdarii.
Stelistule, cred ca tu n-ai citit cu atentie ce s-a scris mai sus.

micutzu
14th March 2006, 12:40
off-topic
Dark, cum nu va asemanati? Pai nu aveti amandoua culoarea galbena intre culorile reprezentative pentru club? :D :P

on-topic
Dupa egalul asta Brasovul mai poate spera la locul 2, zic eu, chiar daca brasovenii sunt amicii mei.

DIXX
14th March 2006, 17:17
Ia uite inca un sholdogot care tine cu stiaua wai.Va scos Timisoara fotbalul din cap si acum ati venit sa dati cu parerea unde nu va baga nimeni in seama.Tu26dor esti prea penibil sa-ti raspund.

KpaC
14th March 2006, 17:39
voia chiar aveti o fixatie cu blaturile astea .. da nu are rost sa intram in amanunt .. pai am scris o data ca nu am fost la meci ca is in oradea si nu e chiar asa aproape sa vin la meci .. si lasatio dreq odata cu blatistii si alte faze deastea

Darkslowstar
14th March 2006, 19:34
Noi? Mai curand Stefan si Ceahlaul lui. Ce sa va fac eu daca asta e tot ce retine lumea de la Ceahlaul. Daca nu ma crezi deschide un thread si pune un poll sa voteze lumea, sa vedem ce cred forumistii. hai daca te tine :)

remy
15th March 2006, 20:43
Oricum, parca tu scriai acum ceva timp, ca Brasovul (mai ales FC-ul) nu prea merita sa intre in A.
As rade sa fie Braila sau Botosani, ca sa nu se mai dea mari Brasovenii, chiar daca si aia sant ... pui aviari.
Oricum, nu intra nimeni in A de pe 2 din grupa asta.

DIXX
15th March 2006, 22:00
Adevarul e ca suntem la vale,n-avem echipa de A asta e adevarul.

micutzu
16th March 2006, 10:52
Nici cele de pe primul loc nu sunt de A. Le mai trebuie jucatori destui si cu experienta prin A ca sa supravietuiasca. Si la Craiova care mi se pare cea mai de Doamne ajuta trebuie umblat la transferuri dupa ce promoveaza ca sa supravietuiasca in A. Acolo granzii s-au inmultit si e tot mai greu sa supravietuiesti cu ei.

Darkslowstar
16th March 2006, 12:09
Si echipele de pluton s-au intarit si ele foarte mult si sunt 5-6 echipe tari de tot. Daca tinerii nostri o sa aiba sansa sa creasca o sa fim si noi acolo peste 2-3 ani :)

DIXX
16th March 2006, 18:26
Dark daca aveam sponsor adevarat nu asteptam sa creasca juniorii nostri,aducea jucatori si gata asa se pune problema,adica la Vaslui,Petrosani,TgJiu,etc se gasesc bani dar la un oras ca Brasovul nu.Jigodia asta de Nicos a vandut o echipa intreaga si cat sta asta la echipa nu se face performanta ce sa o mai dam aiurea,asta e adevarul si gata.

micutzu
17th March 2006, 12:12
Daca sunt bani se cresc si juniori si se cumpara si jucatori. La noi nu prea sunt oameni de fotbal in conducerile echipelor, sau daca sunt, sunt prea putin sprijiniti. Daca s-ar baga bani la noi in fotbal (nu doar in 5-6 echipe care sunt in A) am ajunge si noi sa avem echipe gen Hamburg care in tur la Bucuresti doar portarul era neamtz, restul era un amalgam de natiuni.
Nu vom putea sa avem echipe puternice doar cu jucatori romani.
DIXX, la voi macar e unul cu bani care da cat de cat dar la noi nici macar primarul nu ne ajuta. Peste tot se pot aloca bani de la primarie numai la noi nu.

Darkslowstar
17th March 2006, 12:33
Dixx, nu are rost sa ne batem capul cu asa ceva, si oricum chestii de bucatarie interna le discutam la noi pe subforum :)
Hai sa nu dramatizam dupa un singur meci si sa le lasam timp sa faca treaba. Din cate stiu Nico nu mai are un cuvant de spus atat de greu ca inainte. Parerea mea despre el o cunosti :D

six
17th March 2006, 14:38
Daca sunt bani se cresc si juniori si se cumpara si jucatori. La noi nu prea sunt oameni de fotbal in conducerile echipelor, sau daca sunt, sunt prea putin sprijiniti. Daca s-ar baga bani la noi in fotbal (nu doar in 5-6 echipe care sunt in A) am ajunge si noi sa avem echipe gen Hamburg care in tur la Bucuresti doar portarul era neamtz, restul era un amalgam de natiuni.
Nu vom putea sa avem echipe puternice doar cu jucatori romani.
DIXX, la voi macar e unul cu bani care da cat de cat dar la noi nici macar primarul nu ne ajuta. Peste tot se pot aloca bani de la primarie numai la noi nu.:o: micutzule sunt echipe la care se baga$$$ si se cumpara juniori,jucatori dar nu spun care sa nu inceapa dark cu excesul de zel??sa faca pe toti evazionisti....parerea mea ....la unii bRASOVENI nu mai raspund,ceao ;) :ok:

jucatoru
17th March 2006, 18:25
/hello Sper sa prindem barajul ca pe locul unu cam greu si eu cred ca avem un program mai accesibil decit FOREX..BRAILA .BOTOSANI........Forza steagu

DIXX
17th March 2006, 22:18
Bine ai venit pe forum Jucatoru.

tu26dor
20th March 2006, 01:37
jucatoru... ti-ai facut debutul cu doua mesaje identice? cred ca a inteles lumea din prima ce ai vrut sa zici. dar macar ai observat bine ca nu mai aveti sanse la locul intai.
ar fi interesant totusi sa promoveze brasovul(de pe DOI) si sa vedem ce vor face amandoua in A. (ceahlaul si brasovul)

jucatoru
21st March 2006, 12:06
Nu cred ca este interesant sa promoveze STEAGU este obligatoriu pt.ca locul echipei este in A.Daca promoveaza o sa se claseze mai sus decit CEAHLAUL....FORZA STEAGU

be@
21st March 2006, 18:17
O lovitura sub centura. :D

Nemţenii şi-au adus preparator fizic de la FC Braşov

Liderul din B1 l-a īnregimentat īn staff-ul tehnic pe Ferencz Baico, cel care a activat ca antrenor principal, īn sezonul trecut, al fostei divizionare A FC Braşov. ”Cooptarea unui preparator fizic īn colectivul tehnic este ideea domnului Ştefan. Eu cred că am mai dat o lovitură de imagine, īn special īmpotriva adversarilor noştri, īn lupta pentru promovare”, a declarat preşedintele executiv al nemţenilor, Mircea Crainiciuc.

tudoor
21st March 2006, 18:40
wow ce lovitura!!! au luat antrenorul care ne-a retrogradat pe noi anul trecut looooolz ce faza tare... nu cred mah, nu creeeed :D
si intre timp noi trebe sa ne multumin cu Sensei Nicolaie k preparator fizic :P

Darkslowstar
21st March 2006, 18:57
Feri Bajko nu e preparator fizic, ci un antrenor destul de bun. Daca l-au adus ca preparator fizic au luat tzeapa si nu se compara cu Sensei. sa vedem daca se va intelege cu Magiun, pt ca 2 sabii nu prea incap in aceasi teaca :)

rhadoo
21st March 2006, 20:15
AM SPERAT CA INTRA BRASOVUL,DIN PACATE NU MAI SCAPAM DE MOLDOVENII ASTIA
PACAT!oricum sanse teoretice ar mai fi ,succes!
HAI JIUL PETROSANI!

alex_6tm
22nd March 2006, 01:50
As vrea sa intre care ii mai aproape de Timisoara.Nu de alta da sa nu fie asa lungi deplasarile..Brasovul ii un oras frumos

OVIDIU 62
25th March 2006, 14:31
Au si nocturna acum deci sunt aproape de divizia A.

DIXX
25th March 2006, 15:38
Daca ar fi si purecii fosforescenti numai era nevoie de nocturna ci de ochelari de soare.

starsteel
25th March 2006, 16:01
Bravo Dunarea pt. victoria de astazi!

STEELMAN
28th March 2006, 13:11
e posibil sa ajunga Dunarea Galati la baraj.sa nu surprinda pe nimeni!

Darkslowstar
28th March 2006, 13:17
Nici vorba, au o echipa de 2 lei, i-am vazut la Brasov, n-au nici un fel de atribute de promovare. Sa fim seriosi, exista 5-6 echipe mult mai bune decat Dunarea, sa fie multumiti daca nu retrogradeaza. Au mai multe sanse sa retrogradeze decat sa promoveze.

STEELMAN
29th March 2006, 09:33
s-au schimbat multe in retur,jucatorri,antrenori,deci imi mentin parerea.fiecare echipa mai prinde cate o zi proasta.de retrogradare nici vorba.in 2 etape din retur au luat 6 din 6

Darkslowstar
29th March 2006, 13:01
Asa o fi cum zici tu, dar eu sincer ma cam indoiesc. Si asta vara s-a vorbit de ei ca de o candidata la promovare, dar a iesit un mare fas. Sa ii vedem cu echipe tari, nu cu ciurucuri :)

STEELMAN
30th March 2006, 01:35
ok.v-om trai si v-om vedea.dar cred ca v-or dapasi totusi asteptarile
Dunarea batrana ne-anvatat.......

Darkslowstar
31st March 2006, 14:01
Va invata sa va dati cu barca si sa dati din deste cel mult :drak:
O sa jucam la Galati peste multe etape si parca vad ca va fi o prapastie intre cele doua echipe :)

de_kid
31st March 2006, 14:02
nu fi ipocrit ma...nu cere de la viata mai mult decat iti poate da , sa va fie clar ca Steagu' va promova

Darkslowstar
3rd April 2006, 15:34
Se pare ca Dunarea nu v-a invata mare lucru, si Galatiul a iesit din lupta pt promovare, care este mai mult o lupta fratricida intre 2 brasovene. Forza Steagu!

AMICU'
3rd April 2006, 22:03
Sper din tot sufletul sa promovede Forexul la baraj

Darkslowstar
4th April 2006, 00:17
Forex? O sa-i masacram pe Tineretului! Aia nu e echipa serioasa, au o istorie frumoasa de fix 3 ani si traditie nix! Astia sa reprezinte Brasovul in A. Niciodata!
Daca vor promova vor fuziona cu noi si tot Steagu va juca in A.

mblue
10th April 2006, 15:27
mentalitate tipic copiilor , se poate sa promoveze forexul , in ziua de azi nu mai conteaza asa de mult traditia. a promovat cfr-ul in a si u" incearca in continuare sa promoveze. oricum daca ar fuziona cele 2 echipe teoretic ar fi mai bine din pct de vedere financiar dar sper sa nu se intample ca la ploiesti, cand au fuzionat cele 2 echipe si echipa hibrid a retrogradat.

Darkslowstar
10th April 2006, 15:33
Copii? Ia uite cine vorbea? Cand tu umpleai scutecele eu vedeam echipa de aur a Cugirului promovand in B, prin victorie la Aiud, asa ca las-o ca macane!

Noi nu vrem fuziune cu Forex ci eventual absorbtie, dar preferabil e sa-i depasim in clasament, lucru perfect realizabil daca ne gandim ca au meci la noi acasa si un program mai greu ca noi.

Universal
10th April 2006, 21:58
Ceahlalau sau Fc Brasov.... mai degraba CEahlalau..cunosc echipa si antrenoerul,dar mai ales conducerea...

my_bogdan
12th April 2006, 20:17
Fc Botosani la baraj :D

Leo_
12th April 2006, 20:32
Forexul lua bataie, Brasovul batu...se pare ca locul de baraj e aproape ;)
Darkule, cred ca la anul va facem o vizita sub Tampa, ce zici? :D:D

Darkslowstar
12th April 2006, 21:03
Incep sa fiu cat de cat sigur ca veti veni la Brasov si vom face o mega-bauta :ok:
Botosaniul e departe si are meci la noi acasa. N-au sanse!

Cra10veanu
13th April 2006, 01:22
brasovu nu promoveaza de pe primul loc in nici-un caz, asa ca va juca la baraj, unde valcea va merge in A :D mai stati otzara

Andy1987
13th April 2006, 14:06
Ceahlaul...nu degeaba si-au pus ei si nocturna :D

my_bogdan
13th April 2006, 18:25
Incep sa fiu cat de cat sigur ca veti veni la Brasov si vom face o mega-bauta :ok:
Botosaniul e departe si are meci la noi acasa. N-au sanse!

pai Fc Botosani a batut acasa la Forex Brasov.....de ce nu ar face o surpriza si acasa la Fc Brasov ? :D

Darkslowstar
13th April 2006, 18:30
De ce, autobuzul pe care il pregatiti sa-l bagati in poarta da si goluri? Nu va faceti degeaba sperante, nu are Botosaniul fata de Divizia A.
Valcea? Asta e faza zilei :ok:

my_bogdan
15th April 2006, 15:01
Petrolul Moinesti - Fc Botosani 0-1 :D /hello
Gloria Buzau - Fc Brasov 0-0 :)
Forex Brasov - Dunarea Galati 2-1 :no:

Fc Botosani se apropie de baraj :

1. Ceahlaul 20 j 49 p
2. Forex Brasov 21 j 40 p
3. Fc Brasov 21 j 39 p
4. Fc Botosani 21 j 39 p

scorpiuta
15th April 2006, 18:41
bv...

suporterii echipe FC CEAHLAUL va tin pumnii la baraj/hello

AMICU'
16th April 2006, 04:18
pai Fc Botosani a batut acasa la Forex Brasov.....de ce nu ar face o surpriza si acasa la Fc Brasov ? :D
dar ai vazut in ce maniera a batut Botosaniul la Forex??????
Am fost la meci, si am suportat o ploaie sacaitoare tot meciul.Forexul a atacat 90 de minute, Botosaniul a scapat pe contraatac in ultimul minut si a primit un penalty.Din acel penalty a si marcat.

AMICU'
16th April 2006, 04:20
Ceahlaul...nu degeaba si-au pus ei si nocturna :D
oricum ei stiau de la inceputul sezonului ca vor promova.
batalia cea mare in aceasta serie era programata pentru locul 2.
Locul 1 era deja adjudecat.

tudoor
19th April 2006, 17:17
dar ai vazut in ce maniera a batut Botosaniul la Forex??????
Am fost la meci, si am suportat o ploaie sacaitoare tot meciul.Forexul a atacat 90 de minute, Botosaniul a scapat pe contraatac in ultimul minut si a primit un penalty.Din acel penalty a si marcat.

da dar Botosaniu a avut in penalty corect! nu ca forexu etapa trecuta cu Galatiu cand a fost japca! imi pare rau ca au inceput si ei sa faca d-astea, chiar jucasera bine cand acum si meritau sa se bata pt baraj... dar asa :(

Darkslowstar
19th April 2006, 20:13
Cica la teve s-ar vedea ca a fost penalty. Asa am auzit

mitel4rulmentu
19th April 2006, 23:43
Asta e Zapca pe fata!!sa vezi la baraj poate ne fura si acolo !!!!CA atunci chiar trebe batuti!!!;)

my_bogdan
22nd April 2006, 14:20
Fc. Botosani - Callatis Mangalia 1-0 :D
Altay Constanta - Ceahlaul P. Neamt 2-0
Dunarea Galati - Fc. Brasov 3-2 :ok:
Forex Brasov - Portul constanta 2-0 :no:

1. Ceahlaul 52 p
2. Forex Brasov 43 p
3. Fc Botosani 42 p
4. Fc. Brasov 39 p

Cra10veanu
28th April 2006, 05:08
botosani, daca promoveaza si astia ne-am dat drecu, un satuc amarat precum vasluiu, oricum daca prind astia baraju, ii sparg ceilalati din B2 si B3 :D

micutzu
28th April 2006, 10:42
Aici Ceahlaul ce mai poate emite pretentii restu cam slabut.
Eu am mai zis Craiova si Ceahlaul sunt mai rasarite restul e o apa si un pamant

be@
29th April 2006, 13:56
Rusine , Ceahlaul pentru blatul facut cu Forexul . :drak:

tu26dor
29th April 2006, 16:54
Noi nu vrem fuziune cu Forex ci eventual absorbtie, dar preferabil e sa-i depasim in clasament, lucru perfect realizabil daca ne gandim ca au meci la noi acasa si un program mai greu ca noi.

imi amintesc la inceputul returului la meciul "steagului" cu ceahlaul visai la locul intai... acum sperati sa va depasiti localnicii fara traditie? dragut...

Universal
30th April 2006, 06:32
CEahlaul promoveaza fara probleme anul acesta si pica anul viitor in B.

AMICU'
3rd May 2006, 19:48
Macar sa pice la brat cu prietena ei de-o viata , Gloria Bistrita.
M-am saturat sa vad aceasta echipa in divizia A.Pacat de Nelutu' Sabau ca a ales sa antreneze o astfel de echipa.

boshcUtza
3rd May 2006, 22:42
Pacat de Nelutu' Sabau ca a ales sa antreneze o astfel de echipa.
daca io trebiuit sa plece din cluj acuma n-ae decat sa stea la blatisti

mitel4rulmentu
4th May 2006, 00:55
Ba LAsa ca moldoveni o sa Faca datori pana in Gat ca nu o sa aiba Bani de curent la Nocturna :))

mitel4rulmentu
4th May 2006, 00:55
Ba LAsa ca moldoveni o sa Faca datori pana in Gat ca nu o sa aiba Bani de curent la Nocturna :))

AMICU'
4th May 2006, 01:25
e Pinalti primar acolo.Nu zicea el ca vrea sa faca din Piatra Neamt un pui de Poiana Brasov.
Cat a fost Sechelariu primar la Bacau isi permiteau sa cumpere si locuri in divizia A, acum nu au bani nici macar pentru utilitati.

AMICU'
4th May 2006, 01:33
Ceahlaul si-a "tras" tabela noua......ia priviti-o ->>>

:happy :happy :happy :happy :happy

tu26dor
4th May 2006, 02:56

...
ce lume invidioasa... hi hi hi ...

hai ceahlaul!!!/hello /hello /hello

KpaC
4th May 2006, 17:44
amicu` nu puteai si tu sa pui poza normala cu tabela .. trebuia sa pui una dupa ce se"defectase" 5 min din cauza ciubanului care nu stia cum functioneaza .. si nu va temeti ca o sa aiba bani sa`si plateasca curentul .. oricum e societate pe actiuni ..

KpaC
6th May 2006, 13:58
etapa sa terminat exact cum trebuia .. nu am vazut meciul deci nu pot zice ca cele 2 penalty`uri au fost curecte sau nu .. dar ati trecut cam greu de betosani .. si noi l afel de constanta .. :yeah:

be@
6th May 2006, 15:18
Mda , am vizionat meciul FC Botosani - FC Brasov , si nu mi-a venit sa cred ce furt am putut sa vad . 2 penalty-uri absolut inventate pentru brasoveni . RUSINE , RUSINE , RUSINE ! Va luati permanent de cei de la Ceahlaul , dar la voi nu va uitati , hotilor !
Lasa , ca Dumnezeu e sus si nu veti promova in A , pentru ca n-aveti ce cauta acolo .

NORGEMAN
6th May 2006, 15:24
bine ca nationalul tau e echipa mare
esti vai de tine : iasi & national?! nici nu ai o echipa acolo de suflet
mai nou esti fan boro
din astia ca tine nu avem nevoie sa spuna ce e corect sau nu in fotbal

Cra10veanu
6th May 2006, 21:54
las ca de la anu o sa puna si craiova , inainte de national :D

AMICU'
7th May 2006, 01:28
Mda , am vizionat meciul FC Botosani - FC Brasov , si nu mi-a venit sa cred ce furt am putut sa vad . 2 penalty-uri absolut inventate pentru brasoveni . RUSINE , RUSINE , RUSINE ! Va luati permanent de cei de la Ceahlaul , dar la voi nu va uitati , hotilor !
Lasa , ca Dumnezeu e sus si nu veti promova in A , pentru ca n-aveti ce cauta acolo .
esti un munte de subiectivism....cand iti va revenii obiectivismul sa ne anunti si pe noi;)

YoyoLupisor
7th May 2006, 02:36
yo zic asa vreauuuuuuuu si eu imnul la petroluuuu de unde pana mea il iau???????

iubim culorile,iubim culorile,iubim culorile galben-albastruu hai PETROLUU

DIXX
7th May 2006, 19:46
yoyo si noi iubim galben-albastru dar la Rulmentul(handbal fete).
@Bea esti mai dasteapta decat toti comentatorii si decat toata lumea de pe forum,iar ai fugit de langa cratita sa-ti expui"inteligenta":D
Pe oameni k tine nici nu ma pot supara,esti k o pata de culoare pe un fond cenusiu.

be@
8th May 2006, 13:51
@Bea esti mai dasteapta decat toti comentatorii si decat toata lumea de pe forum,iar ai fugit de langa cratita sa-ti expui"inteligenta":D
Pe oameni k tine nici nu ma pot supara,esti k o pata de culoare pe un fond cenusiu.

Aoleu . Lasa mistourile . Vrei sa-ti fac revista presei , sa vedem daca am avut dreptate sau nu ? Uite aici :

Penaltiurile de la capătul visului
FC Botoşani – FC Braşov 1–2 (1–1)
Meci decis de arbitri

Catalogat drept un meci de pronostic 1X2, derbiul din nordul Moldovei a fost decis de mai multe decizii controversate ale brigăzii de arbitri conduse de Cristian Balaj. Practic, băimăreanul, īmpreună cu asistentul Szekely, au decis soarta meciului. Dacă "centralului" i se poate reproşa doar că a inventat un penalti īn favoarea braşovenilor şi că nu l-a eliminat pe Hidişan la jumătatea reprizei secunde, Szekely se face vinovat că a oprit formaţia botoşăneană īn cel puţin patru rīnduri īn situaţie clară de gol, pe motiv de ofsaid.

Victorie dintr-un penalti inventat

Din minutul 55, FC Braşov nu a mai contat īn atac şi a preferat doar să apere rezultatul de egalitate, care o avantaja. Botoşănenii au profitat de pasul īnapoi al echipei pregătite de Cornel Ţălnar şi au controlat jocul, creīndu-şi cīteva ocazii clare. La jumătatea reprizei, "centralul" Balaj a luat o primă decizie īn defavoarea botoşănenilor: Hidişan a avut o intervenţie extrem de tare, dar Balaj nu i-a acordat nici măcar cartonaş galben, deoarece mai aveau unul şi trebuia să-l elimine. Cu zece minute īnainte de final, arbitrul a inventat şi o lovitură de la 11 metri, din care oaspeţii şi-au adjudecat cele trei puncte. Chiar dacă au fost dezavantajaţi de arbitri, botoşănenii au sperat īn continuare īn egalare. Acest lucru se putea īntīmpla īn minutul 85, cīnd M.Matei a reluat cu capul din 6 metri, iar Colceag a respins in-extremis. Īn prelungirile partidei, Balaj i-a acordat īn sfīrşit al doilea avertisment lui Hidişan, dar i-a permis jucătorului să traverseze terenul dintr-o parte īn cealaltă, mijlocaşul avīnd nevoie de cīteva zeci bune de secunde pīnă să părăsească suprafaţa de joc. Apoi, imediat, arbitrul a fluierat finalul partidei.

Bombardat cu brichete

Brigada de arbitri a ieşit de pe teren īnsoţită de jandarmi, "centralul" Cristian Balaj fiind bombardat cu brichete aruncate din tribune. Nici patronul Ioan Nicolae sau observatorul Mircea Salomir nu au scăpat de furia fanilor botoşăneni, fostului arbitru cerīndu-i-se explicaţii pentru prestaţia arbitrilor.

E greu să te lupţi cu cei puternici

Īn ultimele trei sezoane, FC Botoşani nu a beneficiat nici o dată de două lovituri de la 11 metri īntr-o singură partidă. De altfel, īn acest retur, de cīnd a devenit o candidată la locul 2, echipei pregătite de Mihai Ciobanu nu i s-a acordat vreun penalti. Īn aceste condiţii, era limpede că īi va fi foarte greu să lupte de la egal la egal cu o grupare precum cea braşoveană, care a primit două lovituri de la 11 metri īntr-un meci disputat īn deplasare, īn compania unei contracandidate la promovare.

http://www.evenimentul.ro/articol/penaltiurile-de-la-capatul-visului.html

Cătălin Flutur (primarul Botoşaniului):
"Am fost furaţi pe faţă!"

Nici conducerea Primăriei Botoşani nu a rămas impasibilă la ceea ce s-a īntīmplat la meciul de fotbal FC Botoşani – FC Braşov, scor 1-2, atīt primarul Cătălin Flutur, cīt şi viceprimarul Romulus Eram fiind foarte supăraţi pe maniera de arbitraj a băimăreanului Cristi Balaj.

La finalul disputei, decisive pentru desemnarea echipei care va merge la barajul pentru promovarea īn Divizia A, edilul-şef a declarat că echipa antrenată de Mihai Ciobanu a fost dezavantajată clar de arbitri, văzīndu-i principali responsabili de această situaţie pe cei de la FRF. "Este frustrant să fii arbitrat īntr-un asemenea mod, pentru că aici este munca de un an a unei echipe, dar şi efortul unui oraş īntreg. S-a investit, am ajuns unde am ajuns şi nu ştiu dacă Dumnezeu nu a fost alături de noi, ci s-ar părea că mai degrabă cei de la Federaţie ne-au īntors spatele īntr-un mod care nu le face deloc cinste. S-a ajuns probabil la concluzia că Botoşaniul este un oraş prea mic pentru a avea echipă īn Divizia A. Iar dacă e să facem o comparaţie īntre Botoşani şi Braşov, probabil este mai frumos să te fure cu un arbitru de A decīt cu unul de eşalon secund. Am fost furaţi pe faţă! S-a muncit mult la construirea acestei echipe, iar faptul că am ajuns departe trebuie să fie un semnal de alarmă pentru cei care īşi vor propune promovarea īn campionatul viitor", a declarat primarul Cătălin Flutur.

http://www.evenimentul.ro/articol/am-fost-furati-pe-fata.html

Trei puncte de la Balaj
Braşovenii au fost ajutaţi de centralul băimărean.

Derby-ul etapei a fost decis de penalty-ul acordat eronat de Balaj cu zece minute īnainte de final.
Partida de la Botoşani a debutat īn forţă, arbitrul din Baia Mare dānd de īnţeles īncă din minutul 2 că nu va face nicio concesie, punānd mingea pe punctul cu var la o intrare riscantă a lui Kano la Hīdişan. Prodan a transformat sigur, şi “stegarii” se vedeau īncepānd meciul de la 0-1. Chiar dacă destul de greoi la īnceput, moldovenii au ieşit din carapace pe la mijlocul primei reprize şi Colban a ridicat pentru prima oară tribunele īn picioare cānd a ţintit bara din dreapta porţii lui Colceag din 6 metri. Doar trei minute mai tārziu Andrieş a readus speranţa īn tabăra botoşăneană după o pasă superbă a lui Ibrahim Kano.
După pauză, doar Botoşaniul a mai contat īn ofensivă. Meciul a fost decis de Cristi Balaj, care a dictat al doilea penalty pentru oaspeţi, după un presupus contact īn careu īntre Porfireanu şi Karamian, transformat de armean.

http://www.prosport.ro/index.php?c=76&a=106669

„Balaj e un bandit!”

La finalul derby-ului de la Botoşani, gazdele au acuzat arbitrajul de vicierea rezultatului. Preşedintele Valeriu Iftimie l-a desfiinţat pe "centralul" Balaj: "Acest arbitru este un bandit bine susţinut moral, un hoţ cu diplomă. Le-a dat oaspeţilor două penalty-uri inexistente". Primarul Botoşaniul, Cătălin Flutur, a fost şi el dezamăgit de Balaj: "A fost furt pe faţă!". Īn schimb, Flavius Moldovan a explicat astfel victoria: "Botoşaniul e prea mic pentru un război aşa mare". Directorul sportiv al oaspeţilor, Ioan Mărginean, a bruscat reporterul Gazetei şi a avut o atitudine jignitoare la adresa gazdelor.

http://www.gsp.ro/index.php?a=42398&shift=1

georgemp
9th May 2006, 08:29
Promoveaza Forex,mai bine decat fc brasov,am vazut si eu meciul de sambata...

DIXX
9th May 2006, 17:32
@Bea ce-mi pui articolele alea in care scrie k gazdele au contestat si auziti aberatie:"dupa pauza doar Botosaniul a mai contat in ofensiva" cand voua va mai trebuia o minge s-o mai atingeti si voi.

malu
10th May 2006, 20:50
Am vazut si eu meciul Botosani-Brasov, si cam asa e. A fost furt pe fata. Cam ca Bistrita cu Steaua. L-au dat si la stirile sportive de la ProTV: culmea arbitrajului- sa castigi cu 2 penalty-uri in deplasare.
Au fost si incidente la sfarsit, un oficial de la Brasov a lovit o ziarista cand l-a intrebat de ce a mers in vestiarul arbitrilor la finalul meciului.
Asta e, niste hoti... Botosani e prea mic.
Oricum din ce am vazut in meciul asta nici una nu merita sa mearga in A.

jay
10th May 2006, 21:23
Am vazut si eu meciul si ambele penalty-uri au fost corect acordate! Mai mult, in ultimul min. al primei reprize Balaj a mai refuzat o lovitura de la 11 m clara ca lumina zilei brasovenilor.

De remarcat ca nu se aminteste nimic de comportamentul huliganilor din targusorul ala prafuit aflat pe unde se prinde harta-n pioneze.

Azi i-a batut si Precizia pe astia din capitala judetului in care se afla satul Flamanzi. Auzi, cine avea pretentii sa joace barajul, Fi Shi Botsheni.:D Mai stati o tura.:)

Cra10veanu
10th May 2006, 23:26
orice ar fii nu promoveaza fc brasov nici de la baraj, vor fii echipe mai puternice din celelalte serii

mitel4rulmentu
11th May 2006, 00:08
Ba dute ma!!Cred ca esit beat sau nu stii ce vb ma!!Oricand Steagu Bate PE Craiova!!ASA ca ne vedem in a !!!:D

Cra10veanu
11th May 2006, 00:46
oricand bate steagu pe craiova la shah :D
cu siguranta ne vom vedea in A, acolo ne gasiti si peste cativa ani cand veti promova :D

malu
11th May 2006, 02:31
Am vazut si eu meciul si ambele penalty-uri au fost corect acordate! Mai mult, in ultimul min. al primei reprize Balaj a mai refuzat o lovitura de la 11 m clara ca lumina zilei brasovenilor.

De remarcat ca nu se aminteste nimic de comportamentul huliganilor din targusorul ala prafuit aflat pe unde se prinde harta-n pioneze.

Azi i-a batut si Precizia pe astia din capitala judetului in care se afla satul Flamanzi. Auzi, cine avea pretentii sa joace barajul, Fi Shi Botsheni.:D Mai stati o tura.:)

Esti cu pluta...

Bine ca v-ati adunat toti desteptii in Brasov. Ma rog, chiar n-am ce discuta cu unul ca tine.:no:

DIXX
11th May 2006, 17:55
Malule nu vezi ce imbecilitati scri acolo:"un oficial de la Brasov a lovit o ziarista" cand la voi spertarii stateau tot timpul la oficiala si ii injurau pe oficialii brasoveni,mai mult le-a mai dat drumul si la vestiare sa-i mai injure si acolo.Ma intreb cand intrati si voi in Europa si nu te mai baga in seama pe aici ca esti varza rau.

mitel4rulmentu
12th May 2006, 00:07
Ba asta cred ca e cu Malu rau de tot:D Eu am auzit ca a fost super naspa la botosani ptr ca oficiali noastri au fost tratati ca pe niste ..........Se vede ca nu sunt Suporteri si chiar oficiali aia de la Boto :D!

malu
12th May 2006, 00:41
domnule, ce rau au fost tratati, saracii, oficialii de la FC Brasov. Au strigat tribunele "FOREX", cata nesimtire!... Imi cer scuze in numele botosanenilor ca s-au enervat tribunele pe mafiotii brasoveni si au avut IMPERTINENTA de a striga impotriva Brasovului. Doamne, ce neeuropean! Cei de la Brasov s-au purtat exemplar, dar minte ziarele sa dezinformeze opinia publica...
Vai, de capul vostru!... Sper sa nu prindeti niciodata divizia A, blatistilor! Si vorba aia: Fortza Forex! :drak:

Universal
12th May 2006, 16:18
Brasovul este ca si in A

DIXX
12th May 2006, 17:43
Auziti jmekker de Botsheni:"minte ziarele" si "fortza forex".Ia zi mosule minte si aia de la federatie cand v-au dat amenda si o etapa jucati cu portile inchise pentru vandalism si multa taranie si prostie?

Universal
12th May 2006, 18:20
Aici numai adevarul vorbeste :) din FEderatie , nu se mai poate altfel ...

malu
12th May 2006, 21:37
"minte ziarele" si "fortza forex".
eram sarcastic...
Si cu federatia... n-ar fi prima oara...
Nu faci nimic decat sa jignesti fara sa fi fost acolo si fara sa stii despre ce e vorba. E vorba de munca de un an al unui oras care spera la mai mult. Dar se pare ca jocurile sunt deja facute, a avut grija neculaie de asta.
Pana la urma sper sa intrati in A, poate asa vor avea sanse curate celelate echipe sa promoveze...
In fine, nu mai vreau sa adaug nimic pe subiectul asta. Merg la meciuri sa ma oftic, si, sincer, nu se merita. Pana la urma e doar un joc.

DIXX
12th May 2006, 23:45
Chiar n-are rost sa ne certam aiurea pt un meci,e adevarat k s-au dat doua 11m,al doilea nu l-am vazut k s-a inchis imaginea pe tvsp dar ai vazut si tu k la simulare s-a dat galben,am luat patru galbene si un rosu si sincer nu cred k arbitrul a tinut cu noi.A inceput inteligenta aia de bea sa strige "arbitrul,arbitrul" si gata v-ati luat dupa ea.Cel mai mult ma enerveaza cum suntem noi tratati pe unde mergem fata de cum ne comportam noi cu oaspetii nostri dar asta e.
Numai bine

Cra10veanu
13th May 2006, 04:13
Brasovul este ca si in A
universal scuza-ma prietene dar nu prea-ti inteleg mesajele, poate-mi explici si mie, cum sa spui ca brasovul este ca si-n A, cand pe threadul lui B2 spuneai ca, Craiova este ca si-n A (13 puncte avans fata de petrolul locul2) si cand lidera B1 este Ceahlaul, eu nu prea vad brasovul in A, ci cel mult la baraj, unde o sa aiba viata grea cu Petrolul. deci universal incearca sa ma lamuresti pe ce te bazezi cand scrii mesaje din astea, sau scrii sa creasca numarul la mesaje ? ;)

KpaC
13th May 2006, 14:36
grav ma .. ati luat bataie ! :))

starsteel
13th May 2006, 15:58
Am vazut FCM Brasov la meciul cu Botosani si adevarul ca joaca modest, parca si arbitraje. Etapa asta vad ca au egalat in min.90 tot din penalty si apoi au inhatat o boaba minutul urmator. Cam multe penaltyuri ultimele 2 deplasari au primit 3 din care 2 suspecte cu Botosani. Forex se lupta pe bune? Cine e in spatele lor?

tu26dor
13th May 2006, 16:38
inca un 3-0 categoric astazi... asa pentru cine se mai indoieste de locul intai... hi hi... sa ne vedem cu bine in divizia A... hai ceahlaul!

Elphax
13th May 2006, 17:29
Cu ceahlaul sunt lamurit, dar brasovul?

Mie mi se par mai puternice echipele din seria 3, Brasovul va avea viata grea daca prinde barajul.

KpaC
13th May 2006, 19:40
cam liniste din partea brasovenilor dupa meci poate is suparati ca nu au luat punctele cand erau siguri pe ele .. suspect sa iti dea penalty la sfarsitul meciului .. noroc ca au dat adversarii golin prelungiri si va stricat vrajeala

BrasovFans
13th May 2006, 22:43
Bai taci draq din gura... ati facut destul blaturi si sezonul asta in B. Lasa k va vad eu la treaba in Divizia A!!! Atunci sa vad ce mai ziceti!!! Lasa k o sa ne mai intalnim noi. Abia astept inca un duel FC Brasov - Ceahlaul !!!

KpaC
14th May 2006, 14:39
pai au fost 2 meciuri un 3-0 pt noi si un egal .. mai vrei inca unul ? :))

Pepsi-Cola
14th May 2006, 23:09
cred ca fc. brasov ar trebuie sa revina in divizia pentru ca aici ii este locul /

Universal
15th May 2006, 06:21
universal scuza-ma prietene dar nu prea-ti inteleg mesajele, poate-mi explici si mie, cum sa spui ca brasovul este ca si-n A, cand pe threadul lui B2 spuneai ca, Craiova este ca si-n A (13 puncte avans fata de petrolul locul2) si cand lidera B1 este Ceahlaul, eu nu prea vad brasovul in A, ci cel mult la baraj, unde o sa aiba viata grea cu Petrolul. deci universal incearca sa ma lamuresti pe ce te bazezi cand scrii mesaje din astea, sau scrii sa creasca numarul la mesaje ? ;)

Ma bazez pe jocul echipei si atata tot. Sunt de Divizia A.Asa cum am spus mai inainte,FC Brasov are fata si trebuie doar sa o arate bine,si va avea numai de acstiga.Statisticile spun ca au fata , sa sper ca nu ma insel.

giovanni BV
21st May 2006, 00:22
Hai FC Brasov !!! Hai Rulmentul !!!

Universal
22nd May 2006, 05:16
Sa vedem cum va fi in baraj

Cra10veanu
22nd May 2006, 05:19
va fii sange la baraj, cu urziceniul, brasov(nu stiu care din ele :D) si poate gaz metan

Universal
22nd May 2006, 05:20
eu mizez pe fc brasov au putere sa revina in a...ce zici?

Cra10veanu
22nd May 2006, 05:23
ma indoiesc, au avut totusi seria cea mai slaba si acolo s-au balbait, in schimb locul 2 din b2 (ori petrolul ori unirea urziceni) sint echipe puternice

Universal
22nd May 2006, 05:31
wow.... fc brasov ,petrolul si.....salontaaaaaaaaaa :))))))))))))))))))))))))))

Petrecarescu
22nd May 2006, 10:48
Forza Steagu !!!!

Universal
22nd May 2006, 15:15
minune sa vedem salonta in a.....asta da minune

Darkslowstar
22nd May 2006, 16:05
ma indoiesc, au avut totusi seria cea mai slaba si acolo s-au balbait, in schimb locul 2 din b2 (ori petrolul ori unirea urziceni) sint echipe puternice

Seria 1 este mai tare decat seria 2, care are putin echipe mai bune. urziceniul nu era pe 2 in B1, sunt 3-4 echipa mai tari decat ei. Poate Petrolul avea o sansa, dar ma indoisc ca erau inaintea Forexului.

Cra10veanu
22nd May 2006, 19:51
de ce e seria B1 mai tare ? c-ati ars cele mai multe blaturi voi si ceahlaul, sa fim seriosi, alea-s echipe, botosani, cetatea sa fim seriosi....

Universal
22nd May 2006, 23:33
egal..important este cine promoveaza cum.

Darkslowstar
23rd May 2006, 01:34
Hai Craiovene, zi un blat facut de noi. Noi care am pierdut 5 puncte in tur celelalte echipe brasovene. Nu toti au promovat cu sprijinul unei provincii intregi ca voi!

Cra10veanu
23rd May 2006, 01:35
cu botosaniu ce-a fost, alea doua penalty-uri ?
m-ai spart, daca provincia pt tine reprezinta orasele (&comunele din B2) romania ar fii mult mai mica, acuma zi-mi tu ce blaturi am facut noi

Darkslowstar
23rd May 2006, 01:38
Ala n-a fost blat, pt ca aia era marea sansa a Botosaniului sa ajunga la baraj. Au fost 2 penaltiuri, din care unul discutabil. N-am fost la meci si singurele imagini televizate sunt cam neclare.

Am zis ca seria 1 e mai tare pt ca are cateva echipe clar mai tari decat cele de la voi si aici ma refer la cele de pe locurile 2-5.

Cra10veanu
23rd May 2006, 01:43
cum ar fii ? care echipa din seria voastra a jucat ceva prin cupa romaniei?

aallexutzu
23rd May 2006, 17:49
pentru toti brasovenii.... mai incercati si la anul ca poate va iese :)

Darkslowstar
23rd May 2006, 19:28
Nici una. Daca ai fi citit cu atentie ai fi vazut ca am zis cae echipele de pe locuri 2-5 din seria 1 sunt mai bune decat cele din seria 2. Se vede la puncte, goluri, etc.

jorgensen
23rd May 2006, 19:36
nu cred ca se poate face o statistica intre cele trei serii cu toate golurile inscrise, cartonase galbene sau off-side-uri. Nu tine. Poti intalni o echipa slaba din subsolul clasamentului si sa faci scor cu ea si sa iti imbunatatesti golaverajul. Totusi, momentul adevarului va fi la baraj, atunci unde timp de 90 de minute te afli fata in fata cu adversarul de pe locul 2 din cealalta serie... cine are nervii mai tari si cei care vor gresi mai putin vor avea castig de cauza. Iar aici, daca se intampla ca FC Bihor sa ajunga la baraj, are putin avantaj.

Darkslowstar
23rd May 2006, 20:44
Voi mai curand o sa promovati direct, pt ca nu cred ca ii tin pe Liberty curelele cred. Eu prefer pe Liberty la baraj. Oricum una dintre basovene va ajunge acolo.

Cra10veanu
24th May 2006, 03:27
si daca ajunge forexul ? ce faceti ? fuzionati ? sau mai stati un an ?

dannymoga
24th May 2006, 05:01
Pacat de Fc. Brasov!!! Desi am votat ca intra Piatra Neamt as vrea sa intre si Fc. brasov sa castige la baraj!!! Nu vreau doua echipe din oradea in Liga I !!!
Da parca e dupa cum vrem noi, suporterii...
Eu vroiam pe Craiova in Liga I (si s-a indeplinit) si pe CSM Rm. Valcea la baraj...dar mai putin probabil ca se mai poate...

Darkslowstar
24th May 2006, 12:35
Daca ajunge Forex e posibil sa fuzioneze, dar suporterii ar prefera mai curand inca un an in B. Dar nu ne cantati inca prohodul, cel putin cat mai avem sanse reale de a merge la baraj.

Universal
24th May 2006, 20:33
Ceahlaul in a si bataie chiar intre 3- fc barsov,forex si fc botosani( teoretic) ..
zic fc brasov in baraj

DIXX
24th May 2006, 22:42
Shahlaul le-a dat meciul clar la Moinesti dar pot fi acuzati de no combat?nuuuuuuu...au prins o zi proasta si asta e si uite asa pica o alta echipa care a muncit un an intreg sa fie distrusa de pinalti si vitejii lui

starsteel
28th May 2006, 14:57
Ultimele meciuri pt. a prinde barajul: Forex Braşov (56)- Precizia Săcele si Portul Constanţa - FC Braşov (55)
Forex castiga si prinde barajul.

Universal
29th May 2006, 09:39
Nu cred..sa intre Adi Ilie, actionarul Lui Forex Brasov si voi crede..sau poate este posibil..cine stie...

CHITU
31st May 2006, 01:49
ASTEPTAM BRASOVUL LA BARAJ:evil: :drak: :evil:
:happy DAR NU FOREX CA NU AU GALERIE :happy

Darkslowstar
31st May 2006, 12:37
Daca va veti intalni cu Forex la baraj pregatiti-va sa radeti si cu guru de "galeria" lor. Asa ceva se vede mai rar. Nu vreau sa va stric surpriza. Hai Petrolul :D

BrasovFans
31st May 2006, 23:50
Si dak dati de FC Brasov ati incuract-o petrolistilor... :D

CHITU
1st June 2006, 03:39
Si dak dati de FC Brasov ati incuract-o petrolistilor... :D
sincer chiar as vrea FC BRASOV cu noi la baraj...are cine vreo poza cu galeria lu forex????daca are il rog sa o afiseze aici sa vedem si noi galeria lor:D

DIXX
1st June 2006, 12:29
Universal tu ti si cu Bayern si cu 60?E ca si cum ai tine cu steaua si dinamo in acelasi timp.Daca stai in Passau si yo stau in Deggendorf.
Numai bine.