PDA

View Full Version : Dusmani



Parazitu'1919
18th February 2007, 01:42
Sa vorbim ai despre dusmanii nostrii
eu personal urasc cfr si steaua:rosu:

aLEX_U_1919
18th February 2007, 02:16
http://img265.imageshack.us/img265/7398/iconuistic0.gif (http://imageshack.us) Principalii dusmani ai nostri sunt cei cu care impartim judetul ISCT si cfr http://img265.imageshack.us/img265/7679/cfrinapoiincos8.gif (http://imageshack.us) .Din pacate prostia e mare in Romania , ceea ce se poate observa de la mare distanta la aceste doua echipe anonime .http://img145.imageshack.us/img145/5420/fularuclujjq1.gif (http://imageshack.us)
In aceasta lista nu puteam sa nu ii includem pe cei de la steaua bucuresti.
Alti dusmani :http://img214.imageshack.us/img214/5223/acabugk6.gif (http://imageshack.us) fortele de (dez)ordine , cei de la gloria blatistrita. :D

Parazitu'1919
18th February 2007, 02:19
vai de puii mei daca pe sarmanii aia de la isct ii consideram dusmani :(....

t.b.
19th February 2007, 19:50
Amu` da-mi pace, ISCT, doamne feri ce ne-o prostit anii astia in care-am jucat la sate. Cum drac sa ne fie rivali o echipa dintr-un oras a carui po****tie incape fara probleme pe Moina :)
chefereul e singura rivala, si-apai mai sunt antipatii Bistrita, Steaua mai nou si bihorenii.

boshcUtza
19th February 2007, 20:30
nu uitati rapid si dinamo sa fie formatia completa

Parazitu'1919
19th February 2007, 22:37
Rapid nu cred ....

Ozzy76
20th February 2007, 11:39
"U" nu a avut niciodata dusmani. Eventual antipatii, cum zicea cineva. Parerea mea e ca faceti din tantar armasar, si acordati prea mare importanta unor anonimi.

Elphax
20th February 2007, 12:48
exact!

si daca X uraste pe Y nu inseamna ca Y e dusmanul lui X ...
poate doar invers

Parazitu'1919
20th February 2007, 14:39
nu cred ca poti zice ca cfr nu ne este dusman ....
si steaua dupa faza cu bannerele

Laur_Farul
21st February 2007, 22:24
Consider ca cel mai mare dusman al vostru este CFR :) !

aLEX_U_1919
21st February 2007, 22:31
Consider ca cel mai mare dusman al vostru este CFR :) !

cfr :D http://img265.imageshack.us/img265/7679/cfrinapoiincos8.gif (http://imageshack.us)

CFR1907
22nd February 2007, 08:12
Consider ca cel mai mare dusman al vostru este CFR :) !

Poate ei ne au pe noi ca dusmani, dar noi nu ii avem pe ei. Noi avem dusmani seriosi ca Dinamo, Rapid, Steaua, Poli... cand o sa se lupte si U pentru locurile 1-2, atunci poate ne razgandim si noi si le dam privilegiul sa ii punem alaturi de aceste echipe pe lista "dusmanilor". :D

Ozzy76
22nd February 2007, 13:11
Eu nu am dusmani.. am numai o iubire: "U"!

vlad1607
3rd March 2007, 20:25
sunt multi caini care simpatiteaza U Cluj...adevarul e ca asta e singura echipa din Cluj...este echipa emblematica ..inca putin si sunteti din nou acasa in A

CFR1907
3rd March 2007, 20:45
sunt multi caini care simpatiteaza U Cluj...adevarul e ca asta e singura echipa din Cluj...este echipa emblematica ..inca putin si sunteti din nou acasa in A

Da, intradevar au trecut cativa ani de cand nu a mai avut Alba Iulia echipa in A...

Parazitu'1919
3rd March 2007, 20:46
si deju.....

boshcUtza
3rd March 2007, 20:47
ce vrei sa zici ca acum cluju ar avea echipa in A??

denysa
8th April 2007, 13:37
vreau sa va intreb ceva...ce aveti cu CFR?de ce se isca tot timpul certuri,batai intre fanii acestor echipe?eu,sincer,as vrea ca U sa promoveze in A:D 2 echipe clujene in A ar fi o mandrie pt Cluj:D

boshcUtza
9th April 2007, 09:27
de ce uram cefereu?
pt toate declaratiile pe care le fac in legatura cu VG, desi cand s-a infiintat VG nci unul din conducerea cfrului nu erau implicati in fotbal
pt ca au platit contracandidatele noastre la promovare in sezonul trecut din banii primiti de la consiliul local(banii nostri)
pt ca si-au facut echipa satelit doar pt a ne impiedica sa promovam
mai vrei?

denysa
9th April 2007, 16:40
nu,mersi:) insa,in loc sa va preocupati atat de mult de CFR,mai bine va preocupati de echipa voastra.sunt curioasa cum va fi la anul cand U Cluj va promova si va juca cu CFR:D ala razboi adevarat,nu steaua-dinamo:(
(mersi de explicatie)

oaspetele
9th April 2007, 17:03
de ce ar fi Gloria catalogati drept dusmani ?
doar ei v-au facut cadou o promovare!
:D
e drept, si tabela electronica de pe stadionul Gloriei ar spune multe daca ar putea vorbi.

criss25
9th April 2007, 23:11
NU stiu cine ti-o zis tie ca Gloria ar fi printre dusmani.

CFR1907
10th April 2007, 00:17
nu,mersi:) insa,in loc sa va preocupati atat de mult de CFR,mai bine va preocupati de echipa voastra.sunt curioasa cum va fi la anul cand U Cluj va promova si va juca cu CFR:D ala razboi adevarat,nu steaua-dinamo:(
(mersi de explicatie)

Nu ii asculta pe astia ca ei cred ca toata lumea e impotriva lor, dar nu e asa. Voi chiar credeti ca noi ne-am facut echipa satelit ca sa impiedicam pe voi sa promovati?:happy Noi ne-am facut echipa satelit pt ca aveam nevoie de una. Voi nu ati promovat pana acum pentru ca JUCATORII VOSTRII NU VOR SA PROMOVEZE. Sunt alte interese la mijloc la U. Si daca voi credeti ca Muresan are declaratii "picante" la adresa voastra, atunci uitati-va la TV ce zic Borcea, Gigi si Copos unii despre altii.:D

RazvyVG
10th April 2007, 00:36
Nu ii asculta pe astia ca ei cred ca toata lumea e impotriva lor, dar nu e asa. Voi chiar credeti ca noi ne-am facut echipa satelit ca sa impiedicam pe voi sa promovati?:happy Noi ne-am facut echipa satelit pt ca aveam nevoie de una. Voi nu ati promovat pana acum pentru ca JUCATORII VOSTRII NU VOR SA PROMOVEZE. Sunt alte interese la mijloc la U. Si daca voi credeti ca Muresan are declaratii "picante" la adresa voastra, atunci uitati-va la TV ce zic Borcea, Gigi si Copos unii despre altii.:D

dar cum se face ca inainte de meciul cu noi in satelitul cfrelui apar 5-6 jucatori de la echipa mare?

CFR1907
10th April 2007, 01:03
dar cum se face ca inainte de meciul cu noi in satelitul cfrelui apar 5-6 jucatori de la echipa mare?

Asta s-a intamplat sezonul trecut cand noi am avut pauza atunci si de aceea am trimis cateva rezerve de la prima echipa sa joace cu voi. Si daca voi nu puteti sa bateti o echipa ca Dejul care este alcatuita numai din copii + cateva rezerve de la prima echipa, atunci cum puteti sa mai aveti pretentii sa jucati in prima liga unde o sa intalniti echipe ca Steaua, Dinamo sau Rapid?

superiorrace
10th April 2007, 13:18
Poate ei ne au pe noi ca dusmani, dar noi nu ii avem pe ei. Noi avem dusmani seriosi ca Dinamo, Rapid, Steaua, Poli... cand o sa se lupte si U pentru locurile 1-2, atunci poate ne razgandim si noi si le dam privilegiul sa ii punem alaturi de aceste echipe pe lista "dusmanilor". :D

ce dusmani ai tu baietas? steaua, dinamo, rapid..... pai astia va bat la orice meci la voi in oras :happy :lol:

denysa
11th April 2007, 14:59
ce dusmani ai tu baietas? steaua, dinamo, rapid..... pai astia va bat la orice meci la voi in oras :happy :lol:

ia nu fi tu atat de sigur;) aminteste-ti putin de meciul cu Dinamo din tur:D

RazvyVG
11th April 2007, 15:55
ia nu fi tu atat de sigur;) aminteste-ti putin de meciul cu Dinamo din tur:D

nu era vorba de meciu de pe gazon....

Lordul
11th April 2007, 16:06
Diferenta dintre Cfr Cluj si U. Cluj :

Cfr -locul 2 in Liga I loc de Championsleague , 5p avans fata de locul 3
U.Cluj -locul 1 in Liga II ,Seria 2 , a pierdut cu Building Vanju Mare

aLEX_U_1919
11th April 2007, 16:09
Diferenta dintre Cfr Cluj si U. Cluj :

Cfr -locul 2 in Liga I loc de Championsleague , 5p avans fata de locul 3
U.Cluj -locul 1 in Liga II ,Seria 2 , a pierdut cu Building Vanju Mare

hahahaha ce mai binedispus :sleep:

boshcUtza
11th April 2007, 18:07
Diferenta dintre Cfr Cluj si U. Cluj :

Cfr -locul 2 in Liga I loc de Championsleague , 5p avans fata de locul 3
U.Cluj -locul 1 in Liga II ,Seria 2 , a pierdut cu Building Vanju Mare

pfei de mine
se vede ca te-ai nascut ieri
vezi-ti de sclavie ca vad ca esti mare dinamovist din iasi, de parca n-ar fi echipa in orasu ala

Parazitu'1919
11th April 2007, 21:13
lasa'l ma uita'te ce nick are ii bataia de joc a forumului citeste cateva din posturile lui si iti dai seama ce IQ subdezvoltat are

BAK
12th April 2007, 08:01
ce aveti mai cu lord? e baiat simpatic, daca il baneaza astia nu isi mai termina povestea si nu mai stim cine este criminalul de la el din scoala.......

si ca sa fiu on topic......cei mai mari dusmani ar trebui sa fie sdr si apoi restul......

Benny
12th April 2007, 09:06
Dusmani? Parca vorbiti din manele si telenovele. "Dusmanii ma piz****ste ...". Poate rivali, concurenta. Nu e o diferenta de nuanta ci una de cultura.

Lover
12th April 2007, 17:56
steaua, din cauza ca e prea mediatizata pentru nimic...
farul, uta, vaslui pentru blaturi - nu i`as numi dusmani...dar imi DISPLAC :) pentru ca au parte de multe arbitraje favorabile...

RazvyVG
13th April 2007, 00:26
steaua, din cauza ca e prea mediatizata pentru nimic...
farul, uta, vaslui pentru blaturi - nu i`as numi dusmani...dar imi DISPLAC :) pentru ca au parte de multe arbitraje favorabile...

era vorba de dusmanii lui "U" , nu de cine iti place si displace tie....
on topic : cfr steaua

Lover
13th April 2007, 00:27
mii de scuze, :ras-plans: ma uitam la INTERN si cand am dat cu ochii in dreapta am vazut asta...credeam ca e pe intern :D

CFR1907
13th April 2007, 07:37
on topic : cfr steaua

Si daca ati face un thread "Prieteni", acolo i-ati baga pe Dinamo, nu?:rosu:

Mario Di Lazi
13th April 2007, 07:47
Păi da ... suntem amici :D
Dinamo + CFR ... egal ... LOVE :D

boshcUtza
13th April 2007, 07:54
Si daca ati face un thread "Prieteni", acolo i-ati baga pe Dinamo, nu?:rosu:

acolo am baga echipe cu traditie(chestia aia de va lipseste voua cu desavarsire), onoare si care merita respect gen: petrolul, resita, jiul
si nu mai vb de dinamo ca voi sunteti mai mari scalvi: la inceputurile CG toti erati cu fulare cu steaua si rapid la meciuri, pana v-o dat unguru la toti

vlad1607
15th April 2007, 15:04
Păi da ... suntem amici :D
Dinamo + CFR ... egal ... LOVE :D

cfr sucks ba banele :D

U cluj merita respect !

fara unguri

aLEX_U_1919
15th April 2007, 15:36
ai dreptate fara unguri. Pe deasupra ca peste 80% din "galeria" cfrista is unguri mai cata si in ungureste :|

CFR1907
15th April 2007, 16:46
ai dreptate fara unguri. Pe deasupra ca peste 80% din "galeria" cfrista is unguri mai cata si in ungureste :|

Singura grupare de unguri e CVSK, care e formata din 17 membrii. Voi aveti mai multi unguri in echipa decat noi, asa ca ciocul mic. In galerie nu pot sa zic acelasi lucru pt ca la voi galeria e alcatuita din 300 de persoane + mancatori de seminte.

aLEX_U_1919
15th April 2007, 18:21
hahaah cine vorbeste tocmai un franar. Nu vezi ca o tara intreaga rade de "galeria" voastra [nu uita ca acum 4 ani cand am jucat in gruia au fost la voi in galerie 100 de copii platiti de arpi sa cante, iar galeria noastra a facut spectacol din dragoste pentru echipa ] ? Cred ca voi aveti cel mai penibil nume de brigada din romania "gruppo gara" care poate concura cu "ultimii hackeri".
Du-te la oi ca nu esti bun de nimic

boshcUtza
15th April 2007, 20:42
Singura grupare de unguri e CVSK, care e formata din 17 membrii. Voi aveti mai multi unguri in echipa decat noi, asa ca ciocul mic. In galerie nu pot sa zic acelasi lucru pt ca la voi galeria e alcatuita din 300 de persoane + mancatori de seminte.

vad ca esti f informat
ai dat vreo tura la noi in galerie? data viitoare sa-ti iei si fularu spurcat

Balaci
17th April 2007, 11:02
Singura grupare de unguri e CVSK, care e formata din 17 membrii. Voi aveti mai multi unguri in echipa decat noi, asa ca ciocul mic. In galerie nu pot sa zic acelasi lucru pt ca la voi galeria e alcatuita din 300 de persoane + mancatori de seminte.

La CFR sunt mancatori de seminte,20 de copii,10 adolescente virgine,10 mosi carora li se da de mancare ca sa vina la stadion si vreo 4-5 agitati platiti in forinti de Paszkany:D

vlad1607
9th May 2007, 10:55
banner dinamovist la meciul cu cfr in peluza SUD : " TOTUL PT U CLUJ ! "

boshcUtza
9th May 2007, 14:01
banner dinamovist la meciul cu cfr in peluza SUD : " TOTUL PT U CLUJ ! "

sa fiti sanattosi, nu ne intereseaza

vlad1607
9th May 2007, 17:23
poate ( cu siguranta) tu la ai tai 19 ani nu ai trait anumite momente pe care unii baieti din cele 2 peluze le-au trait ..nu esti de condamnat k nu intelegi...da intreaba "garda veche" k sa intelegi lucruri facute impreuna...asta dc nu vrei sa ramai un ignorant.

Celso
9th May 2007, 17:24
din cate stiiam io sepcile rosii cu cainii rosii nu sunt mari rivale:rolleyes:

vlad1607
9th May 2007, 22:27
http://img230.imageshack.us/img230/8167/3940542229no2t8101gi4.jpg

RazvyVG
9th May 2007, 23:08
din cate stiiam io sepcile rosii cu cainii rosii nu sunt mari rivale:rolleyes:

pai a spus cineva ca santem mari rivali? cand ne intalnim, bem o bere impreuna si fiecare cu drumu lui. noi asta facem cu toata lumea CU EXCEPTIA SUPORTERILOR A 2 ECHIPE

vlad1607
9th May 2007, 23:09
cfr si steaua :D echipe e mult zis :D si cum o bere ma? poate 6 beri si 500 de jim :D e mai bine asa :D

Parazitu'1919
10th May 2007, 16:56
pai a spus cineva ca santem mari rivali? cand ne intalnim, bem o bere impreuna si fiecare cu drumu lui. noi asta facem cu toata lumea CU EXCEPTIA SUPORTERILOR A 2 ECHIPE

cred ca ai uitat de corvinu si de bihor :d....

vlad1607
10th May 2007, 21:35
mai exista bihoru ? :happy

RazvyVG
10th May 2007, 22:25
cred ca ai uitat de corvinu si de bihor :d....

ce dusmanie sa ai cu corvinu si bihoru care vin cate 14-15?? astea o fost "jocuri" cu copiii "de la bloc" ( div.B) pana ajungem la adevaratii "prieteni" din div A

Fidelis_Ultra
18th July 2007, 16:42
La CFR sunt mancatori de seminte,20 de copii,10 adolescente virgine,10 mosi carora li se da de mancare ca sa vina la stadion si vreo 4-5 agitati platiti in forinti de Paszkany:D

OFF:
Nu mai spune :groggy:.
Chestiile astea sunt de domeniul trecutului. Dar nu mai are rost sa discutam pe tema asta. Avem o galerie mica, dar cu suflet mare. In cativa ani situatia se va echilibra, va garantez.

aLEX_U_1919
18th July 2007, 16:53
macar bine ca recunoasteti ca aveti galerie mica

Elphax
18th July 2007, 17:05
fata de noi de ex. - da, e mica :D

HIV
18th July 2007, 22:43
Nu ai cumva ceva treaba si te retinem ?

Mahomed
28th July 2007, 22:02
un lucru e sigur suntem ANTI-BUCURESTI ... cat despre imigrantii din satu gruia...ciocu mic..

Bell
30th August 2007, 00:40
un lucru e sigur suntem ANTI-BUCURESTI ... cat despre imigrantii din satu gruia...ciocu mic..

ba mahomed, cre(s)tine :happy... Gruia e cartier din CLuj-Napoca... se pare ca tu esti mai taran ca toti... dispari rapid ca pierzi cursa de Gilau...:happy... Ni la ei codashii ligii au tupeu sa deschida flitu'....:happy

boshcUtza
30th August 2007, 13:38
ba mahomed, cre(s)tine :happy... Gruia e cartier din CLuj-Napoca... se pare ca tu esti mai taran ca toti... dispari rapid ca pierzi cursa de Gilau...:happy... Ni la ei codashii ligii au tupeu sa deschida flitu'....:happy

ai face bine sa citesti postu lui hiv de mai sus, e valabil si pentru tine:lol::evil:

Bell
31st August 2007, 00:16
ai face bine sa citesti postu lui hiv de mai sus, e valabil si pentru tine:lol::evil:

ma, vezi ca alb si negru nu sunt culori... nu mai fa pe deshtetpu', ca la tine chiar nu e cazul... lasa pe altii...

boshcUtza
31st August 2007, 17:38
stii mi-a mai zis unu ca alb si negru nu-s culori, dar nici visiniul nu e culoare; in fine degeaba ai 33 de ani ca nu se simte, vad ca scrii pe la toate topicurile cu U; iti pasa asa mult de echipa asta sau nu le gasesti pe cele cu franarii tai?

Dryden07
17th September 2007, 14:37
Mita. O parte a galeriei celor de la "U" Cluj e platita de conducere sa incurajeze echipa
Chiar daca "U" Cluj a scapat de ultimul loc, in dauna Universitatii Craiova, e clar ca nou-promovata nu se simte bine in prima liga. Ultimul rezultat, 2-2 cu Gloria Bistrita, a fost taxat imediat de publicul de pe "Ion Moina", care a cerut demisia conducerii si a antrenorului Adrian Falub. Curios este faptul ca o grupare de suporteri condusa de tulburentul Mircea Cenan a incurajat actuala echipa tehnica. Vechea garda a "sepcilor rosii" i-a acuzat deschis pe sefii clubului ca ii dau bani scandalagiului Cenan ca sa inchida gura, prin forta, contestatarilor.
Oficialii gruparii ardelene sunt banuiti ca i-au platit toate amenzile acestui fan, care a primit in urma cu ceva timp o interdictie de a patrunde pe stadion timp de sase luni. In plus, "batranii" din galerie sunt convinsi ca sefii clubului ofera bani pentru deplasari, insa numai grupului apropiat lui Mircea Cenan.

Blu_Angel
18th September 2007, 18:22
Mah, una peste alta, voi va tot certati atat, insa un lucru e clar: CFR chiar stie fotbal si baga frica in toate echipele, pe cand U trebuie sa se intareasca sa promoveze in Liga 1.

Adi Da Samraj
26th December 2007, 01:37
Craciun Fericit !

ultras79
26th December 2007, 09:35
Craciun Fericit

BatManUcj
2nd March 2008, 19:19
te fe re X(

ascanio
6th April 2008, 14:07
Poli Timisoara nu considera ca rivali nici pe cfr nici pe U !!Eu ma simt mai apropiat de U fiind echipa studenteasca dar in urma meciului de ieri(Poli-U)am fost dezamagit de prestatia galeriei clujene.Desi au fost primiti destul de bine fara incidente si unii suporteri timisoreni scandau impotriva cfr`ului ,dupa meci s-a scandat impotriva politehnicii si a lui rapid,ca riposta impotriva scandarilor noastre impotriva lui Dinamu.

Referitor la postul in care un clujean considera galeria timisoarea un rival....mai e mult timp pana ve-ti avea si voi galerie...nu aveti brigada mai veche de 2 ani cred...asa ca mai aveti de crescut...Numai bine tuturor

boshcUtza
6th April 2008, 14:23
ucg fondata in 1997
ultras '19 prin 2003
asadar avem destul de vechi, in plus de asta sustinem o echipa ce a jucat tot timpul corect nu si-a patat numele cu alde bragadiru sau rocar

ascanio
6th April 2008, 16:35
ma refeream la galeria celor de la cfr cluj nu la voi...partea a doua a postului era pt ei.scuze...formularea a fost cam abigua

boshcUtza
6th April 2008, 21:27
ok, am inteles
numai bine

vlad1607
13th April 2008, 21:41
PE casa poporului canta cucuveaua...Dinamo si cu U Cluj dau ue lui steaua :D

ultra
13th April 2008, 23:19
poti sa zici si mwe ca nu ne suparam.

aLEX_U_1919
13th April 2008, 23:27
Alee alee . . . pe frana si pe steaua / Ne pisam toata viata

ultra
13th April 2008, 23:28
Hai ca nu am ce cauta aici .. eu doar am vrut sa spun ca nu se supara nimeni daca le dati pe fata :D. Sper sa ramaneti in Liga 1, cel putin cu voi sunt sigur ca nu va bagati pe "felie" cu oieru`.

ensic
15th April 2008, 06:57
Dusman, nedusman eu ca franar si ca clujean va doresc sa reveniti cat mai curand in liga I si daca se poate nici macar sa n-o parasiti, sa aveti si voi un investitor puternic, daca se poate de-a casei si sa terminati si voi retururile pe viitor macar peste locul 10!

necon
5th August 2010, 23:32
NUE cfr, NUE steaua , E "U"

Pedro1984
8th August 2010, 12:32
http://img230.imageshack.us/img230/8167/3940542229no2t8101gi4.jpg

gheorghe1978
8th August 2010, 12:38
eu i-i urasc pe cei din tribune -pe cei ce se caftesc si injura
nu conteaza ca nu au motiv...asta e alt subiect

Pedro1984
8th August 2010, 12:39
nu'i inteleg nici eu pe aia ... dar asta e