PDA

View Full Version : B3: FC Bihor - UTA, 10 sept 2005



RedBaron
27th August 2005, 21:54
Dupa cum ati observat subiectele referitoare la Divizia B (toate seriile) au fost mutate intr-un nou subforum, a forumului Intern.

M-am gandit ca discutiile despre derby-urile clasice se pot purta pe subiecte distincte, cum este si acesta. Ar fi rugamintea la dvs sa nu deschideti subiecte noi la meciuri care pot fi considerate derby-uri prin prisma clasamentului, dar ale caror fani nu sunt activi pe forum.

Desi mai este o etapa pana la acest derby, am deschis acest subiect mai repede deoarece UTA joaca marti 30 aug 2005 in Cupa Romaniei tot cu formatia Bihorul.
Asadar putem discuta aici despre cele 2 meciuri. De asemenea exista un poll, in care puteti vota cate puncte va lua FC Bihor in cele 2 confruntari cu UTA, cea din Cupa si cea din campionat.

Cateva cuvinte despre cele 2 echipe:
=UTA se afla intr-o "criza" de efectiv cu 11 jucatori indisponibili din varii motive si cu obiectiv, salvarea de la retrogradare/sudarea echipei. Asadar Cupa Romaniei nu cred ca o va trata cu prea mare importanta.
=Bihorul o candidata la promovare.
Totusi, indiferent de loc si obiectiv, aceste intalniri repr derby-uri de traditie si orgoliu.
Si apoi nu ne lasam noi la bihoreni :P

RedBaron
27th August 2005, 22:15
Batem in Cupa, dar pierdem in campionat. Nu m-as supara sa fie si invers.
Realistic vorbind, nu prea avem sanse in etapa a 4a, Bihorul e foarte puternica, iar UTA nu are un lot la acelasi nivel de valoare, mai mult sufera din pricina indisponibililor. Dar s-au mai vazut minuni si apoi jucatorii nostri fiind majoritatea aradeni cred ca stiu ce inseamna a pierde in fata rivalilor traditionali.

t.b.
27th August 2005, 22:15
3 victorii pt UTA impotriva bihorului sezonul asta 2 in campionat si 1 una in cupa :D

RedBaron
27th August 2005, 22:17
@t.b.
daca o fi asa, ai de la mine 3 beri sau 6... sau 9 :) :D

apparte
27th August 2005, 22:42
t.b,da' daca-i invers?Nu stiu ce joaca U Cluj anul asta,da' Bihoru' chiar joaca!Azi,fara 2 titulari(Sfarlea operat si Gado care n-a fost nici rezerva)au facut show!Cred ca UTA va castiga in cupa unde se va prezenta echipa a doua a Bihorului care joaca in D!

jay
27th August 2005, 22:48
Dubla victorie a prietenilor nostri aradeni!

t.b.
27th August 2005, 22:48
Smecheri sunteti voi bihorenii si anul trecut ati abandonat cupa... cred ca ar fi bine si pt noi daca ne-am concentra mai mult pe campionat, dar totusi nu putem sa pierdem cu echipa a 2-a a franei, asa ca mai mergem inca un tur cel putin.

Iti spun ca de mult timp nu am vazut pe "U" jucand cum a facut-o azi, mai ales in repriza a 2-a, se vede increderea si entuziasmul, asta ne-a lipsit in anii trecut, si avem 2 jucatori care azi au fost magnifici, Szekely si Bus.

apparte
27th August 2005, 22:59
t.b,ai zis despre Resita ca va fi una din surprizele seriei si azi au facut egal cu echipa zdrobita de Bh etapa trecuta!Oricum,azi am remarcat un banner nou al galeriei(nu l-am vazut pana azi),la vederea caruia "sepcile rosii" vor innebuni! :degete:

apparte
27th August 2005, 23:00
Dubla victorie a prietenilor nostri aradeni!
Vise placute in continuare!!! :D

t.b.
27th August 2005, 23:07
Resita se apara bine, se inchid bine in special pe centru, in atac nu i-am vazut la meciul de pe Moina totusi il stiam pe Balaci care e un atacant bunicel, raman la ideea ca o sa incurce in aceasta serie.
Al carei galerii? A bihorului, aia care-s jumate cu fulare cu Steaua :no: ce banner au?

apparte
27th August 2005, 23:11
Bey,si-au schimbat fularele,pt ca s-au gandit astia de la club sa puna in vanzare fulare ros-albastre :D !Cat despre banner,va las placerea sa-l descoperiti! :evil:Mie mi-a placut :D :ok: !

RedBaron
27th August 2005, 23:11
Smecheri sunteti voi bihorenii si anul trecut ati abandonat cupa...
Oricum, bihorenii astia mi-s f.simpatici si e clar ca is smecheri :)))
Dar nu cred ca ii batem in campionat :( UTA nu a cheltuit nimic pe transferuri, mai mult cred ca avem una din cele mai tinere echipe din serie. Azi cu Salonta au jucat 5 juniori, din aia "no-name". Deci, tre sa fie bulan mare sa ii batem la ei acasa in etapa 4. Poate iese totusi un egal... isi dau ei un autogol ceva...

apparte
27th August 2005, 23:22
RedBaron,uite formula de azi:Vatca-Ciobanu,Lazar,Luput-Mihut,Gr.Tudor,Munteanu,Lungan-Stan,Miculescu,Neaga.Sa vezi cati vor juca marti!Daca Artimon va folosi formula standard,t.b ai dat-o-n bara cun pronosticul pt sambata!

t.b.
27th August 2005, 23:31
:o: sambata jucati la Lupeni si am zis ca probabil bateti, peste 2 etape jucati cu UTA ;)

apparte
27th August 2005, 23:34
Pai eu ii stiu destul de bine pe jucatorii din Oradea si tocmai la meciul de la Lupeni ma refeream!Daca joaca marti,in nici un caz n-or sa joace ca lumea sambata! :evil:

t.b.
27th August 2005, 23:42
aha, deci n-or sa joace marti, noi tre` sa jucam marti cu prima echipa ca jucam cu satelitul franei si nu ar da prea bine sa ne bata aia, in rest cupa nu prea ma incanta...

Chiar nu m-as supara sa nu-mi iasa pronosticul respectiv :D

apparte
28th August 2005, 13:07
Tinand cont de faptul ca UTA are un lot mai slab decat anul trecut,ca are si cativa suspendati,nu-i vad bine deloc anul asta!La Oradea vor lua cel putin 3!Norocul lor ca mai sunt echipe mai slabe decat ei(Satu Mare,Salonta),dar sincer,nu stiu daca vor reusi sa se mentina in B!

RedBaron
28th August 2005, 14:28
de mentinut ne mentinem. daca in iarna situatia nu va fi buna, se vor face eforturi si se vor aduce si alti jucatori ptr retur. dar si cu lotul acesta, odata ce vom scapa de suspendari si revin cei accidentati, obiectivul va fi indeplinit, adica locul 9 in serie.

jorgensen
28th August 2005, 17:46
Artimon a declarat ca le va da o sansa de afirmare celor care au evoluat mai putin in aceast inceput de campionat. Nu m-ar mira ca la Arad sa-i vad la lucru pe Bumb (Bistrita), Mutu (Armatura), Sabau (Armatura) sau Lazareanu (Armatura) titulari. Nu vor juca cu echipa din divizia D, satelitul FC Bihor 2, ci cu rezervele + catvia dintre titulari.

micutzu
29th August 2005, 10:31
Tinand cont de faptul ca UTA are un lot mai slab decat anul trecut,ca are si cativa suspendati,nu-i vad bine deloc anul asta!La Oradea vor lua cel putin 3!Norocul lor ca mai sunt echipe mai slabe decat ei(Satu Mare,Salonta),dar sincer,nu stiu daca vor reusi sa se mentina in B!

Stai linistit. Nu cadem noi asa usor. Mai trebuie sa treaca multa apa pe Cris pana sa cadem noi. Nu am fost si nu vom fi niciodata mai jos de div. B

zuzubuoy
29th August 2005, 10:47
Stai si tu linistit, micutzule! A fost un pic cam dur apparte. Nimeni nu crede, ca UTA va pica in "C"! Doar, ca va avea un sezon mai dificil...

Siljanoski
29th August 2005, 11:02
Resita se apara bine, se inchid bine in special pe centru, in atac nu i-am vazut la meciul de pe Moina totusi il stiam pe Balaci care e un atacant bunicel, raman la ideea ca o sa incurce in aceasta serie.
Al carei galerii? A bihorului, aia care-s jumate cu fulare cu Steaua :no: ce banner au?
Balaci e atacant bunicel? Tu pe ce lume traiesti? Ala doarme-n ghete tot meciul si ocazional ii mai da si lui mingea-n cap si intra-n poarta. Da' daca te bazezi pe bulan...

Cat despre meciurile cu UTA, in campionat ii batem sigur la scor. In Cupa o sa vedem pe cine trimite Artimon la Arad, dar oricum avem prima sansa. Cu toate astea, n-ar fi tragic nici daca nu ne-am califica. Pentru noi e mult mai important sa promovam, lucru pe care il vom si reusi.

jorgensen
29th August 2005, 11:58
Lotul FC Bihor pentru partida cu UTA: portari: Lazareanu, Mindileac; jucatori: Bumb, Patrascu, Cistean, Oprea, Fele, Sabou, Mutu, Lukacs, Lupascu, Neaga, Gado, Lupo, Traistaru, Bugiu, Achim, Balea.

WILD WEST
29th August 2005, 12:14
Mult noroc bihoreni si va asheptam in A :ok: !! Cotzan mai e la voi?

Siljanoski
29th August 2005, 12:14
Rectific: ii batem si-n Cupa!
Wildwest, Cotan nu mai e de mult timp la noi. E la Sopron, in prima liga maghiara.

zuzubuoy
29th August 2005, 12:18
Nu-i sigur! Eu nu stiu ce lot are UTA, dar jucatorii enumerati de jorgensen(cu exceptia lui Bumb, Fele sau Gado), nu prea au fata nici de B. (deocamdata)

zuzubuoy
29th August 2005, 12:27
Mult noroc bihoreni si va asheptam in A :ok: !! Cotzan mai e la voi?
Mersi pt. urari! :ok:
Referitor la Cotan, el joaca acum la Sopron(Liga1 maghiara) bine mersi, si da goluri si in Cupa UEFA :D

Siljanoski
29th August 2005, 12:44
Nu-i sigur! Eu nu stiu ce lot are UTA, dar jucatorii enumerati de jorgensen(cu exceptia lui Bumb, Fele sau Gado), nu prea au fata nici de B. (deocamdata)
"Deocamdata" - asta e cuvantul cheie. Dar daca vor avea meciuri in picioare (nu in D, ci in meciuri cum e asta de cupa), cine stie...

jorgensen
29th August 2005, 13:28
In trecut: Lazareanu (Armatura), Mindileac(Gloria Buzau, Steaua); jucatori: Bumb (Gloria, Apulum, FC Baia Mare), Sabou (Armatura), Mutu (Armatura), Oprea (FC Bihor, pe vremea lui Bondrea - titular), Fele (rezerva, revenit dupa accidentare), Lupascu (Apulum), Gado (FC Bihor, a fost accidentat si de asta face parte din lot).

Lukacs, Patrascu, Cistean, Lupo, Traistaru, Bugiu, Achim, Balea, Neaga - cel mai "batran' are 18 ani.

micutzu
29th August 2005, 13:45
Mult noroc bihoreni si va asheptam in A :ok: !! Cotzan mai e la voi?

:D Zuzu ! Asta a fost cu referire la meciurile cu noi. Nu ca v-ar iubii timisorenii pe voi asa de mult, dar un lucru e sigur : PE NOI NU NE INGHIT DE NICI O CULOARE. :drak:

zuzubuoy
29th August 2005, 14:31
Sincer, pe mine absolut deloc nu ma intereseaza cat de mult ne iubesc timisorenii, aradenii, sau mai nou clujenii! ..... :sleep:

jorgensen
29th August 2005, 14:41
Bihorenii sa-si iubeasca echipa, ne multumim doar cu sprijinul lor. Hai Bihoru' !

WILD WEST
29th August 2005, 14:46
Nu va ,iubesc,! Am fost placut impresionat cum am fost tratatzi la Oradea, de oamenii de acolo,v-am aplaudat am fost aplaudati :ok: !!! Aradenii vad peste tot dusmanie :no: , si apropo iar aveti echipa de timisoreni Micutzule :drak: .Vreau sincer sa intre Bihorul,iar voi aveti grija cu C-ul ca nu va mai scoate nici dracu de acolo :ciocan: .

Darkslowstar
29th August 2005, 14:50
Artimon a si zis ca va tremite rezervele in Cupa, deci Aradul are o sansa, mai ales ca ei nu prea au ce rezerve sa trimita, la cati jucatori le lipsesc. Si eu le tin pumnii fratilor aradeni. Pt cine nu stie suporterii aradeni sunt multa vreme infratiti cu cei brasoveni. Cand au jucat ultima data la Brasov au fost aplaudati de tot stadionul si fiecare galerie a scandat numele celeilalte echipe.

jorgensen
29th August 2005, 15:06
Si care-i faza cu Brasovul ? Si nu cred ca Aradul are vre-o sansa, daca tu cunosti rezervele Bihorului...

Siljanoski
29th August 2005, 15:08
Cui ii lipsesc ce jucatori? Daca acuma nu avem lot ca lumea....Si si daca pierdem in cupa, in campionat ii batem.

RedBaron
29th August 2005, 15:12
Aradenii vad peste tot dusmanie :no: , si apropo iar aveti echipa de timisoreni [...] iar voi aveti grija cu C-ul ca nu va mai scoate nici dracu de acolo :ciocan: .
Noi am spart masini in centrul Timisorii la ultimul meci direct?
Nu e mai grav ca UTA are jucatori timisoreni si a avut in trecut, chiar foarte buni, iar voi nu?
Sunteti mai obisnuiti cu C-ul ca doar de acolo a-ti promovat prin '47-'48 in B si apoi in A, pentru prima oara. Dupa care prin 2002 a-ti cazut inapoi in C cu o caruta de penalizari. ;)
Hai sa nu radem de vecini daca noi nu suntem mai buni, zic eu. :ok: Si apoi, ca sa am legatura cu subiectul, si Oradea are jucatori timisoreni, unul fiind Miculescu. :)

Siljanoski
29th August 2005, 15:26
Pe tema asta chiar n-are sens sa va certati, ca joaca si oamenii aia unde-s platiti mai bine, vezi cazul lui Miculescu.

Darkslowstar
29th August 2005, 15:34
In cupa Bihorul nu se va omora prea tare pt ca obiectivul lor e numai promovarea si nu mai au nevoie sa sudeze echipa, ceea ce Aradul are disperata nevoie. E posibil ca rezervele oradene sa fie mai bune decat titularii aradeni, daca Bihorul trimite echipa a doua intradevar. Om vedea noi :)

Jorgensen, ce nu ai inteles? Cred ca am explicat destul de clar de ce noi simpatizam mai mult Aradul. Nu intelege ca Bihorul nu imi este simpatic, dimpotriva, sunteti o echipa de traditie si m-as bucura sa promovati si sa va mentineti in A. Cat mai multe ardelene in A, cu atat mai bine.

Siljanoski
29th August 2005, 15:41
Si noi vrem sa intrati voi, indiscutabil. Ca doara saptamana trecuta am fost la Brasov si a fost frumos...:)

WILD WEST
29th August 2005, 15:46
La fiecare meci scandati mizerii despre noi :no: !!! si nu va intzeleg.Sa shtii ca multzi sunt de parere ca ar fi buna o prietenie intre noi,bihoreni,aradeni,reshiteni :yeah: .Sincer ar fi bine sa ajunga shi la voi sponsori puternici sa putem lupta cu <granzii> :ok: . Cand am venit de la Oradea cine a dat cu pietre in autocar :ciocan: ? In sfarsit, as vrea sa cashtige Bihorul,sa promoveze, shi la anul doghunter! :evil:

jorgensen
29th August 2005, 15:51
sorry. Dar nu intelegeam legatura dintre un meciu UTA - FC Bihor si Brasovul. Nu am vazut ca esti din Brasov. Inca o data imi cer scuze si va doresc numai partide ca si ultima (castigata cu 3-0).

Darkslowstar
29th August 2005, 16:25
Np, am scris pt. ca probabil lumea nu stie legatura intre Arad si Brasov. De fapt noi ne avem bine cu toate echipele ardelene, si cand a venit Mediasul, Bihorul, Alba sau Clujul atmosfera din tribune a fost frateasca. Noi avem ce avem cu echipele comuniste, cu pretenii din Moldova si Oltenia (unii dintre noi, cel putin). Mi se pare cam stupid sa ne certam ardelenii intre noi (aici ii bag si pe banateni). Mi se pare normal sa exista o oarecare rivalitate (doar e o competitie), din limite decente, fara violente, injuraturi, etc

Forza ardelenii!

micutzu
30th August 2005, 13:08
Aradenii vad peste tot dusmanie :no: , si apropo iar aveti echipa de timisoreni Micutzule :drak: .Vreau sincer sa intre Bihorul,iar voi aveti grija cu C-ul ca nu va mai scoate nici dracu de acolo :ciocan: .

Avem un timisorean, pe Baban, dar avem si aradeni. Voi aveti acolo o denumire, un stadion si niste suporteri timisoreni; restul = o adunatura de mitici printre care, din greseala, 1(un) singur timisorean !!! :rosu:
Treaba cu C-ul, romanul are o vorba "glas de caine n-ajunge la cer" asa ca pot sa stau linistit.

Dark multumim de sustinere. E destul daca stim noi si voi de infratire, restul nu ma incalzeste cu nimic.

Despre meci : in campionat in meciul de acum bihorul ne va bate dar in primavara mai vorbim...dupa pauza de iarna.

P.S. Wild asculta la mine, daca nu erau aradenii si comunistii voi ati fi avut satadionul ala fain de langa gara mare, iar daca nu era primarita la Arad gunoiul ala de Pugna nu ati fi pupat voi promovare.
Cat vor exista utisti in Arad in veac cu voi nu ne putem infratii, fi realist, ar fi ca si treaba ca, capetele a doi magneti, cu polaritate opusa, sa se atraga.

Siljanoski
30th August 2005, 13:10
Tremuram de frica!

micutzu
30th August 2005, 13:22
Tremuram de frica!

Vezi sa nu te scuturi prea tare ca poate iti cad frunzele, si asa se apropie toamna. Poate iti mai rupi ceva si te strici si ar fi pacat de tine.

Siljanoski
30th August 2005, 13:31
Lasa, nu te mai ingriji atata de mine...bate-ti capul de batrana doamna care incepe sa se ramoleasca...

micutzu
30th August 2005, 13:35
Am mai vazut tinerei batuti de bunicute, asa ca nu zi hop pana ce nu sari gardul.
Vezi sa nu ne face batuta din crengile voastre.

jorgensen
30th August 2005, 13:46
spune-mi si mie... ce crezi ca se va intampla in pauza de iarna ?

micutzu
30th August 2005, 15:30
Nu cred. Sper. + omogenitatea echipei va fi alta fata de inceputul turului + raspunsul la cerintele antrenorului vor fi mai promte + ceva jucatori noi.
Mentionez, sunt sperante. Poate sa se intample ceva in pauza de iarna sau poate nu, de aceea am zis ca vorbim dupa pauza de iarna.
In plus in primavara veti juca la Arad.
In fine, am eu vorba mea, "mai e mult pana departe". Timpul va vorbi.

Siljanoski
30th August 2005, 17:03
Eu sper sa va reveniti, ca ar fi mare pacat sa ajungeti in C. Dar nu stiu ce sa zic...

micutzu
30th August 2005, 17:33
Eu sper sa va reveniti, ca ar fi mare pacat sa ajungeti in C. Dar nu stiu ce sa zic...

Tinand cont de faptul ca cel putin, prin prisma rezultatelor si a celor petrecute pe teren, avem deja 2 candidate la retrogradare, 98% sigur, Liberty si Gloria II, + faptul ca, din varii motive, avem 12!!!, dintre cei care pot fi oricand titulari, indisponibili, la Slonta daca aveau putin curaj juniorii puteam sa venim cu 3 puncte, deci, nu cred ca la noi poate fi vorba de grija retrogradarii.
Deocamdata au prea putine jocuri oficiale impreuna, de aia ziceam ca la iarna probabil vom putea vorbii de o semii omogenitate.
daca ne mentinem in primele 10 pana la iarna, in retur nu imi mai fac probleme.
Am increderea aceasta fiindca s-a implicat viceprimarul, el putand atrage mai usor investitori, fiindca acum il avem si pe nea Ciorica, Dorel Cura, un om cu un pic de relatii pe la FRF, sa nu se inteleaga in sensul rau, fiindca la inceputul activitatii noua conducere post Sandu Ion nu s-a aruncat in declaratii ponpoase gen " eu fac.., eu dreg.., eu sunt cel mai tare.." ci dincontra s-au trasat niste idei realiste.
Normal din afara mai mult ca sigur ca asi fi zis si eu ca si tine Silja, ai tot dreptul sa fi circumspect, dar asa cum am mai zis e prea devreme sa ne pronuntam, doar pe la mijlocul turului putem face o idee.
Fara sa bat apropouri, fara sa supar pe cineva iti dau 2 exemple care ne includ :
1.Dupa un tur la un moment dat eram pe ultimul loc in div B cu -12 la adevar. Iarna a venit italianul si Feri Tisa antrenor si dupa ce in primele 2 jocuri de acasa facem egal terminam campionatul la +1 la adevar.
2.in anul in care am promovat ultima data, in prima etapa din tur ati venit la noi si ne-ati administrat un 3-0. Urmatoarea etapa de acasa facem egal cu Mediasul. atunci nimeni nu ne mai dadea nici o sansa. Si totusi...
Exemple sunt destule in lumea asta, dar...,fiindca intotdeauna exista un dar, nu scrie niciunde ca nu se poate intampla altfel de data asta (bine sau rau).

apparte
30th August 2005, 20:06
Bihorul a invins la Arad pe UTA cu 1-0!Rezultat aflat pe internet de pe un post de radio(nu-i fac reclama)!

t.b.
30th August 2005, 20:13
Noi am scapat de cupa :)
Acuma ne putem concentra la promovare
pacat de UTA, dar cupa nu inseamna prea mare lucru pt echipele din B

apparte
30th August 2005, 20:18
Da,vulpea cand nu ajunge la struguri.... :evil: Oricum,v-o furati si sambata!

t.b.
30th August 2005, 20:25
Ma sincer nu ne prea interesa cupa, daca ne elimina Unirea Ungheni chiar imi era indiferent, asa cu franarii astia mici nu e tocmai in regula....
Oricum nu am jucat cu cel mai bun 11, in meciul de pe Moina o sa fie altfel... (sper) :)

jorgensen
31st August 2005, 01:18
Cum a fost comentariul de la radio (apparte) ? Sincer vorbesc, ma intereseaza, cine a comentat ? Eu am fost la meci si sunt curios.

Pentru t.b. "am eliminat echipe mari, steaua, bla bla bla
Noi am eliminat pe UTA, si inca ceva:

sambata 27 august, FC Bihor-Apulum Vatca-Lazar, Ciobanu, Luput-Mihut, Tudor, Munteanu, Lungan-Neaga, Stan, Miculescu

Marti 30 august, UTA-FC Bihor Lazareanu-Bumb, Patrascu, Cistean-Oprea, Achim, Sabou, Mutu - Lukacs, Lupascu, Traistaru

Te rog, gaseste doua asemanari ! Cu rezervele reusim sa ne impunem !

Pacat ca ati iesit din Cupa, vroiam sa va intalnim sa va umilim cu rezervele :drak:

t.b.
31st August 2005, 01:30
Si banuiesc ca nici UTA nu a jucat cu primul 11, ca nu cred ca au riscat sa se accidenteze ca si asa stau slab cu efectivul...
Deci concluzia e ca rezervele voastre sunt cu ceva mai bune decat cele ale UT-ei felicitari, v-ati autodepasit

jorgensen
31st August 2005, 01:41
Am fost la meci. UTA a jucat cu 90 la suta dintre cei ce au jucat sambata cu Liberty. Manaila a spus ca va legitima si magazinerul, ca nu are alti jucatori.

UTA a jucat cu primul 11. Nu vreau sa ma gabdesc cate goluri va primi peste o saptamana in campionat la Oradea !!!! cand vom juca cu titularii.... :drak:

apparte
31st August 2005, 03:42
Jorgensen,e un post de radio care emite doar in Bucuresti si poate fi receptionat si pe Internet.A transmis relatari de la TOATE meciurile jucate azi in Cupa Romaniei!Din pacate,am ajuns abia la finalul transmisiunilor acasa asa ca am aflat doar scorul si marcatorul!

Siljanoski
31st August 2005, 10:24
Asta este, i-am eliminat pe UTA, cum prevedeam. Era pana la urma destul de normal.

micutzu
31st August 2005, 10:56
Am fost la meci. UTA a jucat cu 90 la suta dintre cei ce au jucat sambata cu Liberty. Manaila a spus ca va legitima si magazinerul, ca nu are alti jucatori.

UTA a jucat cu primul 11. Nu vreau sa ma gabdesc cate goluri va primi peste o saptamana in campionat la Oradea !!!! cand vom juca cu titularii.... :drak:

Nu a jucat decat cu 50% dintre titulari. La Salonta nu au jucat cei cinci suspendati + 2 accidentati care nu au jucat inca in campionat.
Deci nu am jucat cu primul 11.
Printre altii au jucat ieri : Dragalina, Enache, Cozea, Georgiu, Neamt si Mot toti juniori

Siljanoski
31st August 2005, 11:25
Asta este, nu-i o tragedie. Pt voi e mult mai important campionatul, ca realist vorbind n-aveti lot de jucat pe doua fronturi. Si la starea in care va aflati, ar fi bine sa va concentrati pe campionat si sa ramaneti in B.

jorgensen
31st August 2005, 13:04
daca si georgiu e junior. :ciocan: A cam jucat vre-o doi ani pe la Oradea. Cred ca ii cam confunzi.

micutzu
31st August 2005, 13:09
daca si georgiu e junior. :ciocan: A cam jucat vre-o doi ani pe la Oradea. Cred ca ii cam confunzi.

:) S-ar putea. Dar oricum si noi am avut destui juniori in teren si destui lipsa dintre titulari

zuzubuoy
31st August 2005, 13:40
tb spunea:" Oricum nu am jucat cu cel mai bun 11, in meciul de pe Moina o sa fie altfel... " :sleep:

Ca sa te si credem, te rog sa ne scrii componenta echipei care a "batut" Armatura si a echipei pe care nu prea o interesa cupa... :sneaky:

jorgensen
31st August 2005, 14:17
Nici pe noi nu ne intereseaza cupa, dar nu ne-am "U"milit. 3-0 este mai mult decat elocvent, in timp ce niste copii au castigat cu 1-0 in fata aradenilor.

t.b.
31st August 2005, 14:31
Suciu, Grigoroscuta, M.Popescu, Borza, Dolha, Vascan
Nu toti au fost titulari dar au jucat...

zuzubuoy
31st August 2005, 14:44
Da' nici pe ei nu-i intereseza cupa... :D Daca stai si te gandesti, e si normal...

Din moment, ce na-i decat 11 jucatori... :happy (si inca se mai gandesc la pomovare :headbang: )


@tb
Asta a fost "raspunsul" la intrebarea mea???

t.b.
31st August 2005, 15:04
Echipa o gasesti la "cine promoveaza" din moment ce s-a pus acolo nu avea rost sa mai postez o data echipele... eu am accentuat jucatorii care in mod normal nu joaca

RedBaron
31st August 2005, 15:55
Am fost la meci. UTA a jucat cu 90 la suta dintre cei ce au jucat sambata cu Liberty. Manaila a spus ca va legitima si magazinerul, ca nu are alti jucatori.

UTA a jucat cu primul 11. Nu vreau sa ma gabdesc cate goluri va primi peste o saptamana in campionat la Oradea !!!! cand vom juca cu titularii.... :drak:
care prim 11 de la UTA? care titulari? banuiesc ca esti tu mai expert ca si cei din Arad care urmaresc echipa... UTA a jucat cu rezervele in aceeasi proportie in care a jucat si Bihorul, poate mai mare. Nu mai te pronunta in privinta echipei din Arad daca nu cunosti situatia. Cica rezervele Bihorului au batut titularii UTA-ei... La cat sunteti de meseriasi nu stiu ce cautati voi in B :mda:

jorgensen
31st August 2005, 16:40
nu o sa mai cautam mult. Am gasit drumul spre A ! Va multumim si va spunem LA REVEDERE !

Siljanoski
1st September 2005, 10:22
Uite ce zice antrenorul vostru: "Dan Manaila parea extrem de afectat de eliminarea din Cupa României. „Am mai spus-o si o repet: FC Bihor este cea mai buna echipa din serie si este un club bine organizat, care stie ce vrea, lucru ce l-am simtit pe pielea noastra”." www.bihon.ro

Stie omul ce vorbeste!

WILD WEST
2nd September 2005, 11:50
Felicitari Oradea :D ! Va rog inca o victorie, ajutati un om sarac sa castige o lada de bere pe strand la Arad /hello ! Va multumesc anticipat :yeah:

RedBaron
2nd September 2005, 14:46
@micutzu
mai omul are drept sa simpatizeze si antipatizeze pe cine vrea. si eu am un pariu pe o lada de bere ca FCU Poli nu ia titlul anul acesta.
totusi nu il ataca ca nu a zis nimic deplasat si mai mult, mai bine editeaza mesajul ca moderatorii nu accepta limbajul acesta si poti lua avertisment sau ceva de genu.
lasa omu sa isi castige berea cinstit :)

micutzu
2nd September 2005, 14:57
Tudose, am folosit un cuvant din dictionar dar ai dreptate a fost folosit cu intentii rele si imi cer scuze fata de restul participantilor la discutie, si fata de tine bineinteles, dar a fost o reactie datorita adversitatii pe care o am fata de ei.
iti multumesc pentru ca ai facut otusi dreptate in ambele sensuri.

WILD WEST
2nd September 2005, 15:02
Bate Bihorul la scor,cam 3 goluri diferenta :yeah: .Fara nici o adversitate fata de UTA :drak:

micutzu
2nd September 2005, 15:16
Bate fiindca au totusi trupa mai buna. Adversitatea mea ramane.

WILD WEST
2nd September 2005, 15:30
Felictari ca esti obiectiv! Am prea multi prieteni in Arad ca sa urasc sau sa am adversitate fata de echipa cu care tin ei :ok: , dar nu inseamna ca tin cu voi. NOBLESSE OBLIGE /hello ,am fost tratati frumos la Oradea,deci sper sa bata Bihorul si sa-mi iau binemeritata lada de bere. :happy

zuzubuoy
2nd September 2005, 16:01
Nu exista doua meciuri la fel(identice)!!! Sa nu creada cineva, ca va fi mai usor decat in Cupa, numai din cauza ca o sa aliniem echipa de baza! Cupa e Cupa, campionatul, e campionat! Pe hartie suntem peste UTA in momentul de fata! Dar atentie mare!!!(stiti "povestea" cu buturuga mica,...)
Totusi, eu vad un 2(DOI) cat China!!! :drak:

jorgensen
2nd September 2005, 17:46
ce inseamna 2 ? Pronostic sau cate goluri le dam la aradeni ?

micutzu
2nd September 2005, 17:52
:D eu asi vrea sa fie pronosticul; zuzu s-a referit la diferenta sau la golurile care le primim.
Dupa cum a zis si zuzu, s-au mai vazut minuni. Eu sunt totusi circumspect.

WILD WEST si eu am prieteni in timisoara dar le-am interzis sa discutam despre UTA sau poli. :D :P

RedBaron
3rd September 2005, 18:22
Asadar inainte de meciul de campionat din etapa 4, ambele echipe vin dupa 2 infrangeri. Ambele echipe au nevoie (una mai mult ca alta) de puncte.

La UTA sper ca vor mai reveni din jucatorii de baza, exceptie Sziller care mai are de ispasit inca 2 etape de suspendare.

Despre Bihorul greu de zis, deoarece nu cunosc situalia lor. Poate cineva ne ofera detalii. Se pare ca cel putin 1 bihorean a luat rosu in etapa 3 si nu va putea juca in meciul cu UTA. Restul... :)

apparte
3rd September 2005, 18:50
Fl Lazar a fost eliminat,va fi inlocuit fie de Bumb,fie de Gongolea!

Kidu
4th September 2005, 11:09
Abia astept meciul de sambata de la Oradea. Daca ne vor bate (la fotbal, ca la altceva nu au cum) nu mira pe nimeni, la ce lot avem.
Oricum vom fi prezenti si ne vom incuraja echipa.

Siljanoski
5th September 2005, 09:55
Va asteptam sa veniti, ca de castigator nu cred ca se pune problema...

jorgensen
5th September 2005, 13:20
TREBUIE sa castigam ! Batem pe UTA si revenim pe primul loc !

HIV
5th September 2005, 13:27
Forza UTA !

micutzu
5th September 2005, 13:31
Multumim HIV :)
Speram si noi in minuni, mai ales dupa jocul de sambata :mda: , :headbang:
Sa vazut lipsa de experienta, lipsa de omogenitate, lipsa titularilor, am pierdut pe mana noastra si pe greselile noastre din aparare. Ei din proprie initiativa nu au prea avut ocazii asa incat sa zici ca au castiagat la diferenta asta pe meritul lor 100%.
Noi oricum speram fiindca speranta moare intotdeauna ultima

HAIDE UTA !!!
/hello /hello /hello /hello /hello
/OLE/

HIV
5th September 2005, 13:33
eu zic ca ii bateti !

jorgensen
5th September 2005, 13:45
Din ciclul Vorbe de duh pentru o cauza pierduta !

RedBaron
5th September 2005, 13:51
Din ciclul "lasa oamenii sa spere ca nu esti tu judecatorul cauzelor pierdute".

Siljanoski
5th September 2005, 14:22
Pot sa spere, dar e cam nerealista speranta asta...

jorgensen
5th September 2005, 14:37
Speranta moare ultima, ar trebui sa moara prima. Voi cred ca veti spera sa nu retrogradati !

RedBaron
5th September 2005, 17:23
Mai e clar, meciul incepe de la 0-0. S-au mai vazut minuni... Echipe mult mai slabe sa faca egal in deplasare, poate unii au mai pariat si au mai vazut din "astea".
Personal, imi doresc sa nu cadem in C. Va fi greu, dur, dar asta e situatia. Dac se va dovedi ca suntem prea slabi... ne asteapta C-ul. Insa pe "hartie" asa cum sunteti voi favoriti sambata, asa si noi ar trebui sa prindem locul 9.

jorgensen
5th September 2005, 17:58
Nu pot decat sa va urez bafta !

zuzubuoy
6th September 2005, 11:44
Vad ca s-au deviat discutiile rau de tot pe acest thread :mda:
In loc sa discutam "civilizat"( :drak: ) despre meciul direct dintre Bihor si Uta...

micutzu
6th September 2005, 12:15
off-topic : De ce nu face careva un thread cu razboiul Oradea-Petrsani, sau Oradea Cluj, sau cluj Petrosani s.a.m.d. :mad:
Aici se "razboiesc" UT-isti cu bihorenii :ciocan:
Bineinteles ca si altii sunt bine primiti, dar sa se rezume la subiect (oricine mai divagheaza dar unii chiar exagereaza :headbang: )
Zuzu-le ai dreptate. Cine nu e de acord si ne contrazice va rugam veniti cu argumente.

on-topic : Din surse sigure am aflat ca la noi in vestiar ar fi fost "film cu cowboy" dupa meciul cu Medias :evil: , inclusiv presedintele clubului participand intens la el. Sper sa aiba ceva efect pentru meciul de sambata. :yeah:

micutzu
6th September 2005, 13:50
:thinkso: Mmmmmmmm, Baroane ma gandeam la o minune.

apparte
6th September 2005, 22:52
Io tat zic ca bate Bihoru! :D

jorgensen
7th September 2005, 10:23
Bihoru bate si azi in cupa pe Liberty, cat si pe UTA in campionat.

Siljanoski
7th September 2005, 11:09
Batem si in Cupa azi, si in campionat sambata pe UTA!

micutzu
7th September 2005, 11:19
Ce as rade daca sambata se intampla minunea.
Nu stiu ce ati mai zice dupa.
Singurul lucru care ma irita e faptul ca sunteti asa siguri de voi. Ati fost siguri ca bateti tot si deja aveti o infrangere (cum ati luat bataie nu mai conteaza, desi v-am avertizat ca asa va fi pe acolo, pentru ca situatii de astea afara s-ar putea sa mai intalniti)
Mai jucati si cu Clujul, Mediasul, si cine stie cu cine va mai incurcati.
De exemplu s-ar putea sa promoveze Mediasul si Clujul. Nimic nu e imposibil.

Siljanoski
7th September 2005, 11:40
Nimic nu e imposibil, dar sunt destule lucruri care ne indreptatesc sa credem in sansa noastra. Bineinteles ca surprize au fost si vor fi intotdeauna.

zuzubuoy
7th September 2005, 12:29
Stai linistit micutzule! N-o sa fie nici o surpriza! Surpriza a fost la Lupeni! Si poate va fi inca la CFR TM sau Resita! Stii foarte bine, ca echipele mici joaca altfel cu echipele mari... Un meci intre Lupeni si Resita e una oarecare, nu? Poa' sa castige oricare, ca nu-i intereseaza pe nimeni. Nu ar fi nici o surpriza daca, sa zicem, Resita castiga la Lupeni, sau viceversa. Insa, daca Lupeniul sau Resita bate UTA sau Bihorul, e altceva...
Cum spunea si Yuri(Siljanoski), "surprize au fost si vor fi intotdeauna"!!! :ok:

jorgensen
7th September 2005, 14:50
Nu pot decat sa fiu de acord cu Yurica, dar surprizele sa nu apara la meciurile lu' Bihoru !

micutzu
7th September 2005, 15:21
Adica : Remember Foresta Falticeni

jorgensen
7th September 2005, 15:41
Nu suntem si nu vom fi niciodata Dinamo. Asa ca nu ne comparati cu ei. Multumim anticipat.

HIV
7th September 2005, 16:17
bihorenilor va bate UTA . Forza UTA !

Siljanoski
7th September 2005, 17:13
Stai linisitit ca-i batem noi sambata, ca sa nu mai aveti nimic de comentat.

t.b.
8th September 2005, 00:51
Nu suntem si nu vom fi niciodata Dinamo. Asa ca nu ne comparati cu ei. Multumim anticipat.

Stim ca voi sunteti cu Steaua... :drak:
Oricum hai UTA, poate-si revin si prind locul de baraj numa` asa sa se oftice bihorenii :D (locul 1 l-am rezervat pentru noi anul asta)

Siljanoski
8th September 2005, 10:03
Ce credeti mai ce e divizia B, carciuma, sa va rezervati locul dinainte? Aratati pe teren ca il meritati, ca pana acuma n-am vazut nimic! Mai vedem dupa ce pierdeti la Timisoara!

jorgensen
8th September 2005, 10:30
Nu suntem cu Steaua, dar sa nu crezi ca nu m-am bucurat la acel 4-5. Cred ca voi ar trebui sa va ingrijiti mai mult de echipa voastra decat sa le tineti pumni aradenilor. CFR Timisoara s-a calificat si ea mai departe in Cupa Romaniei, asa ca moralul lor e excelent. Zic ca ar trebui sa aveti grija. Mai vorbim sambata la ora 13:00.

apparte
8th September 2005, 11:47
Stim ca voi sunteti cu Steaua... :drak:
Oricum hai UTA, poate-si revin si prind locul de baraj numa` asa sa se oftice bihorenii :D (locul 1 l-am rezervat pentru noi anul asta)
T.b. o sa-ti fac placere si-o sa merg la meci sambata cu fularul Stelei :D !

micutzu
8th September 2005, 11:59
Nu suntem si nu vom fi niciodata Dinamo. Asa ca nu ne comparati cu ei. Multumim anticipat.

Nici prin gand nu mi-a trecut sa va compar cu dinamo.
Ma refeream stricat la surpriza.
Scuzele mele pentru incurcatura.

jorgensen
8th September 2005, 12:06
Nu vreau sa va stric sfarsitul de saptamana inca de astazi. Dar sansele voastre de a produce surpriza sambata la Oradea sunt nule. Hai Bihoru' !

zuzubuoy
8th September 2005, 12:26
Hai sa fim realisti! Nule chiar, nu sunt. Au si ei cam 20-25% pt. un punctulet... :hmm: Si sa fiu sincer, mi-e frica de procentul asta... :thinkso:
DAR...

HAI BIHORU'!!!

t.b.
8th September 2005, 14:20
Nu vreau sa va stric sfarsitul de saptamana inca de astazi. Dar sansele voastre de a produce surpriza sambata la Oradea sunt nule. Hai Bihoru' !

Si Lupeniului cam ce sanse i-ati dat inainte de meci :thinkso:

@ Apparte, linistit tata, nu o sa fii singurul
@ Jorgensen, vorbesti de meciul din `96 :headbang: la ala am fost pe stadion si chiar daca am pierdut am fost mandru de echipa mea :ok: aveam o echipa f. frumoasa atunci, cu vreo 2 etape inainte am pierdut cu 4-3 in Cotroceni, iar dupa meciul ala cu Steaua am batut noi cu 5-4 pe Ceahlaul

jorgensen
8th September 2005, 14:47
Primeati cam multe goluri pe vremea aceea. Istoria se va repeta, nu ?

micutzu
9th September 2005, 11:39
SI MAINE NEBUNIA !!! :happy :happy :happy :happy :happy
S-ar putea sa fie un fiasco, s-ar putea sa fie un spectacol.
Sa speram la a doua varianta si sa speram ca totul va fi corect si nu vor exista nereguli (indiferent de cine le face).
Oricum, in inima mea...

HAIDE UTA !!!

Siljanoski
9th September 2005, 11:48
Eu cred ca noi vom bate si sunt sanse mari sa fie asa. Veniti la meci careva dintre voi, astia de la Arad? PM care veniti, poate ne vedem cumva!

jorgensen
9th September 2005, 13:10
Spectacol la Oradea, toti ochii vor fi atintiti asupra noastra. Indiferent de locul din clasament, obiectiv, rivalitatea e mare, ambitiile nemasurate. Vom face totul pentru victorie.

apparte
9th September 2005, 22:06
Chiar,buna idee!Dati-mi un PM sa ne-ntalnim inainte de meci(sau dupa)!Asa cum i-am promis lui t.b. o sa vin cu fularul cu Steaua :D !

Kidu
10th September 2005, 03:51
Ce oameni. Auzi la el cu fularul stelei. De asta nu e bine in tara asta, pt ca este plin de tarani ca tine, care in loc sa isi incurajeze echipa locala ajung sa fie suporteri de mana a 2-a a echipelor din capitala. :degete:

Forza UTA !

zuzubuoy
10th September 2005, 08:56
Si acum, ce vrei sa-i faci? Omu' e stelist, dar simpatizeaza si cu Bihoru'.
In loc sa fie invers... :mda:

Dar stai linistit, nu din cauza lui(lor) "nu e bine in tara asta"! :D

apparte
10th September 2005, 10:29
Ce oameni. Auzi la el cu fularul stelei. De asta nu e bine in tara asta, pt ca este plin de tarani ca tine, care in loc sa isi incurajeze echipa locala ajung sa fie suporteri de mana a 2-a a echipelor din capitala. :degete:

Forza UTA !
Off topic: The_Kid,nu raspund unuia care n-are scoala cata vacanta am avut eu! :degete:
@zuzu,asta e!Cand eram la juniori la Bihoru' imi doream sa ajung la Steaua!Ca n-am ajuns...e altceva!
On topic:azi,scor de maidan!

RedBaron
10th September 2005, 10:48
o sa fie 8-8 atunci :)

apparte
10th September 2005, 11:05
:D :evil: faina replica!

t.b.
10th September 2005, 12:48
Tocmai a egalat UTA /hello

RedBaron
10th September 2005, 12:49
min 43' : Bihoru - UTA: 1-1. Ambele goluri din penalty.
Mai o repriza :)

t.b.
10th September 2005, 13:14
2-1 pt UTA, acuma sa vad ce mai zic bihorenii :happy

Pancujunior
10th September 2005, 13:35
da unde vezi tu rezultatele din div b?

t.b.
10th September 2005, 13:39
prosport.ro
Si comentariu la Radio Cluj ;)

micutzu
10th September 2005, 13:56
Cat a ramas fratilor ca nu-mi raspunde nimeni pe mobil?
hai care sunt on-line.

Robi
10th September 2005, 13:58
2-1 pt UTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!final!

micutzu
10th September 2005, 14:01
Se pare ca joaca bihoru mai bine cu rezervele. :evil:
Sper sa nu se supere bihorenii pe mine dar se pare ca "remember Foresta" i-a urmarit.
Sincer nu ma asteptam dar cred ca seismele de dupa meciul cu Gazul au avut efect.
Stie cineva cum s-a desfasurat meciul?
Eu am fost toata ziua la munca, nici la radio nu am reusit sa ascult.
Oricum, felicit baietii si, ca sa fiu un pic rau, ar trebuii ca bihorenii sa se mai gandeasca la promovare. (sau poate se intampla ca si in anul cand ne-au batut ei pe noi acasa si am promovat noi).
Poate e mai bine ca am jucat cu mai multi tineri. Ambitia face minuni cateodata (ca de exemplu azi).

Robi
10th September 2005, 14:03
In sfarsit ne-au facut si noua o bucurie!Multumim UTA!

t.b.
10th September 2005, 14:04
Felicitari pentru UTA /hello
Abia astept sa aud ce au de zis bihorenii :happy

micutzu
10th September 2005, 14:09
probabil, sau chiar sigur, va fi o sapt. in care vor posta mai multi aradeni decat pana acum.
Apropos! Cine stie rezultatele sa-mi spuna si mie?
t.b. ce a facut "U"

jay
10th September 2005, 14:20
Bravo, UTA! Friends will always be friends! Ne bucura succesele voastre aproape in egala masura in care ne bucura si victoriile noastre!

t.b.
10th September 2005, 14:26
probabil, sau chiar sigur, va fi o sapt. in care vor posta mai multi aradeni decat pana acum.
Apropos! Cine stie rezultatele sa-mi spuna si mie?
t.b. ce a facut "U"

Am batut cu 3-0, Rezultatele le-am pus pe topicul cu etapa a 4-a ;)

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=361813&postcount=29

micutzu
10th September 2005, 14:49
bihorenilor va bate UTA . Forza UTA !
Frate clujean gura de aur ai avut
Sa-ti dea Domnul un ce-ti doresti tu (mai putin sa ne bateti :) ).
Si mai am auzit pe cineva "nu spui cine, persoana importanta" ca cica retrogradam :o:
hai ca deja incep sa tremur

RedBaron
10th September 2005, 14:59
Yeaaah baby!!!! Nici nu indrazneam sa sper la o victorie tocmai la Oradea!
Noa' pretini bihoreni? Cum este situatia? :)
UTA baby!

apparte
10th September 2005, 15:16
A batut UTA! Intr-adevar,in prima repriza UTA a jucat bine(de fapt bihorenii n-au jucat nimic),pt ca in repriza a doua,aradenii sa inscrie imediat dupa pauza.A urmat o cursa cu ratari ale bihorenilor,"garnisita" cu 2 bare,2 mingi scoase de pe linia portii,gol anulat,o ratare cu poarta goala etc! Peste toate a fost insa arbitrajul execrabil al lui Gabriel Moceanu(nu m-ar mira ca dupa acest meci sa fie terenul suspendat iar vreo 4 etape)!Penalty-ul acordat UT-ei a fost de-a dreptul jenant!O vina are insa si portarul Vatca ,care a iesit aiurea la o minge pe care jucatorul din Arad nu putea decat s-o centreze si a deviat mingea in corner,arbitrul acordand penalty.Faza s-a petrecut chiar sub ochii mei,am stat in peluza,deoarece accesul in tribune a fost interzis!Vatca a iesit,jucatorul din Arad talonat de 2 oradeni atinge mingea,Vatca atinge la randul lui mingea(dar nu-i schimba directia),aradeanul cade peste el si penalty!N-a facut-o insa in min 75 cand Neaga a fost facut sandwich intre 2 fundasi aradeni dupa ce daduse mingea printre ei!Daca mai adaugam faptul ca toate deciziile la limita au fost luate impotriva oradenilor,ca a tolerat tragerile de timp,ca a avut cateva decizii care-au starnit nemultumirea(gen-autul se bate doar cu mingea care a iesit din teren,se bate doar de langa tusa nu de la 1-2 m de tusa etc).Jenant arbitraj!
De laudat jucatorii de la UTA care au uzat de toate mijloacele pt a-si atinge scopul!Dupa meci,nimeni nu le-a reprosat nimic(au fost aplaudati la iesire).Sper ca incepand de etapa viitoare sa nu-i mai vad pe teren pe Ciobanu,Vatca,Lazar si Gr.Tudor!De fapt cred ca si lui Miculescu i-ar prinde bine o pauza!

jay
10th September 2005, 15:17
RedBaron, cand am pronosticat dubla victorie aradeana in meciurile cu Bihorul am facut-o mai mult cu inima, sincer. Dar ce zi frumoasa, noi, voi si "U" am invins! Yesss!:)

RedBaron
10th September 2005, 15:26
Da! Ma bucur si eu. Mai mult, am pronosticat si bine! Bihorul a luat 3 pct din 6 posibile (meciul de azi si cel de Cupa), dar nu au luat pe cele 3 mai importante!

vlad1607
10th September 2005, 17:33
Bravo Aradul ! Forza !

Kidu
10th September 2005, 20:16
Off topic: The_Kid,nu raspund unuia care n-are scoala cata vacanta am avut eu!

apparte, inteligentule, sunt inginer proiectant si urmez cursurile unui master. Nu stiu cata relevanta are chestia asta, dar nu ma mai lua cu replici din astea de clasa a 4-a, pt ca din punctul meu de vedere cei ca tine nu imi trezesc nici un interes.

Despre meciul de astazi, v-am cam scos figurile din cap prin munca, ardoare, ambitie si de ce nu valoare. Nu aveti voi fata de promovare, stati linistiti.

Cat despre suporteri, inca o data m-am convins ca Oradea este plina de tarani. Tarani care in tot timpul meciului nu au facut decat sa strige trivialitati la adresa noastra, tarani care bagau aiurea in seama, tarani care dupa meci intr-un mic incident pe drumul ce duce catre gara stiu ei ce au patit in momentul cand am intrat in ei.

Astazi ati primit o corectie din toate punctele de vedere.

"Si la anu' cand venim, tot tarani sa va gasim !"

Forza UTA !

vlad1607
10th September 2005, 20:49
Bravo !

Darkslowstar
10th September 2005, 21:05
Felicitari UTA, ma bucur ca ati iesit din galeata. Nu cred ca aveti forta sa promovati anul acesta, dar macar o sa arbitrati lupta de promovare in sezonul asta.
Sper sa ne vedem cat ma curand in A. Multa bafta!

apparte
10th September 2005, 21:06
The kid,ramane valabila chestia cu vacanta :D!

micutzu
10th September 2005, 22:04
apparte frate sa stii ca te agheti de scuze puerile pentru declaratiile facute de voi.
Zicea-ti ca daca ne-ati batut in cupa acasa la noi cu rezervele, la Oradea ne mancati de vii. pai atunci de ce nu ne-ati dat macar vreo 3 pana la pauza. daca e pana acolo 11 m al vostru cum a fost ?
va ascundeti neputinta dupa scuze de copii gen arbitraj si ratari?
Pai de ce nu ati inscris, ratarea nu e o scuza.
11 m al nostru? Pai golul din repriza a 2-a a lui Santejudean cum a fost? De ce nu ati egalat dupa aceea.
"Batem tot" zicea cineva dintre voi. Sau poate mai bine "Luam bataie de la toti".
Ar trebui sa vedeti unde e buba la voi in curte si apoi sa judecati o echipa care va batut acasa cu jumatate din titulari.
Poate am fost un pic cam dur dar sa te ascunzi dupa arbitraj (ce mi-au zis altii, chiar si din Oradea, care au fost la meci cica nu a tinut chiar cu UTA arbitru, sa ma insel oare? La Arad in cupa numai ca nu va bagat mingea in poarta ca altceva cred ca nu mai pute sa faca, asa ca nu te lega de arbitraj cand nu ati fost capabili sa ne bateti)
Declar !!! VOI NU O SA PROMOVATI IN ANUL ACESTA DACA NU VA SCOATETI FUMURILE SI AERELE DE VEDETE DIN CAP !!!

HIV
10th September 2005, 23:35
pfoai ce bine am ras. Exact cum spuneam , v-a batut UTA . Felicitri UTA !

arad80
11th September 2005, 00:58
felicitari UTA-ei!
nu stiu de ceva legati de bihoreni...!
ei sunt oltenii ardealului!si bineinteles cum spunea unu pe aici,noi n-avem scoala,n-avem valoare...?!
noi daca avem treaba cu careva ,pai aia sunt poli sau echipele bucurestene....
am ajuns sa ne tragem de ciorapi cu bihoru'...
hai sa fim seriosi!

FORZA UTA!

the_one_&_only
11th September 2005, 01:03
bihoru si fotbalu haha vaca si chilotzii. si sunt oradean get-beget

t.b.
11th September 2005, 01:22
Uita ca mai sunt si bihoreni sinceri :happy:happy:happy

Pacala
11th September 2005, 08:12
bravo UTA
un rezultat mare , care arunca o alta lumina asupra distributiei de forte in serie.
N-as fi exclus sa vedem la anul doua echipe din cluj in A

Ioca10
11th September 2005, 11:00
Bravo UTA!

Kidu
11th September 2005, 13:34
Bineinteles scuzele aduse de oradeni sunt de-a dreptul patetice. Va legati de arbitraj ? Ma mir ca mai aveti nesimtirea sa aduceti acest argument cand arbitrajul de ieri a fost japca pe fata. Faulturi inexistente acordate pe motive strigatoare la cer, o sarabanda de lovituri in preajma careului acordate pe motive stiute numai de el. Totusi ca un mic plus al arbitrajului, a fost ca a apreciat corect faza din repriza a 2 a in care voi cereati penalty. A fost sub ochii mei faza si nici vb de penalty. In plus de asta prelungirea nejustificata cu 10 (ZECE) minute a partidei.

Zicea bine cineva aici ca voi sunteti oltenii vestului. Mi-a luat vorba din gura :)

Si ca o satisfactie in plus, ma bucur ca i-am butut ajuta pe prietenii nostri de la "U".

vlad1607
11th September 2005, 13:40
oltenii Ardealului :happy :happy ce tare :happy :D
Din nou felicitari Aradului...sper sa promoveze ei sau U Cluj.

Siljanoski
11th September 2005, 13:47
Nu pot decat sa felicit UTA! Nu e de vina arbitrajul, e de vina jocul nostru care a fost execrabil in prima repriza. Ai nostri au intrat pe teren cu gandul ca meciul e deja castigat si cu mentalitatea asta o sa avem numai probleme. Avem echipa mai buna ca UTA, dar ieri n-a contat asta, ci faptul ca ei au vrut mai mult si noi ne-am trezit prea tarziu, cand totul era deja pierdut. Ce mai, am meritat-o, ca sa fiu cinstit...

t.b.
11th September 2005, 16:18
Hopa, se molipsesc bihorenii de realism, felicitari, se pare ca ati revenit si voi cu picioarele pe pamant :)

Kidu
11th September 2005, 19:43
Apropo unde este bdl ala. Tare as fi curios sa imi spuna si mie varianta lui in care au capturat un fular de la un aradean in gara la oradea. In plus de asta cum e cu tortele alea ce vroiati sa le aruncati in noi.
Sa iti dau un sfat gustere, nu va mai incordati aiurea ca tare imi este mie ca cu proxima ocazie va desfintam. Apropo, dupa meci cand am intrat in voi unde ati fugit toti asa ?!

Revin cu poze ale capturilor facute (daca le pot numi asa).

RedBaron
11th September 2005, 20:05
@The_Kid
Fac un apel la tine si la restul sa nu deraiem cu discutiile inspre "capturi" si eu mai stiu ce conflicte. Se stie ca intre UTA si Poli ori Bihorul exista o rivalitate, dar, inca odata, fotbalul trebuie sa ramana in limitele sportului nu a rafuielilor intre suporteri.
Si apoi bihorenii or fi tarani sau nu, eu unul nu ii consider asa. Cum ei au galeria aia a lor de 2 lei asa si RF-ul nostru le parea la altii... la fel. Si mai ceva: gasesti peste tot fani inflacarati si foarte devotati (a se citi fanatici) cand e vorba de echipa lor. De obicei sunt aceia care simt ca nu au facut armata si vor sa dovedeasca contrariul oaspetilor, aruncand cu pietre, provocand, etc. Acestia din urma nu ii discutam, dar stim ca exista. Insa ei nu reprezinta totalitatea fanilor unei echipe, fie ea UTA, Bihorul sau Poli, ca tot i-am pomenit.

Ontopic:
Bihorul ramane o candidata la promovare, sa fim seriosi. Iar noi daca ne imbatam cu apa rece, o sa avem surpriza unui meci nul sambata cu Resita si sa cadem iarasi de pe locul 9, ultimul loc sigur.
Ma bucur ca exista un fel de prietenie intre "U" si "UTA", dar raman la parerea ca Bihorul va promova, asa cum am si votat.

Siljanoski
12th September 2005, 09:49
Va promova, cu conditia ca revenim la atitudinea din primele meciuri ale campionatului. Cat timp se cred mari vedete si au impresia ca meciul e castigat inainte de inceperea lui...

zuzubuoy
12th September 2005, 10:16
Kid copile! Ti-o urcat steroizii la creier??? Yo cred, ca daca cineva e arogant si "taran"(citat de la aradeni) aici, ala esti tu! Vezi, ca daca "tragi la fiare" nu inseamna ca-ti va creste automat "masa" si la creier...

PS: Si daca pt. asta o sa primesc avertisment sau ban, va spun Adio!

[Disputele personale pe PM de acu incolo. Nu esti in pozitia de a ne pune conditii! Daca iti face placere postezi aici, daca nu, nu. E alegerea ta!]

adymax
12th September 2005, 10:27
Doar atat....................

[Asta ce fel de mesaj e? Dispute personale pe PM. Va rog fara off-topic sau mesaje neconcludente, deoarece incalcam regulamentul. Va multumesc]

zuzubuoy
12th September 2005, 11:39
Nu-i o disputa personala!!! Au fost facuti tarani BIHORENII!!!
Ca pe mine personal ma enerveaza copilu'...

micutzu
12th September 2005, 11:39
Speranta moare ultima, ar trebui sa moara prima. Voi cred ca veti spera sa nu retrogradati !

Of, of, of ce sa-i faci si cu optimismul exagerat.
Vad ca te-ai cam ascuns.
Minunea, speranta, vad ca totusi cineva acolo sus ne iubeste si s-a facut dreptate.
Replica ta este prezenta, dar lipseste cu desavarsire. Sau ti-a papat pisica limba?
Cel putin la ce am vazut sambata, pe televiziunea noastra locala, sunteti foarte departe de o echipa de divizia A. Dupa unele informatii nici la Lupeni, zice lumea, nu ati jucat mai nimic. Eu zic sa va ganditi, ca si noi, la constructia unei echipe competitive care sa atace promovarea pe viitor. Anul asta, daca nu va schimbati mentalitatea, prindeti locurile 3-6 sau poate mai rau.
Noi sigur nu retrogradam, stai linistit.
Te astept cu un raspuns

RedBaron
12th September 2005, 11:59
Nu-i o disputa personala!!! Au fost facuti tarani BIHORENII!!!
Ca pe mine personal ma enerveaza copilu'...Tarani suntem toti! In aceeasi masura in care suntem si oraseni. Acuma e dreptul lui sa ii considere pe bihoreni tarani, cum e si dreptul tau sa consideri aradenii tarani. Inca odata e parerea lui, a nu se confunda cu atitudinea Aradului. Mai zic si timisorenii ca Aradul e sat, deci... :) Sunt tatonari astea, eu is obisnuit. Vezi si la cei care tin cu Jiul li se mai zice sa mearga la mina, acuma nu putem cenzura aceste "trimiteri". Cel mai eficient e sa le combatem cu argumente ca alea is beton.
Am vazut eu tarani la UTA de ar lua locu 1 in top. Asa ca nu iti fa probleme. :P

zuzubuoy
12th September 2005, 12:09
Exact de taranul ala era vorba...

Kidu
12th September 2005, 20:59
Bai haideti sa lamurim o treaba sa inteleaga toata lumea.

1) Nu ma referam la taranul din zona rurala, nu am nici o treaba cu astfel de oameni, ba din contra. "Vesnicia s-a nascut la tara" cum spunea si O. Goga. EU ma refeream la acele persoane care vin la meci doar pt ca nu au ce face acasa. Nu prea sunt ei curiosi de meci, dar in schimb "sa dea ****" la galeria ori echipa adversa sunt primii. Sa ameninte din spatele gardului ca si cainile care latra din lant, iar sunt primii. De taranul care provoaca in mod gratuit si care daca este la o adica sa isi sustina punctul de vedere fata in fata cu adversarul pauza,pt ca el poate sa ii spuna iepurelui "puturosule".

2) Daca fac sala si sunt sportiv este numai si numai problema mea. Mai lasa-ma cu steroizii si cu alte tampenii ce le auzi la tv. Cine esti tu sa ma contesti pe mine si sa ma arati cu degetul, cand tu de fapt [] isi face simtita prezenta doar pe net? Fata de multi de aici, am ani de cand ma duc la meciuri, in deplasari, sacrificii f mari si costuri destul de ridicate, dar in ciuda acestora ma simt mandru cand vine vorba de orasul, echipa sau brigada din care fac parte.
Cum ati vrea sa reactionam la instigari ordinare de genu: "uta voastra, curva noastra" ?! Imi este si greata sa le pronunt pe toate care le-am auzit la oradea. Auzi bai frate cine ne contesta pe noi: rebelii oradeni (o adunatura []), stil rebel (cine sunteti voi ba ?!), xtrema ultra (grupul ultrasilor cu cheia in gat care sufera de smardoiala si pe stadion sunt invizibili, ii vad doar in poze).

Pana una alta, UTA este un nume de legenda, un tel intangibil pt voi [].

P.S Nu as vrea sa generalizez aici asupra tuturor oradenilor si locuitorilor mun. Oradea care de altfel este un oras destul de civilizat, dar pentru oamenii care i-am mentionat in randurile de mai sus nu pot sa am nici un fel de respect.

ASP
12th September 2005, 21:28
Bai haideti sa lamurim o treaba sa inteleaga toata lumea.

1) . "Vesnicia s-a nascut la tara" cum spunea si O. Goga.
Blaga a spus chestia asta.

RedBaron
12th September 2005, 21:48
Ok, au fost drepturi la replica sau clarificat niste chestii prin exemple si argumente, dar acum trebuie sa ne oprim un pic cu disputa, sa nu degenereze.
Daca unii oradeni asa au strigat, cei care au strigat merita "catalogarea" lui Kid si dupa opinia mea. Apoi s-a specificat:
Nu as vrea sa generalizez aici asupra tuturor oradenilor si locuitorilor mun. Oradea care de altfel este un oras destul de civilizat, dar pentru oamenii care i-am mentionat in randurile de mai sus nu pot sa am nici un fel de respect.
Cred ca e clar si pana la meciul retur sa ramanem, daca doriti, axati pe meciuri, echipe rezultate. Ca altfel se strica atmosfera. Parerea mea :)

Cat despre tarani eu reiterez ce am spus. Si la Arad am vazut "eroi", dar cand este sa isi plateasca biletul/abonamentul sar gardu. Deci... asta e realitatea cu bune si rele. Pana la urma sa fim noi sanatosi. :ok:

@The_Kid
Si o ultima chestie, poate sunt dintre noi/ei care umbla la meciuri de destul timp, tot asa cu sacrificii. Poate unii nu pot sustine echipa in mod permanent, deci e un pic fortat sa insinuezi ca ar exista un anume prag/nivel de la care esti fan adevarat sau nu. Acuma e adevarat ca nu asa te-ai exprimat dar unii asta vor intelege. Si ca sa evitam polemici inutile, cred ca fan/suporter este acela ce tine cu echipa sa. Sa zicem.

Am si o propunere, daca doriti deschideti un subiect separat in care sa discutam atitudinea si comportamentul galeriilor/spectatorilor la meci. Scandari, atacuri, etc. Sunt unii care merg si in deplasari si ar fi banuiesc destule opinii. Cum doriti.

Kidu
13th September 2005, 00:50
Blaga a spus chestia asta.

Asa este, Blaga a zis asta.

RedBaron, fiecare intelege ce vrea prin fidelitate pentru culorile clubului. Nu am pretentia ca toata lumea de pe stadion sa aiba o mentalitate si o conduita ultra'. Fiecare are rolul sau. Am mai discutat chestia asta, dar un gram de respect ar trebui sa fie. Oricum pt chestia ce au facut oradenii sambata, le promitem o noua corectie cu proxima ocazie.

Inca ceva bdl, scuze patetice de genu': "n-am fost noi" ma lasa rece. Doar atat puteti ?! Asta e tot ce aveti ?! Aceasta este singura scuza si singurul argument cu care vreti sa va justificati, agaricilor ?! :lol: :lol: :lol:

Acestea fiind scrise am incheiat subiectul oradea.

Forza UTA !

RedBaron
13th September 2005, 01:03
le promitem o noua corectie cu proxima ocazieeu cred ca victoria asta e de ajuns pentru tur. in retur corectia va fi mai drastica, un 3-0 daca ne tine talentu :)

jorgensen
13th September 2005, 10:20
Replica ta este prezenta, dar lipseste cu desavarsire. Sau ti-a papat pisica limba?

Multumesc pentru aprecieri. Replica a intarziat din motive tehnice. Am de lucru destul de mult si sa nu crezi ca sunt unul dintre aceeia care stau deoparte atunci cand pierdem. Nu-i nimic, ne ridicam si o luam de la capat.



Cel putin la ce am vazut sambata, pe televiziunea noastra locala, sunteti foarte departe de o echipa de divizia A. Dupa unele informatii nici la Lupeni, zice lumea, nu ati jucat mai nimic.

Ati avut noroc ca meciul a fost filmat de televiziunea voastra locala. Meciul s-a dat integral pe post ? Este o intrebare la care astept cu nerabdare un raspuns.



Eu zic sa va ganditi, ca si noi, la constructia unei echipe competitive care sa atace promovarea pe viitor. Anul asta, daca nu va schimbati mentalitatea, prindeti locurile 3-6 sau poate mai rau.
Noi sigur nu retrogradam, stai linistit.

Mentalitatea este ok, arbitrajele nu. Dar vom incerca sa nu tinem seama de ele. Daca altfel nu se poate... poate ne ajuta Craciunescu... :degete:
Iar echipa competitiva avem, e cea mai buna echipa din serie. Si raman la convingerea ca vom retrograda.

Si o ultima intrebare. NU ai fost la Oradea, nu ?

jorgensen
13th September 2005, 10:36
Pustiulica ai o problema. Si eu vreau ca pentru moment sa se termine disputa Oradea - Arad, dar cei care au inceput cu trivialitatile au fost utistii. Nu uita chestia asta. Pana voi nu ati strigat ****, nu ati fost atacati verbal de nici un spectator. Dupa aceea, totul e istorie. Esti unul dintre aceeia care stateati dupa meci la terasa langa gara la bere ?

micutzu
13th September 2005, 10:46
"Ati avut noroc ca meciul a fost filmat de televiziunea voastra locala. Meciul s-a dat integral pe post ? Este o intrebare la care astept cu nerabdare un raspuns."

Da, integral. S-a dat sambata noaptea si duminica la amiaza in reluare.

"Mentalitatea este ok, arbitrajele nu. Dar vom incerca sa nu tinem seama de ele. Daca altfel nu se poate... poate ne ajuta Craciunescu... "

Prima data pierzi la o nou promovata, dai vina pe arbitraj, buuuun... .
A 2-a, pierzi acasa cu o echipa decimata ce venea cu moralul la pamant dupa o infrangere pe propriul teren, dai de 3-4 ori in bara, ratezi de la 6m ... dai vina pe arbitraj. Ti-a dat un 11m, corect, si nu ti-a dat un "salt in bazin" si zici ca nu e corect? Ce ai fi vrut sa-ti bage mingea in poarta ca tu nu esti capabil?
cine zicea ca spera la un egal sau chiar o vede pe UTA castigatoare ziceai despre el ca viseaza. De aia m-am luat putin de tine fiindca ziceai ca sunteti imbatabili. De ce nu m-am luat de Silja sau Zuzu? Fiindca ei erau cu picioarele pe pamant. unul dintre ei zicea, la un moment dat, ca ii e frica de acea farama de sansa ca noi sa facem un egal la Oradea.

"Iar echipa competitiva avem, e cea mai buna echipa din serie. Si raman la convingerea ca vom retrograda." ????????????????????????????????????????????
Cred ca ai vrut sa spui altceva.

"Si o ultima intrebare. NU ai fost la Oradea, nu ?"

Nu. Am fost la munca si nu am putut ajunge. Nici la radio nu am putut asculta. de aceea am urmarit televiziunea noastra locala (dupa care, sincer, nu ma prea omor)

RedBaron
13th September 2005, 12:39
@jorgensen
Tot dumneata esti cel care ne ameninta cu invazia la Arad... si atunci ati pierdut. Acu nu aveam sansa... si uite ca am castigat. Ironic nu?
Cat despre deplasarile la meci, scuza-ma ca spun dar altii chiar nu pot sa mearga, nu pot sacrifica un week-end ca sa mearga la Lupeni sau mai stiu pe unde. Nici eu nu am fost la Oradea ca nu am avut chef. Mare branza, ce sa zic. Cand UTA va avea o echipa demna de promovare poate o sa consider sa fac deplasari pe banii si benzina mea. Pana atunci e usor de vorbit dar mai greu de facut cand stim care e situatia economica in Romania. Mai mult unii lucreaza si sambata.
Cat despre superioritatea aia nu o mai observ. S-a desumflat optimismul. Dar e mai bine asa ca sunteti cu picioarele pe pamant momentan.

jorgensen
13th September 2005, 14:41
Dar ne revenim noi. Fiti fara de griji. La noi sunt altfel de probleme, presedinte vs. antrenor. La un moment dat, sper ca se vor aplana aceste conflicte.

Micutule, era intr-adevar vorba de promovare, dar din graba cu care am scris acele randuri, am fost derutat.
Iar chestia cu meciul transmis integral, va trebui sa am o discutie cu cei de la televiziunea prin cablu din Arad. Alta a fost intelegerea....
Am intrebat daca ati fost la meci, pentru ca am stat la masa cu colegii vostri si vroiam sa vad daca nu cumva ne-am si cunoscut.

Atata tot. Si dupa cum va spuneam, optimismul ne va reveni ! Cu siguranta !

micutzu
13th September 2005, 16:03
Off-topic : care a fost intelegerea, nu aveau voie sa transmita integral? Poate e reciprocitate cu meciul care va fi la Arad. Zic si eu, dau cu presupusul.
On-topic : de revenit trebuie sa va reveniti, numai repede pana nu e prea tarziu si iau altii avans. Eu nu mai pot sa merg in deplasari ca de vreo 2 ani. Lucrez la o firma de transport si nu imi permite tipul de munca sa ma duc (nu stiu niciodata cand imi suna mobilul si ... "hai omule ca avem treaba" (asta a fost un pic off-topic, dar nu-i bai :D )

t.b.
13th September 2005, 16:10
Si raman la convingerea ca vom retrograda.


Gura pacatosului adevar graieste :happy :happy :happy :happy :happy

Va ajutam noi in ultima etapa daca e nevoie, jucati la noi acasa si cum noi o sa fim promovati de etape buna, va dam 3 puncte sa ramaneti in B :)

jorgensen
13th September 2005, 17:29
Pe tine tibi nu te-a intrebat nimeni, asa ca poti sa nu-ti dai cu parerea ca nu ne prea intereseaza.

Micutzu', nu cred ca e vorba de reciprocitate atata vreme cat televiziunea prin cablu nu detine drepturile de imagine asupra clubului UTA, asa ca nu prea au cum sa ne ajute. Totusi pentru suporterii oradeni, Televiziunea locala din Oradea face demersurile necesare sa transmita partida de la Arad in DIRECT, in retur. Deja de la Hunedoara se transmite, cu Resita si Satu Mare discutiile sunt destul de avansate.

micutzu
13th September 2005, 17:53
Aha ! Am pricipit. Nu stiam de aia am intrebat. Pai ei se cam ocupa de imaginea UT-ei dar cred ca neoficial. Nici de asta nu sunt sigur.

Kidu
13th September 2005, 19:12
jorgensen, stai linistit ca nu am inceput noi cu trivialitatile. Nu am strigat **** si am incercat sa nu va bagam in seama, dar la un moment dat nu am mai putut suporta. IN plus de asta daca vroiam sa fim ca si voi (nu ma refer la persoana ta, probabil tu esti om ok care urmareste meciul civilizat si isi vede de treaba lui) si sa incepem sa sa "muim" in stanga si in dreapta puteam sa o facem inca de la meciul din cupa de la Arad, dar nu am facut-o. V-am ignorat, in sa gestul care l-au facut unii dintre voi a fost de-a dreptul gretos.
Oricum intr-un fel poate va meritati soarta. Ne vedem cand ne intalnim, railor !

Forza UTA !

jorgensen
14th September 2005, 11:56
Chestia cu "om ok" este adevarata. Am stat la tribuna dezafectata si eram destul de concentrat la meci, dar mie mi s-a parut ca voi ati inceput. Repet, mie asa mi s-a parut. Poate gresesc, nu vreau sa scuz pe nimeni, dar trivialitatile de pe stadioane indeparteaza lumea de la acest fenomen. Inca ceva, inseamna ca ne-am intalnit pe terasa de langa gara, unde ati baut ceva bere carlsberg cu 35 de mii, nu ?

Siljanoski
14th September 2005, 14:08
Si eu am stat la tribuna I si am avut aceeasi impresie - ca galeria lui UTA a inceput cu "muirea". Dar se poate sa gresesc, ca la ce galagie era acolo....Cat despre tibi, vad ca iar vorbesti in punga, dar daca tu te simti bine asa, esti liber s-o faci...

omul
14th September 2005, 14:37
am stat la peluza cu tabela. Aradenii au dat tonul la injuraturi si GATA. KID poate vrei sa-ti aduc aminte, ati strigat : "la tzarani, mooye la tzarani". Sau poate strigau SUR catre RF sau RF catre cei de la SUR, pt ca scandarile astea din partea unor aradeni catre oradeni mi se par ridicole :)) sau poate toti din SUR locuiesc in New York si au venit la noi "la tzara" doar pt meciul asta. MARSH.

micutzu
14th September 2005, 15:31
omul... ia-o usor. Nu incepe (esti la prima postare) cu chestii de genul marsh sau altceva ca nu suntem cainii tai. Ia model de la Silja, sunteti de aceeasi varsta, sa nu zic de la jorgensen sau zuzu ca sunt mai invarsta decat tine. Ti-am dat exemple dintre oradeni sa nu zici ca ne dam mari. cum ne putem intelege, cat de cat, civilizat cu ei astept si din partea ta acelasi lucru. Am avut o mica tachinare cu jorgensen dar asta in limitele bunului simt (zic eu, jorgensen poate e de alta parere :) )
Nu cred ca ai vrea sa dai ochii cu Kidu, il cunosc personal, fiindca nu cred ca ai mai vorbii asa.
Stiu ca sunt putin off-topic dar incercam sa evit inceperea unei discutii neortodoxe.

On-topic. Treaba cu injuraturile nu e prea frumoasa si intr-un fel ar trebui sa ne dea de gandit si noua dar si oradenilor

omul
14th September 2005, 16:33
off-topic : stai linistit micutzule. MARSH e un fel de-a spune, si oricum l-am prins pe KID cu minciunica. Voi ati inceput cu injuraturile "organizate". Da' la urma urmei n-are nici o importanta. N-am atacat pe nimeni, oricum doi oameni din SUR ma cunosc dupa nick, deci cred ca te-ai lamurit si tu.
P.S. : spune-i lu' kid sa puna o poza sa-l vedem si noi :), ca si pe forumul vechi de pe site-ul ut-ei toata lumea baga acelasi text ca tine :) numa bine! (acuma fara marsh)

jorgensen
14th September 2005, 17:02
Imi place sa cred ca am o discutie civilizata cu toata lumea. Oricum, aradeni, sper sa faceti acelasi lucru si cu celelalte echipe din serie (cluj si ...), adica sa le bateti in pofida previziunilor care se vor face inainte de meciuri.

micutzu
14th September 2005, 17:13
jorg sa stii ca eu am mai zis si mai demult ca eu m-as bucura sa batem si clujul la ei si la noi (cu toate ca suntemi prieteni). Exista o vorba la romani : "frate, frate dar branza-i pe bani". Cu asta cred ca am zis tot.

Siljanoski
14th September 2005, 18:01
Pai dovediti asta si aveti respectul nostru!

Kidu
14th September 2005, 19:57
omul, tu cred ca vb-esti numai sa te afli in treaba. Nu am inceput noi cu injurile si cu amenintarile. Sincer sa fiu chiar nu ma cobor atat de jos. Cat despre chestia cu taranii, am mai spus si ma repet, nu ne refeream la taranul din zona rurala, ci la taranul de oras (poate termenul de taran nu este cel mai potrivit, dar daca asa s-a impamantenit cuvantul, asta e). Sincer acum nu stiu ce va atacati cand va facem tarani (ma refer la galeria=draperia voastra), cand stiti cu toti cum arata aia si ce fel de oameni sunt. In special liderul lor, nicolita gheorghita care fugea mancand pamantul dupa meci, in pofida kilogramelor care ii faceau ca burta sa ii aterne in jos :).
Din punctul meu de vedere, nu va putem lua in seama (ma refer la galerie) pt. ca sunteti inexistenti. Meritati doar o corectie, pt.a va vedea de lungul nasului, si atat. Sunt curios, cati or sa faca deplasarea la Arad :).

Cat despre discutiile pe forumul acesta, eu le privesc ca pe o chestie auxiliara, pe cand unii dintre voi faceti din asta un mod de viata. Accept oricand criticile si reprosurile unuia care a facut jumatate din cat am facut eu pt echipa mea (si nu vb din falsa modestie), ca de vorbarie goala sunt satul.

RedBaron, Micutzu, o rugaminte am la voi, nu ii mai bagati in seama pe cei ce sunt inexistenti.

Va salut !

Forza UTA !

cristi[XU]
14th September 2005, 21:34
mah oameni buni sa incheiem discutia asta odata ne`ati batut....ati fost mai buni sambata, dar sa vedem cand se tragem linie unde vom fi noi, unde veti fi voi si unde vor fi cei de la "U".....daca va fi sa ne "razboim" :ciocan: :headbang: ne vom razboi la arad in retur.
cat despre chestia cu trivialitatile, e drept "tembelii" nostri :no: :rosu: au fost pur si simplu gretosi. poate ardenii se refereau la olteni cand au strigat "la tarani **** la tarani"(poate:D), daca ei s`au simtit asta e......oricum ne vedem la arad in primavara :yeah:

Swisstec
15th September 2005, 01:07
Mai nu mai scrietzi:cand tragem linie vom vedea cine e mai bun!!! Nu va mai laudatzi mai oradenilor! Pana la urma in ultimele doua etape atzi furat-o chiar daca inaintea celor doua meciuri eratzi foarte siguri ca vetzi lua cele 3 puncte! Lasa-tzi-o mai moale! In locul vostru m-as retrage si n-as mai scoate nici un sunet de rusine!!!

zuzubuoy
15th September 2005, 10:54
Hei minere!!! Ai greSHIT threadul!!!
Exista unul deschis, "B3: Divizionarele in Cupa RO", unde poti da cu parerea si despre meciul dintre FC BIHOR vs. jiul!

jorgensen
15th September 2005, 11:47
Kido, destainuie-ne si noua din aventurile si faptele tale de vitejie pe care le-ai facut pentru echipa la care tii ca sa ne dam seama si noi muritorii de rand ce trebuie sa facem pentru a ne sustine echipa. Si asa, nu din falsa modestie. Crezi ca daca ai un tricou rosu pe care scrie uta, mergi in deplasari si strigi pana ragusesti "**** la tarani" te face un suporter adevarat ? Nu as baga mana in foc. Si inca ceva: sunt mai multi tarani in arad decat in Oradea !

micutzu
15th September 2005, 11:48
Frate Kid eu am avut o intentie buna. Fiecare vede lucrurile in felul lui. Si tu ai dreptate in sensul tau. Oricum dac ar fi continuat sa stii ca nu las mai fi bagat in seama pentru ca daca nu intelege de vorba buna nu are rost sa-l mai bag in seama.

Poate ne vedem sambata la meci. nu ma mai trecut pe la voi. am sa tin cont de rugamintea ta. In rest sa auzim numai de bine.

zuzubuoy
15th September 2005, 12:12
"Arbitrul Gabriel Mocean, cel care a defavorizat echipa bihoreană în meciul cu UTA, nu a fost delegat în acest sfârşit de săptămână nici măcar la Divizia C, semn că prestaţia sa slabă nu a fost trecută cu vederea de Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA). "
No comment...

Siljanoski
15th September 2005, 14:00
Era si cazul. Nu meritam noi sa batem sambata trecuta, dar ala chiar a fost marlan si merita un sut in fund...

micutzu
15th September 2005, 14:34
Zuzu-le de unde ai citatul?
De curiozitate.

zuzubuoy
15th September 2005, 14:36
Dintr-un ziar local...
De ce?

micutzu
15th September 2005, 14:58
Un pic cam subiectiv. A gresit cam in ambele parti.
Tu poate te referi la 11m refuzat pe final. Parerea mea ca a cam fost salt in bazin, in disperarea faptului ca nu au reusit nicicum sa marcheze.

zuzubuoy
15th September 2005, 15:04
Am citat dintr-un ziar local! Nu-s cuvintele mele!
Dupa parerea mea, arbitrul a defavorizat fotbalul!!! Punct!!!

Kidu
15th September 2005, 22:04
Kido, destainuie-ne si noua din aventurile si faptele tale de vitejie pe care le-ai facut pentru echipa la care tii ca sa ne dam seama si noi muritorii de rand ce trebuie sa facem pentru a ne sustine echipa. Si asa, nu din falsa modestie. Crezi ca daca ai un tricou rosu pe care scrie uta, mergi in deplasari si strigi pana ragusesti "**** la tarani" te face un suporter adevarat ? Nu as baga mana in foc. Si inca ceva: sunt mai multi tarani in arad decat in Oradea !

Scuteste-ma jorgensen. In toate partile exista, tarani si sate, dar la voi din pacate, acestia din urma marcheaza stilul.

Cristi[XU], lasa bai fratie pledoaria si smardoiala asta, si veniti la Arad in retur. Este foarte usor sa va disculpati acum, cu faze de genu "nu am fost noi, au fost rebelii". Patetic.
Si ce daca erati si voi cand i-am fugarit si le-am luat o parte din steaguri si esarfe ?! Ce faceati ? Fugeati si voi cu ei ?!
Desi cu toate cele spuse de unii dintre voi, eu cred ca e vrajeala chestia asta, si inclin sa cred ca erati si voi prezenti acolo, iar acum o dati la intors.
Un lucru este clar ca lumina zilei, indiferent de ce ati spune. V-am umilit la voi acasa.
Punct !

Forza UTA !

cristi[XU]
15th September 2005, 22:53
Cristi[XU], lasa bai fratie pledoaria si smardoiala asta, si veniti la Arad in retur.
vom veni fi sigur de asta.....

inter
15th September 2005, 22:56
'] poate ardenii se refereau la olteni cand au strigat "la tarani **** la tarani"(poate:D), daca ei s`au simtit asta e......oricum ne vedem la arad in primavara :yeah:


ia clarifica mey lt asta , gata o dadusi in balarii cu oltenii pe aici , ai cosmaruri noaptea?

Leo_
15th September 2005, 23:25
Intere, nimic nu-ti scapa :D
Chiar asa, ia explica bey cristi...:mda:

bihoreanul
16th September 2005, 01:52
Salutare la totzi(indiferent de echipa). Mai Kidule nu te mai incorda atata ca poate iti gasesti si tu nashu poate chiar printre ai tai. Nu e bine sa te umfli in pene ca si in viata poate fi ca la fotbal (vezi Bihoru'-Uta). Si eu sunt pe jumate aradean (taica-meu este utist) si merg destul de des in Arad,dar sa fim seriosi nu se compara Aradul cu Oradea nici ca civilizatie ,nici ca nimik . Sunt insa peste FC Bihor ca performante fotbalistice.


Cat despre 'rafuiala' cu bihorenii sa fim seriosi ,ati batut niste copii de la Stil Rebel (factiune compusa din cei sub 18 ani). Te rog eu nu mai dezinforma lumea care nu a fost la meci .Ai dreptate ,galeria Rebeli Oradeni este jenanta ,dar ca numar va dominat sambata,iar cand cantau ei nu prea va mai auzeati (eu am stat la oficiala). Este normal sa ti se para invers din moment ce si tu strigai alaturi de ai tai nu aveai cum sa realizezi diferenta. Eu ti-o spun obiectiv deoarece nu-i suport pe rebeli. Felicitari insa pentru ce ati realizat cu SUR ,sunteti peste oradeni ,dar repet sincer la meciul de sambata doar rareori ati fost peste ei. Spre mirarea mea ,am ramas surprins de ce am vazut pe forum ,cum pozeaza in special Kidul, ca au fost injurati si oprimati in halul ala. Sa fim seriosi SUR a inceput cu injuriile sa fie clar (cautati inregistrarea meciului si veti auzi, lucru subliniat si de comentatori). Poate ati fost provocati din jur nu neg asta ,dar la nivelul galeriilor voi ati inceput,iar daca intra grasul ala in voi nu va vedeam bine. Oricum stai linistit ,vom si la Arad ca de fiecare data nu doar galeria. Am mai fost odata 1500 si v-am bagat mortu in casa de nu se mai auzea de Uta....a urmat apoi si promovarea noastra.

zuzubuoy
16th September 2005, 10:04
Sa fim seriosi SUR a inceput cu injuriile sa fie clar (cautati inregistrarea meciului si veti auzi, lucru subliniat si de comentatori). Poate ati fost provocati din jur nu neg asta ,dar la nivelul galeriilor voi ati inceput,iar daca intra grasul ala in voi nu va vedeam bine.

"iar daca intra grasul ala in voi nu va vedeam bine" :drak:
A fost "tare" grasu' ala! :evil: Se uitau jandarmii la el fara sa aiba curajul sa-l linisteasca. Urla de numa'(injura :rosu: ), iar jardamii faceau ca ploua... :rosu: (Chiar spuneam baietilor, ca daca ar merge printre aradeni, jandarmii tot n-ar face nimik! :rosu: )
Iar dupa ce au auzit aradenii "urarile si doleantele" grasului, au inceput sa ne faca tarani, dupa care a reactionat si galeria oradenilor! Punct!

micutzu
16th September 2005, 11:54
AU MAMA !!! Ca Gigel, ca Costel, ca cine pe cine, ca io ca tu, ca noi mai tari ca voi, ca invers. Fratilor ati dat-o in lambada cu treaba asta. De la discutii despre meci am ajuns la disputa galeriilor. Dupa parerea mea nici una din parti nu e mai cuminte decat cealalta. Nici la Arad, nici la Oradea nici spectatorii si nici galeriile nu sunt mai cuminti una decat cealalta (of, am ajuns sa ma repet). Daca o sa continuati in stilul asta nu terminati niciodata.
A fost, a trecut, sfatul meu e sa o lasam balta si sa trecem la lucruri mai serioase (nu ca nu ar fi treba seriosa injuriile de pe staddioanele di Romania)
ca sa ma laud un pic :) , cu ocazia meciului Feyenord-Rapid am auzit de mute ori numele UTA-ei la televizor. Inseamn ca am reprezentat, reprezentam si vom reprezenta ceva pentru fotbalul romanesc. Culmea, s-ar putea inregistra aceeasi situatie ca si acum 35 de ani.

Siljanoski
16th September 2005, 17:17
Si eu am remarcat chestia cu UTA. E bine sa mai auzi de echipe din Ardeal! Dar ce-ar fi sa inchida cineva threadul asta, ca deja se vorbeste off-topic si fara rost. Meciul a trecut, ce-a fost a fost!

zuzubuoy
16th September 2005, 17:30
Iar frustrarea din sufletele noastre e imensa...

Kidu
16th September 2005, 18:08
Cat despre 'rafuiala' cu bihorenii sa fim seriosi ,ati batut niste copii de la Stil Rebel (factiune compusa din cei sub 18 ani). Te rog eu nu mai dezinforma lumea care nu a fost la meci .Ai dreptate ,galeria Rebeli Oradeni este jenanta ,dar ca numar va dominat sambata,iar cand cantau ei nu prea va mai auzeati (eu am stat la oficiala). Este normal sa ti se para invers din moment ce si tu strigai alaturi de ai tai nu aveai cum sa realizezi diferenta. Eu ti-o spun obiectiv deoarece nu-i suport pe rebeli. Felicitari insa pentru ce ati realizat cu SUR ,sunteti peste oradeni ,dar repet sincer la meciul de sambata doar rareori ati fost peste ei. Spre mirarea mea ,am ramas surprins de ce am vazut pe forum ,cum pozeaza in special Kidul, ca au fost injurati si oprimati in halul ala. Sa fim seriosi SUR a inceput cu injuriile sa fie clar (cautati inregistrarea meciului si veti auzi, lucru subliniat si de comentatori). Poate ati fost provocati din jur nu neg asta ,dar la nivelul galeriilor voi ati inceput,iar daca intra grasul ala in voi nu va vedeam bine. Oricum stai linistit ,vom si la Arad ca de fiecare data nu doar galeria. Am mai fost odata 1500 si v-am bagat mortu in casa de nu se mai auzea de Uta....a urmat apoi si promovarea noastra.

Din felul cum vorbesti, imi dau seama ca nu ai nici o treaba cu fenomenul. Mai mergi si tu la echipa ta cand e asa pe val. Ce folos ca ati fost mai multi, daca ati fost varza. As vrea sa va fi vazut pe voi in locul nostru, cu un lot atat de subtire, cu perspective atat de sumbre pt viitor, cati ati mai fi mers la un meci.
Despre grasul ala, nu mai vorbi in necunostiinta de cauza. In urma unor innjuraturi repetate atat de o parte atat de o parte cat si de cealalta s-a ridicat grasul ala in picioare si se incorda acolo ca vezi doamne era in spatele gardului. I-am spus la un moment dat sa ne intalnim afara si sa "ne tragem de sireturi" si el a dat din mana. Normal, e mai usor sa faci pe ala dur in spatele gardului. Cat despre faza cu jandarmii, stai linistit ca l-ar fi saltat baietii in bleu-marin de nu se vedea, dar maiorul care conducea dispozitivul de la stadion a fost om cu cap si i-a trimis pe aia doar sa il avertizez, iar daca nu se calma sa il salte. Nu va mai arogati merite si nu va mai simtiti atat de mandri de bravura unui taran, pt ca nu cred ca ati fost de fata sa vedeti ce s-a intamplat cu adevarat acolo. Exact de genu asta de oameni imi este greata. Vine la stadion sa m#iasca si sa provoace gratuit, iar cand e vorba sa faca o deplasare pt echipa lui, sau macar sa strige si sa incurajeze, pauza.
Despre stil rebel sau nerebel cum dracu ii spune nu te mai disculpa acolo ca erau toti. Toata galeria voastra. Fugea Gheorghita ala de manca pamantul. Erau destui peste 20 de ani intre aia, nu erau deloc copii. Aia care au cazut pe jos si nu s-au putut apara, nu le-a avut nimeni treaba. Le-au fost luate steagurile sau esarfele ce le-au avut si atat. Nu prea a fost lovit nimeni, pt ca au fugit de au mancat pamantul.
Curios ce au cautat ei acolo, organizati. Probabil vroiau sa vina si sa ne salute in gara la plecare /hello /hello :D .

Cat despre oradea la ce este deasupra Aradului ?! La gropile din asfalt ?! Oricum nu are rost sa mai continui discutia asta cu niste oameni subiectivi, care daca e sa ii intreb ce fac sambata, ei sunt fie pe forum, fie asculta meciul la radio.

bihoreanul
16th September 2005, 22:00
Pai asa ar si trebui sa faci fie si din respect fata de unul mai in varsta ca tine. Atata te rog sa nu mai dezinformezi lumea (ca vad ca nu ai inteles prima data eu NU sunt cu rebelii ci sunt un simplu suporter,iar pe copiii respectivi i-am vazut eu batuti si acuzandu-va pe voi,acuma nu cred ca esti aberant sa sustii ca au fost loviti de rebeli pt a va inscena voua) ,cat despre 'smardoiala' ta cum iti place sa zici, sa nu crezi ca ai facut tu gaura in macaroana. Nu mai vreau sa ma contrez aiurea cu tine pt ca amandoi suntem poate subiectivi (tu mai mult ca esti si membru al galeriei :P) ,iar despre faptul ca esti 'mai mare' sustinator al echipei daca batzi niste copii prin deplasari....sunt efectele fiarelor de care tragi []. Tin sa te informez de-altfel ca merg la fiecare meci al echipei dinainte sa te nasti tu. Asa ca nu-mi da tu mie lectii de morala 'smardoiule' si mai ia o carte nu doar procesele verbale pe care le ai sau o sa le ai. Daca continui tot asa o sa te vedem la stirile de la 17 []. Cat despre oras ,fi serios si cei din Arad (care sunt la Universitatea Oradea) imi dau dreptate ,aprofundeaza si fa un sondaj. Hai pa si vezi-ti de raduielile tale .....[]. Respect celorlalti aradeni si clubului UTA (un club cu traditie si performante)

RedBaron
16th September 2005, 22:12
Va rog mai lasati divagatiile astea de genu voi ati mui* primii, ba nu! , voi!, etc. Ba ala e mai tare, ba altu e mai superior. Dovediti-o la stadion nu aici pe forum.
Revenim la subiect (vedeti primele pagini ale topicului) si urmatoarele '"devieri" se sterg. Ambele parti si-au spus parerea acum punem punct.

Kidu
16th September 2005, 23:42
bihoreanul, pari baiat destept. Nu am nimic cu tine si ma voi opri aici. O singura mentionare mai am de facut. In afara de cateva suturi in fund nu cred ca s-au ales cu altceva aia care au fost prinsi. Nu ma iau de lume nevinovata pe strada. cei ce ma cunosc pot confirma chestia asta. E o mica diferenta fata de galeria voastra care se indrepta spre gara, probabil sa dea cu pietre ca altceva nu cred ca ar fiu putut face.
Daca ei sunt prosti si nu si-au putut vedea de treaba, eu ce sa le fac.

arad80
17th September 2005, 05:33
[off-topic]
in ce priveste fotbalul,voi nu avetzi ce sa va incordatzi cu noi,n-are rost...amandoua echipele sunt de 3 lei acuma,dar macar noi avem ISTORIE!suntem,dupa cum bine stii,din cauza celor 6 titluri de campioni,cea mai galonata echipa din provincie,dupa cum spune si gazeta sporturilor!
eu zic sa incheiem subiectul asta,ca n-are rost;nu va suparatzi ,mai bine ramanem prieteni si anti-poli;
si bine ar fi sa intre in "A" ambele

forza UTA!

cristi[XU]
17th September 2005, 12:08
voi aveti 6 titluri, noi suntem singura echipa din Romania cu 2 titluri in 2 tari diferite....asa k las`o mai moale k si noi avem istorie

bihoreanul
17th September 2005, 14:17
Bah Cristi mai lasa subiectul asta de copii mici ,cu cine-i mai tare si ce are.Cel dinaintea ta are dreptate degeaba te superi tu. Cu un singur lucru nu sunt de acord cu el. Da ,aveti istorie mai bogata ca a noastra dovada nr de titluri 6 fata de 2 ale noastre,dar si FC Bihor este un club foarte cunoscut si cu o lunga istorie in fotbalul romanesc.Cine se pricepe la fenomen stie. Cat despre istorie ,nu prea tine loc de performanta atata timp ca ne scaldam in anonomat. Important e ca ,cel putin la Oradea, se vrea ceva si ar fi bine sa se incerce si la alte cluburi ca iar ne iau miticii fatza.Cat despre valoarea lotului actual ,fara suparare, chiar Gigi Boruga a recunoscut in Gazeta ,ca Oradea de departe pe cel mai valoros.('......vor defila in B'). Acuma ca jocul nu merge ,asta e altceva ,sa nu uitam ca suntem in etapa a 5 a, si o echipa are nevoie de timp pt a se forma. Suntem la doar 1 punct distanta de Cluj ,dupa retragerea Zalaului, deci stati linistiti ca lupta se va da pana in ultima etapa. Lupta in care ,cred eu arad80, ca UTA nu intra sezonul asta.

Kidu
17th September 2005, 16:41
NU intram pt. ca nu avem lot de promovare. Am recunoscut chestia asta, pt ca nu are rost sa ne imbatam cu apa rece. Oricum sa ne clasam in primele 5 putem. Obiectiv care cu actualul lot, ar fi o performanta.
Nu a zis nimeni ca la prima vedere, nu aveti cel mai bun lot, dar rezultatele se vad la final cand se trage linie.

Numai bine ...

arad80
17th September 2005, 17:28
bine ca am inceput sa ne intelegem!
probabil ca oradea va promova anu' asta...eu va doresc bafta;de altfel,nici nu vad cine ar putea iesi pe locul 1;
clujul,echipa pe care o simpatizez,parea mea e ca se va stinge repede...
in rest,noi ne-am facut iar de kkt;nici nu ma mira,cu asha echipa si asha antrenor;
poate cei din tzara care au fost la meci sa ne dea cateva detalii celor de "afara" despre meciul de azi;
indeferent cum si unde vom juca,eu voi suferi la fel de mult pt "batrana doamna" a fotbalului romanesc

Forza UTA!

RedBaron
17th September 2005, 18:41
in rest,noi ne-am facut iar de kkt;nici nu ma mira,cu asha echipa si asha antrenor;Pai daca nu ai vazut meciul nu stiu daca poti afirma cele citate de mine. Suntem departe de a fi o echipa puternica de B dar cu Resita UTA nu s-a miscat rau. Si apoi daca cunosti contextul in care UTA a ajuns sa se bazeze pe juniori si pe jucatori liberi de contract adusi in intersezon, eu zic ca totusi stam bine.

micutzu
17th April 2006, 14:32
Mah si cand ma gandesc ca la varianta care s-a intamplat nu a votat nimeni.
Pe langa asta nu am fost departe de ultima varianta. :D

w806w0k5
22nd April 2010, 09:43
After reading your article, I finally know a few about it. If you are going to attend a game, you must have an authentic jersey. I have a lot of great jerserys in my closet, for instanceTom Brady Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-england-patriots-jerseys/nfl-new-england-patriots-12-tom-brady-jersey-red-p-7716.html/)Adrian Peterson Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/2010-pro-bowl-jerseys/2010-pro-bowl-28-adrian-peterson-jersey-blue-p-8939.html/)Drew Brees Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/saints-9-drew-brees-c-super-bowl-xliv-patch-jersey-black-p-7768.html/)Robert Meachem Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/saints-17-robert-meachem-super-bowl-xliv-jersey-black-p-7760.html/)Brett Favre Vikings Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/minnesota-vikings-jerseys/nfl-minnesota-vikings-4-brett-favre-c-patch-jersey-purple-p-7688.html/)TRACY PORTER Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/2010-super-bowl-jerseys/new-orleans-saints-22-tracy-porter-super-bowl-xliv-jersey-white-p-9045.html/)michael oher jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/baltimore-ravens-jerseys/nfl-baltimore-ravens-74-michael-oher-jersey-black-p-7294.html/)Julius Peppers Bears jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/chicago-bears-jerseys/nfl-chicago-bears-90-julius-peppers-jersey-in-white-p-9033.html/)Anquan Boldin ravens jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/baltimore-ravens-jerseys/nfl-baltimore-ravens-81-anquan-boldin-jersey-in-purple-p-9034.html/)Antonio Cromartie jets jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-york-jets-jerseys/nfl-new-york-jets-31-antonio-cromartie-jersey-in-green-p-9036.html/)Karlos Dansby dolphins jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/miami-dolphins-jerseys/nfl-miami-dolphins-58-karlos-dansby-jersey-in-green-p-9038.html/)Antrel Rolle Giants jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-york-giants-jerseys/nfl-new-york-giants-26-antrel-rolle-jersey-in-blue-p-9039.html/)LaDainian Tomlinson jets jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-york-jets-jerseys/nfl-new-york-jets-21-ladainian-tomlinson-jersey-in-green-p-9031.html/)Bobby Hebert Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/nfl-new-orleans-saints-3-bobby-hebert-throwback-jersey-black-p-7742.html/)Morten Andersen Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/nfl-new-orleans-saints-7-morten-andersen-throwback-jersey-black-p-7743.html/)Marques Colston Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/saints-12-marques-colston-super-bowl-xliv-jersey-black-p-7765.html/)Robert Meachem Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/saints-17-robert-meachem-super-bowl-xliv-jersey-black-p-7760.html/)Mike Bell Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/new-orleans-saints-21-mike-bell-jersey-black-p-7740.html/)Pierre Thomas Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/saints-23-pierre-thomas-super-bowl-xliv-jersey-black-p-7764.html/)Reggie Bush Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/new-orleans-saints-25-reggie-bush-super-bowl-xliv-jersey-white-p-7770.html/)Darren Sharper Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/saints-42-darren-sharper-super-bowl-xliv-jersey-black-p-7774.html/)Jonathan Vilma Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/saints-51-jonathan-vilma-super-bowl-xliv-jersey-black-p-7759.html/)Jeremy Shockey Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/saints-88-jeremy-shockey-super-bowl-xliv-jersey-black-p-7766.html/)Sedrick Ellis Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/new-orleans-saints-98-sedrick-ellis-jersey-in-black-p-7733.html/)Devery Henderson Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys/saints-19-devery-henderson-super-bowl-xliv-jersey-black-p-9168.html/)Chester Taylor bears Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/chicago-bears-jerseys/chicago-bears-29-chester-taylor-jersey-white-p-9171.html/)Joe Theismann jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/washington-redskins-jerseys/washington-redskins-7-joe-theismann-1982-mn-jersey-red-p-9194.html/)D.WILLIAMS jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/washington-redskins-jerseys/washington-redskins-17-dwilliams-50th-throwback-jersey-red-p-8115.html/)Donovan McNabb redskins jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/washington-redskins-jerseys/washington-redskins-5-donovan-mcnabb-jersey-in-red-p-9195.html/)Jonathan Stewart jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/carolina-panthers-jerseys/carolina-panthers-28-jonathan-stewart-jersey-in-blue-p-7321.html/)Sean Taylor Jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/washington-redskins-jerseys/washington-redskins-21-sean-taylor-jersey-red-p-9213.html/)Carlos Pena Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/2009-all-star-jerseys/mlb-2009-all-star-23-carlos-pena-jersey-blue-p-8839.html/)Evan Longoria Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/tampa-bay-rays-jerseys/mlb-tampa-bay-rays-3-evan-longoria-world-series-08-jersey-gray-p-8653.html/)Albert Pujols Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/stlouis-cardinals-jerseys/mlb-stlouis-cardinals-5-albert-pujols-jersey-white-p-8980.html/)Raul Ibanez Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/2009-all-star-jerseys/mlb-2009-all-star-29-raul-ibanez-jersey-red-p-8826.html/)Chase Utley Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-phillies-26-chase-utley-2009-world-series-jersey-gray-p-9159.html/)Ryan Howard Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-philadelphia-phillies-6-ryan-howard-2009-world-jersey-gray-p-8630.html/)Shane Victorino Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-philadelphia-phillies-8-shane-victorino-jersey-white-p-8618.html/)Mariano Rivera Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/2009-all-star-jerseys/mlb-2009-all-star-42-mariano-rivera-jersey-blue-p-8832.html/)Derek Jeter Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/2009-all-star-jerseys/mlb-2009-all-star-2-derek-jeter-jersey-blue-p-8836.html/)Mark Teixeira Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/2009-all-star-jerseys/mlb-2009-all-star-25-mark-teixeira-jersey-blue-p-8833.html/)Kosuke Fukudome Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-cubs-jerseys/mlb-chicago-cubs-1-kosuke-fukudome-mitchellness-jersey-blue-p-8456.html/)CARLOS QUENTIN jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-white-sox-jerseys/mlb-chicago-white-sox-20-carlos-quentin-jersey-black-p-8498.html/)JOE MAUER jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/minnesota-twins-jerseys/mlb-minnesota-twins-7-joe-mauer-cool-base-jersey-blue-p-8547.html/)YADIER MOLINA jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/2009-all-star-jerseys/mlb-2009-all-star-4-yadier-molina-jersey-red-p-8831.html/)David Wright jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/2009-all-star-jerseys/mlb-2009-all-star-5-david-wright-jersey-red-p-8830.html/)Carlos Beltran jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/2009-all-star-jerseys/mlb-2009-all-star-15-carlos-beltran-jersey-red-p-8828.html/)PRINCE FIELDER jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/milwaukee-brewers-jerseys/mlb-milwaukee-brewers-28-prince-fielder-jersey-white-p-8538.html/)JOHAN SANTANA jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/2009-all-star-jerseys/mlb-2009-all-star-57-johan-santana-jersey-red-p-8827.html/)RYAN BRAUN jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/2009-all-star-jerseys/mlb-2009-all-star-8-ryan-braun-jersey-red-p-8840.html/)Carl Yastrzemski Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-8-carl-yastrzemski-mn-1967-jersey-white-p-9108.html/)Dustin Pedroia Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-15-dustin-pedroia-jersey-gray-p-8419.html/)Daisuke Matsuzaka Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-18-daisuke-matsuzaka-jersey-gray-p-8443.html/)Josh Beckett Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-19-josh-beckett-jersey-gray-p-8424.html/)Kevin Youkilis Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-20-kevin-youkilis-jersey-gray-p-8425.html/)Mike Lowell Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-25-mike-lowell-jersey-gray-p-8442.html/)Carlton Fisk Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-27-fisk-jersey-1975-white-p-9084.html/)Jon Lester Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-31-jon-lester-jersey-gray-p-8433.html/)David Ortiz Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-34-david-ortiz-jersey-gray-p-8438.html/)Jason Bay Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-44-jason-bay-jersey-gray-p-8428.html/)Jacoby Ellsbury Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-46-jacoby-ellsbury-jersey-gray-p-8430.html/)Jonathan Papelbon Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys/mlb-boston-red-sox-58-jonathan-papelbon-jersey-white-p-8432.html/)Ron Santo Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-cubs-jerseys/chicago-cubs-10-ron-santo-19691990-as-game-patch-jersey-gray-p-8485.html/)Alfonso Soriano Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-cubs-jerseys/mlb-chicago-cubs-12-alfonso-soriano-jersey-gray-p-8459.html/)Ernie Banks Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-cubs-jerseys/mlb-chicago-cubs-14-ernie-banks-mitchellness-1969-jersey-white-p-8462.html/)Geovany Soto Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-cubs-jerseys/mlb-chicago-cubs-18-geovany-soto-jersey-gray-p-8465.html/)Milton Bradley Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-cubs-jerseys/mlb-chicago-cubs-21-milton-bradley-jersey-gray-p-8468.html/)Ryne Sandberg Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-cubs-jerseys/chicago-cubs-23-ryne-sandberg-jersey-blue-p-8473.html/)Derrek Lee Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-cubs-jerseys/mlb-chicago-cubs-25-derrek-lee-jersey-gray-p-8475.html/)Carlos Zambrano Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-cubs-jerseys/mlb-chicago-cubs-38-carlos-zambrano-jersey-gray-p-8479.html/)Garret Anderson Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-angels-jerseys/mlb-los-angeles-angels-16-garret-anderson-jersey-white-p-8818.html/)Vladimir Guerrero Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-angels-jerseys/mlb-los-angeles-angels-27-vladimir-guerrero-jersey-gray-p-8820.html/)Alex Rodriguez Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/new-york-yankees-jerseys/mlb-new-york-yankees-13-alex-rodriguez-2009-patch-jersey-white-p-8579.html/)James Loney Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-7-james-loney-jersey-white-p-8520.html/)Rafael Furcal Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-15-rafael-furcal-jersey-white-p-8523.html/)Andre Ethier Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-16-andre-ethier-jersey-gray-p-8527.html/)Matt Kemp Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-27-matt-kemp-jersey-white-p-8524.html/)Orlando Hudson Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-30-orlando-hudson-jersey-white-p-8516.html/)Sandy Koufax Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-32-sandy-koufax-mn-1958-jersey-white-p-8521.html/)Blake Dewitt Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-33-blake-dewitt-jersey-white-p-8517.html/)Jackie Robinson Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-42-jackie-robinson-1955-jersey-white-p-8522.html/)Jonathan Broxton Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-51-jonathan-broxton-jersey-white-p-8518.html/)Russell Martin Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-55-russell-martin-jersey-white-p-8519.html/)Manny Ramirez Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys/mlb-los-angeles-dodgers-99-manny-ramirez-cool-base-jersey-white-p-8526.html/)Johnny Damon Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/new-york-yankees-jerseys/new-york-yankees-18-johnny-damon-jersey-2009-champions-white-p-9134.html/)Jorge Posada Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/new-york-yankees-jerseys/new-york-yankees-20-jorge-posada-jersey-2009-champions-white-p-9133.html/)A.J.Burnett Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/new-york-yankees-jerseys/mlb-new-york-yankees-34-aj-burnett-2009-patch-jersey-white-p-8587.html/)CC Sabathia Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/new-york-yankees-jerseys/mlb-new-york-yankees-52-cc-sabathia-2009-patch-jersey-white-p-9132.html/)Joba Chamberlain Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/new-york-yankees-jerseys/mlb-new-york-yankees-62-joba-chamberlain-2009-patch-jersey-gray-p-8595.html/)Pat Burrell Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-philadelphia-phillies-5-pat-burrell-jersey-white-p-8603.html/)Jimmy Rollins Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-philadelphia-phillies-11-jimmy-rollins-jersey-gray-p-8606.html/)J.C. Romero Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-phillies-16-jc-romero-2009-world-series-jersey-white-p-8635.html/)Mike Schmidt Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-phillies-20-mike-schmidt-1981-stpatricks-day-jersey-green-p-8622.html/)Jayson Werth Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-phillies-28-jayson-werth-2009-world-series-jersey-white-p-8636.html/)Cliff Lee Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-philadelphia-phillies-34-cliff-lee-2009-world-jersey-white-p-8639.html/)Roy Halladay Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-philadelphia-phillies-34-roy-halladay-jersey-whiter-p-8644.html/)Cole Hamels Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-philadelphia-phillies-35-cole-hamels-alternate-jersey-white-p-8614.html/)J.A. Happ Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-phillies-43-ja-happ-2008-world-champions-jersey-white-p-8624.html/)Tug McGraw Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-phillies-45-tug-mcgraw-1980-jersey-blue-p-9040.html/)Pedro Martinez Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/phillies-45-pedro-martinez-2008-world-champions-jersey-white-p-8623.html/)Jamie Moyer Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-phillies-50-jamie-moyer-2009-world-series-jersey-whiter-p-8640.html/)Brad Lidge Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys/mlb-phillies-54-brad-lidge-2009-world-series-jersey-whiter-p-8641.html/)Carl Crawford Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/tampa-bay-rays-jerseys/mlb-tampa-bay-rays-13-carl-crawford-world-series-08-jersey-gray-p-8655.html/)Scott Kazmir Jersey (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/tampa-bay-rays-jerseys/mlb-tampa-bay-rays-19-scott-kazmir-world-series-08-jersey-gray-p-8656.html/)Spud Webb Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/atlanta-hawks-jerseys/atlanta-hawks-4-spud-webb-throwback-jersey-swingman-red-p-8990.html/)Dominique Wilkins Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/atlanta-hawks-jerseys/hawks-21-dominique-wilkins-throwback-jersey-swingman-white-p-8988.html/)Kevin Garnett Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/2009-all-star-jerseys/2009-all-star-celtics-5-kevin-garnett-swingman-jersey-blue-p-8672.html/)Larry Bird Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/boston-celtics-jerseys/boston-celtics-33-larry-bird-jersey-19911992-white-p-9005.html/)Paul Pierce Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/boston-celtics-jerseys/boston-celtics-34-paul-pierce-jersey-green-with-golden-no-p-8681.html/)Michael Jordan Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/chicago-bulls-jerseys/chicago-bulls-23-michael-jordan-north-carolina-jersey-white-p-8706.html/)Dennis Rodman Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/chicago-bulls-jerseys/chicago-bulls-91-dennis-rodman-jersey-red-p-8698.html/)Mo Williams Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/cleveland-cavaliers-jerseys/cleveland-cavaliers-2-mo-williams-jersey-cavs-swingman-blue-p-8982.html/)Lebron James Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/cleveland-cavaliers-jerseys/cavaliers-23-lebron-james-throwback-swingman-jersey-yellow-p-8732.html/)Dirk Nowitzki Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/dallas-mavericks-jerseys/dallas-mavericks-41-dirk-nowitzki-jersey-blue-p-8738.html/)Carmelo Anthony Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/denver-nuggets-jerseys/denver-nuggets-15-carmelo-anthony-jersey-blue-p-8741.html/)Aaron Brooks Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/houston-rockets-jerseys/houston-rockets-0-aaron-brooks-jersey-swingman-red-p-8997.html/)Kobe Bryant Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/los-angeles-lakers-jerseys/los-angeles-lakers-24-kobe-bryant-swingman-jersey-tb-black-p-8765.html/)Pau Gasol Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/los-angeles-lakers-jerseys/los-angeles-lakers-16-pau-gasol-swingman-jersey-purple-p-8764.html/)Magic Johnson Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/los-angeles-lakers-jerseys/los-angeles-lakers-32-magic-johnson-tb-swingman-jersey-yellow-p-8767.html/)ron artest Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/los-angeles-lakers-jerseys/los-angeles-lakers-37-ron-artest-swingman-jersey-purple-p-8769.html/)Dwyane Wade Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/2009-all-star-jerseys/2009-all-star-heat-3-dwyane-wade-swingman-jersey-blue-p-8676.html/)Chris Paul Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/new-orleans-hornets-jerseys/hornets-3-chris-paul-throwback-swingman-jersey-black-p-8778.html/)Rashard Lewis Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/orlando-magic-jerseys/orlando-magic-9-rashard-lewis-swingman-jersey-blue-p-8800.html/)Hedo Turkoglu Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/orlando-magic-jerseys/orlando-magic-15-hedo-turkoglu-finals-patch-home-jersey-white-p-8797.html/)Allen Iverson Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/philadelphia-76ers-jerseys/philadelphia-76ers-3-allen-iverson-jersey-199697-white-p-9010.html/)Amare Stoudemire Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/phoenix-suns-jerseys/phoenix-suns-1-amare-stoudemire-throwback-swingman-jersey-white-p-8788.html/)Steve Nash Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/phoenix-suns-jerseys/phoenix-suns-13-steve-nash-throwback-swingman-jersey-white-p-8785.html/)Rudy Fernandez Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/portland-trail-blazers-jerseys/portland-trail-blazers-5-rudy-fernandez-swingman-jersey-white-p-8891.html/)Brandon Roy Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/portland-trail-blazers-jerseys/trail-blazers-7-brandon-roy-jersey-swingman-white-p-9004.html/)Manu Ginobili Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/san-antonio-spurs-jerseys/san-antonio-spurs-20-manu-ginobili-jersey-white-p-8790.html/)Gary Payton Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/seattle-sonics-jerseys/seattle-sonics-20-gary-payton-jersey-swingman-white-p-9002.html/)Carlos Boozer Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/utah-jazz-jerseys/utah-jazz-5-carlos-boozer-jersey-blue-p-8807.html/)Deron Williams Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/utah-jazz-jerseys/utah-jazz-8-deron-williams-swingman-jersey-dark-blue-p-8809.html/)Karl Malone Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/utah-jazz-jerseys/utah-jazz-32-karl-malone-19851986-jersey-white-p-9019.html/)Andrei Kirilenko Jersey (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/utah-jazz-jerseys/utah-jazz-47-andrei-kirilenko-swingman-jersey-dark-blue-p-8810.html/)Baltimore Ravens jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/baltimore-ravens-jerseys-c-1_4.html/)Buffalo Bills jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/buffalo-bills-jerseys-c-1_5.html/)Carolina Panthers jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/carolina-panthers-jerseys-c-1_6.html/)Chicago Bears jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/chicago-bears-jerseys-c-1_7.html/)dallas cowboys jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/dallas-cowboys-jerseys-c-1_10.html/)Green Bay Packers jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/green-bay-packers-jerseys-c-1_13.html/)Indianapolis Colts jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/indianapolis-colts-jerseys-c-1_15.html/)Jacksonville Jaguars jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/jacksonville-jaguars-jerseys-c-1_16.html/)Minnesota Vikings jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/minnesota-vikings-jerseys-c-1_19.html/)New England Patriots jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-england-patriots-jerseys-c-1_20.html/)New Orleans Saints jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys-c-1_21.html/)New York Giants jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-york-giants-jerseys-c-1_22.html/)pittsburgh steelers jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/pittsburgh-steelers-jerseys-c-1_26.html/)saints jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys-c-1_21.html/)saints superbowl jersey (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/new-orleans-saints-jerseys-c-1_21.html/)San Francisco 49ers jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/san-francisco-49ers-jerseys-c-1_28.html/)San Diego Chargers jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/san-diego-chargers-jerseys-c-1_27.html/)Tennessee Titans jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/tennessee-titans-jerseys-c-1_32.html/)Washington Redskins jerseys (http://www.googlejersey.com/nfl-jerseys/washington-redskins-jerseys-c-1_33.html/)Baltimore Orioles Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/baltimore-orioles-jerseys-c-66_103.html/)Boston Red Sox Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/boston-red-sox-jerseys-c-66_67.html/)Chicago Cubs Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-cubs-jerseys-c-66_69.html/)Chicago White Sox Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/chicago-white-sox-jerseys-c-66_70.html/)Cincinnati Reds Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/cincinnati-reds-jerseys-c-66_71.html/)Cleveland Indians Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/cleveland-indians-jerseys-c-66_72.html/)Kansas City Royals Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/kansas-city-royals-jerseys-c-66_108.html/)Los Angeles Angels Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-angels-jerseys-c-66_100.html/)Los Angeles Dodgers Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/los-angeles-dodgers-jerseys-c-66_73.html/)Milwaukee Brewers Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/milwaukee-brewers-jerseys-c-66_74.html/)Minesota Twins Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/minnesota-twins-jerseys-c-66_75.html/)New York Mets Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/new-york-mets-jerseys-c-66_76.html/)New York Yankees Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/new-york-yankees-jerseys-c-66_77.html/)Philadelphia Phillies Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/philadelphia-phillies-jerseys-c-66_78.html/)Pittsburgh Pirates Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/pittsburgh-pirates-jerseys-c-66_79.html/)San Diego Padres Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/san-diego-padres-jerseys-c-66_350.html/)San Francisco Giants Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/san-francisco-giants-jerseys-c-66_99.html/)St.Louis Cardinals Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/stlouis-cardinals-jerseys-c-66_101.html/)Seattle Mariners Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/seattle-mariners-jerseys-c-66_80.html/)Tampa Bay Rays Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/tampa-bay-rays-jerseys-c-66_81.html/)Texas Rangers Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/texas-rangers-jerseys-c-66_98.html/)Toronto Blue Jays Jerseys (http://www.googlejersey.com/mlb-jerseys/toronto-blue-jays-jerseys-c-66_82.html/)Atlanta Hawks Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/atlanta-hawks-jerseys-c-83_351.html/)Boston Celtics Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/boston-celtics-jerseys-c-83_85.html/)Chicago Bulls Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/chicago-bulls-jerseys-c-83_86.html/)Cleveland Cavaliers Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/cleveland-cavaliers-jerseys-c-83_87.html/)Dallas Mavericks Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/dallas-mavericks-jerseys-c-83_88.html/)Denver Nuggets Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/denver-nuggets-jerseys-c-83_89.html/)Houston Rockets Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/houston-rockets-jerseys-c-83_112.html/)Los Angeles Clippers Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/los-angeles-clippers-jerseys-c-83_104.html/)Los Angeles Lakers Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/los-angeles-lakers-jerseys-c-83_90.html/)Miami Heat Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/miami-heat-jerseys/miami-heat-3-dwyane-wade-jersey-white-p-8886.html/)New Jersey Nets Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/new-jersey-nets-jerseys/new-jersey-nets-5-jason-kidd-jersey-blue-p-8770.html/)New Orleans Hornets Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/new-orleans-hornets-jerseys-c-83_92.html/)Orlando Magic Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/orlando-magic-jerseys-c-83_96.html/)Philadelphia 76ers Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/philadelphia-76ers-jerseys-c-83_352.html/)Phoenix Suns Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/phoenix-suns-jerseys-c-83_93.html/)Portland Trail Blazers Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/portland-trail-blazers-jerseys-c-83_117.html/)SanAntonio Spurs Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/san-antonio-spurs-jerseys-c-83_94.html/)Seattle Sonics Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/seattle-sonics-jerseys/seattle-sonics-20-gary-payton-jersey-swingman-white-p-9002.html/)Toronto Raptors Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/toronto-raptors-jerseys-c-83_95.html/)Utah Jazz Jerseys (http://www.googlejersey.com/nba-jerseys/utah-jazz-jerseys-c-83_97.html/)http://www.nflnhlshop.com/http://www.googlejersey.com/dengcen