PDA

View Full Version : Care competitie va place mai mult?



CrAzY92
17th February 2007, 22:48
Care este cel mai tare turneu Final?

luma
17th February 2007, 22:58
Adica? Scuza-ma dar nu inteleg foarte bine ce vrei sa zici...De ce ai trecut doar RG dintre turneele de Grand Slam? Si de ce "open"...la care te referi mai exact? :)

CrAzY92
17th February 2007, 22:58
nu ma prea stiu ma cu Tennis da imi place si noh am vrut sa ma testez daca stiu si eu ceva :P

luma
17th February 2007, 23:03
Sa inteleg ca-ti pot spune ca ai picat examenul ?:P:D Nu, lasand gluma la o parte, te asteptam mai des printre noi dar...cu pareri pertinente. :D

vassy
17th February 2007, 23:15
pai sa editeze poll-ul sa le puna pe alea de mare slem, eu astept cu placere toate turneele mari, nu pot sa zic ca am unul preferat.

CrAzY92
18th February 2007, 18:36
ok incerc ce pot :P

Ady
18th February 2007, 19:14
am modificat eu poll-ul si am pus cele 4 turnee de grand slam si cupa davis, daca are cineva alte preferinte sa la nominalizeze aici

later edit: am adaugat si masters cup

coiscif
18th February 2007, 21:16
poate schimba cineva si numele poll-ului, ca nu prea are sens!
turneu final?

Ady
18th February 2007, 22:31
asta m-am gandit si eu, da' nu imi venea idee ce sa ii pun si trebuia sa plec asa ca l-am amanat ... :P

Sorin Blaj
19th February 2007, 11:34
Mie imi place Rolland Garros. Poate pentru ca este suprafata pe care ma desfasor si eu. Din punctul meu de vedere este cel mai greu si mai spectaculos. Pe nicio alta suprafata nu poti sa pui un stop mai meserias.


Votati jucatorul favorit de tenis aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=77743&page=3

Soulstone
19th February 2007, 18:13
Cupa Davis nu are ce cauta aici

Luis Garcia10
19th February 2007, 18:35
Rolland Garros-ul ! :D

Ady
19th February 2007, 20:57
Cupa Davis nu are ce cauta aici

tot thread-ul asta e un pic ciudat, cel care l-a facut a si recunoscut ca nu stie multe despre tennis

Pliviu
19th February 2007, 21:07
tot thread-ul asta e un pic ciudat, cel care l-a facut a si recunoscut ca nu stie multe despre tennis

De ce? E o intrebare interesanta, chiar daca un titlu mai portivit ar fi "ce turneu va place mai mult?" Nu vad de ce Cupa Davis nu intra aici. Bine e o competitie, nu turneu, dar tot tenis e.

Deocamdata nu raspund, o sa ma mai gandesc. S-ar putea Wimbledonul, care e cel mai vechi parca.

luma
19th February 2007, 21:17
Eu tot spre Wimbledon as inclina balanta...dar ma mai gandesc.:P

Bumbescu
19th February 2007, 23:54
Wimbledon-ul fara discutii

luma
20th February 2007, 00:02
Si eu cred ca este cel mai spectaculos si...mai elegant dintre turnee.:)

Bumbescu
20th February 2007, 00:08
Da, si mai de traditie

DJ Klaus
21st February 2007, 15:57
Un thread aruncat la intamplare dar care este foarte interesant. Titlul intr-adevar e usor "alunecos" as propune: Care este cea mai tare competie? Pentru ca Davis cup nu e un turneu final.

Wimbledon-ul este intr-adevar de prestigiu insa raliurile extrem de scurte si serviciile bombe nu incanta ochiul spectatorului. Rolland garros -ul mi se pare ca are raliuri prea lungi si atunci pici in cealalta extrema , de plictiseala. Australian open si US Open mi se par celel mai misto. Raliuri moderate , suprafata acomodata de majoritatea jucatorilor si atmosfera foarte prietenoasa si mai apropiata de lumea tenisului. As zice ca Australian Open exceleaza in atmosfera incredibil de frumoasa si pt mine este preferat. Ar urma apoi US Open si Davis Cup ( o competitie plina de ambitie si imprevizibila)

Cipri
22nd February 2007, 15:43
Dupa parerea mea Rollad Garos :) Cel mai spectaculos e tenisul pe zgura :|

Elphax
22nd February 2007, 15:54
superb threadul asta....

Pliviu
22nd February 2007, 19:11
Wimbledon-ul este intr-adevar de prestigiu insa raliurile extrem de scurte si serviciile bombe nu incanta ochiul spectatorului. Rolland garros -ul mi se pare ca are raliuri prea lungi si atunci pici in cealalta extrema , de plictiseala. Australian open si US Open mi se par celel mai misto. Raliuri moderate , suprafata acomodata de majoritatea jucatorilor si atmosfera foarte prietenoasa si mai apropiata de lumea tenisului. As zice ca Australian Open exceleaza in atmosfera incredibil de frumoasa si pt mine este preferat. Ar urma apoi US Open si Davis Cup ( o competitie plina de ambitie si imprevizibila)

Interesant ce ne spune DJ Klaus (ca de obicei:ok:). Am sa spun si eu atunci ca US Open imi place cel mai mult sa il urmaresc, dar oricum diferentele sunt infime asa ca eu nu o sa votez. Fiecare turneu are farmecul lui. Se pare ca ati uitat insa si de Master Cup, unde chiar daca sunt meciuri putine sunt numai meciuri de Top10.

lucian_iasi
22nd February 2007, 19:23
Australian Open :D :D :yes: :yes: :ok: :ok:

adriana18p
22nd February 2007, 20:44
Australian Open :D :D :yes: :yes: :ok: :ok:

si eu la fel... turneul meu preferat.....atmosfera este superba...

praf_de_stele
22nd April 2007, 23:36
Wimbledon-ul e cel mai tare!
mai ales ca e primul grand slam al Sharapovei. mi-a ramas la inima finala din 2004.