PDA

View Full Version : Etapa 3: FC UNIREA - FCM Resita



spmihai
27th August 2005, 18:48
Acesta este un meci crucial pentru noi. In primele 2 etape nu am strans nici un punct, astfel ca ar fi timpul sa incepem cu 3 puncte in acest meci. Orice sugestii sau comentarii despre acest meci aici . Apropo, e transmis pentru toti uniristii in direct pe stadion .

bill
29th August 2005, 12:23
Poate incepem si noi sa jucam macar din etapa 3 dar dupa cum merg lucrurile deocamdata nu prea avem de ce sa emitem pretentii. Ar fi timpul sa castigam si sa ne inscriem in lupta pentru locurile de la mijlocul clasamentului...macar atat.

spmihai
29th August 2005, 13:05
Trebuie neaparat sa luam cele 3 puncte puse in joc sambata. Resita vine si ea la noi cu doar un punct, iar orice punct obtinut aici pt ei ar fi aur, dar sa speram ca are si Pelici mila de noi si ne lasa sa-l batem (glumesc desigur). Oricum, la noi marea problema e ca nu suntem in stare sa marcam, si atunci daca nu inscriem, nu avem cum sa castigam un meci.

ADelPiero
29th August 2005, 17:10
Doamne da sa`i batem .. macar pe astia... :(

ultra_alba
31st August 2005, 11:58
1-0 scurt

gabi_brabus
31st August 2005, 13:12
/hello Nu conteaza cum, prin cine si cand......doar SA CASTIGAMFORZA UNIREA!!!!! si dupaia sa ne imbetam de fericire :bere: :great:

spmihai
31st August 2005, 15:42
Chiar sa ne imbetam de fericire ca am reusit si noi sa batem pe cineva, mi se pare prea exagerat. daca bateam pe gazu' si pe oradea, atunci chiar ca merita sa ne imbetam de fericire, ca doar akum eram pe primu' loc, dar asa, suntem pe ultimul :no:. oricum ne revenim de sambata incolo. FORZA UNIREA !!!

ADelPiero
2nd September 2005, 03:15
•Echipe probabile:

*FC Unirea: Fl. Cotora - Irina, L. Cotora, D. Miclea - Opriceană, Ad. Demian, Muzac, Raţă - M. Stanciu (Ov. Maier), Zăgrean, Scarlat (absent: Tīlvan - accidentat)

*FCM Reşiţa: Stoianov - Gurici, Lazarovici, Hamat - Mihăilă, I. Stoican, Doană, Chivescu, C. Bar - Cl. Balaci (Hardău), Bercseny (absenţi: Gideon, Căprariu).

Arbitri: L. Uiheli, S. Caia, P. Gaspar (Ti­mişoara); observatori I. Kovacs (Braşov), Gh. Moise (Bucureşti).


Hai Unirea , hai Unirea haideeeeeeeeeeeeee /OLE/

spmihai
3rd September 2005, 00:17
Sa speram ca aduce Scarlat ceva nou in jocul echipei. conteaza cel mai mult cele 3 pct, altceva nu conteaza, chiar dak jucam contra unei parti a trecutului, si ma refer aici la toate persoanele de la resita care au fost la unirea, de la primul pana la ultimul. HAI UNIREA!!!

ADelPiero
3rd September 2005, 14:38
a miscat el ceva... dar nu destul sa putem bate.....
m`a impresionat Zagrean ... a avut cateva ocazii frumoase... pacat de arbitrul ala ... care nu a vazut cel putin un 11 m clar ... asta e ...
si in final Maier ... in loc sa avanseze putin ca avea culoar ... a preferat un sut plasat in bratele portarului advers ....

oricum ...... important e ca am facut si noi un punct in clasament :lol: ... Doamne ajuta ....

spmihai
3rd September 2005, 16:24
Macar nu mai suntem lanterna rosie :happy . avai, c am ajuns, sa facem haz de necaz :headbang: .

ADelPiero
4th September 2005, 13:59
poate incepem sa jucam si noi fotbal ... totusi ... a inceput campionatul.... nu stiu ce ganduri are Talnar ... dar daca va continua in aceeasi formula ... viitorul suna rau :(

Roso-Neru'
28th November 2005, 02:30
Acestia sunt "FCM Resita" si sunt o echipa cu nume in fotbalul romanesc.De asemenea trebuie sa va reamintesc ca aici s-a nascut Cristi Chivu si ca de la echipa asta a plecat; asa ca vezi-ti de ale tale si nu te lua de numele altei echipe ! :no: :rosu: !!!!!!!!!!!!!! (Mesaj catre Del Piero)