PDA

View Full Version : Steaua, Dinamo si Rapid nu se califica



Pages : [1] 2

Zapada
26th August 2005, 16:56
Dupa calcului teoretic, Steaua ar avea cele mai mari sanse de a se califica mai departe intrucat intalneste Vĺlerenga din Norvegia.

Stelistii cred ca au sanse dar se inseala si mai tare deoarece Vĺlerenga este mai puternica ca Rosenborg (are 13 puncte avans si un meci mai putin fata de Rosenborg).

In rest nu mai comentez de celelelte adversare ale rapidului si dinamovistilor ca e de prisos

dupa mine sanse de calificare au:

steaua 25%
rapid 15%
dinamo 5%

nici o echipa romaneasca nu se va califica mai departe, iar ciobanasul becali va da vina pe antrenor!
Becali nu intelege ca echipa steaua e mult mai slaba ca anul trecut (fara Neaga si Munteanu in echipa)

as vrea sa ma insel si macar una dintre echipa sa se califice mai departe

don_denver
26th August 2005, 16:57
ce bine stam la teorie....nasol..ca ne omoara practica....

vlad1607
26th August 2005, 16:59
nu intzeleg de ce nu esti activ cu threaduri despre Craiova? :happy

desi nu imi place acest lucru Steaua are sanse bune de calificare

Mishumacher
26th August 2005, 17:18
desi nu imi place acest lucru shtoia(shtoia=steaua in norvegiana!!!) are sanse bune de calificare


Mici sanse,pretene!!! Steaua si-o ia rau de tot d la nordici!!!

old lord
26th August 2005, 17:27
parie ca cel putin 2 merg mai departe

vlad1607
26th August 2005, 17:29
Mici sanse,pretene!!!"Shtoia" si-o ia rau de tot d la nordici!!!
asa sa fie :D

t.b.
26th August 2005, 17:51
Cat optimism zace in constiinta nationala a romanilor :happy eu cred ca Steaua o sa se califice, celelalte 2 n-as prea crede, totusi poate facem vreo surpriza

Zapada
26th August 2005, 18:09
mai nici o echipa romaneasca nu trebuie sa se califice de pe primul loc. e bun si locu 2

parie ca cel putin 2 merg mai departe


jocul dintre cele 2 echipe e eliminatoriu si va ramane doar una care merge mai departe

ce vorbesti tu de locul 2?

old lord
26th August 2005, 18:24
scuze, dorm , obeseala
unde mi e capu

cip_81
26th August 2005, 18:52
Si daca anul asta se intampla o minune si ne calificam cu toate 3? Stiu, e aproape imposibil (mai ales dupa ce am vazut tururile preliminare), dar poate ne prinde bine statutul de out-sideri. Hai sa nu ne mai consideram invinsi inca de la tragerea la sorti.

Zapada
26th August 2005, 19:49
cipule, doar ciobanul becali crede in minuni
nu vezi ca iar spune ca-i bate in ambele meciuri ca si cu Rosenborg!


ar fi bine sa se califice si macar o echipa iar acum dupa ce am auzit ca olandezii joaca fara spectatori ar fi o sansa in plus pentru rapid, dar se pare ca rapid nu stie sa joace fara spectatori (vezi meciul cu poli din campionatul trecut pe care la pierdut acasa cu 3-0)

SORENSEN
26th August 2005, 19:53
La Steaua e ceva mai "ushor" , la Dinamo nashpa iar la Rapid e dezastruos.
Nu imposibil , dar improbabil

Sergio
26th August 2005, 22:40
Vaalerenga e mai in forma ca Rosenborg, deci nu vad cu ce e mai usor meciul asta.

Zapada
27th August 2005, 15:02
sa referit ca la steaua e mai usor in comparatie cu rapid si dinamo.

bineinteles ca pentru steaua e si mai greu cu vĺlerenga desi sa vazut cum a fost cu Rosenborg care e mai slaba ca Vĺlerenga.

ar fi mare surpriza sa se califice o echipa

Triphat
27th August 2005, 15:37
Steaua se califica daca o sa joace fara frica, si mai tre schimbate ceva lucruri la jocul echipei. Avem avantaj ca norvegienii aia ne privesc de sus... ca ne-a eliminat Rosenborg iar ei sunt mai buni ca ei. Asta o sa fie un avataj, faptul ca aia joaca cu aere. Au un cuplu de atac valoros... dar sunt cam batrani, nu sunt la forma de alta data amandoi pe cand jucau Anglia. Fiecare jucator ros albastru tre sa dea 110 la suta.. si munca o sa se vada la final. Sa speram ca toate cele 3 echipele se vor califica!

Zapada
27th August 2005, 18:17
toata lumea doreste ca toate 3 echipele sa se califice dar hai sa fim realisti.

eu sunt multumit daca se califica o echipa si foarte multumit daca se califica 2.
la toate 3 nici nu vreau sa ma gandesc deoarece este irealist si irealizabil

S2K
27th August 2005, 18:55
dupa mine sanse de calificare au:

steaua 25%
rapid 15%
dinamo 5%


Si cand ai ajuns tu la concluzia asta? Nu cumva cand te pregateai sa mergi la marele derby al Praziliei dintre h U Craiova si Caracal? ... Derby de Divizia B, normal.

SORENSEN
27th August 2005, 23:33
Pai daca plecam de la ipoteza necalificari , probabil chiar nu ne vom califica .(valabil si pt U Craiova)

Nea Vasile
28th August 2005, 00:34
Ce sanse avea CFR Cluj sa joace o finala de cupa europeana in 2005, eliminind pe spanioli si francezi? Zero barat. Si totusi...shit happens, miracles happen too ;)

Atitudinea corecta cred ca ar trebui sa fie "Pe ei pe mama lor", pina la urma nu avem nimic de pierdut. Sa nu ne imbatam cu apa rece, sa stim ca mergem la moarte sigura, dar macar sa murim cu ei de git :D Si sa-i aplaudam daca isi dau viata pe teren, chiar daca nu pot mai mult. That's the spirit :yeah:

Pacala
28th August 2005, 02:26
sansele tind catre zero, la toate trei.
Nu m-ar deranja sa se califice careva, daca reuseste din cele 3 sa se califice, tot respectul, jos palaria, promit sa nu zic nimic tot anul despre echipa care se califica mai departe
ce sa joace dinamo ca acolo nu e pe blaturi, ce sa faca rapidul ca n-au cine sa joace , n-o sa intre copos , ce sa faca steaua cand a luat bataie la aia de pe locul 8-9 care in perioada asta se tot afunda in clasament si au numai infrangeri pe linie. Acum joaca cu cei care acum sint pe doi si probabil vor termina primii , au doua varfuri ca T.A.Flo si Iversen. Acord totusi un 1% sanse stelei, mai au si ei ceva jucatori mai bunicei dar rapidul si mai ales dinamo...zero

vagus
28th August 2005, 08:26
Sa vedeti cum se vor califica echipele noastre in grupele UEFA:

Andone va folosi jucatorii de milioane de euro transferati de la super echipa din Craiova, care a retrogradat in B, ca sa elimine pe Everton dupa un joc ultramodern in care va folosi un 4 4 2 care apoi se va transforma in 4 3 3, 4 2 4, 4 1 5 si apoi 4 0 6 ... :happy

Protasov va pregati meciul cu norvegienii .... degeaba, pentru ca Berbecalii va face el echipa cu 5 minute inainte, stricandui toata munca. Va folosi, ca si in meciul cu Valencia, armele secrete ale lui si necunoscute antrenorului... :happy

Lucescu cred ca-i cel mai realist si nici nu mai pregateste meciul cu olandezii. Cred ca deja pregateste ... explicatia normala si logica de dupa infrangere: "Jucatorii nu pot face pasul spre performanta pentru ca se uita prea mult la televizor, mai ales inaintea meciurilor importante" :happy

Dupa meciuri este interesant de vazut cine va invata primul sa ... zboare :happy

be@
28th August 2005, 11:36
Hai ca articolul asta e super tare. Enjoy !


Articolul de astăzi s-ar fi putut intitula şi altfel. “Nervi de suporter” ar fi fost poate mai nimerit, dar măcar pentru o zi să lăsăm fiţele la o parte pentru că, nu-i aşa?, stadioanele nu sunt cenacluri literare. Steaua, Dinamo şi Rapid s-au calificat în turul întâi al Cupei UEFA. Pentru Steaua nu este o performanţă, deoarece a ratat intrarea în grupele Champions League şi culege ce i-a mai rămas. Dar ce fac eu acum, analize pertinente? Hai, fraţilor, să fim serioşi! Cum naiba să mai poţi analiza, “tactic” cică, prestaţiile lamentabile ale celor trei reprezentante ale României în cupele europene intercluburi? Steaua a făcut pe ea de frică la Trondheim. Şi-a pus dosul în propria poartă, uitând că trebuie să dea gol pentru a se califica. Ne-a amăgit urechea şi sufletul de suporteri cu imnul Champions League, dar când a fost să-şi arate muşchii a făcut-o numai prin gura lui Gigi Becali. Războinicu’ scoate sabia, Războinicu’ face, Războinicu’ se bate, fanfaronadă pe toată linia, umor îndoielnic. La o oră de maximă audienţă, Steaua s-a scăpat în pantaloni, iar cu sabia lu’ Războinicu’ o fi desfăcut conservele din raniţa de drum. O echipă făcută din fotbalişti de la Oţelul Galaţi, FCM Bacău şi Făurei vrea să intre în competiţia aia tare? Ha-ha-ha.... Ghionea şi Lovin lângă alde Ronaldo, Raul şi Juninho? Hai că m-am înecat de atâta râs...Rapid nu s-a dus cu autocarul la Skopje, dar s-a prezentat la ora jocului cu Vardar de parcă ar fi cărat avionul în spate până în Macedonia. Ăia, vai mama lor, nu legau două pase şi aveau pe partea dreaptă un brazilian mai gras ca mine. Cu toate acestea, băieţii lu’ vicepremieru’ era cât pe ce să-şi ia încă o papară, mai babană ca aceea din Cotroceni. Să dea Copos o ordonanţă de urgenţă, să-l aducă “moca” pe Capello şi tot degeaba. Cu vreo trei excepţii, jucătorii din lotul actual n-au valoare să joace nici măcar în echipa care înainte de Revoluţie bătea la oră de matineu Mizilul şi Turnu Măgurele. Dinamo? O glumă proastă, la fel ca şi piciorul stâng al atacantului Bălţoi, cel care a ratat de două ori singur cu portarul, la Nicosia, dintr-un singur motiv: loveşte mingea mai prost decât administratorul meu de la bloc, care-i de cinci ani la pensie şi femeie, pe deasupra.Aud că Giovani Becali ar fi spus în Cipru că îi va pune pe lista de transferuri pe toţi fotbaliştii dacă vor rata calificarea. Ei bine, cu mult noroc, n-au ratat-o, da’ eu şi cu prietenii mei avem o întrebare. Domnu’ Becali, îi punea-i mata pe lista de transferuri, da’ cine-i cumpăra? Exceptându-i pe Niculescu, Petre şi Mărgăritescu, nu-i vinzi pe ceilalţi nici măcar în Cipru. Cine să-ţi dea bani pe Bălţoi, Pleşan sau Daouda? Toţi domnii ăştia, care cică bagă bani în fotbal, uită o veche vorbă românească. Suntem prea săraci ca să cumpărăm lucruri ieftine. Aşa e vorba, şi tot aşa şi cu achiziţiile fotbalistice ale Stelei, ale Rapidului sau ale lui Dinamo. Au cumpărat jucători ieftini la snop, şi acum patronii îşi pătează lenjeria intimă, de frică, la meciuri cu Vardar sau Omonia. Nu-i bai, iese la spălat, sunt pline angrourile de detergenţi, da’ ce te faci cu ăia care mai şi visează la Champions League, ha-ha-ha! S-o vinde Rudotelul fără reţetă, că-i mai ieftin decât un fotbalist? Ha-ha-ha...

Paul
28th August 2005, 11:45
dupa parerea mea :

dinamo - poate la anu`
rapid- poate peste 3 ani
steaua - adversar f. greu , norvegienii au prima sansa !

Cristy
28th August 2005, 16:47
ce gandire inteligenta , si pe ce te bazezi tu ?

Zapada
29th August 2005, 13:26
daca Rosenborg a luat din nou bataie acasa si are sanse sa cada din prima liga, ar fi cazul sa ne intrebam daca nu cumva campionatul norvegian e mai valoros ca al nostru si steaua nu are sanse cu Vĺlerenga care va fi viitoarea camiopana a Norvegiei?

Vĺlerenga este pe locul 2 cu 1 punct mai putin (dar si un meci mai putin) ca nou promovata Start si 16 puncte mai mult ca Rosenborg!

eu zic ca jucatorii si mai ales conducatorii stelei sa behaie mai putin in legatura cu calificarea ca sa nu se faca de ras din nou!

Paul
29th August 2005, 13:55
ce gandire inteligenta , si pe ce te bazezi tu ?

experienta !

jorgensen
29th August 2005, 14:19
Deobicei sunt foarte optimist. Se vor califica doar doua, STEAUA si inca una...:drak:

Cainele
29th August 2005, 14:39
steaua nu...poate nici rapid...:D

uti2102
29th August 2005, 21:05
Un nou thread in care se pune semnul egal intre Steaua, pe de o parte, shi Dinamo shi Rapid de cealalta parte. Va inshelatzi amarnic dragilor ! Vetzi vedea !

Paul
29th August 2005, 21:07
lasa bre , vb prin aprilie , cand ei o tin tot pe a lor ... Steaua nu se califica , si noi umblam pe la bisnitari dupa bilete la a II-a :D

uti2102
29th August 2005, 21:12
Eu nu :D Doar dau un telefon shi......gata :P Deshi ieri la intrare ala de la control mi-a rupt un cotor de "reducere 50%" in loc de "meci divizia A" :ciocan: Dar n-ajungem noi pana in semifinale ca sa am chiar asha de suferit :D Deshi mi-ar place sa fiu nevoit sa platesc bilet intreg in semifinale :happy

Zapada
2nd September 2005, 15:45
mai daua-n colo de afacere domnilor moderatori!
pai chiar asa sa stergeti 10 mesaje la rand?


nu se califica nici o echipa pentru ca adversarele sunt mai valoroase ca echipele noastre.
echipele noastre au antrenori mai slabi (mai ales rapid) si nu sunt capabile sa trateze meciul dpdv. psihic.

echipele noastre pierd 25% din sanse tocmai datorita pregatirii psihice iar daca pleaca din start cu 50% sanse de calificare raman cu 25% sanse dupa 2-3 minute de joc.

sa auzim de bine si sper ca macar o echipa sa aiba noroc si se califice

Paul
2nd September 2005, 17:59
Zapada asta e matematica de oltenia.

Deci sansele sunt 50%-50 %.
Ok , daca Steaua pierde 25 % din sanse , pierde 25 % din sansele ei , adica 25 % din 50 % ...adica 12,5 %

Sansele lui :
Adversar 62,5 %
echipele romanesti: 37,5 %

Ok, asta asa ca si chestie sa intelegi cum e cu aritmetica.

Cat despre pregatirea psihica, vai vai ...

Mariusmadmax
3rd September 2005, 10:26
cele mai mari sanse Rapidul - joaca la olandezi fara spectatori
Dinamo nici o sansa ...
Steaua ramane de vazut !

SORENSEN
5th September 2005, 20:12
Daca ne vedem de treaba putem ajunge cu 2 echipe in grupele UEFA , Rapid din pacate are sanse fff mici pentru a trece de Feyenoord

Utilizator
5th September 2005, 20:27
Nu cred ca Rapid are sanse mult mai mici decat celelalte echipe romanesti. De ce crezi asta? Rapid mi se pare o echipa sudata careia ii trebuie o scanteie ca sa-i determine pe jucatori mai mult. Acum par cam lipsiti de aplomb.

Ioca10
5th September 2005, 21:03
Ce oameni cum puteti spune ca nu se califica Steaua cu restu nu am va contrazic :D

SORENSEN
5th September 2005, 23:33
Nu cred ca Rapid are sanse mult mai mici decat celelalte echipe romanesti. De ce crezi asta? Rapid mi se pare o echipa sudata careia ii trebuie o scanteie ca sa-i determine pe jucatori mai mult. Acum par cam lipsiti de aplomb.
Feyenoord e prea puternica pt ORICE echipa romaneasca :headbang:

Zapada
12th September 2005, 15:50
pacat de Steaua ca va pierde calificarea, dar va vedea ciobanasul ce mult a insemnat Neaga si D Munteanu pentru echipa

mai mari sanse de calificare are dinamo pentru ca are oameni care stiu sa dea gol

uti2102
12th September 2005, 18:04
Hai lasa-ne zapezica cu visele tale. Bea un pahar cu lapte de oaie inainte de culcare sa vezi ce frumos visezi : cashtiga Steaua toate meciurile ! Macar sa ai shi tu vise frumoase, nu sa te tot stresezi atata vazand numai infrangeri rosh-albastre...

Zapada
14th September 2005, 19:33
tin sa va anunt ca ridic sansele echipelor romanesti cu 5% pentru ca:

1. Vĺlerenga are jucatori accidentati si pe deasupra a jucat ultimul meci de campionat marti (doar 2 zile inainte de mecul din cupa UEFA).
2. Adversala rapidului joaca acasa fara spectatori
3. Dinamo a crescut in forma dupa deschiderea thr-lui

sper ca macar o echipa romaneasca sa realizeze surpriza si sa mearga mai departe

uti2102
14th September 2005, 19:39
Eu sper sa nu fie nici o surpriza. Adica sa mearga mai departe numai capii de serie. E mai sigur pentru noi.

sun
14th September 2005, 19:55
tin sa va anunt ca ridic sansele echipelor romanesti cu 5%



Zapada , sa stii ca forumul OLS ar fi mult mai sarac fara tine . De unde ai scos treaba cu 5% ? De unde stii ca nu au crescut cu 4,37 % ? :sleep:

Iar deschiderea cuvantarii ( cei drept foarte scurte ) trebuia facuta cu " Dragi tovarasi " :drak:

@Alpopa : ma streseaza la culme un lucru : Steaua are (cica) cel mai usor adversar . Peste tot ii auzi pe Florentin , pe Cristi , pe Giovanni , pe Razvan , pe Cristi , pe Danut , pe Cristi raspunzand cu "Steaua are cel mai usor adversar " la intrebarea " ce sanse are echipa D sau R sa se califice ? "

FRATILOR < STEAUA E CAP DE SERIE > :evil:

be@
15th September 2005, 13:08
Dintre cele trei, eu cred ca Dinamo are cele mai mari sanse sa mearga mai departe. Si spun asta fiindca Everton, spre deosebire de Feyenoord si Valerenga, nu se afla in cea mai buna perioada a lor.

Zapada
15th September 2005, 15:39
TOVARASE sun,
esti matematician de trebuie sa-ti expilc de ce 5%?

fi serios tovarase!!!!!!!!!!!!!!!!!!

uti2102
15th September 2005, 22:36
Bravo Zapada, excelent pronostic :D

Vadim
15th September 2005, 22:41
Zapada, sincer, ti-ai cam furat-o... Eu m-am ascunde o saptamana in munti. :D Dar, Alpopa, stai asa ca inca nu s-au calificat. :)

Edgar
15th September 2005, 22:45
Poate pierd meciul retur la masa verde pentru ca pescarusii i-au carait pe norvegieni. La noi e rasist si raul si ramul... si pescarusii "e" rasisti. :D

Zapada
15th September 2005, 23:50
acum dupa primul meci disputat cresc sansele echipelor noastre considerabil si vom avea cel putin 2 echipe i grupele UEFA

aici la polul nord cresc sansele de calificare (la pariuri) dupa cum urmeaza:
1. pentru steaua de la 30% inainte de meciul tur la 95% pentru meciul retur

2. pentru dinamo de la 10% la 91%
3. pentri Rapid de la 20% la 55%

sper ca Rapid sa scoata macar un 0-0 acasa si sa avem 3 echipe in grupele UEFA

bravo baieti

tin sa va anumt ca am vazut meciul stelei la TVRI si al lui dinamo pina la 1-1 dar am ascultat la radio restul iar din meciul rapidului am vazut secvente la eurosport.

old lord
16th September 2005, 00:40
na ca se califica

fia
16th September 2005, 08:24
Zapada ce o intorci ca la Ploiesti... tu care erai sigur... na ca ai gresit, si cat de tare ma bucur ca ai gresit.

Zapada
16th September 2005, 09:45
ai inpresia ca numai tu te bucuri ca eu am gresit?
asa aratau atunci (la tragerea la sorti) sansele echipelor noastre!

nu am putut sa dorm toata noaptea de bucurie ca vom avea macar 2 echipa in grupele UEFA si vom aduna mai multe puncte, iar anul viitor vom fi reprezentati de 4 echipe in cupele UEFA.

apropo somn (am jucat table cu englezi pe internet si asa-i bat la table de nu se vad)

ronaldinho
16th September 2005, 10:02
lasa zapada ca si eu mi-am luat-o in barba cu pronsticurile. Singurul care l-am nimerit a fost cu dogalaii, in care am specificat ca daca vor prinde o zi buna ii voi bate rau de tot pe englezi. La Rapid am zis 3 sau 4 zero si probabil fara vasilache era vreun 2-0 mai aproape de ce am zis eu. la steaua am zis 1-1 si a fost 0-3. :P Oricum, imi pare f bine ca m-am inselat.

Vadim
16th September 2005, 11:09
aici la polul nord cresc sansele de calificare (la pariuri) dupa cum urmeaza:
1. pentru steaua de la 30% inainte de meciul tur la 95% pentru meciul retur
2. pentru dinamo de la 10% la 91%
3. pentri Rapid de la 20% la 55%
Eh, ne-am mai linistit. Ce ar fi sa fci un thread de asta gen "Cehia nu mai poate pierde barajul la CM 2006"?. Poate cine stie, se intampla minunea si acolo. :)

@Rnaldinho: legat de pariuri, nu stiu cine recomanda la Bilete aici pe forum sa pariem ca nu dau gol Steaua si nici Dinamo. :)

uti2102
16th September 2005, 14:15
Zapezica, la anul tot 3 echipe vom avea in Europa. Asta daca nu cumva cashtiga CFR-ul Cupa Intertoto :D 4 o sa avem cel mai devreme din 2007/2008.

zuzubuoy
16th September 2005, 14:25
Daca nu ma insel, ca sa avem 4 echipe in cupele europene, ar trebui sa urce si nationala pe 29. Nu?

Paul
16th September 2005, 14:41
ai inpresia ca numai tu te bucuri ca eu am gresit?
asa aratau atunci (la tragerea la sorti) sansele echipelor noastre!

nu am putut sa dorm toata noaptea de bucurie ca vom avea macar 2 echipa in grupele UEFA si vom aduna mai multe puncte, iar anul viitor vom fi reprezentati de 4 echipe in cupele UEFA.

apropo somn (am jucat table cu englezi pe internet si asa-i bat la table de nu se vad)

mai omule stii de ce te-ai umplut de penibil ... ca ai deschis un asemenea thread.
Crede-ma ca in momentul in care s-a facut tragerea la sorti , si eu gandeam ca tine , insa fiind stelist speram ca macar Steaua sa se califice.

Insa la tine nu e vorba de vre`un argument , tu ai mai deschis de-a lungul timpul threaduri (tin minte la Villareal - Steaua ... :degete: ).
La tine e vorba de frustrare ...
Intelege ca nu esti singurul frustrat , mai sunt si olteni si timisoreni , insa ei stau la cutie , mor de invidie si nu se exprima.
Amice , ar trebui sa bagi capul in munti de rusine , ca ti-ai permis sa deschizi un asemenea threaad...

ON TOPIC: Rapid nu se califica... au mai facut ei meciuri mari afara (0-0 cu PSG , 0-0 Liverpool , 1-1 Vitesse Arhhem) si au furat`-o acasa.
Ar fi prea frumos sa avem 3 echipe ... /hello

Zapada
16th September 2005, 14:42
Zapezica, la anul tot 3 echipe vom avea in Europa. Asta daca nu cumva cashtiga CFR-ul Cupa Intertoto :D 4 o sa avem cel mai devreme din 2007/2008.


anul trecut si acum 2 ani echipele noastre au adunat sprox. 5 puncte pe an (acum 3 si 4 ani si mai putine) iar in acest an avem deja 5 puncte si mai sunt sanse sa mai facem macar 1 in retur.

daca intra 3 echipe in grupele UEFA se pot aduna usor 10 puncte dar si cu 2 echipe se pot aduna 10 puncte in acest an.

Suedia va cadea in clasamentul general iar suedia are 4 echipe in UEFA.
cred ca cu 10 puncte anul acesta putem avea 4 echipe anul viitor

uti2102
16th September 2005, 14:45
Mai omule, putem sa facem shi 100 de puncte......ele se gestioneaza pentru clasamentul care va intra in vigoare din sezonul 2007/2008. Anul asta am atacat Europa cu coeficientul din 2004/2005, anul viitor cu cel din 2005/2006 iar in 2007/2008 cu coeficientul pe care-l vom acumula in acest an.

Paul
16th September 2005, 14:45
anul asta inca nu avem 5p

Rapid : 2 p cu andorezii , 1p cu macedonenii , 1p cu feeinoord ... 4p
Dinamo ... 1p cu Nicosia , 2 cu Everton 3p
Steaua ... 0,5+1+0,5 + 2 =4 p

Total 11 p
Coeficient Romania: 11/3 = 3,66

uti2102
16th September 2005, 14:47
Fals Paul...avem doar 3.800 momentan. Check Bert Kassies site :D

Paul
16th September 2005, 15:22
aha;
da zi` si mie cum au ajuns la punctajul Stelei 3,265.. pentru acest sezon...
Noi avem din start 4p ale noastre (2 ieri , 1,5 cu Shelbourne , 0,5 cu Rosenborg...)

Sa zicem ca nu le-a numarat alea de ieri ... atunci avem 2 + 1.265...
de unde ale 1.265

Edgar , poate ne lamuresti un pic ...

old lord
16th September 2005, 15:24
pai rapidul are 1,5 cu mecedonenii

Paul
16th September 2005, 15:35
ai dreptate ... ca au facut egal afara ;

cocomic
16th September 2005, 15:52
Mai omule, putem sa facem shi 100 de puncte......ele se gestioneaza pentru clasamentul care va intra in vigoare din sezonul 2007/2008. Anul asta am atacat Europa cu coeficientul din 2004/2005, anul viitor cu cel din 2005/2006 iar in 2007/2008 cu coeficientul pe care-l vom acumula in acest an.

sa fie mai usor de inteles, la sfarsitul acestui an vom sti pentru cate locuri de europa ne batem in campionat sezonul viitor, urmand ca acelea sa participe in 2007-2008.


mai sunt si olteni si timisoreni , insa ei stau la cutie , mor de invidie si nu se exprima.
uite ca ma exprim si nici nu mor de invidie... ati batut o echipa care a avut jumatate din componenta juniori, felicitari! nu pot sa uit insa ce malc ati tacut dupa 2-3-ul de la rosenborg, si ce glas ati prins toti acum... hai, picioarele pe pamant, ca pana 'departe' mai e o mansa, si pana atunci mai aveti meci in campionat in weekend :ok:

si totusi ce pretentii aveti de la olteni si timisoreni?... un ultimul meci din retur, cred ca jumatate din timpul in care galeria voastra din stana a cantat s-a auzit doar 'timisoara... m**e timisoara'... acuma vreti sa va aplaudam? :jerk:

uti2102
16th September 2005, 16:46
Sa zicem ca nu le-a numarat alea de ieri ... atunci avem 2 + 1.265...
de unde ale 1.265

2 puncte aseara! Alea din preliminarii nu se contabilizeaza decat la punctajul de tzara !
1,265 este 1/3 din actualul punctaj de tzara...3.800...

Mihai
16th September 2005, 16:46
steaua 25%
rapid 15%
dinamo 5%




1. pentru steaua de la 30% inainte de meciul tur la 95% pentru meciul retur
2. pentru dinamo de la 10% la 91%
3. pentri Rapid de la 20% la 55%


Iti dai seama oare cat de penibil esti? :happy
Oricum vad cu le ai cu matematica :ok:

turcu
16th September 2005, 17:15
Mai omule, putem sa facem shi 100 de puncte......ele se gestioneaza pentru clasamentul care va intra in vigoare din sezonul 2007/2008. Anul asta am atacat Europa cu coeficientul din 2004/2005, anul viitor cu cel din 2005/2006 iar in 2007/2008 cu coeficientul pe care-l vom acumula in acest an.

gresesti alpopa... coeficientul de anul asta ii va lua locul coeficientului din sezonul 00/01, care a fost catrastofal (0.833)... iar coeficientul de anul asta se va lua in considerare pentru a stabili numarul de echipe participante pentru la anul... sursa
http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/crank2006.html
Noi acuma suntem pe locul 21, care, daca-l mentinem, ne-ar asigura 4 echipe la anul

cocomic
16th September 2005, 17:18
mai citeste odata pe site... chiar daca vom avea 3 echipe, la anul se stabileste care vor fi alea, urmand sa le avem practic din 2007-2008...
echipele trebuie sa stie la inceputul fiecarui an cate locuri au disponibile pentru cupele europene...
e ca si cum am spune ca merg in cupa uefa locurile 2 si 3, deci avem anul acesta 2 echipe in uefa, cand de fapt ele vor participa practic in competite la anul

fia
16th September 2005, 17:22
Alpopa, asa stiam si eu ca se considera ultimii 5 ani.

Zapada
16th September 2005, 19:57
Iti dai seama oare cat de penibil esti? :happy
Oricum vad cu le ai cu matematica :ok:


PENIBIL ESTI TU

inainte cu o zi de primul meci am ridicat procentele la fiecare echipa cu 5 (gasesti explicatia daca cauti)

Zapada
17th September 2005, 21:47
Zapezica, la anul tot 3 echipe vom avea in Europa. Asta daca nu cumva cashtiga CFR-ul Cupa Intertoto :D 4 o sa avem cel mai devreme din 2007/2008.


ia fi atent aici la acest clasament pentru 2006

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/crank2006.html


daca se califica 3 echipe in grupele UEFA vom termina cel putin pe locul 16-17, dar si cu 2 echipe putem avanza la locul 16 -17

anul trecut am fost pe locul 24 daca-mi aduc bine aminte

vlad1607
17th September 2005, 21:57
.


dupa mine sanse de calificare au:

steaua 25%
rapid 15%
dinamo 5%




fara comentarii...el e zapada.

Zapada
17th September 2005, 23:52
inteleg ca esti suparat deoarece echipa ta (dinamo) a primit initial doar 5% sanse de calificare dar sa stii ca am ridicat sansele la 10% inainte cu o zi de meciul tur

acum sa fim seriosi, nici tu ca dinamovist nu credeai in calificarea echipei dar sperai ca noi toti in calificare

cip_81
17th September 2005, 23:54
Hai lasa-ne...nici o deosebire intre tine si Ionut Popa...poate doar mustata.

vlad1607
18th September 2005, 00:03
sa nu jignesti pe omu ala ( Ionut Popa) cu o asa comparatie.

uti2102
18th September 2005, 10:31
ia fi atent aici la acest clasament .....
Tu eshti turc !!! :drak: :drak: :drak:

Manimal
18th September 2005, 13:08
bai frate lasati procentele astea ca in fotbal nu prea tine... procentajul cel mai probabil il dai cand cu 1 min inainte de inceperea meciului atunci cand vezi cine intra pe teren... nu cu 5 zile inainte in necunostinta de cauza

Zapada
18th September 2005, 18:53
ai dreptate Manimal

soreen
23rd September 2005, 03:52
Zapada mai bine zi-ne ce sansa avea craiova ta sa scoata pe Pobeda Prilep shi ce a facut atunci.Ba mor pe astia care desi joaca in b sa cred in liga campionilor.
Timisorenii se cred occidentali rau dar am ramas fara acte in mijlocul timisoarei ca de oamenii mi-au aratat ospitalitatea lor.I

Zapada
23rd September 2005, 11:48
auzi nene (pentru ultima postare), nu vezi ca aici e vorba de echipele care joaca in cupa UEFA (steaua, dinamo si rapid)?

lasa tu Craiova in pace ca sa se redreseze ca poate joaca si ia anul viitor in cupele europene, mai stii?

soreen
24th September 2005, 00:10
Ba daca o sa jucam shi noi de ce sa nu jucati shi voi?ar fi bine sa joace cat mai multi shi cat mai bine.nu crezi.dar sa doresti raul altor echipe doar ca a ta nu joaca e altceva.ca doar de punctajul ala de la uefa o sa beneficiati shi voi nu?

Zapada
27th September 2005, 13:52
acum dupa meciul cu dinamo si presiunea creiata de caposu asupra antrenorului fara experanta, scad sansele de calificare ale rapidului la 40%

sper totusi ca rapidul sa se califice alaturi de steaua si dinamo si sa avem 3 echipe in grupele UEFA

uti2102
27th September 2005, 14:16
Eu ash prefera sa nu fie transmisii alternative in faza grupelor :D

alejandro
27th September 2005, 15:01
vrei sa transmita doar pe dinamo? :D ca rapid nu se califica :drak:

uti2102
27th September 2005, 15:04
Ai intzeles doar pe jumatate :evil:

alejandro
27th September 2005, 15:07
decat deloc ...:D

Tudose
29th September 2005, 15:18
Cele 3 reprezentante ale Romaniei au mari sanse de calificare in momentul de fata... Nu am vazut meciurile din tur ale Stelei si Rapidului pentru simplul motiv ca am fost sa urmaresc pe viu pe Dinamo, insa rezumatele au fost edificatoare.

Cateva aprecieri despre partidele retur:

Rapid

Echipa din Giulesti este in degringolada dupa sirul de evenimente provocate de conducere si dupa infrangerea drastica din Groapa. Ar fi insa momentul cel mai potrivit sa isi revina, iar echipele puternice tocmai in momentele grele isi arata caracterul. Ii urez lui Dani Coman sa inchida de tot poarta, ar fi suficient pentru calificare, si in acest fel sa repete povestea scrisa de UTA in urma cu 35 de ani.

Sanse de calificare: 50%

Steaua

Porneste cu un avantaj de 3 goluri, aproape imposibil sa fie rasturnat. Daca nu se intampla ceva cu totul si cu totul neasteptat, echipa din Ghencea merge fara probleme in grupe. Scorul de forfait din tur adanceste si mai mult regretele pentru uriasa sansa ratata de a intra in grupele Ligii Campionilor.
Faptul ca returul se disputa la Constanta nu ar trebui sa fie un dezavantaj prea mare.

Sanse de calificare: 95%

Dinamo

Daca la pauza meciului tur multi comentau ca in Stefan cel Mare era doar 1-1, in timp ce Rapid obtinuse acest scor in deplasare, iar Steaua castigase cu 3-0 in Norvegia, ceea ce s-a dezlantuit in repriza a doua a fost ceva rar intalnit pe stadioanele noastre. Dinamovistii au o mare pofta de gol, au dovedit-o si in campionat, insa cu Everton se joaca in deplasare, iar in primele 30 de minute in Ghencea "cainii" au fost in corzi.

Sanse de calificare: 85%

P.S. Pentru ca am fost martor ocular la meciul cu Everton, nu pot sa nu remarc un lucru mai putin scos in evidenta in comentarii: fair-play-ul britanicilor. La scorul de 4-1, jucatorii englezi au trimis mingea inapoi catre ai nostri, dupa un aut. La final, in timp ce unii spectatori romani strigau ostentativ "Liverpool, Liverpool", cei sositi din insula i-au aplaudat pe dinamovisti. La noi de ce nu ar fi posibil asa ceva? Macar acolo unde depinde de noi, pe acest forum!

Gonzo
29th September 2005, 19:41
pai deh mai Tudose... unii iubesc cainii, iar altii ii calca cu masina... asta e viata reala de ce pe forum ar fi altcumva?

Paul
29th September 2005, 21:07
Zapada pana acum esti in grafic ... :D

Sa vedem ce face Dinamo ...

Nexus
29th September 2005, 21:14
Pronosticatorule/analizatorule ia-te de mina cu Beatrice and..Jump ( Van halen )

BlueEnergy
29th September 2005, 21:16
Dupa tragerea la sorti cine ar fi pariat ca toate cele 3 echipe romanesti se califica cred ca dadea marea lovitura! Ptr mine calificarea tuturor celor 3 echipe romanesti in grupele Cupei UEFA reprezinta ceva incredibil!

don_denver
29th September 2005, 23:09
pana acum....numai asa sa se prezica....si sa ajungem sa avem finala romaneasca in UEFA...:D

soreen
30th September 2005, 01:10
bravo zapada.hai sa iti dau un sfat,nu juca la pariuri ca te ruinezi.

Zapada
30th September 2005, 01:27
asai ca v-au placut pronosticurile mele si toate echipele s-au calificat?

o sa revin cu pronosticuri bomba si dupa tragerea la sorti din grupele UEFA

t.b.
30th September 2005, 01:35
Si Corleone se matoleste :D pentru prima data in viata cica :happy :happy :happy

uti2102
30th September 2005, 12:58
La mai multe threaduri d-astea Pacala !!!

alejandro
30th September 2005, 13:11
da,sa fie unu de genul:"Steaua nu va ajunge in finala UEFA!":D

Triphat
30th September 2005, 13:50
ce ziceai ma zapada ?!

Zapada
30th September 2005, 15:52
revin cu un thr. realist 100% (bineinteles cu prognoze) dupa tragerea la sorti

crede cineva in prognozele realiste?

alejandro
30th September 2005, 16:02
nu in ale tale:D

Ayrton
30th September 2005, 16:05
tot asa sa faci si threadul ala nou dom' Zapada... poate devin superstitios daca iti "iese" iar... :D

be@
30th September 2005, 16:12
Mai Zapada, tu sigur nu esti Ionut Popa? :D

Paul
30th September 2005, 18:09
revin cu un thr. realist 100% (bineinteles cu prognoze) dupa tragerea la sorti

crede cineva in prognozele realiste?

Zapada , ai bunul simt si nu te mai pronunta in legatura cu sansele echipelor romanesti.

Mi-e frica ca vei zice "toate se califica" , si cum de obicei pronosticurile tale ies pe dos , nu se califica nici una :(

Cel mai bine taci :headbang: ;

Apropo thread realist 100 % nu exista.
Nu ai auzit de eroare umana si de greseala de calcul ... :evil:

Ioca10
30th September 2005, 20:25
ce vizionar de doi bani:evil:

Billy Danze
2nd October 2005, 13:50
Dupa tragerea la sorti cine ar fi pariat ca toate cele 3 echipe romanesti se califica cred ca dadea marea lovitura! Ptr mine calificarea tuturor celor 3 echipe romanesti in grupele Cupei UEFA reprezinta ceva incredibil!


Nu dadea nici o lovitura. Dinamo era cotata cu 35 %, Steaua cu 65 iar Rapid cu 20 %.

alejandro
3rd October 2005, 10:58
Zzzzzzzzzapada , ai bunul simt si nu te mai pronunta in legatura cu sansele echipelor romanesti.

Mi-e frica ca vei zice "toate se califica" , si cum de obicei pronosticurile tale ies pe dos , nu se califica nici una :(

Cel mai bine taci :headbang: ;

Apropo thread realist 100 % nu exista.
Nu ai auzit de eroare umana si de greseala de calcul ... :evil:
nu va luati de zapada,s-a dat omul cu parerea.iar voi ii sariti in cap:D acum bine ca a iesit pe dos,poate daca mai face threaduri din astea vom ajunge cat mai departe in uefa:D la mai multe zapada/hello

Zapada
3rd October 2005, 15:30
cred ca steaua va avea in grupa o echipa nordica din cele 3 din grupa a 5-a valorica (sunt 2 din norvegia si una din suedia pe linga dinamo si rapid)

sper ca echipele romanesti sa nu cada cu besiktas ca e in mare forma dupa ce a batut cu 4-1 la Malm&#246; (suedia) desi in tur luase bataie acasa.

vom vedea maine ce noroc avel la tragerea la sorti

in rest nu mai conteaza

delaparis
4th October 2005, 18:02
threadul asta poate fi re-utilizat pentru grupe ?

Paul
4th October 2005, 18:04
daca tu vrei da...

delaparis
4th October 2005, 18:11
eu unul as vrea sa-l utilizez pina in sferturi

Paul
4th October 2005, 18:22
sa stii ca mie imi devine simpatic Zapada asta ...
Daca mai da 2-3 tunuri de astea , vb cu Jiji sa`l suie in avion ca el e garantia victoriei ...

corto
4th October 2005, 19:03
Vedeti ca i-a iesit previziunea cu Halmstaad lui Zapada. Ce sa insemne asta? Eu personal, vreau sa mearga echipele romanesti cat mai departe si sa vedem o finala Rapid - Roma.

Paul
4th October 2005, 19:08
wow;
vrei sa`ti arata previziunile mele ...
ai putintica rabdare sa caut linkul...

nu`l gasesc ca au tot unit threadul dar stiu ca am zis de Rapid si Sahtior , si am fost pe aproape cu Rennes - Dinamo ;

delaparis
4th October 2005, 21:51
toate se vor califica ... sper ... sint sigur

Zapada
5th October 2005, 13:02
hehe, si eu am scris in alt thr. ca Rapid va cadea cu sahtior dar acesta a fost sters


Ce pacat ca Steaua nu joaca cu Halmstad aici in Suedia in orasul meu de resedinta ca sa -l intalnesc pe Jiji Becali la meci.
M-asi fi presentat cu numele Zapada asa ca sa stie cine-l critica peste tot, ca sa vad cum reactioneaza.
Nu e nimic, poate anul viitor cade Steaua cu vred echipa suedeza, dar nu e exclus ca Halmstad sa se califice mai depaste si sa joace cu Steaua dupa ce ies din grupa.

Halmstad e forte buna in deplasare (a cam batut peste tot) si e postbil sa scoata un rezultat bun (char sa castige la Bucuresti)

Ps: nu tin cu echipele suedeze cand joaca cu echipe romanesti.

Succes Steaua char daca nu-l suport pe Jiji Belca-ali

Zapada
12th October 2005, 12:47
Rapid se poate califica doar daca Lucescu "cel batran" aranjaza echipa in teren ca sa piarda meciul cu Rapidul lui Lucescu cel mic

alejandro
12th October 2005, 13:54
nu fac astia blaturi:D

Zapada
17th October 2005, 17:25
Dupa ultimele calcule rezulta ca sansele echipelor noastre de a se califica mai departe sunt dupa cum urmeaza:

Steaua 55 %
Dinamo 40 %
Rapid 35 %

alejandro
17th October 2005, 17:42
Ce fel de calcule ai facut?:thinkso:

Rossi
17th October 2005, 18:10
asta ghiceste in cafea .... lasa'l in pace ..... poate ne face previziuni si de Craiova ..o avea idee cati ani sta in B ?

Cucu
17th October 2005, 18:25
eu zic ca din 3 echipe romanesti 2 merg mai departe

don_denver
17th October 2005, 18:30
mai bine il lasati pe zapada sa prezica din nou..

alejandro
17th October 2005, 18:41
el zice ca nu merge nici una:D

don_denver
17th October 2005, 18:48
nuuu...sa prezica tot asa si pentru mai departe...ia zii zapada..ca fiala uefa nu se vajuca intre doua echipe romanesti...:D..si ca nu vom avea la anul trei echipe in semifinale..:D

alejandro
17th October 2005, 18:50
pai nu asa am zis eu?:thinkso:

don_denver
17th October 2005, 18:53
pai zapada prezisese ca nu se califica nici o echipa in grupe...acum tre sa prezica si alte minuni..:D

Zapada
21st October 2005, 11:18
pacat pentru Dinamo!
cu acest egal acasa a cam ramas de caruta!

Steaua a luat o optiune mare si sper sa bata pe Halmstad acasa.

atentionez Steaua ca halmstad sa calificat doar in deplasare ( e experta pe contraatac)

cu sporting dupa ce luase bataie acasa a batut in deplasare cu 3-2 (dupa ce era condusa cu 2-0) si sa calificat

Daca batea si dinamo eram pe locul 2 asa suntem pe locul 3 dar si asa e bine


Cup qW qD qL #W #D #L Bonus Points Average
1 England 7 teams
7 0 3 13 6 1 12 51.0 7.285
1 Liverpool CL 5 0 1 2 1 0 3 13.0 not out
2 Arsenal CL 0 0 0 3 0 0 3 9.0 not out
5 Manchester United CL 2 0 0 1 2 0 3 9.0 not out
9 Chelsea CL 0 0 0 2 1 0 3 8.0 not out
37 Middlesbrough UC 0 0 0 2 1 0 0 5.0 not out
37 Bolton Wanderers UC 0 0 0 2 1 0 0 5.0 not out
97 Everton UC 0 0 2 1 0 1 0 2.0

Cup qW qD qL #W #D #L Bonus Points Average
2 Italy 7 teams
3 1 0 12 5 3 12 44.5 6.357
7 Internazionale CL 1 1 0 2 0 1 3 8.5 not out
11 Udinese CL 2 0 0 1 1 1 3 8.0 not out
17 Juventus CL 0 0 0 2 0 1 3 7.0 not out
17 AC Milan CL 0 0 0 1 2 0 3 7.0 not out
27 Palermo UC 0 0 0 3 0 0 0 6.0 not out
37 AS Roma UC 0 0 0 2 1 0 0 5.0 not out
75 Sampdoria UC 0 0 0 1 1 0 0 3.0 not out

Cup qW qD qL #W #D #L Bonus Points Average
3 Romania 3 teams
5 3 2 5 2 1 0 18.5 6.166
14 Steaua Bucuresti UC 1 2 1 3 0 0 0 8.0 not out
25 Rapid Bucuresti UC 3 1 0 1 1 0 0 6.5 not out
66 Dinamo Bucuresti UC 1 0 1 1 1 1 0 4.0 not out

andrei_cj
21st October 2005, 12:24
Eu zic ca sigur merg 2 dar poate chiar trei! FORZA ROMANIA!

Dennis
21st October 2005, 14:23
lol postu asta ar trebuii deletat, ii mult prea in urma.

don_denver
21st October 2005, 15:12
menace...e bun postul...la unde dai si unde crapa..e bun de amintit..ca socoteala din targ ..nu e cu cea de acasa..si tot asa...ca una s-a prezis..si uite unde s-a ajuns..si nu se stie unde va ajunge...'ntelegi?:D

mogakornel
21st October 2005, 18:51
steaua se califica Cornel buapesta

tudi
21st October 2005, 22:07
steaua dinamo si rapid nu se califica............greu de crezut

Zapada
25th November 2005, 21:47
bravo rapid
sper ca miercuri sa spun ca 2 echipe sunt deja calificate iar dinamo mai are sanse.

sper ca toate cele 3 echipe romanesti sa bata miercuri

Ioca10
4th December 2005, 16:05
Ma ce a nimerit rezultatele omu asta le are ia vezi nu poti sa zici ca Steaua nu castiga cupa uefa:D

Zapada
4th December 2005, 16:30
o sa mai vedem
o sa revin pe aici dupa tragerea la sorti

Paul
4th December 2005, 17:29
dupa mine sanse de calificare au:

steaua 25%
rapid 15%
dinamo 5%

nici o echipa romaneasca nu se va califica mai departe, iar ciobanasul becali va da vina pe antrenor!
Becali nu intelege ca echipa steaua e mult mai slaba ca anul trecut (fara Neaga si Munteanu in echipa)

as vrea sa ma insel si macar una dintre echipa sa se califice mai departe

Mah Zapada , eu cred ca alea sunt sansele echipelor romanesti sa joaca finala Cupei UEFA :P

walt.mann
5th December 2005, 08:59
Zapada ar trebui sa previzioneze toate cele! ce spune el este pe invers!
Daca spune ca va promova Craiova, mie mi-ar fi frica in locul oltenilor!

sun
5th December 2005, 18:15
Mai Zapada , ai dreptate . STEAUA , DINAMO si RAPID nu au nici o sansa : sa se califice toate trei in finala Cupei UEFA :happy:

my_bogdan
5th December 2005, 20:55
Mai Zapada , ai dreptate . STEAUA , DINAMO si RAPID nu au nici o sansa : sa se califice toate trei in finala Cupei UEFA :happy:

:rosu: te inseli..se pot califica toate 3 ....doar ca una ar juca finala mica :D

remy
5th December 2005, 23:25
Ce-as rade sa fie Dinamo ! E mai greu, dar orice e posibil.
CINE RADE LA URMA RADE MAI BINE !===>>> DEVIZA MEA :evil:

Gabriel28
6th December 2005, 00:55
Zapada ai avut intr-adevar dreptate...nu s-a calificat nici una din cele trei echipe, este? ....of of....
Daca bat Dinamo saptamana viitoare, chiar ca te tai pe burta de unu' singur...chiar sa se califice toate trei...nici in cele mai mici cosmaruri ale tale nu visai asa ceva.

dede
6th December 2005, 15:34
Ce-as rade sa fie Dinamo !
deci voi va multumiti doar cu semifinalele? de fapt, de mai mult nici nu puteti...:evil:

walt.mann
7th December 2005, 10:00
Ei au uitat si ce inseamna o semifinala! Doar cea cu Nationalul, in Cupa, e ceva relevant pentru ei (remember Serea?). Din pacate pentru ei, trebuie sa mai si joci fotbal in Europa. Or, ei au facut aste (partial) doar in meciul cu TSKA.

dede
7th December 2005, 15:28
eh, sa nu uitam nici de everton :evil:

Paul
14th December 2005, 15:27
Scenariu :
Azi e eliminata DInamo ...
Vine Zapada si zice: "V-am zis ca Dinamo nu se califica ... " aveau 5 % sanse

Apoi , in sferturi e eliminat Rapidul...
Vine Zapada si zice: "V-am zis ca Rapid nu se califica" ... aveau 15 % sanse

Apoi semifinale , Steaua - Betis Sevilla , 0-0, 0-1
Vine Zapada si zice: "V-am zis ca Steaua nu se califica ... " aveau 25 % sanse

JUVENTUS_1
15th December 2005, 04:03
Daca Betis Sevilla ajunge in semifinale inseamna ca eu sunt Zapada. :ok:

superchumbo
15th December 2005, 08:26
Ce-as rade sa fie Dinamo ! E mai greu, dar orice e posibil.
CINE RADE LA URMA RADE MAI BINE !===>>> DEVIZA MEA :evil:


Intr-adevar, am vazut.

alejandro
15th December 2005, 10:41
un modul asta unii pot sa nu mai rada niciodata daca asteapta sa rada la urma...

Paul
15th December 2005, 14:36
daca vreti sa radeti :
http://www.fcsteaua.ro/images/spurcatiitristi.gif

Cristy
15th December 2005, 18:22
daca vreti sa radeti :
http://www.fcsteaua.ro/images/spurcatiitristi.gif

pe situ ala sau ce e , mai mare e bucuria necalificarii lu dinamo decat calificarea echipei proprii :headbang: :o: :no:

Paul
15th December 2005, 18:50
mah , noi ne-am bucurat de calificarea noastra acu 2 saptamani ...
ieri ne-am bucurat de DInamo ...deh ce sa facem ...

Cristy
15th December 2005, 18:52
asa sunt unii romani mai .. nu zic cum ....

Paul
15th December 2005, 19:00
cum ?
mai superiori :evil:

PS. Pliz nu vorbi tu ...

Vreti sa`ti amintesc ce ai votat:
Steaua - Halmstads 2
Steaua - Lens 2

Asta asa mai recente ...
esti penibil
macar eu zic in fata ca mi se rupe de DInamo , si in curand si de Rapid , insa tu o dai pe romanu , da vrei sa piarda Steaua ...

Cristy
15th December 2005, 19:04
da vreau sa piarda steaua si stii dc ?
din cauza unor suporteri ca tine , cei care sunt cu dinamo si-au exprimat dorinta de a se califica si RAPID si steaua , nu stiu cat de sinceri au fost dar macar au facut acest lucru pe cand unii suporteri ai stelei nu mai pot de fericire ca dinamo nu s-a calificat si de frustrare ca Rapid s-a calificat de pe primu loc.
cat despre penibil , mai rau ca tine nu pot fi , uita-te ce avatar ai si echipa favorita , etc etc ....:no:

Paul
15th December 2005, 19:09
mdeah ,mai esti si imfluentabil pe deasupra...
cica si-au exprimat dorinta sa se califice si x si y;

mah daca esti roman si sustii fotbalul romanesc , atunci si daca sa ziceam ca Dinamo ajungea in finala UEFA , ar fi trebuit sa`i sustii...
si nu cred ca ar fi fost asa ...

dede
15th December 2005, 19:10
ce frustrare, cry?...pai noi nu avem ce face? daca voi ati fi fost in primavara si Steaua nu, atunci mai ziceam si io...

Cristy
15th December 2005, 19:12
hai ca deja o iei pe aratura , ce legatura are finala cu trecerea de grupe. oricum nici o echipa romaneasca nu o sa ajunga in finala fi sigur de asta .

Paul
15th December 2005, 19:16
@dede , lasa`i ... sunt pe val ce draq
NU toata ziua pierzi cu 2-1 si castigi grupa ...

Ei nu inteleg ca pe noi ne lasa reci , astfel pe performante...
Cat timp am ajuns in optimi si am avut ocazia (unii) sa dardaim in ninsoare , si apoi peste o saptamana sa ragusim la niste meciuri cu Villareal , orice performanta mai slaba ca aceea (optimile UEFA) ne lasa rece...

Momentan aveam 2 teluri mai inalte: sferturi UEFA & Grupe UCL

Restul nu conteaza :P

Cristy
15th December 2005, 19:18
alte vise grupe cl ....

ati dardait in ninsoare ca nu ati fost in stare sa puneti un gazon, asa ca nu te mai plange .
cat despre meciul cu valencia nu mai aduc aminte ce vremuri erau atunci la valencia si pe ce aratura s-a jucat returul ....

Paul
15th December 2005, 19:22
frustrat !
cand o sa bateti si voi campioana spaniei sa ma anunti , ca trec la religia asta a voastra ...
rapidismul

Cristy
15th December 2005, 19:25
sa-ti amintesc inca o data : in tur 2 0 scurt cu tot cu problemele ce le aveau atunci cu antrenoru etc , la retur un teren jalnic , in care ei nu au putut lega 2 pase , cu tot cu problemele lor ati reusit sa-i eliminati ...

daca voi bateti barcelona atunci radoi e nr 1 in lume . (la dat coate , sper ca te-ai prins )

Paul
15th December 2005, 20:44
repet , cry
cand o sa bateti campioana spaniei / italiei / angliei , atunci imi scot sapca , si zic ca aveti valoare

cat timp bati locul 4 din grecia si locull 6 din Franta , mai bine tac

sun
15th December 2005, 20:57
care locul 6 Paul , Rennes e pe 10 :ok:

Zapada
16th December 2005, 01:03
pacat ca echipa militienilor a pierdut calificarea in primavara cupei UEFA.

Oare a avut echipa pur si simplu ghinion in cupele europene sau cineva de acolo de sus ia pedepsit pentru (jmecheriile lui Netoiu la arbitri) favoritizmele in campionatul intern?

philos
16th December 2005, 02:50
mey cry, mey baiatule...
generalizezi aiurea...uite eu-s un stelist care am spus ca vreau sa mearga toate echipele romanesti mai departe...si-ti arat mai multi dinamovisti care au vrut ca steaua sa ramana acasa (remy e exemplul cel mai elocvent)...

concluzia: fiecare galerie are parte de mai multi sau mai putini fanatici...

Pacala
16th December 2005, 09:01
cata diferenta intre jocul catelusilor si jocul stelistilor si rapidistilor.

Cum era de asteptat, cei care au ramas chelalaind au fost catelusii schiopi care nu au facut nici un meci bun in grupe ...se vede ca in campionatul intern, dinamul are rezultatele obtinute prin mijloace specifice
rusine mai dinamovisti :rosu: aici se vede adevarata valoare
:D

4star
16th December 2005, 11:05
asa sunt unii romani mai .. nu zic cum ....

EU sunt stelist si sunt foarte fericit ca Steaua s-a calificat.
M-am bucurat si ca s-a calificat Rapid .
Ma bucuram si sa se califice dinamo (chiar daca dupa ce eu aratat nu meritau).
Dar ce sa fac daca nu m-au lasat sa ma bucur de calificarea lor? Ma bucur de necalificarea lor.
Shi mai mult ma bucur de spumele pe care le fac acum suporterii anti-steaua.

walt.mann
16th December 2005, 12:39
@cry: as fi vrut sa se califice Dinamo. Nu s-au calficat (decat teoretic, cum spune cel mai mare fan in viata al lui JIJI, si anume remy). Dar acum ce vrei, sa ii lasam in doliu? daca Steaua nu se califica, crezi ca pe noi ne ierta cineva? Si unde mai pui ca dinamovistii si-au facut-o cu mana lor, in plus nu au arata ca o echipa care sa merite calificarea. Asta e, anu' asta Steaua si Rapid merg mai departe. La anu', cine stie...

Cristy
16th December 2005, 12:48
bravo voua ma pentru calficare , da sunt sigur ca fiecare stelist dintre voi le pare rau de calficarea noastra, pentru ca vroiau sa se laude iar ca sunt singurii care fac , care ...care ...

alejandro
16th December 2005, 13:00
cry hai ca o dai in bara rau de tot,termina,am fost anul trecut singurii,nu putem sa fim in fiecare an singurii,valoarea fotbalului romanesc creste de la an la an si tot mai multe echipe romanesti vor avea succese in Europa,nu putem decat sa ne bucuram pt toate,la fel cum ne bucuram pt rapid,pacat ca dinamo n-a reusit sa tina pasul cu noi,da' la anu' sigur echipele romanesti vor face si mai mari performante...nu mai suntem noi chiar atat de ai dracului cum crezi tu de la o vreme...

Cristy
16th December 2005, 13:10
hai nu o da in diverse ca de la anu vor fi si altii , ati sperat iar sa fiti singurii insa nu ati reusit si cu mai mult noroc venea si dinamo .

walt.mann
16th December 2005, 13:31
@cry: Cred ca te uiti in oglinda cand postezi ce postezi... nu suntem egocentrici si stim sa ne bucuram atunci cand o echipa romaneasca are rezultate in cupele europene. Daca tu nu simti la fel, e treaba ta...

Cristy
16th December 2005, 13:34
@cry: Cred ca te uiti in oglinda cand postezi ce postezi... nu suntem egocentrici si stim sa ne bucuram atunci cand o echipa romaneasca are rezultate in cupele europene. Daca tu nu simti la fel, e treaba ta...

gresit , stiti sa va bucurati cand o echipa NU are rezultate (adica ratarea calificarii in primavara ca iar nu intelege cineva ) dintr-un ghinion vezi dinamo ultimu meci ...

alejandro
16th December 2005, 13:41
mey cry,tu de ce bagi toti oamenii intr-o oala...uite,daca a fost un stelist care s-a bucurat ca dinamo a iesit inseamna ca toti s-au bucurat?la fel a fost si cu dinamo,daca cativa suporteri tampiti s-au bucurat de toate ratarile in uefa a lui steaua inseamna ca toti dinamovistii-s tampitii?
ca sa te fac sa intelegi mai bine:am un prieten care a fost nu demult in romania...stii ce a patit?a fost batut si i s-a furat geanta...dupa logica ta ar trebui sa zic ca toti romanii sunt ca aia de l-au batut...

Cristy
16th December 2005, 13:44
of doamne nu trebuia exemplul ala ca sa inteleg.
toti absolut toti marii stelisti de aici v-ati bucurat, sa nu zic de paul avatar cu marseille , echipa favorita marseille uitase de steaua etc etc .
oricum e treaba voastra daca va bucurati sau nu, faceti ce vreti , eu mi-am spus parerea ...

alejandro
16th December 2005, 13:49
acum te simti mai bine?

uti2102
16th December 2005, 14:17
Hai Zapada vino sa ne mai zici :D
Steaua - Hereenven shi Rapid - Hertha !!!

Paul
16th December 2005, 14:45
Zapada , te astept cu pronosticul...

Sincer fac niste estimari:
Steaua - 25 % sanse
Rapid - 5 % sanse

Zapada
16th December 2005, 20:55
stelistule
eu zic sa mai asteptam cu pronosticurile si procentele ca sa vedem cine mai vine si cine mai pleaca de la cele 2 echipe care ne reprezinta in Cupa UEFA.

revenim anul viitor la procente

Paul
16th December 2005, 21:48
am gasit formula , insa tastatura chinezeasca pe care o am nu`mi permite sa scriu cele 3 constante : "delta " , "epsilon 0 " , si "si alfa " .

Oricum in conditii normale (temperatura 10 g. C , presiunea 760 mm Hg) , sansele sutn de genul urmator


--{[(x1+x2+x3+ ... +x11 )*0,93 + (x12 +x13 + x14) * 0,70 ] * 33,703 }
Q= ------------------------------------------------------------------- * DN * A * 1/2
{[(y1+y2+y3+ ... +y11) * 0,80 + (y12+y13+y14) * 0,56 ] = 28,313 }


Unde :
valorile x1,x2 ... x11 reprezinta valoarile celor 11 jucator ai STelei , iar y1...y11 a lui Hereveen ;.
x12 ,y12.... rezervele


DN = doza de noroc
A = influenta arbitrlui

Acestea sunt 2 valori , care merg in intervalul (0,2) , si au valoarea :
> 1 , daca arbitrul trage cu steaua
< 1 daca arbitrul trage cu olandezii
= 1 , daca arbitrul e impartiat

Se neglijeaza frecarea , si blaturile

Mariusmadmax
17th December 2005, 10:07
Dinamo nu se califica , de fapt am avut dreptate :D

Zapada
28th January 2006, 15:26
urmatoarea care o ia pe koaje e steaua
nu era de ajuns ca a plecat antrenorul, mai trebuia Jiji sa vanda si portarul!
Chiar avea ciobanasul nevoie de acei dolari ca sa repare masina

Steaua fara portar de valoare (cu 18 zile inainte de meci) o ia pe coaje in dubla cu herenven

Paul
28th January 2006, 15:29
Yes , great Zapada :great:

Imi plac previziunile tale ... Daca pana acum aveam ceva emotii , acum sunt sigur ca ne calificam...

Auzi , nu le faci si rapidistilor o bucurie sa le zici ca si ei vor fi eliminati , si atunci vor fi siguri ca se califica :P

Zapada
28th January 2006, 18:35
nu te tine de glume paule
cred ca ar trebui sa vopsesti cainele in verde (asta asa in ciuda militienilor ca orcum umbla numai dupa verzisori $)

Paul
28th January 2006, 18:38
Zapada , stii ca NIMENI nu da 2 lei (vechi) pe pronosticurile tale.

Daca PELE e cel mai post "previzionist" din peisajul fotbalului mondial (are numai gherle la activ) , tu esti cel mai prost "previzionist" de pe OLS.

Dudubetwin
29th January 2006, 12:54
urmatoarea care o ia pe koaje e steaua
nu era de ajuns ca a plecat antrenorul, mai trebuia Jiji sa vanda si portarul!
Chiar avea ciobanasul nevoie de acei dolari ca sa repare masina

Steaua fara portar de valoare (cu 18 zile inainte de meci) o ia pe coaje in dubla cu herenven

numa nu crezi ca mashina aia nu avea FUL CASCO... hai sa fim seriosi ma ... daca dupa 3 zile de la accident masina era deja in austria ... oricum STEAUA a luat cel mai in forma portar din PORTUGALIA

Zapada ai din partea mea un :rosu:

Zapada
29th January 2006, 16:29
ei lasa, chiar e cel mai in forma portar din Portugalia?
te tii de glume baiete

Paule tu vopseste cainele si laso mai moale cu steaua.
nu vezi ca steaua nu bate pe nimeni in cipru!

Paul
29th January 2006, 16:35
a jucat un meci , si a jucat cu Tudose , Enescu , Toma , Litu si D. Balan titulari ...

SORENSEN
30th January 2006, 00:36
Zapada , stii ca NIMENI nu da 2 lei (vechi) pe pronosticurile tale.

Daca PELE e cel mai post "previzionist" din peisajul fotbalului mondial (are numai gherle la activ) , tu esti cel mai prost "previzionist" de pe OLS.
Paule lasa si pune banii contra previzionistilor Pele si Zapada :ok:
clar Brazilia nu ia titlul mondial si Steaua trece de Heerenven inca e cota buna ...eu unu ma bag :D (macar la Steaua :rolleyes: )

grande joc de glezne ca undeva prin ROmania unii au taiat curentul ca sa pacaleasca fotbalul..nu mai zic de flegmele de pe paltonul lui Fernandes:mda:

Paul
30th January 2006, 12:52
Zapada e pe langa rau , Herenveen dupa ce si`a vandut 2 juc chiar nu are nici o sansa

Her. are ultima sansa la castigarea Cupei UEFA , pe cand Steaua e 15-a favorita (din cele 32 ).

Zapada
30th January 2006, 13:30
SPER SI EU SA SE CALIFICE atit steaua si rapid
mai vreau ca steaua si rapid sa ia 3 puncte in tur si 4 puncte in returul cupei UEFA ca sa ne mai ridicam in clasamentul general

paule vospeste cainele in verde

Paul
30th January 2006, 13:33
da mai zapada pe tine cu ce te ajuta clasamentul "general" ... ca doar craiova nu joaca in cupele europene prea curand

Zapada
30th January 2006, 15:49
aici e vorba de Romania nu de Craiova

in 2007-2008 vom fi cu 4 sau 5 echipe in cupele europene.
e loc si pentru Craiova chiar daca mai e in B cel putin pina la vara

Paul
30th January 2006, 15:58
5 echipe nu vom avea prea curand , iti garanez eu
maxim 4 (2 in liga 2 in UEFA)

Cand vom avea 5 echipe , 100 % 1 merge direct in grupe (fara T. prel) , si oricum momentan nu e loc pentru Craiova :D

lasa asta si recunoaste , ca mor din cauza frustrarilor tale , si cu asta basta

Zapada
2nd February 2006, 19:48
mai putin de 2 saptamani
sper ca macar sa venim cu 2 puncte din 2 deplasari

hai rapid

Paul
10th February 2006, 12:33
Uitati ce am gasit :

SebyO pe data de 12 iunie 2005
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=288425&postcount=21


anul acesta cred ca Steaua si Rapid vor juca in primavara europeana,insa le mai trebuie cate 3-4 jucatori la fiecare echipa

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=288440&postcount=26



si rapid trece de cele din CL. Ma, da buni mai este ei.



Zapada pe data de 26 august 2005

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=349278&postcount=1



Dupa calcului teoretic, Steaua ar avea cele mai mari sanse de a se califica mai departe intrucat intalneste Vĺlerenga din Norvegia.

Stelistii cred ca au sanse dar se inseala si mai tare deoarece Vĺlerenga este mai puternica ca Rosenborg (are 13 puncte avans si un meci mai putin fata de Rosenborg).

In rest nu mai comentez de celelelte adversare ale rapidului si dinamovistilor ca e de prisos

dupa mine sanse de calificare au:

steaua 25%
rapid 15%
dinamo 5%

nici o echipa romaneasca nu se va califica mai departe, iar ciobanasul becali va da vina pe antrenor!
Becali nu intelege ca echipa steaua e mult mai slaba ca anul trecut (fara Neaga si Munteanu in echipa)

as vrea sa ma insel si macar una dintre echipa sa se califice mai departe

Baieti mai sunt 5 zile , va astept cu sugestiile :P

sun
10th February 2006, 17:02
comparatia e evidenta :

SebyO a fost obiectiv :ok: , zapada a fost subiectiv(a) :evil:

iar de ieppy ce sa mai zic ... :D

alejandro
10th February 2006, 17:12
eu zic ca de data zapada isi schimba parerea:D

miruna`
10th February 2006, 19:44
cine`a pus mah topicu` asta???
..sorry..da` cine a pus topicu` e un pesimist si parerea mea e k nu cunoaste potentialul echipelor din campionat....

uite..Rapid si Steaua au ajuns in 16-imi si au mari sanse sa ajunga in 8-imi,..cat despre Dinamo..cu putin noroc acum era alaturi de Rapid si Steaua...

nu cred k mai trebuie sa mentionez k atat Rapid cat si Steaua au trecut pana acum de echipe ff puternice..de ex:Feyenoord,Sahtior,PAOK;Hertha,Lens,Sampdoria etc...
..nu am vrut sa fiu rautacioasa da` yo zic k am dreptate....

Paul
10th February 2006, 21:42
@miruna` , nu prea cunosti lumea pe aici ...
Zapada asta e seful smecherilor pe aici , are vre`o5 agentii de pariuri , si dupa ce ne`a indemnat sa pariezm contra lui Steaua/Dinamo/Rapid a castigat 2 milioane de dolari :D

don_denver
11th February 2006, 00:22
zapada..s-a descurcat binisor..cel putin omechipa a ghicit care nu se califica..acum depinde pt ce perioada..eu prevad,,,ca deh..nu numai el e nostradamus..ca ambele echipe prind sferturile....:P

miruna`
11th February 2006, 08:59
asa e..nu prea cunosc lumea de aici si cum am spus nu am vrut sa fiu rautacioasa sau sa jignesc pe cineva...eu vreau ca totzi sa fim optimisti si cu putzin noroc (dak vom avea arbitrii k-lumea) sigur vom merge mai departe pt. k atat Rapid cat si Steaua au aratat k au potential si o echipa unita care poate sa treaca de orice echipa chiar daca pleaca cu sansa a2a (ex.Rapid-Feyenoord)...



...apropo...si eu am castigat la pariuri 13,5 mil (lei vechi)...

Zapada
11th February 2006, 12:51
@miruna` , nu prea cunosti lumea pe aici ...
Zapada asta e seful smecherilor pe aici , are vre`o5 agentii de pariuri , si dupa ce ne`a indemnat sa pariezm contra lui Steaua/Dinamo/Rapid a castigat 2 milioane de dolari :D


he, he, 2 milioane de verzisori,
i-ti arde de glume!

Zapada
16th February 2006, 09:57
ma asteptam la 2 puncte (din 2 egaluri), speram la 3 puncte (o victorie si un egal) si visam la 4 puncte pentru clasamentul UEFA.

aceste 2 victorii sunt peste asteptarile noastre!

am trecut pe locul 1 pina deseara iar daca Palermo face egal sau pierde ramanem pe locul 1 pina saptamana viitoare

Sunchase
16th February 2006, 10:34
Ai purtat noroc Zapada :D

walt.mann
16th February 2006, 10:43
Acum ar trebui sa ne dea pronosticul pentru joia viitoare! Daca se poate, in aceeasi nota cu cel pentru ieri!

Zapada
16th February 2006, 11:25
ieri am avansat un loc (de pe 15 pe 14) in clasamentul pe natiuni iar joia viitoare mai avansam inca 2 locuri

deci trecem pe 12.
nu e exclus sa mai avansam pina pe locul 9 - 10 daca steaua sau rapid se califica in semifinale

sa nu uitam ca am fost pe locul 25 in vara trecuta

joia viitoare luam macar 3 puncte si se califica ambele echipe

walt.mann
16th February 2006, 12:13
@Zapada: multumim, esti o bomboana! Serios, esti ca un port-bonnheur pentru noi!

alejandro
16th February 2006, 12:19
adevarat,numai ca in curand vine primavara,se va incalzi:(

superchumbo
16th February 2006, 15:42
..............iar zapada se topeste

Paul
16th February 2006, 16:24
joia viitoare luam macar 3 puncte si se califica ambele echipe

Da`ti peste gura .

Deci zii asa: Joia viitoare ambele echipe pierd si sunt eliminate.

Stii ca orice pronostic de`al tau iese...dar invers :ok:

Deci zii asa:

Steaua va fi eliminata si Rapid nu are nici o sansa in returul cu Herta :(

SORENSEN
16th February 2006, 17:44
Eu propun formarea unui nou thread cu subiectul Rapid si Steaua nu trec mai departe si asa poate punem de o finala...

grande
16th February 2006, 17:49
Nu este o idee rea asta !

Paul
16th February 2006, 20:35
Eu propun formarea unui nou thread cu subiectul Rapid si Steaua nu trec mai departe si asa poate punem de o finala...

Neh ,asta e originalul ... :ok:
Restu ar fi copii idioate ...

SORENSEN
16th February 2006, 21:41
poate ai dreptate ...
oricum aici ne-am simtit bine savurand victoriile sau meciurile bune facute de echipele noastre

Paul
16th February 2006, 21:59
threadul asta il vom folosii an de an :D

Ioca10
16th February 2006, 23:23
Deci e grav ori l-am convins pe Zapada de calitatile echipei noastre :Dori s-a plictisit de noi prin europa si vrea sa scape de noi:D

Paul
16th February 2006, 23:33
inca nu si-a prezentat pronosticul , dar in mod normal , o sa zica caBetis Sevilla ne pune capac :D

delaparis
16th February 2006, 23:54
inca nu si-a prezentat pronosticul , dar in mod normal , o sa zica caBetis Sevilla ne pune capac :D

Nu Betis ... Heerenven :D

SORENSEN
16th February 2006, 23:58
nu crezi ca ai confundat echipa =>Dinamo "a luat capac" de la inimoare... Steaua le-a marcat vreo 3 in poarta ...

delaparis
17th February 2006, 00:01
Corect ...
La Bucurosti va fi 0-1 pentru olandezi iar Steaua se va califica ... normal

Paul
17th February 2006, 00:04
vrabia malai viseaza :D

Zapada
23rd February 2006, 21:18
Corect ...
La Bucurosti va fi 0-1 pentru olandezi iar Steaua se va califica ... normal


bravo, ai ghicit rezultatul


steaua se stinge incet cu Oalaroi antrenor

pacat de aceste 2 puncte (la clasamentul UEFA) pe care le-a pierdut acasa

indiferent cu cine joaca in meciul urmator Steaua nu se va califica

bravo Rapid
3 goluri marcate, 0 primite si 4 puncte la clasamentul UEFA din dubla cu Herta Berlin

my_bogdan
23rd February 2006, 21:21
Hertha parca e din Germania. nu?? :rosu: :drak:

Paul
24th February 2006, 16:53
Draga domnule Zapada , astept cu interes noile tale predictii.
Desi te-ai expirmat in poll ca se califica Betis.
Te rog posteaza si aici , ca se califica Betis , ca sa putem dormi linistiti in privintza calificarii , fiindca stim ca tie iti ies pronosticurile... pe dos :D

----------

urmatoarea care o ia pe koaje e steaua
nu era de ajuns ca a plecat antrenorul, mai trebuia Jiji sa vanda si portarul!
Chiar avea ciobanasul nevoie de acei dolari ca sa repare masina

Steaua fara portar de valoare (cu 18 zile inainte de meci) o ia pe coaje in dubla cu herenven

din fericire am luat-o doar la Bucuresti ... :ok:




joia viitoare luam macar 3 puncte si se califica ambele echipe

De ce imi era frica nu am scapat.
Inca de cand am vazut acest mesaj , mi s-a creat impresia ca pronosticul tau va iesi ... pe dos :headbang:

Adica vor lua MAXIM 2 p , insa eu speram ca punctele sa le ia Steaua si nu Rapid

:drak:

Zapada , pliz zi-ne ca se califica Betis
Stelistii te implora :ok:

Cristy
24th February 2006, 17:06
pai nu s-a putut , suferintaaaaaaaa e mareeeeeeeee si v-au dat peste cioc olandezii .

superchumbo
24th February 2006, 17:08
te bucuri nu???

radeti cat puteti

Cristy
24th February 2006, 17:16
nu ma bucur ma , dar v-ati mai revenit si voi (mai ales unii de pe forum) care sufereau ca sunt cei mai buni , finala cupei uefa , etc .

sun
24th February 2006, 17:19
cry , sa stii ca noi am fost mereu realisti . Daca JJ sau MM vorbesc de finala , treaba lor .
Suporterii stiu cel mai bine cum merge echipa , si noi stim ca va fi extrem de dificil sa trecem de Betis si imposibil sa ajungem in finala .

Asa sta si Rapidul , si ar fi bine sa recunoastem cum stam si unde suntem cu adevarat :ok:

Zapada
24th February 2006, 17:59
am asa o presimtire ca doar una dintre cele 2 echipe se califica mai departe in optimi.

Teoretic Rapid are sanse mai mici deoarece are adversar mai tare (Hamburg) dar in practica Rapid are sanse mai mari deoarece are un entrenor mai bun (mai bun tactician).

sper ca ambele echipe sa ia macar cate 2 puncte in Clasamentul UEFA

am spus fiecare 2 puncte nu inpreuna

Paul
24th February 2006, 18:02
am asa o presimtire ca doar una dintre cele 2 echipe se califica mai departe optimi.

DIn pacate e posibil sa nu se califice nici una (90 %) sau sa se califice ambele (10 %).

Varianta ca una merge si una este eliminata , ai demontat-o.

Zi-ne de Steaua - Betis Sevilla , asa un pronotic personal ... :D
Zi-ne de alea din inima , ce crezi tu , despre meciul asta :yeah:

Zapada
6th March 2006, 22:31
sincer doresc si eu (ca toata lumea) sa se califice ambele echipe dar ma tem mai mult pentru steaua deoarece are un antrenor dintre cei slabi ai div. A, desi steaua merita macar un antrenor din primii 5 dpdv. valoric.

sper ca macar una dintre echipe sa mearga mai departe

uti2102
8th March 2006, 18:20
:drak: Cum a ajuns la Steaua cum Oli a picat de pe primul pe ultimul loc in clasamentul antrenorilor romani din divizia A. Saracutzu' de el... :evil:

Zapada
8th March 2006, 20:23
Rapidul joaca inaintea stelei si sper ca Rapidul cu inteligenta antrenorului sa bata si sa le ridice moralul si stelistilor

hai baietiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

aetius
9th March 2006, 09:59
vezi ca vine primavara si te topesti :) .
vom avea echipa in sferturi cel putin una. si vom aduce in optimi cel putin 1,667 pct

Zapada
9th March 2006, 21:21
am asa o presimtire ca doar una dintre cele 2 echipe se califica mai departe in optimi.

Teoretic Rapid are sanse mai mici deoarece are adversar mai tare (Hamburg) dar in practica Rapid are sanse mai mari deoarece are un entrenor mai bun (mai bun tactician).

sper ca ambele echipe sa ia macar cate 2 puncte in Clasamentul UEFA

am spus fiecare 2 puncte nu inpreuna

iar am ziso bine

doar una se va califica mai departe

dupa meciul tur va zic:

Rapid 70% sanse de calificare
Steaua 15% sanse de calificare

alejandro
10th March 2006, 09:53
da,cam putine sanse pt Steaua...

walt.mann
10th March 2006, 10:02
Din pacate, odata cu noul an, pronosticurile lui Zapada incep sa dvina reale...

uti2102
10th March 2006, 13:10
Da' ce-avetzi muica, s-a terminat 0-0. Adica cel mai bun rezultat posibil, in afara de o victorie. Mai bun decat 1-1, 5-5, 10-10...
La Sevilla o sa fie meci pe muchie de cutzit. Daca noi ne pierdem sperantza ce pretentzii sa mai avem de la jucatori ?! Atzi uitat vorba lui Zenga, ca o calificare se joaca 180 de minute shi fiecare 90 din acestea trebuie jucate ca pe o finala ?!

Paul
10th March 2006, 17:16
@alpopa , imi permit sa fac parelela cu meciul cu Villareal.
Daca la Villareal , efectiv aia pasau de nici nu vedeam mingea , acum Betis nu mi s-a parut a fi o super putere.

Numai o tactica cretina , cu un 4-3-3 , numai de Oli inteleasa (cu Nicoilita si Dica varfuri in spatele lui Iacob) iar la mijloc Bostina pe stanga , Paraschiv si Radoi in centru... :no:

Si totusi ne-am creat ocazii.
Sansele noastra sunt mici , dar sunt.

Despre Rapid voi vorbi dupa retur.

Zapada
10th March 2006, 17:33
Din pacate, odata cu noul an, pronosticurile lui Zapada incep sa dvina reale...


pronosticurile mele au fost reale intodeauna numai ca ele au fost rasturnate de echipele noastre care au realizat performante peste asteptari.

priveste clasamentul UEFA si mai ales pe Rapid si o sa-mi dai dreptate

Cristy
10th March 2006, 17:56
Despre Rapid voi vorbi dupa retur.


nu vorbii deloc tu despre RAPID :no:

Zapada
13th March 2006, 21:32
pentru meciurile din deplasare doresc ca Rapid sa scoata un 0-0 la Hamburg si Steaua sa scoata 1-1 la Betis si astfel sa se califice ambele echipe.

Are Steaua forta necesara sau norocul sa de un gol in Spania si sa nu primeasca mai mult de unu?

De ce sa facut Oalaroi antrenor daca spune ca e ghinionist?

Mihai
15th March 2006, 22:50
Despre Rapid voi vorbi dupa retur.

Hai sa te vad Paul VORBESTE:drak:

Paul
15th March 2006, 23:04
hehe , merge ca bunica forumul, adica in reluare...

Mai Mihai , se pare ca mergeti cam des pe la biserica ca altfel nu imi explic de unde vina atata bafta :evil:

Goluri de la mama dracului , calcaie de efect , calificare la limita cu "away goal" si voi nu sunteti in stare ca iesiti din aparare cu mingea la picior ...
Oricum azi HSV a jucat senzational , insa norocul e cum si`l face omu`.
Maine cred ca dau si eu pe la biserica , ca se pare ca are efect ;)

Mihai
15th March 2006, 23:08
La mine merge bine OLS-ul cred ca s-a deschis banda la rapidisti:drak:
D am avut noroc... insa am avut momente in care am jucat bine, am scos capu:D Oricum sunt super fericit/OLE/

Paul
15th March 2006, 23:11
las , mai fa un /OLE/ , ca aia cu jucatu bine` e asa "de incurajare".
Una peste alta , e din seria infrangerilor fericite din Germania ...dupa 1-2 la Stuttgard , a venit 1-3 la HSV.
Vezi ca la 1-4 cu Shalcke...04 , nu va vad prea bine :drak:

JJ
15th March 2006, 23:39
Nu c-a fost 1-2 1-0 1-3 cu nemtii la ei. Matematic ar urma un 2-0 cu Schalke in deplasare :)
Om vedea vineri cu cine picam, poate jucam cu Steaua :)

Zapada
16th March 2006, 12:23
pentru meciurile din deplasare doresc ca Rapid sa scoata un 0-0 la Hamburg si Steaua sa scoata 1-1 la Betis si astfel sa se califice ambele echipe.

Are Steaua forta necesara sau norocul sa de un gol in Spania si sa nu primeasca mai mult de unu?

De ce sa facut Oalaroi antrenor daca spune ca e ghinionist?


nu a iesit dorinta mea de rezultat cu rapidul (dar sa calificat)
sper ca dorinta cu steaua sa se realizeze si steaua sa se califice (desi nu prea cred)