PDA

View Full Version : Steaua - Valerenga



Pages : [1] 2

nicu26
26th August 2005, 14:58
Iar norvegieni!!!! Sper ca acum sa nu ne cramponam de un complex numit Norvegia. Cu toate ca aceasta eschipa a fost eliminata cu greu din CL (la penaltiuri).

rasheedkpenny
26th August 2005, 15:02
"Ghinionul" de care tot pomenesc stelistii ... se numeste de data asta Valerenga! Hai ca iar s-au aranjat lucrurile cum trebuie! :D

suporterita
26th August 2005, 15:02
ne calificam.

BlueEnergy
26th August 2005, 15:05
Sanse undeva in jur de 30%! Daca reusim ca la ei sa nu luam bataie la diferenta mai mare de un gol avem sanse de 30-40%! Pe 15 respectiv 29 Septembrie vom stii cine si cum merge mai departe!

uti2102
26th August 2005, 15:06
Ne-a rasturnat piatra mai mica, acum dam de un bolovan. Eu zic ca e MUSAI sa trecem de el. HAI STEAUA !!! Spalatzi rushinea romanilor in fatza norvegienilor !!!

sun
26th August 2005, 15:11
Asta e revansa asteptata de Steaua ( si au asteptat-o vreo 2 zile :) ) Acolo jucam la 0-0 si aici ii batem.

suporterita
26th August 2005, 15:12
Popica iaurtul este rece,ciorba a fost fierbinte.daca Jiji il trimite acasa pe sovietic ar fii bine!!

nicu26
26th August 2005, 15:12
Tur 2 preliminar CL:
Vĺlerengen IF Nor Haka Valkeakoski Fin 1-0 4-1

Tur 3 preliminar CL:
Vĺlerengen IF Nor Club Brugge Bel 1-0 0-1
Penalty shootout: Club Brugge - Vĺlerengen IF 4 - 3


Cam asa au ajuns pana aici norvegienii!!!

andreiush
26th August 2005, 15:12
Daca nu trece nici de Valerenga, cred ca il trimite foarte rapid acasa...

suporterita
26th August 2005, 15:13
am fost sau nu cap de serie?

andreiush
26th August 2005, 15:14
Da. Steaua a fost cap de serie.

cip_locco
26th August 2005, 15:14
Valerenga joaca de 3 ori mai bine decat Rosenborg...daca nu facem un joc bun in deplasare...imi pare bine ca am cazut cu astia...dupa parerea mea e cea mai grea echipa, chiar mai buna decat Rennes zic eu...vom vedea aici ce valoare mai avem, ca de LC m-am lamurit

BlueEnergy
26th August 2005, 15:15
Am fost! Insa in afara de Rennes si echipa cu care am picat restu erau mai slabe! Asa ca am avut si un dram de ghinion!

uti2102
26th August 2005, 15:15
Pana pe 15 cred k Protasov are suficient timp de gandire. Sa-shi dea seama sa nu mai faca meciurile praf cu schimbari aiurea shi experimente cand e lumea mai draga. Sa joace ce shtie el, adica ofensiv. Asha cum a jucat Steaua in 7 din cele 8 meciuri, mai putzin ala cu Rosenborg. E nevoie de un rezultat pozitiv in Norvegia, ashtia shtiu sa stea cu fundul in poarta in deplasare...

tacitus
26th August 2005, 15:16
Valerenga este o echipa foarte ciudata si imprevizibila,extrem de periculoasa,nu este tocmai de ignorat!

cip_locco
26th August 2005, 15:18
lui Rapid nu-i dau nici o sansa... despre Dinamo...Everton joaca slab in momentul de fata

Cristy
26th August 2005, 15:19
0 sanse , astia sunt "schiori" mai tineri decat cei de la rosenborg ....bafta shtoia

suporterita
26th August 2005, 15:20
Pana pe 15 cred k Protasov are suficient timp de gandire. Sa-shi dea seama sa nu mai faca meciurile praf cu schimbari aiurea shi experimente cand e lumea mai draga. Sa joace ce shtie el, adica ofensiv. Asha cum a jucat Steaua in 7 din cele 8 meciuri, mai putzin ala cu Rosenborg. E nevoie de un rezultat pozitiv in Norvegia, ashtia shtiu sa stea cu fundul in poarta in deplasare...
n-are meserie in el oricum,faza cu nesu mijlocas stinga M-A LAMURIT.SA PLECE..... :ciocan:

xnn_tavy
26th August 2005, 15:20
:headbang: putem invinge? :ciocan:

vlad1607
26th August 2005, 15:21
cosmarul schiorilor norvegieni episodul 2 :D astia tot old boys sunt? :D

avantajul stelei e ca fiind eliminata de Rosenborg care e dezastru in campionat sunt sanse sa fie luata un pic de sus de astia.

BlueEnergy
26th August 2005, 15:21
Pe cine? FC Vaslui sau Jiul?

sun
26th August 2005, 15:22
da vlade , tot old boys . In atac joaca Tore Andre Flo :P , si Steffen Iversen ( cand a dat penaltyu` contra Romaniei in 2002 era batran :P )

suporterita
26th August 2005, 15:24
cosmarul schiorilor norvegieni episodul 2 :D astia tot old boys sunt? :D

avantajul stelei e ca fiind eliminata de Rosenborg care e dezastru in campionat sunt sanse sa fie luata un pic de sus de astia.
cu mortu` pe masa si tot mai ai chef de caterinci? :mda:

DanielAndrei
26th August 2005, 15:26
da unde e varianta cu NU STIU??? sa speram ca Stoia a invatat ceva din ultima ei deplasare in Norvegia

cip_locco
26th August 2005, 15:27
bai Vladute...esti varza ma...Everton joaca slab, da voi jucati si mai slab...va baga Beattie vreo 2, Van der Meyde 2 daca vine la everton asa cum s-a zvonit...mai sunt si altii in echipa aia care pot oricand sa v-o traga

vlad1607
26th August 2005, 15:31
@sun : deci si astia "e" old boys :( :D
@suporteritza : mai glumim ca dc nu apar riduri :D
@cip:am zis eu ca ne calificam?:D

BlueEnergy
26th August 2005, 15:35
Pana acum f "optimista" lumea! Voturile se califica in grupe/nu se califica in grupe

Steaua 9/9
Dinamo 4/12
Rapid 2/11

nicu26
26th August 2005, 15:38
Steaua intalneste un adversar mult mai puternic decat Rosenborg, dar sa speram ca acum sa nu se mai vada calificati inainte de a incepe meciul. Iar nea jiji sa mai taca 4 saptamani din gura ca iar ii ameteste p'astia cu jde'mii de euro prime si isi uda sorturile de emotii.

suporterita
26th August 2005, 15:44
este foate ocupat,taie porcu`,toarna betoane...

radutu
26th August 2005, 15:47
Ar fi o buna ocazie sa ne razbunam pe fotbalul norvegian (vezi si meciurile nationalei cu Norvegia). De fiecare data am dominat si am pierdut. Ar fi bine ca de data aceasta sa jucam "cu cap".

SORENSEN
26th August 2005, 15:47
Unii zic ca am avut ghinion.... noi romanii nu am inteles ca nu exista noroc sau ghinion ci doar fotbal . Joci un fotbal mai bun decat adversarul ai castigat(nu mai frumos cu floricele ci simplu ai mai multe goluri date decat adversarul ai jucat un fotbal mai bun )
Meci extrem de greu , poate Protasov a invatat ceva dupa meciul cu Rosenborg .

Siljanoski
26th August 2005, 15:47
Trecem de astia. Cel putin asa ar fi logic

BlueEnergy
26th August 2005, 15:48
Daca si fotbalul ar fi un sport logic...

vlad1607
26th August 2005, 15:49
)
Meci extrem de greu
:happy :happy dc jucatzi cu Everton Feyernord sau Lens ce dreaq mai ziceai? :jerk:

be@
26th August 2005, 15:49
Nasol de Steaua.

nicu26
26th August 2005, 15:50
Ar fi o buna ocazie sa ne razbunam pe fotbalul norvegian (vezi si meciurile nationalei cu Norvegia). De fiecare data am dominat si am pierdut. Ar fi bine ca de data aceasta sa jucam "cu cap".
Fii mai serios!!! Unde ai vazut tu jucatori la Steau, Dinamo sau Rapid care sa joace cu cap? Ultimul exemplu: Dica. Nici n vreau sa ma gandesc cum ar fi fost meciurile cu Rosenborg cu el in teren. Mai degraba il invinovatesc pe el decat pe Radoi sau Protasov. Greseala lui a fost mult mai mare.

Siljanoski
26th August 2005, 15:53
Nasol de dinamo si rapid...

SORENSEN
26th August 2005, 15:54
:happy :happy dc jucatzi cu Everton Feyernord sau Lens ce dreaq mai ziceai? :jerk:
Ar trebui sa sti ca urmatorul meci e cel mai greu , dc ne ar fi pica un adversar gen Everton sau Feyenoord ( desi unii mai castiga prin europa si astfel pot ajunge macar la inceput cap de serie sa nu aiba "ghionul" lui Rapid si Dinamo ) as fi zis ca ne-am facut-o cu mana noastra . :ok:

Diodude
26th August 2005, 15:56
Steaua a picat cel mai usor,insa eu cred ca nici una din cele trei echipe nu se duc in grupe.

adbogdan
26th August 2005, 16:12
Valerenga, jucatori de camp. Doar 3 din cei 10 titulari au mai mult de 30 de ani. Si toate rezervele au sub 25. Bosorogi ca la Rosenborg nu mai prindeti prea curand. Asa ca uitati de grupe. Daca va aparati bine poate nu luati mai mult de 6-7 goluri. Si, daca va lasa aia, poate dati si voi unul.

STEAUA-MANIA
26th August 2005, 16:15
Nu jucam cu feyenoord si everton pt ca avem rez in cupele europene! Rapid si Dinamo ...pauza.Meci greu..

vlad1607
26th August 2005, 16:15
cataline lasa-te.
opppppppaaaaaaaaaaa astia nu "e"old boys ?!! :D nasol de Steaua! :D

uti2102
26th August 2005, 16:22
Daca va aparati bine poate nu luati mai mult de 6-7 goluri
:happy Cata rautate :drak: Ce ishi fac unii vise domne.....d'astea rautacioase. Io zic sa "go back to sleep" :no:

Oare baietzii vor juca fotbal ?! Oare vor tremura chilotzii pe ei ?! Io zic ca n-ar avea de ce...prime nu mai sunt, presiune nu mai e, performantza nemaiintalnita iarashi n-ar fi...Ma ashtept sa joace fotbal astea 2 meciuri shi sa ne mai dea ocazia participarii la inca 4 meciuri in aceasta stagiune.

Hard
26th August 2005, 16:27
e sansa noastra sa ne revansam cu norvegienii astia...multa bafta si ne auzim din anglia, poate ma duc la liverpool cand o sa joace cu dinamo....

Darkslowstar
26th August 2005, 16:32
Daca Steaua ii ia si pe astia la pret de matineu, cum a facut cu schiorii aia, o va incasa in Norvegia la fel ca la Trondheim. Poate il trezeste cineva si pe Protasov pana atunci.

saphicus
26th August 2005, 16:33
Valerenga este pe locul 2 in Campionatul Norvegiei la 4 puncte de liderul
Start, dar cu un meci mai putin disputat. Clasament:

1.Start'----------18---11-5-2------38p
2.Valerenga------17---10-4-3------34p
.................................................. ...
9.Rosenborg-----18--- 6-3-9-------21p
Pentru cultura generala la capitolul "cum sta" sau mai bine...... "cum stam" :)
Este mult mai in forma decat Rosenborg, conform clasamentului dupa ultima
etapa, prezentat mai sus!!

vlad1607
26th August 2005, 16:35
sunt o fortza ce mai....mult peste Milan :D :drak:

uti2102
26th August 2005, 16:36
Dark, un 2-3 la Oslo n-ar fi rau sa shtii !

Neamtu
26th August 2005, 16:42
O sa fie mult mai greu decat cu Rosenborg. Iar Dica o sa lipseasca in primul meci.
Cat despre celelalte 2 "nereprezentante" ale fotbalului romanesc in Europa, mai bine nu s-ar prezenta.

don_denver
26th August 2005, 16:47
neamtule..nu se stie tata...niciodata.....stai sa vedem ce branza mai face steluta...

Neamtu
26th August 2005, 16:49
Pai nici cu steaua nu mi-e frica, stai linistit. Dupa cum au jucat cu pensionarii aia, ma astept la ce e mai rau.

don_denver
26th August 2005, 16:53
sa speram ca va ajunge in grupe..desi dupa jocul prestat, si nu numai de steaua, de toate echipele romanesti - cica reprezentative - nu avem nici o echipa cu fata de europa anul asta. Ne-am imbatat cu apa rece destul de mult timp, ca har ca mar, ghinioane, arbitrii, bla bla bla...s-a vazut....totul se pierde pe mana noastra..ma rog picioarele lor...ca sa fiu mai concret..

BATY
26th August 2005, 17:05
Nu are rost sa ne mai facem sperante desarte.M-am lamurit de ce este in stare STEAUA in momentul de fata !!!!
Poate la anul.....

Mishumacher
26th August 2005, 17:08
Rapidul a fost eliminata de Valerenga,Romania ia luat bataie de la norvegieni,Steaua a luat bataie de la Rosemborg.....
........................................
Steaua o sa fie eliminata de Valerenga...parerea mea!! :mda:

be@
26th August 2005, 17:10
Or sa mearga nordicii mai departe.Asta e parerea mea

P.S : tudose, lasa-neeeeee,lasa-neeeee !!! :no:
Ce ai tu cu mine, daca eu vrea sa zic steaua in NORVEGIANA ? Asta e stalcit la tine ? :ciocan:

Zapada
26th August 2005, 17:14
Vĺlerenga e mai puternica ca Rosenborg (13 puncte avans si un joc mai putin jucat).
Steaua are 25% sanse de calificare si nu se va califica.

doresc sa nu am dreptate si steaua sa se califice

BlueEnergy
26th August 2005, 17:17
Well... cred ca m-am razgandit... mai reduc din sansele Stelei... 25% sa mearga mai departe! :)

Darkslowstar
26th August 2005, 17:20
Dark, un 2-3 la Oslo n-ar fi rau sa shtii !

Ar fi chiar bine, dar tare imi este teama ca ne halesc aia in norvegia. Cat de jos am ajuns daca ne dau constant lectii de fotbal norvegienii :no:

don_denver
26th August 2005, 17:22
dark...tata...p-astia ii avem...cu astia defilam...oriunde....da in europa nu....dupa cum se vede anul asta

old lord
26th August 2005, 17:23
bravo ma stelistilor
la voi e mai multa incredere si sunt sigur ca voi veti obtine calificarea
bafta multa

BlueEnergy
26th August 2005, 17:28
La sondaje la ora actuala : credeti ca se califica in grupe/nu se califica in grupe

Steaua 22/16
Dinamo 11/27
Rapid 5/25


Ptiu! De cand ma stiu nu am vazut atata pesimism pe forumul asta! :D

Darkslowstar
26th August 2005, 17:33
Realism adica vrei sa spui.

saphicus
26th August 2005, 17:35
Pai nici cu steaua nu mi-e frica, stai linistit. Dupa cum au jucat cu pensionarii aia, ma astept la ce e mai rau.
Ai vazut ce a declarat deja antrenorul lor Rekdal?
"Sunt foarte multumit ca am cazut cu Steaua. Este foarte bine pentru noi.
Daca Rosenborg i-a batut, ii putem bate si noi. Bineinteles ca voi cere informatii de la Rosenborg".

Lucrul asta, ca vikingii vor lua in usor meciul cu noi, este de bun augur!!
Vom vedea ce va fi pe Ullevaal Stadion din Oslo , pe data de 15 ale lu'
Rapciune!! :)
Ard de nerabdare la prima declaratie a "razboinicului" !!! :ok:

don_denver
26th August 2005, 17:39
saphicus ti s-a indeplinit dorinta....ia uita-te pe prima pagina de la OLS

Neamtu
26th August 2005, 17:41
Rekdal asta e omul care a invins Italia la CE din 1996. Spre deosebire de Rosenborg, astia au un antrenor care se pricepe la fotbal masculin. :D
Trebuia sa apara si declaratia idiotului. Nu stiu cine dracu n-a avut de lucru sa-l intrebe pe el. Nu e el de vina. Deja mi s-a facut greata.

t.b.
26th August 2005, 17:48
Valerenga este o echipa probabil mai buna decat Rosenborg, cu un atac excelent, T. A. Flo si Iversen, jucatori caliti in campionatul Angliei, totusi spre deosebire de Rosenborg, astia nu se pot lauda cu prea mari performante in cupele europene, este bine ca primul meci se va juca la ei, am incredere ca Steaua o sa treaca de Valerenga.

STEAUalexis
26th August 2005, 17:51
Nu stiu de ce, dar presimt ca Steaua se va califica. Va juca prost, ca si cu Rosenborg, dar va trece de Valerenga.
Asta, daca jucatorii vor avea cojones, Nesu va juca fundas, Dica mijlocas, Oprita va intra din primul minut (in locul din teren al lui Dica), iar Iacob va baga macar doua goluri. Si daca B :jerk: cali nu va mai vorbi aiurea pe unde apuca, cum am vazut c-a facut-o si azi, dupa tragerea la sorti. Chiar, oameni buni: hai sa punem mina de la mina si sa-l convingem pe Jiji sa lase echipa, sa-si faca acolo, in Vrancea unde isi plimba coada, divizionara D.
Cit despre Rapid si Dinamo: Rapid va fi invinsa greu de Feyenoord (dupa ce, in retur, se va stinge nocturna chiar cind Maldarasanu se va pregati sa suteze cu poarta goala :headbang: ), iar Dinamo va juca spectaculos, cu Florentin Petre facind tumbe aiurea si Plesan aranjindu-si cirliontii :evil: , dar va pierde ambele manse.

saphicus
26th August 2005, 17:52
Omul asta nu stie ce vorbeste!! Cred ca este iresponsabil prin ceeace declara!
Am mai vazut oameni lipsiti de simtul masurii, al realitatii, al diplomatiei, dar asa ceva nu mi s-a mai intamplat sa vad! Stelisti ,suntem pierduti cu asa specimen!! :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

BlueEnergy
26th August 2005, 17:54
Din citatele unui om "celebru" (ma refer la jiji bercali) "Noi am fost cap de serie şi îi vom scoate pe cei de la Valerenga. Dinamo şi Rapid au picat mai greu decât noi, că nu sunt cap de serie. Vai de ei cu cine au căzut... Steaua e tot Steaua"... sau cum merge Valerenga mai departe!

Din citatele unui antrenor infumurat (Kjetil Rekdal, antrenorul Valerenga IF) "Sunt foarte satisfăcut de faptul că am căzut cu Steaua. Este foarte bine pentru noi. Dacă Rosenborg i-a bătut, îi putem bate şi noi. Bineînţeles că voi cere informaţii despre Steaua de la Rosenborg"... sau cum s-ar putea sa-i coste ingamfarea pe unii.

Acu depinde... daca jiji ar sta cuminte si Steaua s-ar pune pe treaba ar reusi sa mearga mai departe! Dar daca se intrec in declaratii laudaroase sigur Steaua nu merge in grupe!

vlad1607
26th August 2005, 17:55
Mirel o sa joace?am vazut ca aerul norvegian nu prea ii face bine :D :drak:
e clar ca Steaua e singura cu sanse bune de calificare(din pacate:D ) sa vedem ce o iesi....se pot intampla multe pana atunci...de ex:accidentari.

saphicus
26th August 2005, 18:02
Mirel o sa joace?am vazut ca aerul norvegian nu prea ii face bine :D :drak:
e clar ca shtoia e singura cu sanse bune de calificare(din pacate:D ) sa vedem ce o iesi....se pot intampla multe pana atunci...de ex:accidentari.
Nu sapa groapa Stelei, sperand in accidentari, pentru ca poti sa cazi tu ... in... GROAPA TA!!! :) :ok: :ok:

Profetu
26th August 2005, 18:04
Mie mi se pare ca am avut ghinion. Sper sa ma insel, dar puteam pica cu o echipa mai slaba.

BlueEnergy
26th August 2005, 18:07
Ghinion avem de ani de zile incoace! :D

t.b.
26th August 2005, 18:13
Cam da... Era o singura echipa mai dificila, Rennes, in rest ar fi fost Vitoria, Krylia si Domzale echipe mult mai accesibile... n-am avut noroc azi ce mai...

BlueEnergy
26th August 2005, 18:18
Si Vitoria era dificila! Doar Krylya si Domzale erau accesibile!

bogdanel123
26th August 2005, 18:19
:shock: Haideti sa fim seriosi, Valerenga este o echipa slaba, nu reprezinta nimic nici in campionatul norvegian si nici in plan european - este zero :shock: .

Din pacate existand precedentul Rosenborg vom avea emotii pana la meciul tur. Mai mult decat atat, fotbalul romanesc sufera de complexul echipelor nordice, jucatorii in general cand aud de astfel de echipe se SPARG pur si simplu - vezi Radoi care a ramas cu aschii pe la picioare - auzi - autogol cu ambele picioare :headbang:

Eu sper totusi ca Steaua sa mearga mai departe.

Cat despre tragerea la sorti sa stiti ca mai e si dupa sufletul patronilor echipei :)

tchibos
26th August 2005, 18:23
nu ne calificam - blestemul nordic - exceptie : schimbam antrenorul

bogdanel123
26th August 2005, 18:27
Ba sa stii ca mie unul imi place de Protasov, joaca ofensiv asa cum ne-am dorit din totdeauna DAR :

- inca nu a "simtit" echipa
- datorita blajinitatii firii lui nu se poate impune in fata unor imfumurati, tarani nesintiti ca si Radoi

Voi ce parere aveti : daca Zicu s-a "accidentat brusc" dupa ratarea cu Faru si a stat o etapa Radoi dupa 4 autogoluri si un gol din fault in atac ce ar merita ?

old lord
26th August 2005, 18:29
mai a avut si steaua un joc mai slab, las ca isi revine si se califica
sunt sigur ca steaua isi va lua revansa impotriva norvegienilor

Cristy
26th August 2005, 18:31
Cit despre Rapid si Dinamo: Rapid va fi invinsa greu de Feyenoord (dupa ce, in retur, se va stinge nocturna chiar cind Maldarasanu se va pregati sa suteze cu poarta goala :headbang: ).

nu avem nevoie de parerea ta despre RAPID, mai bine vezi-ti de ai tai ai grija de mirela ca iar isi da un autgol de data asta cu schiorii tineri ... :no:

nicu26
26th August 2005, 18:39
Sa nu uitam ca Steau mai mereu a inceput competitiile europene greu, ca pe parcurs sa furnizeze surprize placute. Orice este posibil, cu atat mai mult cu cat acum sunt pusi in garda cu fotbalul norvegian. Un scor egal sau o infrangere la un gol diferenta se poate remonta la Bucuresti (unde va reveni si Dica).

saphicus
26th August 2005, 19:02
Sa nu uitam ca Steau mai mereu a inceput competitiile europene greu, ca pe parcurs sa furnizeze surprize placute. Orice este posibil, cu atat mai mult cu cat acum sunt pusi in garda cu fotbalul norvegian. Un scor egal sau o infrangere la un gol diferenta se poate remonta la Bucuresti (unde va reveni si Dica).
Nicu26, de acord cu ce spui tu, diferenta se poate remonta la Bucuresti
unde va intra si Dica, dar tu stii ca la Oslo vom juca avand cel putin 6 jucatori de la Steaua cu cate un cartonas galben? Meciul fiind un meci de
calificare nu sunt excluse noi cartonase, care, Doamne fereste ne pot costa
suspendare de jucatori pentru meciul de la Bucuresti.
Are cineva pe Forum evidenta "galbenelor" Stelei in Cupe ? Este o chestiune
CRUCIALA sa nu luam galben acolo, pentru ca iar am avea probleme cu
alcatuirea formatiei! Razboinicul a avut grija de toate astea!! :ok: :ok:

STEAUalexis
26th August 2005, 19:49
Pai au galbene Ogararu si Bostina. Cam atit!

SORENSEN
26th August 2005, 19:57
Avem meci greu, dar cred ca putem sa trecem odata si odata de norvegieni adica acum sa trem de norvegienii "tineri"

Ioca10
26th August 2005, 19:58
Ne calificam sigur cu astia,Sunt praf rau

Mishumacher
26th August 2005, 20:01
Optimista rau lumea aici!!

SORENSEN
26th August 2005, 20:11
Ne calificam sigur cu astia,Sunt praf rau
Nu fi prea optimist , ne va fi foarte greu .Putem sa ne calificam

Ioca10
26th August 2005, 20:14
Jucam in deplasare primu meci iar jucatorii vor fi extrem de motivati

eddy_steaua
26th August 2005, 20:37
eu unul sunt multumit...chiar vroiam norvegienii ca adversari...ori la bal ori la spital....doamne-ajuta..

uti2102
26th August 2005, 20:40
Are cineva pe Forum evidenta "galbenelor" Stelei in Cupe ?
Au cartonashe galbene urmatorii :
Iacob, Paraschiv, Nicolita, Ogararu, Bostina, Lovin (2 deja - shi probabil o sa fie suspendat primul meci !). Cred k e foarte clar ca din lista de mai sus nimeni nu-shi poate permite nici un cartonash galben !!!

apparte
26th August 2005, 20:42
Se vede ca nu ati urmarit tragerea la sorti!In momentul acela mai erau in urna echipelor cu "sansa a doua"Vaalerengen si Domzale!La fel si la ceilalti:la dinamo mai erau everton si paok iar la rapid feynoord si dnepr!Asta ne-a fost norocul!Sanse de calificare sub 50 %!Dar asta nu ma-npiedica sa sper!

BlueEnergy
26th August 2005, 20:57
Sanse de calificare sub 25% mai corect!

saphicus
26th August 2005, 22:04
Au cartonashe galbene urmatorii :
Iacob, Paraschiv, Nicolita, Ogararu, Bostina, Lovin (2 deja - shi probabil o sa fie suspendat primul meci !). Cred k e foarte clar ca din lista de mai sus nimeni nu-shi poate permite nici un cartonash galben !!!
Merci alpopa !! Totdeauna bine documentat !! Mi-aduceam eu bine aminte ca tot mijlocul este "ingalbenit"!!! Deci situatia nu este de loc roza!!
Dupa ce Dica si Dinita au luat rosu si galben printr-un comportament de oameni fara minte, fiind suspendati 3 etape respectiv o etapa lasand de izbeliste echipa atunci cand avea mai mare nevoie de ei (jocul de acasa cu Rosenborg, CAPITAL in tentativa calificarii), iata ca vom juca pe Ullevaal
Stadon, cu sabia lui Damocles deasupra capului !!!
Nici nu vreau sa ma gandesc la faptul ca in returul de la Bucuresti am putea
sa prezentam iar o formatie stalcita. Fereasca Dumnezeu!!
Trebuie sa gandim pozitiv si sa credem ca la acest meci se vor sparge toate ghinioanele. Forza Steaua!!! :ok: :ok: :ok:

kurany
27th August 2005, 13:50
Multa bafta cu norvegienii!
Personal cred ca va veti califica doar daca Protasov va renunta la improvizatii si va reusisa ii monteze psihic pe jucatori.
Daca nu, puteti de pe acum sa il cantati pe LACATUS!
Oricum, in spaeranta ca Berbecali va ajuta echipa si altfel decat prin a pune presiune pe jucatori va doresc inca o data multa bafta!

Eutzu
27th August 2005, 17:49
Eu zic ca dak facem un egal la ei (cu minim un gol marcat) 99% suntem calificati...Bafta multa baietzi :ok:

NY_giants05
27th August 2005, 20:16
Iarashi norvegieni...Dak Steaua joaca cum a jucat cu Rosenborg, nu trecem nici de Valerenga. Sper k de data asta stelistii sa nu se mai faca de ras shi sa joace fotbal adevarat.
Bafta stelistilor !!! :ok:

SORENSEN
27th August 2005, 23:25
Vom invinge , desi antrenorul lui Rosenborg se va intalni cu cel de la Valerengen si se vor sfatui :o:
Dar nu conteaza noi trebuie sa castigam si sa ne calificam.

Nea Vasile
28th August 2005, 00:19
Flo, Iversen si Ronny Johnsen pe Ghencea! Cam trecuti, dar ce jucatori au fost astia! Merita vazuti "live". Daca maninca si bataie o sa mi se para si mai simpatici :D

vlad1607
28th August 2005, 09:42
sa manace orice numa sa se califice "trecutzii":D

SORENSEN
28th August 2005, 11:33
Vom invinge , ne vom vedea de drumul nostru in Europa si vom incerca sa luam si titlul.
In rest unii raman cu umilinte prin cipru sau macedonia.

vlad1607
28th August 2005, 11:46
asta ati zis si inainte de Rosenborg :D

Paul
28th August 2005, 12:19
1)vlad1607 , am o intrebare :
Cum dau de ieppy , inainte de toate am un pariu cu el pe 20 de stelle (artois) originale , in care eu zic "Dinamo joaca 4 meciuri in Europa " , iar el zice "joaca > 4 meciuri ".
Si sunt insetat rau ...

2) Steaua - Valerenga ... mdam , 50:50 , eu zic ca avem o sansa bunicica sa intram din nou in grupele UEFA , unde sa dam din nou lovitura ...

THE HUN
28th August 2005, 16:38
Chiar daca la prima vedere pare un adversar mai accesibil decat adversarele lui Dinamo si Rapid totusi cred ca nu trebuie subestimata Valerenga,mai ales daca ai pierdut calificarea in dauna lui Rosenborg.

SORENSEN
28th August 2005, 23:23
Chiar daca la prima vedere pare un adversar mai accesibil decat adversarele lui Dinamo si Rapid totusi cred ca nu trebuie subestimata Valerenga,mai ales daca ai pierdut calificarea in dauna lui Rosenborg.
Poate tocmai de aia ar trebui sa ne calificam , sa aratam ca a fost o intamplare cu ceilalti norvegieni asa zisi "batrani"

adbogdan
31st August 2005, 16:10
Masochisti astia de la Steaua. Mai vor o umilinta !

Singura sansa de a evita masacrul : vorbiti cu MeMelusu' vostru sa retraga echipa din cupe. 0-3 si 0-3 e de-ajuns de onorabil pentru voi.

uti2102
31st August 2005, 16:55
A revenit frustratul "shtie tot numa' fotbal nu" :D Hello ! Shi ciao, cat nu ne plictiseshti ! :yeah:
Ia zi-ne tu cum e cu umilintzele alea :D Dar parca te-am mai intrebat shi ai schimbat vorba.... :happy

adbogdan
1st September 2005, 11:44
Aveti ocazia sa bateti recordul din '91, 0-8 cu Montpellier, scor general. Marea echipa cu 0 goluri primite in 4 etape in Romania a luat scurt 4 in 2 meciuri de la echipa de pe locul 9 in Norvegia. Ghici cate veti lua de la echipa de pe locul 2 ?

NY_giants05
1st September 2005, 11:58
Aveti ocazia sa bateti recordul din '91, 0-8 cu Montpellier, scor general. Marea echipa cu 0 goluri primite in 4 etape in Romania a luat scurt 4 in 2 meciuri de la echipa de pe locul 9 in Norvegia. Ghici cate veti lua de la echipa de pe locul 2 ?
Hai k n-o sa fie chiar asha de rau....adik nu prea cred k o sa primim 8 goluri de la o echipa ca Valerenga...dak era Real Madrid..atunci da. Yo zic k sanse avem..da' dak jucam cum am jucat cu Rosenborg..hm...nu prea cred k trecem de ei...
Haide STEAUA !...De abia astept sa vad meciul....

uti2102
2nd September 2005, 15:17
Loool. Ce vise pe el ! :happy
NY, stai linishtit, nici Real nu cred k ne da 8...

Shi totushi, cred k recordul este 0-9, FC Argesh cu Celta Vigo, daca nu ma inshel... 0-8 ala al cui era, Dinamo cumva ?! :evil:

WILD WEST
2nd September 2005, 15:22
Cu astia va calificati sigur! :drak:

BlueEnergy
2nd September 2005, 18:03
"Antrenorul Kjetil Rekdal este nemulţumit că Valerenga va fi nevoită să joace un meci de campionat cu două zile înainte de partida cu Steaua din primul tur al Cupei UEFA, informează cotidianul Dagbladet."Redkal este furios după ce Federaţia Norvegiană de Fotbal (NFF) a decis ca Valerenga să întâlnească pe Fredrikstad cu două zile înaintea primei manşe din turul întâi al Cupei UEFA. De asemenea, Valerenga va fi nevoită să dispute cinci partide în 12 zile. În plus, Steffen Iversen şi Christian Grindheim vor juca la reprezentativa Norvegiei împotriva naţionalei Scoţiei pe 7 septembrie", a scris Dagbladet. Rekdal a atacat decizia forului norvegian. "Parcă am fi la casa de nebuni din Oslo. Cum să aduci glorie Norvegiei în Europa dacă trebuie să joci în campionat cu două zile înainte. Suntem uimiţi, nu ştiu cum s-a putut lua această decizie. Este o nebunie totală. Nu ştiu cum ne vom putea pregăti în acest fel.", a spus Rekdal.
Valerenga va juca pe 10 septembrie, pe teren propriu, împotriva echipei Molde, iar pe 13 septembrie va evolua în deplasare la Fredrikstad. Echipa norvegiană va disputa prima manşă a dublei confruntări cu Steua pe 15 septembrie, pe teren propriu. Returul este programat două săptămâni mai târziu la Bucureşti."


Asta e o veste buna!:)

Paul
2nd September 2005, 18:09
pana atunci isi amana meciul din campionat;
Regulamentul FIfa cere 48 de ore inainte de meci , insa cand e cazul de deplasari internationale , se schimba situatia.
Gandeste ca daca meciul e joi , iar ei au meci marti seara ...

Miercuri seara e antrenamentul oficial , si ei de marti seara pana miercuri trebuie sa si calatoreasca cu avionul...

Deci 99 % o sa amane meciul din campionat !

BlueEnergy
2nd September 2005, 19:00
Daca FNF le-a respins cererea de amanare a partidei atunci cine crezi ca o amana?

Paul
2nd September 2005, 20:32
se descurca ei ca-s norvegieni ... :D

Hard
2nd September 2005, 20:37
succes STEAUA, chiar daca m-ai dezamagit:(!

Triphat
2nd September 2005, 20:51
Aia tot fac gura ca joaca cu Molde (?) cu 2 zile inainte de Steaua. Daca sunt asa de buni cat se cred ne arata fotbal oricand, la orice ora, oriunde.. Forza Steaua!

be@
2nd September 2005, 21:13
Ori cu amanare, ori fara, tot va bat norvegienii.Parerea mea !

Paul
2nd September 2005, 21:17
be@
1) Nu ma intereseaza parea ta
2) Vezi ca semnatura ta e idioata ... chit ca il citezi pe Radu Cosasu ;

Strada pe care e arena din Cotroceni (daca ai fi ajung vre`odata acolo stiai ) se cheama Doctor Lister ... Doctor Staicovici e denumirea antica ...
De fapt toate strazile din acel cartier au nume de doctori ...

hai bafta , poate faci si tu o vizita in Cotroceni ... merita , aer curat

be@
2nd September 2005, 21:21
Si ce-ai vrea acuma ?Daca asa e citatul, mai vechi? Sa m-apuc eu sa-l schimb acum ?

saphicus
2nd September 2005, 21:36
Masochisti astia de la Steaua. Mai vor o umilinta !

Singura sansa de a evita masacrul : vorbiti cu MeMelusu' vostru sa retraga echipa din cupe. 0-3 si 0-3 e de-ajuns de onorabil pentru voi.
Referitor la prima ta propozitie lepadata pe Forum in mesajul de mai sus:
1. O veche zicala romaneasca, spune: "Omul dupa sine, considera pe altii!!"
2. Ca ii consideri tu pe altii, asta este treaba ta, insa nu incalca art. 1.2 din
Regulamentul Forumului, pentru ca jignesti un intreg grup de persoane!!
3. Primul cuvant pe care il expediezi pe forum se scrie cu doi de "i", asta pentru cultura ta generala!! Cred ca in scoala nu prea ai avut tangenta cu gramatica limbii romane!! Pacat de tine, ma adbogdane !!
:nah: :nah: :nah:

cip_81
2nd September 2005, 22:02
Referitor la prima ta propozitie lepadata pe Forum in mesajul de mai sus:
1. O veche zicala romaneasca, spune: "Omul dupa sine, considera pe altii!!"
2. Ca ii consideri tu pe altii, asta este treaba ta, insa nu incalca art. 1.2 din
Regulamentul Forumului, pentru ca jignesti un intreg grup de persoane!!
3. Primul cuvant pe care il expediezi pe forum se scrie cu doi de "i", asta pentru cultura ta generala!! Cred ca in scoala nu prea ai avut tangenta cu gramatica limbii romane!! Pacat de tine, ma adbogdane !!
:nah: :nah: :nah:

Apropo de gramatica, ce zici, isi are locul virgula aia acolo? Te intreb, nu dau cu parul.

Paul
2nd September 2005, 22:14
Si ce-ai vrea acuma ?Daca asa e citatul, mai vechi? Sa m-apuc eu sa-l schimb acum ?

sa`l adaptezi cu Doctor Lister ... in loc de Dr. Staicovici ...

cip_81
2nd September 2005, 22:30
be@
1) Nu ma intereseaza parea ta
2) Vezi ca semnatura ta e idioata ... chit ca il citezi pe Radu Cosasu ;

Strada pe care e arena din Cotroceni (daca ai fi ajung vre`odata acolo stiai ) se cheama Doctor Lister ... Doctor Staicovici e denumirea antica ...
De fapt toate strazile din acel cartier au nume de doctori ...

hai bafta , poate faci si tu o vizita in Cotroceni ... merita , aer curat

Vezi ce se intampla sa nu stii decat Bistrita?...vorbesti numai tampenii. Strada dr Lister este una, dr. Staicovici este alta.

Ia sa vedem si o poza (nu stiu daca este cea mai nimerita):


http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/k14.gif

Paul
2nd September 2005, 22:44
cip , fura greseala mea ...

Vroiam sa zic adresa antica , nu denumirea antica ... :D

STEAUA-MANIA
4th September 2005, 14:10
STEAUA are cele mai mari sanse sa se califice....sper sa ne calificam,nu vreau sa ramanem cu divizia blat condusa de butelie borcica si mitica....

brandacadabra
4th September 2005, 14:18
"cele mai mare sanse"le-ati avut si cu Rosenborg...acuma Valerenga o sa va distruga pt ca sunt tineri nu old boys ca Rosenborg !

jiji si memeee va reprezinta ! iar mitica :happy e prietenul lui jiji...sa-i zicetzi mersi de cate ori l-a scapat de suspendari pe karate mirela

STEAUA-MANIA
4th September 2005, 14:26
mitica e dinamovist declarat...oricum,aveti noroc cu mafia de la liga si federatie,altfel..erati in B!S-a dovedit faptul ca Dinamo cumpara meciuri prin intermediul lui butelie borcica!!Atc cand l-a sunat pe Puiu de la Fc Onesti...pt asa ceva,GENOA 1893 joaca in C!

brandacadabra
4th September 2005, 14:28
imi e mila de ce potzi sa zici...vai de tine pe cuvant
oricum o sa rad cu lacrimi dupa ce va distruge Valerenga !

STEAUA-MANIA
4th September 2005, 14:32
Daca valerena ne distruge...atc Everton ce face cu Dinamo?Va demoleaza :)

vlad1607
4th September 2005, 15:44
viseaza tu viseaza:D nici metaforele nu va ajuta cu Valerenga ! :drak:

livaches
4th September 2005, 17:40
N-are rost sa vorbim despre sanse, indiferent care ar fi fost rezultatul tragerii la sorti. Steaua n-are fata de cupe anul asta... Anul trecut avea antrenor si echipa... anul asta nu are nici una nici alta; conducere nu mai are de multi ani. Valerenga merge bine, i-am vazut intr-un meci recent, nu se compara cu Rosenborg. Sa ne iasa din cap calificarea. :evil:

Paul
4th September 2005, 17:47
viseaza tu viseaza:D nici metaforele nu va ajuta cu Valerenga ! :drak:

Macra noi avem dreptul sa visam , voi cu Everton nici macar asta nu puteti face ... sa visati ca ii eliminati ...

vlad1607
4th September 2005, 19:12
nu exista termen de comparatzie intre cele 2 baietzica nici peste20 de ani rosenborg si Valerenga nu o sa fie macar aproape de MAn Utd si Everton k valore.
viseaza dar ai grija sa nu te lovesti prea tare de pragul nordic...pardon pragul de sus :D

Ioca10
5th September 2005, 00:05
Hm ce sa zic asa aveti dreptate Steaua e singura echipa romaneasca care se califica in grupe(asta e daca e singura echipa din romania care joaca fotbal :D )

SORENSEN
5th September 2005, 00:12
N-are rost sa vorbim despre sanse, indiferent care ar fi fost rezultatul tragerii la sorti. Steaua n-are fata de cupe anul asta... Anul trecut avea antrenor si echipa... anul asta nu are nici una nici alta; conducere nu mai are de multi ani. Valerenga merge bine, i-am vazut intr-un meci recent, nu se compara cu Rosenborg. Sa ne iasa din cap calificarea. :evil:
N-are fata , mda ok .
Steaua poate si o va elimina pe Valerengen Oslo.
E clar ca te pricepi , ce are Valerengen si nu are Steaua sau invers si faza cu oierul si papusa sa e expirata (nu reprezinta nimic--sunt niste nimeni).
Povesteste-ne si noua , explica nu da concluzia fara esenta asltfel n-are valoare. :ok:

livaches
5th September 2005, 00:44
Uita-te si tu la meciurile Valerenga - Steaua si vei intelege de ce am spus acel lucru.

SORENSEN
5th September 2005, 12:20
valerengen Oslo e o echipa in forma acum , dar e o echipa de mana a doua si o vei vedea tu in meciurile cu Steaua , astfel de echipe nu pot juca la nivel international prea multe meciuri intr-un ritm care le depaseste nivelul real si iti spun ca vei vedea Steaua adevarata in aceste meciuri jucand ofensiv , sacrificandu-se (daca ai vazut meciurile cu Valencia ,Villareal,Standard,Besiktas sau Cska S --nu valoarea ci spiritul de echipa si sacrificiul au facut diferenta) .Spuneai ca nu mai are lotul de anul trecut , mda cam asa e ne lipsesc 2-3 jucatori esentiali atunci dar SPIRITUL A RAMAS vom vedea cu totii incepand de pe 15 septembrie.
Pana atunci :yeah: Hai Romania

adbogdan
5th September 2005, 12:57
Atat timp cit in Nationala a fost admise non-valori de la Steaua ne-am facut de ras. Atunci cand non-valorile au fost pastrate pe banca am invins Cehia.
Probabil ne-am fi calificat la mondiale daca pe banca n-ar fi stat un fost stelist, Piturca. Daca-l zboara pe Piturca si nu mai aduc stelisti la nationala avem sanse mari ca in 2008 sa vedem Romania facand o figura frumoasa la turneul final al Europenelor.
p.s : Cocis si Mazilu sunt cu 3 clase peste Dica si Oprita. Iar Dica si Oprita-s cei mai buni de la Steaua, campioana (oare a fost pe bune ?!?) Romaniei.

SORENSEN
5th September 2005, 16:30
Atat timp cit in Nationala a fost admise non-valori de la Steaua ne-am facut de ras. Atunci cand non-valorile au fost pastrate pe banca am invins Cehia.
Probabil ne-am fi calificat la mondiale daca pe banca n-ar fi stat un fost stelist, Piturca. Daca-l zboara pe Piturca si nu mai aduc stelisti la nationala avem sanse mari ca in 2008 sa vedem Romania facand o figura frumoasa la turneul final al Europenelor.
p.s : Cocis si Mazilu sunt cu 3 clase peste Dica si Oprita. Iar Dica si Oprita-s cei mai buni de la Steaua, campioana (oare a fost pe bune ?!?) Romaniei.
oare Steaua a batut pe bune pe Valencia ,Besiktas,Standard Cska S
oare esti cam nevrotic si vezi niste chestii care nu sunt .
Mazilu e ok pt Divizia A desi am vazut cel putin 5 meciuri live in care a jucat si rateaza cat pt 2-3 atacanti :ok:
Cat despre jucatorii de la Steaua , n-ai treaba nu te bagi .CLAR :jerk:

uti2102
5th September 2005, 16:40
The comeback of "omul shtie tot numai fotbal nu" :

Probabil ne-am fi calificat la mondiale daca pe banca n-ar fi stat un fost stelist, Piturca.
Fraza asta face totzi banii !!! Perla saptamanii :happy
Banuiesc ca-n 2002 shi 2004 tot din cauza lui Pitzi nu ne-am calificat :happy

SORENSEN
5th September 2005, 17:13
The comeback of "omul shtie tot numai fotbal nu" :

Fraza asta face totzi banii !!! Perla saptamanii :happy
Banuiesc ca-n 2002 shi 2004 tot din cauza lui Pitzi nu ne-am calificat :happy
Lasa-l si pe el ca o sa zica : Iordanescu e tot stelist :jerk:
Parca ar conta , valoarea dicteaza si daca vreun stelist va merita sa joace la nationala .
Dupa meciul cu Valerengen vom arata ca Steaua are valoare , ca jucatorii stelisti merita chemati la nationala :ok:

vlad1607
6th September 2005, 09:09
http://www.gigi.toaleta.net/

sun
6th September 2005, 09:30
vlade , site-ul e super , dar nu trebuia sa impanzesti forumul cu un link pe care majoritatea userilor l-a vazut :P

livaches
6th September 2005, 10:30
Spuneai ca nu mai are lotul de anul trecut , mda cam asa e ne lipsesc 2-3 jucatori esentiali atunci dar SPIRITUL A RAMAS vom vedea cu totii incepand de pe 15 septembrie.
Pana atunci :yeah: Hai Romania

Ai perfecta dreptate si nationala ne-a demonstrat ce minuni poate face spiritul de echipa si cum favorizeaza afirmarea valorilor personale. Si eu imi doresc din tot sufletul sa vad o alta Steaua pe 15 ca m-am saturat sa ne tot elimine norvegienii peste tot. Cand ma gandesc ca odata faceam scor cu ei de cate ori ii prindeam...

adbogdan
6th September 2005, 10:47
Dupa meciul cu Valerengen vom arata ca Steaua are valoare , ca jucatorii stelisti merita chemati la nationala :ok:

Dupa meciul cu Valerengen toata lumea se va intreba cum a fost posibil ca o echipa de doi lei (de-aia vechi) sa ia campionatul. Cat despre aratat ... mai bine cautati-va locuri in care sa va ascundeti. Va fi mult prea jenant ce se va intampla.

SORENSEN
6th September 2005, 11:24
Dupa meciul cu Valerengen toata lumea se va intreba cum a fost posibil ca o echipa de doi lei (de-aia vechi) sa ia campionatul. Cat despre aratat ... mai bine cautati-va locuri in care sa va ascundeti. Va fi mult prea jenant ce se va intampla.
Chiar nu te inteleg , faci afirmatii gratuite ,probabil din ura :rosu:
Dar trebuie sa acceptam si astfel de critici (chiar dc nefondate) ca sa se arate fata adevarata a stelei.
La pariu ca indiferent de scor vei face din nou afirmatii urate la adresa stelei?
:jerk:

uti2102
6th September 2005, 12:03
Cataline, ce vrei de la el ?! E nascut cu ura in el. Scrie "antistelist" pe fruntea lui ! Cum se cheama un astfel de specimen ?! "Frustrat fara posibilitatzi de reabilitare" :cool:

suporterita
6th September 2005, 15:01
as fii tare curioasa sa vad ce mai inventeaza ciinele nostru Vlad dupa meciul cu Everton,sau acum la declaratiile lui Givanni Becali care il desfiinteaza pe FL. Petre,ca are in schimb o grija fantastica de curtea Stelei!!

vlad1607
6th September 2005, 20:26
nu inventez nimica e doar realitatea :D unde e simtzul (o)umorului?

ontopic :Forza Valerenga ( nu is ipocrit :D )

STEAUA-MANIA
6th September 2005, 21:05
Tudose,dc imi stergi mesajele...acu inteleg ca in Arges s-au pus in practica cel mai bine cincinalele...insa vezi ca au trecut 15 ani de la cand a murit ceau...ai auzit de libertate de exprimare?Constitutia Romaniei prevede asa ceva.

Ioca10
6th September 2005, 21:33
Da concluzia e sumbra tot Steaua merge mai departe :D (cat despre restul echipelor romanesti din europa ce pot spune decat:"Ce bine imi pare c-ati luat Teapa :D "

Pacala
6th September 2005, 22:25
poate va da trei tepe T.A. Flo si pe urma sa apari pe aici sa povestesti cum s-au dat golurile.Pana atunci poti sa povestesti cum au dat golurile bunicii de la Rosenborg?
daca juca CFR Cluj cu ei, ar fi avut si Romania echipa in grupele ligii campionilor

Ioca10
6th September 2005, 22:43
poate va da trei tepe T.A. Flo si pe urma sa apari pe aici sa povestesti cum s-au dat golurile.Pana atunci poti sa povestesti cum au dat golurile bunicii de la Rosenborg?
daca juca CFR Cluj cu ei, ar fi avut si Romania echipa in grupele ligii campionilor
Aici e vorba de Steaua si de faptul ca e ca si calificata.Dar observ ca pentru tine e mai greu sa intelegi despre ce e vorba si vorbesti din amintiri asa ca mai incearca :degete:

Pacala
6th September 2005, 22:47
si eu care credeam ca este vorba de meciul steaua-valerenga :( asta e :lol:
totusi, sa apari pe aici si sa ne povestesti golurile marcate de T.A. Flo :)

esku
6th September 2005, 22:53
plecam cu prima sansa......akum ramane de vazut daca o concretizam....good luck!

Ioca10
6th September 2005, 22:55
Cand ai ceva concret de spus sa mai vi pe aici eventual dupa meci,a dar o sa fie mai greu ca nu o sa mai ai puterea sa postezi.(a si flo e praf acum ca jucator :degete: )

SORENSEN
6th September 2005, 23:45
poate va da trei tepe T.A. Flo si pe urma sa apari pe aici sa povestesti cum s-au dat golurile.Pana atunci poti sa povestesti cum au dat golurile bunicii de la Rosenborg?
daca juca CFR Cluj cu ei, ar fi avut si Romania echipa in grupele ligii campionilor
Este totusi o mica mare diferenta intre UEFA CL si Cupa Intertoto :mad:

be@
7th September 2005, 14:16
Bai,e incredibil ce noroc aveti.Ati scapat de Tore Andre Flo si Iversen,in meciul tur.

http://www.totalsport.ro/cuprins/news/article.php?storyid=12817

sun
7th September 2005, 15:10
bai , finlandezii aia cu aere de norvegieni sunt fara cei 2 oameni importanti , dar nici Everton nu sta foarte bine cu efectivul.

@bea : Sa stii ca ma streseaza steagul ala finlandez , pentru ca nu stiu care e legatura . :P

cocomic
7th September 2005, 15:44
Este totusi o mica mare diferenta intre UEFA CL si Cupa Intertoto :mad:

voi ar trebui sa stiti ca exista o mare diferenta si intre Uefa CL si UEFA (fara CL) :drak:

be@
7th September 2005, 16:41
@bea : Sa stii ca ma streseaza steagul ala finlandez , pentru ca nu stiu care e legatura . :P
Pai care sa fie legatura , oare ? Sunt culorile lui Poli, de aia l-am pus avatar.
Of, greu te prinzi... :P

SORENSEN
7th September 2005, 18:05
voi ar trebui sa stiti ca exista o mare diferenta si intre Uefa CL si UEFA (fara CL) :drak:
Pai Steaua si noi stelisti stim am fost de cateva ori in primavara europeana in Cupa UEFA (chiar anul trecut ultima oara) am fost de 3 ori in grupele UEFA CL
avem ceva performante.
Astept sa-mi zici cum a trait un polist astfel de experiente :sneaky:
Dar nu te grabi , iti dau macar 5 ani cel putin :cya:

Ioca10
7th September 2005, 20:42
E vin si ei pe aici sa miroasa un pic europa :drak:

livaches
8th September 2005, 02:06
poate va da trei tepe T.A. Flo si pe urma sa apari pe aici sa povestesti cum s-au dat golurile.Pana atunci poti sa povestesti cum au dat golurile bunicii de la Rosenborg?
daca juca CFR Cluj cu ei, ar fi avut si Romania echipa in grupele ligii campionilor

Dar CFR-ul ar fi avut 3 plusuri:
- ar fi plecat cu sansa a 2-a;
- prezenta in teren a lui Dorinel;
- absenta unui jucator ca Radoi.
Deci misiunea CFR-ului ar fi fost mult mai usoara.

livaches
8th September 2005, 02:14
Astept sa-mi zici cum a trait un polist astfel de experiente

Mai cata, ei abia s-au infiintat acum un an sau doi, ce palmares le ceri? A fugit domnu' Zambon cu palmaresu' :) .
Imi amintesc ca mai era unu care venea din divizia B, in primul an vroia sa castige campionatul iar in anul urmator UCL. Dupa doua sezoane cumpara locuri in Divizia A la negru. Ultima data cand am mai auzit despre el era in puscarie...

SORENSEN
8th September 2005, 13:10
Dar CFR-ul ar fi avut 3 plusuri:
- ar fi plecat cu sansa a 2-a;
- prezenta in teren a lui Dorinel;
- absenta unui jucator ca Radoi.
Deci misiunea CFR-ului ar fi fost mult mai usoara.
In a juca cu echipa ca Lens care desi in forma nu prea are experienta europeana si a juca cu o echipa care ajunsese in UEFA CL de 9 ori in 10 ani indiferent de varsta lor ,cred ca prin experienta si stiinta jocului de tip fizic este o diferenta ca intre a te califica in turul 1 din Uefa si a accede in grupele UEFA CL.
Nu putem prezice ce ar fi reusit CFR C cu Rosenborg , poate doar mama Omida,.
Un lucru e clar Steaua nu a putut.Poate va reusi sa treaca de o echipa mai in forma si mai tanara Valerengen , de aia e frumos si imi place fotbalul.

vlad1607
8th September 2005, 18:55
pe cuvant dc o sa va sparga si Valerenga imi fac urmatorul concediu in Norvegia :D :D :D :D :D :drak:

sun
8th September 2005, 20:25
Uefa va decide maine daca Steaua va juca sau nu cu spectatori meciul cu Valerenga de pe Ghencea .

NO JOKE . Uefa e in stare si sa f*** **r*e pentru Norvegia si pt bogatasii Europei .

uti2102
9th September 2005, 11:44
Clubul Steaua, dar mai ales Statul Roman, FRF shi LPF ar trebui sa deschida procese impotriva publicatziei The Daily Telegraph shi, in cazul in care afirmatzile de acolo sunt oficiale, shi impotriva UEFA ! E incredibil ce-am citit acolo ! "Bannere de 40 de metri cu Hitler, Antonescu etc..." Idiotzii din presa de azi au dat shi o coregrafie a lui Dinamo cu chipul lui Haldan : probabil ca la UEFA s-a dat deja verdictul - ala era de fapt Hitler :ciocan:
Shi in tot acest timp idiotzii de romani stau ca mieii la taiere. Nu fac nimic. Tipic.

Cristy
9th September 2005, 17:22
UEFA a suspendat terenul Stelei!
UEFA a decis să amendeze echipa antrenată de Oleg Protasov cu 40.000 de franci elveţieni şi să suspende terenul pentru o etapă. Steaua nu poate juca următorul meci la o distanţă mai mică de 250 km de Bucureşti .

heh, cu valerenga nu poate juca in bucuresti oare unde joaca ?

delaparis
9th September 2005, 17:37
Urmatorul meci din cupa UEFA ...

Eu unul n-am inteles ce s-a intimplat... Incet incet incep sa cred ca UEFA are cu adevarat ceva cu echipele romanesti.

claudio25ro
9th September 2005, 17:42
ce de kkt..UEFA isi bate joc de noi.....steaua? Pai unde sa joace..la Constanta sau Bacau... :)

uti2102
9th September 2005, 17:43
Incredibil ! Prin actziunile shi declaratzile din ultimele 2 zile UEFA ishi bate joc de fotbalul romanesc shi de statul roman !!! Datorita bannerelor imense cu Antonescu shi Hitler shi datorita scandarilor groaznice la adresa numeroshilor jucatori de culoare de la Shelbourne..........nici nu mai shtiu ce sa zic.....Ashtia sunt nishte ignorantzi imbecili !!! Nici nu shtiu pe ce lume traiesc !!!
FUCK YOU JOHANSSON !!! Ai dreptate ! Exista rasism ! Suntem prea negrii pentru fesele tale albe de suedez !!!

SORENSEN
10th September 2005, 22:43
Valerengen-Molde 3-1
C.Grinheim,D.Brocken,A.Gashi astia au dat golurile
PS Viking-Rosenborg 3-2 dupa ce in min 32 era 0-2 :headbang:

NEAGA
11th September 2005, 16:06
LOT VALERENGA!!1 Arni Gautar Arason 07-05-1975 ISL 1.87 86 07/2004 Manchester City, Rosenborg BK, IA Akranes, UMF Stjarnan
30 Řyvind André Bolthof 30-03-1977 NOR 1.89 85 07/1995 Ĺrvoll IL

3 David Brocken 18-02-1971 BEL 1.78 78 04/2004 KFC Schoten, KFC Lommelse SK, Standard Ličge, RSC Anderlecht, Lierse SK
17 Arnar Fřrsund 29-07-1986 NOR 1.91 81 01/2005 FK Řrn-Horten, Gjellerĺsen
21 Tom Henning Hovi 15-01-1972 NOR 1.86 79 07/1998 Skeid Oslo, Ham-Kam, SK Gjřvik
22 Ronny Johnsen 10-06-1969 NOR 1.90 87 01/2005 Newcastle United, Aston Villa, Manchester United, Besiktas Istanbul, Lillestrřm SK, Lyn Oslo, FK Eik-Třnsberg, Stokke IL
5 André Muri 22-04-1981 NOR 1.90 83 04/2005 Stabćk IF
2 Amund Skiri 25-02-1978 NOR 1.78 79 04/2005 Aalesunds FK, Ĺndalsnes IF
24 Kjetil Wćhler 16-03-1976 NOR 1.83 86 01/2003 Moss FK, Wimbledon FC, Lyn Oslo

6 Freddy Dos Santos 02-10-1976 NOR 1.80 77 07/2001 Molde FK, Skeid Oslo, Vĺlerenga IF, Seisen IF
9 Ardian Gashi 20-06-1981 NOR 1.72 68 07/2003 FK Řrn Horten, Molde FK, KIL/Hemne Fotball
19 Christian Grindheim 17-07-1983 NOR 1.79 71 04/2005 FK Haugesund, SK Haugar
4 Thomas Holm 19-02-1981 NOR 1.80 77 07/2004 Vĺlerenga IF, SC Heerenveen, Sandefjord Fotball, FK Řrn-Horten, Teie IF
8 Magne Hoseth 13-10-1980 NOR 1.86 76 07/2005 FC Křbenhavn, Molde FK, IL Averřykameratene
10 Stefan Ishizaki 15-05-1982 SWE 1.81 72 01/2005 Genoa 1893, AIK Solna, Rĺgsveds IF
20 Mbulelo Mabizela 16-09-1980 RSA 1.78 75 02/2005 Tottenham Hotspur, Orlando Pirates

11 Morten Berre 10-08-1975 NOR 1.82 81 04/2003 Viking Stavanger, FC St. Pauli, FK Haugesund, Skeid Oslo
23 Tore André Flo 15-06-1973 NOR 1.93 86 07/2005 AC Siena, Sunderland AFC, Glasgow Rangers, Chelsea FC, Brann Bergen, Tromsř IL, Sogndal IL, Stryn IL
7 Daniel Fredheim Holm 30-07-1985 NOR 1.79 74 04/2004 Skeid Oslo, Trosterud
14 Bernt Hulsker 09-09-1977 NOR 1.88 80 04/2005 Molde FK, SK Trćff, Tomrefjord IL, Vestnes/Varfjell IL
16 Steffen Iversen 10-11-1976 NOR 1.85 79 07/2004 Wolverhampton Wanderers, Tottenham Hotspur, Rosenborg BK, Astor FK, Nationalkameratene
15 Alexander Mathisen 24-11-1986 NOR 1.82 70 01/2005 Parma FC, Vĺlerenga IF

SORENSEN
11th September 2005, 22:46
Dupa Pandurii-Steaua1-2 si Valerengen-Molde 3-1 sunt extrem de "increzator" ca Steaua nu se va face de ras.

be@
12th September 2005, 09:11
Mai, voi n-ati fost in stare sa scoateti o echipa de babaciuni, care era ciuca batailor in Norvegia.
Credeti ca aveti vre-o sansa sa eliminati liderul?
:happy :happy
Keep dreaming !

uti2102
12th September 2005, 14:16
Eu cred k tu visezi Be@ ....... eshti pe dinafara. Complet !

suporterita
12th September 2005, 14:25
Steaua scoate cel putin un punct in Norvegia.

be@
12th September 2005, 14:44
Eu cred k tu visezi Be@ ....... eshti pe dinafara. Complet !

Asa...ia zi-mi ce-am spus neadevarat.
Ofticosule !

dani_ulltra
12th September 2005, 15:14
da daca steaua face 3-o acolo shi 1-0 acasa??

SORENSEN
12th September 2005, 15:50
Antrenorul Rekdal a fost mulţumit de ofensivă: "S-a descurcat mai bine decît apărarea. Hulsker şi Berre m-au mulţumit, Holm a jucat pe un post neobişnuit, iar Grindheim a fost pericolul principal. Dar a protestat faţă de decizia federaţiei de a programa marţi meciul de la Fredrikstad, cu două zile înaintea duelului cu Steaua. Valerenga a folosit formula: Arason - Brocken, R. Johnsen, Waehler, T. Holm - Gashi, Grindheim (90 Mabizela), Skiri, Hoset (61 F. Holm) - Berre, Hulsker (86 Muri)
MEci greu dar cred ca Steaua va face fata .

AStefan
13th September 2005, 14:10
Sper ca apararea de data asta (si hamu) sa joace la valoarea lor.
Si poate Iacob sa se dovedeasca, intr-adevar, un atacant pur sange.

PS Stie cineva cand naiba reintra Florentin?

uti2102
13th September 2005, 20:14
S-ar putea sa joace in cupa, pe 21.

CAMATARU 9
13th September 2005, 20:50
va da valerenga 4 asa ca martalogii de la rosenborg :rosu: singura diferenta mirela va da 2 autogoluri :degete: deci STEAUA-VALERENGA 1-1 si 1-3 :jerk:

uti2102
13th September 2005, 20:54
Ptiu drace. Asta de unde a mai aparut ?! :drak:
Inapoi la culcare :)

PS : ai reushit sa cobori de pe polivalenta ?! :happy

t.b.
13th September 2005, 21:55
Fredrikstad 0 - 4 Valerenga Oslo

Daca tin eu bine minte astia i-au batut cu 5-2 pe Rosenborg :)

cip_81
13th September 2005, 22:37
Nu, si mai rau..5-1, o nou-promovata. :D

Florin2004
13th September 2005, 23:48
va da valerenga 4 asa ca martalogii de la rosenborg :rosu: singura diferenta mirela va da 2 autogoluri :degete: deci STEAUA-VALERENGA 1-1 si 1-3 :jerk:


Martalogii aia de care zici tu au batut cu 3-1 pe terenul lui Olympiacos asa ca mai lasati-ne cu Rosenborg echipa expirata. Apropo ..bafta in clasa 1 ca ai inceput scoala!

SORENSEN
14th September 2005, 00:17
Mda "bunicii " se pare ca se concentreaza mai mult pe liga , cine nu ar face asta?
Valerengen e in forma au castigat 2 meciuri in3 zile cred si au dat 7 goluri si au primit doar 1 asta chiar ar trebui sa dea de gandit.Eu sper sa fie mai obositi doar in rest sa ne facem noi treaba adica sa le dam 2 goluri la ei

axterix
14th September 2005, 10:06
nu sunt stelist dar sper sa castige steaua ca sa mai inchida gura celor din vest

delaparis
14th September 2005, 12:51
o sa cistige la Bucuresti ... pardon la Bacau ... dar mai intii acolo va fi greu de tot.

suporterita
14th September 2005, 15:13
cela mai dulce razbunare pe UEFA ar fii sa invinga miine la Oslo.

SORENSEN
14th September 2005, 15:14
o sa cistige la Bucuresti ... pardon la Bacau ... dar mai intii acolo va fi greu de tot.
Pai ieri au fost 30 grade iar azi desi ploua sunt cam 22 grade iar in Norvegia unt 6 grade cica iar la ora meciului cca 4 grade :o: Sper sa nu inghete ai nostri pe teren deci sa alerge tot meciul
Chiar foarte greu va acolo la polul nord :D

dragos_popa17
14th September 2005, 16:22
Pai realizezi ca ai nostri, pentru a nu suferi de frig, vor alerga tot meciul. Norvegienii, cum sunt obisnuiti cu vremea de pe acolo, se vor molesi repede, din cauza caldurii :D

saphicus
14th September 2005, 18:20
Mda "bunicii " se pare ca se concentreaza mai mult pe liga , cine nu ar face asta?
Valerengen e in forma au castigat 2 meciuri in3 zile cred si au dat 7 goluri si au primit doar 1 asta chiar ar trebui sa dea de gandit.Eu sper sa fie mai obositi doar in rest sa ne facem noi treaba adica sa le dam 2 goluri la ei
Cine tot spune, fara sa gandeasca, vrute si nevrute despre "bunici", s-a inselat, pentru ca faptele "vorbeste"! :) Probabil anul asta s-au concentrat pe C.L. si nu i-a interesat campionatul!! Au castigat un purcoi de bani !!
In ceace priveste pe Valerenga, ea nu poate castiga mereu , sau sa faca meciuri la scoruri din astea. Probabil ca va mai face o pauza in meciul cu Steaua!! Eu sper sa inscriem la ei. Asta e cel mai important lucru.
Daca se va obtine un egal cu gol inscris de noi, atunci e perfect.
Am incredere in baieti! Ma bazez si pe faptul ca avand mereu victorii in campionatul lor, vor considera meciul cu Steaua , o bagatela!
Mai suntem avantajati ca nu joaca cel mai in forma om al lor, mijlocasul Gashi!
Vom vedea! Trebuie concentrare maxima si EVITAREA FAULTURILOR INUTILE(avem o "droaie" de cartonase galbene in special la jucatorii de la mijlocul terenului), precum si EVITAREA ACORDARII DE CORNERE, in care vikingii sunt experti sub aspect tactic !!!!
Doamne, ajuta!!! :ok: :ok: :ok:

SORENSEN
14th September 2005, 23:46
<<Antrenorul secund al echipei Valerenga, Lars Bohinen, a declarat astăzi, într-o conferinţă de presă susţinută la stadionul Ullevaal, din Oslo, că formaţia norvegiană nu are nici o şansă în meciul cu Steaua. „Steaua e favorită, pentru că noi avem un program foarte greu în campionat. Cei mai mulţi care au jucat marţi (n.r. - în partida Fredrikstad - Valerenga, scor 0-4) nu vor evolua cu Steaua. Va fi o echipă cârpită, de rezerve, şi cred că nu avem nici o şansă. Campionatul e pe primul loc pentru noi şi nu ne permitem să jucăm cu Steaua aşa cum ne-am dori. Oricum, ne vom vinde pielea cât mai scump”, a afirmat Bohinen, care a menţionat că, cel mai probabil, mijlocaşul Thomas Holm, autor a două goluri în meciul cu Fredrikstad, nu va evolua în meciul cu Steaua. „Steaua este fantastic de bună la posesia balonului şi foarte tehnică. O să avem probleme mari dacă nu vom reuşi să ne impunem jocul nostru fizic, agresiv. Nu cunosc echipa foarte bine, ca să pot face aprecieri asupra jucătorilor, dar am auzit că au un vârf care nu a jucat cu Rosenborg (n.r. - Nicolae Dică) şi despre care am auzit că ar fi foarte bun. Dacă nu joacă nici cu noi, e foarte bine”, a subliniat Bohinen.>>

Mi se pare o poveste ,cum sa nu vrei sa alinieizi cea mai buna echipa posibila ...Declaratia lui e diferita de cea lui Rekdal probabil de aia unul e principal iar altul pacalic a, scuze, antrenor secund

SVensson
15th September 2005, 08:07
Succes Steaua. Reprezentati Romania!!!

nicu26
15th September 2005, 09:18
Daca cu o echipa mai slab cotata nu ati reusit sa va calificati, acum sper sa o faceti cu liderul norvegienilor.

SORENSEN
15th September 2005, 10:40
Vom castiga ,trebuie sa credem insansa noastra

don_denver
15th September 2005, 12:18
da..trebuie...nush de ce.,..dar am o presimtire..care sper sa se implineasca..ca vom bate...HAI STELUTA!!!

delaparis
15th September 2005, 12:42
eu zic 1-1 asta seara

RstInPc
15th September 2005, 13:07
Hai sa va urez si voua BAFTA ! Avem nevoie de meciuri bune (si multe) in Europa !

uti2102
15th September 2005, 13:55
Hai rosh-albashtrii !!! Hai baietzi !!! Doveditzi-i pe norvegieni !!! Ceva imi spune ca ai noshtrii au trecut peste pragul critic al inceputului de sezon, peste carentzele de concentrare, peste carentzele de omogenizare sau peste cele de ordin fizic. Ceva imi spune ca diseara vom cashtiga ! Ar fi momentul !!!
FORZA ROSH-ALBASHTRII ! FORZA STEAUA !!! Alaturi de voi MEREU ! /hello

be@
15th September 2005, 14:47
Doamne, ce ma distreaza optimismul unora de pe aici.
Mai baieti, voi n-ati fost in stare sa eliminati o echipa care se batea la retrogradare,si va inchipuiti ca o sa treceti de Valerenga, care e in forma, si conduce in Norvegia? Mai ales ca aveti si jucatori indisponibili!

dream on..

Paul
15th September 2005, 14:49
be@ , amaratii aia de la retrogradare (Rosenborg) care in Ghencea puteau sa ia 4-0 si au egalat in min 85 au batut pe Olympiakos , 3-1 la Atena...
La Olympiakos joaca printre altii si Rivaldo ...

be@
15th September 2005, 15:24
Asa!Si ce ziceati cand ati aflat ca o sa jucati cu Rosenborg?
Mama, ce bine ca am picat cu ei, ca-s cei mai slabi adversari posibili. Ii eliminam sigur!Ei,uite ca n-a fost asa.Acuma o dati cotita....

Paul
15th September 2005, 15:30
auzi , si ce ziceai tu daca le dadeam 4-0 in Ghencea si apoi intram in grupe...
ce bulan aveti ...

las mei , o sa mai avem ocazii sa intram acolo unde doar viseaza sa intre... peste 1000 de ani ...

t.b.
15th September 2005, 16:00
Steaua are cel mai usor adversar dintre echipele romanesti si am incredere ca o sa se califice. Bafta :ok:

be@
15th September 2005, 16:07
auzi , si ce ziceai tu daca le dadeam 4-0 in Ghencea si apoi intram in grupe...
ce bulan aveti ...

las mei , o sa mai avem ocazii sa intram acolo unde doar viseaza sa intre... peste 1000 de ani ...

DACA le dadeati.....Fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ratari. N-ai aflat inca?

STEAUA-MANIA
15th September 2005, 16:11
Doamne, ce ma distreaza optimismul unora de pe aici.
Mai baieti, voi n-ati fost in stare sa eliminati o echipa care se batea la retrogradare,si va inchipuiti ca o sa treceti de Valerenga, care e in forma, si conduce in Norvegia? Mai ales ca aveti si jucatori indisponibili!

dream on..
Alo,planeta moldova,nu du grija STELEI,noi jucam cu Valerenga,Rosenborg,echipe la care voi,doar visati sa jucati cu echipele de mai sus mentionate.Invidia asta...in loc sa-si vada fiecare de echipa sa...se baga in seama ca asa e frumos.Banditii astia de la federatie,au decis sa pice numai 2 din Div A..trebuia sa pice 4,asa scapam de fcm bacau,poli iasi,vaslui..Doamne,imi pun mintea cu un suporter al unei echipe care nu a castigat nimic in istoria lor...o echipa de pluton.Bea,cand vrei sa vb de fotbal du-te si scrie pe topicul celor de la Fc Brasov,Cetate Suceava,Foresta Falticeni echipe pe masura lui Poli Iasi.
Valerenga sunt o echipa care ne vor da mult de furca...HAI STEAUA!

be@
15th September 2005, 16:23
Pai daca ar cadea sclavii vostri, FCM Bacau,de unde ati mai face voi puncte ? :drak:
Zici ca n-a castigat Poli nimic? Ba uite ca v-am luat voua 4 puncte . :lol: :drak:

On topic: Bate Valerenga, pentru ca sunt mai buni.

STEAUA-MANIA
15th September 2005, 16:29
Pai daca ar cadea sclavii vostri, FCM Bacau,de unde ati mai face voi puncte ? :drak:
Zici ca n-a castigat Poli nimic? Ba uite ca v-am luat voua 4 puncte . :lol: :drak:

On topic: Bate Valerenga, pentru ca sunt mai buni.
Sclavii?Da,ai dreptate..moldovenii sunt sclavi,se pare ca vb din proprie experienta :D Smecherie,te lauzi pt ca ai castigat 4 pct...cand am zis ca nu ati castigat NIMIC,ma refeream la trofee nationale Pana si celta vigo i-a batut 6-0 pe Real acu 5-6 ani,asa nu inseamna ca Celta inseamna ceva pt fotbalul spaniol...Se poate sa bata norvegienii asa cum se poate sa bata STEAUA.

Littbarski
15th September 2005, 16:40
Trecem de astia. Cel putin asa ar fi logic

Oare unde joaca Siljanovski in acest sezon?

george-dinamo
15th September 2005, 16:56
valerenga joaca cu rezervele. daca nici asa nu treceti de astia...ca am vazut cum v-ati descurcat cu aia de 30 si de ani. :D

ultravioletcanada
15th September 2005, 16:57
BAFTA STEAUA diseara :ok:

radcom
15th September 2005, 17:05
Asta e meciul Stelei.Nu cred ca vor aborda shi meciul asta cu nasu' pe sus...Oricum e singura echipa romaneasca cu shanse de a intra in grupele UEFA.
BAFTA, BAIETZI !!!

Kainsashiki
15th September 2005, 17:16
meci de X2 sper sa bata Steaua, avem nevoie de victorie.

msg pt be@ : mai bine lasa-te de datul cu parerea despre fotbal! n-ai nici o treaba ma fato. ti s-a pus tie pata pe steaua , poli si mai stiu eu cine si numai mesaje impotriva lor scrii! altceva mai ai in mintea aia ? a...faci revista presei p-aici pe forum..

saphicus
15th September 2005, 17:24
Succes baieti! In meciul tur cu Valerenga, doresc sa va razbunati pe "bosorogii" aia de la Rosenborg, care si in grupa C.L., au noroc cat casa !!
Sunt convins ca veti face un meci mare !! Sa dea Domnul !!
FORZZA STEEEEAAAUUUAAA ! /hello /hello /hello

be@
15th September 2005, 17:27
Mai baiatule, nu mi s-a pus pata. Asta e adevarul.
Am spus ca nu va calificati cu Rosenborg, si ca dovada ca nu ma pricep,am avut dreptate.


Si daca gasesc un articol care merita citit si de ceilalti, il pun pe site. Nu vad care-i problema ta.

Kainsashiki
15th September 2005, 17:32
daca-ti mai aduci tu aminte .. ai zis niste motive pt care nu voiai sa se califice steaua in grupe .. ai zis k nu vrei sa se faca de ras cu terenul .. da` parca tu-ti doreai sa se califice si cfr in uefa, ai uitat cumva ca n-au un teren de antrenament in tot orasu ? sau ai uitat cum arata stadionul lor ? nu ne-am facut de ras in spania cu pozele alea cand se spalau aia cu furtunu` , nu ?

sun
15th September 2005, 18:12
Se pare ca Diablo nu stie ce sunt bunele maniere. Ai unspe ani si 1/6 din posturile pe care le are Be@ si te adresezi cu "ma fato" ? rushine :rosu:

Revenind on , Steaua e avantajata de faptul ca joaca primul meci in deplasare :

2005: Liga Campionilor : cu Shelbourne - Steaua se califica
2005 : cupa Uefa cu Valencia - Steaua se califica
2004 : Cupa Uefa cu Zeleznik - Steaua se califica
2003: Cupa Uefa cu Southampton - Steaua se califica

Din aceasta statistica reiese ca in ultimii ani , Steaua s-a calificat mereu , cand a jucat primul meci afara. ( cu Rosenborg , Villareal , Liverpool a jucat intai acasa )
Cred ca va iesi un meci bun si sper sa batem ( si o victorie cu 1-0 ar fi buna )

HAI STEAUA /hello

CoolRain
15th September 2005, 18:46
Valerenga o sa joace la 0-0, sunt sigur :P

be@
15th September 2005, 19:07
Steaua - Valerenga se va juca la Constanţa
Partida Steaua - Valerenga, contînd pentru manşa secundă a turului 1 al Cupei UEFA, se va disputa la Constanţa, deoarece stadionul grupării din Bulevardul Ghencea a fost suspendat pentru o etapă în competiţiile europene. Preşedintele executiv al Stelei, Mihai Stoica, aflat la Oslo pentru partida tur cu Valerenga, a fost sunat, joi, de un reprezentant al Comisiei de Disciplină a UEFA, care i-a spus că stadionul din Bacău, unde era programat iniţial să se dispute meciul, nu întruneşte condiţiile impuse de forul european. Astfel, oficialul UEFA a menţionat că Steaua are acceptul să joace pe stadionul "Gheorghe Hagi", deşi distanţa de la Bucureşti până la Constanţa este de aproximativ 225 de kilometri şi nu de 250 de kilometri, aşa cum solicită forul european

NY_giants05
15th September 2005, 19:14
Steaua - Valerenga se va juca la Constanţa
Partida Steaua - Valerenga, contînd pentru manşa secundă a turului 1 al Cupei UEFA, se va disputa la Constanţa, deoarece stadionul grupării din Bulevardul Ghencea a fost suspendat pentru o etapă în competiţiile europene. Preşedintele executiv al Stelei, Mihai Stoica, aflat la Oslo pentru partida tur cu Valerenga, a fost sunat, joi, de un reprezentant al Comisiei de Disciplină a UEFA, care i-a spus că stadionul din Bacău, unde era programat iniţial să se dispute meciul, nu întruneşte condiţiile impuse de forul european. Astfel, oficialul UEFA a menţionat că Steaua are acceptul să joace pe stadionul "Gheorghe Hagi", deşi distanţa de la Bucureşti până la Constanţa este de aproximativ 225 de kilometri şi nu de 250 de kilometri, aşa cum solicită forul european

Returul la CONSTANTA ?!?!?!..wow..ar fi misto sa joace in c-ta..da' yo parca am auzit k se joaca la Bacau..sau cam asha ceva

saphicus
15th September 2005, 19:19
be@ daca stirea e sigura, trebuie musai ca Steaua sa aiba in scris acceptul UEFA pentru locul de desfasurare al returului!! Verba volant.....
Ne trezim ca ii batem la Constanta, aia fac plaja si baie in Marea Neagra, la urma se da ...0-3!!!! pentru nerespectarea celor 250 km distanta in linie dreapta, curba, mers pe jos, cu trenul, cu avionul sau cu carul cu boi!!! :D
De unde ai stirea asta? :ok:

be@
15th September 2005, 19:32
www.gsp.ro

ronaldinho
15th September 2005, 19:44
....mda....bun adversar pt steaua. totusi, cred ca de data asta vor trece de o echipa nordica. pronostic pt acest meci: 1-1.

STEAUA-MANIA
15th September 2005, 20:16
Ce tare...daca spui ca o echipa se califica,inseamna ca ai habar de fotbal...
Sper ca STEAUA sa nu joace cu cristea in atac..

Cucu
15th September 2005, 20:42
eu spun ca din 3 echipe romanesti 2 ajung in grupe ... si una din ele este Steaua

Mio
15th September 2005, 20:59
Le-a dat Radoi mortul in casa! 1-0!!

Vadim
15th September 2005, 21:01
....mda....bun adversar pt steaua. totusi, cred ca de data asta vor trece de o echipa nordica. pronostic pt acest meci: 1-1.
Hai ca esti pe aproape...

roxana_cj
15th September 2005, 21:02
GOOL! Bravo! /hello

NY_giants05
15th September 2005, 21:10
HAIDE STEAUA !!!..bravo mha baietzi..chiar nu ma asteptam sa conducem..

Nexus
15th September 2005, 21:16
Victoooraaaas 2-0

saphicus
15th September 2005, 21:17
Deja 2-0 pentru Steaua !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
Iacob min. 34 !!!!! Bravo baieti !! Razbunati-va!!! /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Vadim
15th September 2005, 21:21
....mda....bun adversar pt steaua. totusi, cred ca de data asta vor trece de o echipa nordica. pronostic pt acest meci: 1-1.
Trebuia sa pui golul ala in partea celalata. :D

Utilizator
15th September 2005, 21:22
Felicitari, Steaua e 100% in grupele UEFA. :ok:

ronaldinho
15th September 2005, 21:23
e mai bine asa. :)

NY_giants05
15th September 2005, 21:36
Felicitari, Steaua e 100% in grupele UEFA. :ok:

Nu e chiar 100%..poate 70%. Ar fi bine dak n-am primi gol in meciul asta...iar in retur dak inscriem un gol din primele minute suntem calificati :ok:

don_denver
15th September 2005, 21:40
deocamdata se vad grupele destul de bine....tot asa..

esku
15th September 2005, 22:03
un joc frumos al stelei.....nu cred ca vor avea probleme cu norvegienii acasa si ne vom califica in grupe....good luck!

esku
15th September 2005, 22:05
ce gol frumos a dat goian....si e fundas...:D ...plus ca pasa a venit de la un alt fundas...aici se vede diferenta de valoare.....jucatori tehnici si multe altele....!!

saphicus
15th September 2005, 22:06
Fabulos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3-0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GOIAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! /hello /hello /hello /hello /hello

t.b.
15th September 2005, 22:07
Steaua calificata 100% in grupe, sa speram ca o sa mai fie cel putin inca una...

Nexus
15th September 2005, 22:09
Daca pina si Goian a dat gol inseamna ca am jucat magnific.

Protasov le-a facut mucii hatzuri. Sa curga sampania !

saphicus
15th September 2005, 22:09
Sa dea Dumnezeu t.b. !!!!!!!!!!!!!!!!!

esku
15th September 2005, 22:27
bv bv bv bv!!!! :ok:

Vadim
15th September 2005, 22:29
Sper sa nu strice seara Dinamo... Ar fi frumos trei victoriii pe linie, le-ar da peste gura celor care spune ca echipele romanesti nu au fata de cupele europene. Ma oftic pentru golul de portar primit de Dinamo...

danmesser
15th September 2005, 22:29
Ne-am reintors in Norvegia cu ura mocnind in suflete si ne-am intors cu scalpurile lor ca trofee! :) Bravo Steaua!!!
Ma duc sa cumpar bilet de tren pentru Constanta! :)