PDA

View Full Version : Feyenoord - Rapid



Pages : [1] 2

andreiush
26th August 2005, 14:47
Feyenoord - Rapid, in turul I din Cupa Uefa

Primul meci se va disputa la Rotterdam pe 15 septembrie, iar returul la Bucuresti pe 29 septembrie.

Cristy
26th August 2005, 14:51
meci greu , din pacate cel mai tare adversar pe care il puteam intalnii , daca cadeam cu ucrainienii ....

sun
26th August 2005, 14:53
Rapid a prins cea mai grea echipa dintre capii de serie pe care ii putea intalni. O echipa prezenta in fiecare an in cupele europene , o forta europeana.

Va fi foarte foarte greu pentru Rapid . :(

suporterita
26th August 2005, 14:53
Steaua si Dinamo cu cine au picat?

strainu
26th August 2005, 14:54
Ca s-o zicem pe romaneste: la cum jucam, o sa ne spulbere olandezii :(

sun
26th August 2005, 14:55
Steaua cu Valerenga ( NOR ) si Dinamo cu EVERTON ( ANG )

Cristy
26th August 2005, 14:55
nu va plangeti , inseamna ca nu ati vazut everton sau valerenga e mai buna ca rosenborg

vlad1607
26th August 2005, 14:59
sincer 1% sanse de calificare

rasheedkpenny
26th August 2005, 15:00
Mie mi se pare ca Steaua a picat cu cea mai slaba... cred! Nu stiu ce mai joaca acum Valerenga! Reveind ontopic, la Rapid, era adversarul cel mai greu pe care il puteam avea! Se pare ca asta e "norocul" Rapidului... :(

andreiush
26th August 2005, 15:00
@Cry, ce treaba are Everton si Valerenga cu Rapid ma? Lasa-i pe aia pentru alte threaduri!
Puteam cadea cu ucrainienii, avand in vedere ca mai erau doar aceste 2 echipe in urna. Dar cine stie.. poate asa, cu o echipa mai buna, se vor mobiliza mai bine. Cu Dnepr s-ar fi crezut favoriti jucatorii. Asa sper ca vor lupta!

BlueEnergy
26th August 2005, 15:03
Nici o sansa!

nicu26
26th August 2005, 15:04
Pana aici le-a fost!! Adio grupe!!!

Cristy
26th August 2005, 15:05
Mie mi se pare ca Steaua a picat cu cea mai slaba... cred! Nu stiu ce mai joaca acum Valerenga! Reveind ontopic, la Rapid, era adversarul cel mai greu pe care il puteam avea! Se pare ca asta e "norocul" Rapidului... :(


steaua a fost cap de serie si daia a cazut cu una mai "slaba" de unde valerenga e mai buna ca rosenborg..... si mai putea sa cada cu rennes restu erau chiar slabe.

Ultras
26th August 2005, 15:05
Toate trei au imbulinat-o! Urmeaza schimbari de obiective... :mda:

Cristy
26th August 2005, 15:07
Pana aici le-a fost!! Adio grupe!!!


ce bucurie pe tine nu ? :no: penibilule esti un terminat

uti2102
26th August 2005, 15:09
Shanse infime ptr Rapid. Sa faca shi ei macar un egal ceva shi sa piarda la limita...

BlueEnergy
26th August 2005, 15:09
Toate trei au imbulinat-o! Urmeaza schimbari de obiective... :mda:
:D Ce le zici omule! :D

xnn_tavy
26th August 2005, 15:18
:no: sa speram ca nu ne facem de ras

tacitus
26th August 2005, 15:20
Inainte de toate sunt roman si as fi bucuros daca Rapidul ar trece de olandezi,numai ca din pacat ei au un lot mult mai valoros decat Rapidul si o mare experienta pe plan european!

rasheedkpenny
26th August 2005, 15:21
Feyenoord Rotterdam

Campionat: locul 1 - 6 pct. / urmatorul meci vs. Ajax / 2-0-0
Meciuri in Cupe Europene: 207 jucate, 97 castigate, 52 la egalitate, 58 pierdute, golaveraj: 357-237

Rapid Bucuresti

Campionat: locul 10 - 4 pct. / urmatorul meci vs. Poli Timisoara/ 1-1-1
Meciuri in Cupe Europene: 56 jucate, 24 castigate, 11 la egalitate, 21 pierdute, golaveraj: 93-66

Un amanunt interesant, Feyenoord are acelasi sponsor, FORTIS, ca si Anderlecht! Sa speram ca aceste coincidente se opresc aici!

Cry, stiu ca Steaua a fost cap de serie... faza e ca puteau si ei sa pice cu o echipa mai valoroasa, atunci joaca mai bine! :D

Cristy
26th August 2005, 15:21
:no: sa speram ca nu ne facem de ras


va lasam pe voi ca sigur nu ne facem :no:

ps cica ar avea terenu suspendat in cupele europene , nu stiu sigur

nicu26
26th August 2005, 15:25
ce bucurie pe tine nu ? :no: penibilule esti un terminat
Tu chiar esti limitat!!! Cum poti sa crezi ca ma bucur!!! :mda:
Sincer imi pare rau de Rapid!!! Dar trebuie sa fim realisti .... sanse 0 de a intra in grupe.

PS Sa nu crezi ca cele 2 cuvinte "penibil" si "terminat" sunt neologisme!!

Cristy
26th August 2005, 15:26
lasa ma ca aveti voi cu schiorii mai tineri sanse....

strainu
26th August 2005, 15:29
Cry, certati-va si voi in alta parte...aici oamenii isi plang soarta :D

Cristy
26th August 2005, 15:39
pai ei s-au facut de ras cu niste schiorii batrani si vine aici 0 sanse lasa-ne cu sansele noastre ....

DanielAndrei
26th August 2005, 15:39
greu..al naibii de greu.. IMPOSIBIL ;)

un rapidist
26th August 2005, 15:39
bine ca jucam primu tur in olanda;
daca vrei in grupe tre sa bati pe oricine,daca nu stai acasa;
oricum Vittese-Rapid 1-1;1-0-deci fara mari sperante la cum joaca;
oricum e clar ca lucescu jr. nu e antrenor,degeaba il forteaza tasu'!

strainu
26th August 2005, 15:44
Partea cea mai naspa e ca iar n-o sa depasim Bulgaria in clasamentu UEFA si asta inseamna ca o sa mai stam un an cu 2 echipe in UEFA.... :(

nicu26
26th August 2005, 15:45
Pai bine mai cry, eu chiar va compatimesc. Promit ca voi primul care o sa va felicite daca .... eliminati Feyernoord.
Macar sa eliminati voi o asemenea echipa, dar sincer, la cum au inceput sezonul (eliminand meciurile cu andorezii aia) chiar credeti ca veti infaptui minunea?

Cristy
26th August 2005, 15:47
hai ma lasa-ma bine ca ne compatimesti tocmai tu , lasa ca vedeti voi cu schiorii mai tineri , acum chiar nu mai tin cu shtoia , cand unii suporteri se ia de alte echipe ....

STEAUA-MANIA
26th August 2005, 16:06
Oare ce cota are Rapidul sa nu dea gol lui feyenoord :confused: 1 solist pe Feyenoord e prea mica cota :D

be@
26th August 2005, 16:21
Pacat...Nu prea sunt sanse.A avut ghinion Rapidul...

sun
26th August 2005, 16:21
Partea cea mai naspa e ca iar n-o sa depasim Bulgaria in clasamentu UEFA si asta inseamna ca o sa mai stam un an cu 2 echipe in UEFA.... :(

Ba o sa ii depasim , Romania va "pierde" coef 0.833 din 00/01 si va castiga coef . de 5,5 de anul trecut :P

Darkslowstar
26th August 2005, 16:22
Rapidul o va lua probabil rau de tot pe coaja la Rotterdam, pt ca in Giulesti probabil vor scoate un 0-0 chinuit, in cel mai bun caz. Desi la gaura mare si urata careia ii spun defensiva, pe care o poseda, m-ar mira ca olandezii sa nu marcheaze si la Bucuresti.
Ghinion de nesansa!

uti2102
26th August 2005, 16:25
pai ei s-au facut de ras cu niste schiorii batrani si vine aici 0 sanse lasa-ne cu sansele noastre ....
Una dintre diferentzele esentziale intre Steaua shi Rapid e ca suporterii vishinii sunt cam paraleli cu fotbalul... Schiori batrani zici ?! :happy Stai sa-i vezi cu Real Madrid.
Sa speram ca la Rotterdam jucatorii nu vor fi chiar atat de paraleli...

strainu
26th August 2005, 16:26
Ba o sa ii depasim , Romania va "pierde" coef 0.833 din 00/01 si va castiga coef . de 5,5 de anul trecut :P

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/crank2006.html

Da, dar nu e suficient.

Pentru coeficientul care se ia in considerare in 2006/2007, vezi aici: http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uefa/data/method3/crank2005.html


Schiori batrani zici ?! :happy Stai sa-i vezi cu Real Madrid.
Doar pentru ca RealMadrid e varza la randul ei....sa-i vedem cu Lyon

Sa speram ca la Rotterdam jucatorii nu vor fi chiar atat de paraleli...
Probabil ca nu, spre marea fericire a piticului...

nicu26
26th August 2005, 16:48
Hehe, daca va uitati pe rezultate Bulgaria s-a calificat cu toate cele 4 echipe in turul 1 UEFA. Sa vedem cate vor intra in grupe ca nici una nu a fost cap de serie

BATY
26th August 2005, 17:10
Cred ca cei care au votat ca se va califica Rapid glumesc :)

don_denver
26th August 2005, 17:14
ori stii ei ceva.....a nspelea simt...deh...cateodata votezi si cu sufletul si cu speranta...

old lord
26th August 2005, 17:18
de unde dracu atata neincredere
e foarte greu, mai greu decat la dinamo, dar nu e imposibil
rapidul are sansa ei si acu e timpul sa o fructifice, voi credeti ca la anu va fi mai usor?

mai multa incredere

BlueEnergy
26th August 2005, 17:25
ori stii ei ceva.....a nspelea simt...deh...cateodata votezi si cu sufletul si cu speranta...


Eu cred ca au votat cu ochii inchisi! :D

t.b.
26th August 2005, 17:56
La prima vedere pare o misiune imposibila pt Rapid, totusi ceva sanse exista Feyenoord nu mai este chiar asa de puternica, anul trecut nu a fost un sezon prea bun.

Mishumacher
26th August 2005, 17:59
Presimt un 1-1 la BUCURESTI si 0-0 in Olanda!!

In afara ca o sa luam doua puncte importante care o sa ne ajute peste ani si ani ne ducem drak....

Profetu
26th August 2005, 18:07
Ca si in cazul celorlalte doua participante romanesti in UEFA, Rapiduletzu a avut mare ghinion la tragerea la sorti.

t.b.
26th August 2005, 18:15
Meciul Feyenoord Rotterdam - Rapid, programat pe 15 septembrie, în prima manşă a turului întâi al Cupei UEFA, se va disputa cu porţile închise, conform unei sancţiuni dictate de Comisia de Disciplină a UEFA în sezonul 2004/2005 al competiţiei, informează site-ul oficial al grupării olandeze

Cred ca asta-i un avantaj pt Rapid, publicul poate influenta mult jocul unei echipe

old lord
26th August 2005, 18:18
au inceput sa vina si vestile bune :D

BlueEnergy
26th August 2005, 18:24
Eu nu vad deloc vesti bune in asta! Poate isi zic aia ca Rapiduletzu e echipa a doua cu care se antreneaza ei si ii toaca rau de tot! :D

old lord
26th August 2005, 18:27
io sper si cred ca rapidul poate sa se califice

STEAUA-MANIA
26th August 2005, 18:29
La prima vedere pare o misiune imposibila pt Rapid, totusi ceva sanse exista Feyenoord nu mai este chiar asa de puternica, anul trecut nu a fost un sezon prea bun.
Asa e...ai dreptate,de aia sunt pe primul loc in Olanda!Meriti :rosu:

tchibos
26th August 2005, 18:30
aproape imposibil sa se califice

nicu26
26th August 2005, 18:36
Bine spus aproape, dar mai ramane o mica sansa care trebuie sa o joace.

Cristy
26th August 2005, 18:40
multumim pentru incurajari ....
si ce am mai suferit pentru steaua si dinamo aseara cine ma pus nu stiu ....
va multumim inca o data ....
ps steaua mania du-te frate si lasa-ne esti penibil rau de tot ....

t.b.
26th August 2005, 18:42
Asa e...ai dreptate,de aia sunt pe primul loc in Olanda!Meriti :rosu:

Da, dupa 2 etape, foarte relevant :rosu: , au batut pe Breda si pe Sparta echipe modeste... Anul trecut au terminat pe 4 eu la asta m-am referit...

ciff
26th August 2005, 19:00
E un meci greu. Important e sa nu luam multe la ei si sa castigam acasa :yeah:

vagus
26th August 2005, 19:24
dupa joaca cu bucatarii si ospatarii, era timpul sa joace si fotbal. Acum se va vedea ce poate Rapid-ul ... Bafta !!!!

vagus
26th August 2005, 19:41
Ce stie un fotbalist egiptean din lotul formaţiei Feyenoord despre fotbalul românesc:
"Am observat că sunt foarte disciplinaţi. Predomină sistemul de joc 4-4-2 şi au jucători relativ tehnici. Pun însă mult accent pe aspectul fizic. De fapt în asta rezidă puterea lor, pentru că sunt jucători mai puţin tehnici decât noi. Aceasta este însă o impresie generală şi este posibil să nu se aplice şi la Rapid. Vom afla asta în curând"
:happy :happy Asta saracul stie tot atatea cate stiu si eu despre fotbalul egiptean ... :happy

Sunchase
26th August 2005, 20:28
La Bucuresti ii vom invinge !

Am zis !

HOINAR
26th August 2005, 20:52
Lasa ca e mai bine asa, ce bucurie ati avut dupa meciurile cu echipa din Andora? Acum o sa vedem cu adevarat la ce nivel suntem si mai invata si jucatorii nostri cum se da cu piciorul in basica. Oricum, daca au ceva in cap isi dau si ei seama ca au numai de castigat de pe urma acestui meci.

BlueEnergy
26th August 2005, 21:02
La Bucuresti ii vom invinge !

Am zis !


La barbut? :D

Dan-11
26th August 2005, 21:55
E adevarat Feyenoord are prima sansa sa treaca in Grupe ( si a doua :) ), iar Rapid ca sa se califice trebuie sa faca 1 meci extraodinar , dar si cu 2 meciuri bune se poate califica pentru ca mereu am avut sansa noastra pe care am pierdut-o in meciul retur 0-0 la Paris, 1-1 la Arnhem sau 0-0 acasa cu Anderlecht.
Echipa joaca foarte slab in ultimele 2 saptamani, dar pana pe 15 septembrie cred ca Razvan va gasi primul 11 perfect + Vasilache rezerva, in foma maxima dar si cu o mentalitate favorabila performantei.

Am votat Da pentru ca se poate !

napoli
27th August 2005, 03:35
Nu se califica Rapidu...hai sa fim seriosi.

kurany
27th August 2005, 13:54
Dragi Rapidisti va doresc multa bafta, desi nu cred ca echipa voastra se va califica.
dar cine stie?!
Oricum, stiu ca tineti mult la razvan Lucescu, fiind baiatul lu Mircea si toate astea, dar cred ca va dati si voi seama ca nu veti face niciodata performanta cu el...
Oricum, multa bafta cu olandezii!

Cristy
27th August 2005, 14:44
Nu se califica Rapidu...hai sa fim seriosi.

si te doare pe tine daca ne calificam sau nu , sau tre sa faci multe postari ?

Sharkie
27th August 2005, 15:03
95% nu se califica.Nu au cum.

vecinu_1984
27th August 2005, 15:04
eu zic ca rapidul va face un meci bun cu feyenoord...cat despre stelistii si dinamovistii care au postat aici....rade ciob de oala sparta...esti condus de o echipa ce bosorogi care prin min 70 aveau deja carcei,cu 3-0 si tot nu ai bunul simt sa taci...despre dinamovisti numai vorbesc... :rosu: si asa everton va juca amandoua meciurile acasa...

Zapada
27th August 2005, 15:08
R Lucescu e antrenor slab (el stie asta) si probabil ca luni va demisiona dupa ce va face un meci prost cu Poli Timisoara.

Rapid are nevoie de antrenor bun dpdv. tachtic precum Sunda sau exigent precum Panduru ca sa joace si anul viitor in cupele UEFA.

Cu Razvan antrenor, nu sunt sanse sa termine in primele 3 locuri

BlueEnergy
27th August 2005, 15:27
Daca scoateti egal acasa cu Feyenoord puteti zice ca ati realizat cea mai mare performantza din ultimii ani! :D

Cristy
27th August 2005, 16:09
vai de tine .....

diavol visiniu
27th August 2005, 17:12
Pacat ca sorti nu au fost favorabili.Dar nu se stie niciodata balonul este rotund.HAI RAPID

NY_giants05
27th August 2005, 20:23
Ah..am picat shi noi cu cea mai buna echipa. Cat ghinion !!! Sincer sa fiu..Rapidul nu are sanse. Acum cativa ani am fost eliminati de Vitesse care e varza pe langa Feyenord. Sa ne rugam totusi sa nu primim prea multe goluri.

iocs
27th August 2005, 20:39
Balonul e rotund si poate intra de 10 ori in poarta rapidista! O sa piarda cum i-au batut pe andorezi 5-0, 5-0!

Cristy
27th August 2005, 20:57
doar atat ?

andreiush
27th August 2005, 21:16
@iocs... Balonul e rotund... deci poate intra si in poarta noastra dar si in poarta celor de la Feyenoord. Depinde cine inclina mai tare terenul :)

@cry... Mai lasa si tu mesajele astea de 2 bani si 2 cuvinte...

Nea Vasile
28th August 2005, 00:23
Bafta multa baietilor, desi tare greu :o: Dar cind e mai greu e mai frumos, nu? Ca doar n-o sa ne rugam acuma sa cadem numai cu echipe gen "Scuipatii din Vale", ca nu mai progresam (macar psihic) nici la Pastele Cailor :D

Paul
28th August 2005, 11:49
ce bucurie pe tine nu ? :no: penibilule esti un terminat

Bre , nu se bucura nimeni , asa ati gandit si voi ...cand ne-au egalat amaratii aia in min 83... :no:

Ok, e modul tau de a gandit , no problem , dar nu-i acuza pe altii care gandesc la fel ca si tine !

On topic :
Aventura europeana a Rapidului se inchdeie !

uti2102
28th August 2005, 15:31
Daca scoateti egal acasa cu Feyenoord puteti zice ca ati realizat cea mai mare performantza din ultimii ani! :D
Sa nu uitam ca Rapdiul ne-a obishnuit sa moara mereu frumos in Europa ! PSG, Liverpool, Anderlecht etc. Meciuri transhate de adversari la limita ! Eu zic ca Rapidul nu se va face de ras, insa e foarte probabil sa nu se califice.

THE HUN
28th August 2005, 16:29
Sansa mica pt.Rapid sa mearga mai departe in UEFA dar totusi exista.

andreiush
28th August 2005, 16:33
Azi
Ajax 1 : 2 Feyenoord

Cristy
28th August 2005, 16:45
Bre , nu se bucura nimeni , asa ati gandit si voi ...cand ne-au egalat amaratii aia in min 83... :no:

Ok, e modul tau de a gandit , no problem , dar nu-i acuza pe altii care gandesc la fel ca si tine !

On topic :
Aventura europeana a Rapidului se inchdeie !

ai aparut si tu dupa ce v-ati facut de ras cu schiorii aia batrani ?
stai sa vezi ce va fac schiorii mai tineri acum , iar va laudati ca va calificati fara nici o problema cum ati zis si cu rosenborg.

t.b.
28th August 2005, 17:11
Sa nu uitam ca Rapdiul ne-a obishnuit sa moara mereu frumos in Europa ! PSG, Liverpool, Anderlecht etc. .


Cu Anderlecht chiar nu mi s-a parut ca ar fi murit frumos :headbang: Ne-a bagat pe toti in boala meciul ala...

Cristy
28th August 2005, 17:14
eu cred ca in culmea fericirii ....

delaparis
29th August 2005, 17:24
Acu citiva ani Rapidul a batut o echipa olandeza mi se pare ... se poate si acum.
Stati asa ca olandezii nu sint mereu cei mai buni.
Mai pierd si ei de la echipe mici. Pe de alta parte or sa fie motivati sa se califice ca intre in grupe.
Daca Rapid revine la o forma acceptabila atunci se poate spera ceva dar daca joaca ca in momentul de fata atunci nici o sansa.

andreiush
29th August 2005, 19:24
Cu Vitesse a mai jucat Rapid din Olanda, in primul tur al Cupei Uefa. Atunci am facut egal la ei si am pierdut acasa.
Poate acum batem la ei si facem egal acasa :D

Angelina Jolie
29th August 2005, 20:00
Nu cred ca are nici o sansa Rapidul. Eu le tin totusi pumnii, dar nu prea am sperante.

fia
2nd September 2005, 09:46
Sper ca Rapidul sa faca un joc bun, nu avem noi cea mai buna echipa, sau liniste... dar eu sper sa conteze foarte mult ca meciul de acolo se joaca cu portile inchise. Sa facem un 0-0 sau ideal un 1-1 si suntem ca si calificati.

WILD WEST
2nd September 2005, 09:53
Trebuie sa bateti acasa iar la ei (fara spectatori) poate iese un egal,oricum e nevoie de noroc si sa va lase patiserul in pace dupa tur.Succes :yeah: /hello

RstInPc
2nd September 2005, 09:55
Nu-i chiar asa fia. Si Dinamo invinsese pe Benfica in deplasare cu 1-0 pentru ca acasa sa si-o ia cu 2-0, plus ca Dinamo de atunci avea un joc mult mai bun decat ce joaca acum Rapidul sau Dinamo.

fia
2nd September 2005, 09:57
Buey, Rapidul nu e Dinamo. Noi daca o comitem o comitem in deplasare (vezi Anderlecht) :evil:

Sunchase
2nd September 2005, 14:17
Vom invinge !

livaches
4th September 2005, 18:35
:P Auzi ce intrebare...lol. Ar face bine astia de la Rapid sa invete cat mai mult de la olandezi in meciurile astea, macar cu atat sa se aleaga... si antrenorul, si jucatorii, si mai ales conducerea! Si aveti grija, sa nu luati prea multe sa ne faceti de ras... Pana in 5 e acceptabil, ca jucati cu Feyenoord.

Triphat
4th September 2005, 18:41
Livaches tu cam postezi lucruri negative pe threadurile de UEFA. Dar macar noi suntem acolo, voi nu. Si sanse sunt... cum Romania a batut pe Cehia asa poate Rapid, Dinamo si Steaua sa bata pe Feyenoord, Everton si Valerenga. Trebuie speranta.

Cristy
4th September 2005, 19:51
:P Auzi ce intrebare...lol. Ar face bine astia de la Rapid sa invete cat mai mult de la olandezi in meciurile astea, macar cu atat sa se aleaga... si antrenorul, si jucatorii, si mai ales conducerea! Si aveti grija, sa nu luati prea multe sa ne faceti de ras... Pana in 5 e acceptabil, ca jucati cu Feyenoord.


ba ne lasi de parca faru ar face mare lucru , de fapt ei nu treceau de omonia sau vardar.
ps rusine la meciul ROMANIEI in afara ca nu ati umplut stadionul mai si strigati faru constanta de parca isi avea rostu ... :no:

sHperacLu
4th September 2005, 22:29
Revenind la subiect, oare cine o sa se tina dupa Kujt tot meciu`? Am auzit ca alearga incontinuu de mananca pamantul! Nici Maftei si nici M. Constantin nu cred ca sunt in stare sa tina pasul cu el!

livaches
5th September 2005, 01:03
Livaches tu cam postezi lucruri negative pe threadurile de UEFA. Dar macar noi suntem acolo, voi nu. Si sanse sunt... cum Romania a batut pe Cehia asa poate Rapid, Dinamo si Steaua sa bata pe Feyenoord, Everton si Valerenga. Trebuie speranta.

Da ce vrei, tinere, sa va laud? Pentru ce? pentru victoria cu Rosenborg, egalul cu Vardar sau spectaculoasa calificare a lui Dinamo cu Omonia. Deocamdata, cuvinte de lauda europeana nu am decat pentru Clujul lui Dorinel. Demonstrati ca sunteti buni si voi fi primul cara va va felicita. Pana atunci sunt cu ochii pe voi si cu un dram de speranta in suflet pentru toate trei.


Revenind la subiect, oare cine o sa se tina dupa Kujt tot meciu`? Am auzit ca alearga incontinuu de mananca pamantul! Nici Maftei si nici M. Constantin nu cred ca sunt in stare sa tina pasul cu el!

Asa e... era bun un Pascovici sau Barbu, da astia nu se gasesc asa... in gara

Cristy
6th September 2005, 16:49
meciul este la pro tv de la 20:00 pe 15 septembrie.
bine ca nu nu-l da pe tvr sa faca iar transmisii alternative cum o sa fie la ultimu sfert de ora de la valerenga cu steaua si dinamo cu everton.

andreiush
6th September 2005, 17:26
Era culmea sa transmita TVR-u toate 3 meciurile... si aproximativ la aceeasi ora... bine ca vedem tot meciul Rapidului, fara intreruperi.
Si meciul de acum cativa ani cu PSG parca tot Pro TV l-a dat... poate facem iar un egal in deplasare :D

Cristy
7th September 2005, 17:06
:P ar fi bine :D

galmitza
11th September 2005, 13:26
stitzi cumva o terasa care sa difuzeze meciul rapidului ??

ca mi-e tare teama ca vor difuza meciurile stelei....

bine nu vreau sa ma duc prin giulesti sa vad meciu la o bere...

ceva prin centru ...sau prin munci...etc

ar fi bine as raspundetzi pana incepe meciu :)

andreiush
11th September 2005, 22:35
Feyenoord, adversara Rapidului în primul tur al Cupei UEFA, a învins, scor 3-0, formaţia NEC Nijmegen, într-un meci contând pentru etapa a IV-a a campionatului Olandei. Golurile au fost marcate de S.Kalou '36, Pardo '72 şi Castelen '90. Antrenorul echipei Feyenoord, Erwin Koeman, a folosit următorii jucători: Lodewijks - Ostlund, Greene, Bahia, Bosschaart - Ghaly, Paauwe, Pardo - Boussaboun (Castelen '60), Kuyt, Kalou (Owoeri '88).

Asadar, Feyenoord... 5 meciuri 5 victorii

Cristy
12th September 2005, 21:12
stitzi cumva o terasa care sa difuzeze meciul rapidului ??

ca mi-e tare teama ca vor difuza meciurile stelei....

bine nu vreau sa ma duc prin giulesti sa vad meciu la o bere...

ceva prin centru ...sau prin munci...etc

ar fi bine as raspundetzi pana incepe meciu :)


meciul se da pe protv , nu aveam treaba cu steaua si dinamo, ele sunt pe tvr1, iar ultimul sfert de ora al meciului stelei si primul sfert de ora al meciului lu dinamo se v-a transmite alternativ.

Dark Horror
12th September 2005, 21:36
Poate vor reushi jucatorii Rapidului sa joace foarte bine shi sa nu uitam ca te poti califica mai departe shi cu doua egaluri.1-1 la Bucureshti shi 3-3 la Roterdam

CAMATARU 9
12th September 2005, 22:28
RAPIDUL SE CALIFICA SIGUR CA IAR LE CADE NOCTURNA AIA COPOASA SI DAU GOLURI PE INTUNERIC :rosu: :no: AS VREA SA REUSEASCA UN MIRACOL SI SA FIE SINGURA ECHIPA IN UEFA DIN ROMANIA :D JAVRELE MILITIANULUI NETOIU SI OITELE CIOBANULUI JIJI O SA PIARDA LAMENTABIL :degete: :jerk: FORZZA CRAIOVA :ok:

Sunchase
14th September 2005, 13:54
Gladiatorii au plecat in Olanda.

Sa-i sustinem !

RstInPc
14th September 2005, 13:59
"Gladiatorii" fiind cine ? Rapid ? Vorbesti serios ? Postul ar trebui mutat la threadul "Bancuri". Chiar am ras. :D

Succes Rapidului (chiar daca mi se pare o misiune imposibila) !!! :ok:

Sunchase
14th September 2005, 14:01
Vom inscrie !

andreiush
14th September 2005, 15:13
Conducerea tehnică a decis deplasarea la Rotterdam a următorului lot de jucători: Coman, Mincă, Curcă, M. Constantin, Maftei, Rada, Perjă, N. Constantin, Bădoi, Măldărăşanu, Dică, Ilyeş, Grigore, Karamyan, Ene, Buga, Niculae şi Vasilache. Dolha, Moldovan, Rusu şi Postolache n-au fost incluşi în delegaţie, Negru, R. Stancu şi Burdujan sunt accidentaţi, iar Ionuţ Stancu este suspendat pentru jocul de la Rotterdam. Bogdan Mara nu mai face parte din lot, după ce şi-a reziliat contractul cu Rapid.

delaparis
14th September 2005, 15:30
Bogdan Mara nu mai face parte din lot, după ce şi-a reziliat contractul cu Rapid.

Nu stiu daca a fost cel mai bun moment sa se desparta de el

SVensson
15th September 2005, 08:09
Succes Rapid. Reprezentati Romania!!!

don_denver
15th September 2005, 12:19
da..succes rapid...sper ca anul asta sa avem trei echipe in grupe...

delaparis
15th September 2005, 12:52
Succes Rapid ... dar sint foarte ingrijorat. E diferenta mare intre cele doua echipe

RstInPc
15th September 2005, 12:56
Cam prea mare chiar ! Astia i-au jucat intre picioare pe Ajax. Poate ca printr-o minune vor reusi un rezultat bun, insa calificarea cred ca e departe, din pacate. Ce bine ar fi cu trei echipe in grupe !

t.b.
15th September 2005, 15:53
O misiune aproape imposibila pentru Rapid dar minuni s-au mai vazut, multa bafta in meciul de diseara.

be@
15th September 2005, 16:19
Bafta, Rapid !

CAMATARU 9
15th September 2005, 16:51
rapid face egal deseara ca joaca aia cu stadionul gol iar in potcoava sub pod le da rapidu 4 ca le cade nocturna aia copoasa si se va juca pe intuneric :evil: da doamne sa ia javrele vreo 3-4 oase deseara :degete:

ultravioletcanada
15th September 2005, 16:54
multa bafta diseara! puteti scoate un rezultat bun.
SUCCES!

fia
15th September 2005, 16:59
Ar fi cazul sa se razbune meciul cu Anderlecht din 2003... Atunci jucam foarte bine si am pierdut ca fraierii..... Acum jucam foarte frost, HAI SA BATEM, hai sa ne calificam!

In numele forumistilor rapidisti multumim forumistilor suporteri ai celorlalte echipe care ne-au trimis incurajari :)

Utilizator
15th September 2005, 17:26
Succes Rapidului diseara, cu putin noroc, cine stie? :ok:

saphicus
15th September 2005, 17:39
Considerati meciul cu Feyenoord, cel mai important meci din cariera voastra de jucatori! Si cred ca puteti obtine un rezultat datator de sperante pentru meciul retur! Sta in puterea voastra sa va concentrati si sa realizati o mare
performanta!!
Noi spectatorii de fotbal, rapidisti si non-rapidisti, va trimitem gandurile noastre pozitive in atingerea acestui tel, caci numai lucrul asta putem sa-l facem, dar sta in puterea voastra sa-l realizati!!
Mult succes!! /hello /hello /hello

Kainsashiki
15th September 2005, 17:44
prea putine sanse..daca scot un egal..e perfect !

sun
15th September 2005, 18:15
Succes Rapidului . Daca joaca la maxim , Rapid poate sa faca egal lejer acolo ( ca la Paris acum 4 ani)

Swisstec
15th September 2005, 19:01
Sa fim optimisti si sa speram la o victorie!!! Hai Rapid!!!

NY_giants05
15th September 2005, 19:39
Am auzit o stire pe PRO k dak Rapidul nu trece de Feyenoord, Lucescu jr. va fi dat afara de la Rapid...N-as vrea sa fiu deloc in pielea lui Razvan...cred k ar putea sa-si faca deja bagajele....Rapidistii nu au putut sa treaca de Otelu' dupa ce au condus cu 3-0, mai ales sa treaca de FEYENOORD !!
Oricum, le urez bafta rapidistilor in meciul cu olandezii..de abia astept sa inceapa meciul.
HAI RAPID !

ronaldinho
15th September 2005, 19:51
hehehe. mare meci. buna abordare :D. coman, revenit dupa trei luni, cu 3 goluri luate intr-un meci, maftei falnicul pasator decisiv, chiar playmaker as putea spune, maldarasanu mereu obosit, niculae ereu la pamant, si nu in ultimul rand atacantul de super clasa N. Constantin, tanara speranta a fotbalului romanesc. Ar lipsi Pancu cu sticla de whiskey in mana, si ar fi o echipa completa. Oricat as fi de optimist si rapidist, prevad o infrangere clara la 3-4 goluri diferenta. Totusi, ar fi frumos ca apararea sa prinda o zi buna si sa nu ia gol, buga sa dea drumul la pase, si niculae sa marcheze in stilul caracteristic. Da noah, am visat mult in ultimile nopti....asa ca ma opresc aici.
HAI RAPID!!!!

BAD_Slick
15th September 2005, 20:21
Nu se califica nici una daca nu avem si putin noroc!

NY_giants05
15th September 2005, 20:26
Dap..intr-adevar...ne trebuie MULT noroc k sa trecem de Feyenord..ne trebuie o minune.
Joaca defensiv echipa noastra..... e clar, meciul o sa fie dominat in intregime de olandezi..Pana akum am avut doar cateva centrari, nici o faza periculoasa...
Haidetzi baietzi, mai veniti shi in atac, k un meci nu se castiga stand in apararea...

Cucu
15th September 2005, 20:39
pana acum arata bine Rapid 0-0
pe ei...
hai rapid!

NY_giants05
15th September 2005, 20:47
Gol Feyenoord !!!...unde naiba statea portaru' ala mha !!!offffff.......varza mai sunt shi rapidishtii astia........ :(

Vadim
15th September 2005, 21:00
Coman a venit la Rapid ca sa le manince meciurile. Parca la FC Arges juca mai bine... :(

ronaldinho
15th September 2005, 21:01
deci, gata calificarea. stim toti moralul echipelor romanesti. nu cred ca le dam gol olandezilor anul asta :D.

NY_giants05
15th September 2005, 21:11
adio rapid !...e clar..ai nostri sunt la pamant. N-au nici o sansa sa mai faca ceva :(

Vadim
15th September 2005, 21:14
Diferenta in repriza a doua e ca aia joaca fotbal, iar Rapid e la pamant.

Utilizator
15th September 2005, 21:23
Chiar daca se termina 1-0 pentru Feynord sunt destul sanse de calificare in retur, in Giulesti.

Cra10veanu
15th September 2005, 21:26
danseaza astia cu voi ma, cum sa treceti de Feyenoord ? Putina gandire va rog :D

Utilizator
15th September 2005, 21:30
Nu seamana un meci cu altul, asa ca nu vad de ce nu ar fi speranta daca scorul ramane asa.
PS1: cu mine nu danseaza ca nu sunt rapidist.
PS2: nu vad meciul asa ca nu pot sa spun cat de bine danseaza aia
:ok:

Vadim
15th September 2005, 21:35
Nu mi se pare tragic daca Rapid pleaca din Olanda numai cu 1-0.

Maximus
15th September 2005, 21:38
Ce vorbiti, a egalat rapidul! bravo tata!!

saphicus
15th September 2005, 21:38
Vasilache !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 1-1!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hai baieti ca se poate!!!! /hello /hello /hello /hello /hello

Utilizator
15th September 2005, 21:39
Iete ca nu terminaram bine de spus si egala Rapid.
Cum de dadura gol Craiovene, ii calcara pe aia pe picioare in timpul dansului? :D

Nexus
15th September 2005, 21:39
1-1 Bravo bai baieti ! . Oricite batai va doresc in campionat in cupe tin cu romanii. Aveti soarta in miini.

don_denver
15th September 2005, 21:39
bv mah..ca deja ma enervasem la cat s-a ratat..tot asa...steluta are 2-0..daca bateti si voi si bate si dinamo...va fi o seara superba..hai ..ce naibii..toate echipele!!

Cra10veanu
15th September 2005, 21:41
Egalara! Vasilache trebuia bagat chiar de la inceput !

Vadim
15th September 2005, 21:43
Uite ca au fost bune noptile pierdute in bar pina la 5 dimineata. :)

ronaldinho
15th September 2005, 21:44
....plec capul, fac joc de glezne....la ce am zic, dar acum ma bucur. :)

Mihai
15th September 2005, 21:47
Iti dai seama ce sa intampla daca jucau mara si Moldovan :D

Pancujunior
15th September 2005, 22:00
Ole Ole Multumum Rapidule!! Seara istorica !!
0-0 la Buc si suntem in Grupe!!

esku
15th September 2005, 22:01
felicitari.....foarte foarte bine ca au reusit sa marcheze, plus ca au jucat si frumusel, dand astfel sperante pt meciul retur....!

ronaldinho
15th September 2005, 22:01
stai sa vezi daca se reintoarce tata pancu :D....

andreiush
15th September 2005, 22:01
Bravo Rapiduuuu :yeah:

t.b.
15th September 2005, 22:06
Felicitari pentru Rapid, un rezultat meritat /hello

inter
15th September 2005, 22:07
bravo mey ... surprinzator ... da asta e ... felicitari!

vagus
15th September 2005, 22:09
Un rezultat care arunca Rapid-ul cu capul in nori. Foarte probabil ca-si vor lua inapoi aerele de vedete ceea ce se va vedea in meciul urmator din campionat. Iar sansele pentru grupele UEFA au crescut cu 5% ...
Oricum felicitari pentru rezultatul acestui meci (chiar daca nu se poate numi performanta) ...

Dan-11
15th September 2005, 22:29
Rapid e farmecul vietii, dezamageste in campionat dar scoate un rezultat extraordinar la Rotterdam unde nu ne dadea nimeni sanse, joaca senzational uneori dar nu reuseste sa castige de la 3-0 alteori, si dupa cum ne-a obisnuit una calda alta rece sigur pierdem pe Giulesti 0-1 cu Feyenoord, dar mai conteaza ? Da' daca ne calificam ?
Rapid... Rapid...

Vadim
15th September 2005, 22:30
Mai e returul, dar oricum un rezultat foarte bun. Sa speram ca fanii visinii nu o sa-i ambitioneze la Bucuresti pe olandezi. Mai bine se joaca returul cu portile inchise!

uti2102
15th September 2005, 22:41
Bravo rapiduletzu !!! E bine ca atzi adus puncte pentru tzara ! Mai ramane returul....

ultravioletcanada
15th September 2005, 22:43
BRAVO! uite ca se poate :ok:

apparte
15th September 2005, 23:09
Nu credeam c-o sa zic asta,dar Bravo Rapidului!Aveti grija la retur(aveti cam multe calificari pierdute acasa)!

BlueEnergy
15th September 2005, 23:11
Bravo Rapid! Chiar e o mare surpriza pentru mine acest 1-1!

SORENSEN
15th September 2005, 23:14
Bravo , nu ma asteptam dar e bine sa mai fi si surprins .Sa vedem o "neasteptata" calificare in grupe .Hai Romania

be@
15th September 2005, 23:20
Giulestiul tre' sa fie arhiplin in retur.Sa-i impingeti pe baieti spre grupe!
Bravo, Rapid ! Nu ma asteptam.

Anca,Oncica&CO.
15th September 2005, 23:53
Bravo Rapid !!!! Felicitari pentru golul din deplasare care cantareste enorm !!!! Atentie la retur! Dar cu un stadion plin si ajutorul suporterilor se poate ! Bravo RAPID /hello /hello

ultras_sportul
15th September 2005, 23:58
Felicitari Rapidului. Au avut cel mai dificil adversar in acest tur 1 al uefa. Sper sa va calificati si voi in grupele uefa. Si sa luati puncte cat mai multe :)

SVensson
16th September 2005, 00:06
Bravo Rapid pentru ca ati contribuit la aceasta seara frumoasa a fotbalului romanesc. Sa dea Dumnezeu sa va calificati. Fiti tari la Bucuresti. Succes.

old lord
16th September 2005, 00:19
felicitari rapidului
v-am zis io ca are sanse
toate echipele romanesti au sansa la calificare

esku
16th September 2005, 00:25
bv rapid bv.....ma bucur enorm pt voi si pt celelalte 2 echipe romanesti.
ati adus bucurie in casele a milioane de romani.
Sper sa va calificati la Bucuresti.....aveti publicul de partea voastra, aveti un gol marcat in deplasare...toate atuurile pt inca o seara magnifica....
SUCCES ...... mai vrem seri ca aceasta, iar una dintre ele poate fi seara in care se va juca returul meciurilor din cupa uefa...!!!!

GeKuRA
16th September 2005, 00:33
un rezultat bun... Bravo RAPID !!!
nu-mi vine sa cred, ce-i cu Romania ?? :D:D
/OLE/

chiar daca a fost cel mai lipsit de spectacol joc, lasa sperante ..:ok:
sper sa faceti spectacol in retur :ok:

andreiush
16th September 2005, 00:36
Eu sper sa nu facem spectacol dar sa ne calificam:D
Nu mai vreau sa se zica de Rapid ca joaca un fotbal frumos, vreau sa vad rezultate la Rapid:ok:

old lord
16th September 2005, 00:36
sanse de 50 la suta pentru rapid

esku scuze pentru mesajul dublu, fu din cauza unor erori, nu stiu ce are netu de incarca greu paginile

Cucu
16th September 2005, 00:39
felicitari Rapid

Sunchase
16th September 2005, 00:41
Da ! Se poate !
Am stiut ca vom inscrie insa egalul e peste asteptari.
Dupa meciul de azi trebuie trasa o linie si pornit la un nou drum !
Toate rezultaltele slabe si scandalurile trebuie date uitarii !
In retur trebuie sa transformam stadionul intr-un vulcan !
Vreau sa vad Giulestiul INCENDIAR !

Vom fi acolo.

Quartz@nu
16th September 2005, 01:14
Felicitari Rapid !!! a fost un avantaj lipsa publicului de care ati profitat ! inca o data bravo !

jay
16th September 2005, 01:18
Ce surpriza frumoasa! Rapidul se poate califica, curaj baieti!

apparte
16th September 2005, 01:59
Nu stiu cati ati citit(la aceasta ora)articolul din gsp dedicat partidei de la Rotterdam.Lobont i-a vizitat pe oficiali si le-a spus sa joace cu curaj,motivandu-i in felul urmator:"voi ati jucat f bine si la Arnhem"!Ptiu,drace,ma simteam atat de bine-n seara asta...

Sabin
16th September 2005, 03:39
Rapidul are meci greu tare in retur. Eu va tzin pumnii, sa ne calificam cu toate echipele e cel mai important acum. Nu lasatzi numai comunistii sa mearga in grupe...:D Ambitzi, lupta mare in Giulesti si nu se poate sa nu se califice si rapizii. FORZA NOI!!!

Diodude
16th September 2005, 04:59
Ash vrea sa se califice Rapid dar nu cred.Castiga Feyenoord la Bucuresti fara probleme,sant convins.2-0 sau 3-1 ptr. olandezi.

Mishumacher
16th September 2005, 06:46
Mda!!Rapid chiar are cea mai grea sarcina!Dar poate echipa s-ar ambitiona cand au vazut ce a facut Steaua si Dinamo!!

lupisor lupetto
16th September 2005, 07:04
Pai eu asta cred ca a fost cheia succesului de ieri. Rapid a facut o partida buna. Steaua nu a vrut sa se lase mai prejos si Cainii Rosi, vazand cum a invins Steaua, au spus ca nu se poate, trebuie sa bata la un scor si mai mare! :)

In acest caz, sper ca prima echipa care va juca peste doua saptamani sa invinga cu 5-0! :ok:

alex36
16th September 2005, 07:32
FELICITARI!!...Bafta in retur...sper sincer sa va CALIFICATI :ok:

vecinu_1984
16th September 2005, 08:06
dintre toate echipele romanesri,rapidul merita cele mai multe felicitari,pt ca dupa umila mea parere,feyenoord=everton+valerenga laun loc ca valoare... /hello /hello /hello

Kainsashiki
16th September 2005, 08:57
BRAVO RAPID !!

Rapid are sanse destul de mari la calificare !! Joaca bine acasa ! Sper sa nu gafeze iar fundasii ! Oricum, un rezultat BUN !

cirdois
16th September 2005, 09:16
bravo baieti. :ok: succes si sa va calificati. :happy
FORZA VIOLA!
RESPEKT RAPID!

Pancujunior
16th September 2005, 09:16
Ash vrea sa se califice Rapid dar nu cred.Castiga Feyenoord la Bucuresti fara probleme,sant convins.2-0 sau 3-1 ptr. olandezi.

Da-i drumu daicia :cool: :mda:

ronaldinho
16th September 2005, 09:36
Rapidul a obtinut un rezulta f bun ieri seara contra lui feyernoord, asta in conditiile in care a jucat tot meciul in inferioritae numerica....bravul constantin, maldarasanu si maftei, venind doar cu scopuri strict turistice la rotterdam. Esta al nu stiu catelea meci in care vasilache demonstreaza ca este un mare talent, un pusti care are un viitor foarte frumos. Partea cu calificarea, e dubioasa rau.....cel putin din punctul meu de vedere. Sistemul de joc al rapidului este un sistem invechit, in care rolurile cheie le au cei mai prosti jucatori din echipa. Pe M. Constantin il vad un baiat foarte talentat si cu un potential urias, dar acest jucator n-are cum sa creasca atata timp cat nu va fi responsabilizat. Atat el cat si Rada, ar forma un cuplu redutabil de fundasi, daca nu ar sti ca in spatele lor se afla el capitano, care prin pozitia sa are rolul de a matura tot ce trece de cei doi fundasi centrali. Dar, pana acum , din jocurile Rapidului din sezoanele trecute si acest sezon, Maftei s-a dovedit un adevarat playmaker, pasataor de succes, deschzator de culoare sau chiar si-a mai aratat din cand in cand calitatile de golgeter.....evident in detrimentul Rapidului. La mijloc e si mai grav. Badoi, Ilyes, Karamian sau Buga alerga ca nebunii, paseaza din prima, trag adversarii dupa ei.....cu un singur scop....sa-i intoarca mingea in spate lui Maldarasanu, care prin rolul lui ar trebui sa verticalizeze jocul si sa paseze in adancime. Ce face Malda? primeste pasa, se uita, priveste, isi mai aprinde o tigara, sa mai intoarce cu spre maftei si coman sa le spuna ca a primit mingea....si pana sa arunce pasa....ups....unde-i mingea? Si iar trebuie sa se intoarca toata echipa in spate sa forteze recuperari, iar de multe ori adversarii scapa in superioritate numerica spre careul rapidist. Unde-i asteapta eroicul Maftei, acest Maradona de Bucovina, care prin calitatile enumerate mai sus reuseste de multe ori sa transeze soarta unui meci. Si ajungem si in atac. Datorita tehnicii unor jucatori ca si ilyes, buga sau badoi sau vitezei lui Karamian, care-si depasesc adversarul direct au posibilitatea de a pasa pe varfuri. L-a ochit pe Constantin...pleaca pasa.....constantin nu e...ce s-a intamplat cu el? S-a dus pana la vestiare sa-si schimbe lampa de la reactor.....totusi cand e pe faza...da sa plece.....face 2 pasi, fundasul advers 5 ....oportunitate irosita. Concluzia ar fi ca degeaba alearga toata echipa sa construiasca ceva, daca oamenii-cheie sunt total aiurea alesi. Iar aici, nu e vina lor. Astea le sunt calitatile si capacitatile, si au demonstrat ca nu pot trece de un anumit stadiu. Revenind la meciul de peste 2 saptamani, imi doresc din tot sufletul ca Rapidul sa se califice si sa treaca de feyernoord, dar cred ca va fi imposibil ca ei sa nu primeasca gol. Si mai e ceva. De cand a preluat Rapidul, Lucescu spune o data la 2 meciuri: " Jucatorii au demonstrat ca au caracter". Ehhh, acum se va vedea caracterul lor, cand stiu ca Dinamo si Steaua sunt 99% calificate in grupe, si ca un eventual esec al lor cu feyernoord, ar crea o adevarata stare de iritare in drreptul fanilor. Se va vedea daca ei tin intr-adevar la culorile acestui club si le pasa de fanii care le striga numele meci de meci. Mie unul nu mi-ar conveni ca atunci cand vb cu un stelist sau dinamovist sa-mi spuna ceva de genul: ciocul mic, deocamdata tu privesti cupele europene la TV. Si sunt convins ca o mare parte din suporterii Rapidului gandesc ca si mine. A dovedi ca au caracter nu inseamna neaparat a castiga, dar daca pierd calificarea, macar s-o piarda cu capul sus, luptandu-se pana in ultima secunda, sau pana la ultimul autogol a lui Maftei :D.

Sunchase
16th September 2005, 09:41
Maftei e cel mai bun jucator al nostru.
Faptul ca e in forma slaba si joaca intr-un sistem dificil il face sa aiba un start de sezon mai slab.

rasheedkpenny
16th September 2005, 09:52
E hai... nu-i Maftei cel mai bun! :D Mijlocul e de departe compartimentul cel mai bun in echipa noastra! Acolo trebuie cautat cel mai bun jucator! Jucatori constanti la echipa: Badoi si Ilyes. :D

Revenind la retur, I'll be on the stadium, supporting my team! :D

ronaldinho
16th September 2005, 09:54
lol. Din punctul meu de vedere, putin subiectiv... m.consantin e mai talentat si mai ambitios decat radoi, burdujan va fi un super atacant in 2 ani cel mult, iar vasilache, din punctul meu de vedere e jucatorul care va exploda cel mai tare :D din campionatul intern. Are potential urias, dribleaza extraordinar, are mingea lipita de picior, e altruist....varianta romaneasca a lui kaka. :). Daca tu spui ca Maftei e cel mai bun jucator de la noi, inseamna ca Piti e cel mai mare ******* ca nu incepe nationala Romaniei de la Maftei. Nu zic ca nu e jucator de valoare, dar calitatile lui nu se potrivesc de nici o culoare cu postul pe care joaca. Ca si libero trebuie sa ai super anticipatie, sa fii simplu si inteligent. Maftei are anticipatie 3 ( pe o sacara de la 1 la 10 ), alege solutii surpirnzatoare chiar si pt el, iar cu bibilica nu sta chiar asa bine. Ex de bun libero: Belo sau Rednic. Vezi vreo asemanare intre Maftei, care mai tot timpul se precipita si calmul cu care jucau, deposedau, pasau si degajau cei doi?

Sunchase
16th September 2005, 09:59
Consider ca nu degeaba Maftei a fost 2 ani capitanul Nationalei de tineret. Are un singur defect , lipsa experientei.

Daca ne gandim la fundasi...

Maftei - capitan Nationala de tineret.
Constantin - nationala de tineret.
Fl. Moldovan si Rada - au fost la Nationala mare.

Ma gandesc ca poate nu ei sunt de vina ci sistemul...

bobycox
16th September 2005, 11:56
Bravo baieti. Atentie la retur.

Triphat
16th September 2005, 12:26
Bravo Rapid! Va doresc un 0-0 in retur!

Irimus
16th September 2005, 13:03
Maftei e cel mai bun fundas central dupa Radoi din campionatul intern(mult mai bun ca Tamas).Mare atentie la retur baieti.Mai e mult pana la calificare.Sper ca Nico sa faca un meci mai bun in retur si astept mai mult si de la Karamian.Nu credeti ca emomentul ca Vasilache sa inceapa titular?

andreiush
16th September 2005, 13:04
Nu! Lasa-l sa fie rezerva. Asa intra, face meciuri bune si da goluri :D

nicu26
16th September 2005, 13:13
Neasteptat de bun meciul rapidistilor. Bravo lor! Au crezut in sansa lor!!
Mult succes in retur, si poate ne vom intalni in fazele superioare ale competitiei!!!!

STEAUA-MANIA
16th September 2005, 13:21
Rezultat norocos...In sfarsit.In cazul in care Feyenoord va conduce 1-0 in min 85..sper ca tovarasul copos sa nu dea iar ordin sa se stinga nocturna!

vecinu_1984
16th September 2005, 14:26
daca tu consideri acest rezultat norocos,cand joci impotriva lui kuijt,atacant evaluat la 20 de mil de euro,pe bune evaluat nu ca andrei cristea,romeo castelen,kalou,ivan pardo,si ono care va juca sigur la buc inseamna ca esti rau intentionat... :rosu: as putea sa iti dau replica spunand doar atat:steaua a trecut de echipa de tineret a valerengai... :rosu:

STEAUA-MANIA
16th September 2005, 15:30
vecine,rapid a tras primul sut pe poarta celor de la feyenoord prin min 60...asta va este "valoarea".App,dati mail la copos sa nu stinga nocturna...precum in meciul cu PSG.

sun
16th September 2005, 15:35
Aceste succese nu sunt intamplatoare . Daca ne gandim la parcursul execelent al Clujenilor in Intertoto , la friptura de cehi degustata acum 2 sapatamani , avem un numitor comun : FOTBALUL ROMANESC EXPLODEAZA VALORIC .

Rapid a jucat perfect la Rotterdam.Chiar si la 0-1 a gestionat rezultatul , cautand prudent golul egalizator. Pe care l-a realizat cu largul concurs al fundasului "olandez". Adversarele noastre au fost umflate cu pompa de presa , am fost umili in declaratii , am izbavit prin SPIRIT de lupta . Bravo Rapid!! /hello

(Rapid este o formatie moderna prin stilul de joc , dar arhaica prin mentalitate . Daca isi va repara hibele mentale , Rapid va deveni o forta foarte mare )

delaparis
16th September 2005, 15:41
foarte bun rezultatul ...
Chiar daca olandezii sint mai buni , acum au presiune pe ei in retur si Rapid este avantajata. Totusi cred ca va fi foarte dificil .. e nevoie si de sansa pina la urma

alejandro
16th September 2005, 16:59
felicitari rapid /hello rezultat chinuit,dar bun :ok: succes in retur /hello

Swisstec
16th September 2005, 17:38
Super rezultat!!! Hai RAPID!!! Acum as vrea sa-i vad pe cei din grupul acela care urlau ca niste "caini" :D la jucatori dupa egalul cu Otelul!!! Daca ar fi adevaratzi suporteri si-ar cere scuze!!! Dar aceia nu erau suporterii Rapidului!!! Inca o data:HAI RAPID!!! /hello

Sa nu se intzeleaga ca am ceva cu DINAMO!!! Felicitari si lor si STELEI!!! Vorba celor de la Eurosport:"In aceasta seara am invins Europa cu 9-2!!!

STEAUA-MANIA
16th September 2005, 18:17
Aceste succese nu sunt intamplatoare . Daca ne gandim la parcursul execelent al Clujenilor in Intertoto , la friptura de cehi degustata acum 2 sapatamani , avem un numitor comun : FOTBALUL ROMANESC EXPLODEAZA VALORIC .

Wow,nea mitica dvs sunteti? :D Campionatul romanesc este unul modest,modest rau...de ce amintesti doar rezultatele pozitive?Hai sa iti zic cateva rez care denota "valoarea" fotbalului romanesc:1-1 vs armenia + 2-1 dinamo vs omonia+ 1-1 rapid vs vardar...omonia si vardar nu sunt echipe extraordinare...Sa nu ne entuziasmam prea tare..
Maftei a spus: "Se compară Valerenga cu Feyenoord? Valerenga a jucat cu cinci jucători sub 17 ani".gsp.ro Maftei asta e precum niculescu ,kirita,maftei vb mai mult cu presa decat pe teren..maftei,nene,ciocu mic,cu tine in aparare rapid a luat un marfar de goluri...
Se compara rapid cu STEAUA?Se compara maftei cu RADOI?

Cristy
16th September 2005, 23:36
un rezultat bun si meritat , pacat ca nu a luat si rosu cel care a facut hent ca mai avea un galben poate altfel ar fii stat treaba.
in retur sper sa vad in stadion plin si o calificare mare.
forza RAPID !

saphicus
17th September 2005, 01:18
Consider performanta Rapidului extraordinara si prin faptul ca, trebuie sa recunoastem, Feyenoord este o echipa de calibru a unui fotbal de mare clasa. De ce mai consider performanta extraordinara?
Pentru faptul ca ofera Rapidului doua sanse din trei: meci nul sau victorie!!
Important este sa nu primeasca gol!!
Lucescu va oragniza echipa in asa fel incat peste tot pe teren sa fie scris :
"Pe aici nu se trece!!"
Asezati pe doua linii, pe trei, pe patru, pe sase, cu transee, cu ziduri de aparare... :) nu trebuie luat gol!! Iar pe contraatac sa-i...terminam!
Cu trecerea timpului olandezii vor fi presati sa atace si atunci...maciuca
si... gata!! Da Doamne!! Asa sa fie!! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Pancujunior
17th September 2005, 11:46
Sa nu luam gol in pana la pauza..sau cam asa suna o expresie de comentator:)

sun
17th September 2005, 18:49
Steaua - Mania . NU sunt mitica , cred . :P Iar meciurile spuse de tine sunt toate inainte de meciul cu Cehia ( pe care l-am considerat explozie ). :D:D

Kainsashiki
17th September 2005, 22:14
ar fi frumos sa se califice in grupe pentru ca rapid, la fel ca si steaua nu este o echipa care sa se faca de ras in fatza echipelor mari din europa.

cu alea mai mici sunt probleme

ronaldinho
19th September 2005, 07:10
Rapidul a obtinut un rezulta f bun ieri seara contra lui feyernoord, asta in conditiile in care a jucat tot meciul in inferioritae numerica....bravul constantin, maldarasanu si maftei, venind doar cu scopuri strict turistice la rotterdam. Esta al nu stiu catelea meci in care vasilache demonstreaza ca este un mare talent, un pusti care are un viitor foarte frumos. Partea cu calificarea, e dubioasa rau.....cel putin din punctul meu de vedere. Sistemul de joc al rapidului este un sistem invechit, in care rolurile cheie le au cei mai prosti jucatori din echipa. Pe M. Constantin il vad un baiat foarte talentat si cu un potential urias, dar acest jucator n-are cum sa creasca atata timp cat nu va fi responsabilizat. Atat el cat si Rada, ar forma un cuplu redutabil de fundasi, daca nu ar sti ca in spatele lor se afla el capitano, care prin pozitia sa are rolul de a matura tot ce trece de cei doi fundasi centrali. Dar, pana acum , din jocurile Rapidului din sezoanele trecute si acest sezon, Maftei s-a dovedit un adevarat playmaker, pasataor de succes, deschzator de culoare sau chiar si-a mai aratat din cand in cand calitatile de golgeter.....evident in detrimentul Rapidului. La mijloc e si mai grav. Badoi, Ilyes, Karamian sau Buga alerga ca nebunii, paseaza din prima, trag adversarii dupa ei.....cu un singur scop....sa-i intoarca mingea in spate lui Maldarasanu, care prin rolul lui ar trebui sa verticalizeze jocul si sa paseze in adancime. Ce face Malda? primeste pasa, se uita, priveste, isi mai aprinde o tigara, sa mai intoarce cu spre maftei si coman sa le spuna ca a primit mingea....si pana sa arunce pasa....ups....unde-i mingea? Si iar trebuie sa se intoarca toata echipa in spate sa forteze recuperari, iar de multe ori adversarii scapa in superioritate numerica spre careul rapidist. Unde-i asteapta eroicul Maftei, acest Maradona de Bucovina, care prin calitatile enumerate mai sus reuseste de multe ori sa transeze soarta unui meci. Si ajungem si in atac. Datorita tehnicii unor jucatori ca si ilyes, buga sau badoi sau vitezei lui Karamian, care-si depasesc adversarul direct au posibilitatea de a pasa pe varfuri. L-a ochit pe Constantin...pleaca pasa.....constantin nu e...ce s-a intamplat cu el? S-a dus pana la vestiare sa-si schimbe lampa de la reactor.....totusi cand e pe faza...da sa plece.....face 2 pasi, fundasul advers 5 ....oportunitate irosita. Concluzia ar fi ca degeaba alearga toata echipa sa construiasca ceva, daca oamenii-cheie sunt total aiurea alesi. Iar aici, nu e vina lor. Astea le sunt calitatile si capacitatile, si au demonstrat ca nu pot trece de un anumit stadiu. Revenind la meciul de peste 2 saptamani, imi doresc din tot sufletul ca Rapidul sa se califice si sa treaca de feyernoord, dar cred ca va fi imposibil ca ei sa nu primeasca gol. Si mai e ceva. De cand a preluat Rapidul, Lucescu spune o data la 2 meciuri: " Jucatorii au demonstrat ca au caracter". Ehhh, acum se va vedea caracterul lor, cand stiu ca Dinamo si Steaua sunt 99% calificate in grupe, si ca un eventual esec al lor cu feyernoord, ar crea o adevarata stare de iritare in drreptul fanilor. Se va vedea daca ei tin intr-adevar la culorile acestui club si le pasa de fanii care le striga numele meci de meci. Mie unul nu mi-ar conveni ca atunci cand vb cu un stelist sau dinamovist sa-mi spuna ceva de genul: ciocul mic, deocamdata tu privesti cupele europene la TV. Si sunt convins ca o mare parte din suporterii Rapidului gandesc ca si mine. A dovedi ca au caracter nu inseamna neaparat a castiga, dar daca pierd calificarea, macar s-o piarda cu capul sus, luptandu-se pana in ultima secunda, sau pana la ultimul autogol a lui Maftei :D.

Bai frate ce i-am nimerit :D. Parca mi-au citit postarea inainte de meciul cu Pandurii. Hai sa zicem ca unul ar fi marcat, dar au facut-o toti 3. Distrusii lu' peste. :drak:

Sunchase
19th September 2005, 08:43
Ce ti-am zis de Maftei ?... :P

stefanm14
19th September 2005, 09:29
dupa cum au jucat cu pandurii...nu prea vad ce sanse au cu feynoord... :rolleyes:

RstInPc
19th September 2005, 09:43
Dar dupa cum jucasera cu Otelul ce sanse le dadeai in meciul tur ? Nu se compara un meci de campionat cu unul din cupele europene.
Mult succes si multa bafta (ca aveti nevoie si de asa ceva) in retur ! Sa vedem trei echipe romanesti in grupele Cupei UEFA !

andreiush
19th September 2005, 14:10
FEYENOORD - HEERENVEEN 5-1
(Kuyt 55, 71, Bahia 66, Paauwe 75, S. Kalou 90 penalty - Yildirim 11)

6 meciuri 6 victorii in campionat pentru Feyenoord :thinkso:

fia
19th September 2005, 14:18
Suntem buni rau :evil:
Va spun eu care e diferenta: au jucat fara public.

RstInPc
19th September 2005, 14:25
Si ce, acum se va juca cu public, dar ostil. Eu cred ca puteti face un 0-0 si va calificati.

fia
19th September 2005, 14:26
Asa sa fie...

rasheedkpenny
19th September 2005, 16:03
Suntem buni rau :evil:
Va spun eu care e diferenta: au jucat fara public.

La fel cum am jucat si noi fara public, cu Timisoara, in primul meci pierdut pe teren propriu, sezonul trecut!
BTW, pentru ce am primit suspendare dupa meciul cu Steaua??? :rosu:

Pe de alta parte, tribunele o sa fie pline! Sper! De fapt depinde de pretul biletelor... ca NU SE VA INTRA PE ABONAMENTE, nu?
Fia, vorbim, poate stam impreuna la meciul asta, si ne unim fortele... who knows? :drak:

fia
19th September 2005, 16:13
Fia, vorbim, poate stam impreuna la meciul asta, si ne unim fortele... who knows? :drak:
Sigur ca da... si asa nu ne-am mai vazut de nu stiu cat timp. Unde preferi sa stam? La tribuna 1,2? Sau mergem ca bastanii la 0?
Eu unul nu am preferinte :D

uti2102
19th September 2005, 16:16
BTW, pentru ce am primit suspendare dupa meciul cu Steaua??? :rosu:

Pentru ce am primit shi noi !
Sper sa facetzi un meci mare in retur shi sa intratzi in grupe. O sa fie in avantajul nostru, pentru ca dupa o astfel de victorie o sa facetzi ce shtitzi mai bine : o sa va luatzi zborul :evil:

rasheedkpenny
19th September 2005, 16:42
Popica, Popica, ce mielusel cuminte esti tu la meeting-uri, si ce poznas si spiritual esti pe forum. :D
BTW, ce zicea Radoi? Ca 0-3 nu e scor periculos pentru Steaua? Hmm... asa e, are dreptate! 2-0, pe teren propriu, cu 3 mari sanse de gol pana la pauza si alte 2 dupa pauza... si tot ati facut egal! Sper ca nu te suparai prea tare pe mine, neica Popica!


Sigur ca da... si asa nu ne-am mai vazut de nu stiu cat timp. Unde preferi sa stam? La tribuna 1,2? Sau mergem ca bastanii la 0?
Eu unul nu am preferinte :D

Fia, inca nu stiu... inainte sa vedem "cotatiile" biletelor, apoi ne hotaram! ok?

andreiush
19th September 2005, 17:36
Începând de miercuri se pot procura biletele de intrare la jocul de Cupa UEFA dintre Feyenoord şi Rapid, din ziua de 29.09.2005 (ora 20:00). Preţurile biletelor: tribuna 0 – 75 RON, tribuna I – 20 RON, tribuna a II-a – 12 RON, peluze – 6 RON. Nu sunt valabile, pentu acest joc, abonamentele pentru campionat şi nici invitaţiile la tribuna oficială.

fia
19th September 2005, 17:37
Rasheed, se pare ca e tribuna 1 :D

uti2102
19th September 2005, 17:50
BTW, ce zicea Radoi? Ca 0-3 nu e scor periculos pentru Steaua?
Shi totushi, a fost numa' 2-0 :mda: ........Daca era 3 era de bine :D

andreiush
25th September 2005, 17:04
Feyenoord Rotterdam a reuşit în etapa a VI-a o victorie în deplasare cu 3-1, în faţa echipei Twente Enschede. Pentru oaspeţi au marcat Castelen în min 26, 46 şi Kuijt min 90+1, iar pentru gazde a înscris Zomer, min 85.
Antrenorul Erwin Koeman a folosit următoarea formulă de echipă: Lodewijks - Ostlund, Greene ('46 Saidi), Bahia, Bosschaart - Ghaly, Ono ('83 Pardo), Paauwe - Castelen, Kuijt, S.Kalou ('66 Boussaboun).

:thinkso::thinkso:

claudio25ro
26th September 2005, 00:57
la cum jucati in ultimul timp...greu de crezut in calificare..oricum mult succes!

Sunchase
26th September 2005, 09:32
Cu 20.000 de rapidisti in tribune vom invinge.

stefanm14
26th September 2005, 09:52
pacat ca nu o sa fie decat vreo 10 mii :D .....si 3 steaguri... :D .......

serios vorbind..nu aveti nici o sansa daca jucati tot asa ca in campionat..

andreiush
26th September 2005, 10:02
Nici la Roterdam nu aveam nici o sansa! Si am facut 1-1! Joi sigur va fi un meci diferit fata de cel din Groapa de ieri!
Hai Rapidu'! Ne axam pe Uefa :D:D nu ne intereseaza campionatul :D

Sunchase
26th September 2005, 11:36
Eliminarea lui Feyenoord ar spala toate pacatele.

alejandro
26th September 2005, 13:01
foarte greu, dar nu imposibil :ok:

GeKuRA
26th September 2005, 14:05
cel mai greu meci ... dar, poate se pune Feyenoord pe o ureche cu infrangerea Rapidului cu Dinamo... si ii bate Rapidul la scor :D;)

Zapada
26th September 2005, 15:41
daca rapid nu se califica nici dupa acest 1-1 in deplasare (le ajunge 0-0 acasa pentru calificare) portarul Lucescu va fi cu siguranta demis din functia de antrenor la echipa.

am mai spus ca Lucescu nu a fost nici macar un portar mare si nu va avea cum sa ajunga vreun mare antrenor.

rapid nu poate sa experimenteze daca vrea sa mai joace si anul viitor in cupa UEFA.

probabil ca se va inscrie in Intertoto

uti2102
26th September 2005, 15:44
N-are nici o legatura ce ai fost ca jucator cu ce eshti ca antrenor...... Nu tre' sa fii jucator mare ca sa ajungi antrenor mare. Dar efectiv lui Muce ii lipseshte ceva. E mult prea moale !!!

nicu26
26th September 2005, 16:12
Eheeeeee dragii mosului, greu la deal cu boii mici, spune o vorba din batrani care se pliaza perfect pe aceasta echipa a Rapidului!!

Paul
26th September 2005, 16:34
daca rapid nu se califica nici dupa acest 1-1 in deplasare (le ajunge 0-0 acasa pentru calificare) portarul Lucescu va fi cu siguranta demis din functia de antrenor la echipa.

am mai spus ca Lucescu nu a fost nici macar un portar mare si nu va avea cum sa ajunga vreun mare antrenor.

rapid nu poate sa experimenteze daca vrea sa mai joace si anul viitor in cupa UEFA.

probabil ca se va inscrie in Intertoto

Asculta la mine ... Rapidu nu are nici o sansa de calificare ...
NICI UNA !

Si nu cred ca Razvan va fi demis ... insa orice e posibil ...

george-dinamo
26th September 2005, 17:04
nici eu nu cred ca se califica rapidul. a facut cu noroc 1-1 acolo. parerea mea e ca o iau tare aici. si sa ramana acelasi antrenor, ca n-o sa castige cu el rapidul nici un trofeu in veci.

Man_USA
26th September 2005, 17:23
Rapidul are antrenor slab. Razvan Lucescu n-a stralucit nici ca jucator nici ca antrenor. Sa fim seriosi ca a fost adus la Rapid datorita ca e fiul lui Mircea Lucescu. Nu inseamna ca dcaa e fiul lui e ma fel de bun ca tatal lui.
Iar Copos culege roadele. Stau multi antrenori care au dovedit ca sunt de valoare pe bara (de ex. Hagi) si antreneaza un pustan ca Lucesc Jr o echipa de valoare. Sa fim seriosi. Razvan trebuia sa isi faca stagiul pe la divizia B intai si apoi sa ajunga la o echipa de A si sa aiba si pretentii de UEFA si titlu.

Paul
26th September 2005, 21:08
ori Hagi , ori R. Lucescu ... ca si antrenori sunt tot una ... 0 barat !
Hagi a demonstrat-o la Nationala , Lucescu jr la Rapid ...

nicu26
27th September 2005, 09:14
Rapidul este o echipa mediocra care acum traieste din amintirea ultimului campionat castigat. Singura lor sansa in meciul cu olandezii ar fi ca ei sa se apere cu precizie, iar olandezii sa aiba un ghinion teribil. Surprize se pot intampla, dar, sincer, ar trebui sa schimbe ceva la aceasta echipa Copos (ex. antrenorul si 4-5 jucatori) ca sa mai spere intr-o prezenta europeana la anul.
Eu urez succes Rapidului in returul UEFA, dar doar cu uraturile .... nu o sa se faca niciodata primavara.

Sunchase
27th September 2005, 11:31
Ofer 3 bilete la acest meci unor forumisti rapidisti din provincie care sa indeplineasca urmatoarea conditie :Sa aiba minim 5 postari pe Intern>Suporter>Rapid. .Oferta va contiunua in cazul in care Rapidul se califica in Grupele Uefa.

Astept MP .

Rapid4ever
27th September 2005, 19:05
Asculta la mine ... Rapidu nu are nici o sansa de calificare ...
NICI UNA !

Si nu cred ca Razvan va fi demis ... insa orice e posibil ...





Cum sa nu aibe sansa. Daca joaca cu daruire au sanse sa scoate un 0-0 chiar daca 0-0 e scorul cel mai greu de pastrat intr-un meci.

pashpa
27th September 2005, 19:07
Dupa ce am vazut meciul cu Dinamo as spune ca Rapidul nu e pregatita pentru Europa.Dar cum nici un meci nu seamana cu altul.............Vedem noi!

Rapid4ever
27th September 2005, 19:07
Sper sa castige rapid ! Si orice ar fi , tot rapidist raman . E o sansa !!

ronaldinho
28th September 2005, 07:35
.....greu muica, greu. Cum naiba sa castige rapid, cand jucatori ca si vasilache sunt tinuti pe banca preferandu-l in schimb pe aceast diamant....N. Constantin. Cum naiba sa ne apropiem de poarta adversa ....cand, cu toate ca ai posesia, il pui la constructie pe Niculae, care nu are nici o treaba cu notiunea asta. Sa nu mai zic de, deja celebrul " Maftei ", acest Baresi al fotbalului romanesc, care in loc sa-si vada de zona lui, el se avanta in actiuni entuziasmat ca si in curtea scolii? Bine, aici nu-l mai pun pe Maldarasanu, caruia i se da cel mai important rol din echipa, cand se vede clar ca el nu nimereste decat 3 pase din 5 si toate trei in spate. Nu ar arata mai frumos echipa Rapidului, cu lotul actual, cam asa:
Coman- Badoi, M. Constantin, Rada, Stancu- Karamian, Vasilache, Ilyes, Buga ( ca doar ca si extrema dreapta a jucat dintotdeauna )- Burdujan mai retras si Niculae impins. Cred ca si daca pui echipa asta in teren, fara antrenor obtii rezultate mai bune decat a obtinut muce din iarna incoace. Poate el e antrenor bunicel, dar sistemul folosit de noi este de 2 lei. Majoritatea echipelor joaca cu un atacant , iar tu cand pui la atacantul ala 3 fundasi sa-l marcheze, si normal ca creezi o stare de deruta in randul propriilor jucatori, mai ales cand din spatele atacantului iti mai vin 3 oameni....si nu mai stii pe care cum il cheama. Cu feyernoord a avut noroc ca astia joaca cu trei atacanti, si in mare acestia au fost blocati de fundasii rapidisti. dar, daca i se pregateste lui Muce o mica surpriza de genul..... 1 atacant impins, cu 3 in spatele lui.....e clara situatia.

Pancujunior
28th September 2005, 11:42
Ai dreptate man..primul pas e de schimbat sistemul in 4-4-2. Dar oricum Maldarasanu zic eu ca e greu sa-l tsii rezerva. In sistemul 4-4-2 el ar juca rolul de mijlocas defensiv..unde cred ca s-ar descurca bine. Iar Buga se descurca bine in atac..si cand noi avem 3 atacanti cu totu in lot.. Poate Romeo Stancu pe dreapta..sau poate Maldarasanu..si Maftei sa foace mijlocas defensiv...dupa modelul Radoi la Steaua:-)

rasheedkpenny
28th September 2005, 15:10
Clasicul 4-4-2 e ok, dar nu mai reprezinta surpriza pentru nici o echipa! :D
Pe de alta parte Vasilache are un joc de explozie, daca il bagi de la inceput in tatonari si joc de asteptare isi pierde din entuziasm. De aceea il introduce Razvan Lucescu pe parcurs... ca este destul de energic si daca adversarii o aparare la fel de energica pentru 90 de minute Vasilache poate pune probleme. :D

nicu26
28th September 2005, 16:35
Sper ca rapidul sa-mi insele asteptarile si sa obtina o calificare istorica. Cu atat mai mult cu cat ar trebui sa demonstreze ca valoarea lor nu este cea din meciul cu Dinamo, cu toate ca .... nimeni nu mai spera mare lucru. Macar sa nu se faca de ras.

Sunchase
29th September 2005, 00:04
Lacrimi, sudoare si sange asta vrem sa vedem azi pe Giulesti !

ronaldinho
29th September 2005, 04:26
Clasicul 4-4-2 e ok, dar nu mai reprezinta surpriza pentru nici o echipa! :D
....normal, macar sistemul asta folosit de lucescu jr reprezinta o surpriza....ce-i drept placuta pt advresar.

ronaldinho
29th September 2005, 09:17
....scuze andreiush, dar nu mai pot sa-i dau edit.....mi-a disparut butonul :D
@rasheed ....ce treaba are el cu fundasii? Ar trebui sa-i hartuiasca Niculae si in special Burdujan, care parca e facut pentru asta. Al ar fi frumos cu un dribling si o pasa :D.
@pancujunior ..... sa cumpere altii. Am avut destui atacanti in lot si le-au dat drumul, care pe unde pe niste sume de kkt.Ca sa nu mai zic ca l-au avut si pe surdu si pe iordache in mana, si si-au batut joc de ei. Sunt atatia atcanti in campionatul romanesc care s-ar potrivi bine la Rapid, iar o prima tinta cred ca ar fi Mazilu. Dar, deh....ca sa ai un plan pe termen lung si ceva in spate, trebuie sa ai si ceva minte in cap, dar cu nea Vama ce vrei? Azi e Aliuta, maine...nu. Azi e Sabin, maine, nu. La fel cu Mara, Iordache si Moldovan. Pt ce? Pt fumurile lui Mucescu, care se mai si considera prietenul jucatorilor. Oricat nu mi-ar placea tacsu, ala macar a stiut sa tina caracterele puternice in frau. Exemple sunt cu zecile: Hagi, l-a propulsat la Barca, pe Raducioiu cat l-a avut la Brescia a facut atacant de rasa din el si a ajuns la Milan, Lupu, Sergen, Mboma, Mansiz, Pancu, Hassan Sas ( care dupa plecarea lui Muce senior de la galata a ajuns un anonim ) si lista e luuuuuunga. Asta micul, tot ce are caracter zboara. Sincer, nu m-ar mira ca in cateva luni Niculae sau Badoi sa aiba aceeas soarta. La Niculae cred ca ar sari galeria in sus, oricum. Asa, ca sa inchid cu echipa ideala, la inchidere ar putea evolua oricand Vali Negru, care e inalt, tehnic, alearga mult. Parerea mea e ca ar fi un mijlocas defensiv de nota 10.. Si gandeste-te daca Vama nu era un cretin si Lucescu mai temperat, ce jucatori s-ar fi luptat pt posturile de titulari? Acu, a ajuns N. Constantin sa fie o certitudine in echipa de start, un jucator care abia prindea echipa la Astra, cand a fost imprumutat; Astra, o echipa care a si retrogradat.
Revenind la meci, imi doresc din tot sufletul ca ai nostrii sa castige, dar victoria va fi 100% doar a jucatorilor si sper ca dupa acest meci Vama si Mucescu sa ia o mica pauza, sau sa mearga sa-si faca incalzirea la Electromagnetica. :D

rasheedkpenny
29th September 2005, 09:24
Lacrimi, sudoare si sange asta vrem sa vedem azi pe Giulesti !

Lacrimi de bucurie sper sa fie... ca de suparare am tot avut! :mda:

gigi_gfc
29th September 2005, 09:28
sper din tot sufletul sa se califice rapidu dar ii foarte greu.

be@
29th September 2005, 09:40
Mai, si eu sper din tot sufletul sa se califice Rapidul.

Haideti pe ei, haideti pe ei..... :D

Pancujunior
29th September 2005, 09:42
ronaldinho tu in canada vezi meciul?