PDA

View Full Version : Becali va baga milioane de dolari in transferuri



SORENSEN
25th August 2005, 19:14
A zis ca in iarna , de ce nu acum ?, intr-un an ai timp sa-i integrezi .
Cine mai crede ?
ps : in iarna a promis ca va reface gazonul si va lua 2-3 jucatori pe care va da milioane de dolari :lol:
As prefera sa dea acum ceva bani sa-i ia pe Lazar si T Balan de la Sportul (cu 7-800000 $ ii ia la pachet) dar zice in iarna ca sa uite lumea. :ok:

uti2102
26th August 2005, 01:21
Shi marmota.......Sunt satul de minciunile mele. Bani in transferuri trebuia sa bage asta vara, daca vroia sa intram in grupe. Asha mai pierdem un an...Shi nici nu e sigur ca vom fi acolo, in preliminarile CL......Treaba tipic romaneasca. Jumatatzi de masura :mda:
SUNT SATUL PANA PESTE CAP !

SORENSEN
27th August 2005, 23:32
Vad ca Becali a transferat deocamdata doar un porc pe care totusi l-a sacrificat la Vadu Rosca pt sinistrati.

SORENSEN
29th August 2005, 11:48
<<Dorit insistent in Ghencea de presedintele MM Stoica, Lazar se va alatura peste trei luni trupei pregatite de Oleg Protasov.

Jucatorul formatiei din Regie intra la iarna in ultimele sase luni de contract si cum patronul Vasile Siman nu dorea sa-l piarda gratis, l-a cedat Stelei, mai ales ca nu-l mai dorea la echipa dupa ce s-au certat "la cutite" din cauza unor restante financiare. "Militarii" vor plati 100.000 euro.>>OLS
Ar fi bun chiar acum

uti2102
29th August 2005, 14:07
Iar in GSp scrie ca Pashcovici shi Tibi Balan sunt doritzi insistent in Ghencea !!! :happy Asta dupa ce o vara intreaga m-am tot agitat spunand ca astea sunt verigile lipsa.....Dar nu-i nimic, la noi la romani e logic sa amani pe maine ce potzi face azi...sau mai bine zis pe anul viitor ce puteai face anul asta.....
Offffff.....Am fi fost in liga acum... :ciocan:

dragos_popa17
29th August 2005, 14:51
Problema e ca riscam acum sa ratam si grupele Uefa, ca sa nu mai vorbesc de primavara europeana. Ramanem cu speranta ca cea zis Gigi nu sunt doar alte abureli.

uvictor
29th August 2005, 16:11
Daca ar mai tine Gigi echipa asta un an de zile...offfff. Cine mai crede ce zice crainicul - Radoi va ramane la Steaua pentru ca vrea noi trofee cu echipa lui de suflet!Si marmota...

dragos_popa17
29th August 2005, 17:22
Marmota facea masaj la urs(ala din reclama, nu Gigi), Gigi taia porcul, bodyguarzii faceau case si noi asteptam si asteptam si asteptam ...

Mariusmadmax
3rd September 2005, 09:41
Ce usor vb noi pe bani lu Gigi !!!
Da' mai bine il injuram ca s-asa nu ne costa nimic ...
Noi vrem paine si circ . Nuuuuuuuuuuuu ????

Mie nu-mi place Tibi Balan ala ... e scund , si nu e mare scula . Pascovici este un fundas stanga fffffff tare , insa este dinamovist de mic copil ...

Prepelita are fizicul lui Fl Dumitru insa cu tehnica mai are mult de lucru ... apropo , daca juca piticu in Norvegia nu credeti ca lucrurile erau mai asezate ?
Ce cuplu va face cu Iacob !!!

Din tara trebuiau adusi la Steaua ( nu stiu in ce conditii !!! ) :
Minca ...
Vl Munteanu ...
Pascovici ...
Mansour ...
poate la mijloc trebuia adus un coordonator brazilian pentru ca in tara nu mai exista asa ceva !

Dark Horror
7th September 2005, 12:47
La Steaua trebuie un conducator de joc neaparat.Nu merge deloc joc cand ai in centrul linei de mijloc doi inchizatori.

Forza CFR

SORENSEN
28th September 2005, 10:38
<<Gigi Becali vrea să ajute pe “U” Cluj
Gigi Becali (foto) a declarat că intenţionează să devină patronul divizionarei B “U” Cluj, echipă care a eliminat Steaua din Cupa Romāniei anul trecut. “Voi prelua Universitatea Cluj şi o voi băga īn Divizia A, iar īn Consiliul de Administraţie īmi voi pune oamenii mei. Universitatea trebuie să fie echipa reprezentativă a Clujului, şi voi discuta asta şi cu primarul Boc. Dar voi pune şi cāteva condiţii, clubul se va numi Universitatea Cluj «Avram Iancu». Mă implic pentru ca această echipă să devină mare”, a precizat Gigi Becali. “Ar fi ceva extraordinar ca un om de talia domnului Becali, care este atāt de iubit īn Ardeal, să ajute cea mai frumoasă echipă din această zonă a ţării să revină īn prima divizie”, a declarat Cristian Dulca, preşedintele “studenţilor” clujeni.>>
Becali un timp nu a avut bani pt Steaua , iar acum vrea sa aiba 2 echipe asta da milioane in echipa .
Mai bine daca vrea a doua echipa sa cumpere o echipa de Div B fara traditie si sa formeze acolo Steaua 2

dragos_popa17
28th September 2005, 10:55
Stai linistit ca nu ajunge el la Cluj, cu pretentii de genul echipa se va numi U Cluj Avram Iancu. Nu de alta, da' nu suntem CFR ECOMAX. Nu va ajunge aici pentru ca Universitatea e echipa cu traditie si suporterii nu-l vor accepta. Cum nu l-ar accepta nici stelistii daca ar fi sa vina acum la Steaua. La Steaua a ajuns sus dupa multi ani. S-a infiltrat incet, incet. In plus, nu cred ca-i permite FRF sa fie patron la doua echipe din prima divizie.

SORENSEN
13th October 2005, 22:28
"Stadion european in Ghencea
Gigi Becali a dezvaluit ca in cel mai scurt timp, va investi 7-8 milioane de euro in arena pe care joaca echipa sa.
Finantatorul Stelei a spus ca va semna o intelegere noua cu Ministerul Apararii, proprietarul stadionului din Ghencea, astfel incit sa poata investi apoi in modernizarea acestuia. "Vreau sa maresc capacitatea tribunelor cu zece mii de locuri si sa le acopar in totalitate. Vreau sa avem stadion european!" a spus Gigi."spt.ro

Acum baga milioane in stadion :o: nu inceteaza sa ma uimeasca:headbang:
Milioane in tranferuri , milioane in stadion aceleasi versuri si promisiuni neonorate ...:sleep:

m-as multumi cu 3-4 jucatori in iarna si cred ca nu ar costa mai mult de 1 mil de euro , plus un gazon modern undeva la 1-1,5 mil euro si gata dar grandomania e mare dau milioane ....:mda:

STEAUA-MANIA
13th October 2005, 22:51
Stadioanele noastre sunt ani lumina de ceea se construieste in Europa...uite aici
http://www.stadiumguide.com/dnipronew.htm
http://www.stadiumguide.com/shakhtarnew.htm
http://www.stadiumguide.com/partizannew.htm
http://www.stadiumguide.com/tskanew.htm
Asta ca sa-ti arat stadioane de prin zona noastra....
Referitor la jucatori:din tara nu prea ai de unde cumpara,jucatorii care ar fi buni la STEAUA..joaca la echipe care nu-i cedeaza decat pe sume enorme!
De ce STEAUA nu trimite un scouter in Brazilia?Sa stea 2-3 pe acolo,printre 3 braziliece si 2 ore de plaja cu dansele...ar putea gasi niste brazilieni muritori de foame:) care sa accepte un contract de 50-60.000 euro/an.Avem de unde alege..doar brazilia are peste 150 mil de locuitori.

Dennis
14th October 2005, 01:22
Stadioanele noastre sunt ani lumina de ceea se construieste in Europa...uite aici
http://www.stadiumguide.com/dnipronew.htm
http://www.stadiumguide.com/shakhtarnew.htm
http://www.stadiumguide.com/partizannew.htm
http://www.stadiumguide.com/tskanew.htm
Asta ca sa-ti arat stadioane de prin zona noastra....
Referitor la jucatori:din tara nu prea ai de unde cumpara,jucatorii care ar fi buni la STEAUA..joaca la echipe care nu-i cedeaza decat pe sume enorme!
De ce STEAUA nu trimite un scouter in Brazilia?Sa stea 2-3 pe acolo,printre 3 braziliece si 2 ore de plaja cu dansele...ar putea gasi niste brazilieni muritori de foame:) care sa accepte un contract de 50-60.000 euro/an.Avem de unde alege..doar brazilia are peste 150 mil de locuitori.

Ai foarte multa dreptate. Eu zic ca in primul rand ar trebui sa lucreze la gazon pentru ca Steaua e o echipa tehnica si are nevoie de gazon bun sa joace meciuri bune. Cat despre transferuri, eu zic ca trebuie sa ia niste brazilieni si mai putini romani. Acolo gasesti valori si pe preturi poate mai ieftine decat aici.

STEAUA-MANIA
14th October 2005, 02:12
Nu inteleg dc STEAUA nu se orienteaza spre America de Sud,Africa,Asia pt a cumpara jucatori!Mai ales Asia...iei un japonez/sud-coreean/Chinez..sa vezi cum iti apar cereri de acreditare din una din tarile mentionate mai sus.:D Nakata a facut bani frumosi pe unde a jucat..a vandut la tricouri intr-o veselie:drak:
Siman e cel mai tare conducator din niste jucatori mediocri a scos bani frumosi...vb lui mitica de la liga "prostu nu-i ala care cere,prost e cel care da":headbang:

uvictor
14th October 2005, 08:44
Siman e cel mai tare conducator din niste jucatori mediocri a scos bani frumosi...vb lui mitica de la liga "prostu nu-i ala care cere,prost e cel care da":headbang:
Asa e...:headbang: si totusi cred ca Mazilu va fi primul care va fi cu adevarat bun, pe langa petardele Chihaia, Bucur si Dinita :cool:

STEAUA-MANIA
14th October 2005, 12:07
Mazilu e clona lui Oprita...ratangiu 1st class!

SORENSEN
14th October 2005, 14:17
Steaua nu merege pe pista America de Sud pt ca idiotul de GIGi vrea numai romani la echiap , nu zice nimeni sa ai 10 straini in echipa dar macar 3-4 de valoare acceptabila si cu siguranta va fi mai bine dar cui sa-i spui ?

G*S-S*SaKalu
15th October 2005, 01:48
Steaua nu merege pe pista America de Sud pt ca idiotul de GIGi vrea numai romani la echiap , nu zice nimeni sa ai 10 straini in echipa dar macar 3-4 de valoare acceptabila si cu siguranta va fi mai bine dar cui sa-i spui ?
E aci sunt un pic deacord cu Gigi totusi nu neg capacitatea strainilor si valoarea lor dar hai sa fim seriosi nu avem si nu vom avea forta financiara sa cumparam valoare din afara asa ca ne raman cei care costa putin si fac si putine pe teren deci decat sa dea 1mil de $ pe unu care ar fii de o valoare inferioara mai bine ar cumpara un roman de la un club din Divizia A care este o stea la clubul lui cam cum a facut cu Iacob (cu toate ca la loat pe deaboja) dupa parerea mea Iacob este unul din cele mai stralucite trasferuri pe care lea facut dar asta timpul o va demonstra...

SORENSEN
15th October 2005, 12:27
E aci sunt un pic deacord cu Gigi totusi nu neg capacitatea strainilor si valoarea lor dar hai sa fim seriosi nu avem si nu vom avea forta financiara sa cumparam valoare din afara asa ca ne raman cei care costa putin si fac si putine pe teren deci decat sa dea 1mil de $ pe unu care ar fii de o valoare inferioara mai bine ar cumpara un roman de la un club din Divizia A care este o stea la clubul lui cam cum a facut cu Iacob (cu toate ca la loat pe deaboja) dupa parerea mea Iacob este unul din cele mai stralucite trasferuri pe care lea facut dar asta timpul o va demonstra...
Acum nu trebuie luata orice gloapa dar cu atentie si mult fler eu zic ca pot fi gasiti ceva jucatori straini de valoare ieftini sau chiar liber de contract . A trecut vremea si cred ca ar trebui sa fim realisti romani sunt destul de valorosi dar nu sunt constanti si in general lenti ,tehnica nu mai e ca inainte .... :mda:

G*S-S*SaKalu
17th October 2005, 01:23
Acum nu trebuie luata orice gloapa dar cu atentie si mult fler eu zic ca pot fi gasiti ceva jucatori straini de valoare ieftini sau chiar liber de contract . A trecut vremea si cred ca ar trebui sa fim realisti romani sunt destul de valorosi dar nu sunt constanti si in general lenti ,tehnica nu mai e ca inainte .... :mda:
Sincer nu am vazut in Campionatu asta nici un jucator strain de valoaree pana acum la nici una dintre echipe sau o stea cu adevarat ....

SORENSEN
17th October 2005, 10:41
intr-adevar nu prea s-au adus , dar zic ca sunt cativa de ex Mc Kain , Khamutovski (desi in ultimul timp nu mai are siguranta anterioara -- dar pa ce faci vreo 2 comotii in meciuri oficiale in cateva saptamani ...)

G*S-S*SaKalu
17th October 2005, 12:29
intr-adevar nu prea s-au adus , dar zic ca sunt cativa de ex Mc Kain , Khamutovski (desi in ultimul timp nu mai are siguranta anterioara -- dar pa ce faci vreo 2 comotii in meciuri oficiale in cateva saptamani ...)
intradevar in afara de Khamutovski care dupa parerea mea a fost si este unu dintre cei mai buni portari din Divizia A chiar daca mai are el niste prob la Steaua au jucat mai multi straini care nu au stralucit ex "DURO" era un jucator ff dur si nu de ff multe ori am platit duritatea lui eu sunt pro Romanii care sa straluceasca sa fii o valoare nu zic ca daca ar veni un strain care sa aibe stralucire si devotament pt Club si Culorii..

SORENSEN
17th October 2005, 23:37
e greu sa aduci numai jucatorii care sa fie stelisiti 100 % , dar macar sa fie 100% profesionisti

SilverZeus
21st October 2005, 11:23
....adika, nu v-ar place un Claudiu Niculescu imbracat in ros-albastru (....daca ar fii mai tanar) ???

uti2102
21st October 2005, 18:48
Nu. Nu ar aduce nimic nou in jocul Stelei.

SORENSEN
21st October 2005, 22:59
desi lipsesc cativa jucatori mai ales la mijloc , cred ca Steaua s-a echilbrat destul de bine ultimile luni ..ceea ce e foarte bine

S2K
26th November 2005, 21:58
@Man not Machine: Steaua are un prim 11 foarte bun care ar face fata in Liga Campionilor. Din pacate rezervele nu ar face fata nici Diviziei B.

Eu unul nu mai cred de mult in vorbele lui fecali. Daca ar fi facut macar jumatate din tot ce a spus, Steaua ar fi avut unul dintre cele mai moderne stadioane din Europa si am fi defilat prin Liga Campionilor. Din pacate fecali sufera aceeasi problema ca si toti cei care pun mana pe un ciolan ... vorbesc mult si fac extrem de putin.

Cat despre transferuri, bine ca acum se trezeste idiotul ... ca asta vara s-a bazat pe echipa "care a batut Valencia" minus Munteanu si Zenga si in loc sa ne pregatim pentru meciul cu Lyon , jucam doar cu Halmstad. In plus pe fecali il intereseaza mai mult sa cumpere Argesul si/sau Bacaul si nu sa trateze pentru Prepelita, Cocis, etc.

Pana la urma veti vedea ca nu ajunge nimeni la Steaua, probabil doar David ala de la Bacau care e "rezervat".

SORENSEN
27th November 2005, 00:17
Pai da cumpara argesul ...Prepelita vine nu la noi , plus ca mai sunt vreo 2-3 jucatori de la juniori de o valoare foarte vuna acolo.Asa ca aar fi o achizitie buna ...FC Arges.
Asta da transfer.
Cica Becali ar negocia pt David de la Bacau 9facea pereche cu Goian ) daca perechea de fundas va fi de la Bacau sper sa nu avem rezultatele bacaului...

S2K
27th November 2005, 10:40
La Prepelita exista un risc mare. Jucatorul e tanar, da, e talentat, da, dar e tanar si cine stie pe cei cai o apuca.

In plus nu sunt de acord ca Steaua sa aiba propria cooperativa cum are dinamo.

uti2102
27th November 2005, 12:58
Proabil vor face un schimb Baciu-David, intrucat Eugen nu prea a confirmat in Ghencea. Oricum, apararea e ultimul compartiment care ar trebui imbunatatzit la Steaua in acest moment.

Triphat
28th November 2005, 13:16
Becali ne tot promite minuni de ani de zile....la iarna parca vad ca o sa ajunga la Steaua tot jucatori liberi de contract.

dede
28th November 2005, 14:22
care e problema? si Iacob era liber de contract, si a devenit unul dintre cei mai buni jucatori ai Stelei...ar putea veni, numai cu o conditie...sa nu vina toti expiratii...de ex. cei 5 magnifici care au ajuns la dinamo...

S2K
28th November 2005, 17:44
Acum fiind jumatatea campionatului nu prea exista jucatori care sa aiba macar ceva valoare si care sa fie liberi de contract.

uti2102
28th November 2005, 19:44
Pai ar fi fost chiar culmea sa discutam de jucatori romani :D Cu mici exceptzii nu vad nici un romanash suficient de bun ptr Steaua in acest moment. Exceptzile se shtiu : Cocish, Tibi Balan, Lazar, Pashcovici.

SORENSEN
28th November 2005, 19:59
... Cocish, Tibi Balan, Lazar, Pashcovici.
macar 2 din 4 si ar fi perfect
Asa ca eu as vrea neaparat pe Tibi Balan e tehnic ,rapid,trage bine la poarta atuuri cel face perfect pt Steaua...
dar si Lazar la inchidere nu e rau

S2K
28th November 2005, 20:53
Din cate stiu eu Balan este 50% proprietatea lui copos, asa ca nu cred ca vine la noi.

SORENSEN
8th December 2005, 00:39
E clar Steaua i-a vandut pe Oprita si Baciu (la Poli T) in cateva zile pleaca si Dinita ---sunt rezerve dar acum chiar nu mai avem cu cine juca dc se accidenteaza cineva.
Ok vine Cristocea dar doar atat---milioane in tranferuri anunta Becali

walt.mann
8th December 2005, 09:12
Cu siguranta ca trebuie sa mai aduca jucatori. In conditiile actuale, trebuie sa mai aduca un varf si un fundas central, plus inca un mijlocas central.

S2K
8th December 2005, 11:19
Copii lui Olaroiu - Caramarin si Coman sunt deja cu un picior la noi. Da' ma deranjeaza pentru ca astia doi vor juca titulari desi Nicolita si Bostina sunt cu cateva clase peste ei. In plus cica vine si Moldovan, care este totusi un jucator bun, profesionist la sange.

SORENSEN
8th December 2005, 12:23
Se aude ca si Todoran(Farul) ar veni acum (deci inca un mijlocas).
Dar practic am dat 2 atacanti Oprita si Dinita si nu am luat nici unul.
Este inadmisibil.Avem in lot doar 2 atacanti get beget Iacob si Cristea...si tinerii Simino si Litu si nu cred ca asta ne va ajuta in sezonul viitor sa facem fata in Cupa Uefa sau Campionat.

uti2102
8th December 2005, 13:24
Nu cred k Coman va juca titular. Poate Caramarin, la mare bataie cu Cristocea pentru postul de mijlocash central, alaturi de Radoi. Daca vine Todoran o sa fie shi mai mare batalia pe locul acela. Paraschiv shi Lovin probabil vor fi rezervele pentru mijlocashul defensiv. Coman poate doar o varianta pentru benzile laterale, cand Boshtina sau Nicolitza nu sunt in apele lor.

S2K
8th December 2005, 13:38
Pana una alta Steaua s-a despartit si de doi fundasi centrali - Baciu si Curt si nu se anunta nimic pe acest front ... pe moment stam doar in Ghionea si Goian, Radoi fiind mai nou mijlocas. Chiar si cu retragerea lui Radoi tot nu sunt destui.

dede
8th December 2005, 14:28
mai da ce va mai stresati...inca nici nu a inceput bine perioada de transferuri si deja va plangeti ca nu a venit nimeni...in 3 luni se pot intampla multe...sincer, trebuia facuta putina curatenie pe la rezerve...

SORENSEN
8th December 2005, 18:44
asa am zis si in vara ca vine unul altul si a venit doar Iacob asa ca avem motive de enervare si indoiala.

Triphat
9th December 2005, 00:18
Mi-a zis un fan farul ca l-au luat Dinamo pe Cristocea... e adevarat ?

superchumbo
9th December 2005, 08:33
Nu e adevarat, l-a luat Steaua si pentru declaratia lui ca nu s-ar fi dus la Dinamo nici pe mai multi bani, ma declar dinainte fanul lui :ok:

RstInPc
9th December 2005, 08:49
Cristocea mananca rahat cu polonicul. Cum un jucator se transfera la o echipa gata, este fanul respectivei inca din stadiul de embrion. Nu mai puneti botul la declaratiile jucatorilor vis-a-vis de echipa favorita. Este clar ca echipa cu care tine de mic este echipa la care joaca/va juca. Iata declaratia lui Cristocea, facuta cu ceva timp in urma:
Īl vor acum!

"Cīinii" vor să-l transfere pe Cristocea şi există posibilitatea de a-l ceda la Farul pe Bălţoi

Dinamo īncearcă să dea īn aceste zile o lovitură: aducerea mijlocaşului ofensiv Vasilică Cristocea īn Ştefan cel Mare. Fotbalistului de 25 de ani īi expiră īn vară contractul cu Farul, īnsă situaţia lui īn acest moment este delicată. Acuzat de fanii constănţeni că a contribuit decisiv la īnlăturarea lui Petre Grigoraş de la echipă, Cristocea nu s-a mai prezentat ieri la antrenament, motivīnd că nu i-a fost achitată o restanţă de 3.000 de euro.

Roş-albii caută să-l transfere din această iarnă pe mijlocaşul Farului, pentru care ar putea să-l ofere la schimb pe atacantul Alex Bălţoi (23 de ani), căzut īn dizgraţia conducerii dinamoviste după partida cu Levski Sofia (0-1). Bălţoi a mai evoluat la Constanţa īntre anii 2002-2004, jucīnd 46 de meciuri şi marcīnd 13 goluri. Este posibil ca roş-albii să accepte să ofere şi o sumă modică, īn jur de 100.000 de dolari, pentru a-l achiziţiona imediat pe Cristocea.
INTERVIU
"Aş veni la Dinamo!"
Ionuţ Iordache

- Vasilică, de ce nu ai participat la antrenament?
- Nu mi-am primit banii, deşi coechipierii mei i-au luat. Acest lucru nu mi se pare normal. Īn aceste zile, voi merge personal pentru a anunţa şefii clubului că nu mai vin la echipă. Pot să-mi dea şi 100.000 de dolari amendă, că tot nu mă mai īntorc. Mă gīndesc chiar să mă las de fotbal!

- Ştii că te vrea Dinamo?
- Cu mine nu au luat deocamdată legătura, dar dacă Dinamo se va īnţelege cu Farul, m-aş duce acolo. Eu, sincer, aş vrea să merg īn Ştefan cel Mare. Dacă nu, stau acasă pīnă īn vară şi voi vedea apoi ce o să fac.
Iata si sursa: http://www.gsp.ro/index.php?arhiva=1&a=26983&ss=all%7Call%7C01-01-2004%7C09-12-2005%7C0%7C2%7CCristocea&p=2

S2K
9th December 2005, 10:53
@ superchumbo: Inca nu l-a luat Steaua. Lasa tu vorbele lui fecali. Cand o sa il vezi pe Cristocea pozand cu tricoul Stelei la conferinta de presa, atunci sa spui ca l-a luat.

SORENSEN
9th December 2005, 11:14
Oricum oeirul a delcarat multe pt tranferurile din iarna si n-a facut decat sa vanda asa ca nici macar Cristocea nu e sigur .
Daca se dau toate rezervele asa cum se zice ma intreb cu cine mi jucam poate cu Olaroiu ca intra si el isi pune ghetele mai face un tackling sau o pasa ceva ca in rest...

S2K
9th December 2005, 12:34
Cica GSP-ul ii pune pe lista de veniri la Steaua si pe Cocis si pe Mazilu. Daca fecali il aduce pe Cocis promit ca ii spun pe numele sau adevarat ... :happy :evil:

Vladek
9th December 2005, 12:52
Daca Jiji il aduce pe Cocis si Mazilu la Steaua eu il iert de ultimele 50 de prostii declarate si ii mai acord si iertare in avans pt urmatoarele 100 ( adica vreo 2-3 saptamani ).

Dar astept... sa-i vad pe cei 2 cu tricoul Stelei, gata sa intre pe teren.

don_denver
9th December 2005, 13:06
pana vor veni jucatorii astia ....mai e de asteptat...insa daca...si e un mare daca..ii va aduce....il iert de un pacat pe jiji....il las pe el sa aleaga..:D

SORENSEN
9th December 2005, 15:19
Da sigur Cocis ar fi Ok dar ratangiul ala notoriu de mazilu mai bine NU

dede
9th December 2005, 23:13
cine ii mai crede pe aia de la gsp? nu prea cred io ca vor veni mazilu si cocis la Steaua...se stie ca jiji e un pic mai egoist cand vine vorba de transferuri...mai ales de transferuri mai "scumpe"

Triphat
9th December 2005, 23:48
Cocis si Mazilu ? Ar fi fantastic.. dar sa fim serioshi.. no chance.

S2K
10th December 2005, 11:05
Pe Mazilu o sa ceara aia de Sportul cel putin 1 milion, iar pe Cocis ... chiar si mai mult.

Paul
10th December 2005, 11:39
Cristocea nu e cine stie ce scula de fotbalist , insa cand Gigi zice ca 99 % vine la Steaua , inseamna ca vine...
Mai ales ca cu Farul ne intelegem :D

Gabriel28
10th December 2005, 11:51
poate mazilu, dar cocis.....no chance....pe ala se bat inter si bayern.

S2K
10th December 2005, 12:11
Cocis a declarat cu gura lui ca el nu stie nimic de nici o oferta. Dar ziarele din Romania sunt in stare sa spuna ca portarul de la Building Vanju Mare este in tratative cu Arsenal ... ca sa mai faca ceva vanzare.

SORENSEN
10th December 2005, 12:14
cum se bate Milan pe Tamas..give me a brake ca sa zic asa
Cocis nu vine la Steaua pt moldoveni vor vrea cel putin 1,5 mil pe el .Clar nu Bayern sau Inter aleas povesti.
Sa speram ca vor veni jucatori care vor intari echipa si nu vor pleca jucatori sa destabilizeze echipa.

SORENSEN
12th December 2005, 11:30
Se vorbeste ca Gh Becali vrea sa-l ia pe Tamas cu 1,5 mil $ de la Spartak .
Nu inteleg de ce un betiv e cautat de Steaua.

RstInPc
12th December 2005, 11:41
Multe se scriu in presa romana. Cum naiba sa se duca Tamas la Steaua, chiar daca ar plati Gigi banii lui Spartak ? E ca si cum ar vrea Dinamo sa-l cumpere pe Radoi. In perioada asta sunt muuulte bazaconii in presa romana.

SORENSEN
12th December 2005, 12:15
Pai tocmai de aia mi se pare ciudat , pe langa faptul ca e un betiv si un fotbalist de valoare in acelasi timp.
Desi in articol se vorbea de un caz asemanator --Danciulecu :confused:

dragos_popa17
12th December 2005, 12:44
Si daca n-ar fi rivalitatea, cine ar fi prost sa dea 1,5 mil $ pentru un fundas in conditiile in care pe acel post ai trei jucatori foarte buni, capabili sa joace oricand la nationala. Sa nu uitam ca Tamas face cuplu cu Chivu doar pentru ca nu joaca Radoi. Mai bine dai banii aia Cocis sau iti aduci cativa mijlocasi centrali si un atacant, posturile neacoperite la Steaua.

Paul
12th December 2005, 14:55
Cum naiba sa se duca Tamas la Steaua, chiar daca ar plati Gigi banii lui Spartak ? E ca si cum ar vrea Dinamo sa-l cumpere pe Radoi. In perioada asta sunt muuulte bazaconii in presa romana.

Hai lasa-ma ...
Tamas asta a jucat la Dinamo vre`o 40-45 de meciuri .

Eu inteleg daca ai zice : ce sa caute Fl. Petre la Steaua ...

______
Problema e daca are Steaua nevoie de Tamas ...Raspuns 1

1) NU-l poate folosii in UEFA
2) Nu-l vor inghitii suporterii
3) E 2 clase sub Ghionea , si cam la acelasi nivel cu Goian ...

dede
12th December 2005, 15:11
daca ar gandi macar un pic jiji, si-ar da seama ca noi nu in aparare avem probleme...acolo stam bine...poate chiar f bine...dar deh...la mintea lui...asta ar fi o problema...
o a doua problema ar fi ca tamas a jucat la dinamo...sau ma rog...mai joaca...iar suporterii nu cred ca vor accepta un fotbalist care a avut ceva legatura cu cateii...
si inca o chestie...nu prea cred io ca tamas vrea sa vina la Steaua...

dar putem sta linistit...prin ziare se scriu multe prostii...

uti2102
12th December 2005, 15:12
Asta-i o shtire de tot kktul. Tamash n-are ce cauta la Steaua. E caracter nul !!!

SORENSEN
12th December 2005, 16:23
... si e betiv notoriu de calibrul lui Semeghin .NU ,sa stea langa CIRC.

S2K
12th December 2005, 20:28
Tamas care tocmai si-a tras frizura alb-rosie? :D

Maine, poimaine ne putem astepta ca ziarele sa spuna ca fecali vrea sa cumpere jucatori de la Barcelona. :D

walt.mann
13th December 2005, 10:26
Trebuie sa mai aducem mijlocasi ( 1 central, 2 laterali), si inca un varf care sa il poata suplini pe Iacob.

Vladek
13th December 2005, 10:38
Chestia asta cu Jiji gata sa bage milioane de $$ in transferuri e cam umflata. Pai el nu e gata sa mareasca oferta pentru Cristocea de la Farul cu 100.000 de dolari, ca sa vina de la iarna in loc sa asteptam sfarsitul sezonului !!

Daca totusi se hotaraste sa mai scoata niste bani din buzunar eu cred ca Steaua ar avea nevoie de : 1. Tibi Balan, de la Sportul ; 2. Pascovici si Todoran, de la Farul ; 3. Mansour, de la Timisoara ( nu obligatoriu, dar mi se pare un jucator promitator, ar merita incercat ) ; 4. Un portar de valoare, care sa nu ne mai dea emotii la fiecare meci.

S2K
13th December 2005, 12:03
Uitati de jucatorii din Divizia A. Steaua are nevoie de jucatori care sunt cum in afara granitelor. Romani si mai ales straini.

walt.mann
13th December 2005, 13:25
Am mai spus-o: ar trebui sa se duca vreunul din scouti vreo doua saptamani in Brazilia sau/si Argentina, si iti poate aduce 1-2 pusti talentati.
By the way: Am inteles ca Thwaite de la FC National este dorit de Olaroiu.

dede
13th December 2005, 14:38
auzi la jiji...a inceput si el sa mai bage bani...pai jiji, la cat e el de egoist cand vine vorba de bani pt transferuri, iar nu o sa mai aduca nici un jucator de valoare...asteptam degeaba ceva transferuri...

SORENSEN
13th December 2005, 23:43
cam asa e,desi mereu anunta in perioada de tranferari ca baga nu stiu ca cat, ca face ....

dede
14th December 2005, 15:30
eh, las'...macar anu asta face gazonu...daca nu se razgandeste intre timp...:mda:

SORENSEN
14th December 2005, 15:56
macar de l-ar face si aduca 1-2 jucatori pana acum ce de altfel au si confirmat.ex Iacob

Mariusmadmax
16th December 2005, 18:32
nu stiu daca va baga bani insa cred ca Steaua nu mai are rezerve ...
Dinita - f slab
Lovin - nu confirma ( acum joaca si Radoi pe postul lui ... )
Baciu - numai dorinta ...
Cernea - nu stiu ce va fi daca ajungem la mana lui
Khamutovschi - nu este rezerva ... da parca asa ar trebui sa fie
Cristea - cred ca ar trebuii folosit pe postul lui Bostina , insa ex-galateanul joaca destul de bine acolo
Dumitru - fost-ai lele cand ai fost
Balan - nu stiu ce sa mai zic
Petre - la revedere

Mie imi place Mansour fff mult , cred ca ar fi mai util decat Iacob
Carstocea este f scund ...