PDA

View Full Version : Am inceput sa deranjam...



Luis Garcia10
16th February 2007, 15:17
Nu avem o valoare extraordinara pe plan european, dar am observat ca am inceput sa deranjam granzii! Echipe de calibrul lui Bayern Munchen cu bugete exorbitante au inceput sa se teama de pierderea participarii in Liga Campionilor in favoarea Stelei , Rapidului si al lui Dinamo! Acest lucru a inceput sa fie din ce in ce mai evident prin arbitrajele cel putin tendentioase pe care echipele romanesti le-au avut in ultima vreme!
Miercuri seara la Lisabona , Dinamo a fost oprita de la marcarea primului gol! ( cel de 1-0 !! 1-0 la pauza si in deplasare inseamna enorm! APROAPE CALIFICAREA! ) de un asistent croat! A trecut ,am zis ,, e o decizie gresita ..asta e!"
Joi am avut parte de un arbitraj infect din partea brigadei germane conduse de Florian Meyer ( om care ne-a mai curatat o data pe Anfield)
Si ca sa ne termine definitiv , este adus domnul Urs Meyer sa fie observator la partida Dinamo - Benfica ( echivalentul ultimei sanse a unei echipe romanesti anul acesta in Europa!)
Sunt readuse in joc niste plagi care au facut mult rau fotbalului romanesc! Sa le fie rusine celor de la UEFA! :rosu: :rosu: :rosu: S-a dovedit inca o data ca cine are banu` are si puterea , si asta nu numai in fotbal! :rosu: :rosu:

nr.zece
16th February 2007, 15:19
exagerezi, faptul ca steaua a jucat praf nu inseamna ca are cineva ceva cu noi

Luis Garcia10
16th February 2007, 15:20
Am spus ca nu avem o valoare extraordinara ! :D

Charon
16th February 2007, 15:21
care arbitraj infect?:groggy:
cred ca ai vazut alt meci!

Luis Garcia10
16th February 2007, 15:23
Thereau a scapat singur cu portarul prin min 20 si a fost semnalizat un offside inexistent! Mai evidenta a fost iesirea lui Palop cu mingea din careu decat cea a lui Cernea! Cornere acordate aiurea spaniolilor , lovituri libere neacordate Stelei ! Am fost tocati marunt! Recunosc 90% din meci am jucat execrabil , dar trebuie spus ca spanioli au fost impinsi de la spate!

aetius
16th February 2007, 15:30
daca vine urs meyer la bucuresti el trebuie sa stie ca va pleca din romania cu picioarele inainte. cum indrazneste !!! ce nesimtit !!!
vor sa provoace tribunele sa scandeze impotriva lui si apoi sa ne faca acelasi lucru ca lui feyenoord !
nashu sandu ce draq face la uefa ! ar trebui sa recuze un astfel de observator !!!

miril
16th February 2007, 15:34
Am o senzatia...interna de deja-vu, deja vecu! Asta a propos de "S-a dovedit inca o data ca cine are banu` are si puterea , si asta nu numai in fotbal".

danpuric78
16th February 2007, 15:41
daca vine urs meyer la bucuresti el trebuie sa stie ca va pleca din romania cu picioarele inainte. cum indrazneste !!! ce nesimtit !!!
vor sa provoace tribunele sa scandeze impotriva lui si apoi sa ne faca acelasi lucru ca lui feyenoord !
nashu sandu ce draq face la uefa ! ar trebui sa recuze un astfel de observator !!!

Mai usor baieti. E drept ca ne sunt adusi in fata iar niste "simpatici", insa eu nu cred in aceste teorii ale conspiratiei.
Uefa nu are nevoie sa ne lucreze la arbitraj, sau la trageri la sorti, ca facem noi singuri o treaba destul de buna.
Asta cu acuzatul arbitrilor e apanajul celor slabi. Cand nu -ti iese pe teren dai vina pe arbitrii.
Urs Meyer? Ne-a dezavantajat la Copenhaga, insa nu mai mult decat a facut-o generalul. e el de vina pentru suita de calificari ratate?
Cine acuza arbitrajul la meciul de aseara nu are ce face. Neamtul a arbitrat corect toate fazele importante. E culmea sa dai vina pe arbtirii la un meci in care ai facut figuratie.

Luis Garcia10
16th February 2007, 15:46
Mai usor baieti. E drept ca ne sunt adusi in fata iar niste "simpatici", insa eu nu cred in aceste teorii ale conspiratiei.
Uefa nu are nevoie sa ne lucreze la arbitraj, sau la trageri la sorti, ca facem noi singuri o treaba destul de buna.
Asta cu acuzatul arbitrilor e apanajul celor slabi. Cand nu -ti iese pe teren dai vina pe arbitrii.
Urs Meyer? Ne-a dezavantajat la Copenhaga, insa nu mai mult decat a facut-o generalul. e el de vina pentru suita de calificari ratate?
Cine acuza arbitrajul la meciul de aseara nu are ce face. Neamtul a arbitrat corect toate fazele importante. E culmea sa dai vina pe arbtirii la un meci in care ai facut figuratie.

la 1-0 pt Steaua , pentru ca lasa-ma sa cred ca Cyril ar fi marcat singur cu portarul , figuratia s-ar fi putut transforma intr-o victorie de rasunet si inca ceva punctulete la coeficientul Uefa!

aetius
16th February 2007, 15:47
dan, cred ca iti dai seama ca daca afla dinamovistii de urs meyer ca e pe arena lor il toaca !!!
iar daca dinamo nu se califica s-ar putea sa iasa urat de tot pentru el !!!
eu unul nu-l suport pe omul asta si crede-ma as trece si cu tancul peste el indiferent de consecinte. de ce? el e unul din acei putini oameni contemporani cu noi care nu are minim de respect pentru noi ca natie.

delaparis
16th February 2007, 15:50
Am o senzatia...interna de deja-vu, deja vecu! Asta a propos de "S-a dovedit inca o data ca cine are banu` are si puterea , si asta nu numai in fotbal".
:)
Nu suntem in stare sa vedem clar ... ce joc au prestat cele doua echipe miercuri si joi ? Ce strategie a aplicat Rednic ? Atacul cea mai buna aparare ?Ce a exersat Olaroiu la antrenamente ? agresivitate ? :mda:

Macar sa ajungem sa jucam fotbal corect, daca nu performant, si dupa aceea sa vedem cine ce are cu noi ...

Jus7M3
16th February 2007, 15:53
aiurea .. avem noi romanii "boala" asta sa ne victimizam .. arbitrajul a fost unul bun .. asta cu v-a tocat marunt sau mai stiu eu ce e vrajala ieftina .. adevarul este ca Sevilia chiar si fara cativa titulari si jucand fara sa se chinuie prea mult a facut instructie cu voi !!

p.s. offside`ul la thereau evident, iesirea lu` cernea mai mult decat evidenta, penalty`ul JUST acordat .. nu va mai cramponati in "ne-a furat arbitrul" .. chiar ma mir cand vad asemenea remarci dupa un arbitraj care dupa umila mea parere a fost unul de calitate !!

p.s. poate sunt si eu subiectiv .. adevarul este ca am tinut cu Sevilia !!

Luis Garcia10
16th February 2007, 16:00
aiurea .. avem noi romanii "boala" asta sa ne victimizam .. arbitrajul a fost unul bun .. asta cu v-a tocat marunt sau mai stiu eu ce e vrajala ieftina .. adevarul este ca Sevilia chiar si fara cativa titulari si jucand fara sa se chinuie prea mult a facut instructie cu voi !!

p.s. offside`ul la thereau evident, iesirea lu` cernea mai mult decat evidenta, penalty`ul JUST acordat .. nu va mai cramponati in "ne-a furat arbitrul" .. chiar ma mir cand vad asemenea remarci dupa un arbitraj care dupa umila mea parere a unul de calitate !!

p.s. poate sunt si eu subiectiv .. adevarul este ca am tinut cu Sevilia !!

Offside-ul a fost evident? :shocked: :shocked: :shocked: Palop nu a iesit la randul lui din careu cu mingea in mana? :confused: Nu au fost conere neacordate noua , si altele acordate gratuit lor ?:o: Daca ai fi citit mai sus ti-ai fi dat seama ca am precizat ca jocul Stelei a fost execrabil , dar asta in repriza a doua !( nici prima n-a fost prea reusita , dar a fost buna totusi! )

Gontel
16th February 2007, 16:38
Nu cred ca are rost sa discutam acum despre arbitraje ostile. Sa ne uitam mai intai ca am jucat foarte prost, ceva in genul meciurilor cu Lyon si Real.
Si, sa presupunem ca au fost erori, chiar crezi ca au influentat rezultatul partidei? Oricum pierdeam, ne dadeau spanilolii gol mai devreme sau mai tarziu.
Nu are rost sa acuzam aiurea, doar sa facem niste speculatii.
Am avut ghinion la tragerea la sorti si am picat cu 2 echipe foarte puternice, dar nu cred ca se preocupa nemtii de situatia noastra.

Benny
16th February 2007, 16:39
Am vazut doar 35 min din repriza a 2-a. In tot acest timp arbitrajul a fost mai mult decat corect. Remarc cartonasul galben primit de un fundas spaniol atunci cand a incercat sa-l loveasca cu cotul pe Thereau. A incercat, nu i-a iesit lovitura. Iar aceasta incercare intr-un careu aglomerat, am vazut-o doar la reluare.

Imi plac suporterii stelisti, care pana recent le dadeau lectii dinamovistilor despre diferenta dintre a juca in CL si in UEFA si care pe alte threaduri se aratau extrem de suparati, ca nemtii cer ca punctele acumulate in UEFA sa nu valoreze la fel ca cele din CL. Sau poate interesul poarta fesul, iar adevarul este doar cel care convine?

danpuric78
16th February 2007, 20:09
Offside-ul a fost evident? :shocked: :shocked: :shocked: Palop nu a iesit la randul lui din careu cu mingea in mana? :confused: Nu au fost conere neacordate noua , si altele acordate gratuit lor ?:o: Daca ai fi citit mai sus ti-ai fi dat seama ca am precizat ca jocul Stelei a fost execrabil , dar asta in repriza a doua !( nici prima n-a fost prea reusita , dar a fost buna totusi! )
Sevilla, asta e una din marile probleme ale stelistilor. Tot timpul e altceva de vina si nu echipa, antrenorul sau conducatorii.
Cu dinamo v-a furat corpodean, dar n-a vazut nimeni ca steaua nu a jucat nimic, cu OL a fost tot corpodean de vina ca le-a stricat moralul. La Iasi iar v-a rupt arbitrul, dar n-a vazut nimeni ca jucatorii stelisti, teoretic mai maturi si experimentati s-au luat la lupta cu moldovenii.
Pe bernabeu a fost ghinion,iar cu dinamo kiev s-a obtinut un punct pe arbitraj corect.
e o mentalitate extrem de puerila la steaua, de genul atunci cand echipa merge bine, toti isi asuma fel de fel de merite, iar conjunctura si sansa nu joaca nici un rol.
Cand Steaua pierde, e vina arbitrajului, ghinionului sau a unor conspiratii nationale sau europene impotriva voastra.
Pur si simplu nu-si asuma nimeni raspunderea pentru esecuri, iar voi suporterii incurajati asta.

Referitor la Benfica-Dinamo. E clar ca nu a fost offside la Niculescu, insa la cum a jucat dinamo sa discuti arbitrajul mi se pare absurd.
In urma cu cativa ani steaua castiga cu 3-0 la piatra neamt. Steaua a avut un 11 m inexistent iar un jucaotr nemtean a fost eliminat de pomana. Dupa meci toata lumea se astepta la reactiile violente ale lui Stefan, insa acesta a zis simplu - cand pierzi cu 3-0 nu mai are rost sa discuti de arbitraj.
E identic cazul stelei de aseara. La modul cum au pierdut ar trebui sa taca.

caine19
16th February 2007, 20:48
Nu cred ca vom avea parte de un arbitraj nefavorabil joi:) .

Forza FCD !!

Sevilla86
16th February 2007, 21:28
Oricat de paranoici suntem noi romanii, trebuie sa ne trezim o data si o data si sa ne dam seama ca nu ne fura nimeni in Europa... nu ne-a furat nici Urs Meier, nu ne-au furat nici cu Sevilla, nici cu Boro etc.
Mania persecutiei pe care o avem nu ne face nici un bine, din contra. Masa bogatilor e doar un mit si ne ridicam in slavi adversarii de fiecare data de parca am juca impotriva zeitatilor. Si de-aia pamantenii de romani nu inving niciodata pe alde Olanda, Real Madrid sau Lyon si nici nu o sa-i invingem.
In ziua in care am invatat Miorita la scoala ne-am compromis pe viata... o sa ne multumim cu cate o primavara incheiata prin februarie, maxim martie si cu asta basta! Acuzele la adresa arbitrilor ne-au alinat din amaraciune si ne-am transformat tristetea in ura si atacuri la adresa arbitrilor. Da' nu mai merge... nu mai putem sa ne ascundem neputinta in maniera asta pt ca nu mai tine.

danpuric78
16th February 2007, 23:24
Oricat de paranoici suntem noi romanii, trebuie sa ne trezim o data si o data si sa ne dam seama ca nu ne fura nimeni in Europa... nu ne-a furat nici Urs Meier, nu ne-au furat nici cu Sevilla, nici cu Boro etc.
Mania persecutiei pe care o avem nu ne face nici un bine, din contra. Masa bogatilor e doar un mit si ne ridicam in slavi adversarii de fiecare data de parca am juca impotriva zeitatilor. Si de-aia pamantenii de romani nu inving niciodata pe alde Olanda, Real Madrid sau Lyon si nici nu o sa-i invingem.
In ziua in care am invatat Miorita la scoala ne-am compromis pe viata... o sa ne multumim cu cate o primavara incheiata prin februarie, maxim martie si cu asta basta! Acuzele la adresa arbitrilor ne-au alinat din amaraciune si ne-am transformat tristetea in ura si atacuri la adresa arbitrilor. Da' nu mai merge... nu mai putem sa ne ascundem neputinta in maniera asta pt ca nu mai tine.

:ok: de acord. Dar vezi ca e valabil si in campionat. Mai sunt unii care se plang ca dina cauza arbitrajelor nu castiga tot timpul. :D

NEAGA
16th February 2007, 23:28
arbitrajele pot influenta clar un joc

Sevilla86
16th February 2007, 23:41
:ok: de acord. Dar vezi ca e valabil si in campionat. Mai sunt unii care se plang ca dina cauza arbitrajelor nu castiga tot timpul. :D


Oricat de paranoici suntem noi romanii, trebuie sa ne trezim o data si o data si sa ne dam seama ca nu ne fura nimeni in Europa...

Pai ce naiba, crezi ca ma lasam descoperit in halul asta? :D De-aia am si specificat "in Europa" pt ca ma asteptam la o replica de genul asta :ok:

Liviu
17th February 2007, 00:17
Nu a fost vorba de niciun furt . Nici la Dinamo si nici la Steaua . Greselile la ambele meciuri (mai multe la Dinamo) au venit in urma unor faze grele si nu inteleg de ce am banui de hotie niste oameni care daca luam meciul Stelei - puteau sa faca rau inca de cand Cernea a facut prima gafa si se putea da de atunci hent desi nu a fost . Stiu ca ne-ar place sa credem ca de fapt daca era alt arbitru obtineam alte rezultate...:D
Furt a fost Ivanov care nu a dat hent cu Norvegia la o faza petrecuta in fata lui , furt e la Serea sau Altmayer . Azi se greseste in favoarea ta (vezi Besiktas sau Kiev) maine in defavoarea ta . Facem din tantar armasar .

Patratzel89
17th February 2007, 01:02
Doar la meciu` cu Dinamo i se poate imputa doar acel offside arbitrului asistent..cat despre steaua arbitrajul a fost bun..

Laur_Farul
17th February 2007, 03:29
Daca acum am jucat "praf" cum ziceti voi poate ca dupa retur o sa fie mai "praf" ;) !

danpuric78
17th February 2007, 04:23
Pai ce naiba, crezi ca ma lasam descoperit in halul asta? :D De-aia am si specificat "in Europa" pt ca ma asteptam la o replica de genul asta :ok:

E valabil si in campionat. Mai ales cand analizam perioada mai lungi, nu fiecare meci in parte.
E clar ca pentru rezultate slabe e de vina echipa in principal si nu arbitrii.

Sevilla86
17th February 2007, 11:12
E valabil si in campionat. Mai ales cand analizam perioada mai lungi, nu fiecare meci in parte.
E clar ca pentru rezultate slabe e de vina echipa in principal si nu arbitrii.

Adevarat, dar am specificat "in Europa" pt ca nu cred vorba lu' Mitica: "drept ca lumanarea"
Nu poate nimeni sa-mi spuna ca nu se fura in campionatul nostru... asa cum Steaua a fost furata, tot asa i-a furat si Steaua pe altii... Becali poate ca a intrat in fotbal cu ganduri de "pace" si de-aia a stat cativa ani fara sa castige nimic. Sietemul asta ticalosit ( :D ) te obliga sa faci blaturi numai ca sa pleci de pe picior de egalitate cu restul echipelor. Daca Borcea face, daca Rapid face si daca tu nu faci = nu ai nici o sansa.
Am renuntat la paranoia in ceea ce priveste arbitrajele in Europa, dar imi rezerv dreptul sa fiu paranoic in ceea ce priveste campionatul intern.

Elphax
17th February 2007, 11:19
Am renuntat la paranoia in ceea ce priveste arbitrajele in Europa, dar imi rezerv dreptul sa fiu paranoic in ceea ce priveste campionatul intern.

greseli se fac peste tot, chiar la unul din meciurile din romania arbitrate de straini au fost greseli mari

starsteel
17th February 2007, 11:37
Hai sa fim seriosi ca la ce am jucat in meciurile tur chiar ca de contestat raman doar propriile echipe. Ne deranjam noi insine prin prestatiile astea jalnice.

danpuric78
17th February 2007, 16:38
Adevarat, dar am specificat "in Europa" pt ca nu cred vorba lu' Mitica: "drept ca lumanarea"
Nu poate nimeni sa-mi spuna ca nu se fura in campionatul nostru... asa cum Steaua a fost furata, tot asa i-a furat si Steaua pe altii... Becali poate ca a intrat in fotbal cu ganduri de "pace" si de-aia a stat cativa ani fara sa castige nimic. Sietemul asta ticalosit ( :D ) te obliga sa faci blaturi numai ca sa pleci de pe picior de egalitate cu restul echipelor. Daca Borcea face, daca Rapid face si daca tu nu faci = nu ai nici o sansa.
Am renuntat la paranoia in ceea ce priveste arbitrajele in Europa, dar imi rezerv dreptul sa fiu paranoic in ceea ce priveste campionatul intern.
In buna masura ai dreptate. Totusi exagerezi cu ideile despre cinste ale lui Becali. El a fost hot si mafiot inainte de a intra in fotbal.
In rest e clar ca fiecare echipa isi are proprii arbitrii si sateliti. Poate ashtia influenteaza un meci dar nu un campionat.Nu prea cred in echipe care pierd campionatul din cauza arbitrilor.

Apoi paranoia asta cu arbitrajul are si un alt efect - poate chiar mai grav. Creeaza un alibi perfect pentru antrenori si jucatori. Hai sa luam celubru dinamo - steaua corpodean.
Steaua a avut un jucator eliminat pe nedrept. Oli, MM Becali toti au facut circul lumii. Niste profesionisti ar fi vazut ca steaua n-a jucat nimic, iar fundasii lor de CL au fost ridiculizati de un jucator expirat pe final de meci. Lucru inadmisibil.. Astfel au gasit juctorilor si antrenorului o scuza perfecta. S-a spus noi batem in europa (era dupa kiev) - suntem furati in tara, nu suntem lasati sa castigam. Steaua joaca bine, n-avem ce sa ne reprosam, e vina altora. Steaua juca prost si in campionat si in CL, insa toata lumea avea o scuza.

dani3lll
1st April 2007, 11:26
eu zic ca nu deranjam pe nimeni atata timp cat nu sa reusit calificarea in fata a doua echipe destul de puternice ;)
ce sa mai zic daca jucam cu barcelona sau cu fc porto
va spun si rezultatul : o luam rau de tot :)))

bluesky
2nd April 2007, 16:12
o sa vina vremea cind o sa ajungem si noi sa ne batem de la egal la egal cu granzi europei toate la timpul lor,insa despre opinia ta dani3 eu cred ca tu esti iritat de faptu ca craiova nu a mai pupat de mult o cupa europeana si nu stiu daca o sa vedem minunea ,craiova in campions league.