PDA

View Full Version : Stiati Ca????



abc_tase
16th February 2007, 14:34
E simplu! Nu trebuie decat sa postatzi ceea ce credetzi voi ca ceilaltzi nu stiu.
Ca exemplu o sa incep eu:
-Stiati ca Ferrari urmeaza sa scoata pe piata un SUV cat de curand. S-ar putea chiar anul asta. Uitati si o poza cum ar pute sa arate:
http://www.stiriauto.ro/files/Image/_2006/ian/31.01/ferrari_suv_voorkant_2%5B1%5D_mare.jpg

07Ex
16th February 2007, 17:58
N-am stiut si sincer sa fiu nici nu ma intereseaza, mai ales daca masina respectiva va arata atat de naspar ca masina de mai sus. In plus, pretul masinii respective probabil va fi exorbitant, deci un nou motiv pentru care nu ma intereseaza.

CrisS
16th February 2007, 18:05
Ce acid ai fost SiR :D :evil:

california
16th February 2007, 18:15
urata rau e .....:))

abc_tase
16th February 2007, 20:01
sincer sa fiu nici mie nu-mi place, de fapt ferrari in general nu-mi prea place, da` trebuia sa dau un exemplu si asta mi-a fost la-ndemana, plus de asta mi s-a parut deosebit ca ferrari sa scoata un SUV.

TheIceMan
16th February 2007, 20:07
my 2 cents, pe fuga in pauza de masa:
- Ferrari nu va construi niciodat un SUV.
- Niciodata nu au fost nici macar zvonuri in directia asta.
- Poza respectiva este probabil rodul imaginatiei cuiva care stie sa foloseasca photoshopul.

Ceva surse credibile ai?

p.s azi se deschide Canadian Int'l Auto Show in Toronto, maine-s acolo prezent, daca vad vr-un Ferrari SUV il pozez sa-l arat aici :)... tiii.. ce de poze o sa scot pentru 'ghiceste masina' :happy :yeah:

Canadienilor, mergeti?

www.autoshow.ca

07Ex
16th February 2007, 20:35
Canadienilor, mergeti?

Daca as fi fost in Toronto as fi mers, dar nu ma voi intoarce decat in martie asa ca anul asta voi pierde show-ul. Posteaza si tu niste poze ca sa vedem ce mai este nou. :D

abc_tase
16th February 2007, 20:50
my 2 cents, pe fuga in pauza de masa:
- Ferrari nu va construi niciodat un SUV.
- Niciodata nu au fost nici macar zvonuri in directia asta.
- Poza respectiva este probabil rodul imaginatiei cuiva care stie sa foloseasca photoshopul.

Ceva surse credibile ai?[/url]
Mda poza e facuta in photoshop.
Ca sursa nu am decat niste articole din reviste in care se zice ca ferrari lucreaza de zor la un prototip SUV.

aaaa si am si o intrebare:
e adevarat ca Fiat Group detine ferrari-ul?

am citit ca daca ferrari le poate dovedi celor de la Fiat Group (cei ce detin ferrari [cum scria in revista]) ca un SUV ferrari poate fi profitabil atunci poate fi scos pe piata. Am inteles ca ideea ca sa faca un SUV le-a venit celor de la Ferrari pentru ca si-au dat seama de potentialul unui SUV care sa poarte numele de Ferrari, ei fiind intr-un fel invidiosi pe celelalte marci de prestigiu pentru succesul care l-au avut cu SUV-urile lansate.
Si ,cica, si lamborghini lucreaza la un SUV.

Acum nu stiu cat de adevarata poate fi chestia asta, da` mi s-a parut chiar interesant.

07Ex
19th February 2007, 18:59
Si ,cica, si lamborghini lucreaza la un SUV.

Nu stiu daca Ferrari va scoate un SUV, dar parca Lamborghini a avut cateva prototipuri de SUV-uri la raliul Paris - Dakar.

ionut_cluj
3rd April 2007, 16:46
Lamborghini a avut 2 4X4 in istorie, LM001 si LM002. Masinile faceau concurenta directa Hummer-ului H1 (Humvee), si erau superioare ca performante si siguranta. Problemele majore ale ambelor modele era consumul enorm (70 l / 100 Km la LM001) si faptul ca franele erau prea "moi", distanta de franare fiind deosebit de mare.
SUV-ul Ferrari nu ma intereseaza, nu-s deloc un fan al marcii. Cat despre Lamborghini, tot ce e posibil cu SUV-ul, din pacate. Masina mea preferata este Lamborghini Diablo SV, dar de cand marca italiana a intrat sub proprietatea WV.... Din pacate WV tine mai mult la profit decat la istorie, imagine etc.

teto teto100
9th April 2007, 20:10
................wwwwooooooooowwwwwwwww.........