PDA

View Full Version : Echipa fanion a Olteniei



EDMOND_
22nd August 2005, 21:25
o declaratie facuta de Emil Sandoi , ieri in Craiova :

""Eu niciodata nu am declarat, ca Pandurii ar fi echipa fanion a Olteniei. Vorbele mele au fost rastalmacite. Era normal ca presa sa ne acorde mai multa atentie noua, in detrimentul Universitatii, echipa ce a retrogradat in divizia B. Vreau sa lamuresc lucrurile : Universitatea este echipa fanion a Olteniei indiferent de divizia in care se evolueaza. Abia dupa ce o echipa din Oltenia o sa cucereasca mai multe titluri de campioana decat Stiinta, putem sa reluam discutia despre echipa fanion”

O palma morala data de Emil Sandoi acelor ziaristi din presa scrisa ( inclusiv cea electronica) care in goana dupa scandal o iau mai mereu pe aratura.....

inter
22nd August 2005, 22:31
:ok: Emile ...

juventuz
22nd August 2005, 22:40
oricum anul asta craiova va avea un adversar puternic...Petrolul are obiectiv promovarea...si are o conducere competitiva si un lot omogen!O sa fie cea mai disputata serie pentru ca si Urizceni si Otopeni au echipe si bugete bune!

EDMOND_
22nd August 2005, 22:50
Pai si ce legatura are asta cu echipa fanion a Olteniei... despre asta putem sa discutam la componenta diviziei B2 , pe un alt thread.... insa mie nu imi este frica de Petrolul cat de jocurile de culise.....

inter
22nd August 2005, 23:03
juve... parca te laudai ca nu scrii pe intern :D:D
mare minune ... aferim, ai grija pe aici ca e "minat" :P

juventuz
22nd August 2005, 23:05
de petrolul ...echipa fanion a megalopolisului din care provin nu prea vorbesc in fiecare zi:)
eu cand zic intern ma refer la Dinamo si s*eaua:)
Si oricum asta e SUPORTER ...nu intern:)
galeriile chiar ma pasioneaza /hello

cat despre numele threadului zic asa: Da ..craiova esti echipa fanion a olteniei si satelitul lui dinamo!

inter
22nd August 2005, 23:13
bey necunoscutule... Craiova satelitul cainilor? NICIODATA! esti dus!

juventuz
22nd August 2005, 23:19
era o metafora...cand dai 20 de jucatori cam gratis unei echipe pe o perioada de 3 ani... fie vorba intre noi...cam satelit se numeste!

inter
22nd August 2005, 23:22
adica sa inteleg ca ai devenit mancator de praz? ... :D:D

juventuz
22nd August 2005, 23:27
sa fac un top al echipelor pe care le detest din Romania si iti dai seama cat de mancator de praz am devenit!
1-Poli
2-Steaua
3-Craiova
4-Crapid
dar nu am nimik cu jucatorii...detest publicul si conducerea care mereu dau declaratii penibile la adresa noastra a dinamovistilor!

inter
22nd August 2005, 23:29
maximus pe unde esti?

juventuz
22nd August 2005, 23:30
a expirat maximus....la moda e razboinicul luminii:)))

Leo_
23rd August 2005, 00:16
Pai mai Juventus, daca detesti publicul Craiovei, atunci ma detesti si pe mine si pe Inter si pe multi altii...Nici o problema, si noi va "iubim" la fel de sincer :D

nr.zece
23rd August 2005, 00:36
da juventuse, ai dreptate, dar cand ii dai si vezi un meci al javrelor in care pierd ca fraierii cu jucatorii aia de 2,8 mil in teren, stii ce bucurie simti?
numai la plesan m-am uitat si mi-am intarit impresia ca este un jucator mediocru facand aceleasi lucruri ca la craiova, a calcat pe minge de cateva ori, a pierdut mingea ca prostul uitandu-se peste apararea farului, a dat pase la adversari, si a sutat in inaltimi cum facea si la noi
apararea? cainii intotdeauna s-au aparat in zona, numai ca de data asta in teren se aflau douda si moti care nu l-au sustinut pe catelul de a gresit la gol
de asta ii iubim si acum, nu ne dezamagesc nici macar in groapa
sa nu uit, grigorie de unde a venit?
eu aveam dubii cu retrogradarea asta a noastra, dar acum ma conving pe zi ce trece ca asta era valoarea lor pe care o intuiam, dar imi era greu sa o accept ca prea erau laudati de armata de ziaristi de pe statul lui giovani si al iudei
mult succes in continuare si sa ne aduca numai bucuri ai vostri aia buni
parca ii vad deportati pe la satelit si nevoiti sa intre iar in craiova

inter
23rd August 2005, 00:49
da crezi ca mai intra? :D:D

Leo_
23rd August 2005, 00:51
Poate in genunchi...:mda:

inter
23rd August 2005, 00:56
nici asa ... au forbiden pe Central! :degete: :degete: :degete:

juventuz
23rd August 2005, 01:01
Pai mai Juventus, daca detesti publicul Craiovei, atunci ma detesti si pe mine si pe Inter si pe multi altii...Nici o problema, si noi va "iubim" la fel de sincer :D
acum am exagerat si eu si imi fac mea culpa..... nu pot sa zic ca ii detest chiar pe toti...uite cu voi pot sa port un dialog fara sa fie nevoie sa ne jignim si chiar nu imi pot permite sa zic ceva negativ la adresa voastra...pana la urma fiecare poate sa tina cu cine vrea!
imi cer scuze!

Gonzo
23rd August 2005, 01:04
astia de au retrogradat echipa ar trebui sa aiba numele scrise la intrare in stadion si sa fie interzisi... in viata lor sa nu mai calce pe Oblemenco... Mihaita sa mearga la el la Moldova Noua sa isi etaleze figurile, Guso la bosniacii lui, iar Daouda inapoi in Congo la pescuit pe rau si la vanat... sa nu mai aud de ei :mda:

inter
23rd August 2005, 01:06
vor fi iertati numai daca retrogradeaza pe dinamo!

EDMOND_
23rd August 2005, 01:10
sa fac un top al echipelor pe care le detest din Romania si iti dai seama cat de mancator de praz am devenit!
1-Poli
2-Steaua
3-Craiova
4-Crapid
dar nu am nimik cu jucatorii...detest publicul si conducerea care mereu dau declaratii penibile la adresa noastra a dinamovistilor!

sa fiu sincer eu nu am nimic cu petrolul..nu o pot pune in nici un fel de clasamente, bune, rele..... Acu auzii dupa multa vreme de ea si ma intreb.. "o mai exista echipa asta?"

nr.zece
23rd August 2005, 01:13
ba parerea mea este ca ar trebui sa le punem portretele la intrare in Craiova la pod sa stea langa celelalte curve

juventuz
23rd August 2005, 01:16
sa fiu sincer eu nu am nimic cu petrolul..nu o pot pune in nici un fel de clasamente, bune, rele..... Acu auzii dupa multa vreme de ea si ma intreb.. "o mai exista echipa asta?"
a trecut din pacate ca si voi printr-o perioada mai putin fasta!acum au schimbat antrenorul si au adus cativa jucatori sarbi de valoare! eu zic ca in momentul asta Betrolul e peste craiova ca lot...ramane sa vedem!
daca stai sa compari palmaresurile celor 2 echipe sa stii ca diferenta uriasa nu e...noi avem 3 titluri si 2 cupe...oricum epocile in care au fost castigate sunt diferinte!Dar totusi nu uita ca e ultima echipa din provincie care a castigat un trofeu!

inter
23rd August 2005, 01:22
mey asta tu imi aduci aminte de cineva :D:D , doar ca ala nu tinea anul trecut cu juve,,:D... acu a trecut anul .. e posibil


ps. slovacele iti mai plac?

juventuz
23rd August 2005, 01:25
loool:)
crede-ma canu asta e scopul meu:)

Puc
24th August 2005, 01:04
Ce nu înteleg eu este cum niste jucători care au retrogradat au ajuns bine mersi la echipe cu pretentii. Adică de fapt ei sunt jucători de valoare ? :no: Poate că ar fi bine ca si la noi in meserie să se intimple acelasi lucru :să dovedim incompetentă crasă si să urcăm in pozitie.Eu credeam că în capitalism altfel merg lucrurile.
On topic- craiova este si va rămîne in fotbal (si nu numai) simbolul Olteniei.Începutul ăsta de campionat (fie el si "B") ne dă sperante.Hai Stiinta ,hai băietii !!!