PDA

View Full Version : Etapa a patra: Gloria - FC National



Bancaru
22nd August 2005, 00:25
Sambata, 27 august 2005, ne ducem in barlogul Lordului, in casa Motului. Este drept ca Gloria inca nu a impresionat. Nu as vrea sa o faca in meciul cu noi. Eu sper la 3 puncte. Imposibil nu e. Si Gloria a schimbat mult. Sa nu privim meciul de sus. Au un antrenor ambitios si cinstit. Oricare va fi rezultatul nu cred ca va putea fi pus la indoiala. Numai arbitrajul sa fie corect.

Bancaru
22nd August 2005, 14:34
Vad ca nimeni nu se indura la un comentariu. Curaj, domnilor. Cu putina ambitie putem veni cu puncte de la Bistrita. Ce ziceti?

krapulax
22nd August 2005, 17:27
cred ca facem un 0-0. multe ocazii n-o sa avem.

edyfcn
22nd August 2005, 19:23
cred ca facem un 0-0. multe ocazii n-o sa avem.

Sunt exact de aceasi parere cu tine .. nici noi .. da nici ei .. totusi .. cu putin noroc putem castiga ...

be@
22nd August 2005, 19:31
Fiti un pic mai optimisti, si aveti incredere in echipa. Gloria e o echipa slaba.Daca nici pe ei nu ii batem,atunci ce pretentii sa mai avem cu celelalte echipe,care sunt mult mai bune?

Darkslowstar
22nd August 2005, 19:45
Sper sa le-o dati rau de tot in gurita la astia de la Gloria. Ups, cred ca am inceput sa vb urat. :D
Forza bancarii!

alamar
23rd August 2005, 00:00
Veni, vidi, vici. Asta o sa fie istoria acestui meci.

Bancaru
23rd August 2005, 09:48
Ce-mi vad ochii?! :o: Dark!!! Bine ai revenit! Si eu sper sa-i batem. Acum ma incearca un soi de "lustratie" fata de Gloria datorita lui Nelutu Sabau. Este un tip care cred ca va schimba fata. In mod normal Gloria e inferioara Nationalului. Au oameni noi, au antrenor nou. Noi avem acelasi antrenor dar oameni noi. Insa vreau sa cred ca au ceva mai multa valoare. Vedem. Be@, nici un optimism exagerat nu e cazul sa aratam. Mai e mult pana departe.
Edy, cam rar... :D Te asteptam in fiecare zi pe la noi. :ok:

Darkslowstar
23rd August 2005, 10:54
Ti-am promis mai de mult ca o sa devin un oapete regulat pe aici. As fi venit mai repede, dar dupa cum ai observat am fost multa vreme plecat din/in tara.
Sper foarte mult sa le dati rusinea la Gloria, echipa pe care o detest din toata inima. Imi pare rau pt sabau ca s-a bagat in rahat pt ca sunt sigur ca nu o sa renunte Jenel atat de repede la magarii.

Bancaru
23rd August 2005, 14:51
Probabil ca o sa renunte la Sabau inainte. Dark am observat ca ai fost plecat, nu stiam si unde. Frumos! La plimbari sau trebi? Sau si-si?
Offtopic: Sa stii ca m-am tot uitat sa vad ce a facut Brasovul. Nu i-am localizat din prima. Din pacate doar am citit ca ati mancat bataie rau la "Chiatra". Nu va vad bine, daca nu se baga aia de la voi, de acolo. Am auzit ca inafara de Niculaie, mai e un bogatas care mai scapa cate ceva.

Darkslowstar
23rd August 2005, 15:22
Am fost plecat la tura prin Alpi (e un thread la poze si intalniri).
Din pacate la noi nu banii lipsesc, ci managementul e dezastruos. Daca ai curiozitatea sa citesti pe threadul FC Brasov, o sa vezi ca degeaba ai bani daca nu stii cum sa-i cheltui. Din pacate se pare ca prostia continua. Pe langa Nicolae si comunitatea locala (CJ si CL si primaria) mai sunt 5-6 oameni de afaceri care dau bani la echipa. Tipul de care vorbesti e probabil vice-le Ori Zinger, israelian cu afaceri la Brasov. Te asteptam si pe la noi, daca te intereseaza subiectul ca aici suntem cam OT :D

Se pare ca nu-i simititi prea mult lipsa lui McKain, sau mi se pare mie?

krapulax
23rd August 2005, 15:41
lui caramarin ii simtim lipsa cel mai mult- nu avem pe nimeni in spatele varfurilor, echipa e cam rupta. poate alin stoica, cine stie?

Darkslowstar
23rd August 2005, 15:44
Mai joaca Alin Stoica? Nu s-a retras in discoteca? :D

krapulax
23rd August 2005, 15:51
nu joaca, doar participa la antrenamente si asteapta un telefon din ue

Bancaru
24th August 2005, 10:21
Krap are dreptate. Se pare ca de fundasi ne-am scos. Numai sa ni-i lase pana la vara viitoare. Dark, o sa vin sa vorbim putin si acolo, ca sa nu fim off aici. Alin Stoica nu stiu in locul cui o sa joace. Zeno Bundea ar trebui sa fie dispecer, daca nu ma insel. Stie cineva ce si cati jucatori noi are Gloria? Inafara portarului. Ma refer pe posturi, nu vreau neaparat nume.

Darkslowstar
24th August 2005, 13:37
Jumatate din echipa lor sunt noi, pt ca Sabau a renuntat la Burebista si Vasile Popa, Coroian a plecat la Cluj si mai sunt si alte modificari in echipa lor. In poarta e Paglesan, fost la Cluj.

Bancaru
24th August 2005, 16:37
La care Cluj? La U? Parca acolo antrena Sabau... Sau la Medias?

Darkslowstar
24th August 2005, 16:51
Mea culpa, ma refeream la CFR Cluj. Sabau a plecat de vreo 2 ani de la Cluj, parca.

Bancaru
24th August 2005, 21:29
Nu! Parca a plecat demult de la Cluj. Cred ca la Medias a fost ultima data. Nu a fost el suparat pe nu mai stiu cine cu promovarea? Pandurii, cred! A spus ceva legat de arbitraje sau de modalitatile de a castiga un meci; necinstite. In fine. Eu vreau sa cred ca noi mergem acolo nu la mica ciupeala, ci la victorie. Gloria nu e o echipa de lepadat, asa ca nu vreau sa cred ca se vor vedea gata invingatori. Macar un punct sper sa ia. Ultimul meci acolo parca a fost tot egal. 1-1?

be@
24th August 2005, 21:39
Nu, O-0 a fost.
Dupa cum am mai spus, eu consider Gloria o echipa slaba,si vreau neaparat 3 puncte.Pai daca pe astia nu-i batem,atunci ce pretentii sa mai avem cu Farul , Argesul, Sportul sau CFR, echipe mult mai bune decat ei ?

kurany
25th August 2005, 10:09
Eu zic sa nu mai impartim asa usor echipele in bune si slabe...
mingea e rotunda, sa nu uitam ca dupa meciul foarte slab, chiar execrabil fara un sut la poarta din Ghencea multi dintre noi se gandeau daca avem forta sa ne mentinem in divizia A..
Gloria joaca acasa si are nevoie de puncte..presupun ca vor juca tare si nu vor ceda teren asa usor...
Noua inca ne lipseste un atacant percutant, cu personalitate care sa ia mingea sa dribleze si sa dea gol..(I.Savu incearca da nui prea reuseste, cam toate golurile lui sunt din "pomana"...ba a sarit mingea din fundas, ba din bara...)

Bancaru
25th August 2005, 16:15
Asa e. Poate ar trebui sa-l luam pe Cursaru. Am citit ca nu are oferta. Si daca nu apare nici una se duce in C la Poiana nu stiu cum... Poiana Prahova?

Darkslowstar
25th August 2005, 16:21
La Chimia Brazi mai exact. Dar ma indoiesc ca Seche il da gratis. Poate il imprumuta ca sa-si relanseze cariera la voi, cum s-a intamplat cu succes cu atia jucatori. Mama ranitilor :)

Bancaru
25th August 2005, 16:29
Nu e al lui Seche. Jumi juma. Si au scris astia la Gazeta ca nu are oferte. Pai daca era asa nu putea sa joace la Bacau. De ce au scris aia ca o sa joace la Chimia Brazi?
Noi acum suntem on topic: Nationalul are nevoie de un varf (si) pentru meciul cu Bistrita.

Darkslowstar
26th August 2005, 11:46
Nu cred ca Cursaru e varful de care aveti voi nevoie, e o petarda in toata puterea cuvantului. Poate mai cauta Gino prin Australia, Argentina, etc. si gaseste un varf ca lumea. Vream si noi vreo 2, daca se poate :)

Bancaru
26th August 2005, 15:23
Nu se mai poate sa aduca straini. Avem un varf argentinian, Ucha Lopez, dar deja nu au loc toti cei pe care vrea sa-i bage in teren. Poate si Sabin Ilie ar fi o solutie, in cazul in care nu mai vrea sa ramana in China, cum se zice. Eu cred ca lui Lopez trebuie sa i se acorde putina incredere. Poate o sa-l introduca atunci cand nu mai poate sa intre Savu. Cred ca la Bistrita o sa intre cu cei 2 Savu titulari.

be@
26th August 2005, 15:40
Bancare, si eu as vrea sa-i vad pe Ucha si Shore cum se misca.

<<“Naţionalul va avea probleme cu noi”
Ex-dinamovistul Alex Păcurar e convins că bistriţenii pot să spargă “seiful” apărării “bancarilor”. Împrumutat de Dinamo în această vară la trupa lui Jean Pădureanu, clujeanul Alex Păcurar recunoaşte că Gloriei îi lipseşte încă omogenitatea. Cu toate acestea, mijlocaşul bistriţenilor crede că Gloria poate bate “bancarii” lui Landi sâmbătă pe teren propriu.
Cum te simţi după trei etape la Gloria?
Alex Păcurar: După remanierea aproape totală a echipei din această vară, avem încă probleme cu omogenitatea. Nu avem valori, dar suntem foarte muncitori şi punem osul la treabă. “Bancarii” ar trebui să se teamă serios de noi.
FC Naţional vine după o victorie în faţa Rapidului. Crezi că aveţi şanse în faţa lor?
Acesta poate fi un avantaj pentru noi, pentru că e posibil să ne trateze cu superioritate după ce au reuşit să-i bată pe giuleşteni. Dacă pierdeau, atunci veneau mult mai concentraţi să-şi recupereze punctele pierdute pe teren propriu.
În ultimele două jocuri aţi avut parte de arbitraje care v-au dezavantajat.
Din păcate, am pierdut puncte şi pe mâna arbitrilor. Sunt convins că în meciul de la Piteşti, Dan Matei nu ar fi trebuit să fie eliminat, pentru că nici nu l-a atins pe atacantul argeşenilor. Sper ca întâmplări de acest gen să nu aibă loc şi în meciul cu FC Naţional.

Defensiva Gloriei este în piuneze
După accidentarea lui Sergiu Costin, o altă problemă medicală îi dă bătăi serioase de cap antrenorului Ioan Ovidiu Sabău pentru meciul de mâine cu FC Naţional. Astfel, fostul jucător al CFR-ului, Laur Aştilean, a acuzat de la începutul săptămânii dureri la călcâiul drept, fapt pentru care nici nu s-a antrenat alături de ceilalţi jucători ai Gloriei. >>

P.S: Bancare, de site-ul oficial ai cam uitat ! :)

Bancaru
26th August 2005, 15:46
Nu am uitat deloc. Citesc ce se scrie acolo, sunt cu "temele facute" dar, asa cum am scris in ultimul meu mesaj postat acolo, nu mai are rost sa vin atata timp cat o groaza de cuvinte care te irita la urechi sunt lasate de izbeliste sa zburde, jigniri si injuraturi ca la usa cortului. In plus unele dintre mesajele mele au fost sterse pentru ca anumite persoane au primit raspunsuri din partea mea. Eu nu prea injur pe forum. Cred ca asta se vede.
Revenind la meciul de sambata, are dreptate Pacurar cand spune ca bancarii trebuie sa se teama. Nici sa nu se gandeasca un minut ca sunt superiori. Sa se duca sa lupte. Sper sa invingem.

be@
26th August 2005, 20:01
Nu se mai poate sa aduca straini. Avem un varf argentinian, Ucha Lopez, dar deja nu au loc toti cei pe care vrea sa-i bage in teren. Poate si Sabin Ilie ar fi o solutie, in cazul in care nu mai vrea sa ramana in China, cum se zice. Eu cred ca lui Lopez trebuie sa i se acorde putina incredere. Poate o sa-l introduca atunci cand nu mai poate sa intre Savu. Cred ca la Bistrita o sa intre cu cei 2 Savu titulari.

Bancare,din pacate am vesti proaste.Au zis pe NationalTv ca Ionut e accidentat, iar Marian a fost exclus de Landi din lot pentru ca a fost nemultumit de faptul ca n-a jucat cu Rapid.Asa ca atacul va fi probabil alcatuit din Griffiths si Lopez.

krapulax
26th August 2005, 20:13
pai atunci sa facem echipa: năică- thwaite, săpun, mehmetovic, panc- abiodun, liţă, shroj, oprea- băd, griffiths. dar nu cred că landi e aşa previzibil.

be@
26th August 2005, 20:18
Bad ? Eu nu-l vad in primul 11.

krapulax
26th August 2005, 20:23
daca am putea sa avem mai mult de 5 straini ar fi ok. nici lui bazzi nu i-am putut face loc.

be@
26th August 2005, 20:34
Mda, la chestia asta nu m-am gandit.Adevarul e ca nu-i poti lasa pe banca pe Thwaite,Mehmetovici,Abi,sau Srhoj .

krapulax
26th August 2005, 21:03
...asa ca lopez s-ar putea sa devina idolul mogosoaiei toamna asta.

Bancaru
27th August 2005, 16:13
Da' ce, sunt domnisoare microbiste pe acolo? Este posibil sa intre in a doua repriza. E sigur ca nu joaca Ionut?

alamar
27th August 2005, 19:46
Desi in acest moment nu s-a terminat inca meciul, pentru ca scorul de 2-0 imi permite, ii voi felicita pe jucatori si pe Landi pentru victorie. Incet, incet, Nationalul se ridica. Sa speram ca va fi sus, sus de tot.

miril
27th August 2005, 20:04
Felicitari, Baieti!

Bancaru
27th August 2005, 20:32
Deocamdata e destul de sus. Sa vedem pentru cat timp. Cred ca putem spera si noi la mai mult daca jucatorii vor juca din ce in ce mai bine. Anul asta cam multe valori (sau non~) egale. Nu vad pe nimeni sa rupa Gurita targului. Nici macar pe Farul.

miril
27th August 2005, 20:36
Cu Farul, o data...Panc la...Gurita si gata (2000)!

krapulax
27th August 2005, 21:55
ce chestie...nu mai castigasem la bistrita de pe vremea lui alesanco. iata si echipa de atunci : lucescu - paunescu, pirlog, curt, ciocoi - pigulea (min. 63 butoiu), falub, lita, caramarin - duna, r. niculescu. goluri- cara, duna, 2 lita.

kurany
27th August 2005, 22:07
Buburuza atacant alaturi de maestrul DUNA...Pantera in mare forma...sprijinita de un Pigulea ce mostenise ceva ceva de la tatal sau, ,cu un falub ce venea tocmai de la tata JEAN, un Butoiu ce inca visa la gloria Bucurestiului gustata putin la rapizi, un caramarin timid insa muncitor, san siro pe stanga...
Parca avea ceva farmec echipa asta...Oricum tot respectul pt 3 jucatori : DUNA, PIGULEA si FALUB

Bancaru
27th August 2005, 22:29
0 - 2 93 Min. Sebastian Colţescu a fluierat sfarsitul partidei
0 - 2 89 Min. De la margine s-au aratat 3 minute de prelungire
0 - 2 85 Min. Schimbare la FC Naţional a intrat Chiacu Hristu in locul lui M. Oprea
0 - 2 80 Min. Griffiths de la FC National a primit cartonasul galben
0 - 2 79 Min. Schimbare la FC Naţional a intrat Herea in locul lui Twaite
0 - 2 75 Min. GOOOOOL FC NATIONAL!!!! Abiodun a executat penalty-ul si a inscris
0 - 1 74 Min. Al doi-lea cartonas galben pentru Frăsinescu pentru un fault in careu asupra lui Abiodun. Centralul Sebastian Colţescu a acordat penalty
0 - 1 69 Min. Schimbare la FC National a intrat Bundea in locul lui Litu
0 - 1 61 Min. Inca un cartonas galben l-a primit Abrudande de la Gloria
0 - 1 59 Min. Ultima schimbare la Gloria a intrat Tarnaveanu in locul lui Păduretu
0 - 1 48 Min. Inca un cartonas galben il primeste Shroj de la Naţional
0 - 1 46 Min. Sebastian Colţescu a fluierat inceputul reprizei secunde
0 - 1 46 Min. Prima schimbare la Gloria, a intrat A. Karamian in locul lui Sălăgean
0 - 1 46 Min. A doua schimbare la Gloria: a intrat Cvetcovic in locul lui Pădureţ
0 - 1 45 Min. Arbitrul a fluierat sfarsitul primei reprize
0 - 1 44 Min. Nu s-a aratat nici un minut de prelungire de la margine
0 - 1 40 Min. Inca un cartonas galben al acestei partide il vede Oprea de la Naţional
0 - 1 37 Min. Liţă (Naţional) şi Păcurar (Gloria) au primit cartonaşul galben în urma unor altercaţii
0 - 1 35 Min. Inca un galben in aceasta partida il vede Frăsinescu de la Gloria
0 - 1 33 Min. Al doi-lea cartonas galben al partidei il vede I. Savu de la FC Naţional
0 - 1 32 Min. GOOOOOOL NATIONAL!!!!!!! . Un sut al lui Savu de la 11 m , mingea a lovit bara şi a intrat în plasă
0 - 0 30 Min. Un sut puternic al lui Abiodun de la marginea careului de 16 m dar Pâglişan a retinut fara probleme
0 - 0 28 Min. Savu a pătruns pe partea stângă, a centrat până la Griffiths,acesta a şutat la colţul lung, dar balonula trecut peste poarta aparata de Paglişan
0 - 0 19 Min. Pana acum ambele echipe au fost egale, fazele importante de poartă au lipsit cu desăvârşire in continuare scorul ramane neschimbat 0-0
0 - 0 13 Min. Corner pentru Naţional, Liţă trimite la colţul lung pentru Săpunaru, dar este deposedat de fundasii de la Gloria
0 - 0 3 Min. Primul cartonas galben al partidei ii revine jucatorului bistritean,Rus Alin pentru un fault
0 - 0 1 Min. Arbitrul a fluierat inceputul partidei
TOTALSPORT
Eu zic sa nu ne entuziasmam prea tare. Gloria se pare ca nu a contat. Etapa viitoare avem un meci tare. Tare greu...
Auziti, era un jucator la noi Domnisoru il chema. Stie cineva ceva de el. Cica era mare talent. Si acest Paunescu tot din ograda de la noi era.

be@
28th August 2005, 11:12
Ma bucur ca cei de la National Tv s-au inselat, si Ionut Savu a jucat titular. Promit ca n-am sa-i mai cred niciodata, deoarece in iarna tot asa au mintit, spunand ca Landi nu se mai intoarce la National.

Darkslowstar
29th August 2005, 11:41
Bravo bancarilor, le-ati dat-o la blatisti bine de tot. Ce pacat ca Gloria nu prea are cum sa retrogradeze anul acesta.

Bancaru
29th August 2005, 15:32
Mie mi-e sa nu fie o victorie mincinoasa. Sa vedem... Daca privim din prisma meciului cu Rapid, nu ar fi. Dar daca luam in calcul cum ne-am miscat cu Steaua...
Sper ca si acest meci sa fie inca o dovada ca echipa se misca. Imi pare rau ca nu am vazut meciul. Este de rahat ca nu sunt toate meciuri televizate. Din cate stiam eu drepturile TV se dau in avans. Cum naiba cineva plateste dar nu da meciurile? Asta este caz penal. Nu putem avea acces la libera informare.
Dark, cum se promoveaza in A. Primele 3 direct. Dar mai ramane una. Aia...?

sun
29th August 2005, 15:44
se face un mini-turneu intre ocupantele locului 2 din fiecare serie de B , si castigatoarea turneului promoveaza in A . :ok:

Darkslowstar
29th August 2005, 16:16
Sper sa nu fie cazul sa fim in situatia de a disputa barajul, adica promovam direct. :D

Nu e caz penal, TV Sport si-a asumat toate riscurile si trebuie sa dea banii Ligii in orice situatie. Ca le vinde sau nu mai departe e treaba lor. Sunt curios de unde scoate Nicolau atatia bani. Aici s-ar putea sa intervina si unle aspecte penale, daca a mintit la garantie :).

Eu zic ca meciul cu Steaua a fost un accident, totusi Landi trebuie sa faca iar din rahat bici, aveti si voi un pic de ingaduinta cu el. Cine urmeaza la rand, Clujul parca, nu? :D

Bancaru
29th August 2005, 21:42
Stai linistit Dark, ca numai de ingaduinta nu duce Landi lipsa. Am mancat o bataie de la Steaua de ne ustura la fund si acum. Dar dintre miile de suporteri, unul nu i-a reprosat lui Landi ceva. :D Toata suflarea progresista, multi sau putini, dar toti cei cu care vorbesc, pe forum sau pe fatza, toti au spus ca e exact ce ne trebuie, sa-i dea Dumnezeu sanatate lui Gino, ca el l-a gasit. Echipa zic eu ca incepe sa capete forma si consistenta.
Dark, ca sa nu facem pe langa subiect, vezi ca e ceva pe Intern cu telesportul asta. Explica-mi si mie, ca tu esti mai DREPT ce e cu faza asta cand nu ai cum sa vezi niste meciuri la teve. Sau nu neaparat meciuri, ca pana la urma e o chestie de principiu. Nu se ingradeste dreptul la liberul acces la informare? Acest drept este garantat de constitutie.
Asa se decide a 3-a promovata? Miniturneu? Hm.... Si eu sper sa fie Brasovul pe primul loc. Sunteti cu Petrolul? Se pare ca da. Si cu Craiova? Nu. Sau da? E nasol.

F|A|N|S
30th August 2005, 01:20
Poze de la Bistrita:

http://fansfcn.uv.ro/poze/2005-2006/04--1.jpg

http://fansfcn.uv.ro/poze/2005-2006/04--2.jpg

http://fansfcn.uv.ro/poze/2005-2006/04--3.jpg

http://fansfcn.uv.ro/poze/2005-2006/04--4.jpg

http://fansfcn.uv.ro/poze/2005-2006/04--5.jpg

Bancaru
30th August 2005, 10:14
Teo, de ce naiba va manjiti pe fata? Pe multi va cunostem de la meciuri, asa ca nu te mai obosi. Poze din timpul meciului nu ai?