PDA

View Full Version : Etapa 4: Rapid - Poli Timisoara



andreiush
21st August 2005, 22:36
Duminica, 28 august 2005: Rapid - Poli Timisoara, ora 19, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

dany@
21st August 2005, 22:43
Meci interesant,sper sa profitam de pasa proasta prin care trece Rapidul pronostic 2
Respect.

marcom_217
21st August 2005, 22:45
X2 daca inca nu s-a trezit marfarul

be@
21st August 2005, 22:49
Hai Rapid ! Trezeste-te !!!!!!!
Nici sa nu te gandesti sa te impiedici de hibrid !

dany@
21st August 2005, 22:53
Bravo FC National
Singurul hibrid cred ca esti tu....Echipa favorita FC NAtional/Poli Iasi
nu stiu ce treaba ai tu aici. inca te roade.

alt.core
21st August 2005, 22:53
hai be@! culca-te! :)

tudose, am inteles ca nu-i voie sa pomenim de oi, miei, catei etc! :) dar noi cat sa mai acceptam astea cu hibrizii?
in rest.. meci intre 2 echipe care au amandoua nevoie de reabilitare in fata suporterilor. sper la un spectacol frumos in teren si-n tribune.

respect! :)

Angelina Jolie
21st August 2005, 22:57
Hmmm.. sa fie un alt 0-3? Nu prea cred dar ar fi frumos.
HAI POLI!

dani-c
21st August 2005, 23:00
Salutarii tuturor . sper la o victorie de la poli , dar ramane de vazut . HAI POLI!

Cristy
21st August 2005, 23:00
penibil...

dany@
21st August 2005, 23:01
Ce-i penibil?

alamar
21st August 2005, 23:04
hai be@! culca-te! :)
tudose, am inteles ca nu-i voie sa pomenim de oi, miei, catei etc! :) dar noi cat sa mai acceptam astea cu hibrizii?
respect! :)

Pana intra Politehnica Timisoara in divizia A.

Sunchase
21st August 2005, 23:05
Meci de 1 X 2 ...
Sau chiar 3 ? :rolleyes:

Hai Rapid ! /hello

alt.core
21st August 2005, 23:08
alamar, te-a intrebat cineva ceva?

Sergio
21st August 2005, 23:09
Pana intra Politehnica Timisoara in divizia A.
E in A de 3 ani, daca de abia acum te-ai trezit. :hmm:

be@, vorba lui alt, culca-te ca n-ai nici o treaba. :no:

Meci echilibrat intre doua echipe in cautare disperata de puncte. Merg pe un X2.

dany@
21st August 2005, 23:10
Pana intra Politehnica Timisoara in divizia A.


Echipa patronata de zambon a fost infiintata de acesta la Dragasani, deoarece fosta echipa Poli nu putea fi mutata de la Timisoara conform statului echipei infiintate in 1921. El a luat doar bunurile mobile ale echipei, adica numele, jucatorii, palmaresul, si locul in campionat. Apoi si-a infiintat echipa lui proprie la dragasani cu numele, palmaresul, jucatorii pe care-i detinea in proprietate.
Adevarata Poli cu Universitatea Politehnica in conducerea administrativa, a fuzionat cu Stiinta Timisoara formand CSU Poli TM, care apoi a fuzionat cu Rocar Bucuresti formand Poli AEK iar apoi FCU Poli TM. Echipa timisorenilor este la TM dar palmaresul si numele Poli Timisoara ii apartin lui Zambon ...
Daca nu ai priceput, raspunde-ti la intrebarea "Ce echipa a fuzionat cu Stiinta TM formand CSU Poli TM?". Daca tot nu pricepi, inseamna ca nu vrei sau esti rupt de realitate ... Macar tine-ti degetele pentru tine ca sa te linistesti putin ...

Aceasta postare am preluato de la Vagus(prin copy paste) si am puso ca sa-nteleaga toata lumea..

alamar
21st August 2005, 23:15
alamar, te-a intrebat cineva ceva?

Imi sunteti simpatici.

Kainsashiki
21st August 2005, 23:20
un derbi bucurestean si asta..meci de 1 x 2 ... sper sa se termine X sa nu se supere nimeni.

be@
21st August 2005, 23:21
De fapt care-i problema ta Sergio?De ce n-am nici o treaba?Ca vreau sa va bata Rapidul ?Stii doar ca nu suport echipa asta..Nu mai e nici un secret de-acuma...

Sergio
21st August 2005, 23:22
Ar trebui sa-ti refulezi frustrarile altundeva ca devii penibila cu chestii din astea. :no:

alamar
21st August 2005, 23:29
Daca nu ai priceput, raspunde-ti la intrebarea "Ce echipa a fuzionat cu Stiinta TM formand CSU Poli TM?".

Nu stiu. Fulgerul Bragadirul? Rocar Berceni? Aveti o problema mai baieti, astfel nu ati fi asa de nervosi cand cineva aduce vorba despre asta. In fine, puteti sa va spalati pe cap cu zambon.

Sergio
21st August 2005, 23:31
Nu e nimeni nervos, suntem foarte calmi. Doar ca auzim aceeasi placa de ani de zile si in plus sunteti si in eroare toti cei pe care va roade renasterea Timisoarei.

alt.core
21st August 2005, 23:36
si noi te iubim! :D

dany@
21st August 2005, 23:39
Nu e nimeni nervos, suntem foarte calmi. Doar ca auzim aceeasi placa de ani de zile si in plus sunteti si in eroare toti cei pe care va roade renasterea Timisoarei.

Exact nu stiu de ce cred ca ne-ar enerva asa ceva.....mare,mare e frustrarea asta..

be@
21st August 2005, 23:39
Care renastere ? Ca sunteti de-abia pe locul 6, cu toti banii vostri...V-a batut o echipa amarata, cum e Bacaul. Si cand am spus ca Farul si CFR-ul sunt cele mai bune echipe din provincie, nu m-am inselat !Priviti clasamentul !

Sergio
21st August 2005, 23:43
De fapt tu ce treaba ai pe aici? Iar ai gresit threadul?

dany@
21st August 2005, 23:44
Care renastere ? Ca sunteti de-abia pe locul 6, cu toti banii vostri...V-a batut o echipa amarata, cum e Bacaul. Si cand am spus ca Farul si CFR-ul sunt cele mai bune echipe din provincie, nu m-am inselat !Priviti clasamentul !


din nou frustrare....
sintem la 3 puncte de lider.

alamar
21st August 2005, 23:49
Nu e nimeni nervos, suntem foarte calmi. Doar ca auzim aceeasi placa de ani de zile si in plus sunteti si in eroare toti cei pe care va roade renasterea Timisoarei.

Errare humanum est sau errare demonicum est?

alamar
21st August 2005, 23:56
Olaroiu a fost demis? Voi ce ati auzit? Asta se discuta acum la emisiunea de scandal "Refuzul Etapei".

Sergio
21st August 2005, 23:57
Petarde...

alamar
22nd August 2005, 00:05
Ne rugam pentru sanatatea lui Oli. Sa ramana la Timisoara pana la adanci batraneti. Daca il da afara ne trezim pe cap cu el la National. Ce cosmar! Refacerea cuplului Gino-Oli. Iar meciuri vandute si campionate pierdute in ultimile etape. Brrrrr, ma ia cu frig numai cand ma gandesc.

vagus
22nd August 2005, 00:36
Rapid - Poli, meci de 1 X 2. Sper ca Razvan sa puna infrangerea cu poli tot pe seama lui Copos ... :happy
A inceput campionatul de 3 etape si deja Razvan a fost demis, si nu stiu de ce, dar cred ca va mai fi demis odata pana la sfarsitul acestei luni. Apoi s-ar putea ca in putin timp sa urmeze si Andone.
What's going on? A inceput campionatul de 3 etape si se vorbeste deja de demiteri de antrenori de la echipele care vor titlul ... :happy
Cineva spunea ca si Oli a fost demis ... la recursul etapei ... :happy

Cristy
22nd August 2005, 01:01
mie ca o ia aek inainte ...

ce_bine_e
22nd August 2005, 01:38
va fi greu...sa castigati in Giulesti...dar va tzin pumni

vagus
22nd August 2005, 01:51
daca este sa te iei dupa presa asta de kkt din capitala, pare ca se duce o lupta pentru a destabiliza Poli .... Cica "contre intre Oli si Iancu", sau "Dobos sfatieste Balcan sa-l puna pa Hagi in locul lui Oli", sau "Poli a cedat deja 5 puncte şi e pe cale să piardă şi statutul de favorită" .... astea numai din gsp ... :happy :happy Iar daca citesti cu atentie iti dai seama ca nu sunt decat INVENTII fanteziste pentru a incita spiritele fara NICI o baza reala ...sau barfe pentru cei care pun botul ... :happy :happy
Dar chestia cea mai tare si ilogica este aceea ca Oli pleaca cu Dobos la "U" Cluj dupa ce saptamana trecuta incercau sa-i faca dusmani, cum ca nu s-ar suferii unul pe celalalt ... :happy :happy PENIBILI !!!!!!!!

Sunchase
22nd August 2005, 02:42
E in A de 3 ani, daca de abia acum te-ai trezit. :hmm:


E destul de amuzant cum spui ca aek e in divizia A de 3 ani . Tu incepi numaratoarea de cand a fost mutata in Timisoara ? Eu tin minte ca echipa asta e in A de vreo 5-6 ani...
Degeaba se supara unii timisoreni cand echipa lor e facuta rocar , bragadiru etc.
Asta a fost riscul pe care si l-au asumat in clipa in care au acceptat transferul. Asta va ramane mult timp de acum incolo.
Tin minte ca la inceput majoritatea fanilor timisoreni au fost impotriva aliantei dar pana la urma nerabdarea si lipsa meciulor adevarate de pe Bega a invins demnitatea.
Craiova a refuzat un astfel de targ si sunt de admirat pentru asta .. insa ei sunt doar de un singur an in divizia B , probabil daca vor ramane acolo si in urmatorii ani vor accepta si ei orice.

Fanii timisoreni nu trebuiesc invinuiti pentru ce s-a intamplat. Ei au dus lipsa meciurilor adevarate...

1-0 gol Maftei.

Rapid 1923 - Iubire fara sfarsit.

Angelina Jolie
22nd August 2005, 02:44
HAI CFR!

t.b.
22nd August 2005, 02:53
Dar chestia cea mai tare si ilogica este aceea ca Oli pleaca cu Dobos la "U" Cluj dupa ce saptamana trecuta incercau sa-i faca dusmani, cum ca nu s-ar suferii unul pe celalalt ... :happy :happy PENIBILI !!!!!!!!

CE??? Il aduce Dobos si pe Oli la "U" :o: Da` chiar n-avem nevoie, ca antrenor avem, Grozavu ii de-a dreptu` grozav :)

On topic: Ma io stiam ca galeriile lui Rapid si Poli sunt infratite, sau in orice caz in relatii bune... pai gata cu prietenia, cum sunteti in lupta directa cum va injurati???

Sunchase
22nd August 2005, 02:55
Relatii bune cu anumiti membri. Atat.

THE HUN
22nd August 2005, 04:38
Meci de 1X2,meci dintre o echipa care acelasi antrenor confirmat,reconfirmat si probleme interne si cealalta care nu duce lipsa de nimic{o victorie,un egal,o infrangere}.

cirdois
22nd August 2005, 09:22
t.b,iara vorbesti fara sa stii?daca te referi la meciu cu stielutza ,cum nu ai fost acolo,n-ai de unde sa stii ca s-a strigat in cateva randuri "Rapid Giulesti".probabil in capu tau asta e injuratura :drak: :rosu:

old lord
22nd August 2005, 09:24
2-0 pentru rapid
jucatorii rapidului vor da tot ce pot
si pentru ca poli inca mai vrea titlul si nu s-a trezit la realitate..........

Quartz@nu
22nd August 2005, 09:34
sper ca poli sa castige ,iar "CARENA " sa plece ...pe undeva prin B;C pe unde ii este locul ca antrenor (dar oare asta este antrenor ??)
moldovan sparge gheata!

Benny
22nd August 2005, 10:46
Craiova a refuzat un astfel de targ si sunt de admirat pentru asta .. insa ei sunt doar de un singur an in divizia B , probabil daca vor ramane acolo si in urmatorii ani vor accepta si ei orice.

1. poate nu au avut pana acum vreo oferta serioasa?
2. ai dreptate: dupa vreo 5-6 ani in B si in pericol de a retrograda de fiecare data, patroni tembeli etc., s-ar putea sa fie receptivi la orice oferta. Dar poate au noroc si promoveaza anul asta si atunci s-a rezolvat.

sun
22nd August 2005, 11:05
Meci intre 2 echipe cu gura , cu bani , cu influenta ( Rapid chiar politica ) , ca stelist bineinteles ca x e perfect , dar exista o problema : DUPA 4 ETAPE , o candidata la titlu va face tai - tai campionatului ( evident cea care va pierde meciul ) .

vlad1607
22nd August 2005, 11:12
un X mare cat Teatrul Giulesti :D

Sergio
22nd August 2005, 12:15
E destul de amuzant cum spui ca aek e in divizia A de 3 ani . Tu incepi numaratoarea de cand a fost mutata in Timisoara ? Eu tin minte ca echipa asta e in A de vreo 5-6 ani...
Degeaba se supara unii timisoreni cand echipa lor e facuta rocar , bragadiru etc.

Aici esti in eroare. Echipa care s-a mutat la TM a fost AEK, si nu rocar, bragadiru sau mai stiu care. AEK, care a promovat pe merit in divizia A si continuarea se cunoaste.

Relatii bune cu anumiti membri. Atat.
Iar esti in eroare. Chiar sunt infratite, pt cine nu stie. Nu ca as agrea foarte tare chestia asta, dar asta e.

vlad1607
22nd August 2005, 12:18
aek e fostul fulgerul bragadiru care e fostul rocar......

Sergio
22nd August 2005, 12:19
Corect era sa incepi cu Poli, care e fostul AEK, care e fostul fulger, care e fostul rocar. Daca tot vrei sa demonstrezi ceva, fa-o pana la capat. :cool:

Luci@n333
22nd August 2005, 12:38
din nou frustrare....
sintem la 3 puncte de lider.
In prima etapa ....inaintea primei etape ....ati fost la egalitate cu liderul si cu.... retrogradantele ...

Sergio
22nd August 2005, 12:42
Ne-ai dat gata cu rationamentul asta. Atunci se poate spune ca si Steaua era la egalitate cu Vasluiul. :happy Mai ai altele, ca mi le notez? :drak:

dany@
22nd August 2005, 12:47
Ne-ai dat gata cu rationamentul asta. Atunci se poate spune ca si Steaua era la egalitate cu Vasluiul. :happy Mai ai altele, ca mi le notez? :drak:

Lasai ca sint frustrati rau dar rau de tot vorbesc de orice numai de fotbal nu..

Luci@n333
22nd August 2005, 12:48
Ne-ai dat gata cu rationamentul asta. Atunci se poate spune ca si Steaua era la egalitate cu Vasluiul. :happy Mai ai altele, ca mi le notez? :drak:
Pai ce sens avea sa spuna ca sunt/sunteti la 3 puncte de lider ...abia din etapa a 3 ... am continuat cu rationamentul lui ...
Ma bucur ca te-am dat gata ... mai am inca 3 jaloane , 4 papusi cu sfori , 6 clovni si cred ca am terminat...

eddy_steaua
22nd August 2005, 13:58
rapid va pierde iar 2 puncte acasa shi poli va obtine al 2-lea egal consecutiv....parerea mea...

Cristy
22nd August 2005, 15:23
Meci intre 2 echipe cu gura , cu bani , cu influenta ( Rapid chiar politica ) , ca stelist bineinteles ca x e perfect , dar exista o problema : DUPA 4 ETAPE , o candidata la titlu va face tai - tai campionatului ( evident cea care va pierde meciul ) .

ca steaua nu e cu influenta.
hai ma nu ma inebuni in ce etapa suntem de echipa ce va pierde iese din lupta pentru titlu?

Sergio
22nd August 2005, 15:59
Pai ce sens avea sa spuna ca sunt/sunteti la 3 puncte de lider ...abia din etapa a 3 ... am continuat cu rationamentul lui ...
Ma bucur ca te-am dat gata ... mai am inca 3 jaloane , 4 papusi cu sfori , 6 clovni si cred ca am terminat...
Asa cum altii nu ne dau nici o sansa dupa 3 etape spunand ca suntem pe 7 sau pe 8, asa pot veni si eu cu contraargumentul ca suntem la 3 puncte de lider. Logic nu?

Si lasa mistourile acasa.

ady51a
22nd August 2005, 16:08
Nu castiga Rapid. Cel mai probabil X!!!

esku
22nd August 2005, 16:09
Corect era sa incepi cu Poli, care e fostul AEK, care e fostul fulger, care e fostul rocar. Daca tot vrei sa demonstrezi ceva, fa-o pana la capat. :cool:

GRESIT....Corect era : Poli e fostul NATIONAL; POLI care a fost AEK, care e fostul fulgerul, care e fostul rocar s.a.m.d. ..... :happy

Revenind la meci.....Sper sa piarda Rapidul

Sergio
22nd August 2005, 16:16
Nationalul inca mai exista, spre deosebire de rocar fulgerul. Asa ca nu le-ai potrivit bine.

ontopic: X2

esku
22nd August 2005, 16:23
orikum aveti 3/4 de echipa de la national...asa ca merge....

Sergio
22nd August 2005, 16:29
orikum aveti 3/4 de echipa de la national...asa ca merge....
Deocamdata nu prea merge. :D Daca batem Rapidul, discutam altfel. :ok:

Cristy
22nd August 2005, 16:46
GRESIT....Corect era : Poli e fostul NATIONAL; POLI care a fost AEK, care e fostul fulgerul, care e fostul rocar s.a.m.d. ..... :happy

Revenind la meci.....Sper sa piarda Rapidul

daca pierdem probabil o facem jucand fotbal, pe cand pitestenii au jucat cu autocaru pe post de portar ...

esku
22nd August 2005, 16:49
opaaaa...uite ca a aparut si Cry....fotbalul se joaca pe puncte....am furat ceva??? Este regulamentar sa te aperi 93 de minute si in al 94-lea sa dai gol?? ESTE!!! Asa ca "ciocu mic si joc de glezne"!! :ok:

eddy_steaua
22nd August 2005, 17:26
mah cry tu esti chiar ...unii stiu sa piarda shi sa tzina capul sus...voi atzi facut un egal shi de atunci te tot plangi intr-una...ca aia s-au aparat un meci intreg bla,bla...daca sunteti asa buni trebuia sa-i bateti chiar daca aveau 2 autocare in poarta...controleaza-te ca te faci de ras ....singur...

Sunchase
22nd August 2005, 17:36
Este regulamentar sa te aperi 93 de minute si in al 94-lea sa dai gol?? ESTE!!! Asa ca "ciocu mic si joc de glezne"!! :ok:

Este perfect regulamentar sa te aperi 90 de minute cu fundul in poarta. Din pacate pe langa regulamentar e si rusinos.
Cu o astfel de atitudine asupra fotbalului argesul se va zbate in mediocritate , la fel si suporterii ei.


cel mai urat oras cu siguranta.

Cristy
22nd August 2005, 17:37
pa i-am raspuns lui, ca se baga la topicu unde nu joaca argesu sa posteze la topicul cu argesu , si nu stiu prin ce ma fac de ras ....ca spun adevaru.

eddy_steaua
22nd August 2005, 17:40
te faci de ras ca te tot plangi...ce e asa greu de intzeles?

NY_giants05
22nd August 2005, 17:46
Rapidul trece printr-o perioada proasta, iar Poli nu prea le are cu fotbalul. Un meci foarte echilibrat. Cred k rapidistii vor fi mai ambitioshi, shi cred k o sa bata cu 2-0.

don_denver
22nd August 2005, 17:46
meci interesant...sper sa fie unul frumos...nu ma intereseaza cine bate...ca oricum va fii o lupta stransa..cu sanse egale de ambele parti..mai ales ca ambele echipe trebuie sa dovedeasca ca vor titlul si sa se mentina in lupta pt el..batand cealalta echipa..

Cristy
22nd August 2005, 17:52
eddy lasa-ne frate ...
lol cica ma plang zic doar adevaru ....

eddy_steaua
22nd August 2005, 17:55
va las....bafta cu timisoara....

giro_POLI
22nd August 2005, 18:03
vad ca din ce in ce tot mai multi (provincilai) ai macina problema asta ,ca POLI asi face echipa sa atace titlu, cupele, bucurestiu , ce vreti voi ,ca e echipa parvenita din x si Y ca adevarata POLI e in c undeva in Dragasani . la Timisoara se construeste o echipa competitiva .Pe cand alte cluburi , iar asta e numai vina conducerii (obiectiv DIVIZIA A ) ca poate la sfarsit de campionat vinde un jucator sau doi miticilor si s-au scos .Un exemplu nu ami e rusine sa recunosc e Steaua care cu Jiji asta tampit cum zic unii au declarat cu ani in urma ca vor performanta si au obtinut iar acum au o buna sansa din nou sa o faca . Am tinut cu POLI ,Tin cu POLI ,Si voi tine cu POLI TIMISOARA

giro_POLI
22nd August 2005, 18:40
Cu tot respectul pentru Gica Hagi , sunt nevoit sa nu confirm aceasta ipoteza. Olaroiu are toata sustinerea si rabdarea necesara performantei la Poli. Mercenarii din presa nu vor avea parte de respectul nostru si al publicului curat din fotbal , cu atat mai mult al celui din Timisoara. Emisiuni sportive bazate pe scandal si mincuna , sefi ai arbitrilor cu vederea agera doar la sexul frumos , incapabili sa se pronunte la o faza simpla , nu fac servicii fotbalului . Avem o veste trista pentru toti expiratii din presa sportiva si din fotbalul romanesc , ce am inceput la Timisoara va continua indiferent de vointa si interesul lor; indiferent pe cine deranjam.

Presedinte BkP
Iancu Alexandru Marian


ASTA DA STIRE !!!!!!!!!!!

giro_POLI
22nd August 2005, 18:52
Preşedintele Consiliului Naţional pentru Combaterea Discriminării, Csaba Ferenc Asztalos, a anunţat astăzi că Poli Timişoara riscă o amendă după ce jucătorul echipei Steaua, Bănel Nicoliţă, a fost numit "ţigan" de fanii bănăţeni la meciul direct de sīmbătă,

Ma intreb ce o fi vrand CSABA poate noi santem prima galerie din istorie care am pronuntat cuvantul ţigan ?
Asta da MAGARIE !!!!

pai daca-i tzigan, cum ar vrea sa-l strige lumea? :happy

SORENSEN
22nd August 2005, 20:23
Dupa acest meci cred ca unul dintre antrenori va avea mari probleme , poate chiar amandoi...

esku
23rd August 2005, 00:44
Este perfect regulamentar sa te aperi 90 de minute cu fundul in poarta. Din pacate pe langa regulamentar e si rusinos.
Cu o astfel de atitudine asupra fotbalului argesul se va zbate in mediocritate , la fel si suporterii ei.


cel mai urat oras cu siguranta.

atat timp cat vom incurca echipe din Bucuresti, care se lupta la titlu, si vom fi pt orice echipa un pericol iti spun eu ca nu ne vom zbate in mediocritate...ci din contra, vom fi laudati..... DEFENSIVA FACE PARTE DIN JOC....

referitor la orasul Pitesti ..... am sa iti dau un singur sfat: "Viziteaza-l si ai sa iti schimbi parerea!"

Sergio
23rd August 2005, 00:44
Dupa acest meci cred ca unul dintre antrenori va avea mari probleme , poate chiar amandoi...

Daca se termina egal, sigur amandoi. :evil:

dante38
23rd August 2005, 00:52
merg pe un 1 sau x as vrea sa bata timisoara da nu prea cred

Sunchase
23rd August 2005, 01:56
referitor la orasul Pitesti ..... am sa iti dau un singur sfat: "Viziteaza-l si ai sa iti schimbi parerea!"


Din pacate l-am vizitat. Si nu doar o singura data..


:help:

esku
23rd August 2005, 02:04
cand l`ai vizitat mah??? acum 5 ani.....??? Ai vazut cum arata centrul orasului Pitesti....??? Piata Vasile Milea e a doua din Europa de Est dupa Piata Rosie din Moskowa ca design si marime ..... asa k.....nu ai deloc dreptate....

on-topic: x2

leku
23rd August 2005, 02:28
sper sa fie un meci frumos si sa castige ekipa mai buna! sper ca aia sa fie POLI! Bafta Rapid si Cluj in Europa, restu, cum o da Domnu'.

leku
23rd August 2005, 02:30
POLI si RAPID/ n-au fost membre de partid!!!

Cristy
23rd August 2005, 02:58
on-topic: x2


pe ce te bazezi ?
sigur zici asa ca ai boala pe RAPID , de fapt pe noi rapidisti ca zicem adevaru despre arges ca nu joaca fotbal.

vagus
23rd August 2005, 08:36
pe valoare, binenteles ... Poli are 8 internationali in lot. Iar tu probabil te bazezi pe omogenitatea echipei. Si Bacaul a batut Poli din acelasi motiv deci aveti si voi sanse ... Dar mai probabil este un X2 avand in vedere ca este putin probabil ca Poli va repeta acel meci slab cu Bacaul si ca Rapid-ul va juca cu atata determinare precum bacauanii ...

vagus
23rd August 2005, 08:54
Daca se termina egal, sigur amandoi. :evil:
Daca Poli pierde la Rapid nu cred ca se va pune problema demiterii lui Oli ... Oli a inceput ceva si are nevoie de timp sa realizeze acest lucru ... Toti stiu asta si nu-l va demite dupa 4 etape. Poate in pauza competitionala daca rezultatele turului vor fi departe de ceea ce se asteapta ... Binenteles ca presa va inventa alte scandaluri ... orice, doar doar destabilizeaza Poli inainte sa ia titlul ... :happy
Dar sa-i lasam pe ei sa scrie gogonelele lor si sa-si faca audienta ca sa aibe si ei cu se lauda a doua zi la cei care pun botul ... :happy

Dan-11
23rd August 2005, 13:16
Suntem frati cu Timisoara
Ne cunoaste toata tara,
..................................

Sa fie valabil si Duminica ? Daca da, atunci vom vedea un spectacol pe cinste si in Tribune si pe Teren.In mod normal asta e meci de X, dar dupa ultimele evenimente de la Rapid nu e exclusa o victorie a lui Poli. Diferenta o va face insa dorinta de revansa a Rapidului, dupa ce anul trecut a pierdut 5 puncte cu Poli.
Macar sa vedem un meci frumos - peste media campionatului.

esku
23rd August 2005, 13:18
pe ce te bazezi ?
sigur zici asa ca ai boala pe RAPID , de fapt pe noi rapidisti ca zicem adevaru despre arges ca nu joaca fotbal.

ce nu iti e clar? X2 .... atat....o sa vezi ca am dreptate :ok:

brandacadabra
23rd August 2005, 13:24
EGAL !

H3adache
23rd August 2005, 13:46
Hai POLI !!!!
Gigel Coman marcheaza !

kosmoPOLIt
23rd August 2005, 14:14
poli For Ever

kosmoPOLIt
23rd August 2005, 14:17
de la Timisoara a inceput TOT...
BUCURESTI!! FURIA violeta vine peste voi...

vlad1607
23rd August 2005, 14:42
meci de X solist :D

ady51a
23rd August 2005, 15:44
Si eu zic la fel. 2-2!!! :ok:

Cristy
23rd August 2005, 15:53
pe valoare, binenteles ... Poli are 8 internationali in lot. Iar tu probabil te bazezi pe omogenitatea echipei. Si Bacaul a batut Poli din acelasi motiv deci aveti si voi sanse ... Dar mai probabil este un X2 avand in vedere ca este putin probabil ca Poli va repeta acel meci slab cu Bacaul si ca Rapid-ul va juca cu atata determinare precum bacauanii ...


care 8 ? cred ca visezi
@Dan -11 nu se mai pune problema cu infratirea galeriilor intra si pe forzarapid.ro sa vezi ultimul articol ....
@esku ce explicatie inteligenta ...
@h3adache daca vedea arbitrul intrarile la nilcolita nu cred ca mai prindea meciu cu rapid coman ...

esku
24th August 2005, 02:18
1. Lotul lui Poli este cu mult mai valoros ca al Rapidului....
2. Chiar daca lipseste omogenitatea, au jucatori care pot sa faca diferenta in teren ...
3. Neintelegerile dintre Copos si restul echipei afecteaza jocul Rapidului, acest lucru fiind observat si in jocul cu National, dar totul a inceput de la meciul cu FC Arges...

sper ca ai inteles Cry.....:D

Cristy
24th August 2005, 02:42
wow foarte bine ....
la punctu 1 nu sunt de acord , pentru ca jucatori care ii are in afara de cativa nu au castigat nimic si au jucat la o echipe medie si nici la punctu 2 pentru ca nu s-a vazut ...

Hard
24th August 2005, 10:53
bate timisoara (nu e pt prima oara) !

si AFARA CU LUCESCU,antrenor slab...

Cristy
24th August 2005, 15:54
daca lucescu e slab atunci protasov ce e? :happy
joaca cu 2 fundasi pe partea stanga si fara mijlocas, bostina care locul lui e clar pe stanga il baga atacant asta e antrenor ?
mai bine taceai ... :mda:

baden
24th August 2005, 16:36
eu cred ca va castiga Timisoara la capatul unui meci ce va candida la titulatura de "meciul campionatului"

ultravioletcanada
24th August 2005, 17:38
super "dracos meci". timisoara nu a aratat mare lucru pina acum, rapid nu isi permite sa mai piarda puncte acasa, pentru a spera la primele locuri. cred ca va cistiga rapid, sau cel mult egal. nu cred ca poli va avea forta sa cistige in giulesti.

Cucu
24th August 2005, 20:33
cred ca Copos vine la Poli ... asa are si el sanse la titlu
Poli trebuia sa aibe 7 puncte azi ... un gol norocos la Bacau, un arbitru orb in meciul cu Steaua
roata se va intoarce cat de curand rapid-poli 1-4

me
24th August 2005, 20:34
Astept o victorie, si sper sa-l vedem pe Bucur in sfarsit marcand, desi ma astept ca golurile sa vina de la mijlocasi..in plus fata de meciul cu steaua o sa fie osei in teren iar atacurile rapidului mai usor de oprit
Anul trecut Poli a defilat in Giluesti, dar pt ei meciul ala nu avea mare miza (doar sa scota din cap fumurile unora ca sumudica cu "ora exacta se da la Bucuresti") si in mod normal o sa le fie mai greu acum (presiunea rezultatului e si la timisoreni) dar votez un 1-2, goluri Bucur si Coman

Cristy
24th August 2005, 21:00
cred ca Copos vine la Poli ... asa are si el sanse la titlu
Poli trebuia sa aibe 7 puncte azi ... un gol norocos la Bacau, un arbitru orb in meciul cu Steaua
roata se va intoarce cat de curand rapid-poli 1-4

:happy :happy

gol norocos la bacau ? pai acolo nu ati jucat nimic si ce sa mai spun de meciu cu steaua daca si acolo v-a furat cand coman trebuia sa ia rosu din prima repriza ....
4 1 mai vedem ma increzutilor. ....

inter
24th August 2005, 21:03
4 1 mai vedem ma increzutilor. ....

:o: cry ce spui tu aici?
eu stiam : "Poli si cu Rapid se iubesc la infinit!" :ok:

Carlos Gambino
24th August 2005, 21:48
coman trebuia sa ia rosu din prima repriza ....

Daca trebuia sa ia Coman rosu, atunci trebuia sa ia si Nicolita unul, in repriza a doua.

vagus
24th August 2005, 21:53
care 8 (internationali la Poli) ? cred ca visezi
...
Nu te speria degeaba ca asa este ... Daca nu sti care sunt o sa tii spun eu mai tarziu ca acum nu am timp ...

Cristy
24th August 2005, 21:59
hai spune-mi ca sunt curios

@carlos o fi trebuit dar cei de la steaua nu s-au plans de arbitraj ca voi ...
@inter or fii rapidistii infratiti sau mai bine au fost insa cu cei care sustin echipa adevarat...

be@
24th August 2005, 22:00
Care-s aia 8 ma? Moldovan, coman , Bucur, mckain si Paez.

Cristy
24th August 2005, 22:02
moldovan ? de unde ca nu mai e convocat ....

be@
24th August 2005, 22:03
Da ?Atunci raman 4 .

Carlos Gambino
24th August 2005, 22:07
@carlos o fi trebuit dar cei de la steaua nu s-au plans de arbitraj ca voi ...

Unii s-au plans, altii nu...

Cristy
24th August 2005, 22:10
dap oricum nu conteaza , eu zic ca a arbitrat foarte bine ...

ronaldinho
24th August 2005, 23:22
discutand aspecte incinse cum ar fi "istoria antica si de demult a acualei echipe Poli Timisoara" sau " Marile Piete ale Europei" sau " Autocarele FC Arges", va propun sa trecem si la fotbal, si mai exact la meciul Rapid-Poli, ca doar asta e si topicul, nu? Nu stiu cati stiti, dar Rapid va juca in acest meci fara un varf propriu-zis. Burdujan fiind accidentat pt o luna, iar Niculae abia a reluat pregatirea. Am observat in meciurile jucate pana acum ca Lucescu l-a folosit de fiecare data pe Ilyes mult mai avansat decat acesta juca sezonul trecut, si asta e motivul, din punctul meu de vedere pt care Rapid si-a pierdut mult din inventivitate la mijlocul terenului. La Poli, totul pare a fi OK dpdv al lotului. Va reveni Osei, care cred ca va face cuplu cu Ov. Petre la centrul terenului. Atacul timisoarei este format din 2 jucatori de talie mica si destul de agili, ceea ce ma face sa cred ca Poli va juca pe cartea contraatacului. ( 2 mijlocasi defensivi + 2 jucatori de atac rapizi ). Din punctul meu de vedere va fi un meci foarte inchis, in care prima echipa care va inscrie va avea toate sansele sa-si apropie victoria. Sper ca aceasta sa fie Rapid.

viole(n)t
24th August 2005, 23:36
Prin "international" se intelege un jucator care a fost selectionat la un moment dat in nationala tarii sale.

La Poli ar fi: Popa, Moldovan, Bucur, Ov. Petre, Caramarin, Coman, Batranu, Silvasan (are o selectie!) - toti pt Romania; McKain - pt Australia; Paez - pt Venezuela si Osei - pt Ghana.

Deci un total de 10... plus Radoi & Zimmermann, internationali de tineret.

Cristy
24th August 2005, 23:44
pai la tineret avem si noi o gramda : minca, stancu, constatin, burdujan si vasilache si la echipa mare trebuiau sa fie niculae si coman dar au fsot accidentati si din pacate mai sunt ....
si care au mai fost : moldovan, maldarasanu , maftei, badoi care au fost in preliminarii la cel putin un meci ... ....

viole(n)t
24th August 2005, 23:52
Felicitari! La mai multi!

Nu are relevanta, dar, pentru statistici, 8 jucatori de la Poli (cei 10 enumerati minus Batranu si Silvasan) au participat la actualele preliminarii ale Mondialelor.

Cristy
25th August 2005, 00:02
si la noi au participat toti mai putin maftei si cu coman care a fost accidentat in restu au jucat in cel putin un meci ori la echipa mare ori la tineret oricum nu mai conteaza ....

esku
25th August 2005, 04:12
wow foarte bine ....
la punctu 1 nu sunt de acord , pentru ca jucatori care ii are in afara de cativa nu au castigat nimic si au jucat la o echipe medie si nici la punctu 2 pentru ca nu s-a vazut ...

se putea sa fi u de acord? :drak: ... raman la parerea mea .... :P ... X2 ... hai noroc! :yeah:

iaro
25th August 2005, 06:08
Speram sa fie un meci frumos, fara duritati. :rosu: Cert e ca daca vor sa se bata la titlu, TM are nevoie de victorie, altfel "pierde trenul" si ii va fi greu sa il ajunga. Rapidul incearca sa se linisteasca dupa "furtuna" interioara, dar o vizionare a casetei meciului BC-TM le poate furniza punctele vulnerabile ale adversarilor. :ok:
Concluzia: sa invinga cel mai bun, dupa un joc frumos, ca doar e derbiul etapei, nu? :bere:

vagus
25th August 2005, 08:47
pai la tineret avem si noi o gramda : minca, stancu, constatin, burdujan si vasilache si la echipa mare trebuiau sa fie niculae si coman dar au fsot accidentati si din pacate mai sunt ....
si care au mai fost : moldovan, maldarasanu , maftei, badoi care au fost in preliminarii la cel putin un meci ... ....
Ti-am spus sa nu sari asa ca la Poli sunt 8 internationali care au jucat pentru nationala mare intr-o competitie importanta, nu in amicale sau la tinere sperante pierdute ... :happy
In prezent sunt convocati Ov. Petre, Bucur, Coman si Popa. Moldovan nu cred ca mai are nevoie de prezentare. Iar ceilalti 3 sunt stranieri. Chiar si comentatorii TV de la meciul lui Poli cu Steaua au spus "Poli are 6 jucatori internationali in echipa, luand in calcul si pe McKain (fiind jucator strain)" referindu-se la cei din teren si de pe banca. Pe langa McKain, mai sunt Paez si Osei, amandoi jucatori de baza la nationalele lor ...
In aceasta lista nu i-am trecut pe Silvasan, Batranu si altii care au avut si ei o convocare sau doua dupa care s-a renuntat la ei. Cu toate ca Caramarin este de perspectiva si cred ca va reintra in vederile nationalei ... soon.
Si sa sti ca nu a atacat nimeni Rapid-ul din acest punct de vedere. Eu vorbeam de Poli si atat. Tu ai fost Toma necredinciosul si te-ai bagat in seama. :happy Eu chiar mi-as dori sa aibe Rapid-ul jucatori de cel putin asa valoare. Dar cu Copos ... vise placute :sleep:

24-DON
25th August 2005, 15:25
Va fi un meci foarte greu pentru ambele echipe. Desi sper sa castige Poli, cred ca ar fi o surpriza sa se intample asa. Cred intr-un egal. Dar voi fi in al 9-lea cer daca bat polistii!! FORZA POLI TIMISOARA :yeah: :jerk:

Cristy
25th August 2005, 15:26
hai ma ovidiu petre si popa?
ce sa caute astia la nationala 2 petarde , popa golurile alea de la mijlocul terenului cu dinamo si bacau ...
pai avem si noi jucatori de nationala da cat e piturca la nationala in afara de coman si niculae nu o sa mai vad , din partea mea sa nu se mai duca se accidenteaza degeaba ca oricum calificarea e pierduta.
pai avem si noi 3 plus multi altii care ar trebui luati da ...
printre ei se afla si karamyan .....
da jucatori fricosi de performanta aveti voi stiu ...

ps modovan gata cu nationala pentru ca are o varsta si vad ca se vede pe teren nu mai joaca nimic ...

Cristy
25th August 2005, 15:28
se putea sa fi u de acord? :drak: ... raman la parerea mea .... :P ... X2 ... hai noroc! :yeah:


dc x 2 ?
pune direct 2 sau nu esti sigur ca vor castiga ?

Sergio
25th August 2005, 16:41
X-ul e in caz ca prindem o zi ca la Bacau. :drak:

viole(n)t
25th August 2005, 21:10
hai ma ovidiu petre si popa?
ce sa caute astia la nationala 2 petarde , popa golurile alea de la mijlocul terenului cu dinamo si bacau ...


De acord doar in ceea ce-l priveste pe Popa (nu e un portar de clasa, tre' sa recunoastem)... dar eu inca vad potential in Ov.Petre. Si nu o zic doar pt. ca e la Poli... Cand s-a transferat la noi, m-am enervat si am zis ca nu avem nevoie de expirati, dar felul in care a jucat la finalul sezonului trecut m-a facut sa-mi schimb parerea despre el. Problema lui: nu are constanta in joc!

STEAUA-MANIA
26th August 2005, 01:25
Galeria Rapidului, Legione Granata, a anunţat ieri că a renunţat la prietenia cu fanii bănăţenilor

Ieri, cu trei zile īnaintea partidei cu Poli Timişoara, suporterii giuleşteni au anunţat, printr-un comunicat, că nu mai sīnt īnfrăţiţi cu Commando Viola. "Īn trecut am dus un război īmpreună. Simpatizam Poli Timişoara pentru că este, ca şi Rapidul, o echipă născută din pasiunea pentru fotbal. Prezentul īnsă ne demonstrează că nu mai īşi are rostul o astfel de īnfrăţire. Duminică nu vom mai scanda cīntece de prietenie", susţin alb-vişiniii.

Unul dintre liderii Commando Viola, Cristi Brīncovean, a replicat: "Sper că vom avea o īntīlnire la Bucureşti pentru a lămuri problema. Cred că s-au supărat după ce o parte a publicului a scandat īmpotriva echipei īn turul campionatului trecut, dar galeria nu a strigat niciodată īmpotriva Rapidului". Episodul care a declanşat mīnia giuleştenilor s-a petrecut īn etapa a 7-a a sezonului trecut, cīnd Rapid şi Poli au terminat 1-1 la Timişoara, iar oaspeţii au fost numiţi "ţigani" de o parte a fanilor bănăţeni.

www.gsp.ro
Ce moment trist....eu zic ca cei de la poli aek sa mearga la emisiunea "Iarta-ma" :D

Sergio
26th August 2005, 01:36
Si eu ti-as zice sa te culci ca deja e tarziu. N-avem nevoie de infratiri si alte aliante. Ne descurcam si singuri.

Galeria n-a strigat impotriva Rapidului, au facut-o restul. Fiecare e liber sa strige ce vrea pe banii lui.

Cristy
26th August 2005, 01:38
are dreptate legione granata , pentru ce sa se prefaca cand prietenia e falsa , la ultimu meci la ei au injurat galeria noastra si ne-au facut tigani asa ca nu-si are rostu prietenia asta falsa.

Hard
26th August 2005, 01:46
atunci de ce galeria polista au strigat in ultima etapa, in ghencea:"rapid, rapid!"?
sa fie oare galeria din timisoara sclava altor galerii mai puternice?

Cristy
26th August 2005, 01:49
nu e nici o sclava ....
dar galeria rapidului era infratita cu cea a timisoarei pentru ca ei isi sustineau echipa chiar daca erau in b ca si cea a rapidului de altfel , da acum nu mai e asa si nu-si mai are rost infratirea asta ....
si a mai fost rupta infratirea si din cauza injuraturilor aduse la ultimul meci in timisoara.
cred ca asta e principalul motiv.

Hard
26th August 2005, 01:54
ce atatea fratii? m-a apucat un ras cand am auzit ca galeria rapidului este infratita cu galeria as romei:happy...fiecare pe cont propriu.asa e frumos:D

Cristy
26th August 2005, 02:01
cine a zis asta?
poate ne place galeria romei si au aceleasi culori, da pana a fi frati e mult ...

DD-Viola
26th August 2005, 02:01
...daca i-am da crezare lui Olaroiu , cum ca echipa ( Poli ) joaca din ce in ce mai bine , atunci sant sanse mari ca Poli sa termine meciul cu o noua victorie in Giulesti . Chestia cu infratirea celor doua galerii a fost un praf aruncat ( de consumatorii si distribuitorii de " bomboane agricole " ) in ochii polistilor....si cum altfel s-ar fi putut ???, tot ei zic ca timisorenii sant vinovati... Acu' fiecare cu ai lui ...si poate e mai bine asa .HAIDE POLI !

Cristy
26th August 2005, 02:04
pai asa e ma ce rost ar avea sa minta galeria rapidului ca au fost injurati si facuti tigani zi un motiv....

Hard
26th August 2005, 02:04
cine a zis ma oitza asta ?
poate ne place galeria romei si au aceleasi culori, da pana a fi frati e mult ...
intr-un ziar autohton, declaratie facuta de gigi corsicanul acum 6 luni.

saphicus
26th August 2005, 02:10
Inaintea acestui meci Rapid are (+1) la adevar iar Poli Tim are (-2), chiar daca fiecare are cate un meci castigat, unul egal si unul pierdut !!! Pentru Olaroiu, semiesecul de pe teren propriu cu Steaua, nu a dat bine!!
El vine cu ganduri marete la Bucuresti!! Numai ca trebuie sa le puna si in practica!!
Pentru Razvan, un al doilea esec dupa partida pierduta in Cotroceni, ar insemna practic o indepartare cam mare de locul 1 si totodata o racire a relatiilor antrenor-suporteri!! Desi nu joaca ghinionistul Daniel Nicolae( asa mi
se pare ), Rapidul poate sa castige mai usor decat o cred multi!!
Iar pentru cei care au pronosticat un 0-3 ca in returul trecut, pot sa le spun
ca numai o data in viata vede nashul .... finului!! Pronostic: 1!

Cristy
26th August 2005, 02:16
da foarte , auzi ma iei pe mine intr-un ziar acum 6 luni , zi ziaru sa posteaza articolul ...
oricum decat ca voi infratiti cu galeria lu csk sofia sau cum se numesc, iar la meci sa strige dinamo dinamo e jalnic , iar inainte de a striga asta voi afisati un banner ca sunteti in continuare prieteni jalnic .....

be@
26th August 2005, 08:45
Iar si-au dat in petec "civilizatii" banateni ?
De ce oare nu ma mira ?

on topic : va castiga Rapidul , bineinteles. Numai sa fie liniste la echipa...

Carlos Gambino
26th August 2005, 09:57
Pe tine n-ar trebui sa te mire nimic...oricum esti mirata tot timpul.

Sergio
26th August 2005, 12:28
Be@, vezi sa nu ramai mirata ca ar fi pacat de tine...

rradur
26th August 2005, 12:55
Iar si-au dat in petec "civilizatii" banateni ?
De ce oare nu ma mira ?

on topic : va castiga Rapidul , bineinteles. Numai sa fie liniste la echipa...

NU inteleg ce cauta pe acest topic persoane care n-au nici o legatura cu meciul Rapid-Poli !
Fetito, posteaza acolo unde se discuta de Iasi sau National. Nu te baga singura in seama. Cel mult fi civilizata.
Ne tot faceti frustrati sau mai stiu eu cum dar am impresia ca voi sunteti asa pentru ca nu prea aveti cu cine discuta despre echipele voastre. Este valabil pentru mai multi. La 2, 3 mii de spectatori ...
Ce va intereseaza pe voi pe cine sustinem noi, cum de manifestam si cat ne laudam ! E treaba noastra. Laudati-va si voi, manifestati-va si voi ca noi si vedeti-va de echipele (multe !) pe care le sustineti. Noi nu ne-am pus cu gura pe clujeni pentru ceea ce fac si spun. Bravo lor ca joaca si se lauda. Eu sincer ma bucur.
Va deranjeaza ca noi timisorenii suntem mai multi si mai uniti.
Cat despre civilizatie, ar fi bine ca sustinatorii din bucuresti sa invete si altceva sa cante decat "pe ei pe ei pe mama lor".
Asta spune tot

STEAUA-MANIA
26th August 2005, 13:19
Ce democratie originala pe aici...sergio sterge mesajele pe motiv de offtopic,insa cand el e offtopic,nu sterge....Frumos!Sa nu uiti sa imi stergi mesajul,k?

be@
26th August 2005, 18:32
NU inteleg ce cauta pe acest topic persoane care n-au nici o legatura cu meciul Rapid-Poli !
Fetito, posteaza acolo unde se discuta de Iasi sau National. Nu te baga singura in seama. Cel mult fi civilizata.
Ne tot faceti frustrati sau mai stiu eu cum dar am impresia ca voi sunteti asa pentru ca nu prea aveti cu cine discuta despre echipele voastre. Este valabil pentru mai multi. La 2, 3 mii de spectatori ...
Ce va intereseaza pe voi pe cine sustinem noi, cum de manifestam si cat ne laudam ! E treaba noastra. Laudati-va si voi, manifestati-va si voi ca noi si vedeti-va de echipele (multe !) pe care le sustineti. Noi nu ne-am pus cu gura pe clujeni pentru ceea ce fac si spun. Bravo lor ca joaca si se lauda. Eu sincer ma bucur.
Va deranjeaza ca noi timisorenii suntem mai multi si mai uniti.
Cat despre civilizatie, ar fi bine ca sustinatorii din bucuresti sa invete si altceva sa cante decat "pe ei pe ei pe mama lor".
Asta spune tot
Arata-mi mie unde scrie in regulament ca n-am voie sa postez aici, si asa am sa fac.
Nu va mai dati voi cel mai civilizat public din tara, atata timp cat oltenilor le strigati "B-ul,B-ul", iar pe rapidisti si pe Banel ii faceti "tigani".
On topic : victorie giulesteana.

leku
26th August 2005, 19:31
bea, da-le mai scurte!!! nu esti tu in masura sa discuti despre ce se striga la noi pe stadion! Referitor la scandarile anti Rapid de anu trecut, nu au apartinut galeriei ci tribunelor! Galeria nu s-a manifestat niciodata impotriva Rapidului, ba dimpotriva! A fost un incident cand niste zanateci, 2 sau 3 au facut un banner injurios la adresa Rapidului si stateau in peluza, dar undeva sus, l-au tinut f. putin si,din pacate nu a fost observat de cei din galerie! Este, recunosc, un incident in urma caruia inteleg atitudinea actuala a rapidistilor! Cred ca daca s-ar intrerupe relatiile bune intre cele 2 galerii ar fi doar spre bucuria cainilor si aurolacilor! Pacat ca s-a ajuns in situatia asta!!

Despre olteni, doar 1 sau 2 grupari au relatii cu alte 1 sau 2 grupari de la craiova! doar ei striga pro craiova + oltenii din Timisoara care vin la meci! In rest, nu exista nici o relatie, ba chiar exista o anumita aversiune in Banat pt. olteni! In concluzie, apar scandari gen BBBB!

Forza POLI, respect Rapid!

POLI si RAPID/ n-au fost membre de partid!!!

vagus
26th August 2005, 19:31
Arata-mi mie unde scrie in regulament ca n-am voie sa postez aici, si asa am sa fac.
Nu va mai dati voi cel mai civilizat public din tara, atata timp cat oltenilor le strigati "B-ul,B-ul", iar pe rapidisti si pe Banel ii faceti "tigani".
On topic : victorie giulesteana.
daca suntem cei mai civilizati, n-avem cum sa ne dam altfel ... ca tie-ti place sau nu ... :happy

HOINAR
26th August 2005, 21:10
Sper sa bata Rapidul, dar daca as sti ca nu au sanse la titlu si asta i-ar ajuta pe Timisoara sa iasa campioni sa prefera o victorie a lui Poli.

cipri_cj
26th August 2005, 22:07
Sper sa bata poli...de fapt eu sper ca orice echipa din provincie sa bata ingamfatzii astia de bucuresteni. As zice ca va fi 2-1 pentru Poli.

Cristy
26th August 2005, 22:21
nu pot sa cred ca am tinut cu chefere .....

Sergio
26th August 2005, 22:44
Ce democratie originala pe aici...sergio sterge mesajele pe motiv de offtopic,insa cand el e offtopic,nu sterge....Frumos!Sa nu uiti sa imi stergi mesajul,k?
Eu am o relatie mai speciala cu be@, asa ca nu te baga unde nu stii. :nah:

Si ca sa vezi ca sunt baiat bun, nu-ti sterg mesajul. Dar incearca sa scrii si tu ontopic ca esti cam pe langa pe toate threadurile. :mda:

Cry, nu fii suparat... ardelenii la nevoie se ajuta. :evil: Acum ca nu mai suntem infratiti, putem scoate munitia din dotare. :drak:

Cristy
26th August 2005, 22:52
eu nu stiu cand am fost infratiti , a fost o vrajeala mare .....
si nu eram suparat ca a zis ca ne bateti cu 2 1, da faza cu bucuresteni ingamfati , da sa stii ca bucurestenii aia ingamfati au tinut cu chefere si eu regret acum asta cand ii vad pe unii ....

Sergio
26th August 2005, 23:08
Eh vrajeala, a fost ceva dar se pare ca v-a convenit doar cand erati voi pe cai mari. Acum ca discutam de pe picior de egalitate, cautati tot felul de subterfugii. In fine...

Eu am tinut si cu CFR si cu Rapid. :D

Cristy
26th August 2005, 23:17
partea cu rapid nu cred :)

Sergio
26th August 2005, 23:21
Poti sa ma crezi pe cuvant. :D Am tinut cu toate ale noastre. Avem nevoie de puncte cat mai multe.

Dar duminica tot va batem. :D

dany@
26th August 2005, 23:24
Pe cuvintul meu Rapid ne-a bagat de atitea ori in B si nici o data nu ne-am suparat.
Am cistigat anu trecut in Giulesti si gata s-au suparat nu mai sintem prieteni mai ales ca acum avem cit decit echipa(poate asta doare cel mai tare)Pt. mine personal acum este un test foarte important ca sa-si arate adevarata fidelitate fata de noi.noi ne-am aratat-o de fiecare data cand ne-au batut si acolo si aici,sigur ca tot timpul au fost voci
din tribuna care au strigat impotriva lor dar galeria niciodata si acele voci au fost tot timpul nu de acum,pun pariu ca nici la Rapid din tot stadionul care era la meciul cu noi erau voci care ne mai injurau.Asta este tot timpul vor fii voci care vor injura indiferent de echipe de fratii si asa mai departe.Asa e la fotbal pe stadion si asta nu numai la Noi.
Respect RApid.

Cristy
26th August 2005, 23:27
@ sergio daca nu ne revenim sau daca niculae nu se reface toate sansele insa nu se stie niciodata in fotbal ce se intampla.
@ dany@ iti zic ca a fost si un banner la voi in galerie cu m..e rapid .....

dany@
26th August 2005, 23:28
@ sergio daca nu ne revenim sau daca niculae nu se reface toate sansele insa nu se stie niciodata in fotbal ce se intampla.
@ dany@ iti zic ca a fost si un banner la voi in galerie cu m..e rapid .....

Sincer eu nu am vazut asa ceva dar daca tu spui te cred..

Cristy
26th August 2005, 23:29
nu spun eu, spun cei din galerie care au fost la meci , eu nu am fost ...

vagus
27th August 2005, 21:34
nu cred ca cei din galeria rapid spun asa ceva ... poate surse "de incredere" din anturajul galeriei ... :happy

leku
28th August 2005, 01:54
din pacate a existat acel banner la noi la galerie, dar, cum am explicat pe pagina anterioara, nu a apartinut membrilor gruparilor ci unor gioarse de samantari ce stateau in zona! si n-o mai dati atata cu supararea rapidistilor fiindca i-am batut anul trecut sau pt. ca, de anul asta avem pretentii mai ridicate! e pur si simplu absurd!


Forza POLI!
POLI si RAPID/n-au fost membre de partid!!! /hello /hello

Pacala
28th August 2005, 02:19
unicul meci al etapei care merita intr-adevar vazut, e posibil orice rezultat desi ca sa fiu sincer mi-as dori un 2 sa vedem ce se mai intampla cu razvanel, copos, corsicanu si ceilalati. Am facut un pariu si n-as vrea sa-l pierd :lol:

rradur
28th August 2005, 11:20
Arata-mi mie unde scrie in regulament ca n-am voie sa postez aici, si asa am sa fac.
Nu va mai dati voi cel mai civilizat public din tara, atata timp cat oltenilor le strigati "B-ul,B-ul", iar pe rapidisti si pe Banel ii faceti "tigani".


Ai dreptate, nu scrie niciunde ca n-ai voie dar si pentru cei 7 ani de acasa nu se da vreo diploma in Romania !
S-a scandat ceea ce spui pentru ca nu poti controla 25, 30 de mii de oameni.
Dar pana la generalizare este cale lunga !
Pe stadioanele cu 1.000 de spectatori poti spune asta

Si eu am tinut cu toate echipele romanesti in cupele europene. Sansa lui Poli, Farul sau National sa joace in cupele europene este mai mare cand avem mai multe echipe. Sunt surprins de numarul mic de spectatori la Farul.

Sper ca Poli sa castige deseara, desi nici un egal n-ar fi rau. Campionatul este lung si se pot intampla multe.

be@
28th August 2005, 11:30
Giulesteni, va rog ca atunci cand vin acasa de la stadion,sa vad Rapid-poli tm. 3-0 ! :drak: :D

krapulax
28th August 2005, 12:04
Giulesteni, va rog ca atunci cand vin acasa de la stadion,sa vad Rapid-poli tm. 3-0 !

te mai intreb o data- ti-e asa dor de olaroiu? mai ales ca rennes a pierdut ieri cu 6-0.

cat despre meci, cred ca bate rapidul (desi vad ca am votat x, nici nu mai stiu cand)

Sergio
28th August 2005, 12:12
te mai intreb o data- ti-e asa dor de olaroiu? mai ales ca rennes a pierdut ieri cu 6-0.

Asta e tare! :happy Direct din putul gandirii. :D

Polisti, va rog si eu sa-i faceti o surpriza distinsei be@ ca sa nu mai iasa din casa o saptamana de rusine ca a batut Poli si Oli al ei. :drak:

mio51
28th August 2005, 12:33
:rosu: rapid-poli 1-1

be@
28th August 2005, 12:34
@ kra****x : Pai ce sa mai caute mercenarul asta la FCN ? Il avem pe Landi. (d)olaroiu sa se duca la steaua, dinamo sau Rapid , ca-i sta in fire asa ceva.

tuxie
28th August 2005, 12:46
N-ar strica sa dai tu prima un exemplu si sa te duci la treburile tale.
Cred ca n-ar strica sa primesti un premiu pentru "nas bagat in cele mai multe oale unde nu fierbe nimic de-al tau".

Paul
28th August 2005, 13:49
Sincer cred ca va fi un meci de 1x .
Acum nici Rapidul nu e in cine stie ce forma , dar nici Poli ...
Insa dintre Rapid si Poli , parca Poli este mai buna , Rapidul nu are fata sa se amestece in lupta pentru titlul , asa ca prefer ca de data asta sa bata Rapidul sa fie deranj mare de tot la Timisoara ...

Si X este o solutie , insa putin probabila ... meci cu multe goluri ...

Cristy
28th August 2005, 16:52
:happy :happy
sa nu-mi zici ca are fata steaua sa se bata la titlu dupa ce v-au eliminat niste schiori de 30 33 35 37 de ani ca ma faci sa rad :headbang:

Bancaru
28th August 2005, 17:56
Asta e tare! :happy Direct din putul gandirii. :D

Polisti, va rog si eu sa-i faceti o surpriza distinsei be@ ca sa nu mai iasa din casa o saptamana de rusine ca a batut Poli si Oli al ei. :drak:
Sergio, nu e prima data cand Oli se intoarce la noi asemeni fiului risipitor. Iti dai seama ca primirea a fost pe masura. Orice ai zice, lipsa de rezultate de la Poli, doare tare, in conditiile in care s-a bagat in voi ca-ntr-un spital si inca nu e suficient. Se vrea mai mult. Pai Jaba vrea C.L. iar Olita nu bate pe Bacau.

Vadim
28th August 2005, 20:02
Rusine lui Rapid pentru jocul dur...

vagus
28th August 2005, 20:05
Sergio, nu e prima data cand Oli se intoarce la noi asemeni fiului risipitor. Iti dai seama ca primirea a fost pe masura. Orice ai zice, lipsa de rezultate de la Poli, doare tare, in conditiile in care s-a bagat in voi ca-ntr-un spital si inca nu e suficient. Se vrea mai mult. Pai Jaba vrea C.L. iar Olita nu bate pe Bacau.
nu va faceti griji, ca la Poli se construieste si este nevoie de timp pentru asta. Partea buna este ca oamenii de-acolo inteleg aceste lucruri mai bine ca voi.
meci nasol ... nu-mi place cum abordeaza Poli meciul. Parca joaca la egal si asteapta sa dea un gol pe contraatac cu care spera ca va castiga partida .... Bine macar ca Rapid-ul nu arata nici macar cat arata Poli ...

NY_giants05
28th August 2005, 20:07
Rusine lui Rapid pentru jocul dur...

Shi timisorenii joaca dur. La o faza cand Moldovan a intrat k nebunu' la o minge care era pierduta de mult la trantit klumea pe jucatorul rapidist( nu ai stiu exact cine era...) E un meci tensionat shi sunt sigur k o sa mai vedem faze din-astea shi in repriza a 2-a.

Paul
28th August 2005, 20:20
:happy :happy
sa nu-mi zici ca are fata steaua sa se bata la titlu dupa ce v-au eliminat niste schiori de 30 33 35 37 de ani ca ma faci sa rad :headbang:

Pfffffff , uita-te la meciul Rapidului si mai vb .
Foarte probabil dupa ziua de azi clasamentul va fi :
Steaua 10p
Dinamo 9 p
Rapid 5p
Poli 5p

t.b.
28th August 2005, 20:25
Egal o sa se termine, ma asteptam la mai mult de la ambele echipe... :rolleyes:

vagus
28th August 2005, 20:45
m-am saturat deja de acest meci ... Probabil Poli exerseaza azi apararea ... :happy

Cristy
28th August 2005, 20:57
m-am saturat deja de acest meci ... Probabil Poli exerseaza azi apararea ... :happy


astea sunt investiile ?
atatia bani ca sa va aparati ?
penibil :no:
rusine aek :no:

krapulax
28th August 2005, 20:59
nu va faceti griji, ca la Poli se construieste si este nevoie de timp pentru asta. Partea buna este ca oamenii de-acolo inteleg aceste lucruri mai bine ca voi.


aiurea... daca batea rapidul, zbura olaroiu de nu se vedea. dar acuma a scapat si probabil poli va juca din ce in ce mai bine.

STEAUA-MANIA
28th August 2005, 21:35
0-0 rez perfect pt STEAUA!

vlad1607
28th August 2005, 21:39
buey v-am zis ca o sa se termine egal :D tot asa din egal in egal pana la locul 4 la final :D

saphicus
28th August 2005, 21:48
Din meci egal, in meci egal, pana la victoria finala!!!!!!!!!!
De la meciurile de pregatire Poli Tim se tot "incalzeste",vorba unui coleg ,
spusa candva pe acest forum si inca nu a terminat. Daca va mai continua
cu aceste rezultate, probabil se va incalzi in continuare pana va veni sezonul
"rece". Nici Rapid nu a rupt gura targului!!

DEPARTE REALITATEA, fata de declaratiile sforaitoare de la inceputul sezonului a celor de la Poli Tim., dar si de la Rapid !!!
Concluzie : Atat pot sa cante muzicantii, atata canta!! Si destul de fals!! :ok: :ok: :ok:

sun
28th August 2005, 22:00
buey v-am zis ca o sa se termine egal :D tot asa din egal in egal pana la locul 4 la final :D

Atentie Rapid . Urmeaza celebra deja deplasare de la Galati , unde veti intalni o echipa care are nevoie de puncte . Ce bine ar fi inca un x

Iar tu Vlad ma surprinzi neplacut . Cum poate Rapid , la cat de prost joaca , sa scape neinvinsa in derby-uri :o: .( de la egal la egal + infrangeri in derbyuri :D ) pana la 14 puncte la finalul returului :happy

BRAVO POLI /hello

saphicus
28th August 2005, 22:05
Pfffffff , uita-te la meciul Rapidului si mai vb .
Foarte probabil dupa ziua de azi clasamentul va fi :
Steaua 10p
Dinamo 9 p
Rapid 5p
Poli 5p
Paule, ai inghitit "rechinul" care sta langa noi ,tot cu 10!! ....la panda!!
Il asteptam!! :) :) :) :ok: :ok: :ok:

alamar
28th August 2005, 22:10
Din meci egal, in meci egal, pana la victoria finala!!!!!!!!!!
De la meciurile de pregatire Poli Tim se tot "incalzeste",vorba unui coleg ,
spusa candva pe acest forum si inca nu a terminat. Daca va mai continua
cu aceste rezultate, probabil se va incalzi in continuare pana va veni sezonul
"rece". Nici Rapid nu a rupt gura targului!!

DEPARTE REALITATEA, fata de declaratiile sforaitoare de la inceputul sezonului a celor de la Poli Tim., dar si de la Rapid !!!
Concluzie : Atat pot sa cante muzicantii, atata canta!! Si destul de fals!! :ok: :ok: :ok:

Pai si in meciurile de pregatire tot egaluri 2-2 cu National, 2-2 cu Juve. Acum au "evoluat" la 0-0.

THE HUN
28th August 2005, 22:11
Daca asta a fost derby-ul etapei inseamna ca nivelul fotbalului romanesc este foarte scazut si nu mai trebuie sa mire pe nimeni ca o echipa norvegiana pe care o bate toata lumea in campionat elimina campioana Romaniei jucand din amintiri.

Zapada
28th August 2005, 22:15
2 intrebari:

1. Mai prinde Lucescu inca o etapa la rapid?
2. demisioneaza inainte de urmatoarea etapa sau e demis dupa aceea?

Spartakus05
28th August 2005, 23:39
Dinamo joaca slab, Steaua nu are valoare, Rapidul e in dificultate, Poli are valori dar nu are chef de joaca... Asta mi se pare semnificativ. Echipa nu intelege mesajul publicului. Nu merita stadioane pline. Pina cind nu vedem la televizor ca vor sa joace eu nu mai merg la meci. Credeti ca echipa nu putea mai mul?1

be@
28th August 2005, 23:41
Al treilea meci in care europoli nu inscrie . :D

Spartakus05
28th August 2005, 23:45
Hai ma voi nu vedeti ca-s sictiriti si n-au chef?! Ce daca isi puneau mintea nu puteau sa faca o faza doua mai de doamne ajuta? Ce, Bucur atita poate?! Lui Naidin de ce nu-i zice nimeni ca violetul nu e rosu?! Si ar mai fi... Echip trebuie sa inteleaga ca vrem sa ii vedem jucand 90 de minute. Sa piarda, daca dau peste unii mai buni sau peste arbitri de mahala, dar sa puna osu! Nu cum au jucat cu Iasu: repriza a 2-a, cu Bacaul, tot meciul, la fel cu Steaua si acuma cu Rapidul. Daca ne impiedicam cu Bistrita ce facem?! Ca, sa nu credeti ca aia vin aici sa mearga la un film la gradina!

jay
28th August 2005, 23:55
Ce pacat ca Rapidul n-a invins!... :mda:

be@
28th August 2005, 23:58
Mare pacat.....

FcPoliFan
29th August 2005, 00:06
Rapidul juca pana maine si tot nu dadea gol. Dar la anti-jocul prestat de Poli, nici nu prea e de mirare. Cam deziluzionanta prestatia alb-violetilor.

biba99
29th August 2005, 00:14
Alb-violeti trebuie sa se trezeasca la realitate.Frumusete-a fotbalului sunt golurile si ratarile,dar sa nu uite ca un campionat se cistiga cu puncte si este foarte pacat ca minunatul public timisorean sa fi-e privat de adevaratul fatbal.Nu trebuie ca sa se bata cu caramida in piept ci m-ai bine sa demonstreze pe teren.

Cristy
29th August 2005, 01:02
macar am ramas infratiti cu galeria timisoarei :P:P , sa moara clonele de suparare :P

300 de timisoreni au strigat in cor numele Rapidului. Suporterii din Giulesti au reactionat imediat, scandand minute bune 'Poli, Poli!'.

Cristy
29th August 2005, 01:54
ca poli steaua a fost mai frumos yeah .....

Suporterii rapidişti de la tribuna a doua au dorit să facă schimb de fulare cu fanii timişoreni īnainte de īnceperea jocului. Jandarmii, care s-au opus īn primă fază, au intermediat, mai apoi, schimbul, īn aplauzele īntregului stadion. Cele două galerii au rămas īnfrăţite, bănăţenii afişīnd īnaintea fluierului de īnceput un banner pe care era scris "Fazione Extrema salută Giuleştiul

sa mai moara clonele o data :P:P:P

leku
29th August 2005, 02:04
mdaa, meci urat, Poli a jucat urat si tactic si in teren! :mda:


POLI si RAPID/ n-au fost membre de partid!!!

Sergio
29th August 2005, 02:34
Si nici nu vor fi. :D

Eu privesc rezultatul ca pe un semiesec, tinand cont de indisponibilitatile de la Rapid. Parca s-a jucat cu frica de a gresi in loc sa se forteze atacul. Meci urat, rezultat pe masura. Rapidul a jucat dur, iar iesirea lui Rada reflecta starea de fapt de la Rapid. Arbitrajul a fost cel mai bun din cate tin eu minte sa fi avut Poli in bucuresti. Probabil de asta s-a si strigat impotriva lui Corpodean. :rosu:

Cristy
29th August 2005, 02:39
deci frate asta de la timisoara :P , nu l-ai vazut pe moldovan care l-a tavalit pe vasilache si a luat galben dupa care l-a tavalit si pe maldarasanu cam acelasi fault deci merita un rosu, si sa nu mai zic de popa cat a tras de timp.
semiesec pentru noi ca am facut egal acasa asta e ...
in rest respect :P

Sergio
29th August 2005, 02:43
Moldo a luat galben si Rada a fost eliminat. Care e problema? Fiecare a primit ce a meritat.

Semiesec de partea noastra avand in vedere investitiile facute si pretentiile afisate. :rosu:

in rest, respect si voua. :D

Cristy
29th August 2005, 02:45
eh nu prea a fost semiesec din cate stiu olaroiu s-a multumit cu rezultatu asta, in fine a fost echitabil ca nu prea au jucat fotbal nici una nici cealalta.
respect sa moara clonele :P :D

Sergio
29th August 2005, 02:46
0-0, toata lumea multumita, antrenorii raman pe pozitii cel putin inca o etapa. :D

Cristy
29th August 2005, 02:49
0-0, toata lumea multumita, antrenorii raman pe pozitii cel putin inca o etapa. :D


la voi sigur ramane pentru mai mult timp , la noi nu se stie, din pacate lucescu nu prea face treaba :(

Sergio
29th August 2005, 03:11
Nici la noi nu e ce ar trebui, dar asta e... Rabdare si tutun. :cool:

apparte
29th August 2005, 03:43
Un meci urat intre 2 echipe urate! :no:

Pacala
29th August 2005, 06:04
Oli n-are jucatori talentati ,aducerea lor la Poli le-a ridicat cota pe hartie.Formase la National o echipa mai putin tehnica dar luptatoare, de contraatac cu alt stil fata de "sdr" ,merge in fata unor tribune pustii ce nu cer performante si spectacol. Acum li se cer amandoua...presiune.

Olaroiu dispune de mijlocul ideal al Nationalului din ultimii ani :Olah, Ov.Petre,G.Coman
3 luptatori. In fata lor era Caramarin unic mijlocas ofensiv-coordonator-varf retras.Nici el nu-i mare talent dar are tehnica cizelata.Insa Caramarin e inconstant, in zi slaba, mijlocul lui Poli devine total defensiv si lipsit de imaginatie.
Mai mult, neavand un fundas dreapta clasic,Oli e obligat sa strice acest mijloc sudat de ani de zile si sa puna un Osei sau Naidin, nonvalori.
In aparare are doi fundasi centrali masivi, cam rudimentari dar obisnuiti sa joace impreuna si bunicei: McKain si Canu. Are un portar bun, Popa si un fundas stanga bun, Balace. Nu are insa, un fundas dreapta clasic bun.Coborarea lui Olah nu acopera postul,doar strica o linie de mijloc ce este principala forta a lui Poli prin coeziunea jucatorilor.Poate va creste S.Radoi care acum este un copil,pot sa acopere, mai au jucatori pe care sa-i incerce.
Dar problema lui Poli este atacul in care G.Bucur, golgheterul campionatului nu s-a integrat inca ,el avand nevoie langa el de un varf pivot care sa-i creeze spatii.
Mansour nu e fotbalist, iar Moldovan este prea batran si prea depasit ca joc,un an, 1 gol; este acolo de fason. Poli n-are inca un varf de atac clasic ,pivotul care se bate cu apararea adversa , creaza spatii si marcheza goluri
Ei trebuie sa fie muncitori ca inainte si sa nu se gandeasca la tot felul de obiective care doar ii blocheaza psihic. Nici suporterii nu trebuie sa ceara prea mult sub impusul campaniei mediatice pro si contra,trebuie sa-si aminteasca cine sint jucatorii lor si ce-au jucat pana acum.

Rapid este o echipa bolnava in acest moment, prea multe tensiuni. Merita o radiografie cand se mai linistesc apele.Copos , Vama si banda corsicanului alunga multi potentiali simpatizanti ai echipei cu un trecut atat de frumos si transformata in ultimii ani intr-o echipa cu pretentii dar si o copie a stelei si dinamului in privinta "mijloacelor specifice".

vagus
29th August 2005, 06:16
Al treilea meci in care europoli nu inscrie . :D
dar nici nu ia gol ... /hello

vagus
29th August 2005, 06:32
Poli a demonstrat in aceste 4 etape ca are o aparare excelenta. Numai un sut intamplator, de exceptie, poate sa percuteze poarta lui Popa. Apararea este cea mai importanta si Poli a invatat f. bine prima lectie ...
Urmeaza constructia la mijloc iar atacul va veni de la sine atunci cand mijlocasii sustin bine atacantii ... Aceste lectii se pot aprofunda in urmatoarele meciuri care vor fi mult mai usoare si nu le va pune prea multe probleme polistilor ...
Spre dezamagirea multora care inca nu pricep ca nimic nu se construeste peste noapte, Poli este pe drumul cel bun iar jocul la constructie, si implicit finalizare, va creste de la meci la meci deoarece valoarea jucatorilor permite acest lucru ... /hello

WILD WEST
29th August 2005, 08:23
Un meci de angajament si intrari tari de ambele parti.Moldo a intrat urat, dar de intrarea lui Maftei fara cartonas ce zici :no: ? Asa meci din partea noastra nu am vazut cam de mult,aparare, la ciupeala,dar am scapat de 2 echipe tari in 4 etape fara sa pierdem,pacat de meciul de la Bacau :headbang: .

Pacala
29th August 2005, 08:53
meci dur, Oli nu se incurca
altfel atmosfera frumoasa, fratie, unii cu ...caii altii cu caruta, schimb de fulare, de batiste...ooops, corsicanu n-are el din aia :D O fi gresit el Moldovan dar vazandu-l pe Rada..... [autocenzurare] :D

be@
29th August 2005, 09:10
"Am īntālnit azi (n.r. - ieri) o echipă modestă de provincie. Păcat de un fost internaţional romān, care a avut o ieşire necontrolată şi care īmbătrāneşte urāt."
Dinu Gheorghe, preşedinte Rapid :drak: :evil:

"Nu am dat gol de trei etape pentru că avem mari probleme la faza de construcţie, iar mijlocul nu susţine aşa cum mi-aş dori atacanţii."
olăroiu

WILD WEST
29th August 2005, 09:23
Avem probleme la toate fazele,in primele 20min. am avut noroc chior, iar Vama mai bine merge la Voua sau Divertis,in loc sa-si faca echipa da din gura ca o ratza din.. :jerk: !Nu stiu cum de nu s-au saturat suporterii Rapidului de ironiile de bun gust ce le debiteaza!!

GoPens
29th August 2005, 09:50
io am fost ieri la meci. Rapid o jucat cit o putut si macar si-au dat silinta. la Poli in schimb, s-a vazut ca au venit la ciupeala de un punct.
la corner cu 10 oameni in propriul careu (lasind 4 rapidisti liber sa traga din lina a 2-a), lipsa de concentrare in aparare, ceea ce a dus la posesia mingii pt. Rapid.
Mijlocul face figuratie, nu se misca suficient de repede cind Poli are posesia mingii, din cauza asta apararea tot degajeaza catre 2 atacanti care de regula-s intre 4 fundasi si n-ajung la minge.
in rarele siutatii cind se combina cit de cit, s-a vazut ca se poate, dar nu ridici presiunea daca ai cite o faza de gol la 10 minute pentru ca in rest linia de mijloc paseaza la adversar in faza de constructie.

io inteleg ca nu faci echipa omogena intr-o vara si ca trebuie ceva timp, dar ma intreb ce pisici s-a facut in perioada de pregatire? ieri au alergat numai Moldovan si Osei, cel din urma find singurul care a dat mai multe pase la coechipier decit gresite.

Sergio
29th August 2005, 11:57
Un meci urat intre 2 echipe urate! :no:
Daca astea sunt urate, nu vreau sa ma gandesc la steaua si dinamo cum sunt... :o:

Spargem gheata cu Bistrita si o sa ne revenim. Ca sa nu mai aiba o distinsa de p-aici ce-si baga nasul peste tot. :cool:

JJ
29th August 2005, 11:58
Ce meci de rahat. Rapidul n-a fost in stare sa marcheze unei echipe care a stat in aparare tot meciul. Sa stai o repriza in terenul advers si sa nu ai nici o faza de poarta :headbang: . Si mai vrem sa batem pe Feyenoord! Baieti treziti-va, ca in halul in care jucam nici macar in primele 5 din campionat nu iesim.

Sergio
29th August 2005, 12:05
Daca noi suntem echipa modesta de provincie, atunci Rapid e echipa modesta de capitala, daca nu ne-a batut. Sau i-a furat arbitrul, cum strigau ieri la stadion? :cool:

GoPens
29th August 2005, 12:43
arbitru chiar a fost OK. a vrut sa lase jocul sa curga dar l-au obligat echipele sa fluiere des, apucindu-se de cotonogeli. s-a straduit sa fie impartial ceea ce a dus la intreruperi dese pentru ca a ajuns sa fluiere cam tot.

JJ
29th August 2005, 12:47
Daca noi suntem echipa modesta de provincie, atunci Rapid e echipa modesta de capitala, daca nu ne-a batut. Sau i-a furat arbitrul, cum strigau ieri la stadion? :cool:
La cum s-a jucat, Rapid e echipa foarte modesta de capitala. Rapid+Poli - 2 catastrofe de echipe. Macar daca ne bateati ca-n primavara, atunci stiam ca se va schimba ceva si la noi in echipa.

be@
29th August 2005, 12:50
Ei ,lasa, ca nici cu dinamo nu mi-e rusine. steaua ce mai misca prin campionat...Mai greu e insa cand da piept cu batranii norvegieni... :drak:

STEAUA-MANIA
29th August 2005, 12:53
Rapid 0 - 0 poli aek superb!STEAUA are 5 pct avantaj dupa 4 etape! :yeah: :yeah: Daca inca de pe acu sunteti la 5 pct de primul loc...clar,nu luati campionatul :degete:

WILD WEST
29th August 2005, 12:59
Se stabileste cumva campioana dupa 4 etape? Poate la voi in suburbie,da. :ciocan:

FcPoliFan
29th August 2005, 13:47
Arbitrajul romanesc e de-a dreptul groaznic. Arbitrii sunt primii care fac "anti-joc". Aproape orice duel in care un jucator ajunge pe jos este fault.

Am facut greseala capitala sa ma uit la Ajax cu Feyenoord ieri, un meci foarte disputat dar care a curs fiindca jucatorii stiu ca scopul lor este sa stea in picioare cat mai mult, nu sa vestejeasca pe jos. Si arbitrii nostri sustin aceasta mentalitate. Cand am vazut Liverpool - Man Utd (parca, sau se poate sa fi fost Arsenal) nu stiu daca arbitrul a fluierat mai mult de un fault in prima repriza. Asta fotbal care sa "curga", nu prostia de la noi.

La Rapid - Poli trebuiau vreo patru minute in prima si cel putin tot pe atat in a doua de prelungiri. Groaznic, de-a dreptul groaznic.

Cristy
29th August 2005, 16:11
Rapid 0 - 0 poli aek superb!STEAUA are 5 pct avantaj dupa 4 etape! :yeah: :yeah: Daca inca de pe acu sunteti la 5 pct de primul loc...clar,nu luati campionatul :degete:


ai uitat sa zici spre 23 ...
ce fericire pe tine dupa 4 etape, da nu uita ca pana la 30 e cale lunga ....

STEAUA-MANIA
29th August 2005, 16:57
ai uitat sa zici spre 23 ...
ce fericire pe tine dupa 4 etape, da nu uita ca pana la 30 e cale lunga ....
Lacrima,suntem pe primul loc..daca pierdeti atatea pct dupa doar 4 etape,ma indoiesc ca nu veti mai pierde si pe parcurs. :yeah: Momentan,suntem pe locul 1,rapid = locul 10 :D

Cristy
29th August 2005, 17:00
daca era etapa 20 25 mai ziceam sa te bucuri , da e abia etapa a 4 a si nu ati jucat cu RAPID dinamo ....

leku
30th August 2005, 01:46
Dinu Douane ala, desi nu-l suport, de data asta, a avut dreptate! POLI chiar ajucat ca o echipa frustrata de provincie. Trecand peste exprimarea nefericita, a expus exact realitatea jocului! Iar "n-am luat decat un gol in 4 etape, apararea merge", mi se pare o prostie, era adevarata in cazul in care erau 4 fundasi, care respingeau, ieseau frumos din aparare, aparare avansata, etc..... La cum a jucat Poli cu Rapid in repriza a 2-a, cu 4 fundasi, 3 mijlocasi la inchidere si atacantii undeva in jumatatea proprie, nu e aparare, e BLOCADA!!! Din pacate asta e realitatea, sper sa se schimbe ceva in tactica lui Olaroiu! Si poate noi, suporterii, sa nu ne mai lasam pacaliti de toate manevrele de presa (chelsea, europoli, campionat) sa stam mai linistiti si sa ne sustinem in continuare ekipa indiferent de rezultate!!!


UUUUUU........AAAAAA........VIOLAAAAA!!!!!

Cristy
30th August 2005, 01:50
oare dasta respectam galeria timisoarei ? pentru corectitudine :P?
da asa e ca sa moara clonele :D :P

vagus
30th August 2005, 08:57
mai timisorenilor, care l-ati terorizat pe autorul articolului cu gogosile umflate de pe onlinesport, ca saracul este disperat ca cineva nu-i da pace: "Mai bine, insa, lasati-ne si voi in pace si chemati-ne cand faceti performanta!" :happy :happy

leku
30th August 2005, 16:01
asta e presa "de balta" din Romania!!! ei ne ridica (euroPoli, Chelsea, amicalul verii & sheturi) si apoi ei ne coboara! problema e cu aia care fac constient chestia asta, nu stiu exact ce urmaresc, banuiesc. Asta cu "lasati-ne si voi in pace" doar urmareste un trend, cel putin din formularea asta, nu mi se pare capabil de stiu eu ce manevre subtile!
Alta problema ar fi timisorenii care cad in capcana asta si o dau in balarii! Dar astia sper sa fie tot mai putini.Nu de alta, dar sa nu ne prostim si noi ca oltenii cu amenintari de titlu si alte cele si sa cadem in penibil. Desi, ca ei, e totusi greu! Sa continuam sa ne sustinem ekipa si, intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat, vor aparea si rezultate!

on-topic: Bate POLI cu 3-0 dupa un iuresh in prima repriza si un joc nashpa in a 2-a, sau bate POLI cu un gol de rahat al lui Silvasan in minutul 75 dupa un joc infect!
SERVUS!


P.S. VIVA ACADEMIA CATAVENCU!!!

Sunchase
30th August 2005, 21:21
Al doilea meci acasa in care nu reusim sa batem o echipa de provincie. Nu reusim sa depasim echipele care se apara pe 5 linii.
Din pacate nu meritam mai mult :(

Sergio
30th August 2005, 21:52
Probabil ca si Nationalul s-a aparat cu voi tot pe 5 linii si de asta v-a batut... :cool: Problema e la voi, nu mai cautati raspunsuri pe la vecini ca nu le veti gasi.

Cristy
30th August 2005, 22:16
nu aia s-au aparat pe 2 jumatate ca au dat un gol ... of of

apparte
30th August 2005, 22:48
Daca astea sunt urate, nu vreau sa ma gandesc la steaua si dinamo cum sunt... :o:

Spargem gheata cu Bistrita si o sa ne revenim. Ca sa nu mai aiba o distinsa de p-aici ce-si baga nasul peste tot. :cool:
Ce-i sergio,ce nu ti-a placut la exprimarea asta?Stii ce inseamna o echipa urata in limbaj fotbalistic?Exact ce a fost Poli duminica!Rapidul are macar scuza de a incerca o "cosmetizare" a evolutiei in teren(prin atacuri) umbrita de multe nereusite!Daca tu zici ca Poli a fost o echipa "frumoasa"...nu stiu ce gen de fotbal iti place...probabil ca o sa-mi zici ca Inter e o echipa "urata"! :evil:

Sergio
30th August 2005, 23:19
Iti dau un indiciu. Nu m-am referit la joc cand am zis ca e urata... :rolleyes:

apparte
30th August 2005, 23:49
Eu la asta m-am referit!

Angelina Jolie
31st August 2005, 00:33
Sergio s-a referit la faptul ca suporterii Stelei si ai lui Dinamo sunt urati, las ca stiu io. :happy

Sergio
31st August 2005, 00:39
Eu la asta m-am referit!
Atunci am inteles eu gresit. Dupa joc chiar ca suntem o echipa urata. :mda:

Are si Marilynu ceva dreptate, dar nu e cazul sa dezvoltam subiectul. :drak:

vagus
31st August 2005, 07:53
macar nu suntem rau intentionati ... :happy
Atata poate echipa la constructie si in atac in jocurile din deplasare. Oli vrea un joc mai elaborat si Poli spre asta tinde, dar deocamdata atata se poate. Eu sunt convins ca jocul va creste si atunci nu vom mai juca urat nici in deplasare ... /hello