PDA

View Full Version : Modul de live



Vadim
30th September 2003, 16:09
Este o intrebare pentru cei mai vechi pe acest forum:
Cum vi se pare acum noul mod de live in comparatie cu cel vechi?

razvanm
30th September 2003, 18:06
E clar ca arata mult mai bine,dar e cam inghesuit.

ady_azzuro
30th September 2003, 18:30
excelent :happy :) :yeah:

zamolxe
30th September 2003, 18:56
este mult mai prost.

de cind cu noul format, nu mai urmaresc meciurile live pe online sport

Vadim
1st October 2003, 10:39
De ce anume? Ce te deranjeaza? Modul grafic, comentariile... ?

ieppy
1st October 2003, 15:21
Noul sistem e marfa insa cel pentru cupa Romaniei lasa de dorit. Stiu ca fapt divers ca este 2-0 pentru Dinamo in minutul 20 si pe online sport nu apare nimic.

zamolxe
1st October 2003, 18:47
De ce anume? Ce te deranjeaza? Modul grafic, comentariile... ?


pai in primul rind ma deranjeaza ca nu sint updatate online.
et secundo, ordinea de derulare a fazelor este inversa.
ar trebui sa fie asa:

min 90. sfirsitul meciului
...
min 45 inceputul reprizei secunde
...
...

Vadim
1st October 2003, 19:02
La ce te referi cand spui ca nu sunt updatate online? Te referi la Divizia A sau la ceea ce a fost la Cupa Romaniei?

In ceea ce priveste modul de derulare a fazelor sunt de acord, se va schimba.

zamolxe
1st October 2003, 21:57
La ce te referi cand spui ca nu sunt updatate online? Te referi la Divizia A sau la ceea ce a fost la Cupa Romaniei?


Imi aduc aminte ca-n etapa a-4-a sau a-5-a, rezultatele erau updatate numai in prima repriza. Rezultatul final l-am aflat de pe livescore.com

Sincer imi placea mai mult vechiul format, intr-o pagina puteam urmarii tot ce se intimpla.

Oricum imi place atitudinea voastra, de a fii cel mai bun :yeah:

Vadim
1st October 2003, 22:16
Nu se vede nimic.

zamolxe
1st October 2003, 22:19
imaginea este preluata de pe http://www.fotbal.net/live.htm

Vadim
1st October 2003, 22:30
Nu mi se pare mai atractiv decat formatul de live al Ligii Campionilor de pe Onlinesport.

Nu imi plac popupurile, imi place modelul UEFA, asa cum era si Divizia A pe Onlinesport.

zamolxe
1st October 2003, 22:35
divergenta de opinii => secretul succcesului :thinkso:

Vadim
2nd October 2003, 18:23
Da, dar cand e vorba de un vot pentru site la www.internetics.ro, nici 1% din cati intra pe site zilnic nu il dau. Si vorba aia, siteul e gratis, la fel si votul pentru site... Iar noi ne facem probleme pentru live, cum sa fie cum sa nu fie. Lasa-l asa, ca e bun...

zamolxe
2nd October 2003, 22:50
Da, dar cand e vorba de un vot pentru site la www.internetics.ro, nici 1% din cati intra pe site zilnic nu il dau. Si vorba aia, siteul e gratis, la fel si votul pentru site... Iar noi ne facem probleme pentru live, cum sa fie cum sa nu fie. Lasa-l asa, ca e bun...


Vadim, pacat ca nu pot sa-ti dovedesc ca am votat

Albastreata
4th October 2003, 19:26
Deocamdata pentru mine si pentru cativa prieteni de aici este singura sursa de informatie aproape "live" pentru unele meciuri... asa ca e cel mai bun! Sincer nu cred ca ar fi mai grozav daca ordinea ar incepe cu minutul 90 sus... :D Totusi ar fi mai bine daca ar cuprinde descrierea a cat mai multe din cele ce se intampla pe teren (am citit ulterior in ziare ca Universitatii i-a fost anulat un gol in meciul cu Ploiestiul, iar la Ceahlaul - National, pur si simplu lipseste ultimul gol!), iar comentariile sa fie mentinute intr-o nota de obiectivitate departe de ceea ce se comenteaza la radio sau tv, tinand cont ca respectiva partida este urmarita de suporteri ai ambelor echipe...

Vadim
5th October 2003, 19:06
Comentariile de la live mi se par obiective.
Acum desfasurarea meciului este de la minutul 90 in jos.

Tudose
5th October 2003, 21:32
Vadim, ca sa impacam pe toata lumea, ce ai zice de o optiune asupra ordinii de afisare a comentariilor? Nu stiu daca asa ceva e posibil, dar fiecare isi va putea seta ordinea asa cum o doreste.

zamolxe
6th October 2003, 00:30
Vadim,

merci pt ordinea de desfasurare a fazelor :happy

george_stan
7th October 2003, 03:20
Sa luam asta de exemplu:
http://www.onlinesport.ro/Html/Fotbal/Romania/Diva/Direct/09/etapalive.shtm
Titlul paginii este: Live Liga Campionilor 2003-2004, continutul paginii, divizia A, ar vrea Gigi dar nu se poate:)
Vot la Internetics ? Daca intradevar ar exista un concurs al web-ului romanesc inc are comercialul sa nu-si bagat coada ca in tot ce inseamna media poate si site-ul asta ar fi avut o sansa, dar la "idei frumoase". Daca onlinesport vrea premii poate va obtine dar din partea unui Internetics in care rol.ro a castigat si el premii, doar uitativa ce e pe bursa.rol si ingroziti-va, am vazut candva un anunt care era ceva de genul "pui pariu smechere ca cartele mea e weekend?"
Ar fi fost decent sa ne participati la asemenea magarii mediatizate in care participa multi si castiga siteurile afiliate marilor companii, rds, connex, orange etc.
E clar ca onlinesport e cel mai bun site de sport romanesc insa eu zic ca nu merita nici un premiu. Luptati-va in continuare sa aveti un continut bun si aveti grija sa il structurati corespunzator, de ce s-a renuntat la cautarea prin google? functiona destul de bine.