PDA

View Full Version : Etapa 4: Poli Iasi - Dinamo



Pages : [1] 2 3

andreiush
21st August 2005, 22:29
Duminica, 28 august 2005: Poli Iasi - Dinamo, ora 18,00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

ce_bine_e
21st August 2005, 22:41
pronosticul meu este 1x CLAR!

DanielAndrei
21st August 2005, 22:44
si aici tre sa dam cel putin un gol...ce o sa fie o sa fie :d

Stefany
21st August 2005, 22:50
Victorieeeeeeeeee POLI IASI - Ma Gandesc Doar La Victorie 2-1 /hello :yeah: /hello

ce_bine_e
21st August 2005, 22:52
"-CUM CE O SA FIE?
-PAI DINAMO E DINAMO
-TACI MAH CA II BATEM!
peste 7 zile cei doi se intalnira din nou:
-AI AVUT DREPTATE, AM CASTIGAT MECIU CU CATZEI!
-TE-AI INDOIT VREODATA CA VOM CASTIGA?"

be@
21st August 2005, 22:54
Uffff.....cat imi doresc sa-i batem !!! Sau macar sa facem un egal, ca sa le dam peste bot alora care spun ca noi facem jocurile lui dinamo !Astora le aduc aminte ca anul trecut ,meciul s-a jucat pana in ultima secunda !

ce_bine_e
21st August 2005, 22:55
ce-i prea mult strica...trebuie ca in campionatul asta sa ia o echipa care nu este din capitala campionatul..cel tarziu campionatul viitor!
fortza PROVINCIA!!!

ce_bine_e
21st August 2005, 23:20
numai noi suntem...catzei sunt in doliu...stand by

Balaci
21st August 2005, 23:22
BAte Dinamo clar!Iasiul trebuie sa revina in B,unde ii e locul,alaturi de prietenii lor de la Ceahlaul si de baietii lui Seche!Pentru un campionat mai frumos...fara Nord-Estul tarii!

be@
21st August 2005, 23:26
BAte Dinamo clar!Iasiul trebuie sa revina in B,unde ii e locul,alaturi de prietenii lor de la Ceahlaul si de baietii lui Seche!Pentru un campionat mai frumos...fara Nord-Estul tarii!

Viseaza tu mult si bine...pana una alta sunteti varza campionatului,cu 0 puncte, si oltenia fotbalistica, cu voia lui Dumnezeu la anul nu va mai avea nici o echipa in divizia A !
Pentru un campionat fara circ !

Balaci
21st August 2005, 23:27
Pai normal ca numai voi sunteti,ca doar la natalitatea din Moldova!Din partea mea va doresc un egal,cred ca ar fii mai mult decat meritati!

be@
21st August 2005, 23:32
Olteni vor fi , dar la steaua,dinamo, rapid, national,etc !
Sunt mari sanse sa retrogradati, iar u nu va promova, te asigur !

Balaci
21st August 2005, 23:36
Olteni vor fi , dar la steaua,dinamo, rapid, national,etc !
Sunt mari sanse sa retrogradati, iar u nu va promova, te asigur
Serios,de unde stii ca Universitatea nu promoveaza?Ai informatii din interior?Mai incet cu siguranta asta,ca nu da bine la dosar!

DanielAndrei
21st August 2005, 23:38
vaiiiiiiiii....vremurile se schimba, capitala incepe sa se teama de provincia, oltenii sunt o specie pe cale de disparitie...ce te face sa crezi ca o sa mai fiti si la anu in A?? Te asigur eu ca fara voi, va fi un fotbal normal, poate spre bun :D.
Duminica va fi un meci greu pt Dinamo, deoarece ei vor depune un efort considerabil joi la Nicosia pt asi pastra sansele de calificare. HAI STEAUA, HAI DINAMO, HAI RAPID, HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Balaci
22nd August 2005, 00:00
[QUOTE]oltenii sunt o specie pe cale de disparitie...ce te face sa crezi ca o sa mai fiti si la anu in A?? Te asigur eu ca fara voi, va fi un fotbal normal, poate spre bun . [QUOTE]
Poate fara noi va fi un fotbal bun,da fara Moldova te asigur ca va fii unul excelent!Ce mari fotbalisti ati dat voi,pe Pancu?
Dinamo poate sa bata pe Poli si dupa trei meciuri consecutive jucate,la jocul practicat de voi!

ce_bine_e
22nd August 2005, 00:10
bai panpalaule...veze-ti de treaba ta bah...pregates-te sa revi la ora 11...asa cum erai obisnuit

DanielAndrei
22nd August 2005, 00:12
esti patetic cand apelezi la trecut...asta inseamna ca nu ai nici o satisfactie in acest moment. Te si cred, ca cand e sa te scoli sambata dimineata :D, e fff naspa. Si inca o chestie, probabil ce o sa-mi demonstreze penibilismul tau, e ca, daca o sa fie cum zici tu, la anu cand promoveaza "U" pozitiile la echipa favorita vor fi inversate.
Dinamo va fi intr-o mica sau mai mare masura obosita dupa meciul din cupa UEFA.

p.s. and one more thing, Oltenia is not in Romania, is in Prazilia.

BlueEnergy
22nd August 2005, 00:12
Eu cred ca se va termina egal meciul!

ce_bine_e
22nd August 2005, 00:29
maimutzoiu asta din tg jiu..e ofticat acuma..si nu prea are ce face..

ce_bine_e
22nd August 2005, 00:33
Dinamo poate sa bata pe Poli si dupa trei meciuri consecutive jucate,la jocul practicat de voi!
pai daca pe noi ne bate pe voi va mananca de vii!

DanielAndrei
22nd August 2005, 00:35
ehhh nici chiar asa....poate la gratar sau fierti in suc propriu :d. Dar mai intai sa joace cu noi ;)

Quartz@nu
22nd August 2005, 00:37
bafta poli , cred ca va fi un egal pana la urma ....dar sper ca ,"cainele " de Onutz sa se dea accidentat ...ca sa nu o faca de oaie !

ce_bine_e
22nd August 2005, 00:37
pai nu vezi la el?? are tupeu, dupa cate ca au luat-o acasa de la noi!!!

ce_bine_e
22nd August 2005, 01:01
ms dorys...si eu va urez bafta in meciul cu jiul...va urez bafta peste tot;)...in afara de etapa 5:D

Rechinul Ucigas
22nd August 2005, 01:07
bafta poli sa ii spulberati !!!! si inca ceva sa nu ii mai lasati pe ieseni sa afiseze bannere gen " traim pt dinamo " ca data trecuta , dati-le in bot daca mai fac asa ..

Rechinul Ucigas
22nd August 2005, 01:08
stai linistit ca in etapa 5 facem un egal sper :)

pinky
22nd August 2005, 01:14
Am votat 2 pentru ca am incredere ca jucatorii vor invata ceva din infrangerea de azi si vor castiga la Iasi :ok: Nu spun ca va fi un meci lejer, n-am spus niciodata asa ceva despre vreun meci, cu oricine am fi jucat, dar este normal sa sper ca vom invinge, altfel n-as putea sa spun ca tin cu Dinamo!!!

ce_bine_e
22nd August 2005, 01:16
o sa castige cine va fi mai bun;)...cat despre dinamo...vad ca au pus botu dupa meciu cu voi:D

ce_bine_e
22nd August 2005, 01:18
corect pinky, asa da..vi la meci?

GeKuRA
22nd August 2005, 01:52
balaci... fugi si te culca... nu de alta dar sa fii odihnit sa poti sa te trezesti dimineata :ok: :P:P:P



si inca ceva sa nu ii mai lasati pe ieseni sa afiseze bannere gen " traim pt dinamo " ca data trecuta
aia is niste dereglati... bannerul ala a fost imediat luat oricum atunci... totusi ce e bine la ei e ca la orice meci incurajeaza pe Poli cu destul de multa ardoare :ok:





bafta poli , cred ca va fi un egal pana la urma ....dar sper ca ,"cainele " de Onutz sa se dea accidentat ...ca sa nu o faca de oaie !
anul trecut Onut nu a jucat in meciurile cu Dinamo... probabil ca daca va juca anul asta va juca sa demonstreze ca este un jucator de valoare si nu ca joaca pt. ei.

Angelina Jolie
22nd August 2005, 02:07
FORZA DINAMO ALE ALE ALE! Sper sa se razbune pe voi dupa esecul cu Farul si sa va dea macar vreo 3, sa nu le puteti duce.

ce_bine_e
22nd August 2005, 02:10
ce ai bah ai baut benzina?? da-te mah de aici...esti singuru din cluj care ma calci pe nervi!

Angelina Jolie
22nd August 2005, 02:22
Ma piticanie, putin respect te rog. Asa cum tu iti permiti sa debitezi cretinisme prin alte parti asa pot si eu sa imi spun dorinta. Si anume: SA VA UMILEASCA DINAMO! FORZA DINAMO!

GeKuRA
22nd August 2005, 02:23
uai Valy... da chiar asa sa tii mai mult cu dinamovistii decat cu Iesenii ??!! te-ai dereglat, ce-ai ?
vezi ca o sa se ia si vecinii tai de tine :D (Tm, etc.)

ce_bine_e
22nd August 2005, 02:26
ardelean bolnav..psihic...cred ca si fizic..dupa fatza are leucemie:D

be@
22nd August 2005, 02:29
bafta poli , cred ca va fi un egal pana la urma ....dar sper ca ,"cainele " de Onutz sa se dea accidentat ...ca sa nu o faca de oaie !
Dorys, hai sa-ti spun ceva ! Onut a fost invitat la un post local , mai demult,cand era imprumutat de la dinamo,si a spus ca se simte bine la Iasi, si ca nu mai vrea sa auda de dinamo.
Apoi, chiar eu eram de fata cand un barbat,dupa un meci amical, l-a intrebat dak se mai gandeste la dinamo, si a spus ca nu.A crescut inima in mine atunci de bucurie...
Cat despre aia cu bannerul,au fost huiduiti de tot stadionul , iar bannerul a disparut imediat.
Fortza Poli ! Imi doresc sa batem , dar dak vom scoate un egal , nu va fi nici o tragedie. Numai sa le luam puncte !

Angelina Jolie
22nd August 2005, 02:39
RA']uai Valy... da chiar asa sa tii mai mult cu dinamovistii decat cu Iesenii ??!! te-ai dereglat, ce-ai ?
vezi ca o sa se ia si vecinii tai de tine :D (Tm, etc.)
Da cum sa nu? Cred ca numai daca ati juca cu cealalta echipa a Clujului as tine cu voi.
piticanie, leucemie iti doresc eu tie.
HAI DINAMO! HAI CFR!

t.b.
22nd August 2005, 03:01
Dorys, hai sa-ti spun ceva ! Onut a fost invitat la un post local , mai demult,cand era imprumutat de la dinamo,si a spus ca se simte bine la Iasi, si ca nu mai vrea sa auda de dinamo.
Apoi, chiar eu eram de fata cand un barbat,dupa un meci amical, l-a intrebat dak se mai gandeste la dinamo, si a spus ca nu.A crescut inima in mine atunci de bucurie...


Nu tot ce zboara se mananca... Mai sunt cazuri de jucatori care au declarat cu nu s-ar duce nici morti la Dinamo si acum joaca acolo... sigur ca nu putea sa declare ca vrea sa mearga la Dinamo pt ca nu l-ar mai fi bagat nimeni in echipa si si-ar fi pus toti suporterii in cap. Sunt putini jucatori care ar refuza un contract mai mare doar din atasament pt clubul la care joaca

Angelina Jolie
22nd August 2005, 03:01
Ba te-o scapat astia din ospiciu? Credeam ca am scapat de tine definitiv. Sau pana acum ai strans bani de net cafe? :happy :happy
Pt cine nu s-a prins faceam referire la captain planet dan dan dan dan dan danutz.
HAI DINAMO!

GeKuRA
22nd August 2005, 03:06
BINE AI REVENIT DANE:OK:
se mai anima pe aici treburile :D
daca esti prin Iasi facem un Forum Meeting la meciul cu Dinamo :ok:






VLADEEEEE !!!! unde esti ca sa ne certam si cu tine :D:D:D :ok:
HAIDA IASU' !!!

Angelina Jolie
22nd August 2005, 03:27
Prea mulţi olteni frustraţi, bănăteni infatuaţi şi mitici venetici îşi fac veacul pe topic-uri străine de "credinţa" lor.

Ma da vezi ca eu sunt ardelean. De noi nu zici nimic? :happy :happy

THE HUN
22nd August 2005, 05:25
Am pronosticat 1 in meciul Dinamo-Farul si am fost placut surprins la final,acum pronostic 2{nu se stie,poate o sa fiu iar placut surprins}.

old lord
22nd August 2005, 09:37
1-5
dinamo nu are cum sa nu bata iasu

be@
22nd August 2005, 09:39
Da, da, cum sa nu ! 1-5 in visele tale, poate !
Vedeti ca o sa aveti meci greu la Nicosia...

Brigantes
22nd August 2005, 09:51
stai linistit ca in etapa 5 facem un egal sper :)

deja s-a deschis sezonul la blaturi?! :happy

eu zic sa va mai bucurati, ca mai trebuie sa asteptati iar 27 de ani urmatorul succes in groapa. Si poate ca uniii dintre voi vor fi prea batrini pentru o bere.

Cat despre moldoveni, ce sa zic, sunt moldoveni :headbang: . Sper sa poata numara golurile primite.

iasisud
22nd August 2005, 09:57
Victoria de ieri a fost ca o gură de oxigen pentru echipa din dealul Copoului, după debutul slab din acest sezon ● Poli Iaşi va întâlni în etapa următoarea campioana Dinamo Bucureşti
Articol aparut in Ziua de Iasi :happy ...Sper sa batem "campioana", sau era vorba de cine castiga anul asta titlul? :mda:

vlad1607
22nd August 2005, 10:28
dupa rezultatul cu Farul o victorie la Iasi este imperios necesara....asa ca 2 solist (sper :D ) ....depinde si cum o sa mearga lucrurile la Nicosia(eventuale accidentari nedorite)

FORZA NOI ! :D

DanielAndrei
22nd August 2005, 10:43
RA']BINE AI REVENIT DANE:OK:
se mai anima pe aici treburile :D
daca esti prin Iasi facem un Forum Meeting la meciul cu Dinamo :ok:


care Dan?? vestitul Dan-Dan :D???

GeKuRA
22nd August 2005, 11:55
aha :D :ok:
dan-dan cel care executa tot :D:D :P


dinamo nu are cum sa nu bata iasu
da' ce se joaca aici de esti tu asa sigur ?

vlad1607
22nd August 2005, 11:59
fotbal :D

GeKuRA
22nd August 2005, 12:05
a, ma gandeam ca se joaca cricket.. :D

oricum stiti ca va fi un meci greu, ambele echipe vor trage cu dintii sa ia punctele puse in joc.

vlad1607
22nd August 2005, 12:08
absolut numai ca una e sa tragi cu dintzisori si alta e sa tragi cu coltzi :D
e important ca jucam joi la Nicosia deci oboseala acumulata va fi mai mare dar eu zic ca vom bate

be@
22nd August 2005, 12:09
Nu tot ce zboara se mananca... Mai sunt cazuri de jucatori care au declarat cu nu s-ar duce nici morti la Dinamo si acum joaca acolo... sigur ca nu putea sa declare ca vrea sa mearga la Dinamo pt ca nu l-ar mai fi bagat nimeni in echipa si si-ar fi pus toti suporterii in cap. Sunt putini jucatori care ar refuza un contract mai mare doar din atasament pt clubul la care joaca
t.b, Onut si Miclea sunt sufletul acestel echipe.Nu degeaba Onut e capitan, iar in meciul cu Otelul a ajuns sa joace in atac, in a doua repriza...

GeKuRA
22nd August 2005, 13:02
absolut numai ca una e sa tragi cu dintzisori si alta e sa tragi cu coltzi :D

asta mai vroiam sa zic... ca Dinamo va trage mai tare... noi mai mult vom fi satisfacuti si cu 1 pct. ...
dar depinde mult de felul in care se va juca meciul.
succes Dinamo in UEFA. :ok: :D

Sabin
22nd August 2005, 13:08
Dupa ratarile cu faristii, daca or sa marcheze jumatate din ocazii, atunci Dinamo bate la scor. Deci, as pronostica un 1-5 pentru Dinamo. FORZA NOI!!!

be@
22nd August 2005, 13:09
Altul care viseaza...

vlad1607
22nd August 2005, 13:11
poate 1-5 e cam mult da o victorie e foarte plazubila in contextul actual !

Sabin
22nd August 2005, 13:13
S-ar putea sa fie mult 1-5, dar cred 0-4 e mai probabil. Oricum, FORZA NOI!!!

vlad1607
22nd August 2005, 13:16
4? sa pastram si pentru altzii...e destul 2

be@
22nd August 2005, 13:16
poate 1-5 e cam mult da o victorie e foarte plazubila in contextul actual !
E posibila , bineinteles !N-am spus nu !
Dar noi, la Iasi, nu ne-am facut de ras cu steaua , dinamo sau rapid.De aia ma enerveaza astia care dau scoruri fluviu ! :no:

Sabin
22nd August 2005, 13:17
Hai ma... De ce esti asa? Dupa cat au ratat cu Farul, crezi ca ii mai iarta pe Poli? 3 le dam pana la pauza. Si inca unul dupa, ca sa nu se supere nimeni.

vlad1607
22nd August 2005, 13:19
be@ si dc cumva o sa fie un scor fluviu ? sau macar rau? :D

mici sanse sa fie scor fluviu pt ca se va simtzi si oboseala de la Nicosia dar 2 poate chiar 3 e destul de probabil sa dam :D

ce_bine_e
22nd August 2005, 13:20
bah in afara de soricelul ala toti avetzi sperantze desarte...pacat ca a primit rosu rednic:(..sper sa bateti in CU, si sa va calificati in grupe, dar sa va accdentatzi ceva jucatori, oricum ve-ti fi si obositi... este un meci de 1x2...daca arbitreaza corpodean, vai de mama lui!!..eu sincer zic ca nu vetzi castiga in Copou!

Sabin
22nd August 2005, 13:21
be@, vorbind serios, nu cred ca o sa bata Dinamo chiar la scor din ala. Dar pariez ca vom castiga clar. Clar inseamna o victorie fara emotzii. Important e sa itzi creezi ocazii, de marcat pana la urma trebuie sa se gaseasca cineva. Nu se mai intampla sa rateze nimeni cu poarta goala. Asta se intampla o data la 100 de meciuri.

Kainsashiki
22nd August 2005, 13:21
daca joaca claudiu niculescu si margaritescu victorie lejera pentru dinamo..sunt doi oameni foarte importanti in echipa lui dinamo

be@
22nd August 2005, 13:24
Pai Cl Niculescu si Margaritescu au jucat si anul trecut, si s-a terminat 2-3, cu emotii pana in ultima secunda !

vlad1607
22nd August 2005, 13:24
Diablo a puncat f bine...Margaritescu si Niculescu sunt importantzi...personal sunt fan Margaritescu :D :ok:

@ be @ :ar trebui sa stii ca nici un meci nu seamana cu altul...plus ca sunt si chestii de natura personala care influentzeaza evolutia unui jucator

ce_bine_e
22nd August 2005, 13:44
2-1

eddy_steaua
22nd August 2005, 13:53
cred ca rezulatatul meciului poli-dinamo ar putea depide shi de felulul cum vor evolua lucrurile la nicosia...in fond, dinamo nu cred ca ar putea pierde la iasi...dar un rezulatat de egalitate e foarte posibill...

Utilizator
22nd August 2005, 13:57
corect ce zice Eddy, meciul de la Nicosia va influenta mult rezultatul meciului de la Iasi asta nu numai datorita eventualelor accidentari (iata ca lotul nu e asa de numeros cum se parea) ci mai ales pentru ca deocamdata jucatorii lui Dinamo (si nu numai) nu au invatat sa trateze profesionist fotbalul si sa joace la maxim fiece meci.

ce_bine_e
22nd August 2005, 14:02
corect. 2-1

Utilizator
22nd August 2005, 14:06
ce bine e, cu tine n-am fost de acord decat partial :) Cred ca va fi 2-1, dar pentru Dinamo. :ok:

vlad1607
22nd August 2005, 14:07
@ ce_bine_e te intreb din nou : " de unde stii de la nenea Hancu mama omida sau e "opera"proprie" ?? in acelasi timp cu buletinul ai primit si 50 de viziuni la alegere? :drak:

GeKuRA
22nd August 2005, 14:25
asa Vladutz, apara-ne de prea multe goluri :ok: :D:D:D
ca doar nu vrei chiar sa ne umileasca Dinamo... sa bata e suficient. :D

vlad1607
22nd August 2005, 14:28
e suficient sa bata...umilintzele le pastram pt altzii :D

ce_bine_e
22nd August 2005, 14:32
eu zic doar 2-1

vlad1607
22nd August 2005, 15:12
eu zic doar 2-1
pt DINAMO :D :drak:

Brigantes
22nd August 2005, 16:08
O sa fie blat. Dinamovistii numai blaturi fac. Cu steaua, cu omonia, acum cu farul.

esku
22nd August 2005, 16:16
1x ....

ce_bine_e
22nd August 2005, 16:18
eskule tata, vezi ca sti?;)

GeKuRA
22nd August 2005, 16:27
1x ....
bine zici :D :ok:

vlad1607
22nd August 2005, 16:33
O sa fie blat. Dinamovistii numai blaturi fac. Cu steaua, cu omonia, acum cu farul.

/OLE/ :drak: :drak: :drak:

1x eskule? venim cu DINAMO 2 si noi nu stim? :D

esku
22nd August 2005, 16:34
Dinamo e echipa de batut ..... are lot, are valoare (lotul), dar nu este omogena....si nu este o ECHIPA .....de la presedinte pana la ingrijitorii stadionului..... Am spus de la inceput....o echipa ca DINAMO daca vrea performanta nu aduce jucatori care au dus o echipa in B ... si se mai lauda ca au adus si cine stie ce vedete.....pentru mine jucatorii de la Craiova sunt egali cu 0, iar cine zice ca plesan e vreo valoare se inseala....un gol impotriva germaniei si o retrogradare....cam asta e trecutul lui....succes IASI!

vlad1607
22nd August 2005, 16:36
eskule jucam cu Iasiul totusi....intr-un un meci din asta nu e atat de importanta omogenitatea pt ca in primul rand e o diferentza mare de valoare

ce_bine_e
22nd August 2005, 16:38
daaa jucati cu iasul..o sa va sara kkturile din cap cu iasiul asta!...cu forestra cand ati jucat tot asa ati zis bat la pariu nu?

esku
22nd August 2005, 16:39
nu o sa va fie prea usor cu iasul.....o sa vedeti.... e o echipa omoigena iasul..... si asta conteaza fff mult.....iar stadionul probabil va fi full si cum voi nu sunteti obisnuiti decat cu o medie de 2000 de suporteri pe meci in Stefan cel Mare:D va va fi ff greu....va conta si presiunea publicului....

ce_bine_e
22nd August 2005, 16:40
zi-le domnu geo, zi-le domnu geo:D

vlad1607
22nd August 2005, 16:40
scuza-ma am uitat ca Iasiul e vicecampioana tzarii finalista cupei echipa care acum max 10 zile a dat 8-0 la IS Otelului....bla bla bla ....

later edit : @esku :nu am zis ca va fi usor am zis ca eu cred,sunt aproape convins,ca mai ales dupa dushul rece de aseara vom castiga la IS

FORZA CAINII ! :ok:

maonel
22nd August 2005, 16:41
2-1 pt iasi
mai vorbim dupa meci!!!!

ce_bine_e
22nd August 2005, 16:42
vlade, nu conteaza ce a facut iasu cu otzelu...daca e sa gandim asa si voi atzi luat bataie acasa de la faru....daca prindem o zi buna...va fi f greu pt voi..si sti asta!

vlad1607
22nd August 2005, 16:42
vezi sa nu vb singur la peretzi dupa meci ca nu te vad postand dc nu itzi iese pronosticul si DINAMO bate :D

ce_bine_e
22nd August 2005, 16:52
daca bate dinamo...e clar ca a aranjat cu arbitri:D...blat nu are cum sa fie, pt ca eu stiu ca POLI IASI nu ar face asa ceva :nah:

DanielAndrei
22nd August 2005, 17:05
o intrebare pt dinamovisti: jucatorul nr 12 al iesenilor, cine il va marca??? daca nu gasiti o rezolvare o sa avetzi probleme. puteti sa conduceti cu 2-0, dar sa nu fiti siguri de victorie

ce_bine_e
22nd August 2005, 17:08
:thinkso: buna intrebare:D

cip_81
22nd August 2005, 17:19
Acum pe bune, cu cine vreti voi sa castigati? Cu Balba? Cu Onut (l-am dat noi de prost si l-ati luat voi de bun)? Cu Ciubancan? Sau cu Raponi? Jumatate din ocazii sa fructificam si dam un 3-0 scurt.

eddy_steaua
22nd August 2005, 17:29
daca e zicu pe post de finalizator...nici vorba sa dati gol.. :evil:

ce_bine_e
22nd August 2005, 17:35
cu aia care i-ai numarat u ..si mai sunt catziva..cu "jucatori astia prosti" speram sa va invingem:D

cip_81
22nd August 2005, 17:38
Ba nu, nu veti castiga...ca asa vreau eu. :D

Zicu va realiza o dubla, iar unul dintre goluri va fi marcat dintr-o pozitie aproape imposibila. Sic!! :D

don_denver
22nd August 2005, 17:39
in principiu bate dinamo...dar daca o tine cum a fost cu farul...iese 0-0...sau..mai stii de unde vine iar supriza?

cip_81
22nd August 2005, 17:42
Da, din Ghencea. :D

don_denver
22nd August 2005, 17:44
eh..cip..lasa...e trecut...dar fii naibii obiectiv..daca rateaza dinamo..tot asa...nu va vad bine...lojic si normal..e doi solist..dar una e socoteala de acasa..si una cea din targ ....-ul iesilor

ce_bine_e
22nd August 2005, 17:45
bah cip vi la meci..vine unu din voi la meci?? m-am saturat de suporteri de tastatura!

cip_81
22nd August 2005, 17:47
Daca am ratat nepermis cu felinarul nu inseamna ca tre' sa se intample la fel si la Iasi. Asta mi-aduce aminte de acum 2 sezone. Am jucat la Galati si am ratat 10 ocazii uriase, vreo 7 numai Danciulescu...etapa urmatoare le-am dat 7 bucati bacauanilor. Sau sa luam exemplu steaua - rosenborg...si apoi steaua - national. Asa va fi si acum.


bah cip vi la meci..vine unu din voi la meci?? m-am saturat de suporteri de tastatura!

Ai fost la Bucuresti la meciul retur cand te-am intrebat? Iar cu suporterul de tastatatura mai usor...am fost la mai multe meciuri decat patratul varstei tale.

don_denver
22nd August 2005, 17:48
Daca am ratat nepermis cu felinarul nu inseamna ca tre' sa se intample la fel si la Iasi. Asta mi-aduce aminte de acum 2 sezone. Am jucat la Galati si am ratat 10 ocazii uriase, vreo 7 numai Danciulescu...etapa urmatoare le-am dat 7 bucati bacauanilor. Sau sa luam exemplu steaua - rosenborg...si apoi steaua - national. Asa va fi si acum.
cip..n-am zis ca veti repeta greseala...ar fi culmea..dar stii si tu..ca oricum meciurile difera...si ca n-ai de unde sa stii de unde sare surpriza...vom vedea atunci..ce naibii va fii..

ce_bine_e
22nd August 2005, 17:53
si eu la fel...zi vi..nu imi raspunde cu vrajeli de astea..te-am intrerbat daor...nu am fost in retur anul trecut...dar anul asta am sa vin peste tot!

cip_81
22nd August 2005, 17:55
Vezi tu, nu mai am 15 ani si am alte responsabilitati. Din pacate antrenamentul lui Dinamo este duminica la ora 18:00, iar luni la ora 7 tre' sa plec la munca.

vlad1607
22nd August 2005, 17:56
gata ma castigam la Iasi ca asa vreau eu si Cip in mod expres :D

ce_bine_e
22nd August 2005, 17:59
pai inseamna ca bate POLI ca asa vreau eu, be@, trineo, hamsterutz, lucas ..etc.suntem mai multi:D

vlad1607
22nd August 2005, 17:59
conteaza calitatea nu cantitatea :P :D :drak:

ce_bine_e
22nd August 2005, 17:59
cip, sa intzeleg ca nu vi la meci?

ce_bine_e
22nd August 2005, 18:00
conteaza calitatea nu cantitatea
pai da si noi avem calitate superioara:D

vlad1607
22nd August 2005, 18:00
ce e asa de greu de priceput ma? nu poate sa vina si punct.

superioara de acord da pana sa intre la categoria LUX mai e :D :drak:

NY_giants05
22nd August 2005, 18:01
In meciu' asta tzin cu Iasi. Presimt ca vor face o mare surpriza. Da' trebuie sa joace mai in viteza, sa combine iar apararea sa nu faca nici cea mai mica greseala pt. k Dinamo are un atac bun. Cred k meciu' se va termina 1-0 pt Poli.

ce_bine_e
22nd August 2005, 18:01
eu am zis 2-1..dat ma multumesc si cu 1-0;)

vlad1607
22nd August 2005, 18:02
dupa meci o sa fii multumit si ca ati scapat cu 0-2 :D

ce_bine_e
22nd August 2005, 18:05
asta la logik ta....care lasa de dorit..

NY_giants05
22nd August 2005, 18:06
dupa meci o sa fii multumit si ca ati scapat cu 0-2 :D
Tot asa de optimisti eratzi si inaintea meciului cu Faru'..shi uite ce ati patzit! da ma rog.... exista posibilitatea sa bateti cu 2-0, pt. k avetzi jucatori buni, da cam ratangii ( exp. : Zicu )

cip_81
22nd August 2005, 18:06
Asta e meci de 3-0 pentru Dinamo. Ufff, si ce departe a fost pus antrenamentul asta.

vlad1607
22nd August 2005, 18:07
@ce_tanar_e : nu e vb de logica aici mai derutatule e vorba de diferentza mare de valoare.

@NY Giants de meciul cu Farul sa vb cu Zicu ca el e responsabil de rezultat

be@
22nd August 2005, 18:09
Daca am ratat nepermis cu felinarul nu inseamna ca tre' sa se intample la fel si la Iasi. Asta mi-aduce aminte de acum 2 sezone. Am jucat la Galati si am ratat 10 ocazii uriase, vreo 7 numai Danciulescu...etapa urmatoare le-am dat 7 bucati bacauanilor. Sau sa luam exemplu steaua - rosenborg...si apoi steaua - national. Asa va fi si acum.




Lasa, Cip, ca o sa va razbunati pe Omonia... :ok:
Sa stii ca infrangerea cu Farul cade numai bine, si o sa va ambitioneze in meciul cu cipriotii.

ce_bine_e
22nd August 2005, 18:09
mah, daca era in stefan cel mare...puteai sa zici ce vrei, dar in COPOU fiti mai retinuti..ca iarasi o sa va faceti de ras...exact ca la meciul cu faru:D

cip_81
22nd August 2005, 18:12
Lasa, Cip, ca o sa va razbunati pe Omonia... :ok:
Sa stii ca infrangerea cu Farul cade numai bine, si va v-a ambitiona in meciul cu cipriotii.

Ba nu, o sa impartim golurile in mod egal: 3 la Nicosia si 3 la Iasi. Nu de alta, dar sa nu fie cu suparare. Nici nu ma gandescu ca nu vom castiga la Iasi.

ce_bine_e
22nd August 2005, 18:13
nici cu faru nu te gandeai ca pierdeti

cip_81
22nd August 2005, 18:15
Aia o fost o intamplare nefericita...Zicu nu avea altceva de facut decat sa caste bine okii si sa o bage in ate si se incheia disputa. Dar te asigur ca la Iasi altfel vor sta lucrurile.

ce_bine_e
22nd August 2005, 18:20
si eu:D 2-1

cip_81
22nd August 2005, 18:21
Corect, e opinia ta, pronosticul tau...aici nu te contrazic.

ce_bine_e
22nd August 2005, 18:23
ma mir:D

vlad1607
22nd August 2005, 18:28
pt ca nu inseamna ca opinia ta e si aia corecta :D

ce_bine_e
22nd August 2005, 18:30
vlad, u mereu ai ceva de comentat? :confused:

vlad1607
22nd August 2005, 18:52
cand e vb de tampenii ma abtzin mai greu :D

toate "Dilemele existentziale"legate de acest meci o sa fie rezolvate duminica

FORZA DINAMO !

DanielAndrei
22nd August 2005, 18:57
:happy :happy ...a fi sau a nu fi antrenor la Dinamo.... :D

DanielAndrei
22nd August 2005, 19:01
stresati sunteti voi, mi-am schimbat parerea despre tine cutzu vladutz...

be@
22nd August 2005, 19:07
200.000 de lei biletul la tribune.S-au tampit de tot astia...

ady51a
22nd August 2005, 19:26
Vezi tu, nu mai am 15 ani si am alte responsabilitati. Din pacate antrenamentul lui Dinamo este duminica la ora 18:00, iar luni la ora 7 tre' sa plec la munca.

Iar aveti antrenament si la Iasi? Ati mai avut unul duminica seara si ti-ai rupt parca 2 ore din timpul tau pretios. A meritat? :evil: :D :nah:

pinky
22nd August 2005, 19:27
@NY Giants de meciul cu Farul sa vb cu Zicu ca el e responsabil de rezultat

Hai mai nu fi rau...nu poti sa-i iei asa usor din merite lui Galamaz sau lui Grigorie sau oricarui alt jucator care a fost pe teren in afara de Moti, Pulhac si Guso :mda:
S-a vazut ca Tamas nu avea ce cauta pe post de mijlocas, Vlad Munteanu e paralel cu fenomenul, Bratu fuge si atat, de Grigorie nici nu mai auzim, nici de bine nici de rau, iar in ceea ce-i priveste pe fundasii nostri dreapta, acestia lipsesc cu desavarsire!!!De Zicu se stia ca este neserios si rateaza ca un imbecil, nu trebuia sa se bazeze numai pe el Andone!Si pentru ce naiba l-au mai adus pe Chihaia daca nu-i dau nici macar ocazia sa arate ce poate?Il tin si pe asta sa frece tusa, cum au facut cu Moldovan sezonul trecut :ciocan:
Si inca o intrebare pentru toti suporterii faristi, ca am vazut ca a declarat autorul golului vostru ca ne-a batut Dumnezeu pentru ce v-am facut in Cupa, dar ce v-am facut oameni buni, spuneti-mi si mie ca jur ca nu pot sa-mi dau seama :hmm:

Balaci
22nd August 2005, 19:28
O sa bata Dinamo la scor!Nu sufar nici una dintre echipe,da e timpu ca iasiul sa revina unde a fost mai tot timpul in ultimele decnii:la matineu!

DanielAndrei
22nd August 2005, 19:33
Cu Dinamo, va fi un meci greu pt ambele echipe. Publicul va impinge pe Poli de la spate, ceea ce va conta fff mult, pe langa faptul ca Iasul are un moral extrem de bun. FORTZA POLI

cip_81
22nd August 2005, 19:37
Iar aveti antrenament si la Iasi? Ati mai avut unul duminica seara si ti-ai rupt parca 2 ore din timpul tau pretios. A meritat? :evil: :D :nah:

Da, voi tot o echipa de duzina sunteti, tot sparring partneri o sa fiti (si National s-a dus ca sparring-partner la Valencia si a castigat), tot o echipa de drogati ramaneti...nu schimba cu nimic datele problemei aceasta victorie a voastra (apropo, daca se afal in situatia lui Zicu unul de la felinarul urlati ca disperatii ca nu a vrut sa dea gol). Aaaa, si inca ceva...tot antrenament o sa avem duminica.

ady51a
22nd August 2005, 19:43
Si inca o intrebare pentru toti suporterii faristi, ca am vazut ca a declarat autorul golului vostru ca ne-a batut Dumnezeu pentru ce v-am facut in Cupa, dar ce v-am facut oameni buni, spuneti-mi si mie ca jur ca nu pot sa-mi dau seama :hmm:


Ati castigat o cupa pe care nu ati meritat-o, asta ati facut.
O sa-mi spui ca nu e vina voastra ca a gresit Serea cu National in semifinala, ca sunteti o echipa foarte puternica de ati picat numai cu adversari foarte slabi pana in semifinala, desi drumul vostru in cupa trebuia sa se opreasca la Satu Mare, iar in finala ati fost dominati tot meciul de Farul de tremura si acum pantalonii pe voi.
O sa vedem - (din pacate pentru fotbalul din Romania si pentru coeficientul ala de tara al nostru) adevarata valoare a voastra in Cupa UEFA. Tin cu voi dar nu-mi fac prea multe iluzii.Mai vorbim noi! Ne mai vedem pe aici!
:ok:

cip_81
22nd August 2005, 19:49
Ha, ha, ha, dar voi cum ati obtinut calificarea in fata oltenilor? In retur ati primit izbavitorul 10% ca sa va calificati. Hai ca mi se face greata.

ady51a
22nd August 2005, 20:00
Aaaa, si inca ceva...tot antrenament o sa avem duminica.


In cazul asta sunt 2 tipuri de antrenamente:
1. serios - pe care-l fac majoritatea echipelor;
2. penibil - pe care-l face dINAMO duminica de la ora 18 sau 20, depinde de programare.

GeKuRA
22nd August 2005, 20:01
O sa ajungem la matineu cand ajunge Stiinta in C (socoteste ;)


vezi ca nu se stie niciodata... ca Stiinta e aproape de C :D:D:D

pinky
22nd August 2005, 20:04
Ati castigat o cupa pe care nu ati meritat-o, asta ati facut.


Cum poti sa spui asa ceva?Asa si voi ati castigat aseara 3 puncte pe care nu le-ati meritat, daca e sa o luam asa :no:
Eu am intrebat ce v-am facut VOUA in finala, ca mie mi s-a parut un meci corect, si ca arbitraj si ca abordare a meciului de catre cele doua echipe, deci care e problema??
E adevarat ca ati jucat mai bine si ca puteati foarte bine sa ne bateti, dar asa putem si noi sa spunem acelasi lucru de meciul de aseara...asa e fotbalul, degeaba ai ocazii si joci bine daca nu inscrii!!!Deci mai incet cu acuzele pentru ca nu noi v-am luat Cupa, voi ati pierdut-o, exact cum am pierdut noi meciul de aseara!!! :mda:
In fine, sunt cam off-topic, dar voiam doar sa lamuresc treaba asta odata pentru totdeauna!!Cat despre meciul cu Poli, sper ca vom juca mai bine, vom rata mai putin si in final vom castiga /hello
Hai Dinamo :ok:

SORENSEN
22nd August 2005, 20:26
daca nu pe Poli ... Iasi atunci pe cine.
2 solist

ce_bine_e
22nd August 2005, 20:46
cata rautate!!!...ai sa vezi u cine e POLI...IASI

GeKuRA
22nd August 2005, 20:49
Tudose ... da-le BAN la toti :D :ok: ... ce-i cu atata off-topic ?? :D

catalin... pe nimeni :ok: :):)

Stefany
22nd August 2005, 21:07
O sa bata Dinamo la scor!Nu sufar nici una dintre echipe,da e timpu ca iasiul sa revina unde a fost mai tot timpul in ultimele decnii:la matineu!
Mah olteanule, iar ne-mpiedicam de tine? Sper ca in retur sa va invingem la scor 8-0 , poate asa o sa-ti inchidem gura. :yeah: /hello :yeah:

hamsterutz
23rd August 2005, 00:28
eu sper sa scoatem macar un egal desi e f greu, tre sa recunoastem dinamo este echipa cea mai in forma si vor sa razbune si rez cu afru, e greu
oricum sper sa jucam bine si sa nu ne facem de ras.
hai poli!!!

dante38
23rd August 2005, 01:00
iasi nu ma face de kaka si bate-i pe cotarle plssssss
2-1

dante38
23rd August 2005, 01:06
Serios,de unde stii ca Universitatea nu promoveaza?Ai informatii din interior?Mai incet cu siguranta asta,ca nu da bine la dosar!
tu chiar crezi ca craiova o sa revina in a? sau ca jiul nu cade in b?
ce consumi?

inter
23rd August 2005, 01:24
apa de mare nostradamus 38!

dante38
23rd August 2005, 01:37
pai inseamna ca bate POLI ca asa vreau eu, be@, trineo, hamsterutz, lucas ..etc.suntem mai multi:D
sunteti toata tara in afara de ei ma

be@
23rd August 2005, 01:45
iasi nu ma face de kaka si bate-i pe cotarle plssssss
2-1
Iti dai seama ca vom face tot ce ne sta in putinta sa scoatem un rezultat bun, fiindca ne asteapta niste meciuri infernale cu dinamo(a), Farul (a),Bacau(d),steaua(a),Rapid(d). :mda:

dante38
23rd August 2005, 01:46
apa de mare nostradamus 38!
nu te supara frate, dar ala este chiar obositor ,chiar se crede nostradamus,din partea mea craiova poate sa vina in a si mai devreme si daca se poate sa ia si campionatul si cupa ,dar cam greut si asta se vede fara si fii nostradamus

GeKuRA
23rd August 2005, 02:31
apa de mare nostradamus 38!
a zis ceva cineva de olteni ??
hopa inter... :D:D:D ...

anul trecut i-am cam dominat pe Dinamo acasa, dar sansa le-a suras... sper ca de data asta sa fim mai eficienti in atac.
ma intreb cand oare vom castiga la 2 goluri diferenta.. ?!?!?!:thinkso:

Gras-Iasi-Cug
23rd August 2005, 04:28
Parerea mea ca se termina 2-1 pt Poli...sau in cel mai nefericit caz 1-1...acuma...question:"O sa am ocazia sa`l vad la oficiala pe Domnu` Borcea alias Alice din tara minunilor??" Lupta Poli!!!!!!!!

Seahawk
23rd August 2005, 06:27
tipic romanesc.. ati gasit repede pe Zicu tap ispasitor.. de golurile pe care le-a dat in meciurile trecute banuiesc ca ati uitat cu desavarsire... rusineeeee... meciul nu l`a pierdut Zicu ci Dinamo! n'a fost vina lui Zicu ca`n repriza a doua Farul v`a ascuns mingea si la fel n`a fost vina lui ca fundasii vostri sunt adormiti. treziti`va! cip_81 de fiecare data cand intru pe thread`urile legate de dinamo imi provoci greata cu comentariile tale pertinente si extrem de subiective. chiar nu stiu daca exista vreun suporter dinamovist pe forumu asta care sa fie si el realist macar pentru o secunda. pentru voi toate sunt antrenamete, toate meciurile sunt usoare... totu`i roz.. dar cum intalniti o echipa mai omogena.. mai... ECHIPA decat voi daca stiti ce vreau sa zic, gata luati bataie. asa ca ciocu mic... numai sunteti echipa care ati fost odata. ati luat ce`i drept multi jucatori dar pentru ca sa formeze o echipa mai dureaza! acum 3 ani nu`mi permiteam sa zic ca Farul ar avea sanse in Stefan cel Mare pentru ca stiam clar ca nu suntem o echipa n`avem relatii de joc...omogenitate etc. dar in ziua de azi suntem ... avem un nucleu de jucatori care se cunosc intre ei si cu putinele achizitii pe care le`am facut din putinul pe care`l avem (sa numai zic ca pastrarea titularilor a fost practic cel mai bun "transfer" al farului)... cum necum am reusit sa cladim o echipa.
Si no offence, Dinamo nu arata deloc ca o echipa in ziua de azi. deocamdata sunteti o adunatura de jucatori...unii mai valorosi..altii valorosi doar pe hartie care inca trebuie sa confirme. Steaua de exemplu e la fel. au un nucleu de jucatori si uite ca`n 3 meciuri n'au luat nici`un gol...
so my point is.. daca vrei sa ai rezultate...trebuie sa fii o ECHIPA. la infrangere pierde intregul staff+ echipa iar la victorie deasemenea intreaga echipa. NU un singur jucator. cand o sa intelegeti asta nu stiu...

sunteti MULT prea subiectivi si nu vedeti realitatea. treziti'va!!! pana nu va elimina si Omonia.. o sa fiu suporterul vostru joi pentru ca sunteti romani. va urez succes! dar pentru a reusi ceva trebuie ca sa fiti o echipa cum am mai zis..
after all.. fotbalu e un joc de echipa..
nu a jucat F.C. Zicu ci Dinamo... asta trebuie sa intelegeti voi...
dar ma rog.. duceti'va inainte cu pronosticurile voastre si sicanele dinainte de meci in loc sa vedeti minusurile din ograda voastra...
like i always use to say: cine rade la urma rade mai bine :D :drak: :evil:
meciul Dinamo - Farul e martor vorbelor astora :D


p.s. ce conteaza ca Farul nu mai castigase de 27 de ani in stefan cel mare.. ce noi traim in 1980? hellooo suntem in 2005 treziti'va.
o adunatura de vedete (unele doar pe hartie) nu formeaza o echipa peste noapte! cu sau fara Andone e acelasi lucru. trebuie rabdare...

Gras-Iasi-Cug
23rd August 2005, 06:39
Offff ca bine graiesti MikeBibby....dar ce sa`i faci...astia`s dinamovistii

ce_bine_e
23rd August 2005, 09:14
offf Doamne ce am aflat..sper sa nu fie adevarat

vlad1607
23rd August 2005, 09:34
.. ati gasit repede pe Zicu tap ispasitor.. de golurile pe care le-a dat in meciurile trecute banuiesc ca ati uitat cu desavarsire... rusineeeee...




fals nu a uitat nimeni de lucrurile bune si foarte bune facute de Iannis la Dinamo dar de destul de mult timp da dovada de o indolentza totala care se reflecta in evolutziile lui iar ratarea aia cu poarta goala a pus capat....nu am zis ca a pierdut el meciul dar o foarte mare parte de vina ii apartzine !Trezirea Zicule!
gata game over mergem inainte cu capul sus ! :ok:

@grasu : nu mai generaliza tataie ca nici tzie nu ti-ar place sa tzi se zica ca esti gras

cip_81
23rd August 2005, 10:00
cip_81 de fiecare data cand intru pe thread`urile legate de dinamo imi provoci greata cu comentariile tale pertinente si extrem de subiective.

Baaaauuuuu, uite cum ti-ai dat cu tesla-n oo. Hotaraste-te, ori sunt pertinente ori subiective. Sunt cam antonime.

Din cate stiu am spus ca s-a pierdut pe prostia, indolenta si iresponsabilitatea unora + greselile antrenorului. Am spus eu ca trebuia sa batem la scor felinarul sau ca nu a castigat pe merit? Iar la meciul cu Iasi-ul, ce-ai vrut sa zic? Ca mergem sa pierdem? Erai multumit si nu-ti mai provocau greata? Si-atunci unde este subiectivismul din comentariile mele? Sau sunt pertinente? Desteptarea, baiete.

be@
23rd August 2005, 10:22
offf Doamne ce am aflat..sper sa nu fie adevarat
Ce-ai aflat , mai ?

GeKuRA
23rd August 2005, 10:24
offf Doamne ce am aflat..sper sa nu fie adevarat
ti-a murit pisica ??!!
sau... nu se prezinta Dinamo ?:D:D:D:D:D

vlad1607
23rd August 2005, 10:24
pai din setul de 50 de viziuni a avut o revelatzie bate: DINAMO la IS :P :D :D :drak:

GeKuRA
23rd August 2005, 10:26
cat i-a mai ramas oare ??
i-a ramas oare si aia cu Iasul bate la Dinamo ?? :D :P :ok:

vlad1607
23rd August 2005, 10:27
pe DINAMO 2 :D

cip_81
23rd August 2005, 10:30
Sunt tare curios sa stiu ce-a aflat ala mic. :D

vlad1607
23rd August 2005, 10:32
poate a aflat cat o sa fie pretul la bilete (200 la tribuna) si isi da seama ca asta insemna sa renuntze la inghetzata..la vreo 15 bucatzi :D

dc tot e la moda pe aici pronosticul sa fie de la mine Poli Iasi-DINAMO : 0-2 :D

ce_bine_e
23rd August 2005, 10:39
ala mic a aflat ceva ce nu se poate zice...rabdare fratzilor....2-1:D

sun
23rd August 2005, 10:43
Meciul asta va fi 2 daca Dinamo bate pe omonia si x daca Dinamo pierde si nu se califica in UEFA .

Iasiul vine dupa o victorie in deplasare , iar Dinamo dupa o infrangere acasa. Sper sa se chinuie iara cainii.

cip_81
23rd August 2005, 10:43
Bine, dar rabdarea nostre are limite. Cand ai de gand sa spui, sa nu o fac aici in gura mare...sa ne spui la ureche. :D

Pana una alta va spun si ce-am aflat eu Poli Iasi - Dinamo 0 - 3

ce_bine_e
23rd August 2005, 10:46
eu v-am zis ca se va intamla ceva...sa vedetzi ca o sa am dreptate si nu vb aiurea:D..in fine
mai cip, informatziile tale sunt gresite:D...raman la varianta mea 2-1

brandacadabra
23rd August 2005, 13:07
dupa dushul rece cu hamsiile prajite am convingerea ca vom invinge la Iasi

LUPTA DINAMOOOOOO LA LA LAAA LA !

Dei
23rd August 2005, 17:02
eu v-am zis ca se va intamla ceva...sa vedetzi ca o sa am dreptate si nu vb aiurea:D..in fine


Ai avut dreptate, se intampla ceva:

Marius Stan, preşedintele clubului Poli Iaşi, a anunţat că renunţă la funcţia pe care o ocupă din motive personale. "A spune că mi-am dat demisia e greşit în condiţiile în care din luna iunie eu nu mai am contract cu gruparea ieşeană. Ştiu că gestul meu va lăsa loc la interpretări, dar nu pot spune decât că sunt nişte motive personale. Regret că am luat această decizie, dar asta face parte din viaţă. Las o echipă cu un potenţial fotbalistic bun. Totul va depinde de jucători şi de antrenori", a spus Marius Stan.


Meci egal.

GeKuRA
23rd August 2005, 17:16
cam nasol...
dar asta este.
l-am vazut azi pe la 15.oo plecand de la stadion... posibil sa fi plecat de tot oare ??
poate vine altul mai bun .. :ok: desi era si el bunicel.

cip_81
23rd August 2005, 17:41
Piciule, asta era? Tu ai cunostinte la clubul ala? :D

E clar, va dam mai mult de 3-0.

vlad1607
23rd August 2005, 17:44
e copil de mingi :D

e o veste buna...in mod normal plecarea asta destabilizeaza...sa vedem....tot 0-2 zic ca se termina :D

be@
23rd August 2005, 17:44
O, Doamne,nuuu !!!!

vlad1607
23rd August 2005, 17:45
ce ai be@? stai ca nu a picat Poli Iasi in Beee ! si nici nu pica ce te agitzi ca o sampanie? :) m-am speriat am zis ca s-a produs vreo catastrofa :P

ce_bine_e
23rd August 2005, 17:46
deci v-am zis..dar nu m-ati crezut...stati flexati oameni buni..2-1:D

vlad1607
23rd August 2005, 17:47
am intzeles ca o sA FIE 2-1 PT DINAMO nu tre sa te repetzi obsesiv! :D merge si asa desi mai bun e un 2-0! :D

ce_bine_e
23rd August 2005, 17:49
pt poli bineintzeles....vlade vlade of mai vlade..

be@
23rd August 2005, 17:52
Mie imi pare extrem de rau ca pleaca Mariu Stan.Sa dea Domnul sa-si rezolve problemele personale, si sa se intoarca la echipa cat mai repede, pentru ca e unul din cei mai buni si mai seriosi presedinti de club.

cip_81
23rd August 2005, 17:54
Poate vine la Fc National. :D

Nu mi-ai raspuns, de unde le stii pe toate? Eu iti zic ca am aflat scorul final din surse foarte sigure...surse din anturajul lui Nero.

be@
23rd August 2005, 17:57
Ce-ai aflat tu, ma ? Cine poate sti scorul de pe acum ? Doar daca e blat, si sigur nu e.

cip_81
23rd August 2005, 18:00
Da, e vina mea...n-am pus un emoticon sugestiv.

VeXu
23rd August 2005, 18:30
nu va doresc decat sa fie si portaru vostru in forma` lu Pesici :drak:

vlad1607
23rd August 2005, 18:31
care portar ma? :D

ce_bine_e
23rd August 2005, 18:39
eu cand v-am zis m-ati luat in ras :rosu:

be@
23rd August 2005, 18:42
care portar ma? :D
Al vostru ! :drak:

ce_bine_e , intra pe ymsg, sa vorbim !

vlad1607
23rd August 2005, 18:43
pai noi nu prea avem portar de DINAMO :D asa ca nu stiu la care te referi :D oricum bate la IS si cu tibi lung in poarta :D

cip_81
23rd August 2005, 18:46
care portar ma? :D

Branet, care altul?


eu stiu unde se duce :D ..da nu pot sa va zic..ve-ti vedea :rolleyes:

Bai, da' multe mai stii tu. Nu am sa te intreb cat port la pantof ca e prea simplu...te intreb asa: cine va lua titlu, cine va retrograda, pe ce loc termina Poli Iasi si daca adevarata Poli Timisoara e in C? :D

DanielAndrei
23rd August 2005, 18:47
a zis la Telem ca cica pe laa Galati se duce...:D. Uitati-va acum; pana la 7

vlad1607
23rd August 2005, 18:47
te ajut eu Cip :
1.DINAMO
2.Pandurii si Jiul
3.11
4.asta e deja o axioma ce dreaq ma
:D

ce_bine_e
23rd August 2005, 18:48
treaba mea:D

cip_81
23rd August 2005, 18:51
te ajut eu Cip :
1.DINAMO
2.Pandurii si Jiul
3.11
4.asta e deja o axioma ce dreaq ma
:D

10X...astea erau singurele necunoscute. Bine, la ultima aveam o certitudine...dar am intrebat si eu asa. :D

vlad1607
23rd August 2005, 18:52
ma bucur ca te-am lamurit :D
dc joaca Plesan o sa marcheze primul gol la DINAMO :D

ce_bine_e
23rd August 2005, 18:53
daca tot a plecat Marius Stan...cred ca o sa fie 1-0:(

cip_81
23rd August 2005, 18:56
Eu as vrea sa marcheze : Zicu, ca sa se revanseze, Niculescu, ca nu a jucat meciul cu Farul, Bratu, ca sa mai iasa din gura suporterilor si Guso, sa mai faca si altceva in afara de a primi goluri. :D

inter
23rd August 2005, 18:56
dc joaca Plesan o sa marcheze primul gol la DINAMO :D


serios ? da paunel gol ... l-ati programat? :evil:

bob
23rd August 2005, 19:24
ce naiba mai! ce ehipa periculoasa mai e si iasiul! sunt zero!
daca nici pe astia nu-i batem, n-ar trebui sa avem pretentzii la cmpionat!

vlad1607
23rd August 2005, 19:25
Cip asta cu Guso chiar e buna :D
Inter o sa va treaca tristetzea ca a ajuns la noi da tot o sa ramanetzi cu ridurile :drak:

ce_bine_e
23rd August 2005, 20:50
vom castiga, orice s-ar intampla...si cine ne vrea rau se va oftica!!!

VeXu
24th August 2005, 00:47
ma referean la portarul iasului :drak:

DanielAndrei
24th August 2005, 00:50
ce e cu el...e bun Branet...nu te lua de el ca dau :D

ce_bine_e
24th August 2005, 00:54
0-0 + 1 super gooool pt poli = 1-0(pt ca plecat Stan)

Gras-Iasi-Cug
24th August 2005, 05:51
Cui nu`i place Branetz mah? Banuiesc ca tot unui dinamovist....E un portar pe care multe echipe si l`ar dori....dar ce sa zic cand e vorba de dinamovisti care au portari de divizia B...Guso parca e tanti Paraschiva sau Aglaia....mai intai face cruce si dupa aia se arunca dupa minge...exact ca la Biserica dupa pomana!! L`au dat afara pe Cristi Munteanu....sunt curios cum o sa apere la Iasi....Mai am o dorintza .... Sa inscrie Bogdan Onut daca tot zicea cineva ca e rebut fugarit de la Dinamo....

Vlad1607....Nu sunt gras daca asa crezi tu....e o porecla de cand eram tanar :))
p.s:mai am un singur dor....sa`l vad pe borcea chior =))

hamsterutz
24th August 2005, 10:01
daca iasu e zero dinamo e 0,00000001 :)

Hard
24th August 2005, 10:49
bate dinamo. ar fi si cumea sa nu fie asa. pronostic 0-2.

be@
24th August 2005, 10:51
1-1.

Hard
24th August 2005, 10:59
mi-am spus doar parerea:)
iasi-dinamo 0-2 si atat.

tu esti cea care plictisesti , cu citate din prosport si gsp.:happy..nimic original nu vad la tine

vlad1607
24th August 2005, 12:40
iasi-dinamo 0-2 si atat.


subscriu la pronosticul tau :D

DanielAndrei
24th August 2005, 12:45
un singur lucru e sigur...se vor da goluri multe. Sigur o sa sara dinamovistii cu gura mare ca la noi in poarta...dar sa stie si ei ca au o aparare dezastruoasa. Sigur o sa umblati dupa Adi Ilie ;)

ce_bine_e
24th August 2005, 12:47
bai moderatorilor, dc imi ingreunati situatzia?..va luati meseria prea in serios:D..in fine
2-1

GeKuRA
24th August 2005, 12:51
da de ce sa plece Adi Ilie..? lasa-l ca sta bine la noi... decat la Dinamo sa faca tusa ca Cristea..
au luat astia toti jucatorii dar nu le dau sanse sa se afirme...
ai ditamai lotu' dar nu stii pe cine sa bagi..
mai bine ca la Iasi, ai 18 oameni, 7 sunt accidentati sau suspendati... gata echipa ! :D:D:D
de aici intervine antrenoru' :ok:

DanielAndrei
24th August 2005, 12:57
adevarul e ca Adi Ilie mai sta un sezon la noi...are potential imens. Cati fundasi ai in Romania cu tehnica, viteza si driblingul lui?? Am vazut in meciul cu Pandurii o incursiune de-a lui de vreo 40 m, fiind oprit doar prin fault. Asemenea faze nu sunt o necunoscuta pt el. Probabil duminica da si gol din actiune, cum a dat si Todoran, numa ca el va dribla si vf, si mijlocul, si fundasii, si portarul :D

ce_bine_e
24th August 2005, 13:04
Ilie...ii pacaleste pe toti..e f siret...daca il atingi putin cade..zici ca se dezmembreaza..

tchibos
24th August 2005, 13:21
sa bata iasi ca merita desi nu cred ca asta nu o sa fie meci curat. totusi merg pe 1-0 si singura parere de rau o am pentru Andone care e antrenor nu jucarie, dar poate face treaba buna in UEFA ca merita, asta asa ca o consolare

be@
24th August 2005, 13:30
Mai, toata lumea stie:Adi Ilie este meserie !
Asta ca sa facem si noi haz de necaz.Cam asta e situatia la Politehnica:

<<Decizie-soc la Politehnica Iasi: Marius Stan depune armele!

Presedintele echipei Politehnica Iasi, Marius Stan, a declarat ieri intr-o conferinta de presa ca a renuntat la colaborarea cu gruparea din dealul Copoului. „Jucatorii sint in stare de soc“, a declarat antrenorul Ionut Popa dupa aflarea deciziei lui Stan.

„A spune ca mi-am dat demisia e gresit, in conditiile in care, din luna iunie, eu nu mai am contract cu gruparea ieseana. Stiu ca gestul meu va lasa loc la interpretari, dar nu pot spune decit ca sint niste motive personale. Regret ca am luat aceasta decizie, dar asta face parte din viata. Nimeni nu este batut in cuie undeva si, indiferent cine va veni presedinte, eu cred ca lucrurile vor merge bine la acest club. Las o echipa cu un potential fotbalistic bun. Totul va depinde de jucatori si antrenori“, a spus Marius Stan. Acesta a precizat ca decizia a fost luata dupa meciul cu Otelul Galati, din etapa a doua: „Decizia nu am luat-o astazi (n.r. - ieri). Dupa meciul pierdut pe teren propriu cu Otelul, am luat decizia de a renunta la colaborarea cu Poli. A fost un orgoliu personal sa mai ramin o etapa, pentru ca eram convins ca vom obtine cele trei puncte la Tg. Jiu si ca echipa va ajunge la 0 in clasamentul adevarului.“ Intrebat daca i se pare normal momentul in care a luat decizia, avind in vedere ca urmeaza un meci greu, cu Dinamo pe teren propriu, Stan a precizat ca nu poate exista un moment bun pentru a renunta la o colaborare cu niste oameni extraordinari: „A fost o decizie foarte grea. Nu cred ca exista un moment bun pentru astfel de hotariri. Colaborarea mea cu cei de la Iasi poate fi luata ca exemplu de catre toate cluburile. M-am inteles foarte bine cu cei de la Iasi.“

„Plecarea lui Stan este ca un taifun pentru noi“

Antrenorul echipei Politehnica Iasi, Ionut Popa, a declarat ieri ca a fost luat prin surprindere de decizia lui Marius Stan de a renunta la functia de presedinte al gruparii iesene. „Este o situatie foarte grea. Inca nu-mi vine sa cred ca este adevarat. Este ca si cum o familie si-ar pierde unul dintre parinti. Totul a venit ca un taifun peste noi si acum mi-e frica sa nu se prabuseasca totul. Echipa are un program infernal si numai asta nu ne trebuia acum. Jucatorii sint in stare de soc. Am discutat cu Onut, capitanul de echipa, si am incercat amindoi sa-l convingem pe Marius sa nu plece, dar m-a rugat sa nu insistam“, a spus Ionut Popa. Tehnicianul iesean a precizat ca, daca ar fi stiut ca Marius Stan va renunta la Poli, nu ar mai fi semnat cu gruparea ieseana in vara: „Acum ma simt singur. Daca stiam ca Marius va pleca, poate nu mai semnam cu Poli in vara. Sa nu credeti ca imi pare rau ca am continuat cu Poli, dar poate luam alta decizie daca stiam ca Marius renunta. Il stiu pe Marius ca fiind foarte orgolios si sint convins ca nu va reveni asupra deciziei. Ma intreb si eu care ar putea fi motivul acestei renuntari. Nu cred ca a fost vorba despre vreo contra cu primarul Nichita.“ Intrebat daca este tentat sa plece si el, Popa a dat un raspuns negativ dupa citeva momente de gindire: „Nu stiu. Nu! Sint convins. Nu vreau sa plec. Daca parasesc si eu corabia, atunci echipa aceasta ar fi condamnata la retrogradare. Oricum, mi-e frica si mie acum sa nu clachez eu si jucatorii sa nu-si poata reveni dupa aceasta veste-trasnet. Vreau sa-i rog pe suporteri sa inteleaga si ei situatia prin care trecem si sa fie ingaduitori cu jucatorii mei in urmatoarele meciuri, pentru ca este foarte greu sa treci peste o asemenea situatia. Eu n-am mai intilnit asa ceva in cariera, ca presedintele sa renunte la un club. Pleaca jucatori, este demis antrenorul, dar nu pleaca presedintele. Este o pierdere ireparabila.“
Cert este că decizia lui Stan, indiferent de motive, pune în pericol meciul de duminica viitoare, cu Dinamo Bucureşti. Având în vedere moralul jucătorilor după ce au aflat o asemenea veste, victoria va fi mult mai greu de obţinut. Totuşi, tehnicianul Ionuţ Popa speră să încurajeze pe elevii săi şi să îi facă să se concentreze asupra meciului, şi nu asupra problemelor. Înainte de antrenamentul de ieri de la ora 5.00, Marius Stan a mers în faţa jucătorilor şi i-a anunţat oficial despre decizia luată. Deşi cu mare greutate, totuşi, acesta i-a anunţat că nu vor mai lucra împreună. "A fost cel mai greu moment al acestei zile. Mi s-a sfâşiat inima când i-am anunţat pe jucători că nu vom mai lucra împreună. I-am rugat, însă, să ţină capul sus, să rămână la fel de uniţi ca şi până acum şi să dovedească că această echipă va ajunge în prima jumătate a clasamentului, şi chiar mai sus", a susţinut Marius Stan.
"Ne-a luat prin surprindere decizia domnului preşedinte. Vestea a venit ca un şoc pentru noi. Nici nu ştiu acum ce aş putea să zic. Cred că este şi vina noastră, dar acum nu mai este nimic de făcut. Domnul preşedinte Marius Stan a fost foarte apropiat de noi, ne-a fost ca un părinte, iar acum trebuie să mergem mai departe fără el. Nu ştiu ce l-ar putea întoarce din drum, dar îi mulţumim pentru felul cum s-a purtat cu noi", a declarat Bogdan Onuţ, căpitanul Poli Iaşi.>>



<<FC Politehnica Iaşi, din dorinţa de a sprijini împreună cu toţi suporterii echipa fanion a oraşului, a hotărât să nu majoreze preţurile biletelor de intrare, la meciul cu Dinamo Bucureşti. Concluzionând, preţurile biletelor de intrare la tribuna A sau B vor costa 10 RON iar la peluze 5 RON. În speranţa că suporterii vor veni în număr mare, rugăm pe această cale să sprijine moral, prin cuvinte fair-play, POLITEHNICA IAŞI.

Cu respect, Neculai CIULU >>



LUPTA POLI !!
FII TARE !!!!

ce_bine_e
24th August 2005, 15:07
p o l i i a s i - d i n a m o
2 - 1

vlad1607
24th August 2005, 15:09
cat de tare te plictisesti tu pustiule...e a 8-a oara cred cand zici obsesiv 2-1...acuma o faci in culori :happy

vlad1607
24th August 2005, 15:18
ontopic : 0-2 :D :D

ce_bine_e
24th August 2005, 15:21
ontopic: orice ar fi...va fi frumos..deci 2-1

bizarr
24th August 2005, 15:26
IASHU :ok: ------dinamo :no:
IASHU -----VICTORIE FARA DUBII
FORTZA POLI IASI :yeah:

vlad1607
24th August 2005, 15:28
victorie fara dubii? :happy :happy voi chiar ca visatzi groaznic de mult :happy

be@
24th August 2005, 21:43
Am fost azi pe la stadion, iar baietii din galerie lucrau la un banner surpriza pentru "catei" :D .
Nu va spun despre ce e vorba, o sa vedeti duminica. :evil:

ce_bine_e
24th August 2005, 21:54
am vazut si eu..mi-a aratat trineo:D

blaga
24th August 2005, 22:25
cine vrea sa faca ceva leusteni, ar fi bine sa de grabeasca, cota de 2,10 pe victoria lui Big dinamo la iasi, asta da oportunitate, problema e doar sa va hotarati inainte sa scada cota din treapa-n treapta ca nu-s chiar asa prosti :cya:
o sa le iasa totu, trei in atac, sut centrare pe lung.... :) :) , si 11 metri +eliminare :kiss: , trage Plesan si rateaza
da nu-i nimic Zicu o sa-i dribleze pe toti dupa care o sa-l astepte pe plesan s-o bage doar is echipa de vedete :headbang:
easy money dinamovistilor uite ce trebe sa scrieti pe hartiuta de la pariuri(Astra) 2174-2, 2177-x2,2184-1,2342-x2 dai biletu si gata treaba,...........numa ca voi din cauza...........hai sa nu va simtiti jigniti, da parca vad ca o comiteti o sa va lacomiti ca niste calici, ati putea sa-mi dati si voi un pont= luati gol in cipru? cu multumiri, fara suparare oricum meciurile pe care le castigati dinainte le stiti mai bine ca mine, so long

DanielAndrei
24th August 2005, 22:47
Am fost azi pe la stadion, iar baietii din galerie lucrau la un banner surpriza pentru "catei" :D .
Nu va spun despre ce e vorba, o sa vedeti duminica. :evil:

eu am si poza cu acel banner ;) :P /hello /OLE/

Hard
24th August 2005, 22:56
va castiga dinamo, si astfel, jucatorii de la dinamo isi vor recapata increderea dupa infrangerea din nicosia.

Stefany
24th August 2005, 23:02
Sebyo , esti stelist? Vrei sa castige dinamo? Mai rar asa stelisti. INVINGE POLI IASI FORZA POLI :yeah: :yeah: :yeah:

Hard
24th August 2005, 23:05
nu vreau, dar sunt realist.nu cred ca puteti emite pretentii in acest meci.dar mai sunt si surprize la noi.putine, dar sunt

Stefany
24th August 2005, 23:08
De ce sa nu emitem pretentii? Ce mare echipa e dinamo? Si eu sunt realist si spun ca vom invinge cu 2-1. :yeah:

Hard
24th August 2005, 23:11
ramane de vazut...iasi a scapat de la retrogradare, dinamo vicecampioana...unde e realismul tau?

ce_bine_e
24th August 2005, 23:11
lasa sebi, batem si pe dinamo si pe steaua:D

Stefany
24th August 2005, 23:15
ramane de vazut...iasi a scapat de la retrogradare, dinamo vicecampioana...unde e realismul tau?
Nu asta e important. Totusi am scapat de retrogradare fara probleme. Jucam acasa si e un motiv in plus sa invingem. :yeah:

iaro
25th August 2005, 05:45
In primul rand vreau sa va salut pe toti, pentru ca sunt la primul meu mesaj pe aici! /hello
In al doilea rand vreau sa spun ca am vazut deja unele personaje care atunci cand scriu nu gandesc prea mult. :no: Adica la ce foloseste tot "razboiul" asta de tipul: eu sunt moldovean si sunt destept, iar tu esti oltean sau bucurestean si esti fraier (sau invers)? :confused:
Realismul de care vorbea cineva da clar favorita pe Dinamo, avand in vedere si "furtuna" de acum de la clubul iesean. Dar domnul Popa are tot timpul surprize pentru bucuresteni, asa ca si un egal suna bine. :ok:
Oricum, FORZA POLI! Suntem cu tine si vom trece peste momentele dificile! /OLE/
PS pentru balaci: nu trebuie sa fii trist si rautacios, parerea mea e ca Pandurii se vor ridica totusi usor, usor si vor face ceva surpri ;) ze

Hard
25th August 2005, 09:29
Nu asta e important. Totusi am scapat de retrogradare fara probleme. Jucam acasa si e un motiv in plus sa invingem. :yeah:
succes!

be@
25th August 2005, 10:07
Având în vedere situaţia dificilă prin care trece echipa în momentul de faţă după plecare preşedintelui Marius Stan, dar şi importanţa meciului de duminica aceasta, antrenorul Poli Iaşi, Ionuţ Popa, face apel la suporterii ieşeni să vină într-un număr cât mai mare la Stadionul Emil Alexandrescu. "În momentele acestea avem mare nevoie de tot sprijinul publicului ieşean. Ne aşteaptă două meciuri grele, ambele pe teren propriu, şi avem nevoie ca microbiştii ieşeni să umple de fiecare dată stadionul şi să încurajeze de la primul până la ultimul minut. Plecarea lui Marius Stan a fost o lovitură grea pentru noi, dar trebuie să strângem rândurile şi cu ajutorul suporterilor noştri putem depăşi aceste momente dificile", a susţinut Ionuţ Popa, tehnicianul echipei din dealul Copoului. De altfel, din dorinţa de a sprijini cu toţi suporterii echipa fanion a judeţului, conducerea clubului a hotărât să nu mărească preţurile la bilete de intrare la meciul de duminică. Preţul biletelor pentru tribuna A sau B va fi 100 mii lei (10 lei noi), iar la peluze 50 mii lei (5 lei noi).

commandoazzura
25th August 2005, 12:12
O sa fie stadionul plin cu 2-3 ore inainte! Abia astept meciul! Poate fi orice rezultat...sper sa bata Poli! Super o sa iasa coregrafia si o sa ramana toti :o: :o: ! Forza Poli

ce_bine_e
25th August 2005, 13:02
tace-ti mah!! castigam!! acuma la greu sa ne aratam valoarea! nu vreau sa par prea optimist, dar imi doresc din tot sufeltu sa castigam in meciul asta, sa ne luam revasna, sa aratam "barfitorilor" ca POLI IASI nu face blaturi!

simi_id
25th August 2005, 13:10
De castigat cu Dinamo sunt sanse 49% pentru Poli.
Dar sincer prefer sa pierdem cu Dinamo, dar sa batem Magica Sthoia .. tur - retur :degete:

old lord
25th August 2005, 13:13
Dar sincer prefer sa pierdem cu Dinamo

pierdeti nici o grija

cine zice ca se face blaturi la iasi?

vlad1607
25th August 2005, 13:15
Am fost azi pe la stadion, iar baietii din galerie lucrau la un banner surpriza pentru "catei" :D .
Nu va spun despre ce e vorba, o sa vedeti duminica. :evil:

pana la stadion atentzie la traseu ....asa mi-a zis o "pasarica" :rolleyes:
care sunt pretzurile la biletele tribune si peluze?

simi_id
25th August 2005, 13:16
pierdeti nici o grija

Asta inseamna ca ai incredere ca batem pe Sthoia. :P

old lord
25th August 2005, 13:18
da, mare incredere, ma bazez ca o sa bateti si steaua si rapid

vlad1607
25th August 2005, 13:18
mare incredere ...si un egal e bun dc facetzi cu Steaua :D :ok: :D

simi_id
25th August 2005, 13:21
Adica si-o ia cu 3-2 de la Rosenborg ... si nu om fi noi in stare sa-i batem ? :evil:

Steaua a ajuns echipa de facut puncte in divizia A. :D
Mari vedete mari caractere. :degete:

vlad1607
25th August 2005, 13:24
bravo bravo :D asa te vreau :D

ce_bine_e
25th August 2005, 13:31
batem si pe dinamo!