PDA

View Full Version : Etapa 18: FC Bihor Oradea - FC Caracal



Mishumacher
15th February 2007, 18:03
Deceptia acestui tur de campionat din seria a doua FC Bihor are sansa in acest meci sa-si spele pacatele obtinand un rezultat bun cu oltenii de la FC Caracal. Printre noile achizitii ale bihorenilor se numara Răzvan Radu (Dunărea Galați), Otniel Sighiartău (Precizia Săcele), Jozsef Lorencz (Dunărea Galați),Dan Predică si Cătălin Radu Rață.
De cealalta parte alaturi de FC Caracal a reprezentat una dintre revelatiile turului situandu-se dupa 17 etape pe locul 4 la un punct de ocupanta locului 2.


Eu zic ca meciul se va termina la egalitate.

blandu
25th February 2007, 22:20
Victoria a echipei FC CARACAL.

CrAzY92
26th February 2007, 21:45
De data asta nu scot nici un Pronostic :D da sper in echipa mea :P

blandu
3rd March 2007, 13:56
FC Bihor - FC Caracal 2-1
Pacat. Se putea scoate macar un egal.

Balaci
3rd March 2007, 14:38
Parerea mea e ca cei din Caracal chiar nu vor sa promoveze in A:( Macar VAlcea sper sa aiba acuma o motivatie mai serioasa!

Sommerset Hateg
4th March 2007, 13:23
La cati bani si ambitie s-au investit in tur,parerea mea e ca te inseli...

georg40
5th March 2007, 11:43
As fi citit aici o scurta cronica de meci, ceva amanunte...

Mishumacher
5th March 2007, 12:18
FC Bihor - FC Caracal 2-1

• Stadion „Municipal“ - Oradea, spectatori: 2.000.

• Au marcat: R. Iacob '30, '66 / Serban '77.

FC Bihor: Curiman - Tirca, D. Musca, Patrascu, C. Bar - Foro, Predica, Achim, Andor - R. Iacob, R. Radu. Au mai jucat: Sigartau, Totoroata. Antrenor: Florin Farcas.

FC Caracal: Zdrinca - Militaru, Savulescu, Nauiu - Pasare, S. Popescu, Schintee, Bertea, Filip - Gheba, Boroiban. Au mai jucat: S. Ionescu, Raducu, Serban. Antrenor: Emil Vladut.

• Au arbitrat: V. Sandu - Fl. Hanca, I. Szekely.

FC Caracal parea, dupa primele 16 etape ale acestei editii, o echipa care chiar tânjeste la locul II, unul promovabil, dar ultimele doua meciuri din turul campionatului, pierdute in mod surprinzator, au ridicat unele semne de intrebare, combatute insa cu fermitate de oficialii olteni. Au plecat cei doi antrenori din tur, a venit tehnicianul Emil Vladut, o numire pe ultima suta de metri ca urmare a refuzului lui Silviu Lung. Inainte de meciul de la Oradea, cu o echipa aflata destul de aproape de Liga a III-a, actualul antrenor principal al oltenilor, Vladut, a declarat: „Nu ma intereseaza un meci egal cu FC Bihor, vreau toate cele trei puncte! Le-am spus asta si jucatorilor“.

Ce s-a intâmplat la Oradea, echipa aflata inainte de meci la un ingrijorator - 9 in clasamentul „adevarului“? Meciul s-a disputat pe un teren moale, iar gazdele au facut totul, cum se spune, pentru a iesi din zona nisipurilor miscatoare si in minutul 66 tabela de marcaj indica un linistitor 2-0. Mai zicea Vladut inainte de meci: „Dorinta este, sa vedem daca si putinta“. Ei, probabil ca tehnicianul oltenilor n-a fost bine inteles de jucatorii sai sau, pe teren, s-au intâmplat si evenimente neprevazute, cum a fost, de exemplu, primul gol al gazdelor. Zdrinca a prins mingea, a batut-o in teren, iar Robert Iacob, fostul lui coechipier de pe vremea când ambii jucau la Focsani, i-a furat-o si a marcat nestingherit in poarta goala,1-0! „A fost o faza de cascadorii râsului, cu Zdrinca actor-protagonist“, a afirmat Emil Vladut, la conferinta de presa.

In repriza a doua, Sergiu Popescu a marcat un gol, dar acesta a fost anulat pe motiv de ofsaid. Zdrinca a incasat apoi golul al doilea, un voleu de la 16 metri, sub transversala, al aceluiasi Robert Iacob, 2-0. Meciul s-a incheiat cu 2-1, golul oaspetilor inscriindu-l nou-introdusul in teren Serban, dupa o lovitura libera executata de Sergiu Popescu. Emil Vladut a afirmat ieri pentru GdS: „Sunt dezamagit nu numai de rezultat, ci, mai ales, de evolutia elevilor mei. Ingrijorator a fost in acest meci faptul ca toti cei care au intrat in teren au jucat cu 40 la suta din valoarea pe care mi-au aratat-o in partidele de verificare! Nu fac alte comentarii sau speculatii, poate presiunea si-a spus cuvântul asupra evolutiei echipei FC Caracal, dar, repet, sunt surprins de acest debut de retur“. In tribunele „Municipalului“ din Oradea, un spectator inedit, „Biju“, alias Viorel Neatu, venit special din Craiova pentru a urmari un meci din Liga a II-a...
Gazeta de Sud 5 martie2007

cristi[XU]
5th March 2007, 15:05
http://www.contrastonline.ro/stiri/9/3158

cronica despre meci+ cele 3 goluri