PDA

View Full Version : Etapa 4: Sportul - CS Vaslui



andreiush
21st August 2005, 22:22
Sambata, 27 august 2005: Sportul - CS Vaslui, ora 18,00, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
21st August 2005, 22:37
Bate sigur Sportul !Si uite-asa ramane Vs-ul doar cu 1 punctisor...

old lord
22nd August 2005, 09:46
2-0
asta e sansa lui petrescu sa obtina o victorie fara probleme
vaslui a aratat ca inca nu face fata in divizia a

GeKuRA
22nd August 2005, 12:07
cine se trezeste mai repede dintre nou promovate, aia are sanse sa ramana in A.
si cand te gandesti ca la anu mai vin 4 :mda: :mda:

vlad1607
22nd August 2005, 12:16
meci de 1 X 2 :happy

be@
22nd August 2005, 12:17
Buna gluma, sa stii !

Ultras
22nd August 2005, 12:35
Cu Sportul nu-i nici o gluma... :mda: Orice meci este de 1 X 2. Dar in cazul asta cred ca proportia pentru 1 este cam de 80%, pentru X de 15%, iar pentru 2 cam de 5%...

ce_bine_e
22nd August 2005, 13:47
taci mah ca bate sportu:D;)

esku
22nd August 2005, 16:51
BATE SPORTUL.....logik :D

Stefany
22nd August 2005, 22:59
Invinge Sportul cu 2-1 !

Ultras
22nd August 2005, 23:36
In mod normal dupa etapa asta Sportul va fi echipa cu cele mai multe goluri marcate... :ok:

VeXu
23rd August 2005, 15:03
very funny ultras :no: :degete: :ciocan:

Ultras
23rd August 2005, 15:29
Vrei sa spui ca in mod normal nu am inscrie de cel putin de trei ori...? avem de a face cu o progresie aici... in prima etapa unu, in a doua doua, in a treia trei... acum ori patru, ori doua... :evil:

ady51a
23rd August 2005, 15:41
Vrei sa spui ca in mod normal nu am inscrie de cel putin de trei ori...? avem de a face cu o progresie aici... in prima etapa unu, in a doua doua, in a treia trei... acum ori patru, ori doua... :evil:

Stai linistit ca da Farul mai multe (3 sau 4). Voi daca dati maxim 2, si unul il primiti sigur! 1-1 sau 2-1 Sportul.
Fara suparare Ultras!!!


Mai traim. Si inca bine!!! :evil: :ok: Suntem acolo sus. /hello /hello

Luci@n333
23rd August 2005, 16:16
2-0
asta e sansa lui petrescu sa obtina o victorie fara probleme
vaslui a aratat ca inca nu face fata in divizia a
Tu la toate meciurile din etapa asta vezi un pronostic de 2-0 pentru gazde? ... si la Iasi vezi tot 2-0?

ady51a
23rd August 2005, 16:23
Tu la toate meciurile din etapa asta vezi un pronostic de 2-0 pentru gazde? ... si la Iasi vezi tot 2-0?
Cred ca la Bistrita cu National nu vede 2-0!!!

ce_bine_e
23rd August 2005, 16:29
nu..la iasi 2-1:D

Ultras
23rd August 2005, 18:36
Stai linistit ca da Farul mai multe (3 sau 4). Voi daca dati maxim 2, si unul il primiti sigur! 1-1 sau 2-1 Sportul.
Fara suparare Ultras!!!


Mai traim. Si inca bine!!! :evil: :ok: Suntem acolo sus. /hello /hello

Nu e nici o suparare, fiecare are libertatea sa isi exprime opinia. Voi nu prea stiti sa tratati cum trebuie meciurile cu echipele mici sau considerate mici. Asa ca la Constanta vad un rezultat strans, chiar o posibila mica surpriza... Cum mai spuneam orice este posibil.

Din Adevarul de Vaslui:

Cu gândul la meciul cu Sportul Studentesc
Componentii lotului FC Vaslui încearcă să depăsească esecul usturător de la sfârsitul săptămânii trecute, când au pierdut pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 0 - 3. Elevii lui Basarab Panduru se pregătesc pe stadionul din municipiul Husi, deoarece în Vaslui nu beneficiază de un teren de antrenament. Vineri, galben-verzii se vor deplasa în Bucuresti, acolo unde, sâmbătă, în cadrul rundei a IV-a vor da piept cu Sportul Studentesc, echipă antrenată de Dan Petrescu. Studentii au învins în deplasare, în etapa a treia, nou promovata Jiul Petrosani, scor 1 - 3. Două din golurile bucurestenilor au fost înscrise de Mazilu, unul dintre cei mai în formă jucători ai grupării lui Petrescu. Chiar dacă nu beneficiază de conditii optime, Sportul este una dintre echipele care nu cedează usor puncte pe propriul teren.

Pesic, pe bancă
Datorită gafelor din partida cu CFR Cluj, portarul Dejan Pesic va fi pe banca de rezerve la jocul cu Sportul Studentesc. Sârbul a încasat trei goluri de la clujeni, datorită unor greseli individuale. Astfel, îsi va face debutul în Divizia A cu FC Vaslui goalkeeper-ul Gabriel Kajcsa.


Felix BUTNARU

Ultras
23rd August 2005, 20:38
Din Obiectiv de Vaslui:

Ne asteapta un meci greu

Dupa infringerea usturatoare (0-3) de acasa, in fata CFR Cluj, echipa vasluiana va intilni din nou o echipa de temut. In etapa a IV-a, FC Vaslui va juca in deplasare cu Sportul Studentesc. La fel cum au facut si clujenii, echipa din capitala a ingenunchiat in etapa trecuta noii promovatii de la Jiul Petrosani, cu scorul de 1-3.
Dupa trei partide disputate in prima liga a tarii, FC Vaslui se afla in coada clasamentului, locul 14, cu un singur punct obtinut in meciul cu Gloria Bistrita 1-1. De cealalta parte, Sportul Studentesc a acumulat 5 puncte si ocupa locul VI in clasament.
Comentatorii mai optimisti spun ca vasluienii nu trebuie sa aiba mari motive de ingrijorare in ce priveste echipa. Trebuie sa intelegem ca sintem la inceputul unui campionat in care vasluienii nu au mai avut acces niciodata. Nu mai jucam in B, ci in A, unde mentalitea si ritmul de joc sint altele.
Asa cum am vazut si in meciul cu CFR Cluj, jucatorii vasluieni parca nu au nici o tragere de inima sa joace pentru echipa locala, in timp ce clujenii isi dadeau sufletul pe teren. Poate ca ar trebui sa fie mai atasati de echipa si de publicul vasluian si, punind mai mult suflet, rezultatele ar fi altele.
Nu a fost timp suficient pentru formarea unui anumit stil de joc, iar daca ar fi sa ne luam dupa Basarab Panduru ar trebui sa avem putina rabdare si incredere ca ambitia lui va aduce rezultate. In divizia A, totul este important, de la cum dorm si maninca jucatorii si pina la felul in care se antreneaza si chiar se distreaza. Analizind si corectind fiecare detaliu, ar putea sa vina si succesul. (V.B.)

angel_girl
23rd August 2005, 20:48
am pierdut meciul Sportul-Fc Vaslui....cine a castigat???pls tell me

Ultras
24th August 2005, 00:16
FC Vaslui... Finu' Mirel proaspat transferat a marcat trei autogoluri, patru goluri si a mai trimis mingea in bara de 5 ori... 2 intr-o parte, 3 in cealalta... :mda: :evil:

ce_bine_e
24th August 2005, 00:31
taci mai !! castiga vasluiu EXPERIENTZA, si sportu 3 puncte:D

Ultras
24th August 2005, 00:36
Asculta la mine ca Finu' Mirel castiga meciul...

OXz0n3
24th August 2005, 13:43
eu merg p`un X ... 0-0 sau 1-1...

baez
24th August 2005, 15:06
bate Sportul dar mi-as dori s-o faca la 4-5 goluri diferenta si asta de dragul celui mai infect caracter care este Basarab Nica Pancuru.

The Surveyor
25th August 2005, 00:09
Atentie, Sportul! Aveti grija sa nu va treziti dati de pamant cand va e lumea mai draga!
:ciocan:

iaro
25th August 2005, 06:26
Sportul nu are voie sa dea gres, dar "gasca nebuna" au mai facut-o lata si in campionatul trecut cateodata! :rolleyes: Vasluiul se va ridica. :ok: Poli Iasi avea anul trecut 2 puncte dupa 8 etape si tot s-au ridicat! /hello
Pronostic 2-1 sau daca nu vor mai gafa in aparare vasluienii 1-1.

commandoazzura
25th August 2005, 23:26
stati ma linistiti ca nu o sa mai apara gafe de portar....intra kajcsa(e mai bun ca pesici...il stiu de cand a jucat la iasi)

Dan-11
26th August 2005, 02:09
8 puncte fara infrangere dupa 4 etape ar fi prea mult pentru Sportul :D.
Oricum am pariat pe meciul asta sper sa nu dea cu Bata in Balta Studentii.

Ultras
26th August 2005, 11:48
Dan Petrescu: “Cred că acesta e cel mai greu meci al nostru”Bursucul a recunoscut că cel mai greu meci pentru Sportul în acest debut de campionat este cel cu Vasluiul. “Pe noi nu ne sperie nimeni, însă Vasluiul este o echipă care a cumpărat mulţi jucători cu experienţă. Faptul că nu au reuşit să obţină decât un punct în acest debut înseamnă că vor veni în Regie să recupereze din handicap”, a spus Bursucul, care a fost dorit pe banca Vasluiului în vară. (Felix BUTNARU, Vaslui)

Cand v-am zis eu ca meciurile cu cfr si Farul sunt plimbari in parc nu m-ati crezut! :evil:
Un sfat: nu mai jucati la pariuri pe mecurile Sportului, in caz ca nu doriti senzatii tari...

VeXu
26th August 2005, 16:04
Ultras...apropo...de unde esti ? :D

Ultras
26th August 2005, 19:45
Din Negresti. De ce...? :evil:

saphicus
27th August 2005, 19:07
Se pare ca ceeace a spus odata Dan Petrescu, se realizeaza la GASCA NEBUNA
"Fiecare dintre jucatori trebuie sa marcheze goluri", "Voi scoate marcatori pe banda rulanta!!"
Fie ca bucuria de a juca sa-i insoteasca pe tot parcursul campionatului!!
Am incredere in ei !! Bravo!! :ok: :ok:

habib
27th August 2005, 20:45
eu sper sa nu se realizeze :)... in ritmul asta, sportul va juca cu femeile de servici in primul 11 in retur

ce_bine_e
27th August 2005, 21:17
vasluiu in B, C....W

Stefany
27th August 2005, 22:32
Mah dar joaca si fc vaslui :degete: in divizia A? :ciocan: Panduru-:headbang:
Mai bine nu faceau deplasarea si jucau cu fc barlad :yeah: :yeah: :yeah:

be@
27th August 2005, 22:38
Bineeeee Sportulllll !!!!!!!

GeKuRA
27th August 2005, 23:11
:evil::evil::evil::evil::evil:
batai peste batai.... abia astept ETAPA a 13-a...

ar trebui putina schimbare... Panduru, Raducanu..
:D

Ultras
27th August 2005, 23:43
Ce aveti cu Panduru? E baiat de treaba. Singura lui buba e ca nu aplica ce spune...


In mod normal dupa etapa asta Sportul va fi echipa cu cele mai multe goluri marcate... :ok:

Momentan cam asta e... 9 bucati in patru etape... Mazilu magistral... in aparare. Sigur a fost observat de selectioner care va umple astfel golul lasat de excluderea lui Radoi... :evil:

t.b.
28th August 2005, 00:00
Felicitari pt Sportul, pacat de accidentul din prima etapa, acum erati pe locul 1 :ok:

be@
28th August 2005, 01:07
PORUMBOIU: "FC Vaslui a jucat penibil"
Adrian Porumboiu, patronul grupării FC Vaslui, a spus că formaţia sa a avut o evoluţie penibilă în partida cu Sportul.
"Azi am jucat penibil, ţinând cont şi de condiţiile pe care le oferim, şi de contractele pe care le au fotbaliştii. Sunt doi jucători în echipa de azi, nu vreau să dau nume, care au cele mai mari salarii din Divizia A, dar azi au fost penibili. Ei au jucat pe prime pe care nici o altă echipă din primul eşalon nu le oferă", a afirmat Porumboiu.

Întrebat ce părere are despre evoluţia atacantului Claudiu Răducanu, Adrian Porumboiu a spus: "A jucat şi Claudiu Răducanu?... El este unul dintre cei doi jucători despre care vorbeam".

t.b.
28th August 2005, 01:12
Numai azi :), toate nou promovatele au inceput f. slab, si culmea ca dintre cele 3 una va ramane in A, Vasluiul pare sa aiba cel mai bun lot si cele mai importante resurse financiare, insa in primele meciuri au fost cam pe spate...
Claudiu Raducanu n-a facut nimic nici azi nici in etapele precedente, oare chiar ce contract are?

be@
28th August 2005, 01:26
PANDURU: "Locul echipei FC Vaslui este în Divizia B"
Basarab Panduru a declarat că dacă FC Vaslui va evolua şi în următoarele meciuri cum a făcut-o în cel cu Sportul Studenţesc se va întoarce în eşalonul secund, acolo unde crede că este locul formaţiei sale.
"Victoria Sportului este meritată şi muncită. Jucătorii mei nu meritau un alt scor. Asta ne este valoarea, atât putem. Dacă nu se întâmplă ceva în următoarele partide, trebuie să facem schimbări, pentru că dacă vom juca în acest fel ne ducem acolo unde ne este locul, în Divizia B. Dacă domnul Porumboiu a zis că suntem penibili, aşa este", a spus Panduru.


Pai daca a spus domnul Panduru asa, putem noi sa-l contrazicem? :drak:

Pacala
28th August 2005, 01:52
rezultat logic si normal, au fost scosi si trasi de par in A toti moldovenii care n-au dupa ce bea apa, de aia se si imbata :) vaslui mare echipa de divizia A

Ultras
29th August 2005, 12:03
Comentariile sunt de prisos, dar totusi show-ul facut aseara de Porumboiu la Recurs a fost penibil. "Sunt sigur ca a fost gol, dar n-as baga mana in foc", "tusierul trebuia sa dea gol, da' era mascat de corpul portarului si nu a vazut nimic", "centralul trebuia sa stea in prelungirea diagonalei" (???), etc. Nici eu nu bag mana in foc ca nu a fost gol, pentru ca la faza respectiva pentru a fi sigur, trebuia sa stai chiar pe linia de fund a terenului, pe partea opusa tusierului. Da' de aici si pana la a face tot circul de aseara e mult prea mult. De fapt Porumboiu incearca sa isi "rezolve" problema arbitrajelor viitoare. La pauza si dupa meci a intrat peste arbitri in cabina si a facut spume la gura... In primul rand in ce calitate (nu este oficial al clubului) si apoi ma intreb daca facea unul cu el asa cand era arbitru cum ar fi reactionat... Cand l-a intrebat Craciunescu de faza cand Savaniu l-a oprit pe Mazilu care plecase din pozitie regulamentara si ramasese singur cu portarul, Papusoiu a dat-o repede la intors si a spus "nu despre asta discutam".

Bine ca acum stiu pe cine trebuie sa injur pentru pacostea de augustus constantin. Pana acum credeam ca trebuie sa il injur de tata, dar n-avea nici o vina. Mentoru' lui Popusoiu s-a laudat aseara ca "meritul" este al lui, pentru ca l-a ajutat in proportie de 99% sa promoveze din C pana pe lista FIFA... :rosu:

Utilizator
29th August 2005, 12:15
Sportul joaca frumos si in viteza, este una dintre echipele care nu triseaza fotbalul. Bravo lor, cu putin mai multa siguranta in aparare ar putea deveni chiar candidati la titlu :ok:

PS: Ultras a fost ca de obicei sufletul marii galerii a Sportului, l-am vazut la teveu din cand in cand, mereu la datorie. Sunt convins ca acum e ragusit bine :D:ok:

Ultras
29th August 2005, 17:08
Ca dupa fiecare meci...