PDA

View Full Version : Etapa 4: Gloria - FC National



andreiush
21st August 2005, 22:16
Sambata, 27 august 2005: Gloria - FC National, ora 18,00
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
21st August 2005, 22:21
Mergem sa luam 3 puncte ! :yeah:

miril
21st August 2005, 22:22
Hai Progresul! Sper ca revenimentul din meciul cu Rapid sa se reflecte intr-o victorie cu Gloria, in ciuda lui Tata Jean si Don Gino.

t.b.
21st August 2005, 23:21
Bate Nationalul, gloria anul asta o sa ajunga acolo unde le este locul destul au stat in A numai pe blaturi

alamar
21st August 2005, 23:33
Daca jucam 90% din ceea ce am aratat cu Rapidul nu se poate sa nu castigam. Dar cum eu sper ca echipa sa creasca de la meci la meci ( asa cum ne-a obisnuit Landi ), cu atat mai mult cred intr-o victorie.
Haaaaaaaaaaaaai Progresuuuuuuuuuuuu'

Kainsashiki
21st August 2005, 23:42
gloria mereu surprinzatoare ... probabil va da totul pe teren sa recupereze ce-au pierdut la pitesti..
national vin cu un moral bun , un meci disputat va fi..

Bancaru
22nd August 2005, 00:20
Eu zic ca Gloria are deja castigate puncte bunicele. Nu conteaza ce a pierdut la Pitesti, acolo pierdea oricum. A castigat in deplasare prima etapa, va aduceti aminte. Merg din dragoste de progres pe un 2.

Luci@n333
22nd August 2005, 09:26
Gloria ... echipa buna acasa ... sper la o victorie da' cred ca va fi egal ...

old lord
22nd August 2005, 09:31
2-0
gloria nu va pierde sansa de a lua 3 puncte cu o echipa in constructie

deja-vu
22nd August 2005, 12:27
Daca joaca la fel de motivati cum au facut-o cu Rapid, Bistrita nu are nici-o sansa.
Vom vedea care este adevaratul nivel al echipei: cel din meciul cu Steaua, sau cel din meciul cu Rapid.

deja-vu
22nd August 2005, 12:28
Daca bancarii joaca la fel de motivati cum au facut-o cu Rapid, Bistrita nu are nici-o sansa.
Vom vedea care este adevaratul nivel al echipei: cel din meciul cu Steaua, sau cel din meciul cu Rapid.

esku
22nd August 2005, 16:54
Nu conteaza ce a pierdut la Pitesti, acolo pierdea oricum.

La ce te referi ?? :mda:

krapulax
22nd August 2005, 17:21
0-0 mi se pare un rezultat normal.

be@
22nd August 2005, 17:24
De ce ? Crezi ca are Gloria jucatori la fel de buni ca Lita, Abiodun, Bundea, Mehmetovici,Savu, Shroj,Bazzi etc?
Nu concep decat victoria in acest meci !

NY_giants05
22nd August 2005, 17:30
Normal ar trebui sa bata natzional, pt. k are jucatori mai buni, akum sa vedem... Nu stiu anu' asta dak Gloria va retrogada, pt. k deja sunt 3 candidate la retrogradare, exact echipele care au promovat anu' asta..super varza echipele. Poate anu' viitor va fi shi randul Gloriei, nu merita sa fie in A. Un pronostic, 1-0 pt. National.

krapulax
22nd August 2005, 18:29
De ce ? Crezi ca are [...]etc?


nu prea avem atac viguros...

eddy_steaua
22nd August 2005, 18:35
cred ca se va termina egal....nu-mi doresc asta deaorece vreau bistrita in BBBBBBB...bafta celor de la national...

dante38
23rd August 2005, 00:59
cred ca se termina un egal

Kainsashiki
23rd August 2005, 03:30
De ce ? Crezi ca are Gloria jucatori la fel de buni ca Lita, Abiodun, Bundea, Mehmetovici,Savu, Shroj,Bazzi etc?
Nu concep decat victoria in acest meci !

nu conteaza intotdeauna asa mult valoarea jucatorilor , conteaza sa formeze o echipa si sa se daruiasca pe teren.


cred ca va fi un meci cu multe goluri inscrise

be@
23rd August 2005, 10:18
Nu va fi un meci cu multe goluri, pentru ca nu ii sta in fire lui Landi acest lucru.De cand antreneaza pe National, a castigat doar 2 meciuri la mai mult de 2 goluri diferenta.
Otelul-FCN 0-2 ,si FCN-dinamo 5-1 :D !

ady51a
23rd August 2005, 11:33
Eu merg pe un X.

Bancaru
23rd August 2005, 14:43
La ce te referi ?? :mda:
Ma refer ca nu avea sansa la Pitesti. Adica nu erau puncte bagate in contabilitate. Nu spera. Nici ei nu credeau ca ar putea sa ia. ... cum sa-ti mai zic? Ai inteles? :D
@Old Lord, daca te uiti atent si Gloria e in reconstructie. Iar daca te uiti si mai atent si Dinamo e. Jucatori noi, oamnei care mai nou sunt titularizati, etc. O alta echipa. Nu m-as mira sa mai luati bataie. Din pacate pentru restul formatiilor, Andone e un antrenor bun. Asa cred eu. Nu stie sa piarda, dar asta tine de caracter.

saphicus
26th August 2005, 01:43
Nu stiu cum sa iau meciul asta? Dar imi spune ceva ca nu se va termina la egalitate!! Nationalul nu prea a avut posibilitatea sa arate cum joaca in deplasare (exclud meciul cu Steaua din Ghencea care s-a desfasurat in niste
conditii speciale). Dar banuiesc ca daca inscrie in deplasare, Landi a invatat
echipa sa joace "italieneste".Atunci ar fi un pronostic 2.
Insa, obiceiul lu' Nea Jean este sa nu piarda puncte pe teren propriu, mai
ales in tur de campionat si cu Sabau la timona. Atunci ar fi pronostic 1.
Nu cred in meci...egal!! La pronosticuri voi pune : 1, insa daca va fi 2 ,ma voi
bucura enorm chiar daca pierd puncte la clasamentul general si pentru viitor imi voi face o imagine mai exacta de ceeace a realizat Nationalul prin miscarile masive de jucatori (vanzari si achizitii) dinaintea inceperii actualului sezon!!:) :) :)
Hai Progresuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok: :ok: :ok:

PORTOKALA_007
27th August 2005, 18:42
Gooooooooooool, gol, gol, gol, gooooooooooool 1-0 pentru National, Savu min 31.
Haaaaaaaaai Progresuuuuuuuuuu'

Bancaru
27th August 2005, 18:50
Care Savu? Savu, Savu? Sau... Savu? Unul era accidentat iar altul plecat...

saphicus
27th August 2005, 18:56
Bancarule, este I.Savu :)
Se pare ca prima mea varianta SE VA REALIZA !!! Da Doamne!!!!!!!!!!!!!!!!!!
FORZA PROGRESUUUUUUUUUUUUUUUUU!!
Cred ca meciul e castigat!! Baietii stiu sa joace 'talieneste!! :) :) :) :ok:

kurany
27th August 2005, 18:58
Din cate am inteles, bistritenii nu si-au creat nici o sansa de poarta..
e bine..tot asa...si eu consider ca baietii stiu sa se apere daca e nevoie,
Cred ca in partea a doua vor forta primele 15 minute un al doilea gol..
HAI PROGRESU!

kurany
27th August 2005, 19:21
Cam multe galbene totusi...

alamar
27th August 2005, 19:41
...si inca odata ca e voie. 2-0, Abiodun. Am castigat. Cum am spus: VENI, VIDI, VICI.

miril
27th August 2005, 19:48
SUPER!!! Bravo Baieti. Hai Progresul!

saphicus
27th August 2005, 19:49
TOT ASA MEREU!!!
Am prevazut eu ca...precis :) :) ..... nu va fi egal!!
Si ca daca se inscrie de catre National asta va ramane scorul!!!
SI AM AVUT DREPTATE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bravo baieti!! Bravo Landi!! TOT ASA INAINTE!! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: /hello /hello /hello

saphicus
27th August 2005, 19:54
SUPER!!! Bravo Baieti. Hai Progresul!
Ce parere ai, Mirile? Cred ca Landi este un MARE ANTRENOR!!!
Opinia mea!! Daca continua asa o vad pe PROGRESUL in Cupele europene!!!
BRAVVVVVVVVVOOOOOOOOO!!! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

miril
27th August 2005, 20:00
Si eu zic ca este meserie de...progresist. Hai Progresul!

t.b.
27th August 2005, 20:08
Felicitari pt National, gloria romblat inca un pas spre B

miril
27th August 2005, 20:23
Multumim! Speram ca in etapa urmatoare sa profitam de uzura garniturii...clujene.

Bancaru
27th August 2005, 20:29
Meserias!! Cred ca este al doilea gol al lui Abi in divizia A. Miril, salutare! Bine ai revenit pentru week-end. Se pare ca ai facut-o cu noroc.
Saphicus, am jucat italieneste poate, nu am vazut meciul, dar iata ca am mai punctat odata, ceea ce nu am mai facut-o de ceva vreme. De la meciul cu Dinamo din minutul 16, cand Sergiulica marca al doilea gol. Ma bucur tare mult, dar mai este mult pana departe. Va dati seama ca echipa e facuta de Gino.
Felicitari Progresul!

miril
27th August 2005, 20:34
Abi si la Poli pentru Pro! Merci, Banc! Sunt intr-o "vacanta" care mai tine vreo 27 de...ore.

Bancaru
27th August 2005, 20:37
La fel si eu. Luni ma prezint la datorie, desi eu cred ca e o corvoada, dupa 10 zile de ... relas. Relax nu prea a fost, dar a fost cu folos. Sa ne "vedem" cu bine. O avea cineva poze? A fost cineva la Bistrita?

miril
27th August 2005, 20:39
Am eu dar nu cu...cine trebuie. Oricum, suntem pe drumul cel bun.

krapulax
27th August 2005, 21:47
iar am dat un pronostic gresit. ce bine! acu, 2 saptamani pauza. ce e cu panc?

Bancaru
27th August 2005, 22:23
S-a certat si el cu Landi. Toti se cearta. Pe rand. O sa vina si vremea lui. Nici nu m-am uitat atent la echipa.

be@
27th August 2005, 22:33
Bravo, FCN !Tine-o tot asa !

t.b.
27th August 2005, 22:50
Mai ales etapa viitoare ;) neaparat victorie si daca se poate la scor :drak:, nici sa nu va ganditi sa nu bateti :D

Pacala
28th August 2005, 02:14
greu pt gloria cand se joaca pe bune :D

Bancaru
28th August 2005, 10:42
Nu e adevarat. Gloria a avut o echipa tare. Eu cred ca putea sa bata pe oricine. Acum au plecat multi si au venit multi. Oricum, nu e cea mai slaba. Anul asta se pare ca nou promovatele se vor lupta care sa pice.

sun
28th August 2005, 10:47
Gloria nu va cadea , nici daca vrea :P

National in schimb nu surprinde deloc. In fiecare an a inceput foarte bine campionatul , numai ca acuma are sansa de a juca bine tot campionatul ( cu mercenarul Olaroiu nu aveati sanse la podium , cu Landi aveti sanse mari de tot)

saphicus
28th August 2005, 22:18
Gloria nu va cadea , nici daca vrea :P

National in schimb nu surprinde deloc. In fiecare an a inceput foarte bine campionatul , numai ca acuma are sansa de a juca bine tot campionatul ( cu mercenarul Olaroiu nu aveati sanse la podium , cu Landi aveti sanse mari de tot)
Mizez pe un parcurs de exceptie a Nationalului in acest campionat !!
Cu un antrenor priceput care "tace" si "face" sper din tot sufletul sa
reuseasca ocuparea unui loc pe podium !! Si deci o cupa europeana !!
Ar fi excelent!! HAI PROGERESU !!!!!!!!! /hello /hello :ok: :ok: :ok:

andrushka
29th August 2005, 00:34
Cum majoritatea banuiati.....Gloria a pierdut....dupa maniera in care a jucat...a meritat sa piarda....4 puncte din 12...slabutz...omogenitate nu exista...e si normal...70 % sunt jucatori noi care n`au mai jucat impreuna.....plus ca majoritatea dintre ei inca n`au confirmat....timpu` le rezolva pe toate ;) daca le rezolva :)))))

deja-vu
31st August 2005, 10:12
Gloria nu va cadea , nici daca vrea :P

National in schimb nu surprinde deloc. In fiecare an a inceput foarte bine campionatul , numai ca acuma are sansa de a juca bine tot campionatul ( cu mercenarul Olaroiu nu aveati sanse la podium , cu Landi aveti sanse mari de tot)

FOARTE CORECTE REMARCILE TALE!
IN ULTIMELE 11 MECIURI DE CAMPIONAT NATIONAL ARE 10 VICTORII, EXCEPTIA FIIND MECIUL CU STEAUA DIN AC. CAMPIONAT. E CEVA, 30 PCT. IN 11 JOCURI! SI ASTA SE DATOREAZA DOAR LUI LANDI SI VREAU SA SPER NOII CONDUCERI, IN SPECIAL D-LUI IACOV.

Bancaru
31st August 2005, 10:15
Deja-Vu, sa stii ca si eu am un feeling optimist in ceea ce il priveste pe Iacov.

deja-vu
1st September 2005, 10:12
Deja-Vu, sa stii ca si eu am un feeling optimist in ceea ce il priveste pe Iacov.
SA SPERAM CA NU NE VA DEZAMAGI. O SCHIMBARE SE SIMTE DEJA IN MODUL DE ABORDARE A MECIURILOR. MAI TII MINTE DE CAND NU AM MAI LUAT PUNCTE LA BISTRITA(NU ZIC DE VICTORII)? EU NU. SI CRED CA MERITUL CEL MAI MARE E AL LUI LANDI, CARE SE VEDE TREABA CA NU FACE COMPROMISURI(VEZI EPISODUL CU ZENGA, MULT MAI INCLINAT SPRE MANARELI, DE UNDE SI UIMIREA LUI CA LANDI NU S-A LASAT MOALE), DAR CRED CA SI IACOV VREA SA FACA CEVA PENTRU IMAGINEA CLUBULUI.
SA FI AVUT ACUM ECHIPA DIN 2002, CAND AM PIERDUT CAMPIONATUL DATORITA MECIURILOR CU ARGESUL(VINTILA STIE DE CE) SI SPORTUL, DAR SI ANULARII PENALIZARII DE 3 PUNCTE PT. DINAMO DUPA CELEBRUL BLAT CU CEAHLAUL, CRED CA DEFILAM PRIN CAMPIONAT.
DAR, CHIAR SI IN CONDITIILE LOTULUI ACTUAL, SUNT SPERANTE.

Bancaru
1st September 2005, 11:23
Da, ai dreptate. Desi am discutat cu Vintila (cred ca el era, asa se recomanda) pe forum si a zis ca nu a fost el vinovat. Pare un tip de treaba, dar cred ca el a fost vinovat. Adica premeditat.
Sportul era si copilul de suflet al lui Gino. Trebuia sa-si ajute prietenul, ca de obicei. Pe vremea aia cred ca la ei era Cazan. Daca nu ma insel a fost fara folos.
Nimeni nu a zis nimic atunci cu depunctare lui Dinamo, iar apoi cu reacordarea punctelor. Cred ca isi dadusera seama ca fara alea sunt in pom.
Asta este. Eu trag sperante!