PDA

View Full Version : Cum iti permiti, Vadime?



Gica Chioru
15th February 2007, 15:05
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/rapid-bucuresti/14370/lovitura-lui-copos-ultras-recalcitrant-transformat-in-miel-director-de-marketing.htm

Cum iti permiti, mah? Ce inseamna mizeria asta pe care o faci? Ai lasat un individ mizerabil sa se razbune pe mine in acest mod? Sa-ti fie rusine, am crezut tot timpul ca esti un profesionist, m-am inselat. Articolul e o mizerie, este demn de orice marsavie bolsevica, autorul lui nu poate fi decat un om nedemn. Iar tu te-ai facut partas la aceasta miselie cand ai acceptat sa semnezi "opera" mizerabilului.

Kainsashiki
15th February 2007, 15:10
Cum adica s-a razbunat pe tine ? Ce treaba ai tu cu articolul respectiv ?

TaciAcolo
15th February 2007, 15:10
ce articol tare :great::ras-plans:

Celso
15th February 2007, 15:12
ahahhaha :happy !:D

tchibos
15th February 2007, 15:14
Cum adica s-a razbunat pe tine ? Ce treaba ai tu cu articolul respectiv ?

o fi ruda cu rassie ala :rolleyes:

Elphax
15th February 2007, 15:18
wow wow wow wow


tareeeee!!!!! :happy

grande
15th February 2007, 15:20
acolo este vorba de giga chiru ,nici vorba de giga chioru !

Datenshi
15th February 2007, 15:50
Nu inteleg ce dracu' e gresit in articol. Intradevar, Cops a scapat si de gura lui Rassie si de cea a fanilor legat de capitolul marketing. Acum, marketingul clubului e mai apropiat de suporteri.

Cristian
15th February 2007, 15:54
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/rapid-bucuresti/14370/lovitura-lui-copos-ultras-recalcitrant-transformat-in-miel-director-de-marketing.htm

Cum iti permiti, mah? Ce inseamna mizeria asta pe care o faci? Ai lasat un individ mizerabil sa se razbune pe mine in acest mod? Sa-ti fie rusine, am crezut tot timpul ca esti un profesionist, m-am inselat. Articolul e o mizerie, este demn de orice marsavie bolsevica, autorul lui nu poate fi decat un om nedemn. Iar tu te-ai facut partas la aceasta miselie cand ai acceptat sa semnezi "opera" mizerabilului.

Da-l in judecata...

Aurel.D
15th February 2007, 18:08
Alta acum...:D Asteptam continuarea!

RedStar
15th February 2007, 18:13
Vadim, o sa ai mai multe procese decat celelalt Vadim :P

Vadim
15th February 2007, 18:21
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/rapid-bucuresti/14370/lovitura-lui-copos-ultras-recalcitrant-transformat-in-miel-director-de-marketing.htm

Cum iti permiti, mah? Ce inseamna mizeria asta pe care o faci? Ai lasat un individ mizerabil sa se razbune pe mine in acest mod? Sa-ti fie rusine, am crezut tot timpul ca esti un profesionist, m-am inselat. Articolul e o mizerie, este demn de orice marsavie bolsevica, autorul lui nu poate fi decat un om nedemn. Iar tu te-ai facut partas la aceasta miselie cand ai acceptat sa semnezi "opera" mizerabilului.
Articolul arata niste fapte reale. Nu inteleg care e problema ta, nickul tau din forum aparand acolo la insiruirea de "fani celebri ai Stelei". Te-am considerat celebru, te fac celebru. Gratis. Poate ajungi odata director de marketing la Steaua, sa iti aduci aminte de mine.

Sergio_D
15th February 2007, 18:28
Articolul arata niste fapte reale. Nu inteleg care e problema ta, nickul tau din forum aparand acolo la insiruirea de "fani celebri ai Stelei". Te-am considerat celebru, te fac celebru. Gratis. Poate ajungi odata director de marketing la Steaua, sa iti aduci aminte de mine.

Poate e suparat pentru ca i-ai gresit numele... ai scris Gica Chiru :rolleyes:

Vadim
15th February 2007, 18:31
Hm, e posibil, am corectat. Are oricand si un drept la replica spre publicare pe site, dar nu prea vad ce treaba ar avea el. Mai degraba Toshiro sau Rassie. :)

tuxie
15th February 2007, 23:26
Acum si putin offtopic, sa nu va incalziti prea tare: mi se pare mie, sau, din dialogul prezentat in articol, Toshiro al nostru seamana nitel cu ofiterul Julius Heide, din povestirile lui Sven Hassel? :)

Ess
15th February 2007, 23:53
@tuxie>cu porta in nici un caz...:D:D:D

Alberto
16th February 2007, 00:00
wowww

super articolul :happy

trevizes
16th February 2007, 10:45
In primul rind precizari: Eu sunt rapidist, il cunosc personal pe Rassie, nu-l cunosc pe domnul Gabriel Fuior.

Vadime, ai aratat inca odata cit de josnic esti ca om!

1. Nu ai dreptul sa lansezi afirmatii despre persoane fara sa le si poti dovedi.

2. De unde stii tu pe ce criterii a fost ales directorul de marketing la Rapid? Ai candidat si tu si ti s-a respins dosarul? Cunosti CV-ul persoanei care a fost alese?

3. Copos a dat cu adevarat o lovitura de imagine, dar in sensul bun.

3.a. Suporterii au sustinut aceasta numire din momentul cind au aflat-o. Vroiai sa-si puna vreun nepot? Si Valvis a vindut actiuni suporterilor. Rapid este cu un PAS INAINTE ca gindire din acest punct de vedere.
3.b. Copos a pus in functie un om care-l contesta. Asta inseamna ca poate trece peste ranchiuni marunte personale.
3.c. Cred ca fierbi de ciuda pentru ca se dovedeste ca printre suporterii Rapidului din tribuna a II-a sunt oameni de valoare, bine pregatiti profesional. In capul tau toti rapidistii sunt tigani, ultrasi, ingusti la minte si nu pot scoate pe gura decit huiduieli.

4. Te ocupi cumva de dosarele celor care scriu pe forumuri? Colectionezi perle si dupa aceea ... pac cu ele la Rasboiu' Pai se pare ca tu ai apucaturi ********o-comuniste si nu Copos. Oamenii discuta liber de forumuri in ideea ca aceia care administreaza aceste spatii virtuale le ofera si confortul si siguranta ca au o oarecare intimitate, discretie.

5. Se pare ca si tu si altii aveti o problema. Nu intelegi Rapidul. Rapidul nu este decit al suporterilor. Nu l-a tras nici familia Ceausescu de par in sus sa se ridice, nu a avut nici un minister de interne sa-i faca si desfaca jocurile de culise. Rapidul exista pentru ca are suporteri, nu pentru ca este un SRL sau un SA. Unii dintre suporteri pot ajunge sa lucreze pentru Rapid. E un lucru care tine de normalitate.

Bumbescu
16th February 2007, 11:00
Hai mai trevizes, las-o mai moale cu povestile astea cu rapidul care este cu un pas inainte si cu oamenii de calitate de la tribuna a doua; inteleg ca la voi gunoaiele stau la tribuna 1 si inproasca cu flegme antrenorii adversi.
Eu nu spun ca rapidistii sunt toti tigani, dar foarte multi sunt, iar Giulestiul, in comparatie cu celelalte stadioane este de departe cel mai mizerabil.
Copos a fost smecher, a pus un suporter "director" de marketing(cred ca are un salariu de 3 lei tinand cont de zgarcenia lui copos si de probabila pricepere a respectivului in ale marketingului), si-a cumparat practic o farama de liniste.
Asta-i adevarul amice, l-a cumparat, si asta se vede din declaratia jegoasa de dupa "investitura".

Referitor la gica chioru, nici mie nu mi se pare ok pomenirea lui in articolul de pe onlinesport; gica ar tr sa-l dai in judecata pe vadim,vorbesc serios, nu stiu insa daca merita.

P.S. Trevizes, sa nu incepi cu aberatii gen "noi rapidistii nu putem fi cumparati", te rog.

Vadim
16th February 2007, 11:08
3. Copos a dat cu adevarat o lovitura de imagine, dar in sensul bun.
Am spus noi in acel articol ca a fost buna sau rea mutarea? Nu cred. Am zis ca a fost o lovitura a lui Copos. Daca am criticat ceva a fost atitudinea noului director de marketing care era inainte leu si dupa numire miel, incepand deja sa foloseasca limbajul lui Copos de la Stefan Gheorghiu... La punctele 1 si 2 nu am ce sa raspund pentru ca subiectul la care tereferi nu se regaseste in articol. Personal sunt sigur ca Rassie are un super-cv si a fost ales legal prin concurs, dar asta nu face subiectul articolului.

La punctul 4 iti zic doar atat: intimitatea si discretia din spatiile virtuale nu trebuie confundate cu refularea.



Referitor la gica chioru, nici mie nu mi se pare ok pomenirea lui in articolul de pe onlinesport; gica ar tr sa-l dai in judecata pe vadim,vorbesc serios, nu stiu insa daca merita.
Nu cred ca l-am jignit cu nimic. L-am trecut in lista fanilor celebri ai Stelei, cu idei putine, dar fixe. Din partea mea poate sa ma dea, nu cred ca are sanse.

trevizes
16th February 2007, 11:34
Nu, Vadime.

Lovitura de marketing la Rapid! George Copos a pus ca director al departamentului de Marketing un ultras forumist care il toca marunt pe blogul personal, sub numele de Rassie. [...] In plus, Rassie a avut de-a lungul timpului dueluri sub centura cu fani cel putin la fel de agresivi ca si el din tabara Stelei. [...] 0Gabriel Fuior alias "Rassie" este un cunoscut al forumurilor de sport. Este, alaturi de "clasici" precum Toshiro sau Gica Chioru (fani ai Stelei), un "demn" aparator al Rapidului pe comunitatile virtuale, cu idei putine, dar agresive.

La punctul 1 afirmi gratuit ca directorul de marketing e Rassie. Daca eu ma inregistrez pe un forum, sau scriu pe blogurile ziarelor si spun diverse timpenii sub nick-ul de "Vadim" inseamna ca Vadim Cusnarecu a scris acele lucruri?
Dupa lejeritatea cu care arunci afirmatii pot spune si eu ca Gica Chioru de pe forumuri e de fapt Traian Basescu si tu l-ai jignit pe presedintele tarii.

La punctul 2: daca tu cataloghezi directorul de marketing al Rapidului ca fiind un ultras recalcitrant, cu idei putine si agresive, desfiintezi ideea de competitie profesionala pentru acel post la Rapid!
Insinuarile tale chiar daca ne-explicite sunt clare, transparente: Copos isi numeste in functii importante la Rapid contestatarii. La Rapid nu sunt concursuri autentice pe posturi, sunt adusi numai cei cu gura mare pentru a fi potoliti, ca la PCR.

Asta nu e articol, Vadime! Este o porcarie anti-rapidista.
OLS asta se vrea un fel de OTV, cu mizerii si mirlanii de senzatie.

Toshiro
16th February 2007, 11:44
Vadime, asa cum Trevizaki nu e tocmai cel mai potrivit sa ne dea lectii de superioritate rapidista si de ceea ce este un forum, nici tu nu esti cel care sa aprecieze cat de multe sau fixe sunt ideile unora sau altora. Mai bine te-ar preocupa nivelul scazut al jurnalismului de doi lei (vechi) al redactorilor OLS…

Atata timp cate te inconjori de o liota de asa-zisi moderatori, incapabili sa priceapa ceea ce scriu, a caror menire e, probabil, sa ii jigneasca pe useri sau sa stearga tot ce le deranjeaza sensibilitatile, aparitia unui astfel de articol abject nu mira. OLS e inconfundabil!

Intre mine si Rassie exista o veche adversitate, dar n-as fi facut niciodata ce ati facut voi, ca niste delatori mizerabili. Forumistul Rassie si aiurelile lui, intalnite la o gramada de forumisti, e una. Economistul Gabriel Fuior e alta. Si este inadmisibil pentru niste mazgalici in cautarea scandalului sa puna egal intre cele doua personaje. Ai fi uimit sa vezi cine se ascund in spatele unor nick-uri. Ba, unora le-ai studiat si lucrarile… Cine stie, poate iti vor servi la vreun viitor dosar…

Vad ca, in ciuda prapastiei care ne desparte pe cativa forumisti cu pareri si simpatii diferite, reactiile rapidistului Trevizes, a petrolistului lupu galben si a stelistului Toshiro au fost aproape identice. Ceea ce ar trebui sa-ti spuna multe. Problema este ca ar mai trebui si sa pricepi… Numai sa nu te fi adapat cultural de la aceleasi surse ca aceasta caricatura de moderator care raspunde la numele de tuxie…

Trevizes a numit articolul o porcarie anti-rapidista. Poate. Asa cum au fost numeroase porcarii anti-steliste. De fapt, o alta echipa nu e atacata niciodata… Ca-n cantecu’ ala: “Nu te pune, bć, cu meližia, meližia…”

Datenshi
16th February 2007, 12:03
Nu inteleg ce dracu' e gresit in articol. Intradevar, Cops a scapat si de gura lui Rassie si de cea a fanilor legat de capitolul marketing. Acum, marketingul clubului e mai apropiat de suporteri.

In primul rand imi cer scuze ca imi dau singur quote.
Da, incep sa inteleg totusi. Nu acuz faptul ca a fost pus egal intre rassie si Gabriel Fuior, oricum aceasta chestie era vehiculata pe multe situri, inclusiv pe blogul de pe fzr. Eram atat de socat de miscarea lui Copos ca nici macar nu cred ca am incercat sa inteleg articolul. Acum, ca m-am mai linistit, sunt si eu de parere ca este totusi unul tendentios.

Bumbescu
16th February 2007, 12:31
Nu e mai penny nimic tendentios in articol, daca rassie ala e aceeasi persoana cu fuior dir de marketing, atunci totul e ok, un biet oportunist in plus pe pamant.
Nu mi se pare ok, cum am mai spus-o, mentionarea lui toshiro si a lui gica chioru.
Rassie ala sa suporte consecintele pupincurismului sau actual diametral opus virulentei de altadata.

Datenshi
16th February 2007, 12:37
1. Se pare ca e aceeasi, nu bag mana in foc.
2. Tocmai chestia asta cu pupincurismul mi se pare tendentioasa. E adevarat ca s-a vazut o schimbare de atitudine, dar omul poate chiar vrea si poate sa faca treaba. Mentionez ca asa cum nu imi plac useri de genul toshiro sau chioru, nu-mi placea nici rassie. Dar asta nu inseamna ca incep sa-l acuz cand nici nu s-a instalat bine in functie. Parerea mea e ca e condamnat sa reusesca.
3. Sunt niste useri pe un forum, care e problema? Si Catavencu a mai facut chestii de genul asta, si nu s-a suparat nimeni.

Aurel.D
16th February 2007, 13:06
Acum si putin offtopic, sa nu va incalziti prea tare: mi se pare mie, sau, din dialogul prezentat in articol, Toshiro al nostru seamana nitel cu ofiterul Julius Heide, din povestirile lui Sven Hassel? :)

:happy Ar vrea el....

Vadim
16th February 2007, 13:13
Vadime, asa cum Trevizaki nu e tocmai cel mai potrivit sa ne dea lectii de superioritate rapidista si de ceea ce este un forum, nici tu nu esti cel care sa aprecieze cat de multe sau fixe sunt ideile unora sau altora. Mai bine te-ar preocupa nivelul scazut al jurnalismului de doi lei (vechi) al redactorilor OLS…

Atata timp cate te inconjori de o liota de asa-zisi moderatori, incapabili sa priceapa ceea ce scriu, a caror menire e, probabil, sa ii jigneasca pe useri sau sa stearga tot ce le deranjeaza sensibilitatile, aparitia unui astfel de articol abject nu mira. OLS e inconfundabil!

Intre mine si Rassie exista o veche adversitate, dar n-as fi facut niciodata ce ati facut voi, ca niste delatori mizerabili. Forumistul Rassie si aiurelile lui, intalnite la o gramada de forumisti, e una. Economistul Gabriel Fuior e alta. Si este inadmisibil pentru niste mazgalici in cautarea scandalului sa puna egal intre cele doua personaje. Ai fi uimit sa vezi cine se ascund in spatele unor nick-uri. Ba, unora le-ai studiat si lucrarile… Cine stie, poate iti vor servi la vreun viitor dosar…

Vad ca, in ciuda prapastiei care ne desparte pe cativa forumisti cu pareri si simpatii diferite, reactiile rapidistului Trevizes, a petrolistului lupu galben si a stelistului Toshiro au fost aproape identice. Ceea ce ar trebui sa-ti spuna multe. Problema este ca ar mai trebui si sa pricepi… Numai sa nu te fi adapat cultural de la aceleasi surse ca aceasta caricatura de moderator care raspunde la numele de tuxie…

Trevizes a numit articolul o porcarie anti-rapidista. Poate. Asa cum au fost numeroase porcarii anti-steliste. De fapt, o alta echipa nu e atacata niciodata… Ca-n cantecu’ ala: “Nu te pune, bć, cu meližia, meližia…”

La cate carti apar azi, nu ma mira nimic. Poate si tu imi vei citi mie odata cartile, pe moment imi citesti articolele.

Nu vreau sa intru sa amestec moedratorii cu articolele, asa cum faci tu, nu au nici o legatura.

Separi viata personala, profesionala de a scrie pe un forum. Daca scrii pe un vagon injurii nu poti fi tras la raspundere sau judecat? Eu cred ca da. La fel cu voi doi va coborati sa scrieti acele mizerii pe un forum, pe un blog, lasa-ma sa te judec din aceasta perspectiva. Te rog eu, lasa-ma cu vrajelile astea ca m-am saturat de emintenti de la NASA care scriu oribilitati pe forumul Onlinesport, se dau savanti si cand colo matura prin halele din Canada. Studii au, nimic de zis..

Prin ceea ce scriu, fie ei savanti NASA sau maturatori, tot niste nimicuri sunt. Crezi ca te face o carte scrisa sau citita? Te fac banii? Te face o facultate la Bucuresti sau in alta parte? Ne putem bate oricand in cv-uri si IQ. Or fi unii economisti de geniu, dar lasa-i pe altii cu scrisul, cu literatura, cu cultura. Plus ca mai conteaza si altele.

In rest, poti fi presedinte de stat, sultanul din Brunei, sincer nu ma intereseaza. Si tu ma comentezi la acel articol, in rest stii cine sunt eu? Hai sa ne rezumam la ceea ce avem si sa nu credem ca nu conteaza. Conteaza, iti zic eu. Pentru mine este clar: Copos a scapat de un contestatar, iar acel contestatar daca avea coloana vertebrala nu scria ca la Stefan Gheorghiu in secunda 2 dupa numirea intr-o functie derizorie, ci se comporta altfel.

E presa, lasa-ma sa imi spun parerea, nu ataca libertatea presei, domnule Basescu! Iar dreptul la replica e garantat, pe site. Rassie neaga ca el a scris alea? Ok, poate scrie si apare. Apoi mai scriem si noi si asa mai departe, asta e presa.

Vorba cantecului: "Tu mi-ai zis ca esti virgina, si-acum fac penicilina..."

Kainsashiki
16th February 2007, 13:20
Toshiro, daca te simti lezat ca ai aparut in articol si ca posturile tale au aparut acolo ar trebui sa fii lezat de propria persoana. Alea-s "perlele" tale. Ti-e rusine cu ce ai scris ? Sau ce ?

Stiti macar cum a fost numit Rassie director de marketing ? Il tot contesta pe Copos pe blog pana cand lui Copos i s-a pus pata si i-a zis: "hai sa te vad de ce esti in stare, fa ceva pentru Rapid". Bineinteles, asta nu inseamna ca nu are aptitudinile necesare. Copos a dat o lovitura de imagine pt a se apropia de suporteri, atata tot. Il va folosi ca pe o papusa in relatia cu suporterii. Deja a inceput.

tchibos
16th February 2007, 13:25
Atata timp cate te inconjori de o liota de asa-zisi moderatori, incapabili sa priceapa ceea ce scriu, a caror menire e, probabil, sa ii jigneasca pe useri sau sa stearga tot ce le deranjeaza sensibilitatile, aparitia unui astfel de articol abject nu mira. OLS e inconfundabil!



Ce aveti voi cu Vadim si articolele de pe OLS e treaba voastra, dar nu arunca cu noroi in toti, ca nu ii stii si implicit judecatile pe care le emiti la adresa lor sunt eronate. Vezi-ti de steaua ta si nu ne mai baga pe noi in mizeriile tale. De unde stii tu ca moderatorii sunt incapabili sa priceapa ce scriu, huh? Sunt unii moderatori care au ani de scoala cat au altii (useri) ani de viata si care se dau mari cunoscatori.

Toshiro
16th February 2007, 13:45
Sunteti mortali, cum sariti cu toti in apararea Coposului vostru...

DiabLo, tu pareai mai la locul tau, nu pareai sa canti la... quitarro tuxie-land-uri din Paris... Am facut eu vreo referire la cele scrise de mine? Amesteci merele cu perele. Lezat e bunul simt la citirea "operei" la acare a fost nevoie de doi creatori...
Vad ca e o manie la voi, parca sunteti de la "ochiu' si timpanu' "... Stii pana si cum si de ce l-a angajat Ghita pe Rassie... Bravos, dom' DiabLo...

Vadime, nu te amagi, nu stiu daca ti-am citit 2-3 articole. Si, poti sa fii sigur, n-am sa-ti citesc in veci o carte. Nu stiu daca esti in stare s-o scrii. Si, oricum, ai nevoie de un corector alaturi. Desi, daca ma gandesc, poti sa adaugi semnatura, ca in cazul articolului mizerabil...

Nu te-ai saturat de ipocrizie, Vadime? Ii dai cu libertatea presei, da' cenzura e lege pe site-ul tau... Tu si ciracii tai stabiliti ce e admisibil si ce nu, tu si moderatorii tai stergeti sau sanctionati ce nu va convine, in schimb lasati toate prostiile sa se lafaie. Si mai interveniti si in haita (oups!) impotriva celor ce atenteaza la sensibilitatea de mimoza a celor cu painea si cutitu-n mana...


in rest stii cine sunt eu?
DIn pacate pentru tine, stiu... Stiu si ca ai probleme cu pusul virgulelor, o chestie destul de jenanta pentru unul care cere "lasa-i pe altii cu scrisul, cu literatura, cu cultura. Plus ca mai conteaza si altele."
Da' crezi ca te-ajuta penicilina?:mda:

Toshiro
16th February 2007, 13:48
Ce aveti voi cu Vadim si articolele de pe OLS e treaba voastra, dar nu arunca cu noroi in toti, ca nu ii stii si implicit judecatile pe care le emiti la adresa lor sunt eronate. Vezi-ti de steaua ta si nu ne mai baga pe noi in mizeriile tale. De unde stii tu ca moderatorii sunt incapabili sa priceapa ce scriu, huh? Sunt unii moderatori care au ani de scoala cat au altii (useri) ani de viata si care se dau mari cunoscatori.
Ultrasule, ia vezi tu, ca te dai baiat cu ani multi de scoala, diferenta intre " o liota de asa-zisi moderatori" si "toti"...
Si vezi-ti de Farul tau, ca e cam palid...

tchibos
16th February 2007, 13:59
tu si moderatorii tai stergeti sau sanctionati ce nu va convine

Esti incapabil sa intelegi? Se merge pe reguli ce presupun bunul simt. Daca tu nu le intelegi cauta problema la tine nu in alta parte.

Mai palid vad ca esti tu decat Farul

Toshiro
16th February 2007, 14:03
...Se merge pe reguli ce presupun bunul simt. ...:happy :happy :happy :happy :happy
Aveti rubrica de FUN p-acilea?

tchibos
16th February 2007, 14:04
de ce?.. vrei sa devii moderator pe ea? :happy

Toshiro
16th February 2007, 14:07
Nu stiu daca am pregatirea necesara... Vad ca tre' sa fii ultras ca sa te afirmi...

tchibos
16th February 2007, 14:20
Te perfectionezi pe parcurs .. ca vad ca te vrei a fi amuzant .. ai vocatie, daca intelegi si regulile chiar facem exceptie si te punem moderator fara a fi.. ultras

Toshiro
16th February 2007, 14:27
Auzi, perfectionistule, nu ai in fisa postului lupta impotriva trollingului? Vezi ca te vede bossu' si te zboara... Sau poate ajungi director de marketing...:groggy:

tchibos
16th February 2007, 14:30
Nu am semnat fisa postului (ca daca as fi semnat'o ai fi avut pana acum cateva cartonase rosii la activ si de la subsemnatu') dar nu ar trebui sa te roada pe tine grija mea.. cand o sa zbor o sa zbor .. cat despre dir. de mark. .. poate sunt deja ..

Toshiro
16th February 2007, 14:35
da' de scris unde-ai invatat.. ca'mi plac inovatiile tale si nici nu'ti mai pierzi timpul cu fleacuri cum ar fi majusculele si punctuatia.. cool..

tchibos
16th February 2007, 14:41
poti sa imi spui exact care ar fi greselile facute?.. ca sa ma pot corecta.. si nu mai pune tu puncte ca mine ca nu te prinde.. pe forumul asta sunt doi care scriu asa.. dar asta pentru ca e stilul lor.. si nu are legatura cu majuscule, virgule s.a. .. oricum daca stau sa imi bat capul si cu asta sa stii ca iti dau clasa si pe intuneric la capitolul asta.. e clar, trolling master?

si hai gata.. ca te intinzi la gluma .. am crezut ca ai haz, dar esti anost

Toshiro
16th February 2007, 14:51
... daca stau sa imi bat capul si cu asta sa stii ca iti dau clasa si pe intuneric la capitolul asta.. Ei, de ce sa risti f'o accidentare? Sezi bland si trage-ti masca pe ochi...

tchibos
16th February 2007, 14:54
Mie imi place riscul, dar in situatia de fata riscul e zero, asa ca..

Toshiro
16th February 2007, 15:00
Bine, atunci... vezi ca ai cazut in freza:
Mie imi place riscul, dar, in situatia de fata, riscul e zero, asa ca...

YoYoyOi
16th February 2007, 15:01
alt profesor de gramatica:rolleyes:

tchibos
16th February 2007, 15:02
touche :happy

Toshiro, esti, atat.. de!! naiv?? incat; nici: nu! observi, cand cineva face misto de tine :lmao

Toshiro
16th February 2007, 15:06
mai bine naiv decat certat cu scrisul..:happy

trevizes
16th February 2007, 15:06
Vadime,
Imi pare rau sincer ca mi-am incalcat niste reguli pe care mi le-am impus si m-am repezit sa combat pe aici. Credeam ca am ce discuta si cu cine, dar aici nu vad decit ca e o oaza de mojicie si mitocanie pe care o pastoresti.
Din raspunsurile tale nu vad decit o suma de frustrari de dupa 1989. Nu-ti convine ca unii reusesc, ca au ajuns sa studieze afara, ca scriu articole sau carti, ca acum si-au asumat niste responsabilitati.
Exista o pretentie a anonimitatii virtuale a tuturor celor care utilizeaza internetul. Este o regula nescrisa, inca nefundamentata juridic, pe care tu ai incalcat-o. Bun sau rau, tot ce scrie cineva pe net sub un pseudonim reprezinta viata sa particulara. Internetul ofera aceasta intersectie a discutiilor libere tocmai pentru ca exista prezumtia de anonimitate a parerilor exprimate liber. Nu iau apararea mojiciilor, insultelor sau grozaviilor strigatoare la cer, astea se pot gestiona foarte bine in interiorul virtualitatii prin reguli, proceduri. Este degradant ca din pozitia unuia care este provider de astfel de servicii sa deschida dezbaterii despre persoane private abuzind de calitatea sa de detinator de informatii despre utilizatorii de internet.

tchibos
16th February 2007, 15:18
mai bine naiv decat certat cu scrisul..:happy

nu sunt certat mai, doar ca?..., ne-am separat !!! temporar.. cica ma inseala cu unul .?.. toshiro ?!?.. ca cica e mai .. apetisant in rigurozitate :yeah:

Toshiro
16th February 2007, 15:20
Degeaba, bre... Fugi la scoala...

tchibos
16th February 2007, 15:26
:lol: ce sa fac?.. ca nu pot preda.. ca nu am facut modulul pedagogic

Toshiro
16th February 2007, 15:29
Tu du-te, totusi... Poate faci si... aia... modulu' ala... cum ii zice...

delaparis
16th February 2007, 15:31
.
Din raspunsurile tale nu vad decit o suma de frustrari de dupa 1989. Nu-ti convine ca unii reusesc, ca au ajuns sa studieze afara, ca scriu articole sau carti, ca acum si-au asumat niste responsabilitati.
.

scuze pentru interventie :)
o intrebare .. tu cunosti traseul lui Vadim in viata profesionala ?

tchibos
16th February 2007, 15:34
Tu du-te, totusi... Poate faci si... aia... modulu' ala... cum ii zice...

bine o sa ma duc ca vad ca instinctiv nu reusesc sa fac educatie cu unul ca tine.. poate mai invat ceva la modulu' ala si te recuperez si pe tine :cool:

Toshiro
16th February 2007, 15:38
E bine... Mai ales ca vad ca ai probleme si cu "instictiv"-ul...:happy

tchibos
16th February 2007, 15:40
deh.. nestiinta asta :happy.

am dat edit.. sper ca e multumit marele maetru emerit al scrisului pe forumuri :)

Toshiro
16th February 2007, 15:46
scuze pentru interventie :)
o intrebare .. tu cunosti traseul lui Vadim in viata profesionala ?
E obligatoriu pentru cultura generala? Pai, sunt unii care cunosc cate ceva... Dar, de la Eurosport la Cronica Romana (n-o mai dai din mana) e un drum lung chiar si pentru unu' cu masterat in ritm de castanete...

Aurel.D
16th February 2007, 16:09
Bine, pana la urma cum ramane? Va judecati sau nu? :D

delaparis
16th February 2007, 16:12
Toshiro:
Bun si ? ... De ce a trebuit sa pun eu intrebarea vazand ce a scris trevizes acolo ?

Oricum eu nu prea inteleg de ce atata agitatie in legatura cu un articol pus ca fapt divers in mijlocul unor tone de informatii sportive pe care le putem gasi pe site si pe care prea putini le comenteaza la subiect.

Dar poate se cauta scandal cu orice pret ... poate unora le convine ceea ce criitica defapt :rolleyes: Plecat de mult timp nu prea imi dau seama cam care e tendinta la majoritatea romanilor dar din ce vad aici la unii se pare ca isi tot dau suturi in fund in speranta de a face un pas inainte.

Toshiro
16th February 2007, 16:35
Oricum eu nu prea inteleg de ce atata agitatie in legatura cu un articol pus ca fapt divers ...Dar poate se cauta scandal cu orice pret ...
Curios este ca niciunul dintre colaboratorii Coposului OLS-ist nu intelege... Te-ai gandit cum se face ca mizeria aia a deranjat nu numai rapidisti, ci si stelisti? Nu noi cautam scandalul, ci voi (observi ca te includ in marea familie a mazgalicilor OLS). Crezi ca mi-e usor sa-i iau partea unuia pe care l-am bestelit ani de zile? Pentru care n-am nici cel mai mic respect. Dar aici e vorba de un gest incalificabil. Delatiune. Para. Infierare cu manie proletara. Zi-i cum vrei...
"Ultras recalcitrant" spun cei doi acuzatori ai poporului. Nu ma leg de folosirea unui plural pe post de singular, a intrat in vocabular. Dar "recalcitrant"? Adica?
Fotbalul naste pasiuni imense. La Rassie e boala curata, care i-a alterat complet simtul realitatii cand vorbeste de echipa lui, pe care o numeste "marele Rapid". Dar poate asta-i visul lui, sa contribuie cu ceva la binele echipei pentru care sufera. Copos, Becali, Iancu, Turcu sunt trecatori. Echipele noastre raman, iar noi suntem cu ele, nu cu vremelnicii lor conducatori. Pana la moarte!

Asa ca, in felul lui, e de admirat... Nu stiu cati ar fi facut asta...

Ma intreb cum ar fi sa public un articol despre moderatorii OLS, ca sa vada toata tara cine e responsabil cu ordinea si disciplina pe tarlaua lui Vadim. Un mic ajutor in speranta de a face un pas inainte, dupa cum ziceai...

tchibos
16th February 2007, 17:44
Ma intreb cum ar fi sa public un articol despre moderatorii OLS, ca sa vada toata tara cine e responsabil cu ordinea si disciplina pe tarlaua lui Vadim.

Si cati l-ar citi? Si cati l-ar intelege? Dar mai ales, cati s-ar amuza?

CFR1907
16th February 2007, 17:54
Voi chiar nu aveti nimic mai bun de facut decat sa va certati de pe urma unui articol? Sunt lucruri mult mai interesante despre care poti vorbi pe acest forum decat sa te certi, asa ca hai sa facem ceva constructiv si sa inchidem thread-ul asta si sa revenim sa subiectele cotidiane de pe acest forum.

costeaa
16th February 2007, 19:43
certurile astea inutile scad activitatea pe forum:no:

YoYoyOi
16th February 2007, 19:48
cine-a zis asta?

pt 5 oameni care se iau la tranta aici, forumul merge mai departe la fel ca si pana acum....

tchibos
16th February 2007, 19:56
da, mai ales ca eu am glumit cu toshiro.. chiar e baiat destept :D , doar ca se ia de cine nu trebuie, iar pentru asta ii dau :rosu: simbolic :evil: .. si prieteneste :evil:

ps: oare am pus toate virgulele unde trebuie? :evil:

delaparis
16th February 2007, 19:57
Cum iti permiti, tchibos ? :D

tchibos
16th February 2007, 19:58
fa tread delaparis pentru asta.. sau doar adminii au privilegiul asta?

YoYoyOi
16th February 2007, 20:01
cum va permiteti sa mai povestiti p'aci si sa nu inchideti threadul asta?:D

tchibos
16th February 2007, 20:02
eu nu pot, ca l-as fi inchis de mult

YoYoyOi
16th February 2007, 20:03
zus....baga mare:D

delaparis
16th February 2007, 20:07
N-are rost ... daca ei vor o sa deschida altul si o luam de la capat :headbang:

Si mai e si problema cu "cenzura" pe acest forum :D ...

apar thread'uri "cum iti pemiti , delaparis", "cum iti permiti cutare" etc... :D

ideea este ca acest thread este tipic facut de oameni care acum 30 ani reactionau identic fata de tot ce se incerca in presa fara aprobare de partid.
Cum isi permite Vadim sa-si faca meseria ? ... cum isi permite sa informeze lumea cu chestii care pot "deranja" acolo :rolleyes: ...

Uite ca isi permite ... timpul trece si lucrurile s-au schimbat spre disperarea unora.
Presa afla amanunte despre evenimente si informeaza lumea ... asta e ... :D

YoYoyOi
16th February 2007, 20:12
toate ca toate...dar sa nu apara "cum iti permiti Yoyo/Yoyoyoi?" ca scot forumul din priza :happy

tuxie
16th February 2007, 20:26
Mdeh.
Am incercat sa ignor retardul, care se pare ca ii iau foc bucile de la cea mai mica gluma. Vezi doamne, maria-sa e prea sus pentru a fi atins. Toshiro, imi cer scuze ca am fost suficient de caricatura de moderator incat ma cobor la nivelul de a ma argumenta cu tine. Si in momentul asta propun un concediu definitiv de pe forum pentru unul din noi doi.

Vadim
16th February 2007, 21:36
DIn pacate pentru tine, stiu... Stiu si ca ai probleme cu pusul virgulelor, o chestie destul de jenanta pentru unul care cere "lasa-i pe altii cu scrisul, cu literatura, cu cultura.
Nu iti bate capul cu cultura si cu virgulele, ai grija la calcule, la radicali, la manuale de economie. Conform regulilor in vigoare ale Academiei Romane virgulele sunt puse corect mai sus, pentru ca sunt acolo mai multe complemente directe, parti de propozitie de acelasi fel, iar virgulele inlocuiesc conjunctia "si". Eu am facut gramatica, sunt licentiat in jurnalism, nu vreun inginer ajuns sa scrie cine stie cum. Ti-am zis ca nu stii nimic despre mine, nu te baga. Asa pot sa spun si eu despre tine ca te stiu, esti un om de cifre pasionat de litere. Lasa totul la stadiul de pasiune...

Oricum, ca idee, daca nu le ai cu gramatica nu mai da sfaturi in domeniu si lasa-i pe altii sa scrie articole, carti si asa mai departe. Nu te mai da zmeu cu unii care scriu pe forum si ii inveti tu, da-te grande cu aia care scriu carti, ca acolo conteaza asta nu intr-un amarat mesaj de pe forum. Ai un comportament de functionar public, vrei sa ii agasezi pe unii din spatele unui ghiseu. Da-te zmeu la gramatica doar cu baietii tai de la Stefan Gheorghiu, nu cu mine, pentru ca te faci singur de oaie.

ps: o lectie gratis pentu tine - se pune mereu virgula inainte de dar, iar, insa, ci. Imi dai o bere pentru asta si te mai invat la gramatica ce vrei tu, de la verbe co****tive in sus.

Nico21
16th February 2007, 21:47
Bai,ce dovada ai tu ca noul director de marketing de la Rapid este un "ultras recalcitrant"?...ca a scris cateva mesaje mai agresive pe un forum?...asta e explicatia ?:groggy: :groggy: ...bai va umpleti de penibil...:groggy: :groggy:tu stii ce pregatire profesionala are omu' asta?...e un economist de exceptie....printre cei mai buni din tara...pai tu nici la unghia mica de la picior nu ii ajungi...logica olisiana ...cine scrie agresiv pe forumuri este ultras...bravo Vadimica...:lol: :lol: :lol:

Vadim
16th February 2007, 21:55
Vadime,
Din raspunsurile tale nu vad decit o suma de frustrari de dupa 1989. Nu-ti convine ca unii reusesc, ca au ajuns sa studieze afara, ca scriu articole sau carti, ca acum si-au asumat niste responsabilitati.
Cati ani ai? Crede-ma ca eu nu am ajuns sa strang frustrari inainte de 1989, vezi ce varsta am. Da-mi voie sa cred ca nu e si cazul tau.


Nu-ti convine ca unii reusesc, ca au ajuns sa studieze afara, ca scriu articole sau carti, ca acum si-au asumat niste responsabilitati.
Ai descris mai sus situatia mea, de la studii pe afara si reusite in viata si responsabilitati. Sunt oamenii care imi plac. Imi compar oricand CV-ul cu tine sa vedem care e mai sus pe segmentul in care lucreaza, reusite personale, educatie si financiare. Daca tu ai reusit asta afara, lasa-ma sa cred ca sunt mai tare. Eu am ales drumul greu sa revin in tara si sa fac aici ceva, pentru ca la un moment dat sa ajung sa fac mult mai multe decat as fi facut oriunde ca emigrant.



Exista o pretentie a anonimitatii virtuale a tuturor celor care utilizeaza internetul. Este o regula nescrisa, inca nefundamentata juridic, pe care tu ai incalcat-o. Bun sau rau, tot ce scrie cineva pe net sub un pseudonim reprezinta viata sa particulara.
Corect, dar sa nu confundam pararile anonime cu frustrarile anonime. Daca ai citit acel articol, in afara de Rassie care a fost numit de Copos director de marketing si prin aceasta mutare a iesit din anonimatul virtual, nu am specificat nici un alt nume in acel articol. Toshiro este un anonim, la fel si Gica Gioru. Si tu cine esti? Tot un anonim care se da scula, atat. Sa stii ca ai prestanta... Iti doresc la mai multe carti sau si tu esti om de cifre pasionat de litere?

Vadim
16th February 2007, 22:05
Ma intreb cum ar fi sa public un articol despre moderatorii OLS, ca sa vada toata tara cine e responsabil cu ordinea si disciplina pe tarlaua lui Vadim.
Ar fi indicat. Nici eu nu stiu. Ar fi bine sa faci asa ceva cand numesc un director de marketing. Pana atunci, poti sa stii de la mine, nu am cerut nici un cv moderatorilor, ci numai pasiune pentru sport, bun-simt si echidistanta. Chiar daca ultrasii se supara pe asta si e normal sa fie asa.


E obligatoriu pentru cultura generala? Pai, sunt unii care cunosc cate ceva... Dar, de la Eurosport la Cronica Romana (n-o mai dai din mana) e un drum lung chiar si pentru unu' cu masterat in ritm de castanete...
Hai ca vad ca ma citesti mai mult decat am crezut. Colaborez si acolo si poate voi mai colabora in 10 mii de locuri. Varful carierei mele pe moment este insa Onlinesport, nu Eurosport pe care l-am parasit de buna-voie. Plus studii de specialitate cum nu are nimeni in Romania pe domeniul jurnalismului online de sport. Astept si de la tine cateva repere. M-ar interesa in primul rand daca ai avut vreo reusita profesionala pe banii tai, ca la tocat banii altora se gasesc mereu experti.

Kainsashiki
16th February 2007, 22:06
a integrat romania in ue :happy :happy

Vadim
16th February 2007, 22:10
E clar... :D Are fonduri pe mana, exact ce ziceam. Mari realizari...

delaparis
16th February 2007, 22:22
Oricum e incredibil ce a scris Toshiro acolo ...
Adica vezi ca se solidarizeaza cu un "dusman" de ani de zile pe discutii despre fotbal doar pentru ca s-a indraznit a se pune public o informatie cat se poate de inocenta :headbang:
Asa ceva nu se vede nici in blog 'urile celor mai extremisti purtatori de cuvant in occident ... vorbesc de aia "rai" nu de amatori ... :cool:

este infricosator cum pot gandi unii oameni in ziua de azi :rolleyes:

Ess
16th February 2007, 23:09
E un conflict de calitate...pe'alocuri...
Pacat sa deviem in :happy
Scuze ca ma bag si eu in seama...

Bumbescu
16th February 2007, 23:44
E superb threadul asta, minunat:D
Tr sa recunosc din start ca-mi place Toshiro(nu-l cunoscusem pana acum), e meserias in fanatismul lui, in ardoarea cu care-si sustine cauza, in multe din replici; intr-un fel astia sunt adevaratii ultrasi(nu conteaza echipa favorita), cei care te scot din minti prin liniaritatea ideilor(sau asa ziselor idei pt unii), nu cretinii care se bat pe strada si nu leaga doua vorbe.
Delaparis,nu e nimic infricosator, esti tu prea sensibil, sa fiu al dracului daca as spune ca tu stai la Paris, mai degraba as fi zis ca esti izolat intr-un catun prin Alpi:D
Apropo de exprimare vadime, iar esti arogant la faza cu inginerii, cu jurnalismul tau, cu gramatica ta; in primul rand ca ai facut jurnalismul intr-o perioada in care aproape ca nu existau profesori,cand era o moda si toti absolventii de licee industriale(asta nu e un atac, habar n-am ce liceu ai terminat) se duceau acolo, iar in al doilea rand, tinand cont de continua ta existenta online cred ca ai ramas cam in urma la capitolul cultura generala(carti citite-nu pe net-, teatru, etc)
Referitor la articol,am mai spus, mi se pare ok partea cu rassie, nu inteleg de ce trebuia inclusa si cea cu toshiro, gica, dialogul toshiro-rassie;partea asta are intr-adevar iz de OTV.
Pt final: Tuxie, esti baiat(probabil) destept, treci peste "caricatura" si recunoaste ca Toshiro e simpatic:D

delaparis
16th February 2007, 23:50
Bumbescu:
raspund doar la ce te referi la adresa mea ...

Auzi aici ... cum se permite sa se scrie ceva care deranjanza pe cineva ? :shocked:

Cum suna ? :groggy: ... da de gandit ... hai sa filozofam ce e presa , ce inseamna informatia libera , cine e Toshiro si cum ne permitem sa vorbim despre el !, :D

Hai sa fim seriosi :cool: ... mi-am permis sa raspund :happy

tchibos
16th February 2007, 23:55
!, :D



ma scuzi ca imi permit sa te intreb, dar virgula de aici e corect pusa? :thinkso:

Bumbescu
16th February 2007, 23:57
Delaparis, eu nu la asta ma refeream, ci la uimirea ta in fata solidaritatii toshiro-rassie:happy:-e f misto, e ca protestul ala pt eliberarea dinamovistului din Bulgaria
Uitasem: mi-a mai "placut" unu, de data asta cu ghilimele, Mustata, pt "economist de excepie":happy:, oare de unde stie asta?

delaparis
16th February 2007, 23:57
tchibos: inlocuieste conjunctia "si". :D

Bumbescu : in fata inamicului ne strangem toti om cu om :D "Aux armes citoyens " :happy

tchibos
16th February 2007, 23:58
ok .. atunci totul e in regula :)

Ess
17th February 2007, 00:07
mda...acestea fiind zise, am ajuns si eu la o concluzie (o paralela, defapt, cu filmele americane):
ca sa fii doctor in astrofizica tre' sa fii blonda, 20 ani, cu organele mamare tangente pe o distanta de cel putin 30 cm...
:confused:

tchibos
17th February 2007, 00:09
si cu astea am pus punct, ca inlocuieste conjunctia "si" :D

Vadim
17th February 2007, 00:57
intr-un fel astia sunt adevaratii ultrasi(nu conteaza echipa favorita), cei care te scot din minti prin liniaritatea ideilor(sau asa ziselor idei pt unii), nu cretinii care se bat pe strada si nu leaga doua vorbe.
Exact ce am scris si eu, sunt pe net cativa ultrasi feroce; majoritatea banati pe acest forum.

Am pus bine punct si virgula? :D

Ess
17th February 2007, 01:06
@Vadim>erau mai bine doua puncte: ,,:astia"
N-ai enumerat nimic :D

Vadim
17th February 2007, 01:07
@Vadim>erau mai bine doua puncte: ,,:astia"
N-ai enumerat nimic :D

. . . _ _ _ . . .

E corect asa in Morse sau am sarit virgula? :drak: :drak: :drak: :drak:

Ess
17th February 2007, 01:08
Folosesc mai mult binarul :D
virgula dupa morse

Vadim
17th February 2007, 01:10
Nu, inainte de 'sau' nu se pune niciodata virgula. :D E drept, in Morse nu stiu.

Ess
17th February 2007, 01:14
huh???
inainte de "si" poate. da' si acolo sunt exceptii.
Vai ce deviem.
Tchibos>lumineaza-ne :D

Bumbescu
17th February 2007, 01:18
Eu zic sa-l intrebati pe Toshiro:D

YoYoyOi
17th February 2007, 01:19
:groggy:
ati lamurit problema?
pot sa ma duc la nanita?

Ess
17th February 2007, 01:21
@yoyo>eu tot nu-mi dau seama cum se transporta polisterenul pt protectia ambalajelor...
slip tait neibar...

Bumbescu
17th February 2007, 01:22
In principiu da:D

YoYoyOi
17th February 2007, 01:25
hoooo frana n-am zis ca ma duc acum....ce ma trimiteti toti la culcare:mda:

am intrebat doar daca pot:P

Ess ce treaba am eu cu polisterenul pt protectia ambalajelor?:groggy:

Bumbescu
17th February 2007, 01:27
Toti avem treaba, e vorba de viitorul planetei

Ess
17th February 2007, 01:28
@yoyo>de fapt era o chestie sublima privind quasarii si lemele lui 0
De unde sa stiu eu???ziceai de o problema...

YoYoyOi
17th February 2007, 01:30
Vadime cum iti permiti sa-i tii pe astia doi aici sa ma naraveze? :mda:

ia la culcare toata lume.....cum va permiteti sa ma tineti de povesti la ora asta :happy

Vadim
17th February 2007, 01:31
Eu zic sa-l intrebati pe Toshiro:D
Pe Toshiro il intrebam cu fondurile UE, ce treaba are el cu gramatica? :D :cool:

Gica Chioru
17th February 2007, 09:13
1.Demersul OLS este lipsit de profesionalism.

OLS isi duce activitatea pe internet. In aceasta lume virtuala participantii la luptele forumistice sunt parte integranta a diferitelor situri. Un oarecare nick ce apare, pasager sau nu, intr-o lista de discutii inseamna mult mai mult pentru un astfel de site decat un cumparator de ziar de la chioscul din fata blocului. De aceea administratorii de situri ar trebui sa fie mandri ca din randul membrilor lor, exclusiv, unul a ajuns intr-o functie importanta la un club important (referindu-ma strict la activitatea sportiva, cum e cazul OLS). De aceea OLS nu poate depasi lumea virtuala, de aceea pentru OLS trebuie sa existe X, un membru al acestei lumi, si Y, omul din afara ei.


2.Demersul OLS este ipocrit, obraznic, razbunator.

OLS se foloseste de un nickname care nu apare in lista sa de membri, citeaza o discutie care nu a avut loc pe situl sau, se foloseste de situatia creata pentru a lovi alte doua persoane, pe una dintre ele neobosindu-se sa o citeze, lasand ca ambiguitatea dialogului sa planeze si asupra acesteia.

3.Care a fost scopul aparitiei acestui misel articol?

Este foarte posibil ca unul dintre autorii lui sa-si fi dorit functia respectiva. Din cate stiu proprietarul acestui site este rapidist, acesta ar putea fi unul dintre motive. A doua persoana ce semneaza, mai mult ca sigur autorul acestui articol, isi pastreaza anonimatul desi participa la aceste dispute de pe forum, se ascunde sub un nick oarecare. Lasitate caracteristica OLS. Nici un alt site nu face asta, autorii articolelor si le apara sau le dezbat impreuna cu cititorii. Eu cred ca motivul principal al aparitiei a fost frustrarea unuia de a nu ocupa un loc dorit si frustrarea si dorinta de razbunare a celuilalt pe doua persoane in fata carora a pierdut si de care a fost minimalizat, cel putin asa simte si crede el, pe forum.

Vadim
17th February 2007, 13:09
Eu cred ca motivul principal al aparitiei a fost frustrarea unuia de a nu ocupa un loc dorit si frustrarea si dorinta de razbunare a celuilalt pe doua persoane in fata carora a pierdut si de care a fost minimalizat, cel putin asa simte si crede el, pe forum.
Asa e, recunosc. Am fost primul sub linie dupa Rassie. :D Acum ca ai deconspirat tu, toata lumea a aflat de ce a aparut acel articol. Mare e lumea...


Din cate stiu proprietarul acestui site este rapidist, acesta ar putea fi unul dintre motive.
Te referi la mine? Lumea spune ca sunt stelist, desi am zis negru pe alb ca nu tin cu nici o echipa de fotbal din Romania, e prea turca totul si nu traiesc in trecut. Am fost facut si dinamovist, si timisorean, nu e nimic nou sa fiu si rapidist pentru o zi... sau cat vrei tu.

sebi_farul
17th February 2007, 13:50
In loc sa ne certam ca la marginea orasului, mai bine am bea o cafea, un suc, si am manca o pizza, uitandu-ne la un meci de fotbal din campionatul Angliei... ;)

tchibos
17th February 2007, 13:56
Va spun eu, ca sa nu mai fie dubii, Vadim este FARIST si anti SDR, dar, ca sa nu arate adevarata lui pasiune, pune foarte putine articole pe prima pagina OLS despre Farul, echipa lui de suflet. Credeti ca ii este usor? Nu. Dar asta inseamna sa fii jurnalist adevarat.

Si acum, ca secretul OLS fost dezvaluit, am si eu cateva intrebari, referitor la articol. Are importanta care au fost motivele pentru care s-a publicat acel articol, atata vreme cat adevarul a fost dezvaluit? Are importanta care este adevaratul autor, atata vreme cat el cedeaza toate drepturile site-ului OLS? Si ca sa inteleg pe ce criterii se pune la indoiala profesionalismul OLS, poate ne explici si noua, domnule Chioru, ce criterii performante de profesionalism au fost folosite in cazul numirii directorului de marketing de la Rapid? Intreb asta ca, poate intr-un viitor apropiat, as vrea si eu un astfel de post la Rapid si nu as vrea sa raman frustrat de diferenta dintre cunostintele teoretice ce presupun criteriile de profeionalism, conduita etica, deontologica s.a.m.d. si criteriile practice care se aplica.

ps: Vadim sper ca nu te superi ca ti-am dezvaluit adevarata iubire in materie de preferinte fotbalistice. Oricum noi doi stim ca Farul e unic amor :ok:

ps la ps: exista amatori (sau profesionisti) care ar dori sa faca analiza pe text si despartirea frazelor in propozitii simple? Sau amatori care sa dea raspunsul corect la intrebarile: cate virgule au fost puse in total, cate au fost puse eronat, cate corect si cate ar mai fi fost necesare in text. Si dupa ce face lucru asta vreun profesionist, poate, daca are placere, isi extinde opera si asupra intregii activitati a forumului OLS, in felul acesta contribuind intr-un mod pozitiv la statisticile OLS. Multumiri anticipate :)

YoYoyOi
17th February 2007, 14:00
touche :happy

sebi_farul
17th February 2007, 14:03
Nu conteaza cu ce echipa tine un jurnalist, atat timp cat acesta face articole bune.... Nu conteaza impartialitatea cat conteaza calitatea articolului.... Asta e parerea mea.... Nu inseamna ca este si adevarat.. :)

Vadim
17th February 2007, 14:09
Si acum, ca secretul OLS fost dezvaluit, am si eu cateva intrebari, referitor la articol. Are importanta care au fost motivele pentru care s-a publicat acel articol, atata vreme cat adevarul a fost dezvaluit?
Exact. Iar adevaratii autori sunt semnati: Cristian Soitu si Vadim Cusnarencu. Documentare si idee Cristian, punere in pagina si redactare eu.

Cristian e stelist, asta pot sa va spun ca sa nu existe dubii. Il si stiti, ramane ca el sa va spuna cine e, daca vrea.

Daca aflati subiecte similare despre Steaua, Dinamo sau orice alta echiopa vreti voi, nu ezitati sa imi spuneti.

tchibos
17th February 2007, 14:15
Domnul Diaconescu cred ca se simte neglijat :happy .. daca aflu ceva te anunt :)

delaparis
17th February 2007, 14:20
Documentare si idee Cristian, punere in pagina si redactare eu.
.

dar "Cum iti permiti, Vadime ?" .... :lol:

Vadim
17th February 2007, 14:24
Asta e, stiu ca vrei sa ma concediezi, ti-am mai dat un motiv. :)

Elphax
17th February 2007, 14:31
stiam eu ca nu tine cu Poli :D

Vadim
17th February 2007, 14:38
Tin si cu Poli. De fapt mi-am dat seama. Nu e ca nu tin cu nici una, tin cu toate. Traisca turca, e a noastra si e cea mai buna! :)

YoYoyOi
17th February 2007, 14:47
Numai cu Steaua nu tine :cry: :mda:

Toshiro
19th February 2007, 13:56
Uite, Vadime, care-ti sunt colaboratorii, oamenii pusi sa… modereze, sa imparta dreptatea…:

Mdeh.
Am incercat sa ignor retardul, care se pare ca ii iau foc bucile de la cea mai mica gluma. Vezi doamne, maria-sa e prea sus pentru a fi atins. Toshiro, imi cer scuze ca am fost suficient de caricatura de moderator incat ma cobor la nivelul de a ma argumenta cu tine. Si in momentul asta propun un concediu definitiv de pe forum pentru unul din noi doi.
Desigur, daca vreun biet user si-ar fi permis (quell horreur…) sa scrie asa ceva despre un destins moderator, ar fi fost ars imediat cu nu’sh ce avertismente si puncte. Dar, daca mascariciul asta de tuxie se-nfoaie ca o gaina ce-a gasit margica, totul e OK… El se argumenteaza… Se argumenteaza pe el…
Asa e, ar fi cazul sa-si ia concediu. Permanent…

Dar sa revin la puseurile tale…


. Conform regulilor in vigoare ale Academiei Romane virgulele sunt puse corect mai sus, bla-bla-bla
Ca sa nu ne lungim, nu era vorba de citatul evidentiat de tine…

Eu am facut gramatica, sunt licentiat in jurnalism, nu vreun inginer ajuns sa scrie cine stie cum. Ti-am zis ca nu stii nimic despre mine, nu te baga. Ca n-ar fi primul caz de licentiat in jurnalism care se opinteste cand e vorba de limba romana. Si ce intra inginerii aici? A, ei e prosti, n-are licenta in jurnalism… Ca astia cu jurnalismu’ e zmekeri, le are cu co****tivele… Si care au ales drumul greu sa revina-n tara… (Pauza. Tre’ sa-mi sterg lacrima din coltul ochiului…)

Vadime, prin prestatia ta nu reusesti decat sa demonstrezi ca nu pricepi nimic din ceea ce se cheama decenta, bun-simt. Improsti cu invective si te dai rotund ca mingea de fotbal… O sa-ti ridicam o statuie. De plastilina, ca muschii pe care ti-i umfli la noi… Sau macar s-o punem de-un premiu jurnalistico-educativ-financiar. Mai ceva ca premiul “Vanea Chirila”… Premiul V.C…. Iar premiul II (ca I se stie, merge la bossu’, ca are “studii de specialitate cum nu are nimeni in Romania pe domeniul jurnalismului online de sport”…) sa fie acordat ex-aequo, ca sa nu fie cu bćnat, moderatorilor cu pasiune pentru sport, bun-simt si echidistanti. Ca delaparis, tuxie sau Quitarro, de exemplu. Dar, mai intai, vezi ce faci cu delaparis, ca e infricosat de cum pot gandi unii oameni in ziua de azi. Bine ca n-a precizat despre cine-i vorba…
Iar premiile se fie inmanate in direct, la o ora de maxima audienta, de… Dan Diaconescu, ca sa se asorteze cu specificul local… OLS-u' pentru noi este OTV-u' II...

Sa n-o mai lungim, ca acu’ apare f’un tchibos. Cu masca de ultras. Si se sperie iar delaparis…
Un lucru e evident. Voi ori va faceti ca nu intelegeti, ori nu puteti. Inclin spre varianta secunda… Nu m-am legat de faptul ca ati publicat un schimb de replici la care participam si eu. Am cotul blindat… Protestul meu nu era o solidarizare cu Rassie, ci o vehementa dezprobare a ceva ce semana suspect de mult cu o demascare de tip stalinist. Ceea ce mi s-a parut hidos. Iar solidaritatea de haita de sacali dovedita tocmai de moderatorii extrem de sensibili (pana si musca pe caciula o simt…) si incercarile lor de a impinge discutia in derizoriu nu fac decat sa intareasca vechea zicere: cum e turcu’ si pistolu’. Sau, cum ar zice vecinu’ de la paris, tel maītre, tel valet…

Si, ca sa nu-ti raman dator nici c-o bere:

Nu, inainte de 'sau' nu se pune niciodata virgula. Disjunctiva… Ring a bell? Adica, vorba ta: “ daca nu le ai cu gramatica nu mai da sfaturi in domeniu “ (vezi ca lipseste ceva dupa “gramatica”…

delaparis
19th February 2007, 14:18
:D
imi place ca esti perseverent ... in "vehementa dezprobare ", parca ai fi Olaroiu in fotbal ... ;)

Scuze , am uitat sa pun ghilimele la infricosator ... sau mai bine zis trebuia sa folosesc alt termen mult mai apropriat gandirii tale dar ceva ce se numeste decenta nu m-a lasat ... Apropos tu ai habar ce inseamna decenta ? :rolleyes:

Las-o si cu franceza ca eram mort de ras cand te dadeai mare vorbitor in limbi straine cu "bulgarul" ala care cum naiba de intelegea ce ii spuneai acolo folosind alfabetul latin ?...

De curiozitate ... de ce nu ai folosit expresia 'tel maītre, tel chien" sau "tel père, tel fils" etc…? era mai acid , mai pe stilul tau ... elegant :mda:
Nu iese pe google ? ... stiu ...

Toshiro
19th February 2007, 14:23
delaparis, vorbesti ca sa te afli-n treaba... Da' asta-i stilu' OLS, asa ca... vas-y!
Cum era, bre, sa folosesc cainii in expresie? Voiai sa se otzarasca ai de nu compatimesc cu eroii de la Lisabona? Ca sa nu mai vorbesc ca intra Vadim in istorie ca tata al unui copil mai mare ca el...

Iti dau o idee: contacteaza-l pe "bulgar", sa vezi ca e chiar bulgar... Si, vai, pricepe si cand ii scrii cu latinitsi...

Vadim
19th February 2007, 14:29
Toshiro, se spune si sunt de acord cu asta ca oamenii inteligenti stiu ce nu stiu? De ce tii tu sa dai lectii de gramatica si altele chiar nu inteleg, cand e clar ca puntele tale forte sunt altele? Uite, mie imi pare rau ca nu am facut tenis de camp de performanta si am practicat alte sporturi, dar nu ma dau expert in tenis. Poate o sa imi dau cel mult copii la tenis, daca o sa le placa...

Toshiro
19th February 2007, 14:35
Nu, Vadime, pierzi (sau eviti...:rolleyes: ) esentialul: nu gramatica e cea care ma deranjeaza, ci atitudinea ta si a celor pe care-i pastoresti. Acu' sunt clar?

A propos, corect se scrie: "Toshiro, se spune, si sunt de acord cu asta, ca oamenii inteligenti stiu ce nu stiu." Fara semn de intrebare...:rosu:

Vadim
19th February 2007, 15:03
Exact ce spuneam... :) Sau: Exact, ce spuneam. :D

Elphax
19th February 2007, 15:20
:ok:

Toshiro
19th February 2007, 15:45
Nu uita sa dai si din coada, elphax. Ca ai vazut ce-o zis delaparis: tel maītre, tel chien...:mda:

Vadim
19th February 2007, 15:47
Te rog, Elphax si Delaparis cu E si D mare, sunt substantive proprii, nu comune...

Apoi perfectul simplu nu se formeaza cum il scrii tu...

Toshiro
19th February 2007, 15:50
Aia cu majusculele sa le-o spui lor, nu mie... delaparis citim, delaparis scriem...
Mai ales ardelenilor sa le iesplici cum e cu perfectul. Ala simplu...:happy

YoYoyOi
19th February 2007, 15:54
care-i perfectul simplu aici? :rolleyes:

Toshiro
19th February 2007, 15:56
Vai, domnisoara, cel evidentiat de dl. licentiat in jurnalistica: "ai vazut ce-o zis". Mai simplu decat atat perfect compus ce poate fi?:happy

Vadim
19th February 2007, 16:05
Asta zicea si fata, ca nu e nici un perfect simplu acolo.

Elphax
19th February 2007, 16:06
coada ti-o bag tie undeva ... :D

Bumbescu
19th February 2007, 16:11
Vai, domnisoara, cel evidentiat de dl. licentiat in jurnalistica: "ai vazut ce-o zis". Mai simplu decat atat perfect compus ce poate fi?:happy

:happy
Toshiro, ai o bere virtuala de la mine, sa-mi spui cum o vrei, blonda sau bruna

Toshiro
19th February 2007, 16:13
Auzi, zambaretule (elphax scrie, elphax citim...), ca esti fudul ne-ai demonstrat anterior. Asa ca era logic sa ne arati si restul...

Vadim
19th February 2007, 16:15
Cu coada inmuiata in cerneala se pot scrie si texte pe piatra. Mai multe detalii in filosofia budista. :)

Toshiro
19th February 2007, 16:15
:happy
Toshiro, ai o bere virtuala de la mine, sa-mi spui cum o vrei, blonda sau bruna
Ai zis "bere"? Bruna!
Altminterea era disponibil elphax (asa scrie, noi respectam...). Ca tare mai e bagacios...:rolleyes:

Elphax
19th February 2007, 16:19
asta e , fereste-te sa nu ma bag in tine... :P

Toshiro
19th February 2007, 16:20
Cu coada inmuiata in cerneala se pot scrie si texte pe piatra. Mai multe detalii in filosofia budista. :)

Ai scapat usor, elphax. Ca nu tre' s-o bagi. Auzi, doar s-o moi... Detalii in filosofia buddhista...

Elphax
19th February 2007, 16:23
treaba mea ce fac cu coada mea, poate Vadim sa filosofeze toata ziua ...

Toshiro
19th February 2007, 16:28
Iti dau un pont, cat nu e Vadim p-acilea, ca esti baiat simpatic: asuma pozitia zazen. Usor-usor vei atinge idealul: iluminarea. Asadar, cu bratele-n sus, in forma de U: Cusnarenc-UUUUUUUUUUUUUUUU!

Aurel.D
19th February 2007, 18:03
Toshiro,
nu am nimic cu tine....poate ai si tu dreptate in felul tau si nu ma refer neaparat la discutia de fata. Dar pe cuvantul meu, vad ca imi confirmi 110% ceea ce ti-am spus acum vreo 2 luni! :ok: Printre care si faptul ca ar trebui sa iti faci un forum propriu.....serios. :)
Probabil esti un perfectionist, dar in acelasi timp, ar trebui sa fii constient ca niciodata nu vei fi satisfacut din acest punct de vedere. Sunt tare curios cum ar arata un forum administrat de tine!

Insa, tu omiti un lucru elementar: si tu esti om, ca toti ceilalti cu care socializezi, mai mult sau mai putin si toti gresim, toti suntem perfectibili. Ai intalnit tu omul perfect si vrei sa ni-l dai noua ca model? Care este ala??
Nu ii judeca pe altii, inainte de a-ti face propriul proces de constiinta. Chiar crezi ca esti cel desemnat sa arunce primul piatra? Sunt convins ca stii la ce ma refer. :ok:

Gica Chioru
19th February 2007, 18:33
Bey, Toshiro, vezi ca ai denaturat discutia si astia atat au asteptat. Nu vezi ca asta-i tactica astora? Unde e un subiect care nu le convine o abuuuresc aiurea in tramvai, ca deh... au cutitu la pingele...

delaparis
19th February 2007, 19:46
Fals ... Gica tocmai Toshiro a inceput pe diverse ...
Am pus un post acolo despre presa si atitudinea ei iar el tot ce a gasit e sa ironizeze pe seama termenilor utilizati ... asta ca exemplu ...

Ma gandeam sa continui aiurelile cu el dar m-am plictisit ...

Mai e nitel si ne preda lectii de franceza in mod ostensible si ostentatoire :D

Ia Toshiro ca ti-am dat de cautat pe google diferenta intre cele doua ... :ok:

sebi_farul
19th February 2007, 19:48
Hai ca am ajuns sa facem din forum scoalla... :no: Dar sa nu uitam ca aia prosti care nu fac scoala ajung mari... Si cei care fac ..... cu noroc ajung mari... ;)

Vadim
19th February 2007, 19:56
Toshiro,
Printre care si faptul ca ar trebui sa iti faci un forum propriu.....serios. :)
Cine sa fie pe el? 2-3 oameni care sa se jigneasca la liber?

Aurel.D
20th February 2007, 09:02
:D Nu stiu...dar poate gaseste niste moderatori pe placul lui, presupunand ca ar fi un forum de sport. Ca din cei de aici nu ii place nici unul....

Toshiro
20th February 2007, 10:09
Bey, Toshiro, vezi ca ai denaturat discutia si astia atat au asteptat. Nu vezi ca asta-i tactica astora? Cum iti permiti, Gica?:shocked: Tu, cel care ai sarit ca ars cand ti s-a spus clar ca Rassie

Este, alaturi de "clasici" precum Toshiro sau Gica Chioru (fani ai Stelei), un "demn" aparator al Rapidului pe comunitatile virtuale, cu idei putine, dar agresive. Ce, nu recunosti ca suntem "demni" aparatori ai Rapidului? Ca avem idei putine (nu atat de numeroase ca alde delaparis sau tuxie...), dar agresive (nu atat de pasnice ca ale astuia gata sa-si vare coade...)

Bre, eu le-am atras atentia de cateva ori pe thread ca o iau pe miristea atat de draga lor, da' ei neam... Au pus-o (d’une maniere ostensible...) de-un cenaclu intru apararea celor doi Visinski care vestejeau cu manie proletara ultrasul recalcitrant (?!?) transformat in miel (cum miel, bre, ca parca era rapidist?). Acu', spune si tu, nu era lipsa de politete sa nu raspund manierei ostentatoire in care s-a autodescris Coposul OLS? Sau falangei vadimiene? Chiar daca bunul nostru amic de la Paris (cu acelasi nume...) ar fi preferat sa-i scriu cu chirilice...
Asa ca a iesit perfect. Compus. Sau era simplu?:groggy:

Oricum, voi urma exemplul bancii in conflictul cu militianul. Voi ceda si ii voi lasa sa rasufle nitel. Din aceleasi motive...

Toshiro
20th February 2007, 10:11
Cine sa fie pe el? 2-3 oameni care sa se jigneasca la liber?Corect! Asta doar moderatorii au voie...:o:

Elphax
20th February 2007, 10:13
si marmota ...

Gica Chioru
20th February 2007, 11:42
Toshiro, ca tot suntem clasici, sunt o gramada de topice in care au facut asa, mai ales dinamovistii, cum este cate un subiect care le arata hidosenia cum denatureaza discutia. O lalaie, o aburesc, fac tot ce pot pentru a distrage atentia, avand, evident, largul concurs al dorisienilor cu fonctie.

Imi pare rau ca au avut posibilitatea sa faca la fel si aici, sa lase deoparte afirmatii ca aceasta:


OLS se foloseste de un nickname care nu apare in lista sa de membri, citeaza o discutie care nu a avut loc pe situl sau, se foloseste de situatia creata pentru a lovi alte doua persoane, pe una dintre ele neobosindu-se sa o citeze, lasand ca ambiguitatea dialogului sa planeze si asupra acesteia.
si ca altele.

Oricum, stii cat te pretuiesc, sper ca nu te-a deranjat postul meu anterior. Sfatul meu e sa nu-i mai tragi de urechi pentru ca nu le pasa.

Vadim
20th February 2007, 12:10
S-a deviat discutia dupa ce acel articol s-a intors pe toate partile si ne-am dat seama ca nu are nimic malefic, ci numai prezenta niste fapte. Iar voi ati devenit celebri, marketingul lui Rapid a castigat un om de valoare etc. E o situatie win-win.

Toshiro
20th February 2007, 12:37
...voi ati devenit celebri... E o situatie win-win.Eram, bre... In schimb, voi v-ati aratat din nou adevarata fatza. Fara stratul gros de tencuiala e hidoasa... Asa ca situatia e win-lose. :ok:
Na, elphax, ca-ti furai desh'tu'... :lol:

Vadim
20th February 2007, 12:41
Bine ca avem glet din belsug si cand se termina punem tapet. :D Asta e marketingul! :D

Benny
20th February 2007, 14:30
...
Las-o si cu franceza ca eram mort de ras cand te dadeai mare vorbitor in limbi straine cu "bulgarul" ala care cum naiba de intelegea ce ii spuneai acolo folosind alfabetul latin ?...


Hai sa ma bag si eu. Toshiro e pe jumatate bulgar (sau cam pe acolo). Si stie bulgareste cel putin atat de bine cat sa se faca inteles de cetateanul bulgar de pe forum, probabil chiar mai bine. Probleme are mai degraba cu germana. Aici a incercat intr-adevar sa se dea mare si a dat-o sanatos in bara. Cu franceza stii tu, fiindca eu habar n-am de aceasta limba.

Asta nu inseamna ca omul nu spune cateodata si adevaruri. De plida cum ca eu nu le am cu virgulele. Recunosc. Nu le-am avut niciodata si probabil nici nu le voi avea vreodata.

Mie mi-au facut placere contrele cu Toshiro si ii duc lipsa.

Vadim
20th February 2007, 14:31
Cred ca si tu ai probleme cu virgulele asa cum are si el... Nu e nici o rusine, la urma urmei vorbim de mesaje pe un forum, nu de carti, articole in ziare si asa mai departe.

Toshiro
20th February 2007, 15:39
Hai sa ma bag si eu. Ca musca...

Toshiro e pe jumatate bulgar (sau cam pe acolo). Zbarka! Narushenie!!!:rosu:

Probleme are mai degraba cu germana. Cum le stii mata, bobocule...

Mie mi-au facut placere contrele cu Toshiro si ii duc lipsa. Helas, retsiproca nu-i valabila...

Chit ca o sa-mi duci lipsa, obisnuieste-te cu gandul. E prea multi inegalabili p-acilea... Si vezi cine... mana-n lupta vijelia-ngrozitoare,/Care vine, vine ,vine calca totul in picioare...:drak:

Vadim
20th February 2007, 15:42
Toshiro e pe jumatate bulgar (sau cam pe acolo).
Nu e nici o problema daca e minoritate, aici si minoritatile sunt tratate cum trebuie. Nu cred ca Toshiro s-a simtit marginalizat pentur ca ar avea origini bulgare... Oricum, romanii sunt cred cel mai putin rasisti comparandu-i cu alte natii din Europa, ca sa nu mai vorbesc de SUA.

Toshiro
20th February 2007, 15:46
Multumesc pentru solidaritatea de minoritar... Dar, ca si celalalt minoritar, primesti de la unul dintre cei mai putin rasisti un:rosu:

tchibos
20th February 2007, 16:07
Stiam eu ca incapatanarea asta nu e romaneasca 100% :happy

delaparis
20th February 2007, 16:08
. Toshiro e pe jumatate bulgar (sau cam pe acolo). .

Pai ziceai ce e un program ... incepusem sa cred si eu ... mai ales ca acum e blocat pe instructiunea cu :rosu:

IF &forumist NOT IN LIST(Gica Chioru, raja_bell)
THEN
PERFORM :rosu: &majoritar


Ce zici ii dam un CANCEL ceva ?

Toshiro
20th February 2007, 16:09
Iar iti exhibi fudulia... Of...:(

Precizare: raspunsul era pentru ultrasul mascat. Da' e bun si pentru domnul de sub sonda aia din mijlocu' orasului...

Vadim
20th February 2007, 16:11
Stiam eu ca incapatanarea asta nu e romaneasca 100% :happy
Eu am avut coleg de facultate un bulgar si era de nota 10!

tchibos
20th February 2007, 16:12
dar tot bulgar era :headbang:

Toshiro
20th February 2007, 16:14
tchibos, vezi ca si bulgarii tot slavi sunt. Si ai putea da nu numai cu capu-n zid, da' si cu batzu-n balta...:o:

delaparis
20th February 2007, 16:27
Precizare: raspunsul era pentru ultrasul mascat. Da' e bun si pentru domnul de sub sonda aia din mijlocu' orasului...

Nu e in mijloc .. pe undeva sud-vest poate ;)

apropos vezi ca n-am scris in franceza acolo :D

Toshiro
20th February 2007, 16:29
Ooooof, iar n-am observat... Si juram ca e-n franse...:headbang:

Kainsashiki
20th February 2007, 16:49
Mai Toshiro, tu pana la urma ce vrei ? Ce te-a suparat asa de tare la acel articol ? Citesc cei de la Minister Ols si au aflat cu ce te ocupi ? :D

Benny
20th February 2007, 16:54
Pai ziceai ce e un program ...
L-am retrogradat. E bulgar.

tchibos
20th February 2007, 17:29
tchibos, vezi ca si bulgarii tot slavi sunt. Si ai putea da nu numai cu capu-n zid, da' si cu batzu-n balta...:o:

e vreun bulgar in balta ca sa stiu daca merita efortul :happy

Vadim
20th February 2007, 17:43
dar tot bulgar era :headbang:

Era bulgar 100%, era superbaiat. A invatat in 2 ani romana aproape perfect, bine ramasese cu accent. Cu scrisul era problema, cu virgulele etc :)

tchibos
20th February 2007, 17:46
Vadim nu pot sa cred, bulgar cu probleme la virgule? Sigur nu era ruda cu Toshiro :)

Iti dai seama ca mai si exagerez un pic.. bulgar devine jignire cand singura explicatie logica pentru un comportament gen "toshiro" ar fi ca e de alta natie persoana care il afiseaza. Putea sa fie si chinez ca tot asta ar fi fost unica justificare. Atffel nu se explica. Culmea e ca toshiro e un bulgar destept in felul lui, doar ca ii place sa se scalde in prostie. Asta e un motiv de nu a amesteca sangele. Din ciclul efectelor secundare nedorite ...

ps: toshiro sa pui tu virgulele da?

Vadim
20th February 2007, 17:59
Hm, Toshiro a fost decent pe acest thread, dar daca face misto e normal sa i se raspunda cu misto.

Bulgarul meu nu cred ca era ruda cu Toshiro, desi nu avea nici o treaba cu pusul virgulelor. :)

YoYoyOi
20th February 2007, 18:07
si pana la urma ati rezolvat problema, daca era vreuna?:D

Vadim
20th February 2007, 18:09
Da, s-a rezolvat. Nu era nici una. :D

sebi_farul
20th February 2007, 19:09
De la un timp sunteti penibili... :lol: :happy :yes: Ma rog... asa atrageti vizitatori... Prostia trage la romani.... :lol:

delaparis
20th February 2007, 19:11
si pana la urma ati rezolvat problema, daca era vreuna?:D

Da ... Toshiro e o virgula :D

Vadim
20th February 2007, 19:39
Eu as zice ca e punct si virgula... :D

Sebi, tu ce vrei frate nu erai cu Farul?

Bumbescu
20th February 2007, 19:46
Da ... Toshiro e o virgula :D

Tu esti accent egu?:D

delaparis
20th February 2007, 19:51
accent aigu ... mai portavoce francofona :D

Bumbescu
20th February 2007, 19:54
:happy:....ascutitule

tchibos
20th February 2007, 19:54
De la un timp sunteti penibili... :lol: :happy :yes: Ma rog... asa atrageti vizitatori... Prostia trage la romani.... :lol:

Copilu' tu nu te mai baga in seama singur, ai inteles? Cu persoana ca toshiro e o incantare sa ai replici in contradictoriu, dar cu din astia ca tine si Groapa Marianelor e mult prea sus ca si nivel intelectual daca intelegi ce spun. Stai pe burta sa nu te vada nimeni si daca inveti cate ceva de la batrani ca toshiro chiar esti istet. Pana atunci gura mica.

Aurel.D
21st February 2007, 18:31
Bulgarul meu nu cred ca era ruda cu Toshiro, desi nu avea nici o treaba cu pusul virgulelor. :)

Poate in lb. bulgara nu se folosesc. :ras-plans:

Vadim
21st February 2007, 18:38
Ba se folosesc, dar se scriu altfel, in chirilica. :D A reusit Toshiro sa ne duca in cu totul alta directie..

delaparis
21st February 2007, 19:48
Ba se folosesc, dar se scriu altfel, ..


se scriu asa ... stai sa vad ... Tocxipo ? :D

Ess
22nd February 2007, 00:50
Ba se folosesc, dar se scriu altfel, in chirilica. :D A reusit Toshiro sa ne duca in cu totul alta directie..

Va invarte cum vrea el :evil:

tchibos
22nd February 2007, 00:53
Da.. ne-a ametit pe toti..

Aurel.D
22nd February 2007, 16:55
Pe mine se chinuie de 4 luni sa ma ameteasca, dar fara succes...:happy

Bumbescu
22nd February 2007, 19:19
Pai la tine, ce sa mai ameteasca...:D

brandacadabra
24th February 2007, 11:25
nu m-am hotarat dc sunteti niste ciumpalaci sau niste fatalai ? cred ca ambele variante sunt corecte (ma refer la cei din articol) si..nu numai :D

Elphax
24th February 2007, 11:31
te rog incearca sa nu mai jignesti ...

Sevilla86
24th February 2007, 11:53
Ce-aveti ma cu Rassie? M-am intalnit si eu cu el... omu are probleme grave la cap, e paranoic si cred ca a fost abuzat in perioasa petrecuta in Africa de Sud. Are codul de MSN Messenger format din numele unui general nazist Sepp Dietrich, unul dintre cei mai apropiati oameni de Hitler.
Poate Rassie e nebun, paranoic, poate are anumite inclinatii mai ciudate si poate ii plac nazistii, dar e asta un motiv suficient de bun ca sa justifice acel articol? :evil:

brandacadabra
24th February 2007, 22:41
daca-l bagati in seama public...nu faceti altceva decat sa-l alimentati

kill3r
13th April 2007, 15:14
vadime, sper sa nu-mi dai ban ca intreb, da` ... de ce in loc de "sport 365" apar stelute ?

Sergiu
13th April 2007, 15:48
Le e frica de concurenta cred. Si asa au pierdut multi cititori si useri de pe forum acolo.

TaciAcolo
13th April 2007, 15:49
de ce nu pleci si tu?;)

YoYoyOi
13th April 2007, 15:50
vadime, sper sa nu-mi dai ban ca intreb, da` ... de ce in loc de "sport 365" apar stelute ?

pt ca e stelist infocat? :o:

Toshiro
13th April 2007, 15:52
Poate ca pe-acolo se scrie in... chirilica (copyright V.C.:happy )...

tchibos
13th April 2007, 15:58
nu ca acolo nu au profesor :happy

aici te avem pe tine sa ne inveti :headbang:

Toshiro
13th April 2007, 16:08
Ce folos, tot nu se prinde ni'ca...:evil:

Aurel.D
13th April 2007, 16:36
Iar incepeti? :D
Mai bine cadeti la pace. Uitati, a venit primavara, a dat iarba, au inflorit pomii, soarele este mai binevoitor cu noi, mai mare placerea sa faci o plimbare in parc sau sa iesi la iarba verde, sa te relaxezi :ok:
Si voua va arde de cearta! :)

Jerry20cm
13th April 2007, 16:41
si in caz ca esti la birou, ce faci?:D

Aurel.D
13th April 2007, 17:00
Te uiti pe geam si admiri cele de mai sus..:D

Bumbescu
13th April 2007, 17:04
Sau in decolteul colegei:D

Aurel.D
13th April 2007, 17:18
...si uiti de toate cele de mai sus...sau te visezi cu ea printre pomi, verdeata....:D:ok:

delaparis
13th April 2007, 17:21
Voi vedeti pe ce thread sunteti ? .... ahh ...vorbeati de Vadim ... :D

Jerry20cm
13th April 2007, 17:22
Sau in decolteul colegei:D

si daca nu ai nicio colega cu decolteu?

Bumbescu
13th April 2007, 17:22
I-l faci:D

Sergiu
13th April 2007, 19:47
de ce nu pleci si tu?;)


Pai abia acuma am aflat de site-ul respectiv. Acuma nu stu daca ma mut definitiv, dar oricum daca majoritatea suporterilor bianconeri s-au mutat sigur o sa intru si acolo.

Kainsashiki
13th April 2007, 19:51
;) la puscarieeeeee, cu sergiu la puscariee !!!

Bumbescu
13th April 2007, 21:35
Nu-mi place cum se comporta Diablo cu Sergiu, nu e ok deloc...
Mie imi pare rau daca pleaca, e baiat destept.

delaparis
13th April 2007, 21:37
DiabLo nu pleaca , stai linistit :D

Bumbescu
13th April 2007, 21:40
La sergiu ma refeream, e pacat ca nu stiti sa pastrati userii de valoare.

Kainsashiki
13th April 2007, 21:42
valoare? cat costa? :D

Bumbescule, o fi baiat destept, nu neg asta. Dar nu stie sa-si puna in valoare calitatile.

White Shadow
13th April 2007, 21:43
Pai abia acuma am aflat de site-ul respectiv. Acuma nu stu daca ma mut definitiv, dar oricum daca majoritatea suporterilor bianconeri s-au mutat sigur o sa intru si acolo.

Dute invartindute ........... ................ ......... ............ ... ...........

delaparis
13th April 2007, 21:45
Perfect ... si eu glumeam :rolleyes:

Bumbescu : Da serios mai esti azi ... :o:

Nu alunga nimeni useri de valoare sau nu ... de unde intriga asta ? :shocked:

Bumbescu
13th April 2007, 21:58
Serios? zau? cred ca nu prea ai lecturat pe diverse:D

Referitor la sergiu, e baiat destept, se ghideaza dupa anumite principii in viata, total diferite de ale lui diablo de exemplu(nu-l condamn neaparat pe diablo), nu ar trebui tratat asa.

delaparis
13th April 2007, 22:06
Principii ... aha ... :rolleyes:

deci vrem sa ne impunem punctul de vedere intr-un loc spunand ca plecam in alt loc ... :groggy: ... probabil ca acolo spune la fel :D

Serios vorbind ... fiecare face ce vrea pe net,din fericire, iar asta trebuie sa devina un reflex "banal" daca pot sa ma exprim astfel ... daca ne laudam cu astfel de actiuni atunci devenim la fel de "banali" ca si principiul insusi ...

Bumbescu
13th April 2007, 22:13
Vezi ca eu am baut niste whisky si meandrele concretului propuse de tine aici ma ametesc; apropos, am impresia ca de cand ai redescoperit limba romana te lansezi in niste constructii frazeologice incredibile.

Serios acum, sergiu e un baiat destept, pacatuieste insa printr-o anumita obtuozitate in anumite directii, sa nu uitam ca-i maramuresean insa, e diferit de noi bucurestenii, e din alta lume, pe care "jmecherii" de aici nu prea o inteleg.

delaparis
13th April 2007, 22:38
Mai scurt si simplu :D ... cei care vor sa plece o pot face linistiti deoarece dragoste cu sila nu se poate ...:)

Pe de alta parte diversitatea pe forum este factor valorizant deci incurajat . Nimeni nu poate fi exclus doar pentru faptul ca gandeste diferit fata de altii chiar daca acei "altii" sunt majoritari ... iar asta este valabil si in viata nu numai pe forum.

Maramureseni, olteni, moldoveni, bucuresteni etc toti au drepturi egale pe ols atat timp cat fiecare in parte face efortul pe care il cere celuilalt.
Adica adaptare si toleranta ... :cool:

:)

Hard
14th April 2007, 00:32
Bumbescule nu pleca ma :happy

Ess
14th April 2007, 00:36
Voi vedeti pe ce thread sunteti ? .... ahh ...vorbeati de Vadim ... :D

Vadim??? Care Vadim??? :yeah:

Balaci
14th April 2007, 12:34
Vadim Tudor

YoYoyOi
14th April 2007, 12:35
exact :D cine stie, cunoaste :P

Balaci
14th April 2007, 12:37
Yoyoi,nu e voie cu link in semnatura:D

Toshiro
14th April 2007, 13:43
...e pacat ca nu stiti sa pastrati userii de valoare.Da, bre, da' ramanii moderatorii...:headbang:

delaparis
14th April 2007, 13:45
Toshiro , nu cred ca Bumbescu se referea la tine :D

Sergiu
14th April 2007, 14:48
Eu atata vroiam sa zic ca acolo se scrie mai mult de Juventus.
Si din ce am observat sunt persoane moderatori si acolo si aici.
O sa scriu si acolo si aici. Cat de mult nu stiu.

kill3r
14th April 2007, 14:58
vadime, da' ce-i cu aia 14 boti de pe prima pagina a Members List ? crede-ma ca am ramas masca...

Kainsashiki
14th April 2007, 15:06
iar au dat puradeii buzna. tu a cui clona mai esti ?

kill3r
14th April 2007, 15:17
ti se pare ca sunt vreo clona. Pur si simplu cautam pe cineva la lista de membri si am vazut ce e pe prima pagina... ma rog, sunt destul de vechi aia si cred ca vadim a renuntat la acele metode

r0bby
14th April 2007, 18:10
Ce boti?Eu nu am vazut inca nici unul sa posteze sau sa faca altceva pe forum.

YoYoyOi
14th April 2007, 22:15
tot cate unul apare si vorbeste aiurea :rolleyes:
probabil la mine se referea ca-s bot :happy

SORENSEN
14th April 2007, 22:42
Pai la cate posturi ai....te banuieste lumea de mult ....:groggy:

Vadim
15th April 2007, 16:35
User..., scoate-ti masca... :D Esti tot unul din aia "celebri" de care nu stie nimeni cu 32 de posturi?

YoYoyOi
15th April 2007, 16:37
Pai la cate posturi ai....te banuieste lumea de mult ....:groggy:

as intelege ca m-ar banui daca nu ar vorbi direct cu mine...... :P

Toshiro
16th April 2007, 09:15
...e pacat ca nu stiti sa pastrati userii de valoare.

Da, bre, da' ramanii moderatorii...
Toshiro , nu cred ca Bumbescu se referea la tine :DEu, insa, ma refeream la tine... Si nu numai...:o:

Darkslowstar
16th April 2007, 17:19
pt ca e stelist infocat? :o:

Ssssssssssst, asta nu se poate spune in gura mare :evil:
Nici macar dupa mai multe coci cole n-a vrut sa recunoasca :drak:

Universal
18th April 2007, 19:11
Si uite cum s-a deviat de la subiect ;)

georg40
18th April 2007, 20:28
Si uite cum s-a deviat de la subiect ;)

Spre rusinea mea nu stiu nici pana acum care este de fapt subiectul...
Cine ce vrea, si ce are Vadim cu toata treaba asta.

Universal
18th April 2007, 21:14
Spre rusinea mea nu stiu nici pana acum care este de fapt subiectul...
Cine ce vrea, si ce are Vadim cu toata treaba asta.

Kein Problem Georg :cool: , oricum , este vorba de un o discutie destul de ciudatä, care nu cred cä mai are vreo importantä.
Acest om care l-a atacat pe Vadim nu prea a fost inspirat.
Pentru el( cel care a atacat) si tot circul creat :rosu:

iuli
27th April 2007, 21:43
Vadim, si intre posturi pui reclame de 10 centi?

Lover
27th April 2007, 23:49
Vadim, si intre posturi pui reclame de 10 centi?

normal :ras-plans:
pt 10 centi...ce nu face omu` :D

georgemp
28th April 2007, 12:14
Vadim, si intre posturi pui reclame de 10 centi?
Esti sigur ca ia numai 10 centi?:happy

iuli
28th April 2007, 15:07
iti dai seama ca nu, dar totusi, a ajuns sa fie peste tot pe forum numai reclame

georgemp
28th April 2007, 18:07
Pe mine nu ma deranjeaza aspectul asta.
E forumul lui,afacerea lui si daca poate lua mai mult din ea,de ce sa nu o faca?

georg40
28th April 2007, 22:40
Va invit sa urmariti unele forumuri din Germania ( www.radsport-aktiv.de sau www.t-online.de sau www.kicker.de). Sa vezi acolo publicitate. Anunturile se...lipesc parca, abia le poti inchide, si nu scapi cu una cu doua. Ce sa-i faci, ofertantii forumurilor trebuie si ei sa-si acopere cheltuielile...Si daca se poate, de ce nu, sa si castige.

ihackedyou
29th April 2007, 20:00
da

delaparis
29th April 2007, 20:03
adica ?

georgemp
29th April 2007, 20:39
A aprobat cele spuse de georg si de mine;)