PDA

View Full Version : Etapa 4: CFR Ecomax Cluj - FC Arges



andreiush
21st August 2005, 22:06
Vineri, 26 august 2005: CFR Ecomax Cluj - FC Arges, ora 18,00, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
21st August 2005, 22:12
2 ! Asa,ca sa moara MM de ciuda ! :drak: :D

Angelina Jolie
21st August 2005, 22:23
Asta va fi un meci foarte greu cu o echipa care stie sa se apere. M-as multumi cu un 1-0 asa ca sa moara betivii de ciuda.
HAI CFR!

Vulturul
21st August 2005, 23:06
Meciul se va juca sambata cu incepere de la ora 18:00 si nu vineri asa cum era programat initial.Se pare ca cei de la CFR au cerut amanarea meciului cu o zi.

t.b.
21st August 2005, 23:17
Bate Argesul :D

esku
21st August 2005, 23:51
Meci fff greu.....mai greu ca cel cu Rapid....totusi sper sa nu plecam cu mana goala de la Cluj ..... am incredere in baieti si sper chiar intr-o victorie ..... ;) Voi fi plecat din tara, dar sper sa aud vesti bune despre acest meci .... :P O victorie ar fi fff buna, dar sa nu uitam ca CFR are o echipa f buna si puternica....

Balaci
22nd August 2005, 00:01
Victorie CFR!

[Yo]
22nd August 2005, 00:03
e clar ! bate argesu' fara probleme !! CFR, succes in finala !

sentacris44
22nd August 2005, 00:56
Victorie clara CFR !! adrenalina de dupa victoria cu Lens !!! 4-0 Cfr !! Mindria ardealului !!! /hello

ce_bine_e
22nd August 2005, 01:37
nu ma intereseaza prea tare....va fi un meci bunutz..pacat ca este televizat de canalul asta de 2 bani:(

Angelina Jolie
22nd August 2005, 01:41
Ba tu ma calci pe nervi. Asta e a nu stiu cata oara in care postezi la un meci si zici ca nu te intereseaza. Pai daca nu te intereseaza de ce mama dracului scrii? Vezi-ti de iasu tau glorios si nu ne mai obosi.
HAI CFR!

ce_bine_e
22nd August 2005, 01:49
te-am enervat?? ce bine!! si u m-ai enervat! sper sa bata argesu , daca ce am zis nu iti convine!

andreiush
22nd August 2005, 02:00
Da ma ce_bine_e, daca nu te intereseaza de ce scrii? Doar ca sa faci post-uri mai multe? Am mai observat si altadata. Da e simplu ma, nu te intereseaza meciu, deci n-ai pentru ce sa scrii...

Hai Cluju! Eu zic ca bate 2-1.

Angelina Jolie
22nd August 2005, 02:00
Esti prea nesemnificativ ca sa imi pun mintea cu mine. Poti spera ce vrei din partea mea. Daca pitestenii vor fi mai buni, sa bata ca nu e nici o problema, dar totusi nu cred.
HAI CFR!

ce_bine_e
22nd August 2005, 02:01
am zis ca nu ma intereseaza prea tare!...adik in mod deosebit...te-ai prins ? ;)

Angelina Jolie
22nd August 2005, 02:03
Copile culca-te ca e ora 2.

andreiush
22nd August 2005, 02:03
@ce_bine_e, atunci lasa-i pe cei interesati mai mult sa discute despre meci! Si cu asta basta!

old lord
22nd August 2005, 09:16
pariez 3-0 pentru cluj
io zic ca clujul va face scor in acest meci
am incredere in cluj si sunt sigur ca va fi lidera provinciei

be@
22nd August 2005, 09:35
@ old lord : Il stii tu pe Sorinaccio sa ia 3 goluri ? Sa fim seriosi...

Angelina Jolie
22nd August 2005, 09:59
Eu zic ca 1-0 va fi numai bine.
HAI CFR!

Ultras
22nd August 2005, 10:57
Esti prea nesemnificativ ca sa imi pun mintea cu mine.
HAI CFR!
Nu stiam ca esti si "narcisist"... :evil:

bobycox
22nd August 2005, 12:42
Meci de x2 fara doar si poate. Motivele?.............Vor veni calariti bine rau de aia de la Lens, vor acuza oboseala drumului, iar noi vom juca defensiv si o sa-i perpelim cu Tanasa si Nastasie pana o sa dea in hepatita.

PS. Uitati-l pe Dorinel pt meciul asta, ca va pune Cartu un om la el tot timpul si nu va avea nici o sansa.

Anca,Oncica&CO.
22nd August 2005, 15:11
Va fi un meci foarte greu! Dar eu sper macar la un 1-0. Hai CFR!!! :yeah: :yeah:

esku
22nd August 2005, 16:01
ce imaginatie bogata au unii....auziti la ei: "3-0 pt Cluj" --- da mah nene ai dreptate...este posibil scorul asta, dar doar daca nu ne prezentam la meci :happy :happy ...... totusi antrenor este SORIN CARTU (daca ai auzit de el :drak: ) si stim cu totii ce bine se apara echipele antrenate de el..... Raman la parerea ca este un meci greu, un meci de 1X2 ..... dar am incredere in baieti si cred ca vor castiga cu 1-0...:ok:

Virus
22nd August 2005, 16:13
CFR CLUJ 2 - 0 FC ARGES
Cam asta e soarta partidei de Sambata.

roxana_cj
22nd August 2005, 16:29
Bate CFR!
Cu Cupa Intertoto pe masa! :D

eddy_steaua
22nd August 2005, 16:36
clujean fiind....go cfr...clijul lui dorinel va avea dupa acest meci 8 puncte....scurt shi cuprinzator... :degete: lens...

NY_giants05
22nd August 2005, 18:15
Trece Cluju' fara nici o problema de Arges. 2-0 pt. CFR

GeKuRA
22nd August 2005, 20:06
probabil un 1-1 ... ;)

ady51a
22nd August 2005, 20:44
Cred Ca Bate Cfr 1-0.

bobycox
22nd August 2005, 20:48
Cred ca un 2-0 iar linisti de tot pe CFR-isi , ca prea se cred buricul pamantului. Dupa meciul asta o sa reveniti cu picioarele pe pamant.

FORZA VIOLA FOR EVER.

roxana_cj
22nd August 2005, 20:59
2-0 = CFR- Arges
Ai dreptate! Asa va fi! :D

esku
23rd August 2005, 00:30
se para ca majoritatea user-ilor vad cfr-ul invingatoare......sper sa se insele :ok: ...eu mizez pe acelasi 1-0 sau 2-0 pt noi

bobycox
23rd August 2005, 00:54
2-0 = CFR- Arges
Ai dreptate! Asa va fi! :D

Nu papusa, 2-0 pt pitesteni. :D

leku
23rd August 2005, 02:41
1x2 dar sper sa bata Clujul ca m-am saturat de ciupeala! Bafta CFR cu Lens!

Kainsashiki
23rd August 2005, 03:26
va fi un meci disputat, fc arges probabil va veni sa se apere, si cfr-ul majoritatea golurilor le inscrie pe contra-atac si cu argeshul nu cred ca vor avea ocazia.

un meci cu goluri putine va fi sigur..

esku
23rd August 2005, 13:38
Respectam echipa CFR Cluj (cea mai veche din Romania aflata in activitate - fondata 1907) si ii uram succes in meciul cu Lens. Insa sambata avem sansa noastra, mai ales ca ardelenii vor veni dupa disputa din Franta.

Un fapt inedit petrecut acum 31 de ani: meciul FC Arges - CFR, terminat pe teren 1-2, a fost omologat 3-0 pentru pitesteni, sub acuzatia de aranjament, insa nimeni de la cele doua cluburi nu a fost sanctionat. Antrenorul cu portarii la FC Arges, Vasile Stan, declara acum ca nu a fost nimic la acel meci, ci doar un exces de zel al autoritatilor. Pana la urma CFR s-a salvat de la retrogradare in acel an (1974), a picat in B in 1976, pentru a reveni abia in 2004.

Atasate, cronica meciului din 1974 si comunicatul FRF, redactat in clasica, pe atunci, "limba de lemn".

don_denver
23rd August 2005, 13:55
la prima vedere pare ca CFR are cele mai multe sanse..dar argesul e o echipa bataioasa...cand vrea...as inclina spre un 1x...

Cristy
23rd August 2005, 16:07
victorie pt cfr , 3 0 goluri dubla tilinca si anca ...

be@
23rd August 2005, 16:11
Stii cand a luat Argesul 3 goluri ultima data?In partida cu cantec de la Bisnita. :)
Nu cred ca va fi cazul acum , pentru ca jucatorii CFR-ului vin dupa meciul greu cu Lens

Cristy
23rd August 2005, 16:13
e parerea mea ....
pacat ca nu e transmis meciu ....
de cand nu a luat 3 argesu ?
hmmm RAPID arges 3 2 3 goluri niculae ....

roxana_cj
23rd August 2005, 17:36
Nu papusa, 2-0 pt pitesteni. :DLasa Fat Frumos ca oricum noi castigam! :D
HAI CFR!

ultravioletcanada
23rd August 2005, 17:37
:D da, ce vremuri frumoase pentru rapid...
cry baby, cry

Cristy
24th August 2005, 00:40
esku cum a venit la topicu lu rapid cu poli x 2 asa am zis si eu parerea mea .

Angelina Jolie
24th August 2005, 05:08
Acum ca am scapat de gandul cupei Intertoto ne putem concentra sa castigam tot ce se poate in campionat. 1-0.
HAI CFR!

Hard
24th August 2005, 10:50
meci egal 1-1

ultravioletcanada
24th August 2005, 19:05
poate o "punem" de-un egal :rolleyes:

roxana_cj
24th August 2005, 19:36
Hai CFR!
Victorie! :)

bobycox
24th August 2005, 20:52
Va vom manca de vii. Nu aveti nici o sansa.

TZEFERU
24th August 2005, 22:20
Va fi un meci greu, mai ales ca Arges se va apara si va incerca sa "pishte" pe contra-atac. Nu imi fac probleme ca luam gol....CFR a trecut prin ape mult mai tulburi recent si nu se trece asa de usor prin aparare, iar Argesul nu are totusi forta lui Lens.

Tre sa batem. La un gol diferenta, macar. Nui voie sa nu cistigam.

esku
25th August 2005, 04:02
Argesul are forta ofensiva si cred ca vom marca la Cluj ..... am marcat noi la singura noastra ocazie in Giulesti... de ce nu am face asta si la Cluj??? :D .... contra-atacul nostru functioneaza f bine si tinand cont ca CFR va ataca tot meciul avem destule sanse sa plecam pe un contra-atac periculos...:ok: ..... FORZA VIOLA

iaro
25th August 2005, 06:18
Eu cred ca va fi 1-0 pentru Cluj. Oricum, Munteanu e "inima" iar restul echipei si clubului sunt "corpul", asa ca sa nu faceti "transplant" ca va "imbolnaviti" rau!
Felicitari Clujului pentru Intertoto! /hello

bobycox
25th August 2005, 10:23
Tineti minte numele asta TANASA, ca ce il va perpeli pe Jula, de o sa dea in hepatita dupa meciul asta. :D :evil:
Forzza Viola for Ever.

Virus
25th August 2005, 16:57
Victoria CFR-ului este indubitabila!
FORZA CFR!!!

bobycox
25th August 2005, 17:22
Va vom lasa cu ochii in soare dupa acest meci.

Hai-U
25th August 2005, 20:21
3-0 bate Argesul, sau hai 3-1 ca si Lens, numa asa sa crape de oftica toti franarii :D

Angelina Jolie
25th August 2005, 21:41
Meri ma si scrie la Armatura Zalau pe thread ca acolo-i de voi.
HAI CFR! HAI ZALAUL!

saphicus
26th August 2005, 00:40
Echipa cu experienta si multe meciuri jucate in Intertoto (si jucate bine!!!),
contra unei echipe talentate si cu joc de contraatac, ar da impresia de joc echilibrat si de un X, insa cred ca Dorinel &comp , nu rateaza ocazia pe teren
propriu. Depinde foarte mult de psihicul jucatorilor CFR-isti. Insa inclin totusi
catre un pronostic: 1. :ok: :ok:

Vi3rme_X
26th August 2005, 12:53
Mizez pe victoria alb-violetilor...CFR Cluj - FC Arges 1-2 (Tanasa va trimite mingea in plasa de 2 ori)

radus
26th August 2005, 13:35
Mizeaza, domnule... Du-te si pariaza de toti banii !

roxana_cj
26th August 2005, 17:21
Castiga CFR!
Nu inteleg de ce va tot laudati cu victoria din Giulesti! :drak:
Ati avut noroc! Un noroc care nu va fi prezent si la Cluj! :D
HAI CFR!

bobycox
26th August 2005, 19:09
Sa vezi ce noroc o sa avem la Cluj .Un noroc de TREI puncte.

Vi3rme_X
26th August 2005, 20:30
Castiga CFR!
Nu inteleg de ce va tot laudati cu victoria din Giulesti! :drak:
Ati avut noroc! Un noroc care nu va fi prezent si la Cluj! :D
HAI CFR!

dar nu avem nevoie de noroc k sa batem la Cluj...suntem apropiati ca valoare...eu zik k eu un meci deschis oricarui rezultat


VIOLA E BASTA!!!

cipri_cj
26th August 2005, 22:04
castiga cu siguranta CFR-ul dar trebuie sa fiu realist in privinta scorului shi sa zic ca va fii 2-1 pentru cluj.

saphicus
27th August 2005, 19:16
Tilinca isi face din nou datoria!! 1-0 cu Argesul!! :ok:

t.b.
27th August 2005, 19:22
Nope tocmai egalara pitestenii :evil: Inca unul si o sa fie o zi :ok: pt cl"U"jeni

ultravioletcanada
27th August 2005, 19:25
hop si negoita :ok:

t.b.
27th August 2005, 19:44
/hello gooooooool Tanasa, felicitari, o zi buna pt cl"U"jeni :D

ultravioletcanada
27th August 2005, 19:48
hopa, uite-l si pe tanasa :drak:

ultravioletcanada
27th August 2005, 20:01
na, uite-l si pe preda. pe cine dracu mai baga cirtu in poarta? unde esti tu coman doamne...

incanada2005
27th August 2005, 20:05
2-2! Inca un egal.

saphicus
27th August 2005, 20:07
Talentul,a luat un punct pragmatismului !! Si putea lua 3 puncte!!
Dar tot Anca... s-a impotrivit!! OK :ok: :ok:

ultravioletcanada
27th August 2005, 20:13
rizi cry, rizi.... :cool:
sint curios daca anul viitor ii mai prinde pe tilinca si anca la cluj. ma cam indoiesc...

TZEFERU
27th August 2005, 20:20
Se vede ca nu degeaba a facut Argesul egal cu Rapid....si noi..poate "am progresat" ceva dupa egalul cu Jiul....dar am avut noroc. Iar ne-a facut Argesul zile fripte.
Cum ziceam si inainte legat de Dorinel Munteanu...da a adus ceva la echipa dar Divizia A va fi problema, nu Intertoto. Jucam acasa de parca am fi in deplasare deocamdata. Va trebui sa aducem puncte de afara.
Felicitari CFR - ului ca a luptat pina la capat si a salvat un punct.

Cristy
27th August 2005, 20:26
rizi cry, rizi.... :cool:
sint curios daca anul viitor ii mai prinde pe tilinca si anca la cluj. ma cam indoiesc...


frumos sa iei gol in minutul 90 :drak: ?

NY_giants05
27th August 2005, 20:33
Ce-au facut mha clujenii ??? 2-2 acasa cu ARGES !!!...wow..chiar nu ma asteptam

ultravioletcanada
27th August 2005, 20:42
@cry lasa ma, au pierdut nemtii razboiul si noi nu putem pierde 2 puncte la cluj? sint obisnuit de cind venea steaua in trivale si cistiga in min. 90 din 11m, ca deh, era valentin la tribuna oficiala :mda:

bobycox
27th August 2005, 20:48
Ia uite ba ca am nimerit si meciul asta, nu am pierdut. Bravo baieti.

PerVersion
27th August 2005, 21:52
Bai.. cine i-a pus asistentei fanionul in mana? La 1-1 ne-a anulat un gol pe motiv de offsaid, nu stiu daca s-a filmat meciul, dar sunt convins ca ala nu a fost offsaid. Sper sa arbitreze in B sau C de acum inainte.
Oricum, puteti sa va bucurati ca ati scos un punct!

t.b.
27th August 2005, 21:57
LOL, de obicei aia care egaleaza in minutul 92 pot zice ca au avut noroc

Virus
27th August 2005, 22:15
Norocoasa tare Argesul!
E clar ca nu merita nici egalul dapoi sa mai plece din Cluj cu 3 puncte.
Cu toate ca arbitrii si observatorii au fost din capitala (mai putin femeia, probabil usor momita) si ne-au furat la greu, s-a vazut ca totusi s-a facut pe undeva dreptate.

Cristy
27th August 2005, 22:16
sa inteleg ca iar nu a jucat argesu fotbal :happy :evil: :drak: ?

be@
27th August 2005, 22:48
Mai THEFERU, o sa aduceti puncte de afara, dar NU etapa viitoare ! :drak:

alamar
27th August 2005, 23:42
Va trebui sa aducem puncte de afara.

Etapa viitoare jucati cu Nationalul la Bucuresti, asa ca va trebui sa mai asteptati cu punctele din deplasare. Pana una alta pregatiti-va sa contabilizati prima infrangere.

bobycox
28th August 2005, 01:13
Vad ca nu prea stiti sa pierdeti. Nu-i nimic , aveti timp sa invatati. :ciocan: :evil:

Pacala
28th August 2005, 02:07
cfr cluj este clar o echipa adevarata de fotbal care incearca sa joace fotbal, insa are totusi probleme la jocurile de acasa cand trebuie sa forteze victoria, asta trecand peste greseala de arbitraj si cu jiul si cu argesul au avut probleme.S-ar putea sa fie si pe fondul oboselii acumulate in intertoto dar dorinel va stii sa remedieze problemele

argesul stie sa se apare, poate ca rezultatul asta este pentru Sorin Cartu undeva pe un pat de spital dupa o criza cardiaca.pacat de un asemenea om, un antrenor mare obligat de tot felul de netrebnici sa antreneze echipe satelit ale lui dinamo sau echipe sapate din interior de militieni nebuni. Pacat de Sorin.Multa sanatate Sorin.Acest rezultat il merita Sorin, nu si restul. Ce e si viata asta uneori?

Vulturul
28th August 2005, 10:42
Norocoasa tare Argesul!
E clar ca nu merita nici egalul dapoi sa mai plece din Cluj cu 3 puncte.
Cu toate ca arbitrii si observatorii au fost din capitala (mai putin femeia, probabil usor momita) si ne-au furat la greu, s-a vazut ca totusi s-a facut pe undeva dreptate.

aloooooooo omu tu ce meci ai vazut?pai nene daca noi am avut noroc de voi ce sa mai zicem ca ati marcat in min 92 :headbang:

be@
28th August 2005, 11:28
Era normal ca CFR-ul sa mai deraieze in campionat, dupa lungul parcurs in Intertoto.

Virus
28th August 2005, 12:07
aloooooooo omu tu ce meci ai vazut?pai nene daca noi am avut noroc de voi ce sa mai zicem ca ati marcat in min 92 :headbang:
Noi meritam victoria!!! Nici egalul nu l-ati meritat dupa cum ati jucat. Si daca ai vazut meciul trebuie sa spui ca ati avut noroc ca ati primit o lovitura libera aiurea. A fost din cauza terenului ca a alunecat Tudor in afara terenului. Daca spui ca nu e noroc la voi inseamna ca a fost ghinion la noi dar oricum o iei am fost mai buni ca voi si pe noi ne-a dezavantajat mai tare ploaia si terenul neputand sa ne facem jocul de pase.
Dar totusi unde ati fost in prima repriza???

be@
28th August 2005, 13:08
Īnjurată ca la uşa cortului
Asistenta Irina Mīrţ a fost īnjurată şi jignită ca la uşa cortului de galeria şi spectatorii clujeni. Īn minutul 74, Bruncevici a centrat īn careu pe jos, de unde Anca a reluat īn plasă, īnsă Mīrţ a semnalizat poziţia din afară de joc a atacantului clujean. După ce oaspeţii au preluat conducerea pe tabela de marcaj, galeria şi spectatorii şi-au "amintit" de Irina, scandīnd "Ieşi afară, curvă ordinară!" şi "La cratiţa cu mămăligă cu tine". Un alt incident s-a petrecut la conferinţa de presă, cīnd un spectator turmentat a intrat īn sală, pentru a-i spune lui Dorinel: "Vezi că te aşteaptă Becali la Steaua!".

Rusine, ma civilizatilor ! :rosu:

t.b.
28th August 2005, 13:15
Cam asta-i gradul de civilizatie prin gruia, nu in Cluj, te rog frumos nu ne baga intr-o oala cu ei...

Ultras
28th August 2005, 13:30
Adevarul iese intotdeauna la iveala... Ala de la conferinta de presa era "liderul galeriei"...?

baez
28th August 2005, 14:17
Se pare ca s-a largit rau palaria cheferului, pacat de Dorinel.
Ala de la conferinta de presa avea si ciocanul cu el? Ma refer la ciocanul ala cu care bate in roata trenului de 30 de ani fara sa stie de ce.

Ultras, ala sigur nu era seful de galerie, pe ala il stiu si chiar e baiat valabil. Are un singur defect, tine cu cefereu' :evil:

t.b.
28th August 2005, 14:40
Cred ca te referi la fostul lider al "galeriei" care a fost dat afara de catre Paskany pentru ca a scandat impotriva lui anca iar el le-a aratat degetul cel mai expresiv... asta a fost dupa ce a venit beat la antrenament, mai multe detalii iti pot da cfr-istii

Angelina Jolie
28th August 2005, 19:52
Ma da voi bafiti mai ceva ca niste babe din alea ce stau seara in poarta. Sa inteleg ca am ajuns atat de importanti incat nu mai incapeti de noi?
HAI CFR! HAI CFR2! Sambata facem ravagii pe moina.

Vulturul
28th August 2005, 22:04
Noi meritam victoria!!! Nici egalul nu l-ati meritat dupa cum ati jucat. Si daca ai vazut meciul trebuie sa spui ca ati avut noroc ca ati primit o lovitura libera aiurea. A fost din cauza terenului ca a alunecat Tudor in afara terenului. Daca spui ca nu e noroc la voi inseamna ca a fost ghinion la noi dar oricum o iei am fost mai buni ca voi si pe noi ne-a dezavantajat mai tare ploaia si terenul neputand sa ne facem jocul de pase.
Dar totusi unde ati fost in prima repriza???

Cred ca ratarea calificarii din finala intertoto va afectat nu gluma.In ceea ce priveste cine a avut ghinion...Ce poti sa spui tu ca am avut noi la faza golului 2 al vostru?Daca ala nu e ghinion... :mda:

TZEFERU
28th August 2005, 23:17
Pacat de ce se intimpla...si faze din astea de la conferinta de presa....din pacate multi se comporta ca niste copii la care li s-a furat jucaria daca vezi doamne echipa lor nu face ce "se asteapta". E un joc de fotbal la urma urmei. Nu am reusit sa cistigam? Ei si? Ce facem ne injuram acuma? Daca FC Arges a scos un egal cu efort mai mic inseamna ca au fost mai eficienti. Asta e. Felicitari lor. Dar sa avem puterea sa spunem Bravo FC Arges !!! Sa ne punem noi in situatia lor. Ca sa intelegi pe cineva intr-adevar trebuie sa ii porti papuci macar vreo 10 minute ca sa il intelegi. Cronica din Prosport nu prea spune ca Argesul sa fi jucat slab...da a fost un gol anulat...asta e. A fost ploaia torentiala si pentru Arges nu doar CFR....iar daca doar la 1-2 a inceput ploaia torentiala atunci ghinion ..... Problema asta e o problema mai veche la CFR....si campionatul trecut am facut "zaci de mii" de egaluri...mai tineti minte nu? Dorinel a incercat si incearca sa impuna un nou ritm...la care poate nu toti pot raspunde.....vezi....comentariul despre "domnisoare in echipa"....
Am vazut si eu meciul cu Lens in Gruia...si am fost multumit, echipa a tras si a luptat.
Asta trebuie facut si in Divizia A. Acum jucatorii sint si obositi, eu pot intelege mai bine ca voi asta....am fost in Romania si fara sa fac nu stiu ce efort am fost "pe spate"...pot spune si eu ca irlandezii de la Shellbourn..."Was fucking hot".....

Nu ne face cinste scene de genul asta la conferinta de presa....se gasesc niste "intelectuali" care habar nu au ce este strainatatea si sa muncesti 10 ani afara si dau din gura. Daca nici Dorinel nu stie...atunci stie.....Badea Gheorge..(din Tior-Tiur bineteles). Sa faci "un intreg" dintr-o echipa este un lucru extraordinar de greu...nici D-zo nu il face daca nu se poate ...nu Dorinel. Nu cred ca ratarea calificarii in sine are vreo legatura cu dorinta de a lupta in teren a cuiva...e vorba poate banii pierduti care acum se cistiga mai greu...si la fiecare meci iei mai putin....iar la finala puscau 130 milioane...asta e...trebe sa mai tii minte si de unde ai plecat si "RESPECT THE BUCK" man.

...referitor la Cluj...a trecut vremea anilor 60-70...atunci erau mai multi intelectuali in oras.(indiferent ca a fost comunism sau nu). Asta e, ne place sau nu...a ajuns si Clujul plin de tugulani. Din kkt nu faci reduta. Clujul este miticizat BIG TIME. Doare, dar asta e. Din pacate observ o dura tendinta de intoleranta si in forbalul romanesc. Intoleranta dealtfel destul naturala pe care o vad peste tot in lume (poate mai mascata ici colo, dar erupe si ea la o adica). Intoleranta si snobismul oamenilor cu bani fata de ceilalti. Suporterul unei echipe mai bogate are impresia ca "lui i se cuvine". El e cu 2 perechi.
Sa lasam echipa sa se odihneasca in pauza asta si sa uite, sa prinda pofta de joc. Ne asteapta 2 meciuri foarte grele...National si Timisoara.

HAI CFR!!!!

bobycox
29th August 2005, 11:19
Iata un comentariu care imi arata mie ca bunul simt n-a disparut de pe plaiurile ardelenesti. Acest lucru privitor la bunul simt este important pt mine, eu consider ca voi ardelenii sunteti alt gen de oameni, nu aveti nimic comun cu noi ceilalti (Muntenii, Oltenii, Moldovenii). Voi apartineti unei lumi mai bune decat a noastra, unde pe primul plan nu se afla ca la noi smecheria, hotia, vrajeala si lenea.

PS. incercati sa nu va contaminati.

Angelina Jolie
29th August 2005, 20:07
Era clar ca vom avea meci foarte greu cu Argesul. Echipele lui Cartu sunt foarte greu de batut. Pacat de ploaia aia care a stricat spectacolul din teren.
@bobycox: Incercam si vom reusi. :D

t.b.
29th August 2005, 20:50
Pacat ca nu si-au luat si portar :(

Vulturul
29th August 2005, 21:01
Pacat ca nu si-au luat si portar :(

Ai dreptate..daca am fi avut un portar bun,care sa nu gafeze la faze banale cu siguranta am fi fost mult mai sus in clasament si cu siguranta am fi fost mult mai sus in clasament....Unde esti tu Comanila... :headbang:

Cristy
30th August 2005, 00:10
coman ? cel mai bun portar roman ? si din tara?
din pacate e accidentat si nu poate fi in poarta RAPiDului :(.

esku
4th September 2005, 21:54
bravo baieti .... :ok: ....