PDA

View Full Version : Etapa 18: FC CETATE Suceava - SC FC PETROLUL SA Ploieşti



Mishumacher
14th February 2007, 19:38
Inaintea acestui meci echipa gazda se afla pe locul 12 in clasament la 5 puncte distanta de ultimul loc retrogradabil.In timpul pregatirii de iarna sucevenii l-au pierdut pe fundasul Dorian Andronic si portarul Mihai Luca care au plecat la FC Vaslui.Printre noi veniti ii numesc pe Catalin Ivasca de la Ceahlaul Piatra Neamt si pe mijlocasul Mitruc.
De cealalta parte una din echipele cu pretentii la promovare,Petrolul Ploiesti,se afla pe pozitia a treia la 2 puncte de liderul seriei.Inainte de reluarea campionatului au ajuns la echipa ploiesteana Vasile Prisaca(Ceahlaul Piatra Neamt), Stefan Odoroaba (Unirea Urziceni), Jeane Claude Adrimel Bozga (Dunarea Galati), Cristian Luput (FC Oradea) Iulian Mutiu (Gloria Buzau), Mykola Popelyshko (FK Nikolaev) si Andriy Stepanov (Volyn Lutsk)

Eu zic 2 solist la acest meci.

Chido
14th February 2007, 19:43
Eu zic 2 solist la acest meci.

Joaca 2 si la casele de pariuri. Iti decontez eu suma pierduta. :ok:

Gabri3l
15th February 2007, 01:21
meci de 2 solist...

Chido
15th February 2007, 14:49
Se va termina 2... doar daca se apuca Barbu de dat telefoane pe acasa.

N0_NaM3
15th February 2007, 17:39
2 solist, nici nu concep alt rezultat...:D

07Ex
16th February 2007, 17:42
Daca tineti cu Petrolul, atunci da, este meci de 2 solist, dar cred ca realist vorbind se va termina egal asa ca x. Cred ca Cetatea va trage tare in meciul asta, deoarece o infrangere acasa i-ar aduce si mai aproape de un loc retrogradabil.

Gabri3l
16th February 2007, 18:38
Daca tineti cu Petrolul, atunci da, este meci de 2 solist, dar cred ca realist vorbind se va termina egal asa ca x. Cred ca Cetatea va trage tare in meciul asta, deoarece o infrangere acasa i-ar aduce si mai aproape de un loc retrogradabil.

hai mah, chiar asa?!:)
http://img180.imageshack.us/img180/1616/userbar219797kc8.gif

Lup_Galben
17th February 2007, 16:11
2 solo !

Chido
2nd March 2007, 22:27
Astra Sport Bets: FC Cetatea- Petrolul 3.15 _ 3.15 _ 2.00

Interesant...:)

Gabri3l
2nd March 2007, 22:50
mda...ce-i asa interesant?!!!!pentru pariori ,e o cota destul de buna pentru o victorie a Petrolului...:cool:

Chido
3rd March 2007, 00:06
mda...ce-i asa interesant?!!!!pentru pariori ,e o cota destul de buna pentru o victorie a Petrolului...:cool:

Dau cam mult pentru o victorie a gazdelor... :D

Gabri3l
3rd March 2007, 13:34
victorie fara prea mari probleme in prima etapa a returului pentru ploiesteni , Suceava - Petrolul 0-2 (0-2)
cele 2 goluri ale galben-albastrilor au fost inscrise de camerunezul Sagna in prima repriza('15,'38)...

Gabri3l
3rd March 2007, 15:28
victorie fara prea mari probleme in prima etapa a returului pentru ploiesteni , Suceava - Petrolul 0-2 (0-2)
cele 2 goluri ale galben-albastrilor au fost inscrise de camerunezul Sagna in prima repriza('15,'38)...


era vorba de senegalezul Sagna...

Mishumacher
5th March 2007, 12:24
Cetate Suceava - Petrolul Ploie¿ti 0-2 (0-2)

Stadion: "Cetate". Spectatori: cca. 4.500
0-1, min 14: Sagna este servit ideal, in careul mic, de catre Ghita, atacantul ploiestean sutand fara speranta in poarta suceveana;
0-2, min 38: acelasi Sagna isi trece in cont dubla, dupa ce inscrie plasat, din careul gazdelor, pasa venindu-i de la Costache.
CETATE: Rohetki (min21 - Pascal) - Mocanu, Berezoschi, Streinu - Sitaru (46 - Bosancu), Halip, Roman, Mitruc (70- Onciu), Ivasca - Prisaca, Dicher. Antrenor: Ion Radu.
PETROLUL: Prisaca - Costache, Nofitovici, Bozga - Budescu, Dumitru (87 - Zahiu), Marinescu, Ghita ( 50 - Odoroaba) - Stepanov, Sagna, Luput (87 - Serban). Antrenor: Marin Barbu.
Avertismente: Dicher (30), Bosancu (83)/Bozga (16), Luput (28), Marinescu (34), Dumitru (57), Nofitovici (75).
Arbitri: Aurel Bogaciu (centru) - Ispas Cojocaru si Daniel Hulubei (tuse).
Observator: George Ionescu

Kramer contra Kramer

Un Prisaca, la Petrolul. Portar. Un altul, la gazde - atacant. Frati ! Ce putea iesi din legaturile astea de rudenie ? Doua lucruri: daca varful sucevean inscria in poarta lui Raohetki, iesea cu scandal in familie. Daca nu-i perfora poarta, toate erau bune si frumoase. Asa au si iesit, de altfel. Oaspetii au castigat cu 2-0, golurile fiind inscrise de Sagna. Servantii acestuia - Ghita la primul gol si Costache, pentru 2-0. Nici urma de scris in ziare ca Prisca i-ar fi dat gol lui Prisaca ! Important este, insa, faptul ca Petrolul si-a atins obiectivul pe termen scurt - adjudecarea celor trei puncte puse in joc. Partida a fost transata inca din pima repriza, in partea a doua a jocului ambele combatante jucandu-se cu ocaziile. Stepanov a ratat desprinderea la trei minute de la reluarea partidei, in vreme ce atacurile gazdelor s-au oprit in fata bravei defensive ploiestene. Si, daca aceasta era depasita, intervenea Prisaca. Portarul ploiestenilor, nu atacantul Cetatii...
Barbu s-a aratat - cum altfel ? - multumit de rezultat, dar a tras cu ochiul si in ograda contracandidatelor CS Otopeni sau Forex. "Important este sa jucam toate meciurile la victorie, numai asa ne putem detasa de urmaritoare. Cred ca rezultatul pregatirilor din Antalya s-a vazut in partida de astazi. Sper ca si viitoarele partide sa le abordam cu acelasi tonus".
De partea cealalta, tehnicianul Radu s-a aratat dezamagit de prestatia elevilor sai. Ba, mai mult, aproape ca nu si-a recunoscut echipa, care "a jucat excelent in meciurile de pregatire, dar astazi a evoluat sub asteptari". O eventuala explicatie pentru Radu: in prima repriza, ambele formatii au jucat in acelasi echipament, galben-albastru ! Abia dupa pauza, cand scorul era de 2-0 in favoarea Petrolului, gazdele s-au imbracat in negru-portocaliu. Cam tarziu...
Cristian Marcu
"Crai Nou", Suceava