PDA

View Full Version : marketingul clubului



Datenshi
14th February 2007, 13:54
Avand in vedere ca noul director de marketing este ales din mijlocul suporterilor, probabil poate identifica mai usor nevoile clubului. Sa speram ca va gasi si solutii de rezolvare a lor. Oricum, cert este ca va fi foarte receptiv la ideile noastre. Asa ca daca vreti o imagine mai buna a clubului, propun sa discutam aici ce ar trebui facut.

ryk_return
16th February 2007, 01:48
sorry ca intreb....dar cine e acest nou director de marketing???? ca nu stiu prea multe despre el?

Datenshi
16th February 2007, 09:58
Daca urmareai blogurile (al lui Copos in special) sau forumurile, este userul Rassie. A fost si pe OLS un articol pe tema aceasta.

Nico21
16th February 2007, 11:43
este un excelent profesionist si un economist de exceptie...;)

Toshiro
16th February 2007, 11:45
Ma mira pasivitatea rapidistilor dupa mizerabila delatiune a OLS-ului...

Datenshi
16th February 2007, 13:27
Sincer nici nu vazusem articolul, iar prima oara l-am citit in graba, eram bulversat de miscarea lui Copos.

Datenshi
14th March 2007, 15:58
Domnul Copos chiar apeleaza la el pe blog la ideile suporterilor pentru o campanie de imagine, eventual un "rebranding".

Tyler Durden
3rd May 2007, 13:20
din cate stiu tipul a demisionat recent din functie.

Datenshi
3rd May 2007, 21:42
Da, asa este. Totusi, eu zic ca ar fi fost mai credibil daca ar fi prezentat dupa demisie proiectele pe care nu a fost lasat sa le aplice. Asa, e usor sa zici ca ti s-au pus piedici.

Tyler Durden
4th May 2007, 23:12
mda aici ai dreptate, insa eu cred ca e un adevarat supliciu si e nevoie de nervi f.f.f tari pentrua lucra cu Georgel.

Datenshi
5th May 2007, 11:16
Si-asta e adevarat. Problema totusi ramane. Pana si Sportul a inceput sa miste ceva la marketing, numai noi batem pasul pe loc.

Tyler Durden
20th May 2007, 10:25
e ciudat ca George Copos care este un capitalist de succes (in pofida trecutului sau comunist) nu realizeaza importanta acestui aspect esential al capitalismului modern: marketingul.Tocmai el care vede totul ca pe o afacere, ar trebui sa fie mai atent la acest domeniu a carui buna exploatare ar aduce beneficii atat imaginii Rapidului cat si buzunarului propriu.

caine19
20th May 2007, 23:09
Va donez eu 1 cutie de vospea alba ... asa aratati si voi mai bucuresteni :ok:

Tyler Durden
20th May 2007, 23:12
iti multumim, apreciem gestul tau de bunavointa si ne-am gandit sa-ti facem si noi o donatie (avand in vedere ca locuiesti in peluza Catalin Haldan). iti donam un cort folosit, provenit de la o famile numeroasa din Giulesti-Sarbi ca sa rezisti mai bine in fata intemperiilor naturii.

Charon
22nd May 2007, 09:12
Va donez eu 1 cutie de vospea alba ... asa aratati si voi mai bucuresteni :ok:

vrei ceva la schimb?
un sac de ciment,un scaun,ceva?:D

Nico21
24th May 2007, 11:43
Interesant...au aparut pe acest topic si oboristii dinamovisti...:confused:

On topic:...din pacate Rassie a spus pas...imi puneam mari sperante in el,mai ales ca este un rapidist fanatic...