PDA

View Full Version : Jucatorii Rapidului



Laur_Farul
13th February 2007, 21:28
Informatii si comentarii

Zicu, doua goluri pentru Rapid


Ianis Zicu

Rapid a castigat astazi CU 3-0 partida amicala cu Mlada Boleslav, fosta adversara a giulestenilor din grupele Cupei UEFA, doua goluri fiind reusite de catre Ianis Zicu, dupa pauza, in minutele 47 si 65. Scorul final a fost pecetluit de Ionel Ganea in minutul 75.

Antrenorul Razvan Lucescu a inceput aceasta partida in urmatoarea alcatuire: Coman - M. Constantin, Maftei, Sapunaru - Badoi, Lazar, Maldarasanu, I. Stancu - Buga, Griffiths, Moldovan.

Sursa : Prosport

Datenshi
13th February 2007, 23:01
E o treaba la Zicu sa dea doua goluri in acelasi meci. :P

kain
14th February 2007, 14:55
O schimbare in bine.. se vede ca a venit Ganea la echipa :D

Laur_Farul
20th February 2007, 23:01
Moldovan: “In sufletul lui, Karamian este tot rapidist”


Viorel Moldovan a comentat si el incidentul provocat de fostul sau coleg, Artiom Karamian, care a lovit cu pumnul un panou de plexiglas si le-a aratat “degetul mijlociu” fanilor olteni în timpul amicalului U. Craiova-Poli Timișoara, scor 2-1, disputat sâmbătă. “S-a pus singur sub presiune, pacat de gestul pe care l-a comis. Desi acum e la Poli, stiu ca în sufletul lui este tot rapidist”, a spus Moldo-gol, care spera sa se reîntâlneasca cu mijlocasul armean pe teren: “Eu sper sa nu fie suspendat si sa joace. Oricum ar face-o pentru noi”, a glumit experimentatul atacant.

Datenshi
25th February 2007, 00:12
Griff si Burdujan pe cale de a fi imprumutati in Asia. De Burdujan ma doare in partea dorsala, dar de Griff chiar imi pare rau. Si nu inteleg in ruptul capului miscarea. :(

Iris4buga
25th February 2007, 09:44
e bine ca e vorba doar de imprumut... la vara, probabil, revin amandoi...

Datenshi
25th February 2007, 12:54
Poate, dar totusi nu inteleg. Stancu si Perja sunt niste rebuturi, iar Griff putea juca foarte bine pe partea aia. Buga e iesit din forma, Griff a jucat foarte bine in amicale. Care e sensul aceste mutari? Deranja pe cineva?

pytzy
1st March 2007, 08:52
Se pare ca I.Zicu sa abonat la gol si I.Ganea a revenit cum se putea mai bine la Rapid...adica cu un GOOOLLL... Forza Rapid.

Datenshi
14th April 2007, 10:50
Lui Ganea i s-a vindecat mai repede pubalgia si va putea juca la Constanta. Astfel, va putea fi menajat si Moldovan in vederea meciului cu Dinamo, pentru ca are deja 3 cartonase galbene.

Cneazul
19th April 2007, 13:56
pe cheriff toure nu l-au pastrat in lot?

grande
19th April 2007, 15:51
:no: :no:

kain
19th April 2007, 22:53
Zicu the best ! :yeah:

Datenshi
5th May 2007, 22:38
Evolutia mirificului fundas Rada la Cluj pas cu pas, descrisa de un suporter rapidist:

min 3 - iesire gresita la offside, semnalizarea eronata a tusierului ne salveaza
min 9 - il scapa pe semedo, iese portarul in ultima instanta
min 20 - driblat cu usurinta de semedo, sut al acestuia de la 16 m, apara portarul
min 29 - semedo ii strecoara mingea printre picioare , iese portarul si intervine
min 31 - centrare de langa rada, cap si gol
min 33 - centrare de pe aceeasi parte, rada complet iesit din joc, cap si gol
min 34 - respinge gresit, minge la adversar
min 37 - pierde cu usurinta o minge la 16 m, faza periculoasa la poarta noastra

min 53 - semedo reia din centrul careului cu capul, de langa rada
min 54 - semedo suteaza in bara de langa rada
min 55 - semedo il depaseste cu usurinta, rada revine si intervine in ultimul moment in careu riscand 11 m
min 63 - semedo preia in careu si suteaza de langa rada
min 68 - minge respinsa cu capul pe spate, la adversar
min 72- tatoneaza mingea, semedo preia intoarce mingea pe 16 m sut si edel scoate de sub bara
min 84 - faza de contraatac, rada uita sa revina in aparare iar semedo omul lui se distreaza si cu ceilalti fundasi si marcheaza

Tyler Durden
5th May 2007, 22:53
Rada este in opinia mea printre cei mai slabi fundasi din divizia A. Nu are viteza, nu are pasa, nu are plasament si cred ca nu ma insel daca spun ca nu are nici creier.

Datenshi
5th May 2007, 23:03
Nu cred ca te inseli. Numai Razvan il mai vede ca fiind stalpul apararii.

Tyler Durden
5th May 2007, 23:25
pai Razvan nu vede in general, nu numai cand e vorba de Rada.

Datenshi
9th May 2007, 20:24
Vestea buna: Ganea intra meciul urmator.
Vestea proasta: Nu mai conteaza.

LeBronJames
9th May 2007, 22:43
Vestea buna: Ganea intra meciul urmator
Ce mai conteaza? Si asa nu mai avem pentru ce sa jucam. Ma rog la Dumnezeu ca macar in finala cupei sa joace si baieti ca Rapidul pe care il stiu si iubesc.

Datenshi
10th May 2007, 00:18
Rapidul pe care il stim si il iubim nu prea mai e. Momentan e reprezentat de niste mascarici care nu merita sa poarte aceste culori. Sa speram ca vom scapa totusi curand de ei.

Charon
10th May 2007, 10:40
Vestea buna: Ganea intra meciul urmator.
Vestea proasta: Nu mai conteaza.
nu stiu ce vedeti voi la Ganea!:confused:
cat a jucat a fost 0 barat!

Datenshi
10th May 2007, 18:57
Cat a jucat returul asta, da' nu cred ca e vina lui. Pana in iarna cum a jucat?

Datenshi
20th June 2007, 22:04
Zotta: "Buga ori vine și se pregătește, ori va sta doi ani și jumătate în tribună"

* Sursa: www.prosport.ro


"Are două variante: ori vine și se pregătește și dă totul pentru Rapid, ori doi ani și jumătate cât mai are contract, va sta în tribună.Nu o să-i dăm drumul la altă echipă, nici pentru cinci milioane de euro. Și din ce știu eu, nu este vorba de Steaua", a declarat Zotta, într-o conferință de presă.
Zotta a precizat că Buga va fi amendat cu 3.000 de dolari, pentru că a lipsit de la două antrenamente și de la vizita medicală.

Datenshi
23rd June 2007, 13:58
Intre timp, amenda a ajuns la vreo 9000 am auzit. Caracter 0 la baiatul asta.

grande
12th July 2007, 09:49
Dani Coman nu s-a aflat în primul "11" în partida amicală pe care giuleștenii au avut-o programată miercuri seara, împotriva echipei de liga a II-a din Franța, Bastia. Goalkeeperul rapidist este hotărît să nu mai joace pînă în momentul în care situația lui se va clarifica. Deși patronul George Copos și directorul sportiv al Rapidului, Viorel Moldovan, anunțaseră că s-a ajuns la o înțelegere cu portarul rapidist, se pare că lucrurile nu stau tocmai așa.
Deranjat de ultimele declarații ale lui Viorel Moldovan, care a negat faptul că ar fi existat o ofertă concretă din Spania pentru goalkeeperul alb-vișiniilor și de faptul că l-a acuzat că nu caută decît o mărire de salariu, Coman a decis să vadă cel de-al treilea meci amical al alb-vișiniilor din tribună. Dani Coman a jucat într-un singur amical din cele 3 susținute de Rapid pînă acum (Rapid - FC Sion 0-0).
La plecarea în Elveția, goalkeeperul giuleștean a declarat că va merge alături de echipă și va juca în primul amical, după care va lua o decizie în privința viitorului său.


rapidisti.ro

Mario Di Lazi
12th July 2007, 14:21
Costin Valeriu Oghinciuc
cine este acest jucător ?
este în probe la Lazio și am văzut că a fost la Rapid ... dacă știe cineva, ceva despre el îl rog să posteze 1 mesaj pe Sub Forumul lui Lazio ...
merci ... :)

Datenshi
14th November 2007, 08:17
Bozovic, sarbatorit de Copos

* Data postarii: 13.11.2007

* Sursa: www.prosport.ro



Fundasul Vladimir Bozovic a împlinit astazi 26 de ani. Cu aceasta ocazie, fotbalistul muntenegrean a fost felicitat de toti colegii sai si a avut parte de o supriza interesanta. Patronul George Copos i-a facut cadou un tort în forma de sticla de whisky, o pipa, o scrumiera si un pachet de tutun fin, facând aluzie la evenimentele în care fundasul rapidist a fost implicat."Sunt fericit si ma simt un om norocos. Nu ma asteptam la un asemenea gest si vreau să îi multumesc domnului Copos. Sunt fericit la Rapid si vreau sa ma revansez pentru aceasta surpriza în urmatoarele meciuri! Forma de sticla a tortului a fost o gluma a patronului, oricine ma vede jucând îsi da seama ca nu duc o viata extrasportiva, însa gestul contează cel mai mult! Le multumesc colegilor, domnului Copos si suporterilor rapidisti, pe care îi iubesc!", a spus Bozovic pentru site-ul oficial al clubului giulestean.

Datenshi
18th November 2007, 10:40
GRIFFITHS REVINE!

Aventura lui Ryan Griffiths în China a luat la un moment dat o turnura tragica: atacantului i s-a descoeprit o afectiune la muschiul cardiac si a fost nevoit sa renunte câteva luni la fotbal. Jucatorul a revenit la antrenamente, iar din ianuarie se va întoarce în tara!

Adus de Razvan Lucescu la Rapid, Griffiths nu a rupt gura târgului, fiind imediat împrumutat pentru un an la formatia din prima liga Chineza, FC Liaoning. Tocmai când a început sa se acomodeze în China si chiar sa marcheze meci de meci, Griffiths a contactat un virus care i-a afectat muschiul cardiac. Dupa câteva luni de tratament, jucatorul a revenit la antrenamente, iar din ianuarie se va întoarce în Giulesti, la Rapid. “Griffiths e în China si i s-a dat voie sa faca antrenamente. Cel mai sigur, din decembrie va începe pregatirea normala. Din ianuarie va reveni la Rapid, pentru ca atunci îi va expira împrumutul la FC Liaoning. Din martie va fi suta la suta apt pentru fotbal”, a dezvaluit impresarul jucatorului, Marcel Popescu.

Totusi, sansele ca Griffiths sa mai evolueze pentru Rapid sunt infime, atacantul fiind destul de suparat pe oficialii giulesteni, deoarece la plecarea în China nu i-a mai fost platita o rata din contract si nimeni nu s-a mai interesat de soarta lui în perioada petrecuta acolo. O posibila destinatie pentru Griffiths ar putea fi CFR Cluj, grupare care este dispusa sa-l achizitioneze pe australian.


@prosport

Eu sper sa ramana, e un jucator util daca e folosit cum trebuie.

Datenshi
10th December 2007, 22:57
COMAN: "VA SPUN CU MINA PE INIMA CA VREAU SA RAMIN LA RAPID PINA IN 2009, CIND IMI EXPIRA CONTRACTUL"


* Sursa: www.fanatik.ro



Portarul “alb-visiniilor”, Dani Coman, a declarat pentru FANATIK ca nu a cerut conducerii clubului sa fie lasat sa se transfere in strainatate in pauza competitionala. “Am vazut si eu ce s-a scris, cum ca m-as fi dus la conducere sa le spun sa ma lase sa plec din iarna. Este o inventie, nu am facut asa ceva. Sper sa nu fie alte interese, de toata lumea spune ca vreau sa plec”, a declarat Coman.
Intrebat daca in vara, in cazul unei oferte concrete, ar parasi Rapidul, Coman a declarat: “Sincer? Va spun cu mina pe inima ca vreau sa raminla Rapid pina in 2009, cind imi expira contractul. Asta simt acum!”.

E clar, nu-l mai vrea nimeni. :(

Datenshi
5th February 2008, 08:08
Costin Lazăr: "Ryan este mult mai puternic decît ultima dată cînd a fost la Rapid"
Mijlocașul rapidist a fost impresionat de colegul său, Ryan Griffiths, despre care spune că este foarte schimbat față de acum un an, înainte de împrumutul în China:

"Ryan m-a impresionat! Este mult mai puternic, atît fizic, cît și psihic, față de ultima dată cînd a fost la Rapid. Cred că experiența împrumutului în China a fost benefică pentru el", a spus Lazăr pentru rapidisti.ro.
Rapidisti.RO

Datenshi
16th March 2008, 13:41
Recunoasteti *******ul din imagine?

Tyler Durden
16th March 2008, 13:42
Da, e unicul ,,spartan" de la Rapid. Acum ca am ghicit, ce-mi iese? :D

Datenshi
16th March 2008, 13:43
Desi nu era asa greu, dau o bere. :D

ultra
16th March 2008, 21:21
La inceput credeam ca vrea sa-l lucreze pe Rednic, acum incep sa-mi dau seama ca este PENIBIL !

grande
16th March 2008, 21:32
Ai mare grija pe aici ,eu pentru cuvantul penibil am luat avertisment din partea domnului supermoderator Datenshi !:ok:

ultra
16th March 2008, 21:39
Depinde in ce context ai spus asta ... dar nea Datenshi stie ca sunt baiat cuminte :))

Datenshi
16th March 2008, 23:33
grande, eu mi-am facut doar datoria. Imi pare rau daca tu crezi ca am exagerat.

Datenshi
20th April 2008, 12:13
Marin Condescu: "Toți românii ar trebui să-i sărute mănușile lui Coman"

* Sursa: rapidisti.ro

Președintele formației Pandurii Tîrgu Jiu, Marin Condescu, l-a lăudat pe portarul rapidist Dani Coman. Condescu a comentat gestul lui Andrade, care i-a sărutat mănușa numărului 1 al giuleștenilor.

"Nu doar Andrade ar trebui să-i sărute mănușile lui Coman, ci toți românii. După părerea mea, Coman ar trebui să fie titularul naționalei. E cel mai în formă portar romîn la ora actuală și a făcut minuni și în această seară", a zis Condescu.

ultra
20th April 2008, 13:21
Acum 1 an cand am picat in semifinale in Cupa cu ei spunea Condescu, ca eram cea mai accesibila echipa ... si uite ce a ajuns sa declare. Felicitari ! ;)

clujeanca_rapid
20th April 2008, 18:04
Mi-a placut foarte mult declaratia lui Condescu.Nu de alta,dar are dreptate.Sper ca totusi sa fie ales,odata,titular:no:
iar de gestul lui Andrade,nu am ce sa zic:yeah:

andreidaniel
20th April 2008, 18:54
iarasi ne-a scos Comanila :).Nici nu vreau sa ma gandesc care era evolutia scorului daca dadeau gol din penalti :no:

clujeanca_rapid
20th April 2008, 22:18
probabil nu mai jucau nimic:Pdar Coman a aparat si asta a crescut moralul echipei.desi scorul ar fi trebuit sa fie mai mare,e bine si asa.victoria e importanta:D

ultra
20th April 2008, 22:50
Macar sa ne scoata Dani si la anu` si peste 2 ani [daca ramane] :D. O echipa mare, are nevoie si de un portar de calibru ;). Vezi Juve, Manchester Utd, Lyon si exemplele pot continua.

clujeanca_rapid
25th April 2008, 16:37
m`a amuzat azi tare o declaratie din gsp,de fapt un articol in care scria ca Bozo iar a fost prins beat la volan:(in fine,Copos l`a certat si il amendeaza etc si Taher a zis ca nu`i nimic,ca e tanar si ca data viitoare ii ia un sofer personal:happyare simtul umorului omul asta...