PDA

View Full Version : Etapa a treia: FC National - Rapid



Bancaru
15th August 2005, 17:53
Al doilea meci in Cotroceni in acest sezon. Ne viziteaza Rapidul. Meciul se pare ca a fost devansat din cauxa ca avem probleme cu luxul. Pardon, cu lucsii. Si nu numai. Daca nu se trezesc astia mai repede o sa avem mult mai multe probleme.
Deci, pe data de 20 august la ora 17.00 va asteptam la meci in Cotroceni. Totodata va asteptam sa va dati cu parerea. Continuam pe aceeasi linie sau ne trezim?

krapulax
15th August 2005, 18:13
pai ca sa raspund, ne vom trezi, dar vom continua pe aceeasi linie. adica pierdem. dar vom juca mult mai bine. pentru noi, asta e un meci de vacanta. urmatoarele 2 etape- cu gloria si cu clujul ne vor da o idee mai clara despre cine suntem si incotro ne indreptam.

Bancaru
15th August 2005, 19:33
Kra****x, aici nu e o pictura de Gaugain. E de dat la gioale. Daca ne trezim, jucam si batem, sau macar un egal. Daca nu... visam in continuare.
Alamar, de ce votezi dar nu iti spui parearea. Nu te pastra numai pentru analiza finala.

alamar
15th August 2005, 19:58
Curaj, fratilor, ca nu s-a sfarsit lumea. Se termina cu scandalul la National, baietii pun osul la treaba si batem Rapidul. Ce simplu suna totul pe hartie ( pardon pe forum ).
Daca retrogradam? Am mai scris asta, Progresul "you'll never walk alone".
Dar tot batem Rapidul.
Haaaaaaaaai Progresuuuuuuuu'
Asta am scris-o dincolo, la "intern" si o sustin si aici. Speranta moare penultima, ultimul voi fi eu.

deja-vu
16th August 2005, 09:00
Din Pacate Echipa Este Foarte Subtire. Nu Cred Ca Avem Nici-o Sansa, Nu Numai Cu Rapidul Dar Si Cu Alte Echipe. De Mult Nu Am Mai Avut Asa Un Lot Slab. Nu Avem Un Lider De Echipa (poate Prunea, Daca Va Fi Titularizat), Nu Avem Valori, Nu Avem Rautate.
Mi-as Dori Mult Sa Castigam, Dar Sincer, Dupa Ce A Aratat Echipa In Primele Doua Meciuri, Nu Cred.
Multumim Gino!

Bancaru
16th August 2005, 10:08
Deja-vu, fii atent la negarea negatiei. NU cred ca avem NICI o sansa... Deci avem. Nu stiu cum sa interpretez miscarile de trupe de la Rapid. Nu stiu cat vor influenta rezultatele imediate, dar pe viitor s-ar putea ca Rednic sa aiba conflicte cu unii jucatori. Nu e asa maleabil ca Razvan. Primul o sa fie Moldovan. Nu trebuie, totusi, sa ne gandim la ei, ci la noi si sa ne vedem de antrenamente.

kurany
16th August 2005, 10:41
Nu avem nici o treaba cu miscarile de la Rapid..insa e cu dus si intors...
Intotdeauna cand exista schimbari de antrenor...toti jucatorii joaca mancand pamantul pentru a castiga un loc de titular.....ASTA NU E BINE...
.pe de alta parte nu stiu care e relatia dintre jucatorii rapidului si Lucescu...presupun ca ft buna deoarece majoritatea au fost adusi de el sau promovbati de el.....asta insemnand ca nu le va conveni instaurarea lui rednic.....ASTA E BINE...

Revenind la gradina noastyra in mod normal cu echipa de start din Ghencea nu evem sanse cu rapidul...poate cu ceva modificari la mijloc si in defensiva...si daca stam cu fundul in poarta totmeciul scoatem un egal/
Personal as vrea sa joace deschis..sa joace frumos..sa riste chiar daca primim o caruta de goluri...
M-am saturat de tactica cu fundu in poarta..
Acum pentru a glumi putin..cred ca faza cu nocturna e vrajeala..incearca gINO sa ne obijnuiasca cu ore mai matinale...intai17.00..pe urma 14.00...ca sa ajunga la 11.00..
Norocul nostru cel putin acum e ca anu asta cad decat 2 echipe!
In ceea ce il priveste pe Landi...a facut cateva gafe in meciul cu steaua...nu fac parte din cei care doresc schimbarea antrenorului dupa 2 etape..insa parca nici jucatorii nu au un respect asa de mare pt el.....
Ce bun ar fi HALAGIAN.....:)....cred ca s-ar urca pe pereti LITA......
HAI PROGRESU!

miril
16th August 2005, 10:58
Nu stiu de unde survine acesta schimbare de atitudine a jucatorilor fata de Landi, atmosfera fiind foarte buna in lot, in retur. Unii au fost rezerve atunci, iar altii sunt noi... Si eu cred, ca si Kurany ca chestia cu nocturna este o varjeala, dar cauza ar fi, mai degraba, una economica, ca sa nu mai platesca bani pe nocturna, in perspectiva unui numar redus de spectatori. Masura, vazuta la rece, daca este asa, este de inteles.

Bancaru
16th August 2005, 13:21
Eu nu pot sa cred ca face lucrul asta ca sa ne obisnuiasca cu matineul. Sa fim seriosi. Macar ca scoate bani cu ghiotura si nu vrea sa pice in B. Acolo nu mai esti bagat in seama. Daca voia asta, vindea locul. Cat despre defectiune eu cred ca e reala. Sa nu uitam ca meciul este televizat. Pentru asta Liga primeste bani. De la Liga primeste si clubul bani. In plus s-au incheiat contracte de sponsorizare cu terti care isi vor pune banner-ele pe marginea terenului. Televiziunea, la randul ei a incheiat si ea ceva contracte de publicitate cu diverse firme. Decalarea inseamna multa bataie de cap si reducerea unor venituri rezultate din publicitate. Nu cred ca a facut asta intentionat. Eu chiar cred ca e ceva defect la instalatia electrica. Nu neg ca si Gino are ceva defect la instalatia... la ce i-o folosi lui creierul ala!
In schimb a revenit Lucescu JR. Sa vedeti acum ambitii, promisiuni, make up sex, etc. Iar noi ne tavalim in mediocritate.

Bancaru
18th August 2005, 19:05
Cica Rapidul nu are nici un atacant veritabil valid. Sa vedem cati jucatori veritabili vom avea noi disponibili.

miril
20th August 2005, 19:13
Ne-am revenit! Ce bine!

alamar
20th August 2005, 20:31
Si inca cum. Am jucat cum a trebuit. Ce diferenta fata de meciul cu Steaua. Am vazut chiar si intrari la sacrificiu. Din pacate Abiodun inca nu poate sa stea 90' in teren. Dupa mine a fost cel mai bun de pe teren. Am avut o satisfactie de 2 ori mai mare la sfarsitul meciului sa-i vad pe rapidisti ofticati. Am stat la tribuna a II-a si ce mi-au suportat urechile nu va pot descrie. Bravo baieti, bravo Landi, bravo National.
HAAAAAAAAAAAAAAI PROGRESUUUUUUUUUUU'

krapulax
20th August 2005, 20:33
ne-am revenit, ca pe rapid nu-i batusem inca pe 2005. remarcati- mehmedovici, sapun, thwaite, abiodun si ceilalti care au jucat sau care n-au apucat sa joace.

alamar, nici la a-ntaia n-a fost mai bine.

Bancaru
21st August 2005, 10:28
Inca un an in care Rapidul calca stramb in Cotroceni. N-a fost sa fie. Poate nici la anul...
Mai mult decat aceasta victorie intr-un meci de traditie conteaza ca am reusit sa iesim putin din pasa proasta. Parca au mai fost ceva relatii de joc, desi mijlocul e inca mort, sau compartimentele nu sunt sudate. Tot apararea a fost cel mai tare punct, desi nu a dus tot greul. Asta si datorita inexistentei unui varf veritabil la Rapid (cel putin teoretic: Buga ce e?).
Nu cred ca Mehmedovici va mai fi scos din echipa. E tare omul. Mie si pentru Prunea imi este teama. Thwaithe, dupa Lita, merita cu prisosinta banderola de capitan. Griffith, incet, incet, capata incredere in el. Eu am vazut doar ca a fugit mult, rapidistii de pe langa mine erau mai admirativi. Asa o fi...
Una peste alta, bine ca s-a terminat asa.

be@
21st August 2005, 16:33
Cine poate face o mica descriere a felului cum a jucat fiecare jucator de la Natioanal ? Care au fost cei mai buni bancari de pe teren ?Ce impresie v-au facut Mehmetovici,Bad si Mozacu?Si as mai avea o curiozitate : cum a jucat Rada ?A fost acelasi fundaj ambitios pe care-l stiam noi ?

Bancaru
21st August 2005, 17:53
Nae - destul de sigur pe el, are reflexe la suturile din apropiere. Trebuie sa-l vedem si pe Prunea.
Mozacu - se putea si mai bine, adica Bazzi
Sapunaru - a luptat cat a putut si, parerea mea, este din ce in ce mai sigur pe el
Mehmetovic - nu mai iese din echipa decat pe targa. Nu a trecut nimic de el
Thwaithe - se pare ca si-a gasit locul pe dreapta, odata cu gasirea lui Mehmetovic in centru. Le-a facut mucii cravata la rapidisti
Oprea - nu a stralucit. Sa vina Chiacu!
Shroj - mai bine ca in meciul cu Bacau, putine mingi au trecut de el. Nu cred ca are concurent ca mijlocas la inchidere
Abiodun - maimutica. Ca de obicei. A driblat si a insistat mult la faza golului
Lita - mai serios si lafel de bataios. Poate o sa se imprieteneasca cu Landi
Griffith - a alergat enorm. In unele poze, poate, o sa-l vezi si in aparare iar in altele si in atac. Parerea mea ca nu e varf veritabil si nici nu se intelege cu Savu. In teren, adica
Savu - a dat gol
Rezerve
Bundea - e inca accidentat. Eu mai sper de la el, daca nu, sa vina Chiacu!
Bad - a luat un galben. Cred ca inca viseaza la Timisoara. Nu stiu ce cauta aici
Bazzi - 90 minute face fata mai bine decat Mozacu.

Rada cam incurca bancile si echipa medicala. De vreo cateva ori a baut apa de la medicii nostri precum si de la banca noastra de rezerve. Mare ambitie! Cam fara putinta insa. Nu e locul lui acolo. Poate vine la noi pana la urma. Se spunea ca a cerut la Vama dezlegarea. Dupa meciul asta poate o si primeste.
Ce nu mi-a placut deloc, dar deloc a fost atitudinea lui Vasilache. A jucat magareste si dur fara un motiv anume. Nu inteleg de ce nu a primit galben. Nu au fost faulturi de galben neaparat, dar atitudinea era departe de una sportiva.

alamar
21st August 2005, 19:50
Mozacu mi-a placut ca a fost rau. cu adversarii si cu arbitru de pe partea tribunei 2 in a II-a repriza, chiar la si injurat. Din pacate doar atat. Si este si mic de statura. La ce aparare avem, toti inalti, "calai", Mozacu a parut iesit din tipar. Si totusi Bazzi sau Panc. Sapunaru creste de la meci la meci. Sper sa nu se opreasca aici, este loc si de mai bine. Surpriza pentru mine este acest Mehmetovici, mama ce lungan, dar care stie si cu mingea. Pacat ca este doar imprumutat. Iar o sa pierdem un fundas de calitate. Thwaite, asa cum am spus si dupa meciul cu Steaua, locul lui este fundas dreapta. Oprea, raman la aceiasi apreciere, jucator de echipa care trage sa nu retrogradeze. Abiodun trebuie sa ajunga la capacitate 100% si sa tina 90'. Fara el nu vad echipa de start. Griffith, viteza, dar tehnica ioc. Cred ca e bun sa vina din spate, dar la un astfel de jucator mai trebuie sa stie si un pic cu mingea. Bancarule nu-l critica inca pe Bad. Este tanar si are sansa sa mai creasca, este in aceiasi situatie cu Sapunaru. Imi place fizicul lui. Restul in nota cu care eram obisnuiti. Pe rapidisti ia impresionat Abiodun, caci pana la urma au sfarsit prin ai spune "cioara". Interesant din partea lor. Apararea noastra in schimb ia demoralizat. Ii auzeam cum comentau la duelurile cu piticii lor din atac.Toti au remarcat inaltimea si au spus la sfarsit ca iar si-a facut Nationalul echipa fara bani in timp ce ai lor nu au avut ochi pentru jucatorii straini. Am inteles ca si Bundea a fost in discutii cu Vama dar la tot amanat pana cand a ajuns la noi.

krapulax
21st August 2005, 20:19
de ce panc nu a fost nici rezerva? cred ca ar putea juca si la acoperire, pe postul lui shroj, in ideea ca bazzi trebuie bagat in primul 11. mai in pericol e griffiths insa. sa-l vedem si pe burca pe unde si-ar putea face loc. si astept sa-i vad si pe ucha si shore, daca n-or fi plecat deja. or fi la mogosoaia.

Bancaru
22nd August 2005, 00:36
Si pe partea noastra de tribuna au fost laudati strainii. Iesiti in fata au fost Thwaithe si Griffith(!). Thwaithe intr-adevar e bun. S-ar putea ca in urma recentelor evolutii ca Hiddink sa-l mai lasa pe Jon la hodina in Banat si sa-l chema pe lunganul nostru. Are un dribling de minune.
Din pacate avem numai fundasi buni, dintre care multi trebuie sa faca tusa. Alternativa in atac nu e. Vorba lui Krap, macar sa-l vedem si noi pe Ucha Lopez. Probabil ca la cumulul de 4 cartonase pe care odata si odata il va face Savu, o sa-l vedem si pe killerul Ucha.
Burca nu prea mai are loc. Alamar. nu am nimic cu Bad. Dar nu a facut nimic. Nu e nici chiar asa de tanar. Are vreo 25. Multi inainte. Eu cred ca e mai de viitor unul de la noi de 19/ 20 de ani. Bad pleaca la anul. Probabil. In ritmul asta s-ar putea sa-l primim cadou. Mehmetovic trebuie cumparat. Fundas get-beget.

alamar
22nd August 2005, 08:21
Alamar. nu am nimic cu Bad. Dar nu a facut nimic. Nu e nici chiar asa de tanar. Are vreo 25. Multi inainte. Eu cred ca e mai de viitor unul de la noi de 19/ 20 de ani. Bad pleaca la anul. Probabil. In ritmul asta s-ar putea sa-l primim cadou.

25 de ani? Nu am stiut. Auzisem ca ar fi mai tanar, ceva la 21-22. Pai la 25...
Daca nu arupt gura targului la Timisoara (unde Silvasan a fost pastrat) atunci mai bine lipsa. Tot un jucator la fel ca Oprea. Landi intr-un interviu in Gazeta: "Am schimbat jucătorii. Ne-au plecat 8 fotbalişti valoroşi, iar cei care au venit īn locul lor nu sīnt la fel".

kurany
22nd August 2005, 10:39
Am vazut ca s-a pus problema introducerii lui Mozacu si a nefolosirii lui Bazzi...
In echipa de start au fost introdusi 5 jucatori straini...R.Griffiths, A.Agunbiade,
J.W.Shroj,Twaithe si Mehmedovic...
Deci maximu posibil aflato pe teren in ecelasi timp.
Probabil s-a considerat ca Mozacu isi va face treaba si l-au sacrificat pe el ca sa il bage pe Mehmedovici in fundas centrel
Si tare bine a facut antrenorul.
Echipa nostra si-a gasit iar o aparare beton.
E clar ca Twaite matura tot pe partea dreapta si se intelege si cu Abi...cel putin a doua repriza cand au fost in fata tribunei I i-su impresionat si pe rapidisti.
In mijloc cred ca Sapunaru a gasit jucatorl langa care sa creasca(Mehmedovic)..
L mijloc daca ALIN STOICA ar semna am putea avea un mijloc reusit cu Stoca - Lita - Shroj- Abiodun......
Atacul..cam steril...I.Savu e oportunist, alearga , se zbate, nu gafeaza prea mult...nu cred ca il poate scoate cineva din echipa.
Acum problema e ca si Griffiths e tare bataios..imi place...poate daca at juca mai ofensiv..
Sa il asteptam si pe Manta, poate va putea juca..si de ce nu sa nu uitam, de D'Artagnan al nostru chiar daca presa de azi spune ca s-ar fi certat cu Landi pt ca nu a fost titular desi toata saptamana asta i-ar fi promis italianul.
Sa nu uitam si de Chiacu....Mai avem inca 2 canguri...dar e cam problematic cu atatia straini.
Bad nu mi-a placut nici mie.
Dar sa nu il blamam dupa ce a jucat 20 de minute.

Bancaru
22nd August 2005, 13:44
D'Artagnan e celalalt Savu? Si daca s-a certat ce? Are 33 de ani... Mie imi place Marian Savu. Dar nu cred ca asa se poate pune problema. Atata timp cat astalalt Savu isi face treaba. El trebuie sa dea gol. Ce cred eu despre introducerea lui Ionut se refera la momente inoportune, cum a fost meciul cu Steaua, in conditiile in care Griffith facea apararea mai mult, Savu a ramas singur. Mujlocul inexistent si ametit, asa ca domnul Ionut era in plus. Cred ca daca mai joaca cu inca un varf veritabil langa el, se misca mai bine. Ati vazut cum o facea cu Sergiulica langa el.

kurany
22nd August 2005, 13:59
D'Artagnan e Marian Savu, cel putin asa ii spuneam acum vreo 2 ani cand avea ciocul ala.

Bancaru
22nd August 2005, 14:32
... ciocul si pletele. Plus mustacioara. Dar nu sunt numai 2 ani. Era pe vremea cand pleca de la noi la Sahtior.

Anca,Oncica&CO.
22nd August 2005, 14:47
Felicitari pentru Victorie !!!!! National mai incurca odata Rapidul !!!! Bravo! Felicitari National,se vede ca aveti un antrenor "meserias"! /hello /hello /hello

krapulax
22nd August 2005, 17:26
bad are 21-22 intr-adevar, am vazut pe saitul lui poli inainte sa-si actualizeze lotul.

be@
22nd August 2005, 23:53
Felicitari pentru Victorie !!!!! National mai incurca odata Rapidul !!!! Bravo! Felicitari National,se vede ca aveti un antrenor "meserias"! /hello /hello /hello


Multumim, multumim ! :)

Bancaru
23rd August 2005, 09:51
Felicitari pentru Victorie !!!!! National mai incurca odata Rapidul !!!! Bravo! Felicitari National,se vede ca aveti un antrenor "meserias"! /hello /hello /hello
Si voua mult succes in meciul cu Lens. Eu sper sa va calificati. Meritati.