PDA

View Full Version : Cum apreciati jocul stelei in epoca Protasov



SORENSEN
15th August 2005, 12:18
E unul zic ca este in primul rand este altfel fata de anul trecut .Putin mai spectaculos poate.
Astept o crestere de la meci la meci .
De altfel astept o calificare in grupele CL , nu exista prea mari scuze avand in vedere starea lui Rosenborg .

Lucky_OLD_G's
15th August 2005, 17:22
STEAUA..........protasov super....champions league .....banel nicolita......magieeeee

Hard
15th August 2005, 17:28
o echipa mai ofensiva,mai deschisa.e mai bine asa decat in epoca zenga.sa vedem daca si rezultatele vor fi mai bune.

don_denver
15th August 2005, 17:28
pana acum..totul e ok..mai trebuie sa treaca apa pe dambovita pana se va face pe ceva concret o analiza mai amanuntita si mai aproape de adevar

viorel 31
16th August 2005, 14:01
Este devreme pt o analiza serioasa despre "amprenta" pe care si-o pune Oleg pe jocul Stelei.
Oricum echipa noastra joaca mai deschis, mai frumos, pe atac cu scopul declarat de a marca un gol mai mult decat adevrsarul.
Un lucru bun este ca in campionat in 2 etape nu am primit nici un gol.
Se vede ca Protasov a fost atacant la viata lui spre deosebire de fostul antrenor care-si trada originea italiana si factura de fost portar print-un joc inchis.

Steaua a avut intotdeauna un joc frumos,deschis si in viteza , asa ca fotbalul propus de Oleg nu poate decat sa ne bucure.

FORTZA STEAUA! :ok:

suporterita
16th August 2005, 14:34
Steaua joaca mai ofensiv,ce ne facem ca in meciurile cheie nu reusim sa marcam ,raportat la numarul de ocazii.ma voi pronunta dupa meciul cu Rosenborg,sa vad daca are o tactica deosebita si reuseste sa-si califice echipa.marii antrenori se vad in meciuri grele.

uti2102
17th August 2005, 15:45
Deocamdata se observa un joc mai direct pe poarta, mai rapid, mai ofensiv. Jucatorii nu ezita sa dribleze shi sa paseze perpendicular pe poarta (cum procedau in epoca Zenga sau Pitzi). Imi plac in mod deosebit actziunile cu demarcari surprinzatoare shi pase dintr-o singura atingere. In sfarshit, dupa catziva ani, Steaua pare capabila sa surprinda orice adversar pe faza de atac. Mai ramane insa mult de lucrat la finalizare. Iar apararea trebuie sa mai capete ceva consistentza. N-am luat prea multe goluri, dar le-am luat aiurea...

SilverZeus
17th August 2005, 20:23
.....foarte bune prestatii a avut Steaua pana acum....se vede ca e altceva...pe vremea lui Zenga, stateam in fata televizorului si ma gandeam daca se poate juca si mai prost decat atat...ok, Zenga a avut succese certe, insa spre finalul campionatului parea o echipa foarte slaba....acum, e altceva....exista insa un singur regret: lotul este foarte subtire, iar banca e jenanta....

uvictor
22nd August 2005, 15:08
Nu am stiut unde sa postez articolul asta din gsp, asa ca il postez aici.
http://www.gsp.ro/index.php?a=21330&shift=1
Jos palaria!

SORENSEN
24th August 2005, 10:24
Ce nu e bun la Protasov e clar : ca si Piturca nu stie ce sa faca cu schimbarile adica ---de ce ?, cand? , pentru ce ?, pe cine?
Zenga le stia ,Per Hogmo le stia(pai chiar dc a ntrenat fete -cunostintele tactice sunt de folosit si pt fete si pt baieti).
pai Hogmo asta a facut 3 schimbari pana in min46', iar Protasov a facut doar 2 si doar una a fost facuta relativ inteligent.
Dupa atatea meciuri imi placea ca nu era un adept al schimbarilor RADICALE , pe ici pe colo o schimbare in primul 11 , dar acum a fcaut la mijloc numai improvizatii Extrem de riscant mai ales intr-un astfel de meci si cu adversari "batrani" atat ca experienta cat si ca varsta efectiva .
Meciul l-a pierdut Protasov , a castigat el meciuri dar pe cel mai important NU.

dragos_popa17
24th August 2005, 16:09
Nu e vina lui Protasov ca Radoi si-a dat cu stangu-n dreptu' cum nu e vina lui Protasov nici ca nu a avut solutii pe banca de rezerve sau ca a fost nevoit sa recurga la inovatii pentru ca Dica e suspendat. Calificarea s-a pierdut pentru ca Protasov nu a avut pe banca jucatori care sa intre si sa dea gol, cum a avut Per Hogmo. Pentru prima data ma simt nevoit sa critic si eu conducerea care nu a adus jucatorii necesari pentru accederea in Liga. Daca despre aducerea lui Iacob am si am avut numai cuvinte de lauda, faptul ca ieri nu am avut in teren un mijlocas capabil sa limezeasca jocul ne-a costat. Ne-am bazat pe cursele lui Nicolita care ieri a parut mai crispat ca niciodata. La urma urmei, asta a fost si problema ieri. Multi jucatori nu au facut fata presiunii. Singurii pe care i-am remarcat si merita felicitati sunt Ogararu si Iacob, cu un plus imens pentru Ogararu. A jucat fara greseala. Incet, incet se transforma in jucatorul meu favorit de la Steaua.

Delt@
24th August 2005, 16:17
Nush ce sa zic despre prestatia Stelei....... Atata pacat de meciul de acasa....
Mie sincer imi pare rau si de CFR Cluj, mai ales ca jumate de echipa ii venita de la Gloria Bistrita..... :((

tacitus
26th August 2005, 15:24
Daca Protasov este lasat sa-si puna in practica ideile cred ca vom vedea o alta fata a ecipei Steaua si daca mai este si ajutat cu ceva transferuri serioase,NU NE STA NIMENI IN FATA!

dragos_popa17
26th August 2005, 15:37
Adevarul e ca Protasov, fata de Zenga, nu prea are cu ce lucra la Steaua. Cand a venit Zenga, legiunea de la Bacau forma banca de rezerve, pe cand acum Lovin si de multe ori Baciu sau Goian sunt titulari, din lipsa de solutii. Cu niste transferuri serioase in iarna si cu Protasov pe banca Steaua ar deveni cu adevarat puternica. Problema e ca anul acesta se asteapta foarte mult de la Steaua, mai mult decat anul trecut, iar cu echipa de acum nu stiu daca asta este posibil.

SORENSEN
26th August 2005, 15:48
Protasov are cateva idei bune dar si cateva proaste le-am vazut in dubla cu Rosenborg.

dragos_popa17
27th August 2005, 10:15
In Norvegia am jucat prost pentru ca multi dintre jucatorii tineri au fost foarte crispati. In amicalele din vara Nesu a mai jucat mijlocas stanga si a facut-o foarte bine, marcand chiar un gol. Problema a fost ca la Trondheim Nesu, Lovin si Nicolita, tinerii mai neexperimentati au fost foarte crispati si asta s-a vazut in joc. In plus, jucatorii mai experimentati ca Radoi sau Paraschiv(care si-a aratat din nou limitele) nu au reusit sa le confere siguranta necesara pentru ca au prins si ei o zi foarte proasta. Bostina in spatele lui Iacob n-a fost o miscare f proasta, a filtrat foarte bine baloanele, dar cum Nicolita si Nesu au jucat f prost iar Iacob era tinut foarte strans, n-a prea avut spre cine sa le filtreze.
Lumea il acuza pe Protasov ca a facut experimente, dar adevarul e ca lipsa lui Dica si lotul restrans l-a fortat sa le faca. Daca am analiza bine situatia ne-am da seama ca o formula cu Dinita sau Oprita in locul lui Dica ar fi schimbat si mai radical sistemul de joc. Bostina era singurul care-l putea inlocui pe Dica pentru a pastra sistemul, Nesu era singurul care-l putea inlocui pe Bostina iar P. Marin era singurul care-l putea inlocui pe Nesu. Ar mai fi putut opta pentru varianta Nesu-Nicolita pe stanga si Ogararu-Oprita pe dreapta. Dar cum atat Nesu cat si Nicolita sunt foarte dezorganizati tactic in acest moment, Protasov a decis sa mizeze pe experienta lui P.Marin. A cam gresit cu Marin care a cam fost depasit cam usor, mai ales dupa intrarea lui Braaten. Ideea e ca a fost fortat sa aleaga intre doua rele, pentru ca nici Oprita, ca si Marin, nu era pregatit fizic, lucru care se si vede in acest moment.
Calificarea s-a pierdut, dupa cum am mai spus, pentru ca nu avem lot de liga campionilor. Pai la Trondheim, noi n-am avut nici un mijlocas pe banca de rezerve. Asa nu poti intra in CL.
Protasov e un antrenor bun care stie sa lucreze si la moralul jucatorilor. Sa nu uitam ca a primit singur toate loviturile presei si a protejat echipa de gurile rele in ultima vreme. De asemenea sa nu uitam ce lot are, spre deosebire de Zenga sau Piturca. Sincer, in momentul asta, si Farul cred ca are lot mai bun ca noi, daca nu macar la fel de bun.

SORENSEN
27th August 2005, 23:28
...Sincer, in momentul asta, si Farul cred ca are lot mai bun ca noi, daca nu macar la fel de bun.
Sa nu exageram .Lotul poate ca e mai slab decat pe vremea lui Zenga dar nu cred ca se apropie Farul de valoarea noastra.

dragos_popa17
29th August 2005, 11:13
La mijloc cel putin, nu e departe. Cristocea sau Todoran ar putea in orice moment sa fie titulari la noi. Sa nu uitam ca mai au pe langa asta un Curca, un Pascovici sau un Lungu, care iarasi ar putea juca linistit la Steaua.
Problema noastra e ca nu avem mijlocasi. Daca lipseste Dica nu mai exista pic de imaginatie acolo.

SORENSEN
29th August 2005, 11:46
Problema noastra e ca nu avem mijlocasi. Daca lipseste Dica nu mai exista pic de imaginatie acolo.
:headbang: :headbang: :headbang: Cam asa e :headbang:
PS defapt mijlocasi avem ,da de o valoare mediocra :mda:

Cra10veanu
1st September 2005, 05:58
Mai bine era cu Zenga, sa vedem daca Oleg invata romana poate reuseste sa le explice mai bine jucatorilor :D

Profetu
1st September 2005, 12:15
Mi se pare promitator jocul in epoca Protasov !

Paul
1st September 2005, 12:29
Jucam ofensiv , ceea ce e placut .
Dam multe goluri ceea ce ne convine ...

DIn pacate parca ne lipseste concentrarea din defensiva in meciurile tari , si asta nu e bine ...

Cra10veanu
2nd September 2005, 05:18
Defensiva nasoala rau, eu l-as fii impuscat pe Radoi dupa meciul cu Rosenborg ;)

SORENSEN
2nd September 2005, 12:41
Defensiva nasoala rau, eu l-as fii impuscat pe Radoi dupa meciul cu Rosenborg ;)
Uite si un motiv pt care la craiova nu va fi liniste niciodata.
Adevarat orice stelist l-ar fi capacitit bine pe Radoi dupa meci , dar a doua zi ne-am calmat si nu s-a facut atmosfera urata la echipa(au fost unii cu niste msj urate dar au fost o mana de oameni)
Insa in continuare i-as da o corectie oierului , dar asta e alta treaba :D

Paul
2nd September 2005, 23:44
Defensiva nasoala rau, eu l-as fii impuscat pe Radoi dupa meciul cu Rosenborg ;)

mai bine impusca`i pe oltenasii tai;
dupa ce termina vin`o in ghencea ca avem si noi marfa ... incepi cu Jiji , Meme , apoi avem 2-3 jucatori care nu prea ne suporta;

In loc sa apreciem la Radoi sa desi a avut oferte din strainatate , a ramas la noi , tu ne sugerezi sa`l impuscam.

EU unul nu am vazut meciul , de aia nu am nimic cu Radoi ... probabil pentru o ora as fi avut sentimentul tau.
APoi mi-ar fi trecut ...

Mariusmadmax
3rd September 2005, 09:26
Echipa de la Trondheim poate sa mai aiba un " antrenor " ... pe mine !
Hamu - ok
- desi macar unul din cele trei goluri ( al doi-lea ) putea fi evitat ...
Pe linia de fund as fi jucat cu :
Ogararu , Goian , Ghionea , Nesu
La mijloc :
Nicolita , Radoi , Lovin , Cristea (Bostina)
In atac :
Oprita , Iacob

Sigur ca (,) Cristea ar fi fost solutia criticata aspru ... Insa la Bacau juca varf , insa retras undevala mijloc in stanga . Cred ca forma lui slaba poate fi asociata si cu pozitia in teren in care este folosit .

Protasov are nevoie de mijlocasi , iar in tara nu sunt ( nu vedeti ca nici Nationala n-are mijloc ??)
Echipa joaca bine , Iacob este un mare castig . Sa nu uitam ca la Norvegieni am avut sansa egalarii pe final ...
S-a speculat ca Rosenborg avea jucatori batrani ( 6 peste 30 de ani !) , sa nu uitam ca noi inca mai regretam unul de 37 de ani !!!