PDA

View Full Version : Etapa 3: Poli Timisoara - Steaua



Pages : [1] 2

ADelPiero
14th August 2005, 22:55
Duminica, 21 august 2005: Poli Timisoara - Steaua, ora 20,15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

don_denver
14th August 2005, 23:01
am pus 2...pt ca sper sa bata steaua..insa...vom vedea dupa meci daca am avut dreptate sau nu..

dany@
14th August 2005, 23:04
Clar bate Poli zic eu, dupa un meci foarte spectaculos.veti vedea

don_denver
14th August 2005, 23:14
cum o fii norocul si piciorul atacantilor echipelor...sper sa fie un meci spectaculos, asta clar. Bafta POLI..dar...HAI STEAUA!....

BlueEnergy
14th August 2005, 23:31
Pe 21 August joaca in deplasare la Poli si pe 23 August joaca returul in Norvegia cu Rosenborg? :o:

vagus
14th August 2005, 23:39
meci de 1 X 2 ...
Poli are valoarea necesara sa bata Steaua, mai ales pe teren propriu, dar asa cum a aratat si cu Bacaul nu este inca o echipa solida ...
Atuurile lui Poli vor fi
- dusul rece de la Bacau care-i va face sa abordeze altfel meciul cu Steaua
- terenul propriu
- valoarea jucatorilor
- lotul subtire al Stelei + oboseala dupa meciurile din preliminariile CL si campionat

THE HUN
14th August 2005, 23:55
Meci greu pt.ambele echipe,una trebuie sa demonstreze ca alta-i valoarea echipei decat cel aratat in meciul cu Bacaul si cealalta nu vrea sa-si intrerupa sirul meciurilor bune din campionatTotusi un usor avantaj pt;Poli prin ajutorul dat de public.On topic:sper 1-0 pt. timisoreni{nu se supara nimeni daca diferenta este mai mare}.

Alin12
15th August 2005, 00:00
Mi-am permis sa votez la meciul asta 2.Cum spuneam inainte PoliNational este un hibrid umflat de presa

Sergio
15th August 2005, 00:06
Meciul se joaca sambata 20, de la ora 21.

Sper sa bata Poli, desi e posibil orice.

dany@
15th August 2005, 00:16
Mi-am permis sa votez la meciul asta 2.Cum spuneam inainte PoliNational este un hibrid umflat de presa

N-ai nici o treaba......

Sergio
15th August 2005, 00:21
Acuma suntem PoliNational sau AEK Bragadiru? Hotarati-va odata ca sa stim si noi cine suntem. :ciocan:

DanielAndrei
15th August 2005, 00:29
cum Iasul a batut Steaua, Timisoara a batut Iasul, rezulta ca se Timisoara bate Steaua...am glumit, nu are nici o legatura. Daca Steaua joaca cum a jucat cu Rosenborg, iar daca Tim joaca cum a jucat inceputul asta de campionat, se va termina cu un 2

Hard
15th August 2005, 01:03
eu zic sa nu mai aberam atat si sa fim realisti.poli, ca sa bata campioana tzarii, trebuie sa aiba o zi norocoasa.la cum joaca,poli nu poate castiga acest meci.poate insa olaroiu va schimba ceva in echipa pana atunci.sper sa fie un meci frumos,cu faze multe de poarta,iar cel mai bun sa castige.pronostic: 2(subiectiv),dar ma bazez si pe valoarea echipelor

Sergio
15th August 2005, 01:05
Seby, un meci nu seamana cu altul. Poate acuma o sa jucati voi ca si noi la Bacau, nu se stie...

IlMILAN
15th August 2005, 01:08
hmm nasol pentru noi daca nu batem , om trai si om vedea, ce sper eu e sa priceapa pleasnele de la Poli ca trebe sa si joace. :ciocan:

P.S Iulica cu ce vii la meci? transhumanta obisnuita sau cu "Ghencea Airlines".
Nu am mai actualizat poza , mere si aia de anul trecut :D.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=139803&postcount=1202

Ia de aici asa de amoru' vremurilor apuse, poate ajungi sa bem o bere, daca nu te prinde vreo furtuna.

SORENSEN
15th August 2005, 02:23
Cred ca va fi egal.
Dupa dusul rece de la Bacau Tim se va trezi , asa ca meciul va fi unul greu pt Steaua si din pacate doar peste 72 de ore va juca cu Rosenborg sper ca echipa nu va resimti acest tur de forta.
Astept un meci frumos (nu ca acel 8-1 dar pe aproape :D ) .

Hard
15th August 2005, 03:24
nu am inteles ce e cu Steaua si cu rosengorgul,in fine,daca zici tu ca romanii nu joaca bine 2 meciuri consecutive:happy,cum iti explici ca Steaua joaca bine de 4 meciuri incoace?

Angelina Jolie
15th August 2005, 06:55
Forza Poli! Afara cu oieru' din tara!

Nexus
15th August 2005, 07:39
Acuma suntem PoliNational sau AEK Bragadiru? Hotarati-va odata ca sa stim si noi cine suntem. :ciocan:

Dincolo de un nume sau altul sunteti o echipa cu pretentii de4ocamdata nejustificate. lamurit ?

Nexus
15th August 2005, 07:41
Intreabare care ar merita comentata ar fi alta.
Oare va permite mafia din fotbalul romanesc( cooperativa, mafia negustorilor de sclavi cu giovani becali,netoiu,gp sau clica arbitrilor vanduti ,lpf,mitica , ministerul de interne, frf si alti dementi gen gigi becali etc)
ca Poli sa devina campioana, pe drepte ?
sau li se va da la cap iute ca..se stie cui ;)
Observ din ce in ce mai multi stelisti si dinamovisti turbati de manie ca ridica o alta echipa pretentii la titlu.
Mafia v-a furat meciul la Bacau. Ai dreptate. Sa-ti dau o batista ?

don_denver
15th August 2005, 09:27
Observ din ce in ce mai multi stelisti si dinamovisti turbati de manie ca ridica o alta echipa pretentii la titlu.
Je ma bucur. E mult mai bine pt toate echipele. Vb bancului cu monotonia..:D...Las ca e mai bine asa...Sa fie 16 echipe la titlu..:D. In stilul asta jucam singuri prin Europa..:D

BoboCosta
15th August 2005, 09:53
Derbyul etapei....un meci de 1X2 da am votat 2!!!Steaua joaca mai bine in acest debut de sezon!!!

eddy_steaua
15th August 2005, 10:24
meci all naibii de nasol....parerea mea ca va fi un egal...iar la sfarsitul meciului ambii antrenori vor spune...'e un rezultat echitabil'..deh....parerea mea...cu toate acestea fiind vorba de steaua voi paria 2... :yeah:

vlad1607
15th August 2005, 11:38
un X mare cat casa :D

Ioca10
15th August 2005, 11:46
clar 2 timisoara nu are omogenitate sa miste in fata campionilor sunt umflati degeaba de presa :mda:

suporterita
15th August 2005, 11:46
Poli-Steaua 1-2,nu 1-8 cit i-a administrat acum 2 ani,dar o victorie la limita este perfect pentru moralul cu Rosenborg.

vlad1607
15th August 2005, 11:49
cel mai bine X :ok:
cel mai probabil 1 X
cel mai putin probabil 2

RstInPc
15th August 2005, 11:54
Ce bun ar fi un mic egal ! Dar nu cred ca va fi asa. Olaroiu se rusineaza ca o fata mare cand vine vorba sa joace impotriva Stelei (nici o aluzie la blat, vorbesc avand in vedere ultimele rezultate obtinute de Olaroiu impotriva Stelei) si din anumite motive cred ca este prima oara cand vreau sa bata Steaua in campionatul intern.

vlad1607
15th August 2005, 11:56
RstinPc cum crezi ca o sa arate linia de fund a gazdelor?
eu cred ca o sa fie Balace Caramarin Coman Silvasan

prietenii stiu de ce :D

Sergio
15th August 2005, 12:01
Eu cred ca Moldo va juca libero, iar Bucur cu Mansour vor fi stoperi. :headbang:

vlad1607
15th August 2005, 12:07
si mai nasol cu Moldo in aparare ca e batran si nu prea mai poate :D

Neamtu
15th August 2005, 12:17
Daca insiunuati ca va fi blat nu sunteti zdraveni la cap. Indiferent ce a facut Olaroiu pana acum, daca s-ar intampla ceva de genu asta l-ar zbura patronii cu fulgi cu tot.

Ioca10
15th August 2005, 12:23
1-8 suporterii stiu de ce! :evil:

florynus
15th August 2005, 13:10
1-8 suporterii stiu de ce! :evil:
Mai vorbim dupa meci ca vad ca esti rupt de realitate acum :degete:

vlad1607
15th August 2005, 13:17
o fi rupt de realitate da are memorie buna :D

eddy_steaua
15th August 2005, 13:29
nu se pune problema de vreun blat...sa fim seriosi...mai treminati cu circuri d'astea ieftine..daca ar juca steaua-bacau atunci as intzelege shi eu faptul ca ar fi unele suspiciuni...dar in cazul asta...nu se poate vorbi despre asa ceva...

RstInPc
15th August 2005, 13:29
Daca insiunuati ca va fi blat nu sunteti zdraveni la cap. Indiferent ce a facut Olaroiu pana acum, daca s-ar intampla ceva de genu asta l-ar zbura patronii cu fulgi cu tot.
Cine a spus ca va fi blat ??? Am si specificat ca nici nu ma gandesc la blat. Spuneam ca Olaroiu sufera de un complex in fata Stelei rezultand o gandire vraiste a echipei trimise pe teren.

Hard
15th August 2005, 13:53
la cum joaca Steaua, facem scor cu descultii astia de la timisoara:D

eddy_steaua
15th August 2005, 13:59
la cum joaca Steaua, facem scor cu descultii astia de la timisoara:D
seby0 nu mi-o lua in nume de rau...dar..eu cel putzin nu m-as hazarda la pronosticuri d'astea..stii shi tu foarte bine ca va fi un meci foarte strans..shi poate chiar daca n-o arati ti-e frica de meciul cu poli....eu recunosc ca mi-e frica...in schimb cu argesul n-am avut nici o emotize...dar totusi sa spui ca vom face scor e mult prea mult,nu crezi?

Ioca10
15th August 2005, 14:03
hai sa vedem cat de rup de realitate sunt:
cu cine joaca Steaua cu o aparare formata din 3 bancari si un balace care chiar a ajuns la concluzia ca e nedved (un australian de 1mil$ care da cu stangul peste dreptul,un olah care joaca unde nu are ce cauta...),un mijloc din ov.petre refuzat de altii si un osei care nu afacut fata in italia si inca doi jucatori care chiar au fata de fotbalisti coman si caramarin a si un atac varza care e alcatuit dinr-un moldovan care e folosit de olaroiu pe post de buldozer si un bucur care nu mai e ajutat de un balan sau mazilu :ok:
a era sa uit :degete:

Hard
15th August 2005, 14:04
la ora actuala, vad argesul mai buna decat poli timisoara,sicer.ma refer la asezarea in teren, nu la vedete.

Neamtu
15th August 2005, 14:08
Cine a spus ca va fi blat ??? Am si specificat ca nici nu ma gandesc la blat. Spuneam ca Olaroiu sufera de un complex in fata Stelei rezultand o gandire vraiste a echipei trimise pe teren.
Tu ai specificat, dar vlad a dat-o in diverse cu prietenii stiu de ce..... chestii specifice lui

cip_81
15th August 2005, 14:48
RstinPc cum crezi ca o sa arate linia de fund a gazdelor?
eu cred ca o sa fie Balace Caramarin Coman Silvasan

prietenii stiu de ce :D

Ai gresit fundamental. Singurul care poate sa-i faca un marcaj la sange lui Iacob este Bucur. Asa ca, il scoti pe Coman si-l bagi in poarta, iar pe Bucur il treci in locul lui. Olah trece pe stanga, Moldovan la inchidere, in locul suspendatului Osei, mijlocas dreapta Batranu...in atac Radoi si McKain.

Hard
15th August 2005, 14:51
si olaroiu pe ce post joaca?

vlad1607
15th August 2005, 14:52
eu zic ca oli o sa trimita un atac florin batranu - olah ! ca sa nu isi mai rupa picioarele ghionea sau nesu :D

Hard
15th August 2005, 14:54
antrenori trebuia sa va faceti:happy. sa va zic ceva: daca sunteti primii la banari , asta nu inseamna ca veti fi si buni antrenori in cariera voastra:happy

vlad1607
15th August 2005, 14:56
asta te doare pe tine? atata bucurie ai si tu....te intzeleg..nu faci fatza :drak:

HAI CU EGALU ! :D

Carlos Gambino
15th August 2005, 15:09
Ce discutii "interesante" pe topicul destinat meciului Poli-Steaua... :rolleyes: dupa aia veniti si spuneti ca noi suntem aia care suferim de "complexe" si ''frustrari'' ! :sleep:

Hard
15th August 2005, 15:48
cainii astia, nu stau locului deloc:D,asta e,fiecare padure cu uscaturile ei

vlad1607
15th August 2005, 15:58
ce sa zic...ai dat si tu un copy paste de pe alt thread si esti bucuros :drak:

oricum nu castigatzi cu bragadiru :D

Hard
15th August 2005, 16:01
nu jucam cu bragadiru, jucam cu timisoara,deci batem.cu bragadiru sa jucati voi!in amicale...

vlad1607
15th August 2005, 16:07
oricum nu castigatzi :D

Ioca10
15th August 2005, 16:15
oricum nu castigatzi :D
Steaua castiga CLAR!!! :ciocan:

Sergio
15th August 2005, 16:16
nu jucam cu bragadiru, jucam cu timisoara,deci batem.cu bragadiru sa jucati voi!in amicale...
Nici aia nu vor sa-si strice imaginea jucand cu dinamo. Mare echipa domne. :happy

Man_USA
15th August 2005, 16:19
Aici nu mai merge sa spuneti ca tot Banatu-i fruncea. De fapt acolo in echipa aia numai banateni nu sunt. Le trebuie timisorenilor o corectie pentru ca prea sunt infumurati si se cred fruncea...ideea e ca tot in Romania sunt.

Sergio
15th August 2005, 16:21
Chestia cu Banatu-i fruncea nu se refera la fotbal. Dar poate se va referi, cine stie... :rolleyes:

vlad1607
15th August 2005, 16:23
Nici aia

aia suntetzi voi :happy :drak:

va vand un pont..gratis :D o sa fie egal :D :D

Carlos Gambino
15th August 2005, 16:24
Aici nu mai merge sa spuneti ca tot Banatu-i fruncea. De fapt acolo in echipa aia numai banateni nu sunt. Le trebuie timisorenilor o corectie pentru ca prea sunt infumurati si se cred fruncea...ideea e ca tot in Romania sunt.
"Echipa favorita: Stiinta Craiova/Steaua" !!! :happy

Sergio
15th August 2005, 16:30
aia suntetzi voi :happy :drak:

Timisoara suntem noi
Si suntem mai buni ca voi. :D :D

"Echipa favorita: Stiinta Craiova/Steaua" !!! :happy
Eu stiu care tin cu Poli si dinamo asa ca se poate si mai rau. :drak:

Hard
15th August 2005, 16:46
nu inteleg care e problema.omul simpatizeaza o echipa din divizia A si una din B.

vlad1607
15th August 2005, 16:49
man usa
Join Date: Apr 2005
Location: USA
Echipa favorita: Stiinta Craiova/Steaua
Posts: 18

:happy :happy :happy mare fan esti pe cuvant :happy cu caracalul nu tzii? :D :D

@sergio : apreciez umorul dar va tradeaza rezultatele :D :D

Carlos Gambino
15th August 2005, 16:50
Eu stiu care tin cu Poli si dinamo asa ca se poate si mai rau. :drak:
Cunosc si eu astfel de specimene... :D ce draq sa facem, trebuie sa-i suportam si pe astia ! :drak:

Hard
15th August 2005, 17:01
man usa
Join Date: Apr 2005
Location: USA
Echipa favorita: Stiinta Craiova/Steaua
Posts: 18

:happy :happy :happy mare fan esti pe cuvant :happy cu caracalul nu tzii? :D :D

@sergio : apreciez umorul dar va tradeaza rezultatele :D :D
au observat altii inaintea ta...omul e plecat din tzara de cativa ani si nu stie ce se mai intampla pe aici.probabil ca a vrut sa spuna ca tine cu Steaua cand craiova nu e in divizia A, adica acum.trebuie sa tina si el cu cineva nu?:happysa se laude la americanii lui.

Marius DG
15th August 2005, 17:24
Aici nu mai merge sa spuneti ca tot Banatu-i fruncea. De fapt acolo in echipa aia numai banateni nu sunt. Le trebuie timisorenilor o corectie pentru ca prea sunt infumurati si se cred fruncea...ideea e ca tot in Romania sunt.

Why did YOu open your mouth ...?! so you can vent your soul or your mouth ?
Asa este cind lumea te invidiaza daca nu se pot lua de tine sa iau de masina ta ...etc...MAN _USA ...bine ca nu esti (wo)man-usa ca atunci as fi inteles ca esti pe PMS si se intelege ...altfel ce are dac esti sau nu in romania ...bunul simtz se invata in primi 7 ani apoi ...se vede rezultatul ...intelegi despre ce vorbesc sau lipsesc cei 7?si acum ca ai ajuns in lumea fagaduintzei spunemi si mie cum iti place ...sa vad unde si ce esti ... :o:

Sergio
15th August 2005, 18:36
Cunosc si eu astfel de specimene... :D ce draq sa facem, trebuie sa-i suportam si pe astia ! :drak:
Nu neaparat... :rolleyes: :drak:

vladutz, lasa rezultatele ca inca e devreme. Ne incalzim noi mai greu. :D

Hard
15th August 2005, 18:39
din a 4-a etapa incolo:D

vlad1607
15th August 2005, 18:41
sergiucu asa zicetzi in fiecare an :drak:

Sergio
15th August 2005, 18:46
Cand am mai zis asa ceva? Pana acum n-am avut motive. Sau te referi la Inter? :evil:

dorex
15th August 2005, 18:57
Va castiga Steaua cu 3-2.

vlad1607
15th August 2005, 18:57
hai ca o dai in diverse si nici macar asta nu va ajuta :D tot minusculi ramanetzi :drak:

seara buna

cip_81
15th August 2005, 19:01
Meci egal cu goluri marcate pe final meci, dupa un meci urat ca dracu', ca si ambele echipe de altfel.

Sergio
15th August 2005, 19:33
cip, aici nu vorbim de unicul derby al fotbalului romanesc, asa ca n-ai nimerit-o de data asta. Vedeti-va de meciul vostru si nu va mai dati cu parerea unde nu e cazul.

IlMILAN
15th August 2005, 22:43
Cand am mai zis asa ceva? Pana acum n-am avut motive. Sau te referi la Inter? :evil:
:ciocan: bah tristule nu vrei sa nu mai tii tu cu Poli sezonul asta , poate asa luam si noi titlul , ca de cand tii tu inter e jale mare la voi :D

Sergio
15th August 2005, 22:50
N-as mai tine daca as sti ca asa luam titlul. Ma sacrific cu mare placere. :D

IlMILAN
15th August 2005, 22:57
Ai grija sa te tii de cuvant , dar ai grija sa nu gresesti echipa ... fa bine si tine in continuare cu Interul asa vreo 50 de ani :D

Sergio
15th August 2005, 22:59
Eu ma gandeam sa incerc cu dinamo sa vad daca tine figura. :evil: Dar daca ma mai provoci, s-ar putea sa devin fan Milan. :drak:

STEAUA-MANIA
15th August 2005, 23:30
Duminica, 21 august 2005: Poli Timisoara - Steaua, ora 20,15, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
Gresit :no: Meciul are loc sambata!S-a mutat cu o zi..pt ca STEAUA va juca marti in CL! :yeah: :ok:
STEAUA 2-1

ADelPiero
16th August 2005, 04:06
era dupa programul vechi ...
poftim ... il pun si pe cel bun ...

Sambata, 20 august 2005: Poli Timisoara - Steaua, ora 21,00, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.


:ok:

saphicus
16th August 2005, 04:43
Meci de antrenament in asteptarea orei H din data de 23 august,cand toata suflarea fotbalistica va vedea daca dupa cca 10 ani, vom mai vedea echipe
de fotbal FIRST CLASS , la noi in tara, in meciuri oficiale. Revenind la meciul Poli Timisoara - Steaua, pronosticul meu este X sau 2, desi daca juca Radoi mergeam pe 2 solist. Spun meci de antrenament, iertata-mi fie aceasta caracterizare vis-a-vis de suporterii VIOLEI, insa il consider o repetitie generala, meci in deplasare care ar avea loc in conditii similare la Rosenborg si se poate vedea cum se prezinta echipa. Really!!

Cu o "mica" mare deosebire : Consider Poli Timisoara, superioara lui Rosenborg,
la toate capitolele, mai putin unu singur : seriozitatea unei echipe cu adevarat profesioniste. :) :ok: :ok: :ok:

ADelPiero
16th August 2005, 04:45
lasa bre....ca Steaua joaca bine si fara radoi .... nu ai vazut ce aparare avem ?! n`am luat nici un gol pana acuma in primele 2 etape... si asta fara radoi ;)

meci greu ... dar bate Steaua ... 0-1 scor final :ok:

saphicus
16th August 2005, 05:01
lasa bre....ca Steaua joaca bine si fara radoi .... nu ai vazut ce aparare avem ?! n`am luat nici un gol pana acuma in primele 2 etape... si asta fara radoi ;)

meci greu ... dar bate Steaua ... 0-1 scor final :ok:

Sa ai gura aurita, dar as fi de 100 de ori mai fericit daca ai spune acest mic si neinsemnat scor la returul cu vikingii !! /hello /hello :ok:

apparte
16th August 2005, 09:45
Sambata la Timisoara!!Prezent! :D

esku
16th August 2005, 13:38
ce meci va fi!!!!!! .....sper sa fie spectacol si pe teren, dar si in tribune (100% va fi in tribune:D) ..... greu de dat un pronostict....cu siguranta 1X2 :D

jiulistul16
16th August 2005, 14:52
100% bate steaua va zic eu scor final 1-3 /hello

dante38
16th August 2005, 22:02
un egal 0-0 ,
1-1

jiulistul16
16th August 2005, 22:08
nu pierde steaua eu zic ca bate 100%

cip_81
16th August 2005, 22:10
Una una...atat vor termina candidatele la locurile 3-4.

jiulistul16
16th August 2005, 22:14
iar o sa piarda dinamo in ultima etapa si o sa moara andone si toti caini de ciuda :ciocan:

orixontel
16th August 2005, 22:21
iar o sa piarda dinamo in ultima etapa si o sa moara andone si toti caini de ciuda :ciocan:
Si cine moare primul???? stelistul??? :drak: :degete: :drak: :degete: :drak:

jiulistul16
16th August 2005, 22:23
eu nu cred ca moare stelistul ca steaua o sa castige campoinatul :evil: :drak:

orixontel
16th August 2005, 22:43
eu nu cred ca moare stelistul ca steaua o sa castige campoinatul :evil: :drak: steaua nu i-a anul asta campionatul te asigur eu grasuleee...

jiulistul16
16th August 2005, 22:46
steaua nu i-a anul asta campionatul te asigur eu grasuleee... iti dau la pariu ca il ia ca alta echipa mai buna casteaua nu mai ii in romania iti dau la pariu ba florinel :degete: :evil:

raducubengosu
17th August 2005, 02:26
da gata nu mai tii cu jiul ...tii cu steaua??
Anul acesta cred ca e randul lui dinamo sa ia campionatul
va fi un meci frumos cu multe faze de poarta si in nici un caz nu va fi scorul inregistrat sezonul trecut....eu merg pe un X

Hard
17th August 2005, 02:31
raducule, esti pe dinafara rau de tot.sezonul trecut s-a termina 1-1 , deci X. probabil te-ai gandit la scorul de acum 2 ani,acel 1-8. mai greseste omul,nu-i asta un bai acum:D.

raducubengosu
17th August 2005, 02:49
la ala ma refeream si eu....nu mai tineam minte exact! seby dar oare poli IASI a batut in Ghencea sezonul trecut?? sau asta nu stii tu exact? :rosu:

Hard
17th August 2005, 02:53
hai s-o dam in diverse acum...mama ta ce mai face?

vagus
17th August 2005, 20:44
inca nu v-ati prins ca de cate ori ii atingeti pe bucurestenii astia la o coarda sensibila ei o dau in .... diverse? :happy
ce ziceti, daca bate Poli pe Steaua o sa vajaie presa despre "noua" fata de pretendenta la titlu a lui Poli? :happy Ca dupa infrangerea de la Bacau de abia au asteptat momentul sa se elibereze de ciuda care zace-n ei ... :happy

uti2102
17th August 2005, 20:54
Meci tare la Timishoara. Atat timp cat Steaua va obtzine calificarea la Trondheim conteaza mai putzin rezultatul de pe Bega, insa sper ca baietzii sa joace la cel mai inalt nivel shi sa obtzina un rezultat bun in fatza celor aproape 100 000 de spectatori (asha cum ni se tot spune la tv shi prin presa :o: ) :mda:
Orgolile banatzenilor sunt mari, vor fi cu gura mare pana la meci shi poate shi dupa (deshi sper sa n-aiba motive prea mari) :D Deci ca sa fie linishte sper sa bata Steaua :evil:


Iulica cu ce vii la meci? transhumanta obisnuita sau cu "Ghencea Airlines".

Cam greu de "transhumat" peste "baltzile" din drumul dinspre Bega...Iar "Ghencea Airlines" are curse doar spre destinatzii cunoscute in lumea fotbalului (dupa cum e shi precizat in afishul promotzional :D )
Eu unul o sa-l sustzin moral pe Iulian, daca se incumeta cumva sa alerge pe drumurile patriei. Sunt sigur ca n-o sa se supere dak bea o bere shi pentru mine :P

jiulistul16
17th August 2005, 22:34
[QUOTE=raducubengosu]da gata nu mai tii cu jiul ...tii cu steaua??
Anul acesta cred ca e randul lui dinamo sa ia campionatul
va fi un meci frumos cu multe faze de poarta si in nici un caz nu va fi scorul inregistrat sezonul trecut....eu merg pe un X[/QUO normal ca tin si cu jiu ca acum ii din ea ca doar ii din orasul meu dar cu steaua tin de la 7 ani /hello

pc18
18th August 2005, 10:44
sambata seara, jocul va fi mult diferit de cel de la bacau. jucatorii se vor concentra, vor fi mai uniti, si acest lucru se va vedea in jocul echipei si in rezultatul final.
hai poli!!

jiulistul16
18th August 2005, 10:54
poate sa se concentreze cat vor dar pe steaua nu o sa-i bata :)

Carlos Gambino
18th August 2005, 10:57
E bine ca iti pastrezi optimismul... :rolleyes:

cocomic
18th August 2005, 11:11
macar asta daca n-are cum sa-si pastreze capul :D...

jiulistul16
18th August 2005, 13:35
dar o sati fie ciuda cand o sa piarda POLI TIMISOARA ca acum 2 ani :evil:

danny-EL
18th August 2005, 13:52
BATE POLI fara probleme.Lotul care il are Poli la ora actuala este mult peste al stelei.lejer 2-0.steaua trebuie sa isi odihneasca lotul pt meciul cu rosenborg.goluri coman si bucur.hai poli

Hard
18th August 2005, 14:46
da, trebuie sa se linisteasca lotul vreo 2-3 luni asa:happy.doamne ce minte au unii.

orixontel
18th August 2005, 15:41
[B]Ar merita Poli victoria dar ce spun eu este o aberatie!!!! dupa cum a jucat Steaua meciul cu Rossenborg (sau cum draq ii cheama) se pare k va castiga la scor mare!!! Hai steaua si sa castige cel mai bun

Carlos Gambino
18th August 2005, 15:47
Hai s-o luam metodic. Esti suporterul Jiului Petrosani si al lui Dinamo si strigi fericit "hai Steaua !" !!! :o: Ce sa mai zic...lumea asta a luat-o razna ! :headbang: :drak:

PS
Sa nu-mi spui acum ca e vorba de Dinamo Kiev, pt ca nu te cred... :drak:

danny-EL
18th August 2005, 16:03
/hello chiar berbecali a recunoscut ca poli are mai mari sanse ca steaua sa castige campionatul!!!!!deci,luati-va adio de la campionat anul asta.POLI CAMPIOANA,sa se oftice sdr

Hard
18th August 2005, 16:19
:happy, bine tu:happy

cel de sus a vrut sa spuna ca tine cu Steaua in cupele europene. voi astora de la timisoara , va trebuie explicatii mai clare.

cirdois
18th August 2005, 16:22
da de cand dracu merita luat in considerare ce zice jiji???meci foarte greu,pe care POLI trebuie sa-l castige.jucatori avem foarte buni,dar din pacate inca nu avem echipa.acum avem nevoie de rabdfare in primul rand.sper sa castigam,dar daca nu va fi sa fie nu va fi nici o problema.sa castige cel mai bun.si mai lasati fazele cu "va rupem","sigur va batem", si alte cele.eventual puneti un "sper sa" in fata ca nu aveti de unde stii cum va fi.
FORZA POLI ! :ok:

jiulistul16
18th August 2005, 16:23
BATE POLI fara probleme.Lotul care il are Poli la ora actuala este mult peste al stelei.lejer 2-0.steaua trebuie sa isi odihneasca lotul pt meciul cu rosenborg.goluri coman si bucur.hai poli
nu cred ca poli are lotul mai tare ca steau daca il avea acum jucau ei in liga campionilor /hello

cirdois
18th August 2005, 16:26
pai POLI are lotul tare de-abia din iarna mah.e asa greu sa gandesti? :rosu:

Hard
18th August 2005, 16:31
tare ca piatra,iute ca sageata.

jiulistul16
18th August 2005, 16:32
daca il aveau tare de ce a luat bataie de la Bacau :degete:

orixontel
18th August 2005, 16:33
Hai s-o luam metodic. Esti suporterul Jiului Petrosani si al lui Dinamo si strigi fericit "hai Steaua !" !!! :o: Ce sa mai zic...lumea asta a luat-o razna ! :headbang: :drak:

PS
Sa nu-mi spui acum ca e vorba de Dinamo Kiev, pt ca nu te cred... :drak:Ba sti cine a luat-o razna???? Timisoara k au spus 2-3 suporteri prosti k timisoara va lua titlul si gata a inceput nebunia. si nu tre sa fiu suporter steaua k sa strig hai steaua!!!! tre sa -mi fie scarba de poli timisoara

Carlos Gambino
18th August 2005, 16:36
:happy, bine tu:happy

cel de sus a vrut sa spuna ca tine cu Steaua in cupele europene. voi astora de la timisoara , va trebuie explicatii mai clare.
Eu cred mai degraba ca tu nu ai inteles ce a spus ! Hai ca doar n-a vorbit in limbi straine...sau a vorbit ?! Vrei sa-ti traduc ? Din limba ta in kurda ? :drak: Omul s-a exprimat destul de clar...a facut referire la meciul de sambata, dupa care a scris ca "la cum a jucat cu Rosenborg, Steaua va castiga clar" ! :headbang:
Btw, e total ireala afirmatia lui ! :drak: Comprende ? :D



Ba sti cine a luat-o razna???? Timisoara k au spus 2-3 suporteri prosti k timisoara va lua titlul si gata a inceput nebunia. si nu tre sa fiu suporter steaua k sa strig hai steaua!!!! tre sa -mi fie scarba de poli timisoara
Nu fii atat de dur ca ma sperii ! :drak: Si ai grija la limbaj, ca-l pun pe Miron Cosma (care mi-e vecin) sa te dea afara din mina ! :drak:

jiulistul16
18th August 2005, 16:39
poi mai bine a strigat hai Steaua :yeah: ce vroiai sa strige hai POLI sa iti creasca tie inima :evil:

Hard
18th August 2005, 16:49
Eu cred mai degraba ca tu nu ai inteles ce a spus ! Hai ca doar n-a vorbit in limbi straine...sau a vorbit ?! Vrei sa-ti traduc ? Din limba ta in kurda ? :drak: Omul s-a exprimat destul de clar...a facut referire la meciul de sambata, dupa care a scris ca "la cum a jucat cu Rosenborg, Steaua va castiga clar" ! :headbang:

Nu fii atat de dur ca ma sperii ! :drak: Si ai grija la limbaj, ca-l pun pe Miron Cosma (care mi-e vecin) sa te dea afara din mina ! :drak:

caracter tipic timisoarean. mai lasa-ti din harfe ca nu mai poti merge pe strada din cauza lor. la fotbal esti nul.acum ii inteleg pe dinamostii care tin cu Steaua la meciul asta.

Carlos Gambino
18th August 2005, 16:52
poi mai bine a strigat hai Steaua ce vroiai sa strige hai POLI sa iti creasca tie inima

Lasa ca o sa strige dupa meci HAI POLI ! :D La cate echipe sustine, ce mai conteaza una-n plus !... :drak:

jiulistul16
18th August 2005, 17:07
Lasa ca o sa strige dupa meci HAI POLI ! :D La cate echipe sustine, ce mai conteaza una-n plus !... :drak:
pai conteaza una in plus dar mai ales sa strige si hai poli nu ar striga nici daca ii dau eu bani :D

Carlos Gambino
18th August 2005, 17:14
la fotbal esti nul.acum ii inteleg pe dinamostii care tin cu Steaua la meciul asta.
Merci pt "aprecieri" ! :drak:Acum fugi repede cu periutza pe dinamovisti ! Doara, doara o sa-ti sara unu' in ajutor... :drak:

Ioca10
18th August 2005, 17:16
mama cat tam tam asupra unui meci cu un singur rezultat! 2 :cool:

Carlos Gambino
18th August 2005, 17:19
pai conteaza una in plus dar mai ales sa strige si hai poli nu ar striga nici daca ii dau eu bani :D
Btw, in cazul tau, la o scara de la 1 la 10, Jiul Petrosani pe ce loc se situeaza ? :drak:

jiulistul16
18th August 2005, 17:25
Btw, in cazul tau, la o scara de la 1 la 10, Jiul Petrosani pe ce loc se situeaza ? :drak: lasa tu p jiu nu te intereseaz tu pe ce treapta se situeaza jiul esential sa ramana in A
/hello

ady51a
18th August 2005, 17:27
Egal cu multe goluri! 2-2

Carlos Gambino
18th August 2005, 17:33
lasa tu p jiu nu te intereseaz tu pe ce treapta se situeaza jiul esential sa ramana in A


Da, asta-i cea mai importanta chestie...restul sunt detalii. :mda:


"SUSTINETI ECHIPA LOCALA, NU PE CELE DIN CAPITALA" :rosu:

jiulistul16
18th August 2005, 17:35
daca vrei sastii sustin acum jiu ca ii echipa locala si cu steaua tin de la 7 ani :degete:

Carlos Gambino
18th August 2005, 18:06
Altul ! :o: Mah, voi acolo la Petrosani ati creat un nou concept in ce priveste sustinerea unui club de fotbal ! :mda: Ce-o sa faci cand o sa joace Jiul cu Steaua ? De fapt nu-i nevoie sa-mi raspunzi...exista precedente pe acest forum. :drak:

krapulax
18th August 2005, 18:15
va reusi elegantul john mckain sa-l anihileze pe puternicul vic?
va putea micutul banel sa-l 'faca' pe si mai micutul olah?
mai are putere batranul moldo-but sa se ia de gat cu stancile din apararea campioanei?
isi va confirma gigel talpa-iute statutul de golgeter?
va mai ranji ghiuri la sfarsitul meciului, satisfacut ca oli 'n-a jucat cu rautate'?
meciul va fi decis de gafele portarilor?
eu zic asa: da, da, nu, nu, nu stiu, probabil ca da

Hard
18th August 2005, 18:19
carlos, tu nu poti dormi noaptea daca nu stii cu cine tzine baiatul? te-ai nascut intr-un oras,te-a pacalit tatal (bunicul) tau sa tzii cu poli(ca doar e echipa locala:happy),bravo tie,ce ai cu altzii? treaba lor cu cine tzin.

Carlos Gambino
18th August 2005, 18:36
te-ai nascut intr-un oras,te-a pacalit tatal (bunicul) tau sa tzii cu poli
Mah, pacaliti sunteti voi, care tineti cu o echipa creata de comunisti ! Si cum asta n-ar fi de ajuns, tineti cu ea doar pt performanta din '86 ! :headbang:
Eu nu m-am simtit "pacalit" niciodata cand am fost la vreun meci de-al lui Poli...dar tu cum te-ai simtit la meciul cu Bacaul din returul campionatului trecut ? :drak:

Hard
18th August 2005, 19:36
"Si cum asta n-ar fi de ajuns, tineti cu ea doar pt performanta din '86 ! " sunt satul de expresia asta penibila.cum sa tzii ma cu o echipa datorita performantzei? dar inainte de 86 nu erau stelisti? la Steaua-Anderlecht in 86 cu cine tzineau spectatorii aia?

sa nu mai vorbim despre performantza,voi nu aveti deocamdata asa ceva dupa 2 ani de viatza.
la meciul cu bacau stiam dinainte care va fi rezultatul(era si normal ,la Steaua acasa e greu sa iei macar un punct),de ce sa fiu pacalit? in schimb , voi acolo va pacalitzi in fiecare zi. castigati cupe si campionate...dar in realitate nu sunteti in stare sa dati un gol intr-un meci(daca tot ai adus aminte de bacau:D)
ps: posteaza si tu ceva mai interesant,sa vada si lumea ca ai personalitate.lasa expresiile de 2 lei.

Carlos Gambino
18th August 2005, 19:39
la Steaua-Anderlecht in 86 cu cine tzineau spectatorii aia?


"La Steaua-Anderlecht" :evil: :evil: :evil: Tu ai vazut meciul asta vreodata sau macar secvente din el ? :drak:
50 % din stadion era kaki ! Acum te las pe tine sa ghicesti cauza... :drak:

Hard
18th August 2005, 19:42
clar, esti in plop.nu mai are rost discutia.

Carlos Gambino
18th August 2005, 19:44
Eu te-am intrebat cat se poate de serios ! :D Erai nascut pe vremea aia ? :D

Hard
18th August 2005, 19:45
spre deosebire de tine, da

Carlos Gambino
18th August 2005, 19:46
Mai sapa... :cool:

Hard
18th August 2005, 19:49
va batem sambata si pe voi si va spunem la revedere din mers ca prea v-ati luat-o in cap. Treziti-va la realitate,cat mai aveti timp,increzutilor.

Carlos Gambino
18th August 2005, 19:57
Eu sunt ceva mai realist decat tine, "modestule" ! :D Daca ai nostrii nu-si vor reveni dupa shocul de la Bacau, nu cred ca pot avea pretentii la mai mult de un punct in fatza Stelei ! :mda:

Hard
18th August 2005, 20:00
bravo,acum imi place de tine:D. pana la bacau ati cam fost pacalitzi. dupa meciul de sambata poate va schimbati si obiectivele.

Carlos Gambino
18th August 2005, 20:07
dupa meciul de sambata poate va schimbati si obiectivele.
La noi are mai putina importanta schimbarea obiectivului, in schimb la voi daca iesiti din CL, o sa fie jale mare ! :drak:

Hard
18th August 2005, 20:18
nu chiar. nu vom fi nici primii si nici ultimii carora li se poate intampla asta.la ce nivel are fotbalul romanesc,nu e de mirare.campionatul norvegiei este superior.

jiulistul16
18th August 2005, 23:34
Altul ! :o: Mah, voi acolo la Petrosani ati creat un nou concept in ce priveste sustinerea unui club de fotbal ! :mda: Ce-o sa faci cand o sa joace Jiul cu Steaua ? De fapt nu-i nevoie sa-mi raspunzi...exista precedente pe acest forum. :drak:
normal ca sa tin cu jiu in meciul asta doar ii orasul meu natal dar pe o parte o ami fie ciuda :drak:

Sergio
18th August 2005, 23:35
"La Steaua-Anderlecht" :evil: :evil: :evil: Tu ai vazut meciul asta vreodata sau macar secvente din el ? :drak:
50 % din stadion era kaki ! Acum te las pe tine sa ghicesti cauza... :drak:
Avea cumva legatura cu unitatea lipita de puscarie? Sau acolo erau separate? :drak: :happy

Zebrone
18th August 2005, 23:35
din pacate cred ca o sa bata steaua.

Sergio
18th August 2005, 23:36
hai mah, ai cazut si tu in extrema cealalta? :mda:

ce_bine_e
19th August 2005, 00:03
normal ca o sa bata steaua....:D:D:D

Pacala
19th August 2005, 03:40
1 bate Poli
stelistii se vor invata cu infrangerile la Timisoara si Rosenborg,
tundeti oaia :ok:

Carlos Gambino
19th August 2005, 09:29
Avea cumva legatura cu unitatea lipita de puscarie? Sau acolo erau separate? :drak: :happy
Asta era valabila in cazul lui Troti. :D La mine erau 7 unitati militare una langa alta... :D

danny-EL
19th August 2005, 10:30
parerea mea despre seby0:esti picat in cap.nu ai nici o treaba cu fotbalul.esti total in afara fotbalului.mai bine vorbeste pe un forum de popice.hai POLI.aceasi parere si despre MINER :jerk:

Ayrton
19th August 2005, 10:37
Desi hibridu' artificial ( :D ce ma distrez cand va zic asa, ca stiu ca va ofticati... :D )are mari ambitii mi-e greu sa cred ca poate invinge pe Steaua sau Dinamo si in acest campionat... si iar o sa fie bosumflati vreo 30.000 de suporteri, fosti cei mai fair-play din Romania acum 2 ani.

Carlos Gambino
19th August 2005, 10:56
Eu zic sa-ti vezi tu de Jiul, Dinamo, Steaua si cate fras de echipe mai sustii...si sa lasi tastatura in pace, ca nu ti-a facut nimic ! E nevinovata si pe deasupra trebuie sa-ti suporte toate iesirile din neolitic !
Btw, ai grija ca discutia asta e virtuala. Deci eu nu sunt in monitorul tau ! :drak:

Carlos Gambino
19th August 2005, 11:12
"Dute" adica du-te, nu-i asa ? Adica te duci undeva (pt cei cu creierul de gaina)... :drak:

Zebrone
19th August 2005, 11:27
nu mah, minerul din tine care iasa la suprafata si da cu bata :rosu: alo, moderatorii, dormiti, ce faceti?

Carlos Gambino
19th August 2005, 11:30
Cam atat si despre nivelul intelectual din Valea Jiului...
Baiete, apuca-te de scoala sau mai organizeaza o mineriada ceva (Doamne fereste :D ), numai lasa internetul in pace, ca esti ridicol ! :D

Sergio
19th August 2005, 11:57
Asta era valabila in cazul lui Troti. :D La mine erau 7 unitati militare una langa alta... :D
Muicaaaaa... Un adevarat complex militaresc in toata regula. :P

ontopic: batem :D

jiulistul16
19th August 2005, 12:01
1 bate Poli
stelistii se vor invata cu infrangerile la Timisoara si Rosenborg,
tundeti oaia :ok:
eu nu cred ca se va invata cu infrangerile :yeah: deoarece castiga in amndoua meciuri :evil:

jiulistul16
19th August 2005, 12:05
Cam atat si despre nivelul intelectual din Valea Jiului...
Baiete, apuca-te de scoala sau mai organizeaza o mineriada ceva (Doamne fereste :D ), numai lasa internetul in pace, ca esti ridicol ! :D
eu nu cred ca atat este nivelul intelectual din Valea jiului eu zic ca orixontel te face in calculatoare cu ochii inchisi :evil:

P_DANIEL
19th August 2005, 12:06
CLAR este ca va castiga POLI doar e in primele 5echipe ale campionatului

jiulistul16
19th August 2005, 12:08
CLAR este ca va castiga POLI doar e in primele 5echipe ale campionatului
si clar ca castiga Steaua ca ii 1 echipa a campionatului :degete:

Ayrton
19th August 2005, 13:35
ca castiga Steaua ... manca-ti-ai vorba... eu cred ca doar egal sa fie! :D

Sergio
19th August 2005, 13:45
Eu cred ca bate Poli, sa fie toata lumea multumita. :D

cip_81
19th August 2005, 13:48
Nu, toata lumea va fi multumita, inclusiv stelistii si timisorenii, daca se va termina egal. :D

Sergio
19th August 2005, 13:57
Timisorenii? Esti sigur?

cip_81
19th August 2005, 14:02
Bineinteles, e un salt urias de la 1-8 la 1-1, sa zicem. Pun si ei raul inainte...mai bine un egal decat o noua umilinta. Dar nici sa-l manie pe Dumnezeu si sa doreasca victoria (valabil si pentru ceilalti...adversarii vostri de sambata...uite ca in postarea asta le-am uitat numele)...ce-i mult strica. Asa ca, hai cu egalul. :D

Sergio
19th August 2005, 14:03
Am facut egal cu ei in iarna cand aveam echipa de coada clasamentului, asa ca saltul n-ar fi chiar asa de mare. Acum normal ar trebui sa-i batem.
Asta daca nu vom juca ca la Bacau. :mda:

orixontel
19th August 2005, 14:29
Cam atat si despre nivelul intelectual din Valea Jiului...
Baiete, apuca-te de scoala sau mai organizeaza o mineriada ceva (Doamne fereste :D ), numai lasa internetul in pace, ca esti ridicol ! :DSti ceva mai bine ai cauta un forum pentru cei cu boli mintale k si asa esti cam varza la fotbal !!! apropo moderatorilor:sunt relaxat si cine va credeti voi de stergeti parerea mea?aaa sunteti polist si va doare inima :headbang: cand zic k poli e o echipa de retardati...... ba Carlos mai bine ti-ai masura nivelul tau de inteligenta... dc vrei sa stii (asta ca sa nu ma laud) studiez matematica - informatica nu boli mintale ceea ce cred ca studezi tu... asa k hai pa si tie si moderatorilor astia care nu au nimic in comun cu meseria lor .... :degete: :degete: :degete: :degete:

Carlos Gambino
19th August 2005, 15:34
Inca mai respiri !!! :o: :drak: De data asta chiar ca m-ai enervat... :D cu siguranta voi suna la vecinul meu Cosma, care itzi va face un update de rangi peste gura in cel mai pur stil mineresc... :drak:
Si acum :cya: nu cred ca o sa mai am "placerea" sa-ti citesc elucubratiile pt o perioada de timp... :drak:

jiulistul16
19th August 2005, 15:54
ba nu intelegeti steaua castiga ce toto atat ziceti de poli ca are echipa buna in meciul cu bacau au fost varza

Sergio
19th August 2005, 15:58
Si voi in Irlanda cum ati fost? :cool:

Carlos Gambino
19th August 2005, 16:00
Probabil ca e de vina plafonul foarte jos de nori care creeaza o presiune atmosferica mult peste capacitatea noastra de "intelegere". :D
Ok, te-am inteles ! Steaua e mai buna, Poli e sub orice critica si Steaua o sa reediteze scorul de acum doi ani (1-8). Multzumit ? :D

jiulistul16
19th August 2005, 16:01
oricum am fost mai buni de o mie de ori ca voi cand o sa ajunga poili la performantele lui steaua sau oricare echipa atunci sa ziceti ca sunteti mai buni ca steaua :yeah: :happy /hello

desdemona
19th August 2005, 16:02
Bai orizontel asta e total :happy :ok:

Sergio
19th August 2005, 16:03
oricum am fost mai buni de o mie de ori ca voi cand o sa ajunga poili la performantele lui steaua sau oricare echipa atunci sa ziceti ca sunteti mai buni ca steaua :yeah: :happy /hello
Si tu traiesti din amintiri? Maine pe teren nu joaca performantele, joaca jucatorii celor doua echipe. Valoarea lor va decide rezultatul, nu zecile de campionate furate de steaua cu care atata va mandriti. :no:

jiulistul16
19th August 2005, 16:06
Si tu traiesti din amintiri? Maine pe teren nu joaca performantele, joaca jucatorii celor doua echipe. Valoarea lor va decide rezultatul, nu zecile de campionate furate de steaua cu care atata va mandriti. :no:
las ca vedem maine pe teren si pe forum cand va omorati pe aici de nervi deci :degete:

Zebrone
19th August 2005, 16:08
laud) studiez matematica - informatica

ce studiezi ma??? poate matematica pentru prescolari, editie copertata in 64 de planse colorate fara text.

Sergio
19th August 2005, 16:09
las ca vedem maine pe teren si pe forum cand va omorati pe aici de nervi deci :degete:
Maine vom fi pe stadion. Deci cel mai probabil poimaine.

Il aveti pe Nicolita care va face tot jocul si va umflati in pene cu ce echipa aveti. Fara Banel si Radoi sunteti echipa de pluton. Si o stie si pastorul luminii. :happy

Pacala
19th August 2005, 16:23
Poli e sub orice critica si Steaua o sa reediteze scorul de acum doi ani (1-8)gambino avea o iubita (Poli Jambon) cam uratica,costeliva, dar era a lui, no...se stiau de-o viata... dar i-a scos-o la produs zambon si a pierdut-o. Cineva i-a adus dupa 10 ani ,o alta fetita,tocmai de pe centura bucurestiului . Gambino ofta si de atunci se incapataneaza s-o numeasca ca pe prima(cea din 1921) , mai ales ca asta are straie frumoase(deocamdata) , cumparate de moldoveni(onesti) si de turci (zaheri).I-au mai rupt stelistii chiloteii si au tavalit-o (8-1)dar gambino canta,doar si cealalta fusese tavalita rau de olteni(8-0,7-1 )
Gambino spera sa nu-i dispara si asta inapoi pe centura.Insa daca cineva da mai mult..... noua viola e doar fata lui netoiu,pre numele ei de botez, rocara bragadira si-i zburdalnica si pardalnica :drak:

Ioca10
19th August 2005, 16:28
Unii chiar nu inteleg ca Steaua o sa castige dar e bine ca asa au si ei motiv de forfota prin oras ca de doar vine campioana si nu pot rata ocazia sa vada niste jucatori de valoare precum;Dica,Ogararu,Iacob,Hamu si lista poate continua plus cei amintiti mai devreme Banel si Mirel.Dar asa se intampla uneori hibridul mai ridica si pretentii. :cool:

Carlos Gambino
19th August 2005, 16:29
gambino avea o iubita (Poli Jambon) cam uratica,costeliva, dar era a lui, no...se stiau de-o viata dar i-a scos-o la produs zambon si a pierdut-o, cineva i-a adus dupa 10 ani ,o alta fetita,tocamai de pe centura bucurestiului . Gambino ofta si de atunci se incapataneaza s-o numeasca ca pe prima, mai ales ca are straie frumoase(deocamdata) cumparate de moldoveni(onesti) si de turci (zaheri), dar atentie, el spera sa nu-i dispara si asta inapoi pe centura



Bravos ! Esti un mare narator, needle ! Dat fiind faptul ca (probabil) esti si stelist, nu-mi ramane decat sa-ti urez si tie traditionalul: transhumanta usoara !

Pacala
19th August 2005, 16:34
ei...... hai nu plange gambinule, vezi ce serios sta nenea ala cu numar la gat! :D
in asa hal esti ...in pana de idei, de ma faci stelist? :rosu: multa minte iti mai trebuie :drak: rusine ma gambeta, ma! :rosu:
:D

Diodude
19th August 2005, 17:06
18 August 2005 :o zi trista in istoria fotbalului romanesc.Ieri s-a retras din activitate cel mai mare fundas din istoria fotbalului romanesc shi unul dintre primii 10 fundashi in istoria fotbalului mondial pe numele sau adevarat ,ilustrul RACHITA VALERIU,care mai era cunoscut de lumea fotbalului cu pseudonimul de VIVI.La meciul de retragere au participat cei mai in voga fotbalishti ai momentului:Becham,Ronaldinhio,Ronaldo,Lampard,Henr y,Robben,Rooney,Van Nistelroy,marele absent al serii fiind Zidane care s-a scuzat ca nu poate veni in Romania din cauza unui deces in familie.Vivi a facut pereche in aparare cu cel cu care a fost o perioada de timp in apararea de aur a stelei :MUTICA DOREL!!!
VIVI ODIHNESTE-TE IN PACE!!!

Pacala
19th August 2005, 17:12
Vivi a facut pereche in aparare cu cel cu care a fost o perioada de timp in apararea de aur a stelei :MUTICA DOREL!!!
VIVI ODIHNESTE-TE IN PACE!!! :happy bestial..... :D
la meciul de retrgere a lui Mutica poate n-ar fi rau sa arbitreze fratii burloiu, sau balaj ..cine stie, poate-poate :D


@ gambino, fii mai si tu atenta, varianta retusata era "ase" :


gambino avea o iubita (Poli Jambon) cam uratica,costeliva, dar era a lui, no...se stiau de-o viata... dar i-a scos-o la produs zambon si a pierdut-o. Cineva i-a adus dupa 10 ani ,o alta fetita,tocmai de pe centura bucurestiului . Gambino ofta si de atunci se incapataneaza s-o numeasca ca pe prima(cea din 1921) , mai ales ca asta are straie frumoase(deocamdata) , cumparate de moldoveni(onesti) si de turci (zaheri).I-au mai rupt stelistii chilotii si au tavalit-o (8-1)dar gambino canta,doar si cealalta fusese tavalita rau de olteni prin porumbi (8-0 , 7-1 ) si oricum, de zeci ani nu mai vazuse si el fetita
Gambino spera sa nu-i dispara si asta inapoi pe centura.Insa daca cineva da mai mult..... noua viola e doar fata lui netoiu,pre numele ei de botez, rocara bragadira si-i zburdalnica si pardalnica!!! :drak:

NY_giants05
19th August 2005, 17:32
Yo zic k bate Steaua....Poli n-a dovedit k poate avea pretentzii la castigarea campionatului...Da' nici Steaua n-a aratat cine stie ce. Un pronostic : 0-2 pt. stelisti.

Carlos Gambino
19th August 2005, 17:33
@ gambino, fii mai si tu atenta, varinata retusata era "ase" :
:drak:
"Varinata" ta retusata pute a prostie ! :D Hai nareaza un pic si la alta masa, ca n-am marunt... :drak:

PS
Apropos, daca nu esti stelist, dupa determinarea cu care te desfasori sigur faci parte din ceata lui pitzigoi (adica borcea) ! :D

politim
19th August 2005, 17:47
ba, da rai si invidiosi santeti,
culmea mai ales aia din orase uitate de lume - PETROSANI!!!, Arad, Bistrita
...
mergeti si voi fratilor la Timisoara sau la Bucuresti sa vedeti LIVE cum arata niste suporteri adevarati

pronostic - Poli- Steaua 1-0

Carlos Gambino
19th August 2005, 17:53
ei...... hai nu plange gambinule, vezi ce serios sta nenea ala cu numar la gat! :D


Nenea ala iti transmite salutari de la Agigea... :cya: :D

Pacala
19th August 2005, 18:13
"Varinata" ta retusata pute a prostie ! :D Hai nareaza un pic si la alta masa, ca n-am marunt... :drak:
Apropos, daca nu esti stelist, dupa determinarea cu care te desfasori sigur faci parte din ceata lui pitzigoi (adica borcea) ! :D
:D aveam pretentii de la tine gambinule, asteptam totusi niste replici mai pline de imaginatie si unor, tu dadusi cu mucii in fasole, ase cu limbaj catre avertisment....vrei sa zica lumea ca esti "incet" ..... ?

Apropo, nu "apropos" , cu franc-romana ta de balta, doar la Agigea te primeste
:evil: fii baiat gigea si mai cerceteaza....nu sari sa ma jignesti cu steaua si dinamo ca nu te injurai de mama :jerk: rusine sa-ti fie nenea cu placa de gat :rosu:
pe placa aia scrie cum te cheama si unde stai sa nu te bata vreun militian daca te prinde "obosit" intr-o seara la Agigea? :D
Uite, ca sa nu mai fi bosumflat , zic si eu:
Hai Poli, bateti steaua, tundeti oaia ! :D
" no, ii binie ase? " :happy

GeKuRA
19th August 2005, 18:28
dupa jocul celor doua echipe cred ca bate Steaua...
dar mai intervin si alti factori, asa ca e posibil orice rezultat.

Carlos Gambino
19th August 2005, 19:05
...
Made in oltenia ! :drak: Nu stiu cum n-am putut sa-mi dau seama !? :D Cred ca am ruginit... :D
Noroc ca mi-ai dat replica extrem de bogata in "perfectul simplu". :D Ce mai faceti acolo in vagauna aia ? Tot mititei, mititei sau ati mai crescut ? :evil:
Cand o sa mai coborati o treapta sa-mi dai de stire ca sa par surprins... :drak:

PS
Apropos, te las pe tine sa scrii in romana. Eu voi scrie in franco-italiano-germano-portughezo-sanscrita. :sleep:

Ayrton
19th August 2005, 19:07
gambino avea o iubita (Poli Jambon) cam uratica,costeliva, dar era a lui, no...se stiau de-o viata... dar i-a scos-o la produs zambon si a pierdut-o. Cineva i-a adus dupa 10 ani ,o alta fetita,tocmai de pe centura bucurestiului . Gambino ofta si de atunci se incapataneaza s-o numeasca ca pe prima(cea din 1921) , mai ales ca asta are straie frumoase(deocamdata) , cumparate de moldoveni(onesti) si de turci (zaheri).I-au mai rupt stelistii chiloteii si au tavalit-o (8-1)dar gambino canta,doar si cealalta fusese tavalita rau de olteni(8-0,7-1 )
Gambino spera sa nu-i dispara si asta inapoi pe centura.Insa daca cineva da mai mult..... noua viola e doar fata lui netoiu,pre numele ei de botez, rocara bragadira si-i zburdalnica si pardalnica :drak:

Desi te-ai luat si de Dinamo pe alt thread, totusi nu pot sa nu te felicit pentru postul acesta... e de antologie! :D
Bravo! :ok:

Carlos Gambino
19th August 2005, 19:22
@needle
Ia te uita ! Ai si admiratori...si nu orice admiratori, ci unii "selecti", de rasa... :drak: cred ca s-a creat o legatura sufleteasca solida intre dinamovisti si olteni, mai ales dupa ultimul exod masiv din oltenia spre groapa... :drak:
Cata dragoste ! Cata giugiuleala ! Mi se rupe...inima. :evil:

Ayrton
19th August 2005, 19:31
una la mana: tocmai am scris ca ne-a atacat si pe noi;
doi la mana: fiecare om tine cu o echipa din prima divizie, daca echipa din satul/orasul lui joca in divizia nustiucare..., nu? :D

Pacala
19th August 2005, 20:01
@needle
Ia te uita ! Ai si admiratori...si nu orice admiratori, ci unii "selecti", de rasa... :drak: cred ca s-a creat o legatura sufleteasca solida ............ dupa ultimul exod masiv din oltenia spre groapa... :drak:
Cata dragoste ! Cata giugiuleala ! Mi se rupe...inima. :evil:
viola, gelosa sa nu-mi fi ... stiu ca-ti plac oltenii ...oltenii ce te-au ridicat de jos cand te impiedicasei :D stiu ca iti place sa te tavaleasca oltenii prin porumbi ,stii tu ce scoruri ai luat si cat te-ai bucurat :drak: acum sa nu ne inseli anul asta cu stelistii ,ca se intoarce stapanul acasa :evil:sa n-aud cand m-oi intoarce ca te-ai mutat iar inapoi la Bucuresti sau mai stiu pe unde prin Moldova(onesti ceva) ca vin la tine numai in Bucuresti si in Timisoara (stii tu ) la Onesti nu ma duc. Si nu mai face pe mironosita ca nu-ti mai plac oltenii ca la Viena nu te primesc aia, tot oltenii tai cu prazu mare te aranjeaza.Macar bucurestenele(dinamo, steaua) nu neaga asta hai si ademenesc oltenasii ...asa ca, bate-i pe stelisti, ca sa-mi dovedesti ca nu mai esti fetita de pe centura si esti cuminte acum.hai viola!

Pacala
19th August 2005, 20:10
gambino avea o iubita (Poli Jambon) cam uratica,costeliva, dar era a lui, no...se stiau de-o viata... dar i-a scos-o la produs zambon si a pierdut-o. Cineva i-a adus dupa 10 ani ,o alta fetita,tocmai de pe centura bucurestiului . Gambino ofta si de atunci se incapataneaza s-o numeasca ca pe prima(cea din 1921) , mai ales ca asta are straie frumoase(deocamdata) , cumparate de moldoveni(onesti) si de turci (zaheri).I-au mai rupt stelistii chilotii si au tavalit-o (8-1)dar gambino canta,doar si cealalta fusese tavalita rau de olteni prin porumbi (8-0 , 7-1 ) si oricum, de zeci ani nu mai vazuse si el fetita
Gambino spera sa nu-i dispara si asta inapoi pe centura.Insa daca cineva da mai mult..... noua viola e doar fata lui netoiu,pre numele ei de botez, rocara bragadira si-i zburdalnica si pardalnica!!!

:happy Hai Viola,nebunatico, macar pt oltenii tai iubiti si tot trebuie sa invingi steaua
lasa-l pe Gambino ca e batran si obosit , dar venim noi cu sange tanar si fierbinte si te sustinem :P

later edit: deci e clar, pronostic 1 solist, pentu Viola, fata draga :D

Sergio
19th August 2005, 22:50
fiecare om tine cu o echipa din prima divizie, daca echipa din satul/orasul lui joca in divizia nustiucare..., nu? :D
NU. In primul rand tine cu echipa din satul/orasul lui si apoi e liber sa tina cu cine vrea.

orixontel
19th August 2005, 23:05
Bai orizontel asta e total :happy :ok:in ce sens ai vrut sa spui?
:yeah:

Don_corleone
19th August 2005, 23:07
timisoara va castiga cu 3-0 sau 4-1
fortzza dinamo!!!!!!!!!!

jiulistul16
19th August 2005, 23:55
castiga steaua

STEAUA-MANIA
19th August 2005, 23:55
Gambino,ai emotii pt meciul de maine?Ce zici,il ia garda pe iancu?You know...dosarul rafo!Tender are interdictie sa iasa din tara...viitorul suna bine! :D

Sergio
19th August 2005, 23:59
De jiji nu-mi fac probleme. E curat ca lacrima. Vad ca va roade rau de tot.

STEAUA-MANIA
20th August 2005, 00:07
sergiulica,eu intreb ceva...tu imi zici ca ploua la Miami....mai tii si cu loserii de la inter :D

Pacala
20th August 2005, 00:10
Ce glumetzi sunt oltenii astia ! :o:
:D nu fi botos, ura ti-a intunecat mintea, asta in ideea ca ai totusi si putina minte pe care ti-o ascunzi insa, foarte foarte bine :drak:
Problema este ca unii arunca o gluma iar tu faci spume :D
s-ar putea sa fie tensiunea meciului cum zic unii, s-ar putea sa fie o psihoza cum zic altii, nu prea ma intereseaza. Insa ce te rog, hai sa pastram totusi discutia in limitele glumei si discutiei amicale.Fara ura, atunci incetezi sa arati a om
Toate cele bune si succes pentru Poli Aek Tim, viola no2 , rocara bragadira sau cum s-a mai chema ea, daca tu tii cu ea, nu e nici o problema, fiecare e liber sa tina cu ce echipa vrea.


sergiulica,eu intreb ceva...tu imi zici ca ploua la Miami....mai tii si cu loserii de la inter :D
Inter e echipa cinstita nu ca berlusconia :D
unii tin pur si simplu cu echipa care a luat titlul, e mai simplu pt ei :evil:

Sergio
20th August 2005, 00:26
unii tin pur si simplu cu echipa care a luat titlul, e mai simplu pt ei :evil:
Chiar nu e o gluma, cunosc multi care isi schimba echipele favorite de la un an la altul in functie de cine iese campioana. Sper ca nu avem asa ceva pe aici. :rosu:

Maniacule, ca sa-ti raspund la intrebare, care de fapt e o provocare ieftina, jiji are motive mult mai intemeiate sa se teama de garda decat Iancu. Bodu stie de ce. :evil:

Pacala
20th August 2005, 00:34
sigur ca exista din astia care schimba echipa cand apare o noua campioana :D in general copii mici fac asta, observ niste stelisti minori pe aici :evil:
asa ca ii sfatuiesc sa nu voteze cu steaua pentru ca singur se schimba campiona :D

Sergio
20th August 2005, 00:37
Culmea ca se mai iau si oamenii maturi dupa ei. :drak: S-ar putea sa-i vedem pe multi de aici dinamovisti la anul pe vremea asta, daca cumva castiga dinamo titlul. :happy

Revenind la subiect, astazi razboinicul va primi inca un semnal ca mai are multe pacate de spalat pana sa devina curat ca soarele de pe cer pe care-l viseaza. :evil:

apparte
20th August 2005, 01:00
Aveti vise! :D Diseara,pe Dan Paltinisan va fi fiesta ros-albastra! :ok:

STEAUA-MANIA
20th August 2005, 01:08
sergiulica,tender now...iancu later :) Nu imi fac griji pt STEAUA!Daca nu va fi jiji,o sa fie altul.Daca iancu o vireaza spre mititica...nu vad cine ar putea lua echipa poli aek!poli adevarata e la zambon...in divizia C!Cruntul adevar...Va tot comparati cu tifosi din Italia,cei de la FDL au fost alaturi de MILAN si in B...voi,cum sunteti alaturi de poli ?Vorbe goale...poli aek are fani doar pe teren propriu...la bacau ati fost max 50 de suporteri!

leku
20th August 2005, 02:27
citind toate paginile de aici nu pot sa nu observ tot felul de indivizi din locatii obscure care isi dau cu parerea si jignirea la adresa lui POLI si a polistilor. Mai baieti, la divizia B si la eshecul lui JIUL, acolo scrieti!!!

Angelina Jolie
20th August 2005, 03:13
Cica magazinul Stelei din Tm a dat faliment. Asta e o veste extraordinar de buna, si ma face sa sper ca toate magazinele Stelei, Rapidului si ale lui Dinamo din afara Bucurestiului (daca mai exista) vor da faliment, si fiecare locuitor al oricarui orasel din tara va tine cu echipa locala, sa ramana "granzii" fara suporteri.
FORZA POLI! Succes maine! Si bineinteles HAI CFR!

Carlos Gambino
20th August 2005, 09:21
Gambino,ai emotii pt meciul de maine?Ce zici,il ia garda pe iancu?You know...dosarul rafo!Tender are interdictie sa iasa din tara...viitorul suna bine!

Asa ai spus-o de parca Tender ar da bani la Poli ! :D Mai informeaza-te si dupa aia poti sa revii...



...la bacau ati fost max 50 de suporteri!
Hai mai pune 50, ca nu pui de la tine... :D maniacule, iarasi dezinformezi lumea ! S-a spus si-n presa si in timpul meciului si la stiri: au fost 100 de suporteri. Daca nu crezi, ia inregistrarea meciului si numara-i... :D

Carlos Gambino
20th August 2005, 09:44
Voi faceti clone pt aplauze ? :drak:

saphicus
20th August 2005, 10:20
Orient Express-ul trece astazi printr-o halta !!! :cya:
Indiferent daca se opreste sau trece cu viteza, important este sa ajunga la
destinatie fara..probleme!!! Destiatia finala TRONDHEIM !!!
Sa fie un meci bun, fara cotonogeli, si sa castige echipa mai buna!!
Si...inca ceva....aia sa fie Steaua!! :great:

eddy_steaua
20th August 2005, 10:24
asadar...in aceasta seara la ora 21.00 'the noment of truth'...go steaua!!!!!

Carlos Gambino
20th August 2005, 10:31
Orient Express-ul trece astazi printr-o halta !!! :cya:

Sa aveti grija la impegat, pt ca-i dat dracu' si s-ar putea sa va opreasca la o verificare de rutina... :drak:

STEAUA-MANIA
20th August 2005, 10:59
Asa ai spus-o de parca Tender ar da bani la Poli ! :D Mai informeaza-te si dupa aia poti sa revii...



Hai mai pune 50, ca nu pui de la tine... :D maniacule, iarasi dezinformezi lumea ! S-a spus si-n presa si in timpul meciului si la stiri: au fost 100 de suporteri. Daca nu crezi, ia inregistrarea meciului si numara-i... :D
Tender si Iancu sunt anchetati in dosarul Rafo...100 de suporteri?Mama,ati fost multi...dupa cum ziceam,poli are suporteri doar pt mec de la timisoara...in rest 50-100 de spectatori merg in deplasari.
Apropo,se pare ca nu vor fi mai mult de 15.000 :rosu: ..asa zice Antena1 :ok:

cocomic
20th August 2005, 11:15
Tender si Iancu sunt anchetati in dosarul Rafo...100 de suporteri?Mama,ati fost multi...dupa cum ziceam,poli are suporteri doar pt mec de la timisoara...in rest 50-100 de spectatori merg in deplasari.
Apropo,se pare ca nu vor fi mai mult de 15.000 :rosu: ..asa zice Antena1 :ok:

cate mai zici tu... voi vorbiti mai de spectatori, care n-ati fost in stare sa umpleti un sfert de stadion la un meci din preliminariile CL...
Si las-o mai moale cu spectatorii din deplasare, ca la voi nici macar 100 nu merg in deplasari... ca sunteti uneori mai multi se datoreaza ratacitilor din orasele in care ajungeti, unii care nu-si gasesc identitatea... :sleep:

STEAUA-MANIA
20th August 2005, 11:22
cocule,tu vorbesti?LOL in deplasari sunteti "rataciti" ultrasilor :) Cand vine STEAUA la timisoara,e sarbatoare campeneasca...Intotdeauna am avut cei mai multi suporteri care merg cu echipa prin tara!Ultrasi de timisoara,in rest...doar "cetateni" :ok:

Carlos Gambino
20th August 2005, 11:22
Intotdeauna am avut cei mai multi suporteri care merg cu echipa prin tara!
Pe vremuri militari in termen, la ora actuala "ultrasi" platiti de jiji... :rosu:

PS
Btw, jiji va cumpara si pachetelul cu mancare pt drum lung ?... :drak:

Sergio
20th August 2005, 11:50
Tender si Iancu sunt anchetati in dosarul Rafo...100 de suporteri?Mama,ati fost multi...dupa cum ziceam,poli are suporteri doar pt mec de la timisoara...in rest 50-100 de spectatori merg in deplasari.
Apropo,se pare ca nu vor fi mai mult de 15.000 :rosu: ..asa zice Antena1 :ok:
Tender si Iancu sunt anchetati din liceu... Asta nu inseamna ca Poli nu poate bate pe steaua. :P Iar despre ce zice Antena, eu zic sa mai asteptam putin ca sa ne convingem.

iulian
20th August 2005, 12:09
Meci greu din mai multe puncte de vedere,dupa cum putem spune ca este un meci usor pentru Steaua la fel...din mai multe pct de vedere...

Usor ar fi datorita faptului ca la cum este Poli acum in aparare nu ar trebui sa avem mari probleme...greu este ca nu prea avem cu cine noi in atac :)

Atmosfera .. nu conteaza pentru ca ambele echipe sunt invatate cu public masiv cu un plus pentru Steaua care are sustinere importanta din partea galeriei inclusiv in meciurile din deplasare ...fata de Poli :ok: pentru ca de ce sa nu recunosatem....Poli are public....Steaua are galerie :)

Desigur ca mi-as dori o victorie a Stelei dar nu m-ar deranja nici o remiza si asa sa se repete experienta de anul trecut cand am remizat la Timisoara dar am avut un parcurs exceptional in cupele europene.

STEAUA-MANIA
20th August 2005, 12:10
Ultrasi de guma...lasati poli fara sprijin...dati fuga la o echipa venita de la Bucuresti!Hahahaha si mai ziceti de "mitici" :))))))))) Datorita lui Dobos aveti echipa:))))

IlMILAN
20th August 2005, 12:21
Steaua are galerie :)

:happy :happy
Zzzzzzzzmarandescu de la portavoce:
"Salt inainte.......culcat!" :drak:

Asta da galerie :D

eddy_steaua
20th August 2005, 12:26
imilian tu chiar le stii pe toate?

Sergio
20th August 2005, 12:26
.Poli are public....Steaua are galerie :)

La TM tot publicul e galeria. Au recunoscut-o pana si gazetarii de la buc. La Steaua in afara de galerie restul cam dormiteaza.

Eutzu
20th August 2005, 12:29
Poli - Steaua 1-3 klarr .....CAMPIONII SUNTEM NOI! :rosu:

IlMILAN
20th August 2005, 12:37
Ultrasi de guma...lasati poli fara sprijin...dati fuga la o echipa venita de la Bucuresti!Hahahaha si mai ziceti de "mitici" :))))))))) Datorita lui Dobos aveti echipa:))))
Bey panseluta ce ar fi tu sa te focalizezi spre alta orbita.... :drak: , nu-mi face placere sa ma iau de un :drak: de-al meu asa ca abtine-te si tu. :ciocan:

@Edy nush de unde ai dedus tu ca eu le stiu pe toate...dar in fine..sa-ti raspund : nu trebe sa fii geniu sa-l intelegi pe Razboinicul Jiji :drak:

@Eutzu tu ai mari probleme daca itzi dai singur :rosu: , ca esti campion :D

cocomic
20th August 2005, 12:43
[MODERATED], gura mai mica si fiti putin recunoscatori... daca nu ne 'plictiseam' brusc de fotbal in repr. II a meciului cu voi din retur, pupati voi iara preliminariile cupei uefa...

si nu va mai faceti iluzii pentru meciul de azi. unde ati mai vazut voi declaratii inainte de vreun meci: 'nu ne intereseaza meciul de la timisoara', 'rosenborg e important' etc. daca nu are de gand oierul sa ne intoarca serviciul... oricum stie ca n-are nici o sansa, si vorba lui: 'doar nu vine el la timisoara sa-l bata pe prietenul lui, oli' :evil:

iulian
20th August 2005, 12:44
Fulgerul Bragadiru

"Italianul Claudio Zambon , patronul FC Politehnica Timişoara, echipă care a jucat în sezonul trecut la Drăgăşani, în Divizia B, retrogradând în divizia C, ameninţă conducerea lui Poli că, dacă nu respectă înţelegerea financiară încheiată cu el la sfârşitul anului trecut, va depune la FIFA un memoriu în urma căruia actuala echipă alb-violetă va evolua cu numele Fulgerul Bragadiru.

"În cazul în care nu îşi respectă înţelegerea de a-mi da 500.000 de dolari (din care 200.000 pentru contractele jucătorilor şi restul pentru recuperarea palmaresului), vor fi obligaţi de FIFA să se întoarcă la vechea denumire: Fulgerul Bragadiru. Conform înţelegerii, trebuia să-mi dea banii încă din data de 10 februarie, iar acum suntem în sfârşit de iulie. Până acum am tăcut din gură. Dacă vor să fie şmecheri, le arăt că au greşit drumul" - a declarat, pentru BĂNĂŢEANUL, Claudio Zambon.


hent.....problem :D

cocomic
20th August 2005, 12:52
iulica, vad ca ti-e dor de micul ecran :drak:

poa sa depuna el ce memoriu vrea, noi ne denumim FCU Politehnica Timisoara, el FC Politehnica. Asa ca n-are ce sa ne faca, noi nu ii folosim numele. Hent? :D

iulian
20th August 2005, 12:54
cocomic...pai sa facem un "scurt istoric" :drak:

Italianul Claudio Zambon a preluat echipa Politehnica Timişoara în vara anului 2000. Au urmat două sezoane catastrofale pentru Poli.

Echipa a ajuns pe ultimul loc în divizia secundă, cu o penalizare de 33 de puncte. În vara lui 2002, AEK Bucureşti, fostă Fulgerul Bragadiru, promovează în divizia A, iar Toni Doboş mută echipa la Timişoara, fuzionând cu CSU Politehnica (echipa Institutului Politehnic). Echipa preia culorile alb-violet şi stadionul "Dan Păltinişan", nu însă şi palmaresul lui Poli, pentru care Zambon cere 500.000 de euro (sumă ce include şi banii pe care italianul pretinde că i-a investit în contractele unor jucători). Zambon mută echipa cu jucătorii lui la Drăgăşani, unde joacă sub denumirea de Politehnica Timişoara. La sfârşitul sezonului trecut, Poli de la Drăgăşani a retrogradat în divizia C.

PS. corecteaza-ma daca gresesc :D

IlMILAN
20th August 2005, 12:58
Cosanzene se pare ca ti-e dor de vremurile bune.....?:D se pare ca ai intrat intr-un con de umbra din punct de vedere "artistic"...ai nevoie de ajutor sa revii in forta:D

remember , mai pun o data poza ca se pare ca m-ai ignorat la momentul respectiv:D

Ai grija ca cica se anunta turbulente....si deh...doar Pamantul e deasupra voastra :happy

http://www.geocities.com/ilmilan2003/batsheep_iulian.jpg

iulian
20th August 2005, 13:01
Hai ca devii patetic...de nu ai pus poza asta peste tot si de cate ori ramai fara alta replica...macar mai schimb-o si tu :D

http://img276.imageshack.us/img276/2162/scor1lz.jpg remember this ?:D

cocomic
20th August 2005, 13:04
iulica, nu ai gresit. nu avem palmaresul si nici denumirea de FC Politehnica Timisoara. Prin fuzionare insa s-a format Poli AEK Timisoara care si-a schimbat ulterior numele in FCU Politehnica Timisoara. Numele asta nu ni-l poate lua, deci intoarcerea la fulger sau alte bazaconii nu i le crede nimeni jambonului... pardon... le credeti voi si cu groparii din stefan cel mare...

baez
20th August 2005, 13:09
interesanta poza de mai sus, auzisem io ca jiji vrea sa-si ia avion, se pare ca si-a facut deja companie aeriana

IlMILAN
20th August 2005, 13:09
Hai ca devii patetic...de nu ai pus poza asta peste tot si de cate ori ramai fara alta replica...macar mai schimb-o si tu :D

:happy :happy
cine vb de a fi patetic...ai uitat cand fugeai de forum , nici acasa nu mai aveai pace de atata misto...se pare ca ti-e dor:D
Ce zici coco esti ocupat zilele ce urmeaza...baiatul vrea ceva nou...

P.S Cosanzene m-ai terminat cu tabela aia si repet, tu vb de patetism.....asta e o sa ne ducem crucea...

iulian
20th August 2005, 13:14
Coco...milane...mai aveti nene mult pana departe....
Eu nu incerc decat sa va mai temperez un pic din elanul asta (pozitiv dealtfel) dar incepeti sa va ridicati de la pamant deja ...
Cat crezi tu ca mai conteaza pentru "cunoscatori" de exemplu faptul pe care il trambitati voi sus si tare " Poli a facut cea mai buna campanie de transferuri" ? (in afara faptului ca cel putin acum pareti o echipa mai acatarii)
E normal sa faca cea mai buna campanie...(din punctul vostru de vedere...daca fosilele sunt considerate achizitii de rasunet)...ai cumva impresia ca daca Steaua avea nevoie de 10 jucatori nu facea o campanie chiar mai buna ? Dar cand ai nevoie de 2-3 pe aici prin partile esentiale...nu prea se simte :)

Cel mai bine exprima valoarea vostra "liderul" vostru :

" Viorel Moldovan, a declarat, că un eventual eşec în meciul cu Steaua, nu ar fi o dramă: "Steaua e o echipă foarte bună, e favorită, din punctul meu de vedere, dar rămâne de văzut ce vom face sâmbătă. De ce să fie dramatic un eşec în faţa Stelei? Eu am spus că nu suntem invincibili şi că în momentul de faţă nu avem potenţial să ne batem la campionat. Anul trecut eram la retrogradare, trebuie să fim realişti! S-a făcut prea mult tam-tam vizavi de Poli Timişoara. Eu spun că avem nevoie de răbdare. Dacă suporterii înţeleg acest lucru, e foarte bine, dacă nu, asta este. Ştiu că ei îşi doresc foarte mult o victorie, dar nu e nici o tragedie să pierzi un meci. Tragedie a fost cu avionul ăla care a căzut...", a spus atacantul."
conform GSp

STEAUA-MANIA
20th August 2005, 13:16
ultrasilor de plastelina...echipa de care ziceti voi,poli din 1921...joaca la matineu!Voi,incurajati ex-rocar BUCURESTI,ex-fulgerul bragadiru (Comuna de langa Bucuresti)Azi,nu joaca Poli 1921...joaca fulgerul aek bragadiru:)))

apparte
20th August 2005, 13:18
Iuliane,las c-o sa-ti povestesc eu ce-au facut :D !Si acum,gata!Plecarea!!Timisoara,venim! :ok:

IlMILAN
20th August 2005, 13:42
Coco...milane...mai aveti nene mult pana departe....
Eu nu incerc decat sa va mai temperez un pic din elanul asta (pozitiv dealtfel) dar incepeti sa va ridicati de la pamant deja ...
Cat crezi tu ca mai conteaza pentru "cunoscatori" de exemplu faptul pe care il trambitati voi sus si tare " Poli a facut cea mai buna campanie de transferuri" ? (in afara faptului ca cel putin acum pareti o echipa mai acatarii)
E normal sa faca cea mai buna campanie...(din punctul vostru de vedere...daca fosilele sunt considerate achizitii de rasunet)...ai cumva impresia ca daca Steaua avea nevoie de 10 jucatori nu facea o campanie chiar mai buna ? Dar cand ai nevoie de 2-3 pe aici prin partile esentiale...nu prea se simte :)

:) Arata-mi un singur loc unde am dat eu un pronostic de cand are Poli echipa, sau unde am zis ca Poli va fii campiona. Imi doresc asta dar nu se poate peste noapte.
Intr-un fel ma bucura infrangerea de la Bacau ca asa si-au mai luat-o in nas si suporterii prea visatori si conducatorii. Eu vreau ca suporterii din TM sa aiba rabdare, sa creada in echipa, si cel mai mult jucatorii sa joace, nu aere de vedete si alte cele...., apoi om vedea ce iese. Toata imaginea asta cu Euro -Poli a facut-o presa, de kkt , pe care o avem in RO, conducatorii de la Poli nu au zis decat ca vom avea bugete cat echipele din Bucuresti, atat, sunt mult mai eleganti , cel putin in declaratii decat ai vostri Becalieni, Borcei,Netoi si Coposei.
Ma mir ca taman tu te-ai trezit sa vb daca e sa vb despre declaratiile razboinicului voi sunteti mai presus de Galaxie :happy

P.S Any way felicitari pentru post, unul mai de Doamne ajuta.... :ok:

STEAUA-MANIA
20th August 2005, 13:49
conducatorii de la Poli nu au zis decat ca vom avea bugete cat echipele din Bucuresti
Wow,se pare ca nu ai platit cablu-tv....Aseara,iancu a declarat ca poli aek bragadiru timisoara,are buget de buget...Bine,la faza cu iancu..imi cam miroase a spalare de bani....

H3adache
20th August 2005, 13:55
2-0

Hai POLI !

IlMILAN
20th August 2005, 14:09
Wow,se pare ca nu ai platit cablu-tv....Aseara,iancu a declarat ca poli aek bragadiru timisoara,are buget de buget...Bine,la faza cu iancu..imi cam miroase a spalare de bani....
Pai si daca a declarat ca are buget de buget ce? asta a spus ca o sa fim cei mai tari la investitii, fa o comparatie cu ce au zis conducatorii SDR , si ce bugete au declarat ei , apoi apuca-te de misto. Cred ca nu realizezi ca defapt faci misto de tine,la cate dume a dat Jiji...o oaie mai mult Giovani :happy
Apoi Poli are datorii ZERO , la stat.
Partea cu spalare de bani...hmmm nush ce sa zic,poate ai dreptate dar spune-mi si mie JIJI ce face? o mostenit banii aia, is toti inregistrati, curati..platile se fac cu acte ?....hai ma nu o mai scalda aiurea vezi-ti de stieluta ta ...si meri :drak:

STEAUA-MANIA
20th August 2005, 14:18
Pai si daca a declarat ca are buget de buget ce? asta a spus ca o sa fim cei mai tari la investitii, fa o comparatie cu ce au zis conducatorii SDR , si ce bugete au declarat ei , apoi apuca-te de misto. Cred ca nu realizezi ca defapt faci misto de tine,la cate dume a dat Jiji...o oaie mai mult Giovani :happy
Apoi Poli are datorii ZERO , la stat.
Partea cu spalare de bani...hmmm nush ce sa zic,poate ai dreptate dar spune-mi si mie JIJI ce face? o mostenit banii aia, is toti inregistrati, curati..platile se fac cu acte ?....hai ma nu o mai scalda aiurea vezi-ti de stieluta ta ...si meri :drak:
Esti gica contra...pe jiji nu l-am vazut incatusat!pe iancu l-am vazut..era cam deprimat saracutzu...i-ai trimis niste reziste deochiate pe perioada dententiei?
Sper ca tu sa fii mai "rasarit" ca alti polisti..si sa recunosti ca asta nu e poli,e fulgerul bragadiru!Deh,onoarea o valoare care nu este caracteristica polistilor.

baez
20th August 2005, 14:35
la faza cu onoarea m-ai facut sa rad vreo 5 minute :D e buna rau poanta cand vine de la un stelist :drak:

Carlos Gambino
20th August 2005, 15:05
.si sa recunosti ca asta nu e poli,e fulgerul bragadiru!Deh,onoarea o valoare care nu este caracteristica polistilor.
Eu nu inteleg cu ce te va incalzi pe tine daca deseara veti lua bataie de la fulgerulaekbragadirudaciarocarsamd si nu de la Poli Timisoara ?! Nu tot o bataie rusinoasa ar fii ?
Btw, daca tot ai adus vb de "onoare", cu cat a cotizat jiji la deplasarea voastra si la coregrafie ? Tot Mustata a fost "organizator" ? Sau ati trecut toti pe la caserie ? :rosu:

dante38
20th August 2005, 16:01
hai timisoaraaaaaaaaaaa 3-0

uti2102
20th August 2005, 16:03
Ma prapadesc de ras cand citesc mesajele unor suporteri plecatzi rau de tot cu pluta pe "Marea Banatului". A plouat mult in ultimul an dar nu credeam k o sa le ia bautura mintzile in halul asta :drak: Auzi la ei, Steaua n-are nici o shansa la TM ! De parca am juca cu natzionala Braziliei .... :o:
Cum am mai spus, sper sa bata Steaua ca sa fie linishte, sa fim scutitzi de laudarosheni ieftine shi chiote isterice. Altfel e de rau; nu de alta, da' violetzii tanjesc tare de tot la titlul de cei mai antipatici suporteri, detzinut momentan de maidanezo-verishorii lor dragi... :ciocan:
Pentru publicul timishorean n-am decat un mesaj : FACETZI SPECTACOL IN TRIBUNE ! O SINGURA DATA PE AN VINE STEAUA LA TIMISHOARA, ASHA CA PRIMITZI-O CUM SE CUVINE ! :ok:

Despre batalia din teren nu sunt prea multe de spus. Eu unul ma gandesc deja la o calificare in Norvegia, dar sper ca Protasov shi jucatorii vor uita momentan de nordici shi se vor prezenta cu determinare shi concentrare maxima la acest meci. O repetitzie buna pentru Trondheim ar fi o victorie la Timishoara ! Se poate ! HAI BAIETZI ! HAI ROSH-ALBASHTRII !!!
STEAUA........VICTORIE ! /hello

Wittmann
20th August 2005, 16:09
Castigam asta seara:3-1 pt POLI. Mansour va fi printre marcatori! FORZA POLI!