PDA

View Full Version : Turneul amical din Cipru



Laur_Farul
12th February 2007, 09:43
Farul l-a adus doar pe Ben Teekloh la Constanța


FC Farul s-a întors ieri dimineață, la ora 10, la Constanța, din stagiul din Cipru. Obosiți, căci s-au trezit dis-de-dimineață, avionul de la Larnaca spre București decolând la ora 3,40, iar ei au stat la Limassol, fariștii, în frunte cu antrenorul principal Basarab Panduru, au dat jos bagajele din autocar și s-au grăbit spre case, la familii și la odihnă. „Rechinii“ au primit liber până în această după-amiază, la ora 15,30.



La Constanța, a sosit și mijlocașul defensiv liberian Ben Teekloh (24 de ani pe 6 decembrie), nemaiajungând în schimb, dintre numele noi, un alt mijlocaș, austriacul Dietmar Berchtold (33 ani), care s-a pregătit cu Farul și a jucat în câteva partide în Cipru, și fundașul central ecuadorian Luis Alberto Aragon Espinoza (21 ani), care a stat însă foarte puțin în cantonamentul Farului. La ambii s-a renunțat, în aceeași situație aflându-se și stoperul Cosmin Gheorghiță, de la Gloria Buzău, care s-a întors însă cu Farul la Constanța.

„Farul este o echipă bună, cu mulți jucători de valoare. Îmi place această formație și sper să avem rezultate bune“, a declarat, pentru „Cuget Liber“, Ben Teekloh, care deja este prieten bun cu celălalt jucător de culoare din lot, atacantul congolez Armel Disney.

Marcel Otvoș, care pare că s-a integrat rapid la Farul, înscriind și multe goluri în amicale, ne-a precizat că „în Cipru, a fost o pregătire bună. Am beneficiat de condiții favorabile. Totul a decurs normal, cum ne așteptam. Am avut și niște meciuri amicale. Unele au fost mai reușite, altele mai puțin, căci s-a acumulat și oboseală, dar per total a fost un stagiu bun de pregătire“. Faptul că a marcat în partidele de verificare este bine pentru moralul său, dar Marcel spune că ceea ce contează cu adevărat este să dea goluri și să joace bine în meciurile oficiale.

Sursa : Cuget Liber

Laur_Farul
12th February 2007, 09:47
Eu unul sunt satisfacut de meciurile facute de echipa mea de suflet, FARUL CONSTANTA. FORZA FARUL !

ULTRAS_TAVY
12th February 2007, 22:36
Sa vdm in campionaat...sa dea Domnul sa avem rezzultate...imi pun increderea in ei

tchibos
12th February 2007, 23:29
a fost destul de bine cred.. se putea mult mai rau

kerosene
13th February 2007, 10:23
Ca orice turneu de pregatire,eu zic ca a fost folositor.Acum insa ramane de vazut cum se vor descurca in oficiale.

Laur_Farul
13th February 2007, 19:45
Asta toti asteptam :) !

tchibos
14th February 2007, 08:53
abia dupa ce incepe eturul vom vedea cu adevarat care sunt rezultatele turneului din Cipru

Laur_Farul
14th February 2007, 11:12
Da, pozitive sa fie :ok: