PDA

View Full Version : Etapa 3: Jiul - Sportul



ADelPiero
14th August 2005, 22:42
Vineri, 19 august 2005: Jiul - Sportul, ora 18,00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

DanielAndrei
15th August 2005, 00:57
bate Sportul la scor, doar daca nu devine isteric din nou Danutz

Hard
15th August 2005, 00:59
la cat de urata e echipa asta a jiului, le doresc 0 pct in toate meciurile.

DanielAndrei
15th August 2005, 01:02
pai daca iti doresti asta, ce se va intampla cu Iasul si Pandurii, deasemenea alte retrogradate dupa parerea ta

Ultras
15th August 2005, 01:06
Ce am vazut la meciul cu CFR nu mi s-a parut o echipa "urata". Doar ca le lipsesc jucatori de profil ofensiv. Stiu echipe mai "urate" care sunt in A de ani de zile...

DanielAndrei
15th August 2005, 01:10
lasa Sportule ca iti iei punctele pe care le-ai pierdut la Constanta ;)...

Ultras
15th August 2005, 01:11
Asta e alta poveste, dar Jiul cred ca este o echipa care va juca si la anul in A...

Hard
15th August 2005, 01:12
pai daca iti doresti asta, ce se va intampla cu Iasul si Pandurii, deasemenea alte retrogradate dupa parerea ta
se va da o lupta crancena intre cele 3 echipe: pandurii,poli iasi,jiul(sper ca ordinea va fi asta)

metallic_rain
15th August 2005, 17:42
Este prematur sa vb de echipele care vor retrograda. Oricum una peste alta va fi unul dintre cele mai vechi derby-uri ale campionatului nostru, un meci deschis oricarui rezultat.

Hard
15th August 2005, 17:43
succes!

orixontel
15th August 2005, 22:00
Cred k Jiul va sarbatorii prima victorie si primele goluri din acest campionat!!! Cu aceasta ocazie se va distanta de Pandurii si Poli Iasi!!!

orixontel
15th August 2005, 22:02
Asta e alta poveste, dar Jiul cred ca este o echipa care va juca si la anul in A...Aicea om nu voi!!! Suporter al Sportului si nu zice nimic rau de Jiul!!!! Luati exemplu! :o:

Hard
16th August 2005, 00:48
pai e rau cand se zice ca jiul e o echipa slaba? e de rau mai bine zis,ce sa le fac eu daca lasa o impresie proasta in divizia A?

ady51a
16th August 2005, 01:01
Eu merg pe un X.

Ultras
16th August 2005, 01:17
Crezi ca ne-am obisnuit? :mda:

t.b.
16th August 2005, 01:29
Si eu sper sa ramana Jiul in A...
Jiul - Sportul o sa fie un meci echilibrat, minerii au aparare buna, cu bistrita au pierdut din cauza unui gol norocos, Sportul are mijloc si isi creeaza multe ocazii din pacate pt ei rateaza f. mult. Oricum nu va fi un meci de genul cfr - Jiul, Sportul joaca combinativ, in viteza cu mingi pe jos, nu aruncate la intamplare in careu ca si frana...

ADelPiero
16th August 2005, 04:01
nici un x in aceasta partida... va fi 2 clar ! ;) 1-3 !!!! Scor final :cool:

orixontel
16th August 2005, 10:33
ba del piero de ce esti asa sigur?

orixontel
16th August 2005, 10:40
Jiul - Sportul...hmm..... un meci de x dar tinand cont ca sunt jiulist si meciul se va disputa la Petrosani pariez 1.... sper sa am dreptate /hello


HAI JIUL !!!

esku
16th August 2005, 13:51
bate sportul

jiulistul16
16th August 2005, 14:35
Ba jiul nu are ce face cu Sportul le da 2-0 :degete:

vlad1607
16th August 2005, 21:46
maxim un punct pt mineri

jiulistul16
16th August 2005, 21:48
ba io dupa cate stiu ei sunt fotbalisti nu mineri :D

vlad1607
16th August 2005, 21:50
da multzi din ei joaca ca niste mineri :D

jiulistul16
16th August 2005, 21:53
eu nucred asa ceva daca jucau mineri asa cum joaca jiu deja eram in liga campionilor :P

vlad1607
16th August 2005, 21:56
poate :D

din Bee venitzi in Bee va intoarcetzi ! VERY FAST !:D

seara placuta pax

metallic_rain
16th August 2005, 21:59
Copilu.. meri si vezi-ti de catzeii tai si latra la alta masa ca aici nu avem oase de ros pt tine!Avem doar carne fara oase:D

cip_81
16th August 2005, 22:01
2 solist...diferenta de valoare si de clasa intre cele 2 echipe (de fapt, o echipa si o "pseudo-echipa"...o caricatura...Multescu ii reprezinta).

jiulistul16
16th August 2005, 22:01
eu nu cred ca va pic a jiul anul asta in B is multe candidate la retrogradare si cred ca jiu ii mai buna ca pandurii si ca vaslui

Ultras
16th August 2005, 23:40
2 solist...diferenta de valoare si de clasa intre cele 2 echipe (de fapt, o echipa si o "pseudo-echipa"...o caricatura...Multescu ii reprezinta).

Multescu este unul dintre cei mai buni portari. Iar robustetea este o caracteristica a lui inca de pe vremea cand era junior. Problema Jiului nu este apararea, ci atacul...

raducubengosu
17th August 2005, 02:23
La prima vedere sportul are cele mai multe sanse.....dar jiul poate produce si o surpiza remizand! Sportul este una din cele mai incomode echipe...si cred ca va lua cele 3 puncte

george-dinamo
17th August 2005, 11:15
bate sigur sportul. sa fim seriosi, jiul daca nu se apara cu toata echipa nu pot scoate puncte. si sportul spre deosebire de cfr stiu sa combine, sa dea drumul la joc, nu sa joace numa cu centrari.
jiul in B!
P.S. nu stiam ca cei care tin cu jiul sunt jiulisti!!! :D :):):) e buna asta. voi singuri v-ati pus denumirea asta? se vede!!!

Hard
17th August 2005, 11:22
dar tu cum le-ai spune?

danbirlan
17th August 2005, 11:25
Sper sa fie un meci frumos. Cu toate ca tin cu Jiul, nu cred ca ii vom bate pe cei de la Sportul. Sa castige cel mai bun !!! :)

orixontel
18th August 2005, 12:59
Sper sa fie un meci frumos. Cu toate ca tin cu Jiul, nu cred ca ii vom bate pe cei de la Sportul. Sa castige cel mai bun !!! :)Sa castige Jiul !!!! /hello /hello

jiulistul16
18th August 2005, 13:06
castiga JIUl cu 1-0 :yeah: forza Jiul

orixontel
18th August 2005, 15:30
eu zic 2-1 k va marca si Sportul!

orixontel
18th August 2005, 15:37
bate sigur sportul. sa fim seriosi, jiul daca nu se apara cu toata echipa nu pot scoate puncte. si sportul spre deosebire de cfr stiu sa combine, sa dea drumul la joc, nu sa joace numa cu centrari.
jiul in B!
P.S. nu stiam ca cei care tin cu jiul sunt jiulisti!!! :D :):):) e buna asta. voi singuri v-ati pus denumirea asta? se vede!!!dar cum vrei sa ne numim?daca te referi la mineri atunci voi ar trebui sa va numiti maidanezi! :evil:

metallic_rain
18th August 2005, 15:50
Lasa-l ma ca habar nu are ce inseamna viata de subteran. Vorbeste sa nu taca. El nu stie cate sacrificii de vieti umane cere caldura aia care o foloseste pe timpul iernii. Vai de cei ce gandesc asa...
PS
Sper ca acest mesaj sa nu deranjeze prea tare pe anumiti moderatori zelosi de fire!

jiulistul16
18th August 2005, 17:18
eu zic 2-1 k va marca si Sportul!
lasa sa nu marcheze nici un gol :evil:

ady51a
18th August 2005, 17:24
Cred ca o sa castige Sportul 3-2! Parerea mea.

jiulistul16
18th August 2005, 17:28
Cred ca o sa castige Sportul 3-2! Parerea mea.
parerea ta ii una proasta castiga Jiul forza jiul /hello :yeah:

Ultras
19th August 2005, 01:53
Nu cred ca va marca Jiul. Nu prea are cu cine.

Pacala
19th August 2005, 03:35
1,
bate jiul cu hei rupul

orixontel
19th August 2005, 10:54
Nu cred ca va marca Jiul. Nu prea are cu cine.Astazi va marca Badoiu si Cl. Dragan daca joaca!
/hello

Anca,Oncica&CO.
19th August 2005, 19:33
Ba jiul nu are ce face cu Sportul le da 2-0 :degete:
Foarte optimist!!! Trebuie sa mai puneti inca vreo 5-6 sarmale in poarta sau vreo 8-9 f.....i! JIUL-SPORTUL 1-3!!!!! :headbang:

ady51a
19th August 2005, 19:34
Eu crec ca se termina 3-2 pt Sportul. Parerea mea!

parerea ta ii una proasta castiga Jiul forza jiul /hello :yeah:
Min 62 scor 1-3. Se pare ca tot eu am fost generos si v-am dat un gol in plus!!!!

claudio25ro
19th August 2005, 19:41
ca sa vezi...cat e scorul...1-3..vai mama voastra.. no offence

andreiush
19th August 2005, 21:49
Ce gol a dat Tibi Balan :o::yeah:
Bravo Sportu!

Angelina Jolie
19th August 2005, 22:03
Ce buni sunt minerii estia dom'le! Numa acum imi dau ce boi am fost ca nu i-am batut etapa trecuta.

andreiush
19th August 2005, 22:23
Pai ce... vrei sa termine turu fara nici un punct? :D Asa is asigurati :P

Angelina Jolie
19th August 2005, 23:01
Mda, pe spinarea noastra.

Ultras
19th August 2005, 23:11
Numa acum imi dau ce boi am fost ca nu i-am batut etapa trecuta.

Bine ca incerci sa recunosti!

jiulistul16
19th August 2005, 23:16
sa s***** voi p^^^ cine nu are loc de jiu handicapatilor :evil: :degete:

Ultras
19th August 2005, 23:20
Jiulistule n-are rost sa te enervezi ca nu o sa priceapa ca locul lor de fapt este undeva prin C. Si stai linistit ca Jiul nu pica anul asta... Sunt alte candidate in fata voastra... Macar Jiul a incercat sa joace fotbal spre deosebire de cfr si farul in etapele anterioare care au folosit frecvent pumnii si coatele...

ady51a
19th August 2005, 23:44
Hai, hai ca intreci masura Ultras. Chiar tu ai spus ca Farul joaca fotbal. Iar o dai in vrajala!!!

jiulistul16
19th August 2005, 23:50
Jiulistule n-are rost sa te enervezi ca nu o sa priceapa ca locul lor de fapt este undeva prin C. Si stai linistit ca Jiul nu pica anul asta... Sunt alte candidate in fata voastra... Macar Jiul a incercat sa joace fotbal spre deosebire de cfr si farul in etapele anterioare care au folosit frecvent pumnii si coatele...
a incercat sa joace fotbal nu are cu cine acum recunosc nu avem atac si nici spirit de echipa

jiulistul16
19th August 2005, 23:51
Foarte optimist!!! Trebuie sa mai puneti inca vreo 5-6 sarmale in poarta sau vreo 8-9 f.....i! JIUL-SPORTUL 1-3!!!!! :headbang:
poate o pun pe m*ata in poarata :evil:

ady51a
19th August 2005, 23:51
Oare cine a postat asta? Ultras ai idee?
<<Si Farului la fel. Merita pentru ca fata de altii joaca fotbal...>>

Vad ca fata de altii toti adversarii Sportului pe rand joaca fotbal!!! :mda: :pace:

jiulistul16
19th August 2005, 23:59
Jiulistule n-are rost sa te enervezi ca nu o sa priceapa ca locul lor de fapt este undeva prin C. Si stai linistit ca Jiul nu pica anul asta... Sunt alte candidate in fata voastra... Macar Jiul a incercat sa joace fotbal spre deosebire de cfr si farul in etapele anterioare care au folosit frecvent pumnii si coatele...
si voi ati jucat urat numai cu fauite :degete:

metallic_rain
20th August 2005, 00:51
Ionuţ Chirilă, antrenor Jiul Petroşani: ”Poate să-mi ceară demisia şi 40.000 de oameni... Eu tot rămīn la echip㔠.
Adica omul isi continua planurile de distrugere! Spor la treaba! Daca tu joci acasa cu un 4-5-1 ce echipa e asta domnule? Pacat ca i-am incurcat pe cei de la Cluj. Prezicerile celor ce au pus umar la promovare si dati afara mai mult sau mai putzin abuziv de catre pseudoantrenorul ala cu fatza de cal care se crede la grupa de cadetzi a lui Dinamo, se adeveresc! RUSINE NOUA!!!

esku
20th August 2005, 01:10
Sportul e echipa buna .... degeaba va credeti voi burcul pamantului....nu aveti valoare de A .... nici voi, nici pandurii, nici vasluiul.....sunteti cu mult sub nivelul Diviziei A.

Anca,Oncica&CO.
20th August 2005, 02:26
poate o pun pe m*ata in poarata :evil:
Inteligenta solutie :ciocan: dar e mai aproape si disponibila a ta :degete: :headbang: :happy

leku
20th August 2005, 02:31
bravo Jiul!!! tot asa!!!

Anca,Oncica&CO.
20th August 2005, 02:43
Bravo Jiul :ciocan: atit stiu,atit au facut!! Daca aplicau si propunerea lui @jiulistul16 nu primeau nici un gol!!! Asa suporter, asa echipa :headbang:

baez
20th August 2005, 05:55
promovare cu scandal, retrogradare fireasca! nu ca v-as dori, sunteti chiar buni, la u moment dat am nurat 5 (CINCI) pase legate la Jiul.

Ultras
20th August 2005, 06:34
Oare cine a postat asta? Ultras ai idee?
<<Si Farului la fel. Merita pentru ca fata de altii joaca fotbal...>>

Vad ca fata de altii toti adversarii Sportului pe rand joaca fotbal!!! :mda: :pace:

Nu vad ce nu pricepi? Fata de alti jucati si fotbal. Dar in acelasi timp Pascovici si Liviu Mihai l-au facut KO pe Rusu prin doua procedee de K1. De aici a plecat si scandalul dintre doctorul echipei si banca Farului. Rusu a jucat o repriza cu fata bandajata... Si asta e doar un exemplu. Jiul a jucat curat, fara brutalitati si a incercat sa joace fotbal. Daca nu intelegi diferenta nu este treaba mea.

junior
20th August 2005, 08:37
penibili...am mers la egal cu toate că era clar că nu au faţă de dibvizia A:rosu:
şi totuşi mult a cāntărit probabil golul luat īnainte de pauză a lui T. Bălan :ok:
vă da-ţi seama ce a fost īn vestiarul lor :sleep: :happy :ciocan:

saphicus
20th August 2005, 09:08
De cand il urmaresc, Dan Petrescu ramane pentru mine omul care totdeauna
a respectat fotbalul atat ca jucator la Steaua, cat si la Chelsea, dar mai ales
acum in postura de antrenor.
Nu a jignit vreodata, nu a atacat nefondat, vre-un sportiv, antrenor sau
arbitru, decat extrem de rar si atunci cand erau evidente.
Si cel mai important lucru: nu s-a batut cu caramida-n piept ca face si drege
la aceasta echipa saracita ca si FCNational de o seama de jucatori valorosi.
Si-a vazut de treaba si a promis ca Mozacu va fi noul marcator al echipei in
cadrul lotului subtiat pe care-l are la dispozitie si vad ca exista premize sa-si
respecte promisiunea. Domnule Siman, cred ca iti dai seama ca ai o perla in
curtea dumitale!!.
Pentru Ionut Chirila trebuie sunata desteptarea!! In meseria pe care si-a asumat-o trebuie sa fie la inaltimea respectului pe care la avut inegalabilul lui
parinte!! Nu cred ca este tarziu sa se trezeasca!! :ok: :ok:

eddy_steaua
20th August 2005, 10:41
jiul...du-te-n B....acolo va e locul....oare cum atzi reusit sa intrati in A? cred ca shi ARMATURA ZALAU SE DESCURCA MAI BINE CA VOI..CU SIGURANTA...

IlMILAN
20th August 2005, 12:19
promovare cu scandal, retrogradare fireasca! nu ca v-as dori, sunteti chiar buni, la u moment dat am nurat 5 (CINCI) pase legate la Jiul.
Ia uite un trompetist fara trompeta....la 5 dimineata, se apuca el de nurat ouale, pardon pasele Jiulistilor. Bah stai calm si vezi-ti de treaba ...paltonarule :drak:

@Franarilor muriti si voi de grija altora... :degete:

baez
20th August 2005, 12:57
io le-am numarat in timpul meciului, la 5 am postat pentru ca atunci am iesit din sut :drak: nu vad de ce te ataci tu, un timisorean, ce mama dracu... doar stie toata lumea cum a promovat Jiul. nu am nimic cu ei, i-am laudat dupa meciul de la Cluj - unde "Akebono" a facut un meci mare - dar, fara suparare, joaca exact cum a facut-o Andorra in prima repriza :rolleyes:
pana una alta vezi ca diseara va viziteaza "mioarele" lui jiji, sper sa nu mai vad noua goluri :D

IlMILAN
20th August 2005, 13:03
Pai ma atac cand tot felul de nepriceputi ca tine isi dau ei cu parerea, despre fotbal cand ei se pripep doar la privitul in sticla de lapte....deh la anii tai nu de poti dezlipii nici la 5 dimineata de sticlele alea comuniste introduse de nea "Nicu" ?

P.S lasa tu mioarele lu' Jiji ca avem pe unul Jijel, se va ocupa el

baez
20th August 2005, 13:26
mai priceputule, cata pregatire in domeniu trebuie sa ai ca sa vezi ca Jiul nu joaca nimic? cat de miner sa fii sa nu vezi cu ochisorii tai niste lucruri evidente?

Ultras
20th August 2005, 14:57
Ba ultrase jenant esti. Daca tu incurajezi un ******* ca jiulistu' 16 care dupa cum vorbeste imi dau seama cam ce valoare poate avea, inseamna ca si tu tre sa fii la fel.
HAI CFR! jiul in Beeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Nu am incurajat pe nimeni. L-am sfatuit sa nu mai bage in seama un handicapat pentru ca se enerveaza fara rost...

be@
21st August 2005, 20:19
Sportul ,pe unde se duce, face ravagii.
Anul trecut, la Iasi, Simionas si-a dat demisia.
Pe u. craiova au ingropat-o definitiv.
Acum la Petrosani, s-a cerut demisia ...


P.S : /hello pentru eurogolul lui Tibi Balan !

vlad1607
22nd August 2005, 11:27
Avem doar carne fara oase

ai vrut sa zici ca suntetzi carne de tun :D :drak: :drak: