PDA

View Full Version : O intrebare de la un incepator



krististar
16th July 2005, 04:24
Vreau sa stiu cum sa fac sa joc si eu la gamebockers astia ca nu prea am incredere deci am bani cash si nu am posibilitate sa-mi fac cont nici in tara si nici aici in strainatae cum fac ??? am inteles ca de depus pot cu niste carduri pre platite dar cum imi dau asti abanii inapoi ma intereseaza cum merge sisitemul daca mai este cineva ca mine ????:(

sica84
16th July 2005, 10:54
mergi si fatzi un card de debit sau credit la o banca mai importanta de pe unde esti tu.acum nush sigur daca va fi acceptat,in mod normal ar trebui.si apoi mergi si inregistreaza-te.daca stii putzina enegleza te prinzi singur ce trebuie sa faci.odata facut contul si cardul transferi bani de pe card in cont si invers.petru prima tranzactzie nu se percep taxa,pentru a doua 1 euro tranzactzia.
desigur mai ai variznta si prin virament bancar, dar asa conditiile sunt mai complexe.
intra pe helpul de pe gamebookers, ca acolo otzi explica ei clar ce ai nevoie si cum trebuie sa faci.

Paul
16th July 2005, 11:01
Vreau sa stiu cum sa fac sa joc si eu la gamebockers astia ca nu prea am incredere deci am bani cash si nu am posibilitate sa-mi fac cont nici in tara si nici aici in strainatae cum fac ??? am inteles ca de depus pot cu niste carduri pre platite dar cum imi dau asti abanii inapoi ma intereseaza cum merge sisitemul daca mai este cineva ca mine ????:(

Variante mai sunt.

1) De exemplu este o optiune prin care cineva ii da unui prieten niste bani !

De ex. Ii pui lui Sica pe card (te duci la banca) 1.000.000 si el ti` poate pune in contul tau.

2) Iti fac card Visa Electron BCR si merge foarte bine.

krististar
16th July 2005, 11:25
multumesc dar cum am spus nu am posibilatea sa-mi deschid un cont in vreo banca

Paul
16th July 2005, 11:26
Ok , atunci este optiunea sa platesti pentru un prieten.
Deci un amic de-al tau care are card Visa Electron BCR , isi face cont la Game Bookers , apoi din banii lui iti trasnefa si tie niste bani.

krististar
16th July 2005, 15:58
nu am amici de natura asta oricum merci de raspuns !

Djibril
20th July 2005, 14:34
krististar poti sa trimiti bani la GB prin Western Union. www.gamebookers.com dai la help, payments si citesti acolo mai multe

FC Sibiu
22nd July 2005, 14:05
Care stie cum pot sa fac un depozit la Gamebookers, ca eu am acum lei grei pe card, iar pe site suma minima e de 70 de mii (deci in lei vechi) ?

Paul
22nd July 2005, 14:15
Pui suma de 75.000 ROL (lei vechi) si face transformarea.
In cel mai rau caz iti da failed ...

FC Sibiu
22nd July 2005, 14:18
Asta-i problema ca da failed si nu stiu cum sa fac sa depun totusi banii

Paul
22nd July 2005, 14:34
banii ii aveai si inainte ?

Sau azi i`ai depus ca eu azi am depus niste bani ,pe card si tot failed ...
In caz ca nu te descurci , mai fa`ti un cont in Euro si atunci nu mai ai probleme...
oricum e mai avantajos in Euro ...taxe mai mici ...

FC Sibiu
22nd July 2005, 14:44
Da astazi am depus banii, o sa ma duc pana la un bancomat sa vad daca sunt pe card.
Din cate stiu nu poti sa faci doua conturi cu acelasi card. Despre ce taxe e vorba?

Paul
22nd July 2005, 14:52
Stai linistit ...
Si eu am depus azi niste bani (am ajuns la faliment) si inca tot failed imi da ...

Ai rabdare pana la 5-6 dupa masa , banii nu sunt pe card ...

Moshu
22nd July 2005, 16:17
dar....merge orice tip de card? de ex. eu am unul de la BancPost(in lei) care poate fi folosit doar in RO...o merge?

Paul
22nd July 2005, 16:23
trebuie Visa Electron sau Taifun Banc Post
In principal trebuie sa aiba pe spate trecut un cod de 3 cifre !

FC Sibiu
22nd July 2005, 17:01
Am fost si am verificat cardul, iar banii erau intrati, dar tot asa primesc deposit error. Acum astept sa vad ce spun oamenii de la gamebookers, ca le-am trimis un mail.

Pentru depozit in euro e bun si taifunul, ca eu din asta am si e in lei?

Paul
22nd July 2005, 19:51
1) Ai card BCR Visa Electron sau Taifun Banc Post ...
BCR e bun fiindca poti retrage banii pe el ... la Taifun nu poti scoate banii pe el ...
Insa pentru depunere sunt bune ambele

2) Verifica foarte atent datele ... Nr card / Cand expira/ Data expirarii / Parola CVV de 3 cifre ..

3) Contul del la GB e bine sa fie in EURO !

FC Sibiu
23rd July 2005, 16:02
Astia sunt idioti, eu le spun ca am RON pe card,iar site-ul lor imi cere ROL, si ei imi spun ca nu pot extrage euro din cardul meu.

Paul
23rd July 2005, 16:12
Astia sunt idioti, eu le spun ca am RON pe card,iar site-ul lor imi cere ROL, si ei imi spun ca nu pot extrage euro din cardul meu.

Pai de ce iti cere ROL !

Fa`ti alt cont in EURO !
Si Gata !

FC Sibiu
23rd July 2005, 17:18
nu pot face doua conturi pe acelasi nume, si cu acelasi card.

Paul
23rd July 2005, 19:34
Pai mah ...

Un cont il lasi balta , sau le dai mail si le spui domnilor imi sters Contul ala in ROL , trec pe unul in EURO ...

carlos123
24th July 2005, 11:16
Lamuritima Si Pe Mine Cum Se Face Cont La Gamebookers?
Clar Si Concis!
Cum E Cu Cardul Si Cu Retragerea De Bani
Mersi!

cyber_goool
24th July 2005, 12:35
Cauta ca s-au mai deschis cateva threaduri pe aici cu asa ceva si citeste cu atentie. Nu e mare chestie, trebuie sa ai card si in rest completezi niste date ca oriunde (e.g. cont de mail, cont pe forum etc). Trebuie numai sa le introduci corect, ca sa-ti mearga.

In plus vad ca a mai aparut o problema cu trecerea la leul nou, se pare ca nu merge. Sa vedem ce zapaceala o sa fie... si cu noi astia care avem conturi in lei vechi, daca ne mai putem retrage banii. Cred ca deocamdata ar fi bine sa-ti faci card in Euro. Bafta

tchibos
25th July 2005, 00:45
e cineva de aici silver member la GB?... vreau si eu sa stiu ce inseamna si ce avantaje sunt

Moshu
25th July 2005, 10:01
dar prin WU nu poti trimite banii la ei?

Paul
25th July 2005, 10:59
e cineva de aici silver member la GB?... vreau si eu sa stiu ce inseamna si ce avantaje sunt

trebuie sa ai 100 de pariuri de minim 5 E ...eu am deja 2 :))

Ai urmatoarele avataje :
1) Nu platesti acel euro cand retragi banii ....
2) Cand parieri p2p (persoana cu persoana ) comisionul este mai mic ...

nicolaev
25th July 2005, 20:26
Puteti intra la GB? Acum?

Paul
25th July 2005, 21:01
da , da 20.26 eram on line ...
vezi la cookieuri ... acolo poate sa ia probleme

tchibos
26th July 2005, 00:01
paul zi-mi si mie care e treaba cu pariurile alea p2p... ce reprezinta?

tchibos
26th July 2005, 17:24
am si yo o problema

am jucat acum 3 zile un bilet la oha la tenis. Iata biletul:
25 Jul 15:30 2.25 Simon G. v Devilder N. 12 @ 1.45 51250.00 -
25 Jul 16:00 Brzezicki J.P. v Kubot L. 12 @ 1.55

problema e ca azi suntem in 26 Iul si nu stiu rezultatele la meciurile astea doua. Suma nu e mare dar vreau si eu sa stiu care sunt rezultatele ca nici pe GB si nici pe livescore nu erau. De ieri si pana acum biletul apare ca si cum meciurile inca se joaca desi data lor e depasita. Stie cineva ce se intampla, a mai avut cineva o asa problema, ii cunoaste cineva pe jucatorii astia, a mai pariat cineva pe meciurile astea si cum pot afla rezultatul lor. Astea sunt intrebari la care daca stiti rapunsul as vrea sa il aflu si eu.

Astept sugestii !!!

Paul
26th July 2005, 17:56
paul zi-mi si mie care e treaba cu pariurile alea p2p... ce reprezinta?


1) Gasesti in regulament
2) Iti explic in masura in care am inteles...


Regula nr. 1 : Pariezi doar pe 1 singur meci ...deci nu poti combina.


-------
De ex. meciul Kaunas - Liverpool
Cotele de la Game Bookers.com ...
1 - 10
x- 4
2 - 1,25

Insa , eu , cred ca Liverpool nu va castiga ...

Atunci fac o "oferta" ...
Si zic : Ofer altora sa parieze pe semnul "2" la cota de 1,40 ... adik ii "ademenesc pe altii " sa puna pe Liverpool insa la o cota avantajoasa ...
Stabilesc pe o suma : sa zicem 100 E .
Ok , inseamna ca cineva poate paria la Casa de pariuri "Paul" pe Liverpool suma de maxim 100 E la 1,40 pe semnul 2.

Sa zicem ca tu pariezi la p2p pe oferta mea numai 50 E (poti paria cat vrei , minim 1 E - Maxim 100(maximul e suma pe care sunt eu dispus ... eu = casa ) .

Tie ti se considera ca si pariu de 50 E pe cota de 1,40.
Mie automat imi sunt blocati 70 E (50 E miza * 1,40 cota) !

Cazul I: Bate Liverpool : aia 70 E blocati ajuns la tine;
Cazul I: Nu bate Liverpool ==> tu pierzi , eu castig , insa mie nu`mi revin 50 E ai tai ci 96 % din cei 50 E (4 % e comisionul celor de la GB)

Sper ca m`ai inteles , daca nu iti mai explic.

tchibos
26th July 2005, 18:13
super ideea. merci Paul - trebuie neaparat sa citesc regulamentul ala

Paul
26th July 2005, 18:17
Uite o situatie concreta cand am profitat.

Pariasem pe un bilet 1 E pe Real Madrid in meciul cu japonezii aia.

Vad ca e 1-0 pt. japonezi... las ca`si revin.

Insa eu urmaream meciul pe www.as.ro , si vorbeam pe YM cu realmadrid.com

Cand s-a facut 2-0 , pac am pariat pe chinezii aia ... sau japonezi

Am pus 2 solist la cota de 4,90 (cineva facuse oferta aia cand inca era 1-0 ...)

MI -a fost acceptat pariul si am luat 4,90.
Scazand acel E pierdut aiurea pe "1" raman cu 3,90 E.

cyber_goool
26th July 2005, 20:11
Misto!
Cum urmareai meciul pe as.ro? Eu stiu ca as.ro e in alt domeniu, nu e in domeniul sportiv

alexq1
8th August 2005, 12:36
Prima intrebare ar fi cand vreau sa ma inscriu pe gamboo.... imi trebe card neaparat , iar a doua intrebare ar fi cand ma inscriu(inregistrez) imi da un cont de 5 dolari prima data

astept raspuns nu de alta dar uni prieteni imi spuneau ca nu e nevoie de card si m-au cam naucit bye

astept raspuns

Paul
8th August 2005, 12:51
1) nu iti da nimic pe gratis , ideea e sa le pui banii la ei in cont

ai mai multe variante

1) Cea mai simpla : CARD
2) Altele modalitati de transfer : Wester Union , etc
3) Ca tot esti din Bistrita , ne intalnim intr`o zi , dai o :bere: , mergi pana la banca , pui banii pe cardul meu , eu ii pun la mine in cont , si apoi prin"donatie" ti`i transfer tie in contul tau de la GB.

archaeus
8th August 2005, 13:34
ce card folositi? visa electron de la bcr? ce altfel de carduri mai merg? trebuie specificat la banca sa permita tranzactiile online cand faci cardul sau nu?la ce alte banci se mai pot face carduri?
multumesc

cyber_goool
8th August 2005, 13:38
da, visa electron de la bcr folosesc cei mai multi. da, la asta trebuie specificat (defapt trebuie sa faci o cerere pt. plati online). Altele nu avem de unde sa stim. Da-le un mail la aia de la gamebookers si intreaba-i daca accepta cardul pe care vrei sa-l folosesti, in caz ca nu vrei sa folosesti visa electron

Paul
8th August 2005, 13:38
astia de la GameBookers zic ca orice card visa e bun;
Deci merge Visa Electron BRD , etc , etc ...

Un card ca sa fie acceptat trebuie sa aiba pe spate un cod de 3 cifre , CVV-ul !

Taifun Banc Post sigur merge sa depui banii , insa nu poti retrage pe el.

In rest nu stiu , am inteles ca cineva are "Virtual " de la "Banca Romaneasca"

Recoamnd Visa Electron BCR , asta e sigur merge la oricine si costa 100.000 lei !

Paul
8th August 2005, 13:40
da, visa electron de la bcr folosesc cei mai multi. da, la asta trebuie specificat (defapt trebuie sa faci o cerere pt. plati online). Altele nu avem de unde sa stim. Da-le un mail la aia de la gamebookers si intreaba-i daca accepta cardul pe care vrei sa-l folosesti, in caz ca nu vrei sa folosesti visa electron

FALS !
NU trebuie specificat nimic , trust me :ok:

cyber_goool
8th August 2005, 13:45
La mine nu a mers, pana nu mi l-au deblocat pt. astfel de plati. Nu stiu cum a fost la tine, dar lucrul asta se intampla, iti spun din experienta. Poate tu ai spus de la inceput sa ti-l lase liber sa poti sa faci plati pe internet, si l-ai lasat asa. La mine de ex. trebuie sa sun ca sa-l pot folosi, sa fac plati

archaeus
8th August 2005, 13:49
deci imi recomandati visa electron de la bcr care are si cvv-ul pe spate ... ce site-uri recomandati pt parierea online?au si oferta din divizia A?

Paul
8th August 2005, 13:58
cam toate au Divizia A ;
Acu noi (majoritatea de aici) jucam la gamebookers atat pentru faptul ca era limba romana , cote si oferta destul de bune , dar mai ales ca poti sa retragi banii pe card ;
E singura casa din luma (din cate stiu eu ) unde poti sa iti retragi banii pe card;
La restul trebuie sa iti faci cont in valuta la banca , e mai complicat .

@cyber , e posibil ;
La mine l`a facut mama , si nu cred ca stia ca mi`l trebe pentru plati pe net , si a mers din prima zi ...de aia zic ;

sasusss2002
8th August 2005, 14:46
imi spune si mie cineva de taifun de la banc post daca merge?si daca e doar pentru plati cum as putea sa-mi scot banii daca nu am alt card.merge prin transfer ca am si cont la cardul ala?sau dati o idee va rog ca sunt disperat dupa pariuri si am niste metode beton dar mi-e lene sa ma tot duc in oras la agentii.astept idei

Paul
8th August 2005, 14:49
Da , deci Taifun cred ca e bun pentru plati !
Adik la anumite chestii , sigur e bun , nu stiu daca e bun la GB , insa incerca.
Daca castigi iti scoti banii prin transfer bancar ... Western Union, Money Bookers , MOney Gram , si alte chestii de genul asta;

sasusss2002
8th August 2005, 14:52
mai am unul si pe la reiffeissen sau cum s-o scrie si banca asta si ziceau aia ca e bun pt plati stiti ceva despre asta?

Paul
8th August 2005, 14:55
una e sa fie bun pentru plati, si alta e sa fie acceptat la GB ...
Astia au acordurile lor secrete cu VISA , au monopol.
Cardurile Master Card nu prea le "inghit " baietii .

Nu stiu despre cardurile de la raifaissen(insa teoretic ei zic ca orice card VISA , si VISA ELECTRON E BUN , www.gamebookers.com , le dai un mail (dureaza 3-4 ore si te lamuresc ei ) , in limba romana !!!

Bafta !

sasusss2002
8th August 2005, 14:57
dar totusi numai stelisti pe aici?de dinamo nu zice nimeni nimic de bine?sunt singurul caine?oricum miercuri sper sa fie bine mai ales ca ne e dor la toti de meciuri cu emotii cum ar fi liga chiar daca nu suntem toti stelisti.hai cu raspunsurile mai repede ca timpul pierdut costa si abia astept sa vedeti ce simplu merge treaba cu pariurile.dati o idee cum sa scot banii de acolo daca am taifun la banc post si facem de un multi level bet sa vedeti acolo frumusete.hai miscare va rog

sasusss2002
8th August 2005, 14:59
mersi de idee si acum stau in mana cu un card visa de la brd dar cred ca numai pt reterageri era bun la salariu nu cred ca merge aici

sasusss2002
8th August 2005, 15:04
meci sigur azi.G.A.I.S.daca il au astia la GB

Paul
8th August 2005, 15:06
mersi de idee si acum stau in mana cu un card visa de la brd dar cred ca numai pt reterageri era bun la salariu nu cred ca merge aici

Cardul asta al tau are pe spate un cod de 3 cifre ?

PS. O mica rugaminte , foloseste butonul "Edit" , cand postezi mesaje consecutive .Multumesc.

sasusss2002
8th August 2005, 15:06
SUEDIA 2-GAIS tine minte

hai ca plec acum va tin la curent sa o facem mare

MrRight
9th August 2005, 14:15
mersi de idee si acum stau in mana cu un card visa de la brd dar cred ca numai pt reterageri era bun la salariu nu cred ca merge aici

BRD nu autorizeaza plati online de pe cardurile sale.
Singurul verificat este VISA Electron de la BCR.

Si ar mai fi o varianta simpla-simpla, prin Libra Bank si Moneybookers.

archaeus
9th August 2005, 14:23
cam in cat timp ajung banii inapoi pe card daca ii retragi din cont de la gb?si e cumva posibil sa fie vreo problema daca noi am trecut la RON, adica sunt in RON pe card si aia de la gb au ROL?sau fac aia de la gb tranzactia cu zerourile?

archaeus
9th August 2005, 14:24
si btw, am fost ieri si mi-am facut card la bcr visa electron, peste o sapt vine, tineti-va bine :D

Paul
9th August 2005, 14:26
cam in cat timp ajung banii inapoi pe card daca ii retragi din cont de la gb?si e cumva posibil sa fie vreo problema daca noi am trecut la RON, adica sunt in RON pe card si aia de la gb au ROL?sau fac aia de la gb tranzactia cu zerourile?

2-5 zile lucratoare ! (adica daca ceri vineri banii , numa pe vinerea cealalta ii ai :headbang: )

archaeus
9th August 2005, 14:33
cam nasol....si cu transformarea din ROn in ROL e vreo belea?

Paul
9th August 2005, 14:42
presupun ca te fura un pic la cursul de schimb Euro - Lei ;
RON - ROL habar n`am , insa nu cred;

Intreaba`l pe Sica ca el munceste in Lei ...

archaeus
9th August 2005, 15:01
dar poti sa mai schimbi in ce moneda sa joci dupa ce ti-ai facut contul? sau odata ce ai specificat ROL aia ramane?

Paul
9th August 2005, 15:03
aia ramane ;

archaeus
9th August 2005, 15:05
ok thx

archaeus
9th August 2005, 15:10
oricum le-am trimis un mail celor de la gb, sa vedem ce zic si ei

cyber_goool
9th August 2005, 15:56
SUEDIA 2-GAIS tine minte

hai ca plec acum va tin la curent sa o facem mare

tinut! Foarte prost! :ok:

MrRight
9th August 2005, 15:58
dar poti sa mai schimbi in ce moneda sa joci dupa ce ti-ai facut contul? sau odata ce ai specificat ROL aia ramane?

O data facut contul in ROL, ROL ramane !!!
Orice transfer ulterior la GB se face in ROL.

By the way... ce ma gandeam eu stand asa, intr-o zi??!!
Daca gresesc astia si fac conversia in RON?
Aveam in cont 1.200.000 lei... :evil:

Paul
9th August 2005, 16:03
0 sanse !

Fiindca ei pe server au notiunea de Euro , si in rest rapoarte de schimb valutar !

archaeus
9th August 2005, 16:49
uitati mailul primit de la gamebookers:
Buna ziua

Valuta contului online nu este importanta, orice conversie valutara
in/dinspre contul online se face automat, deci puteti folosi carduri in
lei indiferent de valuta contului online. Asadar, nu va fi nici o
problema nici in cazul dvs.

Mult succes!

Paul
9th August 2005, 17:43
tinut! Foarte prost! :ok:

mama lui , pe mine m`a curatat de un bilet de 10 E , in rest bun :headbang:

ady51a
11th August 2005, 10:32
Ancic M. v Serra F. 1 @ 1.18 lost
Garbin T. v Pierce M. 2 @ 1.15
Nakamura A. v Raymond L. 2 @ 1.44
Fujiwara R. v Safina D. 2 @ 1.22
Haynes A. v Hantuchova D. 2 @ 1.18
Este posibil sa faca GB o asemenea greseala sau este posibil sa revina.
Am jucat ieri acest bilet, am prins 4 evenimente iat meciul Garbin T. v Pierce M. nu s-a jucat. M Pierce a fost inlocuita cu S. Obata. S-a jucat meciul Garbin - Obata 2-0 iar pe GB la rezultate apare Garbin T. v Pierce M. 2-0, inclusiv eveniment necastigator la mine pe bilet.
Ati mai intalnit o astfel de situatie?
Normal era sa se dea cota 1 evenimentului respectiv. :rosu:
Cum e posibil ca GB sa faca o astfel de greseala?

Paul
11th August 2005, 11:27
Hmmmmmm , eu am patit duminica ceva de genul.
Vroiam sa plec la pesti la 5.00 si mi-am facut un bilet.
Am pus 2 solist DInamo , 1 Poli Tim , 1x Chelsea - Arsenal , si 1 DInamo Kiev - Metalurh Zapori 1;

Ok , insa dupa aia s-a jucat Dinamo Kiev cu alticineva , si la meciul respectiv i-a dat cota 1;

Mail la service@gamebookers.com

ady51a
11th August 2005, 11:33
Pai eu am fost anuntat pe mail de maeciul de la kiev ca este anulat chiar inainte de a incepe, si s-au recalcutat toate cotele fara meciul respectiv. Repet- Inainte de a incepe meciul am primit mailul. Sper sa revina cu M Pierce.

Paul
11th August 2005, 11:35
Ce suma ai pierdut pe chestia asta ?

ady51a
11th August 2005, 11:37
Nu era mare dar ideea in sine ma deranjeaza.

ady51a
11th August 2005, 11:44
Gata, s-a revenit, meciul a fost cotat cu 1.

Paul
11th August 2005, 11:45
:great: , ai vazut :D

ady51a
11th August 2005, 16:06
care este miza mimima la pariul cu combinatii.
Daca vrea sa joc 3 din 10 cat platesc minim pe linie?
La 3 din 10 sunt 120 linii. Cat platesc minim la linie? Tot 4000 rol?

Paul
11th August 2005, 16:31
Nu stiu cum e cu rol , insa in euro merge si 0,005 E ...adik 2000 rol

ady51a
11th August 2005, 16:36
eu am incercat sa pun 2000 si spune ca miza nu poate fi mai mica de 4000 rol
Ciudat.

Paul
11th August 2005, 16:52
da , dar biletul trebuie sa aiba un total de minim 4000 rol;
insa poti pune /linie si 400 de lei ...

alexq1
12th August 2005, 15:32
prima inrebare am visa electron facut la banc post merge? ii de acela pt alocatie Ca sa pot sa depun bani faza ii ca deja am facut cont la gamebookers si din greseala am bifat pe ROL nu pe euro cum schimb sau trebe sa -mi fac alt cont

Si daca ii bun cardu eu nu vad alea 3 cifre pe spate (mai spun inco odata cardu ii visa electron si ii de la banc post)

care ma lamureste

Paul
12th August 2005, 15:50
nu are alea 3 cifre pe spate ==> nu e bun !

cyber_goool
13th August 2005, 16:56
da , dar biletul trebuie sa aiba un total de minim 4000 rol;
insa poti pune /linie si 400 de lei ...

Cum faci? Ca eu nu reusesc. Tot 4000 imi cere minim pe linie, desi mi-ar place sa fie 400

Paul
13th August 2005, 17:05
mai nu stiu ,mie imi merge cu 0,001 E
adika 0,1 centri , adica 400 lei

krististar
14th August 2005, 16:24
deci : 1. sunt probleme cu leii noi la plati ??????
2.vreau sa-mi fac card la gamebookers iar acolo scrie rol nu ron .
3.cardul in euro este cam scump ma obliga daca imi retrag banii sa platesc mereu 5 euro
4.ce sa fac ca vrea sa joc in leii totusii ???

multumesc anticipat

ady51a
14th August 2005, 16:30
Eu mi-am facut card in lei (rol), am bagat banii in cont si a mers foarte bine. Nu stiu cam se procedeaza la retragere. Inca nu am retras nimic.

krististar
14th August 2005, 17:00
deci ce s-a fac eu vreau sa-mi fac card in leii s-a rezolvat situatia cu rol ron sa trimita cineva un mail ca eu nu am putut cu intrebarea ===----#daca am un card visa electron in leii noi cum fac sa-mi deschid cont la gamebookers ca aia cer rol nu ron ??????????????????????????????????-----------#

krististar
14th August 2005, 17:10
deci daca am un card visa electron in leii noi pot sa deschid cont in eurio la gb ??? adik ei extrag din contul meu de leii suma necesara in euro ?? si daca da la ce curs ??? joc sume foarte mari deci este important

stefanm14
14th August 2005, 20:42
Mah, am si eu o intrebare....de exemplu pe un bilet daca pui 5 meciuri si iti ies doar 4, castigi o cota parte din miza sau nu castigi nimic ... ? :rolleyes:

Moshu
14th August 2005, 20:44
nu castigi nik....

stefanm14
14th August 2005, 20:56
pai si atunci cine e prost sa puna mai multe meciuri....nu pui minimu (apropo care e minimu pe un bilet ? :rolleyes: )

Paul
14th August 2005, 21:10
Mah, am si eu o intrebare....de exemplu pe un bilet daca pui 5 meciuri si iti ies doar 4, castigi o cota parte din miza sau nu castigi nimic ... ? :rolleyes:

castigi experienta;

minimul pe bilet este:
10.000 Pariloto
20.000(+3000 taxe) Casele de pariuri din ROmania
0,10 E (4000 lei) - pariuri on line

Moshu
14th August 2005, 21:15
pey...poate k se referea la minimu de meciuri...depinde de casa de pariuri, dar in general minim 3 meciuri..depinde de casa...

dlgicu
14th August 2005, 21:34
Stefanm14, ai dreptate, daca nu vrei sa risti pui nr. minim de meciuri pe bilet.
Doar tine cont ca daca pui niste meciuri pe doua bilete cotele se aduna, iar daca le pui pe un singur bilet, ele se inmultesc.
Asadar e alegerea ta, totul se reduce pana la urma la acelasi lucru: pastrarea echilibrului intre risc si eventualul castig.

Tyres
14th August 2005, 22:10
Fotbalul de la Bucuresti se impute... iar ce rezulta e Divizia A
-=buna concluzie=-

stefanm14
14th August 2005, 22:35
da, da si dak pui de exemplu 6 meciuri pe un bilet si iti ies 5, mai bine pui 3 pe unu si 3 pe altu ...poate castigi...oricum ai dreptate cu pastrarea echilibrului :ok:

Moshu
14th August 2005, 23:03
pey...dak pui 6 si iti ies 5 pierzi.....dak pui 3 si 3...si iti ies 3 si 2(una calda una rece) :D

archaeus
15th August 2005, 00:17
da poti vezi ca am postat eu mai inainte raspunsul primit de la gamebookers cauta cateva pagini in urma

stefanm14
15th August 2005, 11:06
Mai am o intrebare : cum pot paria on-line , daca se poate sa imi spuneti pasii cat mai detaliat !....si cat mai multe alternative .. :yeah:

alexq1
15th August 2005, 12:27
Am facut un cont la gm iar acuma doua zile netul a picat si nu am mai putut intra pe net pana acuma si acyma cand vreau sa intru pe gamebookers imi da cica forbidden nu ma lasa sa intru pe iste oare de ce?>???

alexq1
15th August 2005, 12:37
cum fac sa-mi sterg contul de pe gamebookers deoarece vreau sa-mi fac alt cont ????
astept raspuns!!

archaeus
15th August 2005, 12:50
le trimiti mail si le spui sa iti stearga contul deaorece ai gresit cand ti-ai ales valuta contului sau bagi si tu ce duma vrei si ca vrei sa iti faci altul si ca nu poti sa iti faci 2 conturi pe acelasi nume deci ii rogi frumos sa ti-l stearga

archaeus
15th August 2005, 12:59
Citeste cu atentie threadul
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=7885
unde s-a discutat recent despre problema asta.
Pe scurt, pariatul online (majoritatea de aici folosesc Gamebookers pt ca au o oferta f buna) se rezuma la:
1. Iti trebuie un card, de preferat VISA Electron de la BCR .Te costa 100 de mii si intr-o saptamana este gata
2. Iti trebuie cont la GB care se face f usor in maxim 5 minute. Atentie la crearea contului, odata aleasa valuta in care se va desfasura activitatea ta ulterioara nu se mai poate schimba, odata ales ROL de exemplu nu mai poti schimba in euro si invers. Acest lucru oricum conteaza ai putin pt ca ei fac automat tranzactia valutara din valuta de pa card in valuta contului tau, dar s-ar putea daca nu sunt la fel sa te tapeasca putin la schimb
3. Numele de pe card sa corespunda cu numele detinatorului contului, altfel nu vei putea face depuneri/retrageri
4. Si in ultimul rand, dar CEL MAI IMPORTANT, iti trebuie multa bafta si inspiratie!!!!

Sper ca ti-a fost de folos.

archaeus
15th August 2005, 13:06
deci daca am un card visa electron in leii noi pot sa deschid cont in eurio la gb ??? adik ei extrag din contul meu de leii suma necesara in euro ?? si daca da la ce curs ??? joc sume foarte mari deci este important


uite aici mailul ca poate iti e mai usor decat sa cauti prin tot threadul:

"Buna ziua

Valuta contului online nu este importanta, orice conversie valutara
in/dinspre contul online se face automat, deci puteti folosi carduri in
lei indiferent de valuta contului online. Asadar, nu va fi nici o
problema nici in cazul dvs.

Mult succes!"

alexq1
15th August 2005, 14:09
ba mie nu-mi intra pe gamebookers aceasi problema si la voi sau ii de la mine ca sa stiu daca ii de la mine dar am impresia ca ii de la ei astept raspuns!!

stefanm14
15th August 2005, 15:05
VISA Electron de la Raiffeisen merge ?

O sa incerc cat de curand...daca mai am vreo problema o sa zic...mersi.. :ok:

ady51a
15th August 2005, 15:09
Visa Electron de la BCR merge cel mai bine. Sincer nu stiu daca merge VISA Electron de la Raiffeisen.

stefanm14
15th August 2005, 15:19
dati-mi si mie siteul de la GameBookers ! :ok:

archaeus
15th August 2005, 15:35
merge site-ul, e de la tine sau de la sala de unde intrii

archaeus
15th August 2005, 15:48
n-a fost cu intentie de reclama srry doar vroiam sa ajut pe om

ady51a
15th August 2005, 16:09
:ok:
Se putea ajuta si singur. Oare ce site putea sa aiba, nu? :mda:

archaeus
15th August 2005, 17:01
la ce posturi a avut, nu-i de mirare :mda:

stefanm14
15th August 2005, 19:19
lolooloi...bine bah ca sunteti voi destepti.......am intrebat doar pt ca dak am dat pe google nu mi-a aparut asa ca ... :no: .........si nu stiam ca inteligenta e data de nr de posturi ? :o:

asa....am si eu o intrebare (inca una :rolleyes: ) ...am vazut niste pariuri la Auto&Moto.....dar cand dau pe ele sa pariez ...zice ca pariul nu poate fi pus la varianta multipla ?? :rolleyes:

ady51a
15th August 2005, 19:20
Reclama este interzisa pe site. S-a rezolvat problema ta?

stefanm14
15th August 2005, 19:25
nu s-a rezolvat..dak tot esti moderator puteai sa-mi raspunzi si mie la intrebare ? :ok:

ady51a
15th August 2005, 19:28
Sunt pariuri pentru castigatorii unei curse. Cursa nu poate sa fie castigata de 2 piloti. Adica tu la Formula 1 pariezi ca o sa castige Schumacher si Raikonnen?F1 Drivers' Championship 2005
Fernando Alonso (Renault)

1.17
Kimi Raikkonen (McLaren)

5.00
Michael Schumacher (Ferrari)

21.00

In cazul asta se admite un singur pilot!!!!

archaeus
15th August 2005, 19:47
stefanm14 nu suntem mai destepti si nici nu ne dam, e de inteles in cazul tau ca incepator (daca esti asa) sa nu stii, eu am incercat sa te ajut cu site-ul dar s-a considerat a fi reclama (vezi ca ti-am trimis private cu adresa). Sper ca ai rezolvat

stefanm14
15th August 2005, 20:06
am rezolvat..ms mult...

mah nu ma refeream la asta...deci am vazut pt CASTIGAREA CAMPIONATULUI DE FORMULA 1 .........am dat click pe cota lu FERNANDO ALONSO si mi-a aparut in dreapta F1 champ driver nu poate fi la multiple choice cu rosu...asta e doar o atentionare ca nu mai poti paria inca pe alt pilot (si pariu ar merge)...sau nu merge dak da atentionarea asta... :rolleyes:

stefanm14
15th August 2005, 20:43
sorry pt post consecutiv....

inca o intrebare : la niciuna dintre cele 2 carti de credit (mama si tata :D ) nu e scris pe spate ce trebuie...(nr ala CV...nush cum)...sunt carti de credit VISA ELECTRON....ce e de facut ? :rolleyes:

Moshu
15th August 2005, 20:51
am vazut si yo o visa electron si tot asa..nu avea cele 3 nr pe spate...in schimb avea o serie cu mi multe nr. (incearca ultimele 3 pt k sunt despartite de restul)

stefanm14
15th August 2005, 21:57
deci io imi bag picioru in el de VISA ELECTRON, unde drq se afla numaru ala CVC2 ...nu e pe nicaieri :rosu:

PS ..nici la master card nu e :rosu:

moneymaker
15th August 2005, 23:20
e mai avantajos sa joci online decat la casele de pariuri?

ady51a
16th August 2005, 00:29
am rezolvat..ms mult...

mah nu ma refeream la asta...deci am vazut pt CASTIGAREA CAMPIONATULUI DE FORMULA 1 .........am dat click pe cota lu FERNANDO ALONSO si mi-a aparut in dreapta F1 champ driver nu poate fi la multiple choice cu rosu...asta e doar o atentionare ca nu mai poti paria inca pe alt pilot (si pariu ar merge)...sau nu merge dak da atentionarea asta... :rolleyes:

Da, te atentioneaza ca nu accepta inca un pariu pe acel bilet.

Tyres
16th August 2005, 00:41
Sunt pariuri pentru castigatorii unei curse. Cursa nu poate sa fie castigata de 2 piloti. Adica tu la Formula 1 pariezi ca o sa castige Schumacher si Raikonnen?F1 Drivers' Championship 2005
Fernando Alonso (Renault)

1.17
Kimi Raikkonen (McLaren)

5.00
Michael Schumacher (Ferrari)

21.00

In cazul asta se admite un singur pilot!!!!

ma ady cam multa bataie de cap iti fac astia eu sincer nu as rezista :mda:

stefanm14
16th August 2005, 13:07
Nu mai accepta nici un fel de pariu pe acel bilet ? :rolleyes:

Bah si care ma ajuta si pe mine cu cartea de credit...ca nu e nicaieri CVC2 ala :rosu:

archaeus
16th August 2005, 13:28
deci io imi bag picioru in el de VISA ELECTRON, unde drq se afla numaru ala CVC2 ...nu e pe nicaieri :rosu:

PS ..nici la master card nu e :rosu:


la VISA Electron se afla pe spatele cardului (sunt ultimele 4 cifre ale numarului de card + cele 3 cifre ale codului cvv) dar nu toate cardurile VISA Electron au acest cod. Pt a paria pe net, iti trebuie un card cu cod cvv pt ca altfel nu poti depune si in plus este pt siguranta ta. Cat despre Mastercard, nici un model de mastercard nu are cvv, la ei nu exista cvv.

stefanm14
16th August 2005, 18:16
Doamne...deja incep sa ma enervez... :rosu: ........pls ziceti-mi si mie ce acte iti trebuie sa faci card la BCR ?...parca ati zis ca merge cel mai bine VISA ELECTRON de la BCR...asta sper ca are codu ala... :)

archaeus
16th August 2005, 18:30
il are , ca l-am luat eu ieri :D te duci la bcr la biroul carduri, ii zici aaleia/aluia de la ghiseu ca vrei sa iti faci un card VISA Electron , iti va da 2 formulare identice pe care trebuie sa le completezi cu datele tale personale si apoi va trebuie sa platesti 100.000 pt card...intr-o saptamana e gata , depui bani pe el, daca depui pana in ora 2 iti intra in aceasi zi, daca depui dupa 2 intra a 2a zi, apoi mergi iti faci cont la GB si depui bani in cont, tranzactia se face in 10 secunde iar apoi ai nevoie de bafta si inspiratie ;)
Sper ca te-ai lamurit

archaeus
16th August 2005, 18:32
iti trebuie doar buletinul, ca am uitat sa scriu mai sus ;)

stefanm14
16th August 2005, 18:32
cati ani tre sa ai ? :D

apropo..arcaheus da si mie ID tau de mess pe prv...ca si eu sunt tot din cv :yeah:

archaeus
16th August 2005, 18:34
nu trebuie sa ti-l dau pe privat, da click pe iconita de messenger si ma gasesti online

alexq1
20th September 2005, 17:14
Care ma poate lamuri cum sta treaba 2-6 pariuri sau 3-4 pariuri atunci cand vrei sa pui un bilet pe langa optiunea 1 pariuri mai apare si faza cu 2-6 sau 3-5 2-15 ca sa ma intelegeti ce vreau sa spun am pus o poza

zeke
20th September 2005, 18:14
alea sunt combouri.. cate 2 - 6 pariuri inseamna

combinate cele 4 meciuri fiecare 2 cate 2 ... inseamna 6 pariuri.. daca scrii acolo 10mii lei de exemplu, platesti 60mii lei, si pot sa ti iasa si numa 2 meciuri din 4 si tot castigi

ady51a
20th September 2005, 21:26
Care ma poate lamuri cum sta treaba 2-6 pariuri sau 3-4 pariuri atunci cand vrei sa pui un bilet pe langa optiunea 1 pariuri mai apare si faza cu 2-6 sau 3-5 2-15 ca sa ma intelegeti ce vreau sa spun am pus o poza
sunt pariuri cu combinatii. Daca ai jucat 4 meciuri notate 1, 2, 3 si 4 la varianta 2 ai 6 combinatii 12,13,14,23,24,34 adica ai 6 bilete de cate 2 meciuri generate de calculator.
La varinta cu 3 meciuri din 6 ai 4 de variante care inseamna practic 4 bilete de pariu
meciurile 123,124,134 si 234. s.a.m.d. sper ca ai inteles. numarul de combinatii se calculeaza conform formulei de la matematica din clasa a 10 a de la capitolul analiza combinatorica.(combinari de n luate cate k)

alexq1
20th September 2005, 23:28
k mersi mult dar mai as avea o intrebare ady sa zicem ca as pune 2-6 pariu si as pierde un meci atunci ar mai iesi 3 bilete din sase si castigul cum se calculeaza? calculezi castigul unui bilet si aduni cu celelalte care au iesit in cazul de fata a celor 3
mersi ca mi-ai explicat

archaeus
21st September 2005, 00:23
Sunt 3 bilete la car castigul se calculeaza astfel: inmultirea mizelor castigatoare ale celor 3 meciuri din combinatie x miza pe linie = castig pe unul din cele 3 bilete separate si asa pt fiecare. Dezavantajul e ca tre sa prinzi cat mai multe meciuri din combinate si cu cte cat mai mari pt ca altfel ori iesi pe minus daca iti ies sa zicem 2 sau iesi f putin pe plus daca iti iese un meci cu cota mai mare. Metoda cea mai buna e a lui ady cu 2 din 11 1000 pe linie = 55 combinatii = 55.000 lei/bilet si tre sa-ti iasa 5-6-7 meciuri ca sa iesi ceva profit dar e mai mult de distractie pariul combinatie :ok:

zapatero
17th November 2005, 16:08
salut!
sunt nou aici la onlinesport... :cool: am citit multe thread-uri pe aici si mi-a placut. asa ca m.am inregistrat.

de ce nu pariati la betfair??? ok nu este bookmaker si nu au divizia a..dar cotele sunt cele mai bune ... as zice cu 20% mai bune decat la GB.

pe curand

greetz
zapatero

Vadim
17th November 2005, 16:19
Bine ai venit!

Ai citit anuntul legat de reclama pe forumul de pariuri?
http://www.onlinesport.ro/forum/announcement.php?f=110

archaeus
17th November 2005, 16:19
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=8500&page=7

archaeus
17th November 2005, 16:20
vadim omu e nou venit creca i-au sarit ochii direct in threadurile la obiect, nu cele de reclame :)

zapatero
17th November 2005, 16:34
nu e reclama... eu sunt inregistrat la mai multe case de pariuri.. pur si simplu m-a interesat de ce nu pariati la BF. nu vreau sa.i stric monopolu lui GB aici.. si eu sunt multumit acol...:yeah:

Vadim
17th November 2005, 16:45
Ti se pare ca GB are monopol aici. Chiar te rog sa imi spui daca vezi reclama la alte case de pariuri, ca sa stergem mesajele.

Ok, am inteles, nu e nici o problema.

zaha
30th November 2005, 23:37
spuneti-mi si mie care e site-ul de la GB? mersi

ozone
1st December 2005, 12:40
GB are cote extrem de superslabe, insa investeste ffff mult in reclame, si aduna o multime de incepatori care nu se pricep. BF e singurul unde merita sa joci sume adevarate

archaeus
1st December 2005, 13:18
GB are cote extrem de superslabe, insa investeste ffff mult in reclame, si aduna o multime de incepatori care nu se pricep. BF e singurul unde merita sa joci sume adevarate


toti am fost asa, nimeni nu a inceput cu exchange-ul din prima

delaoltenia
5th December 2020, 19:00
Vreau sa stiu cum sa fac sa joc si eu la gamebockers astia ca nu prea am incredere deci am bani cash si nu am posibilitate sa-mi fac cont nici in tara si nici aici in strainatae cum fac ??? am inteles ca de depus pot cu niste carduri pre platite dar cum imi dau asti abanii inapoi ma intereseaza cum merge sisitemul daca mai este cineva ca mine ????:(
ionele, gasii acilishea un thread interesant. doar septe pagini de citit si ai banii de suc. :D