PDA

View Full Version : Valentin Badea



YoYoyOi
11th February 2007, 15:27
Valentin Badea este născut la 23 octombrie 1982 în Alexandria .

Pe vremea când avea 17 ani , a fost în probe la echipa Steaua București însă antrenorul de atunci, Victor Pițurcă i-a raspuns ca nu are valoare de Steaua .

A inceput fotbalul profesionist la echipa de fotbal Jiul Petroșani în Divizia B , sub conducerea lui Ioan Sdrobiș . A jucat la Jiul Petroșani timp de un an ,unde a jucat 22 de meciuri și a marcat 5 goluri .

Transferul său la FC Vaslui a fost rampa sa de lansare în fotbalul mare. Deși a evoluat 2 sezoane în Divizia B , unde a marcat 23 de goluri, în al treilea sezon la Vaslui , când aceasta a reușit promovarea in Divizia A a făcut o figură frumoasă, fiind singurul jucător care marcase impotriva Stelei, Rapidului, Naționalului și lui Dinamo.

Debutul său in Divizia A a fost împotriva Rapidului, când FC Vaslui a pierdut cu scorul de 1-0 pe propriul teren . Etapa imediat următoare , împotriva Gloriei Bistrița, reușise și primul său gol în A .

Transferul său la Steaua a fost după o zi de la terminarea campionatului, și a fost transferat la pachet împreuna cu fundașul Bogdan Panait pe suma de de 1,5 milioane de dolari.

Debutul său la Steaua a fost tot împotriva Rapidului , de această dată în Supercupa României , atunci când Steaua a câștigat la limită , scor 1-0 prin golul marcat de Daniel Oprița în minutul 90 .

Au fost câteva partide in care Badea nu prea a ieșit în evidență însă a venit și primul gol chiar împotriva fostei sale echipe FC Vaslui, atunci când moldovenii conduceau cu 1-0 .

Badea a aratat de ce Steaua a plătit atât pentru el , chiar când aceasta avea cea mai mare nevoie . În meciul retur Steaua - Standard Liege , a reușit cea mai buna partidă din viața sa .

FC Steaua București 1-1 Standard Liege

Când scorul era 1-0 pentru belgieni , Goian l-a servit excelent pe Badea , care a șutat din afara careului , și a restabilit egalitatea . Era minutul 35.

FC Steaua București 2-1 Standard Liege

La debutul reprizei a doua , într-o acțiune personală , a reușit să îl învingă pe portarul belgian cu un șut la colțul lung , astfel stabilind scorul final 2-1 . Atunci a reușit să o califice pe Steaua pentru a patra oara in grupele Ligii Campionilor , după 10 ani de când această competiție a fost doar in visurile echipelor românesti .

http://img106.imageshack.us/img106/6099/badeik6.png (http://imageshack.us)

YoYoyOi
11th February 2007, 15:28
Clubul de Tineret
--------- Rulmentul Alexandria
Cluburile de Seniori
2001-2002 Jiul Petroșani 22(5)
2003-2006 FC Vaslui 81(28)
2006-prezent Steaua București 18(4)

YoYoyOi
11th February 2007, 15:28
Goluri marcate

- Campionat 2006-2007
- Steaua 3-1 FC Vaslui (1)
- Steaua 1-4 Real Madrid (1)
- Steaua 3-0 Unirea Urziceni (1)
- Steaua 3-0 Jiul Petrosani (1)
- Steaua 3-1 Poli Timisoara (1)

Total goluri in sezon :5
- Champions League 2006-2007
- Steaua 2-1 Standard (2)
- Dynamo Kyev 1-4 Steaua (1)

Total goluri in sezon :3

Total goluri:8

Post : atacant
Nr tricou : 9
Debut in Liga I : 6.08.2005 FC Vaslui 0-2 Rapid
Jocuri in Liga I : 32
Jocuri la Steaua : 9
Jocuri in sezonul curent : 9
Cartonase galbene in sezonul curent : 1
Cartonase rosii in sezonul curent : 1
Goluri marcate in Liga I : 6
Goluri marcate pentru Steaua : 1
Goluri marcate in sezonul curent : 1

Ioca10
12th February 2007, 11:09
Ce sa mai Baditza e cel mai cel:D

YoYoyOi
12th February 2007, 12:17
Nu e inca:P dar e pe cale sa devina:D

Sevilla86
12th February 2007, 12:46
Acum ca Dica si-a luat vacanta, responsabilitatea cade pe umerii lui Badea care a devenit omul de gol al Stelei. Si deocamdata pare sa se ridice la nivelul asteptarilor :ok:

Brian
12th February 2007, 13:55
De Badea mi-a placut mult din primul meci in care l-am vazut...in primul rand este un luptator...dar are si simtul portii foarte dezvoltat....viteza, inteligentza... cu adevarat un transfer foarte reusit pt Steaua... o sa ajunga un mare atacant al Europei...si asta fara sa plece de la Steaua....se va afirma cu Steaua in Champions League....am dreptate??:D

Brian
12th February 2007, 13:56
P.S.: Are si tupeu in fatza adversarilor...:P

YoYoyOi
12th February 2007, 14:01
ca se va afirma cu Steaua ai dreptate, deja a si facut-o.
Dar ca se va afirma in CL....:rolleyes:

Brian
12th February 2007, 14:07
Eu nu cred k s-a afirmat inca... a dat cateva goluri importante, dar atat...trebuie sa faca senzatie un sezon intreg k sa se afirme, nu crezi? Dar sper si cred k o sa reuseasca si acest lucru...:ok:

YoYoyOi
12th February 2007, 14:18
cand zic ca s-a afirmat ma refer ca a iesit din anonimat, pe plan intern. Cand vorbim de marea afirmare e alctvea, mai tre sa traga mult pana atunci:D

Ioca10
12th February 2007, 15:08
Super atacant si acum imi aduc aminte ce gol ne-a dat:Dde atunci il tot urmaresc;)

Gontel
12th February 2007, 21:21
Va ajunge un atacant de mare valoare. Are aproape toate calitatile necesare. Mai sta Piti la nationala sa aiba ochi si pt el peste ceva timp?

YoYoyOi
12th February 2007, 21:40
Niciodata, cat sta Piti la Nationala, nu-l vad pe Badea in tricoul galben :mda:


Pe vremea când avea 17 ani , a fost în probe la echipa Steaua București însă antrenorul de atunci, Victor Pițurcă i-a raspuns ca nu are valoare de Steaua .

Ioca10
12th February 2007, 21:44
e cum nu am jucat cu rapidu in galben:D
Fortza Baditza

Ioca10
13th February 2007, 22:53
Vali Badea si-a luat doza de sansa pt meciul cu Sevilla,el intanlindu-se cu Ioan Zdrobis.Atacantul mangaindu-l pe chelie pe tata Zdrobish:D

YoYoyOi
13th February 2007, 22:56
/hello baga golul :yeah:

Ioca10
13th February 2007, 23:01
Se pare ca dupa jocu de la valcea si-a castigat locul de titular:D

YoYoyOi
13th February 2007, 23:06
Eu n-as fi asa de sigura. Saracul Oli e cu nervii in pioneze acum. Inca nu stie ce formula va folosi :groggy:

Sevilla86
14th February 2007, 00:19
Daca joaca 4-3-3 Badea joaca mai mult ca sigur. Nu cred ca s-ar pune problema nici in cazul in care joaca 4-4-2. Thereau la momentul asta nu e peste Badea, Dica lipseste, iar Iacob mai are de recuperat.
Chiar daca Oli a mai experimentat cu Banel si Cristocea in fata, totusi nu cred ca are cine sa-l scoata pe Badea din echipa. :ok:

YoYoyOi
14th February 2007, 08:07
Talismanul golgeterului

Cu 60 de ore înaintea meciului cu Sevilla, Vali Badea l-a vizitat pe Ioan Sdrobiș, antrenorul care l-a descoperit, pupîndu-i chelia. Ieri dimineață, ora 8:30. Pînă la startul meciului Steaua - Sevilla mai sînt exact 60 de ore. La baza Școlii de Fotbal "Ion Ciuclea", din Colentina, mai mulți copii șușoteau între ei. "Vine Vali Badea, vine Vali Badea pe la noi", spuneau micuții fotbaliști sub privirile lui Ioan Sdrobiș, directorul școlii. Stelistul a ales să-și viziteze antrenorul care l-a descoperit pe vremea cînd era la Alexandria, așa cum obișnuiește să facă înaintea unei mari confruntări.

"Nu a uitat de unde a plecat"
În mijlocul juniorilor, Badea părea extrem de emoționat, iar după ce "Părintele" l-a prezentat a dat noroc cu toții copiii. "Așa a fost și el, ca voi, dar prin muncă multă și ambiție a ajuns acolo unde a meritat. Să știți că a îndurat multe pe la echipele pe la care a trecut, umilințe, eșecuri, dar nu s-a dat bătut și și-a văzut de treaba lui, iar joi seară va avea parte de un nou meci mare", a spus Sdrobiș.

L-a pupat pe chelie
După ce i-a privit pe micuți aproximativ 10 minute la antrenament, atacantul stelist a ținut morțiș să poarte o discuție separată cu Sdrobiș. A intrat în biroul acestuia, unde a stat preț de cîteva minute. Înainte de plecare, l-a îmbrățișat pe mentorul său și l-a pupat pe chelie. "Este o nebunie de-a lui înaintea meciurilor importante. Cînd îi eram antrenor tot la fel făcea, dar mă mai ascundeam de el. Pînă nu mă găsea nu ieșea din cabină. Parcă nu poate să joace dacă nu mă vede înainte de meci și nu-mi sărută chelia, care e talismanul lui. Voi fi prezent în tribună la meciul cu Sevilla ca să-l urmăresc", a spus Sdrobiș.

Sfaturile lui Sdrobiș
Înainte de a se despărți, Sdrobiș l-a luat de după umeri și i-a dat cîteva sfaturi lui Vali Badea, care asculta atent și fără răsuflare ce îi spunea fostul său antrenor:
1. Să fi atent tot timpul, să urmărești jocul, să nu te deconcentrezi niciodată
2. Să nu te gîndești doar că trebuie să dai gol, joacă și pentru colegii tăi
3. Stai cu ochii pe fundașii adverși ca să fii pe fază la orice eroare a lor
4. Pune-ți în valoare calitățile pe care le ai, viteza și șuturile din orice poziție
5. Să tragi la poartă cît mai mult, pentru că nu se știe cînd greșește portarul

A vrut poză cu Badea
Ioan Sdrobiș a ținut neapărat să facă o poză cu fostul lui elev. "Nu am nici o fotografie cu el și poate, cine știe, ajunge mare sculă de fotbalist prin Europa și apoi nu mă mai bagă în seamă", a glumit "Părintele". "Cum să vă uit, nea Nelu? Nu o să uit niciodată cîte ați făcut pentru mine", a replicat fotbalistul.
GSP

Daca va intra in teren va face un meci mare :D

dede
14th February 2007, 14:45
primul gol pt Steaua in 2007 va fi marcat maine de Badea :evil:

YoYoyOi
14th February 2007, 19:16
asa sa fie :yeah:

YoYoyOi
15th February 2007, 08:16
Vali Badea pe bară?
Antrenamentele desfășurate de Olăroiu în ultimele zile au lăsat să se înțeleagă că Vali Badea n-ar intra în planurile sale pentru a fi titularizat diseară. Chiar atacantul le-ar fi spus apropiaților că nu crede că va fi folosit din primul minut de Oli, care l-ar prefera astfel pe francezul Thereau ca vîrf împins.

:cry:

Sevilla86
15th February 2007, 08:24
O fi stiind Oli mai bine... poate Thereau s-a descurcat mai bine in perioada de pregatire. Thereau e bun la finalizare, dar Badea are un joc mai combinativ. Fiecare are partile lui bune si sper sa-l vedem si pe Badea in a doua repriza :ok:

MIREL6RADOI
18th February 2007, 02:00
Badea e unul din preferatii mei . Imi place mult la el ,tehnica in regim de viteza. Acum e un membru foarte important al echipei ,dupa accidentarea lui Dica , problema golurilor cazand pe umerii lui si ai lui Thereau. Iacob , poate sa dea sau sa nu dea , la el se intelege vine dupa o perioada indelungata de absenta si nu trebuie sa riste o recidiva

Ioca10
18th February 2007, 14:05
Badea banel si bostina singurii jucatori aplaudatzi pe Ghencea dupa meci sau in momentul schimbarilor;)

STEAUA-MANIA
25th February 2007, 17:48
La cum joaca badea...daca l-ar antrena sdrobis,si-ar lua vreo 4-5 capace...la naiba,s'a "ajuns" si asta..ca nicolita..cum dau de "faima",nu mai joaca nimic:(

pinki
5th March 2007, 18:00
badea aduce un pic asa cu bloc notes :D le are cu golul :D


ce academic m-am exprimat :ras-plans:

YoYoyOi
5th March 2007, 19:45
nu stiu unde ai vazut tu asemanarea, ca eu n-am prea vazut golurile :mda: :D

pinki
5th March 2007, 20:19
eh, asa, in general, pe toata perioada :D

Jerry20cm
1st April 2007, 23:28
Bun transfer.:)

a ajuns la cota 7goluri marcate in campionat
+ 2 cu Standard, +2 in grupele Champions:)
nu tin minte daca a dat vreun gol in Cupa Romaniei:)

Snake_21
1st April 2007, 23:28
Mai conteaza ?:P A dat exact cand am avut nevoie :) este un transfer f bun :D

YoYoyOi
1st April 2007, 23:31
este un jucator excelent, doar ca mai are perioade de relaxare in care nu da randament. Dar sper ca astea sa fie istorie si sa faca doar meciuri excelente.

Snake_21
1st April 2007, 23:33
Pai in perioadele de relaxare poate sa fie inlocuit cu alt jucator, sper sa si revina si Iacob :)

dede
1st April 2007, 23:37
azi i-au mers toate :evil: daca nu era el, nu cred ca mai sarbatoream acum victoria :rolleyes:

YoYoyOi
1st April 2007, 23:38
ehhh doar ca e greu sa stii cand e in "concediu" si cand nu :rolleyes:

Ioca10
5th April 2007, 15:30
În curînd va apărea revista Suporter Steaua. Protagonistul acestui număr este jucătorul adus de la FC Vaslui, Vali Badea. ”Nu reușeam să marchez deloc și eram foarte stresat. După meciul cu Craiova, Oli a venit, m-a luat de gît și mi-a zis să stau liniștit că o să dau gol exact cînd trebuie. Era cu cîteva zile înainte de returul cu Standard Liege”, se confesează atacantul Stelei în Suporter Steaua.

“Cînd m-a văzut Sdrobiș la Petroșani în prima zi cu părul lung a început să țipe: Băi! Mi-ați adus lăutari la echipă! Mi l-ați adus pe Pepe!”

“În ziua meciului cu Standard îmi venea să mor de emoție. Simțeam că mă sufoc. Abia cînd am ajuns la stadion și am văzut 60.000 de oameni mi-am mai revenit. Nu
aveam cum să ratăm calificarea, oamenii ne duceau pe sus”

“La Vaslui mă certam cu toți cînd juca Steaua! Finalul meciului de la Middlesbrough m-a prins în genunchi în fața televizorului la lovitura libera a lui Mirel Rădoi”

“În vara anului 2000 am fost în probe la Steaua, cînd antrenor era Victor Pițurcă, dar am plecat a doua zi”

Super jucator;)

YoYoyOi
5th April 2007, 15:39
si de abia de acum se ridica :D

Brian
5th April 2007, 15:40
Mie imi place mult pentru ambitia si tupeul de care da dovada... dak nu ai calitatzile astea...nu ai ce cauta la Steaua... este un adevarat luptator baiatul asta..:ok:

Ioca10
5th April 2007, 15:48
Cand era la vaslui ma rugam sa il vada cineva de la Steaua si sa il ia de acolo:D
Cand a sosit pur si simplu nu mai puteam de bucurie,baiatul este foarte muncitor din tribune se vede cum alerarga tot meciul;)

Brian
5th April 2007, 15:52
Si eu l-am urmarit mult cand era la vaslui... abia asteptam sa vina la Steaua... din pacate... speram sa il vad mai mult la treaba pe Croitoru...

Ioca10
5th April 2007, 15:59
Croitoru nu e pe placul lui olaroiu e luat de GIGI de capu lui;)

Brian
5th April 2007, 16:06
Atunci...Oli...lasa-ne... k esti praf... din cauza lui nu este nici Mansour la Steaua acum... d-aia nu este nici Emeghara, Lazar....exemple mai sunt... dar ce sa facem cu astia cand ii avem pe Ovidiu Petre, Gigel Coman sau Stancu...?

Snake_21
5th April 2007, 18:30
Vali Badea e jucator foarte bun si este si sufletist, o sa ajunga departe ;) Si eu imi doresc sa l vad pe Croitoru mai mult la lucru :) poate in meciu cu Dinamo o sa intre :thinkso:

pinki
5th April 2007, 19:30
baiat bun vali badea, imi place ce a declarat.

si, subscriu la ce a zis sallam :D

dede
5th April 2007, 21:10
imi place Badea... da' daca da gol cu dinamo o sa-mi placa si mai mult :D

Snake_21
5th April 2007, 22:12
:lol: Pai asta cred ca e regula generala :lol: :P

dede
5th April 2007, 22:14
pai de jijel nu as putea zice acelasi lucru :groggy:

Snake_21
5th April 2007, 22:19
:lol: Eeee Jijel e exceptia care confirma regula :P

Gontel
7th April 2007, 11:27
daca inscrie si diseara vali badea va marca in patrulea meci consecutiv in acest retur, iata ca el este cel care a devenit un fel de dica - omul providential, omul cu golul.

YoYoyOi
7th April 2007, 11:54
Pai era si normal sa fie asa. A avut un inceput in forta, iar mai apoi a lasat-o mai usor. Dar acum, se pare, ca este in rucare, deci ne putem astepta la gol din partea lui in seara asta :yeah:

sportaritza
7th April 2007, 13:09
:yeah: badea..tare frate incredere in el pt meciu cu dinamo

:D omul cu golu exact

Snake_21
7th April 2007, 14:39
Sa fie omu cu golu :D , dar nu conteaza cine inscrie atata timp cat castigam :P

YoYoyOi
7th April 2007, 20:10
un jucator de perspectiva care a dovedit ca este noul motor al echipei. Fara el in teren eram praf de tot azi....
Bravo Badea pt un meci bun. Daca era mai atent si mai concentrat poate putea face mai multe.

Snake_21
7th April 2007, 20:11
Oops asa e printre jucatorii care au facut ceva pe teren a fost si el :) pentru ca s a vazut ca s a straduit :)

alina_dana
8th April 2007, 14:29
Vali Badea este un om cu mult bun simt isi vede lungul nasului si nu uita de unde a plecat.A castigat mult in viata cu respectul mai avea un prieten pe cand era la ALEX poate mai talentat ca el era vazut mai bine de antrenori ca fotbalist dar si cu gura mare si altele rezultatul el a ajuns la steaua si prietenul?Stiu toate aste pt ca sunt din acelasi oras cu el si paraschiv nu este un oras mare iar fratele meu batea mingea pe timpul liceului cu el.

Snake_21
8th April 2007, 14:49
Mai Alinutzo mai stii si alti fotbalisti?:P Ca sincer daca ii cunosti pe cei doi :P m ai uimit :)

Liviu
9th April 2007, 00:36
Un interviu mai vechi , din toamna , cu Ioan Sdrobis care il caracterizeaza pe Badea :


Eram la Jiul prin 2000 sau 2001, nu mai tin minte exact, si a venit la mine un prieten foarte bun si mi-a zis ca e un baiat talentat in Alexandria. I-am zis sa-l aduca la mine sa-l vad. A venit un tanar de 17 ani, cu o figura asa... excentrica, cu o frizura ciudata rau! Nu mi-a placut deloc. Primul lucru l-am pus sa se tunda, si asa a facut. Apoi a venit a doua zi la antrenament cu un bandaj la picior, nu stiam eu care e faza cu carpa aia... l-a dat jos pana la urma, era de fita! Am muncit mult cu el, nu avea nici calitati fizice remarcabile, dar am tras impreuna cum s-ar zice.
N-a indraznit sa vocifereze niciodata, desi eu sunt mai dur cu baietii mei. Am avut cateva deposedari puternice (rade), intrari dure la el, dar nu a comentat. Acum, in afara terenului e timid si foarte cuminte.
Ii place riscul, isi asuma riscuri, ia actiuni pe cont propriu. Loveste mingea cu ambele picioare si are o personalitate tipica de atacant. Si la Vaslui, si la Jiul mai imi spuneau ceilalti jucatori ca tine mingea prea mult ca nu paseaza, dar le-am spus: "Ciocu" mic ca el va da goluri si ne castiga meciurile. (ziarulcn.ro)

Lauryca
9th April 2007, 13:24
Post : atacant
Nr tricou : 9
Debut in Liga I : 6.08.2005 FC Vaslui 0-2 Rapid

YoYoyOi, scorul corect atunci a fost 0-1, chiar tu spusesei mai sus.

YoYoyOi
14th April 2007, 21:18
asta a fost de toata coma la Bistrita, parca era aerian saracul. A facut niste preluari si niste faze demne de un joc Steaua II-Prefabricate :mda:

nu a avut deloc luciditate in judecarea fazelor si parca nici n-a avut chef sa alerge....

Saber Rider
21st April 2007, 17:18
Problema a fost generala la toti jucatorii la acel meci. Din pacate. Ceva s-a rupt mai demult in angrenajul echipei care mergea destul de bine in tur. Nu a jucat mai prost decat restul coechipierilor.

YoYoyOi
22nd April 2007, 11:42
Chiar daca a avut un meci, mai mult jalnic cu Iasi, Badea a marcat un gol, salvator putem spune. Dar tot nu imi place cum se desfasoara in teren.
Poate mult mai mult si e pacat ca s-a plafonat. Parca nu mai are orizont, sau luciditate.
Sper ca la Cluj situatia sa se schimbe.

Kainsashiki
22nd April 2007, 12:04
poate ca nu mai are cu cine sa joace, daca n-are cine sa-ti dea pase utile esti degeaba. badea a avut una si a dat un gol. iacob a avut 2-3 ocazii si a ratat incredibil.

YoYoyOi
22nd April 2007, 12:17
Badea inainte venea mai mult la mijloc sa-si ia mingile. Un dezavantaj pt el e si retragerea lui Nicolita in aparare, care inainte ii mai dadea unele pase foarte bune....

Luis Garcia10
22nd April 2007, 12:33
Mie unul nu mi-a placut deloc de Badea in aceasta primavara :( Slabut! :(

dede
22nd April 2007, 17:41
e drept ca Badea nu a prea stralucit primavara asta, dar a dat goluri si asta conteaza :D
totusi, poate mai mult... :P

Snake_21
24th April 2007, 11:24
Pai da :P ce aveti cu saracu Badea in lipsa lui Dica si Thereau a bagat goluri :P ce mai puteti sa i cereti :P si a facut meseria si o sa joace din ce in ce mai bine ;)

YoYoyOi
24th April 2007, 11:26
a bagat el goluri, dar a ratat chiar cand aveam nevoie mai mult de gol :rolleyes:

nu e in forma. asta se vede de la distanta.

Snake_21
24th April 2007, 11:32
Pai da dar ne a si adus puncte ;)

Ioca10
24th April 2007, 14:23
Asta e problema la Steaua Badea?...sunt multi altii zob pe langa el(nicolitza de un an de zile nu joaca NIMIC)si Badea e problema.....

dede
24th April 2007, 19:50
pai are si el probleme :rolleyes: noi, la fel ca orice suporter caruia ii pasa de echipa, nu mai vrem nicio problema ;)

Luis Garcia10
1st May 2007, 16:19
Bravo Badita pt goluri! :D Tine-o tot asa! Sper sa-l fi impresionat pe Piti :D

Sorin Blaj
1st May 2007, 16:21
A marcat azi, in amicalul lui Piturca.

Luis Garcia10
1st May 2007, 16:24
Da..am vazut :D :P Are calitati..sper sa isi imbunatateasca jocul :D

Jerry20cm
1st May 2007, 19:24
Excelent transfer.
10 goluri in Liga I Burger.
4 goluri in Champions League.
si nu stiu daca a marcat prin Cupa Romaniei.

Nu ma asteptam sa fie asa reusit transferul asta:)

effect
1st May 2007, 19:45
Mai are de lucrat in special la "stopuri" , nu-i prea ies. Nu detine inca un control perfect al balonului. Totusi,se poate imbunatati si asta asteptam de la el .
Per total un transfer , al naibii de reusit :)

YoYoyOi
1st May 2007, 20:13
Da, stopul si reactia sun probleme la el. Foarte rar am vazut la el sa-i cada mingea mai aproape de juma de metru dupa ce a facut stop. Si la pase e problema, ca le vrea la picior, nu se prea deplaseaza dupa minge, chiar daca e foarte aproape.
Dar e un bun muncitor. e un viitor Dica :D

Snake_21
2nd May 2007, 09:29
Hmm mai Jerry 4 goluri cu alea din preliminarii nu? :D In rest nu am ce zice super transfer Badita :D o sa fie mare jucator :)

Universal
2nd May 2007, 16:05
Este deja un jucator mare, are stofa ede stofa, va mai ramane minim 2 sezoane in Ghencea

SAMM
2nd May 2007, 16:06
Este deja un jucator mare, are stofa ede stofa, va mai ramane minim 2 sezoane in Ghencea

rateaza cam mult totusi, cu otelul a avut 2 singur cu portarul

Ioca10
2nd May 2007, 19:50
Baditza jucatorul meu favorit inca de cand juca la vaslui..super jucator;)

Snake_21
2nd May 2007, 22:11
Pai da un jucator bun ;) imi saltam inima in mine cand am vazut ca gol in meciul cu dinamo cand juca la vaslui :P
P.S: Da tot Dica e sefu :P

Liviu
2nd May 2007, 23:29
rateaza cam mult totusi, cu otelul a avut 2 singur cu portarul
Asa e , inscrie o data la 3-4 ocazii , nu are acel sange rece care l-ar face un mare atacant . Dar e acolo , vin multe mingi la el , se plaseaza bine , e bine "infipt" in echipa . Sufera usor la sprint , cel putin asa mi se pare , se desprinde greu de adversar , nu se poate compara spre ex cu Bratu care are un fuleu extraordinar .

Jerry20cm
2nd May 2007, 23:32
Hmm mai Jerry 4 goluri cu alea din preliminarii nu? :D In rest nu am ce zice super transfer Badita :D o sa fie mare jucator :)

da:D
2 goluri cu Standard - turul 3 preliminar
1 gol cu Real madrid - grupe
1 gol cu Dinamo Kiev - grupe

:P

Snake_21
2nd May 2007, 23:37
Ma gandeam eu :P oricum e bine si asa :D

effect
3rd May 2007, 00:07
Si un gol la loviturile de departajare in meciul cu Otelul din cupa. A ajuns la cota 15 la primul sezon cu Steaua :D BRAVO

YoYoyOi
3rd May 2007, 00:13
da chiar :D
parca e de cand lumea la Steaua :)

effect
3rd May 2007, 00:14
Ajunge la cota 20 pana la finalul campionatului . Bravo Baditza :yeah:

YoYoyOi
3rd May 2007, 00:16
Sa speram ca asa va fi.... chiar avem nevoie de goluri...

dede
3rd May 2007, 12:30
pai el e singurul care mai da goluri :D la ceilalti e accident cand se mai intampla sa marcheze :(
cred ca a fost cel mai reusit transfer din sezonul asta :D

Jerry20cm
4th May 2007, 15:33
eu zic ca Thereau e cel mai reusit transfer:)

Snake_21
4th May 2007, 19:27
Eu zic ca ambele sunt cele mai reusite :P

effect
4th May 2007, 19:47
Badea,Thereau,Croitoru,Ov.Petre,Elton - sunt transferuri de CL

Saban,Stancu,Gigel Coman :(

dede
4th May 2007, 21:34
petre? :sleep:

effect
4th May 2007, 23:16
Da , Ov.Petre.
Jucator de nationala :D

dede
5th May 2007, 11:03
mai lipsea sa zici si de jijel :headbang: mie ov.petre nu-mi place :mda: si nici nu cred ca o sa-mi placa vreodata :mda:

ca tot suntem pe threadul lui Vali Badea, azi va da cel putin un gol :yeah: si Steaua va castiga :D

effect
5th May 2007, 11:29
Ma superi , cum sa nu-ti placa de Ov.Petre . Jucator de nationala cu o bogata experienta ,face deposedari ca lumea si stie sa se pozitioneze. "Sarma" lover :evil:
Vali Badea va da astazi doua goluri ,dintre care unul cu capul .

dede
5th May 2007, 11:33
Ma superi , cum sa nu-ti placa de Ov.Petre asa bine... nu pot sa-l suport, mai ales ca e jucatorul lui Oli :mda:

Snake_21
5th May 2007, 22:01
Bv dede te pricepi la pronosticuri :D :)

YoYoyOi
5th May 2007, 22:04
hai sa zicem ca nu a avut mare merit la golul asta....

dede
5th May 2007, 22:05
Bv dede te pricepi la pronosticuri :cool: ma stiu? ma stiu... :rolleyes:

azi Badea a dat inca un gol :yeah: chiar daca dintr'un penalty care nu a prea fost, e bine ca a inscris din nou :rolleyes: si ca am castigat :D

Snake_21
5th May 2007, 22:08
Da nu m am simtit prea bine ca am primit penalty gratuit, dar nici aia de la rapid nu au avut un arbitraj corect trebuia sa faca cel putin egal cu rapid :P

YoYoyOi
13th May 2007, 23:08
Badea din pacate nu a marcat cu Nationalul dar a avut o evolutie excelenta. Mai ales in a doua repriza. Se vede ca se intelege bine in joc cu Dica si cu Elton.

Luis Garcia10
13th May 2007, 23:17
Excelent? NU! A jucat bine! Eu il vad jucand mult mai bine de atat! :D

Snake_21
13th May 2007, 23:19
A jucat bine azi , pacat ca nu a marcat si el un gol :(

YoYoyOi
13th May 2007, 23:32
mie asa mi s-a parut...

Ioca10
14th June 2007, 21:14
Valentin Badea un jucator netransferabil in opinia lui becali...in sfarsit un lucru zis cu cap:D

Luis Garcia10
14th June 2007, 21:16
Nu cred ca a zis acest lucru cu cap...cred ca pur si simplu din 100 de lucruri pe care le tot spune se poate intampla sa nimereasca 5-6 lucruri bune! :D

dede
14th June 2007, 21:17
Valentin Badea un jucator netransferabil in opinia lui becali...stai sa vezi cum ne va face cu mana daca vine vreo oferta mai buna :cya:

dede
23rd June 2007, 22:31
Jucatorul Valentin Badea a avut astazi, 23.06.2007, un accident de masina in judetul Teleorman. Starea sanatatii fotbalistului este buna, evenimentul neavand urmari care sa puna in pericol participarea lui la programul normal de pregatire al echipei
steauafc.com

vai vai :D

YoYoyOi
23rd June 2007, 22:36
vai ce-mi vine sa-i dau vreo doua :mda:

imi da palpitatii si asta :(

Ioca10
8th August 2007, 10:39
Vali Badea a efectuat aseara cateva alergari usoare...avem nevoie de el...hai Baditza;)

AlexStefan
8th August 2007, 10:47
Hai Badea!!

Ioca10
6th September 2007, 14:56
La antrenamentul de aseară a luat parte și Vali Badea, care s-a pregătit alături de colegi pentru prima dată după accidentul de mașină suferit pe 23 iunie, în urma căruia s-a ales cu o entorsă gravă la gleznă. Singura absență de la ședința Stelei a fost cea a lui Cornel Cernea, învoit de Hagi din cauza decesului tatălui său. La antrenament a participat și Gigi Becali: "Am venit să văd care e atmosfera și e senzațională".


gsp

YoYoyOi
6th September 2007, 16:42
in sfarsit... de vreo saptamana ziceau ca a reluat antrenamentele, acum in sfarsit le face cu toti colegii.

skater girl
13th September 2007, 21:48
de-abia astept meciul cu rapid,din cate am inteles o sa joace si vali...:Psper sa aiba o revenire in fortza,sa arate de ce in stare:ok:,:yeah:...go Badea!:)

pinki
14th September 2007, 15:55
/OLE/ era cazul sa revina :)

Ioca10
15th September 2007, 16:34
Nu a fost inclus in lot pentru meciul cu rapid....

YoYoyOi
15th September 2007, 16:39
mda.... il tinem de sarbatori? :mda:

whisper
23rd October 2007, 00:00
La multi ani,Vali! Multa sanatate si sa dai cat mai multe goluri!

Ioca10
23rd October 2007, 15:02
La multi ani Baditza:D

Brian
23rd October 2007, 15:48
La multi ani Vali:ok:

Geografu
23rd October 2007, 16:13
LMA Vali si dea Domnul sa dai un gol diseara ! :yes:

pinki
23rd October 2007, 18:02
la multi ani si multe goluri, in special diseara!! :dance:

dede
23rd October 2007, 18:09
LMA! :D

hai cu golu' :cheer:

Snake_21
23rd October 2007, 23:39
La multi ani Vali Badea :D

Ioca10
3rd November 2007, 18:00
Valentin Badea – Venind dupa o perioada suprasolicitanta de antrenamente, jucatorul traverseaza o perioada in care resimte oboseala accentuata, iar staff-ul tehnic, de comun acord cu antrenorul Marius Lacatus si cu Valentin Badea, a hotarat menajarea sa pentru partida de la Timisoara.


Steauafc.com

myke
3rd November 2007, 18:41
suprasolictare la antrenamente?! wtf bine ca da tot ce poate la antrenamente, ca in teren nu e bagat... Sper sa treaca o data si-o data peste perioada asta naspa. Avem nevoie de el.

Snake_21
4th November 2007, 09:14
Da, era bun Baditza pacat ca nu joaca :(

APPopescu
12th December 2007, 19:05
Vali Badea ... om de Steaua! si ca jucator, si ca caracter ... insa poate si mai bine!

Snake_21
13th December 2007, 15:58
S a zbatut mult ieri , merita sa ramana la Steaua:D

luci32full
15th January 2009, 17:47
acum ca a revenit din grecia la trimis gigi la echipa a doua